PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی افزایش سرعت اینترنت و دانلود

shahedi
21-01-2008, 18:30
سلام
بارها و براها برای عزیزان این سوال مطرح شده که
آیا افزایش سرعت اینترنت امکان پذیر است
آیا افزایش سرعت دانلود امکان پذیر است
اگر افزایش سرعت امکان پذیر نیست چرا چنین نرم افزار هایی ساخته شده اند
اساس کار اینگونه نرم افزار ها چیست؟

در این تاپیک سعی می کنم تا به این سوالات پاسخ دهم همچنین این تاپیک سوالات و مشکلات کاربران را هم شامل می شود

امید است این تاپیک مفید واقع شود:11:

shahedi
21-01-2008, 19:02
نرم افزارهای زیادی هستند که سرعت اینترنت را افزایش می دهند اساس کار این گونه نرم افزارها بهینه کردن ارسال Packetهاست (منظور اطلاعاتی هست که رد و بدل می شن)
اکثر نرم افزارهای مدیریت دانلود سعی می کنند تا با دستکاری هایی که انجام می دهند بهترین شرایط برای دانلود را فراهم کنند.
برای افزاریش سرعت اینترنت نرم افزارهای مذکور علاوه بر کارایی که گفتم عمل Pingرا هم انجام می دن
یکی از سوالاتی که شاید در ذهن بعضی ها باشه اینه چرا به مدیریت دانلود ها گاها شتاب دهنده می گن؟
جواب:این نرم افزارها با انجام تکنیک های خاص اقدام به بهینه سازی سرعت دانلود می کنند و به همین علت به این دسته از برنامه ها ، شتاب دهنده دانلود نیز می گویند.

اما این مقدمه را فعلا داشته باشین تا بعد...

shahedi
23-01-2008, 20:15
سلام دوستان
سوال؟:میخواهم سرعت دانلودم بیشتر بشه چی کار کنم؟
پاسخ:تا می گوییم افزایش سرعت دانلود عده ی زیادی به فکر نرم افزار های این گروه می افتند ولی قبل از استفاده از چنین نرم افزارهایی
باید یک سوال را ازخودمون بپرسیم آیا شرایط برای افزایش سرعت دانلود را فراهم کردیم یا شرایط برایمان مهیا است ؟

سرعت واقعی دیال آپ در کشورهای دیگه چگونه است ؟باید خدمت دوستان عرض کنم یک فایل 14MBرا شما باید در عرض 38 دقیقه دانلود
کنید.ولی احتمالا شما قادر به دانلود با چنین سرعتی در چنین زمانی در ایران نیستید ولی باید چه کرد تا سرعت دانلود خوبی داشته باشیم
شما از چه سایت هایی دانلود می کنید ؟در چه زمانی دانلود می کنید؟آیا پهنای باندی که سایت مورد نظر برای دانلود می دهد مناسب است؟
آیا ISPشما عملکرد خوبی دارد؟آیا در زمان مناسبی به دانلود می پردازید؟(از نظر (ISP
شما باید تمامی موارد بالا را که در قالب سوال پرسیده شد در نظر داشته باشید.

خوب پس از طرح هر سوالی باید به آنها پاسخ داد مگر رویه ی معمول غیر از این است مگر این که سوالات از نوع استفهام انکاری باشند
با توجه به این که قاره ی آسیا جمعیت بیشتری را نسبت به سایر قاره ها در خود جای داده سعی کنید در زمانی به اینترنت متصل شود که شب از نیمه گذشته باشد هر چند اختلاف ساعت ها به وقت گرینویچ دارای اختلاف است ولی باز نسبت به زمان های دیگر مناسب تر است.
درمورد سایت ها سایت های بزرگ که معمولا مراجعه کننده زیاد هست اگر سایت ظرفیت پذیرش تعداد مراجعه کننده زیادی را داشته باشه و بتونه پهنای باند مناسب یرای سرعت ارائه کنه مشکلی نیست ولی اگر چنین امکانی نداشت سعی کنید از mirorهای دیگه استفاده کنید.

