PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [اختصاصی کاربران] آخرین عکس هایی که گرفتیم (( حجم عکسها حداکثر 300 کیلوبایت))

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31]

Aless
19-06-2012, 05:08
اگزیفش کو؟

با عکس من هستید؟

f : 6.3
1/2500sec
iso200
70mm

dada_zebel
19-06-2012, 08:48
سلام
d7000
sigma 70-300
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکستون دارای تک رنگ زرد زیادیه
راستی از این لنزی که خریدی راضی هستی
تو فاصله 70 تا 300 کدوم ها عکس شارپ تری میده ؟
نداشتن لرزش گیر هنگام عکاسی با دست چقدر تو عکس تاثیر میذاره ؟

MojiOS
19-06-2012, 11:24

Canon 550D
Canon 18-55
iso200
1/800sec
f/5.6

Canon 550D
Canon 18-55
iso100
1/4000sec
f/5.6

abera
19-06-2012, 13:07
عکستون دارای تک رنگ زرد زیادیه
راستی از این لنزی که خریدی راضی هستی
تو فاصله 70 تا 300 کدوم ها عکس شارپ تری میده ؟
نداشتن لرزش گیر هنگام عکاسی با دست چقدر تو عکس تاثیر میذاره ؟
سلام
ممنون از توجهتون . در مورد رنگ زرد باید خدمتتون عرض کنم که رو وایت بالانسش خیلی کار کردم و یک درجه بیشتر باعث تک رنگ آبی یا سبز میشد . این عکس رو جاهای مختلف آپ کردم و شما اولین نفری هستید که تک رنگ زرد رو زیاد دیدید.
شاید بخاطر رنگ پرنده و رنگ گندمزار پس زمینه باشه .
در مورد لنز : این لنز رو دست دوم خریدم 200 تومن از یکی از دوستان و بسیار کار کردن با اون زجر آوره . کلا لنز سافتی در تمام رنجهاست و در 70 میلیمتر در حد 18-55 شارپ دیده میشه . در عکسی که دیدید چند مرحله شارپنس روش انجام دادم تا اینی که میبینین شد.
رو سه پایه هم امتحان کردم با تایمر روی سوژهای ثابت بازم تاثیری نداشت . پیشنهاد میکنم اگه بادی نیکون دارید nikkor 70-300 vr بگیرید هرچند لنز متوسطیه اما ارزش داره قیمت حدود 1000000 تا 1100000 تومان.
موفق باشید.

sinaxex
19-06-2012, 13:10
دیر رسیدم خونه بد بختانه وگرنه تو راه خونه که بودم کلی دیشب تهران رعد و برق میزد!حیف که از دست رفت چنین صحنه های زیبایی !دوربین دی 400 - زمان نور دهی 57 ثانیه با دیاف 29 و ای اس او 100

MojiOS
19-06-2012, 13:26
دیر رسیدم خونه بد بختانه وگرنه تو راه خونه که بودم کلی دیشب تهران رعد و برق میزد!حیف که از دست رفت چنین صحنه های زیبایی !

دوربین دی 400 - زمان نور دهی 57 ثانیه با دیاف 29 و ای اس او 100

عکسه خوبی شده! از کجا گرفتین؟! بام تهران؟!
بعد اون آی اس او نیست! ایزو هستش :46:

dash_mehdi
19-06-2012, 13:46
يه عكس strom

dada_zebel
19-06-2012, 14:23
سلام
ممنون از توجهتون . در مورد رنگ زرد باید خدمتتون عرض کنم که رو وایت بالانسش خیلی کار کردم و یک درجه بیشتر باعث تک رنگ آبی یا سبز میشد . این عکس رو جاهای مختلف آپ کردم و شما اولین نفری هستید که تک رنگ زرد رو زیاد دیدید.
شاید بخاطر رنگ پرنده و رنگ گندمزار پس زمینه باشه .
در مورد لنز : این لنز رو دست دوم خریدم 200 تومن از یکی از دوستان و بسیار کار کردن با اون زجر آوره . کلا لنز سافتی در تمام رنجهاست و در 70 میلیمتر در حد 18-55 شارپ دیده میشه . در عکسی که دیدید چند مرحله شارپنس روش انجام دادم تا اینی که میبینین شد.
رو سه پایه هم امتحان کردم با تایمر روی سوژهای ثابت بازم تاثیری نداشت . پیشنهاد میکنم اگه بادی نیکون دارید nikkor 70-300 vr بگیرید هرچند لنز متوسطیه اما ارزش داره قیمت حدود 1000000 تا 1100000 تومان.
موفق باشید.
پیشنهاد میکنم nikkor 70-300 بگیرید البته اگه بادی نیکون دارید . قیمت تقریبی 1000000 تا 1100000 تومان هست اما ل

نه دوربینم کنونه - میخام یه دونه 15-85 بخرم حول و حوش 1200 قیمتشه ولی لنز با ارزشیه
میخواستم تو تله و زوم ارزون قیمت بخرم که اونم هزار مشکل دارن
کلا لنز 50 میلی متر 1.8 یک استثنا است با قیمت بسیار کم اما کیفیت اپتیکی بالا

راستی از d7000 راضی هستی - لنز کیتش نیازهات رو برآورده میکنه
از عکس پرنده هم منظور من ادیت زیر بود

sinaxex
19-06-2012, 15:05
عکسه خوبی شده! از کجا گرفتین؟! بام تهران؟!
بعد اون آی اس او نیست! ایزو هستش :46:

از بالکن خونه امون گرفتم دوست من
اشتباه رایج بین تمام دوستان این هست که iso رو به فارسی ایزو میخوانند که اشتباه رایجی است که باب شده! درست اش همان آی اس او هست

jb.NY
19-06-2012, 22:54

اگه نظر بنده حقیر رو بخواهید، یکمی سردی رنگ پرنده ناخوش آینده
اگه از هر دو عکس شما دوستان گرامی استفاده کنیم فکر کنم نتیجه بهتری حاصل بشه
مثل این:

فقط نظر شخصی بود و امیدوارم جسارت نشده باشه

Samin_System
19-06-2012, 23:28
Canon G10

Samin_System
19-06-2012, 23:38
يه عكس strom

دوست عزیز نقاط سفید عکس خیلی پر نور و یا اصطلاحا Over شده و به شکل و بافت ابرها لطمه زده . با کمی حوصله در ویرایش این مشکل رو میشه برطرف کرد . موفق باشید .

dada_zebel
20-06-2012, 00:10
با سلام

s.hossein45
20-06-2012, 08:33
سلام:

AliSub
20-06-2012, 09:09
خالد نبی -- استان گلستان
اینجا یک قبرستونه و این سنگ ها هم زیرش یکی دفن شده.

سنگ مزارهای این گورستان که از سنگ‌های یک پارچه تراشیده شده به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

سنگ مزارهای استوانه‌ای بلند، مستقیم و عمود که به شکل احلیل مردان ساخته‌اند، که احتمالاٌ مخصوص گور مردان بوده‌است. بدنه و مقطع آنها مدور که گاهی با شکلی شبیه شمع کوچک حجاری شده‌است برخی از آنها در انتهای به شکل شبکلاه یا کلا ه خود تراشیده‌اند. ارتفاع آنها ار حداقل یک متر تا حداکثر پنج متر و ارتفاعی مرئی آنها از سطح زمین در این گروه از سنگ مزارها از حداقل ۶۰ سانتی متر تا حداقل ۴ متر می‌باشد. این نوع سنگ مزارها اغلب یک خط افقی را نمایش می‌دهد.
سنگ مزارهایی صلیبی شکل و یا بصورت نیم کره و شبیه دو پستان بزرگ ساخته شده‌اند، که احتمالاٌ مخصوص گور زنان بوده‌است. اندازه آنها کوتاهتر از سنگ مزارهای گروه اول و مقطع آنها مستطیل شکل می‌باشد. و در قسمت پهن و گرد که از بالا به پایین آویخته شده‌است. در بیشتر نمونه‌های کوچک مربع در نوع خود بی نظبر است. نمونه‌هایی از آنها انسان‌هایی را در ذهن تداعی می‌کنند که ایستاده و دست به کمر زده‌اند.
سنگ مزارهایی که به شکل شاخ قوچ ساخته شده‌اند. در فرهنگ قدیمی ترکمن‌ها قوچ مظهر قدرت و فرمانروایی است. و نقش شاخ قوچ متداول ترین نماد قدم ترکمن است. که این نقش را در سنگ مزارها، سر ستون خانه‌ها، در بافته‌ها و گلیم و مخصوصاٌ در نقش نمدها، به اشکال مختلف و بسیار زیبا طراحی کرده‌اند. از حیث تعداد سنگ مزارهای دسته سوم کمتر از دو دسته دیگر یافت می‌شود.

