PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

ba maram
11-10-2010, 00:53
درست بریدم که.. اون تیکه رو گذاشتم زیرش لنگر نندازه امشب یه عکس دیگه میزارم ....پورت اگزوز هم دایره ای نبست بلکه به صورت مستطیله و از داخل یک L میخوره تونل درست میکنه تو عکس چارت معلومه که.. نزدیگ به 400 گرم چسب چوب چپوندم توش..بعدشم میرم میخ کوبش میکنم بعدم چسپ اکواریوم چه شود:31:
جنسشم mdf خامه

سلام ... مبارکه.... خیلی خوبه آدم نون دست رنجشو بخوره...اونم تو ساخت باکس....آفرین.خسته نباشی
:10:
راستش چند تا سوال داشتم : (از دوستان فروم کسه دیگه ای هم اگه اطلاعات جامعی داره ما مبتدیارو از یادگیری بی نصیب نذاره):11:
1-پورت اگزوز چیه؟؟کاراییش چیه؟؟
2.میشه عکسش رو نشون بدین؟
3.چند نوع باکس داریم و هر کدوم از مدلاش به چه دردی میخوره؟؟
4.ما خودمون(برادرم) از بیرون باکس حاظری از ازنجایی سیستم رو جمع کرده خریده.آیا اونا هم ام دی اف هستن؟اونی که خودمون میسازیم کیفیتش از آماده ها خیلی بیشتره؟؟:13

خیلی مخلیسیم.مرسی

cyber861
11-10-2010, 01:24
سلام Cyber جان بازم ممنون از جوابهای مفیدتون :10:از وقتی اومدم اینجا به لطف شما و سایر دوستان عزیز چیزهای زیادی یاد گرفتم :20:. الان دیگه شدم در حد بوندس لیگا انشالا دیگه بشم در حد لالیگا :8:.

فقط حالا میخوام در مورد این سیستم ماشین دوستم که قبلا گفتم که یه 405 دو گانه سوز هست و یه آمپ ساند استریم RUB 4.600 داره که 1 جفت 6975 V2 و 1 ساب باکس شرکتی پایونر 1200 وات رو باهاش درایو کرده که همونطور که قبلا گفتم آمپش خیلی داغ و سپس پروتکت میکنه و کار همیشگی آمپ هست تا اینکه فکر کنم به خاطر زیاد کردن گین آمپ ساب سوخت !!! و ....

خلاصه الان از تنظیمات آمپ + کابل برق ماشین دوستم عکس گرفتم گذاشتم ببینید وضعیت تنظیمات و کابل برقش چه جوره؟
اگه زحمتی نیست و اشکالی نداره رو قسمتهایی تنظیمات آمپ که مشکل داره یه علامتی بزنید خیلی خوب میشه . وهمینطور مشخص کنید که مثلا رو چه شماره ای باشه گین و دکمه ها و.... ( خلاصه اگه راهنماییهاتون رو روی تصویر نشون بدین یه دنیا ممنون میشم )

عکسهایی از تنظیمات آمپ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم عکس کابل برق آمپلی که از سر مثبت باتری اومده!!! به نظرتون گیج چند هست؟!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظرتون این پروتکت کردن های بیخودی و زیاد میتونه از چی باشه؟؟

اینجوری نمیشه بگم گین کمه یا زیاده!
شما دوتا input level داری که همون گینه!که یکی ماله کانال 1 و 2 هست و یکی هم برای 3 و 4 درسته؟
خوب حالا این دوستتون کانال 1 و 2 رو داده به ساب.و 3 و 4 رو داده به باند.اکی؟
شما اگه گین رو به طرفه چپ بپیچونی گین بسته میشه و اگر به سمت راست بپیچونی باز میشه که خطرناکه!
حالا شما ابتدا گین رو تا تهش ببند و بعد ولوم پخش رو تا جایی که دوست داری تهش باشه ببر و بعد گین رو کم کم باز کن تا جایی که صدا خراب بشه!وقتی صدا خراب شد بازم گین رو یکمی کم کن!
این سیمش هم گیجه 8 هست که ضعیفه!
راستی جایه آمپلی آفتابگیر نیست؟

سلام ... مبارکه.... خیلی خوبه آدم نون دست رنجشو بخوره...اونم تو ساخت باکس....آفرین.خسته نباشی
:10:
راستش چند تا سوال داشتم : (از دوستان فروم کسه دیگه ای هم اگه اطلاعات جامعی داره ما مبتدیارو از یادگیری بی نصیب نذاره):11:
1-پورت اگزوز چیه؟؟کاراییش چیه؟؟
2.میشه عکسش رو نشون بدین؟
3.چند نوع باکس داریم و هر کدوم از مدلاش به چه دردی میخوره؟؟
4.ما خودمون(برادرم) از بیرون باکس حاظری از ازنجایی سیستم رو جمع کرده خریده.آیا اونا هم ام دی اف هستن؟اونی که خودمون میسازیم کیفیتش از آماده ها خیلی بیشتره؟؟:13

خیلی مخلیسیم.مرسی

شما همون باکسی که از بیرون خریدی اگه سوراخ داره پورتد هست.به اون سوراخش هم که هوا وارد یا خارج میشه پورت یا اگزوز میگن.

