PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واریکوسل

nakhle007
19-01-2008, 23:12
دوستان یه مقدار اطلاعات در مورد این بیماری میخواستم بی زحمت دقیق باشه

Windows
20-01-2008, 08:47
به زبون ساده میگم.
یک رگ وجود داره که خون رو به بیضه ها میرسونه. بنا به دلایلی این رگ گشاد میشه و وقتی که شخص به بیضه خودش دست میزنه متوجه میشه که اون رگ گشاد و بزرگ شده. با یک عمل ساده مسیر این رگ عوض میشه.

nakhle007
20-01-2008, 15:42
ممنون ولی توی بیضه درد هم احساس میشه و ایا این درد به زیر شکم و کلیه هم سرایت میکنه ؟ یه مدته که کلیه هام درد میکنه نکنه واریکوسل باشه

kiarash3500
29-01-2008, 22:45
ضمنا علائم زنونه تو بيمار بروز ميكنه...
حجيم شدن سينه
چاق شدن...

S0R3N4
30-01-2008, 18:35
دوست عزیز
برو دکتر تا مطمئن بشی!!
اینجوری بهتره

tekno2006
16-03-2008, 13:29
سه درجه داره که 3 از نوع شدید و حتما نیاز به عمل جراحی هستش برخلاف خیلی ها که فکر می کنند دقیقا رو بیضه جراحی میشه باید بگم اینطور نیست کمی بالاتر از کشاله ران برش داده میشه و اون رگی که الان دوستمون اشاره کرد کلا برداشته میشه
درجه 1 و 2 خیلی توی تعداد اسپرم مفید تاثیر نداره فقط کمی کاهش میده ولی اگه درمان نشه تبدیل به درجه 3 و بعدا با مشکل مواجه میشی

navid_ice_heart_128
05-02-2009, 15:04
سلام دوستان ببخشید که تو تاپیک قدیمی پست زدم
من هم فکر کنم همین مشکل رو دارم اخه تا این روز فکرشو نمیکردم تا اینکه یهو فهمیدم که باید دفترچه خدمت سربازی رو پر کنم و بفرستم که یکی از دوستان گفت اگه یکی از بیضه ها پایین تر از اون یکی قرار بگیره معاف هستین
که دقیقا هم همون طوری یعنی بیضه چپ بنده پایین تر از راست میسته و اینکه رگ هایی بزرگ در بالای بیضه چپ هستش
بعضی موقع ها هم که هنگام راه رفتن بد جوری درد میگیره
خلاصه تو اینترنت با گوگل جایی نذاشتم بمونه که شانسی این جارو پیدا کردم
حالا یه سوال ایا این مریضی معافیت سربازی داره یا نه؟
اگه فرض کنیم معافیت سربازی رو در بر داره اولین اقداماتی که باید بکنم چیه؟ برمم پیش دکتر یا اونا خودشون تو سربازی تست میکنن ببینن چیه؟
در ضمن یه سوال تو اینترنت چیزی در بارهی حجیم شدن سینه ها ننوشته بود اما یکی از دوستان اینجا گفتن
یه سوال دیگه
آیا کسی از واقعیت این موضوع خبر داره اخه سینه های من حجیم تر شدن طوری که هر کی من رو میبینه میگه نوید بدنسازی رفتی؟
اینم بگم که من قبلا چاق بودم ولی لاغر شدم شکمم اومد عقب اما حجم سینه هام کم نش
ممنون میشم کمکم کنه