سنگ مزارهای خالد نبی که طول متوسط آنها ۲ متر (حداقل ۵/۰ و کداکثر ۵ متر) و با قطری بیش از ۵۰ سانتی متر و وزنی بالغ بر ۲ تن بصورت ایستاده و در شکل‌هایی که گفته شد از سنگ یک پارچه حجاری شده و تراشیده شده‌است.

MojiOS
20-06-2012, 13:32
سلام

Aless
21-06-2012, 06:15
52079

....................

mehr film
21-06-2012, 14:40
سلام
d7000
sigma 70-300
منم با اجازه :

dash_mehdi
21-06-2012, 21:05

payaaaaam
22-06-2012, 00:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
روستای بتکی-الشتر-لرستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Vallio
22-06-2012, 00:34
سلام دوستان ، میدونم جاش اینجا نیست ولی هر موقع مسابقه عکاسی جدید شروع شد حتماً یکی بیاد منو خبر کنه توی پروفایلم ، ممنونش میشم خیلی !

s.hossein45
22-06-2012, 09:19
سلام

a.g g.a
22-06-2012, 13:53
سلام خوبین ؟

این عکسو هم از همون روستایی که گفتم گرفتم

پانوراما 6 شات 38mm با دوربین DSC H-20

نظرتون درمورد ادیت (مخصوصا رنگش)(ممنون میشم ادیت پیشنهادی تونو بذارید) و کادربندی چیه ؟ به نظر شما چه اسمی برای این عکس خوبه ؟

a.g g.a
22-06-2012, 17:30
این یکی چه طوره ؟ اینم همون جا گرفتم با همون دوربین !

چه طور میشه از راه عکاسی پول در آورد ؟

تا حالا نمایشگاه عکس زدید ؟ من شاید تابستون امسال یه نمایشگاه عکس بزنم،اگه تهران بودم هرگز همچین فکری به ذهنم نمی رسید ! ... ولی توی شهر ما میشه !

Amin-Nasim
22-06-2012, 19:57
سلام

hosseinkia
22-06-2012, 22:32
سلام

HX 100

mhdashtdar
23-06-2012, 00:07

sajjad1973
23-06-2012, 10:25
[IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

part gah
23-06-2012, 11:01
سلام خوبین ؟

این عکسو هم از همون روستایی که گفتم گرفتم

پانوراما 6 شات 38mm با دوربین DSC H-20

نظرتون درمورد ادیت (مخصوصا رنگش)(ممنون میشم ادیت پیشنهادی تونو بذارید) و کادربندی چیه ؟ به نظر شما چه اسمی برای این عکس خوبه ؟

سلام دوست عزیز که نمیدونم اسمتون چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خلاقیت و علاقتون توی عکاسی خوبه اما میدونی مشکل این عکس و بعضی عکسای دیگه که باعث شد این کامنت و بدم چی بود؟!

عکسا تو هم با ادیت هم بدون ادیت بزار.

چون به شخصه عکسای یدون ادیت رو (مخصوصا عکسای تو اگه بدون ادیت باشه) ترجیح میدم.
و اما این عکست.عکسه قشنگیه.رنگش خوبهاگه میخواستی یافت قدیمی رو نشون بدی گرایشت و به رنگ گرم بیشتر کن. عکست قشنگ میشه ولی با توجه به ارتقاعی که موقع عکس برداری نسبت به کوچه داری حالا یا دستت و بردی بالا یا جای بلندی وایستادی کوچه حالت ترسناک داره تا یه بافت خاکی و سنتی دلنشین و آروم.پس عنوان عکس میتونه با توجه به مفهوم عکس با عنوانایی مثل متروکه یا شهر تنها و امثال هم همراه باشه.
+
عکس پروانه ادیتش کردی بازم دورش یه هاله هست؟نکن اینکارووووووووو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
در آمد عکاسیم من از آخرین نمایشگاهی که گذاشتیم یه قیمت میدم .نمایشگاهمون یه سری آثار چاپ دستی بود که تعداد کار تا 3 تا میتونست باشه.قیمت گذاری کار رو هم داشتیم یعنی میتونستیم کارو بفروشیم که با توجه به اینکه دانشجو بودیم بازم قیمت زیر 100 نداشتیم که این خودش جای لطف استادا رو میرسوند.همونجا نمایشگاه عکسم میتونی برگزار کنی اما هماهنگیش سخته.چون یکی از کاخ های تهران بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورودی هر دانشجو 15 هزار تومان زمان نمایشگاه هم والا من 3 روزشو خبر داشتم.نصب و غیره با خدشون بود.اما قاب کردن و تحویل کار با خودمون بود.
دیگه سوالی بود در خدمتم.

a.g g.a
23-06-2012, 13:26
سلام دوست عزیز که نمیدونم اسمتون چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خلاقیت و علاقتون توی عکاسی خوبه اما میدونی مشکل این عکس و بعضی عکسای دیگه که باعث شد این کامنت و بدم چی بود؟!

عکسا تو هم با ادیت هم بدون ادیت بزار.

چون به شخصه عکسای یدون ادیت رو (مخصوصا عکسای تو اگه بدون ادیت باشه) ترجیح میدم.
و اما این عکست.عکسه قشنگیه.رنگش خوبهاگه میخواستی یافت قدیمی رو نشون بدی گرایشت و به رنگ گرم بیشتر کن. عکست قشنگ میشه ولی با توجه به ارتقاعی که موقع عکس برداری نسبت به کوچه داری حالا یا دستت و بردی بالا یا جای بلندی وایستادی کوچه حالت ترسناک داره تا یه بافت خاکی و سنتی دلنشین و آروم.پس عنوان عکس میتونه با توجه به مفهوم عکس با عنوانایی مثل متروکه یا شهر تنها و امثال هم همراه باشه.
+
عکس پروانه ادیتش کردی بازم دورش یه هاله هست؟نکن اینکارووووووووو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
در آمد عکاسیم من از آخرین نمایشگاهی که گذاشتیم یه قیمت میدم .نمایشگاهمون یه سری آثار چاپ دستی بود که تعداد کار تا 3 تا میتونست باشه.قیمت گذاری کار رو هم داشتیم یعنی میتونستیم کارو بفروشیم که با توجه به اینکه دانشجو بودیم بازم قیمت زیر 100 نداشتیم که این خودش جای لطف استادا رو میرسوند.همونجا نمایشگاه عکسم میتونی برگزار کنی اما هماهنگیش سخته.چون یکی از کاخ های تهران بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورودی هر دانشجو 15 هزار تومان زمان نمایشگاه هم والا من 3 روزشو خبر داشتم.نصب و غیره با خدشون بود.اما قاب کردن و تحویل کار با خودمون بود.
دیگه سوالی بود در خدمتم.

خیلی ممنون برای نظرتون خیلی خوشحال میشم دوستان عکس هامو نقد کنن هرچی کوبنده تر بهتر !!

