PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آشنایی با پورت 110

MaSoOd
19-11-2004, 00:58
پورت ۱۱۰ چيست؟

پورت ۱۱۰ براي پروتکل POP3 استفاده مي‌شود. عبارت POP3 مخفف Post Office Protocol Version 3 است که اين پروتکل براي خواندن E-mail استفاده مي‌شود. براي کار با اين پروتکل بايد آدرس POP Server مربوط به E-mail خود را بدانيد. براي اين‌کار مي‌توان از nslookup استفاده کرد و سطري که عبارت MX دارد را خواند (قبلا چگونگي کار را گفتم و الان ديگه توضيح نمي‌دم). دقت کنيد که در مورد سايت‌هاي کوچک، آدرس POP Server همان آدرس SMTP Server است ولي در سايت‌هاي بزرگ (مثل ياهو‌ ) سرور‌هاي مربوطه جداست ( يعني دو اسم مختلف دارد ). در مورد سايت ياهو POP Server در آدرس pop.mail.yahoo.com قرار دارد. ( من جديدا اين سرور رو تست نکردم، خودتون تست کنيد و مطمئن بشيد ). من امروز مي‌خوام از E-mail هاي سايت noavar.com استفاده کنم که هم خيلي عاليه و هم ايرانيه! POP Server اين سايت در آدرس mail.noavar.com قرار دارد.

با پورت ۱۱۰ صحبت کنيم

فرض کنيد که من در سرور mail.noavar.com يک اکانت به اسم araztest و پسورد mypass دارم. (شما هم اگه مي‌خواهيد تست کنيد، يک اکانت براي خودتون در اين سايت باز کنيد). حالا مي‌خوام با پورت ۱۱۰ صحبت کنم، بنابراين از يکي از دو دستور زير استفاده مي‌کنم:

telnet mail.noavar.com 110
nc -v mail.noavar.com 110
و جواب مي‌شنوم:

+OK POP3 server [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ready
دقت کنيد که اگه از تلنت استفاده کنيد،چيزهايي که شما تايپ مي‌کنيد، ديده نمي‌شود و نمي‌تونيد از دکمه Backspace استفاده کنيد. حالا مي‌خوام بگم که اسم اکانت من araztest است، پس مي‌نويسم:

user araztest
و جواب مي‌شنوم:

+OK Please enter password for araztest
حالا مي‌خوام پسوردم رو بگم که اجازه صادر بشه! مي‌نويسم:

pass mypass
و جواب مي‌شنوم:

+OK password for user araztest Accepted
حالا مي‌خوام بدونم که جمعا چندتا mail رسيده است و حجم کل چقدر است. مي‌نويسم:

stat
و جواب مي‌شنوم:

+OK 2 25924
يعني براي من ۲ تا پيغام رسيده و حجم کل پيام‌هاي رسيده، ۲۵۹۲۴ بايت است. حالا مي‌خوام ليست پيام‌ها رو داشته باشم، مي‌نويسم:

list
و جواب مي‌شنوم:

+OK
1 70
2 24923
.
اين يعني پيغام شماره يک (پيغام جديدتر) حجم ۷۰ بايت دارد و پيغام شماره دو حجم ۲۴۹۲۳ بايت دارد. حالا مي‌خوام پيغام شماره ۱ را بخونم. مي‌نويسم:

retr 1
و جواب مي‌شنوم:

+OK 70 octets
Message-ID: <875808060@[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]>
From: "ali"
X-Mailer: Noavar
To: araztest@noavar.com
MIME-Version: 1.0
Subject: salam
Date: Thu, 13 Feb 2003 20:05:56

salam, chetori?
.
حالا مي‌خواهم اين پيغام ( شماره يک ) رو پاک کنم، مي‌نويسم:

dele 1
و جواب مي‌شنوم:

+OK Message 1 Marked for removal
[ دقت کنيد که اين پيغام هنوز پاک نشده است و فقط علامت خورده که موقع خروج، پاک بشه. حالا ممکنه چندتا پيغام را مارک کنيد که حذف بشه ولي بعد بي‌خيال! مي‌شين. براي اينکه اين علامت‌ها را حذف کنيد که موقع خروج ديگه پاک نشوند، مي‌تونيد بنويسيد:

rset
و جواب مي‌شنوم:

+OK 1 70
]
حالا اگه بخواهم خارج بشم (و علامت‌خورده‌ها پاک بشن)، مي‌‌نويسم:

quit
و جواب مي‌شنوم:

+OK [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] signing off

30naa
19-11-2004, 12:50
ممنون خیلی جالب بود ببینم یعنی یاهو رو با اتلوکم میشه چک کرد؟(گرچه بدرد من نمی خوره)

MaSoOd
19-11-2004, 14:26
فکر کنم بشه چون همچین مقاله ای تو انجمن دیدم

30naa
19-11-2004, 14:38
من نیده بودم پاپ 3ش پولیه
ولی یه برنامه هست که باعث همین قابلیت خوندن ایمیلهای یاهو میشه. بله فر می کنم قابلیت نامه نوشتن با خواندن نامه ها فرق داشته باشه
اینور نیست؟
میشه یه نفر فرقش رو بگه که چرا نمیشه نوشت ولی میشه خوند؟

parham
06-05-2005, 10:49
سلام
پس از نصب آن اسپید این پیغام را دریافت کردم که چون پورت110 شما توسط برنامه دیگری اشغال شده است لذا آن اسپید قادر به اجرا نمی باشد .
لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کنم؟ آیا می توان به پورت مورد نظر دسترسی پیدا کرد وآن اسپید را جایگزین برنامه قبلی نمود؟

با تشکر

اگر جواب را به ایمیل من هم بفرستید ممنون می شوم
sites_1382@yahoo.com

double_n
06-05-2005, 13:53
دمت گرم - بابا هكر - بابا پروفشنال :wink: :lol:

double_n
06-05-2005, 14:01
آقا بدون pass هم ميشه اين كارو كرد ؟
يعني بدون يوزر و پس يه نامه ارسال كني . . .
البته به همين روش :?: :arrow: :wink:

MaSoOd
11-05-2005, 04:58
برای این کار باید از نرم افزارyahooPOPs استفاده کنید

parham
11-05-2005, 16:41
سلام
پس از نصب آن اسپید این پیغام را دریافت کردم که چون پورت110 شما توسط برنامه دیگری اشغال شده است لذا آن اسپید قادر به اجرا نمی باشد .
لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کنم؟ آیا می توان به پورت مورد نظر دسترسی پیدا کرد وآن اسپید را جایگزین برنامه قبلی نمود؟ :!: :!: :?: :?: :idea:

با تشکر

اگر جواب را به ایمیل من هم بفرستید ممنون می شوم
sites_1382@yahoo.com