PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

hamidR15
01-06-2013, 10:42
بله به صفحه 1073 هم رسیدیم:n02:

همون جور که دوست عزیزمون آقا حمید فرمودند p99 گزینه مناسبی برای شما هست قیمتش هم حدود 2200-2400 هست ولی واقعا عالی هست

دوستان اینم تنظیمات پخش 7016-8016-8019 و بقیه پخش هایی که تنظیمات شبیه به اینا رو دارند:

توضیحی مختصر از تنظیمات پخش 7016/8016 مینویسم که حالا سلیقه یا نوع تنظیمات قسمت صوتیش به عهده اهل فن باشه بهتره. سعی میکنم طوری توضیح بدم که بدون تجربه زیادی هم بشه به صدای مطلوب رسید.
اول از همه وقتی پخش خاموشه با کلید منو وارد تنظیمات اولیه میشوید.

Initial settings
SRC select: این امکان رو به شما میده که با فشردن هربار کلید روشن/خاموش منبع صوتی (رادیو، سی دی، ...) رو انتخاب کنید یا اینکه یکبار اونو فشار بدید و بعد با ولوم بچرخید و منبع صوتی مورد نظر را انتخاب و بعد با فشار کلید وسط ولوم (با نوشته کنوود) پخش کنید. Setting 2 حالت اول میشه و settings 1 حالت دوم.
Beep: انتخاب میکنید که آیا با هر بار فشردن هرکلیدی صدای بیپ شنیده بشه یا نه.
TAG Language: زبان تگ آهنگها ور میشناسه و بر اساس اون نمایش میده. اگه تگ فارسی هم داشته باشید و زبان را Persian انخاب کنید با فونت فارسی نشون میده.
Built in AUX: لوازم جانی که از طریق فیش کمکی وصل میشوند را فعال یا غیر فعال میکنه. اگه فعال باشه (روشن) در لیست منبع های صوتی با کلید روشن/خاموش ظاهر میشه.
Forced CD-DA: در حالت settings 1 سی دی آدیو (همون سی دی های معروف به ترک) و موزیک (mp3 مثلا) رو از هم، زمان پخش تشخیص میده اما در حالت settings 2 فقط به شکل سی دی موزیک پخش میکنه.
Favorite delet: تمام موارد مورد علاقه در کلید FAV رو حذف میکنه.
Built in AMP: آمپلی داخلی پخش رو خاموش میکنه و در این حالت فقط میشه از آمپلی فایر داخل صندوق! استفاده کرد. وقتی خاموشه باندهایی که مستقیم به پخش وصلن صداشون قطع میشه. البته در حالت خاموش احتمال میره کیفیت صدا بهتر بشه.
Panel Beep: بعد از خاموش کردن ماشین 30 تا بوق جفتی میزنه که ای وای یادت نره پنل رو از شر دزد نجات بدی! البته وقتی فقط از آمپلی فایر تو صندوق و بدون هیچ باند مستقیم متصل به پخش صدا میگیرید از این اخطار خبر نیست.
DSI: وقتی پنل جلو بعد از داد و بیداد اون بیپهای بی پایان از پخش جدا شد میشه در این حالت تنظیم کرد که آیا کلید روی بدنه پخش چشمک بزنه یا نه.