MehranVB
05-02-2009, 16:15
من هم فکر کنم همین مشکل رو دارم اخه تا این روز فکرشو نمیکردم تا اینکه یهو فهمیدم که باید دفترچه خدمت سربازی رو پر کنم و بفرستم که یکی از دوستان گفت اگه یکی از بیضه ها پایین تر از اون یکی قرار بگیره معاف هستین
که دقیقا هم همون طوری یعنی بیضه چپ بنده پایین تر از راست میسته و اینکه رگ هایی بزرگ در بالای بیضه چپ هستش
اگه فرض کنیم معافیت سربازی رو در بر داره اولین اقداماتی که باید بکنم چیه؟ برمم پیش دکتر یا اونا خودشون تو سربازی تست میکنن ببینن چیه؟
در ضمن یه سوال تو اینترنت چیزی در بارهی حجیم شدن سینه ها ننوشته بود اما یکی از دوستان اینجا گفتن
یه سوال دیگه
آیا کسی از واقعیت این موضوع خبر داره اخه سینه های من حجیم تر شدن طوری که هر کی من رو میبینه میگه نوید بدنسازی رفتی؟
ممنون میشم کمکم کنه
در حالت عادی همیشه بیضه چپ کمی پایینتر از بیضه راست قرار داره، ولی توی واریکوسل بیضه دچار پیچ خوردگی میشه و اندازه اش بزرگتر و در نتیجه پایین تر میره. ولی تشخیص اون رو باید به پزشک بسپاری! و برای درمانش باید عمل کنی.
کسایی که واریکوسل دارن از سربازی معاف میشن، اولین کاری که باید بکنی بری پیش یه اورولوژیست تا معاینت کنه، اگه داشتی میری سازمان نظام وظیفه تا دکترای اونجا معاینت کنن و .....
در ضمن سینه ها هم حجیم نمیشن و هیچ علائم زنونه ای نداره این بیماری و چیزایی که این آخر نوشتی هیچ ربطی به واریکوسل نداره!

navid_ice_heart_128
05-02-2009, 17:06
در حالت عادی همیشه بیضه چپ کمی پایینتر از بیضه راست قرار داره، ولی توی واریکوسل بیضه دچار پیچ خوردگی میشه و اندازه اش بزرگتر و در نتیجه پایین تر میره. ولی تشخیص اون رو باید به پزشک بسپاری! و برای درمانش باید عمل کنی.
کسایی که واریکوسل دارن از سربازی معاف میشن، اولین کاری که باید بکنی بری پیش یه اورولوژیست تا معاینت کنه، اگه داشتی میری سازمان نظام وظیفه تا دکترای اونجا معاینت کنن و .....
در ضمن سینه ها هم حجیم نمیشن و هیچ علائم زنونه ای نداره این بیماری و چیزایی که این آخر نوشتی هیچ ربطی به واریکوسل نداره!

ممنون که لطف کردین جواب دادین یه سوال دیگه نام علمی این چی هستش منظورم نام اینگیلیسی هستش
یه سوال دیگه : وقتی ادم به این مبتلا بشه بیشتر کجا هاش درد میگیره یعنی منظورم خود بیضه درد میگیره یا از ناحیه شکم؟

MehranVB
05-02-2009, 17:15
ممنون که لطف کردین جواب دادین یه سوال دیگه نام علمی این چی هستش منظورم نام اینگیلیسی هستش
یه سوال دیگه : وقتی ادم به این مبتلا بشه بیشتر کجا هاش درد میگیره یعنی منظورم خود بیضه درد میگیره یا از ناحیه شکم؟
نام انگلیسیش varicocele هست.
نه، فقط گاهی اوقات ناحیه تناسلی درد میگیره و ممکنه بیضه ها تغییر شکل بدن. ولی این بیماری اگه درمان نشه مشکل فیزیکی زیادی ایجاد نمیکنه، فقط مشکل باروری وجود داره...

navid_ice_heart_128
11-02-2009, 10:11
با تشکر از دوستان
که راهنمایی کردن
یه سوال دیگه واریکوسل نوع دوم و سوم چه فرقی دارن ؟اخه تو همه ی سایتها نوشتن که نوع سوم معاف دایم هست ولی دوم معافیت از رزم دارد ولی چیزی در مورد فرقشون ننوشته
ممنون

baback656
12-02-2009, 23:18
یه سوال دیگه
ممنون میشم کمکم کنه
اول پیش اورولوژیست برو اگر تائید کرد در صورتیکه درجه 3 باشه معاف میشی.اما قبل از انجام کارهای خدمتت عمل جراحی نکنی و دیگه اینکه اصلا این بیماری کوچکترین اثری از حالات زنانه نداره و اگر قبل از درمان انزال زیادی داشته باشی باعث از بین رفتن اسپرمها میشه و خدای نکرده عقیم میشی

jobin_vm
14-10-2010, 19:54
سلام من یه سوال تخضضی داشتم، من به دکتر مراجعه کردم، دکتر گفت احتمال واریکوسل داری سونوگرافی داد، در جواب سونوگرافیم نوشته :
"... علائم واریکوسل گرید3 با انجام مانور والسالوا و بدون آن در اسکروتوم چپ وچود دارد... "
میخوام بدونم این یعنی من واریکوسل درجه سه دارم ؟؟؟؟؟؟؟ کمک فوری بدین تا قلبم نیومده تو دهنم :))))) :دی