فکر کنم 3 نوع باکس داریم:
1)سیلد(برای آهنگ های تند مثله تکنو و 6&8 ایرانی)
2)پورتد(برای SPL و آهنگ های رپ خارجی-میتونه روی یک فرکانس تیون بشه)
3)هورن(دقیقا نمیدونم ولی فضایه زیادی میخواد و میتونه رو چند فرکانس تیون بشه)

باکس های بازاری معمولا از ام دی اف ساخته میشن.اصلا قابل قیاس با دست ساز نیستن.چرا؟چون اولا برای هر ساب باکسش فرق میکنه.دوم اینکه اون پورتش هم اندازش باید محاسبه بشه!
شما میتونی با اون پولی که برای اون میدی یه باکسی بسازی که چند برابر اون برات صدا در بیاره!

نکته:دوستان در مورد توضیحات بنده هر جا اشتباه هست بفرمایند.( مخصوصا حمید جان که استاد هستن:11:)

khalilpakbaz
11-10-2010, 01:49
اینجوری نمیشه بگم گین کمه یا زیاده!
شما دوتا input level داری که همون گینه!که یکی ماله کانال 1 و 2 هست و یکی هم برای 3 و 4 درسته؟
خوب حالا این دوستتون کانال 1 و 2 رو داده به ساب.و 3 و 4 رو داده به باند.اکی؟
شما اگه گین رو به طرفه چپ بپیچونی گین بسته میشه و اگر به سمت راست بپیچونی باز میشه که خطرناکه!
حالا شما ابتدا گین رو تا تهش ببند و بعد ولوم پخش رو تا جایی که دوست داری تهش باشه ببر و بعد گین رو کم کم باز کن تا جایی که صدا خراب بشه!وقتی صدا خراب شد بازم گین رو یکمی کم کن!
این سیمش هم گیجه 8 هست که ضعیفه!
راستی جایه آمپلی آفتابگیر نیست؟

اطلاعات خوبی دادین :20: , فقط الان این پروتکت کردن آمپلی احتمال داره به خاطر کابل ضعیف برق باشه؟ چون گیج 8 واقعا ضعیف هست از نظر قطر.

آمپلی هم نه جای آفتابگیری نیست , سمت راست صندوق بغل کپسول CNG گذاشته شده .

الان توعکس سایر تنظیمات و ... درست هست؟

cyber861
11-10-2010, 02:04
اطلاعات خوبی دادین :20: , فقط الان این پروتکت کردن آمپلی احتمال داره به خاطر کابل ضعیف برق باشه؟ چون گیج 8 واقعا ضعیف هست از نظر قطر.

آمپلی هم نه جای آفتابگیری نیست , سمت راست صندوق بغل کپسول CNG گذاشته شده .

الان توعکس سایر تنظیمات و ... درست هست؟

همه چی ممکنه!
شما فعلا گین رو درست کن!تا بعد بینیم چی میشه!

khalilpakbaz
11-10-2010, 02:42
همه چی ممکنه!
شما فعلا گین رو درست کن!تا بعد بینیم چی میشه!

باشه پس در اولین فرصت گین آمپ رو تنظیم میکنم , فقط برای تنظیم گین باید اول هر 2 گین رو تا آخر ببندم بعد تنظیمات پخش رو بزارم رو فلت بعد مثلا تا 50 ولوم بدم و برم هر 2 گین رو کم کم زیاد کنم تا وقتی که صدا داره خراب میشه و همین که صدا خراب شد یه خورده گین رو کم کنم و تمام . درسته؟؟

sAeEd_kHaAn
11-10-2010, 10:34
یه سوال تخصصی تجربی :31:
امپلی تو فدرت و کیفیت صدای خروجی از باند چقدر تاثیر داره ؟ فرض کنیم یه باند داریم با 2 تا امپلی با قدرت یکسان ولی از دو برند متقاوت اگه تست کنیم فدیت و کیفیت خروجی باند چقدر فرق داره ؟ فرض کنیم کنوود و الپاین

cyber861
11-10-2010, 11:15
باشه پس در اولین فرصت گین آمپ رو تنظیم میکنم , فقط برای تنظیم گین باید اول هر 2 گین رو تا آخر ببندم بعد تنظیمات پخش رو بزارم رو فلت بعد مثلا تا 50 ولوم بدم و برم هر 2 گین رو کم کم زیاد کنم تا وقتی که صدا داره خراب میشه و همین که صدا خراب شد یه خورده گین رو کم کنم و تمام . درسته؟؟
درسته.همین کارو بکن!:8:

یه سوال تخصصی تجربی :31:
امپلی تو فدرت و کیفیت صدای خروجی از باند چقدر تاثیر داره ؟ فرض کنیم یه باند داریم با 2 تا امپلی با قدرت یکسان ولی از دو برند متقاوت اگه تست کنیم فدیت و کیفیت خروجی باند چقدر فرق داره ؟ فرض کنیم کنوود و الپاین
ببین دوست عزیز به برند خاصی کار نداره!فقط به رنجه فرکانسیه باند و آمپلی و پخش کار داره!
ممکنه یک آمپلی تنظیمات کراس آور دقیقی داشته باشه ولی باندتون اونو محدود کنه و یا بالعکس.اولین چیزی هم که تاثیر داره هدیونیت هست.مثلا صدای پخش های سونی بازتر هست و تیزتر و پایونیر بسته تر و بم تر و یا کنوود رئال

پس هرکسی اول باید مشخص کنه چی میخواد.معمولا سلیقه ما هم گوم گوم هست پس میریم سراغ پایونیر:31:

saman1367
11-10-2010, 12:37
تا نوبت ما شد آسمون تپید!
از اونور که قرار بود ایرانخودرو ماشین سمند پایگاز سوز(موتور ملی) بده الان نمایندگی بندرعباس میگه دیگه از این موتر نمی فروشیم :))

