PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [اختصاصی کاربران] آخرین عکس هایی که گرفتیم (( حجم عکسها حداکثر 300 کیلوبایت))

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31

s.hossein45
02-09-2011, 21:48
[QUOTE=Fox;6427233]سلام؛ چشمهای سوژه فکوس خوبی داره، ولی راستشو بخوای به نظر من نرده ای که سوژه روی اون نشسته از زیبایی عکس شما کاسته... :10:

سلام: کاملا حق با شماست ولی من راه حلی براش پیدا نکردم . مگر با فتو شاپ یک بلایی سرش بیارم . پیشنهاد دوستان چیه؟

d.hunter
03-09-2011, 10:22
سلام
دوستان نظرتونو در مورد این دو تا عکس رو بگید :
FZ45
F/2.8
1/100
iso 80
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

F/5.6
1/640
iso 80

far2009
03-09-2011, 21:04
خوشحال می شوم نقد دوستان را مخصوصا در مورد نور تصاویر بدانم :20:

از بین این 2 تا عکس کدام را بیشتر می پسندید ؟

s.hossein45
03-09-2011, 21:27

سلام :اقا از این سه تا عکس من اولی رو انتخاب میکنم . عجب رنگهای شادی داره . دو تای بعدی بنظر من ( مبتدی) نور خورشید بد جوری همه چی. رو تحت تاثیر خودش قرار داده . اگر زاویه مناسبتری انتخاب میشد از پدیده فلر هم جلوگیری میکرد.

Fox
03-09-2011, 22:44
سلام
دوستان نظرتونو در مورد این دو تا عکس رو بگید :

سلام؛
عضویتتون رو توی سایت تبریک میگم؛و اما در ارتباط با عکسها :

برای عکاسی از خانه های گلی، سیاه و سفید کردن عکس ها میتونه روی تاثیر گذاری هرچه بیشتر عکسها تاثیرات خیلی خوبی بذاره...
بعد از عکاسی از یه منظره یا سوژه، اونارو یه بار دیگه توی کامپیوتر از لحاظ نوع کادربندی مرور بکنین، اینطوری با بریدن و حذف بخشهای اضافی میتونین عکسهای جذابتری به وجود بیارین...

با اجازه شما من ویرایش مختصری روی عکسهای شما انجام دادم:

(فقط یک نکته موند و اون هم اینکه سعی کنین سایز عکسهایی که روی سایت میزارین حداکثر 800*600 باشه تا سریعتر و راحت تر لود بشن...ممنونم)
به امید دیدن عکسهای هرچه زیباتر از شما دوست خوبم :10:

Fox
03-09-2011, 22:56
این هم یه عکس ساده از بنده... خوشحال میشم نظرات همه شما دوستان خوبم رو راجع به اون وایراداتش بدونم :

Canon PowerShot SX30 IS
Av : 5.8
Tv : 1/1000
ISO : 400

.

ELSIN
04-09-2011, 00:24

از بین این سه عکسی که میبینم اولی نیاز به کروپ داره همین
دومی و سومی : نور کمی اذیت میکنه البته میشه به عنوان عکسی که اصول رو زیر پا میزاره هم بهش نگاه کرد
فکر کنم اگر توی همین کادر HDR میگرفتید بسیار عالی میشد

این هم یه عکس ساده از بنده... خوشحال میشم نظرات همه شما دوستان خوبم رو راجع به اون وایراداتش بدونم :
[CENTER]
Canon PowerShot SX30 IS
Av : 5.8
Tv : 1/1000
ISO : 400
.

بنظر کروپ گرفتید درسته ، اگر بله بهتر بود کل ساختمان توی عکس بود و همین طور قسمت بیشتر از کوه
راسی سیاه و سفید بیشتر برای وقتی استفاده میشه که میخواهید بافت رو نشون بدید یا وقتی که رنگ نظر بیننده رو از سوژه و هدف عکاس دور میکنه

:40::40:

a.g g.a
04-09-2011, 07:24
سلام
دوستان نظرتون درباره ی این عکس ادیتش چیه؟
عکس اصلی:

عکس ادیت شده:

far2009
04-09-2011, 11:39
از بین این سه عکسی که میبینم اولی نیاز به کروپ داره همین
دومی و سومی : نور کمی اذیت میکنه البته میشه به عنوان عکسی که اصول رو زیر پا میزاره هم بهش نگاه کرد
فکر کنم اگر توی همین کادر HDR میگرفتید بسیار عالی میشد

ممنون از نقد خوبتون ، راستش می خواستم کاری شبیه این عکسی که قبلا گرفته بودم بکنم ولی ظاهرا موفق نبودم.

تابش مستقیم نور برای دوربین ضرر داره ؟ کلا این عکس ها که درش نور تجزیه میشه جذاب هستند ( چه نکاتی را برای گرفتنش باید توجه کرد ) ؟

SIMON137
04-09-2011, 11:50
ممنون از نقد خوبتون ، راستش می خواستم کاری شبیه این عکسی که قبلا گرفته بودم بکنم ولی ظاهرا موفق نبودم.

تابش مستقیم نور برای دوربین ضرر داره ؟ کلا این عکس ها که درش نور تجزیه میشه جذاب هستند ( چه نکاتی را برای گرفتنش باید توجه کرد ) ؟

فکر می کنم فیلتر مناسب این کار برای لنز موجود باشه

ELSIN
04-09-2011, 11:56

خواهش میکنم :10:
اون عکس شما هدفتون آسمون و خورشید بوده درسته ، اما این دو عکس هدف هم گل ها بوده هم خورشید که برای این کار باید از روش HDR استفاده میکردید

بله ، اگر قصد گرفتن عکس از خورشید رو دارید بهتره دیافراگم رو ببندید و سرعت شاتر رو هم بالا ببرید این جوری سنسور کم تر اسیب میبینه

:40:

s.hossein45
04-09-2011, 12:14
سلام: دوستان این پایه یک پل قدیمی بر روی رودخانه ارس که مرز ایران با جمهوری اذربایجان هست . البته الان در اونور مرز افتاده (متاسفانه:41:)بهرحال عکس با 30x زوم اپتیکال و 50x دیجیتال گرفته شده
sony hx100
f : 5.6
1/400 s

Fox
04-09-2011, 13:26
بنظر کروپ گرفتید درسته ، اگر بله بهتر بود کل ساختمان توی عکس بود و همین طور قسمت بیشتر از کوه
راسی سیاه و سفید بیشتر برای وقتی استفاده میشه که میخواهید بافت رو نشون بدید یا وقتی که رنگ نظر بیننده رو از سوژه و هدف عکاس دور میکنه

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین و نظرتون؛
بله، عکس برش داده شده از یه عکس بزرگتره... عکس اصلی به دلیل اینکه در حرکت گرفته شده بود، درخت و خانه فکوس مناسبی نداشتند، برای همین با استفاده از فیلترهای فتوشاپ سعی کردم این موضوع رو مخفی کنم! :31:

خیلی خوشحال میشم که نظر شما و بقیه دوستان رو درباره این عکسها بدونم :

(عکسها با دوربین Canon PowerShot SX30 IS گرفته شده اند)

.
:10:

hmdfgh
04-09-2011, 21:26
سلام؛ راجع به عکس پسرک باید بگم که به نظر من هم بهتر هست که پسرک رنگی باشه؛ و برای اسم هم اگر من باشم اسم رویای آبادی رو روی این عکس میذارم...
و راجع به عکس های ماکروی شما، عکس اول بکگراند بهتری نسبت به عکس دوم داره، ولی عنکبوت میتونست فکوس بهتری داشته باشه (فکوس توی ماکروگرافی واقعا حساسه و با مقدار خیلی کمی جابجایی فکوس دلخواه حاصل نمیشه، پس توی عکاسی ماکرو به فکوس ظاهری LCD دوربین راضی نشین و بیشتر و بیشتر عکس بگیرین)
دقت کنین که توی عکس عنکبوت توجه بیشتر به تنه و پشت عنکبوت هست، نه پاها و پرزهای پشت عنکبوت در این ماکروگرافی میتونست وضوح بیشتری داشته باشه...
و عکس دوم هم بکگراند جالبی نداره...
از طرفی زاویه دید عکس دوم به نسبت عکس اول قابل توجه تر هست... در ماکروگرافی حشرات بهتره از پهلو یا رو به رو (چشم ها) عکس گرفته بشه و حس هم سطح بودن انتقال پیدا کنه... تا از بالا و پشت روژه...

ابتدا باید بگم، از اینکه بعضی دوستان عزیز مثل شما این همه وقت صرف می کنند و با دقت اظهار نظر می کنند واقعا جای قدردانی داره.:10:
از اسم زیبایی که انتخاب کردید سپاسگذارم.
در مورد عکس عنکبوت ها از نظرات سازنده شما استفاده خواهم کرد.
پاینده باشید.

hmdfgh
04-09-2011, 21:43
سلام
گفتم که با دوربین dsc h-20 گرفتم یه دوربین کامپکت،بسته ترین دیافراگمش 8ـه.

اول اینکه من یک روز نبودم ، ماشاءالله صفحه چقدر شلوغ شده:31:
و اما

من این دوربین رو ندارم ولی با توجه به مشخصات فنی اون:

Focal length: 38-380 mm
Maximum aperture: f3.5-f4.4
Maximum shutter speed: 2000 sec

و در نظر گرفتن اینکه حالت تقدم دیافراگم داره، من فکر می کنم شما دوربین رو در حالت اتومات گذاشتید و دوربین دیافراگم 8 و شاتر 125 رو مناسب دیده و انتخاب کرده. شما باید حالت تقدم دیافراگم رو انتخاب می کردید و فکر می کنم در اون شرایط نوری می تونستید دیاف بازتری رو انتخاب کنید(حتی در ماکزیمم حالت زوم). چون دوربین شما قدرت اینو داشت که برای جبران سرعت های بالای شاتر رو انتخاب کنه.

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

سلام؛
برای عکاسی از خانه های گلی، سیاه و سفید کردن عکس ها میتونه روی تاثیر گذاری هرچه بیشتر عکسها تاثیرات خیلی خوبی بذاره...
بعد از عکاسی از یه منظره یا سوژه، اونارو یه بار دیگه توی کامپیوتر از لحاظ نوع کادربندی مرور بکنین، اینطوری با بریدن و حذف بخشهای اضافی میتونین عکسهای جذابتری به وجود بیارین...

من هم موافقم :5:

hmdfgh
04-09-2011, 21:57
!

عکس دوم ادیت بسیار زیبایی داره. یعنی تفکری که پشت اونه عالیه. منتها باید جزییات غنچه با وضوح بسیار بالاتری ثبت می شد. شما از سرعت شاتر بسیار پایینی استفاده کردید و گمان نمی کنم از سهپایه هم استفاده کرده باشید. فکر می کنم مشکل از اینجاست. ساقه گل کمی از فکوس خارج شده. گلبرگ های گل هم جزییات لازم رو نداره شاید هم توی ادیت خرابش کردید. به نظرم این ایده رو بار دیگه تکرار کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

عکس اول هم خوبه. اما حرف خاصی نداره. مگر اینکه پشت این گل تازه جوانه زده شاخه های خشک درختان تنومند بودند!:31: در این صورت به نظرم ایده خوبی می شد. این عکس رو اون طور که من گفتم تکرار کنید و برای ما بذارید/ لطفا:8:

Hamed DC
04-09-2011, 23:55
سلام
عجب عکسایی!!!
بودن یا نبودن، واقغاً مسعله این است!!!

