PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [اختصاصی کاربران] آخرین عکس هایی که گرفتیم (( حجم عکسها حداکثر 300 کیلوبایت))

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Samin_System
11-05-2009, 16:44
عكسها از منطقه كوهستاني و خوش آب و هواي شهميرزاد واقع در بيست و پنج كيلومتري سمنان .

دوربين Canon G9 .

Samin_System
11-05-2009, 16:52
چند تا عكس ديگه از همون منطقه با همون دوربين

Samin_System
12-05-2009, 10:13
شمال بعد از يه هواي باروني .

‍Canon G9

Samin_System
12-05-2009, 10:30
شمال

Canon G9

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Samin_System
12-05-2009, 10:40
بازار روز شمال

Canon G9

Samin_System
12-05-2009, 10:48
منطقه كوهستاني و خوش آب و هواي شهميرزاد - بيست و پنج كيلومتري سمنان

Canon G9

Samin_System
12-05-2009, 16:08
اين تاپيك به نظر مياد داره تعطيل ميشه و كسي نمي خواد فعاليت داشته باشه .:13:

Samin_System
13-05-2009, 09:03
چشمه علي دامغان . مربوط به دوره قاجار .

Canon G9

به خاطر كم كردن حجم عكس و ابعاد اون وضوح تصوير خيلي پايين اومده . به بزرگي خودتون ببخشيد .

Samin_System
13-05-2009, 09:07
مناره مسجد تاريخانه ، قديمي ترين مسجد ايران - دامغان .

Canon G9

Samin_System
13-05-2009, 09:18
--------------------- >>>>>>-------<<<<<<---------------------

mn_shirvani
13-05-2009, 10:35

Hectorist
13-05-2009, 11:07
خب طبیعتا تایپیک میخوابه وقتی انقدر شلوغ پلوغ میشه دیگه!
ثمین جان شما به نظر این عکسهایی که میزاری ، بعضیاش تکراری هستن ، نه؟ مثلا اسبه و اون پیرزن تو بازار! حالا لازمه همه ی عکساتون رو دو روزه اینجا آپ کنید؟ چه عجله ایه حالا؟ کسی هم که نمیاد ببینه!
آقا یا خانم mn_shirvani ، اون بالا نوشته سایز و اندازه ی عکسها معقول ! وقتی با یک چنین سایز و حجمی عکس میزارید ، تایپیک از ریخت و قیافه می افته و هیچکس نمیاد اینجا و خب طبیعتا زیرخاکی میشه!

Senator_F
13-05-2009, 11:40
اين تاپيك به نظر مياد داره تعطيل ميشه و كسي نمي خواد فعاليت داشته باشه .:13:

فرم این تاپیک قبلا اینجوری بودش که یه عکس گذاشته می شد و در مورد اون بحث می شد،درمورد کادربندی اش،نورش،کیفیتش،موضوعش و غیره...
حالا من به پست های اخیر که نگاه می کنم،حداقل 30-25 تا عکس از شما می بینم که واقعا فرصت ندارم در مورد همه شون بحث کنم.بقیه دوستان هم همینطور.هدف تاپیک با شیوه ارسال شما هماهنگ نیست.

Samin_System
13-05-2009, 16:43
چه عجب بالاخره يكي پيدا شد كه يه چيزي بگه . ممنون ميشم اگه ايراد كاراي منو بگيد . :20:

Mokafating
14-05-2009, 00:05
چه عجب بالاخره يكي پيدا شد كه يه چيزي بگه . ممنون ميشم اگه ايراد كاراي منو بگيد . :20:

شما سرتاسر ایرادید :31: تاپیک رو کردید آلبوم عکستون :13:

Samin_System
14-05-2009, 07:51

شما به اين چند تا عكس ميگي آلبوم . :18: به نظر مياد تو عمرت هنوز آلبوم عكس نديدي . اگه قصد و منظور توهين به ديگرانه فكر نمي كنم كار سختي باشه . :41:

Senator_F
14-05-2009, 07:56

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چه عجب بالاخره يكي پيدا شد كه يه چيزي بگه . ممنون ميشم اگه ايراد كاراي منو بگيد . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من بشتر مشکل کادر بندی رو تو عکس هاتون می بینم.کیفیت دوربینتون خیلی خوبه،اگه یکمی به کادر بندی توجه بیشتری داشته باشین،عکس های خوبی خواهید گرفت.

Samin_System
14-05-2009, 08:10
من بشتر مشکل کادر بندی رو تو عکس هاتون می بینم.کیفیت دوربینتون خیلی خوبه،اگه یکمی به کادر بندی توجه بیشتری داشته باشین،عکس های خوبی خواهید گرفت.

خيلي ممنون كه جواب داديد . خودمم اينو حس مي كنم . اكثر اوقات با عجله عكس گرفتم و مي دونم كه دقت زيادي روي كادر نداشتم . بيشتر موضوع برام مهم بوده تا جنبه حرفه اي عكس . اميدوارم با راهنمايي دوستان عكسام بهتر بشه .

Hectorist
14-05-2009, 12:11
. اكثر اوقات با عجله عكس گرفتم و مي دونم كه دقت زيادي روي كادر نداشتم . بيشتر موضوع برام مهم بوده تا جنبه حرفه اي عكس

کلا عکاسی با عجله نمیشه ! بهتر این هست که وقتی عجله دارید اصلا عکس نگیرید ! این که عکسی بگیرید و مخصوصا اون رو برای نمایش عموم قرار بدید ، در صورتی که خودتون هم با مشکل دار بودنش موافقید ، خب این خودش خیلی اشتباه بزرگی هست.
به هرحال در عکسهای شما بنده هم با کادر بیشتر از عناصر دیگه مشکل دارم.

Samin_System
14-05-2009, 14:49
هكتور جان شما فكر مي كني كه يه عكاس حرفه اي اصلا به هميچين تاپيكهايي سر ميزنه ؟ مسلما نه . بنده هم اگر مي دونستم كه ايراد كادر بندي عكسها كجاست مطمئن باش نه وقت خودمو هدر مي دادم نه حوصله شما رو سر مي بردم . اگه مي بيني كه عكسها رو اينجا آپ كردم به اين اميد بود كه شايد يه نفر بياد و كمكي بكنه ولي از قرار معلوم همه سعي در كوبيدن ديگران و زير سوال بردن اونها دارن .

Hectorist
14-05-2009, 17:06
هكتور جان شما فكر مي كني كه يه عكاس حرفه اي اصلا به هميچين تاپيكهايي سر ميزنه ؟ مسلما نه . بنده هم اگر مي دونستم كه ايراد كادر بندي عكسها كجاست مطمئن باش نه وقت خودمو هدر مي دادم نه حوصله شما رو سر مي بردم . اگه مي بيني كه عكسها رو اينجا آپ كردم به اين اميد بود كه شايد يه نفر بياد و كمكي بكنه ولي از قرار معلوم همه سعي در كوبيدن ديگران و زير سوال بردن اونها دارن .

اگر شما احیانا هدفت این بود که کسی بهت کمک کنه که تا اشکالاتت رو بفهمی ، این همه عکس پشت سر هم و بدون رعایت قوانین انجمن ، در این تایپیک قرار نمیدادی. الان هم که یه بیکاری مثل بنده اومده و داره یه سری چیزایی هرچند کم اهمیتی رو برات توضیح میده ، شما فکر میکنی میخوان بکوبنت. . من نمیفهمم چرا انقدر بعضیا فکر میکنن اینجا میدون نبرد هست و به خودشون میگیرن!

Senator_F
14-05-2009, 17:39
اگر شما احیانا هدفت این بود که کسی بهت کمک کنه که تا اشکالاتت رو بفهمی ، این همه عکس پشت سر هم و بدون رعایت قوانین انجمن ، در این تایپیک قرار نمیدادی. الان هم که یه بیکاری مثل بنده اومده و داره یه سری چیزایی هرچند کم اهمیتی رو برات توضیح میده ، شما فکر میکنی میخوان بکوبنت. . من نمیفهمم چرا انقدر بعضیا فکر میکنن اینجا میدون نبرد هست و به خودشون میگیرن!

ارتون خواهش دارم،نظرتون رو در مورد عکس ها بگین،نه اینکه بحث حاشیه ای بکنین.ایشون با شیوه فعالیت این تاپیک آشنا نبودن،حالا که فهمیدن،دیگه رعایت می کنن.هی لازم نیس تکرار کنین و حجم تاپیک رو بالا ببرین.ممنونم.

از شما خواهش دارم،اون عکس هایی رو که قبلا گذاشتین فراموش کنین،و الان 3-2 تا عکس که بیشتر از همه قبولشون دارین،اینجا بذارین تا بنده و دوستان در بهتر شدنشون کمکتون کنن.اشکالی نداره اگه اینبار تکراری بذارین،من خودم دارم بهتون میگم که اونایی رو که بیشتر قبول دارین،جدا کنین.پس مسئولیتش هم با من.

Mokafating
15-05-2009, 02:17
samin_system جان ازت خواهش میکنم تمام عکسهای آلبومت رو اینجا بزار اصلا هم خجالت نکش ! مرد حسابی از هرچی که گیر آوردی عکس گرفتی (اسب و دمپایی و ...) اینجا گذاشتی تازه طلبکارم هستی !

mn_shirvani
15-05-2009, 08:20
آقا یا خانم mn_shirvani ، اون بالا نوشته سایز و اندازه ی عکسها معقول ! وقتی با یک چنین سایز و حجمی عکس میزارید ، تایپیک از ریخت و قیافه می افته و هیچکس نمیاد اینجا و خب طبیعتا زیرخاکی میشه!

چون خیلی کیفیت عکس پایین میومد اندازه اش رو کوچیک نکردم ولی حجمش فکرنکنم زیاد باشه !!

در مورد تعداد گذاشتن عکس هم فقط می تونم بگم من با اینکه بعد از هر چند وقت فقط دو تا عکس اینجا می گذاشتم حتی یک نفر در موردشون نظر نداد!! (یعنی واقعا مشکل تعداد عکسهاست؟)

Hectorist
15-05-2009, 11:42
چون خیلی کیفیت عکس پایین میومد اندازه اش رو کوچیک نکردم ولی حجمش فکرنکنم زیاد باشه !!

در مورد تعداد گذاشتن عکس هم فقط می تونم بگم من با اینکه بعد از هر چند وقت فقط دو تا عکس اینجا می گذاشتم حتی یک نفر در موردشون نظر نداد!! (یعنی واقعا مشکل تعداد عکسهاست؟)

اتفاقا اینطوری که شما می فرمایین نیست. اگر عکس ها رو کوچیکتر کنید کیفیتشون به مراتب بیشتر هم میشه. به طور مثال دون دون ها یا گرین ها یا نویز های روی عکس تا مقدار زیادی از بین میرن و دیده نمیشن.
مشکل تعداد زیاد عکسها ، هست! بله ! یکی اینکه حجم صفحات زیاد میشه و لود شدن عکسها زمان زیادی میبره! خیلی ها که دیال آپ هم دارن بی خیال میشن و صفحه رو میبندن. دوم هم اینکه خب نمیشه رو یکی دو تا عکس تمرکز کرد و دربارشون بحث کرد. سوم هم اینکه وقتی شما ( شخص شما رو دقیقا نمیگم ! هر کسی منظورمه ) میای و هرچی عکس در طول عمرت گرفتی ، میزاری اینجا ، حالا چه عکسای مناسبی باشن چه نباشن ، کسی برای صحبت دربارشون وقت نمیزاره! فقط میبینن و بعضی ها هم که آرشیو عکس جمع میکنن ، یه پست میزنن و میگن : " ایول ، این خیلی قشنگ بود"

Senator_F
15-05-2009, 13:09

اگه میخواین کیفیت واقعی تصویر رو حفظ کنین،لطفا اون رو یه جای دیگه آپلود کنین و لینکش رو اینجا بذارین.برای گذاشتن عکس اینجا،اندازه معقولی رو انتخاب کنین.

در مورد نظر دادن،من معمولا اگه در مورد عکسی نظر خاصی نداشته باشم و به نظرم خوب بیاد،فقط به تشکر کردن بسنده می کنم.ولی اگه لازم باشه در موردش نکته ای رو بگم،حتما پست میزنم.
اگر هم که تاپیک از مسیرش منحرف بشه(همونطوری که الان داره میشه) به تاپیک سر نمی زنم.
روش کار من اینطوریه.دوستان هم هر کدوم بالاخره یه روش کاری دارن.

Samin_System
15-05-2009, 17:59
اگه امكان داره درباره كادر بندي اين عكس نظر بديد . فقط به اينكه خوبه يا خوب نيست اكتفا نكنيد . راه بهتر شدن كادر رو هم بگيد لطفا .

Senator_F
15-05-2009, 18:04
اول بفرمایین که اینجا هدف عکستون کدوم یکیه؟خیابونه یا ساختمون؟

Samin_System
15-05-2009, 18:10
من قصدم اين بود كه يه نماي كلي از خيابون و ساختمونا داشته باشم . حالا نمي دونم شايد اين كار درست نباشه .

Senator_F
15-05-2009, 18:44
مشکل فقط مشکل کادر بندی هستش.یه مقدار چون دو موضوع روتوی یه عکس خواستین برسونین و نشده،شلوغ به نظر میاد.
این قسمت ها هم توی عکس مزاحم هستن.شکل عکس رو خراب کردن.

