PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

cyber861
18-09-2010, 18:59
cyber جان این قیمت 9104 رو هم داری ؟

بستگی به فروشنده داره 180-210
فکر کنم تو بازار هم بد گیر بیاد الان 9105 جاش آمده!

khalilpakbaz
19-09-2010, 04:31
سلام

دوستان من یه جفت 718 Ex رو ماشینم(تندر 90 فول) دارم و از روز اول نصب یکی از باندها قابش مشکل داشت و همیشه یه جاش رو هوا بود و میزدم داخل باز یه جا دیگه میرفت رو هوا :41: . خلاصه دیدم ول کن نیست و یه جای قابش داره میپره منم رفتم چسب پاتکس خریدم و قاب رو با کمک چسب پاتکس چسبوندم:31: . دیدم نه این فشارش خیلی زیاده و پاتکس هم جلو دارش نیست تا اینکه امروز باند رو باز کردم و همین که پیچش رو شل کردم یهو پرید (یعنی تا این حد باند زیر فشار و به صورت نامیزون بسته شده بود)

یه عکس از باند گرفتم ببینید 2 قسمتی که مشخص کردم چسبش کنده شده و اون لبه ها بلند میشه و اون قسمت حالت نا میزونی پیدا میکنه وقتی که رو تاقچه بسته هست . و الان که از زیر فشار در آوردم صاف شده . فقط اون قسمتها چسبش کنده شده به نظرتون با چه چسبی بچسبونم دوباره؟؟ و آیا مشکل خاصی برای باندها پیش اومده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس دومی هم مربوط به محل برش باند روی تاقچه هست ببینید به نظرتون اصولی و درست بریده شده ؟؟ البته L90 چیزی به اسم تاقچه که نداره باید بگن موکت چون واقعا موکت چسبوندن رو تاقچه عقب به جای چوب و کارتون ضخیم مثل تاقچه 206 . تاقچه بقیه ماشینها چه جورین؟؟

این مشکلات فقط مربوط به یکی از باندها میشه و اون یکی دیگه مثل بچه ادم رو تاقچه فیت شده و مشکل پرش قاب و ... نداره.
ببخشیدن که زیادی تایپ کردم وحوصلتون رو سر بردم راستش همیشه عادت دارم سیر تا پیاز موضوع رو تعریف کنم.

ادیت شد: الان که باند رو به ماشین وصل کردم دیدم ووفرش داره پخ پخ میکنه :41: . یعنی به خاطر همون پاره شدگی که تو عکس اول مشخص کردم هست؟؟ اگه با چسب بچسبونم درست میشه؟

این خدا لعنت کنه این نصاب ها رو که هیچی حالیشون نیست و فقط دنبال پول خودشون هستن . :41:

nima1111
19-09-2010, 09:39
سلام دوستان
باند زير 50 تومن كدومش كيفيتش از بقيه بهتره از نظر كيفيت صدا و بيس و عمر
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
jvc باندهاش خوبه؟؟؟گدوم مدل

hamidR15
19-09-2010, 11:04
مبارک صاحبش باشه.ان شاءااله اینقدر برات بکوبه تا خودت خسته بشی ازش و بهترش رو بگیری!:10:

حمید جان حالا به نظرت ساب تا 120 تومن چی بگیرم که با یه باکس اصولی پرتابه صداش زیاد باشه ؟کیکر چطوره؟

کلا تو باکس 15 بهتره یا 12 اینچ؟
ساب آلپاين تايپ S مدل 1241 هم خوبه. كيكرها تقلبيشون زياد شده حواستون باشه.
سابهاي 15 اينچ خب مسلما Low تر ميزنه ولي مشكل فضا براي باكس بزرگتر و تامين برق از مشكلات انهاست.

سلام

دوستان من یه جفت 718 Ex رو ماشینم(تندر 90 فول) دارم و از روز اول نصب یکی از باندها قابش مشکل داشت و همیشه یه جاش رو هوا بود و میزدم داخل باز یه جا دیگه میرفت رو هوا :41: . خلاصه دیدم ول کن نیست و یه جای قابش داره میپره منم رفتم چسب پاتکس خریدم و قاب رو با کمک چسب پاتکس چسبوندم:31: . دیدم نه این فشارش خیلی زیاده و پاتکس هم جلو دارش نیست تا اینکه امروز باند رو باز کردم و همین که پیچش رو شل کردم یهو پرید (یعنی تا این حد باند زیر فشار و به صورت نامیزون بسته شده بود)

یه عکس از باند گرفتم ببینید 2 قسمتی که مشخص کردم چسبش کنده شده و اون لبه ها بلند میشه و اون قسمت حالت نا میزونی پیدا میکنه وقتی که رو تاقچه بسته هست . و الان که از زیر فشار در آوردم صاف شده . فقط اون قسمتها چسبش کنده شده به نظرتون با چه چسبی بچسبونم دوباره؟؟ و آیا مشکل خاصی برای باندها پیش اومده .

عکس دومی هم مربوط به محل برش باند روی تاقچه هست ببینید به نظرتون اصولی و درست بریده شده ؟؟ البته L90 چیزی به اسم تاقچه که نداره باید بگن موکت چون واقعا موکت چسبوندن رو تاقچه عقب به جای چوب و کارتون ضخیم مثل تاقچه 206 . تاقچه بقیه ماشینها چه جورین؟؟

این مشکلات فقط مربوط به یکی از باندها میشه و اون یکی دیگه مثل بچه ادم رو تاقچه فیت شده و مشکل پرش قاب و ... نداره.
ببخشیدن که زیادی تایپ کردم وحوصلتون رو سر بردم راستش همیشه عادت دارم سیر تا پیاز موضوع رو تعریف کنم.

ادیت شد: الان که باند رو به ماشین وصل کردم دیدم ووفرش داره پخ پخ میکنه :41: . یعنی به خاطر همون پاره شدگی که تو عکس اول مشخص کردم هست؟؟ اگه با چسب بچسبونم درست میشه؟

این خدا لعنت کنه این نصاب ها رو که هیچی حالیشون نیست و فقط دنبال پول خودشون هستن . :41:

واقعا خدا لعنت كنه:19::19:اين چه وضعه بريدنه:41:مسلمه كه بسگت خوب نمينشينه تو جاش و تحت فشاره.بايد يه كم ديگه بريده بشه.
اون صداي پاخ رو برو دستت رو بزار تو همون دو ناحيه فشار بده ببين باز هم صدا ميده؟

nima1111
19-09-2010, 11:37
اينجا كسي از قيمت روز ضبط خبر نداره؟؟؟
واسه ماشين پرايد ميخوام باند زير 50 تومن بگيرم
ولي كدوم باند خوبه ضبطم sony هست كه 52*4 قدرت داره
امپ هم نميخوام كه باندايي امپ نميخورند ارزون هستند

cyber861
19-09-2010, 12:13
سلام

شما به نظرم کلا یه تخته بگیر 10 تومن با بریدنش 14 تومن در میاد.دیگه هم وقتی زیاد میکنی صدای سینی و بدنه در نمیاد.
واقعا افتضاح بریده!ولی اگه تخته بندازی باند بالاتر میاد دیگه اذیت نمیکنه!:8:

cyber861
19-09-2010, 12:20
سلام دوستان
باند زير 50 تومن كدومش كيفيتش از بقيه بهتره از نظر كيفيت صدا و بيس و عمر
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
jvc باندهاش خوبه؟؟؟گدوم مدل
شما یکم دیگه تمرکز کنید و مقداری بودجه رو افزایش بدین و اقلا یه چیزه خوب بگیرید.پیشنهاد من Mtx XT693

هست که صدای قشنگی داره و 70-75 هست.هیچ وقت تو خرید عجله نکنید که همیشه پشیمونی به بار میاره اونم تو سیستم صوتی که همیشه انتخاب بهتری هم هست.:20:

nima1111
19-09-2010, 12:43
خيلي ممنون
ولي چرا اينجا كسي درباره jvc و marshal چيزي نميگه؟؟؟

khalilpakbaz
19-09-2010, 19:07
واقعا خدا لعنت كنه:19::19:اين چه وضعه بريدنه:41:مسلمه كه بسگت خوب نمينشينه تو جاش و تحت فشاره.بايد يه كم ديگه بريده بشه.
اون صداي پاخ رو برو دستت رو بزار تو همون دو ناحيه فشار بده ببين باز هم صدا ميده؟

سلام

اون قسمتها رو با دست گرفتم صدا فرقی نمیکنه و وقتی سمت چپ صفحه ووفر رو فشار میدم صدای قرچ قرچی و ساییدگی میده و از اون هست . مشکل از چیه؟؟ یعنی دیگه درست شدنی نیست باند؟؟:41::41:

میگم دوستان به نظرتون چیزی نیوفتاده تو باندم که داره پخ پخ میکنه ؟؟ راستش تا قبل از اینکه باند رو باز و کنم و بیارم تو اتاقم بررسیش کنم پخ پخ نمیکرد ولی همین که دوباره بردم بستم رو تاقچه دیدم داره پخ پخ میکنه . کلا اگه چیزی بیوفته تو باند از کجاش معلوم میشه که نگاه کنم با دقت؟؟

H.Operator
20-09-2010, 19:31
سلام

اون قسمتها رو با دست گرفتم صدا فرقی نمیکنه و وقتی سمت چپ صفحه ووفر رو فشار میدم صدای قرچ قرچی و ساییدگی میده و از اون هست . مشکل از چیه؟؟ یعنی دیگه درست شدنی نیست باند؟؟:41::41:

میگم دوستان به نظرتون چیزی نیوفتاده تو باندم که داره پخ پخ میکنه ؟؟ راستش تا قبل از اینکه باند رو باز و کنم و بیارم تو اتاقم بررسیش کنم پخ پخ نمیکرد ولی همین که دوباره بردم بستم رو تاقچه دیدم داره پخ پخ میکنه . کلا اگه چیزی بیوفته تو باند از کجاش معلوم میشه که نگاه کنم با دقت؟؟
سلام
با اجازه حمید جان
به این عکس دقت کن:

اون صدای پخ پخ مربوط میشه به ساییدگی voice coil با مغزی اون فلز آخریه.احتمالآ بعد از اینکه باند رو نصاب برات بسته اینقدر پیچش رو سفت کرده که به basket باند فشار اومده و از حالت توازن خارج شده البته مشکل از همون لبه هم که بلند شده می تونه باشه که من شکم روی اینه با چسب قطره ای ببین می تونی بچسبونیش.
متاسفم برای اون کسی که طاقچه رو برات بریده چون واقعآ توی کارش یک آماتور محض بوده و نتیجش اینه که این بلا سر باندت اومد.
در ضمن اینو هم تست کن(اتفاقی که برای خودم افتاد):
باند رو برعکس کن اونوقت یک موزیک بزار چون ممکنه براده آهن ناشی از بریدن تاقچه توش باشه که ممکنه با این کار خارج بشه.

Amir..H
20-09-2010, 22:06
سلام.
کسی میدونه باند کد نس zrs710 چه جور باندیه ؟
125w rms هم خروجی داره.کسی تا حالا صداشو شنیده >
بیس خوبی داره؟
ایا از 1073 dls بهتره؟
190 تومنم قیمت دارم>

cyber861
20-09-2010, 22:48
سلام.
بیس خوبی داره؟
ایا از 1073 dls بهتره؟
190 تومنم قیمت دارم>

باند های کدنس در ابتدا خیلی صدای بلندی دارن ولی بعد از یه مدت نمی دونم چرا افت صدا پیدا میکنن.
در ضمن کیفیتشون هم مثله قیل نیست.اصلا با 1073 مقایسه نباید بشه.ولی در کل هر دوتاشون قیمتشون خیلی فضایی هستن!
اگه خیلی صدای بلند میخوای j.b.l limited .البته یکمی زحمت داره صدای قشنگ گرفتن ازش:31:
در مورد بیس هم کلا هیچ کدوم از باند ها در حد یه ساب بیس نمیزنن.واگر درست تنظیم نکنی احتمال ضعیف شدن باند و یا پاره شدن و یا بم شدن صدا هست.

H.Operator
20-09-2010, 23:42
من لیمیتد رو پیشنهاد نمی دم چون صداشو اگر بخوای در بیاری باید با 2 تا آمپ درایوش کنی و اصلآ به صرفه نیست تازه الانم اگر بخوای بخری دیگه بی کیفیت شدن مثل اون سریهای اولش نیست.اما در مورد کدنس بله صدای بلندی دارن و بیشتر به خاطر بیسشون هست اما شنیدم که به مرور صداشون تغییر جزئی پیدا می کنه ولی اگر شما 1073 dls بگیری ضرر نمی کنی هم بیس خوب و هم کیفیت خوب و توی کواکسیا لها به نظرم جزو بهترینهاست ولی خوب قیمتش یکم بالاست اما از هر نظر کم دردستر از لیمیتد هست.
این کاملآ تایید میشه:

در مورد بیس هم کلا هیچ کدوم از باند ها در حد یه ساب بیس نمیزنن.واگر درست تنظیم نکنی احتمال ضعیف شدن باند و یا پاره شدن و یا بم شدن صدا هست

cyber861
20-09-2010, 23:56
من خودم ارت کوییک دارم vtek 693 .به نظرم خوبه.به قیمتش میارزه.اگه دوست داشتی بنده حقیر میگم 100 تومن بده بگیر.البته بدون گارانتی!
بیسش هم خوبه!اینقدر هست که اگه زیاد کنی کسی نتونه 10 دقیقه عقب رو تحمل کنه!(لوزه هاشو تکون میده)

khalilpakbaz
21-09-2010, 01:58
سلام

دوستان یه کامپوننت میخوام بخرم با حد اکثر قیمت 150 تومان چی پیشنهاد میکنید؟؟ یه کامپوننتی که صداش تیز نباشه و کیفیتش خوب باشه.

khalilpakbaz
21-09-2010, 02:04
سلام
با اجازه حمید جان
به این عکس دقت کن:

اون صدای پخ پخ مربوط میشه به ساییدگی voice coil با مغزی اون فلز آخریه.احتمالآ بعد از اینکه باند رو نصاب برات بسته اینقدر پیچش رو سفت کرده که به basket باند فشار اومده و از حالت توازن خارج شده البته مشکل از همون لبه هم که بلند شده می تونه باشه که من شکم روی اینه با چسب قطره ای ببین می تونی بچسبونیش.
متاسفم برای اون کسی که طاقچه رو برات بریده چون واقعآ توی کارش یک آماتور محض بوده و نتیجش اینه که این بلا سر باندت اومد.
باند رو برعکس کن اونوقت یک موزیک بزار چون ممکنه براده آهن ناشی از بریدن تاقچه توش باشه که ممکنه با این کار خارج بشه.

سلام

این لبه هایی که بلند شده رو میتونم با چسب قطره ای به چسبونم ولی دوستان گفتن که با هر چسبی نمیشه چسبوند و احتمال داره اون قسمت خورده بشه . به نظر شما اگه با چسب قطره ای بچسبونم مشکلی پیش نمیاد؟؟

جای برش باند آره واقعا حق با شما هست خیلی بد بریده و بیشتر شبه این میمونه که یه سوراخی رو گشاد کرده تا بریدن!!! جایی که باند بستم زیاد میومدن سیستم ببندن و مغازه بزرگی هم بود که 5 نفر شاگرد داشت که فکر کنم یکی از آماتور ترین شاگرداش افتاده توی ماشین ما:13:. 2 تا بورد بزرگ هم زده بود پایونر و کنوود که ظاهرا نمایندگی جفتشون رو هم داشت.

به نظرتون اگه احتمال پیچیدگی باند باشه باند رو تاقچه MDF محکم و درست پیچ کنم درست نمیشه؟؟ این روش شما رو هم تست میکنم شاید هم چیزی افتاده تو باند.

khalilpakbaz
21-09-2010, 02:12
من خودم ارت کوییک دارم vtek 693 .به نظرم خوبه.به قیمتش میارزه.اگه دوست داشتی بنده حقیر میگم 100 تومن بده بگیر.البته بدون گارانتی!
بیسش هم خوبه!اینقدر هست که اگه زیاد کنی کسی نتونه 10 دقیقه عقب رو تحمل کنه!(لوزه هاشو تکون میده)

سلام

این ارت کوئیک 693 چه جور باندی هست؟؟ قیمت نو 100 تومن هست ؟؟ چند وات RMS داره؟؟ اگه بهتر از 718 Ex هست خوب چرا ملت میرن 90 تومن میدن 718 میگیرن؟؟

khalilpakbaz
21-09-2010, 03:39
سلام

دوستان همونطور که قبلا گفته بودم این باند ما همین که پیچش رو باز کردیم و بیرون آوردیم و دیدم خیلی تحت فشار بوده رو تاقچه و دوباره گذاشتم رو تاقچه البته ایندفعه دیگه پیچش رو نبستم و پخش که روشن کردم دیدم داره پخ پخ میکنه . خوب و اینک ادامه ماجرا اینه که رفتم باند رو وارونه کردم و پخش رو روشن کردم که اگه چیزی رفته توش بیاد بیرون که دیدم نه چیزی توش نیست و بعد ناامید از همه جا باند رو گذاشتم رو تاقچه ولی ایندفعه 4 تا پیچش رو هم بستم و پخش رو روشن کردم دیدم دیگه پخ پخ نمیکنه :20: . خلاصه کلی با آهنگ ها و بیس و .... ور رفتم دیدم نه جدی جدی درست شده و ایندفعه همین که آهنگ پخش میشد کم کم پیش باندها رو شل کردم تا اینکه دیدم همین که پیچها رو باز کردم باند دوباره کم کم داره شروع میکنه به پخ پخ کردن .

به این نتیجه رسیدم که به دلیل بد بریده شدن تاقچه توسط نصاب محترم باند تحت فشار بوده و به مقدار خیلی کمی پیچیده و حالت گرفته که وقتی پیچها باز میشه از حالت قبل در میاد و یه خورده شروع میکنه به پخ پخ کردن که باز دوباره اگه پیچها رو ببندم درست میشه . ( البته قبلا هم گفته بودم که تا قبل از اینکه پیچ باندها رو باز کنم باند سالم بود و الان هم اگه پیچها بسته باشه باندها مشکلی نداره)

1:حالا به نظر خودم اگه یه MDF بگیرم و باندها رو درست و محکم روش پیچ کنم درست بشه . نظر دوستان چیه؟؟ یعنی احتمال داره یه ذره پیچیدگی باند وقتی رو MDF بسته شد برگرده سر جای اولش و باند مثل اول صاف و راست بشه؟؟ ( البته اینو مطمئن هستم که پیچیدگی خیلی خیلی کم هست )

2:بعد اینکه این ماشین بدترکیب دوست داشتی ما( L90) توی شهری که من هستم خیلی خیلی کمه که حتی یه تاقچه MDF هم سراغ گرفتم کسی نداره به خاطر فروش کمی که داره :41: . میخوام بدونم کلا تاقچه MDF فابریک L90 پیدا میشه یا باید درست کنم؟؟ توی اینترنت جایی نیست که بفروشن؟؟ جنس خوبش چند در میاد؟؟ ببخشید که زیادی سوال کردم .

cyber861
21-09-2010, 11:04
سلام

این ارت کوئیک 693 چه جور باندی هست؟؟ قیمت نو 100 تومن هست ؟؟ چند وات RMS داره؟؟ اگه بهتر از 718 Ex هست خوب چرا ملت میرن 90 تومن میدن 718 میگیرن؟؟

بله قیمت نوش 100 تومن هست ولی 120 کردن تو پاچه ی ما!!:27:
خوب به خاطره اینه که 718 دیگه همه جا گیر میاد و نیازی به گشتن نیست.

اینجا رو نگاه کن :8:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

privatedlove
21-09-2010, 11:40
vtek 693 من اصلا پيشنهادش نميكنم
با توييتر هاي بد صدا كه شديدا حساس هستن و احتمال سوختنشون خيلي زياده
بنظر من هزينه كردن واسه چنين كواكسيالي اشتباه هستش.گزينه هاي خوب زياد هست.718 هم به خاطر 10 اينچ بودنش خيلي محبوب شد اما ايرونيا تا به يه چيزي كليد ميكنن ديگه ولش نميكنن.كار خوب زياد هست اما كمتر كسي سمتشون رفته

privatedlove
21-09-2010, 11:49
سلام.
بیس خوبی داره؟
ایا از 1073 dls بهتره؟
190 تومنم قیمت دارم>
بدون شك 1073 بهتره اما بايد ببيني از صداي 1073 خوشت مياد يا نه.اگه تونستي 1070 پيدا كني خيلي بهتره.آخه به علت 3way بودن 1073 درسته كه صدا يكم بهتر شده اما احتمال سوختن توييتر و ميدرنج بالاتر رفته

Amir..H
21-09-2010, 12:05
باند های کدنس در ابتدا خیلی صدای بلندی دارن ولی بعد از یه مدت نمی دونم چرا افت صدا پیدا میکنن.
در ضمن کیفیتشون هم مثله قیل نیست.اصلا با 1073 مقایسه نباید بشه.ولی در کل هر دوتاشون قیمتشون خیلی فضایی هستن!
اگه خیلی صدای بلند میخوای j.b.l limited .البته یکمی زحمت داره صدای قشنگ گرفتن ازش:31:
در مورد بیس هم کلا هیچ کدوم از باند ها در حد یه ساب بیس نمیزنن.واگر درست تنظیم نکنی احتمال ضعیف شدن باند و یا پاره شدن و یا بم شدن صدا هست.

من حدود یک ماهی هست که میخوام سیستم ببندم ساب هم نمیخوام دنبال باندی بودم که بیس خوبی داشته باشه بعد از گشت گذارهایی که داشتم به 1073 رسیدم چند هفته پیشم میخواستم بیام تهران بخرمش که از شانس بد من شرکت rss تعطیل شد.
تو اصفهانم که گیرم نیومد چون تقلبیشم اومده دیگه نتونستم اعتماد کنم بیام از سیستم فروشیا تو تهران بخرم
jbl limited هم که صدا گرفتن ازش فقط کار خداست:31: تو همین p30 خیلیا ازش ناراضی بودن(مثل driver)
حالا با این توصیفات مثل خر تو گل موندم که چی بخرم البته پخشو انتخاب کردم 5150 (اگه گیرم بیاد)تقریبآ510,20 تومن واسه باند,امپ,سیمکشی و هزینه نصب پول دارم.حالا با توجه به حرفای بالا

ایا کسی هست که مرا یاری کند؟

cyber861
21-09-2010, 12:56
من حدود یک ماهی هست که میخوام سیستم ببندم ساب هم نمیخوام دنبال باندی بودم که بیس خوبی داشته باشه بعد از گشت گذارهایی که داشتم به 1073 رسیدم چند هفته پیشم میخواستم بیام تهران بخرمش که از شانس بد من شرکت rss تعطیل شد.
تو اصفهانم که گیرم نیومد چون تقلبیشم اومده دیگه نتونستم اعتماد کنم بیام از سیستم فروشیا تو تهران بخرم
jbl limited هم که صدا گرفتن ازش فقط کار خداست:31: تو همین p30 خیلیا ازش ناراضی بودن(مثل driver)
حالا با این توصیفات مثل خر تو گل موندم که چی بخرم البته پخشو انتخاب کردم 5150 (اگه گیرم بیاد)تقریبآ510,20 تومن واسه باند,امپ,سیمکشی و هزینه نصب پول دارم.حالا با توجه به حرفای بالا

ارت کوییک صدای تیوترش اصلا مشکل نداره.اگه مشکل هست ماله تنظیم نبودن هست.من خودم اول دادم نصاب تنظیم کرد اصلا صدای ریزش خوب در نمیامد.خودم تنظیم کردم ماه شد.:5:
بزرگترین اشتباهتون اینه که ساب نمیخواید.یه مقدار بودجه رو افزایش بدین واقعا میتونید از صدا لذت ببرین.آخه باند تنها هر چی هم باشه حال نمیده.هر جوری تنظیم کنی بازم اذیتت میکنه!
من اینارو پیشنهاد میدم.(البته با اجازه اساتید)
اسپیکر=MTX 693 به قیمت 70
ساب کنوود 3012 =70
سیم گیج 8 *2=30
آمپلی کنوود 5203 =65
آمپلی کنوود 8104=120
پخش 5150=170
تخته=10
نصب=15

hamidR15
21-09-2010, 13:13
خيلي ممنون
ولي چرا اينجا كسي درباره jvc و marshal چيزي نميگه؟؟؟
مارشال برند معتبري نيست.سرغش نرو. JVC جاي خودش ور داره. ولي چون تو ايران مدلهاي قديميش زياد تو بورس نبود و مشكلات زيادي داشت همه رو اوردن به پايونير و كن وود.ولي شنيدم پخشهاي جديدش بهتر شده ولي من خودم تست نكردم.

سلام
با اجازه حمید جان
به این عکس دقت کن:

سلام حسين جان
اجازه بنده هم دست شماست. بابا بيشتر بيا تو اين بخش مارو ياري بده:40:
دستت درد نكنه به نكات صحيحي اشاره كردي :46:عكست هم بسيار اموزنده هستش براي دوستان جهت اشنائي با قطعات اسپيكرها.فقط اون قطعه اول كه روي Cone قرار ميگيره هم اسمش داست كپ هست.

سلام

دوستان همونطور که قبلا گفته بودم این باند ما همین که پیچش رو باز کردیم و بیرون آوردیم و دیدم خیلی تحت فشار بوده رو تاقچه و دوباره گذاشتم رو تاقچه البته ایندفعه دیگه پیچش رو نبستم و پخش که روشن کردم دیدم داره پخ پخ میکنه . خوب و اینک ادامه ماجرا اینه که رفتم باند رو وارونه کردم و پخش رو روشن کردم که اگه چیزی رفته توش بیاد بیرون که دیدم نه چیزی توش نیست و بعد ناامید از همه جا باند رو گذاشتم رو تاقچه ولی ایندفعه 4 تا پیچش رو هم بستم و پخش رو روشن کردم دیدم دیگه پخ پخ نمیکنه :20: . خلاصه کلی با آهنگ ها و بیس و .... ور رفتم دیدم نه جدی جدی درست شده و ایندفعه همین که آهنگ پخش میشد کم کم پیش باندها رو شل کردم تا اینکه دیدم همین که پیچها رو باز کردم باند دوباره کم کم داره شروع میکنه به پخ پخ کردن .

به این نتیجه رسیدم که به دلیل بد بریده شدن تاقچه توسط نصاب محترم باند تحت فشار بوده و به مقدار خیلی کمی پیچیده و حالت گرفته که وقتی پیچها باز میشه از حالت قبل در میاد و یه خورده شروع میکنه به پخ پخ کردن که باز دوباره اگه پیچها رو ببندم درست میشه . ( البته قبلا هم گفته بودم که تا قبل از اینکه پیچ باندها رو باز کنم باند سالم بود و الان هم اگه پیچها بسته باشه باندها مشکلی نداره)

1:حالا به نظر خودم اگه یه MDF بگیرم و باندها رو درست و محکم روش پیچ کنم درست بشه . نظر دوستان چیه؟؟ یعنی احتمال داره یه ذره پیچیدگی باند وقتی رو MDF بسته شد برگرده سر جای اولش و باند مثل اول صاف و راست بشه؟؟ ( البته اینو مطمئن هستم که پیچیدگی خیلی خیلی کم هست )

2:بعد اینکه این ماشین بدترکیب دوست داشتی ما( L90) توی شهری که من هستم خیلی خیلی کمه که حتی یه تاقچه MDF هم سراغ گرفتم کسی نداره به خاطر فروش کمی که داره :41: . میخوام بدونم کلا تاقچه MDF فابریک L90 پیدا میشه یا باید درست کنم؟؟ توی اینترنت جایی نیست که بفروشن؟؟ جنس خوبش چند در میاد؟؟ ببخشید که زیادی سوال کردم .
به احتمال زياد با نصب MDF مشكلتون حل ميشه.

بدون شك 1073 بهتره اما بايد ببيني از صداي 1073 خوشت مياد يا نه.اگه تونستي 1070 پيدا كني خيلي بهتره.آخه به علت 3way بودن 1073 درسته كه صدا يكم بهتر شده اما احتمال سوختن توييتر و ميدرنج بالاتر رفته
شما تا اونجا كه يادمه قرار بود يه باكسي كه براتون طراحي كردم رو بسازي،درسته؟ يه دفعه رفتي ديگه پيداتون نشد!!!
1070 بعيد ميدونم پيدا بشه:41:

privatedlove
21-09-2010, 13:18

واسه اسپيكر اگه كيفيت واست مهمتره اينفينيتي 693.7 يا5. يا اگه9. گير اومد كه چه بهتر
من تجربه صدا گرفتن از آمپهاي مولتي چنل كنوود رو دارم.از نظر كيفيتي خيلي مناسب نيستن و شديدا گرم ميشن.
تو اين زمينه ساند استريم سري trx6.640 رو بگير و بريج كن بده به يه ساب تك كوئل كنوود اونم فقط 3011 يا 3012
پخش بدي نيست.5 متر سيم گيج 2 ميخواي
3 متر سيم اسپيكر
2 جفت rca
خازن داشته باشي خيلي خوب ميشه اگه خازن بخواي بگيري به 2 متر سيم 4 و دوتا تقسيم هم نياز خواهي داشت.

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

حميد جان غريبه نيستم
من ساب رو بدون تست فروختم...
رفتم يه gti 15 MKII خريدم با كامپاننت فوكال و آمپ هاي آديسان:11:
1070 رو يكي از دوستان 2 ماه پيش خريد.ميخواي ميپرسم از كجا خريد.اما با ناشي بازي محض توييتر هاي جفت اسپيكر ها رو سوزوند

cyber861
21-09-2010, 13:32
حمید جان راستی یکمی در مورد نحوه ی تنظیمات نمودار ها در طراحی باکس توضیح میدی که تا چقدر میشه بالا و پایینشون کرد تا صدای دلخواه ازش در بیاد؟
میشه در حالت پرتد طوری طراحی کرد که تو یه باکس با چند تا فرکانس تیون کرد؟

H.Operator
21-09-2010, 14:38
سلام

این لبه هایی که بلند شده رو میتونم با چسب قطره ای به چسبونم ولی دوستان گفتن که با هر چسبی نمیشه چسبوند و احتمال داره اون قسمت خورده بشه . به نظر شما اگه با چسب قطره ای بچسبونم مشکلی پیش نمیاد؟؟

جای برش باند آره واقعا حق با شما هست خیلی بد بریده و بیشتر شبه این میمونه که یه سوراخی رو گشاد کرده تا بریدن!!! جایی که باند بستم زیاد میومدن سیستم ببندن و مغازه بزرگی هم بود که 5 نفر شاگرد داشت که فکر کنم یکی از آماتور ترین شاگرداش افتاده توی ماشین ما:13:. 2 تا بورد بزرگ هم زده بود پایونر و کنوود که ظاهرا نمایندگی جفتشون رو هم داشت.

به نظرتون اگه احتمال پیچیدگی باند باشه باند رو تاقچه MDF محکم و درست پیچ کنم درست نمیشه؟؟ این روش شما رو هم تست میکنم شاید هم چیزی افتاده تو باند.

سلام
آره این احتمال هم هست که خوردگی به وجود بیاره چسب قطره ای.
با تمام این تفاسیری که گفتی من نظرم اینه که چون طرف با فشار باند رو بسته پس یک پیچیدگی توی basket باند به وجود اومده و این باعث شده که وقتی پیچها بسته هستن فیکس و محکم بشه به خاطر سفت جاگیر شدن و البته برخورد لبه طاقچه با basket باند و وقتی باز بشه پخ پخ بکنه ولی شما اگر mdf بگیری چون برشش درست زده میشه اون وقت باز یا بسته بودن پیچها فرقی نمیکنه و باند در همه حالت پخ پخ می کنه چون دیگه چیزی به basket فشار نمیاره که فیکس بشه(البته این نظریه منه و ممکنه غلط باشه)بهتره قبل از اینکه بری بخری روی تخته رفیق یا آشنا تست کنی.