Fox
05-09-2011, 01:03
[/CENTER]
ابتدا باید بگم، از اینکه بعضی دوستان عزیز مثل شما این همه وقت صرف می کنند و با دقت اظهار نظر می کنند واقعا جای قدردانی داره.
_ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

عکس دوم ادیت بسیار زیبایی داره. یعنی تفکری که پشت اونه عالیه. منتها باید جزییات غنچه با وضوح بسیار بالاتری ثبت می شد. شما از سرعت شاتر بسیار پایینی استفاده کردید و گمان نمی کنم از سهپایه هم استفاده کرده باشید. فکر می کنم مشکل از اینجاست. ساقه گل کمی از فکوس خارج شده. گلبرگ های گل هم جزییات لازم رو نداره شاید هم توی ادیت خرابش کردید. به نظرم این ایده رو بار دیگه تکرار کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

عکس اول هم خوبه. اما حرف خاصی نداره. مگر اینکه پشت این گل تازه جوانه زده شاخه های خشک درختان تنومند بودند!:31: در این صورت به نظرم ایده خوبی می شد. این عکس رو اون طور که من گفتم تکرار کنید و برای ما بذارید/ لطفا:8:

ممنون از لطفی که به من دارید، بنده لایق این همه نیستم...

در مورد عکس اول، حق با شماست و خبری از سه پایه نیست و ساقه خارج از فکوس است... علت پایین بودن سرعت، نور نامناسب محیط بود، این عکس به نوعی ماکروگرافی از گیاهان بود که متاسفانه به دلیل وزش باد ملایم، امکان عکس برداری با فکوس بهتر وجود نداشت و تلاش برای گرفتن شات های متفاوت و بهتر، به دلایل یاد شده، بی حاصل بود...

و در عکس دوم هم به نظر بنده، ترکیب نو برگهای یک رز جوان در کنار ساقه یک روز قدیمی میتوانست ترکیب خوبی باشد، ولی با توجه به فرمایش شما حتما دقت بیشتری لازم می بود؛
و عکس از همان ابتدا با عمق میدان بالا ثبت شد... (امکان بازیابی پس زمینه نیست)

با تشکر فراوان از وقتی که گذاشتید و نظر گرانبهاتون... :10:

a.g g.a
05-09-2011, 06:44
اول اینکه من یک روز نبودم ، ماشاءالله صفحه چقدر شلوغ شده:31:
و اما

من این دوربین رو ندارم ولی با توجه به مشخصات فنی اون:

Focal length (equiv.) 38 – 380 mm

Focal length: 38-380 mm
Maximum aperture: f3.5-f4.4
Maximum shutter speed: 2000 sec

و در نظر گرفتن اینکه حالت تقدم دیافراگم داره، من فکر می کنم شما دوربین رو در حالت اتومات گذاشتید و دوربین دیافراگم 8 و شاتر 125 رو مناسب دیده و انتخاب کرده. شما باید حالت تقدم دیافراگم رو انتخاب می کردید و فکر می کنم در اون شرایط نوری می تونستید دیاف بازتری رو انتخاب کنید(حتی در ماکزیمم حالت زوم). چون دوربین شما قدرت اینو داشت که برای جبران سرعت های بالای شاتر رو انتخاب کنه.

سلام

bebakhshid ke englisi type mikonam font haie farsi kamputeram rikhte be ham
man in akso ba mode m dorbinam gereftam faqat toie in mod mishe andaze diaf va sorat shater ro dasti tanzim kard vadoorbin man baraye andaze diaf faqat do halat dare yeki baste va on yeki baz man baraye residan be omq meidan bishtar diaf basta ro entekhab kardam va baste tarin diaf doorbine man dar halat addi(bedoon zoom)F8 hast
shoma migid az diaf baz estefade konam? khob ontori ke omq meidan kam mishe

a.g g.a
05-09-2011, 10:11
سلام
دوستان نظرتون درباره ی این عکس چیه؟

hmdfgh
05-09-2011, 17:43
سلام
دوستان نظرتون درباره ی این عکس ادیتش چیه؟
عکس اصلی:

عکس ادیت شده:

1- در مورد خود عکس تعجب می کنم که چرا پاهای سمت چپ بدن ملخ فکوس نیستند (با اینکه دیافراگم زیاد بازی رو انتخاب نکردید/ f:9 ) . این مسئله از دیدگاه من به کار شما لطمه زده. کل سوژه باید شارپ و با جزئیات کامل می بود. همانطوری که از یک عکس ماکرو توقع داریم.
2- در مورد ادیت خوب کار کردید. پاهای سمت چپ رو هم باید شارپ می کردید.
اما سوال: از فیلتر خاصی استفاده کردید؟
من مایل هستم و پیشنهاد می دهم که دوستان خلاصه یا نکته هایی از روش های ادیت و عکاسی خودشون رو هم کنار عکس ها بگذارند. چون ما اینجا نیومدیم که عکس هامون رو به مسابقه بگذاریم. اومدیم از هم یاد بگیریم. امیدوارم این مسئله با استقبال دوستان روبرو بشه :10:

Fox
05-09-2011, 18:03
سلام

سلام؛ ثبت زیبایی انجام دادین، استفاده از کادر عمودی هم به زیبایی بیشتر عکس کمک نموده...
البته به نظر بنده کادربندی دارای نقص کوچکی هست... بهتر بود از آسمان بالای ابرها کم میکردید و به زمین زیر درختان اضافه میکردید... به عبارت دیگر بهتر بود تا پیش زمینه بیشتری به عکس میدادید تا بیننده احساس یکی شدن بیشتری با تصویر شما داشته باشد...
البته مشاهده عکس رنگی از این منظره نیز خالی از لطف نبود...

hmdfgh
05-09-2011, 18:20
پست تکراری! عذر خواهی می کنم

hmdfgh
05-09-2011, 18:29
دوستان من زیاد از عکس های ماکرو سر در نمی آرم،لطفا راهنمایی کنید(توجه داشته با شید که این عکس با دوربینdsc H20گرفته شده)؛

نظرتون رو راجع به این عکس بگین؛
به نظر شما شلوغی بکگراند رو چه طور درست کنم؟

سلام

bebakhshid ke englisi type mikonam font haie farsi kamputeram rikhte be ham
man in akso ba mode m dorbinam gereftam faqat toie in mod mishe andaze diaf va sorat shater ro dasti tanzim kard vadoorbin man baraye andaze diaf faqat do halat dare yeki baste va on yeki baz man baraye residan be omq meidan bishtar diaf basta ro entekhab kardam va baste tarin diaf doorbine man dar halat addi(bedoon zoom)F8 hast
shoma migid az diaf baz estefade konam? khob ontori ke omq meidan kam mishe

اول اینکه نفسم گرفت تا خوندم :دی
بله نظر من کاهش عمق میدانه. شلوغی بکراند عکس سنجاقک با کاهش عمق میدان کاملا از بین می رفت.
برای عکس عنکبوت هم برگ زیر پای اون رو می شد از فکوس انداخت؛ اگه کمی زاویه دید رو عوض می کردید و دیاف بازتری رو انتخاب می کردید. اینطوری سوژه های شما نمود بیشتری داشتند.

hmdfgh
05-09-2011, 18:47
سلام

برداشت من از تصویرتون اینه: امتدادی از درختان به زنجیر کشیده شده در زمین، که تکه ابری بالای سرشون آزاد و شناوره. در فاصله ای دست نیافتنی!
اگه برداشت منو قبول داشته باشید، پس عکس شمابرای بیان این مطلب، قدرت و گیرایی لازم رو نداره.
چون ابر در پس زمینه گم شده و حرف کمرنگی برای گفتن داره. و شما هم اونو بیشتر از روح انداختید.
منو از دیدگاهتون بی خبر نگذارید...:10:

hmdfgh
05-09-2011, 19:11
نظر شما عزیزان برام مهمه.
چه اسمی براش انتخاب می کنید؟

s.hossein45
05-09-2011, 20:11
سلام: نظرات دوستان موجب پیشرفت ماست.

sony hx100
f:5
1/50 s
f l :79 mm

hmdfgh
05-09-2011, 20:18
این عکس چطوره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Shomal][13-bedar-cheshmeh]-2-ok.jpg

و این هم ادیتش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Shomal][13-bedar-cheshmeh]-ok.jpg

hmdfgh
05-09-2011, 20:32
سلام: نظرات دوستان موجب پیشرفت ماست.

sony hx100
f:5
1/50 s
f l :79 mm

چرا آسمان رو حذف کردید؟ فضای زیادی از جلو و بالای سر کبوتر سفید شده و سنگ زیر پای اون هم همین طور. احساس می کنم تصویرتون رو خیلی لخت کرده و به سمت راست سنگینی می کنه.
برای من سخته که بتونم درک درستی از پیام عکس شما داشته باشم.

s.hossein45
05-09-2011, 20:55
این عکس چطوره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Shomal][13-bedar-cheshmeh]-2-ok.jpg

و این هم ادیتش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Shomal][13-bedar-cheshmeh]-ok.jpg

سلام: بنظر من تحرک و هیجان رو نمایش میده .

s.hossein45
05-09-2011, 21:05
چرا آسمان رو حذف کردید؟ فضای زیادی از جلو و بالای سر کبوتر سفید شده و سنگ زیر پای اون هم همین طور. احساس می کنم تصویرتون رو خیلی لخت کرده و به سمت راست سنگینی می کنه.
برای من سخته که بتونم درک درستی از پیام عکس شما داشته باشم.

این عکس چون با نسبت 16:9 واید گرفتم اسمانش اینطوری شده . در مورد رنگ سفید اسمان هم چون طرفهای عصر بود اسمان رو هم ابرهای سفید رنگی پوشانده بود این رنگی شده. متشکرم

s.hossein45
05-09-2011, 21:11
سلام : عجب کارگاه اموزشی شده دست دوستان درد نکنه :10: .

shasosa
05-09-2011, 22:31
سلام به همه ي دوستان خسته نباشيد.
لطفا مدل دوربيني كه عكس گرفته شده رو هم ذكر كنيد دركنار عكس گرفته شده.تا بشه براي دوستاني كه دنبال خريد هستند هم بهتر بتونن نسبت به كيفيت عكسها دوربينشو انتخاب كنند.
ممنون:10:

Fox
06-09-2011, 02:43
با سلام خدمت همه دوستان هنرمند و عکاس؛
ابتدا یک عکس ادیت شده رو به همراه عکس اصلی براتون میذارم و خوشحال میشم نظر شما رو راجع به ادیت عکس بدونم :

عکس اصلی :

این هم ادیت من روی این عکس :

اینجا هم یه عکس دیگه گذاشتم و خیلی دوست دارم بدونم نظرتون راجع به کادربندی، نورسنجی و نوع سوژه چیه؟

(تمام عکس ها با Canon PowerShot SX30 IS گرفته شده اند)

far2009
06-09-2011, 12:49
خوشحال می شوم نقد دوستان را بدونم . :20:

vvc
06-09-2011, 15:35

عکس اولی و سومی قشنگ شده
فقط کادر بهتر و کمی ادیت کارو قشنگتر میکرد

Fox
06-09-2011, 16:36

سلام؛ من از عکس اول و دوم خیلی خوشم اومد، حبابهای هوا جذابیت خاصی به عکس دادن...
تنها نکته ای که به ذهنم میرسه اینه : قسمت پایین عکس دوم برگها اضافه هستن که با استفاده از استامپ فتوشاپ میشه راحت حذفشون کرد :10:

Damian
06-09-2011, 19:09
1/1000s
f/8.0
ISO Under 200
105mm

ELSIN
06-09-2011, 19:54
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین و نظرتون؛
بله، عکس برش داده شده از یه عکس بزرگتره... عکس اصلی به دلیل اینکه در حرکت گرفته شده بود، درخت و خانه فکوس مناسبی نداشتند، برای همین با استفاده از فیلترهای فتوشاپ سعی کردم این موضوع رو مخفی کنم! :31:

.