Samin_System
15-05-2009, 19:22
سناتور جان حالا بعد از اين دست كاري كوچيك چطور ؟ به نظرتون الان چطوره ؟ بنده به شخصه با دست كاري عكس مخالفم ولي براي پيدا كردن ايراد كارم مجبور به اين كار شدم .

Senator_F
15-05-2009, 19:30
گرچه حذف کردن تیر بصورت ناقص جواب کامل نداده،ولی کلیٌت عکس خیلی بهتر شده.

یه نکته ای که میخوام حتما بهش توجه کنین،اینه که از این عکس ها ایده و عبرت گرفته و تو عکسهای بعدی سعی کنین اصلاحشون کنین.این از ادیت کردن همین عکس خیلی بهتره.

950w
16-05-2009, 01:32
اگه امكان داره درباره كادر بندي اين عكس نظر بديد . فقط به اينكه خوبه يا خوب نيست اكتفا نكنيد . راه بهتر شدن كادر رو هم بگيد لطفا .

در کل این عکس یه عکس خنثی و سادست که تکنیک و زاویه خاصی توش نیست اما یه نکته کلی که شما باید تو همه عکسهات رعایت کنی شلوغ نبودن کادر و حذف عناصر اضافی تو لحظه براشت عکسه, مثل اون عابر و یا اون نیمه نخل که حذف کردی اما شخصا دلیلی برای حذف تیر برق نمی بینم چون به طور کامل تو کادر بود و دیگه اینکه جزو اجزاع اصلی موضوعتونه.
موفق باشید

Samin_System
16-05-2009, 09:11
از اينكه نظر داديد خيلي ممنون . نظرها متفاوته . دوستمون سناتور عقيده داره تير برق بايد حذف بشه ولي 950w با اين كار مخالفه . حالا اين عكس چطوره ؟ باز هم همون دوربين . Canon G9

Samin_System
16-05-2009, 16:20

Senator_F
16-05-2009, 18:00
نمیدونم چرا کادر بندی این عکس به دلم نمیشینه.
این عکسو ببینین،اینو من نگرفتم،ولی اینجا می ذارمش تا با عکس خودتون مقایسه اش کنین.
عکس هرچی بیشتر چشم نواز باشه،قشنگ تر دیده میشه.
سعی کنین از یه سوژه،اول ها که میخواین دستتون به کادر بندی عادت کنه،حداقل در 7-6 زاویه مختلف عکس بگیرین.کم کم میبینین خودتون که کدوم زاویه بهترین نتیجه رو میده.

Samin_System
16-05-2009, 19:30
منتظر نظرات دوستان عزيز هستم .

دوربين Panasonic FX01

Samin_System
17-05-2009, 11:52
Panasonic FX01

Samin_System
17-05-2009, 15:10
Panasonic FX01

محمد88
19-05-2009, 19:12
سلام...
بعد از مدتها ما هم اومدیم...عیدی رفته بودیم شمال این عکسهایی که میخوام بذارم مال اون موقس
( برای دیدن تصویر بزرگ به لینک داده شده برید )
(600 * 800 و حجمش 93 کیلو بایت)( canon A630)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منتظر نظرات دوستان عزيز هستم .

کارت درسته...به خصوص از عکسی که تو پستهای 786 و 787 گذاشتی خیلی خوشم اومد...
موفق باشی:11:...

950w
20-05-2009, 00:14
نمیدونم چرا کادر بندی این عکس به دلم نمیشینه.
چون فوکوس به خوبی انجام نشده و وضوح لازم رو نداره

950w
20-05-2009, 00:20
Panasonic FX01

همونطور که حتما خودتم متوجه شدی , محل فوکوس عکس مناسب نیست و جذابیت خودشو از دست داده ,بهتر بود فوکوستو روی شبنمهای نوک برگ مترکز می کردی تا عکس جالبتر از آب در می اومد

950w
20-05-2009, 00:23
سلام...
بعد از مدتها ما هم اومدیم...عیدی رفته بودیم شمال این عکسهایی که میخوام بذارم مال اون موقس
(600 * 800 و حجمش 93 کیلو بایت)( canon A630)
چشم انداز زیباییه

Samin_System
20-05-2009, 10:01
--------------------------

mn_shirvani
20-05-2009, 21:50
غروب.......

محمد88
20-05-2009, 21:51
سلام...
از این عکسم یکم خوشم اومده...شما هم نظر بدین تا ایرادهامو بتونم برطرف کنم.
( 1200*1800 به حجم 275 کیلو بایت) ( اگه حجمش زیاده بگین کوچیکترش هم بذارم... )
( canon A630)

محمد88
20-05-2009, 21:57
حالا اين عكس چطوره ؟ باز هم همون دوربين . Canon G9

عکس زیباییه...به خصوص منتهی شدن جاده به نور ناپدید کننده ی آفتاب و اینکه انگار خورشید جاده رو در انتها در آغوش گرفته ، آن هم پس
از پیچ خوردن جاده ؛ زیبایی خاصی بهش بخشیده...
اما بازهم اون نکته ای که ذکر شد یعنی حذف عناصر اضافی ( در اینجا انتهای ماشین ) ، اگر رعایت میشد ؛ مطمئن باش که خیلی دلنشین ترش میکرد...
در کل به خاطر دلایلی که گفتم از این عکس خوشم اومد و قابل تقدیره...

محمد88
22-05-2009, 20:27
های اگین...
این هم دوباره مثل قبلیها ( canon A630)(تصویر بزرگ 600*800 به حجم 105 کیلوبایت)

Hectorist
22-05-2009, 21:01
محمد88

این فضای مه گرفته ، آیا اونجا وجود داشت یا با فیلتری چیزی ایجادش کردید؟
کادرتون خیلی ایراد داره در این عکس دومی! البته در اولی هم همینطوره اما زیاد مورد توجه قرار نمیگیره ، به خاطر عناصر موجود در تصویر و زاویه ی گرفتن عکس( تصویر 1 یعنی ).

Samin_System
23-05-2009, 10:56
يكي از خانه هاي قديمي كاشان .

Canon G9

[code][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[code][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Senator_F
23-05-2009, 12:50
يكي از خانه هاي قديمي كاشان .

Canon G9

کادر بندی این عکس به نسبت بهتره،ولی عکس نسبت به خط افق،کمی انحراف داره،شیب عکس متمایل به سمت راست هست.نسبت به قبلی ها خیلی بهتر شده.موفق باشید.

mahansaman1353
23-05-2009, 14:25
سلام و خسته نباشید
برای گذاشتن عکس باید در چه اندازه‌ای باشه و به چه صورت؟

Samin_System
23-05-2009, 15:10
کادر بندی این عکس به نسبت بهتره،ولی عکس نسبت به خط افق،کمی انحراف داره،شیب عکس متمایل به سمت راست هست.نسبت به قبلی ها خیلی بهتر شده.موفق باشید.

اين عكسو با دست گرفتم و خط افق رو روي حوض آب تنظيم كردم در ضمن تا حالا از سه پايه استفاده نكردم ممكنه به خاطر اين عكس انحراف داره .
ممنون كه نظر داديد .

Samin_System
23-05-2009, 15:29
باز هم كاشان
Canon G9

mn_shirvani
24-05-2009, 10:36
بازم كه ما عكس گذاشتيم و كسي نظري نداده!!!

محمد88
24-05-2009, 10:51
این فضای مه گرفته ، آیا اونجا وجود داشت یا با فیلتری چیزی ایجادش کردید؟

خودش بوده...

کادرتون خیلی ایراد داره در این عکس دومی! البته در اولی هم همینطوره اما زیاد مورد توجه قرار نمیگیره ، به خاطر عناصر موجود در تصویر و زاویه ی گرفتن عکس( تصویر 1 یعنی ).
در آن موقعیت : اگر دوربین رو پایین تر میگرفتم ، تا کادر بیشتر فضای پایین رو شامل بشه ؛ حصارهای دور جنگل پدیدار میشدند...و اگر به سمت چپ یا راست مایلش میکردم ، تا فاصله ی چند متری درختی نبود ؛ بالا هم فکر نکنم دردی رو دوا میکرد => موقعیت باید عوض میشد...درسته؟؟:20:
البته اینها در مورد عکس دومی است و در مورد اولی چیزی سد راهم نبود که اذیتم کنه...حالا اگه میشه در مورد اولی و چگونگی بهتر شدنش این مبتدی رو راهنمایی کنید ممنون میشم...:11:

Hectorist
24-05-2009, 11:20
محمد88

یکی از نقاط قوت عکس اول و پرکننده ی فضاهای خالی ، برگها هستن. و خب برگ ها معمولن در کنار هم با یه مقدار فاصله قرار میگیرند. با توجه به این که نور در این عکس از بالا به سمت پایین کمتر میشه و از میان برگها عبور میکنه ، یک فضای وهمی و خیالی به تصویر داده. تا انتهای عکس برگها همینطور حضور دارن و درشون کنتراست اندازه وجود داره و به سمت عقب کادر محو میشن. البته این رو با کادر مورد پسند خودم در این عکس گفتم. فکر میکنم تنه ی درخت خیلی خیلی سنگینی میکنه در این عکس اون پایین.
کجا هست اونجایی که عکس گرفتین؟ فصل و زمان گرفتن عکستون رو هم اگه بگید ممنون میشم.

محمد88
24-05-2009, 18:20
فکر میکنم تنه ی درخت خیلی خیلی سنگینی میکنه در این عکس اون پایین.

اما تنه ای نیست که...اون شاخه هرو میگید؟؟

کجا هست اونجایی که عکس گرفتین؟ فصل و زمان گرفتن عکستون رو هم اگه بگید ممنون میشم.
نمک آبرود...فروردین88 ...مطمئنا اگه یه اینکاره اونجا بود ، آثار زیبایی خلق میشدند:46:

Hectorist
24-05-2009, 22:43
محمد88

گفتم پایین؟ احتمالا منظورم همون بالا بوده ! : د ی

mahansaman1353
25-05-2009, 11:17
بابا دمتون گرم ممنون از جوابتون

عرض کردم برای گذاشتن عکس باید چه عکس چه سایز و چه ابعادی داشته باشد و چطوری فایل را upload کنم؟؟؟؟؟

Samin_System
25-05-2009, 11:44
بابا دمتون گرم ممنون از جوابتون

عرض کردم برای گذاشتن عکس باید چه عکس چه سایز و چه ابعادی داشته باشد و چطوری فایل را upload کنم؟؟؟؟؟

دوست عزيز شما اگه پيغامهاي خصوصي خودتو ميديدي من اونجا بهت جواب داده بودم .

mahansaman1353
25-05-2009, 12:00
سلام ببینم می‌تونم یک عکس بزارم منم

mahansaman1353
25-05-2009, 12:10
شرمنده دوباره

محمد88
25-05-2009, 13:31
اوکی...اوکی...گرفتم...ممنون...ح ق با شماست...در مورد این هم نظر بدین دیگه خیلی ممنون میشم...
این هم حسن ختام عکسهای شماله...(canon A630)
(تصویر بزرگ 1200*1600 به حجم 188 کیلو بایت)

mahansaman1353
25-05-2009, 13:43
اوکی...اوکی...گرفتم...ممنون...ح ق با شماست...در مورد این هم نظر بدین دیگه خیلی ممنون میشم...

مرسی
هم حس و هم کادرتو دوست دارم خیلی خوب بود موفق باشی

alih2010
25-05-2009, 15:51
canon sx10

Samin_System
25-05-2009, 16:33
canon sx10

به عقيده من رنگ اين عكس طبيعي به نظر نمياد . حالا دليلشو نمي دونم ولي يه جورايي رنگش دل نشين نيست . وضوح تصوير هم اون جوري كه از Canon Sx10 انتظار ميره نيست .

Hectorist
25-05-2009, 17:53
محمد88

ببینید تو این عکس هم همینطوره. انگار شما جذب میشید به سمت داشتن یک اشکال همیشگی در کادرهاتون! اینجا هم اون تنه ی درخت سنگینی میکنه سمت چپ عکس ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در اینجا تا حدودی ، یعنی در قسمتهایی مه به کار لطمه زده. فکر میکنم هدف این عکس این بوده که اون مسیر وسط کادر رو نشون بده . البته اگر این نبوده باشه ، هیچ چیز خلاقانه ای درش وجود نخواهد داشت. محل قرار گرفتن این راه در کادر ایراد داره. هیچ احساسی رو به بیننده منتقل نمیکنه و باز در کنارش ، اون تنه ی کلفت درخت ، نگاه بیننده رو به سمت خودش می کشه !
با توجه به این که این عکس آخرین عکس از این سری شمال ( به قول شما ) هست ، جای قدردانی داره پیدا کردن یه همچین مناظری و عکس برداری ازشون. ممنون.

mahansaman1353
26-05-2009, 08:47
سلام
اینم یک دیگه

Benygh
26-05-2009, 09:49

سلام
عکس جالبی شده ...
ولی میتونست بهترین از این هم بشه ...
احساس میکنم شما در این خواستید تمامی قسمت های زیبای منظره رو توی عکس داشته باشید که این باعث شده عکس کادر بندی زیاد مورد توجه نگیره !
برای مثال اگر شما میخواهید درخت رو نشون بدید باید کادر رو کمی بالاتر میبردید تا انتهای درخت دیده نشه و حواس بینده رو پرت نکنه ... چون در حالت فعلی هم تمام ریشه در انتهای کادر اومده که اگر قرار بود دیده شه هم باید کمی بیشتر میرفت تو کادر ...
و اگر میخواستید اون مسیر ور به نمایش بذارید باید کادر کمی میومد پایین ... تا مسیر به چشم بخوره ....
کلا اشکال گیری من از شما و عکاسی شما نیست ... این مشکلات از تضاد هایی که توی منظره بوده ایجاد میشه ...
خیلی چیز ها به چشم میخوره که واقعا کادر بندی کار سختیه ...

