PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نام این انيميشن/کارتون چيست؟

صفحه ها : 1 [2]

FARZAD-O
05-08-2016, 20:48
سلام

یه انیمیشن قدیمی بود که 5تا ببر(شایدم شیر یا پلنگ) آهنی بودن و موقع نبرد بهم متصل میشدن و یک ربات آدم اهنی بزرگ درست میشد و با دشمن مبارزه میکرد.

راستش چند وقت پیش اسمش رو داشتم اما فراموشش کردم.مثل ترانسفورمر هست اما اون قدیمی تره

_H2_
06-08-2016, 01:40
سلام

یه انیمیشن قدیمی بود که 5تا ببر(شایدم شیر یا پلنگ) آهنی بودن و موقع نبرد بهم متصل میشدن و یک ربات آدم اهنی بزرگ درست میشد و با دشمن مبارزه میکرد.

Voltron 1984

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فیلم و انیمیشن جدیدی (2016) هم با همین نام ساخته شده...
چند کلیپ از نسخه 1984 و نسخه 2016 را میتوانید از لینک موقت زیر به حجم 662MB دانلود کنید.
(لینک در هفته های آتی حذف خواهد شد، اگر میخواهید دانلود کنید)

sergioramos
18-08-2016, 03:56
سلام دوستان چند سال پیش از برنامه فیطیله یه کارتون جمعه ها پخش میشد که دوتا پسر رقیب هم بودن و مسابقه ماشین میدادن ماشینهاشون رباط و ساخت خودشون بود تو یه میدون ولشون میکردن تا آخر کدوم ماشین میشکست ممنون میشم اسمشو بگید

sergioramos
18-08-2016, 04:21
دیدم ولی اسمشو نمیدونم فیلم مشابهش هست به نام جومانجی

sergioramos
18-08-2016, 05:54
ببینید یه فیلم بود تلویزیون چند بار نشون داده یه پسر و دخترن خواهر برادرن مامان باباشون میرن بیرون یه دختره مواظبشونه.اینا میرن و از تو زیرزمین یه بازی فکری پیدا میکنن.اینطوریه که دو تا سفینه کوچولون که یه راهی رو باید برن تاس ریختن نداره یه کوک داره کوک میکنن یه دکمه ای رو میزنن سفینه ها یکم میرن جلو.بعد یه کار میده بیرون.رو کارته یه چیزی نوشته که یکهو اتفاق میوفته فکر کنم رو کارته نوشته بود باران شهاب سنگ بعد بارون شهاب سنگ میاد اینا میبینن خونهشون رفته تو فضا!یکم بعد هم یه فضانورده میاد پیششون که کمکشون میکنه.بعد هم یه موجودات فضایین که اگه جاییگرم باشه حمله میکنن اونجا اینا هم همه ی شوفاژ هارو میبندن تا اینجا یادمه فقط.

بفرمایید دوست عزیز:
Zathura: A Space Adventure ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 25A7%25D9%2586%25D9%2584%25D9%2588%25D8%25AF-%25D9%2581%25DB%258C%25D9%2584%25D9%2585-zathura-a-space-adventure-%25D8%25AF%25D9%2588%25D8%25A8%25D9%2584%25D9%2587-%25D9%2581%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25B3%25DB%258C %2F&usg=AFQjCNFpygQ2qHgSV6QTrS8P0fNToVQfSA&sig2=X8NVh0JbvlFyyQK038x9tA)

Morteza4SN
18-08-2016, 17:07
سلام دوستان چند سال پیش از برنامه فیطیله یه کارتون جمعه ها پخش میشد که دوتا پسر رقیب هم بودن و مسابقه ماشین میدادن ماشینهاشون رباط و ساخت خودشون بود تو یه میدون ولشون میکردن تا آخر کدوم ماشین میشکست ممنون میشم اسمشو بگید
این انیمه بود:
مسابقات کراش
Gekitou! Crush Gear Turbo

sergioramos
19-08-2016, 03:09
یه سوال دیگه ..اگه قسمت آخر کارتون میگ میگ رو دیده باشید آخرش یه آهنگ خیلی قشنگ پخش میشه خیلی دنبالش گشتم ممنون میشم اسم آهنگو بهم بگید

