PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیم کارت در لپ تاپ !

میثم کاظمی
25-01-2008, 03:57
باسلام خدمت تمامی بچه های سایت.من یه dell vostro 1500 دارم که سیم کارت می خوره .2 ماه دارم تحقیق می کنم که به یه جوابی برسم اخر نشد که نشد که راش بندازم .تو هر فرومی و تو هر سایت فنی لپ تاپ داخی و خارجی پم گذاشتم نشد که نشد.هر کی می یاد یه چیزی می گه ناقص و می ره:41: یکی می گه دیتا کارت باید گرفت یکی می گه باید یری تو سایتش dell رجیستر کنی تا unlock بشه و ....هر کاری کردم نشد .دارم دیوونه می شم اخه نتیجه نگرفتم.کم کم باید جایزه تعیین کنم براششششششششش!امیدوارم هر کی می تونه کمک کنه!خدا نکنه این پم بدون جواب نمونه و خاک نخوره!

EHSANRF
25-01-2008, 13:53
سيم كارت رو ميتوني مثل ايرانسل! به لپ تاپ وصل كني بدون نياز به گوشي تو اينترنت چرخ بزني!

REGISTERED USER
25-01-2008, 15:01
کافیه سیم کارت رو توی شکاف زیر باتری تعبیه کنی و کانکشن ها رو بر این اساس تنظیم کنی :

اگر از دیتا کارت (PCMCIA) برای اتصال لپ تاپ خود استفاده می کنید، هنگام نصب کارت یا تنظیم اتصال به شبکه این اطلاعات را وارد کنید (*اسامی اطلاعات زیر ممکن است برای مدل های مختلف کارت متفاوت باشد):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

surena_iran2564
30-01-2008, 01:36
میشه یکم درباره pcmcia توضیح بدین؟؟اینا به همه مدلهای نوتبوک وصل میشن؟؟؟مثلآ با یه سیم کارت ایرانسل تا چه سرعتی میشه به اینترنت وصل شد؟؟چه مدلهای خوبن؟؟در چه قیمتایی هستن؟؟چه مدلایی رو توصیه میکنید؟؟
مثلآ بین این 2 تا مدل کدوم بهتره:

؟رو همه ویندوز ها نصب میشن
؟؟

اگه ممکنه یکم توضیح بدین.ممنون.

میثم کاظمی
30-01-2008, 03:55
من یه سیم کارت ایرانسل گرفتم ولی اخه چیکار باید بکنم؟توضیحات ضعیفه.تو سایت ایرانسلم که می رم یه سری مشخصات فنی بدون اطلاعات داده.اخه باید چیکار کنیم .از نمایندگیهای لپ تاپ هم می پرسم همه بوغند
.
فقط تو قیمت استادند نه فنی .گندشو در اوردند

REGISTERED USER
30-01-2008, 22:51
خوب من هم تا حالا راه اندازی نکردم ...

اگر از کارت دیتا که تو شکاف نصب میشوند استفاده کنی راه اندازی داره

میگردم اگر یافتم خبرتون میکنم

میثم کاظمی
04-02-2008, 01:17
اقا خبری نشد؟دیدید خاک می خوره !ههههههههههههیچکی بلد نیست

saint.angel
04-02-2008, 22:07
shoma mikhayn sim kart bezarid ro loptopeton vase chi
mikhayn chikar konid

میثم کاظمی
10-02-2008, 03:56
می خوام از امکاناتش استفاده کنم
اینترنت و ...

saint.angel
10-02-2008, 10:05
خيلي جالبه...
منم مشتاق شدم در موردش بدونم...

surena_iran2564
11-02-2008, 20:09
چه جالب که همه مثل خودم میخوان بدونن!!! اگه کسی اطلاعلاتی داره بزاره لطفآ.

barbod_vb
11-02-2008, 21:04
سلام ، من هم ميخوام يه 1500 بخرم با اين مشخصات:
سي پي يو 2.2
رم 2 گيگ
گرافيك 512
قيمت با گارانتي 1300 گفتن.
شما ازش راضي هستي ، اين مشكل كم بودن صدا بلند گوها، گرم شدن، و مخصوصا مشكل مانيتور ش چيه؟؟؟؟!!!
با اون مشكلي ندارين؟؟؟؟؟؟؟!!!!! من ميخوام دات نت . sql server كار كنم و كمي هم كار گرافيكي. جواب ميده؟؟؟

saint.angel
11-02-2008, 22:25
سي پي يو 2.2
رم 2 گيگ
گرافيك 512
شما ازش راضي هستي ، اين مشكل كم بودن صدا بلند گوها، گرم شدن، و مخصوصا مشكل مانيتور ش چيه؟؟؟؟!!!
با اون مشكلي ندارين؟؟؟؟؟؟؟!!!!! من ميخوام دات نت . sql server كار كنم و كمي هم كار گرافيكي. جواب ميده؟؟؟

من ارزونتر از این گرفتم البته یه کم حدود یه ماه و نیم پیش ...
تا الانم ازش راضیم مشکلی ازش ندیدم...
موفق باشید ...

ForceX
12-02-2008, 23:20
سي پي يو 2.2
رم 2 گيگ
گرافيك 512
دقیقا همین مشکلاتی رو که گفتی داره
من از قدرتش راضیم ولی از کیفتش نه

میثم کاظمی
13-02-2008, 03:07
من این مشکلات نمبینم چطور می گید در حالی که اید 1500 vostro پنجمین لپ تاپمه
1.اصلان مشکل صدا نداره.ایده اله اگه البته نخواین با هاش کنسرت را بندازین
2.گرم شدنش عادیه.من لپ تاپ سونیم و اچ پیم ترکونده بودند گرما رو
حتی صدای فنشم ارومه
3 Lcd نصبت به سونی 10 درصد کمتره ولی گرافیکش نصبت به لپ تاپ های زیر 2 عالیه
4
بحث تایپیک بجسبید که مشکله مون حل شه

barbod_vb
13-02-2008, 07:17
mer30
\\\\\\\\\\

saint.angel
13-02-2008, 22:38
مثل اینکه این تاپیک نمیخواد به نتیجه ای برسه !!!!

میثم کاظمی
16-02-2008, 01:09
این فقط یک جا برای گذاشتن سیم کارت هست و شما باید کارت WWAN رو که به شکل زیر هست و برای شرکتهای AT&T و یا Vodafone و غیره طراحی شده است و شما اگر ان کارت رو داشته باشید و این جای سیم کارت رو هم داشته باشید میتونید با دادن حق اشتراک در کشورهایی مثل استرالیا و خیلی دیگر از کشورهای دیگر از اینترنت پر سرعت به صورت بیسیم بهره ببرید و در ایران کاملا بدون استفاده است .

به این کارت HSDPA card هم میگویند .