حالا تنظمیات Audio به ترتیب که با فشردن کلید وسط ولوم منوش ظاهر میشه.
Subwoofer Level: سطح ولوم سـاب ووفر از -15 تا +15 قابل تنظیم هست. هرچی بیشتر صدای سـاب ووفر بلندتر.
DSP Settings: زمانی که فعال هست یعنی در حالت Bypass تنظیمات زیر کلا غیر فعال میشوند و اینجوری میتونید متوجه بشید که درحالت فعال صدای تنظمی شما چه تغییراتی کرده. در حالت through عکس این هست و تنظیمات زیر اعمال میشوند:
Equalizer – Bass Boost – Highway Sound – Supreme+ - Position – Car Type – Speakers – X’Over
مثلا برای مشخص شدن تاثیر تنظیمات اتاق و محل اسپیکر ها میشه همه موارد غیر این دو رو روی پیشفرض گذاشت یا خاموش کرد و با DSP فقط بود و نبود و تاثیر تنظمیات اتاق و محل اسپیکرها رو متوجه میشوید.
Equalizer: که در حالت دستی 5 باند داره و برای هر کدوم میشه گین بین -9 تا +9 تعیین کرد. در باند اول میشه مشخص کرد که تغییرات دراین باند، بیس سـاب ووفر (درواقع فرکانسهای زیر 50 هرتز) رو هم تحت تاثیر بگذارد یا خیر. صدا این پخش در حالت flat هم صدای خوبی داره مگه اینکه سلیقه کسی رو راضی نکنه و بخواد باندها رو بالا پایین کنه. به نظرم اگه فلت شما رو راضی نکرد در حالت دستی سراغ تنظیمات برید.
Bass Boost: از اسمش معلومه که فرکانسهای پایین رو تقویت میکنه و یک حالت خاموش و 2 حالت تقویت داره. لول 2 بیشتر از 1 قاعدتا بیس رو تقویت میکنه. اگه سـاب ووفر داشته باشیم فکر میکنم زیاد بهش نیازی نباشه چون میتونه در بعضی آهنگها بیس رو خراب کنه. من به شخصه حتی بیس بوست آمپلی فایر مونو رو هم روی صفر گذاشتم! یادمه با پخش پایونیرآهنگهای ایرانی قدیمی تر بیس بوست رو روشن میکردم و در آهنگها هیپ هاپ یا رپ خارجی خاموش بود! به هر حال بیس رو حتما بیشترمیکنه حالا با هر کیفیتی!!
Highway-Sound: طبق منوال پخش توضیح داده که در طی 3 مرحله (یکی هم البته خاموش) صدا رو طوری تقویت میکنه که صدای مزاحم ترافیک به گوش شما نرسه. برای آهنگها و سیستمهای کیفیتی فکر کنم جالب نیست در غیر این صورت ممکنه دلنشین هم باشه. حدس میزنم چیزی شبیه لود در پایونیر باشه.
Supreme+: گفته که بیشتر در آهنگهایی بخوبی قابل اجراست که بیت ریت پایین داشته باشند که در این صورت فرکانسهای از دست رفته رو به نوعی جبران میکنه. اما مثلا در یک آهنگ با کیفیت 320 نیازی به روشن کردنش فکر نکنم باشه. البته اینکه چقدر دقت داشته باشه جای بحث داره. فکر کنم چیزی شایه Srtv پایونیر باشه. (املاش رو درست نوشتم!؟) این تنظیم فقط قابلیت خاموش یا روشن داره.
Position: در واقع همون تایم الایمنت آلپاین هست که با تاخیر در فرستادن صدا از اسپیکرهای نزدیکتر به گوش سعی میکنه یک حالت فراگیری در صدای کل اسپیکرها ایجاد کنه که نشه به راحتی محل اسپیکرها (یا حتی جهت آنها) را تشخیص داد. دو تا زیر-منو داره:
Preset که در اینجا از پیش تعیین میکنیم فواصل اسپیکرها قراره برای راننده فقط، سرنشین جلو فقط، هر دو راننده و سرنشین جلو، و یا کل صندل ها اعمال شود. (اینکه فقط برای خود راننده تنظیم کنیم بیخیال بقیه یا نه برای کل ماشین تنظیم بشه یا فقط خودم و مادر عزیز بچه ها و بیخیال پشتی ها!)
DTA: بعد از تعیین محل نشستن شنونده ها در قسمت Preset حالا باید محل اسپیکرها (به هر تعداد که باشه و حتی سـاب ووفر) از گوش یا گوشهای سرنشین ها را به سانتیمتر مشخص کرده و وارد کنیم. مثلا برای فقط راننده فاصله اسپیکرها ( هر تعداد کانال شامل سـاب ووفر) از سر مبارک اندازه گرفته میشه و در منو مربوط برای هر کانال وارد میکنیم. اگه خدا نکرده قاطی کردید روی initial چند لحظه دکمه ولوم رو نگه دارید همش صفر میشه. به شخصه بیشتر به گوشم اعتماد کردم تا متر خونه! اما تاثیرش واقعا محسوسه بخصوص برا خودم که حساسیت دارم صدا فراگیر باشه. جالبش اینجاست که بیس های سـاب ووفر دقیق تر به نظر میاد و حس میکنم بغل دستت گذاشته. نمیدونم بقیه دوستان چه تجربه ای داشتند. این قسمت با بخش Car Type Adjust تکمیل میشه که در زیر اشاره شده.
Balance و Fade که آشنای همیشگی هستند.
Subwoofer هم که سـاب ووفر رو روشن یا خاموش میکنه.
در زیر منو Detailed تنظیمات زیر هست:
Car Type: نوع اتاق ماشین رو تعیین میکنید. از تصاویرش هم معلومه چی رو باید انتخاب کرد.
Speakers: نوع اسپیکرهای تمام سیستم و محل قرارگیری اونها رو میشه مشخص کرد. توضیح داده که اینکار برای تنظیم اتوماتیک کراس اوور اونهاست اما برای خودم هم سواله که در این صورت کراس اوور دستی چه نقشی داره و چه تاثیری بر هم دارند!؟
Car Type Adjust: برای تیون بهتر همون تنظیم فواصل اسپیکر ها از شنونده و تاخیر در ارسال صدا از اسپیکر نزدیکتر هست که در این حالت تصور کنید شنونده یا شنونده ها در مرکز یک دایره قرار دارند. و قراره همه اسپیکرها طوری فواصل آنها تنظیم بشه که همه روی اون دایره قرار بگیرند (به طور فرضی) و فاصله یا شعاعی برابر داشته باشند. در این حالت معمولا سـاب ووفر دورترین فاصله رو داره که مقدارش رو در منو پخش 0 منظور میکنیم. بعد فاصله مابقی اسپیکرها (فاصله هر اسپیکر از نقطه مرجع دلخواه مثلا بین دو صندلی جلو) رو از فاصله سـاب ووفر کم میکنیم و عدد بدست آمده برای کانال های جلو عقب در منو پخش منظور میشه. مثلا باندهای جلو از وسط جایی نزدیکهای دنده 70 سانته. برای عقب این عدد مثلا 130 سانته. سـاب ووفر هم 170 سانت دوره. در منو برای سـاب ووفر 0 میذاریم برای جلو 100 و برای عقب 40. امیدوارم گنگ نگفته باشم!
X’Over: که از اسمش معلومه و برای جلو و عقب HPF و برای سـاب ووفر LPF هست. شیب 6 تا 24 هم داره که میدونید هرچه بیشتر به اصطلاح دقت بالاتره و در واقع تضعیف فرکانسهای نزدیک بیشتره. در حالت Through هم هیچ فیلـــتری اعمال نمیشه. اگه سـاب ووفر نداریم خوبه باندهای بیضی رو فیلـــتر 50 حدودا بدیم تا کمی بیس داشته باشن.
Volume Offset: اختلاف حجم و ولوم صدا رو مابین سورس ها مثلا رادیو و سی دی کم و زیاد میکنه که اگه از رادیو رفتید روی سی دی یهویی بغل دستی گرامی از جاش نپره تو بغلت!
2Zone: میشه طوری تنظیم کرد که کانل جلو یا عقب (به اختیار) سی دی یا از روی usb بخونه و کانل باقیمانده جلو یا عقب از aux صدا پخش کنه. اینجور میشه دو صدا از دو منبع را همزمان داشت. ولوم هر کدوم هم جدا قابل تنظیمه. در این حالت البته سـاب ووفر خاموش میشه.
Preset: میتونید تنظیمات خود را در 6 حافظه مجزا ذخیره و بازیابی کنید. مموری شماره 1 با ریست پخش هم از بین نمیره!