متوچه منظورتون از هاله دور عکس نشدم،توی عکس های ماکرو بهتره بکگراند محو باشه تا حواس آدمو از سوژه اصلی دور نکنه
شاید هم منظورتون سفیدی ته بال های پروانست .. درسته ؟ اون قسمت عکس آسمون بود حذفش کردم،ته بال های پروانه رو به خاطر حالتی که داشت نتونستم دقیق سبز کنم دیگه این طوری شد

اینم هر دو عکس بدون ادیت(من حرفی ندارم که همه عکس هامو هم ادیت شدشو بذارم هم بدون ادیتش فقط حجم تایپیک بالا نمی ره ؟)

part gah
23-06-2012, 14:10
خیلی ممنون برای نظرتون خیلی خوشحال میشم دوستان عکس هامو نقد کنن هرچی کوبنده تر بهتر !!
دفعه بعدی یادم باشه نقدمو PDF کنم پس ممکنه دو الی سه صفحه بنویسم.:31:

متوچه منظورتون از هاله دور عکس نشدم،توی عکس های ماکرو بهتره بکگراند محو باشه تا حواس آدمو از سوژه اصلی دور نکنه
حرفت درست و متین.باید روی پروانه فوکوس کنی و وسلام.دیگه ادیت نمیخواد که.فوکوس خوب خوش پس زمینه رو محو میکنه.الان عکس اصلی رو با ادیتش مقایسه کردم دیدم تموم کارو نابود کردی تو .:31:
کل ادیت یه نفر تو عکسش توی این تایپیک به نظر من باید به کم دست بردن تو کنتراست باشه و به کم هم رنگ.
چراشم میگم.دوربین های دیجیتال مثل دوربین های لنز خور نمیتونن UV رو جمع کنند.به تن آبی توی عکسا هست اونو بردارن کافیه.
درمورد رنگ هم حالا یه ارفاقی بدیم به دوستان یخوان جلوه رنگی کارشونو بیشتر کنند یا عکس رنگیشونو سیاه و سفید تو معرض نمایش بزارن.

شاید هم منظورتون سفیدی ته بال های پروانست .. درسته ؟ اون قسمت عکس آسمون بود حذفش کردم،ته بال های پروانه رو به خاطر حالتی که داشت نتونستم دقیق سبز کنم دیگه این طوری شد
م چهمه فتوشاپ کارها و یا هر ادیتوری رو میشه توی همین کنج و زوایای کار گرفت که نمیتونن کارو شارپ کنن مجبور میشن محو کار کنن.دور پروانه ات دقیقا روایتگر همین مصداقه.:10:

اینم هر دو عکس بدون ادیت(من حرفی ندارم که همه عکس هامو هم ادیت شدشو بذارم هم بدون ادیتش فقط حجم تایپیک بالا نمی ره ؟)
لازم به ارائه عکس با ادیت نیست.عکس با ادیت رو میتونی فقط کوچیک شده رو قرار بدی که با کلیک روی اون ما بزرگ شده اونو ببینیم.این کار فک کنم حجم و بالا نمیبره.بازم اگه دید مخالفت میکنن که حجم تایپیک بالا میره میتونی هر کدومو که واقعی تره توی کارت قرار بدی.نه اونی که ساختگیه.
هنر یه عکاس رو باید توی حین عکاسیش دید نه توی ادیت کار.( 30تا دانشجو سر یه کلاس یه پارچه ساتن فیروزه ای داشتیم و یه انار یا یه پروژکتور و مایقی وسایل اما 30تا دانشجو عکساشون از زمین تا آسمون فرق میکرد.زوایه دید.نورپردازی.محل قرار گیری عکاس.انتخاب مدل عکسبرداری ( دوربین دیجیتال) یا انتخاب دیافراگم و سرعت شاتر و خیلی چیزای دیگه تاثیر گزاره.طبیعت خدا که دیگه جای خودشو داره.ماییم و یه دنیا سوژه و موقعیت)

a.g g.a
23-06-2012, 15:04
الان عکس اصلی رو با ادیتش مقایسه کردم دیدم تموم کارو نابود کردی تو .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میشه دقیقا بگید کجای عکس نابود شده ؟!! (فکر کنم بیشتر مظورتون همون هاله ته بال های پروانه باشه نه؟ در این مورد حق با شماست)

واقعا شما عکس سمت راست رو ترجیه میدین؟

حرفت درست و متین.باید روی پروانه فوکوس کنی و وسلام.دیگه ادیت نمیخواد که.فوکوس خوب خوش پس زمینه رو محو میکنه،کل ادیت یه نفر تو عکسش توی این تایپیک به نظر من باید به کم دست بردن تو کنتراست باشه و به کم هم رنگ.

هنر یه عکاس رو باید توی حین عکاسیش دید نه توی ادیت کار.( 30تا دانشجو سر یه کلاس یه پارچه ساتن فیروزه ای داشتیم و یه انار یا یه پروژکتور و مایقی وسایل اما 30تا دانشجو عکساشون از زمین تا آسمون فرق میکرد.زوایه دید.نورپردازی.محل قرار گیری عکاس.انتخاب مدل عکسبرداری ( دوربین دیجیتال) یا انتخاب دیافراگم و سرعت شاتر و خیلی چیزای دیگه تاثیر گزاره.طبیعت خدا که دیگه جای خودشو داره.ماییم و یه دنیا سوژه و موقعیت)

در مورد ادیت نظر من با نظر شما فرق می کنه،بکگراندی که دوربین من میده با بکگراند دوربین های حرفه ای خیلی فرق می کنه و اکثر عکس هایی که میگیرم بکگراندشون شلوغ میشه و باید با فتوشاپ تارش کنم و شارپنسی که لنز دوربین من میده هم با شارپنس لنز دوربین های حرفه ای فرق میکنه و کمتر از اوناست و باید با فتوشاپ شارپنس رو زیاد کنم،کلا انگار داری محیط اطراف رو از پشت یه شیشه کثیف می بینی و باید ادیتش کرد تا طبیعی تر بشه،به نظر من بعضی وقت ها نیازه ادیت بیشتر از یه افزایش کنتراست و تغییر رنگ باشه مثلا این عکس که آسمون بکگراندشو خراب کرده و یکدستی اونو به هم زده شاید من خیلی توی یکدست کردن بکگراند موفق نبودم ولی به نظرم باید این کارو انجام داد حالا بعدا که بیشتر یاد گرفتم یهتر انجامش میدم

اکثر عکاس های ماهر که از عکس هاشون توی سایت های ایرانی و خارجی استقبال میشه ادیتور های ماهری هم هستن در حالی که یه تغییر کنتراست و افزایش اشباع رنگ ساده مهارت خاصی نمی خواد !

. . .

اینایی که نوشتم نظر منه و به نظر شما هم احترام میذارم اگه امکانش هست دوستان دیگه هم نظراتشونو بگن ممنون میشم

part gah
23-06-2012, 15:52
میشه دقیقا بگید کجای عکس نابود شده ؟!! (فکر کنم بیشتر مظورتون همون هاله ته بال های پروانه باشه نه؟ در این مورد حق با شماست)
همینی که توس عکس اصلی هیچ هاله ای نیست این یعنی عکس سالم.(از نظر من.....مثالشم میتونم توی عکس پرتره بزنم.متاسفانه بعضیا فکر میکنن هر چی توی رتوش صورت محوی بیشتری به کار بره ادیت عکس زیباتری رو پس رقم زدن.در صورتی که باید در ادیت صورت ضمن رفع نواقص عکس بافت صورت و هم حفظ کرد.که متاسفانه توی رتوشای اکثر عکاسی های امرزی میبینیم که صورت ها رو اونقدر محو میکنن که در مقایسه با سایر اجزای چهره اصلا نامتعارفه .)

واقعا شما عکس سمت راست رو ترجیه میدین؟
متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم بله.چون عکس اصلی پویایی داره که حس عکاس رو میرسونه.توی اون بنا کمترین ادیت رو کردی.در حد رنگو کنتراست.اما اینجا کلا پس زمینه رو عوض کردی.دلیلی نداره چون پروانه تو توی فضای باز که ممکنه قسمتی از بکگراندت بشه آسمون همچین ادیتی رو براش در نظر بگیری.:20:
این اصلا موردی نداره.فوقش یه کم با تیره کردن بال پروانه اونو از پس زمینه جدا میکردی.:10:

اکثر عکاس های ماهر که از عکس هاشون توی سایت های ایرانی و خارجی استقبال میشه ادیتور های ماهری هم هستن در حالی که یه تغییر کنتراست و افزایش اشباع رنگ ساده مهارت خاصی نمی خواد !
یه نمونه عکس اگه داری از ادیت پروانه بزار من گشتم چیزی توی فایل هام نبود.میخوام ببینیم چطوری ادیت هاشون.من ادیت عکسو در همین حد قبول دارم.بیشتر از این دیگه جاش توی این تاپیک نیست.یه تاپیک جداگانه باید زد.

سمت چپ ادیت من برای همه عکسهامه.در همین حد.