در واقع شرکت دل این جا رو برای این کار گذاشته است و خودش جزو امکانات محسوب میشه چون نوت بوکهایی که چنین چیزی رو ندارند باید جدا گانه کارتی که سیم کارت داخل اون قرار میگیره رو خریداری بکنند.

در لینک زیر میتونید مشخصات خوبی در مورد این نمونه اینترنت داشته باشید .
wireless broadband

khashayar581
19-02-2008, 16:13
من لپ تاپ Sony Vaio SZ-460N دارم که رو خودش ماژول سیم کارت داره.
ولی روی سیم کارت Cingular که روش بوده قفل شده بود. بعد از کمی تحقیق توی سایت سونی دیدم که اگر با ساپورت تماس بگیری و شماره IMEI رو بهشون بدی بهت Unlock Code رو میدن.
من هم تماس گرفتم و ازم کلی اطلاعات گرفتن و آدرسم رو پرسیدن و بعدش وصل کردن به بخش Level 2 Support اون یارو هم فایلم رو نگاه کرد و گفت ما Unlock Code رو فقط به مشتری های داخل آمریکا میدیم و بعد عذر خواهی کرد.
واسه همین من مشخصات لپ تاپم رو دادم به داییم که تو آمریکا هست و اون از طرف من تماس گرفت و اون ها هم بعد از چک کردن مشخصات و اطمینان از اینکه توی آمریکا هست، Unlock Code رو بهش دادن.
من هم تازه دیشب ماژولش رو Unlock کردم.
حالا میخوام یه سمیکارت ایرانسل بخرم و تست کنم و ببینم چطوری میتونم راش بندازم.
خبرش رو اینجا میدم...

surena_iran2564
06-05-2008, 11:13
من نوت بوک مدل xps 1530 دارم که خودش جای سیم کارت داره . ولی وقتی سیم کارت ایرانسل رو میندازم توش . هیچ اتفاقی نمیوفته.
چجوری میتونم باهاش اینترنت وصل بشم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکم بیشتر توضیح بدین.
اگه کسی تونسته به اینترنت وصل بشه بیاد یکم توضیح بده دیگه!!!!!

REGISTERED USER
06-05-2008, 12:04
فعلا کسی نتونسته با خود ماژول های نصب شده زیر باتری به شبکه Wan وصل بشه و یا بتونه از Gprs استفاده کنه !

آرزویی است بس محال !

در ضمن شما اگر میخوای از طریق GPRS و packed data ترانسفر داشته باشی باید حتما یک PCMCI data card بخری چون این ماژول ها نصب شده روی نوت بوک دل فقط 3G UMTS/HSDPA را ساپورت میکنند که توی ایران نداریم ! :27:

babak razaghi
08-05-2008, 19:02
یعنی اینکه شکاف زیر باطری که جای سیم کارته ، تو ایران غیر قابل استفادست ؟

میشه توضیح بیشتری در این مورد بدید که دقیقا چه جوری میشه از یه سیم کارت برای اتصال به اینترنت استفاده کرد ؟

سرعتش در چه حد و چه هزینه ای رو باید در نظر داشت ؟

REGISTERED USER
08-05-2008, 23:33
اگر راه اندازی کرده بودم می تونستم جواب بدم

ایرانسل که سرعتش افتضاحه و به 1 کیلو بایت هم در پر سرعت ترین حالتش نمیرسه ... قبلا با pc card یکی از دوستان وصل شده اما اصلا جالب نبود

Mohandes_mansour
08-05-2008, 23:52
باید یه راهی داشته باشه!

REGISTERED USER
08-05-2008, 23:58
یکی از بچه های مهندسی کامپیوتر از دوستانم روی سری E تونسته بود یه کارایی کنه البته با نصب چند ماژول و ...

یادمه پارسال میگفت تونستم استفاده کنم ... اگر وقت داشتم سراغش رو میگیرم اما اگر دوستان اطلاعاتی دارند ( نه چرندیات همیشگی) و واقعا راه اندازی کردند نحوه استفاده اش رو لطف بفرمایند

Mohandes_mansour
09-05-2008, 00:32
یکی از بچه های مهندسی کامپیوتر از دوستانم روی سری E تونسته بود یه کارایی کنه البته با نصب چند ماژول و ...

یادمه پارسال میگفت تونستم استفاده کنم ... اگر وقت داشتم سراغش رو میگیرم اما اگر دوستان اطلاعاتی دارند ( نه چرندیات همیشگی) و واقعا راه اندازی کردند نحوه استفاده اش رو لطف بفرمایند

آقا من امشب یه کم در مودش تحقیق می کنم!
این یسم کارت رو توش میذارم! ببینم جواب میده با این GPRS یا نه!!!

ashkan1360
31-05-2008, 10:11

w700
31-05-2008, 10:31
آقا اگه میخواید با ایرانسل به اینترنت وصل بشید کلا قیدش رو بزنید 2 دلیل :
1.سرعت واقعا افتضاح که قابلیت استفاده رو نداره
2.هزینه بسیار بالا
ولی ایرانسل نوید این رو داده که سرویس Edge رو به ایران بیاره.
با اومدن این سرویس شما یه راحتی میتونید با سرعت بسیار بالا (حتی بشتر از 200kb) به اینترنت وصل بشید.
تازه ما تو ایران سرعت اینترنت خونگیمون اینه و باهاش مشکل داریم چه برسه به سیم کارت!!!؟؟؟؟؟
اینم یه نصیحت از من که قیدش رو بزنید (البته تا اومدن سرویس های جدید)

ashkan1360
31-05-2008, 10:39
حالا من میخوام این سیمکارت رو روی نوت بوکم راه بیندازم
جدای از سرعت خوب یا بد
همه میگن تو ایران نمیشه
من توی فروم های خارجی هم که نگاه کردم ، خیلی ها باهاش مشکل داشتن

morteza_mzh
31-05-2008, 11:18
بین این همه اساتید کسی پیدا نمیشه که بدونه چطوری میشه با سیم کارت به اینترنت وصل شد ؟!
من زیر باطری یه جایی دیدم که انگاری مخصوص سیمکارت بود ، سیمکارت رو هم توش گذاشتم (ایرنسل) ، ولی بعد از بالا اومدن win هیچ عکس العمل خاصی نداشت . تو قسمت network هم که رفتم چیزی با عنوان GPRS یا سیمکارت یا به این مضمون نداشت.
به هر حال اگر کسی چیزی میدونه همه مشتاقن.

