PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد فتوشاپ

bijan.sh.ka
25-01-2008, 10:53
سلام
چند سوال داشتم ؟

1) من يه شكل داشتم مي خواستم كه با magicwand اون رو انتخاب وحذف بكنم حالا مي خواستم بدونم روشي هست كه يكدفعه همه شكل مورد نظر را انتخاب بكنم بجز بك گراند مثل اين تصوير ، در اين تصوير من مي خوام كه بسم الله الرحمن الرحيم رو يكدفعه بدون بك گراند انتخاب كنم ورنگيش كنم آيا مي شه اين طور چيزي يا نه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2) من يه تصوير با پشت زمينه داشتم و مي خواستم كه متحركش كنم ولي موقعي كه تبديلش مي كنم به متحرك كيفيت تصوير خراب مي شه و تصوير نقطه هاي در اون به وجود مي آيد مثل اين تصوير پايين ، آيا راه حلي است كه كيفيت تصوير بد نشود ( تصاوير رو نگاه كن چه طور پوست بدنشون بد رنگ شده )
ممنونم

bijan.sh.ka
25-01-2008, 11:16
سلام
يه سوال ديگه

آقا من مي خواستم بدونم كه اين تشعشعات نور را چه طوري ايجاد كنم به اين عكس نگاه كنيد

و سوال ديگه اينكه چه طور به يه نقطه از يه شكل يه جلاه خاصي بديم يعني اينكه ما يه دايره داريم و مي خواهيم كه ( رنگ هاي متاليك رو همه ديدن ، ديد چه برقي مي زنه ) يه نقطه از اون دايره رو يه جلاه خاصي بهش بدم راستش يكي از بچه ها بهم يه سايت معرفي كرد كه من وقتي رفته بودم داخل اون سايت ، اومده بود وپرچم هاي كشور ها رو به صورت دايره هاي برامده كشيده بود و بعد يه نقطه ازش رو ، يه انعكاس خاصي بهش داده بود اگه امكان دارد در اين مورد هم كمكم كنيد
و آخرين سوال ، من مي خواستم كه در فتو شاپ با خط نستعليق بنويسم با چه برنامه اي اين كار رو بكنم آيا با فارسي ساز مريم مي شه به طور عالي در فتوشاپ نوشت و اگه نشد لطف كنيد نرم افزاري كه مي شود اين كار رو باهاش بكنم را بهم معرفي كنيد ممنون مي شم
آقا شرمنده من امروز خيلي ازتون سوال پرسيدم
متشكرم

aram_nfs
25-01-2008, 12:58
سلام
چند سوال داشتم ؟

1) من يه شكل داشتم مي خواستم كه با magicwand اون رو انتخاب وحذف بكنم حالا مي خواستم بدونم روشي هست كه يكدفعه همه شكل مورد نظر را انتخاب بكنم بجز بك گراند مثل اين تصوير ، در اين تصوير من مي خوام كه بسم الله الرحمن الرحيم رو يكدفعه بدون بك گراند انتخاب كنم ورنگيش كنم آيا مي شه اين طور چيزي يا نه ؟

2) من يه تصوير با پشت زمينه داشتم و مي خواستم كه متحركش كنم ولي موقعي كه تبديلش مي كنم به متحرك كيفيت تصوير خراب مي شه و تصوير نقطه هاي در اون به وجود مي آيد مثل اين تصوير پايين ، آيا راه حلي است كه كيفيت تصوير بد نشود ( تصاوير رو نگاه كن چه طور پوست بدنشون بد رنگ شده )

ممنونم

1) برای این کار ابتدار با استفاده از گزینه select color رنگ آبی توصیرت رو انتخاب و حذف کن بقیه تصویری که می مونه همونیه که می خوای البته لایه تصویرت رو از حالت بگ گراند در بیار تا بگ گراند هم حذف بشه
2) متاسفانه فرمت gif فقط تا 256 رنگ رو ساپورت میکنه و علت نقطه نقطه شدن عکست هم از اونه که می تونی به جای gif از فرمت swf یعنی فلش برای این کار استفاده کنی که هم نرم افزار آماده برای این کار وجود داره و هم با خود flash cs3 می تونی این کار رو بکنی

سلام
يه سوال ديگه

آقا من مي خواستم بدونم كه اين تشعشعات نور را چه طوري ايجاد كنم به اين عكس نگاه كنيد