ادامه دارد

Gamemaster
23-01-2008, 20:42
حتى در بحث Adsl همينطور است؟

علی علی علی
23-01-2008, 22:37
مباحثی که شاهدی جان به آن اشاره کردند درسته مخصوصاً جهت ساعت دانلود چون ترافیک خطوط بسیار پایین هست.
دایل آ‍پ:
1-شما وقتی به اینترمن وصل میشوید دراصل ابتدا به شرکت خدمات دهندة(isp ) وصل شده سپس از طریق آن پس از اختصاص دادن یه ip به سیسنم شما وارد محیط اینترنت میشوید. لذا شرکت ارایه دهنده نقش بارزی در ارتباط سرعت دارد.وقتی ip به شما اختصاص گرفت شما میتوانید با نرم افزارهای گونان آن را تغییر داده و به سروری با سرعت بالاتر متصل شوید اینکار علاوه بر افزایش سرعت هویت شما را در اینترنت جعلی کرده و میتوانید امنیت خود را در مقابل هک شدن و یا در همین p30 فرمها خفظ کنید(ip جعلی)
2-خطوط تلفن دارای 256 باند میباشد که فقط یک باند آن به صوت تعلق دارد که سیستم دایل آپ از همان خط صوت استفاده میکند برای همین است که وقتی کسی به شما تلفن میزند سرعت دانلودواتصال پایین آمده وحتی dc میشوید. این خط اسمی قابلیت انتقال 56kb را دارد اما به خط تلفن خیلی بستگی دارد(من در یه جا با عوض کردن خط با یک سیستم از سرعت 32 به42 رسیدم.
3-اشتباه نکنید45kb به معنی دانلود 45 کیلوبایت نیست بلکه این "b " به معنی بیت هست و هر 8 بیت میشه یه بایت و میشه گفت در اصل این 45 حدود4.5 'کیلوبایت در ثانیه هست(اسمی)
4-بعضی جاها دیدید میگه از منوی properteis و از قسمت configure مقدار رو به960000 تغیر بدین و ببینید سرعت شما شده 926.5kb !!!! این یه ظزفیت اسمی هست و نه عملی(چراشم معلومه)
5-مودم حداکثر 56k هست و شما نمیتونی از این بیشتر سرعت بگیری.(همینم اسمیه مدلهای مختلف هم زیاد فرق نمیکنه فکر نکن زولنریکس گزفتی با100 میتونی بگیری بلکه مودم خوب یعنی به ظرفیت اسمی نزدیک تره)
6-ترافیک خطوط تلفن به همون علت که شاهدی گفت و در ایران به خاطز باز شدن ادارات به شدت شلوغه یه بار 10 صبح آن شوید یه بارم 1 شب!!!واسه همین روزهای تعطیل تعرفه تلفن پایین تره.!!!(مبایلها که خیلی پایینه! کمرمون زیر این هزینه مبایل خورد شد میگی الو قبضت اخر ماه میگه hello !!)
7-همان طور که شاهدی جان گفت سایتهانیز خیلی مهمند(بدون در نظر گرفتن سایر عوامل مثل گرافیک حجم و..) پهنای باندی که اون سایت استفاده میکنه برای تعداد کاربرها باید جواب بده و همیشه خودش رو با بالاترین حضور کاربر وفق بده و پهنای باند درستی انتخاب کنه.
8-پروتکل استفاده هم tcp/ip هست پس از تنظیماتdialup بقیه موارد رو اگه لازم ندارید بر دارید(2ومی هم لازمه)
9- این همه گفتیم واسه این نیست بخونی بری واسه اینه که بدونی الان باید بری یه adsl بخری چون مایه داری
و بعد بیام از adsl بهت بگم.:27:

علی علی علی
25-01-2008, 14:32
دوستان که این تایپیک رو مطالعه میکنن اگه اطلاعاتی در این مورد دارید لطفا بذارید که ما هم استفاده کنیم هرچند این اطلاعات به نظر شما ساده بیاد.ممکن به کار خیلی ها بیاد مرسی.

shahedi
25-01-2008, 16:23
سلام با تشکر از علی جان که در این بحث شرکت کردند امیدوارم سایر دوستان هم با ما همراه بشن
درمورد قسمتی که گفتید

از منوی properteis و از قسمت configure مقدار رو به960000 تغیر بدین و ببینید سرعت شما شده 926.5kb
باید بگم با این کار سرعت شما خیلی پایین می یاد و به اصطلاح افتضاح میشه دوستان توجه کنند اگر قسمتی را که در عکس مشخص می کنم خیلی زیاد شده حتما یک بار دی سی بشن و بعد اتصال مجدد.
در ضمن باید بگم ADSLنه adslلطفا دقت کنید چون هر کدام از این حروف سرنام واژه ایست و شما حق ندارید آن را یکی کنید...
البته برای افزایش سرعت می توانید از مودم های اکسترنال(خارجی)منظورم خارج از کیس هست! استفاده کنید و تاثیر سرعت را مشاهد کنید

اما موضوعی که می خوایم در حال حاضر درموردش بحث کنیم اینهتاثیر نرم افزارهای مدیریت دانلود در پایین گذاری(همون دانلود خودمون)چیه و آیا مدیریت دانلود های متفاوت می توانند تاثیر های متفاوتی داشته باشند

