PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع ویندوز ویستا

Arashdn
24-01-2008, 21:24
همونطور که میدونید ویستا ورژن های مختلفی داره از قبیل:
Ultimate;busines;homepremium;homebasicو...
میخواستم یکی درمورد هر کدام ار ورژن ها کمی توضیح بده
باتشکر

golmohammadi
25-01-2008, 12:38
من زياد راجب اينا نميدونم فقط اينو ميدونم كه Ultimate از همه كاملتره
من يكي دو بار نسخه هاي ديگه اي را نصب كردم تو هر كدوم يه چيزهايي حذف شده بود واسه همين كمي سبكتر شده بود . مثلا مديا پلير كار نميكرد يا چيزهاي ديگه ...
اگه دوستان اطلاعات كاملتري ارائه بدن خوب ميشه

windowsmn
25-01-2008, 15:29
Windows Vista Home Basic : این نسخه ویژه آمریکای شمالی و سایر کشورهای توسعه یافته است و نمایانگر ساده ترین نسخه ویندوز ویستا می باشد. این نسخه برای کاربرانی مناسب است که به دنبال مصرف خانگی بوده و امنیت را بدور از هر گونه پیچیدگی دنبال میکنند. از جمله امکانات موجود در این نسخه:
Windows Defender
Windows Mail
Internet Explprer 7
Windows Firewall
Security Center
کنترلهای ویژه والدین
Windows Media Player 11
Windows Movie Maker
Windows Photo Gallery
Windows Calendar
Windows SideBar
Windows Search
Game Explorer
و امکاناتی محدود از بخش Mobility Center
در این نسخه از رابط گرافیکی شیشه ای پشتیبانی نمی شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Windows Vista Home Premium : می توان این نسخه را شبیه Windows XP Professional در نظر گرفت. این نسخه در واقع ویژه شبکه های خانگی، کاربران حرفه ای چند رسانه ای و کاربران کامپیوترهای کیفی است.
از جمله امکانات موجود در کنار سایر ویژگیهای Windows XP Professional عبارتند از:
Windows DVD Maker
امکان تهیه پشتیبان با زمانبندی از پیش تعریف شده
توانایی تولید و انتشار دی وی دی
امکانات پیشرفته جهت ایجاد شبکه
Mobility Center
پشتیبانی از طرح شیشه ای Aero

Windows Vista Business : این نسخه نیز تا حدی شبیه Windows XP Professional به علاوه مجموعه امکانات زیر است:
پشتیبانی از دامنه
پشتیبانی از پروتکلهای گوناگون شبکه
فایلهای Offline
Remote Desktop
کد کردن فایلها و پوشه ها
پشتیبانی از طرح شیشه ای Aero
Internet Information Server
Windows Fax and Scan
پشتیبانی از Tablet PC
پشتیبانی کامل از Mobility Center
در این نسخهه برنامه های Media Center , Movie Maker و DVD Maker وجود ندارند. در واقع می توان گفت سیستم عاملی بی احساس و صرفا برای مصارف تجاری است

Windows Vista Enterprise : این نسخه برای مصارف شرکتی کاربرد دارد. هر آنچه در نسخه قبلی وجود داشت بعلاوه مجموعه امکانات زیر را می توان در این نسخه پیدا کرد:
Windows BitLocker
Virtual PC Express
Multilanguage User Interface
Subsystem for Unix-based Application

Windows Vista Ultimate : امکانات هر دو گروه Home Premium و Enterprise در این نسخه گنجانده شده است.

Windows Vista Starter : این نسخه بسیار خلاصه و محدود شذه و برای کامپیوترهای ضعیف طراحی شده است. بنابراین امکاناتی نظیر ظاهر گرافیکی Aero ، امکانات شبکه ای ، ویرایش تصاویر و انتشار دی وی دی از آن حذف شده اند. این نسخه حداکثر تا وضوح 800×600 قادر به نمایش تصاویر است و کاربران نمی توانند در آن واحد بیشتر از سه پنجره را باز کنند.

در کنار نگارشهای فوق معادلهای OEM و 64 بیتی برای همه نسخه ها ( به جز Starter ) موجود است. همینطور نسخه های خاصی به نام Home Edition و Professional ویژه اروپا ساخته شده است که فاقد برنامه های رسانه ای نظیر Media Player و Media Center است. تا مطابق با قوانین آنجا انحصار طلبی از روی این محصول برداشته شود.

golmohammadi
25-01-2008, 21:53
ايول دستت درد نكنه

windowsmn
25-01-2008, 23:57
ايول دستت درد نكنه

قابل نداشت:10:

Arashdn
01-02-2008, 19:00
ایول آموزشت بی نظیر بود
دمت جدا گرم
موفق باشید

kiavash80
03-02-2008, 21:37
[quote=windowsmn;2036407]Windows Vista Home Basic : این نسخه ویژه آمریکای شمالی و سایر کشورهای توسعه یافته است و نمایانگر ساده ترین نسخه ویندوز ویستا می باشد. این نسخه برای کاربرانی مناسب است که به دنبال مصرف خانگی بوده و امنیت را بدور از هر گونه پیچیدگی دنبال میکنند. از جمله امکانات موجود در این نسخه:
Windows Defender
Windows Mail
Internet Explprer 7
Windows Firewall
Security Center
کنترلهای ویژه والدین
Windows Media Player 11
Windows Movie Maker
Windows Photo Gallery
Windows Calendar
Windows SideBar
Windows Search
Game Explorer
و امکاناتی محدود از بخش Mobility Center
در این نسخه از رابط گرافیکی شیشه ای پشتیبانی نمی شود.

Windows Vista Ultimate : امکانات هر دو گروه Home Premium و Enterprise در این نسخه گنجانده شده است.