اینم لینک کلیپ:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%AA_%D9%85%DB%8C%DA%AF_%D9%85%DB%8C%DA%AF

ms368
19-08-2016, 10:33
یه سوال دیگه ..اگه قسمت آخر کارتون میگ میگ رو دیده باشید آخرش یه آهنگ خیلی قشنگ پخش میشه خیلی دنبالش گشتم ممنون میشم اسم آهنگو بهم بگید

اینم لینک کلیپ:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%AA_%D9%85%DB%8C%DA%AF_%D9%85%DB%8C%DA%AF

این قسمت رسمی نیست دوست عزیز
ساختگیه

_H2_
21-08-2016, 00:13
سلام

موسیقی را گوش دادم به کارتون مورد نظر مرتبط نیست...
قطعه مدنظر شما بخشی از موسیقی "سرنوشت" است و اثر یک آهنگساز آلمانی است
دانلود آهنگ Carmina Burana-O Fortuna
شب خوش.

sergioramos
21-08-2016, 08:29
سلام

موسیقی را گوش دادم به کارتون مورد نظر مرتبط نیست...
قطعه مدنظر شما بخشی از موسیقی "سرنوشت" است و اثر یک آهنگساز آلمانی است
دانلود آهنگ Carmina Burana-O Fortuna
شب خوش.

ای خدا خیرت بده که به آرزوی چند سالم رسوندیم خیلی دنبالش گشتم

fatwwa
26-08-2016, 00:43
با سلام

سال های 85-86 یا شاید دیر تر و زود تر

یه انیمیشن از شبکه 2 پخش میشد

2 تا موش بودن
دختر عمو پسذ عمو بودن

موش دختره قرمز رنگ بود
اون یکی خاکستری

بعد توی سراسر دنیا هم اقوام و فامیل داشتن

توی چین
توی فرانسه
و ...

و سفر میکردن
کاراگاه بودن

بعد ی موش صحرای هم بود
که دمش قطع ده بود و ی دم مصنوعی داشت

اسمش بی دم بدجنس بود

میخواستم ببینم کسی اسم این انیمیشن رو میدونه؟؟؟

farzan311
26-08-2016, 01:59
با سلام

سال های 85-86 یا شاید دیر تر و زود تر

یه انیمیشن از شبکه 2 پخش میشد

2 تا موش بودن
دختر عمو پسذ عمو بودن

موش دختره قرمز رنگ بود
اون یکی خاکستری

بعد توی سراسر دنیا هم اقوام و فامیل داشتن

توی چین
توی فرانسه
و ...

و سفر میکردن
کاراگاه بودن

بعد ی موش صحرای هم بود
که دمش قطع ده بود و ی دم مصنوعی داشت

اسمش بی دم بدجنس بود

میخواستم ببینم کسی اسم این انیمیشن رو میدونه؟؟؟
The Country Mouse and the City Mouse Adventures ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اسم فارسیش متاسفانه یادم نیست

atp22
20-09-2016, 14:23
سلام دوستان عزیز
می خواستم بپرسم شما اسم اصلی و انگلیسی این کارتون می دونید؟

کوچکترین عضو خانواده (داستان دختر کوچولویی که دو تا داداش داره و پدرش هم دکتر بود و این دختر بچه کمی شیطون بود اگر اشتباه نکنم اسمش لیزا ماری یا آنا ماری بود. دخترک کمی خیال باف بود و فضای کارتون انگلستان قدیم بود)

atp22
20-09-2016, 14:30
اسم اون کارتون دو تا موش که fatwwa بهش اشاره کردند امیلی و الکساندر بود.

mahdiarian
01-01-2017, 21:56
اسم آلمانیش این نیست؟
Das Geheimnis des Sagala

تو یه سایت هست میتونم براتون لیچ کنم اگر خواستین، ولی فکر کنم زبان اصلیه.

سلام. می تونید این کار رو بکنید؟ من خیلی دنبالش هستم :(

azy3624
03-03-2017, 19:18
سلام دوستان یه کارتون خیلی‌ قدیمی‌ بود که یه گوزن و یه راسو بودن و یکیشون خلبان بود، دوبله صدای گوزن از آقای منوچهر نوذری بود، کسی‌ خاطرش هست؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان یه کارتون خیلی‌ قدیمی‌ بود که یه گوزن و یه راسو بودن و یکیشون خلبان بود، دوبله صدای گوزن از آقای منوچهر نوذری بود، کسی‌ خاطرش هست؟