ارت کوییک صدای تیوترش اصلا مشکل نداره.اگه مشکل هست ماله تنظیم نبودن هست.من خودم اول دادم نصاب تنظیم کرد اصلا صدای ریزش خوب در نمیامد.خودم تنظیم کردم ماه شد.:5:
بزرگترین اشتباهتون اینه که ساب نمیخواید.یه مقدار بودجه رو افزایش بدین واقعا میتونید از صدا لذت ببرین.آخه باند تنها هر چی هم باشه حال نمیده.هر جوری تنظیم کنی بازم اذیتت میکنه!
من اینارو پیشنهاد میدم.(البته با اجازه اساتید)
اسپیکر=MTX 693 به قیمت 70
ساب کنوود 3012 =70
سیم گیج 8 *2=30
آمپلی کنوود 5203 =65
آمپلی کنوود 8104=120
پخش 5150=170
تخته=10
نصب=15
سلام
درسته ارت رو صداش رو شنیدم با آمپ پایونیر gm5400 و به نظرم تیوترش مشکلی نداره و بیسشم از 718 زیادتره اگه درست تنظیم بشه.
آمپهای سانداستریم بهترن و کمتر داغ میکنن.
ساب و اسپیکر و پخش خوبن فقط یک آمپ چهار کاناله ساند trx6.640 باشه خیلی خوب میشه.
به نظرم این دوستمون ساب 3012 رو با صدای mtx 693 و اینفینیتی 693.7 تست کنه ببینه کدوم به دلش میسشینه.

واسه اسپيكر اگه كيفيت واست مهمتره اينفينيتي 693.7 يا5. يا اگه9. گير اومد كه چه بهتر
من تجربه صدا گرفتن از آمپهاي مولتي چنل كنوود رو دارم.از نظر كيفيتي خيلي مناسب نيستن و شديدا گرم ميشن.
تو اين زمينه ساند استريم سري trx6.640 رو بگير و بريج كن بده به يه ساب تك كوئل كنوود اونم فقط 3011 يا 3012
پخش بدي نيست.5 متر سيم گيج 2 ميخواي
3 متر سيم اسپيكر
2 جفت rca
خازن داشته باشي خيلي خوب ميشه اگه خازن بخواي بگيري به 2 متر سيم 4 و دوتا تقسيم هم نياز خواهي داشت.

سلام
با پیشنهادتون موافقم ولی دیگه هزینه خازن رو دادن یکم ولخرجیه چون اینقدرها این سیستم توان نداره که برق کم بیاره بهتره یک big3 بزنه تا بخواد خازن بگیره.
رفیقم ساب ارت 1000 رو با کامپ آلپاین با 2 تا آمپ ارت درایو کرد که فکر کنم 1200-300 وات rms میداد که خازن واجبش بود وگرنه راه نمی افتاد.
ولی یک جفت کنوود 3012 رو با یک جفت 718 دیدم درایو کرد با یک آمپ 5 کانال پریمیر+big3 بدون هیچ مشکل برقی راحت جواب میداد.

isbn
21-09-2010, 16:59
سلام
این 4250 4 ولتی هست دیگه درسته؟
بعد این فلسفه ساعت توی تنظیم گین رو میگید ؟
مثلا میگن رو 11 هست یعنی چه؟

به طبق همین عکس هست؟ یعنی مثل ساعت دیواری
شروع هم رو ساعت 12 هست دیگه؟
به ترتیب که باز کنیم گین رو میشه 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 که به همین ترتیب زیاد میشه جریان؟

Amir..H
21-09-2010, 18:13
دم همتون گرم که منو راهنمایی میکنید.راستش من مشتری پرو پا قرص این تاپیکم اون چند وقتیم که کسی به این تاپیک سر نمیزد کل زحمتا افتاده بود گردن اقا حمید در هر صورت از این که این تاپیک دوباره مثل اولش شده خیلی خوشحالم.

syber861 عزیز توی این چند ساله تا کسی حرف از ساب میزنه ,اهل فن(مثل شما و دوستان)میگه باید براش باکس تهیه کنی
و من نمیخوام با باکس فضای صندقو اشغال کنم.البته یه مدت به توصیه دوستان که میگفتن برای طاقچه ساب سری f پایونیر مناسب تر هست دنبال 308 پایونر بودم که اقا حمید گل گفتن به جایی استفاده از یه ساب و باند معمولی بهتره همون 1073 رو برداری منم قصد خرید داشتم که rss تعطیل شد.
mtx 693 مشخصات خوبی داره(البته صداشو نشنیدم)در مورد امپهایی هم که معرفی کردید ظاهرآ دوستان موافق نبودن.
راستش خودم به خاطر این که میگن 50% توان ساب تو طاقچه هدر میره خیلی با ساب موافق نیستم.
دوست دارم هم صدا با کیفیت باشه هم بیس خوبی داشته باشه از همه مهمتر وقتی ولومو زیاد میکنم صدا خراب نشه.
حالا از همه ی دوستان میخوام بپرسم اگه من 2 جفت باند بردام بهتره یا ساب با 1 جفت باند؟
ماشینم l90.

isbn
21-09-2010, 18:38
دم همتون گرم که منو راهنمایی میکنید.راستش من مشتری پرو پا قرص این تاپیکم اون چند وقتیم که کسی به این تاپیک سر نمیزد کل زحمتا افتاده بود گردن اقا حمید در هر صورت از این که این تاپیک دوباره مثل اولش شده خیلی خوشحالم.

syber861 عزیز توی این چند ساله تا کسی حرف از ساب میزنه ,اهل فن(مثل شما و دوستان)میگه باید براش باکس تهیه کنی
و من نمیخوام با باکس فضای صندقو اشغال کنم.البته یه مدت به توصیه دوستان که میگفتن برای طاقچه ساب سری f پایونیر مناسب تر هست دنبال 308 پایونر بودم که اقا حمید گل گفتن به جایی استفاده از یه ساب و باند معمولی بهتره همون 1073 رو برداری منم قصد خرید داشتم که rss تعطیل شد.
mtx 693 مشخصات خوبی داره(البته صداشو نشنیدم)در مورد امپهایی هم که معرفی کردید ظاهرآ دوستان موافق نبودن.
راستش خودم به خاطر این که میگن 50% توان ساب تو طاقچه هدر میره خیلی با ساب موافق نیستم.
دوست دارم هم صدا با کیفیت باشه هم بیس خوبی داشته باشه از همه مهمتر وقتی ولومو زیاد میکنم صدا خراب نشه.
حالا از همه ی دوستان میخوام بپرسم اگه من 2 جفت باند بردام بهتره یا ساب با 1 جفت باند؟
ماشینم l90.

خوب شما هر وقت فضای صندوق رو احتیاج داشتی باکس رو به راحتی در میاری :46:
l90 هم که کلش صندوق هست دیگه:31:(صندوقش بزرگه ) یه وقت بهتون بر نخوره

cyber861
21-09-2010, 19:29
خوب شما هر وقت فضای صندوق رو احتیاج داشتی باکس رو به راحتی در میاری :46:
l90 هم که کلش صندوق هست دیگه:31:(صندوقش بزرگه ) یه وقت بهتون بر نخوره
سخنان شما کاملا تایید میشه .چون همیشه که صندوق پر نیست؟!:13:

ماشینم l90.

حالا من یه چیزی دیدم که توی L90 به علت صندوق بزرگ صدا بم میشه .حالا شما اگر باندی هم بگیرید که صداشو بم کنید که بیس بالاتر بره ,فکر میکنید صدا از تهه چاه میاد و وقتی هم ولوم رو بالا میبرید صدا به علت اینکه باند میخواد همه نوع فرکانسی رو با هم اجرا کنه خیلی زود(بستگی به آهنگ) دیستروت میشه و اصلا فایده نداره ولی اگه ساب بزارید میتونید فرکانس های پایین رو به ساب بدین و فرکانس بالا و میدرنج رو به باندا بدید که اگه درست تنظیم کنید خوب میشه!:8:

nima1111
21-09-2010, 19:56
اينطوري نميشه اخه خيليا دوست ندارن صندوق رو پر كنند
تازه اگر هم باكس بگيرن يعني هر وقت ميخوان چيزي بگذارند عقب بايد قيد سيستم رو بزنند

privatedlove
21-09-2010, 20:12

ماشینم l90.

خوب دوست خوبم اگه شما دنبال يه چنين صدايي هستيد پيشنهاد من استفاده از ساب هاي shallow هستش
يا يه ساب باكس اكتيو زير صندليتون.
امسال در كمال ناباوري ساب shallow پايونيير كه فكر كنم تو ايران 80 تومنه جايزه بهترين ساب اروپا رو به خودش اختصاص داد.
استفاده از كواكسيال به تنهايي عذاب آوره و به مرور زمان خسته كننده ميشه و ديستورشن ....
بهتره يك جفت استفاده كنيد.

H.Operator
22-09-2010, 00:24
سلام
این 4250 4 ولتی هست دیگه درسته؟

به ترتیب که باز کنیم گین رو میشه 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 که به همین ترتیب زیاد میشه جریان؟
آره همینیه که گفتی.

ماشینم l90.
ببین دوست من شما هر کواکسیالی که بزاری بعد یک هفته خستت میکنه اگر برای بیس می خوای چون باید زیاد ولومش بدی تا بکوبه که اینم خوب نمیشه.در ضمن یکسری فرکانس هست که فقط ساب می تونه پخششون کنه و هیچ باندی توانایی پخشش رو نداره که این خودش برمیگرده به پارامترهای ساب مورد نظر.

تازه اگر هم باكس بگيرن يعني هر وقت ميخوان چيزي بگذارند عقب بايد قيد سيستم رو بزنند
خوب حتما که نمی خواد باکست 60لیتری باشه می تونی کوچکتر بسازیش(که این خودش تو حیطه کاریه آقا حمید هست).

خوب دوست خوبم اگه شما دنبال يه چنين صدايي هستيد پيشنهاد من استفاده از ساب هاي shallow هستش
امسال در كمال ناباوري ساب shallow پايونيير كه فكر كنم تو ايران 80 تومنه جايزه بهترين ساب اروپا رو به خودش اختصاص داد.
استفاده از كواكسيال به تنهايي عذاب آوره و به مرور زمان خسته كننده ميشه و ديستورشن ....
کاملآ تایید میشه.

Amir..H
22-09-2010, 01:23

کاملآ موافقم به نظر من سیستم توی جاده ومسافرت بیشتر به کار میاد تا توی شهر مخصوصآ زمانی که مجبوری 8,9 ساعت پشت فرمون باشی با اهنگ سر حال تر می مونی.

ممنون از راهنماییت دوست گلم میشه در مورد این سابها کمی توضیح بدین راستش اولین باره که اسمشو میشنوم اگه میشه اخرشم لطف کنید یه مدل بهم پیشنهاد بدین
دوستان تسلیم
حالا اگه بخوام ساب بردارم چی بخرم؟ 3012,308f,308d2 اگه گزینه بهتری هم هست از من دریغ نکنید
باند و امپ چی بردارم؟

khalilpakbaz
22-09-2010, 01:47
سلام

دوستان تاقچه MDF برای L90 کسی انداخته که عکسش رو بزاره اینجا ببنیم؟؟

توی شهر ما که گیرم نیومد هر چی گشتم . جایی نیست تلفنی یا اینترنتی سفارش بدم برام بفرستن؟؟

privatedlove
22-09-2010, 11:05
کاملآ موافقم به نظر من سیستم توی جاده ومسافرت بیشتر به کار میاد تا توی شهر مخصوصآ زمانی که مجبوری 8,9 ساعت پشت فرمون باشی با اهنگ سر حال تر می مونی.

ممنون از راهنماییت دوست گلم میشه در مورد این سابها کمی توضیح بدین راستش اولین باره که اسمشو میشنوم اگه میشه اخرشم لطف کنید یه مدل بهم پیشنهاد بدین
دوستان تسلیم
حالا اگه بخوام ساب بردارم چی بخرم؟ 3012,308f,308d2 اگه گزینه بهتری هم هست از من دریغ نکنید
باند و امپ چی بردارم؟
منظورم اين ساب از پايونيير هستش
400watt rms
93db
1500w peak

mansour 64
22-09-2010, 11:08
سلام به همه دوستان لطفا برای خرید یه سیستم با هزینه در حدود 420-450 منو راهنمایی کنید. ( پخش ، باند، آمپ ) ماشین پراید صندوق دار.پخش music browser داشته باشه و usb ترجیحا از پشت بخوره. به inter face ماشینایی مثل 206 هم بتونه وصل بشه. یه مدل دیدم که اگه اشتباه نکنم pioneer 7150 بود. برای باند هم خیلی از دوستان باند 718 رو پیشنهاد می کنن. باند خوبیه ، اما صدای زیرش زیاده. با تشکر

dops dops
22-09-2010, 16:48
سلام می خواستم بدونم پخش پایونیر 2250ub و باند ts-A6993s خوبه ؟ کلا نظرتونو راجع بهش بگید لطفا؟
بارکدش میگه کاناداییه واقعا اینطوره؟

nima1111
22-09-2010, 20:33
سلام
از كجا بايد بفهميم باندي كه ميخريم امپلي خور هست يا نه؟؟؟
ممنون

xeovoex
22-09-2010, 21:38
سلام به دوستان
من تازه ماشین گرفتم سیستم نداره میخوام یه سیستم براش بزارم که بعدا بتونم ارتقا بدم

برای الان ‍‍پخش ، باند، آمپ میخوام ـ شاید تا ۶ ماه دیگه ارتقا بدم
برای آینده : اضافه کردن پخش دوم برای مانیتور ،، آمپ ۴ کانال دیگه برای ساب و خازن و.....
الان یه پخش ،میخوام که بتونم تنظیمات خوب داشته باشم که بعدا واسه ارتقا نیز بدردم بخوره --- البته یو اس بی آکس هم داشته باشه ـ ساده هم بود مهم نیست تنظیمات خوب داشته باشه قیمت هم بصرفه باشه (مسلمه که باید پایونیر بگیرم )
در مورد باند ها هم میخوام که هزینه کنم که بعدا عوضشون نکنم ـ مدلی معرفی کنین که با سیستم ارتقا آیندم هم خوب باشه ــ
در مورد آمپ هم گفتم که ۲ کانال میخوام که با باند ها صدا خوبی بده ــــــ البته بعدا یه آمپ دیگه اضافه میشه -- مدلی معرفی کنین که بعدا هم بدردم بخوره و الان نیز کیفیت خوبی بهم بده
قیمت سیستمی که میخوام هزینه کنم ــ۲۰۰- ۱۵۰ واسه ضبط ـ -- ۱۵۰ واسه باند -- ۷۰ آمپ ـ ۴۰ نصب
کل سیستم ماکزیمم ۴۵۰ بشه

البته راستش من صفحات و خوندم ولی نمیدونم آخرین تغییرات تو قیمت و نوع جنس بازار چجوریه -
ممنون از همه

cyber861
23-09-2010, 01:05
سلام به دوستان
من تازه ماشین گرفتم سیستم نداره میخوام یه سیستم براش بزارم که بعدا بتونم ارتقا بدم

برای الان ‍‍پخش ، باند، آمپ میخوام ـ شاید تا ۶ ماه دیگه ارتقا بدم
برای آینده : اضافه کردن پخش دوم برای مانیتور ،، آمپ ۴ کانال دیگه برای ساب و خازن و.....
الان یه پخش ،میخوام که بتونم تنظیمات خوب داشته باشم که بعدا واسه ارتقا نیز بدردم بخوره --- البته یو اس بی آکس هم داشته باشه ـ ساده هم بود مهم نیست تنظیمات خوب داشته باشه قیمت هم بصرفه باشه (مسلمه که باید پایونیر بگیرم )
در مورد باند ها هم میخوام که هزینه کنم که بعدا عوضشون نکنم ـ مدلی معرفی کنین که با سیستم ارتقا آیندم هم خوب باشه ــ
در مورد آمپ هم گفتم که ۲ کانال میخوام که با باند ها صدا خوبی بده ــــــ البته بعدا یه آمپ دیگه اضافه میشه -- مدلی معرفی کنین که بعدا هم بدردم بخوره و الان نیز کیفیت خوبی بهم بده
قیمت سیستمی که میخوام هزینه کنم ــ۲۰۰- ۱۵۰ واسه ضبط ـ -- ۱۵۰ واسه باند -- ۷۰ آمپ ـ ۴۰ نصب
کل سیستم ماکزیمم ۴۵۰ بشه

البته راستش من صفحات و خوندم ولی نمیدونم آخرین تغییرات تو قیمت و نوع جنس بازار چجوریه -
ممنون از همه

شما اگه AUX نخواید میتونید از مدلهای 5150(165) و 7250(190) بگیرید که اولی تنظیمات اکولایزرش بیشتره و دومی جدیدتره و رم میخوره!ولی اگه ورودی آکس بخواید باید حداقل 7150 بگیرید که قیمت هم 220-230 هست.
باند هم دیگه بستگی به صدایی که میخواید داره از 75 تومن هست به بالا
آمپلی هم بستگی به باندی داره که انتخاب میکنید داره!از 65 تومن هست به بالا
تخته 10-20 تومن
پک سیم گیج 4 حداقل 30-35
نصب 20 تومن

khalilpakbaz
23-09-2010, 03:08
سلام دوستان

این دوست ما یه 405 دوگانه سوز داره که چند ماه پیش رفت یه سیستمکی رو بست رو ماشین با مشخصات زیر

پخش: 7250
باند : 6975 V2
ساب: ساب باکس آماده پایونر 1200 وات
آمپلی فایر برای باند و ساب: 4 کانال ساند استریم که روش نوشته 700 وات
پک برق و..: نمیدونم

خوب حالا دوست ما میخواد یه خورده سیستمکش رو ارتقا بده و خودش میگه یه جفت باند 6975 قدیمی بگیرم بندازم بغل همین 6975 جدیدا تا بشن 2 جفت و یه آمپلی مونو هم بگیرم برای ساب .
من بهش گفتم به جای 6975 یه کامپوننت 150 تومنی بگیره بندازه تو درها و یه آمپلی مونو خوب هم بگیره برای ساب و اون آمپلی ساند 4 کانال رو وصل کنه به باند و کامپ . میخوام بدونم نظر دوستان چیه؟؟ پیشنهاد من بهتر هست یا دوستم؟؟ راستش من تا حالا اصلا صدای کامپوننت نشنیدم و نمیدونم چه جوریه فقط خیلی زیاد تعریفش رو شنیدم .

xeovoex
23-09-2010, 09:48
دوستان این RAC Pre out یعنی چی ؟ ۱و ۲ و ۳ داره
پنل برقی داره مهمه؟

پایونیر 7150 UB دست دوم ۱۸۰ میارزه ؟

cyber861
23-09-2010, 11:00
سلام دوستان

این دوست ما یه 405 دوگانه سوز داره که چند ماه پیش رفت یه سیستمکی رو بست رو ماشین با مشخصات زیر

پخش: 7250
باند : 6975 V2
ساب: ساب باکس آماده پایونر 1200 وات
آمپلی فایر برای باند و ساب: 4 کانال ساند استریم که روش نوشته 700 وات
پک برق و..: نمیدونم

خوب حالا دوست ما میخواد یه خورده سیستمکش رو ارتقا بده و خودش میگه یه جفت باند 6975 قدیمی بگیرم بندازم بغل همین 6975 جدیدا تا بشن 2 جفت و یه آمپلی مونو هم بگیرم برای ساب .
من بهش گفتم به جای 6975 یه کامپوننت 150 تومنی بگیره بندازه تو درها و یه آمپلی مونو خوب هم بگیره برای ساب و اون آمپلی ساند 4 کانال رو وصل کنه به باند و کامپ . میخوام بدونم نظر دوستان چیه؟؟ پیشنهاد من بهتر هست یا دوستم؟؟ راستش من تا حالا اصلا صدای کامپوننت نشنیدم و نمیدونم چه جوریه فقط خیلی زیاد تعریفش رو شنیدم .

خوب مطمئنا شما درست میگید چون شما از روی تحقیق میگید و اون دوستتون فقط پیشه این نصاب های بی سواد رفته.:46:

cyber861
23-09-2010, 11:06
پنل برقی داره مهمه؟

پایونیر 7150 UB دست دوم ۱۸۰ میارزه ؟

RCA همون خروجی های صدا هست.که یکی از اونها معمولا ماله ساب-یکی استیج جلو و یکی برای استیج عقب هست برای 3RCA دار ها!

پنل برقی هم فقط برای قشنگی هست و اگرنه اگه خراب بشه به این راحتی درست نمیشه!

در مورد 7150 هم اگه از آشنا میخری و میدونی حتما سالمه بخر ولی پایینتر160-170 .:20:

dops dops
23-09-2010, 11:39
سلام می خواستم بدونم پخش پایونیر 2250ub و باند ts-A6993s خوبه ؟ کلا نظرتونو راجع بهش بگید لطفا؟
بارکدش میگه کاناداییه واقعا اینطوره؟
آقا کسی نبود ما رو از کف در بیاره ؟؟
آقای همشهری cyber861 یه راهنمایی هم اینجا بده بی زحمت.
ممنون

cyber861
23-09-2010, 12:21
آقا کسی نبود ما رو از کف در بیاره ؟؟
آقای همشهری cyber861 یه راهنمایی هم اینجا بده بی زحمت.
ممنون
داداش شما اگه نخریدی مدل 4250SD رو بگیر.چون اون تنظیمات نداره و فقط یک خروجی RCA داره.
ارزش داره که 25 تومن بزاری روش.
باند هم خوبه فقط قیمتش چنده؟
بارکد هم اکثرا اشتباه میزنن.

Amir..H
23-09-2010, 13:54

دوستان تسلیم
باند و امپ چی بردارم؟

دوستان پس چرا رفیق نیمه راه شدین؟
نمی خواین به ما هم کمک بدین؟

hamidR15
23-09-2010, 16:35
حمید جان راستی یکمی در مورد نحوه ی تنظیمات نمودار ها در طراحی باکس توضیح میدی که تا چقدر میشه بالا و پایینشون کرد تا صدای دلخواه ازش در بیاد؟
میشه در حالت پرتد طوری طراحی کرد که تو یه باکس با چند تا فرکانس تیون کرد؟
سلام
توضيح دادنش سخته بايد با نرم افزار كار كرده باشي تا كامل متوجه بشي. به پارامترهاي ساب بستگي داره.بهترين بازه فركانسي براي طراحي باكسهاي پورتد،تيون كردن باكس بين فركانس 30 الي 35 هستش.
قسمت دوم سوالتون رو دقيق متوجه نميشم!:13:
اگر منظورت باكسهاي Band Pass 6Order بله. اينگونه باكسها داراي حد اقل دو چمبر جدا گونه و با فركانسهاي تيون متفاوت.
اين هم نمونه هائي از باكسهاي بند پس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

خير
اگر از روبرو به امپ نگاه كني پتانسيومتر تنظيم گين كاملا به سمت چپ هستش. يعني مثلا روي ساعت 7
حالا هر چي گين رو موفق عقربه ساعت بچرخونيد در واقع داري گين رو افزايش ميدهيد.
به اين عكس نگاه كنيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين آمپليفاير الان گينش (با توجه به نوك فلش)كاملا بازه،يعني حد اكثر توان خروجي،حالا قسمت انتهائي فلش رو نگاه كن روي چه ساعتيه؟درسته روي ساعت 11:46:

Pre out تو پخشها طراحي شده براي ارتباط با آمپليفاير.يعني فركانسها از طريق اين فيش به امپلي فرستاده ميشن و بعد از پروسه تقويت از طريق ترمينال خروجي به اسپيكرها فرستاده ميشه.

دوستان پس چرا رفیق نیمه راه شدین؟
نمی خواین به ما هم کمک بدین؟
من نظرم تو اين رنج كن ووده.

dops dops
23-09-2010, 16:52
داداش شما اگه نخریدی مدل 4250SD رو بگیر.چون اون تنظیمات نداره و فقط یک خروجی RCA داره.
ارزش داره که 25 تومن بزاری روش.
باند هم خوبه فقط قیمتش چنده؟
بارکد هم اکثرا اشتباه میزنن.
من نگرفتم یکی از آشناهام گرفته می خواستم منم بگیرم که نظرم عوض شد الان فقط یه کم منو راهنمایی کن یه پخشی بگیرم که عمرش طولانی باشه و قیمتم که تو همون مایه های 120 تا 150 و اینا .
یه سوال: پخشو ساب ربطی به هم دارن یا میشه با هر پخشی ساب وصل کرد؟
راستی این 4250 دی وی دی خوره ؟
پخشو خریده 130
باندا هم 95
پس این پایونیر کجاییه؟
مرسی

white city
23-09-2010, 19:53
با سلام
می خواستم بدونم می شه اینترفیس 206 رو مگان گداشت؟
الان به ضبط سونی 206 وصل هست

cyber861
23-09-2010, 20:08
من نگرفتم یکی از آشناهام گرفته می خواستم منم بگیرم که نظرم عوض شد الان فقط یه کم منو راهنمایی کن یه پخشی بگیرم که عمرش طولانی باشه و قیمتم که تو همون مایه های 120 تا 150 و اینا .
یه سوال: پخشو ساب ربطی به هم دارن یا میشه با هر پخشی ساب وصل کرد؟
راستی این 4250 دی وی دی خوره ؟
پخشو خریده 130
باندا هم 95
پس این پایونیر کجاییه؟
مرسی
شدنش که با یه تبدیل میشه انجام داد.ولی خوب به نظرم جالب نیست.قیمت تبدیل هم 600 تومن هست که همه جا 2500 میدن.
احتمالا از همین اراک خریده که سره گردنه تشریف داره!
4250 دی وی دی نمی خوره.ارزونترین دی وی دی پایونیر 4150 هست که 230 بوده!دیگه وقتی فلش میخوره دی وی دی به چه دردی میخوره؟

پایونیر رو الان چین میزنه!

mohsenslr
24-09-2010, 13:02
دوستان یه سوال
پایونیری که چین میزنه با پایونیر اصل فرق میکنه؟ آخه من یکی از آشناهام داره میره آلمان.میخواستم ببینم از اونجابیاره بهتره یا اینکه همینجا بخرم؟ ممنون

nima1111
24-09-2010, 13:16
باور كنيد ايران از همه جا واسه خريد ارزونتر هست
من ميخواستم يك گوشي رو از چين بخرم.اخه اونجا توليد ميشد
با كمال تعجب ديدم ايران ارزونتره!!!

dops dops
24-09-2010, 13:18
شدنش که با یه تبدیل میشه انجام داد.ولی خوب به نظرم جالب نیست.قیمت تبدیل هم 600 تومن هست که همه جا 2500 میدن.
احتمالا از همین اراک خریده که سره گردنه تشریف داره!
4250 دی وی دی نمی خوره.ارزونترین دی وی دی پایونیر 4150 هست که 230 بوده!دیگه وقتی فلش میخوره دی وی دی به چه دردی میخوره؟

پایونیر رو الان چین میزنه!
پس راه دیگه ای جز تبدیل هست؟ میشه یکم بیشتر توضح بدی؟
باندا رو 85 گرفته اشتباه کردم. یعنی انداختن بهش؟؟تازه آشنا بوده اینجوری داده !!
4250 حدودا چه قیمته؟

مرسی

cyber861
24-09-2010, 13:33
دوستان یه سوال
پایونیری که چین میزنه با پایونیر اصل فرق میکنه؟ آخه من یکی از آشناهام داره میره آلمان.میخواستم ببینم از اونجابیاره بهتره یا اینکه همینجا بخرم؟ ممنون
اصلش هم چین میزنه.فقط درجه 3 میاد ایران.
والا سبک که نیست که بخواد بزاره جیبش بیاره!:27:

پس راه دیگه ای جز تبدیل هست؟ میشه یکم بیشتر توضح بدی؟
باندا رو 85 گرفته اشتباه کردم. یعنی انداختن بهش؟؟تازه آشنا بوده اینجوری داده !!
4250 حدودا چه قیمته؟

مرسی

راه دیگه که اگه پخش یک RCA داشته باشه فکر نمی کنم جز با تبدیل 1 به 2 بشه! ولی اگه دوتا RCA باشه میشه!

تو اراک همه چی گرونه!از کجا گرفته حالا؟
4250 هم باید 150 باشه!

nima1111
24-09-2010, 13:59
ببخشيد rca چيه؟؟؟

dops dops
24-09-2010, 15:03
راه دیگه که اگه پخش یک RCA داشته باشه فکر نمی کنم جز با تبدیل 1 به 2 بشه! ولی اگه دوتا RCA باشه میشه!

4250 هم باید 150 باشه![/QUOTE]
اونوقت پخشی که دوتا RCAداشته باشه تو قیمت چقدر فرق داره؟؟
از نمایندگی جی وی سی بغله مصلا! :31:
شما کجا رو توصیه می کنی ؟کلا تو اراک جای کار درست کجاست؟

isbn
24-09-2010, 15:25
سلام قیمت L7
با یه آمپ که کاملا تغذیه کنش رو میخواستم .
ممنون

cyber861
24-09-2010, 18:31
ببخشيد rca چيه؟؟؟

همون خروجی صدا (دو قلو) هست که یکیشون سفیده و یکی قرمز.حالا به هر جفت میگن یک RCA .

4250 هم باید 150 باشه!
اونوقت پخشی که دوتا RCAداشته باشه تو قیمت چقدر فرق داره؟؟
از نمایندگی جی وی سی بغله مصلا! :31:
شما کجا رو توصیه می کنی ؟کلا تو اراک جای کار درست کجاست؟[/QUOTE]

همون 4250 که گفتم دو تا خروجی RCA داره و 5 خط تنظیمات اکولایزر داره!
از بابک معصومی گرفته -بعضی چیزارو گرونتر میده و بعضی چیزارو ارزونتر-بهترین کار اینه از چند تا قیمت بگیری و در نهایت از اونی که از همه ارزونتر قیمت میده بگیری(البته بازم تخفیف بگیری-گارانتی هم فراموش نشه که اصلی باشه)

سلام قیمت L7
با یه آمپ که کاملا تغذیه کنش رو میخواستم .
ممنون
فکر کنم حول و حوش 800-900 دستت رو بگیره.در ضمن هزینه تقویت سیستم برق ماشین(دینام-باتری-فیوزو...)هم اضافه کن.اگه دیده باشی دوستان با یک آمپلی ارت کوییک Ph5000 اونو بالا آوردن که فیوز میسوزه!:18:

sAeEd_kHaAn
24-09-2010, 18:36
سلام :31:
ما هنوز باند گیرمون نیومده ولی یه مغازه پیدا کردم p953 داره یه جفت میگه 140 تومن ( معلومه خیلی وفته تو مغازش مونده و حسابی خاک خورده و گارانتیشم گذشته ) یه مغازه دیگه هم infinity kappa 963.9i میگه سفارش میدم برات اگه بخوای اونم قیمت دارده 140 تومن چیکار کنم ؟

cyber861
24-09-2010, 19:26
سلام :31:
ما هنوز باند گیرمون نیومده ولی یه مغازه پیدا کردم p953 داره یه جفت میگه 140 تومن ( معلومه خیلی وفته تو مغازش مونده و حسابی خاک خورده و گارانتیشم گذشته ) یه مغازه دیگه هم infinity kappa 963.9i میگه سفارش میدم برات اگه بخوای اونم قیمت دارده 140 تومن چیکار کنم ؟
اگه چند سال تو مغازه مونده که فاسد شده.یه فشار بیاری باند جر خورده!
آمپلی چی میخوای ببندی؟

sAeEd_kHaAn
24-09-2010, 20:28
اگه چند سال تو مغازه مونده که فاسد شده.یه فشار بیاری باند جر خورده!
آمپلی چی میخوای ببندی؟

پس همون کاپا رو سفارش بدم ؟ 140 خوبه ؟ امپ هم 7541 اینفینیتی چطوره ؟ 2 کاناله ساند مثل pca2.260 گیر نمیاد وگرنه همونو میگرفتم ( شهرستانم هر قطعه رو با هزار دردسر باید گیر بیارم )

cyber861
24-09-2010, 20:42
پس همون کاپا رو سفارش بدم ؟ 140 خوبه ؟ امپ هم 7541 اینفینیتی چطوره ؟ 2 کاناله ساند مثل pca2.260 گیر نمیاد وگرنه همونو میگرفتم ( شهرستانم هر قطعه رو با هزار دردسر باید گیر بیارم )
من هر دو رو تایید میکنم.ولی فکر کنم باند قیمتش 120 بوده و آمپلی هم 180
:10:

dops dops
24-09-2010, 20:55
DEH-P4150UB

-نمایشگر OEL دات ماتریکس (Organic EL)؟؟؟
-ورودی AUX مستقیم با فیش کوچک (جلو)؟؟؟
-اتصال مستقیم USB
-اتصال مستقیم &iphoneiPod
-اداپتور Bluetooth قابل اتصال؟؟؟
-بازتاب صدای پیشرفته؟؟
-صفحه فرمان چرخشی؟؟
-3 خروجی RCA (جلو+عقب+ساب ووفر)
-EEQ اکولایزر گرافیکی دیجیتال 7 بانده؟؟
-کنترل از راه دور

دی ای اچ-4250 اس دی

-شیار داخلی کارت SD (سازگار با SDHC)
-ورودی AUX مستقیم با فیش کوچک (جلو)
-اتصال مستقیم iPod&iPhone
-EEQ اکولایزر پارامتریک 3 بانده؟؟؟
-اداپتور Bluetooth قابل اتصال
-بازتاب صدای پیشرفته
-صفحه فرمان چرخشی
-2خروجی RCA (جلو+عقب/جلو+ساب ووفر

اینا که جلوش علامت سواله رو نمیدونم چیه میشه یکم راهنمایی کنید؟

3 خروجی RCA (جلو+عقب+ساب ووفر)
2خروجی RCA (جلو+عقب/جلو+ساب ووفر

الان 3خروجی و 2 خروجی فرقش چیه این تلفیق عقب/جلو چیه جریانش؟؟؟

Amir..H
24-09-2010, 21:10
سلام
توضيح دادنش سخته بايد با نرم افزار كار كرده باشي تا كامل متوجه بشي. به پارامترهاي ساب بستگي داره.بهترين بازه فركانسي براي طراحي باكسهاي پورتد،تيون كردن باكس بين فركانس 30 الي 35 هستش.
قسمت دوم سوالتون رو دقيق متوجه نميشم!:13:
اگر منظورت باكسهاي Band Pass 6Order بله. اينگونه باكسها داراي حد اقل دو چمبر جدا گونه و با فركانسهاي تيون متفاوت.
اين هم نمونه هائي از باكسهاي بند پس:

:
[

من نظرم تو اين رنج كن ووده.