اینم از قیمتا !! امروز رفتم ساب 308F سوال کردم فکر میکنید چند گفت بهم اینجا؟ گفت قیمتش 110.000تومان گفتم چه خبره بابا! میگه دلار رفته بالا!

marvel_malayer
11-10-2010, 14:58
سعید خان باندهات نیومد من هنوز منتظرم تو شهرمون هم یه جا پیدا کردم میگه 160تومن با بستن یه سیستم کامل که ساب و سیم کشی و اینها رو انجام بده اگه خوبه بگو تا بخرمش

omran88
11-10-2010, 15:06
سلام
پخشهای پایونیر مدلهای 7150 و 6950 کیفیتشون چقدر با هم فرق دارند خیلی محسوس هست؟
رو ماشین باند 718ex هست با یه آمپلی کنوود به قیمت 110 هزار (مدلش یادم نیست)
با تشکر:11:

cyber861
11-10-2010, 16:13
سلام
6950 فکر کنم دیسکانتینیو شده باشه.ولی کلا من تفاوتی بین پخش های پایونیر از لحاظ کیفیت صدا ندیدم.:13:

D r i v e r
11-10-2010, 19:29
سلام
این سری از پخش ها تا جایی که میدونم از نظر جنس صدا با هم فرقی ندارن
از نظر کیفیت ساخت هم از یه مقدار کیفیت برخوردارن تقریبا
فقط بر میگرده به امکاناتی که دارن مثله اکولایزر که چقدر بشه رنج فرکانسی موزیک رو تغییر داد :46:

white city
11-10-2010, 20:32
سلام
باند کدنس 710hdi خوبه؟

sAeEd_kHaAn
11-10-2010, 21:29
درسته.همین کارو بکن!:8:

ببین دوست عزیز به برند خاصی کار نداره!فقط به رنجه فرکانسیه باند و آمپلی و پخش کار داره!
ممکنه یک آمپلی تنظیمات کراس آور دقیقی داشته باشه ولی باندتون اونو محدود کنه و یا بالعکس.اولین چیزی هم که تاثیر داره هدیونیت هست.مثلا صدای پخش های سونی بازتر هست و تیزتر و پایونیر بسته تر و بم تر و یا کنوود رئال

پس هرکسی اول باید مشخص کنه چی میخواد.معمولا سلیقه ما هم گوم گوم هست پس میریم سراغ پایونیر:31:
مرسی از جوابت ولی ببیم مثلا 2تا باند داریم از 2تا برند متفاوت هر 2 تا هم فرضا 100 وات rms هستند ولی کیفیت و قدرتشون فرق داره دیگه این ماجرا در مورد امپ ها هم صادقه یا فقط وظیفه امپ تامین فرکانس واسه بانده ؟ اگه من یه امپ کنوود 60-70 تومنی بگیرم با یه امپ 200 تومنی مثلا الپاین فرقی نداره ؟ ( فرض کن هر 2 تا امپ 100 وات بدن رو 2 اوهم ) تفاوتشون توی تنظیمات هرفه ای تره یا چیزه دیگست ؟ :27: ( نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه )

khalilpakbaz
11-10-2010, 21:37
سلام

دوستان من دیروز همراه دوستم رفته بودیم یه مغازه که دوستم ساب بگیره و همین که تو مغازه چرخ میزدم چشم به یه کامپوننت افتاد از مارک ساند استریم که پرسیدم چنده گفت 80 تومن و آورد پایین بازش کرد نگاه کردم ظاهرش که خوب به نظر میومد و پشتش هم نگاه کردم زده بود 150 وات که فروشنده میگفت 150 وات واقعی هست و قیمتش هم که گفتم همون 80 میداد البته چونه نزدم و شاید کمتر هم میداد , مدلش رو نتونستم بردارم ,
دوستان ارزونترین کامپ ساند استریم چند قیمت داره؟ کلا کامپهای ساند استریم چه طورن به نسبت کنوود و ...؟ این کامپ خوبه بگیرم با این قیمت؟ البته توی شهر ما اصلا کسی کامپ نمیبنده و این کامپ که دیدم هم فکر کنم فقط همون یکی رو داشت که یه خورده قدیمی هم بود از رنگ و رو کارتونش معلوم بود . به نظرتون بخرم یا نه؟

cyber861
11-10-2010, 22:55
سلام
باند کدنس 710hdi خوبه؟
خوبه ولی کلا کدنس خیلی قیمتاش بالا هست و با اینکه اولش خیلی صدا داره ولی بعد از 1 سال افت صدا میدن.(نمیدونم شاید مدله خاصیش اینجوری بوده)

مرسی از جوابت ولی ببیم مثلا 2تا باند داریم از 2تا برند متفاوت هر 2 تا هم فرضا 100 وات rms هستند ولی کیفیت و قدرتشون فرق داره دیگه این ماجرا در مورد امپ ها هم صادقه یا فقط وظیفه امپ تامین فرکانس واسه بانده ؟ اگه من یه امپ کنوود 60-70 تومنی بگیرم با یه امپ 200 تومنی مثلا الپاین فرقی نداره ؟ ( فرض کن هر 2 تا امپ 100 وات بدن رو 2 اوهم ) تفاوتشون توی تنظیمات هرفه ای تره یا چیزه دیگست ؟ :27: ( نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه )
خوب مطمئنا آلپاین یه جیزه دیگست چون تنظیمات خیلی بهتری داره ولی من بودم برای باند ازش استفاده نمیکردم.برای کامپ خیلی خوبن!