ببخشید دیر شد pc ـیم مشکل داشت :10:
:11::10:
عکس اول بسیار عالیه و خیلی جذابه ، فقط شاخه کمی نظر بیننده رو نسبت به اصل موضوع دور میکنه
عکس دوم هم اگر رنگ قرمز گل رو نگه میداشتید و کمی جیقش میکردید خیلی جذابتر میشد :5:

نظر شما عزیزان برام مهمه.
چه اسمی براش انتخاب می کنید؟

سلام عزیز خوبی
عکست بینظیره ممنون از اشتراک :10:
اگر میشه بزرگترش رو هم آپ کنید
فقط لطفا عکس هات رو حتما با EXIF بزار ، ممنون

این عکس چطوره؟

و این هم ادیتش:

خیلی کادر جذابی داره همین طور حالت خنده داره دختر
رنگ و آب زنده ی هم داره که جلب نظر میکنه

ببخشید اما ادیتش اصلا خوب نیست چون شما یه دختر خوشحال رو بردید توی محیطی که اصلا شاد نیست

:40::40::40::40::40:

Hamed DC
06-09-2011, 20:14
ای ولا بروبچ.
بسی مسرور و مشعوف شدم.

hmdfgh
06-09-2011, 20:41
سلام : عجب کارگاه اموزشی شده دست دوستان درد نکنه :10: .

بسیار زیبا و دلرباست و از لحاظ فنی عالی. به نظر من کمی از سمت راست کادر رو باید حذف کرد و یا بهتر بود انسانی رو نیمرخ می نشوندید که فوق العاده می شد:20:

hmdfgh
06-09-2011, 21:17
سلام: بنظر من تحرک و هیجان رو نمایش میده .

من هم اینو می خواستم.

فارغ از هیاهوی دنیا،
بی خبر از نقاب های فریبنده،
فرسنگ ها دور از هر دروغ و زشتی ...
به اوج سادگی ات پرواز کن
و بی پرده صداقتت را فریاد بزن ...

(عجب شعری گفتم :31: )

سلام عزیز خوبی
عکست بینظیره ممنون از اشتراک :10:
اگر میشه بزرگترش رو هم آپ کنید
فقط لطفا عکس هات رو حتما با EXIF بزار ، ممنون

خیلی کادر جذابی داره همین طور حالت خنده داره دختر
رنگ و آب زنده ی هم داره که جلب نظر میکنه

ببخشید اما ادیتش اصلا خوب نیست چون شما یه دختر خوشحال رو بردید توی محیطی که اصلا شاد نیست

:40::40::40::40::40:

لطف دارید. این هم کمی بزرگترش: ( 969 kb )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و در مورد عکس دختر؛ توی ادیتش خواستم به چیزی شبیه شعری که گفتم نزدیک بشم:31:

Pessimist
06-09-2011, 21:34
سلام بچه ها من اینو چند ماه پیش با یه دوربین آماتور گرفتم.

hmdfgh
06-09-2011, 21:37
با سلام خدمت همه دوستان هنرمند و عکاس؛
ابتدا یک عکس ادیت شده رو به همراه عکس اصلی براتون میذارم و خوشحال میشم نظر شما رو راجع به ادیت عکس بدونم :

عکس اصلی :

این هم ادیت من روی این عکس :

اینجا هم یه عکس دیگه گذاشتم و خیلی دوست دارم بدونم نظرتون راجع به کادربندی، نورسنجی و نوع سوژه چیه؟

در مورد عکس اول: خود عکس که چیز خاصی نداره. و برای کادر بندی اون دقت کافی رو نداشتید. شاخه های گوشه پایین سمت راست اضافه است و خودتون موقع ادیت فهمیدید. ولی دیگه کمی دیر شده چون این گوشه از عکس رو خالی کرده. بهتر بود موقع عکاسی زاویه دید رو کمی تغییر می دادید.

اما ادیت واقعا زیباست.:46:

و عکس سوم: این درختها از لحاظ بافت تنه و شکل برگها و چیدمان شاخه ها واقعا زیبا هستند و شما می تونستید عکس های خوبی بگیرید. اما این عکس چیزی رو نشون نمی ده. در واقع کدوم یک از بخش هایی رو که گفتم نشون دادید؟:41:

hmdfgh
06-09-2011, 21:52

از عکس سوم که کادر بازی داره و فضای کار رو نشون می ده، معلومه همه رو از یک لوکیشن گرفتید. خب حالا بهتر می شه قضاوت کرد و نظر داد :21:
عکس اول: بسیار زیباست. از لحاظ بافت و فوکوس و کنتراست، عالیه
از لحاظ مفهومی هم زیباست.ترکیب حباب ها و سنگ ها!
اما حضور اون چوب در اون گوشه اشکال داره. باید برش می داشتید. و از لحاظ کادر بندی بهتر بود کمی بیشتر به سمت راست می رفتید

عکس دوم قوی تر و زیباتره. جز اون برگ هایی که پایین توی کادر قرار گرفتند.

hmdfgh
07-09-2011, 00:05
سلام به همه ي دوستان خسته نباشيد.
لطفا مدل دوربيني كه عكس گرفته شده رو هم ذكر كنيد دركنار عكس گرفته شده.تا بشه براي دوستاني كه دنبال خريد هستند هم بهتر بتونن نسبت به كيفيت عكسها دوربينشو انتخاب كنند.
ممنون:10:
ایده خوبیه. و من پیشنهاد داده بودم که دوستان نکته های خاصی رو هم که توی عکاسی یا ادیت انجام دادن، بذارن تا بقیه استفاده کنند.:5:

hmdfgh
07-09-2011, 00:15
1/1000s
f/8.0
ISO Under 200
105mm

زیباست. تبریک می گم.
من تجربه کمی از عکاسی غروب و طلوع دارم. معمولا کارهام موفق از آب در نمی آد.
کمی در باره نحوه گرفتن این عکس برای من بگید.
از فیلتر استفاده کردید؟
ادیتی انجام شده؟
...

hmdfgh
07-09-2011, 00:29
بر و بچ کجان؟:13:
این که فقط شد پست های من!:5:
ظاهرا ساعت کاری من با بقیه فرق می کنه. وقتی اونها هستند من نیستم و بلعکس:31:

hmdfgh
07-09-2011, 00:39
نظرتون رو درباره این عکس بگید.(ببخشید exif نداره)
یک اسم هم براش انتخاب کنید (:19:)
camera nikon D90 / 27 mm / iso 200 / f: 10 / s:200

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Pasand]-[Tabiat]-1ok.jpg

hmdfgh
07-09-2011, 00:49
ادیت این عکس چطوره؟
و البته خود عکس؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Shomal]-B-Wok.jpg

---------- Post added at 01:49 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

فقط منم که حرف می زنم.
حال نمی ده:45:

Fox
07-09-2011, 02:28

سلام؛ از این عکس خیلی خیلی خوشم اومد، حس خوبی توش داره... :40:

ادیت این عکس چطوره؟
و البته خود عکس؟

خوب اگر نظر صادقانه من رو بخواین میگم سمت چپ عکس زیادیه!
به نظرتون این چطوره ؟

Fox
07-09-2011, 02:40
سلام بچه ها من اینو چند ماه پیش با یه دوربین آماتور گرفتم.

سلام؛ مهم نیست با چه دوربینی عکس بگیرین، مهم اینه که بتونین با رعایت اصول و ادیت مناسب یک عکس خارق العاده به وجود بیارین!
اولین مرحله از ادیت به نظر بنده، بررسی و اصلاح کادربندی هست... قرار دادن سوژه در نقاط طلایی کادر، بهتر از قرار دادن اون در مرکز کادر هست... :46:

1/1000s
f/8.0
ISO Under 200
105mm

سلام؛ عکس واقعا خوبیه، ولی بهتره بیشتر روی اصلاح نوری عکس کار بکنید... :10:

SIMON137
07-09-2011, 02:45

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Pasand]-[Tabiat]-1ok.jpg

عکس جالبی شده ، ولی به نظرم کنتراست تصویر زیادی بالاست.

ولی خب لذت بردم خاطراتی رو برام زنده کرد برد توی یک فضای دیگه

Fox
07-09-2011, 02:51
سلان دوباره خدمت همه...
اینم 2 تا عکس جدید...
منتظر نظرات و راهنمایی هاتون هستم ...

(تنها ادیت نوری و رنگی توست فتوشاپ بر روی آنها انجام شده)

hmdfgh
07-09-2011, 06:33
خوب اگر نظر صادقانه من رو بخواین میگم سمت چپ عکس زیادیه!
به نظرتون این چطوره ؟

دختر هیزم شکنی با تبری که توی دستشه، شاخه های جنگل رو جمع کرده و آتیش زده . خشم جنگل که آتیشه، با حالتی شبیه اژدها داره به سمت اون حمله ور میشه. این چیزیه که من تداعی کردم. برای همین کراپ شما منو به خواستم نمی رسونه. اما حق با شماست بخشی از سمت راست کادر اضافه است.(البته نه اون مقدار که شما کات کردید) من فقط برای اینکه نسبت عکس به هم نخوره کات نکرده بودم. حالا انجام می دم. مثل این:

با تشکر از وقتی که گذاشتید.

---------- Post added at 07:33 AM ---------- Previous post was at 07:29 AM ----------

سلام؛ از این عکس خیلی خیلی خوشم اومد، حس خوبی توش داره... :40:

عکس جالبی شده ، ولی به نظرم کنتراست تصویر زیادی بالاست.

ولی خب لذت بردم خاطراتی رو برام زنده کرد برد توی یک فضای دیگه

ممنون از توجهتون.

hmdfgh
07-09-2011, 06:55
سلان دوباره خدمت همه...
اینم 2 تا عکس جدید...
منتظر نظرات و راهنمایی هاتون هستم ...

این گل زیبا از دل اون بوته بیرون اومده. در حالی که گل های دیگۀ بوته پژمرده شدن، دوباره یک گل تازه باز شده. تداوم زندگی رو تداعی می کنه. نگاهتون زیباست.
اما از لحاظ فنی، تصویر اون درخشندگی لازم رو نداره. یقینا در زمان عکاسی نور کافی نداشتید.(f:2.7 -s:30). پس بهتر بود iso رو بالا می بردید.

عکس دوم رو جسارتا نمی پسندم. کار خاصی نشده.