محمد88
26-05-2009, 10:05
محل قرار گرفتن این راه در کادر ایراد داره
اون موقع اگه الآن بود ، راه رو مینداختم تو نقطه طلایی...ولی خب به هر حال الآن اون موقع نیستش دیگه:5:

جای قدردانی داره پیدا کردن یه همچین مناظری و عکس برداری ازشون. ممنون.
ما بیشتر...:46:

سلام
اینم یک دیگه
ایوول...کجاست اینجا ؟؟

mahansaman1353
26-05-2009, 10:28
سلام
بابا لااقل نظر نمی‌دیدُ فحش که بلدید

Samin_System
26-05-2009, 10:28
سلام
اینم یک دیگه

اگه امكان داره نوع دوربين و محل عكسبرداري رو هم بگيد .
موفق باشيد .

Samin_System
26-05-2009, 10:30
سلام

عكسهاي خوبي گرفتي . حالا چرا فحش ؟ از عكسي كه تو پست 812 گذاشتي خيلي خوشم اومد . آرامش اونجا رو كاملا ميشه در عكس حس كرد . به نظر بنده عكسات در خور توجه و تقديره . چند وقته عكاسي مي كني ؟

Senator_F
26-05-2009, 10:43
سلام

دو تا عکس قبلی تون خیلی خوب هستن.این عکس هم خوبه فقط متاسفانه مقداری از افق(اصطلاحش این نیستا،اسمش یادم رفته،منظورم دشت دوردسته) رو از دست دادین.شاید به جای ایستادن،به صورت نشسته عکس می گرفتین بهتر در میومد.یا استفاده از سه پایه کم ارتفاع.

mahansaman1353
26-05-2009, 10:51
سلام به همه دوستان از حسن توجه همه شما ممنونم
الان دوربین sx10 خریدم ولی این عکسها مال دوربین مرحومم canon ti 900 بوده.
عاشق عکاسی و دیدن عکسم یعنی یک عکسو شاید بارها ببینم . البته عکسهای دیگه هم دارم ولی حقیقت قبلا خیلی خوب ارشیو نکردم اینا چندایی که تصمیم گرفتم از این به بعد ارشیو کنم البته اونایی که دوستان هم تایید کنند مطمين باشید خودم نقص عکسامو تا حد زیادی می‌دونم به هرحال وقتی با خانواده هستی وقت گذاشتن برای عکس تقریبا کار مشکلیه اونم بدون سه‌پایه و سریع . (یک دقیقه ماشین و بزن کنار که عکس بگیرم و از این حرفها البته این مال سومیه دوتای اولی تو راه نبود کاملا اونجا بودم.
نظراتتون را دوست دارم صادقانه بدونم این کار منو راحتتر می‌کنه (یعنی چه چیزی تو عکس شما رو ازار می‌ده یا دوست دارید)
البته این را بدونیم که نظر دادن کار مشکلیه مثلا یک استاد به من گفت کادرت خیلی ازاردهنده است منم گفتم از کجا می‌دونید منظورم همین نبوده.
کار باید قوی باشه نه زشت و زیبا. تابلوی جیغ رو نگاهی بکنید اصلا زیبا نیست ولی خیلی قویه
وراجی کردم نه (اصلا جنبه نداشتم مثل اینکه)
خیلی ممنون از همتون خیلی خوشحال شدم از اینکه دوستانی مانند شما پیدا کردم (از ته دل می‌گم)

mahansaman1353
26-05-2009, 10:53
دو تا عکس قبلی تون خیلی خوب هستن.این عکس هم خوبه فقط متاسفانه مقداری از افق(اصطلاحش این نیستا،اسمش یادم رفته،منظورم دشت دوردسته) رو از دست دادین.شاید به جای ایستادن،به صورت نشسته عکس می گرفتین بهتر در میومد.یا استفاده از سه پایه کم ارتفاع.

کاملا حق با شما است از دقت نظرتون ممنونم

Samin_System
26-05-2009, 15:31
Panasonic FX01

mahansaman1353
27-05-2009, 09:51
Panasonic FX01

سلام دوست عزیز
سعی کن تا نجایی که می‌تونی عنصری را تقریبا در وسط کادر قرار ندهی مگر به منظور خاص این قسمت از کادر بیشتر در کادرهای تلویزیونی و مجریها استفاده می‌شه این کادر اثری داره که در نگاه اول نظر مخاطب را جلب می‌کنه و پس از لحظه‌ای خسته. پس از این کادر در کارهای سینمایی اونهم برای لحظه‌ای استفاده می‌شود فکر کن اگر خورشید در کنار تصویر البته اونم با در نظر گرفتن یک ترکیب بندی خوب بسیار عکس مناسبتری می شد
البته اینکه این عکس رو توی چه شرایطی گرفتید خیلی مهمه
در کلی عکس خوبیه ولی بهتر از اینم می‌تونست باشه خسته نباشید

Senator_F
27-05-2009, 10:16
سلام دوست عزیز
سعی کن تا نجایی که می‌تونی عنصری را تقریبا در وسط کادر قرار ندهی مگر به منظور خاص این قسمت از کادر بیشتر در کادرهای تلویزیونی و مجریها استفاده می‌شه این کادر اثری داره که در نگاه اول نظر مخاطب را جلب می‌کنه و پس از لحظه‌ای خسته. پس از این کادر در کارهای سینمایی اونهم برای لحظه‌ای استفاده می‌شود فکر کن اگر خورشید در کنار تصویر البته اونم با در نظر گرفتن یک ترکیب بندی خوب بسیار عکس مناسبتری می شد

البته به نظر من با تنظیم نوری که ایشون انجام دادن و پایین تصویر رو کاملا از دست دادن(البته اینم یه سبکیه برا خودش) ،اگه خورشید رو در یه طرف عکس قرار بدن،چون تو طرف دیگه با کمبود سوژه مواجه میشن،عکسشون این حسی که الان داره رو نمیتونه انتقال بده.مگر اینکه مقداری از دشت که الان از دست رفته رو هم توی تصویر برگردونن.
اگه از قانون یک سوم استفاده کنن،یا اسمونو باید خیلی زیاد بگیرن،یا قسمت مشکی پایین تصویرو که در هر دو صورت هم ترکیب تصویر از بین میره.

من اصلیه رو از این بیشتر دوست دارم.بیشتر به دلم می چسبه.

Samin_System
27-05-2009, 10:36
سلام دوست عزیز

سلام . ممنون كه نظر خودتو گفتي . دوست عزيز قرار دادن عنصر در گوشه كادر به نظر من شرايط خاصي داره . اگه قرار باشه خورشيد رو در گوشه كادر بذارم الباقي فضاي كادر كاملا خالي و بي روح ميشه . در ضمن پيدا كردن همين كادر در اون لحظه خيلي مشكل بود . چون اطراف پر بود از تير برق و بوته هايي كه مي تونست كادر رو كاملا به هم بزنه . ولي در كل با نظر شما موافقم . خيلي وقتا عنصر در گوشه كادر جلوه بهتري داره . از دوست خوبم سناتور هم تشكر مي كنم .

mahansaman1353
27-05-2009, 10:47
سلام . ممنون كه نظر خودتو گفتي . دوست عزيز قرار دادن عنصر در گوشه كادر به نظر من شرايط خاصي داره . اگه قرار باشه خورشيد رو در گوشه كادر بذارم الباقي فضاي كادر كاملا خالي و بي روح ميشه . در ضمن پيدا كردن همين كادر در اون لحظه خيلي مشكل بود . چون اطراف پر بود از تير برق و بوته هايي كه مي تونست كادر رو كاملا به هم بزنه . ولي در كل با نظر شما موافقم . خيلي وقتا عنصر در گوشه كادر جلوه بهتري داره . از دوست خوبم سناتور هم تشكر مي كنم .

البته منم عرض کردم با توجه به شرایط قرار گیری و موقعیت شما و در صورتی که عنصر در گوشه تصویر باشد باید ترکیب بندی مناسبی پیدا کرد چون بعضی وقتها واقعا عکسها حیف می‌شوند.
در مورد این عکس بعد از دیدن خورشید در سمت راست منم با نظر شما موافقم یعنی اصلیرو بیشتر دوست دارم

Samin_System
27-05-2009, 17:05
panasonic FX01

alih2010
27-05-2009, 20:33
canon sx10

alih2010
27-05-2009, 20:44
canon sx10

alih2010
28-05-2009, 00:20
canon sx10

mn_shirvani
28-05-2009, 11:05

mn_shirvani
28-05-2009, 11:09

artara74
28-05-2009, 13:50
سلام جناب اقاي Alih2010
-عكس اون حشره خيلي خوبه اما با ماكرو صفر ددوربينتون بيشتر از اين انتظار مي رفت.
-عكس پروانه زياد خوشگل نيست چون فوكوس روي بال است و بايد روي خود بدن حشره باشد.
-عكس پروانه توي گل هم زيباشت اما فاقد كيفيت. اين فاقد كيفيت براي همه عكس هاتون صدق مي كنه. نور هاي روي گل هم اور شده.

Senator_F
28-05-2009, 13:56
سلام جناب اقاي Alih2010
-عكس پروانه توي گل هم زيباشت اما فاقد كيفيت. اين فاقد كيفيت براي همه عكس هاتون صدق مي كنه. نور هاي روي گل هم اور شده.

مشکل ما اینه که عکس های خودمونو با عکس های عکاس های حرفه ای که کارشون اینه مقایسه می کنیم.
من حتی عکاسی رو دیدم که یک هفته روی یه عکس زمان گذاشته،600 تا عکس از یه موضوع در حالت های مختلف گرفته تا یکیش اخرش نهایی بشه.این کارش هم علت داره،چون ایشون کارش همینه.ممکنه یه عکسی رو به دهها هزار دلار بفروشه.و منبع درامدش همینه.
ولی ماها فقط اتفاقی ممکنه با همچین صحنه هایی مواجه بشیم و نهایت سه تا عکس میگیریم که خیلی هم شبیه هم هستن.بنابر این مقایسه با اونا جواب قابل قبول نمیده.
نمیگم نباید تلاش کنیم که عکس هامون به اون سطح برسه،اتفاقا باید و باید تلاش کنیم.ولی مقایسه با عکس های قبلی خودمون و عکاس های هم رده هست که صحیح و قابل اعتماد می کنه نتیجه مقایسه رو.
من عکس آخریه رو از بقیه شون بیشتر دوست دارم.

artara74
28-05-2009, 13:57
جناب آقاي Samin System
عكستون محشره. شايد با وارد شدن به دنياي DSLR‌بتونيد هنر نهفته خودتون رو توي عكاسي بروز بديد.

artara74
28-05-2009, 14:04
Sub: Green like Mirhosein
Gear: Nikon D90 + 18-105 VR

artara74
28-05-2009, 14:07

alih2010
28-05-2009, 15:35
سلام جناب اقاي Alih2010
ضمن تشکر از نظرات ارزشمند شما وجناب استاد سناتور خدمتتون عرض کنم که به دو دلیل فو کوس خوب انجام نشده -1-نداشتن جر ئت کافی حقیر برای یه ماکرو خوب چون اون حشره یه زنبوره -2- یه پروانه یا زنبور ویا هر حشره ای فقط چند ثانیه روی گل میشینه واین مدت زمان کم فرصت هر تنظیم دقیق و مانور و از آدم میگیره (البته برای من ) البته همیشه اینجور نیست بعضی وقتها هم شرایط خوبه هم یه خورده وقت حشره بهت می ده و نا گفته نمونه که من نمی خوام اشتباهاتمو نادیده بگیرم باز هم از شما و استاد سناتور تشکر میکنم ...... شاید این عکسهای پایین (ببخشید که تکراریه )فوکوسشون بدک نباشه
با تشکر

بی باک بی بال
28-05-2009, 16:02
ببخشید این عکس ها رو خود تان گرفته اید

alih2010
28-05-2009, 18:48
ببخشید این عکس ها رو خود تان گرفته اید

اگه منظورت عکسهای بالایی بله خودم گرفتم.