REGISTERED USER
01-06-2008, 00:57
بگردید و بتحقیقید

spider2
19-11-2008, 23:40
بجه ها این پست و دتدم که تایپیک بیاد بالا.
کسی چیز تازهای نفهمیده درباره این slat?

khashayar581
11-01-2009, 17:12
من خلاصه بعد از Unlock کردن ماژول و تعویض نرم افزار اصلی خود Sony که روی Laptop نصب بود تونستم با ایرانسل به اینترنت وصل بشم و همچنین از طریق لپ تاپم با سیم کارت ایرانسل SMS بزنم و SMS ها رو بخونم. ولی تماس نمیشه گرفت.
سرعت اینترنت به شدت پایینه و در ضمن اکانت ایرانسلم هم مثل خوره کم شد. به همین دلیل دیگه ازش استفاده نکردم. فقط خواستم به اطلاع برسونم که شدنی هست. ولی مقرون به صرفه نیست. مگر اینکه از سایت های موبایل مثل یاهو موبایل و .. که مخصوص موبایل طراحی شدن و حجم کمی دارن استفاده کنین که زیاد براتون پول نیوفته.
در ضمن نرم افزاری که من به جای اونی که روی لپ تاپم نصب بود استفاده کرم این بود: Vaio Smart Network

hamnemo
11-01-2009, 20:02
سلام
منم یه xps 1530 دارم
این لپ تاپ هم سیم کارت میخوره
دقیقا" پشت باتری
ولی تا حالا ...

sari-1369
11-01-2009, 22:52
من خلاصه بعد از unlock کردن ماژول و تعویض نرم افزار اصلی خود sony که روی laptop نصب بود تونستم با ایرانسل به اینترنت وصل بشم و همچنین از طریق لپ تاپم با سیم کارت ایرانسل sms بزنم و sms ها رو بخونم. ولی تماس نمیشه گرفت.
سرعت اینترنت به شدت پایینه و در ضمن اکانت ایرانسلم هم مثل خوره کم شد. به همین دلیل دیگه ازش استفاده نکردم. فقط خواستم به اطلاع برسونم که شدنی هست. ولی مقرون به صرفه نیست. مگر اینکه از سایت های موبایل مثل یاهو موبایل و .. که مخصوص موبایل طراحی شدن و حجم کمی دارن استفاده کنین که زیاد براتون پول نیوفته.
در ضمن نرم افزاری که من به جای اونی که روی لپ تاپم نصب بود استفاده کرم این بود: Vaio smart network

به نظرت نرم افزارش رو دل کار میکنه ؟

patoghiranian
12-01-2009, 00:57
سلام دوستان

من هم شدیدا نیاز دارم که لپ تاپم رو با استفاده از gprs به اینترنت وصل کنم!
تا اونجایی که من در موردش تحقیق کردم و شنیدم این لپتاپهایی که سیم کارت می خورند با سیستم تلفن همراه ایران سازگار نیستند و نمیشه باهشون کار کرد!

ولی یکی می گفت که یه کارتی هست که با استفاده ازpcmcia و گذاشتن سیم کارت توی اون میشه نوت بوک رو با استفاده از gprs سیم کارت به اینترنت وصل کرد ! کسی می دونه اسم این دستگاه چیه و کجا میشه گیرش آورد ؟
اسمش دیتا کارت نیست ؟

متشکرم

sari-1369
12-01-2009, 01:29
اینهمه درد سر نمی ارزه .... خوب گوشیمونو با بلوتوث به لپتاپ وصل میکنیم و هر کاری دوست داریم انجام میدیم .

من فعلا واسه کلاس گزاشتن جلو ملت و اینکه به اندازه پولی که دادیم استفاده کنیم دنبالشم [ شوخی ] :d

ولی جدا ، این بلوتوث شارژ لپتاپو گوشیو میخوره . از خود شکاف سیمکارت لپتاپ بشه استفاده کرد خیلی خوب میشه .

ashkan1360
12-01-2009, 21:29
آره
مال من هم داره
vostro 1500
ولی تا اونجایی که من فهمیدم علاوه بر شکاف باید wwan هم توی دستگاه باشه که مال من نداره
قیمتش هم بالای صده و .......

patoghiranian
12-01-2009, 23:45
آقا از خیر لپ تاپ سیم کارت خور گذشتیم ...

حداقل بگید اون کارت pcmcia که سیم کارت می خوره و باهش میشه به اینترنت وصل شد اسمش چی هست ؟ از کجا میشه تهیه کرد ؟ و آیا توی ایران جواب میده یا نه ؟

متشکرم

mshiraz.2009
29-01-2009, 13:37
چه تاپیک امیدوار کننده ای........

Rmin69
30-01-2009, 18:19
اینهمه درد سر نمی ارزه .... خوب گوشیمونو با بلوتوث به لپتاپ وصل میکنیم و هر کاری دوست داریم انجام میدیم .

من فعلا واسه کلاس گزاشتن جلو ملت و اینکه به اندازه پولی که دادیم استفاده کنیم دنبالشم [ شوخی ] :d

ولی جدا ، این بلوتوث شارژ لپتاپو گوشیو میخوره . از خود شکاف سیمکارت لپتاپ بشه استفاده کرد خیلی خوب میشه .
یعنی با بلوتوث به اینترنت وصل میشی یا تماسها و اس ام اس هاتو کنترل میکنی؟

sari-1369
31-01-2009, 02:28
یعنی با بلوتوث به اینترنت وصل میشی یا تماسها و اس ام اس هاتو کنترل میکنی؟

ببین . گوشیت بوسیله بلوتوث از طریق برنامه ای که رو کامیپیوتر نصبه به کامپیوتر کانکت میشه . بعدش هر کار می خوای می کنی . اس ام اس میدی ، اس ام اس دریافت میکنی . لیست تماسهای ورودی خروجی و نا موفقتم میبینی . اگه خواستی هم تو لپتاپ می تونی از اینترنت سیمکارتت استفاده کنی

Mostafa65
09-02-2009, 04:17
کدوم برنامه ای که رو کامپیوتر نصبه آقای Sari1369 ؟؟ یکم بیشتر توضیح بده ما هم استفاده کنیم!

sari-1369
09-02-2009, 17:15
نرم افزار pc suiet . همون نرم افزاری که تو cd گوشیها هست . ( همه گوشی ها )

برای داشتن امکانات بیشتر می تونین از نرم افزار my phone explorer هم استفاده کنین . ( فقط sony ericson )

Mostafa65
18-02-2009, 23:34
آقای Sari1369 بابت روشی که ارائه دادی بسیار متشکرم ، چیز فوق العاده ای بهم یاد دادی ،همینکه هر جا بتونیم بصورت بی سیم به اینترنت وصل شیم کافیه ولی مساله ای که هست سرعتشه ، در حالت اتصال از طریق Bluetooth سرعت اتصال رو 115 نشون میده ، و رد حالت اتصال با کابل هم سرعت رو 460 Kbps میزنه ، ولی سرعت دانلود در هر دو حالت از 5.5 کیلو بایت تجاوز نمی کنه که این به نظر من مشکوکه ، یعنی سرعت دانلود به این مقدار محدود شده و الا چنین پهنای باندی سرعت دانلودش خیلی بیشتر از اینا باید باشه ، درست میگم؟ راه حلی برای زیاد کردن این سرعت وجود داره؟ نرم افزاری چیزی؟

mahfa2236
08-03-2009, 18:19
سلام منم هر کاری میکنم راه اندازی نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟چی گار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟/

vesall
08-07-2010, 15:45
:41::41::41::41:

آقا می ارزه من به خاطر سیم کارت خور بودن INSPIRON .1564 بی خیال Studio .1555 بشم ؟؟؟ (اصلا این دو تا به درد می خورن ؟؟؟ )

majid_3ma
08-07-2010, 16:46
:41::41::41::41:

آقا می ارزه من به خاطر سیم کارت خور بودن INSPIRON .1564 بی خیال Studio .1555 بشم ؟؟؟ (اصلا این دو تا به درد می خورن ؟؟؟ )

روی سیمکارتش زیاد حساب نکن چون تو ایران استفاده نمیشه و اینکه اکثر دل ها فقط جاشو دارن ولی ماژول رو ندارند

Master89
30-07-2010, 14:27
akharesham hichi

mosilovesyou
02-08-2010, 17:30
آقای Sari1369 بابت روشی که ارائه دادی بسیار متشکرم ، چیز فوق العاده ای بهم یاد دادی ،همینکه هر جا بتونیم بصورت بی سیم به اینترنت وصل شیم کافیه ولی مساله ای که هست سرعتشه ، در حالت اتصال از طریق Bluetooth سرعت اتصال رو 115 نشون میده ، و رد حالت اتصال با کابل هم سرعت رو 460 Kbps میزنه ، ولی سرعت دانلود در هر دو حالت از 5.5 کیلو بایت تجاوز نمی کنه که این به نظر من مشکوکه ، یعنی سرعت دانلود به این مقدار محدود شده و الا چنین پهنای باندی سرعت دانلودش خیلی بیشتر از اینا باید باشه ، درست میگم؟ راه حلی برای زیاد کردن این سرعت وجود داره؟ نرم افزاری چیزی؟

هر 8 بیت میشه 1 بایت !!!!!

سرعت رو به بیت مینویسن ولی برای دانلود تبدیل به بایت میشه ! شما اگه سرعت کانکتتون 64kbps باشه باید با 8 کیلو بیات در ثانیه دانلود کنید

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:28 PM ----------

سلام به همه ی اساتید محترم

میخواستم یه چیزی رو که فکر میکنم درست باشه رو بهتون بگم :*

بعضی از مدل های نوت بوکی موجود در ایران مثل 3500 دل - سیم کارت شبکه ی 3G رو میخورن . ما متاسفانه هنوز این تکنولوژی رو تو کشورمون ندارم و دارم از GSM استفاده میکنیم :*

قربون همگی . پس یادتون باشه معدودی از سیم کارتا با ایران مطابقت داره

DiDaX
29-08-2010, 14:23
سلام دوستان
میشه منو واسه استفاده از سیم کارت رو لپتاپ راهنمایی کنید ؟
کسی استفاده کرده ؟

_ermia
29-08-2010, 15:54
سلام دوستان
میشه منو واسه استفاده از سیم کارت رو لپتاپ راهنمایی کنید ؟
کسی استفاده کرده ؟

سلام
همه لپ تاپ ها نمیتونن، اولا که باید سیم کارت بخوره (که اصولا زیر باطری هست جاش، باطری رو دربیارید جاش خشاب سیم کارت رو باید داشته باشه)
دوم اینکه باید سخت افزارشم داشته باشه، یعنی داخل لپ تاپ مثل مثلا کارت وایرلس که سخت افزار داره، اون هم ماژولی داره که باید نصب شده باشه (اکثر لپ تاپ ها که جای سیم کارت رو دارند، دیگه سخت افزارش رو نذاشتند و باید خودتون بخرید)
سوم اینکه باید EDGE رو هم ساپورت کنه (اکثرا فقط 3G رو ساپورت میکنند که تو ایران هنوز راه نیافتاده، تو ایران تازه EDGE راه اندازی شده)
چهارم اینکه نباید محدود به اپراتور خاصی باشه که تو ایران هم جواب بده
اگه همه اینا برقرار بود، باید برنامش رو هم نصب کنید تا کار کنه دیگه، برنامه ای مثل 3G Watcher Generic
تو این انجمن دوستانی بودند که لپ تاپ مارک فوجیستو داشتند و جواب داده براشون، فعلا مثل اینکه همین برند جواب داده.
اینم پست دوستی که لپ تاپشون این ویژگی رو داشته:

یا اصلا WWAN لپ تاپ رو بیخیال بشید و یه دانگل بخرید که به صورت usb به لپ تاپ متصل میشه و سیم کارت میخوره و میتونید از اینترنت سیم کارت استفاده کنید، اینجا راجع به این دانگل ها بحث شده:

zeraati
03-09-2010, 12:53
سلام
تورو خدا راهنماییم کنید. لپ تابم جای سیم کارت داره ولی وقتی سیم کارت را توش میزارم هیچ اتفاقی نمی افته.
تو کاتالوگش که نوشته میتونی استفاده کنی. چه کار باید کرد. آیا نرم افزار 3g watcher میخواد؟

_ermia
03-09-2010, 14:48
سلام
تورو خدا راهنماییم کنید. لپ تابم جای سیم کارت داره ولی وقتی سیم کارت را توش میزارم هیچ اتفاقی نمی افته.
تو کاتالوگش که نوشته میتونی استفاده کنی. چه کار باید کرد. آیا نرم افزار 3g watcher میخواد؟

سلام
فقط جای سیم کارت داشتن کافی نیست، باید ماژولشم داخل لپ تاپ تعبیه شده باشه
جای سیم کارت فقط ظاهرشه، اون قطعه که کار اصلی رو انجام میده رو اصولا روی خیلی از مدل ها قرار نمیدن و خودتون باید بخرید، لپ تاپ رو باز کنید (یا بدین باز کنند) و اون قطعه سخت افزاری رو نصب کنید.
اگر لپ تاپتون دل هست که احتمال 99% ماژول رو نداره
میتونید تو Device Manager چک کنید ببینید سخت افزارش هست یا نه
البته اگر ماژول نصب بود حتما وقتی سیم کارت رو میذاشتید یک عکس العملی نشون میداد (یا لااقل میگفت درایورش رو نصب کنید)

راحت ترین راه اینه که نرم افزار رو نصب کنید، اگه ماژولش رو نداشته باشه سیستمتون، حتما معلوم میکنه، مثلا برای من نوشت : No Device Detected

موفق باشید

4MaRyAm
03-09-2010, 14:51
من یه دل وسترو 1510 دارم. آیا این مدل هم سیم کارت میخوره؟

_ermia
03-09-2010, 15:35
من یه دل وسترو 1510 دارم. آیا این مدل هم سیم کارت میخوره؟

ندیدم جایی جزو ویژگی های 1510نوشته شده باشه، اما برای اطمینان باطری رو در بیارید (لپ تاپ خاموش باشه) زیر محل قرار گرفتن باطری ببینید جای سیم کارت داره یا نه، یه خورده باید با دقت نگاه کنیدف ممکنه خیلی تو چشم نباشه