منظورتون سابه یا کل چیزا(باند,امپ,ساب)؟؟؟؟؟؟

hamidR15
25-09-2010, 10:01
ببخشيد rca چيه؟؟؟
سلام
همون قسمت Pre Amp هست كه از طريق كابل به امپليفاير متصل و سيگنالهاي خروجي رو به آمپ ارسال ميكنه.
اين هم نمونه اي از كابل RCA

DEH-P4150UB

-نمایشگر OEL دات ماتریکس (Organic EL)؟؟؟
-ورودی AUX مستقیم با فیش کوچک (جلو)؟؟؟
-اداپتور Bluetooth قابل اتصال؟؟؟
-بازتاب صدای پیشرفته؟؟
-صفحه فرمان چرخشی؟؟
-EEQ اکولایزر گرافیکی دیجیتال 7 بانده؟؟

دی ای اچ-4250 اس دی

-EEQ اکولایزر پارامتریک 3 بانده؟؟؟

اینا که جلوش علامت سواله رو نمیدونم چیه میشه یکم راهنمایی کنید؟

3 خروجی RCA (جلو+عقب+ساب ووفر)
2خروجی RCA (جلو+عقب/جلو+ساب ووفر

الان 3خروجی و 2 خروجی فرقش چیه این تلفیق عقب/جلو چیه جریانش؟؟؟
OEL مخفف Organic Electroluminescent هست كه يك تكنولوژي جديد تو صفحه نمايش هست.

-وروديهاي AUX يه ورودي كمكي هست براي ارتباط دادن دستگاههاي داراي فيش ميني جك با پخش.
اگر يادتون باشه زماني كه هنوز پخشهاي كاست تو بورس بود و CD پليرها رونق نداشت،ميومديم يه CD من ميگرفتيم و از طريق همين فيش كوچك به پخش ميزديم و موسيقي رو با كيفيت CD گوش ميداديم.يادتونه:46:

-برخي از پخشها كه بلوتوث داخلي ندارند،بايد از طريق يه آداپتور كه بايد جداگونه تهيه شود از قابليتهاي بلوتوث استفاده شود.

- تكنولوژي جديد بازتاب صدا تو پخشهاي پايونير باعث ميشه كه فركانسهاي بالاي 20Khz دوباره توليد بشن و هموراه اون ارتقاع هم بيابند .يعني كيفيت صداهاي تون بالا بهبود پيدا ميكنن.

-EEQ مخخف كلمه Easy Equalizer
هستش.پخشهاي پايونير داراي چند اكولايزر از پيش تنظيم شده هستند،مثل سوپر باس،پاورفول،فلت و....و همينطور بستگي به مدل پخش از 7 تا 16 باند گرافيك اكولايزر قابل تنظيم.
مثلا پخش P80 داراي 16 باند از فركانس 20HZ تا 20Khz قابل تنظيم براي اسپيكرهاي چپ و راست به صورت جداگانه ميباشد.

-پخشهائي كه داراي دو جفت خروجي Pre Out هستند فقط ميتونن براي يا دو جفت اسپيكر از طريق آمپ استفاده بشن يا يك جفت اسپيكر براي جلو و يك ساب ووفر براي عقب.
منظور اين هست كه بتونيد دراورهاتون رو كنترل كنيد. يعني استيج صدا رو به سمت جلو و عقب تغيير دهيد. بالانس رو به سمت چپ رو راست تغيير دهيد. از فيلترهاي داخلي پخش استفاده كنيد. بتونيد ساب ووفر رو خاموش رو روشن كنيد و ....
پخشهاي داراي 3 جفت RCA ديگه اين محدوديتها رونداره چون براي تمامي استيجها خروجي مخصوص طراحي شده.اميدوارم توضيحات مكفي بوده باشه:46:

منظورتون سابه یا کل چیزا(باند,امپ,ساب)؟؟؟؟؟؟
بله فقط ساب ووفر منظورم بود.

mansour 64
25-09-2010, 15:25
سلام به همه دوستان چون کسی جوابی نداد دوباره سوالمو مطرح می کنم لطفا برای خرید یه سیستم با هزینه در حدود 420-450 منو راهنمایی کنید. ( پخش ، باند، آمپ ) ماشین پراید صندوق دار.پخش music browser داشته باشه و usb ترجیحا از پشت بخوره. به inter face ماشینایی مثل 206 هم بتونه وصل بشه. یه مدل دیدم که اگه اشتباه نکنم pioneer 7150 بود. برای باند هم خیلی از دوستان باند 718 رو پیشنهاد می کنن. باند خوبیه ، اما صدای زیرش زیاده. با تشکر

khalilpakbaz
25-09-2010, 18:17
سلام به همه دوستان چون کسی جوابی نداد دوباره سوالمو مطرح می کنم لطفا برای خرید یه سیستم با هزینه در حدود 420-450 منو راهنمایی کنید. ( پخش ، باند، آمپ ) ماشین پراید صندوق دار.پخش music browser داشته باشه و usb ترجیحا از پشت بخوره. به inter face ماشینایی مثل 206 هم بتونه وصل بشه. یه مدل دیدم که اگه اشتباه نکنم pioneer 7150 بود. برای باند هم خیلی از دوستان باند 718 رو پیشنهاد می کنن. باند خوبیه ، اما صدای زیرش زیاده. با تشکر

سلام

اگه میخواین USB از پشت بخوره 7150 بردارین ولی اگه نه میتونید 7250 یا 5250 بردارید که SD هم میخورن و قیمتهاشون هم مناسب تر هست مخصوصا 5250 (170 تومن) . باند 718 EX هم خیلی خوبه به نسبت قیمتش و تیزی صداش رو میتونید از تو پخش کم کنید . میتونید یه کامپوننت هم بگیرید بزارید واسه در جلو و یه آمپ 4 کانال هم واسه درایو باندها و کامپوننت ها .

spider703
25-09-2010, 19:25
سلام
من يك 405 گرفتم كه مي خواهم سيستم پخش روي اون نصب بكنم
سقف هزينه ام 600 هست حالا 50 تا بيشتر ايراد نداره
مي خواستم اولا بپرسم با اين محدوده ضبط تصويري خوب ميشه گرفت و كلا پولي كه بابتش داده ميشه ارزشش را داره يا زود خراب ميشه ميره دنبال كارش؟
و اينكه از لازمات چي ببندم . فقظ زياد اهل ديس ديس نيستم . ترجيح ميدهم ضبط كيفيت خوبي داشته باشه تا صداي ديس ديس ساب 60 تا خونه را خبر كنه
متشكرم

cyber861
25-09-2010, 21:47
سلام

اگه میخواین USB از پشت بخوره 7150 بردارین ولی اگه نه میتونید 7250 یا 5250 بردارید که SD هم میخورن و قیمتهاشون هم مناسب تر هست مخصوصا 5250 (170 تومن) . باند 718 EX هم خیلی خوبه به نسبت قیمتش و تیزی صداش رو میتونید از تو پخش کم کنید . میتونید یه کامپوننت هم بگیرید بزارید واسه در جلو و یه آمپ 4 کانال هم واسه درایو باندها و کامپوننت ها .

همه پخش های پایونیر قابلیت اتصال به اینترفیس 206 رو ندارن.میتونید از سری هایی که به 00 ختم میشن استفاده کنید.
از کنوود هم میدونم اکثرا این قابلیت رو دارن.
فکر کنم 7250 هم این قابلیت رو داره و الان هم خیلی قیمتش خوب شده!
در مورد باند هم 718 خوبه همون جور که گفتید فقط این تیوتراش تو مخه که باید تنظیم کنی!در ضمن مدل EX آمپیدانسش 3 اهمی هست.
اگه کیفیتی میخوای infinity بگیر و یا MTX .
آمپلی هم میدونم همه میگن بوشمن بده ولی به نظرم صدای قشنگی داره اگه درست تنظیم کنی!
نظر من اینه یا 1300 وات بوشمن بگیر که 100 تومنه و یا 602 سونی دو کانال بگیر و بعدا اگه ساب خواستی بندازی که مونو بگیری.
پک سیم هم گیج 8 براتون جواب میده ولی اگه تونستید گیج 6 بگیرین.

سلام
من يك 405 گرفتم كه مي خواهم سيستم پخش روي اون نصب بكنم
سقف هزينه ام 600 هست حالا 50 تا بيشتر ايراد نداره
مي خواستم اولا بپرسم با اين محدوده ضبط تصويري خوب ميشه گرفت و كلا پولي كه بابتش داده ميشه ارزشش را داره يا زود خراب ميشه ميره دنبال كارش؟
و اينكه از لازمات چي ببندم . فقظ زياد اهل ديس ديس نيستم . ترجيح ميدهم ضبط كيفيت خوبي داشته باشه تا صداي ديس ديس ساب 60 تا خونه را خبر كنه
متشكرم
پخش کنوود 7009=160
باند MTX 693= در حدود 70
ساب=3012 کنوود یا 308 پایونیر=75
آمپلی =کنوود 5203 یا سونی 602 =65
آمپلی ساب=کنوود 8104=در حدود 120-130
سیم=2*Gage 8=درحدود 35-40
باکس=30
تخته=12
نصب=20

Amir..H
26-09-2010, 00:13
سلام
همون قسمت Pre Amp هست كه از طريق كابل به امپليفاير متصل و سيگنالهاي خروجي رو به آمپ ارسال ميكنه.
اين هم نمونه اي از كابل RCA

OEL مخفف Organic Electroluminescent هست كه يك تكنولوژي جديد تو صفحه نمايش هست.

-وروديهاي AUX يه ورودي كمكي هست براي ارتباط دادن دستگاههاي داراي فيش ميني جك با پخش.
اگر يادتون باشه زماني كه هنوز پخشهاي كاست تو بورس بود و CD پليرها رونق نداشت،ميومديم يه CD من ميگرفتيم و از طريق همين فيش كوچك به پخش ميزديم و موسيقي رو با كيفيت CD گوش ميداديم.يادتونه:46:

-برخي از پخشها كه بلوتوث داخلي ندارند،بايد از طريق يه آداپتور كه بايد جداگونه تهيه شود از قابليتهاي بلوتوث استفاده شود.

- تكنولوژي جديد بازتاب صدا تو پخشهاي پايونير باعث ميشه كه فركانسهاي بالاي 20Khz دوباره توليد بشن و هموراه اون ارتقاع هم بيابند .يعني كيفيت صداهاي تون بالا بهبود پيدا ميكنن.

-EEQ مخخف كلمه Easy Equalizer
هستش.پخشهاي پايونير داراي چند اكولايزر از پيش تنظيم شده هستند،مثل سوپر باس،پاورفول،فلت و....و همينطور بستگي به مدل پخش از 7 تا 16 باند گرافيك اكولايزر قابل تنظيم.
مثلا پخش P80 داراي 16 باند از فركانس 20HZ تا 20Khz قابل تنظيم براي اسپيكرهاي چپ و راست به صورت جداگانه ميباشد.

-پخشهائي كه داراي دو جفت خروجي Pre Out هستند فقط ميتونن براي يا دو جفت اسپيكر از طريق آمپ استفاده بشن يا يك جفت اسپيكر براي جلو و يك ساب ووفر براي عقب.
منظور اين هست كه بتونيد دراورهاتون رو كنترل كنيد. يعني استيج صدا رو به سمت جلو و عقب تغيير دهيد. بالانس رو به سمت چپ رو راست تغيير دهيد. از فيلترهاي داخلي پخش استفاده كنيد. بتونيد ساب ووفر رو خاموش رو روشن كنيد و ....
پخشهاي داراي 3 جفت RCA ديگه اين محدوديتها رونداره چون براي تمامي استيجها خروجي مخصوص طراحي شده.اميدوارم توضيحات مكفي بوده باشه:46:

بله فقط ساب ووفر منظورم بود.

پس سابو 3012 کنوود بردارم؟امپ واسش چی بردارم؟
باند چی بردارم mtx 693,718ex یا مدل دیگه ای؟(اگه مدل بهتری هست بگید)
یه امپ دو کانالم واسه باندا بهم معرفی کنین.
ممنون

khalilpakbaz
26-09-2010, 00:44
سلام

دوستان اگه تیوتر باندی سوخته باشه و یا نیم سوز شده باشه از کجا قابل تشخیص هست؟؟ یعنی دیگه صدای خواننده اصلا نباید از باندها در بیاد؟؟

hamidR15
26-09-2010, 08:17
همه پخش های پایونیر قابلیت اتصال به اینترفیس 206 رو ندارن.میتونید از سری هایی که به 00 ختم میشن استفاده کنید.
از کنوود هم میدونم اکثرا این قابلیت رو دارن.
فکر کنم 7250 هم این قابلیت رو داره و الان هم خیلی قیمتش خوب شده!
در مورد باند هم 718 خوبه همون جور که گفتید فقط این تیوتراش تو مخه که باید تنظیم کنی!در ضمن مدل EX آمپیدانسش 3 اهمی هست.
اگه کیفیتی میخوای infinity بگیر و یا MTX .
آمپلی هم میدونم همه میگن بوشمن بده ولی به نظرم صدای قشنگی داره اگه درست تنظیم کنی!
نظر من اینه یا 1300 وات بوشمن بگیر که 100 تومنه و یا 602 سونی دو کانال بگیر و بعدا اگه ساب خواستی بندازی که مونو بگیری.
پک سیم هم گیج 8 براتون جواب میده ولی اگه تونستید گیج 6 بگیرین.

پخش کنوود 7009=160
باند MTX 693= در حدود 70
ساب=3012 کنوود یا 308 پایونیر=75
آمپلی =کنوود 5203 یا سونی 602 =65
آمپلی ساب=کنوود 8104=در حدود 120-130
سیم=2*Gage 8=درحدود 35-40
باکس=30
تخته=12
نصب=20
سلام،ببخشيد من اسم شما رو نميدونم چيه؟
ممنون كه تو اين بخش دوستان رو راهنمائي ميكنيد.:11:فقط درمورد كابل كشي و كلا سيستم تغذيه برق هيچوقت اون رو دست كم نگيريد،حتي اگر يه جفت باند ساده و يه آمپ دوكانال ضعيف استفاده ميكنيد.حالا برخي ميگن چرا؟!!!:41::13:مگه چقدر مصرف داره اين سيستم،پاسخم اينه كه كسي كه بياد تو سيستم بازي ابتدا با همين سيستم مثلا شروع ميكنه،ولي بعد از مدتي به فكر تعويض و آپگريد مي افته.(تجربه شخصي تو مدت 5-6 سال)حالا اگر تو قسمت زير ساخت:31:صحيح عمل كرده باشه به مشكل كمتري بر ميخوره و....
به قولي دوستي: "برق سيستم از خود سيستم واجب تره":46:

سلام

دوستان اگه تیوتر باندی سوخته باشه و یا نیم سوز شده باشه از کجا قابل تشخیص هست؟؟ یعنی دیگه صدای خواننده اصلا نباید از باندها در بیاد؟؟

Level تيوتر رو تو بالاترين فركانس در دسترس بالا ببريد.گوشتون رو نزديك تيوتر مورد نظر كنيد،حالا در حال پخش موسيقي كف دستتون رو روي تيوتر بزاريد و برداريد. به طور متناوب. و با سرعت يكنواخت.ببينيد اگه تون و تيزي صدا تغيير ميكنه مشكلي نداره.
اين گوش افزاريش:20:
حالا سخت افزاري،اگه يه اهمتر داريد اون رو رو حالا اهم بزاريد و سر دو سيم رو به اهمتر وصل كنيد اگر امپدانس اون با امپدانس نوشته شده رو تيوتر يكي بود و يا كمي كمتر بود تيوتر سالمه.
ضمنا كار تيوتر اجراي فركانسهاي بالا هستش نه اجراي صداي خواننده !

پس سابو 3012 کنوود بردارم؟امپ واسش چی بردارم؟
باند چی بردارم mtx 693,718ex یا مدل دیگه ای؟(اگه مدل بهتری هست بگید)
یه امپ دو کانالم واسه باندا بهم معرفی کنین.
ممنون
جنابcyber861 سيستم خوبي معرفي كردن تو چند پست قبل.يه نگاه بكن.
اسپيكر رو به نظرم MTX بهتره از 718 باشه.

mansour 64
26-09-2010, 12:17
تشکر از همه دوستان حمید خان لطفا شما هم نظری بینداز ! ممنون

cyber861
26-09-2010, 13:18
حمید جان بنده رو اگه قابل بدونید علی هستم.
در مورد سیم کشی هم نظر خودم هم قطر بیشتر هست ولی چون بودجه دوستان محدوده مجبور شدیم دیگه!
در مورد سیستم بازی هم درست میفرمایید یه مرضی تو جونه آدم میندازه که دایم باید تقویتش کنی!
من تا حالا تو کار تقویت سیستم کامپیوتر بودم ,یه چند وقته زدم تو کار سیستم ماشین و تیونیگ.اون که آخر و عاقبت نداشت.ببینیم این یکی چی میشه!
ما خودمون هم نوآموز هستیم باید از کمک شما اساتید ارجمند که چند سالی تو این کار هستین استفاده کنیم.اگه پا تو کفشتون کردم شما ببخشید.اگه جایی هم اشتباه میکنم حتما گوشزد کنید.
با تشکر :20:

alirafaat
27-09-2010, 01:16
سلام

من با سیستم ماشینم 2 تا مشکل دارم
(مشخصات :
hu:pioneer 7150
amp for spk and comp: infinity7541a
amp for sub : kenwood 8105d
spk: kenwood 718 hq
comp: alpin sps 600c
sub: swe 1242
wire gage 2
big:-
که البته با مشورت با دوستان انتخاب کردم ))

مشکل اول : وقتی صدا رو زیاد میکنم (که البته خیلی کم این کار رو میکنم ) حدود 2/3 ماکزیمم بوی سوختنی میاد !
اول فکر میکردم بو از بیرون ماشین هست ولی کم کم متوجه شدم که از خود ماشین هست
من هم متعاقبا صدا رو کم می کنم

مشکل دوم : صدای ساب هست- بهش یه صدای خر خر اضافه شده (مثل وقتی که بلندگو پاره میشه ) البته در ابتدای استفاده هم همینطور بود که نمی دونم به علت تنظیم چند باره و یا خو دبخود درست شد و حالا بدون دستکاری دوباره برگشته
اول فکر کردم که باکس _چوبی دست ساز مکعبی -ول کرده و این صدای لرزش چوبها هستش اما با معاینه ! دقیقتر متوجه شدم صدا از خود ساب هست
هیچ پارگی و یا اثر ضربه ای هم دیده نمیشه

تنظیمات امپ و پخش رو هم حسابی دستکاری کردم ولی درست نشد (البته اگه مقادیر رو به صفر نزدیک کنم صدای خر خر هم گم میشه ولی اونوقت دیگه ساب نیست )

دوستان می تونند راهنمایی کنند؟

با تشکر

Amir..H
27-09-2010, 03:41
سلام،ببخشيد من اسم شما رو نميدونم چيه؟
ممنون كه تو اين بخش دوستان رو راهنمائي ميكنيد.:11:فقط درمورد كابل كشي و كلا سيستم تغذيه برق هيچوقت اون رو دست كم نگيريد،حتي اگر يه جفت باند ساده و يه آمپ دوكانال ضعيف استفاده ميكنيد.حالا برخي ميگن چرا؟!!!:41::13:مگه چقدر مصرف داره اين سيستم،پاسخم اينه كه كسي كه بياد تو سيستم بازي ابتدا با همين سيستم مثلا شروع ميكنه،ولي بعد از مدتي به فكر تعويض و آپگريد مي افته.(تجربه شخصي تو مدت 5-6 سال)حالا اگر تو قسمت زير ساخت:31:صحيح عمل كرده باشه به مشكل كمتري بر ميخوره و....
به قولي دوستي: "برق سيستم از خود سيستم واجب تره":46:

Level تيوتر رو تو بالاترين فركانس در دسترس بالا ببريد.گوشتون رو نزديك تيوتر مورد نظر كنيد،حالا در حال پخش موسيقي كف دستتون رو روي تيوتر بزاريد و برداريد. به طور متناوب. و با سرعت يكنواخت.ببينيد اگه تون و تيزي صدا تغيير ميكنه مشكلي نداره.
اين گوش افزاريش:20:
حالا سخت افزاري،اگه يه اهمتر داريد اون رو رو حالا اهم بزاريد و سر دو سيم رو به اهمتر وصل كنيد اگر امپدانس اون با امپدانس نوشته شده رو تيوتر يكي بود و يا كمي كمتر بود تيوتر سالمه.
ضمنا كار تيوتر اجراي فركانسهاي بالا هستش نه اجراي صداي خواننده !

جنابcyber861 سيستم خوبي معرفي كردن تو چند پست قبل.يه نگاه بكن.
اسپيكر رو به نظرم MTX بهتره از 718 باشه.

سیستمی که cyber861 جان معرفی کردند رو دیدم ولی به نظرم امپهایی که معرفی کردن مناسب نیست
ساب3012 ,400w خروجی ولی امپ 8104 روی 4 اهم 300w خروجی داره(max توانش 1000w) ایا امپ میتونه سابو کامل تغذیه کنه؟و
باند mtx ,80w خروجی داره و امپ 5203 روی 4 اهم 55w خروجی داره(max توانش 350w) ایا امپ میتونه سابو کامل تغذیه کنه؟
تا حالا اینا رو انتخاب کردم
باند: mtx693
ساب: 3012
پخش:5150
فقط میمونه امپ که در موردش منو راهنمایی کنید.

cyber861
27-09-2010, 08:43
سلام

(مشخصات :
wire gage 2

مشکل اول : وقتی صدا رو زیاد میکنم (که البته خیلی کم این کار رو میکنم ) حدود 2/3 ماکزیمم بوی سوختنی میاد !

مشکل دوم : صدای ساب هست- بهش یه صدای خر خر اضافه شده (مثل وقتی که بلندگو پاره میشه ) البته در ابتدای استفاده هم همینطور بود که نمی دونم به علت تنظیم چند باره و یا خو دبخود درست شد و حالا بدون دستکاری دوباره برگشته
اول فکر کردم که باکس _چوبی دست ساز مکعبی -ول کرده و این صدای لرزش چوبها هستش اما با معاینه ! دقیقتر متوجه شدم صدا از خود ساب هست

تنظیمات امپ و پخش رو هم حسابی دستکاری کردم ولی درست نشد (البته اگه مقادیر رو به صفر نزدیک کنم صدای خر خر هم گم میشه ولی اونوقت دیگه ساب نیست )

با تشکر
شما به نظر من بیس رو از تو پخش یکم کمتر کن و از اکولایزر فلت استفاده کن.در زمان خاموشی ماشین هم سعی کنید ولوم بالا نگیرید.

سیستمی که cyber861 جان معرفی کردند رو دیدم ولی به نظرم امپهایی که معرفی کردن مناسب نیست
ساب3012 ,400w خروجی ولی امپ 8104 روی 4 اهم 300w خروجی داره(max توانش 1000w) ایا امپ میتونه سابو کامل تغذیه کنه؟و
باند mtx ,80w خروجی داره و امپ 5203 روی 4 اهم 55w خروجی داره(max توانش 350w) ایا امپ میتونه سابو کامل تغذیه کنه؟
اولا که اون 1000 و غیره حالت پیک هست و یه لحظه بیشتر نیست.
بعد هم 400 وات هم در صورتی که مثله دوستان بیس رو خیلی بالا نبرده باشی و آمپلی هم فیلتر سابسونیک داشته باشه و به قوله حمید جان تنظیم درستی داشته باشی به دست میاد که اگه بیاد واقعا دیگه صدای باندا شنیده نمیشن.
شما اگه درست تنظیمش کنی مطمئن باش سیستم خیلی خوبی در میاد.:8:
البته آمپلی نظرم بیشتر روی سونی 602 هست.

nima1111
27-09-2010, 11:35
سلام من واسه يكي از ماشينهامون (اخه 2 تا پرايد داريم) باند مارشال گرفتم واسه ديگري هم ميخوام كنوود بخرم
حالا اين باند مارشال رو روي تخته mdf نصب كردم ولي بيشتر از اينكه صداي باس بده ماشين مخصوصا صندليهاي عقب رو ميلرزونه!!!!
چيكار كنم به جاي لرزش ماشين صداي باس بهتري بده؟؟مشكل از نصب روي mdf هست؟؟؟
ولي خدايي 22 تومن پول قابش هم نيست تازه 18 ماه گارانتي معتبر داره.

cyber861
27-09-2010, 12:27
سلام من واسه يكي از ماشينهامون (اخه 2 تا پرايد داريم) باند مارشال گرفتم واسه ديگري هم ميخوام كنوود بخرم
حالا اين باند مارشال رو روي تخته mdf نصب كردم ولي بيشتر از اينكه صداي باس بده ماشين مخصوصا صندليهاي عقب رو ميلرزونه!!!!
چيكار كنم به جاي لرزش ماشين صداي باس بهتري بده؟؟مشكل از نصب روي mdf هست؟؟؟
ولي خدايي 22 تومن پول قابش هم نيست تازه 18 ماه گارانتي معتبر داره.
سوکتش رو درست زده؟
اگه نوعه خوده باند اینجوری نباشه جای مثبت و منفی احتمالا اشتباهه!
MDF باعث بهبود صدا میشه(هم بیس-هم وضوح)البته اگه درست نصب شده باشه و لق نباشه!:31:

Amir..H
27-09-2010, 14:08
اولا که اون 1000 و غیره حالت پیک هست و یه لحظه بیشتر نیست
منم که نوشتم max توانش منظورم همین بود.
در مورد سونی شنیدم که کیفییت خوبی ندارند توی کنوود یا پایونیر یا یه برند دیگه امپی نمیشناسید که باند رو کامل درایو کنه(حداقل 2تا 80w رو 4 اهم بده؟

بعد هم 400 وات هم در صورتی که مثله دوستان بیس رو خیلی بالا نبرده باشی و آمپلی هم فیلتر سابسونیک داشته باشه و به قوله حمید جان تنظیم درستی داشته باشی به دست میاد که اگه بیاد واقعا دیگه صدای باندا شنیده نمیشن.

پس یعنی 8104 برای ساب 3012 مناسبه؟احتیاج به امپ قوی تری نداره؟

cyber861
27-09-2010, 17:11
منم که نوشتم max توانش منظورم همین بود.
در مورد سونی شنیدم که کیفییت خوبی ندارند توی کنوود یا پایونیر یا یه برند دیگه امپی نمیشناسید که باند رو کامل درایو کنه(حداقل 2تا 80w رو 4 اهم بده؟

پس یعنی 8104 برای ساب 3012 مناسبه؟احتیاج به امپ قوی تری نداره؟

برادر سونی آمپلی هاش خوبن.من خودم دارن.
ولی چون حالا میفرمایید چشم.

کنوود 7204 =140-160
Power Acoustik CPT2-600=در حدود 85

Power Acoustik OVN2-800=در حدود 90-100 تومن

فقط اگه گرفتی حواست نباشه باندت رفته هوا!

برای ساب هم میتونی 9104 یا 9105 بگیری=180-190

ولی وقتی گرفتی به حرفم میرسی که براشون زیاده-ولی به درده ارتقا میخورن.:8:

nima1111
27-09-2010, 18:24
سوکتش رو درست زده؟
اگه نوعه خوده باند اینجوری نباشه جای مثبت و منفی احتمالا اشتباهه!
MDF باعث بهبود صدا میشه(هم بیس-هم وضوح)البته اگه درست نصب شده باشه و لق نباشه!:31:
خيلي ممنون عزيز
مگه باند هم مثبت و منفي داره ؟؟؟
من فكر ميكردم فرقي نداره هرجوري سوكت رو بزني. اخه از هر دو طريق باز هم صدا ميده.
ولي اين لرزوندنش كار ساب رو داره واسم ميكنه :دي
يك سوال ديگه ضبط سوني من ساخت اندونزي هست اصليه؟؟؟

cyber861
27-09-2010, 18:43
خيلي ممنون عزيز
مگه باند هم مثبت و منفي داره ؟؟؟
من فكر ميكردم فرقي نداره هرجوري سوكت رو بزني. اخه از هر دو طريق باز هم صدا ميده.
ولي اين لرزوندنش كار ساب رو داره واسم ميكنه :دي
يك سوال ديگه ضبط سوني من ساخت اندونزي هست اصليه؟؟؟
بله مثبت و منفی داره!مگنته دیگه!
همه باند های بیضی بستگی به توان تقریبا کاره ساب هم میکنن مگه اینگه تنظیمات پخش رو برای فرکانس های پایین بخوابونید.(البته اصله حالش به همون کوبیدنه دیگه واگر نه با باند فابریکی چه فرقی داره!؟)

بله پخشتون هم اصل هست.

privatedlove
28-09-2010, 00:41
همه باند های بیضی بستگی به توان تقریبا کاره ساب هم میکنن مگه اینگه تنظیمات پخش رو برای فرکانس های پایین بخوابونید.(البته اصله حالش به همون کوبیدنه دیگه واگر نه با باند فابریکی چه فرقی داره!؟)

بله پخشتون هم اصل هست.