هر کس نظری داره بگه تا بعدا توضیح کاملتری ارائه بشه

راستی علی علی علی جان یه سوال چرا شما سوال را می نویسن سدوال؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golmohammadi
25-01-2008, 18:25
ممنون شاهدي عزيز از بابت باز كردن اين تاپيك
من يادمه موقعي كه با دايل اپ ميومدم اينترنت كارهايي كردم كه سرعتم هميشه 50.6 ميشد
ولي اين برنامه ها من خيليشو تست كردم چندان تاثيري نداشتند البته نظر خودمو ميگم
خيليها به ON Speed اعتقاد دارند اما گرفتن اكانتش دردسر داره من شخصا چند بار از Speed Gear v5.00 استفاده كردم اين برنامه موقع دانلود كم فرق ميكرد ولي موقع باز كردن سايتها خيلي فرق ميكرد حتما امتحانش كنيد . اگه خواستين براتون اپ ميكنم و كمي هم راجبش توضيح ميدم.
منتظر نظر بقيه هستيم
هر كسي اومد و نظر داد بگه كه با چي وصل ميشه به اينترنت .
خودم ADSL128k
راستي شاهدي عزيز اون عكسي كه بالا گذاشتي با اون مقادير كه ذكر كردي واقعا تاثير داره ؟
چون سيستم من معمولا روشنه و اين مقادير رفته رفته زياد ميشه مثلا الان send : 31282 و resive : 25731 و Duration : 7:50

علی علی علی
25-01-2008, 18:46
سلام با تشکر از علی جان که در این بحث شرکت کردند امیدوارم سایر دوستان هم با ما همراه بشن
درمورد قسمتی که گفتید

باید بگم با این کار سرعت شما خیلی اما موضوعی که می خوایم در حال حاضر درموردش بحث کنیم اینهتاثیر نرم افزارهای مدیریت دانلود در پایین گذاری(همون دانلود خودمون)چیه و آیا مدیریت دانلود های متفاوت می توانند تاثیر های متفاوتی داشته باشند

راستی علی علی علی جان یه سوال چرا شما سوال را می نویسن سدوال؟

از تذکرات شما ممنونم. در مورد960000 من نگفتم سرعت میره بالا گفنم بعضیا میگن.که من رد کردم قضیه رو.
در موردADSL حرف شما کاملا درسنه مرسی از دقت نظرتون.
اما
سدوال !!! "د "هست ریزه معلوم نمیشه این کیبرد من لیبل پره:27: به جای سئوال میشه:سدوال.اون موقع که من مدرسه میرفتم میگفتن سئووال بعد گفتن سئوال بعد گفتن سوال حالا من کردم سدوال چیه مگه؟:31::10:ما می نوشتیم"مدرسهء" حالا دیدم میگن"مدرسه‌ی" ای بابا به جای اینگه بیان یه فکری به حال این خط فارسی تو سیستم ها بکنن که یه نرم افزار میاد به خط قبایل سرخ پوستی هم ترجمه داره جز فارسی و این همه می‌پرسن من چطوری درفلان نرم افزار فارسی بنویسم (100000..... تایپیک این رو می پرسه) به جای اینکه ...بیخیال اینجا جاش نیست.
خلاصه شاهدی جانغلط زیاد دارم به خاطر اینه که سواد خودم که هیچی سواد این کیبرد هم نم کشیده!:11:
اما بریم سر قسمت اصلی.
اگه درست فهمیده باشم منظور شما همون نرم افزارهای دانلود هستن مثلDap
من به نظرم میرسه که این نرم افزارها با انسداد دیگر راهای انتقال دیتااز سایتهای دیگه به سیستم و باز کردن بیشتر مسیر برای فایل مورد نظر و همچنین دانلود فایل به صورت پکهای کوچیک تر باعث میشن که سرعت انتقال بالا بره. اگه نرم افزارIDA رو داشته باشید قسمتی داره فلش سبز رنگ که به شما میگه سرعت دانلود رو انتخاب کن.این بدین معنی نیست که شما میتونی از سرعت 56k بیشتر دانلود کنی(دایل آپ) بلکه به این معنی هست که تقریباً همه ورودی دیتا رو به این فایل دانلود اختصاص میده.و سرعت دانلود شما در بقیه موارد به شدت پایین میاد .پس اگه هم میخوای دانلود کنی و هم سایت ببینی ماکزیمم سرعت رو انتخاب نکنید بلکه حدمعمول رو بذارید.اما اگه فقط زود میخوای فایل رو دانلود کنید و به دیدن سایت نمیپردازید ماکزیمم سرعت رو انتخاب کنید.(یکیم به اون تایپیک بینوای من در مورد دانلود جواب بده :41:)
مرسی از زحمات بر و بچز انجمن گفتگوهای نرم افراری.