موفق باشید

آقا حمید بابا قلب ما باطریه فکر ما هم باش! ما یه کامپ مزخرف کدنس گرفتیم دارم لذت میبرم از آهنگ حالا اینا رو ببندیم دیگه چی میشه؟!؟!!!:n02::n13:

میگم یه چیزی پشت تویترش مشخصه اون چیه؟ یه برامدگیه.!

راستی یه سوالی آمپ های مونو دیجیتال چه جوری هستند؟ یک از دوستام میگه با اون آمپ ها حتی تو قدرت های بالا مثلا 2000-3000 وات نیاز به باطری قوی نیست و حتی با یه باطری موتور هم جوابگو هست؟!!!!
درسته؟
مرسی

محمد چرا راهنمائي كن وود رو مخفي كردي. دستت درد نكنه. خيلي خوبه. من با اجازه شما گذاشتمش تو اين تاپيك.:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كوچيكتم محمد.
اون مگنت تيوتر هست ديگه:n08:
آمپلي فاير خودتم الان كلاس D هست.:n10:
كلاس D ها مصرف برقشون كمتره و كارائي بالاتري دارن. ولي نه ديگه اينجوري كه دوست محترمتون فرمودن.:n04:

Mohammadkiller
01-06-2013, 10:57
محمد چرا راهنمائي كن وود رو مخفي كردي. دستت درد نكنه. خيلي خوبه. من با اجازه شما گذاشتمش تو اين تاپيك.:
كوچيكتم محمد.
اون مگنت تيوتر هست ديگه:n08:
آمپلي فاير خودتم الان كلاس D هست.:n10:
كلاس D ها مصرف برقشون كمتره و كارائي بالاتري دارن. ولي نه ديگه اينجوري كه دوست محترمتون فرمودن.:n04:

شما بزرگ مایی

مخفی کردمش آخه خیلی شلوغ بود

مگنتش تو حلقم!!!!:n02:
نه این یارو جدی میگفت خودشم حرفه ایه یه سره با ساب های 18 اینچ و 15 اینچ و spl و و تازه گیا ساب 32 اینچ کدنس بود فکر کنم سروکار داره
میگفت آمپ های دیجیتال مونو خیلی برق کمی میخوان

یا تو همین زمینه
یه مشتری برامون اومد باطری فروش بود
چند سال تو کشور های مختلف درس این کار رو خونده بود میگفت من یه فیوز میزارم بین باطری 55 آمپر پراید و سیستم صوتی ماشین . سیستمت هر قدرتی داشته باشه با همون باطری 55 راه میفته و هیچ افت برق و نوسانی نداری!