Hectorist
28-05-2009, 19:03
Sub: Green like Mirhosein
Gear: Nikon D90 + 18-105 VR

به به ! دی نود ! عکس اولتون ادیت خوبی داره. همین بالایی رو میگم. کادرش هم مورد قبول هست ، فقط اون یه تیکه از کیف یه خانم محترمی مثل اینکه تو سمت راست وسط دیده میشه ! سبزش هم در ضمن میرحسینی نیست. :31:
عکس دوم رو اگر ادیت نباشه ، به نظر میاد فوکوستون جای بسیار نامناسبی انجام شده. چرا اونجا؟ دلیل خاصی داشتید؟
چند وقته عکاسی میکنید؟ با توجه به این که جوون هم هستید ، خیلی جالبه که با یه همچین دوربینی کار میکنید.

jigar-tala
28-05-2009, 20:22
سلام به همه دو تا عکس که با گوشیم w810گرفتم میزارم اندازه بزرگ

artara74
28-05-2009, 20:41
به به ! دی نود ! عکس اولتون ادیت خوبی داره. همین بالایی رو میگم. کادرش هم مورد قبول هست ، فقط اون یه تیکه از کیف یه خانم محترمی مثل اینکه تو سمت راست وسط دیده میشه ! سبزش هم در ضمن میرحسینی نیست. :31:
عکس دوم رو اگر ادیت نباشه ، به نظر میاد فوکوستون جای بسیار نامناسبی انجام شده. چرا اونجا؟ دلیل خاصی داشتید؟
چند وقته عکاسی میکنید؟ با توجه به این که جوون هم هستید ، خیلی جالبه که با یه همچین دوربینی کار میکنید.

خوب صبر كنيد درست بگم. من نوجوونم. عاشق كه چه عرض كنم. كشته مرده ي عكاسي. عكس دوم رو اگه تونستيد با لنز 18-105 بگيريد بهتون جايزه مي دم.

alih2010
28-05-2009, 22:25
سلام جناب اقايAlih2010

سلام جناب آقای artara74 عکس اولی موتور سبزه خیلی قشنگه و خوب هم ادیت شده عکس دومی مورچه زیاد خوشکل نیست چون فوکوس فقط روی جلوی سر مورچه صورت گرفته است وباید روی بدن مورچه هم باشد از دوربین d 90 بیشتر از این انتظار میرود جلوی سر مورچه هم زیباست اما عکس فاقد کیفیت میباشد ونورهای دور مورچه هم اور شده است دوست عزیز جالبه اشکالاته عکاسیمون تو یه مایه است.

artara74
29-05-2009, 09:05
خوب شما در مورد سيستم DSLR ها هيچي نمي دونيد. وقتي كه من لنزم ماكرو نيست. نمي تونم عكس ماكرو بگيرم. اين رو هم از سيستم لنز معكوس استفاده كردم. بعدا در موردش براتون توضيح مي دم.

Samin_System
29-05-2009, 15:00
سلام جناب آقای artara74 عکس اولی موتور سبزه خیلی قشنگه و خوب هم ادیت شده عکس دومی مورچه زیاد خوشکل نیست چون فوکوس فقط روی جلوی سر مورچه صورت گرفته است وباید روی بدن مورچه هم باشد از دوربین d 90 بیشتر از این انتظار میرود جلوی سر مورچه هم زیباست اما عکس فاقد کیفیت میباشد ونورهای دور مورچه هم اور شده است دوست عزیز جالبه اشکالاته عکاسیمون تو یه مایه است.

سلام . به نظر من عكس جالبيه . دوست عزيز alih2010 عكاسي ماكرو اونطور كه به نظر مياد ساده نيست . چون از فاصله خيلي نزديك بايد عكسبرداري بشه و كوچكترين لرزشي عكسو خراب و تار مي كنه . در ضمن در حالت ماكرو قرار نيست تمام بدن مورچه واضح باشه چون فوكوس روي نقطه خاصي تعبيه ميشه و بقيه جاها تار مي مونه . درسته كه اون مورچه خيلي كوچيكه ولي فاصله عكسبرداري هم خيلي كمه و اين خودش دليلي براي تار شدن بدن مورچه ست .
از علي آقاي كوچولو هم به خاطر عكساش ممنونم و اميدوارم تو اين كار هر چه بيشتر موفق بشه .

artara74
29-05-2009, 15:23
نيكون دي 90
18-105 وي آر
مياي با هم كورس بزاريم؟

artara74
29-05-2009, 15:30
خوب مي خوام در مورد لنز معكوس صحبت كنم.
اين عكس و عكس مورچه عكس هايي هستند كه از سيستم لنز معكوس يا به قول بروبكس فروم عكاسي سر و ته گرافي. حالا اين سيستم چي هست رو الان توضيح مي دم. لنز هاي ماكرو ضريب 1:1 در سيستم DSLR خيلي گرون اند. مثلا لنز 100 كنون كه فكر كنم حدود 600 هزار تومني باشه. براي همين ما لنز ها رو به آداپتور يا روي دست بر عكس جلوي سنسور دوربين قرار مي ديم. كه عكس هاي ماكرو خيلي عالي اي مي گيرد . اما لنزي ككه من دارم زياد عالي براي اين كار نيست چون سنگينه. بهترين لنز براي اين كار كه جزو لنز هاي معروف و بسيار ارزون است. لنز 18-55 است. اين آقا مگسه چشمهاش خيلي كثيف بوده. لنز 18-55 دست دوم از 20 تومن گير مياد تا 100 تومن. البته بگم كه لرزشگير و اتوفكوس توي سيستم سر و ته گرافي كار نمي كنن پس اگه خواستيد فقط براي اين كار اين لنز رو بخريد حتما مدل بدون لرزشگير اون رو بگيريد.

Senator_F
29-05-2009, 17:30
اين عكس و عكس مورچه عكس هايي هستند كه از سيستم لنز معكوس يا به قول بروبكس فروم عكاسي سر و ته گرافي. حالا اين سيستم چي هست رو الان توضيح مي دم. لنز هاي ماكرو ضريب 1:1 در سيستم DSLR خيلي گرون اند. مثلا لنز 100 كنون كه فكر كنم حدود 600 هزار تومني باشه. براي همين ما لنز ها رو به آداپتور يا روي دست بر عكس جلوي سنسور دوربين قرار مي ديم. كه عكس هاي ماكرو خيلي عالي اي مي گيرد . اما لنزي ككه من دارم زياد عالي براي اين كار نيست چون سنگينه. بهترين لنز براي اين كار كه جزو لنز هاي معروف و بسيار ارزون است. لنز 18-55 است. اين آقا مگسه چشمهاش خيلي كثيف بوده. لنز 18-55 دست دوم از 20 تومن گير مياد تا 100 تومن. البته بگم كه لرزشگير و اتوفكوس توي سيستم سر و ته گرافي كار نمي كنن پس اگه خواستيد فقط براي اين كار اين لنز رو بخريد حتما مدل بدون لرزشگير اون رو بگيريد.

روش جالبیه ولی چیزی که بدست میارین،یک عکس دارای اعوجاج نوری و همچنین دارای عمق میدان در حد چند میکرون(هزارم میلیمتر) هستش.عملا جز سرگرمی کاربرد دیگه ای نداره.

ویرایش:
اینو در مورد امضاتون میگم.دوست گلم واقعا علاقتون به عکاسی محشره.امیدوارم همینطور به مطالعه و تحقیق ادامه بدین تا توی اینده از وجودتون بهترین استفاده بشه.سعی کنین به یکی از کمپین های عکاسی بپیوندین،پیش عکاس های حرفه ای برین،دانشکده هنر دانشگاه تهران گاها برنامه هایی برای تربیت عکاسان جوان برگزار می کنه.(البته دقیق اطلاعات ندارم)
منم از راهنمایی شروع به عکاسی کردن کردم.البته نه مثل شما با D90، بلکه با دوربین زنیط 12XP و بصورت فیلمی.همه این کارها رو هم انجام دادم.اونم با زنیط(جالبه نه؟).باید خدا رو شکر کنین که امکانات اینچنینی در اختیارتونه.من همه پول توجیبی اونموقع ام هزینه فیلم و ظهور و لنز و چاپ و غیره می شد.

mahansaman1353
30-05-2009, 09:44
سلام بر همه دوستان

Samin_System
30-05-2009, 12:07
سلام بر همه دوستان

سلام . ماهان عزيز شما مطمئن باش دوست خوبمون سناتور به اولين چيزي كه دقت مي كنه كادر بندي عكسه و مسلما از كادر عكس شما به خاطر تراز نبودن در افق اشكال مي گيره و حق هم هست (پيش دستي در مقابل بزرگان ) :46:. اين مشكل به خاطر نيودن سه پايه ست و منم باهاش درگيرم . در ضمن وضوح عكست پائينه و نور چراغها محو ديده ميشه .

artara74
30-05-2009, 15:38
روش جالبیه ولی چیزی که بدست میارین،یک عکس دارای اعوجاج نوری و همچنین دارای عمق میدان در حد چند میکرون(هزارم میلیمتر) هستش.عملا جز سرگرمی کاربرد دیگه ای نداره.

ویرایش:
اینو در مورد امضاتون میگم.دوست گلم واقعا علاقتون به عکاسی محشره.امیدوارم همینطور به مطالعه و تحقیق ادامه بدین تا توی اینده از وجودتون بهترین استفاده بشه.سعی کنین به یکی از کمپین های عکاسی بپیوندین،پیش عکاس های حرفه ای برین،دانشکده هنر دانشگاه تهران گاها برنامه هایی برای تربیت عکاسان جوان برگزار می کنه.(البته دقیق اطلاعات ندارم)
منم از راهنمایی شروع به عکاسی کردن کردم.البته نه مثل شما با D90، بلکه با دوربین زنیط 12XP و بصورت فیلمی.همه این کارها رو هم انجام دادم.اونم با زنیط(جالبه نه؟).باید خدا رو شکر کنین که امکانات اینچنینی در اختیارتونه.من همه پول توجیبی اونموقع ام هزینه فیلم و ظهور و لنز و چاپ و غیره می شد.
البته من عمرا عكاسي رو به عنوان يك رشته انتخاب كنم چون حالم از رشته هنر به هم مي خوره و من فقط با رياضي مچ هستم. مي خواستم اگه ميشه يكي از اين كمپين ها رو معرفي كنين. شما اگه بدونيد من چجوري اين دوربين رو بدست آوردم بي خيال عكاسي مي شيد. خيلي طولانيه و استارتش از اول راهنميي بود.

Samin_System
30-05-2009, 17:46
Canon G9

artara74
30-05-2009, 17:52
سلام آقاي سمين-سيستم . عكستون عاليه. فقط عالي مي شد اگه فكوس روي مركز گل بود.

Senator_F
30-05-2009, 18:33
سلام بر همه دوستان

سلام . ماهان عزيز شما مطمئن باش دوست خوبمون سناتور به اولين چيزي كه دقت مي كنه كادر بندي عكسه و مسلما از كادر عكس شما به خاطر تراز نبودن در افق اشكال مي گيره و حق هم هست (پيش دستي در مقابل بزرگان ) :46:. اين مشكل به خاطر نيودن سه پايه ست و منم باهاش درگيرم . وضوح عكست پائينه و نور چراغها محو ديده ميشه شايد يه دليلش اين باشه كه در شب سرعت شاتر پايين مياد و با لرزش دست عكس خوبي نميشه گرفت . اينجاست كه وجود يه سه پايه واقعا نعمت بزرگي محسوب ميشه .
موفق باشي .

در مورد کادر بندی،مسئله تراز نبودن افق جای خود(چون دوست خوبم فرمودن،من هم وارد جزئیات این نمیشم)،مسئله مهمتر اینکه من احساس می کنم شما کارخونه رو مد نظر داشتین برای عکاسی،توی پشتش هم از منظره اسمون شب استفاده کردین.اگه اینجوریه،کادر بدی نیست در کل.ولی اگه میخواستین کل شهر رو داشته باشین،اون کارخونه خیلی جلب توجه میکنه،یه جورایی با کل شهر از نظر اهمیت مساوی در نظر گرفته شده.کاش یکمی زوم بیشتری می کردین تا سنگینی فضای شهر بیشتر بشه.

نکته بعدی،عکاسی توی شب از منابع نوری هستش که لازمه از ----- مخصوصش برای کاهش شدت اونها استفاده بشه یا با تنظیمات دوربین کاری کنین که اینقدر توی چشم نزنند.

امیدوارم از اینکه بنده اینا رو میگم ناراحت نشینا،میگم چون احساس می کنم میتونین عکس های خیلی بهتری از این هم بگیرین.موفق باشید.

unforgiven2009
30-05-2009, 18:51

ویرایش:

به نظرم به عنوان يك تكنيك روش خوبيه. علير ضاي عزيز اگر براي شما مقدور هست اين تكنيك را جامع تر و با آوردن نمونه عكس در تاپيك زير شرح دهيد:
تاپیک اختصصاصی مباحث تخصصی عکاسی :

mahansaman1353
31-05-2009, 08:58
در مورد کادر بندی،مسئله تراز نبودن افق جای خود(چون دوست خوبم فرمودن،من هم وارد جزئیات این نمیشم)،مسئله مهمتر اینکه من احساس می کنم شما کارخونه رو مد نظر داشتین برای عکاسی،توی پشتش هم از منظره اسمون شب استفاده کردین.اگه اینجوریه،کادر بدی نیست در کل.ولی اگه میخواستین کل شهر رو داشته باشین،اون کارخونه خیلی جلب توجه میکنه،یه جورایی با کل شهر از نظر اهمیت مساوی در نظر گرفته شده.کاش یکمی زوم بیشتری می کردین تا سنگینی فضای شهر بیشتر بشه.