Damian
07-09-2011, 07:21
زیباست. تبریک می گم.
من تجربه کمی از عکاسی غروب و طلوع دارم. معمولا کارهام موفق از آب در نمی آد.
کمی در باره نحوه گرفتن این عکس برای من بگید.
از فیلتر استفاده کردید؟
ادیتی انجام شده؟
...

سلام دوست عزیز
نه فیلتر نه کوچکترین ادیت
Saturation
Hue
Brightness
Contrast
Sharpening
همه روی High
دمای رنگ 10000
و نوردهی کم که باعث شدت نور کم میشه

hmdfgh
07-09-2011, 07:36
سلام دوست عزیز
نه فیلتر نه کوچکترین ادیت
Saturation
Hue
Brightness
Contrast
Sharpening
همه روی High
دمای رنگ 10000
و نوردهی کم که باعث شدت نور کم میشه

دوربینتون چیه؟
من nikon d90 دارم. یعنی در حالت manual قرار بدم، وایت بالانس رو دستی انتخاب کنم و دمای رنگ 10000 رو تنظیم کنم. و برای سایر تنظیمات ( Saturation - Hue- Brightness- Contrast - Sharpening ) ، قبل از عکاسی می تونم اونها رو توی دوربین به صورت دستی تنظیم کنم؟
البته در قسمت picture control دوربین نوع مدی رو که روی عکس اعمال می شه می تونی تغییر بدی اما همه این موارد رو؟ دقت نکردم!

Damian
07-09-2011, 07:44
دوربینتون چیه؟
من nikon d90 دارم. یعنی در حالت manual قرار بدم، وایت بالانس رو دستی انتخاب کنم و دمای رنگ 10000 رو تنظیم کنم. و برای سایر تنظیمات ( Saturation - Hue- Brightness- Contrast - Sharpening ) ، قبل از عکاسی می تونم اونها رو توی دوربین به صورت دستی تنظیم کنم؟
البته در قسمت picture control دوربین نوع مدی رو که روی عکس اعمال می شه می تونی تغییر بدی اما همه این موارد رو؟ دقت نکردم!

من هم D90 دارم
شما توی منو Picture Control و گزینه استاندارد رو انتخاب کنید و گزینه ها رو ببرین بالا
WB هم به صورت دستی و در قسمت مربوطه روی 10000 تنظیم کنید برای نوردهی هم میتونین روی حالت P با استفاده از EV منفی یا در حالت M با سرعت شاتر یا F STOP بالا نور رو کنترل کنید

hmdfgh
07-09-2011, 08:21
من هم D90 دارم
شما توی منو Picture Control و گزینه استاندارد رو انتخاب کنید و گزینه ها رو ببرین بالا
WB هم به صورت دستی و در قسمت مربوطه روی 10000 تنظیم کنید برای نوردهی هم میتونین روی حالت P با استفاده از EV منفی یا در حالت M با سرعت شاتر یا F STOP بالا نور رو کنترل کنید

ممنون از راهنمایی.
اولین فرصتی که تونستم عکسی با این تنظیمات بگیرم براتون می فرستم

far2009
07-09-2011, 12:00
عکس اولی و سومی قشنگ شده
فقط کادر بهتر و کمی ادیت کارو قشنگتر میکرد

سلام؛ من از عکس اول و دوم خیلی خوشم اومد، حبابهای هوا جذابیت خاصی به عکس دادن...
تنها نکته ای که به ذهنم میرسه اینه : قسمت پایین عکس دوم برگها اضافه هستن که با استفاده از استامپ فتوشاپ میشه راحت حذفشون کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از عکس سوم که کادر بازی داره و فضای کار رو نشون می ده، معلومه همه رو از یک لوکیشن گرفتید. خب حالا بهتر می شه قضاوت کرد و نظر داد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکس اول: بسیار زیباست. از لحاظ بافت و فوکوس و کنتراست، عالیه
از لحاظ مفهومی هم زیباست.ترکیب حباب ها و سنگ ها!
اما حضور اون چوب در اون گوشه اشکال داره. باید برش می داشتید. و از لحاظ کادر بندی بهتر بود کمی بیشتر به سمت راست می رفتید

عکس دوم قوی تر و زیباتره. جز اون برگ هایی که پایین توی کادر قرار گرفتند.

ممنون از همه دوستان ، همین نقدهای زیبای شما باعث خودم هم به مشکل عجیب کادر بندی عکس ها پی ببرم . خیلی کمک کردید :11:

Hamed DC
07-09-2011, 14:59
عجب نقدایی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H_water
07-09-2011, 19:01
با نظر فاکس موافقم....
سمت راست اگه حذف بشه بهتره....

ممنون...:46:

H_water
07-09-2011, 19:22
سلام به همه ی همه..:20:

Borhan72
07-09-2011, 23:04
سلام...
:46: منتظر نقد ها و نظراتون هستم :46:
این عکس رو پارسال انداختم ولی یادم نیست با دوربین خودم (500D) انداختم یا با دوربین دوستم (40D)... ولی در هر حال با Canon بود... :31:

لینک عکس با سایز بالا تر:
1500*843

hmdfgh
08-09-2011, 10:14

عکس اول: کادر بندی خوبه اما وضوح لازم رو نداره و جزئیات گل ثبت نشده؛ چیزی که واقعا مهمه. شاید فکوس خوب نبوده.

عکس دوم: کادر بندی خوب نیست. تنظیمات دوربین هم خوب نیست. یا باید سرعت شاتر رو بالاتر می بردید( الان 400 گذاشتید) تا پرتاب قطرات هم فیکس بشوند (اگر دیافراگم دوربینتون اجازه نمی داد می تونستید iso رو بالا ببرید) یا شاتر رو کم می کردید تا حرکت موج در عکس ثبت شود.
از لحاظ ترکیب رنگی هم باید حتما ادیت انجام بشه. رنگ آب خوب نیست.

عکس سوم: خوبه فقط کادر رو باید بازتر می گرفتید. کمی از گلبرگ ها از بالا و پایین حذف شدند.

hmdfgh
08-09-2011, 10:24
سلام...

:46: منتظر نقد ها و نظراتون هستم :46:
این عکس رو پارسال انداختم ولی یادم نیست با دوربین خودم (500D) انداختم یا با دوربین دوستم (40D)... ولی در هر حال با Canon بود... :31:

لینک عکس با سایز بالا تر:
1500*843

کادر بندی تون عالیه. اما ترکیب رنگ عکس خوب درنیومده. حداقل می شد با ادیت درستش کرد. من یه تغییر کوچیک دادم:

H_water
08-09-2011, 10:37
hmdfgh نظرتون درباره ی عکس سوم خودم رو اصلا و اصلا قبول ندارم...:5:

hmdfgh
08-09-2011, 11:57
hmdfgh نظرتون درباره ی عکس سوم خودم رو اصلا و اصلا قبول ندارم...:5:

چرا؟
به نظر من چون گلبرگ های اطراف گل در مرکز توجهند، برش یک ذره از اون بی توجهی موقع کادر بندی حساب می شه. چون شما ظاهرا می خواستید کل گل رو داشته باشید.
مگر اینکه عکاس بخواهد بخشی از گل رو داشته باشه. در اون صورت برش گلبرک ها مشکلی نداره . مثلا مثل این:

s.hossein45
08-09-2011, 13:57
سلام : sony hx100
mode : iauto

hmdfgh
08-09-2011, 14:06
mode : iauto

هر دو عکس زیباست. کادر بندی و موقعیت قرار گیری سوژه عالیه.
فقط تو عکس اول کمی از گلبرگ های پایین نیفتاده.

hmdfgh
08-09-2011, 15:50
دوستان از نقد عکس و در اختیار گذاشتن اطلاعاتشون دریغ نکنند :20:
EXIF نداره :31:

ISO 400 - 157 MM - F:6.3 - S:125 - NIKON D90

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Heyvanat]-ok.jpg

s.hossein45
08-09-2011, 15:51
با سلام : با تشکر از راهنمایی دوستان من از این عکس دو تا گرفته بودم ولی فراموش شدده بود.

sony hx100
mode: iauto

این هم جریمه فراموش کاری اینجانب

ali_w810_es
08-09-2011, 18:09
سلام به همه
خوشحال میشم درباره این عکس نظرتونو بگید
Nikon D80 - 18-135kit

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:07 PM ----------

و این عکس

Fox
08-09-2011, 20:22

سلام؛ عکس گل آفتاب گردان همیشه جذابیتهای منحصر به فرد خودشو داره، این عکس کنتراست خوبی داره، ولی به نظر بنده عکس برداری از این گل زیبا با کمی زاویه (شاید بشه گفت یه عکس 3 رخ!) میتونست زیبایی بیشتری به اون بده...
نکته دیگه این که میشد از این گل به عنوان یک مکمل خوب هم استفاده کرد، به عنوان مثال هرچند ایده زنبور و گل آفتابگردان قدیمی شده، ولی هنوز هم ترکیب بینظیری در کنار یکدیگراند...
گلبرگهای پایین عکس هم اگر در عکس به طور کامل ظاهر میشدند، زیباتر بود؛
و یک توصیه من به شما... از کادر عمودی غافل نشین! سعی کنید عکسهاتون رو از یه سوژه هم با کادر افقی و هم عمودی بگیرین، اینطوری امکان انتخاب بیشتر و البته امکان اصلاح بخشهای ازدست رفته رو دارین...

سلام به همه
Nikon D80 - 18-135kit

[/COLOR]و این عکس

سلام؛ عکس دوم هنری تر هست و از زاویه خوبی هم ثبت شده...
ولی متاسفانه فکوس خوبی نداره دوست من...

Fox
08-09-2011, 20:42
سلام؛
نظرتون راجع به این عکس چیه؟

(این عکس با Canon PowerShot SX30 IS گرفته شده و از لحاظ نوری و رنگی ادیت شده)

Hamed DC
08-09-2011, 21:12
زیبا بودن.ممنون:11:

H_water
09-09-2011, 12:48
سلام به همه
Nikon D80 - 18-135kit

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:07 PM ----------

و این عکس

فوکوس در هردوتا عکس اصلا خوب نیست...:46:

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:43 PM ----------

چرا؟
به نظر من چون گلبرگ های اطراف گل در مرکز توجهند، برش یک ذره از اون بی توجهی موقع کادر بندی حساب می شه. چون شما ظاهرا می خواستید کل گل رو داشته باشید.
مگر اینکه عکاس بخواهد بخشی از گل رو داشته باشه. در اون صورت برش گلبرک ها مشکلی نداره . مثلا مثل این:

هی وای من!!!!:19:

hmdfgh
09-09-2011, 18:12
سلام به همه
Nikon D80 - 18-135kit

و این عکس

اگه عکس هاتون exif نداره، کاش خودتون مشخصاتی رو که باهاش عکس گرفتید می نوشتید.بهتر می شه درباره عکس صحبت کرد.
برای عکس اول، گمان می کنم ماشین به اون فضا نمی خوره. اگه سوژه دیگه ای بود بهتر بود.
در مورد عکس دوم می شد خیلی بهتر کار کرد. ولی شما با فلش، عکسی گرفتید که از لحاظ نور خوب نیفتاده و فکوس هم نیست.