tired friend
14-10-2010, 21:19
من فک کنم واریکوسل دارم خجالت می کشم برم دکتر:19:راسه می گن امکان ناباروری میاره؟من یه رگ توی بیضم هست بزرگه فک کنم واریکوسل باشه:18:ترو خدا راهنمایی کنین چه مشکلاتی ممکن بیاره؟
برم دکتر؟
چه دکتری؟
چی بهش بگم؟
خجالت می کشم.
حتی خجالت می کشم به پدرم بگم:11:
راهنمایی کنین ممنون:40:

MehranVB
15-10-2010, 12:08
من فک کنم واریکوسل دارم خجالت می کشم برم دکتر:19:راسه می گن امکان ناباروری میاره؟من یه رگ توی بیضم هست بزرگه فک کنم واریکوسل باشه:18:ترو خدا راهنمایی کنین چه مشکلاتی ممکن بیاره؟
برم دکتر؟
چه دکتری؟
چی بهش بگم؟
خجالت می کشم.

باید بری پیش متخصص اورولوژیست، واریکوسل سه نوعه، بسته به اینکه نوع A یا B یا C باشه احتمال ناباروری هست. و بزرگ بودن رگ هم نشونه 100% نیست، در حالت عادی یکی از بیضه ها کمی بزرگتره، اما بیماری خیلی ساده ایه و با یه عمل خیلی خیلی ساده مشکل رو هر وقت که بخوای حل میکنی.
شما برو پیش متخصص اورولوژیست و بگو فکر میکنم واریکوسل داشته باشم، اون خودش بقیه کارا رو میکنه! خجالت هم ماله بچه هاس! :46:

morsadr
15-10-2010, 13:15
سلام من یه سوال تخضضی داشتم، من به دکتر مراجعه کردم، دکتر گفت احتمال واریکوسل داری سونوگرافی داد، در جواب سونوگرافیم نوشته :
"... علائم واریکوسل گرید3 با انجام مانور والسالوا و بدون آن در اسکروتوم چپ وچود دارد... "
میخوام بدونم این یعنی من واریکوسل درجه سه دارم ؟؟؟؟؟؟؟ کمک فوری بدین تا قلبم نیومده تو دهنم :))))) :دی

دوست عزیز با توجه به نظر بالینی پزشکتون و تائید سونوگرافی شما واریکوسل دارید . ولی اصلا نگران نباشید چون به سادگی قابل درمان می باشد .

برم دکتر؟
چه دکتری؟
چی بهش بگم؟
خجالت می کشم.
همانطور که دوستان اشاره کردند شما باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید .
بیماری خجالت و ترس نداره و از عوارض آن هم نترسید . واریکوسل درمان نشده باعث افزایش احتمال ناباروری در مردان می شود ولی جای نگرانی نیست و درمان راحتی دارد

Last Night
15-10-2010, 13:19
این رگ کذایی دقیقا کجا میفته؟///

tired friend
15-10-2010, 15:38
این رگ کذایی دقیقا کجا میفته؟///
برا من از کنار تخم:20:بزرگه

---------- Post added at 03:38 PM ---------- Previous post was at 03:37 PM ----------

البته یه طرف تخم داره اون ور رگ نداره.:5:

Last Night
15-10-2010, 16:41

---------- Post added at 03:38 PM ---------- Previous post was at 03:37 PM ----------

منظورتون از بزرگه چیه؟ همون چپیه؟:38:

یعنی رگش قشنگ مشهوده؟مثل رگ دست دیده میشه؟
یکی میتونه قشنگ توضیح بده ///

darkdream2012
15-10-2010, 17:50

کسی معنی این جمله رو فهمید؟:31::31::39::39:

jobin_vm
16-10-2010, 22:50
بچه ها واریکوسل درجه 3 معافی سربازی داره، نوع 2 و 1 هم معاف از رزم داره ها.