و سوال ديگه اينكه چه طور به يه نقطه از يه شكل يه جلاه خاصي بديم يعني اينكه ما يه دايره داريم و مي خواهيم كه ( رنگ هاي متاليك رو همه ديدن ، ديد چه برقي مي زنه ) يه نقطه از اون دايره رو يه جلاه خاصي بهش بدم راستش يكي از بچه ها بهم يه سايت معرفي كرد كه من وقتي رفته بودم داخل اون سايت ، اومده بود وپرچم هاي كشور ها رو به صورت دايره هاي برامده كشيده بود و بعد يه نقطه ازش رو ، يه انعكاس خاصي بهش داده بود اگه امكان دارد در اين مورد هم كمكم كنيد
و آخرين سوال ، من مي خواستم كه در فتو شاپ با خط نستعليق بنويسم با چه برنامه اي اين كار رو بكنم آيا با فارسي ساز مريم مي شه به طور عالي در فتوشاپ نوشت و اگه نشد لطف كنيد نرم افزاري كه مي شود اين كار رو باهاش بكنم را بهم معرفي كنيد ممنون مي شم
آقا شرمنده من امروز خيلي ازتون سوال پرسيدم
متشكرم
برای ایجاد این تشعشعات می تونی از آموزش هایی که توی بخش تمیرینتات و آموزش ها هست استفاده کنی
برای ایجاد حالت درخشندگی هم از منوی blending option لایت استفاده کی تونی بکنی
برای نستعلیق نرم افزارهای زیادی هستند مثل کلک چلیپا و ... که باید روشی برای انتقال فایلت به فتوشاپ پیدا کنی که برای این کار هم می تونی به تاپیکی که تویاین مورد هست سر بزنی
موفق باشی

bijan.sh.ka
25-01-2008, 13:46
سلام
دستت درد نكنه

علی علی علی
25-01-2008, 13:50
سلام
به نظر من تایپیک سئوالات رو نفکیک کن که بشه جواب داد .حداقل پست دوم رو تو یه تایپیک جدا با یه عنوان براش بذار.
اما جواب پست 1:
شما برای اینکه بتونی فونت یا شکلت رو انتخاب کنی به طوری که فضاهای اطرافش که خالی از پیکسل هستند رو نگیری در قسمت لایها روی لایه مورد :طبق شکل بر روی کادر قرمز رنگ کلیک راست کن و گزینه آبی رنگ رو انتخاب کن.
.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد gif کردن شما این پدیده در متحرک سازی در ایمیج ردی هست اما واسه این که کیفیتت بهتر بشه اولا‍ً از طیفهای رنگی استفاده نکن .دوم اینکه در ایمیج ردی از منو edit بر روی perfrence کلیک کن و گزینه optimization زو کلیک کن.بر روی namded setingکلیک کن و از آن گزینهای مختلف رو امتحان کن ببین کدوم برای عکس مورد نظر بهنرین کیفیت با کمترین حجم رو بهت میده.
3-از نرم افزار gifanimator جهت متحرک سازی بهره ببر.

پست2:
برای اتعکاس دادن نور راهای زیادی هست که من بهت توصیه میکنم که آموزشهای این انجمن رو بخونی تا نسبت به هرکاری که میخوای انجام بدی یه انعکاس متناسب ایجاد کنی.
مثلا: یه لایه جدید ایجاد کن. اون قسمت مورد نظرانعکاس رو با قلم براش رنگ سفید متمایل به زرد رنگ بزن.
از قسمت bending لایه در قسمت opacity درصد لایه رو کم کن.(البته این که من گفتم خیلی مبتدی بود)و با خوندن آموزشها حرفهای یاشو یاد میگیری.
شما میتونی از فونت نستعلیق در تایپیک انواع فونت بهره ببری (در نرمافزارهای آٰیس ) هم هست

bijan.sh.ka
25-01-2008, 20:45
سلام
ممنون از كمكت

bijan.sh.ka
05-02-2008, 16:45
آقا من هركاري مي كنم نمي دونم كه چه طور نور رو مثل اون تصوير الله كنم اگه كسي مي دونه كه چه طور بايد اين كار رو بكنم لطفا كمك كنه لطفا كامل مراحل رو توضيح دهيد

Saeed kmss-D
05-02-2008, 18:20
سلام...