نمیدونم والله چی بگم

amin5030
01-06-2013, 11:12
اقا حمید خیلی گلی :n16:
ساب تا250 تومن که گفتی لینکش رو می دی

peeyymmaann
01-06-2013, 12:30
دوستان خازن به چه دردی میخوره؟

pahama1
01-06-2013, 13:28

با سلام خدمت همه دوستان گــــــــــــل :n16:
خازن بطور کلی وظیفه ذخیره الکتریسته رو داره
حالا به چه درد میخوره این ذخیره الکتریسیته؟؟
وقتی سیستم شما مصرفش زیاد بشه به حدی که باطری و دینام نتونن میزان مورد نیاز اون رو تامین کنند با افت جریان روبرو میشه و به زبان خودمون برق کم میاره، اینجائه که خازن کارایی پیدا میکنه و با ذخیره الکتریسیته خودش به کمک سیستم میاد و این افت جریان رو جبران میکنه
خازن در بازه های زمانی شارژ و دی شارژ میشه و این اصل اصلی ذخیره و ساپورت خازن هستش
حتی در شرایطی که بازه زمانی شارژ و دیشارژ شدن خازن یکی بشه یعنی بعلت شدت مصرف خازن فقط واسطی بین سیستم برق خودرو و سیستم صوتی شما باشه ، میتونه شرایط بهتری رو برای سیستم از طریق یکنواحت کردن جریان و عدم تغییر ولتاژ ایجاد کنه که این موضوع خودش باعث بازدهی مطلوب تر و ایجاد استرس و فشار کمتر روی باقی اجزای تغذیه شونده از طریق خازن میشه

BIG-BANG
01-06-2013, 13:32
آقا محمد میگم شما که این پخش 7016 رو داری تا حالا تونستی از قابلیت 2zone استفاده کنی؟
(چیز با حالی هست ولی من نتونستم ازش استفاده کنم خیلی هم ور رفتم بهش ولی نشد که نشد)
اگه آره لطفا یه راهنمایی هم به ما بکن
دوستان کس دیگه ای هم اگه بلده راهنمایی کنه ممنون میشم

Sent from my HTC One X

mehdi_08
01-06-2013, 14:22
سلام
برای ساب هر چی گشتم مدل 10 اینچی نبود !!
مجبورم 12 این بگیرم
باکس 50 تومن
ساب هم کنوود 3010 150تومن
3013 165 تومن بود
بدون گارانتی هم بود که 15 تومن ارزون تر
آمپلی هم همه گرون بودن مکسیدر بود 250 تومن

unknown47
01-06-2013, 15:12
سلام
امشب هم برای عزیزانم یه سورپرایز جالب دارم.با هم ببینیم::n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سری های اند هستند.بالاترین رده کامپوننتهائی که شرکت وارد کرده و فعلا گرونترین های بازار هست. البته JBL 660 هم قبلا آورده بودند نمیدونم هست و چنده؟
این پک دوست داشتنی با قیمت فضائی 2.730.000 تومن به فروش میرسه.:n04::n04::n04::n02:
مبارک صاحبش باشه که یکی از دوستانم هست و نکته جالبش اینجاس که بنده هنوز توفیق زیارت کردنشون رو از نزدیک نداشتم.مثل اکثر شما گلهای اینجا.:n16::n12::n12::n16:
وایییییی
منم میخوام!:n14::n02:
عجب چیزیه انصافا
حتی آدمی هم که سیستم باز نیست با دیدنِ اینا برق از سرش میپره

unknown47
01-06-2013, 15:19
خب امروز تونستم بعد از مدت ها سیستمی که حمیدخان:n12::n16:زحمتشو کشیدم ببندم رو ماشین
پخش 7016
آمپ X-ion 70.4 آدیو سیستم
باند هم آدیو سیستم co609 plus

جالب اینجا بود که اینبار نصاب از آمپ تعریف کرد و گفت از ظاهرش معلومه حرفه ایی هست:n10:(یه جایی بردم گفت آمپت بیشتر 80 تومن نمیارزه!!!!:n02:) اما با دیدنِ باند گفت که این معلومه سادست و معمولیه!:n13:
خب نصاب محترم با گرفتن 85 تومن ناقابل سیستمو بست و واسم جالب بود وقتی نظر خودشو پرسیدم گفت نه واقعا سیستم خوبیه و خوشم اومده!:n08:
الان حجم صدا خیلی خوبه ولی کیفیت خارق العادست! (فوق العاده با کیفیتش حال کردم)
بازم از حمید خان تشکر میکنم چون واقعا بدون هیچ چشم داشتی صادقانه آدمو راهنمایی میکنه:n12:
فقط یه سوال» کابل AUX رو که وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته(توی srs هم چیزی واسه AUX وجود نداره-ستینگ هم چیزی نداشت-) اگه کسی میدونه یه کمکی کنه :)

amin5030
01-06-2013, 15:21
عزیزان کسی می دونه اگر بخوام از امپ 9004 jvc بصورت بریج برای ساب و کامپ خروجی بگیرم چند وات به هر کدام می رسه؟