البته همونطور که تو پست قبلی هم گفتم، حتی اگه جای سیم کارت هم داشته باشه، به معنی این نیست که میتونید استفاده کنید (همون دلایل پست قبل)

zeraati
03-09-2010, 22:37
سلام
نرم افزار 3g watcher را از کجا میتونم دانلود کنم؟

_ermia
03-09-2010, 23:27
این لینک سایتش هست، اگه از قسمت دانلود میدونید که کدوم مدل رو برای دانلود انتحاب کنید، بهتره از خود سایتش برنامه رو بگیرید:

اما لینک ورژنی که برای خودم نصب کردم رو هم براتون میذارم، اگر از سایت بالا نتونستید پیدا کنید که چی رو دانلود کنید، از لینک زیر بگیرید و تست کنید:
حجم: حدود 17 مگا بایت

اما اگر لپ تاپتون دل هست، دل خودش برنامه داره برای این کار، اسمش Dell Mobile Broadband Manager
تو صفحه درایورهای لپ تاپتون شاید باشه اگر دل دارید، یا لینک زیر رو امتحان کنید:
حجم: حدودا 30 مگا بایت

moderntalk
03-09-2010, 23:47
سلام.
من لپتاپم y550 لنوو هست .آیا میشه از سیم کارت ایرانسل برای اتصال به اینترنت استفاده کرد؟

_ermia
04-09-2010, 15:16
سلام.
من لپتاپم y550 لنوو هست .آیا میشه از سیم کارت ایرانسل برای اتصال به اینترنت استفاده کرد؟

سلام
تو چندتا پست قبل جواب سوالتون داده شده
اگر جای سیم کارت داره، که باید ببینید ماژولش هم نصبه رو لپ تاپ یا نه، که گفتم چطوری متوجه این موضوع بشید که ماژول نصبه یا نه

جای سیم کارتم که اصولا زیر باطری هست اگه باشه

meysam41
09-09-2010, 15:18
دوستان عزیز. این اولین ارسال من هست ولی فکر میکنم خیلی کامل بصورت تصویری در مورد لپ تاپ های DELL با این لینک که گذاشتم جواب دوستان رو دادم. در صورت سوال بنویسید تا جواب را پیدا کنم.
با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saam_metal5
18-09-2010, 19:46
خوب من همه پستهای دوستان رو خوندم خوب با این همه تفاسیر میخواستم من الان با سیم کارت ایرانسل میتونم با لپ تاپ Dell 1558 به اینترنت وصل بشم؟:20: یعنی از نظر سخت افزاری ساپورت میکنه؟

atguli
13-10-2010, 18:51
دوست عزيز meysam41
براي اينكار بايد دستگاه مربوطه را داشته باشيم! اين هم مشخصات دستگاه :

ما ميخواهيم از محل سيم كارت كه زير باتري موجود است استفاده كنيم:41:
البته با گوشي ميشه وصل شد اما ما دنبال روش استفاده از محل سيم كارت هستيم.

daeereza
10-11-2010, 12:50
سلام
چون همه در مورد اين موضوع سئوال دارند.تجربيات خودم رو در اين مورد مي نويسم.
حدودا يك ماه پيش يك نت بوكnetbook دل از آمريكا برام فرستادند مدل Mini 1012 كه روش هم wwan و هم جاي سيم كارت و هم gps داره.
داخل جاي سيم كارت يك سيم كارت مال شركت AT&T بود كه روش كلمه 3g نوشته بود.
اوائل چون ويندوز 7 نسخه استارتر روش نصب بود فكر كردم كه اين جاي سيم كارت يا الكي هست و يا توي ايران جواب نميده. چون وقتي سيم كارت ميزاشتم توش هيچ عكس العملي نشون نمي داد.
از آنجاييكه ويندوزش خيلي مزخرف بود اونو پاك كردم و ويندوز xp pro+sp3 روش نصب كردم.
بعضي از درايورهاي مربوط به ويندوز xp در داخل سي دي همراه اون بود. كه نصب كردم و بعضيهاش رو هم كه جديدترش اومده بود از سايت دل دانلود كردم.
الان بوسيله يك برنامه بنام dell mobile utility و يك سيم كارت ايرانسل مي تونم به اينترنت وصل بشم.
البته بقول دوستمون 5000 تومن اعتبارم خيلي زود تموم شد.
و نظر من اگه كسي بخواد از اين سرويس استفاده كنه بهتره از سرويس نامحدود يكماهه ايرانسل كه ده هزارتومن ميشه استفاده كنه.
يه كار ديگه هم كه ميشه با اين سيم كارت كرد اينه كه ميشه sms ارسال و دريافت كرد. البته با برنامه خودش مثل اينكه با حرف "ي" فارسي مشكلي داره كه اونا رو ارسال نميكنه.
هنوز نتونستم برنامه اي كه بشه از اين طريق تماس تلفني گرفت رو پيدا كنم. چند تا رو نصب كردم ولي كار نكرد.
مشكل ديگه ام اينه كه با اينكه برنامه نشون ميده كه با سرويس edge وصل شده ام اما شبكه wwan سرعت رو 118 kb/s نشون ميده كه حدود 15 كيلوبايت بر ثانيه ميشه.
ضمنا اين كارت كه اسمش Wireless 5620 EVDO HSPA Mobile Broadband MiniCard است همراهش gps هم هست كه از طريق خيلي از برنامه ها مثل garmin pc و google maps خيلي راحت كار ميكنه و مكان دقيق شما رو نشون ميده.
اگه دوستان تونسته اند كه تماس تلفني با اين سيم كارت بگيرند لطفا راهنمايي كنند.
موفق باشيد
رضا

gog2000
03-12-2010, 18:35
با سلام به همه دوستان
من کل تایپیک های این پست را خواندم بلاخره نفهمیدم میشه از این جای سیم کارت زیر لپ تاب استفاده کرد یا نه؟؟؟

چون جواب ها خیلی ضد و نقیض هستند و هر کس نظر شخصی خودشو میگه و خیلی ها اصلا امتحان نکردن ببینن واقعا جواب میده یا نه؟؟

البته خیلی از جواب ها مال زمانی بوده که edge هنوز راه اندازی نشده بوده حالا که ره اندازی شده چطور؟؟؟

لپ تاب من دل استدیو 1555 هست و نرم افزار مخصوص سیم کارت Mobile Broadband Manager را نیز روش نصب کردم و یک سیم کارت ایرانسل هم داخلش انداختم ولی هیچ اتفاقی نمییوفته که لااقل مطمئن شم سیم کارت جاش درست نصب شده یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه وصل میشه چطور باید تنظیم کرد؟؟؟