52271

hosseinkia
23-06-2012, 16:34
سلام

part gah
23-06-2012, 19:26
Canon PowerShot G12

بدون ادیت

52285

با ادیت

52286

Vallio
23-06-2012, 19:53
سلام ، من سعید هستم ، گرافیست ، ادیتور و عکاس :دی ! عکس توی آواتارمم خودمم البته با افکت ها و ادیت های خیلی خفن :دی !
اولین بارمه توی این تاپیک عکس میذارم ، خوشحال میشم نظرتونو بدونم در مورد این عکس :
این عکس قدیمیه یخورده ، به زودی عکس های جدیدمو میزارم !

AliSub
23-06-2012, 21:20
همینی که توس عکس اصلی هیچ هاله ای نیست این یعنی عکس سالم.(از نظر من.....مثالشم میتونم توی عکس پرتره بزنم.متاسفانه بعضیا فکر میکنن هر چی توی رتوش صورت محوی بیشتری به کار بره ادیت عکس زیباتری رو پس رقم زدن.در صورتی که باید در ادیت صورت ضمن رفع نواقص عکس بافت صورت و هم حفظ کرد.که متاسفانه توی رتوشای اکثر عکاسی های امرزی میبینیم که صورت ها رو اونقدر محو میکنن که در مقایسه با سایر اجزای چهره اصلا نامتعارفه .)

متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم بله.چون عکس اصلی پویایی داره که حس عکاس رو میرسونه.توی اون بنا کمترین ادیت رو کردی.در حد رنگو کنتراست.اما اینجا کلا پس زمینه رو عوض کردی.دلیلی نداره چون پروانه تو توی فضای باز که ممکنه قسمتی از بکگراندت بشه آسمون همچین ادیتی رو براش در نظر بگیری.:20:
این اصلا موردی نداره.فوقش یه کم با تیره کردن بال پروانه اونو از پس زمینه جدا میکردی.:10:

یه نمونه عکس اگه داری از ادیت پروانه بزار من گشتم چیزی توی فایل هام نبود.میخوام ببینیم چطوری ادیت هاشون.من ادیت عکسو در همین حد قبول دارم.بیشتر از این دیگه جاش توی این تاپیک نیست.یه تاپیک جداگانه باید زد.

سمت چپ ادیت من برای همه عکسهامه.در همین حد.

52271
سلام
پست های شما همه خوندم. منم با نظر دوستمون part gah ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در به اشباع رفتن رنگها در بعضی از عکسهای a.g g.a ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موافقم. ولی خب نظرات در ادیت کاملا با هم فرق داره. البته مانیتور و . . . در عکس خیلی تاثیر داره. بعضی از مانیتورها عکسها رو کم رنگ نشون میدن و طرف میره هی عکس پر رنگ میکنه!
کلا ادیت اگر زیاد باشه عکس رو مصنوعی میکنه مخصوصا در دوربینهای کامپکت که خیلی خودشو نشون میده!
توی این عکس پروانه هم رنگها به دید من کمی پر رنگه و اون حاله ی بالای بال پروانه به عکس خیلی لطمه زده! بهتره اینجور عکسهای بد قلق که ادیت خور خوبی نیستند ادیت نشن!

اگر هم موافق باشید دوستان من بعد لینک عکس ادیت نشده هم بزارند. این کار باعث میشه از طرز ادیت دوستان هم بهره ببریم.

ELSIN
23-06-2012, 21:21
سلام ، من سعید هستم ، گرافیست ، ادیتور و عکاس :دی ! عکس توی آواتارمم خودمم البته با افکت ها و ادیت های خیلی خفن :دی !
اولین بارمه توی این تاپیک عکس میذارم ، خوشحال میشم نظرتونو بدونم در مورد این عکس :

به نظر من مهم ترین مشکل این عکس اینه که سوژه ای نداره

جیگرم
FZ35

s.hossein45
24-06-2012, 01:37

سلام: دوست عزیز من هر چقدر به عکس نگاه میکنم متوجه شاخصه اصلی اون نمیشم . اگر هدف نشان دادن رنگهای زیبای پاییزی بوده به نظر من با این افکت و بلور شدن خیلی گویا نیست.

SIMON137
24-06-2012, 04:25
بعد از مدتی غیبت بازم مزاحم شدیم :دی

توی اتوبان ترافیک سنگینی بود ، یه پسر خیلی کوچیک دست فروش اومد از کنارم رد شد ، شاید به جرات بگم کمتر از 7 سال داشت ، خیلی کوچیک بود ، یه بچه تو اون سن کودکی با یه کیسه روی دوشش ، اتوبان ، دست فروشی ، هوای گرم ... همینطور اومد از کنارم رد شد و رفت ... رفت ... رفت ... رفت...

سعی کردم یک تصویر با موبایلم ازش ثبت کنم ...

part gah
24-06-2012, 09:41
بعد از مدتی غیبت بازم مزاحم شدیم :دی

توی اتوبان ترافیک سنگینی بود ، یه پسر خیلی کوچیک دست فروش اومد از کنارم رد شد ، شاید به جرات بگم کمتر از 7 سال داشت ، خیلی کوچیک بود ، یه بچه تو اون سن کودکی با یه کیسه روی دوشش ، اتوبان ، دست فروشی ، هوای گرم ... همینطور اومد از کنارم رد شد و رفت ... رفت ... رفت ... رفت...

سعی کردم یک تصویر با موبایلم ازش ثبت کنم ...

سلام این پست و دیدم هم کلی ذوق کردم هم کلی خندیدم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ترم پیش استاد عکاسی گفت پروژه هفته بعد عکاسی از انعکاس ها توی آینه ماشین.

ما همه تو دلمون غر غر که اینم شد سوژه. الان عکس و دیدم گفتم بیا به این میگن دانشجو.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته خوب توی یه هفته اونم با درگیری درسی نمیشد سوژه خوب پبدا کرد مگه اینکه مثل SIMON137 بشینی تو ماشین و یه هویی چشمت بخوره به یه سوژه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ترم پیش بودم عکس و ازتون میخریدم.چون واقعا الان عکسامو دیدم فهمیدم چه عکسای مضحکی گرفتم.:2:

dada_zebel
24-06-2012, 09:47
Canon PowerShot G12

بدون ادیت

با ادیت

با سلام با اجازه اساتید میخواهم من هم نقدی بر ادیت شما داشته باشم
ادیتی که شما رو گل ها انجام دادید تخریبی است
البته شما افکت و پلاگین استفاده کردید که در این صورت به آن ادیت گفته نمی شه
کلا اشکال پلاگین ها اینه که چون یه تاثیر خاص رو بر تمامی قسمت های یک عکس اعمال می کنند در روی عکس اثر تخریبی می ذارن
بهتر است به جای استفاده از پلاگین ها از فتوشاپ و لایه های اون استفاده بشه
در ادیتی که انجام دادید جزئیات گلبرگ ها ی قرمز و نیز برگ ها از بین رفته

عکس اصلی

ادیت شما ( به جزئیات عکس دقت کنید )

ادیت پیشنهادی

part gah
24-06-2012, 10:18
کلا اشکال پلاگین ها اینه که چون یه تاثیر خاص رو بر تمامی قسمت های یک عکس اعمال می کنند در روی عکس اثر تخریبی می ذارن

سلام دوست عزیز
دقیقا تخریبی هست.دو صفحه قبل خودم گفتم ادیت فقط تخریب گر عکس و بس.
به خاطر همین عکسمو هیچ وقت با ادیت نمیزارم.:31:

توی این ادیتم اصلا برام عکس مهم نبود.فقط خواستم تن پلات رنگیمو و روی عکس پیاده کنم.همین. :20:
+
اینبارم برای خالی نبودن عریضه فقط یه همچین کاری کردم شما به بزرگیتون ببخشید .

dada_zebel
24-06-2012, 10:54
خواهش می کنم دوست عزیز
منظورم اینه که اگه فتوشاپ رو یاد بگیرید چرا که نه ادیت لازمه عکس دیجیتال و جزو لاینفک اون هست
چون سنسور دوربین ها خطا دارن
با تشکر