Babaxan7
01-06-2013, 15:58
سلام
دوستان من یه ماشین ام وی ام 530گرفتم که روش پخش فابریک ام وی ام نیست و یه پخش مانیتور دار روش نصب کردن که البته دورببن دنده عقب ، gps و ... داره ، ولی متاسفانه با اینترفیس ماشین ست نیست روش اسم هم نداره که عرض کنم خدمتتون .
میخوام بدونم آیا میتونم یه پخش حرفه ای مانیتور دار که دور ببن دنده عقب داشته باشه و با اینترفیس ماشین هم ست باشه و صد البته بشه به آمپلی هم وصل کرد .
ممنون از توجهتون.
Sent from my GT-I9082 using Tapatalk 2

دوستان سوالی که من داشتم تویه این پست بود و برای این مورد میخواستم تا 2 تومن هزینه کنم ، آخه p99 که حمید خان پیشنهاد دادن خیلی کوچیک هست فکر کردم شاید اصل سوال رو دوستا از یاد برده باشن .

hamidR15
01-06-2013, 16:17
شما بزرگ مایی

مخفی کردمش آخه خیلی شلوغ بود

مگنتش تو حلقم!!!!:n02:
نه این یارو جدی میگفت خودشم حرفه ایه یه سره با ساب های 18 اینچ و 15 اینچ و spl و و تازه گیا ساب 32 اینچ کدنس بود فکر کنم سروکار داره
میگفت آمپ های دیجیتال مونو خیلی برق کمی میخوان

یا تو همین زمینه
یه مشتری برامون اومد باطری فروش بود
چند سال تو کشور های مختلف درس این کار رو خونده بود میگفت من یه فیوز میزارم بین باطری 55 آمپر پراید و سیستم صوتی ماشین . سیستمت هر قدرتی داشته باشه با همون باطری 55 راه میفته و هیچ افت برق و نوسانی نداری!

نمیدونم والله چی بگم
سلام
من كوچيكتونم.
تا جائي كه من ميدونم محمد جان دينام قوي و باطري مناسب با آمپراژ بالا موثر هست. قطعاتي مثل استابيلايزرها و خازنها مثل مسكن هستند و لحظه اي عمل ميكنن.حالا شايد تحولاتي تو علم الكترونيك بوجود آمده و قطعه اي توليد شده كه من خبر ندارم. خوشحال ميشم بدونم دقيقا چي هست.ممنون

اقا حمید خیلی گلی :n16:
ساب تا250 تومن که گفتی لینکش رو می دی
ساب آديو سيستم MX12Plus سري MX-LINE

براي جبران لحظه اي ولتاژ كاربرد داره.مصل موزيكهائي كه BASSكوبشي دارن

سلام
مجبورم 12 این بگیرم
باکس 50 تومن
3013 165 تومن بود
محمد جان (محمد كيلر) تجربه اين ساب رو داره. محمد بيا دوستمون رو راهنمائي كن.

با سلام خدمت همه دوستان گــــــــــــل :n16:
خازن بطور کلی وظیفه ذخیره الکتریسته رو داره
حالا به چه درد میخوره این ذخیره الکتریسیته؟؟
وقتی سیستم شما مصرفش زیاد بشه به حدی که باطری و دینام نتونن میزان مورد نیاز اون رو تامین کنند با افت جریان روبرو میشه و به زبان خودمون برق کم میاره، اینجائه که خازن کارایی پیدا میکنه و با ذخیره الکتریسیته خودش به کمک سیستم میاد و این افت جریان رو جبران میکنه
خازن در بازه های زمانی شارژ و دی شارژ میشه و این اصل اصلی ذخیره و ساپورت خازن هستش
حتی در شرایطی که بازه زمانی شارژ و دیشارژ شدن خازن یکی بشه یعنی بعلت شدت مصرف خازن فقط واسطی بین سیستم برق خودرو و سیستم صوتی شما باشه ، میتونه شرایط بهتری رو برای سیستم از طریق یکنواحت کردن جریان و عدم تغییر ولتاژ ایجاد کنه که این موضوع خودش باعث بازدهی مطلوب تر و ایجاد استرس و فشار کمتر روی باقی اجزای تغذیه شونده از طریق خازن میشه
خيلي خوشحالم از اينكه p30 هم يه يه سايت تخصصي شده و بچه هاي با سوادي درش فعالند.آفرين. استفاده كردم.
فقط جسارتا يه نكته رو عرض كنم.حواستمون باشه كه خازن توليد كننده نيرو نيست و فقط يك تثبيت كننده ولتاژ مي باشد.
باز هم از شما عذرخواهي ميكنم.:n16:

لنگرود1371
01-06-2013, 18:12
دوستان سوالی که من داشتم تویه این پست بود و برای این مورد میخواستم تا 2 تومن هزینه کنم ، آخه p99 که حمید خان پیشنهاد دادن خیلی کوچیک هست فکر کردم شاید اصل سوال رو دوستا از یاد برده باشن .

فکر کنم 530 این تیپ پخشارو میخوره اگه اینارو میخوره که پخشایی خوبی هستن این دوتا

amin5030
01-06-2013, 18:16
حمید جان می خواستم سابرو با امپ 9004 که گفتم با کامپ بریج کنم این mx که پیشنهاد دادین 300 تا می خواد!!!
پیشنهاد دیگه دارین به امپم بخوره؟

ghahremanimehdi
01-06-2013, 21:57
جدیدا هدیونیتم موقعی که داره از روی USB پخش میکنه یکدفعه میپره روی مود رادیو و روی صفحه مینویسه alarm کسی میدونه مشکلش چیه ؟ توی دفترچه اش هم چیزی درباره ی ALARM ننوشته ولی نمیدونم چیه نشون میده.

BIG-BANG
01-06-2013, 22:53
آقا محمد میگم شما که این پخش 7016 رو داری تا حالا تونستی از قابلیت 2zone استفاده کنی؟
(چیز با حالی هست ولی من نتونستم ازش استفاده کنم خیلی هم ور رفتم بهش ولی نشد که نشد)

Sent from my HTC One X

یکی هم یه جوابی به این سوال ما بده

Sent from my HTC One X

pahama1
02-06-2013, 08:00
خيلي خوشحالم از اينكه p30 هم يه يه سايت تخصصي شده و بچه هاي با سوادي درش فعالند.آفرين. استفاده كردم.
فقط جسارتا يه نكته رو عرض كنم.حواستمون باشه كه خازن توليد كننده نيرو نيست و فقط يك تثبيت كننده ولتاژ مي باشد.
باز هم از شما عذرخواهي ميكنم.:n16:

خواهش میکنم، شما بزرگوارید، صد در دصد همینطوره، تشکر که از شما که نکته بین و دقیق هستند
یاد فیزیک دبیرستان افتادم:n26:
اینم لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نسبتا کاملی درباره مبحث کلی خازن هاست، ارزش یه بار خوندن رو داره، امیدوارم مورد استفاده علاقه مندان قرار بگیره

Mohammadkiller
02-06-2013, 10:13

Sent from my HTC One X

من تست نکردم
با عرض پوزش

سلام
مجبورم 12 این بگیرم
باکس 50 تومن
3013 165 تومن بود

سلام
10 اینچ که فایده ای نداره
3010 ساب قوی نیست ، یعنی من داشتم و بعد 2-3 ماه انداختمش کنار حال نمیداد خیلی
البته باکس خیلی مهمه
سعی کن باکس رو آماده نخری
خودت با MDF خام بده بسازن طبق مشخصات و طرحی که تو خود دفترچه ساب هست
آمپ هم میتونی یه خورده بزاری روش 8105 کنوود بگیری خیلی بهتر از برند مکسیدر هست

خب امروز تونستم بعد از مدت ها سیستمی که حمیدخان:n12::n16:زحمتشو کشیدم ببندم رو ماشین
پخش 7016

جالب اینجا بود که اینبار نصاب از آمپ تعریف کرد و گفت از ظاهرش معلومه حرفه ایی هست:n10:(یه جایی بردم گفت آمپت بیشتر 80 تومن نمیارزه!!!!:n02:) اما با دیدنِ باند گفت که این معلومه سادست و معمولیه!:n13:
خب نصاب محترم با گرفتن 85 تومن ناقابل سیستمو بست و واسم جالب بود وقتی نظر خودشو پرسیدم گفت نه واقعا سیستم خوبیه و خوشم اومده!:n08:
بازم از حمید خان تشکر میکنم چون واقعا بدون هیچ چشم داشتی صادقانه آدمو راهنمایی میکنه:n12:
فقط یه سوال» کابل AUX رو که وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته(توی srs هم چیزی واسه AUX وجود نداره-ستینگ هم چیزی نداشت-) اگه کسی میدونه یه کمکی کنه :)

مبارک باشه
واقعا سیستم جمع و جور و حرفه ای هست
حمید خان که همیشه زحمت جمع کردن سیستم بچه ها رو میکشند .