Pink Floyd70
02-12-2017, 22:47
سلام دوستان
دوتا کارتون هست که اسمشون یادم نیست
یکیشون درباره ی یه پسر مکزیکی بود که یه الاغ هم داشت
اون یکی یه کارتون چند اپیزودی بود که یه اپیزودش درباره کرمهای شب تاب بود یه اپیزود دیگش درباره سیب زمینیها بود یه اپیزود دیگش هم درباره اسب های تک شاخ بود

paveej
03-12-2017, 11:12
سلام دوستان
اون یکی یه کارتون چند اپیزودی بود که یه اپیزودش درباره کرمهای شب تاب بود یه اپیزود دیگش درباره سیب زمینیها بود یه اپیزود دیگش هم درباره اسب های تک شاخ بود

سلام.كارتون اول اسمش پسر كوهستان هست.توي گوگل "كارتون پسر كوهستان"بزنيد پيدا ميشه.ولي دومي يادم نيست .

Sent using Android ForumReader app

Pink Floyd70
03-12-2017, 16:52
سلام ممنون که جواب دادید اما پسر کوهستان (پپرو) یه کارتون دیگست
این کارتونی که من میگم درباره یه پسر مکزیکیه که همیشه یه لباس زرد تنش بود و با یه توریست دوست شده بود

CafeNet999
03-12-2017, 20:32
سلام ممنون که جواب دادید اما پسر کوهستان (پپرو) یه کارتون دیگست
این کارتونی که من میگم درباره یه پسر مکزیکیه که همیشه یه لباس زرد تنش بود و با یه توریست دوست شده بود

کارتون "خاکستری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%D8%A7/item/213099-%D8%AE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C)" حتما منظورتون هست.اسم اصلیش چیز دیگه‌ای هست.شعرش یادمه: خاکستری صداش میاد :n02:

Pink Floyd70
04-12-2017, 01:15
سلام
نه خاکستری هم نیست
خاکستری شخصیت اولش یه دختره
تازه عربی هم هست
ممنون که جواب دادید

CafeNet999
04-12-2017, 01:37
سلام
نه خاکستری هم نیست
خاکستری شخصیت اولش یه دختره
تازه عربی هم هست
ممنون که جواب دادید
تلویزیون پخش میکرد؟ حدودا چه سالی؟
این نیست؟ البته نمیدونم اینو تلویزیون پخش کرده یا نه
The Small One

Pink Floyd70
04-12-2017, 02:19
آره شبکه دو
حدود ۱۲ سال پیش
اینم نبود

Morteza4SN
11-12-2017, 20:05

راکی و بلوینکل
The Adventures of Rocky and Bullwinkle and Friends
ماجراهای یه گوزن شمالی به اسم بلوینکل و یه سنجاب پرنده به اسم راکی با دوستانشون
دوستانی مثل دادلی دورایت، آقای پیبادی و شرمن، آقای همه چیز دان و شخصیت‌های منفی مثل اسنایدی ویپلَش، بوریس و...
محصول امریکاست و سری اولش بین 1959 تا 1964 پخش شده بعضی از قسمت‌هاش هم از دهه 60 از تی.وی خودمون پخش شده
از روی شخصیت‌های پیبادی و شرمن انیمیشن Mr. Peabody & Sherman محصول 2014 توسط کمپانی فاکس قرن بیستم ساخته شده.

سلام دوستان
اطلاعات کم و مبهمی دادی
ولی اولی شاید منظورت یاکاری/Yakari باشه که البته یه پسر سرخپوست و اسبش بود که با حیوانات رفیق بود:

CafeNet999
11-12-2017, 21:17
من میخواستم این «یاکاری» رو بگم ولی چون گفت با یه الاغ دوست بود گفتم این اسبه فرق داره :n02:

Mgh1375
12-12-2017, 01:50
فک کنم گربه استثنایی رو میگی (fantomcat)

Pink Floyd70
14-12-2017, 22:33
یه پسر مکزیکی(شایدمم اسپانیایی یا پرتغالی) بود و یه الاغ داشت و یادمه با یه مردی تو کافه دوست شده بود یادم نیست توریست بود مرده یا صاحب کافه بود
پسره هم همش یه لباس زرد تنش بود
همیشه صبح ساعت ۶یا ۷ صبح پخشش میکرد
یادمه اینو میدیدم و میرفتم مدرسه

Pink Floyd70
15-12-2017, 07:22
سلام دوستان من عکس این کارتون کذایی رو گیر اوردم اما نمیدونم چطور آپلودش کنم اینجا
لطفا یکی راهنمایی کنه

_H2_
15-12-2017, 13:11
سلام

اما نمیدونم چطور آپلودش کنم
در یک سایت آپلود عمومی مانند موارد زیر، فایل را آپلود کنید و آدرس دانلود فایل را در اینجا درون تگ IMG قرار دهید...