Amin-Nasim
24-06-2012, 12:01
سلام
canon power shot A570IS
انتقاد پیشنهاد ؟؟:31:

dada_zebel
24-06-2012, 13:16
دو عکس پایین کادرشون بسته هستش باید کمی با کادر بازتر میگرفتی
اما عکس گل کادرش بد نیست
ایراد عکس گل اینه که زمان مناسبی برای عکاسی انتخاب نکردی
نور خورشید باعث اور شدن بخشی از عکس شده

Vallio
24-06-2012, 14:53
سلام

HX 100

Canon PowerShot G12

بدون ادیت

با ادیت

سلام ، با اجازتون منم عکساتونو ادیت میکنم ببینید چجوریه !
با عرض معذرت از دوستان عزیزم :

نظر یادتون نره ؛ خیلی دوست دارم نظراتتونو بشنوم !

dash_mehdi
24-06-2012, 16:46
خب :دي
وقتشه يه حركتي هم ما بزنيم :دي
عكس براي دو ماه پيشه

a.g g.a
24-06-2012, 19:56
سلامپست های شما همه خوندم. منم با نظر دوستمون part gah ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در به اشباع رفتن رنگها در بعضی از عکسهای a.g g.a ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موافقم. ولی خب نظرات در ادیت کاملا با هم فرق داره. البته مانیتور و . . . در عکس خیلی تاثیر داره. بعضی از مانیتورها عکسها رو کم رنگ نشون میدن و طرف میره هی عکس پر رنگ میکنه!کلا ادیت اگر زیاد باشه عکس رو مصنوعی میکنه مخصوصا در دوربینهای کامپکت که خیلی خودشو نشون میده!توی این عکس پروانه هم رنگها به دید من کمی پر رنگه و اون حاله ی بالای بال پروانه به عکس خیلی لطمه زده! بهتره اینجور عکسهای بد قلق که ادیت خور خوبی نیستند ادیت نشن!اگر هم موافق باشید دوستان من بعد لینک عکس ادیت نشده هم بزارند. این کار باعث میشه از طرز ادیت دوستان هم بهره ببریم. آقا من تسلیمم :31: !! عکسمو بایه مانیتور دیگه(گوشیم)نگاه کردم دیدم که اشباع رنگش واقعا زیادیه! وقتی آدم عکسی رو ادیت می کنه چون تغیرات عکس رو ذره ذره میبینه متوجه زیاده رویش نمیشه ولی هنوز نظرم در مورد ادیت(به طور کلی)همونه عکاسی هنره و هنر یعنی خلاقیت خلاقیتو نمیشه محدود کرد میشه با ادیت مفهوم کلی یک اثر رو تغییر داد و به نظر من این عیبی نداره,میشه با استفاده از تکنیک های دیجیتالی و نرم افزاری آثاری خلق کرد که ما با چشمامون نمی تونیم مثلشو ببینیم(مثل عکس های پانورامای سیاره کوچک) به طور کلی به نظر من ادیت عکس چیزی فراتر از اصلاح خطاهای سنسور دیجیتاله

a.g g.a
24-06-2012, 20:27
یه عکس دیگه از همون روستا پانوراما 8 شات 38mm با همون اچ بیست موسم خراب شد ادیتش نیمه کاره موند عکس اصلیش الآن همراهم نبود,نظر یادتون نره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehr film
24-06-2012, 20:37

عکس اصلی

ادیت شما ( به جزئیات عکس دقت کنید )

البته به نظر من این ادیت، ادیت تخریبی نیست ....به قصد Cross processing انجام شده . و ته رنگ زرد و حالت رنگ ها هم به خاطر فیلتر Cross process در پلاگین های فتوشاپ هست البته یه مقدار اگر با opacity پایین اعمال میشد بهتر بود

hosseinkia
24-06-2012, 20:40
سلام ، با اجازتون منم عکساتونو ادیت میکنم ببینید چجوریه !
با عرض معذرت از دوستان عزیزم :

نظر یادتون نره ؛ خیلی دوست دارم نظراتتونو بشنوم !

با سلام
با اجازتون منم نظرمو میدم
ادیتهای شما یه کار دیگست که هیچ ارتباطی با ادیت عکس نداره یه اثر جدید ه رنگهای خاکستری عکس از بین رفته خیلی ساده شده بیشتر یه کار گرافیکه مثل اینکه به شما کاری رو بسپارن و از شما بخان اونو ساده کنید برای چاپ سیلک یا موارد دیگر که فقط با دو یا سه رنگ خاص بخان چاپ کنند در مجموع اثری از لطافت عکس قبلی وجود نداره . به عنوان یه کار گرافیک دستت درد نکنه

mehr film
24-06-2012, 21:55

s.hossein45
24-06-2012, 22:00
سلام

Vallio
24-06-2012, 22:29
با سلام
با اجازتون منم نظرمو میدم
ادیتهای شما یه کار دیگست که هیچ ارتباطی با ادیت عکس نداره یه اثر جدید ه رنگهای خاکستری عکس از بین رفته خیلی ساده شده بیشتر یه کار گرافیکه مثل اینکه به شما کاری رو بسپارن و از شما بخان اونو ساده کنید برای چاپ سیلک یا موارد دیگر که فقط با دو یا سه رنگ خاص بخان چاپ کنند در مجموع اثری از لطافت عکس قبلی وجود نداره . به عنوان یه کار گرافیک دستت درد نکنه

خوب شما اون ادیتی که میفرمایید دستکاری یا ادیت رنگ هاست ، برای اینکه کم و کاستی رنگ در عکس برطرف بشه ، اما ادیت هایی که انجام دادم بیشتر به ادیت میخوره ، امید وارم منظورمو متوجه شید ، اگه دقت کرده باشید توی سایت های عکاسی یا نمایشگاه های عکاسی کمتر عکس هایی رو میبینید که فقط ادیت رنگ شده باشند ، اکثراً جلوه ها و افکت های خاص روشون به کار میبرند مثل عکس هایی که من ادیت کردم !
در ضمن این ادیت ها بخشیش توسط فتوشاپ انجام شده !

a.g g.a
24-06-2012, 23:17
نظرتون در مورد این عکس چیه? دوربین همراهم نبود با گوشی(گالاکسی اس)گرفتم(اینو قبلا نگذاشته بودم نه?) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dada_zebel
24-06-2012, 23:46
البته به نظر من این ادیت، ادیت تخریبی نیست ....به قصد Cross processing انجام شده . و ته رنگ زرد و حالت رنگ ها هم به خاطر فیلتر Cross process در پلاگین های فتوشاپ هست البته یه مقدار اگر با opacity پایین اعمال میشد بهتر بود

کاملا درسته - ادیت کراس صورت گرفته ولی تخریبی
به گل دقت کنید که جزییاتش از بین رفته
در این نوع ادیت کنتراست رنگی خیلی مهمه که متاسفانه رعایت نشده

part gah
25-06-2012, 10:28
خوب که من این عکس و گذاشتم وگرنه شما ها کجا یه دل سیر به هم میپریدین.:31:
خوب دیگه بحث تمام.عکس بدبخت وفلک زده منم کم ببندین به باد پلاگین و ادیت و رتوش و غیره:31:....

مشکل اون گل قرمزم بدون ادیت البته یه عکس دیگه ام هم این مشکل و داره.مشکل بر میگرده به نور آفتاب اون ساعت روز و همینطور قدرت دوربین من توی ثبت جزئبات که ELSIN عزیز لطف کردن راهنمایم کردن.:20:
با تشکر ویژه از همه دوستانی که عکس منو ادیت کردن.:10:

jb.NY
25-06-2012, 10:41
خوب که من این عکس و گذاشتم وگرنه شما ها کجا یه دل سیر به هم میپریدین.:31:

این بحثها و تبادل عقیده و نظر ها، یا به اصطلاح به هم پریدنای بین اساتید علاوه بر اینکه برای ما مبتدی های علاقه مند به عکاسی خیلی لذت بخشه، خیلی هم مفید و آموزندست
امیدوارم اینچنین بحثا بازم ادامه داشته باشه
تشکر از همه

John Cena723
25-06-2012, 11:33

hosseinkia
25-06-2012, 12:26
خوب شما اون ادیتی که میفرمایید دستکاری یا ادیت رنگ هاست ، برای اینکه کم و کاستی رنگ در عکس برطرف بشه ، اما ادیت هایی که انجام دادم بیشتر به ادیت میخوره ، امید وارم منظورمو متوجه شید ، اگه دقت کرده باشید توی سایت های عکاسی یا نمایشگاه های عکاسی کمتر عکس هایی رو میبینید که فقط ادیت رنگ شده باشند ، اکثراً جلوه ها و افکت های خاص روشون به کار میبرند مثل عکس هایی که من ادیت کردم !
در ضمن این ادیت ها بخشیش توسط فتوشاپ انجام شده !