دوست خوبم مثبت و منفي داشتن باند يا هر اسپيكري اصلش به مگنت ربطي نداره.چون مثبت و منفي به مگنت متصل نيست.هر باند يا اسپيكري از يك سيم پيچ شكل گرفته كه در لحظات مختلف با توجه به + و - قادر به اين هست كه در ميدان مقناطيسي ناشي از مگنت تغيير فاز داده و اون ميدان مقناطيسي ايجاد شده و فعل و انفعالات ناشي منجر به كوبيدن ميشه
كوبيدن يك اسپيكر 10 درصد از لذت موسيقي بوسيله اسپيكر هم نيست.گوش دادن به سيستم هاي كيفيتي و متنوع انتظارات انسان رو از اسپيكر خيلي بالاتر ميبره تا حدي كه از كوبيدن باند به اندازه بقيه قابليت هاش لذت نميبريد

privatedlove
28-09-2010, 00:47
سلام

(مشخصات :
wire gage 2

با تشکر

براي مشكل اول
چند احتمال وجود داره
1-اينكه ساب ووفر شما كويلش نيمسوز شده
2-احتمال قوي اينه كه سيم كشي هاي شما به علت گرم شدن روكششون در حال آب شدن هستش و احتمال اتصالي و آتش سوزي خودرو وجود داره.اميدوارم فيوز هولدر رو نصب كرده باشي
3-مورد ديگه بوي آمپ هستش.ميتونه بوي رويه آمپ باشه
اما احتمال دوم رو جدي تر بگير
براي مشكل دوم
1-پيچ هايي كه ساب رو به باكس متصل كرده رو خوب چك كنيد
2-ببينيد باكس در صندوق به علت حركت خودرو تحت فشار نبوده و مشكلي واسش پيش نيموده/؟
3-اينكه اين صداي خر خر رو در اتاق ميشنويد؟يا زماني كه صداي ساب رو در كنار صندوق ميشنويد؟

alirafaat
28-09-2010, 13:16
براي مشكل اول
چند احتمال وجود داره
1-اينكه ساب ووفر شما كويلش نيمسوز شده
2-احتمال قوي اينه كه سيم كشي هاي شما به علت گرم شدن روكششون در حال آب شدن هستش و احتمال اتصالي و آتش سوزي خودرو وجود داره.اميدوارم فيوز هولدر رو نصب كرده باشي
3-مورد ديگه بوي آمپ هستش.ميتونه بوي رويه آمپ باشه
اما احتمال دوم رو جدي تر بگير
براي مشكل دوم
1-پيچ هايي كه ساب رو به باكس متصل كرده رو خوب چك كنيد
2-ببينيد باكس در صندوق به علت حركت خودرو تحت فشار نبوده و مشكلي واسش پيش نيموده/؟
3-اينكه اين صداي خر خر رو در اتاق ميشنويد؟يا زماني كه صداي ساب رو در كنار صندوق ميشنويد؟

سلام

حدستون درست بود:41:

چیزی که توی پست قبلی نگفته بودم این بود که چند رورزی بود که باکس توی صندوق عقب ول بود و با هر ترمز ویا شتابی بکس -میومد جلو به امپ میخورد- میرفت عقب به درب صندوق میخورد (اثار جراحت بر روی امپ ساب مشهود است !!! )

بردم پیش نصاب سیمها رو وارسی کرد سالم بودند یه ساب دیگه به امپ وصل کرد جواب داد وقتی اومد سراغ ساب خودم با مشاهده کاهش شدید حرکت دیافراگم باکس و صدای خرخر گفت که احتمالا سیم پیچ ول کرده !!
بازش کرد تا اگه بتونه تعمیرش کنه (البته بعید میدونم بتونه چون دانش فنی نصابهای اینجا خیلی کمه)

به نظر شما قابل تعمیره یا من 120-30 تومن افتادم؟؟

در مرد فیوز هولدر میتونید توضیح بدید ؟ کجا نصب میشه ؟

با تشکر

privatedlove
28-09-2010, 17:02
سلام

حدستون درست بود:41:

چیزی که توی پست قبلی نگفته بودم این بود که چند رورزی بود که باکس توی صندوق عقب ول بود و با هر ترمز ویا شتابی بکس -میومد جلو به امپ میخورد- میرفت عقب به درب صندوق میخورد (اثار جراحت بر روی امپ ساب مشهود است !!! )

بردم پیش نصاب سیمها رو وارسی کرد سالم بودند یه ساب دیگه به امپ وصل کرد جواب داد وقتی اومد سراغ ساب خودم با مشاهده کاهش شدید حرکت دیافراگم باکس و صدای خرخر گفت که احتمالا سیم پیچ ول کرده !!
بازش کرد تا اگه بتونه تعمیرش کنه (البته بعید میدونم بتونه چون دانش فنی نصابهای اینجا خیلی کمه)

به نظر شما قابل تعمیره یا من 120-30 تومن افتادم؟؟

در مرد فیوز هولدر میتونید توضیح بدید ؟ کجا نصب میشه ؟

با تشکر
پيچيدن دوباره سيم 20-30 تومن بيشتر هزينه نداره
اونجا نتونستن بفرست تهران
فيوز هولدر مثل فيوز خانه عمل ميكنه
وقتي اتصالي يا مشكلاتي در برق و نوسان كه ميتونن منجر به حادثه بشن فيوز قطع شده و جريان نيز قطع ميشود
دقيقا همون كار فيوز منزل
بايد تو مسير سيم + برق قرار داده بشه
در 15 سانتي متري سر +باطري

nima1111
28-09-2010, 19:08

بله پخشتون هم اصل هست.
خيلي ممنون
امروز گفتم شايد نصاب اشتباه سيمها رو زده رفتم جاي + و - رو عوض كردم صداش هيچ تفاوتي نكرد:18:
مشكل از گوشه منه؟؟؟؟

cyber861
28-09-2010, 21:11
دوست خوبم مثبت و منفي داشتن باند يا هر اسپيكري اصلش به مگنت ربطي نداره.چون مثبت و منفي به مگنت متصل نيست.هر باند يا اسپيكري از يك سيم پيچ شكل گرفته كه در لحظات مختلف با توجه به + و - قادر به اين هست كه در ميدان مقناطيسي ناشي از مگنت تغيير فاز داده و اون ميدان مقناطيسي ايجاد شده و فعل و انفعالات ناشي منجر به كوبيدن ميشه
كوبيدن يك اسپيكر 10 درصد از لذت موسيقي بوسيله اسپيكر هم نيست.گوش دادن به سيستم هاي كيفيتي و متنوع انتظارات انسان رو از اسپيكر خيلي بالاتر ميبره تا حدي كه از كوبيدن باند به اندازه بقيه قابليت هاش لذت نميبريد
برادر جان منظورم این نبود که شما برداشت کردین.منظورم اینه سیستمش مگنتی از نوع الکتریکی هست.وقتی برعکس باشه سیستمش ضعیف تر عمل میکنه در واقع همون جور که گفتین سینوسی هست ولی وقتی جای مثبت و منفی عوض بشه جای نمودار هم قرینه میشه و زمانی که قراره به بیرون پرتاب کنه اشتباهی به داخل میکشه مگر اینکه داخلش از مدار اینورتر استفاده کرده باشن.
در ضمن به نظر شما کارخانه سازنده نمی فهمیده که سوکت و سیم مثبت رو بزرگتر و قوی تر گرفته؟

در مورد اون جملتون هم نمیدونم از کی تا حالا فیوز هلدر کاره فیوز هم میکنه؟

خيلي ممنون
امروز گفتم شايد نصاب اشتباه سيمها رو زده رفتم جاي + و - رو عوض كردم صداش هيچ تفاوتي نكرد:18:
مشكل از گوشه منه؟؟؟؟
والا تا کسی صدای سیستمتون رو نشنوه نمیتونه دقیق بگه!شما به یه نصاب دیگه نشون بده ببین چی میگه؟

privatedlove
28-09-2010, 22:07
برادر جان منظورم این نبود که شما برداشت کردین.منظورم اینه سیستمش مگنتی از نوع الکتریکی هست.وقتی برعکس باشه سیستمش ضعیف تر عمل میکنه در واقع همون جور که گفتین سینوسی هست ولی وقتی جای مثبت و منفی عوض بشه جای نمودار هم قرینه میشه و زمانی که قراره به بیرون پرتاب کنه اشتباهی به داخل میکشه مگر اینکه داخلش از مدار اینورتر استفاده کرده باشن.
در ضمن به نظر شما کارخانه سازنده نمی فهمیده که سوکت و سیم مثبت رو بزرگتر و قوی تر گرفته؟

در مورد اون جملتون هم نمیدونم از کی تا حالا فیوز هلدر کاره فیوز هم میکنه؟

والا تا کسی صدای سیستمتون رو نشنوه نمیتونه دقیق بگه!شما به یه نصاب دیگه نشون بده ببین چی میگه؟

در مورد سابووفر تفاوت محسوسي نداره اگه مثبت منفي رو جابجا بزني.
اما اسپيكر .اگه يه ست مسيرتون به عباسي بخوره تو اولين مغازه بري يه راك داره كه 4-5 تا اسپيكر روش نصب شده
718-6957-جي بي ال 953 و آخري اصغر آديو cx45
در عين ناباوري وقتي واست صدا ميگيره ميبينه اوووووو
صداي اصغر آديو بهتر از بقيست
به نظرت چرا؟جواب اين سوال ميشه جواب همون حرفتون كه گفتيد چرا سوكت مثبت رو قويتر گرفته
و به نظرت فيوز چه قابليتي ديگه ايي داره؟:31:
توضيح بديد استفاده ميكنيم.مرسي

cyber861
28-09-2010, 23:41
در مورد سابووفر تفاوت محسوسي نداره اگه مثبت منفي رو جابجا بزني.
اما اسپيكر .اگه يه ست مسيرتون به عباسي بخوره تو اولين مغازه بري يه راك داره كه 4-5 تا اسپيكر روش نصب شده
718-6957-جي بي ال 953 و آخري اصغر آديو cx45
در عين ناباوري وقتي واست صدا ميگيره ميبينه اوووووو
صداي اصغر آديو بهتر از بقيست
به نظرت چرا؟جواب اين سوال ميشه جواب همون حرفتون كه گفتيد چرا سوكت مثبت رو قويتر گرفته
و به نظرت فيوز چه قابليتي ديگه ايي داره؟:31:
توضيح بديد استفاده ميكنيم.مرسي

فیوز یا فیوز هلدر؟
من که کلا بی سوادم در قسمت سیستم صوتی .فعلا چند سوال از شما استاد گرامی داشتم::11:
شما ابتدا تفاوت باند های تک کویل با دو کویل رو توضیح بده. بعدش هم زحمت بکش در مورده آمپیدانس باند یکمی توضیحات بده که چه فرقی بین باند 4 اهمی با 2 اهمی یا 3 اهمی هست و چرا در سیستم های خونگی از 6 اهم بیشتر استفاده میشه!
حالا در کل چه فرقی بین جنس های cone هست؟
من همین جا از حمید جان و بقیه دوستان معذرت میخوام به علت پر چونگی!:2:

privatedlove
29-09-2010, 00:19
فیوز یا فیوز هلدر؟
من که کلا بی سوادم در قسمت سیستم صوتی .فعلا چند سوال از شما استاد گرامی داشتم::11:
شما ابتدا تفاوت باند های تک کویل با دو کویل رو توضیح بده. بعدش هم زحمت بکش در مورده آمپیدانس باند یکمی توضیحات بده که چه فرقی بین باند 4 اهمی با 2 اهمی یا 3 اهمی هست و چرا در سیستم های خونگی از 6 اهم بیشتر استفاده میشه!
حالا در کل چه فرقی بین جنس های cone هست؟
من همین جا از حمید جان و بقیه دوستان معذرت میخوام به علت پر چونگی!:2:
فيوز؟

فیوز وسیله‌ای است که [مدارهای الکتریکی را در برابر جریان غیر مجاز محافظت می‌کند. اگر جریانی بیش از جریان نامی از فیوز بگذرد فیوز می سوزد و بدین ترتیب جریان برق، قطع خواهد می شود. به عبارت ساده، فیوز یک وسیله حفاظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کار برده می‌شود تا در مواقعی که جریانی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور می کند، با سوختن فیوز مدار قطع شود تا تجهیزات دیگر آسیبی نبینند. این وسیله اولین بار توسط توماس ادیسون در سال 1890 میلادی ثبت اختراع شده است
نحوه عملکرد

عنصر اصلی ساخت فیوز، یک نوار فلزی است که در یک محفظه غیر رسانا قرار دارد. با عبور جریان بیش از حد مجاز، نوار فلزی ذوب می‌شود و مدار الکتریکی قطع می شود.
انواع فیوز

فیوزها از نظر سرعت عملکرد به دو دسته کندکار و تندکار تقسیم می شوند.

فیوزهای کند کار: این نوع فیوزها در برابر عبور جریان بیش از حد واکنش ملایم تری از خود نشان می‌دهند و برق را دیرتر قطع می‌کنند. با این‌همه واکنش این فیوزها در برابر جریان اتصال کوتاه تقریباً لحظه‌ای است.
فیوزهای تندکار: این فیوزها زمان قطع کمتری نسبت به فیوزهای کندکار داشته و به همین دلیل در مصارف روشنایی استفاده می شوند .

انواع فیوزها از نظر ساختار:

فیوزهای فشنگی
اتوماتیک(آلفا)
مینیاتوری
بکس
کاردی ( تیغه ای)
شیشه ای یاکارتریج
فیوزهای فشار

مطلب بالا به نقل از ويكي پديا هستش.
هر فيوزي در دنيا يك كار رو انجام ميده و اونم قطع جريان به دليل محافظت از سيستم در برابر مشكلات نوساني و غيره.
حالا فيوز هولدر باشه يا فيوز.همشون كارشون يكيه

اولا كه باند رو بايد توضيح بدي
اگه با ساب ميگيد باند كه هيچ
اسپيكر ها كه تك كويل هستن.حالا فرض رو بر اين ميگيرم منظور شما از باند همون سابووفر بوده.
خوب چرا تك كويل يا چندكويل با مقاومت هاي بسيار توليد ميشن.جوابش خيلي پيچيده نيست.يوزر فرندلي بودن.
اينكه شما يه ساب داشته باشي كه دستت واسه درايو كردنش باز باشه.مثلا يه آمپ داشته باشي روي 4 اهم 200 وات و روي 2 اهم 300 وات و روي 1 اهم 400 وات ميده
از دست روزگار ساب شما 400 واته با دو كوئل 2 اهمي.خوب مهندس شما چه ميكني اين موقع؟
موازي ميبنديشون روي 1 اهم كه 400 وات بهش بديد.براي سهولت در درايو كردن.اين مطلب بالاخص در سابهاي كامپتيشن خيلي پيگيري ميشه.4 كويل و غيره.چون اكثر سيستم هاي كامپتيشن روي نيم اهم راه اندازي ميشن.اكثرا ساباي متوسط مثلا ساباي كنوود يا ساب هاي غير مسابقه ايي يا كيفيتي اكثرا تك كويل هستن و برخي اوقات چند كويله.
خوب
در مورد سابووفر ها درست نميشه اختلاف بين 1 اهم بسته شدن يا 4 اهم بسته شدن رو درك كرد.شايد بشه با تلقين حس كرد.اما در اسپيكر هاي خانگي.فكر كنم منظورتون از 6 اهم همون 8 اهم تا 16 اهم باشه.
خوب
زماني كه شما يه اسپيكر روي آمپيدانس پايين درايو ميكنيد دمپينگ بيشتر ميشه.
اما افزايش دمپينگ ميتونه از لذت و كيفيت موزيك كم كنه.يعني دمپينگ تا يه حد متناسبيش ميتونه مفيد باشه.افزايش دمپينگ بر اثر آمپيدانس پايين باعث ديستورت و اعوجاج شده و ميتونه باعث گرم شدن و بروز مشكلاتي براي آمپ بشه.البته احتمال داره در برخي اسپيكر ها اين قواعد صادق نباشه اما بصورت استثناء
خوب براي كيفيت سيستم هاي خانگي ميان روي آمپيدانس بالاتر درايو ميكنن.ديگه نيازي نيست توضيح بدم اين بخش رو چون توضيحش رو قبلا دادم
حالا بحث مخروط اسپيكر
جنس cone تاثيرات مستقيمي رو در كيفيت صداي اسپيكر داره.مثلا سليقه من اينو ميگه اسپيكر با cone كاغذ صداي لود و دلنشيني دارن البته اصلا شارپ و شفاف نيستن.ولي خسته كننده نيست
نوع ديگه كامپوزيت كاغذ و لمينت هستش.
و در برخي موارد ديگه از پلاستيك و پلي پروپيلن استفاده ميشه.جنس اين مواد به شدت بر اساس نسبت قدرت تحمل و توانشون بر وزنشون قوي هستن.شايد اگه بخواي اين نسبت رو محاسبه كنيد بتونيد با فولاد مقايسش كنيد.
طراحي،قطر و جنس cone در كم شدن اعوجاج و افزايش آكوستيك اسپيكر نقشي كليدي رو ايفا ميكنه.
اگه سوالاتي ديگه داشتيد در پي ام در خدمتتون هستم.

hamidR15
29-09-2010, 11:24
تشکر از همه دوستان حمید خان لطفا شما هم نظری بینداز ! ممنون
سلام
به چي نظر بندازم؟:31:

حمید جان بنده رو اگه قابل بدونید علی هستم.
در مورد سیم کشی هم نظر خودم هم قطر بیشتر هست ولی چون بودجه دوستان محدوده مجبور شدیم دیگه!
در مورد سیستم بازی هم درست میفرمایید یه مرضی تو جونه آدم میندازه که دایم باید تقویتش کنی!
من تا حالا تو کار تقویت سیستم کامپیوتر بودم ,یه چند وقته زدم تو کار سیستم ماشین و تیونیگ.اون که آخر و عاقبت نداشت.ببینیم این یکی چی میشه!
ما خودمون هم نوآموز هستیم باید از کمک شما اساتید ارجمند که چند سالی تو این کار هستین استفاده کنیم.اگه پا تو کفشتون کردم شما ببخشید.اگه جایی هم اشتباه میکنم حتما گوشزد کنید.
با تشکر :20:
ممنون علي آقا هم شما هم جناب privatedlove داراي اطلاعات خوبي هستيد و من از هر دوي شما تشكر ميكنم. اين مباحثي هم كه در آخر داشتيد اتفاقا خوبه و باعث بالا بردن اطلاعات دوستان ميشه.

من خودم هميشه براي اسپيكرهام آمپي رو انتخاب ميكنم كه توان بالاتر از ورودي نومينال اسپيكر بده.ولي سيستم هميشه تنظيمه و حواسم به ولوم و ....هست.براي همين به نظرم كافي باشه تا خداي نكرده مشكلي براتون پيش نياد.
البته چند مدل امپ قويتر رو هم كه ذكر كردند.

privatedlove
29-09-2010, 11:54
حميد جان خيلي گلي
آقا يه سوال من دوتا آمپ دارم كه هر كدومش رو به يه جفت اسپيكر داده بودم.اسپيكر ها هم مساوي بودن.توان خروجي نومينال آمپ ها هم روي4 اهم 2تا 220 وات بود.اسپيكر ها 80 وات.واسه استيج جلو با تقريبا يك چهارم گين باز يكيشون صدا خيلي خوب بود و اگه زياد ميكردم ديستورت ميشد و احتمال سوختن اسپيكر
اما آمپ استيج عقب رو تا نصفه هم زياد ميكردم بازم فايده ايي نداشت.تا روي سه چهارم گذاشتم
البته اسپيكر جلو كيك پنل داشت و اسپيكر عقب فري اير
فكر كردم آمپ استيج عقب مشكل داره.با يه ساب درايوش كردم خارق العاده قوي بود.چرا تو دوتا اسپيكر برابر و آمپ برابر بايد چنين اتفاقي بيوفته؟من هنوزم نفهميدم چرا

MILIN3M
29-09-2010, 19:12
یه سوال من الان امپم با یه سیم برق فک کنم 8گیج بسته شده.....دارم یه امپ برا باکسم میخرم میخوام بدونم برای برقش دوباره یه سیم جدا از باطری باید بگیرم؟؟ یا میشه از همون قبلی یه کانل گرفت و داد به این یکی امپ؟؟

hamidR15
29-09-2010, 19:45
حميد جان خيلي گلي
آقا يه سوال من دوتا آمپ دارم كه هر كدومش رو به يه جفت اسپيكر داده بودم.اسپيكر ها هم مساوي بودن.توان خروجي نومينال آمپ ها هم روي4 اهم 2تا 220 وات بود.اسپيكر ها 80 وات.واسه استيج جلو با تقريبا يك چهارم گين باز يكيشون صدا خيلي خوب بود و اگه زياد ميكردم ديستورت ميشد و احتمال سوختن اسپيكر
اما آمپ استيج عقب رو تا نصفه هم زياد ميكردم بازم فايده ايي نداشت.تا روي سه چهارم گذاشتم
البته اسپيكر جلو كيك پنل داشت و اسپيكر عقب فري اير
فكر كردم آمپ استيج عقب مشكل داره.با يه ساب درايوش كردم خارق العاده قوي بود.چرا تو دوتا اسپيكر برابر و آمپ برابر بايد چنين اتفاقي بيوفته؟من هنوزم نفهميدم چرا
سلام،خودت گلي:11:
جالبه.اتفاقا تو كيك پنل اگر سيلد باشه و حجم مناسب داشته باشه و خوب هم آببندي شده باشهفبايد توان بيشتري رو تحمل كنه.ماله شما دقيقا برعكسه:18:
اسپيكرها چيه؟
كيك پنل؟
حجم؟

یه سوال من الان امپم با یه سیم برق فک کنم 8گیج بسته شده.....دارم یه امپ برا باکسم میخرم میخوام بدونم برای برقش دوباره یه سیم جدا از باطری باید بگیرم؟؟ یا میشه از همون قبلی یه کانل گرفت و داد به این یکی امپ؟؟
خود 8 چيه كه بخواهي يه انشعاب ديگر هم ازش بگيري؟!!:18:
به نظرم كلا سيم 8 رو جمع كن و يه حد اقل 4 بكش(البته بهتره 0 گيج باشه)هم براي مثبت از باطري به آمپ و هم منفي بدنه به آمپ.زدودن رنگ اتصالات بدنه فراموشت نشه:19::46:
يا علي

privatedlove
29-09-2010, 22:03
سلام،خودت گلي:11:
جالبه.اتفاقا تو كيك پنل اگر سيلد باشه و حجم مناسب داشته باشه و خوب هم آببندي شده باشهفبايد توان بيشتري رو تحمل كنه.ماله شما دقيقا برعكسه:18:
اسپيكرها چيه؟
كيك پنل؟
حجم؟

حميد جان اسپيكر ها فوكال 165KR توي كيك پنل سيلد 4.5 ليتري
آمپ هم آديسان LRX 2.250
حالا يه اتفاق شگرف ديگه هم افتاد تو اون يكي آمپم كه باهات در ميون ميذارم.اون ديگه وحشتناك عجيب بود.بعد از بحث در اين مورد باهات در ميون ميذارم
يه نكته هم كه نياز هستش تو تاپيك در موردش بگم اينه كه كاربر Cyber861 ما اينجا هستيم كه از هم ياد بگيريم.شك نكن كسي واسه اينكه اطلاعاتش رو بخواد به بقيه نشون بده پست نميذاره همه ي ما تشنه آموختنيم.منم هيچ تاكيدي بر اطلاعات خودم ندارم.هر چي باشه 2+2 كه اينقدر همه دنيا ميدونن يعني 4 در برخي مكاتب ميشه 5
در هر صورت هيچ تاكيد و اصراري بر صحبت هاي خودم ندارم و اميدوارم بهت برنخورده باشه

grand1
29-09-2010, 22:12
سلام خدوت دوستام محترم.
من یه ماه پیش یک جفت باند کنوود 718 ساده گرفتم و عکسشو میذارم لطفا بگین اصله یا نه ضمنا یه امپ هم چند وقت پیش از بانه گرفتم با این نام : pioneer CA-2011 1200W که عکسشو میذارم لطفا بگین خوبه یا نه و اگه خوبه بنظرتون بریجش کنم؟عکس از تنظیماتشم گذاشتم ببینین خوبه یا نه؟اگه کلا امپ خوبی نیست یه امپ که تا 150-60 باشه بم معرفی کنین که این دوتا باندو کامل ساپورت کنه!ماشین :پرشیا.پخش :pioneer deh-5650 و امپ و باند که عکسشو می ذارم!
برای پر حرفیم منو ببخشین!:11:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MILIN3M
29-09-2010, 22:25
ببینید میخوام بدونم چون من الان دوتا امپ دارم عیبی که نداره دو تا برق از باطری بگیرم هان؟؟؟

جنس باکس از چی باشه بدم بسازن؟؟فیبر تخته سلا چی باشه؟؟

cyber861
29-09-2010, 22:46
آمپ هم آديسان LRX 2.250
حالا يه اتفاق شگرف ديگه هم افتاد تو اون يكي آمپم كه باهات در ميون ميذارم.اون ديگه وحشتناك عجيب بود.بعد از بحث در اين مورد باهات در ميون ميذارم
يه نكته هم كه نياز هستش تو تاپيك در موردش بگم اينه كه كاربر Cyber861 ما اينجا هستيم كه از هم ياد بگيريم.شك نكن كسي واسه اينكه اطلاعاتش رو بخواد به بقيه نشون بده پست نميذاره همه ي ما تشنه آموختنيم.منم هيچ تاكيدي بر اطلاعات خودم ندارم.هر چي باشه 2+2 كه اينقدر همه دنيا ميدونن يعني 4 در برخي مكاتب ميشه 5
در هر صورت هيچ تاكيد و اصراري بر صحبت هاي خودم ندارم و اميدوارم بهت برنخورده باشه

برادر من همچین جسارتی نکردم .بنده فقط عرض کردم دچار سوء برداشت شدین!
در کل من در همین جا دو چیز رو اعلام میکنم:
1) بنده تازه کاری بیش نیستم.(قبلا هم گفتم-تخصص من چیزه دیگست نمیگم چون برای سایت خطرناکه دوباره تخته میشه:31:-البته تو موبایل و تجهیزات کامپیوتری و لوازم خانگی هم کمی بالا و پایین میپریم!:8:)
2)بنده خراب رفیقم.(محاله کسی دسته دوستی دراز کنه من رد کنم)نوکرتیم داداش:10:
راستی اسمتون چیه؟:11:

cyber861
29-09-2010, 23:07
سلام خدوت دوستام محترم.
من یه ماه پیش یک جفت باند کنوود 718 ساده گرفتم و عکسشو میذارم لطفا بگین اصله یا نه ضمنا یه امپ هم چند وقت پیش از بانه گرفتم با این نام : pioneer CA-2011 1200W که عکسشو میذارم لطفا بگین خوبه یا نه و اگه خوبه بنظرتون بریجش کنم؟عکس از تنظیماتشم گذاشتم ببینین خوبه یا نه؟اگه کلا امپ خوبی نیست یه امپ که تا 150-60 باشه بم معرفی کنین که این دوتا باندو کامل ساپورت کنه!ماشین :پرشیا.پخش :pioneer deh-5650 و امپ و باند که عکسشو می ذارم!
برای پر حرفیم منو ببخشین!:11:

اولا که این چه سایزی هست که برای عکس انتخاب کردین.لطفا کوچکترش کنین!
ثانیا آمپلیتون تابلو تقلبی هست.ولی باندارو نمی دونم.
ولی نصابتون کارش تقریبا خیلی تمیز بوده!

ببینید میخوام بدونم چون من الان دوتا امپ دارم عیبی که نداره دو تا برق از باطری بگیرم هان؟؟؟

جنس باکس از چی باشه بدم بسازن؟؟فیبر تخته سلا چی باشه؟؟

اگه باتری و دینامتون بکشه مشکلی نداره!

بهترین صدا توی باکس ام دی اف در میاد که معمولا 15 میل میگیرن -البته باید درست ساخته و آب بندی بشه.اگه ساب زیاد قوی نباشه میشه نوپان هم بندازی ولی من پشنهاد نمیکنم.
ولی دیگه تخته 3 لایی واقعا ضایست.با اولین کوبش میپوکه!!فیبر هم بدتر از اون:13:
البته ام دی اف هم نوعی فیبر هست که هم ضخامتش بیشتره و هم موادش کمی بهتره!:8:

grand1
29-09-2010, 23:53
اولا که این چه سایزی هست که برای عکس انتخاب کردین.لطفا کوچکترش کنین!
ثانیا آمپلیتون تابلو تقلبی هست.ولی باندارو نمی دونم.
ولی نصابتون کارش تقریبا خیلی تمیز بوده!

ببخشید واسه سایز عکسا:11:
به نظرتون چه امپی جای این بگیرم؟یعنی با این امپ صدای واقعی 718 در نمی اد؟ :18: سیمش چند گیج هست؟

MILIN3M
30-09-2010, 00:02
اگه باتری و دینامتون بکشه مشکلی نداره!

بهترین صدا توی باکس ام دی اف در میاد که معمولا 15 میل میگیرن -البته باید درست ساخته و آب بندی بشه.اگه ساب زیاد قوی نباشه میشه نوپان هم بندازی ولی من پشنهاد نمیکنم.
ولی دیگه تخته 3 لایی واقعا ضایست.با اولین کوبش میپوکه!!فیبر هم بدتر از اون:13:
البته ام دی اف هم نوعی فیبر هست که هم ضخامتش بیشتره و هم موادش کمی بهتره!:8:
باطری اتمی ازین خشکاس تازه گرفتم دینامم کارخونهای پراید..

cyber861
30-09-2010, 00:54
ببخشید واسه سایز عکسا:11:
به نظرتون چه امپی جای این بگیرم؟یعنی با این امپ صدای واقعی 718 در نمی اد؟ :18: سیمش چند گیج هست؟
الان مشکل صدا دارین؟فکر میکنید کمه؟
گفتم تقلبی ولی نگفتم ضعیفه!احتمالا ریمارکه!داخلش هم ممکنه هر چیزی باشه!شما باید ببینی صداش ارضات میکنه یا نه؟!
سیم هم به نظر گیج 4 یا 6 میزنه!درست معلوم نیست.

باطری اتمی ازین خشکاس تازه گرفتم دینامم کارخونهای پراید..
ببخشید منظورم این بود که آمپرش کم نیاره واگر نه باتری هایی که به اسم اتمی میفروشن همون آبدار هستن .فقط فرقشون اینه که وقتی آبشون تبخیر میشه دوباره بخار برمیگرده داخلش و تبدیل به آب میشه که البته بعد از مدتی به اصطلاح قطع میکنن و مرخص میشن!
در واقع باتری های آبدار اگه آبشون رو همیشه چک کنید که سلول ها بر اثر کم شدن آب نسوزن هیچ فرقی با این اتمی ها(البته به اشتباه)ندارن.
دینام پراید هم فکر کنم 55 آمپره درسته؟

grand1
30-09-2010, 01:06
الان مشکل صدا دارین؟فکر میکنید کمه؟
گفتم تقلبی ولی نگفتم ضعیفه!احتمالا ریمارکه!داخلش هم ممکنه هر چیزی باشه!شما باید ببینی صداش ارضات میکنه یا نه؟!
سیم هم به نظر گیج 4 یا 6 میزنه!درست معلوم نیست.

دو تا مشکل داره این امپه:
1.اینکه یه صدای فس فس تا ولوم 10-15 تو باندا شنیده میشه ک بازم تاکید میکنم وز وزه نویز نیست .
2.اصلا بیسه خوبی از اسپیکر نمی گیره یعنی بیسش خیلی زیاد نیست و زود دیستورت میشه ولی جالب اینه بعضی موقع ها هم خیلی بیسه خوبی میده.:8:معلوم نی چرا اینجوریه؟!؟!؟!؟! دلیله خاصی داره؟:19:
با تشکر.:11:

MANSOURSTAR
30-09-2010, 02:58
سلام
مشكل من ضعف سيگنال توي تيونر تلويزون ماشينم هست
خيلي افتضاح هست
توي بعضي جاها به زور و زحمت شبكه آموزش و خبر رو ميگيره و از 1 و 2 و 3 و 4 خبري نيست
البته كانال 4 رو با برفك وحشتناكي ميگيره
واسش آنتن بوستر دار با مارك GILSUN خريدم به قيمت 17 تومن با نصب 20 تومن شد
با نصب اين آنتن تونستم همون شبكه خبر و آموزش رو بوي فقط چندين نقطه شهر اونم در حالت ثابت و نه در حال حركت بگيرم
در حالي كه يه گوشي tv دارم يكم شبيه n73 هست توي اتاق جنگل بيابون توي حركت بارون برف و نميدونم ديگه چي بگم با يدونه كشيدن آنتنش بيرون همه رو راحت ميگره
اين به چه صورته
راهي واسه من داريد ؟؟؟حتي توي خونه ي ما با آنتن سقفي تلويزون داخل خونمون نميگيره.اما اين گوشي موبايلم توي اتاقمون همه رو آينه ميگيره و با اينكه كلي پول مانيتور و آنتن واسه ماشين دادم مجبورم گوشي موبايلم رو توي جاده روي داشبورد بزارم و از تلويزون اون استفاده كنم

خواهشا هر چه سريعتر منو راهنمايي كنيد تا بلكه با مشورت بتونم راهي پيدا كنم

cyber861
30-09-2010, 09:50
دو تا مشکل داره این امپه:
1.اینکه یه صدای فس فس تا ولوم 10-15 تو باندا شنیده میشه ک بازم تاکید میکنم وز وزه نویز نیست .
2.اصلا بیسه خوبی از اسپیکر نمی گیره یعنی بیسش خیلی زیاد نیست و زود دیستورت میشه ولی جالب اینه بعضی موقع ها هم خیلی بیسه خوبی میده.:8:معلوم نی چرا اینجوریه؟!؟!؟!؟! دلیله خاصی داره؟:19:
با تشکر.:11:
منظورت اینه انگار یه صدایی شبیه هوا توشه(مثله رادیو)؟
اگه اینجوری باشه احتمالا جایی اتصالی زدی و آمپلی یا آیسی صدای پخشت مورد پیدا کرده.که برای تشخیص این که کدوم مشکل داره باید جدا جدا روی یک سیستم سالم تست بشن.
نکته:حواستون باشه سوییچ بسته باشه و حدالامکان سیم مثبت رو از باتری جدا کنید و بعد مباردرت به جدا کردن آمپلی کنید.