نکته بعدی،عکاسی توی شب از منابع نوری هستش که لازمه از ----- مخصوصش برای کاهش شدت اونها استفاده بشه یا با تنظیمات دوربین کاری کنین که اینقدر توی چشم نزنند.

امیدوارم از اینکه بنده اینا رو میگم ناراحت نشینا،میگم چون احساس می کنم میتونین عکس های خیلی بهتری از این هم بگیرین.موفق باشید.

عزیز دلی
برای چی باید ناراحت بشم بلکه بسیار خوشحال می شم ناراحتی من وقتی خواهد بود که ببینم به عکسم بی‌توجه بودید اینجا کسی نمی‌خواد کسی رو بکوبه
من کلا زیاد تجربه عکاسی توی شب را ندارم و راهنماییهای شما بسیار خوشحال شدم. البته کارخانه مدنظر من بود ولی از فضای شهر هم می‌خواستم کمک بگیرم البته نداشتن سه‌پایه (توجیه نباشه) مزید بر علت شد چون مجبور شدم دوربین به جایی تکیه بدم اینجوری کادرم خیلی محدود می شد بیشتر می خواستم نور خوبی در بیاورم اگر تو این رابطه هم راهنمایی کنید بسیار بسیار ازتون ممنون می‌شم
از داشتن دوستایی مثل شما خوشحالم :10: :11:

Samin_System
31-05-2009, 14:40
اين عكسو با حداكثر زوم ، روي دست و از بالاي يه ساختمون 5 طبقه گرفتم .
شهميرزاد - سمنان
Canon G9

Samin_System
01-06-2009, 10:17
شمال جاده آلاشت .
Canon G9

Senator_F
01-06-2009, 10:26
شمال جاده آلاشت .
Canon G9

فقط یه کلمه.
عالی.

mahansaman1353
01-06-2009, 10:39
فقط یه کلمه.
عالی.

This is Great

Samin_System
01-06-2009, 11:50
شمال جاده آلاشت .
Canon G9

mahansaman1353
01-06-2009, 12:47
شمال جاده آلاشت . هفتم خرداد هشتاد و هشت
Canon G9

با قبلی قابل مقایسه نیست کادر قبلی خیلی خوب بود
ولی زیباست

Senator_F
01-06-2009, 13:35
شمال جاده آلاشت . هفتم خرداد هشتاد و هشت
Canon G9

دقیقا همون زاویه قبلی ولی با مقداری زوم.با عرض شرمندگی حُسن خاصی نسبت به قبلی نمی بینم.

ebi66_boukan
01-06-2009, 23:44
جنگل های سر به فلک کشیده تالش -گیسوم

Samin_System
02-06-2009, 15:28
دوست عزيز ebi66 به نظرت اين كادر بهتر نيست ? البته جسارت بنده رو ببخشيد .
در ضمن اگه براتون امكان داره حجم عكسا رو كمتر كنيد .

mn_shirvani
02-06-2009, 17:16

mn_shirvani
02-06-2009, 20:10
دوستان میشه راهنمایی کنید که چه طوری حجم عکسها رو کم کنم که رو کیفیتش کمترین تاثیر رو داشته باشه؟

Samin_System
02-06-2009, 20:44
از دوستان كسي مي دونه فورمت RAW رو با چي و چطوري ميشه باز كرد ؟ فتوشاپ كه باز نمي كنه .
فورمت CR2

artara74
02-06-2009, 20:44
دوستان میشه راهنمایی کنید که چه طوری حجم عکسها رو کم کنم که رو کیفیتش کمترین تاثیر رو داشته باشه؟
شما از چه برنامه اي استفاده مي كنيد براي ويرايش عكس ها؟

artara74
02-06-2009, 20:46
از دوستان كسي مي دونه فورمت RAW رو با چي و چطوري ميشه باز كرد ؟ فتوشاپ كه باز نمي كنه .
فورمت CR2
اولا عكست مهشره سمين جان.
عكس هاي RAW‌رو مي توني با ADOBE lightroom باز كني. بهترين نرك افزار ويرايش عكسه. يك پلاگين هم هست كه يادم نيست. روي فتوشاپ مي ريختي كه CR2 و NEF‌رو قبول مي كرد. برو توي فروم akkasee دات كام مطرح كن.

Senator_F
02-06-2009, 21:53
فورمت CR2

اولا عكست مهشره سمين جان.
عكس هاي RAW‌رو مي توني با ADOBE lightroom باز كني. بهترين نرك افزار ويرايش عكسه. يك پلاگين هم هست كه يادم نيست. روي فتوشاپ مي ريختي كه CR2 و NEF‌رو قبول مي كرد. برو توي فروم akkasee دات كام مطرح كن.

اولا ازتون خواهش می کنم سعی کنین همین فروم رو قوی کنین،نه اینکه به جاهای دیگه لینک بدین.اینجوری هم باعث میشه خودتون برین دنبال مطلب و یه چیزی یاد بگیرین،هم اینکه از یاد گرفته هاتون به ما هم چیزایی یاد بدین،دیگه ام اینکه سعی کنین به جای اینکه مشتاقان گرفتن جواب رو از این فروم دور کنین،سعی کنین افراد قوی دیگر فروم ها رو هم به اینجا جذب کنین.

و اما جواب دوستمون.جناب Samin_System عزیز،بهترین نرم افزار برای ادیت کردن انواع فرمت های عکس،در حال حاضر،دو نرم افزار Adobe Lightroom و Corel Pain shop pro هستن.به دلیل همه گیر تر بودن شرکت ادوبی،Lightroom محبوبیت بیشتری داره.این نرم افزار فرمت RAW رو بطور کامل پشتیبانی می کنه.
اگر هم بخواین که همچنان با فتوشاپ کار کنین،یک پلاگین هستش که کمک می کنه بعضی از انواع فرمت RAW رو باز کنه.البته این پلاگین،قابلیت باز کردن همهی انواع این فرمت رو نداره.

من شدیدا توصیه می کنم شما به نرم افزارهای تخصصی مربوط به خودمون یعنی Lightroom یا Paint Shop proمسلط بشین و اجاز ه بدین فتوشاپ که نرم افزار گرافیکی هستش رو گرافیک کارها برای کارهای تخصصی خودشون استفاده کنن.

ebi66_boukan
02-06-2009, 22:20
دوست عزيز ebi66 به نظرت اين كادر بهتر نيست ? البته جسارت بنده رو ببخشيد .
در ضمن اگه براتون امكان داره حجم عكسا رو كمتر كنيد .

شاید!
چون منظره فوق العده بود دلم نیومد کادرو دست کاری کنم.

ebi66_boukan
02-06-2009, 22:21

ebi66_boukan
02-06-2009, 23:44

Samin_System
03-06-2009, 08:34

دوست عزيز بنده با نرم افزار ACD SEE اين كارو انجام ميدم و فكر مي كنم براي كم كردن كردن حجم عكس از فتوشاپ بهتر عمل مي كنه . مخصوصا ورژن قديمي اون يعني ACD See 32 V2.3 . حالا شايد بقيه دوستان تجربه بهتري داشته باشن .

mn_shirvani
03-06-2009, 09:07
شما از چه برنامه اي استفاده مي كنيد براي ويرايش عكس ها؟

من از فتوشاپ cs3 استفاده ميكنم ولي وقثي اندازه عكس رو تغيير ميدم كيفيت عكس خيلي پايين مياد

[ quote]دوست عزيز بنده با نرم افزار ACD SEE اين كارو انجام ميدم و فكر مي كنم براي كم كردن كردن حجم عكس از فتوشاپ بهتر عمل مي كنه . مخصوصا ورژن قديمي اون يعني ACD See 32 V2.3 . حالا شايد بقيه دوستان تجربه بهتري داشته باشن .[/quote]

با Acd see pro 2 امتحان كردم نتيجه بهتر بود ولي حجمش يكم زياد شد

Hectorist
03-06-2009, 09:48
من از فتوشاپ cs3 استفاده ميكنم ولي وقثي اندازه عكس رو تغيير ميدم كيفيت عكس خيلي پايين مياد

با Acd see pro 2 امتحان كردم نتيجه بهتر بود ولي حجمش يكم زياد شد

بنده که رسما با این لوس بازی ها ، - یعنی CS 3 - هیچ موافق نیستم.:27:
با اِی سی دی سی هم که فقط عکس میبینم ! یعنی فکر میکنم کار دیگه ای هم نشه باهاش کرد !
من با فتوشاپ ورژن هشت کار میکنم. به این صورت که از منوی File گزینه ی Save For Webs رو میزنم. البته باید یادتون باشه در این شیوه ، نباید سایز عکس بزرگ باشه. حداکثر 800 در 600 مثلا ! در پنجره ی باز شده ، حجم و کیفیت عکس رو میشه تنظیم کرد و همونجا سیو کرد. اگر کسی متوجه نشد بازم ، میتونم بیشتر توضیح بدم.

Samin_System
03-06-2009, 12:02
بنده که رسما با این لوس بازی ها ، - یعنی CS 3 - هیچ موافق نیستم.:27:
با اِی سی دی سی هم که فقط عکس میبینم ! یعنی فکر میکنم کار دیگه ای هم نشه باهاش کرد !

:41::41::13:

mahansaman1353
03-06-2009, 12:20

لطفا در خصوص سرعت شاتر و دیاف و نوع دوربینت توضیح بده

ebi66_boukan
03-06-2009, 21:23
لطفا در خصوص سرعت شاتر و دیاف و نوع دوربینت توضیح بده

راستش در مورد دوربینم fujifilm s 2000HD هست.در مقایسه با هم رده هاش مثل fz-28 ,sx10 زیاد حرفی برای گفتن نداره.دیافراگمش 3.5-5.4 هست و میزان نوردهیش تا 4 ثانیه هست.در نور کم می توان عکس های با شاتر بالای 1 ثانیه گرفت ولی اگه نور زیاد باشه به علت محدودیت دیافراگم نتیجه ی مطلوبی به وجود نمیاد.هر چند میزان نور دهیش کمه نسبت به هم رده هاش که بالای 30 ثانیه هستن.

مثلا در عکسهای زیر اگه دیافراگم رو میشد بیشتر بست و سرعت شاتر رو به چند ثانیه رسوند نتیجه بسیار مطلوب تر میشد ولی بضاعت دوربین در همین حده.....

unforgiven2009
04-06-2009, 00:57

این عکس اونجوری که میخواستم از آب در نیامد ولی بوکه جالبی شده . رو چشم پروانه فوکوس کردم

mn_shirvani
04-06-2009, 20:28

ebi66_boukan
04-06-2009, 21:21
وقتی ماه زیبا می شود.....

ebi66_boukan
04-06-2009, 21:22

mahansaman1353
05-06-2009, 19:17
وقتی ماه زیبا می شود.....

از جواب قبلیت ممنونم اگه می‌توانی دقیقا در مورد همان عکس سرعت شاتر و دیاف رو بگو مثلا این عکس رو چطوری گرفتی چون واقعا نسبت به دوربینت عکسات خیلی عالیه
متشکرم

ebi66_boukan
05-06-2009, 21:12
از جواب قبلیت ممنونم اگه می‌توانی دقیقا در مورد همان عکس سرعت شاتر و دیاف رو بگو مثلا این عکس رو چطوری گرفتی چون واقعا نسبت به دوربینت عکسات خیلی عالیه
متشکرم

مرسی.در مورد این عکس با زوم 15 اپتیکال و 5 برابر دیجیتال استفاده شده.برای گرفتن این گونه عکس ها 100 درصد باید از 3 پایه استفاده کرد و بدون 3 پایه اصلا نمیشه جواب گرفت.ضمنا تا بشه 1 عکس خوب گرفت شاید 10 تاش بد بشه.ولی خوب این عکس نسبتا نسبت به دوربین خوب از اب درومده.
دیاف 5.4 و ایزو 200 و اگر اشتباه نکرده باشم شاتر حدود 1/50(البته دقیق نگفتم).
در کل اگه 3 پایه باشه بعد از چند عکس که گرفتی قلق کار دستت میاد.

mahansaman1353
06-06-2009, 09:05

artara74
06-06-2009, 11:00
اقا ابراهيم بنده وقتي SX10 داشتم روي دست و با زوم 20 اپتيكال و 4 ديجيتال كه ميشه 80 از ماه يك عكس ماه گرفتم. بعدا با اين كه دوبين شما لرزشگيرش خيلي توپه با زوم 75 روي دست نمي تونين؟ تازه عكستون خيلي اوجاج رنگي داره و خيلي زيادي شارپه

mahansaman1353
06-06-2009, 11:04
اقا ابراهيم بنده وقتي SX10 داشتم روي دست و با زوم 20 اپتيكال و 4 ديجيتال كه ميشه 80 از ماه يك عكس ماه گرفتم. بعدا با اين كه دوبين شما لرزشگيرش خيلي توپه با زوم 75 روي دست نمي تونين؟ تازه عكستون خيلي اوجاج رنگي داره و خيلي زيادي شارپه

عزیز دلمی می‌شه اون عکسی که می‌گی بزاری تو تاپیک

ebi66_boukan
06-06-2009, 21:01

خوب دلیلش به نظرم مشخصه.تا جایی که اطلاع دارم sx10 محدوده دیافراگمش باز تر از دوربین منه و بنابراین میشه در شاتر های بالا عکس گرفت مثلا 1/200.پس طبیعیه لرزش کمتر میشه.ولی بعید میاد با زوم 80 بشه عکس بدون لرزش گرفت مگه اینکه سرعت شاتر بالای 1/1000 باشه.
در مورد اون عکس خیلی معمولیه ولی برای یه دوربین 280 تومنی به نظرم عالیه.
شاید هم شما جوونید و دستتون لرزش نداره.ولی دست من که لرزشش زیاده:41:

اگه قرار بر این باشه یه عکس فوق العاده باشه نیاز به دوربین و لنز بالای 1 میلیون هست مثل عکس زیر.
ولی بضاعت دوربین من حداکثر همین بود.