واقعا معرفی خوبی بود ... مختصر و مفید ...
فقط یه سئوال ... لپ تاپ من اچ پی و روش ویندوز Home Basic نصب بوده از اول
اگه من بخوام این ویندوز اورجینال رو تبدیل کنم به Windows Vista Ultimate باید چیکار کنم ؟؟؟
و ضمن اینکه آیا راهی واسه اورجینال موندن ویندوزم وجود داره یا نه ؟؟؟

اگه یکم توضیح بدی و راهنمایی کنی ممنون می شم .:11:

windowsmn
04-02-2008, 15:45
ویژگی Windows Anytime Upgrate

یکی از بزرگترین محسنات ویستا این است که همه ویژگی ها و امکانات مطرح شده در مبحث قبل در قالب یک دی وی دی اراىه می شوند و بدین ترتیب به راحتی می توان همه آنها را با تهیه برنامه مربوطه به روزرسانی نمود.این دقیقا همان کاری است که ویژگی Windows Anytime Upgrate در ویندوزهای نسخه Home Premium , Home Basic و Business انجام می دهد. به عبارت دیگر اگر از ویندوز Home Basic استفاده می کنید می توانید با استفاده از Windows Anytime Upgrate ویندوز خود را به Home Premium یا حتی Ultimate ارتقاء دهید.
:10::10::40:

kiavash80
05-02-2008, 21:45
ویژگی Windows Anytime Upgrate

یکی از بزرگترین محسنات ویستا این است که همه ویژگی ها و امکانات مطرح شده در مبحث قبل در قالب یک دی وی دی اراىه می شوند و بدین ترتیب به راحتی می توان همه آنها را با تهیه برنامه مربوطه به روزرسانی نمود.این دقیقا همان کاری است که ویژگی Windows Anytime Upgrate در ویندوزهای نسخه Home Premium , Home Basic و Business انجام می دهد. به عبارت دیگر اگر از ویندوز Home Basic استفاده می کنید می توانید با استفاده از Windows Anytime Upgrate ویندوز خود را به Home Premium یا حتی Ultimate ارتقاء دهید.
:10::10::40:

سلام
یعنی من برم dvd windows anytime رو بگیرم ؟؟ از رو خود سایت ماکروسافت نمیشه ؟؟
ایم dvd تو ایران بصورت اورجینال هست ؟
راستش نمی خوام ویندوزم از حالت قانونی در بیاد .
ممنون میشم اگه دوباره زحمت بکشی و راهنمایی کنی :11:

windowsmn
07-02-2008, 13:06
سلام
یعنی من برم dvd windows anytime رو بگیرم ؟؟ از رو خود سایت ماکروسافت نمیشه ؟؟
ایم dvd تو ایران بصورت اورجینال هست ؟
راستش نمی خوام ویندوزم از حالت قانونی در بیاد .
ممنون میشم اگه دوباره زحمت بکشی و راهنمایی کنی :11:

با سلام.دوست عزیز این برنامه تو نسخه هایی که بالا گفتم هست.اسمشو تو ستارت سرچ کن پیدا میشه.بعد از باز کردن برنامه میتونی ویندوز مورد نظرو انتخاب کنی و دی وی دی ویندوزو بزاری تو دی وی دی رم حالا آپ میشه.
نمیدونم ویندوز قانونی میمونه یا نه هنوز امتحان نکردم.:41:

S0R3N4
07-02-2008, 16:36
windowsmn عزیز واقعا ممنون

این قاب و کاور ویستا رو جایی خالی نمیفروشن؟خیلی خوشگلن!مگه نه!؟

kiavash80
21-02-2008, 20:39
:41:
با سلام.دوست عزیز این برنامه تو نسخه هایی که بالا گفتم هست.اسمشو تو ستارت سرچ کن پیدا میشه.بعد از باز کردن برنامه میتونی ویندوز مورد نظرو انتخاب کنی و دی وی دی ویندوزو بزاری تو دی وی دی رم حالا آپ میشه.
نمیدونم ویندوز قانونی میمونه یا نه هنوز امتحان نکردم.:41:

دوباره سلام
ویندوز جان ... وقتی من لپ تابمو گرفتم روش ویندوز نصب بود و فقط ران نشده بود که بعدش خود یه بک آپ ازش گرفتم ... و همراهش هم هیچ دی وی دی ویستایی نبود ... یعنی اینکه کلا هیچی نبود :41:

حالا با این شرایط میشه بگی چه باید بکنم ؟؟؟ و اینکه میشه یه تحقیقی بکنی ببینی بعد از آپ گرید کردن چه بلایی سرش میاد ؟ آیا بازم اورجینال می مونه یا ...
از لطفت ممنونم :10::46:

panther99
22-02-2008, 13:00
آقا vista home premium رو چه سیستمی خوب جواب میده ؟؟؟
نحوه ریختن این ویندوز چه جوریه ؟؟
تو کدوم vista میشد صفحات رو به صورت سه بعدی دید ؟؟؟؟

neghaab
03-03-2008, 15:59
پس ویستا سرویس پک 1 چیه ؟
:41:

Arashdn
11-04-2008, 14:11
سلام

ممکنه عکس Enterprise و home premium رو دوباره بزاری ؟

penguinsjr
17-04-2008, 15:14
سلام
اگه میشه لینک دانلود microsoft windows vista ultimat sp1 رو برام بذارید. البته از یه سایت معتبر. اگه از مایکروسافت باشه که دیگه عالیه.
کامل باشه . یعنی آپدیت به سرویس پک 1 نباشه. یعنی بشه اون رو بطور کامل روی سیستم بدون ویندوز نصب کرد