علی علی علی
25-01-2008, 18:54
اما گرفتن اكانتش دردسر داره من شخصا چند بار از Speed Gear v5.00 استفاده كردم
راستي شاهدي عزيز اون عكسي كه بالا گذاشتي با اون مقادير كه ذكر كردي واقعا تاثير داره ؟

سلام
اگه میشه اون برنامه رو دانلودش رو بذار اگه کرک هم داره همین طور.
بعد در مود عکس من فکر کنم اون میزان دریافتی دیتا شما از هنگام اتصال به اینترنت و مقدار سند دیتا شماست و به سرعت ارتباطی نداره اما از نحوه زیاد شدنش میشه فهمید سرعت چه جوریه. یه توصیه هم به شما کهADSL داری بکنم بعد از هر بار on شدن یه بار مودم رو خاموش کن 2باره روشن کن که ip شما تغییر کنه.
مرسی

shahedi
25-01-2008, 19:50
سلام
از جناب گل محمدی و علی جان عزیز بابت شرکت در بحث ممنونم امیدوارم سایرین هم در این بحث شرکت کنند
ببینید دوستان من به شخصه از مدیریت دانلود های گوناگونی استفاده کردم اولینش Gozilla!بود بعدا به تدریج که سایر نرم افزار های مدیریت دانلود را استفاده کردم
نظرات برای بهترین آنها تفاوت می کند و قرار نیست در مورد بهترین صحبت کنیم که تایپیک مجزایی برایش هست اما
چون در حال حاضر IDAوIDMرا روی سیستمم دارم در مورد این دو بحث می کنم.
بعضی دوستان از این که دائم IDMورژن های جدید و Buildهای جدید منتشر می کنه نا راضین اما این دلیل دلیل خوبی نیست هر چند شاید بعضی بپندارند ضعف های زیاد باعث این امر می شود
اما در IDMبرای استفاده کننده امکان تنظیم سرعت نیست هر چند امکان تنظیم محدودیت سرعت وجود دارد اما همانطور که علی جان گفتند در IDAما امکان انتخاب سرعت دستی،متوسط،خودکار و... را داریم و این یک حسن بزرگ محسوب می شود اما اگر دقت کنید در نسخه ی رجیستر نشده ی IDAبه طور خودکار برای سرعت محدودیت اعمال می شود تا تمایل کاربر به خرید افزایش یابد هر چند در میان کاربران ابرانی این مورد قابل چشم پوشی است اگر اشتباه نکنم قیمتش 39دالر است
IDAیک حسن دیگر هم دارد آن هم این است که می توانید محتوای فایلهای RAR و ZIP را قبل از دانلود کامل ملاحظه کنید از نظر من این یک حسن فوق العاده است البته محاسن دیگری دارد که فعلا چون دست درد گرفتم فقط به یکی از آنها بسنده می کنم IDAمی تونه به جستجو برای سرورهای دیگری که لینک برنامه شما بر روی آنهاست بپردازد به اصطلاح خودمان Mirorرا پیدا کنه در ضمن به خوبی با سایت های FTPسازگاره و می تونه ازشون دانلود کنه با همه ی مرورگر ها هم سازگاری داره
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
جناب گل محمدی نرم افزارهای برای افزایش سرعت دانلود می تونید از نرم افزار شرکت گوگل استفاده کنید البته بیشتر برای دوستانی که از خطوط پر سرعت استفاده نمی کنند توصیه می کنم آن مقادیر هم تاثیر گذاره شما وقتی مقادیر کمند را با وقتی مقادیر زیاد می شون مقایسه کن البته تا جایی که یادم هست در بخش "کامپیوتر و موضاعات مرتبط"بحث شده
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خارج از بحث:علی جان تا جایی که یادم می یاد قبلا ی را بزرگ نمی نوشتن بعدا به دلیلی مثل این که شبیه 6 هست و... عوض شد در ضمن من فکر کنم سوال درسته حالا می شه بالای و همزه گذاشت ولی فکر کنم عربی بشه باز راستی اینتر من چیه دیگه ؟ همون اینترنت خودمونه دیگه پس درست بنویسید. راستی بابت سوالاتی که در تایپیک دیگر گفتی خیلی زیاده لطفا بگو کدومش برات مهمتره جواب بدم چون واقعا زیاده..