اینکه بعضی ها گفتن باید از مودم gprs یا فعلان ماژول استفاده کنید خاب منم می دونم با اونها میشه به اینترنت وصل شد حتی با خود موبایل هم میشه این کار را کرد مساله اینه که پس فایده این جای سیم کارت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی داخل لپ تاب مودم gprs و یا edge و یا هر چیز دیگه ای برای اتصال به اینترنت وجود ندارد؟؟؟؟ پس فایده این جای سیم کارت چیه؟؟؟ یعنی فقط دکوریه؟؟؟

اگه کلا برای ایران جواب نمیده پس این دوستمون چی میگن

سلام
چون همه در مورد اين موضوع سئوال دارند.تجربيات خودم رو در اين مورد مي نويسم.
حدودا يك ماه پيش يك نت بوكnetbook دل از آمريكا برام فرستادند مدل Mini 1012 كه روش هم wwan و هم جاي سيم كارت و هم gps داره.
داخل جاي سيم كارت يك سيم كارت مال شركت AT&T بود كه روش كلمه 3g نوشته بود.
اوائل چون ويندوز 7 نسخه استارتر روش نصب بود فكر كردم كه اين جاي سيم كارت يا الكي هست و يا توي ايران جواب نميده. چون وقتي سيم كارت ميزاشتم توش هيچ عكس العملي نشون نمي داد.
از آنجاييكه ويندوزش خيلي مزخرف بود اونو پاك كردم و ويندوز xp pro+sp3 روش نصب كردم.
بعضي از درايورهاي مربوط به ويندوز xp در داخل سي دي همراه اون بود. كه نصب كردم و بعضيهاش رو هم كه جديدترش اومده بود از سايت دل دانلود كردم.
الان بوسيله يك برنامه بنام dell mobile utility و يك سيم كارت ايرانسل مي تونم به اينترنت وصل بشم.
البته بقول دوستمون 5000 تومن اعتبارم خيلي زود تموم شد.
و نظر من اگه كسي بخواد از اين سرويس استفاده كنه بهتره از سرويس نامحدود يكماهه ايرانسل كه ده هزارتومن ميشه استفاده كنه.
يه كار ديگه هم كه ميشه با اين سيم كارت كرد اينه كه ميشه sms ارسال و دريافت كرد. البته با برنامه خودش مثل اينكه با حرف "ي" فارسي مشكلي داره كه اونا رو ارسال نميكنه.
هنوز نتونستم برنامه اي كه بشه از اين طريق تماس تلفني گرفت رو پيدا كنم. چند تا رو نصب كردم ولي كار نكرد.
مشكل ديگه ام اينه كه با اينكه برنامه نشون ميده كه با سرويس edge وصل شده ام اما شبكه wwan سرعت رو 118 kb/s نشون ميده كه حدود 15 كيلوبايت بر ثانيه ميشه.
ضمنا اين كارت كه اسمش Wireless 5620 EVDO HSPA Mobile Broadband MiniCard است همراهش gps هم هست كه از طريق خيلي از برنامه ها مثل garmin pc و google maps خيلي راحت كار ميكنه و مكان دقيق شما رو نشون ميده.
اگه دوستان تونسته اند كه تماس تلفني با اين سيم كارت بگيرند لطفا راهنمايي كنند.
موفق باشيد
رضا

چون ایشون سیم کاتشون هم که خارجی باشه باز در داخل ایران دارن استفاده می کنن پس این که بعضی از دوستان میگن 3g در ایران وجود نداره و ایشون میگن وصل شدن یعنی چی؟؟؟؟:18:

حالا لطفا دوستان که اطلاعات کاملتری در این زمینه دارن یک جواب قطعی تر در این مورد بدن؟؟؟؟؟؟؟

daeereza
04-12-2010, 10:04
با سلام به همه دوستان
من کل تایپیک های این پست را خواندم بلاخره نفهمیدم میشه از این جای سیم کارت زیر لپ تاب استفاده کرد یا نه؟؟؟

چون جواب ها خیلی ضد و نقیض هستند و هر کس نظر شخصی خودشو میگه و خیلی ها اصلا امتحان نکردن ببینن واقعا جواب میده یا نه؟؟

البته خیلی از جواب ها مال زمانی بوده که edge هنوز راه اندازی نشده بوده حالا که ره اندازی شده چطور؟؟؟

لپ تاب من دل استدیو 1555 هست و نرم افزار مخصوص سیم کارت Mobile Broadband Manager را نیز روش نصب کردم و یک سیم کارت ایرانسل هم داخلش انداختم ولی هیچ اتفاقی نمییوفته که لااقل مطمئن شم سیم کارت جاش درست نصب شده یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه وصل میشه چطور باید تنظیم کرد؟؟؟

اینکه بعضی ها گفتن باید از مودم gprs یا فعلان ماژول استفاده کنید خاب منم می دونم با اونها میشه به اینترنت وصل شد حتی با خود موبایل هم میشه این کار را کرد مساله اینه که پس فایده این جای سیم کارت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی داخل لپ تاب مودم gprs و یا edge و یا هر چیز دیگه ای برای اتصال به اینترنت وجود ندارد؟؟؟؟ پس فایده این جای سیم کارت چیه؟؟؟ یعنی فقط دکوریه؟؟؟

چون ایشون سیم کاتشون هم که خارجی باشه باز در داخل ایران دارن استفاده می کنن پس این که بعضی از دوستان میگن 3g در ایران وجود نداره و ایشون میگن وصل شدن یعنی چی؟؟؟؟:18:

حالا لطفا دوستان که اطلاعات کاملتری در این زمینه دارن یک جواب قطعی تر در این مورد بدن؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز من با برنامه dell mobile utility به اينترنت وصل ميشوم و برنامه mobile broadband manager روي نتبوك من كار نميكنه و ميگه هيچ سرويسي در دسترس نيست. به سايت دل وارد شو و در قسمت suport مدل لپ تابت رو وارد كن و اين برنامه يوتيليتي رو دانلود كن حتما جواب ميده. ضمنا توي تنظيمات پروفايل هم حالت generic رو انتخاب كن.انشاءاله جواب ميگيري.
دوستان مطمئن باشند كه من دارم از سيم كارت ايرانسل به اينترنت وصل ميشم.
اگر سئوالي داريد درخدمتم.
رضا

gog2000
04-12-2010, 19:05
دوست عزيز من با برنامه dell mobile utility به اينترنت وصل ميشوم و برنامه mobile broadband manager روي نتبوك من كار نميكنه و ميگه هيچ سرويسي در دسترس نيست. به سايت دل وارد شو و در قسمت suport مدل لپ تابت رو وارد كن و اين برنامه يوتيليتي رو دانلود كن حتما جواب ميده. ضمنا توي تنظيمات پروفايل هم حالت generic رو انتخاب كن.انشاءاله جواب ميگيري.
دوستان مطمئن باشند كه من دارم از سيم كارت ايرانسل به اينترنت وصل ميشم.
اگر سئوالي داريد درخدمتم.
رضا

منظورتون از تنظیمات پروفایل کجاست؟؟؟
یعنی هیچ تنظیم دیگه ای نمیخاد؟؟؟

راستش من این نرم افزار رانصب کردم و سیم کارت ایرانسل را که داخل لپ تاب می اندازم هیچ تغییری در یرنامه رخ نمیده و در هر صورت مثل شکل کل گزینه هاش غیر فعاله

یعنی شما با قرار دادن سیم کارت بدون هیچ تنظیمی برنامه فعال میشه؟؟؟؟؟؟
میشه یه عکس در هنگامی که برنامه فعاله و وصل شدی بزاری؟؟؟
مدل لپ تابت چیه؟؟؟؟

mahdimp5
06-12-2010, 17:17
با سلام به همه دوستان

تا اونجایی که من می دونم بیشتر لپ تاپهای دل فقط شکاف مودم 3G رو دارند و خود کارتش داخل نصب نیست.