سلام
مشكل من ضعف سيگنال توي تيونر تلويزون ماشينم هست
خيلي افتضاح هست
توي بعضي جاها به زور و زحمت شبكه آموزش و خبر رو ميگيره و از 1 و 2 و 3 و 4 خبري نيست
البته كانال 4 رو با برفك وحشتناكي ميگيره
واسش آنتن بوستر دار با مارك GILSUN خريدم به قيمت 17 تومن با نصب 20 تومن شد
با نصب اين آنتن تونستم همون شبكه خبر و آموزش رو بوي فقط چندين نقطه شهر اونم در حالت ثابت و نه در حال حركت بگيرم
در حالي كه يه گوشي tv دارم يكم شبيه n73 هست توي اتاق جنگل بيابون توي حركت بارون برف و نميدونم ديگه چي بگم با يدونه كشيدن آنتنش بيرون همه رو راحت ميگره
اين به چه صورته
راهي واسه من داريد ؟؟؟حتي توي خونه ي ما با آنتن سقفي تلويزون داخل خونمون نميگيره.اما اين گوشي موبايلم توي اتاقمون همه رو آينه ميگيره و با اينكه كلي پول مانيتور و آنتن واسه ماشين دادم مجبورم گوشي موبايلم رو توي جاده روي داشبورد بزارم و از تلويزون اون استفاده كنم

خواهشا هر چه سريعتر منو راهنمايي كنيد تا بلكه با مشورت بتونم راهي پيدا كنم

فکر میکنم سیستم موبایل از ----H استفاده میکنه.
فقط یه سوال:وقتی ماشین خاموش هست تغییری میکنه ؟

MANSOURSTAR
30-09-2010, 14:57
فکر میکنم سیستم موبایل از ----T استفاده میکنه.
فقط یه سوال:وقتی ماشین خاموش هست تغییری میکنه ؟

سيستم گوشي كه همين تلويزيون معمولي هست ولي تيونرش فوق العاده قويه
ماشين خاموشه اگه جايي ثابت باشم اونم نه هر جايي از هزار جا شايد 1 جا بتونه يكي دو تا كانال رو برفكي بگيره و اگه روشن كنم و شروع به حركت ديگه عمرا بگيره

در مورد گوشي هم كه گفتيد ممكنه ----T باشه اصلا اينجوري نيست
يه مثالي ميزنم
خونه چنتا از فاميلام تلويزيون 14 اينچ سوني دارن.به محض اينكه آنتن سرخود رو داخل اتاق ميزنن همه رو صاف ميگيره و اگه آنتن سقفي رو بزنن ميشه عين ماهواره صاف.من به عمرم نديدم هيچ ماركي از تلويزيون ها مثل تيونر سوني بتونن سيگنال بگيرن.تلويزيونهاي سامسونگ و ... با آنتن سقفي هم نميگرن خوب چه برسه به سر خود

آخه من مانيتور داخل ماشين خيلي ديدم 7اينچ كه خيلي هم در حال حركت صاف ميگرفت.چرا اين اينطوريه.البته آفتابگير هست مال من و dvd خور

cyber861
30-09-2010, 17:25
سيستم گوشي كه همين تلويزيون معمولي هست ولي تيونرش فوق العاده قويه
ماشين خاموشه اگه جايي ثابت باشم اونم نه هر جايي از هزار جا شايد 1 جا بتونه يكي دو تا كانال رو برفكي بگيره و اگه روشن كنم و شروع به حركت ديگه عمرا بگيره

در مورد گوشي هم كه گفتيد ممكنه ----T باشه اصلا اينجوري نيست
يه مثالي ميزنم
خونه چنتا از فاميلام تلويزيون 14 اينچ سوني دارن.به محض اينكه آنتن سرخود رو داخل اتاق ميزنن همه رو صاف ميگيره و اگه آنتن سقفي رو بزنن ميشه عين ماهواره صاف.من به عمرم نديدم هيچ ماركي از تلويزيون ها مثل تيونر سوني بتونن سيگنال بگيرن.تلويزيونهاي سامسونگ و ... با آنتن سقفي هم نميگرن خوب چه برسه به سر خود

آخه من مانيتور داخل ماشين خيلي ديدم 7اينچ كه خيلي هم در حال حركت صاف ميگرفت.چرا اين اينطوريه.البته آفتابگير هست مال من و dvd خور

ببخشید اشتباه شد ----H هست.:31:
ولی همون طور که میگی احتمالا تیونرشون خیلی ضعیفه .به مارک هم ربطی نداره!
از اتصال آنتن مطمئن هستین؟

MILIN3M
30-09-2010, 17:52
یه سوال چطور میشه xbox360 و مانیتور بزرگ رو رو ماشین راه انداخت؟؟

sAeEd_kHaAn
30-09-2010, 19:42
آقا ما که جونمون به لبمون رسید باند گیرمون نیومد اینفینیتی گیرم نیومد یکی از دوستام هم رفت اصفهان اونجام گیر نیاورد به این نمایندگی های تهرانم که شماره هاشون تو سایته زنگ زدم ندارن :41: لطفا کمک کنید این جوون طفا معصومو اگه کسی سراغ داره شماره حساب بده 2 سوت میریزم به حسابش واسم بفرسته تا اخر عمر دعاش میکنم )

این شهرستان ما 718 هست jbl هم GTO 937 یه جا دیدم و p953 که خیلی تو مغازش مونده میترسم کیفیتشو از دست داده باشه بعد از چند سال تو مغازه موندن از سایت popstero هم میتونم سفارش بدم sps 609 رو چیکار کنم ؟

Vallio
30-09-2010, 20:18
دوستان یه سوالی برام پیش اومده !
آمپ دو مدل ورودی داره واسه فیش ؟
یه حالت معمولی عین اینایی که پیچو باز میکنی سیمو دورش میپیچی ؟
و یه مدل کابل آر سی ای ؟ که ورودی آرسی ای داره و یه پیچ که به باند ها میبندی ( طلایی هست ؟ ) ؟

آر سی ای بهتره دیگه ؟
منظور همون کابل آمپ دیگه ؟

cyber861
30-09-2010, 22:28
آقا ما که جونمون به لبمون رسید باند گیرمون نیومد اینفینیتی گیرم نیومد یکی از دوستام هم رفت اصفهان اونجام گیر نیاورد به این نمایندگی های تهرانم که شماره هاشون تو سایته زنگ زدم ندارن :41: لطفا کمک کنید این جوون طفا معصومو اگه کسی سراغ داره شماره حساب بده 2 سوت میریزم به حسابش واسم بفرسته تا اخر عمر دعاش میکنم )

این شهرستان ما 718 هست jbl هم GTO 937 یه جا دیدم و p953 که خیلی تو مغازش مونده میترسم کیفیتشو از دست داده باشه بعد از چند سال تو مغازه موندن از سایت popstero هم میتونم سفارش بدم sps 609 رو چیکار کنم ؟

والا بنده اراک دیدم ولی قیمت اینجا خیلی بالا هست.(سره گردنه بهتر از اینجا میدن)
بگرد ببین ارت کوییک 693 پیدا میکنی؟!اگه نبود از pioneershop.ir ام تی ایکس 693 یا 6975 ورژن 2 بگیر.(شماره تماس داره)
راستی شما کدوم شهر تشریف دارین ؟

شدنش که میشه فقط دو چیز هست:
1)باید آداپتوری پیدا کنی که برق رو دقیقا 12 ولت و 1 آمپر برسونه!(خودتون میدونید که ایکس باکس چقدر حساسه-حتی آداپتور یکی به دیگری نمی خوره!!)
2)مانیتور بزرگ رو کجا میخوای جا بدی؟!:18:

دوستان یه سوالی برام پیش اومده !
آمپ دو مدل ورودی داره واسه فیش ؟
یه حالت معمولی عین اینایی که پیچو باز میکنی سیمو دورش میپیچی ؟
و یه مدل کابل آر سی ای ؟ که ورودی آرسی ای داره و یه پیچ که به باند ها میبندی ( طلایی هست ؟ ) ؟

آر سی ای بهتره دیگه ؟
منظور همون کابل آمپ دیگه ؟

اشتباه متوجه شدیم مورد اول که گفتین سیم دورش میپیچی خروجی برای باند ها هست.یه دفه اشتباه نزنید آمپلی و پخش با هم به فنا میره!!!!!:18:
اون آرسی هم که خروجی هست برای سری کردن چند تا آمپلی با هم هست.(البته تو بعضی ها ورودیه-روش نوشته)
راستی ورودی مثبت و منفی هم هست که مثبت از باتری میاد و منفی از بدنه میگیری.که همشون هم در آمپلی های درست و درمون روکش طلایی رنگ دارن!

grand1
30-09-2010, 23:16
منظورت اینه انگار یه صدایی شبیه هوا توشه(مثله رادیو)؟
اگه اینجوری باشه احتمالا جایی اتصالی زدی و آمپلی یا آیسی صدای پخشت مورد پیدا کرده.که برای تشخیص این که کدوم مشکل داره باید جدا جدا روی یک سیستم سالم تست بشن.
نکته:حواستون باشه سوییچ بسته باشه و حدالامکان سیم مثبت رو از باتری جدا کنید و بعد مباردرت به جدا کردن آمپلی کنید.
بله دقیقا مثل رادیو.ولی راستش از توضیحاتی که قرمز کردم هیچی نفهمیدم.:31:
اگه براتون امکان داره ساده تر توضیح بدین اخه تو سیستم صوتی زیادی بی سوادم.
ممنون از راهنمایی هایتان!

Vallio
30-09-2010, 23:46
اشتباه متوجه شدیم مورد اول که گفتین سیم دورش میپیچی خروجی برای باند ها هست.یه دفه اشتباه نزنید آمپلی و پخش با هم به فنا میره!!!!!
اون آرسی هم که خروجی هست برای سری کردن چند تا آمپلی با هم هست.(البته تو بعضی ها ورودیه-روش نوشته)
راستی ورودی مثبت و منفی هم هست که مثبت از باتری میاد و منفی از بدنه میگیری.که همشون هم در آمپلی های درست و درمون روکش طلایی رنگ دارن!

نه نمیخام سیستم ببندم !
چون یکی از بچه ها سیستم بسته بود دیدم که اون سیم ها که دورشو میپیچیدن نبود همش کابلا آر سی ای بود !

فقط یه سوال بود !

omran88
01-10-2010, 00:31
سلام من دوتا سوال در مورد پخش 7150دارم
1- منظور این جمله چیه؟ (اداپتور Bluetooth قابل اتصال)
2- دکمه repeat این پخش کدومه؟
با تشکر:11:

isbn
01-10-2010, 00:52

جیگر این آخریا pimp my ride دیدی؟:31::31: بی خیال بابا

ahmad154
01-10-2010, 01:28
سلام دوستان یه پخش کنوود usb خور حدود 150 معرفی کنین با پخش کنوود روهم 250 max
راستی Kenwood KDC-MP745U

In-Dash CD/MP3/WMA Car Stereo Receiver with 5-Line Full-Dot LCD Display, USB/iPod Direct Connection
به دردم می خوره ؟
یه اسپیکر خوب هم ((با توجه به 250 !!!) ترجیحا کنوود ) براش معرفی کنین
MANSOURSTAR
01-10-2010, 01:40
ببخشید اشتباه شد ----H هست.:31:
ولی همون طور که میگی احتمالا تیونرشون خیلی ضعیفه .به مارک هم ربطی نداره!
از اتصال آنتن مطمئن هستین؟

از اتصال آنتن كه آره مطمئنم
چون با آنتن فابريكي خودش كه توي جعبه بود هيچي نميگرفت
با اين يكي دوتا گرفت

منظورت از ----H سيستم ديجيتالي هست جاي آنالوگ ؟
اما اين معمولي هستا ولي نسبت به خيلي گوشي هاي tv چيني همنوع خودش خيلي بهتر ميگيره و فوق العاده هست

آيا ماركي واسه ماشين ميشناسين كه توي جاده و شهر با وجود پيچ و خم و تكون خوردن و ... صاف بگيره يا كه اصلا بگيره ؟

توي يه تاكسي ون نشستم خيلي خوب ميگرفت تقريبا همه رو

راهي هست يا كه تيونر يه قطعه ي تعويض كردني هست ؟ و ميشه تعويض كرد ؟

saman1367
01-10-2010, 03:05
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
آقا من زیاد از اصول سیستم سر در نمیارم یه چیزایی فهمیدم از گشت گذار تو مباحث سیستمهای صوتی ماشین تو نت .ولی هنوز به انتخاب درست نرسیم.
یه آملی میخام که باندای 718 ای اکسم رو کاملا"ثاپورت کنه بعد اگه تو آینده بخوام یه ساب معمولی در حد خوب هم اضافه کنم مشکلی نداشته باشه یعنی 4کاناله باشه. قیمتم نهایتا" 120-130تومان
پخشم 7250 پایونر هست
باندامم همون 718ای اکس که هنوز نصبش نکردم رو ماشین
دوستان با این مبلغ و این شرایط بهترین گزینه چه آمپلی پیشنهاد میدین؟
یه سوالم داشتم بانده 718ای اکس 3اهم این یعنی چی؟ چون هرجا دیدم بحث شده خروجی آمپو زدن 4اهم,یعنی میشه این باند 3اهمی رو به آمپلی 4اهمی نصب کرد؟ و اگه بشه بهترین صدارو میده؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم.ببخشید اگه پر حرفی کردم.
خوشحال میشم اگه آقا حمید و علی هم افتخار بدن و نظراتشون رو بدن

cyber861
01-10-2010, 11:55
بله دقیقا مثل رادیو.ولی راستش از توضیحاتی که قرمز کردم هیچی نفهمیدم.:31:
اگه براتون امکان داره ساده تر توضیح بدین اخه تو سیستم صوتی زیادی بی سوادم.
ممنون از راهنمایی هایتان!

خب شما ابتدا یه پخشه سالم پیدا کنید و بزارید رو سیستمتون.اگه هواش افتاد از پخشتون هست واگر نه باید یه آمپلی سالم هم پیدا کنید و با اون تست کنید تا ببینید درست میشه یا نه؟اگه بازم نشد از RC باید باشه.ولی احتمال 90 درصد از پخشتون هست.برای تعمیرش هم حتما به نمایندگی مراجعه کنید.

سلام دوستان یه پخش کنوود usb خور حدود 150 معرفی کنین با پخش کنوود روهم 250 max
راستی Kenwood KDC-MP745U

In-Dash CD/MP3/WMA Car Stereo Receiver with 5-Line Full-Dot LCD Display, USB/iPod Direct Connection
به دردم می خوره ؟
یه اسپیکر خوب هم ((با توجه به 250 !!!) ترجیحا کنوود ) براش معرفی کنین
اسپیکر :کنوود 718
اینم خیلی خوبه ولی قیمتش فکر کنم دور و بر 300 باشه.

از اتصال آنتن كه آره مطمئنم
چون با آنتن فابريكي خودش كه توي جعبه بود هيچي نميگرفت
با اين يكي دوتا گرفت

منظورت از ----H سيستم ديجيتالي هست جاي آنالوگ ؟
اما اين معمولي هستا ولي نسبت به خيلي گوشي هاي tv چيني همنوع خودش خيلي بهتر ميگيره و فوق العاده هست

آيا ماركي واسه ماشين ميشناسين كه توي جاده و شهر با وجود پيچ و خم و تكون خوردن و ... صاف بگيره يا كه اصلا بگيره ؟

توي يه تاكسي ون نشستم خيلي خوب ميگرفت تقريبا همه رو

راهي هست يا كه تيونر يه قطعه ي تعويض كردني هست ؟ و ميشه تعويض كرد ؟

بله مخفف این جمله هست:Digital Video Broadcasting - Handheld
یادمه قبلا دوستان قبلا از آنتن های معروف به اتوبوسی استفاده میکردن.حالا نمی دونم اینیکه شما گرفتی همونه یا نه!
شدنش که میشه ولی معلوم نیست اصلا مشکل صد در صد تیونر باشه!(ممکنه پ/ا/ر/ا/ز/ی/ت)باشه!

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
آقا من زیاد از اصول سیستم سر در نمیارم یه چیزایی فهمیدم از گشت گذار تو مباحث سیستمهای صوتی ماشین تو نت .ولی هنوز به انتخاب درست نرسیم.
یه آملی میخام که باندای 718 ای اکسم رو کاملا"ثاپورت کنه بعد اگه تو آینده بخوام یه ساب معمولی در حد خوب هم اضافه کنم مشکلی نداشته باشه یعنی 4کاناله باشه. قیمتم نهایتا" 120-130تومان
پخشم 7250 پایونر هست
باندامم همون 718ای اکس که هنوز نصبش نکردم رو ماشین
دوستان با این مبلغ و این شرایط بهترین گزینه چه آمپلی پیشنهاد میدین؟
یه سوالم داشتم بانده 718ای اکس 3اهم این یعنی چی؟ چون هرجا دیدم بحث شده خروجی آمپو زدن 4اهم,یعنی میشه این باند 3اهمی رو به آمپلی 4اهمی نصب کرد؟ و اگه بشه بهترین صدارو میده؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم.ببخشید اگه پر حرفی کردم.
خوشحال میشم اگه آقا حمید و علی هم افتخار بدن و نظراتشون رو بدن

ما هم خوشحال میشین به کسی کمک کنیم.البته هر قدر در سوادمون باشه!

ایمپیدانس پخش معمولا روی4 اهم استیبل هست.اگه آمپلی نگیرید و به پخش فشار بیارید احتمال سوختن پخش هست.کلا ضعیف ترین باند هم به نظر من باید به آمپلی وصل بشه چون آمپلی پخش 20 وات بیشتر نمیده! (البته پایونیر-آلپاین 18 تا میده)
در مورد آمپلی هم نظر من اینه که از آمپلی 4 کانال برای ساب استفاده نکنید.حالا چرا؟چون اول اینکه در حالت بریج ایمپیدانس 4 اهم میشه!دوم :آمپلیتون با این قیمت ها روی هر کانال نهایت 80 وات بده که بریجش نهایت 200 بشه که اصلا جالب نیست.سوم :هیچ گونه فیلتری برای فرکانس های پایین وجود نداره و میتونه به ساب لطمه بزنه!
در مورد قسمت دوم اگه شما بخوای قوی ترش رو بگیرین خیلی قیمت بالاتر در میاد که به صرفست یک آمپلی 2 کانال بگیرید+یک آمپیلی مونو .که من کلا نظرم اینه که شما اگه نمیخواید استیج جلو هم عوض کنید,یک دو کانال بگیرید و بعدا هر موقع خواستین ساب بزارین آمپلی هم براش بگیرین!این نظر بنده حقیره حالا حمید جان رو نمیدونم!:20:

saman1367
01-10-2010, 14:47
ما هم خوشحال میشین به کسی کمک کنیم.البته هر قدر در سوادمون باشه!

آمپیدانس پخش معمولا روی4 اهم استیبل هست.اگه آمپلی نگیرید و به پخش فشار بیارید احتمال سوختن پخش هست.کلا ضعیف ترین باند هم به نظر من باید به آمپلی وصل بشه چون آمپلی پخش 20 وات بیشتر نمیده! (البته پایونیر-آلپاین 18 تا میده)
در مورد آمپلی هم نظر من اینه که از آمپلی 4 کانال برای ساب استفاده نکنید.حالا چرا؟چون اول اینکه در حالت بریج آمپیدانس 4 اهم میشه!دوم :آمپلیتون با این قیمت ها روی هر کانال نهایت 80 وات بده که بریجش نهایت 200 بشه که اصلا جالب نیست.سوم :هیچ گونه فیلتری برای فرکانس های پایین وجود نداره و میتونه به ساب لطمه بزنه!
در مورد قسمت دوم اگه شما بخوای قوی ترش رو بگیرین خیلی قیمت بالاتر در میاد که به صرفست یک آمپلی 2 کانال بگیرید+یک آمپیلی مونو .که من کلا نظرم اینه که شما اگه نمیخواید استیج جلو هم عوض کنید,یک دو کانال بگیرید و بعدا هر موقع خواستین ساب بزارین آمپلی هم براش بگیرین!این نظر بنده حقیره حالا حمید جان رو نمیدونم!:20:[/QUOTE]

مرسی آقا علی بابت زود جواب دادنت
آقا با این اوصاف یعنی بستن آمپلی 4کاناله با این قیمت 120-130 جواب گوی نیاز من نیست؟ اگه مشکل قیمته در قیمتا تا حدودی بالاتر چه (مدلی) و با چه قیمتی , رو پیشنهاد میدین؟

راه حل دوم:
اگه بخوام یه آمپلی 2کاناله برا باندام بگیرم با وجود 3اهم بودن باندا , فرقی نمیکنه آمپلی چه مدلی و چند وات وچه اهمی باشه؟

MANSOURSTAR
01-10-2010, 15:09
ظاهرا مشكل آنتن تيونرم دائمي هست و خوب نميشه
يه سوال ديگه دارم
من يه جفت باند 6975 V2 خريدم
آيا انتخاب خوبي كردم و اين باند از همه ي بانهاي ديگه سرتره
صداي BASS فوق العاده اي داره
ماشينم پرايد و ضبطش رو عوض نكردم و فابريكي هودش هست.البته سري جديد كه يكسره MP3 داره
ميخوام بدونم اگه آمپلي فاير بزارم صداش چقدر فرق ميكنه با ايني كه الان هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آيا دو كانال و يا 4 فرقي دارن و بريج چيه كه بعضي قابليت بريج دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

cyber861
01-10-2010, 17:13
ظاهرا مشكل آنتن تيونرم دائمي هست و خوب نميشه
يه سوال ديگه دارم
من يه جفت باند 6975 V2 خريدم
آيا انتخاب خوبي كردم و اين باند از همه ي بانهاي ديگه سرتره
صداي BASS فوق العاده اي داره
ماشينم پرايد و ضبطش رو عوض نكردم و فابريكي هودش هست.البته سري جديد كه يكسره MP3 داره
ميخوام بدونم اگه آمپلي فاير بزارم صداش چقدر فرق ميكنه با ايني كه الان هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آيا دو كانال و يا 4 فرقي دارن و بريج چيه كه بعضي قابليت بريج دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
باند نسبتا خوبیه البته قیمتش خیلی بالاست نسبت به هم رنجاش!
بالا هم گفتم پخش ماشین پایونیر و سونی 20 وات بیشتر نمیدن!
شما اگه با یک آمپلی ارزون قیمت 5203 کنوود بالا بیاریش خیلی بهتر میشه چون دو تا 60 وات روی 4 اهم میده!البته باید درست تنظیم بشه!
در مورد بریج هم به غیر از بعضی از آمپ ها بقیه قابلیت بریج دارن.یعنی اگه دو کانال داره میتونی یک کانالش کنی و از قدرت دو تاش اشتفاده کنی!
اگه 4 کانال باشه میتونی 2 تا بریج بگیری ولی صدا مونو میشه!
کلا بریج برای ساب بیشتر استفاده میشه!

Amir..H
01-10-2010, 18:30
سلام
به چي نظر بندازم؟:31:

ممنون علي آقا هم شما هم جناب privatedlove داراي اطلاعات خوبي هستيد و من از هر دوي شما تشكر ميكنم. اين مباحثي هم كه در آخر داشتيد اتفاقا خوبه و باعث بالا بردن اطلاعات دوستان ميشه.

من خودم هميشه براي اسپيكرهام آمپي رو انتخاب ميكنم كه توان بالاتر از ورودي نومينال اسپيكر بده.ولي سيستم هميشه تنظيمه و حواسم به ولوم و ....هست.براي همين به نظرم كافي باشه تا خداي نكرده مشكلي براتون پيش نياد.
البته چند مدل امپ قويتر رو هم كه ذكر كردند.

جسارتآ منم با توجه به چیزایی که تو این تاپیک از شما خوندم اظهار نظر کردم اگ نه منو چه به این حرفا
حالا خواهشآ این سیستمو کامل کنید
پخش:5150(البته تا حالا که این پخش گیرم نیومده)
شما تجربه خوبی در مورد سیستم دارین حالا هر گلی زدین به سر ما زدین:31:

saman1367
01-10-2010, 18:44
با تشکر از آقاعلی بخاطر راهنمایش و زود جواب دادنشون
علی جان یعنی من تنها راهم بستن 2تا آمپلیه؟ یکی واسه باند و یکیم واسه ساب؟

1- اگه مشکل قیمت برای آمپ میتونم کمی بیشتر هزینه کنم تا 150-160 ,تا این مبلغ آمپلی 4کاناله پیدا نمیشه که هم باندا 718ای اکس و هم توآینده بخواب یه ساب خوب ببندم مشکلی نداشته باشه؟

2-اگه بخوام به همون روش شما ببندم باید 2تا آمپ2کاناله بگیرم ,فرقی نمیکنه چه آمپی باشه؟چند وات باشه؟ یه آمپ که کار بده باشه و باندارو خوب ساپورت کنه وقیمتشم مناسب باشه چیزی مد نظر ندارید که پیشنهاد ببدید؟ بازم تشکر که وقت میزارید و دوستان رو راهنمایی میکنید:11:

cyber861
01-10-2010, 23:14
با تشکر از آقاعلی بخاطر راهنمایش و زود جواب دادنشون
علی جان یعنی من تنها راهم بستن 2تا آمپلیه؟ یکی واسه باند و یکیم واسه ساب؟

1- اگه مشکل قیمت برای آمپ میتونم کمی بیشتر هزینه کنم تا 150-160 ,تا این مبلغ آمپلی 4کاناله پیدا نمیشه که هم باندا 718ای اکس و هم توآینده بخواب یه ساب خوب ببندم مشکلی نداشته باشه؟

2-اگه بخوام به همون روش شما ببندم باید 2تا آمپ2کاناله بگیرم ,فرقی نمیکنه چه آمپی باشه؟چند وات باشه؟ یه آمپ که کار بده باشه و باندارو خوب ساپورت کنه وقیمتشم مناسب باشه چیزی مد نظر ندارید که پیشنهاد ببدید؟ بازم تشکر که وقت میزارید و دوستان رو راهنمایی میکنید:11:
شما فعلا یک آمپلی دو کانال بگیرید کارتون رو راه میندازه.
پیشنهاد من:
1)Power Acoustik CPT2-400
2)پایونیر 3300
3)سونی 602 یا 6020
4)کنوود 5203
که اگه اولی رو پیدا کنید خیلی خوبه!قیمتش هم حدود 75 تومنه!

ساب ضعیف حداقل 200 وات میخواد.ساب نسبتا ضعیف 400 وات میخواد.ساب خوب 750 وات میخواد-خیلی خوب 1000 وات و خیلی عالی هم دیگه.... آره:31:که درنتیجه ارزون ترین 4 کانال که بریجش یک 200 وات بده بازم 150-160 هزینه داره که برای یک ساب ضعیف خوبه و اون چیزی که مد نظر شماست.البته یه سابی مثله 3012 کنوود(تک کویل)با 50 وات هم راه میفته ولی خب به قوله دوستان فقط قلقلکش میده:27:
به قوله حمید جان سیستم که جمع میکنی دایم دوست داری ارتقا بدی!حالا شما اگه حتی یه آمپلی 4 کانال هم بگیری مطمئن باش که یکم بیفتی تو خطش باید آمپلی مونو بگیری که بگی حداقل سیستم خوبی بستم.حالا میخوای که بعدا به حرفه من برسی بگو تا یه آمپلی 4 کانال بهت معرفی کنم.

راستی شما که تو معدن جنس هستی.اونجا جنس خوب خیلی هست که محاله جای دیگه با این قیمت های مفت پیدا کنی!

grand1
01-10-2010, 23:52
ممنونم از راهنماییتون و حتما میرم این موضورو تست می کنم.
یه چند تا سوال دیگه:
1.کلا 718 معمولی بیس کمی داره و تو صدا های بالا دیستورت میشه یا امپ من بدرد بخور نیست؟
2.امپیلی ارث کوییک مدلTNT 2000 خوبه برای ساپورت این باند؟
3.اگه بخوام می تونم بعدا دو تا از کانالاشم بریج کنم و یه سابم بهش وصل کنم.
پیشاپیش تشکر :11:

MANSOURSTAR
02-10-2010, 00:28
باند نسبتا خوبیه البته قیمتش خیلی بالاست نسبت به هم رنجاش!
بالا هم گفتم پخش ماشین پایونیر و سونی 20 وات بیشتر نمیدن!
شما اگه با یک آمپلی ارزون قیمت 5203 کنوود بالا بیاریش خیلی بهتر میشه چون دو تا 60 وات روی 4 اهم میده!البته باید درست تنظیم بشه!
در مورد بریج هم به غیر از بعضی از آمپ ها بقیه قابلیت بریج دارن.یعنی اگه دو کانال داره میتونی یک کانالش کنی و از قدرت دو تاش اشتفاده کنی!
اگه 4 کانال باشه میتونی 2 تا بریج بگیری ولی صدا مونو میشه!
کلا بریج برای ساب بیشتر استفاده میشه!

خيلي خيلي ممنون كه اينقدر سريع جواب ميديد.بينهايت ممنون
ببخش اگه سوالام حرفه اي نيست
چون زياد اطلاعاتي ندارم
درباره بريج هم كه توضيح دادي ممنون خيلي
من ضبطم فابريكي خود پرايده همونجور كه گفتم
يه جا بالا گفتي كه پخش ماشین پایونیر و سونی 20 وات بیشتر نمیدن
پخش من كه هيچكدوم از اينا نيست و فابريكي هست
باند 6975 V2 هم 500 وات هست
وقتي گفتي بيشتر از 20 وات نميدن يعني چي ؟
يعني 480 تا ديگه راه داره !؟ نتونستم بفهمم اين موضوع رو
يعني با آمپلي صدا از ايني كه هست 3 يا 4 و يا چندين برابر بيشتر ميشه ؟؟؟ و قيمت آمپلي كه گفتي ميتونم ارزونش رو بگيرم چنده و چه ماركي؟
راستي چرا اينقدر كنوود 718 فروشش خوبه توي اين سايت هم زياد ديدم ؟ باندي كه من خريدم با وجود اينكه پايونير هست يعني اون كنوود ها يه جورايي هم تراز اينن

khalilpakbaz
02-10-2010, 02:41
سلام

1:دوستان بین کامپوننت 1720 کنوود و 1720 پایونر کدوم بهتره؟
2:قیمتهاشون چنده؟
3:چند وات RMS دارن؟
4:توی در جلو تندر 90 و 405 به راحتی نصب میشن؟
5:استیج عقب تندر 90 باند کنوود 718 ای اکس هست و 405 باند 6975 V2 هست , کدوم کامپوننت واسه استیج جلو رو برای کدوم ماشین پیشنهاد میدید؟

hamidR15
02-10-2010, 09:42
آمپ هم آديسان LRX 2.250
سلام
سيستم خوبي داري،شما بايد از بچه هاي TT باشي:46:
يه عكس از سيستمت بگير استفاده كنيم:8:
البته آمپهاي آديسان تنظيمشون كمي مشكله.شايد خوب تنظيم نيست؟خودت تنظيم كردي؟

جسارتآ منم با توجه به چیزایی که تو این تاپیک از شما خوندم اظهار نظر کردم اگ نه منو چه به این حرفا
حالا خواهشآ این سیستمو کامل کنید
پخش:5150(البته تا حالا که این پخش گیرم نیومده)
شما تجربه خوبی در مورد سیستم دارین حالا هر گلی زدین به سر ما زدین:31:
خواهش ميكنم اين حرفها چيه؟جسارت كدومه؟همه اينجائيم تا از يكديگر بياموزيم و هر چي بلديم ياد دهيم
اگر هزينه برات محدوديت نداره،پيشنهاد من يه آمپ چهار كانال براي اسپيكرهاست و يه آمپ مونو براي سيستم ساب ووفر.
راستي اسپيكرت كدوم مدليه؟
XT693
THX693
TDX693
براي سابت ميتوني آمپ 8104 كن وود بگيري،البته يه نكته رو ياد آوري كنم،ساب 3012 تقريبا يه ساب كيفيته هستش واگر دنبال بيس كوبشي هستيد و يا ويبره بازي و... اينا شايد زياد براتون مناسب نباشه.
ساب وور PW12 از سري پيكاسوي ساند استريم ميتونه گزينه جايگزين براتون باشه اگر دنبال موزيك كيفيتي نيستيد.