----------------------
آقا حمید یه سوال برام پیش اومده
اسپیکر هایی مثل 6975 یا DLS1073 یا ... یه میدبیس دارن ، یه تویتر و یه میدرنج
ولی این co و mxc فقط یه تویتر دارن و میدبیس
نقش اون میدرنج چیه و تو پرتاب صدا و بلندی صدا تاثیر داره؟ رو کیفیت چطور؟رو تفکیک صدا؟مرسی

ممنون

esi222
02-06-2013, 10:42

Sent from my HTC One X
سلام
اگه جلو و عقب اسپیکر داشته باشی میتونی از این قابلیت استفاده کنی
کارش اینه که یکی از صداهای Front یا Rear رو قطع میکنه.یعنی با روشن کردنش یا صدای Front قطع میشه یا صدای Rear که این مورد هم قابل تنظیم هستش که Front رو قطع کنه یا Rear رو.
درمواردی که فرضا سرنشین های عقب خواب هستن و نمیخوای صدا اذیتشون کنه کاربرد داره:n01:

پخش 7016

سلام
آقا مبارکه :n11:
واسه فعال کردن AUX این مراحلو برو:
Standby --> Menu --> Initial Settings --> Built in AUX --> ON
از این به بعد تو انتخاب source گزینه ی AUX هم اضافه میشه
موفق باشی

mostafa_360
02-06-2013, 11:15
سلام دوستان و اساتید
قصد بستن یک سیستم بدون ساب را بر روی پراید صندوقدار دارم،باند رو می خواهم هرتز HCX 690 بردارم،لطفآ یک امپ مناسب جهت این باند و یک پخش خوب USB خور هم معرفی کنید (خیلی گران نباشد فقط کار را راه بیاندازد و کیفیت قابل قبولی داشته باشد)
لطفآ قیمت تک تک قطعات را هم ذکر کنید.

ممنون می شوم پاسخ بدهید.:n16:

esi222
02-06-2013, 13:16
سلام دوستان و اساتید
قصد بستن یک سیستم بدون ساب را بر روی پراید صندوقدار دارم،باند رو می خواهم هرتز HCX 690 بردارم،لطفآ یک امپ مناسب جهت این باند و یک پخش خوب USB خور هم معرفی کنید (خیلی گران نباشد فقط کار را راه بیاندازد و کیفیت قابل قبولی داشته باشد)

شما اول میزان سقف هزینه ای که برات مقدور هستش رو ذکر کن تا بهتر بشه کمکتون کرد.
فرضا برای هدیونیت مناسب باید 430 به بالا هزینه کنی...

peeyymmaann
02-06-2013, 13:24
یه سوال فنی دیگه
پروسسور چیه؟برا چی استفاده میشه؟

hamidR15
02-06-2013, 15:25
پخش 7016

سلام مبارك باشه محمد جان.خوشحالم كه از صداي سيستم راضي هستيد.انشاءالله عروس ببري با ماشين جديد.:n12::n12::n12:
بنده هم انجام وظيفه ميكنم. و واقعا از اينكه بتونم كاري براي كسي انجام خيلي خوشحال ميشم.
در مورد auxمتاسفانه با هاش كار نكردم. شرمنده

عزیزان کسی می دونه اگر بخوام از امپ 9004 jvc بصورت بریج برای ساب و کامپ خروجی بگیرم چند وات به هر کدام می رسه؟
بريج 4 اهم 240 وات خروجي ميده.كامپ رو بايد استريو ببندي. يعني دو كانال براي كامپوننت دو كانال بريج شده براي درايو يه ساب 200 واتي

p99 پخش حرفه ايه پايونير هست سري هاي اند هستش. يعني چي كوچيكه؟!!:n04:متوجه منظورتون نميشم.!!!:n13:

حمید جان می خواستم سابرو با امپ 9004 که گفتم با کامپ بریج کنم این mx که پیشنهاد دادین 300 تا می خواد!!!
پیشنهاد دیگه دارین به امپم بخوره؟
ساب بهتره با آمپ مونو بسته بشه چون امپليهاي AB تو اين رده مصرف بقشون بالاس و توانهاي خوبي هم ندارن.8105 كنوود براش عاليه.

من تست نکردم
با عرض پوزش

سلام
10 اینچ که فایده ای نداره
3010 ساب قوی نیست ، یعنی من داشتم و بعد 2-3 ماه انداختمش کنار حال نمیداد خیلی
البته باکس خیلی مهمه
سعی کن باکس رو آماده نخری
خودت با MDF خام بده بسازن طبق مشخصات و طرحی که تو خود دفترچه ساب هست
آمپ هم میتونی یه خورده بزاری روش 8105 کنوود بگیری خیلی بهتر از برند مکسیدر هست

مبارک باشه
واقعا سیستم جمع و جور و حرفه ای هست
حمید خان که همیشه زحمت جمع کردن سیستم بچه ها رو میکشند .