از فيلطر Radial Blur تو زير شاخه Blur ميتوني كمك بگيري!

موفق باشي♥♥♥

bijan.sh.ka
16-02-2008, 11:10
سلام
كسي مي تونه در اين مورد كمك كنه
من مي خواستم بدونم كه چطوري مي شه كاري كرد كه اين noiz ها را در ايت تصوير از بين ببرم اگه به تصوير نگاه كني
مي بيني كه نوشته ها بريده بريده هستند و خط هاي آن يكدست و صاف نيستند حالا مي خواستم بدونم كه چطوري مي شه كاري كرد كه اين بريده بريدگي ها از بين بره و نوشته قشنگ و يكدست بشه و آيا مي شه كاري كرد كه نوشته وضوحش زياد بشه و بتونم بزرگ كنم تصوير رو اگه بتونيد كامل مراحل رو توضيح بدهيد ممنون مي شم
به تصوير نگاه كنيد

bijan.sh.ka
16-02-2008, 12:05
سلام
آقا سعيد من هر كاري مي كنم نمي تونم اون تشعشعات نور رو درست كنم آخه اون چيزي كه شما گفتيد فقط تصوير رو محو مي كنه و مثله اينكه تصوير رو مثل خاك پاشيده باشند ولي اين الله نور در اون به جلو حركت مي كند و من حتي از wind هم كه در فتوشاپ است هم استفاده كردم ولي اون هم چيزي كه من مي خواستم رو انجام نداد حالا اگه ممكن است مراحل رو اگه كامل مي تونيد توضيح بدهيد ممنون مي شم

bijan.sh.ka
16-02-2008, 15:47
دوست عزيز چند پست اول رو نگاه كن كه من زدم اون الله كاملا مشخص است و فرمتش هم gif است و اشعه ها يي نوري كه از اون بيرون مي آيد كه كاملا مشخص است 3 يا 4 پست قبل

Saeed kmss-D
16-02-2008, 17:07
سلام
آقا سعيد من هر كاري مي كنم نمي تونم اون تشعشعات نور رو درست كنم آخه اون چيزي كه شما گفتيد فقط تصوير رو محو مي كنه و مثله اينكه تصوير رو مثل خاك پاشيده باشند ولي اين الله نور در اون به جلو حركت مي كند و من حتي از wind هم كه در فتوشاپ است هم استفاده كردم ولي اون هم چيزي كه من مي خواستم رو انجام نداد حالا اگه ممكن است مراحل رو اگه كامل مي تونيد توضيح بدهيد ممنون مي شم

سلام...

به اين تاپيك ها و اموزش ها سر بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشي♥♥♥

bijan.sh.ka
16-02-2008, 17:27
سلام
دستت درد نكنه آقا سعيد
اگه ممكن است به اون سوالم كه در صفحه 1 همين تاپيك پرسيدم و يكي به آخر مونده است در بين سوالات هم جواب بديد ممنون مي شم

xsi_xsi
17-02-2008, 16:51
سلام
كسي مي تونه در اين مورد كمك كنه
من مي خواستم بدونم كه چطوري مي شه كاري كرد كه اين noiz ها را در ايت تصوير از بين ببرم اگه به تصوير نگاه كني
مي بيني كه نوشته ها بريده بريده هستند و خط هاي آن يكدست و صاف نيستند حالا مي خواستم بدونم كه چطوري مي شه كاري كرد كه اين بريده بريدگي ها از بين بره و نوشته قشنگ و يكدست بشه و آيا مي شه كاري كرد كه نوشته وضوحش زياد بشه و بتونم بزرگ كنم تصوير رو اگه بتونيد كامل مراحل رو توضيح بدهيد ممنون مي شم
به تصوير نگاه كنيد

سلام.

لطفاً فایل اصلی رو آپلود کن تا من یه زوری بزنم. اگه شد و کار داد می نویسم باید چیکار کنی.

راستی منظورت همون لبه های ناصافه که با دایره آبی مشخص کردی ؛ و نه نویز ؟ آره.

من منتظرم.

bijan.sh.ka
17-02-2008, 19:03
سلام
بله دوست عزيز منظورم همون لبه هاي ناصافه اينم عكس اصلي

bijan.sh.ka
06-03-2008, 21:09
سلام
بچه ها كسي مي تونه چند سايت خارجي بهم معرفي كنه كه فتوشاپ آموزش ميدند