choory
16-10-2010, 23:17
دوستان کسی میتونه یک متخصص اورولوژیست خوب داخل اصفهان معرفی کنه؟؟

saeed pm
20-10-2010, 15:16
دوستان سلام،من رفتم آزمايش سونوگرافي دادم گفتن كه شما وريكوسل درجه 2داري ،حالا اولا من ميخوام بدوم اين درجه درمان 100% داره يانه؟بعدش كسي ميدونه هزينه درمان يا همون جراحي اين بيماري چقدره(البته با دفترچه خدمات درماني)؟

sasha_h
20-10-2010, 15:33
هزینه ش حدودا" 350000 تا 400000 تومن هست.
فکر میکنم درمان واریکوسل معمولا" به صورت 100% هست اما برای جراحی باید پیش یه متخصص بری و اون تشخیص بده که نیاز به جراحی هست یا نه و با یه آزمایش سونو و اینکه درجه ی چنده نمیشه تشخیص داد که نیاز به جراحی هست یا خیر
معمولا" اگر عوارضی مثل درد و ... داشت جراحی میکنن

saeed pm
20-10-2010, 19:06
خب دوست عزيز مدت درمانش چقدره چون نميخوام كسي بدونه:41: وفقط خودم تنهايي ميخوام برم عمل جراحي

sasha_h
20-10-2010, 23:30
نمیشه کسی نفهمه ، البته منظورم خانواده ت هست
چون یک روز باید بستری بشی و یک ماهی باید مراقبت کنی. تو این چیزا اصلا" ترس و خجالت به خودت راه نده .

Glad Boy
21-10-2010, 00:53
جدی جدی این بدن آدمیزاد عجب چیزیه !؟ همه چیزش روی حساب کتابه !
یه رگ اگه جایی اضافی باشه یا خون کمتر یا بیشتر توش جریان داشته باشه گاهی باعث بیماری میشه !!!
دستگاه تناسلی و مجاری ادرار در مردان چندین نوع بیماری داره. مثلا من شنیدم بعضی ها ممکنه اصلا بیضه نداشته باشن و
یا اینکه فقط یک بیضه توی کیسه داشته باشن ! و ...
به نظرم اگر دوستان بتونن اطلاعات کاملی در مورد بیماری های مردان تهیه کنن و در اختیار عموم قرار بدن خیلی مفید باشه !
چون ما ایرانی ها معمولا روی این چیزا حساسیم و دوست نداریم کسی از همچین بیماری هایی با خبر بشه !
اطلاعاتی هم که توی سایت ها هست معمولا اشاره ی کوچیک و گذرا هستش ...

EssiRam
22-10-2010, 12:57
سلام.خسته نباشید.
عرض به خدمتتون که منم واریکوسل دارم ! اونم از نوع درجه 3 !
مث که معافیتم رو هم میتونم بگیرم،اما به نظرم به درد نمیخوره.چون همینجوریش هم هیچ جا استخداممون نمیکنن دیگه چه برسه به این که معافیت پزشکی هم داشته باشی !
خلاصه یکشنبه نوبت عمل دارم.:20:گویا عمل اسونی باشه،چون دکتر که میگف 20 دقیقه بیشتر بیهوش نیستی...
اگه سوالی چیزی داشتید در خدمتم.:11:

saeed pm
22-10-2010, 13:05
واريكوسل منم درجه دو هستش بنظرتون عملش خيلي درد داره؟ چون هنوز به متخصص ارولوژي مراجعه نكردم ولي احتمالا بگه بايد عمل كني:ohno: اگه بگه براي اولين بارمه كه عمل جراحي ميكنم وااااااااااااي خيلي مخوفه:37::42:

MehranVB
22-10-2010, 16:41
البته بگم معافیت پزشکی ارتباط زیادی به استخدام نداره، فقط بعضی شرکتها روی بعضی معافیتها حساسن (مثلاً روی چشم یا دست و ... که بیشتر دز بیمارستانها و رشته های پزشکی حساسیت وجود داره)

Arash4484
23-10-2010, 00:56
البته بگم معافیت پزشکی ارتباط زیادی به استخدام نداره، فقط بعضی شرکتها روی بعضی معافیتها حساسن (مثلاً روی چشم یا دست و ... که بیشتر دز بیمارستانها و رشته های پزشکی حساسیت وجود داره)

همین چندوقت پیش یکی از دوستانم فرصت استخدام در بخش اداری آتش نشانی رو به خاطر معافی پزشکی ار دست داد(اون معافی قدیمیه قد و وزن غیرنرمال را داشت ,یک مدت که سربازا زیاد بودند میدادند)