golmohammadi
25-01-2008, 21:40
برنامه را از لينكي كه در پايين هست دانلود كرده و از حالت فشرده دراوريد سپس آنرا نصب كنيد
به همراه برنامه كرك نيز گذاشته ام اين كرك را نيز اجرا كنيد تا ازحالت 15 روزه دربياد
برنامه دارای دو ولوم متفاوت است ، یکی برای افزایش سریع و یکی برای افزایش تدریجی. پس از تغيير دادن تنظيمات بايد Apply را بزنيد تا تغييرات اعمال بشه
در هنگامی که آنلاین هستید ، اقدام به باز کردن برنامه و تغییر مجدد سرعت آن نکنید . سرعت را در حالت پیشفرض یا همان دیفالت ، انتخاب نمائید ، اما اگر از سرعت موجود راضی نبودید ، آنرا حداکثر تا 12000 انتخاب نمائید تا تعادل در اجزای سیستم حفظ گردد .
به نظر شخصي من اين برنامه بهترين برنامه براي افزايش سرعت اينترنت مخصوصا در موقع باز كردن صفحات وب ميباشد . (البته ياد آور شوم كه در مرورگر اپرا بيشتر به چشم ميخوره)
به همه دوستان توصيه ميكنم حتما اين برنامه را تست كرده و نتيجه را اينجا اعلام كنند
يه چيز ديگه هم بگم با اجراي اين برنامه سرعت كل ويندوز چه اينترنت و چه ... همگي افزايش پيدا ميكنه حتي سرعت گيم نيز با اين برنامه قابل كنترل هست تغيير سرعت تصاوير متحرك و ...
لينك دانلود Speed Gear v5.00 حجم 534 كيلو بايت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahedi
25-01-2008, 23:40
سلام
با تشکر از جناب گل محمدی و توضیحی که بابت نرم افزار دادند توصیه می کنم register.exeرا حتما پاک کنند
بعد از نصب نرم افزار

علی علی علی
26-01-2008, 02:51
من یه سئوالی واسم ایجاد شده اونم اینه که وقتی یه فایل رو save میکنیم در مقع دانلود سرعت اولیه میاد رو 9.6 یا 8.6 کیلوبایت اما بعد کم کم کم میشه.
حالا چرا کم کیشه. چرا از سرعت بالاتر 56k دانلود میشه؟!!!
به علامت سئوال نگاه کنید!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این که دیگه آخرشه 51.9kb !!!!!!!!!!! آخه همین قدم تو یه ثانیه دانلود زد فکر کردم ADSL شدم!!!

golmohammadi
26-01-2008, 12:20
اره نميدونم چرا لحظه اول دانلود سرعت ميره بالا

shahedi
26-01-2008, 16:24
سلام من اکثرا در اواسط دانلود سرعتم کم می شه و در اوایل و اوخرش زیاده در پاسخ به سوال دوستان به نظر می رسه چون رفته رفته با گذشت زمان Packetهای رد و بدل شده افزایش پیدا می کنه این مشکل به وجود می یاد اما این را بگم درمورد اینترنت ماهواره این گفته درست نیست علی جان شما به چه سرعتی وصل می شی؟

shahedi
26-01-2008, 19:50
درمورد افزایش سرغت دانلود برنامه های متعددی هست که البته بعضی هاشون خیلی خوب عمل می کنند از جمله Full Speedو Internet Speed Upاما درمورد افزایش سرعت لود صفحات برنامه ی سرشناسی نمی شناسم که به خوبی عمل کنه البته با وب بروزر من هم سازگاری داشته باشه واقعا اپرا مظلوم واقع شده...

اما از دوستانی که همکاری می کنند خواهش می کنم نظر خودشون را راجع به این سوال بگن
یک سایت تا چه میزان می تواند در سرعت دانلود و آپلود نقش داشته باشد؟

علی علی علی
26-01-2008, 20:00
سلام من اکثرا در اواسط دانلود سرعتم کم می شه و در اوایل و اوخرش زیاده در پاسخ به سوال دوستان به نظر می رسه چون رفته رفته با گذشت زمان Packetهای رد و بدل شده افزایش پیدا می کنه این مشکل به وجود می یاد اما این را بگم درمورد اینترنت ماهواره این گفته درست نیست علی جان شما به چه سرعتی وصل می شی؟
من دایل آپ هستم.45.5, 52k اینا وصل میشم.

mm_yaghoob
26-01-2008, 22:43
من تا حالا خيلي برنامه براي افزايش سرعت اينترنت با كانكشن دايل اپ تست كردم ولي متاسفانه از هيچكدام نتيجه نگرفتم

اينرا هم تستش مي كنم
خدا كنه اثر كنه

golmohammadi
27-01-2008, 01:22
درمورد افزایش سرغت دانلود برنامه های متعددی هست که البته بعضی هاشون خیلی خوب عمل می کنند از جمله Full Speedو Internet Speed Upاما درمورد افزایش سرعت لود صفحات برنامه ی سرشناسی نمی شناسم که به خوبی عمل کنه البته با وب بروزر من هم سازگاری داشته باشه واقعا اپرا مظلوم واقع شده...