hmdfgh
09-09-2011, 18:24
سلام؛
نظرتون راجع به این عکس چیه؟

(این عکس با Canon PowerShot SX30 IS گرفته شده و از لحاظ نوری و رنگی ادیت شده)

شاهکاره.بسیار زیباست و لذت بردم.
تیز بینی شما برای شکار سوژه قابل تقدیره.
کادر بندی و زاویه دید و موقعیت سوژه در کادر حرف نداره. از لحاظ بافت و نور هم عالیه.
سایز بزرگتر عکس رو هم برای ما بگذارید. ممنون :11:

hmdfgh
09-09-2011, 19:13
عکس هایی مال کمی قبل تر ها...

amin_caragt2
09-09-2011, 21:59
عکس با دوربین موبایل 5610 نوکیا
ساحل رامسر

Spak
10-09-2011, 06:47
500D

Zalamen
10-09-2011, 10:27
اینا با HX5

Hamed DC
10-09-2011, 11:12
دست همگی درد نکنه.
خدا قوت.

far2009
10-09-2011, 14:21
دوستان ما را از نظرات خوبتون بی نصیب نگذارید

نجات :

Hamed DC
10-09-2011, 14:49
خیلی قشنگن داداش:40:

Fox
10-09-2011, 20:16
شاهکاره.بسیار زیباست و لذت بردم.
تیز بینی شما برای شکار سوژه قابل تقدیره.
کادر بندی و زاویه دید و موقعیت سوژه در کادر حرف نداره. از لحاظ بافت و نور هم عالیه.
سایز بزرگتر عکس رو هم برای ما بگذارید. ممنون :11:

ممنونم، لطف دارین...
عکس بزرگتر رو که خواسته بودین لینک کردم : :10:

اینم یه عکس جدید دیگه... تا حالا سنجاقک به این بزرگی دیده بودین؟!

به نظرتون این عکس چطوره؟

H_water
10-09-2011, 20:17
اینا با HX5

به نظرم هیچکدوم خوب نشدن... میدونی چرا؟؟؟!!!!
1. بین عکسایی که گذاشتی باید فاصله بذاری ... به این ترتیب که اول روی عکست یه کلیک میکنی و بعدش پایین رو میزنی و بعدش اینتر و بعدش تازه عکس بعدی...

2.فوکوس ها اصلا خوب نیستن...

3. یه حالتی مثل حالت تاربودن ایجاد شده ( به دلیل عدم فوکوس خوب... )

4. در عکس دوم باید زوم بیشتری روی حشره و گل مربوط میشد تا سوژه واضحتر و زیبا تر بشه مثلا فقط گل و حشره توی تصویر میبود...

5. رنگ و نورپردازی میتونست با ادیت فوتوشاپ ( Ctrl+L , Ctrl+M ) خیلی بهتر بشه...

امیدوارم توضیحاتم در رشد عکاسی شما دوست عزیز تاثیر گذاشته باشه...:20::5:

Zalamen
11-09-2011, 06:00
1-فاصله ی بین عکس ها چه ربطی به خوب شدن یا نشدنشون داره؟:31:
2-متوجه نمیشم فوکوس ها چرا خوب نیستن.
3-این یه حالتی رو هم متوجه نمیشم.از نظر من که نقاط فوکوس کاملا واضح هستن.
4-یک دوربین کامپکت بدون EVF رو زیر نور مستقیم آفتاب در نظر بگیرین.قصدم عکس گرفتن از زنبور نبود میخواستم از گل عکس بگیرم که این زنبور اومد.با کراپ طوری که فقط گل و زنبور بمونن هم فکر نمیکنم چندان خوب بشه چون جزئیات بدن زنبور به دلیل نور مستقیم آفتاب واضح نیست.
5-مخالفم.مثلا اگه یک کم کنتراست رو تغییر بدم گل ها overexposed میشن.اتفاقا امتحان هم کردم ولی حالت عادی رو بیشتر میپسندم.
خب اون گل هایی که صحنه رو شلوغ کرده بودن حذف کردم بهتر شد.:31:

Spak
11-09-2011, 09:57

H_water
11-09-2011, 10:14

H_water
11-09-2011, 10:20
1-فاصله ی بین عکس ها چه ربطی به خوب شدن یا نشدنشون داره؟:31:
2-متوجه نمیشم فوکوس ها چرا خوب نیستن.
3-این یه حالتی رو هم متوجه نمیشم.از نظر من که نقاط فوکوس کاملا واضح هستن.
4-یک دوربین کامپکت بدون EVF رو زیر نور مستقیم آفتاب در نظر بگیرین.قصدم عکس گرفتن از زنبور نبود میخواستم از گل عکس بگیرم که این زنبور اومد.با کراپ طوری که فقط گل و زنبور بمونن هم فکر نمیکنم چندان خوب بشه چون جزئیات بدن زنبور به دلیل نور مستقیم آفتاب واضح نیست.
5-مخالفم.مثلا اگه یک کم کنتراست رو تغییر بدم گل ها overexposed میشن.اتفاقا امتحان هم کردم ولی حالت عادی رو بیشتر میپسندم.
خب اون گل هایی که صحنه رو شلوغ کرده بودن حذف کردم بهتر شد.:31:

الان واقعا به نظرت این که کمی ادیت شده بهتر نیست؟؟؟!!!:18: :18: :18: :18: :18: :18: واااااااااااااااااااااااا اای!

Zalamen
11-09-2011, 14:20
الان واقعا به نظرت این که کمی ادیت شده بهتر نیست؟؟؟!!!:18: :18: :18: :18: :18: :18: واااااااااااااااااااااااا اای!

نویز زیاد تر شده رنگ ها غیر طبیعی هستن مخصوصا در بک گراند و من باز هم همون اصلی رو ترجیح میدم.

H_water
11-09-2011, 14:39
نویز زیاد تر شده رنگ ها غیر طبیعی هستن مخصوصا در بک گراند و من باز هم همون اصلی رو ترجیح میدم.

هی وای من... این مدلیش رو دیگه ندیده بودیم...:31:
ولی خوب این مورد سلیقه ای هست و فکر کنم اکثرا هم ادیت شده اش رو دوس داشته باشن...:20:
...

---------- Post added at 03:39 PM ---------- Previous post was at 03:38 PM ----------

ولی از این جهت که یکی دو صفحه بحث کردیم جالب بود...:20:

H_water
11-09-2011, 14:50
دست در دست هم و عشق پنهان در غرور...:40::20:

sinaxex
11-09-2011, 15:37
f/20 Exposure 122Sec- ISO 400

03-20 AM -Camera settings :f/5.6- Exposure 20Sec - ISO 400 - EX bias +2Step

H_water
11-09-2011, 16:01
f/20 Exposure 122Sec- ISO 400

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید03-20 AM -Camera settings :f/5.6- Exposure 20Sec - ISO 400 - EX bias +2Step

عکس اول بسیار زیباست... تبریک...:20::20:
ولی عکس دوم هم فوکوس خوب و مشخصی نداره و هم تاره:13:... این تار بودنش اصلا خوب نیست چون اگه تار نبود خیلی زیبا میشد و سوژه ی جالبی بود...:46:

amin_caragt2
11-09-2011, 22:35
عکس تو حرم امام رضا جلوی مسجد گوهرشاد

Hamed DC
11-09-2011, 23:23
دست گلتون درد نکنه:20:

sinaxex
12-09-2011, 00:11
عکس اول بسیار زیباست... تبریک...:20::20:
ولی عکس دوم هم فوکوس خوب و مشخصی نداره و هم تاره:13:... این تار بودنش اصلا خوب نیست چون اگه تار نبود خیلی زیبا میشد و سوژه ی جالبی بود...:46:
بله عکس دومی رو قبول دارم کمی فلو شده و شاید به این خاطر بوده که کمی خسته بودم ساعت 4 بامداد و نتونستم درست فوکوس کنم! والا تنظیمات دوربین رو درست کرده بودم فقط تنها امکانی که هست همون درست فوکوس نشدن بود و همین طور لنز ام هم در این مورد ضعیف عمل میکرد نتونسم دقیق رو برج میلاد فوکوس نقطه ایی کنم (به علت ضعیف بودن لنز ام)

Zalamen
12-09-2011, 06:54
دست در دست هم و عشق پنهان در غرور...
عکس خوبی شده.:31:

03-20 AM -Camera settings :f/5.6- Exposure 20Sec - ISO 400 - EX bias +2Step

عکس اول خیلی خوب شده ولی توی عکس دوم اون درخت اضافی هست.مثلا اگه کل عکس رو ساختمون ها پر میکردن و در نهایت به برج میلاد(وسط عکس) میرسید خیلی بهتر میشد.

s.hossein45
12-09-2011, 07:03
سلام:
sonyhx100
mode :iauto

Hamed DC
12-09-2011, 14:06
باحال بودن.ممنون:40:

Nocturne
12-09-2011, 20:23

دوربین: Sony Cyber-Shot DSC-W530

---------- Post added at 09:23 PM ---------- Previous post was at 09:20 PM ----------

یک سوال: دوستان عکسهایی که میذارید ادیت شده هستند؟

باحال بودن.ممنون:40:

با وجود دکمه تشکر، پستهای شما اسپم محسوب میشه

Fox
13-09-2011, 02:46
[/COLOR]یک سوال: دوستان عکسهایی که میذارید ادیت شده هستند؟

ایده کلی عکس و زاویه عکس برداریتون خوبه، ولی خیلی جای کار داره...
نه عکسهای همه دوستان، ولی معمولا بعضیا مثل خود بنده، از لحاظ نوری و رنگی کمی ادیت روی عکسها انجام میدیم...

Nocturne
13-09-2011, 10:35
نه عکسهای همه دوستان، ولی معمولا بعضیا مثل خود بنده، از لحاظ نوری و رنگی کمی ادیت روی عکسها انجام میدیم...منم یه کم ادیت کردم

ایده کلی عکس و زاویه عکس برداریتون خوبه، ولی خیلی جای کار داره...

پیشنهادی هم دارید، یا توضیح بیشتر؟.. :11:

sinaxex
13-09-2011, 21:04
ادامه عکس ها :

f/16 * ISO 400 * Exposure 30Sec.

f/11 * ISO 400 * Exposure 20Sec.

f/8 * ISO100 * Exposure 30Sec.

f/6.3 * ISO 100 * Exposure 30Sec.

f/10 * ISO 200 * Exposure 30Sec.

hmdfgh
14-09-2011, 01:00
عکس با دوربین موبایل 5610 نوکیا
ساحل رامسر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب با موبایل گرفته شده و فقط می شه راجه به موضوع صحبت کرد.
به نظرم نگاه و سر ماهی اگه به سمت دریا بود بهتر می شد.:20: اگر چه کل سوژه کمی تکراریه:31:

hmdfgh
14-09-2011, 01:13
دوستان ما را از نظرات خوبتون بی نصیب نگذارید
نجات :

من چند روز نبودم...
نظر من اینه که باید کراپ کنید. فضای اطراف حرف خاصی نداره. کمی تغییر در زاویه عکاسی اگه من بودم:5:

---------- Post added at 02:13 AM ---------- Previous post was at 02:08 AM ----------

ممنونم، لطف دارین...
عکس بزرگتر رو که خواسته بودین لینک کردم : :10:

اینم یه عکس جدید دیگه... تا حالا سنجاقک به این بزرگی دیده بودین؟!