-----------------------------------------------------------------------------

عکس توسط :canon 1356

350D - Ef100-400 @ 400mm - F7.1 - S 1/250 - Iso 100

unforgiven2009
06-06-2009, 22:38

ebi66_boukan
07-06-2009, 00:05
ماه امشب.ادم از دیدن ماه سیر نمیشه.
کاش یه 5 برابر دیگه زوم اپتیکال داشتم.البته با 2 تا وایت بالانس گرفتم.

Senator_F
07-06-2009, 00:36

عکس خوبیه.
ظاهرا در اصل landscape بوده که به این فرم در اومده.حالت کادر اینو میگه.

artara74
07-06-2009, 09:57
عزیز دلمی می‌شه اون عکسی که می‌گی بزاری تو تاپیک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته عكس كراپ شده. دوربين من سنگين تره. دست من كم لرزش داره. دوربينم هم هود لنز رو گذاشته بودم كه دست رو جلو تر بگيرم كه شعاع لرزش كمتر بشه. ببخشيد اگزيف عكس رو ندارم.

ebi66_boukan
07-06-2009, 13:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته
عكس كراپ شده. دوربين من سنگين تره. دست من كم لرزش داره. دوربينم هم هود لنز رو گذاشته بودم كه دست رو جلو تر بگيرم كه شعاع لرزش كمتر بشه. ببخشيد اگزيف عكس رو ندارم.

ولی با زوم 20 اپتیک باید خیلی بهتر از این میشد.من با زوم 14.7 اپتیکال و 5 برابر دیجیتال( که عملا تاثیری نداره )اون عکس ها رو گرفتم که به نظرم از این عکس شما خیلی بهتره.به نظرم با اون دوربین میشد عکس های بسیار بهتری از ماه بگیری.چون هم محدوده دیافراگمش بهتره و هم زوم 20داشت که فوقالعادست.

محمد88
07-06-2009, 14:52
سلام دوستان...
یه سوالی داشتم : عکسهایی که اخیرا اینجا گذاشته میشوند به نظر میرسد که با دوربینهای خیلی حرفه ای گرفته میشوند...
من خودم دوربین canon A630 دارم ؛ میخواستم بپرسم که اینا از دوربین من قویترند ؟؟ چون کیفیتشون اصلا قابل قیاس نیست...
ممنون...

Senator_F
07-06-2009, 15:02
سلام دوستان...
یه سوالی داشتم : عکسهایی که اخیرا اینجا گذاشته میشوند به نظر میرسد که با دوربینهای خیلی حرفه ای گرفته میشوند...
من خودم دوربین canon A630 دارم ؛ میخواستم بپرسم که اینا از دوربین من قویترند ؟؟ چون کیفیتشون اصلا قابل قیاس نیست...
ممنون...

بیشتر عکس ها،با دوربینای نیمه حرفه ای گرفته شدن.

البته به این دلیل که اسم این تاپیک،آخرین عکس هایی که گرفتیم،هستش و نه آخرین دوربینی که گرفتیم،اکثرا اینجا به جنبه های دیگه عکس و سوای از نوع دوربین(فن عکاسی) پرداخته میشه،مثل مسئله کادر بندی و تنظیمات صحیح(هنر عکاسی).کیفیت دوربین مسئله ای هستش که به این تاپیک و مسیر حرکتش مربوط نمیشه.

پس شما هم با خیال راحت عکسی رو که فکر میکنین از لحاظ کادربندی و هنر عکاسی قابل قبول هست براتون،اینجا بذارین تا اگه چیزی موردی هست که به کمک اون عکس،شما به ما یاد میدین،اونو یاد بگیریم،و اگه هم نکته ای است که بهتون میتونه کمک بکنه که عکسهاتون رو بهبود هنری بدین،اینجا باهاتون در میان گذاشته بشه.

نهایتش اینه که از دوربنتون و کیفیتش احساس رضایت نکنین،که اون مشکل راحت با تعویض دوربین قابل حل هستش.ولی هنر عکاسی چیزی نیست که بتوان با کیفیت دوربین و ارتقای اون بدست آوردش.

unforgiven2009
07-06-2009, 17:43
عکس خوبیه.
ظاهرا در اصل landscape بوده که به این فرم در اومده.حالت کادر اینو میگه.
ممنونم
عکس قبلی اصلی و بدون کراپ می باشد.با همان کادر گرفته شده

حالت landscape که در شات بعدی گرفتم:

محمد88
07-06-2009, 17:53
جناب Senator_F کمی تاپیک رو ورق بزنید متوجه میشید که تو پستهایی که دادم بنده هم عکس از آخرین دوربینی که گرفتم نذاشتم...
در زمینه ی عکاسی هم هیچ ادعایی ندارم همچنین خودم رو هم عنان هنرمندی چون شما نمیدونم اما گه گاه اگر سوژه ی قابل توجهی نظرم رو جلب کنه سراغ دوربین میرم...
همچنین فکر نمیکنم سوالم انقدر مهلک بوده باشه که شما به خودتون زحمت دادین و این جوابیه ی بلند بالا رو مرقوم فرمودید...

نهایتش اینه که از دوربنتون و کیفیتش احساس رضایت نکنین،که اون مشکل راحت با تعویض دوربین قابل حل هستش
دوست عزیز من هم سوالم رو برای خنده نپرسیدم...

unforgiven2009
07-06-2009, 18:06
جناب Senator_F کمی تاپیک رو ورق بزنید متوجه میشید که تو پستهایی که دادم بنده هم عکس از آخرین دوربینی که گرفتم نذاشتم...
در زمینه ی عکاسی هم هیچ ادعایی ندارم همچنین خودم رو هم عنان هنرمندی چون شما نمیدونم اما گه گاه اگر سوژه ی قابل توجهی نظرم رو جلب کنه سراغ دوربین میرم...
همچنین فکر نمیکنم سوالم انقدر مهلک بوده باشه که شما به خودتون زحمت دادین و این جوابیه ی بلند بالا رو مرقوم فرمودید...

بنظرم جناب سناتور قصد تمسخر شما را نداشتن...

من یک نکته ای به نظرم میرسه. دوست عزیز اکثر عکس هایی که اینجا قررا داده می شه ویرایش میشه. یعنی ویرایش عکس در کنار رعایت فنون عکاسی چنین عکسهایی رو خلق میکنه که شما بنظرتان میرسه که آنها دوربین های حرفه ا ی گرفته شده. اتفاقا دوربین شما دوربین خوبی است و اگه بتوانید تجربه خودر را در عکاسی زیاد کنیدو به دوربین خود تسلط کافی پیدا کنید می توانید عکس های زیبایی خلق نمایید. فکر کنم منظور جناب سناتور هم همین بوده است. من یک لینکی را در پایان قرار می دهم که تمام عکس ها با نمونه ای از دوربین شما گرفته شده است. چیزی که در این عکسها بیشتر نمود می کند هنر و استعداد عکاس در استفاده از دوربین و تسلط کافی به ویرایش می باشد.

موفق باشید

Senator_F
07-06-2009, 18:25

با عرض شرمندگی،پست بنده رو 180 درجه برعکس مطالعه فرمودین.
تنها تلاش بنده این بود که بگم از کیفیت عکس های اینجا وحشت زده نشین(لطفا باز اینو هم برعکس نخونینا)،اونی که اینجا از عکس ها بررسی میشه،کیفیت دوربین نیستش،بلکه هنر عکاسی هستش.بنده عرضم این بود که اگر حتی از کیفیت دوربینتون راضی نیستین،این نباید باعث بشه که از عکاسی زده بشین.(البته بنده در مورد کیفیت دوربینتون اطلاعی ندارم.و اصلا هم قصدم کوبیدن دوربینتون یا خودتون نبوده،بلکه فقط و فقط ایجاد رغبت در شما برای عکاسی بوده)

دیگه نمیدونم چطور عرض کنم خدمتتون.دوستان همه در جریان هستن،بنده هیچوقت هیچکسی رو اینجا به ناحق مورد خطاب تند قرار ندادم.لطفا پست های بنده رو با لحن دوستانه مطالعه بفرمایین.

با تشکر.

Samin_System
07-06-2009, 18:31
شما هم با خیال راحت عکسی رو که فکر میکنین از لحاظ کادربندی و هنر عکاسی قابل قبول هست براتون،اینجا بذارین تا اگه چیزی موردی هست که به کمک اون عکس،شما به ما یاد میدین،اونو یاد بگیریم،و اگه هم نکته ای است که بهتون میتونه کمک بکنه که عکسهاتون رو بهبود هنری بدین،اینجا باهاتون در میان گذاشته بشه.

نهایتش اینه که از دوربنتون و کیفیتش احساس رضایت نکنین،که اون مشکل راحت با تعویض دوربین قابل حل هستش.ولی هنر عکاسی چیزی نیست که بتوان با کیفیت دوربین و ارتقای اون بدست آوردش.

محمد 88 جان قصد سناتور عزيز با شناختي كه تو اين مدت از ايشون پيدا كردم توهين نبوده و اين مساله از جملات بالا كاملا مشهوده .

Samin_System
07-06-2009, 18:47
شمال جاده آلاشت .

Canon G9

محمد88
07-06-2009, 19:20
نوشته شده توسط Senator_F [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با عرض شرمندگی،پست بنده رو 180 درجه برعکس مطالعه فرمودین.
تنها تلاش بنده این بود که بگم از کیفیت عکس های اینجا وحشت زده نشین(لطفا باز اینو هم برعکس نخونینا)،اونی که اینجا از عکس ها بررسی میشه،کیفیت دوربین نیستش،بلکه هنر عکاسی هستش.بنده عرضم این بود که اگر حتی از کیفیت دوربینتون راضی نیستین،این نباید باعث بشه که از عکاسی زده بشین.(البته بنده در مورد کیفیت دوربینتون اطلاعی ندارم.و اصلا هم قصدم کوبیدن دوربینتون یا خودتون نبوده،بلکه فقط و فقط ایجاد رغبت در شما برای عکاسی بوده)
دیگه نمیدونم چطور عرض کنم خدمتتون.دوستان همه در جریان هستن،بنده هیچوقت هیچکسی رو اینجا به ناحق مورد خطاب تند قرار ندادم.لطفا پست های بنده رو با لحن دوستانه مطالعه بفرمایین.
با تشکر.

عزیز ، من معذرت میخوام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اون کلماتی که رنگی کرده بودی منو دچار اشتباه کرد ( بهشون نگاه کن و بهم حق بده ) فکر میکنم این مناظره ها هم یه کم تو روحیم تاثیر بد گذاشته:31:
در نهایت تشکر از شما و همچنین unforgiven عزیز که مفهوم ویرایش رو بهم معرفی کرد...من تاحالا هیچ عکسی رو ویرایش نکرده بودم...
بازم ببخشید خنگ بازی دراوردم......

ebi66_boukan
08-06-2009, 00:17
ماسوله

ebi66_boukan
08-06-2009, 00:19
طبیعت فوق العاده زیبای قلعه رودخان- فومن

unforgiven2009
08-06-2009, 02:03
طبیعت فوق العاده زیبای قلعه رودخان- فومن

عکس قشنگی شده دوست عزیز
نکته ای که به ذهنم میرسه اینکه یکم عکس هارو زیاد شارپ می کنید. البته من هم از در این زمینه گاهی افراط میکنم
امکانش هست مدل مانیتورتونو بیان کنید؟

alih2010
08-06-2009, 08:57
canon sx10
با زوم 80 بدون سه پایه
tv 1/40
av 7
iso 80

mahansaman1353
08-06-2009, 09:50

Spak
08-06-2009, 09:59

سلام
عکس خوبیه ولی یکم مرده شده بایکم ادیت نتیجه بهتری میتونید بگیرید

Samin_System
08-06-2009, 10:14

عزيز به نظر من كادر عكست خيلي بسته است . با عرض شرمندگي مورد خاصي هم تو عكس به جز چند تا تنه درخت ديده نميشه .