اما از دوستانی که همکاری می کنند خواهش می کنم نظر خودشون را راجع به این سوال بگن
یک سایت تا چه میزان می تواند در سرعت دانلود و آپلود نقش داشته باشد؟

در مورد افزايش سرعت دانلود كه هيچي كاري ندارم اما در مورد افزايش سرعت لود صفحات همون برنامه اي كه معرفي كردم خيلي خوب عمل ميكنه
اما در مورد موضوع دوم حقيقتش ما ايرانيا معمولا با سرعت پايين به اينترنت كانكت ميشيم پس واسه ما چندان تاثيري نميتونه داشته باشه . اما اگه با سرعت مثلا بيشتر از 512 كانكت بشيم و يا حداقل 384 اره تاثير داره

[ali]
27-01-2008, 10:07
من تا حالا خيلي برنامه براي افزايش سرعت اينترنت با كانكشن دايل اپ تست كردم ولي متاسفانه از هيچكدام نتيجه نگرفتم

اينرا هم تستش مي كنم
خدا كنه اثر كنه
شما دقیقا منظورتون از افزایش سرعت چیه انتظار افزایش سرعت دانلود یا لود صفحات اینترنتی؟

mm_yaghoob
27-01-2008, 20:40
;2042328']شما دقیقا منظورتون از افزایش سرعت چیه انتظار افزایش سرعت دانلود یا لود صفحات اینترنتی؟

هر دو...........

shahedi
30-01-2008, 01:32
به نظر من iNTERNET Turbo گزینه ی مناسبی است
شما آن را از لینک زیر دریافت کنید و با استفاده از کرک برنامه را پچ کنید
دریافت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فایل

pass

بعد از دانلود و اپلای کردن تنظیمات سیستم را ری استارت کن و بهتره روی مد اول تنظیم کنی اگر تاثیر نکر زمان Pingرا ا تنظیم کن در ضمن آدرس ISP را حتما درست وارد کنید:20:

ninja266
31-01-2008, 19:19
سلام
یه نگاه به این مطلب بندازید:
افزايش سرعت اينترنت در ويندوز XP Pro منبع:
تعريف :
منظور از پهناي باند , ظرفيت يا سرعت انتقال اطلاعات در يك سيستم ارتباطي ديجيتالي كه برحسب بيت در ثانيه ( bps ) اندازه گيري ميشود .
نكته :
در صورتي كه بتوانيد از % 100 پهناي باند اتصال اينترنتي خود استفاده كنيد افزايش سرعت اينترنت را كاملاً احساس خواهيد كرد .

مراحل انجام كار :
در ويندوز XP درحالت پيش فرض Packet Scheduler سيستم را به 20 درصد از پهناي باند يك اتصال به اينترنت محدود مي كند. يعني اگر شما اين تنظيمات را تغيير ندهيد قادريد از 20 درصد پهناي باند اتصال تان به اينترنت بهره ببريد. براي اين كه بتوانيد از 100 درصد پهناي باندتان استفاده كنيد مراحل زير را انجام دهيد:
Run (1 را از منوي Start اجرا كنيد.
(2در Run عبارت gpedit.msc را تايپ كرده و OK را كليك كنيد. و منتظر بمانيد تا Group Policy اجرا شود.
(3 در بخش Local Comuter Policy و در زير Computer Configuration گزينه Administrative Templates را گسترش دهيد. (اين كار با كليك بر روي علامت+ كار آن انجام دهيد)
(4 در ليست باز شده گزينه Network را نيز گسترش دهيد.
(5 حال در اين ليست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنيد.
(6 به گزينه هايي كه در سمت راست ظاهر مي شوند دقت كنيد.
(7 بر روي Limit reseivable bandwidth كليك راست كرده و Properties را كليك كنيد.
(8 پس از اينكه پنجره ي Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زير Limit reservable bandwidth گزينه Enabled را انتخاب كنيد.
(9 مشاهده مي كنيد كه با انتخاب آن در روبروي Bandwidth Limit مقدار پيش فرض آن يعني 20 درصد به نمايش در مي آيد.
به جاي عدد 20 مقدار 0 را تايپ كرده و OK را كليك كنيد.
(10 حال به Connection ي كه به وسيله ي آن به اينترنت وصل مي شويد رفته و بر روي دكمه ي Properties كليك كنيد.
(11 به برگه Networking برويد و دقت كنيد كه Packet Scheduler فعال باشد (تيك كنار آن مشاهده شود).
(12 اين پنجره را OK كنيد و كامپيوتر خود را Restart كنيد.