شانسه دیگه-خدمت میری کار گیرت نمیاد /معاف پزشکی میگیری اینجوری میشه...:27:
فکرکنم جزو قوانین مورفی باشه!

hamed malekpour
23-10-2010, 18:05
یه سوال هم من دارم بیضه ی سمت چپ من هم رگ هاش که دست می زنم نسبت به بیضه ی سمت راست کلف تره و بیضه ای من زیاد درد نمیکنه من 20 سالمه ودانشجو هستم آیا لزومی داره که به دکتر مراجعه کنم یا نه؟

jobin_vm
23-10-2010, 21:33
بچه ها از نظر علمی فرق واریکوسل درجه 3 و 2 چیه ؟ آیا حد وسطی برای این دو هست یعنی یکی این وسط گیر کنه؟ یا بگن سونوگرافی میگه سه ولی قطر رگت بین دو و سه؟

morsadr
24-10-2010, 10:07
بچه ها از نظر علمی فرق واریکوسل درجه 3 و 2 چیه ؟ آیا حد وسطی برای این دو هست یعنی یکی این وسط گیر کنه؟ یا بگن سونوگرافی میگه سه ولی قطر رگت بین دو و سه؟

این تقسیم بندی ها معیار هایی دارد ولی گاهی اوقات نمی توان دقیقا درجه آن را مشخص کرد . در این موارد نظر پزشک معالج با جمع بندی یافته های بالینی و سونوگرافی مهم می باشد و تشخیص نهایی را پزشک معالج می دهد .

jobin_vm
24-10-2010, 12:42
این تقسیم بندی ها معیار هایی دارد ولی گاهی اوقات نمی توان دقیقا درجه آن را مشخص کرد . در این موارد نظر پزشک معالج با جمع بندی یافته های بالینی و سونوگرافی مهم می باشد و تشخیص نهایی را پزشک معالج می دهد .

حالا یه سوال آیا پیشرفت میکنه یا اونی که درجه دو تا آخر عمر درجه دو میمونه و درجه سه مادر زادی درجه سه؟ بعدر دقیقا چه تفاوتی بین دو و سه قطر رگی چیزیه؟

morsadr
25-10-2010, 14:53
حالا یه سوال آیا پیشرفت میکنه یا اونی که درجه دو تا آخر عمر درجه دو میمونه و درجه سه مادر زادی درجه سه؟ بعدر دقیقا چه تفاوتی بین دو و سه قطر رگی چیزیه؟

این گرید بندی معیارهای خاص بالینی و سونوگرافیک دارد که کمی تخصصی می باشد و از روی قطر عروق وریدی و اندازه آنها معین می شد .
درجه واریکوسل شاید در اثر زمان و افزایش فشار داخل وریدهای خونی تغییر کند

jobin_vm
01-11-2010, 22:27
با سلام خدمت دوستان

بچه ها امروز از نظام وظیفه برام نامه اومده لرم بیمارستان چمران برای آزمایش آخه واریکوسل درجه سه دارم کسی رفته میدونه اونجا چه خبره؟

hamed malekpour
02-11-2010, 10:36
با سلام خدمت دوستان

بچه ها امروز از نظام وظیفه برام نامه اومده لرم بیمارستان چمران برای آزمایش آخه واریکوسل درجه سه دارم کسی رفته میدونه اونجا چه خبره؟

اگه درجه سه داشته باشی 100%معافی مبارک باشه.

jobin_vm
03-11-2010, 14:05
اگه درجه سه داشته باشی 100%معافی مبارک باشه.

آره ولی دکتری که معاینه کرد منو یکی دو هفته پیش که میخواست دفترچه پر کنه برام گفت تو سونوگرافیت زده درجه 3 ولی قطر رگش مرز بین دو و سه است. من نفهمیدم منشیش گفت اینو میگه زیاد به دلت صابون نزنی ولی سونو گرافیتم ببر نظام وظیفه ولی فعلا باید برم دکتر نمیدونم چیکار کنم آآخر حد مرزش چقدره اگه مرزه چرا سونوگرافی نوشته گرید 3 خیلی گیج و نگرانیم کمکم میکنی اگه اطلاعی داری در زمینه قطر رگ منو زده 4 میلیمتر در اسکرتوم چپ

