PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : notepad و حفاظت اطلاعات

pershianix
18-01-2008, 01:27
سلام.
یک سوال داشتم: راهی هست که بشه به یه نحوی فایلهایی که با notepad درست میشه رو غیرقابل ویرایش کرد؟ مثلا اجازه ی حذف، کپی و تغییر در متن یک فایل ساخته شده با notepad رو بگیریم؟
یا راهی که بشه یک نوشته ی مخفی توی یک فایل notepad درست کرد؟ مثلا من میخوام یک فایل زیرنویس رو که پسوندش srt هست و با notepad درستش کردم رو به فرض در خط سوم عبارت x+y= x+y رو قرار بدم که توی خط سوم دیده نشه اما وجود داشته باشه و بعد روی فیلم نمایش داده بشه.
کلا ممنون میشم اگه راهی برای حفاظت از اطلاعات در یک فایل ساخته شده با notepad رو توضیح بدید.

v65j
18-01-2008, 02:01
ای بابا !
اینجور که بوش میاد ربط مستقیم داره به زیر نویس و ... راهی نداره این کاره شما! راه پیدا کردی برای محافظت از اینجور فایل ها به من یه نفر هم حتماً بگو چون اگه راهی باشه معرکه میشه

pershianix
19-01-2008, 01:08
ای بابا !
اینجور که بوش میاد ربط مستقیم داره به زیر نویس و ... راهی نداره این کاره شما! راه پیدا کردی برای محافظت از اینجور فایل ها به من یه نفر هم حتماً بگو چون اگه راهی باشه معرکه میشه
به نظر خودم که باید راهی داشته باشه. مثلا در مورد بخش lyric viewer توی jetaudio گاهی با اینکه تمام جاهایی که اسمی از آلبوم و اینجور چیزا نوشته رو پاک میکنم (حتی با hex editor ها) اما باز هم توی lyricviewer اسم خواننده یا آلبوم میاد!!!
حالا دیگه نمیدونم notepad رو میشه این کار کرد یا نه.

EHSANRF
19-01-2008, 11:31
اگه فایلش اجرائیه ! میتونی پکش کنی!

v65j
19-01-2008, 14:22
ای بابا 2کی این چه حرفیه ایشون میگن میخوان رو فایل تکست قفل بزارنکه فرمتش هم همون تکست باشه چه ربطی به اگزه و اجرایی و ... داره؟!

pershianix
21-01-2008, 07:28
پس کاری نمیشه کرد؟

v65j
24-01-2008, 11:18
توی پست اول گفته بودم که چنین کاری امکان پذیر نیست اگه هم بسه معجزه هست

amirgooran
28-01-2008, 11:00
مگر اینکه خودت یه برنامه بنویسی که بتونه فایل های صوتی تصویری رو به همراه زیرنویس نمایش بده...زیرنویس رو هم می تونی Encrypt کنی :19:

xx750
17-02-2008, 15:14
مگر اینکه خودت یه برنامه بنویسی که بتونه فایل های صوتی تصویری رو به همراه زیرنویس نمایش بده...زیرنویس رو هم می تونی Encrypt کنی

منظور شما اینه که یه برنامه نوشته بشه که فایل خراب کنه و هر جا که لازم شد دوباره فایل توی رم درست باز کنه ؟