سلام

دوستان من دیروز همراه دوستم رفته بودیم یه مغازه که دوستم ساب بگیره و همین که تو مغازه چرخ میزدم چشم به یه کامپوننت افتاد از مارک ساند استریم که پرسیدم چنده گفت 80 تومن و آورد پایین بازش کرد نگاه کردم ظاهرش که خوب به نظر میومد و پشتش هم نگاه کردم زده بود 150 وات که فروشنده میگفت 150 وات واقعی هست و قیمتش هم که گفتم همون 80 میداد البته چونه نزدم و شاید کمتر هم میداد , مدلش رو نتونستم بردارم ,
دوستان ارزونترین کامپ ساند استریم چند قیمت داره؟ کلا کامپهای ساند استریم چه طورن به نسبت کنوود و ...؟ این کامپ خوبه بگیرم با این قیمت؟ البته توی شهر ما اصلا کسی کامپ نمیبنده و این کامپ که دیدم هم فکر کنم فقط همون یکی رو داشت که یه خورده قدیمی هم بود از رنگ و رو کارتونش معلوم بود . به نظرتون بخرم یا نه؟

اینجوری نمیشه نظر داد.حتما باید صداشو جایی بشنوی تا ببینی خوبه یا نه!

Amir..H
11-10-2010, 23:04
امروز عصری بالاخره باندارو خریدم p693 واسم 140 اب خورد فردا میرسه دستم
سعید جان از همین الان گفته باشم اگه باندا خوب نباشه میام کلتو میکنم

alimisaghian
11-10-2010, 23:58
سلام به همگی.
من دزدگیر easy car 5300 دارم. یه نفر بهش ور رفت . حالا از کار افتاده. یعنی کلیداش کار خاصی انجام نمیده. با قفل مرکزی قفل و باز میکنم. کمکککککککککککککککک کنییییییییییییییییید:41:

cyber861
12-10-2010, 01:06
امروز عصری بالاخره باندارو خریدم

p693 واسم 140 اب خورد فردا میرسه دستم

آقا سعید مثله اینکه 963 خریده بودن:31:

sAeEd_kHaAn
12-10-2010, 08:57
خوبه ولی کلا کدنس خیلی قیمتاش بالا هست و با اینکه اولش خیلی صدا داره ولی بعد از 1 سال افت صدا میدن.(نمیدونم شاید مدله خاصیش اینجوری بوده)

خوب مطمئنا آلپاین یه جیزه دیگست چون تنظیمات خیلی بهتری داره ولی من بودم برای باند ازش استفاده نمیکردم.برای کامپ خیلی خوبن!

اینجوری نمیشه نظر داد.حتما باید صداشو جایی بشنوی تا ببینی خوبه یا نه!

سلام شرمنده ها ولی در این حد میدونم یه جواب فنی کامل مخوام :41:

امروز عصری بالاخره باندارو خریدم

p693 واسم 140 اب خورد فردا میرسه دستم

سلام عزیزم :10: نگران نباش باند خفنیه پشیمون نمیشی به نظر من تو این قیمت میارزه رفیق :27:
از کجا خریدی باندو ؟ بفیه سیستمو داری یا میخوای بخری ؟

اشتباه لپی بود :5:

hamidR15
12-10-2010, 12:15
سلام
ببين سعيد جان همه اينها بر ميگرده به متريال مصرفي تو يه محصول،وقتي مثلا از نقره به جاي مس تو قطعه اي استفاده بشه خب مسلمه كيفيت به مراتب بالاتري داره.در نتيجه قيمت تمام شدش هم بالاتره.
يا مثلا آمپي كه كراس اوورش 24 dB/Octave با آمپي كه 12 هست هم همينطور.
تو طراحي مدارها هم باز تفاوت هست.تو سوئيچينگها،آپ امپها و ...
ببين مثلا امپ 944 پايونير واقعا تو طراحي شاهكاره،همه چيز داره نسبت به سال ساختش.جزو معدود امپهائي هستش كه تو كلاس A/B روي 1 اهم Stable هستش.3 تا فيوز 30 آمپر داره ولي 1000 وات هستش:46:
خلاصه همه چيز بر مي گرده به طراحي و استفاده از متريال مرغوب.:8:

این سری از پخش ها تا جایی که میدونم از نظر جنس صدا با هم فرقی ندارن
از نظر کیفیت ساخت هم از یه مقدار کیفیت برخوردارن تقریبا
فقط بر میگرده به امکاناتی که دارن مثله اکولایزر که چقدر بشه رنج فرکانسی موزیک رو تغییر داد :46:
به به امير خان گل و گلاب،كجائي پسر خوب،كم پيدا شدي :40:از وقتي مهندس ناظر شدي ديگه تحويل نمي گيريها:46:

سلام
زياد با هم تفاوت نداره بيشتر تو آپشنها با هم تفاوت دارن.

تا نوبت ما شد آسمون تپید!
از اونور که قرار بود ایرانخودرو ماشین سمند پایگاز سوز(موتور ملی) بده الان نمایندگی بندرعباس میگه دیگه از این موتر نمی فروشیم :))

اینم از قیمتا !! امروز رفتم ساب 308F سوال کردم فکر میکنید چند گفت بهم اینجا؟ گفت قیمتش 110.000تومان گفتم چه خبره بابا! میگه دلار رفته بالا!
308F رو من توصيه نميكنم.:41:

فکر کنم 3 نوع باکس داریم:
1)سیلد(برای آهنگ های تند مثله تکنو و 6&8 ایرانی)
2)پورتد(برای SPL و آهنگ های رپ خارجی-میتونه روی یک فرکانس تیون بشه)
3)هورن(دقیقا نمیدونم ولی فضایه زیادی میخواد و میتونه رو چند فرکانس تیون بشه)

باکس های بازاری معمولا از ام دی اف ساخته میشن.اصلا قابل قیاس با دست ساز نیستن.چرا؟چون اولا برای هر ساب باکسش فرق میکنه.دوم اینکه اون پورتش هم اندازش باید محاسبه بشه!
شما میتونی با اون پولی که برای اون میدی یه باکسی بسازی که چند برابر اون برات صدا در بیاره!