یعنی باید یه دونه از این کارتها:

بخرید و نصب کنید تا عملکرد 3G و GPRS فعال بشه. بعضی لپ تاپهای دیگه مثل نت بوک ایسر مدل 531h هم با اینکه کارت 3G دارند ولی اون کارتشون برای یه اپراتور خاص مثل AT&T لاک شده و با اپراتورهای ایران قابل استفاده نیست.

daeereza
06-12-2010, 18:08
سلام بر دوستان عزیز
مثل اینکه بعضی از دوستان دفت نمی کنند.
من نگقتم گه با سیم کارت 3g وصل می شوم.
من حداقل 3 دفعه گفتم که با یک سیم کارت ایرانسل اعتباری معمولی وصل می شوم.
دوست عزیزی هم که مدل نت بوکم را پرسیده بود در 3 تا پست بالاتر گفته بودم که مدل مینی 1012 است است.
dell inspiron mini 1012
این هم یک عکس از برنامه در هتگام اتصال که دوستمون خواسته بودند.
file:///D:/wwan.jpg

باز هم اگر ستوالی داشتید درخدمتم.
رضا

gog2000
06-12-2010, 19:26
تا اونجایی که من می دونم بیشتر لپ تاپهای دل فقط شکاف مودم 3G رو دارند و خود کارتش داخل نصب نیست.

یعنی باید یه دونه از این کارتها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبخرید و نصب کنید تا عملکرد 3G و GPRS فعال بشه. بعضی لپ تاپهای دیگه مثل نت بوک ایسر مدل 531h هم با اینکه کارت 3G دارند ولی اون کارتشون برای یه اپراتور خاص مثل AT&T لاک شده و با اپراتورهای ایران قابل استفاده نیست.

اسم این قطعه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو ایران پیدا میشه ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟؟؟
یعنی سیم کارت داخل این میخوره؟؟؟
یا نه داخل همون خشاب باید سیم کارت انداخته بشه و این کارت هم وصل بشه؟؟؟؟ نحوه اتصال چطوره؟؟

راستش تو سایت دل به طور اتفاقی اینا رو دیدم گویا یک سیم هم بهش وصل میشه ولی چیزی از ش سر در نیاوردم؟؟؟

این هم ادرس دانلود فایل راهنماشه البته چون کلا انگلیسی هست من که زیاد چیزی سر در نیاوردم شما ببینید چیزی ازش می فهمید

پس حالا این دوستمون چطور میگه وصل شده؟؟؟؟؟:13::13:

daeereza
06-12-2010, 21:17
مثل اینکه در پست قبلی عکس وارد نشده بود.
فکر کنم این دفعه نشون داده بشه.
نمی دونم چرا نمی تونم پست قبلی رو اصلاح کنم.
ضمنا دوستان مثل اینکه به حرفهای بنده شک دارند.
رضا

matrixia
06-12-2010, 23:18
منظورتون از تنظیمات پروفایل کجاست؟؟؟
یعنی هیچ تنظیم دیگه ای نمیخاد؟؟؟

راستش من این نرم افزار رانصب کردم و سیم کارت ایرانسل را که داخل لپ تاب می اندازم هیچ تغییری در یرنامه رخ نمیده و در هر صورت مثل شکل کل گزینه هاش غیر فعاله

یعنی شما با قرار دادن سیم کارت بدون هیچ تنظیمی برنامه فعال میشه؟؟؟؟؟؟
میشه یه عکس در هنگامی که برنامه فعاله و وصل شدی بزاری؟؟؟
مدل لپ تابت چیه؟؟؟؟

سلام دوست عزیز مدل لپ تاپ من dell mini1012 هستش ولی هر چه تو اینترنت دنبال این نرم افزار میگردم پیدا نمیشه اگه میشه بزارید تو سایت متشکرم

matrixia
06-12-2010, 23:26
دوستان اگه میشه نرم افزار dell mobile utility رو بزارین تو سایت متشکرم

matrixia
06-12-2010, 23:55
سلام دوستان من یک لپ تاپ مدل dell mini 1012 گرفتم و نیاز به نرم افزار dell mobile utility دارم اگر هست لطفا در سایت قرار دهید متشکرم

Lamanta
07-12-2010, 00:20
اگه لپتاپ یا نوت بوکی سیمکارت نخوره میشه با یه چیزی بهش سیمکارت وصل کرد مثلا مثل یه وسیله ی رم ریدر که بجای رم سیم کارت بخوره و به USB وصل شه ؟

daeereza
07-12-2010, 10:45
سلام دوستان من یک لپ تاپ مدل dell mini 1012 گرفتم و نیاز به نرم افزار dell mobile utility دارم اگر هست لطفا در سایت قرار دهید متشکرم
دوست عزيز
اين برنامه كه من دارم ممكن است فقط با اين wwan 5620 كار كند چون اسمش
Dell Wireless 5620 EVDO-HSPA Mobile Broadband Mini-Card APP است.
بهتر است به سايت dell بروي
و در قسمت enter service tag آن سريالي را كه تحت اين عنوان زير نوت بوكت است را وارد كني تا خودش هم مشخصات نوتبوكت را بگويد و هم درايور هاي آن را براي دانلود نشان دهد.
در قسمت comunication مي تواني برنامه را پيدا كني.
توجه داشته باشيد كه يكي از آنها driver و ديگري application هست كه هر دو نياز است.
موفق باشيد.
رضا

daeereza
07-12-2010, 10:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] c286dde4b87e565g.jpg

gog2000
07-12-2010, 20:04
اگه لپتاپ یا نوت بوکی سیمکارت نخوره میشه با یه چیزی بهش سیمکارت وصل کرد مثلا مثل یه وسیله ی رم ریدر که بجای رم سیم کارت بخوره و به USB وصل شه ؟