میشه یه عکسی رو به دلخواه یا به سلیقه یه پلاگین عوض کرد درکارهای خیلی ها دیدیم و احتمالا در کارهای اینده شما میبینیم و لذت میبریم در نظر داشته باش یه کار شخصیه با حال هوا و روحیات شما .
قبل از اولبن نوشتت چند تا ادیت خوب هست احتمالا دیدی یه بار دیگه نگاه کن شخصیت کارا حفظ شده با همون حال و هوای عکس اون دوستی که ادیت کرده فقط رنگ رو دستکاری نکرده با قدرت فتوشاپ اشنا بوده مهم تر از همه چشمای حساسی داره که میتونه حساسیتهای تصویری رو درک کنه مثل یه ساز کوک در عین حال شخصیت عکس عوض نشده یا بهتر بگم رد پایی از خودش به جا نزاشته .

dada_zebel
25-06-2012, 14:03
پیشنهادم اینه که دوستان عکس ورزشگاه رو که کاربر عزیز jhon قرار دادن ادیت کنن - ادیت اینجور عکس ها به دلایل زیر سخته
1- وجود نورهای مصنوعی
2- اختلاف کنتراست زیاد میان نقاط لومینسانسی و رنگی
3- تنوع رنگ ها کار ادیت رو مشکل میکنه
4-روش ادیت آسمان با بخش پایینی عکس کاملا متفاوته

با توجه به وجود رنگ ها گرم در عکس پیشنهادم اینه که برای تعادل بخشیدن به رنگ ها به سمت رنگ های سرد متمایل شوید

far2009
25-06-2012, 14:56
سلام به همه دوستان ،

راستش بعد از یک ترم خیلی شلوغ بالاخره فرصت کردم بعد از چند ماه برای یک بار هم که شده به قصد عکاسی دوربین با خودم ببرم و به این کار بپردازم .

این هم دو تا عکس از همین یکی دو روز پیش ...

دوستان خیلی خوشحال میشم که عکس ها را نقد کنید و حتما ایراداتش را بگید ، جدا ممنون میشم :11:

saeediranzad
25-06-2012, 17:55
​عکسهاتون باز نمیشه.

ویرایش: باز شد؛ ولی به سختی!:31:

AliSub
25-06-2012, 22:51
پیشنهادم اینه که دوستان عکس ورزشگاه رو که کاربر عزیز jhon قرار دادن ادیت کنن - ادیت اینجور عکس ها به دلایل زیر سخته
1- وجود نورهای مصنوعی
2- اختلاف کنتراست زیاد میان نقاط لومینسانسی و رنگی
3- تنوع رنگ ها کار ادیت رو مشکل میکنه
4-روش ادیت آسمان با بخش پایینی عکس کاملا متفاوته

با توجه به وجود رنگ ها گرم در عکس پیشنهادم اینه که برای تعادل بخشیدن به رنگ ها به سمت رنگ های سرد متمایل شوید

این ادیت پیشنهادی منه!
ادیت پیشنهادی خودتون هم بزارید بیزحمت:20:

dada_zebel
26-06-2012, 00:37
با سلام

abera
26-06-2012, 02:31
نه دوربینم کنونه - میخام یه دونه 15-85 بخرم حول و حوش 1200 قیمتشه ولی لنز با ارزشیه
میخواستم تو تله و زوم ارزون قیمت بخرم که اونم هزار مشکل دارن
راستی از d7000 راضی هستی - لنز کیتش نیازهات رو برآورده میکنه

منم با اجازه :

سلام
دوستان باور کنید این پرنده به این رنگی که شما درآوردین نیست . در عکسهام شاید میل به گرم بودن رنگها دیده بشه اما مهمتر از اون برای من بافت هستش که شما اونو از بین بردین و روشنایی بیش از حد که چشم رو اذیت میکنه .
ادیت نسبتا سلیقه ایه مگر در عکسهای مستند خبری که تعریف شدست . نمیگم ادیت شما بده ولی بیشتر مناسب منظره های زمستانی و برفیه .
در هنگام پردازش فایل چند ادیت مختلف از یک عکس تهیه میکنم و در آخر یکیشو انتخاب میکنم .
ادیت جناب mehr film به نظر بنده بهتره البته از نظره رنگ ولی روشناییش آزار دهندست.

پیشنهاد میکنم بیشتر تمرکزتون روی عکاسی و تکنیکهای اون باشه و بعدش سعی کنید عکس بگیرید . یا عکاس باشید یا منتقد عکس . چیزی به اسم ادیتور نداریم . ادیت هر عکس به عهده عکاس .
در لحظه شات زدن باید تمام تصمیماتو گرفته باشید یعنی حساب همه چی رو کرده باشید تا عکستون قابل ادیت باشه .
در ضمن لنز 15-85 عالیه یکماه باهاش کار کردم (روی 600d ) شارپ فوق العاده و خطای اپتیکی کمی داره ایشالا بخریش و عکسهای خوبی باهاش بگیری و ما هم ببینیم و لذت ببریم.

نا امید کنندست وقتی میبینی بعد از مدتها عکسهای خیلی از دوستان نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده یعنی هیچ پیشرفتی حاصل نشده . الان که انجمن مستقل و تخصصی شده بیایم عکاسی رو جدی تر
کار کنیم . من در جاهای دیگه هم فعالیت میکنم اما دلم همیشه اینجاست چون عکاسی رو از اینجا شروع کردم و مدیون چند تا از دوستان گل همین سایتم.
موفق باشید.

part gah
26-06-2012, 09:32
ســــــــلام:20:

ادیت کردم عکس و اما خیلی ادیتم شبیه عکس AliSub شده.فکر کنم روشهامون یکیه;)

52345

saeediranzad
26-06-2012, 09:40
52346​سلام، ماهیخورک، رود کارون.

saeediranzad
26-06-2012, 09:44
52347 اوقات فراغت جوانان، اهواز. لب کارون و قلیون!

saeediranzad
26-06-2012, 09:48
52348کمبودها حتا برای زنبورها هم هست؛ یک گل و چند زنبور عسل؟52349لگجی؛ گل و غنچه. از این میوه وحشی ترشی هم درست میکنند.

a.g g.a
26-06-2012, 12:20
سلام دوستان

نظرتون در مورد این عکس،کادربندی و ادیتش چیه ؟

در مورد ادیت، من واقعا موندم چی کار کنم،عکس رنگهای عکس روی مانیتور کامپیوتر با رنگهاش روی مانیتور گوشیم کلا فرق می کنه !! به نظر شما رنگ این عکس چه طوره
با لایت روم اشباع رنگ،کنتراست و کلاریتی رو افزایش دادم و نور رو دستکاری کردم و با فتوشاپ شارپنس و نور رو تغییر دادم

عکس ادیت شده

عکس اصلی(فقط سیم های برق رو پاک کردم)

hosseinkia
26-06-2012, 12:26
سلام

hosseinkia
26-06-2012, 13:10
سلام دوستان

نظرتون در مورد این عکس،کادربندی و ادیتش چیه ؟

در مورد ادیت، من واقعا موندم چی کار کنم،عکس رنگهای عکس روی مانیتور کامپیوتر با رنگهاش روی مانیتور گوشیم کلا فرق می کنه !! به نظر شما رنگ این عکس چه طوره
با لایت روم اشباع رنگ،کنتراست و کلاریتی رو افزایش دادم و نور رو دستکاری کردم و با فتوشاپ شارپنس و نور رو تغییر دادم

عکس ادیت شده

عکس اصلی(فقط سیم های برق رو پاک کردم)

دستت درد نکنه خوب شده منتها یه کم غلظت رنگ زیاده ابرا هم نورشو کم میکردی بهتر میشد الان زیاد سفیده .

far2009
26-06-2012, 19:46
راستش یکی از دلایلی که شروع کردم دوباره اینجا عکس بگذارم این بود که دوستان حرفه ای عکاسی اینجا که کم هم نیستند بیان یک نقدی بکنند .