خب,تفاوتی تو سرعت احساس میکنید؟؟

usfelme
31-01-2008, 20:42
مرسی از دوستان بحث جالبیه
من خودم به شخصه هرچی نرم افزار تونستم تست کردم و هیچ تفاوت محسوسی نه تو دایال آپ و نه تو adsl ندیدم فقط تو زمینه دانلود idm واقعا کارش درسته و سرعت برای من از بقیه نرم افزار ها بالاتره
برای دایال آپی ها همونطور که شاهدی هم گفتند واقعا isp های ایران از لحاظ کیفیت افتضاح هستند البته خطوط تلفن هم بی تاثیر نیست مثلا من دقیقا سیستم خودم با خط تلفن قدیمی بالاتر از 46k کانکت نمیشد ولی با خط تلفن جدید همیشه 53.2k وصل می شد و فقط اسمی نبودند و واقعا سرعت بالا می رفت
در ضمن ترفند بالایی هم هیچ وقت تاثیری نداشته

mohamad.hejazi
31-01-2008, 20:59
سلام
یه نگاه به این مطلب بندازید:
افزايش سرعت اينترنت در ويندوز XP Pro منبع:
تعريف :
منظور از پهناي باند , ظرفيت يا سرعت انتقال اطلاعات در يك سيستم ارتباطي ديجيتالي كه برحسب بيت در ثانيه ( bps ) اندازه گيري ميشود .
نكته :
در صورتي كه بتوانيد از % 100 پهناي باند اتصال اينترنتي خود استفاده كنيد افزايش سرعت اينترنت را كاملاً احساس خواهيد كرد .

مراحل انجام كار :
در ويندوز XP درحالت پيش فرض Packet Scheduler سيستم را به 20 درصد از پهناي باند يك اتصال به اينترنت محدود مي كند. يعني اگر شما اين تنظيمات را تغيير ندهيد قادريد از 20 درصد پهناي باند اتصال تان به اينترنت بهره ببريد. براي اين كه بتوانيد از 100 درصد پهناي باندتان استفاده كنيد مراحل زير را انجام دهيد:
Run (1 را از منوي Start اجرا كنيد.
(2در Run عبارت gpedit.msc را تايپ كرده و OK را كليك كنيد. و منتظر بمانيد تا Group Policy اجرا شود.
(3 در بخش Local Comuter Policy و در زير Computer Configuration گزينه Administrative Templates را گسترش دهيد. (اين كار با كليك بر روي علامت+ كار آن انجام دهيد)
(4 در ليست باز شده گزينه Network را نيز گسترش دهيد.
(5 حال در اين ليست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنيد.
(6 به گزينه هايي كه در سمت راست ظاهر مي شوند دقت كنيد.
(7 بر روي Limit reseivable bandwidth كليك راست كرده و Properties را كليك كنيد.
(8 پس از اينكه پنجره ي Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زير Limit reservable bandwidth گزينه Enabled را انتخاب كنيد.
(9 مشاهده مي كنيد كه با انتخاب آن در روبروي Bandwidth Limit مقدار پيش فرض آن يعني 20 درصد به نمايش در مي آيد.
به جاي عدد 20 مقدار 0 را تايپ كرده و OK را كليك كنيد.
(10 حال به Connection ي كه به وسيله ي آن به اينترنت وصل مي شويد رفته و بر روي دكمه ي Properties كليك كنيد.
(11 به برگه Networking برويد و دقت كنيد كه Packet Scheduler فعال باشد (تيك كنار آن مشاهده شود).
(12 اين پنجره را OK كنيد و كامپيوتر خود را Restart كنيد.

خب,تفاوتی تو سرعت احساس میکنید؟؟
سلام.
آقا این کاری که شما گفتی رو انجام دادم.
سرعت دریافت فایل همچین بگی نگی بهتر شد.
ممنون.

shahedi
31-01-2008, 22:20
سلام با تشکر از دوستان که در بحث شرکت می کنند

نرم افزار iNTERNET Turbo به خوبی در ابتدای اتصال عمل می کند ولی به مراتب که انتقال اطلاعات بیشتر می شه تاثیر این نرم افزار هم کم می شه البته باز اینم به ISP بستگی داره در

تنظیماتی را که توضیحش را دادم به ترتیب روی عکس با شماره گذاری مشخص کردم

درمورد سرعت دانلود من تاثیر خیلی خوبی را با نرم افزار Fullspeedروی IDMدیدم سرعت دانلود را نسبتا افزایش داد