این سایت ها را در سه رتبه اول جستجوی فارسی BING پیدا کردم:
uplod.ir
uupload.ir
picofile.com

Pink Floyd70
15-12-2017, 18:45
s6.uplod.ir/i/00908/qe35ucu7kx91.jpeg

Pink Floyd70
15-12-2017, 18:48
اینم عکس اون کارتونه

Morteza4SN
15-12-2017, 19:31
s6.uplod.ir/i/00908/qe35ucu7kx91.jpeg
این عکس یه انیمیشن عربیه که دو تا لینک یوتیوب ازش هست:

جحا وحماره لهجات عامية

بشرى وحكايات جحا وحماره

Pink Floyd70
15-12-2017, 19:32
اسم فارسیش چی میشه
چون تلویزیون شبکه دو پخشش میکرد

zed2
15-12-2017, 21:17
اسم فارسیش چی میشه
چون تلویزیون شبکه دو پخشش میکرد

من نتونستم تو جستجو هام چیزی پیدا کنم + چند تا ورژن دیگر ازش هم هست که با اسم یکسان است.
ظاهرا تنها باسه کشور های عربی هست که چندان رشدی هم نداشته.:n15:

hessambeig
04-02-2018, 10:45
سلام دوستان
یه انیمیشن تک قسمتی که اوایل دهه 70 از تلویزیون پخش شد. داستانش به این صورت بود که یه شکارچی یه بچه خرسو شکار میکنه و میبره خونه، مادرش نصف شب حمله میکنه به خونه شکارچی و اونو میکشه و بچه شو آزاد میکنه. بعدها پسر اون شکارچیه (که شب حمله خرس یه نوزاد بوده) به دنبال انتقام میره.
اگه اشتباه نکنم انیمیشن ژاپنی بود.
خیلی ممنون میشم اگه اسمشو بگین

pachol001
18-04-2018, 21:27
نه قشنگ یادمه بعد یه قلعه داشت دقیقا شبیه زورو بود گربه شمشیر داشت بک انگشتر سحرآمیزم داشت ببین مال زمانی بود که کارتون کاراگاه ملتیمر و بلیک پخش میشد

گربه استثنایی اوایل دهه 80 پخش میشد اسم انگلیسیش هم فانتوم کت هست

pachol001
18-04-2018, 21:43
سلام یه کارتون بود آخرای دهه 70 و اول دهه 80 از شبکه ۱ پخش میشد

دو تا مامور مخفی احمق بودن... حالا درست یادم نیست ولی یکیشون لباس سیاه میپوشید و بعضی جاها میرفت تو لباس موجودات دیگه :دی یکیشون هم پیراهن سفید تنش بود

کسی اسم این کارتون رو میدونه؟؟

همون که یکیشون دماغ درازی داشت اسمشم clever بود
دو تا مامور بودن و رئیسشون
جای رئیسشون هم فک کنم جواد پزشکیان حرف میزد...
اگه کسی اسمشو میدونه بگه

zakhmi87
20-04-2018, 21:03
با سلام.شرمنده یه کارتون دیگه بود فکر کنم اوائل سال هفتاد دیدم:خیاطی که لباس پادشاه رو تحویلش داده بودن به غفلت با اتو (آخر نفهمیدم اطو درست تره یا اتو؟هههه)می سوزونه بطوری که جای اتو وسطش میمونه.از بیم جونش به فکر فرار میفته فکر کنم همون لباس پادشاه رو برمی داره و هفت مگس رو می کشه بعد یه پارچه ای جلو شکمش می بنده و روش می نویسه:من قهرمان قهرمانانم با یک ضربه هفت حریف را می خوابانم.بعدش فکر کنم از دست سربازان پادشاه فرار می کنه و به یه شهر دیگه میره.دیگه آخراش یادمه یه غولی پیدا می شه و این خیاط باشی با رد کردن از زیر پای غول و پیچوندن طناب به دور دست و پاش اونو از پا در می یاره.منم خیلی دنبال این کارتون گشتم ولی اسمشم پیدا نکردم،