نکته:دوستان در مورد توضیحات بنده هر جا اشتباه هست بفرمایند.( مخصوصا حمید جان که استاد هستن:11:)
اولا من استاد نيستم و شاگري بيش نيستم:11:
نوع سوم باكسهاي بند پس BAND PASS هستند كه داراي دو چمبر ميباشند.خود اين باكسها به چند نوع تقسيم ميشه كه معمول ترين اونها 4Order و 6Order هستند.
4Order باكسهائي هستند كه يه چمبر اون سيلد و چمبر ديگري پورتد هستش.مثل اين:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
6Order باكسهائي هستند كه هر دو چمبر اون پورتد هستشو با تيونهاي متفاوت و حجمهاي متفاوت.مثل اين عكس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اخرین عکس قبل از تاج گذاری به ز چسب چوب میخ کوبشم کردم چسب اکواریوم هم الان زدم
رفتم سیمکشی و نصب امپلی هم خودم انجام دادم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آفرين. خوب چسب زدي.پنبه ريختي؟
برو از اينجا فركانس Test Ton 70Hz رو دانلود كن و ريپيت پخش رو هم روشن كن بزار خوب ساب(بدون باكسها در حالت Free Airكامل Break In بشه.حدود 4 ساعت بزار كار كنه.با ولوم پائين.ووفر كمي بايد بازي كنه.گين هم بسته باشه.

بروبچ عزیز ما هم دست به کار شدیم و یه باکس سیلد به عنوان تست درست کردیم.یه چند تا عکس گذاشتم.
امیدوارم به عنوان کاره تست مورد قبول باشه! چون میخواستم ببینم در چه حدی هست از نوپان استفاده کردم که زیاد هزینه نداشته باشه:46:
فقط همین رو بگم که وقتی تست SPL گذاشتم در صندوق قار قار میکرد و فرمون تو دستم میلرزید و اعصابم رو خراب کرده بوده!
در ضمن صدای موتور ماشین هم اصلا شنیده نمیشد.الان هم سر درد بدی گرفتم.
ولی حال میده صدای دزدگیر ملت رو در بیاریا:31:
ولی به سر دردش نمیارزه!!

توضیح»من از این ساب اصلا چنین انتظاره خفنی نداشتم:20:

لیست هزینه ها:
1)ساب=73 (اراک=سره گردنه)
2)نوپان+برش=6400
3)چسب آکواریوم=2300
4)چسب چوب=1500
5)میخ=100
6)ترمینال=600
7)سیم +سوکت=1000
8)رنگ=1100

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ("
مبارك باشه.خوب ساختي،ولي اي كاش MDF ميگرفتي صدا خيليمتفاوت ميشه.داخلش رو نصف پنبه بريز ببين BASS ها چه طور ميشه
شما هم بايد ساب رو Break In كني.حتما اين كار رو انجام دهيد.

isbn
12-10-2010, 12:32
حمید جان پنبه بریزیم تو باکس صدا عوض میشه مگه؟؟؟
میگی بریزم؟
باکس منم مثل باکس میلاد جان milin3m هست
تا چقدر پرش کنم؟

Amir..H
12-10-2010, 15:24

اخه این مدلا این قد زیاده ادم قاطی میکنه عزیز:27:

سلام شرمنده ها ولی در این حد میدونم یه جواب فنی کامل مخوام :41:

سلام عزیزم :10: نگران نباش باند خفنیه پشیمون نمیشی به نظر من تو این قیمت میارزه رفیق :27:
از کجا خریدی باندو ؟ بفیه سیستمو داری یا میخوای بخری ؟

اشتباه لپی بود :5:

از همون جا که گفتی.
هیچی ندارم حالا امپ و پخش مونده البته فعلآ:8:

isbn
12-10-2010, 19:31
حمید جان پنبه بریزیم تو باکس صدا عوض میشه مگه؟؟؟
میگی بریزم؟
باکس منم مثل باکس میلاد جان milin3m هست
تا چقدر پرش کنم؟

رفتم پنبه ریختم بعد واسه تست گفتمبرم بیرون رفتم پلیس گرفت ماشینو خوابوند:19::19::9::9::37::37::37::37::37::2 4::24::24:

آخه این شانس من دارم از همه جا داره برام میباره
تازه صداشم فرقی نکرد:37::37::45:
نمیدونم اینا از کجا میفهمن من به اون محل که رسیدم صدارو کامل قطع کردم که خیره سرم نگیرنم ولی باز...............:41:
چه خاکی بریزم به سرم :41::41::41:

hamidR15
12-10-2010, 20:34
رفتم پنبه ریختم بعد واسه تست گفتمبرم بیرون رفتم پلیس گرفت ماشینو خوابوند:19::19::9::9::37::37::37::37::37::2 4::24::24:

نمیدونم اینا از کجا میفهمن من به اون محل که رسیدم صدارو کامل قطع کردم که خیره سرم نگیرنم ولی باز...............:41:
اي بابا،واقعا كه تو بد شانسيا:41:ماشينت حتما اسپرته.
مگه ميشه صدا فرق نكنه!!حدود 50% باكس رو بايد پنبه بريزي بهصورتي كه متراكم نباشه يا اينكه همه ديواره هارو با يه لايه پنبه يا كرك فرش بپوشوني.
باز هم براي خابوندن ماشينت متاسف شدم.:45:

isbn
12-10-2010, 20:43
مگه ميشه صدا فرق نكنه!!حدود 50% باكس رو بايد پنبه بريزي بهصورتي كه متراكم نباشه يا اينكه همه ديواره هارو با يه لايه پنبه يا كرك فرش بپوشوني.