به نظرتون این عکس چطوره؟

ممنون از لینکتون
عکستون زیباست و همه چیزش عالیه . اما نمی دونم چرا احساس می کنم سرش فکوس لازم رو نداره! :20:

hmdfgh
14-09-2011, 01:19

ایده خیلی خوبیه و حس قشنگی به آدم می ده؛ اما به شرطی که بدونیم دریاست. در واقع شما عکس رو به یک تم تبدیل کردید و اگه نگید دریاست کسی نمی فهمه. من نظرم اینه که با سرعت های کمی بالاتر امتحان کنید. جوری که با کمی تامل بیننده بتونه بفهمه دریاست.:10:
پایدار باشید

hmdfgh
14-09-2011, 01:30
دوستان نظر بدن.لطـــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــفاً :11:

در عبور ...

---------- Post added at 02:30 AM ---------- Previous post was at 02:25 AM ----------

عکس تو حرم امام رضا جلوی مسجد گوهرشاد

همشهری عکست حرف نداره. کاش exif داشت ...

hmdfgh
14-09-2011, 02:35

Spak
14-09-2011, 07:22

نظر ، انتقاد ، پیشنهاد ...

far2009
14-09-2011, 08:14
خوشحال می شوم نقد دوستان را بدونم :20:

Nocturne
14-09-2011, 09:25

Sony Cyber-Shot DSC-W530

Nocturne
14-09-2011, 09:45

Sony Cyber-Shot DSC-W530

SIMON137
14-09-2011, 10:33
در حال عکاسی از آسمان بودیم که یک چیزی رد شد و بدین سان ... زد به تصویر رفت پی کارش :دی

Spak
14-09-2011, 10:41
در حال عکاسی از آسمان بودیم که یک چیزی رد شد و بدین سان ... زد به تصویر رفت پی کارش :دی

امیر جون جدا از اون سایه که میتونستی یه عکس دیگه بگیری ، کادر خیلی بدجوره، زیادی از پایین کراپ شده ، نویز تصویر هم زیاده . دقت کنی میبینی که ابرها هم حالت دوتایی شدن که احتمالا عکس متشکل از 2-3 شات هست که ترکیب شدن ..

SIMON137
14-09-2011, 11:01
امیر جون جدا از اون سایه که میتونستی یه عکس دیگه بگیری ، کادر خیلی بدجوره، زیادی از پایین کراپ شده ، نویز تصویر هم زیاده . دقت کنی میبینی که ابرها هم حالت دوتایی شدن که احتمالا عکس متشکل از 2-3 شات هست که ترکیب شدن ..
عکس رو تو ماشین با موبایل گرفتم با سرعت 160 رفیقم داشت می رفت ، برگشتم عکس گرفتم :دی

کلا عکس از نظر فنی از دور خارجه ، هدفم نمایش اون منظره ای بود که اون لحظه داشتم به چشم می دیدم

reznov1
14-09-2011, 12:11
با سلام.از اساتید محترم یه سوال اشتم
من یه سری عکس با فرمت raw گرفتم ولی الان که وصلش می کنم به pc می نویسه نمی تونه این فرمت و بخونه.باید چیکارش گنم؟؟؟نگرانم.باید برنامه ای دان کنم تا فرمت شو تغییر بدم؟؟؟اگه همچین برنامه ای هست لینکو محبت کیند ممنونم

hmdfgh
14-09-2011, 13:51

قشنگه. اما نه از لحاظ موضوعی .
پیشنهاد من اینه:
1. کادر بسته تر. قسمتهای پایین و سمت چپ باید حذف بشن.
2. پایین آورن شیشه جلو. تا جلوی انعاس نورو بگیره
3. قرار دادن یک سوژه (ترجیحا غمگین) رو صندلی پشت طوری که از توی آینه دیده بشه:8:

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:47 PM ----------

عکس اول شلوغه.
اما عکس دوم خوبه. شاید اگر گل کامل تو کادر بود بهتر هم می شد:5:

H_water
14-09-2011, 16:52
:5:

Hamed DC
14-09-2011, 18:00
باز هم عکسهای زیبا:40:

hmdfgh
14-09-2011, 22:30
با سلام.از اساتید محترم یه سوال اشتم
من یه سری عکس با فرمت raw گرفتم ولی الان که وصلش می کنم به pc می نویسه نمی تونه این فرمت و بخونه.باید چیکارش گنم؟؟؟نگرانم.باید برنامه ای دان کنم تا فرمت شو تغییر بدم؟؟؟اگه همچین برنامه ای هست لینکو محبت کیند ممنونم

البته این فرمت بهتره. من همه عکس هامو با این فرمت می گیرم. چون بعدا به شما اجازه می ده تغییرات فنی رو روی عکس ایحاد کنید. مثل اینکه دوباره عکاسی کردید. (با ادیت اشتباه نشود)

اولا با فتوشاپ که باز می شه و اجازه هر نوع تغییری رو هم روی عکس خام میده (قبل از باز کردن).
اما برنامه های زیادی هستند که raw رو پشتیبانی می کنند. من از ViewNX که مال نیکونه استفاده ی کنم. شما دوربینتون چیه؟ یقینا باید برنامه ای برای ساپورت داشته باشه

و اما شما بهتره تو بخش نرم افزار درخواست بدی و یا تو گوگل این رو سرچ کن: raw viewer programs

Fox
15-09-2011, 03:43
:5:

سلام، اون سیم برق مزاحم رو با استامپ فتوشاپ برش دار...

[/IMG]

به نظرم خیلی خوبه و اتفاقا عقیده دارم انعکاس نور دور حاشیه شیشه ها حس خوبی به عکس داده...

.

خوبه، خیلی خوبه، خیلی! ولی این بار آخری باشه که از کادر اونم یه کادری مثل این برای تصویرت استفاده میکنی! این یه تهدیده!
جدای از خنده، ولی یه حاشیه ساده و صاف مشکی میتونه جذاب تر باشه و حواس آدم رو از موضوع عکس دور نکنه و برعکس بیننده رو توی عکس فرو ببره!

Sony Cyber-Shot DSC-W530

ایده و زاویه عکس برداری از کیک فوق العاده هستش... ولی نور آبی پشت حواس رو از سوژه پرت میکنه... امتحان کن ببین میتونی توی فتوشاپ اصلاحش کنی...

من از 1 تا 10 به عکست نمره 7 رو میدم... عمق میدان مناسب و فکوس خوب روی سر سوژه از نکات مثبت عکسته، حیف بالها که فکوس نیستن و البته به نظرم باید کنتراست عکس رو هم بالاتر ببری و از طرفی غلظت رنگ رو پاییم بیاری (رنگهاتو خیلی کم به سیاه و سفید نزدیک کنی)... یه چیزی شبیه این :

از همه به خاطر پرحرفی و جسارتم در نقد عکسهاشون عذر میخوام...
پاینده باشید :10:

ghanjaction
15-09-2011, 06:27

H_water
15-09-2011, 11:21
اینم بدون سیم برق...( با تشکر از نظر فاکس ):20::31:

:8::5::8::5:

SIMON137
15-09-2011, 15:26
آرامگاه پرفسور حسابی

واقعا متاسفم ...

مرد به این بزرگی ، آرامگاهش گوشه شهر در یک کنج ، اونم همچین آرامگاهی ...
مصلی هم براش می ساختن از طلا کم بود

ali_w810_es
15-09-2011, 20:59
به یه مبتدی کمک کنید
:11:

Hamed DC
15-09-2011, 21:37
حالا فقط یه منتقد خوب کم داریم تا همه عکسها رو در طی روز نقد و بررسی کنه.
امیدوارم از دوستان هنرمند، کلید کار رو بزنه.
نقد عکسها به صورت روزانه...

D3vil_A
15-09-2011, 22:10
سلام...
سایز 800x600

1-

2-

هرکی سایز اصلی عکس هارو خواست بگه تا Upload کنم.

موفق باشید.

Fox
15-09-2011, 22:50
سلام؛ اینم یه عکس دیگه که اسمشو گذاشتم :

The Green Life

منتظر نتظراتتون هستم...

hamy_jengir
16-09-2011, 10:53
پل معلق (سفید) اهواز

نظر لطفن...

H_water
16-09-2011, 10:59
سلام؛ اینم یه عکس دیگه که اسمشو گذاشتم :

The Green Life

منتظر نتظراتتون هستم...
سیم برق رو حذف کردم... تو صفحه ی 563

hamy_jengir
16-09-2011, 11:21
پل رنگین کمان کارون

نظر فراموش نشه لطفن

hamy_jengir
16-09-2011, 11:33

toolhelp
16-09-2011, 16:44
Canon EOS 600D Lens 15-85

toolhelp
16-09-2011, 18:21
Canon EOS 600D + Lens 18-55 IS II
ISO 800
بدون فلاش

ISO 100 ,فلاش

Hamed DC
16-09-2011, 18:23
قشنگ بود.
دوستان لطف کنن عکسها رو کوچکتر کنن تا تاپیک دور خودش نچرخه موقع باز شدن.

H_water
16-09-2011, 18:30
قشنگ بود.
دوستان لطف کنن عکسها رو کوچکتر کنن تا تاپیک دور خودش نچرخه موقع باز شدن.

آره به خدا.....:19:

همینو بگو........:31:

mhdashtdar
16-09-2011, 20:31
Sony HX100v
shutter speed : 1/500 sec
Aperture Value : f/5
ISO:100
Focal Length:99.4 mm

Spak
16-09-2011, 21:08
دیگه این چنتا آخرین عکسهای من با دوربین 500D هست ...

فروختمش :37:

H_water
16-09-2011, 22:13

فوووووووووووووووووووووووو ق العااااااااادسسسسسسسسسسسس سسسسسسسسسست...

تبریککککککککککککککککک...

عالیییییییییییییییییییییی شدددددددددده...
:10::10::10::10::10::10::10::10::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::11::11::11::11::11::11::11: :11::11::11::11:

Fox
16-09-2011, 23:56
[CENTER]دیگه این چنتا آخرین عکسهای من با دوربین 500D هست ...