Sent from my MI MAX using Tapatalk

mohmos
25-11-2018, 20:12
سلام دوستان ، خیلی خوشحالم که این تاپیکو دیدم و کلی خاطره برام زنده شد

mohmos
25-11-2018, 20:13
سلام دوستان
سلام ، منم خیلی دنبال این کارتون سه اپیزودی گشتم تا بالاخره پیداش کردم
اسب های تک شاخ my little ponys 1984
کرم های شب تاب the glo friends 1986
سیب زمینی ها head potato kids 1986

Alisuperman
10-02-2019, 14:09
سلام
اوقاتتون خوش
بچه ها اسم اون انیمیشنه که یه سری سمور رنگی بودن و هر کدوم یه رنگ داشتن و فضای داستان اروم بود و یدفه مشکلات وحشتناک براشون پیش میومد در حدی که بیشتر فیلم ترسناک بود ژانر کودک

Dadashmohammad22
10-02-2019, 15:29
سلام
اوقاتتون خوش
بچه ها اسم اون انیمیشنه که یه سری سمور رنگی بودن و هر کدوم یه رنگ داشتن و فضای داستان اروم بود و یدفه مشکلات وحشتناک براشون پیش میومد در حدی که بیشتر فیلم ترسناک بود ژانر کودک
Happy tree friends ?

robert
10-05-2019, 13:42
سلام

مدتها است دنبال یه کارتون میگردم که حدود بیست سال پیش روی ویدیو vhs دیدم و الان نمیدونم فیلمش کجاست

داستان یه پیرمرد عارف چینی در زمانهای بسیار دور در کشور چین هست که در حال ماهیگیری در کنار رودخانه ای بوده که یک جوان هیزم شکن از کنارش رد میشه و با پیرمرد شروع به صحبت میکنه و یهو به پیرمرد میگه نگاه کن مثل اینکه یه ماهی در قلابت افتاده . پیرمرد به آب نگاهی میندازه و تصویر جوان رو میبینه که بدنش طناب پیچ شده و بهش میگه در طالعت میبینم که امروز دستگیر میشی. بهت اخطار میدم به شهر نری. جوان هم میگه این صحبتها مزخرفه و من باید تا قبل از غروب به شهر برم و هیزمها رو بفروشم . و کمی بعد جوان زیر یک درخت در حال استراحت بوده که دوتا مامور پادشاه میرسند و باهاش درگیر میشن و جوان هیزم شکن با فنون رزمی هردو مامور رو میکشه و بلافاصله بعد از کشتنشون به یاد حرف پیرمرد میفته و یش مادرش میره و مادرش هم که پیرمرد رو میشناخته با گریه میکه گره این مشکل فقط به دست پیرمد (( که تو کارتون اسمش فکر کنم چیانگ تز اویا )) بوده باز میشه. برو پیش او

جوان پیش پیرمرد برمیگرده و میگه استاد: پیش بینی شما درست از آب دراومد. من دو مامور پادشاه رو با فنون رزمی کشتم . حالا فول میدم شاگرد شما باشم تا شما من رو نجات بدی. پیرمرد هم میگه باشه. ما استاد و شاگرد میشیم و من تو رو نجات میدم.

تو یه صحنه دیگه از کارتون پیرمرد عارف پیش استاد خودش در بالای ابرها میره و میگه چرا روی زمین اینقدر گناه و جنایت هست و استاد پیرمرد که بالای ابرها زندگی میکرده دو تا جن رو احضار میکنه و میگه یکی از اینها با چشمهاش از فاصله دور تصاویر رو میبینه و دیگری با گوشهاش از فاصله دور صداها رو میشنوه و به اولی میگه نگاه کن و ببین در زمین چه جنایاتی اتفاق میفته و. اون هم نگاه میکنه و میبینه پادشاه با مشاورش دعواش میشه و دستور میده مشاور رو به دیگ روغن داغ بندازن.

تو صحنه دیگری همسر پادشاه که خودش جن بوده در حال خوردن اندامهای انسانهای کشته شده بوده که با یک وردی که خونده میشه دوباره به حالت انسان برمیگرده.

یا تو یک صنحنه دیگه یک استاد رزمی که دوست پیرمرد بوده با یک اژدها درگیر میشه و اژدها استاد رزمی رو قورت میده و استاد رزمیکار درون شکم اژدها شروع به مشت و لگد انداختن میکنه و در نهایت روده اژدها رو پاره میکنه و شروع میکنه روده رو باد کردن تا اینکه اژدها منفجر میشه و استاد رزمیکار میاد بیرون.