----------------------
آقا حمید یه سوال برام پیش اومده
اسپیکر هایی مثل 6975 یا DLS1073 یا ... یه میدبیس دارن ، یه تویتر و یه میدرنج
ولی این co و mxc فقط یه تویتر دارن و میدبیس
نقش اون میدرنج چیه و تو پرتاب صدا و بلندی صدا تاثیر داره؟ رو کیفیت چطور؟رو تفکیک صدا؟مرسی

ممنون
ممنون محمد جان لطف داري شما.
با توجه به تجربه اي كه من دارم تو سيستمهاي خودروئي هميشه اسپيكرهاي 2WAYصداي بهتري داشته.البته 1073 از اين امر مستثني هست.
البته از نظر اصولي 3WAY بودن خيلي بهتره چون هر فركانسي از درايورهاي مربوط به خودش بيرون مياد ولي ما چون صحيح استفاده نميكنيم و اكثر از آمپليفايرهاي ارزون قيمت استفاده ميكنيم لذا اون از قابليتهاي اسپيكرهامون به نحو احسنت بهره نميبريم.اون جيغ معروف تيوترهاي 6975 به خاطر عدم استفاده از آمپلي مناسب بود در زمان خودش.متاسفانه اين اواخر تازه متوجه شديم كه بايد چه رفتاري با اين اسپيكر نمائيم.
تو اسپيكرهاي خانگي با توجه به كراس اوورهاي قدرمتدي كه در آنها تعبيه ميشه و درايورهاي مناسب اغلب 3WAY هستند و داراي كيفيت عالي.

یه سوال فنی دیگه
پروسسور چیه؟برا چی استفاده میشه؟
پخشهاي برند آلپاين براي فروش بيشترشون آمدن امكاناتي مثل شبكه بستن ، اكولايزهاي پيشرفته و TA،EQ و....كه تو پخشهاي سري PRS پايونير هست رو در قالب يه دستگاه جداگانه به نام پروسسور به فروش مي رسانند.
البته امكانات بيشتري روي اين دستگاه ها با توجه به نوع و قيمت آنها موجود هست.مثل:سیستم دالبی دیجیتال و پرولوژیک 2 و DTS ،کانورترهاي 32 بیت و 24 بیت،پورت USB برای تنظیمات و نرم افزارهاي مدیریت صدا،تایم کورکشن و.....

mostafa_360
02-06-2013, 17:58
شما اول میزان سقف هزینه ای که برات مقدور هستش رو ذکر کن تا بهتر بشه کمکتون کرد.
فرضا برای هدیونیت مناسب باید 430 به بالا هزینه کنی...
حدود 800 تومان می توانم هزینه کنم،همان طور که گفتم به ساب نیازی ندارم و باند هم فقط HCX 690 مد منظرم است،لطفآ بقیه ی قطعات را معرفی کنید البته هر چه ارزان تر تمام شود بهتر است.
ممنون

Babaxan7
02-06-2013, 18:09
p99 پخش حرفه ايه پايونير هست سري هاي اند هستش. يعني چي كوچيكه؟!!:n04:متوجه منظورتون نميشم.!!!:n13:

ببخشید حمید خان ، من حرفه ای نیستم به همین خاطر اصطلاحها رو بلد نیستم منظورم این بود که دو دین نیست p99 .

ارسال شده از GT-I9082 با استفاده از تپاتالک 2

لنگرود1371
02-06-2013, 18:25
ببخشید حمید خان ، من حرفه ای نیستم به همین خاطر اصطلاحها رو بلد نیستم منظورم این بود که دو دین نیست p99 .

به سایت کنوود هم میتونی مراجعه کنی پخشای دو دین خوبی داره
پایونیر هم قبلا بهتون معرفی کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه تومن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نهصد تومن
ولی کنوودا فکر نکنم قابلیت نمایش دوربین عقبو داشته باشن

mostafa_360
02-06-2013, 19:35
سلام دوستان و اساتید

کسی نیست جواب بده؟حدود 800 تومان می خواهم هزینه کنم.

Babaxan7
02-06-2013, 22:23
دوستان مدل 2450btپایونیر رو ارومیه بهم 1200 قیمت دادن . قیمت خیلی بیراه نیست؟

hoseinsps
02-06-2013, 23:02
سلام خدمت اساتید
یه امپ 4 کانال دارم میخوام تو خونه راش بندازم
تو قسمت پاور سه تا ورودی هست که بالای هر کدوم نوشته +12وgndوrem
ا