mahansaman1353
08-06-2009, 12:11
ممنون ازتون
بسته بودن و یا باز بودن کادر هر کدوم جای خودش رو داره بیشتر از همه چیز توی این عکس رنگ است نه چیز دیگری کادر خنثی در مورد دلمردگی رنگ شاید بهتر باشه در مونیتور دیگه‌ای هم ببینیش.
البته واقعا از شما ممنون هستم چون هم عیب کارهامو می فهمم هم اینکه نظرات افراد برام روشن می‌شه.
به نظر من بعد از هر ایراد پیشنهاد الزامی میاد. یعنی توضیح بدید مثلا اون دوست خوبمون منو به ادیت ترقیب کرده البته تقریبا کارهای من تماما بدون ادیت هستند و یا با کمترین ادیت شاید بعدها به این مساله بیشتر توجه کنم. چون بدون ادیت بیشتر ایراد عکس درمیاد.
با تشکر

unforgiven2009
08-06-2009, 13:04
ممنون ازتون
بسته بودن و یا باز بودن کادر هر کدوم جای خودش رو داره بیشتر از همه چیز توی این عکس رنگ است نه چیز دیگری کادر خنثی در مورد دلمردگی رنگ شاید بهتر باشه در مونیتور دیگه‌ای هم ببینیش.
البته واقعا از شما ممنون هستم چون هم عیب کارهامو می فهمم هم اینکه نظرات افراد برام روشن می‌شه.
به نظر من بعد از هر ایراد پیشنهاد الزامی میاد. یعنی توضیح بدید مثلا اون دوست خوبمون منو به ادیت ترقیب کرده البته تقریبا کارهای من تماما بدون ادیت هستند و یا با کمترین ادیت شاید بعدها به این مساله بیشتر توجه کنم. چون بدون ادیت بیشتر ایراد عکس درمیاد.
با تشکر
البته این که شما می فرمایید عکسهاتون ادیت نمیشه باوری است که خیلی ها به آن معتقدند. یک نکته ای را در نظر بگیرید دوربین در فراید گرفتن عکس ادیت های لازم را بروی عکس انجام میده. یعنی دوربین یک عکس ادیت شده به شما تحویل میده. چون تنظیماتی مانند شارپ کردن تنظیم کنتراست واصلاح رنگ و تراز سفیدی و... را بروی عکس اعمال میکند و در نهایت به صورت یک فرمت فشرده به شما تحویل داده می شود. تنها می شه گفت که عکسی که در فرمت RAW گرفته می شه فرمت خام و بدون اعمال دخالت دوربین و ویرایش هست که این خروجی نیاز به پردازش و ویرایش توسط نرافزارها را دارد. پس خیلی سخت نگیرید و به تناسب فرا گرفتن فنون عکاسی ویرایش عکس ها را هم تمرین کنید.
مقالهای مرتبط در زمینه ویرایش:

ebi66_boukan
08-06-2009, 13:04
عکس قشنگی شده دوست عزیز
نکته ای که به ذهنم میرسه اینکه یکم عکس هارو زیاد شارپ می کنید. البته من هم از در این زمینه گاهی افراط میکنم
امکانش هست مدل مانیتورتونو بیان کنید؟

حرفتون رو کاملا قبول دارم.مدل مانیتورم LG F700P

unforgiven2009
08-06-2009, 13:22
حرفتون رو کاملا قبول دارم.مدل مانیتورم LG F700P
بنظرم تا حدود زیادی این موضوع به مانیتور هم بر میگرده. من با این مشکلات زیاد بر خوردم. حتی درایور کارت گرافیک و نوع کارت گرافیک هم رو این موضوع تاثیر گذار
در یک مورد وقتی ویرایش عکسی را بر بر روی مانیتورهای CRT انجام میدادم و بعد همان عکس را بر روی مانیتور خودم می دیدم رنگها و شارپنس بسیار اغراق آمیز نمایش داده می شدند. این هم به خاطردقت پایین این گونه مانیتو رها و مورد دیگه کالیبره نبودن آنها است.

mn_shirvani
08-06-2009, 16:46
این روزا واسه من
جز این انگار که سوژه ای پیدا نمیشه

alih2010
08-06-2009, 17:30
canon sx10
برادران مورچه

Samin_System
08-06-2009, 18:04
این روزا واسه من
جز این انگار که سوژه ای پیدا نمیشه

به نظر بنده اين عكس كادر مناسبي داره ولي هم مشكل نور داره هم اين كه فوكوس در نقطه مناسبي نيست .

mahansaman1353
09-06-2009, 09:17
البته این که شما می فرمایید عکسهاتون ادیت نمیشه باوری است که خیلی ها به آن معتقدند. یک نکته ای را در نظر بگیرید دوربین در فراید گرفتن عکس ادیت های لازم را بروی عکس انجام میده. یعنی دوربین یک عکس ادیت شده به شما تحویل میده. چون تنظیماتی مانند شارپ کردن تنظیم کنتراست واصلاح رنگ و تراز سفیدی و... را بروی عکس اعمال میکند و در نهایت به صورت یک فرمت فشرده به شما تحویل داده می شود. تنها می شه گفت که عکسی که در فرمت RAW گرفته می شه فرمت خام و بدون اعمال دخالت دوربین و ویرایش هست که این خروجی نیاز به پردازش و ویرایش توسط نرافزارها را دارد. پس خیلی سخت نگیرید و به تناسب فرا گرفتن فنون عکاسی ویرایش عکس ها را هم تمرین کنید.
مقالهای مرتبط در زمینه ویرایش:

با سلام به شما دوست عزیز و حسن توجه شما
بله منظور بنده هم همین ادیت به صورت خاص و با نرم‌افزازهایی خارج از حیطه دوربین بود البته بنده در تنظیمات دوربین وقتی گزینه‌های مثل icontrast یا تنظیمات خاص دیگری انجام می‌دهم متوجه این مساله می‌باشم
در هر صورت بسیار از شما ممنون هستم.
ضمنا فراموش نشود که خیلی از عکساتونو خیلی خیلی دوست دارم

alih2010
09-06-2009, 13:22
canon sx10

mn_shirvani
09-06-2009, 20:26
سقف!!

Spak
11-06-2009, 11:30
این رو هم از من داشته باشید تا بعد :

unforgiven2009
12-06-2009, 02:21

Spak
12-06-2009, 09:39

عکس جالبیه فقط سهم آسمون یکم زیاده (البته نظره شخصیه) دوم اگه اون قسمت که آبی شده با ادیت نارنجی میشد حرف نداشت . . .

Spak
12-06-2009, 09:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] speed :1/160 sec
F/5.6
iso-400

3dmax
12-06-2009, 10:06
عکس جالبیه فقط سهم آسمون یکم زیاده (البته نظره شخصیه) دوم اگه اون قسمت که آبی شده با ادیت نارنجی میشد حرف نداشت . . .

سلام

به نظر من سهم آسمون خوبه و در مورد رنگ نارنجی موافقم

unforgiven2009
12-06-2009, 10:38
سلام

به نظر من سهم آسمون خوبه و در مورد رنگ نارنجی موافقم

ممنونم دوستان. اما هدف من از گرفتن این عکس نمایش ابرها با این تضاد رنگی بود و با تغییر رنگ بنظرم عکس را از حالت طبیعی خارج می کنم.

Samin_System
12-06-2009, 11:27
گل كدو
Canon G9

alih2010
12-06-2009, 12:58
canon sx10

unforgiven2009
12-06-2009, 13:47
canon sx10

عکس زیبایی شده. اگه با نرافزار بتوانید پس زمینه را کمی محو کنید بنظر زیبا تر هم خواهد شد

نمونه مشابه این عکس:

alih2010
12-06-2009, 14:50
عکس زیبایی شده. اگه با نرافزار بتوانید پس زمینه را کمی محو کنید بنظر زیبا تر هم خواهد شد

نمونه مشابه این عکس:

ضمن تشکر فراوان از شما همونطور که گفتین عکس رو بافتوشاپ درست کردم نمی دونم خوب فتو کردم یا نه ولی به نظرم عکس جالبتر شده حق باشماست بازم ممنون

Samin_System
12-06-2009, 15:51
كوههاي اطراف روستاي اوروست .

Canon G9

unforgiven2009
12-06-2009, 20:27
ضمن تشکر فراوان از شما همونطور که گفتین عکس رو بافتوشاپ درست کردم نمی دونم خوب فتو کردم یا نه ولی به نظرم عکس جالبتر شده حق باشماست بازم ممنون

ممنونم دوست عزیز
عالی شده معلومه به فتوشاب به خوبی مسلط هستید اگه یکم بروری برگها و همینطور گردو ویرایش انجام بشه و کمی شارپ بشه بنظرم به حد ایده آل می رسه. شما مشکل عمق میدان زیاد دوربین های این رده را به خوبی جبران کردید:20:
موفق باشید

alih2010
13-06-2009, 00:25
ممنونم دوست عزیز
عالی شده معلومه به فتوشاب به خوبی مسلط هستید اگه یکم بروری برگها و همینطور گردو ویرایش انجام بشه و کمی شارپ بشه بنظرم به حد ایده آل می رسه. شما مشکل عمق میدان زیاد دوربین های این رده را به خوبی جبران کردید:20:
موفق باشید

دوست عزیز ازراهنمایهای ارزشمند شما کمال تشکر را دارم طبق فرمایش شما با فتو شاپ برگها و گردو را شارپ کردم خوشحال میشوم نظرتان را بیان کنید مخصوصا اگر اشتباهی دارم حتما بگویید باتشکر .

unforgiven2009
13-06-2009, 12:23
دوست عزیز ازراهنمایهای ارزشمند شما کمال تشکر را دارم طبق فرمایش شما با فتو شاپ برگها و گردو را شارپ کردم خوشحال میشوم نظرتان را بیان کنید مخصوصا اگر اشتباهی دارم حتما بگویید باتشکر .

بنظر بنده خیلی زیبا شده. البته من هم خیلی در ویرایش وارد نیستم اما از دید بنده عکس زیباتر جلوه میکنه.

Samin_System
17-06-2009, 16:51
چشمه آب شور - بالاي كوه - اطراف روستاي اوروست .

Canon G9

Senator_F
17-06-2009, 20:31
چشمه آب شور - بالاي كوه - اطراف روستاي اوروست .

Canon G9

شرمنده ولی زاویه دوربینتون چندان به دلم ننشست.

mh.attari
19-06-2009, 12:52
سلام به رفقای گلم
اینم امروز گرفتم با sx1
می دونم شاید خوب نباشه اخه تازه کاریم
اینم واسه اونایی که مشکل سرعت ندارن

Samin_System
19-06-2009, 15:59
همون چشمه آب شور البته با يه زاويه ديگه .

Samin_System
24-06-2009, 11:30
Panasonic FX01

unforgiven2009
25-06-2009, 12:20

Senator_F
25-06-2009, 12:32

خیلی خیلی زیبا.
فقط به نظرم یکمی تو تار کردن پشت اغراق کردین.البته نظر منه.

mh.attari
25-06-2009, 12:51
عکسای من یعنی انقدر داغون بود که کسی مظری نده؟

unforgiven2009
25-06-2009, 13:01
خیلی خیلی زیبا.
فقط به نظرم یکمی تو تار کردن پشت اغراق کردین.البته نظر منه.
ممنونم
دیگه خواستم عمق میدان زیاد رو حسابی جبران کنم :31: من مشکل عجیبی با عمق میدان دوربینم دارم.یکی از خصوصیات دوربین های این رده همین عمق میدان زیاده .فقط در حالت ماکرو تله میتوانم چنین عکسی با دوربینم بگیرم. این یکی رو با نرافزار ایجاد کردم
عکس اصلی با کراپ:

نمونه عکس های که با حالت ماکرو تله گرفتم:

این عمق میدان ایده آل منه .البته با شما موافقم در این عکس ویرایش شده کمی اغراق کردم

Senator_F
25-06-2009, 13:09
عکسای من یعنی انقدر داغون بود که کسی مظری نده؟

اختیار داری.این چه حرفیه. قشنگن،فقط یه مشکلی که هست،کادر بندی رو با درخت اینا تمرین کردن یکمی سخته.اول با منظره و با عکس های یکمی بازتر تمرین کنی بهتره.زودتر به نتیجه می رسی.

unforgiven2009
28-06-2009, 10:59

هد هد

Samin_System
28-06-2009, 12:01
Canon SX100

Samin_System
28-06-2009, 15:00

هد هد

دوست عزيز لطف مي كني بگي اين عكسو كجا گرفتي . موضوع عكسات همشون جالب و حداقل تو اين تاپيك جديده . از اون لينكهايي هم كه داده بودي دومي فيلنر شده متاسفانه . شما دليلشو مي دوني ؟ موفق باشي .

.

unforgiven2009
28-06-2009, 21:34
دوست عزيز لطف مي كني بگي اين عكسو كجا گرفتي . موضوع عكسات همشون جالب و حداقل تو اين تاپيك جديده . از اون لينكهايي هم كه داده بودي دومي فيلنر شده متاسفانه . شما دليلشو مي دوني ؟ موفق باشي .

.

سلام دوست گرامی
ممنونم بخاطر نظر لطف شما. این عکس را در شهر گرمدره -کرج در یک مزرعه یونجه گرفتم. گونه های مختلفی از پرنده ها به خاطر همین مزرعه و باغهای اطراف آن در این محل زندگی میکنند. این پرنده در یکی از باغهای مجاور بر روی یک شاخه نشسته بود.