تو صحنه دیگری پادشاه پیرمرد رو (( چیانگ تز اویا )) رو احضار میکنه و میگه تو باید ثابت کنی همسر من جز جن ها هست و چیانگ تزاویا شروع به خوندن یه ورد میکنه و یهو طوفان شدیدی شروع میشه و همسر پادشاه شروع به سوختن در آتش میکنه و وسط آتش یهو به شکل همون جنی در میاد که داشت دست و پای انسانها رو میخورد.

اکثریت داستانش یادم مونده...ولی لامصب اسم کارتن رو نمیدونم...حتی نتونستم عکسهاش رو پیدا کنم...
کارتون فوف العاده جالب با مایه های ترسناک هست

کسی میدونه اسم این کارتون چیه...؟؟

در ضمن کارتونش هم دوبله فارسی شده.

Rozhiar1
04-11-2019, 01:15
سلام. يه كارتون تو ذهنمه كه چهارتا آدمك رنگى بودند. زرد و سبز و آبى و قرمز فكر ميكنم. هركدوم روى سرشون يه چيز سيخ طور داشتند. بعد اول و آخر هرقسمت باى باى ميكردن ميپريدن تو چاله. زير اون زمينم انگار مثلا خونشون بود يا همچين چيزى. كلا خيلى گُنگه برام. خيلى نوستالژيه برام. اگه ميشه كمكم كنيد:sad::V20:

فرزانهههه6755
27-02-2020, 16:06
لینک دانلودش کو

robert
11-09-2020, 20:25
سلام

مدتها است دنبال یه کارتون میگردم که حدود بیست سال پیش روی ویدیو vhs دیدم و الان نمیدونم فیلمش کجاست

داستان یه پیرمرد عارف چینی در زمانهای بسیار دور در کشور چین هست که در حال ماهیگیری در کنار رودخانه ای بوده که یک جوان هیزم شکن از کنارش رد میشه و با پیرمرد شروع به صحبت میکنه و یهو به پیرمرد میگه نگاه کن مثل اینکه یه ماهی در قلابت افتاده . پیرمرد به آب نگاهی میندازه و تصویر جوان رو میبینه که بدنش طناب پیچ شده و بهش میگه در طالعت میبینم که امروز دستگیر میشی. بهت اخطار میدم به شهر نری. جوان هم میگه این صحبتها مزخرفه و من باید تا قبل از غروب به شهر برم و هیزمها رو بفروشم . و کمی بعد جوان زیر یک درخت در حال استراحت بوده که دوتا مامور پادشاه میرسند و باهاش درگیر میشن و جوان هیزم شکن با فنون رزمی هردو مامور رو میکشه و بلافاصله بعد از کشتنشون به یاد حرف پیرمرد میفته و یش مادرش میره و مادرش هم که پیرمرد رو میشناخته با گریه میکه گره این مشکل فقط به دست پیرمد (( که تو کارتون اسمش فکر کنم چیانگ تز اویا )) بوده باز میشه. برو پیش او

جوان پیش پیرمرد برمیگرده و میگه استاد: پیش بینی شما درست از آب دراومد. من دو مامور پادشاه رو با فنون رزمی کشتم . حالا فول میدم شاگرد شما باشم تا شما من رو نجات بدی. پیرمرد هم میگه باشه. ما استاد و شاگرد میشیم و من تو رو نجات میدم.

تو یه صحنه دیگه از کارتون پیرمرد عارف پیش استاد خودش در بالای ابرها میره و میگه چرا روی زمین اینقدر گناه و جنایت هست و استاد پیرمرد که بالای ابرها زندگی میکرده دو تا جن رو احضار میکنه و میگه یکی از اینها با چشمهاش از فاصله دور تصاویر رو میبینه و دیگری با گوشهاش از فاصله دور صداها رو میشنوه و به اولی میگه نگاه کن و ببین در زمین چه جنایاتی اتفاق میفته و. اون هم نگاه میکنه و میبینه پادشاه با مشاورش دعواش میشه و دستور میده مشاور رو به دیگ روغن داغ بندازن.

تو صحنه دیگری همسر پادشاه که خودش جن بوده در حال خوردن اندامهای انسانهای کشته شده بوده که با یک وردی که خونده میشه دوباره به حالت انسان برمیگرده.