جزو بهترین عکسهای پنینگی هست که تا حالا دیدم...
شاهد عکسای خیلی خوبی از شما با این دوربین بودیم... ولی... هنر از دوربین نیست... هنر از نگاه عکاس سرچشمه میگیره و بس!
منتظر دیدن عکسهای شما در آینده هستم... :10:

Hamed DC
17-09-2011, 13:04
راستی دوستان پس نقد چی شد؟؟؟
اینکه بگیم خوبه و به به، بد نیست ولی جای نقد رو نمی گیره.

vvc
17-09-2011, 15:47

عکس بسیار زیبایی شده
اگر سوژه کمی نزدیکتر بود یا زوم بیشتری رو انجام میدادید فوق العاده میشد

hesam_g59
17-09-2011, 17:05

a.g g.a
17-09-2011, 18:26
salam
doost aziz aqaye hmdfgh bebakhshid ke dar javab be soaletoon dar morede edit aksam in qadr door takhir mikonam enshala har vaqt font haye keybordam dorost shod javab midam:41:

nazaretoon dar morede in aks chie?

a.g g.a
17-09-2011, 18:41
?nazaretoon dar bare in aks chie

bebakhshid ke aks ha ro bozorg ersal mikonam alan emkan resize aks ha nabood

a.g g.a
17-09-2011, 18:51
?in aks ro toye sait akkasee gozashtam hich nazari daryaft nakardam be nazar shoma moshkel in aks chie
khodam fekr mikonam kadr bandi moshkel dare fekr mikonam age kami az samte chap edame dasht behtar bood

hamy_jengir
17-09-2011, 20:21
?in aks ro toye sait akkasee gozashtam hich nazari daryaft nakardam be nazar shoma moshkel in aks chie
khodam fekr mikonam kadr bandi moshkel dare fekr mikonam age kami az samte chap edame dasht behtar bood

به نظر من مشکل این عکس در کادربندی هست. فضای بالای سوژه بسیار زیاد در نظر گرفته شده در حالی که برعکس اون, در سمت راست سوژه فضا کم هستش. این عکس صرفا یک عکسی است که با یک دوربین خوب گرفته شده. ببخشید بابت این صراحتم

Spak
17-09-2011, 21:56

sinaxex
18-09-2011, 00:29

a.g g.a
18-09-2011, 06:54
به نظر من مشکل این عکس در کادربندی هست. فضای بالای سوژه بسیار زیاد در نظر گرفته شده در حالی که برعکس اون, در سمت راست سوژه فضا کم هستش. این عکس صرفا یک عکسی است که با یک دوربین خوب گرفته شده. ببخشید بابت این صراحتم

ba nazaratetoon darbare kadrbandi novafeqam vali doorbin khobo na man in akso ba doorbin dsc_H20 gereftam
doorbini ke focos dasti nadare
man khodam ro koshtam ta toonestam roye sar in magas intori focos konam
aval roye ye chizi ke behem nazdik bood focos mikardam bad dokme shater ro ta nesfe feshar midadam bad doorbino jolo va aqab mibordam va az toie manitor dorbin focos roye sar magas ro chek mikardam(manzare yab ham nadare)
baraye in ke az toye manitor nemishe be khobi tashkhis dad hodood 70 ya 80 aks gereftam ke faqat 6ya 7 tashoon focos dorost hesabi dasht
dar mored edit man hodood nim saat in aks ro edit mikardam hala shoma migid serfan ba ye doorbin khoob gerefte shode
?

Hamed DC
18-09-2011, 08:18
باز هم عکسهایی زیبا.
شبهای تهرا ن خیلی قشنگه.

a.g g.a
18-09-2011, 11:36
nazaretoon darbare in aks chie

Nocturne
18-09-2011, 16:36
باز هم عکسهایی زیبا.
شبهای تهرا ن خیلی قشنگه.

من نمیدونم با وجود دکمه تشکر این اسپم ها که میذارید چیه

راستی دوستان پس نقد چی شد؟؟؟
اینکه بگیم خوبه و به به، بد نیست ولی جای نقد رو نمی گیره.

:blink:

---------- Post added at 05:36 PM ---------- Previous post was at 05:34 PM ----------

در عکس دومی از مگس (صفحه قبل) زاویه مگس از اونای دیگه بهتره

AliSub
18-09-2011, 22:53
سلام
گفتیم بیایم یه سر به دوستان بزنیم و دوتا عکس ببینیم دلمون باز شه.:46:

salam
doost aziz aqaye hmdfgh bebakhshid ke dar javab be soaletoon dar morede edit aksam in qadr door takhir mikonam enshala har vaqt font haye keybordam dorost shod javab midam:41:

nazaretoon dar morede in aks chie?

به نظر من کادر اگه بالاشو کراپ میکردین خیلی بهتر بود.
با دوربین H20 تونستی چنین عکسی بگیری خیلی حرفه
منم H20 دارم اخه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس های شب بسیار جالبی شده
کادر بندی های مختلف هم خوبه ولی من از اولی بیشتر از همه خوشم امده.
اگر اسمون هم کاملا به کمک level در فتوشاپ سیاه میکردی جالب میشد. البته مانیتور هم بی تاثیر نیست.

شارپنس کمی بالاست.
-------------------------------------------------------

من که اصلا دست به دوربین نیستم.
ولی این 3 عکس همینجوری چند وقت پیش گرفتم البته از مکانهای تکراری.

Samin_System
18-09-2011, 23:49
Canon G10

f/4
1/2000 sec
-1.3 step
ISO 80

a.g g.a
19-09-2011, 07:49
به نظر من کادر اگه بالاشو کراپ میکردین خیلی بهتر بود.
با دوربین H20 تونستی چنین عکسی بگیری خیلی حرفه
منم H20 دارم اخه
سلام
دوست عزیز به خاطر راهنمایی و تعریف از عکسم ازتون متشکرم
یه سوال شما دیگه کلا عکس هاتون رو توی سایت عکاسی نمی ذارین یا نیومدنتون اونجا به خاطر اینه که این چند وقت عکس نمی گیرین؟

Hamed DC
19-09-2011, 08:33
راستی عجب نقدهایی!!!
دست درد نکنه.

Spak
19-09-2011, 08:58

AliSub
19-09-2011, 12:59
سلام
دوست عزیز به خاطر راهنمایی و تعریف از عکسم ازتون متشکرم
یه سوال شما دیگه کلا عکس هاتون رو توی سایت عکاسی نمی ذارین یا نیومدنتون اونجا به خاطر اینه که این چند وقت عکس نمی گیرین؟

راستش پدرم 2 ماه پیش فوت کرد، برا همین الانم سرم شلوغه و تازه دیگه حالو جانی برای عکاسی نیست.
زمان میبره.
ایشالله پس از مدتی یه دوربین بهتر میگیرم و دباره دکمه شاتر فشار میدم.

پشت زمینه تاریکه یکم دلچسب نیست
:11:

a.g g.a
19-09-2011, 13:47
راستش پدرم 2 ماه پیش قوت کرد، برا همین الانم سرم شلوغه و تازه دیگه حالو جانی برای عکاسی نیست.
زمان میبره.
ایشالله پس از مدتی یه دوربین بهتر میگیرم و دباره دکمه شاتر فشار میدم.

ببخشيد نمي دونستم
تسليت ميگم غم اخرتون باشه

milad_face_off
19-09-2011, 13:53
میشه چند تا عکس از دوربین Canon G7 برام بزارید !

مرسی !

a.g g.a
19-09-2011, 14:20
نظرتون درباره این عکس چیه؟

a.g g.a
19-09-2011, 17:31
میشه چند تا عکس از دوربین Canon G7 برام بزارید !

مرسی !
baraye didan keifiatesh mikhain?

in aksaro man nagereftam esm akkasa ro balashoon minevisam

سید عباس حسینی

پگاه پورغفاری

محمد رضا مومنی

sinaxex
19-09-2011, 22:46
عکس های شب بسیار جالبی شده
کادر بندی های مختلف هم خوبه ولی من از اولی بیشتر از همه خوشم امده.
اگر اسمون هم کاملا به کمک level در فتوشاپ سیاه میکردی جالب میشد. البته مانیتور هم بی تاثیر نیست.
ممنون از نظرتون دوست عزیزم
کلا اعتقاد و نظر به دست زدن به ترکیب رنگ بندی رئال عکس ندارم و اعتقاد به واقعی نگری دارم تا فانتزی نگری

Damian
20-09-2011, 14:03
محمد جان جوابو تا امشب میدم

Aless
20-09-2011, 15:41
حال این روز های من...

امین جان فکر کردم کاملا فراموشم کردی!

Hamed DC
20-09-2011, 18:16
محمد جان کم پیدا بودی داداش؟
خوشحالم بازم آواتار و اسمAlessرو دیدم:40:

Aless
20-09-2011, 19:02
محمد جان کم پیدا بودی داداش؟
خوشحالم بازم آواتار و اسمAlessرو دیدم:40:

حامد جان به نام خدا را بگو و دوباره شروع کن

Hamed DC
20-09-2011, 20:12
حامد جان به نام خدا را بگو و دوباره شروع کن
راستش می خواستم بازم نقد روی عکسها رو شروع کنم.
و ایضا هفته ای چند تا عکس هم آپ کنم.
ولی.....
به خاطر اظهار لطفت ممنون.
روی چشم، محمد جان.
.
.
.
.
...
..
.
با اجازه همگی دوستان از این به بعد نقدهایی رو برای عکسها میزنم.
سعی میکنم نقدها در یک پست یا حداکثر2پست باشه.
ساعات پایانی شب رو برای نقدها قرار میدم تا عکسهای 24ساعت گذشته کامل نقد بشن.
با سپاس.حامد:11:

parsa5564
20-09-2011, 21:12
گرفته شده با sony hx100

Hamed DC
20-09-2011, 21:29
دوستان لطفاً اندازه عکسها رو کوچکتر کنید.

parsa5564
20-09-2011, 21:43
دوستان لطفاً اندازه عکسها رو کوچکتر کنید.

سایز رو تغییر ندادم اما حجم رو از طریق سایت زیر کم کردم

lpix
20-09-2011, 22:31
گرفته شده با sony hx100

اول از همه اینکه سایز عکستون خیلی بزرگه و برای دوستان با اینترنت سرعت پایین سخته بتونن ببیننش

و اما خود عکس
به نظر من کادر مشکل داره. کادر عمودی از کنار و کمی پایین تر می تونست بهتر باشه
همینطور به نظر می رسه دوربین به خوبی روی گل فوکوس نکرده یا بعد از فوکوس حرکت کرده (مثلا باد جای گل رو عوض کرده)

...

Hamed DC
20-09-2011, 22:46
گرفته شده با sony hx100
با عرض پوزش.عکس حذف شد

خدایا با نام تو
با سلام به همگی
با اجازه دوستان و صاحبان هنر
دوست عزیز عکس زیبا و خوبی گرفته شده.لطفا به نکات زیر توجه کن تا زیباترین ها رو ثبت کنی:
1-در عکاسی از سوژه هایی با این سبک سعی کن از حالت LandScapeاستفاده نکی و از حالت Portraitاستفاده کنی.
2-نوع فوکوس رو مشخصاً روی گلبرگها قرار بده.
3-سعی کن فاصله کمتر از نیم متر نشه و حداکثر 1متر با لنز نرمال.
4-از فوکوس دستی نقطه ای استفاده کن.

با آرزوی دیدن عکسهایی بیشتر از شما.حامد:11:

امیدوارم مورد توجه بزرگان این تاپیک قرار بگیره ،

با سلام
دوست عزیز عکس خوبی هست.
ولی می تونست بهتر از این هم بشه.
1-اول اینکه شما بیش از حد به سوژه نزدیک هستید و این فوکوس پشت رو از بین برده.
2-در این نوع عکاسی بهتره که از سوژه هایی با حالتهای خاط عکاسی بشه.مثلا شاخه ای دوبار دور خودش پیچیده.
3-چیدمان سوژه شما کم با کم حوصله گی انجام شده.بهتر بود سوژه از منتها الیه چپ شروع میشد.از زاویه بالا.
4-عدم فوکوس دستی باعث از بین رفتن فوکوس کامل روی سوژه شده و در نتیجه پس زمینه شلوغ رو واضحتر کرده.