سلام

1:دوستان بین کامپوننت 1720 کنوود و 1720 پایونر کدوم بهتره؟
2:قیمتهاشون چنده؟
3:چند وات RMS دارن؟
4:توی در جلو تندر 90 و 405 به راحتی نصب میشن؟
5:استیج عقب تندر 90 باند کنوود 718 ای اکس هست و 405 باند 6975 V2 هست , کدوم کامپوننت واسه استیج جلو رو برای کدوم ماشین پیشنهاد میدید؟

1-بايد صداش رو خودتون بشنويد و بعد تصميم بگيريد
2-اطلاعي ندارم
3-پايونير 60 وات هستش و كن وود 100 وات.فركانس ريسپانس پايونير بهتره. هم تو باس و هم تو فركانس بالا
4-سايز 165MM هستند،بايد اندازه بگيري ضمنا عمق نصب پايونير 6.35Cm و كن وود 5.7 تقريبا برابرن
5-فقط ميتونم بگم تو در 405 صدا زياد جالب نميشه.l90 رو نشنيدم

خيلي خيلي ممنون كه اينقدر سريع جواب ميديد.بينهايت ممنون
ببخش اگه سوالام حرفه اي نيست
چون زياد اطلاعاتي ندارم
درباره بريج هم كه توضيح دادي ممنون خيلي
من ضبطم فابريكي خود پرايده همونجور كه گفتم
يه جا بالا گفتي كه پخش ماشین پایونیر و سونی 20 وات بیشتر نمیدن
پخش من كه هيچكدوم از اينا نيست و فابريكي هست
باند 6975 V2 هم 500 وات هست
وقتي گفتي بيشتر از 20 وات نميدن يعني چي ؟
يعني 480 تا ديگه راه داره !؟ نتونستم بفهمم اين موضوع رو
يعني با آمپلي صدا از ايني كه هست 3 يا 4 و يا چندين برابر بيشتر ميشه ؟؟؟ و قيمت آمپلي كه گفتي ميتونم ارزونش رو بگيرم چنده و چه ماركي؟
راستي چرا اينقدر كنوود 718 فروشش خوبه توي اين سايت هم زياد ديدم ؟ باندي كه من خريدم با وجود اينكه پايونير هست يعني اون كنوود ها يه جورايي هم تراز اينن
ببين دوست من ،آمپلي فاير داخلي پخشها نهايتا تواني كه ميتوانند توليد كنن 25 وات هستش.براي همين توانائي درايو كردن كامل اسپيكرها رو ندارن. بنابر اين با قرار دادن يك آمپليفاير قدرت با توان مناسب سر راه اسپيكر هم مشكل تغذيه اون بر طرف ميشه و هم كيفيت صدا به طور چشمگيري بهبود ميابد.
براي انتخاب آمپ و اسپيكر هم بايد به توان نامي يا همون RMS/Nominal توجه كرد.
كن وود 718 با توجه به قيمت صداي خوبي ميده البته سري EX و ضعفهائي كه تو مدل قديمي بود رو بهبود داده.مثل تيزي كه تو صداي تيوترها بود.صداي بم بهتر و ...
ضمنا با توجه به كراس اوور Passive استفاده شده تو ----- و تفكيك كردن فركانسها نيز نسبت به مثلا 6975 بهتر عمل ميكنه.
موفق باشيد

cyber861
02-10-2010, 11:08
ممنونم از راهنماییتون و حتما میرم این موضورو تست می کنم.
یه چند تا سوال دیگه:
1.کلا 718 معمولی بیس کمی داره و تو صدا های بالا دیستورت میشه یا امپ من بدرد بخور نیست؟
2.امپیلی ارث کوییک مدلTNT 2000 خوبه برای ساپورت این باند؟
3.اگه بخوام می تونم بعدا دو تا از کانالاشم بریج کنم و یه سابم بهش وصل کنم.
پیشاپیش تشکر :11:
اتفاقا 718 بیسش خوبه!احتمال داره سیستمتون درست تنظیم نیست.
زیادش هم هست.
شدنش که میشه!

grand1
02-10-2010, 16:05
اتفاقا 718 بیسش خوبه!احتمال داره سیستمتون درست تنظیم نیست.
زیادش هم هست.
شدنش که میشه!
بازم ممنونم واسه اینکه جواب میدین!
1.شنیدم 718 معمولی 80 وات میخواد و این امپ 100 وات میده.بنظرتون به باندام فشار می اید؟
2.نظر خودتون راجب کیفیت و بیس این امپ چیه؟
3.قیمت نو و حدود قیمت دست دوم این امپ رو به من بدین!
با تشکر!

cyber861
02-10-2010, 16:50
بازم ممنونم واسه اینکه جواب میدین!
1.شنیدم 718 معمولی 80 وات میخواد و این امپ 100 وات میده.بنظرتون به باندام فشار می اید؟
2.نظر خودتون راجب کیفیت و بیس این امپ چیه؟
3.قیمت نو و حدود قیمت دست دوم این امپ رو به من بدین!
با تشکر!

به قوله حمید جان شما که خودتون از بروبچ TT هستید.
:11:
بیسش که با بیس بوست و پخش قابل تنظیمه!ولی در کل چند تا از دوستان میگفتن سری TNT یکم مشکلات داره!
قیمت هم نوش در حدود 155-160 بوده.کار کرده بستگی به سالمی وتمیزی و داشتن گارانتی نهایت 110 بیارزه!
100 وات رو میتونید با تنظیم گین تنظیم کنید که واته کمتری بدین!
یه سوال :شما دقیقا این آمپلی و باند رو دارین با میخواین بگیرین؟
اگه میخواین بگیرین نهایت بودجه رو مشخص کنید!شاید مورد بهتری بتونیم پیشنهاد بدیم!:46:

grand1
02-10-2010, 17:28
به قوله حمید جان شما که خودتون از بروبچ TT هستید.
:11:
بیسش که با بیس بوست و پخش قابل تنظیمه!ولی در کل چند تا از دوستان میگفتن سری TNT یکم مشکلات داره!
قیمت هم نوش در حدود 155-160 بوده.کار کرده بستگی به سالمی وتمیزی و داشتن گارانتی نهایت 110 بیارزه!
100 وات رو میتونید با تنظیم گین تنظیم کنید که واته کمتری بدین!
یه سوال :شما دقیقا این آمپلی و باند رو دارین با میخواین بگیرین؟
اگه میخواین بگیرین نهایت بودجه رو مشخص کنید!شاید مورد بهتری بتونیم پیشنهاد بدیم!:46:
من باند 718 معمولی و یه امپ دارم(همونایی که تو عکس دیدید)
ولی امپمو نمی پسندم چون سریع صدا دیستورت میشه با امپم و نه از بیس لذت می برم نه از صدا:41:
بودجم برای امپ 150.60 تومن هست که راستش میخوام یه امپ بخرم بعدا هم دو کانالشو بریج کنم و یه ساب معمولی ببندم!
بازم شما استادی هرچی به من پیشنهاد بدی قبول میکنم چون بالاخره تجربه حرف اول را تو سیستم بازی میزنه!:11:

cyber861
02-10-2010, 18:54
من باند 718 معمولی و یه امپ دارم(همونایی که تو عکس دیدید)
ولی امپمو نمی پسندم چون سریع صدا دیستورت میشه با امپم و نه از بیس لذت می برم نه از صدا:41:
بودجم برای امپ 150.60 تومن هست که راستش میخوام یه امپ بخرم بعدا هم دو کانالشو بریج کنم و یه ساب معمولی ببندم!
بازم شما استادی هرچی به من پیشنهاد بدی قبول میکنم چون بالاخره تجربه حرف اول را تو سیستم بازی میزنه!:11:
خوب داداش ببخشیدا اینجور که من تو عکس میبینم سوپر بیسه آمپلی روی صفر قرار داره.یا بذار روی 6 یا 12 ببین چطور میشه!
در ضمن اگر پخشتون پایونیر هست بیس رو بزار روی 4 یا 5 ببین راضیت میکنه؟جوابش رو بگو!:8:

Amir..H
02-10-2010, 19:15
سلام

خواهش ميكنم اين حرفها چيه؟جسارت كدومه؟همه اينجائيم تا از يكديگر بياموزيم و هر چي بلديم ياد دهيم
اگر هزينه برات محدوديت نداره،پيشنهاد من يه آمپ چهار كانال براي اسپيكرهاست و يه آمپ مونو براي سيستم ساب ووفر.
راستي اسپيكرت كدوم مدليه؟
XT693
THX693
TDX693
براي سابت ميتوني آمپ 8104 كن وود بگيري،البته يه نكته رو ياد آوري كنم،ساب 3012 تقريبا يه ساب كيفيته هستش واگر دنبال بيس كوبشي هستيد و يا ويبره بازي و... اينا شايد زياد براتون مناسب نباشه.
ساب وور PW12 از سري پيكاسوي ساند استريم ميتونه گزينه جايگزين براتون باشه اگر دنبال موزيك كيفيتي نيستيد.

موفق باشيد

حالا که مشکل بیشتر شد:19:
راستش خودمم نمی دونم کدوک یکی از باندارو بردارم؟؟
XT693 ؟
THX693 ؟TDX693 ؟
یعنی 3012 بیس خوبی نداره؟؟
ببین اقا حمید گل من 600 میتونم هزینه کنم 150,60 واسه پخش میخوام هزینه کنم بقیشم میمونه واسه کل سیستم(البته اگه پول ساب باند و.. کمتر شد بقیشو میزارم واسه پخش)
من صدای با کیفیت با بیس خوب(که با بلند کردن ولوم صدا خراب نشه) دوست دارم.
حالا با این تو صیفات باند,ساب,امپ چی بردارم???????? ماشینم l90.
یه مطلبی هست کلی وقته میخوام بگم ولی فرصتش پیش نیومد شما به همه پیشنهاد میدید صدای ساب باند و... گوش کنید ولی اکثر مغازه های سیستم فروش تا اشنا نباشی این کارو واست نمیکنن حالا امثال من که اشنا نداریم دست بالاش بتونیم تو ماشین دوست رفیق صدای باند یا ساب رو بشنویم و نهایتآ تازه زمانی که سیستمو میبندیم میتونیم صدای اونو گوش کنیم

grand1
02-10-2010, 20:45
خوب داداش ببخشیدا اینجور که من تو عکس میبینم سوپر بیسه آمپلی روی صفر قرار داره.یا بذار روی 6 یا 12 ببین چطور میشه!
در ضمن اگر پخشتون پایونیر هست بیس رو بزار روی 4 یا 5 ببین راضیت میکنه؟جوابش رو بگو!:8:
رفتم بیس امپ رو روی 6 و 12 تست کردم بیس وحشتناکی میزنه یعنی شیشه های خونرو میلرزونه ولی من تهه صدا یه حالت دیستورت احساس میکنم.
1.ممکنه از بی کیفیت بودن امپیلیم باشه یا من دیگه انتظارم زیادی از باند زیاده؟؟:19:
2.بنظرتون اگه بیس شدید از 718 بگیرم پاره نمیشه؟:8::8:

cyber861
02-10-2010, 23:14
رفتم بیس امپ رو روی 6 و 12 تست کردم بیس وحشتناکی میزنه یعنی شیشه های خونرو میلرزونه ولی من تهه صدا یه حالت دیستورت احساس میکنم.
1.ممکنه از بی کیفیت بودن امپیلیم باشه یا من دیگه انتظارم زیادی از باند زیاده؟؟:19:
2.بنظرتون اگه بیس شدید از 718 بگیرم پاره نمیشه؟:8::8:
خوب به سلامتی!خوشحال شدم کارتون درست شد!
خدایا گره از کاره همه باز کن!!(گره شلوارم رو نگفتما!!:31:)
اون خراب شدن به علت1)اینه سیستم درست تنظیم نیست.
2)کلا چون اون باند بدبخت داره همه فرکانس ها رو اجرا میکنه زود صدا خراب میشه!
شما باید سر دل استراحت بشینی و درست با تنظیمات آمپلی و پخش و اکولایزرت ور بری تا به صدای دلخواهت برسی!سعی کن زیاد با بیس سنگین گوش ندی چون به باند خیلی فشار میاره!
HPf هم روشن کن.بزار رو حالتی که خودت حال میکنی!
بیس بوست هم روی 6 فکر میکنم بس باشه!

ahmad154
02-10-2010, 23:52
سلام

قیمت

BLUETOOTH/AAC/WMA/MP3/CD/USB Receiver with iPod Control
کسی می دونی ؟
در ضمن یا 718ex جواب میده ؟

cyber861
02-10-2010, 23:59
XT693 ؟
THX693 ؟TDX693 ؟
ببین اقا حمید گل من 600 میتونم هزینه کنم 150,60 واسه پخش میخوام هزینه کنم بقیشم میمونه واسه کل سیستم(البته اگه پول ساب باند و.. کمتر شد بقیشو میزارم واسه پخش)
یه مطلبی هست کلی وقته میخوام بگم ولی فرصتش پیش نیومد شما به همه پیشنهاد میدید صدای ساب باند و... گوش کنید ولی اکثر مغازه های سیستم فروش تا اشنا نباشی این کارو واست نمیکنن حالا امثال من که اشنا نداریم دست بالاش بتونیم تو ماشین دوست رفیق صدای باند یا ساب رو بشنویم و نهایتآ تازه زمانی که سیستمو میبندیم میتونیم صدای اونو گوش کنیم
شما اگه صدای بلند میخوای THX693 بگیر.البته امروز تو اراک قیمت گرفتم میگفت 100 ولی این پایونیرشاپ مدل Mtx XT693 گذاشته ولی مشخصات اشتباه براش زده.شما که اصفهانی .پایونیرشاب هم اصفهانه .یه سر برو ببین کدوم مدله!
اولی 80 واته و دومی 44 وات.
به نظرم 3012 سه مدل داره که دوکویلش جواب کاره شما رو میده!
بگرد ببین باندای خودمو (ارت کوییک 693 )رو پیدا میکنی؟هم کیفیتی هست و هم قدرتی!قیمت هم باید حدود 90-100 بدون گارانتی باشه-البته خودم 120 رفت تو پاچه!

Amir..H
03-10-2010, 00:51
شما اگه صدای بلند میخوای THX693 بگیر.البته امروز تو اراک قیمت گرفتم میگفت 100 ولی این پایونیرشاپ مدل Mtx XT693 گذاشته ولی مشخصات اشتباه براش زده.شما که اصفهانی .پایونیرشاب هم اصفهانه .یه سر برو ببین کدوم مدله!
اولی 80 واته و دومی 44 وات.
به نظرم 3012 سه مدل داره که دوکویلش جواب کاره شما رو میده!
بگرد ببین باندای خودمو (ارت کوییک 693 )رو پیدا میکنی؟هم کیفیتی هست و هم قدرتی!قیمت هم باید حدود 90-100 بدون گارانتی باشه-البته خودم 120 رفت تو پاچه!
راستش اصفهانم فقط پایونیرو میتونی راحت پیدا کنی انگار کل ایران فقط تهرانه
شما بهترین مدلهارو به من معرفی کن من میرم تهران میخرمش

khalilpakbaz
03-10-2010, 01:23
سلام

دوستان یه آمپلی 2 کاناله میخوام که رو هر کانال 80 وات RMS بده که حداکثر توان 6975 رو بکشه بیرون . چه مدلی معرفی میکنید؟
قیمتش هم ذکر کنید.

cyber861
03-10-2010, 03:21
راستش اصفهانم فقط پایونیرو میتونی راحت پیدا کنی انگار کل ایران فقط تهرانه
شما بهترین مدلهارو به من معرفی کن من میرم تهران میخرمش
اینجا یه سر بزن

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

دوستان یه آمپلی 2 کاناله میخوام که رو هر کانال 80 وات RMS بده که حداکثر توان 6975 رو بکشه بیرون . چه مدلی معرفی میکنید؟
قیمتش هم ذکر کنید.

بودجه؟
7204 کنوود قیمت هم 140-160

mhzsoft
03-10-2010, 11:03
سلام و خسته نباشید به همه بچه های p30world
دوستان من یه سوال داشتم
من یه پخش 6050 دارم و یک جفت باند پایونر ts-6993 و یک جفت 6982 و یک ساب jbl GT5-2
ویک آمپ 4 کانال پایونر هم دارم که چون جای خیلی بدی بسته شده مدلشو نتونستم دربیارم ولی اگر
نیاز باشه در میارم مینویسم
ماشین هم 405 هستش من از صدای این سیستم واقعا راصی هستم ولی حالا میخوام قویترش کنم.
من میخوام هم بیسم زیاد بشه هم صدا
میخواستم ببینم اساتید چی پیشنهاد میدن؟
ممنون میشم اگه جواب بدین
راستی هزینه هم تا 400 اگه یکمیم بیشتر یا کمتر شد ایرادی نداره

sAeEd_kHaAn
03-10-2010, 12:35
سلام بالاخره سفارش دادم واسه باند :31:
p963 قیمت 129 تومن با کرایه حدود 140 تومن در میاد واسم فردا یا پس فردا میرسه دستم
نظرتونو در مورد این باند میدین ؟ باندی هست که پشیمونم نکنه ؟

cyber861
03-10-2010, 13:23
p963 قیمت 129 تومن با کرایه حدود 140 تومن در میاد واسم فردا یا پس فردا میرسه دستم

مبارک باشه:8:
بانده خوبیه!صداشو نشنیدم ولی فکر کنم راحت میتونه پرده گوشتو پاره کنه!بیسش هم باید نرم باشه!
ان شاءالله برات هم بزنه هم بکوبه!خودت هم باش برقصی!:31:

sAeEd_kHaAn
03-10-2010, 17:07
مبارک باشه:8:
بانده خوبیه!صداشو نشنیدم ولی فکر کنم راحت میتونه پرده گوشتو پاره کنه!بیسش هم باید نرم باشه!
ان شاءالله برات هم بزنه هم بکوبه!خودت هم باش برقصی!:31:

مرسی علی جان ایشالا با هم برقصیم بیشتر حال کنیم :31:
حالا باید برم دنبال امپ ببینم اینجا چی گیرم میاد پیشنهاد میدیم واسه امپ
مشخصات باند :
jbl p963:
110 wat rms
330 wat peak
2 ohm

khalilpakbaz
03-10-2010, 17:47
اینجا یه سر بزن

بودجه؟
7204 کنوود قیمت هم 140-160

سلام

بودجم 100 تومنی هست حالا یه خورده بالاتر اشکالی نداره , این کنووده یه خورده گرونه مدل ارزونتره دیگه ای نیست؟

cyber861
03-10-2010, 18:17
مرسی علی جان ایشالا با هم برقصیم بیشتر حال کنیم :31:
حالا باید برم دنبال امپ ببینم اینجا چی گیرم میاد پیشنهاد میدیم واسه امپ
مشخصات باند :
jbl p963:
110 wat rms
330 wat peak
2 ohm

سلام

بودجم 100 تومنی هست حالا یه خورده بالاتر اشکالی نداره , این کنووده یه خورده گرونه مدل ارزونتره دیگه ای نیست؟

قیمت حدود 85 تومن
Power Acoustik CPT2-600

marvel_malayer
03-10-2010, 19:02
سلام من یه ساب 1000 w اکسپلود سونی و یه امپلی 4 کاناله 500 w اکسپلود سونی دادشم بهم داده (خودش ماشینشو گاسوز کرده دیگه صندوق عقبش جا نداشت) حالا میخام بدونم چه باندی براشون بگیرم که زیر 120 هزار تومان باشه البته بگم کیفیت صدا خیلی برام مهمه نه بلندی صدا
یه چیز دیگه هم اینکه خودم می تونم این سیستم رو روی ماشین (پراید 141) ببندم اگه میشه یه توضیح مختصر دوستان بدن ممنون میشم در ضمن ظبط ماشینم هم pioneer DEH-3150UB

khalilpakbaz
03-10-2010, 20:52
سلام

دوستان منم روز اولی که ماشینم ( تندر 90 E2LP ) رو تحویل گرفتم رفتم باند و پخش رو عوض کردم حالا میخوام این باند و پخش فابریک رو بفروشم بره , چند بفروشم خوبه؟

ba maram
03-10-2010, 21:47

سلام سعید , خیلی‌ خیلی‌ مبارک باشه اسپیکرات...:20:

از کجا گرفتی‌ باندارو؟؟گارانتی هم داره؟؟

راستی‌ اگه تستش کردی مارو از تستش بی‌ خبر نذار...من تقریبا هر شب این تاپیک رو میبینم و مشتاقانه مطالعه می‌کنم:5:

cyber861
03-10-2010, 21:48
سلام من یه ساب 1000 w اکسپلود سونی و یه امپلی 4 کاناله 500 w اکسپلود سونی دادشم بهم داده (خودش ماشینشو گاسوز کرده دیگه صندوق عقبش جا نداشت) حالا میخام بدونم چه باندی براشون بگیرم که زیر 120 هزار تومان باشه البته بگم کیفیت صدا خیلی برام مهمه نه بلندی صدا
یه چیز دیگه هم اینکه خودم می تونم این سیستم رو روی ماشین (پراید 141) ببندم اگه میشه یه توضیح مختصر دوستان بدن ممنون میشم در ضمن ظبط ماشینم هم pioneer DEH-3150UB

دوست عزیز شما مدل آمپلی رو بگو تا ببینیم چقدر توان داره تا بعدش!:46:

mhzsoft
03-10-2010, 23:56
لطفا به منم جواب بدید:41:
ممنون

cyber861
04-10-2010, 00:54
سلام و خسته نباشید به همه بچه های p30world
دوستان من یه سوال داشتم
من یه پخش 6050 دارم و یک جفت باند پایونر ts-6993 و یک جفت 6982 و یک ساب jbl GT5-2
ویک آمپ 4 کانال پایونر هم دارم که چون جای خیلی بدی بسته شده مدلشو نتونستم دربیارم ولی اگر
نیاز باشه در میارم مینویسم
ماشین هم 405 هستش من از صدای این سیستم واقعا راصی هستم ولی حالا میخوام قویترش کنم.
من میخوام هم بیسم زیاد بشه هم صدا
میخواستم ببینم اساتید چی پیشنهاد میدن؟
ممنون میشم اگه جواب بدین
راستی هزینه هم تا 400 اگه یکمیم بیشتر یا کمتر شد ایرادی نداره
شما میتونی یک جفت تیوتر هم اضافه کنی!(بلکه 2 تا)
یه ساب دیگه مثله همین(باید تو باکسشون کنی)
احتمالا خازن هم لازم داری!
راستی شما این همه رو با یه آمپلی 4 کانال بالا آوردی؟:18:

mhzsoft
04-10-2010, 01:31
ممنون که جواب دادی
سابم تو باکسه!
شما تیوتر و آمپ چی پیشنهاد میدین؟
من میگم فعلا آمپ و تیوتر اضافه کنم اگه راضی نشدم بازم اینایی که گفتین میبندم! بیس سابم راضیم میکنه! شاید نیاز نشد!
بله با یه آمپ 4 کانال بالا آوردم!
لطفا قیمتها رو هم بدید
ممنون

marvel_malayer
04-10-2010, 09:50
دوست عزیز شما مدل آمپلی رو بگو تا ببینیم چقدر توان داره تا بعدش!:46:

SONY XPLOD 500W CAR AMP XM504Z #A9790 2
Start price: $114.00 No reserve Closed: Thu 2 Sep 2010, 10:18 am Listing #: 313334792

View full size photo

Channel Configuration: .4 / 3
High Pass Filter (Selectable): 80Hz -12dB/oct Low Pass Filter (Selectable): 80Hz -18dB/oct
Rated / THD (14.4 V 20 Hz - 20 kHz): 4 Ch x 50W at 4 ohm (0.04% THD)
Rated / THD (14.4 V 20 Hz - 20 kHz): 2 Ch x 50W + 1 Ch x 120W at 4 ohm (0.1% THD)
Rated / THD (14.4 V 20 Hz - 20 kHz): 4 Ch x 60W at 2 ohm (0.1% THD)
Maximum (14.4V): 4 Ch x 100W at 4 ohm
Maximum (14.4V): 2 Ch x 125W + 1 Ch x 250W at 4 ohm
Maximum (14.4V): 4 Ch x 125W at 2 ohm
Frequency Response: 5Hz-50kHz
Sound to Noise Ratio: 100dB
Total Harmonic Distortion (1kHz): <0.008%
Input: Number of Channels: 2
Line In: Input Sensitivity (V): .3-6
Current Drain (Rated Output Power at 4 ohms): 30A
Dimensions (W x H x D in mm) Approx.: 350 x 55 x 233

In good condition.

Item is viewable in Cash Converters Palmerston North, 501 Main St, Palmerston North
Mon - Fri: 9 - 5.30
Sat: 9 - 5

Item can be picked up from the Palmerston North store or Wanganui store on Wednesday by prior arrangement.

Please note:

Goods are offered for sale under the following conditions

* Payment required within 5 working days, unless an arrangement is made to the contrary prior to closing of auction.
* Contact required within 24 hours on notification of auction success.
* CASH CONVERTERS reserve the right to dispose of goods if payment and contact conditions are not met.
* All items with exception of items listed as "pick up only" are sent by New Zealand courier with track & trace.
* Goods are described as accurately as possible, we however are not experts in every field.
* CASH CONVERTERS warrants the repair or replacement of any fault not caused by the customer for a period of 30 days from date of purchase.(This doesnt apply to incorrect choice of goods and auctions for no refund items)

These goods are available for viewing at Cash Converters, 501 Main Street, Palmerston North during normal trading hours.

sAeEd_kHaAn
04-10-2010, 09:55
سلام سعید , خیلی‌ خیلی‌ مبارک باشه اسپیکرات...:20:

از کجا گرفتی‌ باندارو؟؟گارانتی هم داره؟؟

راستی‌ اگه تستش کردی مارو از تستش بی‌ خبر نذار...من تقریبا هر شب این تاپیک رو میبینم و مشتاقانه مطالعه می‌کنم:5:

سلام مرسی قابل نداره احتمالا فردا میرسه دستم از تهران و یکی ار نمایندگی های jbl که تلش تو همین سایت هست زنگ زدم سفارش دادم اره با گارانتی عکاذ هست مرسی رسید دستم نصب کردم حتما در موردش مینویسم خوبیش اینه 2 اهمه و اینکه همون قدرت p953 کبیر :27:

cyber861
04-10-2010, 10:56

Infinity Kappa 693.9i

قیمت هم حدود 120
ولی آمپلی هم ضعیفه!

ممنون که جواب دادی
سابم تو باکسه!
شما تیوتر و آمپ چی پیشنهاد میدین؟
من میگم فعلا آمپ و تیوتر اضافه کنم اگه راضی نشدم بازم اینایی که گفتین میبندم! بیس سابم راضیم میکنه! شاید نیاز نشد!
بله با یه آمپ 4 کانال بالا آوردم!
لطفا قیمتها رو هم بدید
ممنون

موندم اون آمپلی بدبخت چی داره میکشه!!:18:
شما باید همین الان هم دو تا آمپلی داشته باشین!
اینجوری باشه باید به فکر یک آمپلی 4 کانال دیگه باشید+کامپوننت

MILIN3M
04-10-2010, 10:59
به لطف دوستان گلم اقا حمید که خیلی اذیتش کردم وهی بهش زنگ میزدم و محمد جان(isbn)و اقاcyber861 که اسمشو نمیدونم
موفق به خرید 3012 کنوود و امپ8105 شدم...حالا دادم باکسشو بسازن..نصب شد برای تنظیم میام خدمتون

grand1
04-10-2010, 13:42
سلام دوباره به تمام دوستان عزیز!
اقا cyber بالاخره یه امپ خوب به ما معرفی نکردیااااا:31:
اقا من Soundstream PCX 4.540 بخرم یا همون TNT 2000 ارث کوییک؟
TNT 2000 چه ایرادایی داره؟
لطفا دوستان دیگرم نظر بدن :10:

marvel_malayer
04-10-2010, 14:30
Infinity Kappa 693.9i

قیمت هم حدود 120
ولی آمپلی هم ضعیفه

ممنون ولی یه سوال داشتم از باندهای هم رنج قیمتش بهتره؟ شما تاییدش می کنیداز این 718 و 6975 و غیره .. بهتره؟ ببین یه باند میخام که به هرکه نشونش دادم دهنش باز بمونه

فروشگاه اینترنتی برای خریدش سراغ داری چون فکر نکنم تو شهرمون از این مدل باشه

cyber861
04-10-2010, 14:39
سلام دوباره به تمام دوستان عزیز!
اقا cyber بالاخره یه امپ خوب به ما معرفی نکردیااااا:31:
اقا من Soundstream PCX 4.540 بخرم یا همون TNT 2000 ارث کوییک؟
TNT 2000 چه ایرادایی داره؟
لطفا دوستان دیگرم نظر بدن :10:
داداش من فکر نمیکنم با همین آمپتون هم مشکلی داشته باشین!نمیخواستم بیخودی هزینه نکنید.کلا باند بیضی زیاد آمپلی تاثیر نداره!
ولی اگه خواستین بگیرین PX4.580 سانداستریم بگیرید.قیمت هم در حدود 150-160

همیشه هم اکبند بگیرید.

grand1
04-10-2010, 15:41
داداش من فکر نمیکنم با همین آمپتون هم مشکلی داشته باشین!نمیخواستم بیخودی هزینه نکنید.کلا باند بیضی زیاد آمپلی تاثیر نداره!
ولی اگه خواستین بگیرین PX4.580 سانداستریم بگیرید.قیمت هم در حدود 150-160

همیشه هم اکبند بگیرید.
ممنونم.اقا میشه شمارتونو به من بدین تا یه مشورت راجب سیستم باتون داشته باشم؟تلفنی خیلی راحت ترم تا اینکه بنویسم.:11:

cyber861
04-10-2010, 15:53
ممنون ولی یه سوال داشتم از باندهای هم رنج قیمتش بهتره؟ شما تاییدش می کنیداز این 718 و 6975 و غیره .. بهتره؟ ببین یه باند میخام که به هرکه نشونش دادم دهنش باز بمونه

فروشگاه اینترنتی برای خریدش سراغ داری چون فکر نکنم تو شهرمون از این مدل باشه
نمیدونم والا منظورتون از کف کردن چیه !ولی این باند کیفیتی هست.
718 و 6975 بیشتر کوبشی هستن!باز 6975 ورژن 2 هم بد نیست ولی قیمت کاذب داره به خاطر گارانتیش!
بگرد باید پیدا کنی!
یا میتونی چند روز صبر کنی تا این دوستمون(سعید خان:10:) باند های جدیدشون رو تست کنن.اگه خوب بود شما هم همون جوری بگیرید.

marvel_malayer
04-10-2010, 16:13
نمیدونم والا منظورتون از کف کردن چیه !ولی این باند کیفیتی هست.
718 و 6975 بیشتر کوبشی هستن!باز 6975 ورژن 2 هم بد نیست ولی قیمت کاذب داره به خاطر گارانتیش!
بگرد باید پیدا کنی!
یا میتونی چند روز صبر کنی تا این دوستمون(سعید خان) باند های جدیدشون رو تست کنن.اگه خوب بود شما هم همون جوری بگیرید
اقا تشکر خیلی ممنون از راهنماییت
پس کیفیتش از این دوتا بالاتره ؟
اقا سعید این باندهای جدیدتو تست کن اطلاعش رو به ما هم بده . خداییش دیگه سرگیجه گرفتم اینقدر دنبال باند گشتم

cyber861
04-10-2010, 16:57
اقا تشکر خیلی ممنون از راهنماییت
پس کیفیتش از این دوتا بالاتره ؟
اقا سعید این باندهای جدیدتو تست کن اطلاعش رو به ما هم بده . خداییش دیگه سرگیجه گرفتم اینقدر دنبال باند گشتم
بله کلا اینفینیتی کیفیتی کار میکنه!:8:

sAeEd_kHaAn
04-10-2010, 18:11

چشم منم دقیقا مثل خودت شهرستانم چند ماهه دنبال باندم سر گیجه که هیچی کم کم موهام داشت میریخت :27: در مورد باند هم چشم رسید دستم حتما تست میکنم اگه ok بود که احتمالا هست ( هرچی باشه jbl ه دیگه ) شما و بقیه رو هم مطلع میکنم :20::10::38:

sabasistem_co
04-10-2010, 19:26
سلام

یکی از دوستام میخواد این باندو بفروشه,میخواستم ببنم با چه قیمتی بفروشه که منصفانه باشه ؟؟

قیمت باند دسته دوم 6990 پایونیر ؟؟ ( 400W)

Pioneer 6990 400w

grand1
04-10-2010, 20:13
دوستان یه هدیونیت خوب که تنظیمات کامل و زیادی داشته باشه تا سقف 200 تومان چی پیشنهاد میکنین؟میخوام اگه بعدا سابو این چیزارو نصب کردم راحت جواب بده.ترجیحا پایونیر باشه برامم مهم نی اگه dvd نخونه.
ضمنا cyber جان من چون تازه واردم نمی تونم جواب پیام خصوصی بدم پس همینجا می گم که شمارتونو بم پ.خ کنین!
با تشکر فراوان!!:11::11:

cyber861
04-10-2010, 21:14
دوستان یه هدیونیت خوب که تنظیمات کامل و زیادی داشته باشه تا سقف 200 تومان چی پیشنهاد میکنین؟میخوام اگه بعدا سابو این چیزارو نصب کردم راحت جواب بده.ترجیحا پایونیر باشه برامم مهم نی اگه dvd نخونه.
ضمنا cyber جان من چون تازه واردم نمی تونم جواب پیام خصوصی بدم پس همینجا می گم که شمارتونو بم پ.خ کنین!
با تشکر فراوان!!:11::11:
شما میتونید 7250 بگیرید ولی اگه مقداری تمرکز کنید و 7150 بگیرید بهتره از لحاظ تعداد اکولایزر ها.البته دموش هم یخی هست.