البته نرم افزاری رو هم می شناسم که البته کارشو تقریبا خوب انجام می ده ولی شما باید ماهان هزینه اش را بدین قفل شکسته اش هم موجود نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ninja266
01-02-2008, 15:04
چند تا سوال دارم , ممنون میشم که جواب بدید:
بین Ida و Idm و Dap , کدوم بهتره؟
ip و Isp یعنی چی؟
من روی کلمه آبی رنگ دریافت( Internet Turbo ) کلیک راست کردم و بعد گزینه Download This Link Whit Dap رو انتخاب کردم. 18 درصدشو دانلود کردم. ولی بعدا نتونستم چون این پیغام رو داد:
file Requested Dose Not Exist!
چی کار کنم؟

[ali]
01-02-2008, 18:05
چند تا سوال دارم , ممنون میشم که جواب بدید:
بین Ida و Idm و Dap , کدوم بهتره؟
ip و Isp یعنی چی؟
من روی کلمه آبی رنگ دریافت( Internet Turbo ) کلیک راست کردم و بعد گزینه Download This Link Whit Dap رو انتخاب کردم. 18 درصدشو دانلود کردم. ولی بعدا نتونستم چون این پیغام رو داد:
file Requested Dose Not Exist!
چی کار کنم؟
سلام
DAP که از نظر امنیتی اصلا توصیه نمی شه بین اون دو تا هم که توی پست های قبلی همکار انجمن توضیح داده

ISP شرکت خدمات دهنده ی اینترنت هست که به شما اشتراک اینترنت می ده

IPهم هر کامپیوتری برای این که به اینترنت وصل بشه یه IPداره یه جور کد شناسایی می شه گفت که مشخص می شه کامپیوتر شما یه دونست البته ناگفته نمونه بعضی ISPها به شما IPمشترک می دن

یک بار از دانلود منیجر خارج شوید و دوباره اقذام به دانلود کنید

اگر موفق نشدید این لینک هستش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبد نیست سری هم به اینجا بزنید:

D o l f i n
06-02-2008, 23:17
من واسه افزایش لود شدن صفحات از Flash Speed 200% استفاده میکنم حقیقتا هنگامی که گیر میکنه و سرعت میاد پایین همچین که اجراش میکنم یه حرکتی میده و سرعت رو بالاتر میبره به یک حساب یه شوک اساسی میده من تاثیرش رو تو فایرفاکس بیشتر دیدم(البته این نظره منه)

golmohammadi
07-02-2008, 01:14
ممنون از دوستان بخاطر شركت در اين بحث
فقط يه چيزي را بگم هر برنامه اي را كه معرفي ميكنيد اگر قبلا ليسنكش نيست ، لينكشو بزارين بد نميشه
تا بقيه هم تست كنند و نظرشونو اعلام كنند.

shahedi
17-02-2008, 17:57
با سلام خدمت دوستان گفتم این نکته را بگم بد نیست من در هنگامی که آنتی ویروس روی سیستمم نصب نبود (دو روز پیش که ویندوز جدید ریختم) و در حال دانلود بود سرعتم افزایش چشم گیری داشت اکثر 10 و گاها 20 البته اکنون با توجه به اینکه نرم افزار امنیتی خودم رو عوض کردم سرعتم برای دانلود بهتر شده و یک نکته ی دیگه همونطور که می دونید از همان دوارنی که با دنیای اینترنت آشنا شدیم گفتند دیال آپ=محدودیت سرعت در حالی که یک جوان ایرانی ثابت کرده با همین خطوط معمولی می توان سرعت بسیار بالایی داشت .
لطفا دوستان نظرشان را بگن

Ghaioom
21-02-2008, 10:22
می خواستم بدونم که چه طوری میشه که با Internet Explorer چیزی که دانلود میکنم و حجمشم هم زیاده و چند ساعت طول میکشه تا دانلود کنم نصفش رو بعداً دانلود کنم.

این Flashget هم سرعت اینترنت رو پایین میاره.
وقتی که من با نرم افزار Flashget چیزی دانلود میکنم چرا سرعت لود شدن صفحات اینترنت رو پایین میاره.

shahedi
21-02-2008, 14:52
شما باید از نرم افزار های مدیریت دانلود مثل IDA.IDMFlasGet و... استفاده کنید و قابلیت سازگاری با مروگر IE را که به طور پیش فرض فعال هست یک راه دیگر البته در IE7! استفاده از IE7pro هست که قابلیت رزیوم را در دانلود بهتون می ده.

Ghaioom
03-03-2008, 10:19
سلام
می خواستم بدونم که میشه با نرم افزار IE7 Pro وقتی که Internet Explorer رو باز کنم چیزی که داشته دانلود میشده رو اتوماتیک شروع به دانلود کنه؟
من تو تنظیماتش پیدا نکردم.
لطفاً راهنمایی کنید.