saveh city
09-11-2010, 09:41
سلام
من در پانزده سالکی متوجه شدم بیضه سمت چپم کوچک است
و زمانی که راه می روم احساس سنگینی میکنم و راه رفتن برایم مشکل می شود
در هفته یکبار این موضوع پیش می آید
لطفا کمکم کنید ایا واریکوسل هست یا نه واگر است از چه نوع آن
ممنون

petivell
09-07-2011, 15:52
آره ولی دکتری که معاینه کرد منو یکی دو هفته پیش که میخواست دفترچه پر کنه برام گفت تو سونوگرافیت زده درجه 3 ولی قطر رگش مرز بین دو و سه است. من نفهمیدم منشیش گفت اینو میگه زیاد به دلت صابون نزنی ولی سونو گرافیتم ببر نظام وظیفه ولی فعلا باید برم دکتر نمیدونم چیکار کنم آآخر حد مرزش چقدره اگه مرزه چرا سونوگرافی نوشته گرید 3 خیلی گیج و نگرانیم کمکم میکنی اگه اطلاعی داری در زمینه قطر رگ منو زده 4 میلیمتر در اسکرتوم چپ

داداشه گلم این جوابه معافیتت به کجا رسید ...؟؟؟

منم دقیقا شرایط خودتو دارم فقط واسه من 4.5 زده قطر وریدو ...

خواهشاااا جواب بده ...

دارم دق میکنم ...

مرسی ....

vahid talebi
18-10-2011, 22:18
من هم دچار این مشکا شده ام و از نوع 1 می باشد و طی مراحل گزینشی متو جه شدم

بهتره عمل کنی تا در آینده دچارمشل نشی البته عمل رو شاخته

avesta22
31-08-2012, 00:42
سلام اقای دکتر امیدوارم به سوالام جواب بدید چون تو هر سایتی رفتم هیچ جوابی نگرفتم.اقای دکتر من سمت چپ بیضه ام 2.3 میلیمتر در حالت استراحت و 3میلیتر با مشاهده مانور والسالوا هست.که بین درجه 2-3 هست. میخواستم بگم برای معافیت پزشکی میتونم اقدام کنم یعنی برای معافیت دائم ؟؟؟اگه نمیشود فقط معافیت رزم صورت میگیرد ایا با فشار بدنسازی شدتش بیشتر میشود؟؟؟؟که به گرید
3 برسم یا همون بین 2-3 هست میدن تو سونو گرافی زده 2.3 ا مانور 3 میلیمتر هست که درجه 2 و سه؟؟؟ایا عوارضی هم دارد بعد از اینکه به گرید 3 رسیدم و معاف شدم و بعدش عمل کنم مشکلی ته وجود میاید؟؟؟؟

خواهشا جواب بدید

morsadr
01-09-2012, 16:53
سلام اقای دکتر امیدوارم به سوالام جواب بدید چون تو هر سایتی رفتم هیچ جوابی نگرفتم.اقای دکتر من سمت چپ بیضه ام 2.3 میلیمتر در حالت استراحت و 3میلیتر با مشاهده مانور والسالوا هست.که بین درجه 2-3 هست. میخواستم بگم برای معافیت پزشکی میتونم اقدام کنم یعنی برای معافیت دائم ؟؟؟اگه نمیشود فقط معافیت رزم صورت میگیرد ایا با فشار بدنسازی شدتش بیشتر میشود؟؟؟؟که به گرید
3 برسم یا همون بین 2-3 هست میدن تو سونو گرافی زده 2.3 ا مانور 3 میلیمتر هست که درجه 2 و سه؟؟؟ایا عوارضی هم دارد بعد از اینکه به گرید 3 رسیدم و معاف شدم و بعدش عمل کنم مشکلی ته وجود میاید؟؟؟؟

خواهشا جواب بدید

دوست عزیز گرید واریکوسل ممکنه با فشار بدنسازی بالا بره ولی به هیچ عنوان نمی توان در این مورد نظر قطعی داد و شاید هم این اتفاق نیوفته . در مورد عوارض آن هم باید گفت که مهمترن عارضه واریکوسل نازایی می باشد که هم با شدت و هم با مدت آن رابطه دارد لذا بصورت کلی توصیه به تاخیر در درمان و همچنین تلاش جهت افزایش گرید بیماری نمی شود

avesta22
03-09-2012, 14:05
دوست عزیز گرید واریکوسل ممکنه با فشار بدنسازی بالا بره ولی به هیچ عنوان نمی توان در این مورد نظر قطعی داد و شاید هم این اتفاق نیوفته . در مورد عوارض آن هم باید گفت که مهمترن عارضه واریکوسل نازایی می باشد که هم با شدت و هم با مدت آن رابطه دارد لذا بصورت کلی توصیه به تاخیر در درمان و همچنین تلاش جهت افزایش گرید بیماری نمی شود