سلام

یکی از دوستام میخواد این باندو بفروشه,میخواستم ببنم با چه قیمتی بفروشه که منصفانه باشه ؟؟

قیمت باند دسته دوم 6990 پایونیر ؟؟ ( 400W)

Pioneer 6990 400w

والا نوش رو که ندیدم.ولی اگه سالم باشه نهایت 40-50 بتونه رد کنه!

mhzsoft
04-10-2010, 23:46
دوستان لطفا یک جفت کاپوننت خوب برام معرفی کنین
ممنون

saman1367
05-10-2010, 00:20
سلام آقا علی
مرسی از راهنمایی هات. علی جان من ماشین سمند اسم نوشتم مدل EF7 پایه گازسوز که اینجوری که شنیدم مخزن گازش یه حجم قابل توجهی از صندوق عقب اشغال کرده که فکر نمیکنم جایی برای بستن 2تا آمپ باشه, رو تاقچهم میخوام باندا با یدونه ساب بزارم چون بدلیل مسافرتهای سالانه جایی برای ساب باکس تو صندوق عقب نمیمونه...!
حالا با این اوصاف بازم نظرتون اینه 2تا آمپ ببندم؟کجا جیشون بدم؟!
اگه یه آمپلی 4کاناله پیشنهاد بدین ممنون میشم . میشه نظراتتونه در مورد ایا 3تا آمپلی بیان کنید؟
Soundstream PX4.580 (px4580) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4 Channel Class A/B Amplifier
100 x 4 RMS Power at 4 Ohms
145 x 4 RMS Power at 2 Ohms
290 x 2 RMS Power at 4 Ohms Bridged
Dimensions: 10"W x 2.125"H x 15.75"L

Soundstream PCX4.540

RMS Power @ 4 ohm: 80W x 4
RMS Power @ 2 ohm: 135W x 4
RMS Power @ 4 ohm Mono: 270W x 2
Fully Regulated PWM Mosfet Power Supply
Class A/B design

KAC-8404

4/3/2 Channel Power Amplifier

600 Watts of Power with 44% Smaller Chassis Size
CEA Rated: 50W (1.0% THD+N) (4Ohm/4Ch)
CEA Rated: 75W (1.0% THD+N) (2Ohm/4Ch)
High Quality Speaker Level Input and Blue Illumination
High-pass (12 dB per octave) and low-pass (24 dB per octave) filters variable from 50 to 200Hz
Variable Bass Boost control (0-18 dB at 40 Hz)

1-میشه قیمت اینارو بهم بگین؟
2-میخام 2کانال از 4کانالو بدم به باندا و 2کانال دیگرو بریج کنم برای یه ساب رو تاقچه ای که نهایتن 300rms میتونه داشته باشه.کدوم یکی از اینا برای یه جفت باند 718ex کنوود که 80 RMS داره و یه ساب 300rms مناسب تره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید, من زیاد وارد نیستم در این مسایل این چییزاییم که گفتم از راهنماییهای آقا علی و حمید و سایر دوستان که در پستهای مختلف کردن یاد گرفتم .

آقا علی در مورد اون حرفت که گفتی اینجا قیمتا ارزونتره باید بگم که اینجا از سر گردونم بدتره حسابی میچپونن تو پاچه آدم! با این تحقیقی کهمن کردم در مورد قیمتا حد اقل 20.000تومان اجناس اینجا گرون تره از تهران یا اصفهان
اینجا یارو مستقیم از دوبی میاره جنساشون هیچ کدوم گارانتی نداره
همین باند 7018 ای اکس بدون گارانتی تو بندر عباس میدن 115.000 من از سایت پایونر شاپ گرفتم با گارانتی 90.000که با هزینه حملش شد 95تومان!

Amir..H
05-10-2010, 01:07
چشم منم دقیقا مثل خودت شهرستانم چند ماهه دنبال باندم سر گیجه که هیچی کم کم موهام داشت میریخت :27: در مورد باند هم چشم رسید دستم حتما تست میکنم اگه ok بود که احتمالا هست ( هرچی باشه jbl ه دیگه ) شما و بقیه رو هم مطلع میکنم :20::10::38:
داداش گلم منم منتظرم

cyber861
05-10-2010, 12:32
دوستان لطفا یک جفت کاپوننت خوب برام معرفی کنین
ممنون
من تخصصی تو کامپوننت ندارم.ولی هر چی پول بدی آش میخوری!ارزونترین چیزی که به درد بخوره یه 120 تومنی دستت رو میگیره!

سلام آقا علی
مرسی از راهنمایی هات. علی جان من ماشین سمند اسم نوشتم مدل EF7 پایه گازسوز که اینجوری که شنیدم مخزن گازش یه حجم قابل توجهی از صندوق عقب اشغال کرده که فکر نمیکنم جایی برای بستن 2تا آمپ باشه, رو تاقچهم میخوام باندا با یدونه ساب بزارم چون بدلیل مسافرتهای سالانه جایی برای ساب باکس تو صندوق عقب نمیمونه...!
حالا با این اوصاف بازم نظرتون اینه 2تا آمپ ببندم؟کجا جیشون بدم؟!
اگه یه آمپلی 4کاناله پیشنهاد بدین ممنون میشم . میشه نظراتتونه در مورد ایا 3تا آمپلی بیان کنید؟
Soundstream PX4.580 (px4580) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4 Channel Class A/B Amplifier

100 x 4 RMS Power at 4 Ohms
145 x 4 RMS Power at 2 Ohms
290 x 2 RMS Power at 4 Ohms Bridged
Dimensions: 10"W x 2.125"H x 15.75"L

Soundstream PCX4.540

RMS Power @ 4 ohm: 80W x 4

RMS Power @ 2 ohm: 135W x 4
RMS Power @ 4 ohm Mono: 270W x 2
Fully Regulated PWM Mosfet Power Supply
Class A/B design

KAC-8404

4/3/2 Channel Power Amplifier

600 Watts of Power with 44% Smaller Chassis Size
CEA Rated: 50W (1.0% THD+N) (4Ohm/4Ch)
CEA Rated: 75W (1.0% THD+N) (2Ohm/4Ch)
High Quality Speaker Level Input and Blue Illumination
High-pass (12 dB per octave) and low-pass (24 dB per octave) filters variable from 50 to 200Hz
Variable Bass Boost control (0-18 dB at 40 Hz)

1-میشه قیمت اینارو بهم بگین؟

2-میخام 2کانال از 4کانالو بدم به باندا و 2کانال دیگرو بریج کنم برای یه ساب رو تاقچه ای که نهایتن 300rms میتونه داشته باشه.کدوم یکی از اینا برای یه جفت باند 718ex کنوود که 80 RMS داره و یه ساب 300rms مناسب تره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید, من زیاد وارد نیستم در این مسایل این چییزاییم که گفتم از راهنماییهای آقا علی و حمید و سایر دوستان که در پستهای مختلف کردن یاد گرفتم .

آقا علی در مورد اون حرفت که گفتی اینجا قیمتا ارزونتره باید بگم که اینجا از سر گردونم بدتره حسابی میچپونن تو پاچه آدم! با این تحقیقی کهمن کردم در مورد قیمتا حد اقل 20.000تومان اجناس اینجا گرون تره از تهران یا اصفهان

اینجا یارو مستقیم از دوبی میاره جنساشون هیچ کدوم گارانتی نداره

همین باند 7018 ای اکس بدون گارانتی تو بندر عباس میدن 115.000 من از سایت پایونر شاپ گرفتم با گارانتی 90.000که با هزینه حملش شد 95تومان!

من 580 رو تایید میکنم.قیمت هم که گفتم نهایت باید 155-160 باشه!
540 رو قیمت ندارم.
کنوود هم 4 کانالاش اکثرا ضعیفا.بیشتر برای کسی کاربرد داره که میخواد فقط خودش داخل ماشین لذت ببره و نه برای ما که میخوایم بقیه سر بچرخونن!(مخصوصا برادر های گشت:27:)
ساب هم میتونی 308F پایونیر بگیری!
در مورد آمپلی هم میتونی یه تخته آمپ بگیری و به بقل بزنی!قیمت تخته آمپ هم 5 تومنه!

saman1367
05-10-2010, 13:38
مرسی,
در مورد آمپ هم همون 308f مد نظرم بود که الان شماهم گفتید خیالم راحت شد .راستی قیمتش چنده الان توبازار؟؟

آقا علی سایتی یا شماره معتبری داری که من آمپ Soundstream PX4.580 از اونجا خریداری کنم ؟

mhzsoft
05-10-2010, 16:28
[QUOTE=cyber861;5487092]من تخصصی تو کامپوننت ندارم.ولی هر چی پول بدی آش میخوری!ارزونترین چیزی که به درد بخوره یه 120 تومنی دستت رو میگیره!

ممنون
لطفا یکی از دوستان که با کاپوننت اشنایی دارن معرفی کنن
هزینه هم فک کنم تا 150 میتونم خوبشو بگیرم؟؟؟؟
بازم ممنون

cyber861
05-10-2010, 18:33
مرسی,
در مورد آمپ هم همون 308f مد نظرم بود که الان شماهم گفتید خیالم راحت شد .راستی قیمتش چنده الان توبازار؟؟

آقا علی سایتی یا شماره معتبری داری که من آمپ Soundstream PX4.580 از اونجا خریداری کنم ؟
قیمت باید در حدود 70 باشه!
میتونی از فروشگاه صدا(افشین مقدم)بگیری-البته یکم بعضی چیزا رو بالا میگه!

مطهری نبش مهرداد شماره 202 فروشگاه صدا
تلفن: 88820693 - 88387630 اقای افشین مقدم

++++++++++++++++++++++++++++
مثلا نمایندگی پایونیره ولی همه چی کار میکنه!

khalilpakbaz
06-10-2010, 05:28
سلام

دوستان تو پخش HPF کارش چیه؟ مثلا من پخش 5250 دارم و یه جفت باند 718 بدون آمپلی و این HPF هم رو 63 هست که وقتی کم و زیادش میکنم تغییر محسوسی تو صدا نمیبینم ولی وقتی این HPF رو خاموش میکنم بیس باند به طرز وحشتناکی زیاد میشه :8: ( در حدی که فکر میکنی یه بچه سابی گذاشتی عقب) حالا به نظرتون این HPF واسه من که باندهام بدون آمپلی هست اگه خاموش کنم خطری باند و پخش رو تهدید میکنه؟

cyber861
06-10-2010, 10:24
سلام

دوستان تو پخش HPF کارش چیه؟ مثلا من پخش 5250 دارم و یه جفت باند 718 بدون آمپلی و این HPF هم رو 63 هست که وقتی کم و زیادش میکنم تغییر محسوسی تو صدا نمیبینم ولی وقتی این HPF رو خاموش میکنم بیس باند به طرز وحشتناکی زیاد میشه :8: ( در حدی که فکر میکنی یه بچه سابی گذاشتی عقب) حالا به نظرتون این HPF واسه من که باندهام بدون آمپلی هست اگه خاموش کنم خطری باند و پخش رو تهدید میکنه؟
مخفف high pass filter هست.که فرکانس های بالا رو فیلتر میکنه!
توصیه میکنم روشنش بزاری .:5:

hamidR15
06-10-2010, 12:14
سلام

سلام
ف ي ل ت رHPF يه ف ي ل ت ر بالا گذر هستش. يعني وقتي اين روي فركانسي خاص مثلا 80Hz قرار بگيره،فركانسهاي زيرين كات ميشن.زماني كه شما اون رو خاموش ميكني،به نوعي فول رنج داري از اسپيكرت استفاده ميكني و صداي باس بيشتر ميشه ولي تو ولومهاي بالا صدات ديستورت شنيده ميشه.
براي اسپيكرها بهتره اين ف ي ل ت ر استفاده بشه و حدود فركانس 80 هرتز بهترين نقطه كات هستش.

به لطف دوستان گلم اقا حمید که خیلی اذیتش کردم وهی بهش زنگ میزدم و محمد جان(isbn)و اقاcyber861 که اسمشو نمیدونم
موفق به خرید 3012 کنوود و امپ8105 شدم...حالا دادم باکسشو بسازن..نصب شد برای تنظیم میام خدمتون
مبارك باشه.فقط عكس يادت نره از مراحل ساخت باكس.خوب چسب چوب بگو برات بزنه. بعدا لبه هاي داخلي باكس رو با چسب آكواريوم خوب آببندي كن و يه حالت گرد بهشون بده. سعي كن داخل باكس لبه تيز نباشه.بزار خشك بشه و يك بار ديگه اين كار رو انجام بده.
قسمت ترمينال باكس رو هم خوب چسب كاري كن.
اميدوارم از موزيكش لذت ببري

مبارك باشه سعيد جان
من عاشق JBLخصوصا سري GTI و Power هستم.Bass پري داره اين سري.گفتي چه امپي رو براش در نظر گرفتي؟

XT693 ؟
THX693 ؟TDX693 ؟

THX693به نظرم مناسبه.مشخصات خوبي داره. آمپ هم ميتوني KAC-6203 بگيري
ساب 3012 بيس نرم داره،كوبشي نيست.ساب كيفيتي هستش.
در مورد اون مطلب آخر هم كاملا با شما موافقم ولي واقعا گوش دادن موزيك سليقه ايه،و اسپيكرها هم با توجه به نوع طراحيشون و متريالي كه بكار ميبرن داراي بازتابهاي متفاوت.من ديدم بعضي فروشگاهها رو كه براي مشتري صدا ميگيرن و در صورت رضايت براشون ميبندند. البته كم هستند ولي اگر كمي بگرديد هستند.مثلا تو خ سورنا ميتونيد پيدا كنيد.

spider703
06-10-2010, 19:03
سلام
من رفتم براي ماشينم كه 405 هستم سيستم پيشنهاد بده طرف موارد زير را پيشنهاد داد . خواستم نظر اساتيد را بدونم

پخش كننده jvc مدل هاي 506 و 416 و 415
سوني gt490u

باند هم 718ex و 693 kenwood

اما شنيدم اين تشكيلات خيلي تفاوتي با فابريك ماشين نمي كنند. آيا واقعا همينطور هست؟
اصلا پيشنهادتش چطوره؟

sAeEd_kHaAn
06-10-2010, 19:10
مبارك باشه سعيد جان
من عاشق JBLخصوصا سري GTI و Power هستم.Bass پري داره اين سري.گفتي چه امپي رو براش در نظر گرفتي؟.

سلام حمید جان مرسی این مدت زیاد مزاحمت شدم شرمنده امیدوارم صداش همونی باشه که میخوام
والا واسه امپ دیگه همین شهرستان یه چیزی میبندم حوصله ندارم باز یه مدتم دنبال امپ باشم :27:
اینجا امپ های کنوود و پایونر هست و از ساند هم xta2.240 و lw2.240 دیدم که قیمت 80 تومن میگفت البته Infinity 7541 هم داشت میگفت 195 تومن چیکار کنم ؟

Amir..H
06-10-2010, 19:23
سلام حمید جان مرسی این مدت زیاد مزاحمت شدم شرمنده امیدوارم صداش همونی باشه که میخوام
والا واسه امپ دیگه همین شهرستان یه چیزی میبندم حوصله ندارم باز یه مدتم دنبال امپ باشم :27:
اینجا امپ های کنوود و پاونر هست و از ساند هم xta2.240 و lw2.240 دیدم که قیمت 80 تومن میگفت البته Infinity 7541 هم داشت میگفت 195 تومن چیکار کنم ؟
سلام اقا سعید .
مبارکت باشه
اگه امکانش هست اسم و شماره تلفن فروشگاهی که باندارو خریدی واسم پ.خ کن
ممنون

sAeEd_kHaAn
06-10-2010, 20:54
سلام اقا سعید .
مبارکت باشه
اگه امکانش هست اسم و شماره تلفن فروشگاهی که باندارو خریدی واسم پ.خ کن
ممنون

فرستادم فقط عجله کن که تموم نکنه چون میگفت 2-3 جفت دیگه بیشتر نداره ها

cyber861
06-10-2010, 20:58
سلام
من رفتم براي ماشينم كه 405 هستم سيستم پيشنهاد بده طرف موارد زير را پيشنهاد داد . خواستم نظر اساتيد را بدونم

پخش كننده jvc مدل هاي 506 و 416 و 415
سوني gt490u

باند هم 718ex و 693 kenwood

اما شنيدم اين تشكيلات خيلي تفاوتي با فابريك ماشين نمي كنند. آيا واقعا همينطور هست؟
اصلا پيشنهادتش چطوره؟
دوست عزیز شما بودجه رو مشخص کن کمکت میکنیم.
کسی که دنبال سیستم بازیه طرف جی وی سی نمیره مگر مدلای تصویریش که خیلی گرونن!
اصلا کنوود 693 نداره!:18:(ما که ندیدیم)

اینجا امپ های کنوود و پایونر هست و از ساند هم xta2.240 و lw2.240 دیدم که قیمت 80 تومن میگفت البته Infinity 7541 هم داشت میگفت 195 تومن چیکار کنم ؟
شما اگه بودجتون میرسه حتما 7541 بگیر.

mhzsoft
06-10-2010, 22:09
چرا کسی حواب منو نمیده!!
دوستان من میخوام کامپوننت Pioneer TS-D1720C بگیرم!
نظرتون چیه؟
تو سایت پایونر شاپ 125 تومن زده در صورتی که من اینجا یعنی تبریز یه جا پیداش کردم گفت 155 تومن!
عجب نامردین!!

spider703
06-10-2010, 23:23
دوست عزیز شما بودجه رو مشخص کن کمکت میکنیم.
کسی که دنبال سیستم بازیه طرف جی وی سی نمیره مگر مدلای تصویریش که خیلی گرونن!
اصلا کنوود 693 نداره!:18:(ما که ندیدیم)

شما اگه بودجتون میرسه حتما 7541 بگیر.

سلام
ضمن تشكر از شما
راستش يكي از دوستان 6975 را بهم پيشنهاد داد . ميگفت الان بازار كمه و اگر بتوني اصلش رو پيدا بكني اسپيكر خيلي خوبيه
اما فكر كنم براي بازدهي بهتر نياز به آمپلي دارم كه نمي دونم چي بگيرم و همچنين يك پخش كننده خوب متناب با اسپيكرها

بودجه هم مشكلي ندارم . اهل سيستم بازي نيستم اما ميخواهم با همين چند تا يك صداي قابل قبول و قابل تفكيك بگيرم و در قبال كيفيت خوب هزينه اش هم پرداخت ميكنم

در ضمن من براي جلو ماشين هم مي خواستم .اگر اصلي و تقلبي در هر كدام از موارد دارد لطفا راهنمايي بفرماييد

khalilpakbaz
07-10-2010, 01:06
سلام

دوستان این ساب لوله ای JBL مدل CS1214T چه جور سابی هست؟ چند وات RMS داره؟ کیفیت و کوبش و ... در چه حدی هست؟ و در آخر اینکه قیمتش چنده الان تو بازار؟

اینم عکسش:

cyber861
07-10-2010, 11:51
چرا کسی حواب منو نمیده!!
دوستان من میخوام کامپوننت Pioneer TS-D1720C بگیرم!
نظرتون چیه؟
تو سایت پایونر شاپ 125 تومن زده در صورتی که من اینجا یعنی تبریز یه جا پیداش کردم گفت 155 تومن!
عجب نامردین!!
رنج فرکانسی خوبی داره!اگه درست تنظیمش کنی باید صدای خوبی داشته باشه!
از همون پایونیرشاپ بگیر.

سلام
ضمن تشكر از شما
راستش يكي از دوستان 6975 را بهم پيشنهاد داد . ميگفت الان بازار كمه و اگر بتوني اصلش رو پيدا بكني اسپيكر خيلي خوبيه
اما فكر كنم براي بازدهي بهتر نياز به آمپلي دارم كه نمي دونم چي بگيرم و همچنين يك پخش كننده خوب متناب با اسپيكرها

بودجه هم مشكلي ندارم . اهل سيستم بازي نيستم اما ميخواهم با همين چند تا يك صداي قابل قبول و قابل تفكيك بگيرم و در قبال كيفيت خوب هزينه اش هم پرداخت ميكنم

در ضمن من براي جلو ماشين هم مي خواستم .اگر اصلي و تقلبي در هر كدام از موارد دارد لطفا راهنمايي بفرماييد
جونه اون سیبیلاتون دست از سره این 6975 بردارید.از برند MTX یا در مرحله بالاتر DLS
آمپلی هم حتما بگیر.
باند تو دری هم بازم DLS ولی باید بگردی اصلش رو پیدا کنی!البته J.B.L هم خوبه.
پخش هم یه چیزی بگیر که بعدا پشیمون نشی!من خودم 7150 رو پیشنهاد میدم.

سلام

دوستان این ساب لوله ای JBL مدل CS1214T چه جور سابی هست؟ چند وات RMS داره؟ کیفیت و کوبش و ... در چه حدی هست؟ و در آخر اینکه قیمتش چنده الان تو بازار؟

اینم عکسش:

250 وات RMS هست.قیمت هم حدود 135 تومن
کلا باکس های لوله ای (بوم باکس )به نظر من نسبت به پولی که میدی جالب نیستن.
شما میتونی یه ساب سانداستریم و...بگیری و باکس طراحی کنی که طرفی که اون بوم باکس رو پیشنهاد میده انگشت به دهن بمونه و شما هم تو دلت بهش بخندی:27:

spider703
07-10-2010, 14:41
رنج فرکانسی خوبی داره!اگه درست تنظیمش کنی باید صدای خوبی داشته باشه!
از همون پایونیرشاپ بگیر.

جونه اون سیبیلاتون دست از سره این 6975 بردارید.از برند MTX یا در مرحله بالاتر DLS
آمپلی هم حتما بگیر.
باند تو دری هم بازم DLS ولی باید بگردی اصلش رو پیدا کنی!البته J.B.L هم خوبه.
پخش هم یه چیزی بگیر که بعدا پشیمون نشی!من خودم 7150 رو پیشنهاد میدم.

250 وات RMS هست.قیمت هم حدود 135 تومن
کلا باکس های لوله ای (بوم باکس )به نظر من نسبت به پولی که میدی جالب نیستن.
شما میتونی یه ساب سانداستریم و...بگیری و باکس طراحی کنی که طرفی که اون بوم باکس رو پیشنهاد میده انگشت به دهن بمونه و شما هم تو دلت بهش بخندی:27:

خوب با فرض داشتن هديونيت و هزينه جدا 400 تا 450 بلندگو و آمپلي فاير چه مدلي از اين دو برند و يا برندهاي معتبرتر ديگر بگيرم ؟. فقط براي بلندگوهاي جلو هم اگر ممكنه پيشنهاد بدهيد
متشكرم

ba maram
07-10-2010, 17:10
دوستان ضبط ماشین داداشه من تنظیماتش درست نیست...دوستم گفت ببر نصاب(اما پول یا مفت میگرفت 10 تومان!!)
میشه کل آپشنای تنظیمش رو بگید که رو چی تنظیم کنم؟:19:
ماشین: 206
.پلیر:7150
.باند پایونیر(80 گرفته بود.مدلش یادم نیست)
بیشتر سبک ترنس و پاپ میگوشه:31:
امکان داره آمپ تنظیم نباشه؟تنظیمات آمپ رو هم میشه راجبش توضیح بدین...شاید مشکل از تنظیمات آمپ باشه!!!!!:46:

مرسی

cyber861
07-10-2010, 21:31
خوب با فرض داشتن هديونيت و هزينه جدا 400 تا 450 بلندگو و آمپلي فاير چه مدلي از اين دو برند و يا برندهاي معتبرتر ديگر بگيرم ؟. فقط براي بلندگوهاي جلو هم اگر ممكنه پيشنهاد بدهيد
متشكرم
مشخص نکردین ساب هم میخواین یا نه؟
ولی حالا ما بدون ساب حساب میکنیم:
باند: 1073
آمپیلی :کنوود 7204
استیج جلو: JBL P6552

دوستان ضبط ماشین داداشه من تنظیماتش درست نیست...دوستم گفت ببر نصاب(اما پول یا مفت میگرفت 10 تومان!!)
میشه کل آپشنای تنظیمش رو بگید که رو چی تنظیم کنم؟:19:
ماشین: 206
.پلیر:7150
.باند پایونیر(80 گرفته بود.مدلش یادم نیست)
بیشتر سبک ترنس و پاپ میگوشه:31:
امکان داره آمپ تنظیم نباشه؟تنظیمات آمپ رو هم میشه راجبش توضیح بدین...شاید مشکل از تنظیمات آمپ باشه!!!!!:46:

مرسی

اولا گین آمپلی یا Level رو از نصفه بیشر باز نکن.
اصلش اینه که اکولایزر رو رو فلت بزاری وگین رو ببندی و ولوم پخش رو اون چیزی که دوست داری تهش باشه که معمولا 40 خوبه میزاری و بعد آهسته گین رو باز میکنی تا جایی که صدا خراب بشه.بعد وقتی صدا خراب شد یه مقدار گین رو کم کن!
روی پخش هم تنظیمات اکولایزر هست که برای 7150 میتونی از 7 ستون اکولایزرش برای تنظیم استفاده کنی و با بالا و پایین کردن ستونها به صدای دلخواه برسی.
قسمت بعدی بیس هست که بستگی به بیسی که میخوای میتونی از 0 تا 6 زیاد کنی!
قسمت دیگر HPF هست که حتما روشنش کن و کم و زیادش کن تا اون صدایی رو میخوای پیدا کنی!
ساب هم خاموش
قسمت اف-ام هم معمولا از وسط یه پله بالاتر خوبه!
قسمت لود(بلندی)هم روشن و بزار روی مید یا لود
دیگه چیزی الان یادم نمیاد.:13:
الان یادم اومد.روی آمپلی هم معمولا بیس بوست دارن که میتونی بیس رو تنظیم کنی و HPF روشن و خاموش .و تریبل یا تنظیم فرکانس هاس بالا(که تیزی رو میشه تنظیم کرد)یا کراس آور که بازم رنج فرکانس کلی رو تنظیم میکنه!

نکته:اگر HPF خاموش باشه بیس خیلی سنگین میشه ولی به باند وحشتناک فشار میاره!:5:
امیدوارم به صدایه دلخواهتون برسید.:8:

MILIN3M
07-10-2010, 21:54
150 برای پخش..... پاییونیر یا کنوود..چی معرفی میکنین؟

ba maram
07-10-2010, 21:56
مرسی cyber جان(ببخشید داداش اسمتون رو نمی دونستم)
میرم امتحان میکنم...نتیجه دلخواه نشد بهتون اطلاع میدم.....
میشه یک عکس هم از گین آمپ بزارین؟من تاحالا ندیدم راستیتش...

cyber861
07-10-2010, 22:48
مرسی cyber جان(ببخشید داداش اسمتون رو نمی دونستم)
میرم امتحان میکنم...نتیجه دلخواه نشد بهتون اطلاع میدم.....
میشه یک عکس هم از گین آمپ بزارین؟من تاحالا ندیدم راستیتش...
داداش روش یا زده GAIN یا Level

شما از آمپلی ات عکس بگیر(از طرفی که یه سری پیچ تنظیم داره(همون پتانسیومتر خودمون))بنده هم بهتون میگم کدوم به کدومه!

150 برای پخش..... پاییونیر یا کنوود..چی معرفی میکنین؟

4250 پایونیر
کنوود تا 150 تومن چیزه به درد بخوری نداره!(به غیر از تنظیمات به سری مشکلات دیگه هم دارن)

ba maram
07-10-2010, 23:14
داداش روش یا زده GAIN یا Level

شما از آمپلی ات عکس بگیر(از طرفی که یه سری پیچ تنظیم داره(همون پتانسیومتر خودمون))بنده هم بهتون میگم کدوم به کدومه!

در اولین فرصت اوکی....مرسی:8:

khalilpakbaz
08-10-2010, 05:21
سلام خدمت وحید جان گل و بقیه دوستان عزیز

راستش دوستان مزاحم شدم اینجا که بگم میخوام برم ساب بگیرم :20: . بودجم حد اکثر تا 100 تومن هست . از دوستان میخوام یه ساب خوب بهم معرفی کنن که قیمتش زیر 100 تومن باشه . من یه ساب میخوام که دقتی و کیفیتی و تا حدود زیادی قدرتی هم باشه و میخوام بیس پر و نرمی بزنه و الکی مثل بعضی از سابها واسه خودش تکون نخوره و صدایی ازش در نیاد . میخوام صدا ازش در بیاد . چی پیشنهاد میکنید؟

نظر خودم رو 3012 کنوود هست . نظر دوستان چیه؟ اگه کسی مشخصات کامل این 3012 رو هم بزاره ممنون میشم .

nima1111
08-10-2010, 09:29
سلام دوستان
من دیروز رفتم یک کنوود 718 بخرم از توپخونه تهران
اونجا که رفتک کنوود 718 پشت مشکی 75 تومن هست تازه اکثر مغازه دارها میگفتند اگه امپلی نداری 718 صدای خوب و شفافی بهت نمیده
من هم که دیگه مجبوری بهشون اعتماد کردم و به جای اون یک کنوود 693 خریدم 68 تومن اخه مغازه داره میگفت این بدون امپلی صدای خوبی میده
حالا این کنوود 693 بعضی مغازه دارها چینش رو میدادند 52 تومن و اندونزی اون رو میدادند 70 که من خریدم ولی این اندوزی پشتش با برچسب زدند ساخت چین!!!! طرف میگفت واسه گمرک با برچسب زدند ساخت چین ولی اندونزی هست. حالا طرف راست گفته؟؟؟ یعنی 52 تومنی با 70 تومن فرقش چیه که جفتشون زده ساخت چین؟؟؟
حالا این باند من 3 اهم مقاومتش هست ولی طرف میگفت ظبطت رو خراب نمیکنه راست گفته؟؟؟ و ایا باند من اصل هست و کیفیت خوبی داره بدون امپلی؟؟؟
ممنون ببخشید زیاد حرف زدم

sAeEd_kHaAn
08-10-2010, 11:13

راستش دوستان مزاحم شدم اینجا که بگم میخوام برم ساب بگیرم :20: . بودجم حد اکثر تا 100 تومن هست . از دوستان میخوام یه ساب خوب بهم معرفی کنن که قیمتش زیر 100 تومن باشه . من یه ساب میخوام که دقتی و کیفیتی و تا حدود زیادی قدرتی هم باشه و میخوام بیس پر و نرمی بزنه و الکی مثل بعضی از سابها واسه خودش تکون نخوره و صدایی ازش در نیاد . میخوام صدا ازش در بیاد . چی پیشنهاد میکنید؟

نظر خودم رو 3012 کنوود هست . نظر دوستان چیه؟ اگه کسی مشخصات کامل این 3012 رو هم بزاره ممنون میشم .