کله دبواره رو دور تا دور پر کردم البته از حق نگذشته صدا کمی فرق کرد بیس بیشتر و نرم تر شد
ولی حالا چه فایده:13::41:

ماشین آره اول فک کردم واسه شیشه دودی نگهم داشتن ولی .......:19:

cyber861
12-10-2010, 20:44

پارسال ماشین منو با باند فابریکی خوابوندن!

تا میبینن جوون پشت ماشینه میان به گیری میدن!:41:
واقعا متاسفم براتون .برات مفاسد که ننوشت؟

isbn
12-10-2010, 22:26
پارسال ماشین منو با باند فابریکی خوابوندن!

تا میبینن جوون پشت ماشینه میان به گیری میدن!:41:
واقعا متاسفم براتون .برات مفاسد که ننوشت؟

:41: چرا سابقه زد برام:19: همون مفاسد میشه؟

Amir..H
12-10-2010, 22:46
اقا حمید این چند وقته همش صبحا میومدی:46:
خوشحالمون کردی شبم اومدی سر زدی:31:

داداشم خدا صبرت بده:41:
اگه پارتی جور کنی راحت ماشینو ازاد میکنی

cyber861
12-10-2010, 23:44
:41: چرا سابقه زد برام:19: همون مفاسد میشه؟

احتمالا بله!خدا لعنتشون کنه!:2:دقیقا میدونم چه دردی الان داری!ماشین رو از زیره پایه آدم در میارن بی شرفا تازه هزار چیزه دیگه هم میگن!
نگفت چند روز باید بخوابه؟
فردا برو پیگیر بشو.نزار بخوابه!
باید بری اون کلانتری که ارجاع دادنت.یک برگه بگیری و بری شورای حل اختلاف و بعدش یه 30 تومنی هم اقلا رفته تو پاچت.بعد برگه رو امضا شده میبری راهنمایی که اونجا صاحب سند+سند میخواد.بعدش میبری کلانتری و برگه ترخیض میگیری و بعدش هم پارکینگ که باید دوباره به خاطر 500 تومن کلی تو صف وایسی و بعدش نفس آزادی:8:(البته تو این مراحل بالا و پایین رو فحش میدی:31:)
البته اینا مراحل بدون پارتی هست.اگه جور کنی که سه سوته!!!

cyber861
13-10-2010, 00:12
دوستان پروژه پنبه گذاری انجام شد.واقعا صدای بیس نرم تر شد.:20:

saman1367
13-10-2010, 07:32
سلام به همه دوستان و اساتید محترم

.
آقا حمید هنوز اون ساب 308F رو نگرفتم ,این ساب برای آمپلی Soundstream PCX4.580 مورد تایید دوستان قرار گرفت.
البته هنوز آمپم نگرفم ! صبر کردم که از صحبت شما اساتید به نتیجه گیری بهتری برای انتخاب آمپ برسم:20:

شما پیشنهادتون چیه برای آمپ ؟قیمت نهایت تا 160 , کمترم شد عیب نداره !! و برای ساب تا قیمت 70تومان

فعلا" پخش و باند رو خریدم ولی هنوز نبستم.
پخش : 7250 پایونر
باند : KENWOOD 718EX
شما آمپ و ساب که بتونه با این وسایلا جور در بیاد و بهترین صدارو بده چی پیشنهاد میدین؟
ممنون که وقت میزارید و دوستان را راهنمایی میکنید مرسی...

ما بر خلاف قانون طبیعت عمل می کنیم , برای آنهایی که برای ما ارزش قائل نمی شوند، ارزش قائل می شویم...

AmiRreZA_RAcEr
13-10-2010, 10:10
نظرتون در مورد این چیه !؟!؟

cyber861
13-10-2010, 10:29
نظرتون در مورد این چیه !؟!؟

پخش خوبیه.فقط یکم اون رنگه آبیش تو چشم میزنه!
شما اگه 10 تومن روش بزاری میتونی 7250 بگیری که خیلی قشنگ تره ولی از لحاظ امکانات در یک حد هستن!:13:

omid_egh
13-10-2010, 11:21
استادا راهنمایی کنید شدید
من 718 دارم اما چون ماشینم روا دوگانه سوزه مجبور شدم تخته بزارم واسش اما اونجوری که میخوام و باید بیس نمیده بهم بردم پیش اونی که ازش خریدم گفت به خاطر دوگانه سوز بودب صدا خفه میشه چون پشت باند بازه خودش باندمو گزاشت تو اون باکس آماده ای که تست میگرفت عجب صدایی داشت حالا میخوام واسه باندام یه باکس کوچولو درست کنم بیسش بره بالا عکسهای باند وتخته و اندازه هاشو میزارم لطفا بگین اصلا تاثیری داره یا نه
یه سوال دیگه من آمپلی ندارم اما میخوام بزارم اگه طرح بالا اجرا کنم و بعد آمپلیم بزارم صدا خراب نمیشه

AmiRreZA_RAcEr
13-10-2010, 14:39
پخش خوبیه.فقط یکم اون رنگه آبیش تو چشم میزنه!
شما اگه 10 تومن روش بزاری میتونی 7250 بگیری که خیلی قشنگ تره ولی از لحاظ امکانات در یک حد هستن!:13:

خوب اصلا من برای همون رنگ آبیش میخوام بخرمش به نظرم خیلی قشنگه ، اون قسمت آبیش روشن میشه ؟!؟
این هد یونیت اگه بخوام بعدا یه سیستم حرفه ای روش ببندم مناسب و پاسخگویه ؟!؟!؟
همون 5250 منظورمه

isbn
13-10-2010, 14:42
دوستان پروژه پنبه گذاری انجام شد.واقعا صدای بیس نرم تر شد.:20:

یه عکس از نحوه پنبه ریزیت میذاری ببینیم چه جوری پنبه ریختی؟:10:

cyber861
13-10-2010, 16:12
خوب اصلا من برای همون رنگ آبیش میخوام بخرمش به نظرم خیلی قشنگه ، اون قسمت آبیش روشن میشه ؟!؟
این هد یونیت اگه بخوام بعدا یه سیستم حرفه ای روش ببندم مناسب و پاسخگویه ؟!؟!؟
همون 5250 منظورمه
خب اگه خودتون پسندیدین که هیچی!بالاخره هرکی یه نظری داره و محترم!
در مورد روشن شدن رنگ آبیش من بی اطلاع هستن.دوستان هر کی میدونه ایشون رو راهنمایی کنه!ثواب داره:20:
در مورد پخش هم یه پخشه نیمه حرفه ای هست و 5 تا باند اکولایزر داره و سه تا خروجی RCA .در واقع مدل جدید 5150 هست.

یه عکس از نحوه پنبه ریزیت میذاری ببینیم چه جوری پنبه ریختی؟:10:
والا از این یکی دیگه عکس نگرفتم.ولی تقریبا 40 درصد باکس رو از این الیاف پلاستیکی و بنیه ریختم.صدا احساس میکنم لرزش قبل رو نداره وبیس دقیق تر میزنه!
راستی ماشین رو چه کردی؟:2:

isbn
13-10-2010, 17:06
خب اگه خودتون پسندیدین که هیچی!بالاخره هرکی یه نظری داره و محترم!
در مورد روشن شدن رنگ آبیش من بی اطلاع هستن.دوستان هر کی میدونه ایشون رو راهنمایی کنه!ثواب داره:20:
در مورد پخش هم یه پخشه نیمه حرفه ای هست و 5 تا باند اکولایزر داره و سه تا خروجی RCA .در واقع مدل جدید 5150 هست.

والا از این یکی دیگه عکس نگرفتم.ولی تقریبا 40 درصد باکس رو از این الیاف پلاستیکی و بنیه ریختم.صدا احساس میکنم لرزش قبل رو نداره وبیس دقیق تر میزنه!
راستی ماشین رو چه کردی؟:2:

هیچی رفتم دنبالش گفتن 2 ماه نیست 15 روزه گفتم بذار بخوابه:2::22::23:
بعد بابام یه آشنا داره واسمون ردیف کرد 10 روز.......... اونم با منت:13:
نمیدونم این سابقه هرو چه کنم حالا دردسر میشه؟

cyber861
13-10-2010, 17:54
هیچی رفتم دنبالش گفتن 2 ماه نیست 15 روزه گفتم بذار بخوابه:2::22::23:
بعد بابام یه آشنا داره واسمون ردیف کرد 10 روز.......... اونم با منت:13:
نمیدونم این سابقه هرو چه کنم حالا دردسر میشه؟

داداش اینم برو یه پارتی پیدا کن پاکش کنن.واگر نه بعدا هر موقع استعلام کنن برای کار یا چیزه دیگه بساط داریا!مخصوصا اگه دوباره خدایی نکرده ماشین رو بخوابونن!:18:

Amir..H
13-10-2010, 18:58
سلام
ببين سعيد جان همه اينها بر ميگرده به متريال مصرفي تو يه محصول،وقتي مثلا از نقره به جاي مس تو قطعه اي استفاده بشه خب مسلمه كيفيت به مراتب بالاتري داره.در نتيجه قيمت تمام شدش هم بالاتره.
يا مثلا آمپي كه كراس اوورش 24 dB/Octave با آمپي كه 12 هست هم همينطور.
تو طراحي مدارها هم باز تفاوت هست.تو سوئيچينگها،آپ امپها و ...
ببين مثلا امپ 944 پايونير واقعا تو طراحي شاهكاره،همه چيز داره نسبت به سال ساختش.جزو معدود امپهائي هستش كه تو كلاس A/B روي 1 اهم Stable هستش.3 تا فيوز 30 آمپر داره ولي 1000 وات هستش:46:
خلاصه همه چيز بر مي گرده به طراحي و استفاده از متريال مرغوب.:8:
.
lمیگم اقا حمید یه دونه از این امپ ها که توش نقره داره به من معرفی کنید(اگه توش طلا هم بود قبوله:31:)
البته منظورم با بقیه دوستانم هست
یه امپ خوب و با کیفیت برای p693 jbl بهم معرفی کنید(باندا 110w روی 2 اهم میده)

---------- Post added at 08:58 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