بله
این تصاویری که در ادرس زیر می بینید چند مدل مودم جی پی ار اس هست که مثل رم ریدر از یو اس بی وصل میشن

gog2000
07-12-2010, 20:11
مثل اینکه در پست قبلی عکس وارد نشده بود.
فکر کنم این دفعه نشون داده بشه.
نمی دونم چرا نمی تونم پست قبلی رو اصلاح کنم.
ضمنا دوستان مثل اینکه به حرفهای بنده شک دارند.
رضا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] c286dde4b87e565g.jpg

این تصویری که شما گذاشتید با اون نرم افزاری که من استفاده می کنم خیلی فر ق داره:18::18:

چون تو سایت دل تو این قسمتی که شما می گید 6 تا نرم افزار هست مطابق شکل زیر شما کدومو 2 تا رو می گید دانلود کنیم ؟؟؟

خاب اگه روی لپ تاب شما که دل است و از مدل لپ تاب من یعنی استدیو 1555 خیلی ساده تر است پس اصولا باید روی لپ تاب من هم کار کنم:5::5::5:

منتظر نرم افزار هستم:8::8:

daeereza
07-12-2010, 22:01

این تصویری که شما گذاشتید با اون نرم افزاری که من استفاده می کنم خیلی فر ق داره:18::18:

چون تو سایت دل تو این قسمتی که شما می گید 6 تا نرم افزار هست مطابق شکل زیر شما کدومو 2 تا رو می گید دانلود کنیم ؟؟؟

خاب اگه روی لپ تاب شما که دل است و از مدل لپ تاب من یعنی استدیو 1555 خیلی ساده تر است پس اصولا باید روی لپ تاب من هم کار کنم:5::5::5:

منتظر نرم افزار هستم:8::8:

سلام دوست عزیز
به پست 76 توجه کردید؟
چون در این لیست شما چند مدل معرفی شده.
من از کجا بدانم که چه مدلی از این کارت روی لپ تاپ شما نصب شده است؟
لطفا به همون سایتی که گفتم برید و شماره service tag خود را وارد کنید.
موفق باشید.
رضا

Lamanta
10-12-2010, 00:19
قیمت این مودم های GPRS چنده ؟

gog2000
10-12-2010, 10:26
قیمت این مودم های GPRS چنده ؟

50 تا 80 هزار تومان

gog2000
10-12-2010, 10:35
سلام دوست عزیز
به پست 76 توجه کردید؟
چون در این لیست شما چند مدل معرفی شده.
من از کجا بدانم که چه مدلی از این کارت روی لپ تاپ شما نصب شده است؟
لطفا به همون سایتی که گفتم برید و شماره service tag خود را وارد کنید.
موفق باشید.
رضا

این نرم افزاری که شما عکسشو گذاشتید من دانلود کرد م ولی برای من نصب نمیشه و پیغام no device میده

مشکل از کجاست

daeereza
11-12-2010, 12:50
این نرم افزاری که شما عکسشو گذاشتید من دانلود کرد م ولی برای من نصب نمیشه و پیغام no device میده

مشکل از کجاست
عزيزه دل
هر نرم افزار تنها روي همان كارت wwan مخصوص به خود كار مي كند.
نمي توان نرم افزار كارت ديگر را روي كارت ديگر نصب كرد.
مثل درايور است.
در منوي اين برنامه يك آيتم diagnose هست كه چك مي كند كه كارت و سيم كارت سالم است و علامت سبز كنار آن مي زند.ببينيد كار مي كند؟
موفق باشيد.
رضا

Neda , Reza
18-02-2011, 19:15
سلام من یه MSI CR400 دارم که بغلش یه شکاف داره که با پلاستیک پوشونده شده اما تو دفترچه نوشته شکاف سیم کارته
میخواستم بدونم موضوعش چیه اگه این کیت سیم کارت رو نداشته باشه میشه واسش خرید و نصب کرد؟

omranf
28-02-2011, 14:35
سلام
دوستان من یه لبتاپ مدل DELL - inspiron.1525 دارم پشت باتری یه سوکت سیم کارت هست چه طوری میتونم با گذاشتن سیم کارت داخل سوکت به اینترنت متصل بشم ؟
آیا به درایور نیازی هست ؟

yasgig
16-07-2011, 11:01
دوستان کسی با dell xps l501 x تونسته از این طریق به اینترنت وصل بشه؟

abnuse
02-08-2011, 16:32
سلام ببخشین به خدا
اسپم ن...
یه سایت دانلودنرم افزار واسه این سری لپ تاپ ها
یه روش نصب تصویری واسه هر برندجدا باشه بهتر تر و....
نمیدونم چطودی تشکر کنم
از روی لپ تاپ من این قطعه نیست یا کف رفه شده میشه یه مودم جدید گرفت یه جوری داخل لپ تاپ نصب کرد

miniyator8
24-01-2013, 16:24
منم دقیقا همین مشکلو دارم. لبتاب من dell xps l401 دارم که جای سیمکارت داره. من لبتابمو باز کردم و قطعاتش وصله. یعنی شکاف سیمکارت صرفاً جای خالی تعبیه شده برای آینده نیست. ولی با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم باید از سیمکارتهای 3G استفاده کرد که تا آن روز در ایران نبود. خلاصه بیخیال شدم تا اینکه اپراتور سوم راه اندازی شد. الان سیمکارت دیتای رایتل دارم ولی بازم با وصل کردن به لبتاب به نتیجه ای نرسیدم و خیلی در تلاشم. با سایت رایتل هم مشاوره کردم که فعلا جوابی ندادن. فعلا در تلاشم.....
اگه به نتیجه ای رسیدم میگم. شما هم حتماً بگید. ولی در حال حاضر بهترین راه استفاده از سیمکارت برای اینترنت لبتاب اینه که با بلوتوث از گوشی به لبتاب وصل شد و از اینترنت استفاده کرد. اینم بگم که ایرانسل بر خلاف گذشته هزینه هنگفتی داره و یه جورایی شارژ می دزده. یه بار 3تا وب بالا آوردم 3هزار تومن از شارژم کم شد. یه دزدی شرافتمندانه....

miniyator8
24-01-2013, 16:33
لبتابهای اینسپایرون اکثرشون فقط یه جای شکاف دارن. یعنی قطعه سخت افزاری برای اتصال سیمکارت به لبتاب وجود نداره و فقط یه جا تعبیه شده تا مصرف کننده بعدا در صورت صلاحدید سخت افزارشو وصل کنه. ولی اگه مطمئنید که شکاف سیمکارت اتصال داره و جاش خالی نیست باید بگم تا حالا کسی رو ندیدم که تونسته باشه از این طریق وصل بشه. باید از سیمکارتهای اپراتور سوم رایتل استفاده کرد که 3G هست. که البته من هم هنوز نتونستم متصل بشم و شرکت رایتل باید جوابگوی مخاطبینش در این زمینه باشه. اگه راهی پیدا کردم میگم. ولی مطمئنا با سیمکاتهای ایرانسل و همراه اول نمیتونید این کارو بکنید.