تنها هنری که دوست دارم به نوعی در کنار کارهای دیگه ادامش بدم و توش رشد کنم همین عکاسی هست

هر چند من خودم با کمال میل خواستم که نقد بشه ولی ظاهرا کسی توجهی نکرد !

به هر حال ، بگذریم ...

dada_zebel
26-06-2012, 22:32
عکس اصلی خودش ریسایز شده بنابراین مشکل میشه ادیتش کرد

در عکسی که ادیت کرده تعادل رنگ ها به هم خورده و رنگ زرد و سبز مقدارش بیش از حد افزایش یافته به طوریکه رنگ آبی آسمون از بین رفته

AliSub
26-06-2012, 22:42
عنبر . . .
F 3.5
FL 6mm
Iso-80
2 sec

dada_zebel
26-06-2012, 23:56
راستش یکی از دلایلی که شروع کردم دوباره اینجا عکس بگذارم این بود که دوستان حرفه ای عکاسی اینجا که کم هم نیستند بیان یک نقدی بکنند .

تنها هنری که دوست دارم به نوعی در کنار کارهای دیگه ادامش بدم و توش رشد کنم همین عکاسی هست

هر چند من خودم با کمال میل خواستم که نقد بشه ولی ظاهرا کسی توجهی نکرد !

به هر حال ، بگذریم ...

نکات مثبت :
کادر بندی قرینه ای
چون عکس حالت ضد نور داره نبودن ابرها شاخه ها رو زیباتر کرده

اشکالات از دیدگاه من
کادر میتونست کمی بازتر باشه
بودن ابرها در خارج از فضای شاخه ها زیبایی اثر رو بیشتر می کرد
عکس نویز زیادی داره ( در مناطق های لایت )
لبه شاخه ها اور شده و به چشم میزنن

بهترین کار ممکن :
به دلیل ضد نور بودن عکس بهتره اون رو به سیاه و سفید تغییر بدین

یا اگر نمی خواستید سیاه و سفید باشد به چنین ویرایشی میتونستید دست پسدا کنید

Geronimo_AD
27-06-2012, 00:08
دوستان عکاس حرفه ای من ادیت اینا بلد نیستم... این عکس گربه هه رو کی میتونه یه ادیت خوب روش بزنه؟ از پشت پنجره گرفته شده
نظرتون هم راجع به عکس کمانگیر بفرمایین خوشحال میشم!

Aless
27-06-2012, 01:21
دوستان میشه از ادیت کردن عکس های همدیگه صرف نظر کنید؟!!

هر صفحه که میایم میبینیم یک عکس با چندین تا ادیت میبینیم که درکل هیچکدوم به عکس کمکی هم نکرده!

تازه تاپیک جدا هم داریم.

ممنون

dada_zebel
27-06-2012, 06:24

dash_mehdi
27-06-2012, 14:48
همراه با اديت
براي يكي دو ماه پيشه

dada_zebel
27-06-2012, 15:28
Camera Model Canon EOS Kiss X4
Tv( Shutter Speed ) 30
Av( Aperture Value ) 14.0
ISO Speed 400
Lens EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS
Focal Length 20.0mm
Flash Off

hosseinkia
27-06-2012, 18:25

s.hossein45
27-06-2012, 18:35
سلام

dada_zebel
27-06-2012, 18:40
حسین جان عکس خوبی شده عکسات در حال بهتر شدنه
فقط ایکاش کادر رو مربعی نمی کردی و یه مقدار هم کادر رو بازتر میکردی
در این نوع عکس ها سعی تنوع عناصر عکس رو کم کنی مثلا ساقه برگ های جلوی آب و سمت راست کادر رو از کادر
خارج میکردی تا عناصر موجود در عکس یه مقدار کاهش پیدا کنه
البته اگه اجازه میدی عکساتو نقد کنم :20:
در ضمن کادر عمودی در عکس هایی که آب از ارتفاع میاد پایین زیبایی دیداری عکس رو بالا می بره
کمی زاویه دوربین به سمت چپ میرفتی و با دست هم ساقه جلو.ی آب را ور میداشتی بهتر میشد

اگه امکان داره اطلاعات عکس رو هم قرار بده

hosseinkia
27-06-2012, 19:40
حسین جان عکس خوبی شده عکسات در حال بهتر شدنه
فقط ایکاش کادر رو مربعی نمی کردی و یه مقدار هم کادر رو بازتر میکردی
در این نوع عکس ها سعی تنوع عناصر عکس رو کم کنی مثلا ساقه برگ های جلوی آب و سمت راست کادر رو از کادر
خارج میکردی تا عناصر موجود در عکس یه مقدار کاهش پیدا کنه
البته اگه اجازه میدی عکساتو نقد کنم :20:
در ضمن کادر عمودی در عکس هایی که آب از ارتفاع میاد پایین زیبایی دیداری عکس رو بالا می بره
کمی زاویه دوربین به سمت چپ میرفتی و با دست هم ساقه جلو.ی آب را ور میداشتی بهتر میشد

اگه امکان داره اطلاعات عکس رو هم قرار بده

سلام
خیلی ممنون خدایی نقدات راه گشا هستند تشکر بابت نقدات ,
در مورد کادر بندی گفتی الان تو ذهنم تصور میکنم کاملا حق باشماست
شلوغی عکس رو حس کردم منتها نتونستم کاری بکنم محیط شلوغ بود عناصر هم شکل , هر کدوم میخان خودشون رو نشون بدن. بیشتر برا عکاسی از لواسان به طرف فشم و میگون میرم طبیعت وحشی داره عناطر ریز و هم شکل زیاد داره به نظر من عکاسی تو اون فضا کار مشکلیه ,fuji Hs20 - s/1/3- iso 100 - f /11- : )

"سپاس فراوان"

far2009
28-06-2012, 11:17
نکات مثبت :
کادر بندی قرینه ای
چون عکس حالت ضد نور داره نبودن ابرها شاخه ها رو زیباتر کرده

اشکالات از دیدگاه من
کادر میتونست کمی بازتر باشه
بودن ابرها در خارج از فضای شاخه ها زیبایی اثر رو بیشتر می کرد
عکس نویز زیادی داره ( در مناطق های لایت )
لبه شاخه ها اور شده و به چشم میزنن

بهترین کار ممکن :
به دلیل ضد نور بودن عکس بهتره اون رو به سیاه و سفید تغییر بدین

یا اگر نمی خواستید سیاه و سفید باشد به چنین ویرایشی میتونستید دست پسدا کنید

ممنون دوست عزیز ، راستش سیاه و سفید کردنش مورد جالبی بود که تا حالا بهش فکر نکرده بودم . با تشکر

اینم از خوبی های نقد هست دیگه ...

sinaxex
28-06-2012, 16:00
برج های دوقولوی الهیه تهران
عکس از کانون 400 دی با تلسکوپ 1000 = 1600 فوکال (فاصله 7 کیلومتر از دید ناظر تا سوژه)

sinaxex
29-06-2012, 01:57
این هم یک عکس دیگر به همان روش قبلی عکس برداری شده این بار از برج میلاد تهران

Aless
29-06-2012, 20:10
.........................[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hosseinkia
29-06-2012, 21:53
سلام

iso200
f 4.5
s 1/80

s.hossein45
29-06-2012, 22:07
سلام

ELSIN
29-06-2012, 23:23
نظر دوستان درباره ادیت ها چیه ؟؟؟
اینو خودم بیشتر میپسندم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1)%20.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

sinaxex
30-06-2012, 02:13
این 5 تا رو هم همین یک ساعت پیش گرفتم

sinaxex
30-06-2012, 02:14
و 2 تا اخر

hosseinkia
30-06-2012, 14:01
اینو خودم بیشتر میپسندم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1)%20.jpg

به نظر من این بهتره

Lady Negar
30-06-2012, 15:12
اینو خودم بیشتر میپسندم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