کسی پخش 7016 کنوود داشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخوام نظرتونو راجب به اون بدونم؟

esi222
14-10-2010, 01:16
سلام به همه
دنبال یه سی دی پلیر بین 150 تا 170 تومن میگردم:8: که بین چندتا گزینه موندم::24:
4250
5250
7250
چندتا سوالم واسم پیش هومده:
1.فرق این سه مدل غیر از ظاهرشون چیه یعنی تو کیفیت صداهم تفاوتی دارن؟
2.کنوود 7006 چطوره اینطور که من شنیدم از پایونییر خوش صداتره (شفافتره)؟:23:
3.سونی چطوره؟سایتی چیزی واسه قیمت گرفتن سونی هست؟
4.تو این رنج قیمت مدل بهتری پیشنهاد دارین؟
ببخشید اگه سوالام زیاد شد (زیاد پرسیدن عیب نیست کم پرسیدن هم عیب نیست اما فکر کنم زیاد نپرسیدن عیب است... ) :38:
ممنون:11:

khalilpakbaz
14-10-2010, 03:32
سلام به همه
دنبال یه سی دی پلیر بین 150 تا 170 تومن میگردم:8: که بین چندتا گزینه موندم::24:
4250
5250
7250
چندتا سوالم واسم پیش هومده:
1.فرق این سه مدل غیر از ظاهرشون چیه یعنی تو کیفیت صداهم تفاوتی دارن؟
2.کنوود 7006 چطوره اینطور که من شنیدم از پایونییر خوش صداتره (شفافتره)؟:23:
3.سونی چطوره؟سایتی چیزی واسه قیمت گرفتن سونی هست؟
4.تو این رنج قیمت مدل بهتری پیشنهاد دارین؟
ببخشید اگه سوالام زیاد شد (زیاد پرسیدن عیب نیست کم پرسیدن هم عیب نیست اما فکر کنم زیاد نپرسیدن عیب است... ) :38:
ممنون:11:

1: این 3 مدل تو کیفیت صدا فرقی با هم ندارن ولی توی خروجی صدا فرق دارن و 4250 دو خروجی RCA داره و 5250 و 7250 سه خروجی دارن و دیگه هم اینه که 4250 دمو نداره و SD هم نمیخوره ولی اون 2 تا دارن و 7250 سی دی ار پشت پنل میخوره و 5250 از جلو و دیگه اینکه LCD 7250 بزرگتری داره به نسبت 5250 .

2: _____

3: _____

4: تو این رنج قیمت از برند پایونر میتونی 5250 بگیری و اگه یه خورده بودجت رو افرایش بدی میتونی 7250 بگیری , از برند های دیگه خبری ندارم

sAeEd_kHaAn
14-10-2010, 08:23
lمیگم اقا حمید یه دونه از این امپ ها که توش نقره داره به من معرفی کنید(اگه توش طلا هم بود قبوله:31:)
البته منظورم با بقیه دوستانم هست
یه امپ خوب و با کیفیت برای p693 jbl بهم معرفی کنید(باندا 110w روی 2 اهم میده)

---------- Post added at 08:58 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

عزیز دلم چقدر تو هواس پرتی p963 نه p693 گلم :46: باندت رسید ؟

omid_egh
14-10-2010, 09:19
[QUOTE=omid_egh;5514262]استادا راهنمایی کنید شدید
من 718 دارم اما چون ماشینم روا دوگانه سوزه مجبور شدم تخته بزارم واسش اما اونجوری که میخوام و باید بیس نمیده بهم بردم پیش اونی که ازش خریدم گفت به خاطر دوگانه سوز بودب صدا خفه میشه چون پشت باند بازه خودش باندمو گزاشت تو اون باکس آماده ای که تست میگرفت عجب صدایی داشت حالا میخوام واسه باندام یه باکس کوچولو درست کنم بیسش بره بالا عکسهای باند وتخته و اندازه هاشو میزارم لطفا بگین اصلا تاثیری داره یا نه
یه سوال دیگه من آمپلی ندارم اما میخوام بزارم اگه طرح بالا اجرا کنم و بعد آمپلیم بزارم صدا خراب نمیشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL
[QUOTE]

کسی نیست به من کمک کنه اگه کسی اطلاعی در این موارد داره راهنمایی کنه یا اگه سایتی میشناسه که در باره این موضوع اطلاعات جامعی بده معرفی کنه با تشکر

k2em
14-10-2010, 09:19
با سلام
نظر شمار و برای جمع کردن یه سیستم معمولی تا سقف ۲۰۰ تومان می خواستم ؟
با تشکر

esi222
14-10-2010, 10:02
1: این 3 مدل تو کیفیت صدا فرقی با هم ندارن ولی توی خروجی صدا فرق دارن و 4250 دو خروجی RCA داره و 5250 و 7250 سه خروجی دارن و دیگه هم اینه که 4250 دمو نداره و SD هم نمیخوره ولی اون 2 تا دارن و 7250 سی دی ار پشت پنل میخوره و 5250 از جلو و دیگه اینکه LCD 7250 بزرگتری داره به نسبت 5250 .

2: _____

3: _____

4: تو این رنج قیمت از برند پایونر میتونی 5250 بگیری و اگه یه خورده بودجت رو افرایش بدی میتونی 7250 بگیری , از برند های دیگه خبری ندارم

مرسی دوست من
ممنون از اطلاعاتی که دادین(البته یه جاش باید اصلاح شه:اینکه 4250 هم SD میخوره).
در مورد امکاناتشون اطلاعات دارم و غیراز تفاوت ظاهری هیچ تفاوتی توشون ندیدم.خواستم ببنیم تنها تفاوتشون همین ظاهره یا تو کیفیت صدا هم فرق دارن.
درمورد سوالای دوم و سومم کسی نظری نداره؟

sAeEd_kHaAn
14-10-2010, 16:35
با سلام
نظر شمار و برای جمع کردن یه سیستم معمولی تا سقف ۲۰۰ تومان می خواستم ؟
با تشکر

خیلی پولت کمه با این پول فقط میتونی پخش و باند معمولی بگیری
پیشنهاد من
پخش :
pioneer 3250