یا تو یک صنحنه دیگه یک استاد رزمی که دوست پیرمرد بوده با یک اژدها درگیر میشه و اژدها استاد رزمی رو قورت میده و استاد رزمیکار درون شکم اژدها شروع به مشت و لگد انداختن میکنه و در نهایت روده اژدها رو پاره میکنه و شروع میکنه روده رو باد کردن تا اینکه اژدها منفجر میشه و استاد رزمیکار میاد بیرون.

تو صحنه دیگری پادشاه پیرمرد رو (( چیانگ تز اویا )) رو احضار میکنه و میگه تو باید ثابت کنی همسر من جز جن ها هست و چیانگ تزاویا شروع به خوندن یه ورد میکنه و یهو طوفان شدیدی شروع میشه و همسر پادشاه شروع به سوختن در آتش میکنه و وسط آتش یهو به شکل همون جنی در میاد که داشت دست و پای انسانها رو میخورد.

اکثریت داستانش یادم مونده...ولی لامصب اسم کارتن رو نمیدونم...حتی نتونستم عکسهاش رو پیدا کنم...
کارتون فوف العاده جالب با مایه های ترسناک هست

کسی میدونه اسم این کارتون چیه...؟؟

در ضمن کارتونش هم دوبله فارسی شده.

پیداش کردم
کارتون tarzerix

italodance
11-09-2020, 20:34
تاپیک خوبیه تاحالا چشمم بش نخورده بود

یادش بخیر اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ چقدر کارتون VHS از این صوتی و تصویری ها میخریدیم اصلا این صوتی و تصویری ها یک بخشی داشتند مخصوص فروش کارتون خارجی

چقدر میخریدیم Mask He-Man Thundercats TMNT Transformers Spider-Man Ultraman Silverhawks

یکی هم شبیه Transformers که الان یادم نمیاد اسمش رو....اهههه ولی حافظه ام معمولا خیلی خوبه.

alexmccall
18-10-2020, 02:20
سلام
یه کارتونی بود فکر کنم برای دهه 80 شمسی که چندتا جنگجو بودن که یکی شون مثل هرکول بود و یه سگ دوسر داشت و یکیشون هم یه دختر بود که یه لاکپشت کوچیک داشت که بزرگ میشد و به یه نینجا تبدیل میشد و یکی دیگه هم یه موجود مثل دایناسور داشت... خلاصه هر کدومشون یه حیوان خاص داشت...دوستان کسی این کارتون یادش هست؟

کریتوس kratos
18-11-2020, 05:29
گربه استثنایی

- - - Updated - - -

گربه استثنایی

- - - Updated - - -

گربه استثنایی

- - - Updated - - -

گربه استثنایی

AminMaleki76
17-04-2021, 13:37
سلام دوستان یه انیمیشن هست که خیلی وقت پیش روی سی دی داشتم اولش اینطوری شروع میشه که چند تا جوونن که با یه جور موتور که پروازم هم میکنه مسابقه میدن بعد هرکس که دیر تر به درختی که تو شهره برسه باید ظرف هارو بشوره به نفر که میرسه خوش حالی می کنه درصورتی که قبلا یکی از اونا زود تر رسیده و بالای درخت با موتورش وایساده و منتظره این یه بخش از چیزی هست که یادمه یه جا دیگه هست که مثلا یه روستایی که فکر کنم معلق هم هست پیرمردی یه سنگ سبز داره که فکر کنم طوفان باشه ادم بدا اون سنگ رو میخوان بعد دختر اون پیرمرد رو هم میدزدن یبعد این جوونا میرن پیش اون پیرمرده که کمکش کنن پیرمرده هم فکر میکنه اینا هم ادم بد هستن اولش از خودش دفاع میکنه بعد ازشون میخواد که کمکش کنن تازه فکر کنم که این جوونا سفینه داشته باشن و چهار تا باشن

Tugabrifile6
24-12-2022, 04:16
برای ایندگان این یه عدد دروغگو میباشد

mahshidbahadori
10-09-2023, 02:02
سلام. یه کارتون ایرانی قدیمی عروسکی بود که عروسکاش چشمای گرد سبز و آبی خوشکل داشتن، و‌چادر مخمل تنشون بود. شبا یکی از بیرون داد میزد که شهر در امن و امان است، آسوده بخوابید. ولی بعضی شبا دزد یا شایدم موش ها حمله میکردن بهشون و نی نی هاشونو میبردن. کسی یادشه اسمش‌چی بود؟