همونی که خودتون بیشتر میپسندید از همه مناسبتره.
چون از نظرِمن یکی از دلایل زیبایی این عکس
چشم نوازی رنگ تند سبز و آبی و نارنجیه.
که باعث میشه اثرتون جوندار و سرزنده و نمایی از زندگی پرتحرک روستایی باشه.
این تحرک رو با رنگ های تند و زیبایی که انتخاب کردید به ذهن بیننده القا میکنید.

mohammadirani
30-06-2012, 18:06
این 5 تا رو هم همین یک ساعت پیش گرفتم

یه توضیحی میدین که بهترین روش برای عکس گرفتن از رعد و برق چه روشیه؟

sinaxex
01-07-2012, 00:44
یه توضیحی میدین که بهترین روش برای عکس گرفتن از رعد و برق چه روشیه؟

روش معلوم برای عکاسی از صاعقه و یا رعد برق روش عکاسی سریع هست چون عکاسی نمیتونهتخمین بزنه که کجا صاعقه میخوره و به همین ترتیب باید سریع عمل کنه : ISO بالا( دوربین اجازه بده روی 3200 یا بالاتر ) دیاف باز و سرعت شاتر بالا مثلا 125 (اگر ایزو بالاتر میره شارت هم سرعت اش به طبع بالاتر )یا حتی بالاتر : حال اگر صاعقه بزنه و به صورت توالی عکس برداری کنید شانسی از بین عکس هاتون یک عکس خوب از صاعقه خواهید داشت . عکس ایی که گرفتید اسمان روشن و صاعقه به وضوع نسبی معلوم هست و خوب هماننند یک فلش اسمان رو روشن و متمایل به آبی یا قرمز میکند
اما روشی که من ازش استفاده کردم کاملا برعکس روش عکس برداری از صاعقه ایی هست که بالا خدمت اتون گفتم و خوب عرف هم هست!
همیشه یک اصل هست که همه دوستان عکاس بهش واقف هست و ان هم این هست که یک عکس خوب زمانی گرفته میشه که عکاس در زمان و مکان خوب باشه حتی با معمولی ترین دوربین! عکس های گرفته همین مورد رو صادق هستند نه دوربین خوبی هست که بشه باهاش iso بالا برد و نه... دوربین کاملا معمولی 400ذی
اما روش بنده : دوربین روی سه پایه - دیاف بسته سرعت شاتر روی B و اگر کادر اتون روی سمتی قرار بدید که بیشتر صاعقه زده میشه بیشترین صاعقه رو ثبت خواهید کرد بنده نسبت به جو اب و هوایی که بود تخمین زدم روی اون سمت بردم
این هم عکسی که همین دو ساعت پیش گرفتم(ماشاا تهران زیاد صاعقه میزنه تو این چند روز)

sinaxex
01-07-2012, 00:50
این دو عکس رو هم حدود ساعت 8 گرفتم قبل بارندگی و ابری شدن هوا

دوربین 400 دی کانون - لنز تلسکوپ 90 میلیمتری سلسترون اکروماتیک - فوکال 1600

کدوم رو بیشتر میپسندید؟
(البته دو شات مجزا هست اما خوب با دو ادیت مجزا - از انجایی که با فرمت RAW گرفته شده تمایز معلوم هست از نظر کنتراست و نوردهی و....)

part gah
01-07-2012, 17:32
ســــــــلام

من عاشق عکس ماهم حالا هر جوری میخواد گرفته بشه.عکساتون خیلی قشنگه فقط کنتراستش کمه.همین:20:

من ساکن تهرانم یه چند ماه پیش که منزل یکی از اقوام بودم توی فردیس کرج دیدم که ماه خیلی فاصلش از زمین کمه حالا به خاطر بلندی و سطح ارتفاع فردیس بود یا هر چی اومدم تهران دیگه ماه به اون اندازه بزرگ نبود.میخواستم ببینم من که یه دوربین معمولی دارم بدون لنز حرفه ای بهترین عکس ماه و از کجا میتونم بگیرم.تنظیمات دوربینم رو چه حالتی باشه؟.ممنون

sinaxex
01-07-2012, 22:02
ســــــــلام

من عاشق عکس ماهم حالا هر جوری میخواد گرفته بشه.عکساتون خیلی قشنگه فقط کنتراستش کمه.همین:20:

من ساکن تهرانم یه چند ماه پیش که منزل یکی از اقوام بودم توی فردیس کرج دیدم که ماه خیلی فاصلش از زمین کمه حالا به خاطر بلندی و سطح ارتفاع فردیس بود یا هر چی اومدم تهران دیگه ماه به اون اندازه بزرگ نبود.میخواستم ببینم من که یه دوربین معمولی دارم بدون لنز حرفه ای بهترین عکس ماه و از کجا میتونم بگیرم.تنظیمات دوربینم رو چه حالتی باشه؟.ممنون

دوست عزیزم خدمت ات عکس رو ادیت شده میزارم امیدوارم بیشتر لذت ببری:

اما درمورد ماه که فرمودید بله درسته فکر کنم اواسط خرداد امسال بود که ماه تو منطقه خاورمیانه به قدری بزرگ دیده میشد که شایعه کردند قراره علامت پپسی رو روش بندازند! راحت با چشم غیر مسلح میشد تمام چاله های ماه رو مشاهده کرد
اما درمورد عکسی برداری از ماه جدا از نوع دوربینباید لنز اتون فوکال بالا داشته باشه مثلا تو کامکت ها سری سوپر زوم ها باشه (زوم اپتیکال نه دیجیتال) هر چی لنز فوکال عدد اش بالتر باشه خوب ماه و راحت تر میتونید شکار کنید . لنز تله بالای 400 الی 500 نیاز هست برای عکس برداری از ماه. برای مثال عکسی که من گرفتم با تلسکوپ سلسترون اکروماتیک شکستی 90 میلیمتری گرفته شده که که فوکال اش 1000 میلیمتر هست و اینکه چون دوربین بنده هم کراپ دار بود فوکال اش 1600 شد

s.hossein45
01-07-2012, 22:53
سلام

ELSIN
02-07-2012, 21:04
FZ35
................................................
BMW

talot
03-07-2012, 08:57
حتما باید عکس های خودمون باشه یه هر عکسی که خوشمون اومد؟
از هر چیزی عکس باشه ایراد نداره؟

part gah
03-07-2012, 09:16
حتما باید عکس های خودمون باشه یه هر عکسی که خوشمون اومد؟
از هر چیزی عکس باشه ایراد نداره؟

نه اینجا فقط عکسایی که خودمون میگیریمو میزاریم

توی این تاپیک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکسای قشنگی که جاهای دیگه میبینیمو میزاریم.

mehr film
03-07-2012, 11:20
UFO?!

Fox
03-07-2012, 17:22
UFO?!

سلام٬ عکس برای من نمایش داده نمیشه٬ ممکنه لطفا از یه سرور دیگه استفاده کنین؟

A.N.A.P
04-07-2012, 01:08
N78

Mehran
04-07-2012, 01:53
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

هدف از ایجاد زیر مجموعه ی عکاسی، ایجاد فضایی برای انجام بحث های تخصصی این رشته بود
یکی از مهمترین زمینه ها، بحث و تبادل نظر راجع به عکس هایی بود که خود دوستان تهیه میکنند.

تا قبل از ایجاد زیر مجموعه ی تخصصی، همه ی این عکس ها و مباحث پیرامون در این تاپیک انجام
میشد، تصمیم گرفتیم از این بعد عکس های این تاپیک رو به نوعی تفکـیک و دسته بندی کنیم، تا
امکان بحث و گفتگوی تخصصی درباره عکس های کاربران بهتر و بیشتر فراهم بشه.

از این بعد عکس هایی که دوستان تهیه میکنن با توجه به سبک، ژانر و موضوع در یکی از این تاپیک
ها قرار خواهند گرفت:

[اختصاصی کاربران] موضوعات (اجسام بی‌جان، سیاه و سفید، تبلیغاتی، ماکرو و مد) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[اختصاصی کاربران] موضوعات (معماری، ورزشی، خبری، پرتره، کودک، هنرهای زیبا) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[اختصاصی کاربران] موضوعات (مناظر، طبیعت، نجومی، هوایی، آسمان و حیات وحش) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر، تیم مدیریت انجمن عکاسی