مرسی از جواب میخواستم بدونم چه جوری و با چه کارهایی این درجه بالا میرود؟؟؟؟بالاخره با یه فشار در داخل شکم به وجود امده پس اگر همون فشاری که باعث این بیماری شده را را بیشتر کنم بالاتر میرود گرید ان متقابلا.حالا به نظر شما چه کارهایی میتواند بر بیشتر شدن درجه ان تاثیر بگذارد؟؟؟؟با این شواهد که در نتیجه سونوگرافی من وجود داره ایا بیشتر درجه 3 هست یا درجه 2؟؟؟

morsadr
03-09-2012, 16:50
مرسی از جواب میخواستم بدونم چه جوری و با چه کارهایی این درجه بالا میرود؟؟؟؟بالاخره با یه فشار در داخل شکم به وجود امده پس اگر همون فشاری که باعث این بیماری شده را را بیشتر کنم بالاتر میرود گرید ان متقابلا.حالا به نظر شما چه کارهایی میتواند بر بیشتر شدن درجه ان تاثیر بگذارد؟؟؟؟با این شواهد که در نتیجه سونوگرافی من وجود داره ایا بیشتر درجه 3 هست یا درجه 2؟؟؟

در مورد سونو گرافی مطلب اضافه ای نمی تونم بگم . این شواهد معیار های خاصی دارند که متخصصین این امر بر اساس این معیار ها گرید بیماری را تعیین می کنند .
اینکه چکار کنیم تا بیماری تشدید بشه هم کار بنده نیست . علم من در حدی است که شاید بتونم بگم چکار کنیم که یک بیماری تخفیف پیدا کنه و یا خوب بشه و نه اینکه بیماری را تشدید کنم !!!:19:

avesta22
03-09-2012, 23:38
در مورد سونو گرافی مطلب اضافه ای نمی تونم بگم . این شواهد معیار های خاصی دارند که متخصصین این امر بر اساس این معیار ها گرید بیماری را تعیین می کنند .
اینکه چکار کنیم تا بیماری تشدید بشه هم کار بنده نیست . علم من در حدی است که شاید بتونم بگم چکار کنیم که یک بیماری تخفیف پیدا کنه و یا خوب بشه و نه اینکه بیماری را تشدید کنم !!!:19:

بله حق با شماست حداقل بگید چه کارایی نباید کهرد که این بیماری تشدید پیدا نکنه که وجدان شما در عذاب نباشه.میدونم حق با شماست ولی من برای معافی بایی این کارو بکنم اگه امکانش هست بگید که به غیر از عمل چه کارایی نباید بکنم که این تشدید پیدا نکنه؟؟؟بدنسازی رو میتونم دوباره شروع کنم؟؟؟

avesta22
08-09-2012, 00:39
اقای دکتر حق میدم بهتون که سوالام جواب ندید ولی امیدوارم به این سوالم جواب بدید اقای دکتر من علاقه خاصی به بدنسازی دارم میخواستم ببینم ایا میتونم به باشگاه برم؟با سبک کار کردن مشکلی پیش میاد؟؟؟اگه بعد از 4 ماه عمل کنم و تو این 4 ماه سبک تمرین کنم ایا عقیم بعد از 4ماه عمل کنم میشم؟ایا درد میگیره اگر شروع کنم باشگاه رو؟