نمونه عکسی از این مزرعه

سایتی که لینک آن را در امضا قرار دادم یک سایت معروف در زمینه اشتراک گذاری عکس است و با ای دی یاهو می توانید به این سایت لاگین بشید وبرای خود یک اکانت شخصی برای اشتراک عکس هایتان ایجاد کنید. در چند هفته اخیر به خاطر جریاناتی که در کشور حکمفرما هست خیلی از ایرانی ها عکس هایی با این مضامین در این سایت قرار داده اند که در نهایت به این دلیل این سایت ف یلتر شد

موفق باشید

Benygh
28-06-2009, 21:49

دوربیتون چیه ؟!

unforgiven2009
28-06-2009, 23:51
دوربیتون چیه ؟!
Panasonic Lumix DMC-FZ28

Samin_System
29-06-2009, 09:15
سایتی که لینک آن را در امضا قرار دادم یک سایت معروف در زمینه اشتراک گذاری عکس است و با ای دی یاهو می توانید به این سایت لاگین بشید وبرای خود یک اکانت شخصی برای اشتراک عکس هایتان ایجاد کنید. در چند هفته اخیر به خاطر جریاناتی که در کشور حکمفرما هست خیلی از ایرانی ها عکس هایی با این مضامین در این سایت قرار داده اند که در نهایت به این دلیل این سایت ف یلتر شد

موفق باشید

بله قبلا با همين لينكي كه شما داده بودي به اين سايت سر زده بودم و يه سري از عكساي شما رو اونجا ديدم . ولي دليل ف يلتر شدن اونو نمي دونستم كه شما گفتي . فقط يه سوال و اينكه چطور زمينه عكسا رو براي جبران عمق ميدان دوربين محو مي كني ؟ اگه قبلا پستي داده شده به من بگيد . ممنون .

unforgiven2009
29-06-2009, 11:59
بله قبلا با همين لينكي كه شما داده بودي به اين سايت سر زده بودم و يه سري از عكساي شما رو اونجا ديدم . ولي دليل ف يلتر شدن اونو نمي دونستم كه شما گفتي . فقط يه سوال و اينكه چطور زمينه عكسا رو براي جبران عمق ميدان دوربين محو مي كني ؟ اگه قبلا پستي داده شده به من بگيد . ممنون .

سلام
عمق میدان را بوسیله فوتوشاپ و جدا کردن پس زمینه از سوژه و بلور کردن آن انجام دادم. در چند پست قبل آموزش آن را قرار دادم . با مراجعه به لینک زیر آن را مشاهده فرمایید:

موفق باشید

dj_shalam
01-07-2009, 18:26
اجازه هست عكساي دوربين مبايلم رو بزارم:20::20::20::20:

unforgiven2009
03-07-2009, 00:09

Samin_System
07-07-2009, 14:53

.

Samin_System
07-07-2009, 15:10
اين عكسو چند روز پيش گرفتم ولي به هيچ عنوان از كيفيتش راضي نيستم . ميشه راهنمايي كنيد براي عكس گرفتن از ماه بهترين تنظيمات چيه ؟

Felakating
08-07-2009, 23:18
samin_system جان عکسی که از گل گرفتین واقعا زیباست !!!

Samin_System
10-07-2009, 17:06
بابلسر

Samin_System
11-07-2009, 09:05
جاده خطيركوه - دوآب

unforgiven2009
12-07-2009, 00:55
سلام

Samin_System
12-07-2009, 09:21
سلام

سلام . عاليه . موفق باشي دوست عزيز .

Samin_System
14-07-2009, 17:57
سلام
يه سوال از اساتيد پرسيدم ولي كسي جواب نداد .
پرسيدم بهترين تنظيمات براي گرفتن عكس از ماه چيه ؟
ممنون ميشم اگه جواب بديد .

Senator_F
14-07-2009, 19:44
سلام
يه سوال از اساتيد پرسيدم ولي كسي جواب نداد .
پرسيدم بهترين تنظيمات براي گرفتن عكس از ماه چيه ؟
ممنون ميشم اگه جواب بديد .

اول سلام به همه و عذر خواهی بابت غیبت چند روزه.

کلا برای عکسبرداری از ماه،دو روش داریم که یکی افزایش زمان باز بودن شاتر و استفاده از ایزوی کم،که این حالت نیاز به دوربین دارای قابلیت زمان شاتر و استفاده از سه پایه داره.
راه دیگه هم افزایش میزان ایزو،افزایش مقداری کنتراست برای سیاه تر شدن آسمان شب،و استفاده از سرعت شاتر بالاست.

ولی در کل چون در هر دو حالت افزایش زمان شاتر و حالت افزایش ایزو،در سنسور دوربینای معمولی و نیمه حرفه ای،با افزایش خیلی زیاد نویز مواجه میشیم،در عمل عکسی که قابل قبول باشه،نمیشه گرفت.
البته این نظر منه و ممکنه یکی مشکل نویز رو با نرمافزار حل کنه،که نتیجه اون عکس به نظر من چندان اصیل و خوب نخواهد بود و کیفیت پایینی خواهد داشت.

artara74
15-07-2009, 10:26
سلام دوستان. من بعد از يكي دو ماه غيبت دوباره اومدم.

براي عكاسي از ماه. بهتره ايزو رو تا حد امكان كم كنيد. اگه دوربينتون سوپر زومه شايد بتونيد رو دست عكس بگيريد. ولي اگه معموليه بايد روي 3پايه بزاريد. بقيه رو هم فرقي نداره، فقط اگه HDR بلدي خيلي عالي ميشه كه از ماه HDR بگيري. سعي كن زوم ديجيتال رو توي دوربين بكني تا توي كامپيوتر.

seymour
15-07-2009, 14:18
اين عكسو چند روز پيش گرفتم ولي به هيچ عنوان از كيفيتش راضي نيستم . ميشه راهنمايي كنيد براي عكس گرفتن از ماه بهترين تنظيمات چيه ؟

اول سلام به همه و عذر خواهی بابت غیبت چند روزه.

کلا برای عکسبرداری از ماه،دو روش داریم که یکی افزایش زمان باز بودن شاتر و استفاده از ایزوی کم،که این حالت نیاز به دوربین دارای قابلیت زمان شاتر و استفاده از سه پایه داره.
راه دیگه هم افزایش میزان ایزو،افزایش مقداری کنتراست برای سیاه تر شدن آسمان شب،و استفاده از سرعت شاتر بالاست.

ولی در کل چون در هر دو حالت افزایش زمان شاتر و حالت افزایش ایزو،در سنسور دوربینای معمولی و نیمه حرفه ای،با افزایش خیلی زیاد نویز مواجه میشیم،در عمل عکسی که قابل قبول باشه،نمیشه گرفت.
البته این نظر منه و ممکنه یکی مشکل نویز رو با نرمافزار حل کنه،که نتیجه اون عکس به نظر من چندان اصیل و خوب نخواهد بود و کیفیت پایینی خواهد داشت.

سلام دوستان. من بعد از يكي دو ماه غيبت دوباره اومدم.

براي عكاسي از ماه. بهتره ايزو رو تا حد امكان كم كنيد. اگه دوربينتون سوپر زومه شايد بتونيد رو دست عكس بگيريد. ولي اگه معموليه بايد روي 3پايه بزاريد. بقيه رو هم فرقي نداره، فقط اگه HDR بلدي خيلي عالي ميشه كه از ماه HDR بگيري. سعي كن زوم ديجيتال رو توي دوربين بكني تا توي كامپيوتر.
ممنون از توجه دوستان ... اتفاقاً چند وقت بود که می خواستم در مورد این سوال با هم تبادل نظر کنیم که دوستان زحمتش رو کشیدند ..

mn_shirvani
18-07-2009, 15:19
کوه های جنوب بابل

mn_shirvani
18-07-2009, 15:21
خانه چوبی

mn_shirvani
18-07-2009, 15:22

unforgiven2009
19-07-2009, 13:42
خانه چوبی

عکس قشنگی شده دوست عزیز اما آسمان را از دست دادید. اگه دو تا عکس با ترکیب یکسان اما نورسجی متفاوت می گرفتید با ادقام آنها آسمان هم در عکس حضور داشت

moji2007
21-07-2009, 09:09
این اولین عکس من توی این سایته

mn_shirvani
22-07-2009, 09:42

Senator_F
22-07-2009, 11:04
کادربندی خیلی خوبه و نیازی به تغییر نداره.
عکس اصلی:

تغییراتی جزئی:
البته برای اصلاح آسمون فرصت نشد.

Samin_System
22-07-2009, 11:23

mh.attari
22-07-2009, 13:05
عکس اصلی:

تغییراتی جزئی:

چطوری اینطوریشون کردی؟

Samin_System
22-07-2009, 16:09
سلام
سايتي به غير از upload.-------- سراغ داريد ؟ اين سايت دائما تو اين چند روز پيغام خطا ميده يا اصلا باز نميشه .
پيشاپيش ممنون .

Samin_System
22-07-2009, 16:19
مگس سبز

Senator_F
22-07-2009, 16:34
چطوری اینطوریشون کردی؟

با استفاده از نرم افزار Adobe lightroom تغییراتی جزئی اعمال کردم.رنگ عکس رو کمی طبیعی تر کردم.

سلام
سايتي به غير از upload.-------- سراغ داريد ؟ اين سايت دائما تو اين چند روز پيغام خطا ميده يا اصلا باز نميشه .
پيشاپيش ممنون .

kimag.es
imageurlhost.com
myup.ir

mh.attari
22-07-2009, 16:58
این نرم افزار پک جدا گانه داره یعنی رو فتوشاپ که نبود؟

Senator_F
22-07-2009, 17:20
این نرم افزار پک جدا گانه داره یعنی رو فتوشاپ که نبود؟

این نرم افزار نرم افزاری مستقل از فتوشاپ هستش.فتوشاپ نرم افزار گرافیکی و این نرم افزار،تخصصی عکاسی هستش.آخرین ورژن رو میتونین از اینجا دانلود کنین اگه اینترنت پر سرعت در دسترس دارین:

mn_shirvani
22-07-2009, 20:41
عکس اصلی:

تغییراتی جزئی:

ممنون به خاطر توجهتون و همچنین ادیت

moji2007
22-07-2009, 21:52
من یه سوال داشتم شما چه اصراری دارید عکس ها رو ویرایش کنید . من یکی که به عکس ویرایش شده اصلاً هیچ جوره حال نمیکنم .

البته این نظر منه . D:

mh.attari
22-07-2009, 22:10
من یه سوال داشتم شما چه اصراری دارید عکس ها رو ویرایش کنید . من یکی که به عکس ویرایش شده اصلاً هیچ جوره حال نمیکنم .

البته این نظر منه . D:
منم تا حالا مثل شما فکر می کردم ولی با دیدن این عکس نظرم عوض شد

Benygh
22-07-2009, 22:24
کلا عکسی که شما میگیرید عکس دیجیتاله ...
توی عکاسی دیجیتال عکاس ازاده با عکسش هر کاری کنه ...
عکاس صاحب اصلی عکسه و فقط خودش میتونه نظر بده که چطور در برابر بیننده قرار بده ....
اگر عکاس خوب باشه .. عکس خوبه و اگر ادیتش هم خوب باشه میشه معرکه ...
نمیشه گفت ادیت خوبه یا بده ... فقط این رو بدونید که عکاس ازاده هر کاری کنه تا بهترین شکل رو در بیاره ...

Senator_F
22-07-2009, 23:19

البته این نظر منه . D:

دلیلش اینه که به تفاوت ها واقعا دقت نکردین.شما لطف کنین و این دوتا عکس رو توی یه فولدر سیو کنین،و چند بار پشت سر هم نگاه کنین بهشون،بدون اینکه بدونین کدوم اصلی و کدوم تغییر یافته هستش.یکی از این دوتا رو که به نظر شما بهتره انتخاب کنین،بعد ببینین اونی که شما انتخاب کردین،اصلیه هست یا ادیت شده؟اونوقت جواب سوال رو پیدا می کنین.

ebi66_boukan
24-07-2009, 13:38
گیلاس

ebi66_boukan
24-07-2009, 13:41
ولی انصافا میو ه های تابستونی هم خیلی خوشکلن و هم خیلی خوشمزه:20:

-----------------------------
هلو

ebi66_boukan
24-07-2009, 13:46
پروانه در شب(با فلاش)

unforgiven2009
24-07-2009, 18:54
پروانه در شب(با فلاش)

بنظرم کادر نیاز به کمی ویراش داره.

unforgiven2009
24-07-2009, 18:58

البته این نظر منه . D:
و در ادامه عرایض دوستان شما غافل از این هستید که دوربین هم یک عکس ویرایش شده به شما تقدیم میکند :11: (بجز فرمت خام )

Senator_F
24-07-2009, 19:08
و در ادامه عرایض دوستان شما غافل از این هستید که دوربین هم یک عکس ویرایش شده به شما تقدیم میکند :11: (بجز فرمت خام )

دقیقا.و نرم افزار هم فقط خطاهای این سیستم دوربین رو اصلاح می کنه.

ebi66_boukan
24-07-2009, 20:29
بنظرم کادر نیاز به کمی ویراش داره.

ممنون میشم کمک کنید.

mh.attari
24-07-2009, 21:22
اموزش کار با فرمت raw رو کسی داره؟
واقعا روی عکسا توی این فرمت مهشر میشه تغییرات داد