منم همین حدود واسه ساب درنظر دارم ولی یکی دو ماه دیگه و swe1242 الپاین رو انتخاب کردم :27: 90 تومن

cyber861
08-10-2010, 11:37

12" 4-ohm subwoofer
Textured polypropylene cone with urethane foam surround
Power range: 50-400 watts RMS
Peak power handling: 1,200 watts
Frequency response: 39-300 Hz
Sensitivity: 86 dB
Top-mount depth: 6-7/8"
Sealed box volume: 0.75-1.75 cubic feet
Ported box volume: 1.0-2.0 cubic feet

سلام دوستان
من دیروز رفتم یک کنوود 718 بخرم از توپخونه تهران
اونجا که رفتک کنوود 718 پشت مشکی 75 تومن هست تازه اکثر مغازه دارها میگفتند اگه امپلی نداری 718 صدای خوب و شفافی بهت نمیده
من هم که دیگه مجبوری بهشون اعتماد کردم و به جای اون یک کنوود 693 خریدم 68 تومن اخه مغازه داره میگفت این بدون امپلی صدای خوبی میده
حالا این کنوود 693 بعضی مغازه دارها چینش رو میدادند 52 تومن و اندونزی اون رو میدادند 70 که من خریدم ولی این اندوزی پشتش با برچسب زدند ساخت چین!!!! طرف میگفت واسه گمرک با برچسب زدند ساخت چین ولی اندونزی هست. حالا طرف راست گفته؟؟؟ یعنی 52 تومنی با 70 تومن فرقش چیه که جفتشون زده ساخت چین؟؟؟
حالا این باند من 3 اهم مقاومتش هست ولی طرف میگفت ظبطت رو خراب نمیکنه راست گفته؟؟؟ و ایا باند من اصل هست و کیفیت خوبی داره بدون امپلی؟؟؟
ممنون ببخشید زیاد حرف زدم

اتفاقا همون 718 خیلی هم بدون آمپلی خوب جواب میده!
اگه خیلی از پخش ولوم نگیری فشار نمیاد.
همشون هم چینی هستن.

nima1111
08-10-2010, 12:37
خيلي ممنون سايبر جان
پس يعني بين 52 تومني و 70 تومن فرقي نيست؟؟؟(بعضي مغازه ها 70 تومني بعضي هم 52 تومني اون رو داشتند)
در ضمن كنوود پشت مشكي 75 تومن هست و پشت ابي 85 تومن. يعني پشت مشكي اون تقلبي هست؟؟؟

cyber861
08-10-2010, 13:57
خيلي ممنون سايبر جان
پس يعني بين 52 تومني و 70 تومن فرقي نيست؟؟؟(بعضي مغازه ها 70 تومني بعضي هم 52 تومني اون رو داشتند)
در ضمن كنوود پشت مشكي 75 تومن هست و پشت ابي 85 تومن. يعني پشت مشكي اون تقلبي هست؟؟؟
دوسته عزیز اگر فرقی هم باشه تا صدای دوتاشون رو در شرایط یکسان نشنوی نمیتونی تشخیص بدی!چه بسا همون 50 تومنی رو 75 تومن بدن!!
718 هم این پشت آبی و مشکی و غیره هم ماله 2-3 سال پیش بود.الان همشون پشت مشکی هستن.اگر آبی هم باشه احتمالا خودشون برچسب زدن.فقط شما باید با گارانتی اصلی(نت الکترونیک)بگیری!به حرفه این سیستم بند ها هم گوش نکن که هر کی بفکر آب کردنه جنسه خودشه!:2:

nima1111
08-10-2010, 17:02
سايبر جان من ديگه شرمنده شما شدم دستت درد نكنه خيالم راحت شد
باند من گارانتي نت الكترونيك داره ديگه خيالم راحت شد اصله
درسته به حرف اينها اعتباري نيست ولي اين طرف به من قيمت شركت رو نشون داد كه زده بود واسه فروشنده 67 تومن درمياد(البته قيمت ليست رو بالاتر ميزنه شركت كه فروشنده با نشون دادن اون جنش رو بهتر بفروشه وگرنه عمرا واسه فروشنده 67 نميرزه كه بخره)
حالا باند خوبي خريدم واسه پرايدم كه ضبط سوني داره ولي امپ ندارم:11:

MILIN3M
08-10-2010, 21:48
من امپ زیر با ساب 3012 dvc رو گرفتم لطفا از رو امپ بگید چطور تنظیمش کنم...؟؟
تنظیمات پخشو چی بزارم پخش 4250

cyber861
08-10-2010, 22:03
من امپ زیر با ساب 3012 dvc رو گرفتم لطفا از رو امپ بگید چطور تنظیمش کنم...؟؟
تنظیمات پخشو چی بزارم پخش 4250

مبارک باشه.چند گرفتی به سلامتی؟:8:
راستی الان بستیش؟

باکس برای ساب درست کردی؟

khalilpakbaz
08-10-2010, 22:20
سلام دوستان

این دوست ما یه آمپلی ساند استریم داره که مدلش Rub 4.600 هست و روش هم نوشته 600W و الان 1 جفت 6975 ورژن 2 و یه ساب باکس شرکتی پایونر که روش نوشته 1200W رو وصل کرده به این آمپلی . که متاسفانه خیلی خیلی داغ میکنه این آمپلی و تند تندر هم پروتکت میکنه . به نظر دوستان این آمپلی چه جور آمپلی هست؟ رو هر کانال چند وات میده؟ این پروتکت کردنش به خاطر اینه که ساب زیادی قدرت داره یا کلا آمپلی ضعیف هست ؟ حالا میخواد یه جفت کامپوننت بگیره واسه در جلو و یه آمپلی مونو هم بگیره واسه ساب و به نظر دوستان این آمپلی میتونه راحت 6975 و کامپوننت رو درایو کنه؟ ببخشید که سوالاتم زیاد شد

cyber861
08-10-2010, 22:45
سلام دوستان

این دوست ما یه آمپلی ساند استریم داره که مدلش Rub 4.600 هست و روش هم نوشته 600W و الان 1 جفت 6975 ورژن 2 و یه ساب باکس شرکتی پایونر که روش نوشته 1200W رو وصل کرده به این آمپلی . که متاسفانه خیلی خیلی داغ میکنه این آمپلی و تند تندر هم پروتکت میکنه . به نظر دوستان این آمپلی چه جور آمپلی هست؟ رو هر کانال چند وات میده؟ این پروتکت کردنش به خاطر اینه که ساب زیادی قدرت داره یا کلا آمپلی ضعیف هست ؟ حالا میخواد یه جفت کامپوننت بگیره واسه در جلو و یه آمپلی مونو هم بگیره واسه ساب و به نظر دوستان این آمپلی میتونه راحت 6975 و کامپوننت رو درایو کنه؟ ببخشید که سوالاتم زیاد شد

روی 4 اهم =4*100

بریج هم 2*300 تا میده که برای این ساب خوبه!
فقط تنها چیزی که میمونه اینه که احتمالا گین رو زیاد باز کرده که آمپلی پروتکت میکنه!
سیم گیج چند هست؟

این آمپلی راحت برای 6975 و کامپ جواب میده!زیادشون هم هست.:5:

MILIN3M
08-10-2010, 22:55
مبارک باشه.چند گرفتی به سلامتی؟:8:
راستی الان بستیش؟

باکس برای ساب درست کردی؟
رفتم نماییندگی گرفتم 130 تومن...
وصلشون کردم خودمم سیمکشیشو انجام دادم
باکسهم اونی که تو دفترچه معرفی کرده بوده د میخوام بدن بسازن... دوستان جایی رو میشناسن بدم بسازن کارشم ردیف باشه؟؟

cyber861
08-10-2010, 23:51
رفتم نماییندگی گرفتم 130 تومن...
وصلشون کردم خودمم سیمکشیشو انجام دادم
باکسهم اونی که تو دفترچه معرفی کرده بوده د میخوام بدن بسازن... دوستان جایی رو میشناسن بدم بسازن کارشم ردیف باشه؟؟
در مورد باکس اونیکه تو دفترچش زده هم خوبه .فقط شما fs و Qes رو بگو تا بهت بگم سیلد بسازی یا پورتد!

برای ساختش هم کاری نداره!ابعاد رو که داری !میدی برات نجار میبره و بعدش میاری مچسبونی و آب بندی میکنی!
البته یه ترمینال هم باید بگیری که 500 تومنه-یکم سیمه گیج 8 هم میخوای!

MILIN3M
08-10-2010, 23:53
در مورد باکس اونیکه تو دفترچش زده هم خوبه .فقط شما fs و Qes رو بگو تا بهت بگم سیلد بسازی یا پورتد!

برای ساختش هم کاری نداره!ابعاد رو که داری !میدی برات نجار میبره و بعدش میاری مچسبونی و آب بندی میکنی!
البته یه ترمینال هم باید بگیری که 500 تومنه-یکم سیمه گیج 8 هم میخوای!
این fs qes چیه؟؟؟
سیم 4 گرفتم

cyber861
09-10-2010, 00:36
این fs qes چیه؟؟؟
سیم 4 گرفتم
تودفترچه ساب یه قسمت داره به اسمه Technical specifications که تو ستون symbol میتونی fs و Qes رو پیدا کنی من عدده روبروش رو میخوام.

khalilpakbaz
09-10-2010, 01:15
روی 4 اهم =4*100

بریج هم 2*300 تا میده که برای این ساب خوبه!
فقط تنها چیزی که میمونه اینه که احتمالا گین رو زیاد باز کرده که آمپلی پروتکت میکنه!
سیم گیج چند هست؟

این آمپلی راحت برای 6975 و کامپ جواب میده!زیادشون هم هست.:5:
سلام

پس آمپلی خوبی هست دیگه؟ گین رو هم فکر کنم تا آخر باز کرده بوده که همین دیروز زده ساب رو مرخص کرده الان ساب تشریف برده تهران برای درست شدن . کلا این دوست ما به تنظیمات و ... وارد نیست و همینجوری عشقی رفته واسه خودش سیستم انداخته که هیچ مشاوره ای هم نگرفته . این آمپلی RUB4.600 قیمتش چنده الان؟
مشخصات خوبی داره به نظرتون خوبه یکی منم بگیرم واسه خودم؟ سری RUB ساند بهتره یا PCX ؟

راستی یه آمپلی مونو خوب هم واسه این ساب باکسش معرفی کنید ممنون میشم . قیمتش مناسب باشه و راحت این ساب باکس که روش نوشته 1200W رو درایور کنه , RMS ساب رو نمیدونم چنده .

بازم ببخشید که سوالاتم زیاد شد

khalilpakbaz
09-10-2010, 01:17
نمیشه پست اضافی رو حذف کرد؟!؟!؟! :41:

khalilpakbaz
09-10-2010, 01:19
نمیشه پست اضافی رو حذف کرد؟!؟!؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cyber861
09-10-2010, 02:22
---------- Post added at 02:22 AM ---------- Previous post was at 02:19 AM ----------

نمیشه پست اضافی رو حذف کرد؟!؟!؟! :41:

آمپلی خوبیه!قیمت هم باید در حدود 220 باشه(اراک)!
سری RUBICON بهتره.ولی قیافش جالب نیست.:13:

فقط شما نگفتی خودتون برای چه سیستمی میخواین؟

آمپ هم میتونی از همین 8105 یا 8104 بگیری که دوستمون گرفته!:19:

khalilpakbaz
09-10-2010, 04:28
آمپلی خوبیه!قیمت هم باید در حدود 220 باشه!
سری RUBICON بهتره.ولی قیافش جالب نیست.:13:

فقط شما نگفتی خودتون برای چه سیستمی میخواین؟

آمپ هم میتونی از همین 8105 یا 8104 بگیری که دوستمون گرفته!:19:

قیمت رو مطمئن هستین 220 هست :18: . آخه توی شهر ما کلا قیمت جنسها خیلی گرونتر از تهران و ... هست که این دوست ما 6 ماه پیش خرید 160 تومن ( قبل از این یه مدل پایینتر از این گرفته بود که روش نوشته بود 500 وات و 140 قیمتش بود که خیلی خیلی بیشتر از این پروتکت میکرد و سر 2 روز نشده رفت پیش نصابه و اونم آمپ قبلی رو پس گرفت و همین RUB 4.600 رو براش بست که 20 تومنی هم ازش سر گرفت . آمپ رو کارتونش برچسب گارانتی هم داره . یعنی چی اونوقت این اختلاف قیمت؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم میخوام یه جفت کامپوننت 1720 کنوود و یه جفت 718 EX باهاش درایو کنم فعلا :8:.(کلا دارم آینده نگری میکنم که یه آمپ قوی و خوب بگیرم که به درد ارتقا سیستم هم بخوره)

البته با این قیمتی که شما گفتین برم دنبال همون آمپ اینفنیتی 7541 بگردم بهتره که هم قیمتش مناسب تره و هم قدرتش بیشتره :20:.

cyber861
09-10-2010, 10:50
قیمت رو مطمئن هستین 220 هست :18: . آخه توی شهر ما کلا قیمت جنسها خیلی گرونتر از تهران و ... هست که این دوست ما 6 ماه پیش خرید 160 تومن ( قبل از این یه مدل پایینتر از این گرفته بود که روش نوشته بود 500 وات و 140 قیمتش بود که خیلی خیلی بیشتر از این پروتکت میکرد و سر 2 روز نشده رفت پیش نصابه و اونم آمپ قبلی رو پس گرفت و همین RUB 4.600 رو براش بست که 20 تومنی هم ازش سر گرفت . آمپ رو کارتونش برچسب گارانتی هم داره . یعنی چی اونوقت این اختلاف قیمت؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم میخوام یه جفت کامپوننت 1720 کنوود و یه جفت 718 EX باهاش درایو کنم فعلا :8:.(کلا دارم آینده نگری میکنم که یه آمپ قوی و خوب بگیرم که به درد ارتقا سیستم هم بخوره)

البته با این قیمتی که شما گفتین برم دنبال همون آمپ اینفنیتی 7541 بگردم بهتره که هم قیمتش مناسب تره و هم قدرتش بیشتره :20:.

نمیدونم شما کجا زندگی میکنید.بنده هم اراک هستم.چند بار هم گفتم سره گردنست.
شما اگه 7541 بگیرید خیلی بهتره!مثله اینکه سانداستریم هم دیگه کیفیت قبل رو نداره!
راستی بوشمن XR-1000 هم قیمتش در حدود 140-150 هست و 4*100 تا میده! اونم خوبه .بوشمن ها معمولا پروتکت نمیکنن!
البته گفتم که گین زیاد باز باشه هم ساب رو میسوزونه و هم به آمپلی فشار میاره!همیشه بین 2 تا 5 بزارید.

isbn
09-10-2010, 11:55
این fs qes چیه؟؟؟
سیم 4 گرفتم

نه cyber جان منظورش سیم اتصال داخل باکس هست:46: نه سیمی که من بهت گفتم:46:

khalilpakbaz
09-10-2010, 17:13
نمیدونم شما کجا زندگی میکنید.بنده هم اراک هستم.چند بار هم گفتم سره گردنست.
شما اگه 7541 بگیرید خیلی بهتره!مثله اینکه سانداستریم هم دیگه کیفیت قبل رو نداره!
راستی بوشمن XR-1000 هم قیمتش در حدود 140-150 هست و 4*100 تا میده! اونم خوبه .بوشمن ها معمولا پروتکت نمیکنن!
البته گفتم که گین زیاد باز باشه هم ساب رو میسوزونه و هم به آمپلی فشار میاره!همیشه بین 2 تا 5 بزارید.

سلام Cyber جان

من جنوب زندگی میکنم اطراف لار , راستش اینجا هم سر گردنه هست و مثلا الان 718 Ex رو میدن 110 تومن یا پخش 7250 رو قبلا که شیراز 190 بود اینجا میدادن 230 و الان 240 هم شاید باشه !!!
پس پروتکت کردن این آمپلی دوستمون یه خاطر باز بودن زیاد گین هست دیگه؟ امروز میرم واسش کم میکنم تا باندهاش هم نفرستاده پیش سابش :27:. با تشکر

MILIN3M
09-10-2010, 20:10
یکی لطف کنه برام اندازه تخته های این باکس. دراره فقط فوری دمتون گرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sAeEd_kHaAn
09-10-2010, 20:32
قیمت ها عجیب داره میره بالا اینجا 7150 225 تومن بود الان شده 260 تومن !!!!:13:

cyber861
09-10-2010, 23:02
یکی لطف کنه برام اندازه تخته های این باکس. دراره فقط فوری دمتون گرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولا مگه به شما نگفتم که اون دو تا مولفه رو بگید؟:20:
بعدش هم تمام اندازه ها در زیرش هست.:46:
نکته:اگر دو کویل 3012 با تک کویل مولفه هاش نزدیک به هم باشن طبق گفته حمیدجان باکس پورتد براش جالب در نمیاد.
فعلا شما اون دو تا مولفه رو بگو تا بهت بگم کدومو بسازی!

MILIN3M
09-10-2010, 23:46
اولا مگه به شما نگفتم که اون دو تا مولفه رو بگید؟:20:
بعدش هم تمام اندازه ها در زیرش هست.:46:
نکته:اگر دو کویل 3012 با تک کویل مولفه هاش نزدیک به هم باشن طبق گفته حمیدجان باکس پورتد براش جالب در نمیاد.
فعلا شما اون دو تا مولفه رو بگو تا بهت بگم کدومو بسازی!

qes 0.811
qts 0.763
fs 28

cyber861
10-10-2010, 00:18
qes 0.811
qts 0.763
fs 28

برادر شما هم زحمت بکش سیلد بساز.این ساب هم سیلد میطلبه!:10:
البته بنده تک کویلش رو تو سیلد دیدم.بسی خفنه:8:اینقدر ناجوره که اگه 10 دقیقه آهنگ با بیسه سنگین گوش بدی تا یک روز سر درد داری!
راستی صدای موتور ماشین هم دیگه تعطیله!در ضمن از بقله هر ماشینی هم رد بشی که دزدگیرش حساس باشه,صداش در میاد.

فقط حواست باشه باکسو حسابی با چسب آکواریوم آب بندی کنی!
ترمینال هم خوب آب بندی کن.(باید دو تا ترمینال بگیری)
به قول حمید جان در مصرف چسب چوب هم خساست به خرج نده!
از مراحل ساخت هم عکس بگیر که ما هم مستفیض بشیم.

MILIN3M
10-10-2010, 00:22
برادر شما هم زحمت بکش سیلد بساز.این ساب هم سیلد میطلبه!:10:
البته بنده تک کویلش رو تو سیلد دیدم.بسی خفنه:8:
خوب مگه پورند برای موزیک های بیسی نیست؟؟؟؟
بعدش خودشم که برای پورتد یه مدل پیشنهاد داده که

فقط حواست باشه باکسو حسابی با چسب آکواریوم آب بندی کنی!
ترمینال هم خوب آب بندی کن.(باید دو تا ترمینال بگیری)
به قول حمید جان در مصرف چسب چوب هم خساست به خرج نده!
از مراحل ساخت هم عکس بگیر که ما هم مستفیض بشیم. __________________]
الان داشتم چسب میزدم راستشو بخوای از سروروش داره چسب میچکه اینقدر چسب مالیش کردم ..با سر رفتم تو ظرف چسب....... چرا دوتا ترمینال؟؟ من دارم رو دو اهم میبندمش

MILIN3M
10-10-2010, 00:40
دو تا عکس میزارم یکم ناجوره شرمنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cyber861
10-10-2010, 01:07
خوب مگه پورند برای موزیک های بیسی نیست؟؟؟؟
بعدش خودشم که برای پورتد یه مدل پیشنهاد داده که

الان داشتم چسب میزدم راستشو بخوای از سروروش داره چسب میچکه اینقدر چسب مالیش کردم ..با سر رفتم تو ظرف چسب....... چرا دوتا ترمینال؟؟ من دارم رو دو اهم میبندمش
گفتم دو تا ترمینال به خاطر اینکه هر وقت خواستی خودت اهم رو عوض کنی!

پورت پیشنهاد داده ولی مشخصاتش برای سیلد خوبه!
حالا شما هم پورت رو درست کن ببینیم این یکی چجوری میشه!:8:
راستی مجرای پورتش کو؟(اگزوزش)

Amir..H
10-10-2010, 01:11
قیمت ها عجیب داره میره بالا اینجا 7150 225 تومن بود الان شده 260 تومن !!!!:13:
من 230 قیمت دارم(دیروز پرسیدم-اصفهان)

khalilpakbaz
10-10-2010, 01:57
بین ساب 3012 کنوود و Pw15 ساند استریم کدوم بهتره؟

بعد اینکه برای ساخت باکس مگه نباید از MDF استفاده کنن؟ پس چرا آقای MILIN3M از MDF استفاده نکرده اون طور که تو عکس مشخصه!!؟

cyber861
10-10-2010, 02:48

بعد اینکه برای ساخت باکس مگه نباید از MDF استفاده کنن؟ پس چرا آقای MILIN3M از MDF استفاده نکرده اون طور که تو عکس مشخصه!!؟

بستگی داره لو بیس بخواید یا نه!

ایشون از ام دی اف استفاده کرده.فقط نمیدونم چرا اینجوری بریده!:18:

khalilpakbaz
10-10-2010, 05:15

لو بیس چیه؟ :20: , با کدوم یک از این سابها میشه کل کل کرد :8:؟ من سابی میخوام که بزنه و بکوبه و ماشین و تا حدودی خیابون رو بزاره رو سرش :27: البته بیس نرم و کیفیتی و پر هم میخوام و همینطور میخوام دقت ساب هم خوب باشه مثل بعضی سابها نباشه که الکی واسه خودشون تکون میخورن و صدایی ازشون در نمیاد و کلا از این سابها نمیخوام که خودش هم نمیدونه داره چکار میکنه .

باکس رو حالا کامل میکنه معلوم میشه چی ساخته دوستمون که دیگه منم یکی بسازم از روش اگه خوب ساخت:10:.

حالا با این مشخصاتی که گفتم کدوم ساب رو بهم پیشنهاد میدین؟

sAeEd_kHaAn
10-10-2010, 08:35
من 230 قیمت دارم(دیروز پرسیدم-اصفهان)

احتمالا از پیش داشته این چند روزه رفته بالا
شما باند نگرفتی هنوز ؟ :31:

hamidR15
10-10-2010, 08:48
سلام سعيد جان،خواهش ميكنم،اين حرفها چيه:46:
من هم نظرم رو 7541 اينفيه

دو تا عکس میزارم یکم ناجوره شرمنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آفرين به ميلاد كه خودش دست به ابزار شده و داره سيستمش رو ميبنده.از نصب آمپ هم عكس بزار.پيچ MDF يادت نره.5سانتي فقط دونكته رو دقت كن،يكي زياد نزديك لبه ها سوراخ نزني و ديگري هم زياد نزديك هو نباشه كه اگر رعايت نكني ممكگنه MDF خراب بشه.
چندگرفتي؟از كجا؟اميدوارم صداش راضيت كنه،اگر ناراضي بودي پورت رو كور كن تا بشه سيلد:31:

براي اينكه بهتر بشه مقايسه كرد بايد همگي پارامترها رو دقيق با هم بررسي كرد.ولي راه ميانبر ديدن پارامترهاي Q هستش.:46:

لو بیس چیه؟ :20: , با کدوم یک از این سابها میشه کل کل کرد :8:؟ من سابی میخوام که بزنه و بکوبه و ماشین و تا حدودی خیابون رو بزاره رو سرش :27: البته بیس نرم و کیفیتی و پر هم میخوام و همینطور میخوام دقت ساب هم خوب باشه مثل بعضی سابها نباشه که الکی واسه خودشون تکون میخورن و صدایی ازشون در نمیاد و کلا از این سابها نمیخوام که خودش هم نمیدونه داره چکار میکنه .

باکس رو حالا کامل میکنه معلوم میشه چی ساخته دوستمون که دیگه منم یکی بسازم از روش اگه خوب ساخت:10:.

حالا با این مشخصاتی که گفتم کدوم ساب رو بهم پیشنهاد میدین؟
كلا با هر سابي اگر تو باكس مناسب بسته شده باشه ميشه يه بزن و بكوب راه بندازي ولي به طور كلي باكسهاي پورتد كه رو فركانسهاي بالا تيون شده باشه به دليل پرتاب صداي بالا ميتونه شلوغتر باشه و به قولي سرها رو بچرخونه ولي سر سرنشينها،ديگه براشون سر(اااا چقدر سر:27:)نميشه:21:

omid_7029
10-10-2010, 11:59
سلام خدمت دوستان عزيز
ماشينم تندر 90 مدل اي 1 فول كه خير سرش ضبطش كاسته!! و باند عقب هم نداره
براي باند عقب و پخش مي خوام حدود 200 تومان هزينه كنم، يكم بيشتر هم بشه ايراد نداره
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
اگه ماركي معرفي كرديد چطوري بايد اصلش رو پيدا كنم؟

cyber861
10-10-2010, 14:57
سلام خدمت دوستان عزيز
ماشينم تندر 90 مدل اي 1 فول كه خير سرش ضبطش كاسته!! و باند عقب هم نداره
براي باند عقب و پخش مي خوام حدود 200 تومان هزينه كنم، يكم بيشتر هم بشه ايراد نداره
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
اگه ماركي معرفي كرديد چطوري بايد اصلش رو پيدا كنم؟
شما اگه فقط میخواید همین جوری باشید و سیستم نبندید 3250 پایونیر بگیرید.(با گارانتی پایونیران)(130 تومن)

نکته:با همین هم یه نیمچه سیستمی میشه بست.:46:
باند هم Mtx XT693 رو بگیر.(75 تومن)

والا همین که یه چیزی رو ماشین میذارن خوبه!وقتی آچاراشو میدزدن چه انتظاری دارید؟:2:

MILIN3M
10-10-2010, 15:20

درست بریدم که.. اون تیکه رو گذاشتم زیرش لنگر نندازه امشب یه عکس دیگه میزارم ....پورت اگزوز هم دایره ای نبست بلکه به صورت مستطیله و از داخل یک L میخوره تونل درست میکنه تو عکس چارت معلومه که.. نزدیگ به 400 گرم چسب چوب چپوندم توش..بعدشم میرم میخ کوبش میکنم بعدم چسپ اکواریوم چه شود:31:
جنسشم mdf خامه

khalilpakbaz
10-10-2010, 16:07
درست بریدم که.. اون تیکه رو گذاشتم زیرش لنگر نندازه امشب یه عکس دیگه میزارم ....پورت اگزوز هم دایره ای نبست بلکه به صورت مستطیله و از داخل یک L میخوره تونل درست میکنه تو عکس چارت معلومه که.. نزدیگ به 400 گرم چسب چوب چپوندم توش..بعدشم میرم میخ کوبش میکنم بعدم چسپ اکواریوم چه شود:31:
جنسشم mdf خامه

ای ول :8: تا پایان کار و راه اندازی و ... همینطور گزارش کار بده و عکس بزار تا در جریان باشیم :20:.

cyber861
10-10-2010, 16:31
بروبچ عزیز ما هم دست به کار شدیم و یه باکس سیلد به عنوان تست درست کردیم.یه چند تا عکس گذاشتم.
امیدوارم به عنوان کاره تست مورد قبول باشه! چون میخواستم ببینم در چه حدی هست از نوپان استفاده کردم که زیاد هزینه نداشته باشه:46:
فقط همین رو بگم که وقتی تست SPL گذاشتم در صندوق قار قار میکرد و فرمون تو دستم میلرزید و اعصابم رو خراب کرده بوده!
در ضمن صدای موتور ماشین هم اصلا شنیده نمیشد.الان هم سر درد بدی گرفتم.
ولی حال میده صدای دزدگیر ملت رو در بیاریا:31:
ولی به سر دردش نمیارزه!!

توضیح»من از این ساب اصلا چنین انتظاره خفنی نداشتم:20:

لیست هزینه ها:
1)ساب=73 (اراک=سره گردنه)
2)نوپان+برش=6400
3)چسب آکواریوم=2300
4)چسب چوب=1500
5)میخ=100
6)ترمینال=600
7)سیم +سوکت=1000
8)رنگ=1100

cyber861
10-10-2010, 16:58
دوستان نظر بدین دیگه!
میخوام برای ساب بعدی که خواستم باکس درست کنم اشکالاتم رو برطرف کنم.:10:

khalilpakbaz
10-10-2010, 20:03
سلام

Cyber جان این باکس که ساختین سیلد هست دیگه؟ ظاهرش که خوبه فقط واسه ورژن اصلیش که میسازین موکتش کنین دیگه خیلی خوب میشه . باطنش رو نمیدونم دیگه باید اساتید بیان نظر بدن :20: .
این تست SPL که میگید چیه؟ بعد اینکه این ساب 3010 تو باکس پورتد بهتر جواب میده یا سیلد؟ لو بیس 3012 در چه حده؟( البته لو بیس رو هم توضیح بدین ممنون میشم :40:) .

marvel_malayer
10-10-2010, 20:14
سعید خان باندهات نیومد من هنوز منتظرم تو شهرمون هم یه جا پیدا کردم میگه 160تومن با بستن یه سیستم کامل که ساب و سیم کشی و اینها رو انجام بده اگه خوبه بگو تا بخرمش

MILIN3M
10-10-2010, 20:39
اخرین عکس قبل از تاج گذاری به ز چسب چوب میخ کوبشم کردم چسب اکواریوم هم الان زدم
رفتم سیمکشی و نصب امپلی هم خودم انجام دادم

cyber861
10-10-2010, 21:53
سلام

Cyber جان این باکس که ساختین سیلد هست دیگه؟ ظاهرش که خوبه فقط واسه ورژن اصلیش که میسازین موکتش کنین دیگه خیلی خوب میشه . باطنش رو نمیدونم دیگه باید اساتید بیان نظر بدن :20: .
این تست SPL که میگید چیه؟ بعد اینکه این ساب 3010 تو باکس پورتد بهتر جواب میده یا سیلد؟ لو بیس 3012 در چه حده؟( البته لو بیس رو هم توضیح بدین ممنون میشم :40:) .

بله سیلده!به خدا امروز اینقدر دنبال موکت گشتم پیدا نکردم!به هر کی میگفتم میگفت تو اراک پیدا نمیکنی!!زیاد رخش مهم نیست .مهم صداست که خیلی گوش رو اذیت میکنه!البته الان تنظیمش کردم.
SPL:
ایجاد فشار بسیار زیاد در یک فرکانس خاصه پایین که سبب میشه تا چند صد متر لرزش و اثرش معلوم بشه!
-که برای هر سابی ممکنه فرق داشته باشه!
تست SPL هم یک تسته که فرکانس های مختلف رو به ساب میده !که ببینیم بیشترین SPL یک ساب رو چه فرکانسیه!که معمولا با ساخت باکس و بررسی نمودارهایش میشه فهمید!
(من همینجوری برای به چالش کشیدن ساب این تست رو گذاشتم)

ساب 3012 یک ساب 12 اینچ هست و رنج فرکانسی اون 39-300 Hz هست.
ساب pw15 که 15 اینچ هست و رنج فرکانسی اش 25-500 هرتز هست.یعنی پهنای اجرای فرکانسی بیشتری داره.هم تو لو بیس و هم دیگر فرکانس ها!

طبق گفته حمید جان ساب های 15 اینچ برای لو بیس بهترن

لو بیس هم بیسی هست که فرکانس پایین ایجاد میکنه!

MILIN3M
10-10-2010, 23:44
خوب تاجشم الان گزاشتم فرصت عکس نبود بزارید ساب هم روش ببندم یه عکس از صندوق عقب میگیرم البته نخندینا سیمکشی و نصبو خودم انجام دادم از موکت هم خبری نیست همهچی رنگیه

khalilpakbaz
11-10-2010, 00:46
سلام Cyber جان بازم ممنون از جوابهای مفیدتون :10:از وقتی اومدم اینجا به لطف شما و سایر دوستان عزیز چیزهای زیادی یاد گرفتم :20:. الان دیگه شدم در حد بوندس لیگا انشالا دیگه بشم در حد لالیگا :8:.

فقط حالا میخوام در مورد این سیستم ماشین دوستم که قبلا گفتم که یه 405 دو گانه سوز هست و یه آمپ ساند استریم RUB 4.600 داره که 1 جفت 6975 V2 و 1 ساب باکس شرکتی پایونر 1200 وات رو باهاش درایو کرده که همونطور که قبلا گفتم آمپش خیلی داغ و سپس پروتکت میکنه و کار همیشگی آمپ هست تا اینکه فکر کنم به خاطر زیاد کردن گین آمپ ساب سوخت !!! و ....

خلاصه الان از تنظیمات آمپ + کابل برق ماشین دوستم عکس گرفتم گذاشتم ببینید وضعیت تنظیمات و کابل برقش چه جوره؟
اگه زحمتی نیست و اشکالی نداره رو قسمتهایی تنظیمات آمپ که مشکل داره یه علامتی بزنید خیلی خوب میشه . وهمینطور مشخص کنید که مثلا رو چه شماره ای باشه گین و دکمه ها و.... ( خلاصه اگه راهنماییهاتون رو روی تصویر نشون بدین یه دنیا ممنون میشم )

عکسهایی از تنظیمات آمپ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم عکس کابل برق آمپلی که از سر مثبت باتری اومده!!! به نظرتون گیج چند هست؟!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظرتون این پروتکت کردن های بیخودی و زیاد میتونه از چی باشه؟؟