Soroush-S
05-12-2012, 23:23
دوستان یه سوال دارم . من دقیقا 1.5 سال پیش بخاطر تکرر ادرار رفتم پیش دکتر کلیه - دکترم منو معاینه کرد و سونگرافی از کلیه و پروستات نوشت که هیچ مشکلی نداشتم و با دارو مشکلم حل شد . الان یه 6 ماهی میشه که از دوباره تو ناحیه بیضه چپ مشکل دارم و بعضی مواقع احساس درد میکنم . ولی توی دفع ادرار هیچ مشکلی ندارم. بنظرتون این مشکل میتونه از واریکوسل باشه؟

emad91
06-12-2012, 00:36
دوستان یه سوال دارم . من دقیقا 1.5 سال پیش بخاطر تکرر ادرار رفتم پیش دکتر کلیه - دکترم منو معاینه کرد و سونگرافی از کلیه و پروستات نوشت که هیچ مشکلی نداشتم و با دارو مشکلم حل شد . الان یه 6 ماهی میشه که از دوباره تو ناحیه بیضه چپ مشکل دارم و بعضی مواقع احساس درد میکنم . ولی توی دفع ادرار هیچ مشکلی ندارم. بنظرتون این مشکل میتونه از واریکوسل باشه؟

ببخشید من متوجه نشدم شما 1.5سال پیش تکرر ادرار داشتین که خب خدا رو شکر ازمایش ها بیانگر سلامت کلیه و ... بوده اما تو ادامه جمله گفتین از دوباره بیضه چپم درد گرفت یعنی شما 1.5سال پیش درد بیضه هم داشتین ؟ یا فقط همون تکرر ادرار بوده ؟ چون تکرر ادرار معمولا ربطی به بیضه نداره ( البته بغیر از یسری موارد که می تونه ربط داشته باشه )
در مورد احساس درد بله یکی از نشانه های واریکوسل هست درد و احساس و سنگینی و بیرون زدگی ورید های بالای بیضه و ... البته ممکنه در یک فرد همه ی علایم دیده نشه یا اصلا علامتی نداشته باشه اما شما با مراجعه به متخصص اورولوژی می تونین پیگیری کنین برای درمانتون که خب من توصیه می کنم حتما توسط متخصص معاینه بشین :11:

Soroush-S
06-12-2012, 08:58
قبلا هم درد داشتم ولی کم بود و برطرف شد - الان چند وقتیه درد شروع شده. البته دکتر گفته بود که التهاب پروستات داری.

khafan8288
19-06-2013, 11:47
سلام
دوستان هزینه عمل واریکوسل چنده؟

saeid000
19-06-2013, 11:50
سلام
دوستان هزینه عمل واریکوسل چنده؟
من پارسال 200زیر میزی دادم به دکتر
وبا دفترچه تامین اجتمایی کلا هزینه بیمارستان عمل رایگان بود
یعنی باید کلا رایگان میبود ولی دکتر 200 گرفت تا عمل کنه
با دفترچه تامین اجتمایی تو بیمارستان خودش رایگانه

khafan8288
19-06-2013, 13:51
هزینه آزادش چقده؟

شاهزاده خانوم
21-07-2013, 21:45
سلام . دوستان واریسیکول شدید احتمال عقیمی داره؟

HOJ-JAT
22-07-2013, 09:54
بله قبل از عمل هم معمولا ازمایش اسپرم میگرین تا بفهمن عقیم هستی یا نه

future.doctor
22-07-2013, 10:26

واریکوسل حتی در موارد شدید هم احتمال کمی داره که روی اسپرم تاثیر بزاره. البته به سن بیمار هم بستگی داره.
یه آزمایش اسپرم خیلی ساده همه چی رو مشخص میکنه.

honesty
04-08-2013, 11:02
آیا در صورت مشکل فتق و واریکوسل عمل همزمان توسط اورولوژیست امکان پذیر است.

آیا بهترین روش عمل واریکوسل میکروسرجری است؟ آیا همه جراحان با این روش آشنا هستند اگر نه چطور باید آنها را پیدا کرد؟ هزینه عمل به این روش چقدر است؟

ممنون

One Minute
10-08-2013, 00:54
بچه ها ، کسی که واریکوسل داره میتونه عمل نکنه و مثلا 5-6 سال بعد عمل کنه ؟
یعنی اینکه در آینده میتونه جلوی این بیماری رو بگیره ؟

majidli
11-07-2014, 01:55
عاقا کی این عملو انجام داده

laxer
11-07-2014, 02:50
عاقا کی این عملو انجام داده

خب سول داری بپرس جواب بدیم, چی کار داری کی عمل کرده.

majidli
11-07-2014, 10:02
خب سول داری بپرس جواب بدیم, چی کار داری کی عمل کرده.
ممنون ولی اطلاعات عمومی که همه جا هست واسه رسیدن به جواب
منتها اونکه این عملو انجام داده بهتر میتونه راهنمایی کنه