به امید دیدن عکسهای بیشتری از شما.حامد:11:

far2009
20-09-2011, 23:06
امیدوارم مورد توجه بزرگان این تاپیک قرار بگیره ،

a.g g.a
21-09-2011, 17:50
سلام
دوستان نظرتون درباره این عکس چیه؟

آقا حامد اگه میشه عکسای صفحه های قبل رو هم نقد کنین؛
با تشکر

toolhelp
21-09-2011, 22:13
Canon 600D + Lens 15-85

Samin_System
21-09-2011, 23:15
Canon 600D + Lens 15-85

سلام دوست عزیز . مبارک باشه . این لنز 85-15 عجب کیفیتی داره . شما راضی هستی از دوربین و این لنز ؟؟؟

Hamed DC
21-09-2011, 23:58
سلام
دوستان نظرتون درباره این عکس چیه؟

با تشکر
با سلام
دوست عزیز دید فوق العاده برای عکاسی دارید و این در نوبه خود قابل تحسینه.
در عکسهای CloseUpاز حشرات معمولا عکاس تمام سعی خود رو برای فوکوس نقطه ای بر روی چشم حشره،اعمال میکنه.این در حالت تمام رخ یا نما از جلو هست.
اما در نمای از بغل و آن هم به صورت اندازه کامل، معمولا باید سعیی بشه که تمام قسمت بدن حشره در کادر باشه.(که شما در انتهای دم این مورد رو رعایت نکردین)
بعد از کادر بندی و دادن حجم متعادل به کادر، با فوکوس دستی چشم ها رو فوکوس کرده و اجازه میدیم بقیه نقاط
فوکوس نرمی داشته باشن.
در ضمن بهتر بود که نمای دوربین کمی با چرخش به سمت پادساعت گرد و به صورت دورانی کمی به سمت جلوی سوژه متمرکز میشد.
در ضمن به نظر من عکس کمی Cropشده.

آقا حامد اگه میشه عکسای صفحه های قبل رو هم نقد کنین؛

دوست عزیز در روزهای اینده این کار صورت خواهد گرفت.
البته اگر در روز بار عکسهای آپلود شده کم باشه.

Canon 600D + Lens 15-85

با سلام
دوست عزیز عکسهای زیبایی رو ثبت کردین.
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
1-هم رنگ بودن پس زمینه و سوژه از عمق اثر سوزه به شدت میکاهد.
2-تاثیر نور فلاش یا انعکاس نور طبیعی باعث شده که انعکاس نور روی همه سوژها دیده بشه و این اصلا جالب نیست.
3-تصاویر sharpansبالایی دارن.

toolhelp
22-09-2011, 09:48
سلام دوست عزیز . مبارک باشه . این لنز 85-15 عجب کیفیتی داره . شما راضی هستی از دوربین و این لنز ؟؟؟

سلام
بعد از يك سال درگيري سر انتخاب دوربين بين گزينه هاي D7000,7D,D90,550D,60D,D5100,600D
600D رو انتخاب كردم

600D با لنزهاي 18-55 , 15-85 , 3تا فلاش وايرلس580EX و كيف بزرگ و 3پايه و باطري و شارژر براي فلاشها حدود 4 تومن آب خورد...

البته به مدت 2 هفته D5100 هم داشتم ولي به نظرم دوربين كاملي نبود مخصوصا براي فيلم برداري ولي جدا از كيفيت بالاي تصاوبر در ايزوي بالا، بي روح بودن رنگهاش خيلي تو ذوق ميزد. گرچه ميتونم با اطمينان بگم كه تفاوت چنداني با دوربينهاي ديگه نداره از نظر مقدار نويز....

تنها مشكلي كه با اين دوربين 600D دارم اينه كه يكم كوچيكه و وقتي لنز سنگين 15-85 وفلاش 580 روش بسته ميشه ديگه به راحتي نميشه تو دست گرفتش....

امتياز بزرگ 600D سازگاري با فلاش هاي وايرلسه و كنترل كامل دستي رو فيلم برداري...در ضمن هنگام فيلم برداري كافيه كليد شاتر رو تا نصفه فشار بدين تا دوربين روي سوژه جديد خودكار فوكوس كنه كه البته اين كار با لنز 15-85 تقريبا بدون صدا انجام ميشه.... ultrasonic

كيفيت فوق الاده بالاست تا ايزوي 1600 نويز بسيار ناچيزه و قابل چشم پوشي
شارپنس هم با 15-85 بسيار خوبه
لنز 18-55 همراه دوربين هم شارپنس خيلي خوبي داره ولي در بعضي شرايط به هم ريختگي رنگها در لبه اجسام داره...

عكسهايي كه ديدين با 2 تا فلاش وايرلس گرفته شدن ، يكي ازبالا و يكي از سمت چپ به سوژه نوردهي كردن

toolhelp
22-09-2011, 09:57
با سلام
دوست عزیز عکسهای زیبایی رو ثبت کردین.
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
1-هم رنگ بودن پس زمینه و سوژه از عمق اثر سوزه به شدت میکاهد.
2-تاثیر نور فلاش یا انعکاس نور طبیعی باعث شده که انعکاس نور روی همه سوژها دیده بشه و این اصلا جالب نیست.
3-تصاویر sharpansبالایی دارن.

سلام
نكاتي كه گفتيد كاملا به جا و درسته براي مورد 2 فكر ميكنم بايد يه چيزي جلوي فلاش بذارم تا نورش ملايمتر شه

با تشكر.

اينم يه عكس ديگه...

a.g g.a
22-09-2011, 20:49
با سلام
در عکسهای CloseUpاز حشرات معمولا عکاس تمام سعی خود رو برای فوکوس نقطه ای بر روی چشم حشره،اعمال میکنه.این در حالت تمام رخ یا نما از جلو هست.
اما در نمای از بغل و آن هم به صورت اندازه کامل، معمولا باید سعیی بشه که تمام قسمت بدن حشره در کادر باشه.(که شما در انتهای دم این مورد رو رعایت نکردین)
بعد از کادر بندی و دادن حجم متعادل به کادر، با فوکوس دستی چشم ها رو فوکوس کرده و اجازه میدیم بقیه نقاط
فوکوس نرمی داشته باشن.
در ضمن بهتر بود که نمای دوربین کمی با چرخش به سمت پادساعت گرد و به صورت دورانی کمی به سمت جلوی سوژه متمرکز میشد.

سلام
متشکرم،لطف دارید؛:11:
این سنجاقک دم خیلی بلندی داشت،اگه دمشو کامل توی عکس می انداختم بزرگنمایی عکس خیلی کم می شد؛
سنجاقک خیلی سریع حرکت می کرد و به من اجازه گرفتن عکس از زاویه های دیگه رو نداد؛
بله عکس کراپ شده خیلی زیاد هم کراپ شده،چون دوربین من امکان فوکوس دستی نداره و وقتی که زوم می کنم فوکوس خودکارش نمی تونه فوکوس کنه مجبورم عکس ها رو در حالت 38 یا 40 میلیمتر بگیرم تا فوکوس خوبی داشته باشه؛
و عکسی که در حالت 40 میلیمتری گرفته بشه نیاز به کراپ داره!
ببخشید که پستتون رو رنگارنگ کردم!

دوست عزیز متشکرم که عکس ها رو نقد می کنید انشالله این روند ادامه پیدا کنه.

a.g g.a
22-09-2011, 21:02
با سلام
فوکوس نرمی داشته باشن.

سلام
متشکرم،لطف دارید؛:11:
این سنجاقک دم خیلی بلندی داشت،اگه دمشو کامل توی عکس می انداختم بزرگنمایی عکس خیلی کم می شد؛
سنجاقک خیلی سریع حرکت می کرد و به من اجازه گرفتن عکس از زاویه های دیگه رو نداد؛
بله عکس کراپ شده خیلی زیاد هم کراپ شده،چون دوربین من امکان فوکوس دستی نداره و وقتی که زوم می کنم فوکوس خودکارش نمی تونه فوکوس کنه مجبورم عکس ها رو در حالت 38 یا 40 میلیمتر بگیرم تا فوکوس خوبی داشته باشه؛
و عکسی که در حالت 40 میلیمتری گرفته بشه نیاز به کراپ داره!
ببخشید که پستتون رو رنگارنگ کردم!

دوست عزیز متشکرم که عکس ها رو نقد می کنید انشالله این روند ادامه پیدا کنه.

a.g g.a
22-09-2011, 21:24
من یه پیشنهادی دارم؛
میشه یه مسابقه عکاسی ترتیب داد؛
یه نفر رو که اکثر اعضا از لحاظ هنری نظراتش رو قبول دارن به عنوان ناظر انتخاب کنیم،
بعد هر کسی یه سری از عکساش رو برای شرکت در مسابقه پیشنهاد بده و ناظر عکس هایی رو که صلاحیت دارن تایید کنه؛
بعد یه تایپیک نظر سنجی درست می کنیم و عکس های نامزد رو توش می ذاریم و عکس برتر از نظر دوستان انتخاب میشه؛
ما توی تایپیک بهترین عکس های شما هر کاری کردیم نتونستیم این مسابقه رو راه بندازیم؛
می دونم پیشنهادم عیب و ایرادای زیادی داره،لطفا کمک کنید تکمیلش کنیم تا بتونیم یک مسابقه راه بندازیم؛
رقابت کمک زیادی به پیشرفت می کنه؛
با تشکر

a.g g.a
22-09-2011, 22:40

به نظر شما کدوم یکی از عکسای مگس از بقیه بهتر شد؟

ŞHÍЯÍŃ
23-09-2011, 00:19
:20:اینم یه عکس کاملا مبتدیاه در مقابل عکس های دوستان:20:عکس اش اصلا خوب نشد بیشتر به خاطر منظره عکس گذاشتمش:20:

Hamed DC
23-09-2011, 00:36
من یه پیشنهادی دارم؛
یه نفر رو که اکثر اعضا از لحاظ هنری نظراتش رو قبول دارن به عنوان ناظر انتخاب کنیم،
بعد هر کسی یه سری از عکساش رو برای شرکت در مسابقه پیشنهاد بده و ناظر عکس هایی رو که صلاحیت دارن تایید کنه؛
بعد یه تایپیک نظر سنجی درست می کنیم و عکس های نامزد رو توش می ذاریم و عکس برتر از نظر دوستان انتخاب میشه؛
ما توی تایپیک بهترین عکس های شما هر کاری کردیم نتونستیم این مسابقه رو راه بندازیم؛
می دونم پیشنهادم عیب و ایرادای زیادی داره،لطفا کمک کنید تکمیلش کنیم تا بتونیم یک مسابقه راه بندازیم؛
با تشکر

دوست عزیز ایده جالبی هست.ولی.....
مشکل اول اینه که بعضی از دئستان این تاپیک که در عرصه عکاسی بسیار مهارت هم دارن،ممکنه بر اثر مشغله در این امر نتونن شرکت کنن.
پس با دیدن نتیجه شوکه میشن.
نکته دوم این که اون شخص ناظر رو شاید دوستان حاضر قبول داشته باشن و دوستانی که غیبت موقت یا طولانی دارن
نقدهای اون رو قبول نداشته باشن.خب؛حقم دارن.
و به خاطر اینکه عده ای که توی این مسابقه نبودن،بتونن قابلیتهای خودشون رو که قبلا ثابت کردن رو، ازش دفاع کنن،اونها هم یه مسابقه راه مبندازن.
البته ابن بار در اون شرکت میکنن.عکسهای بقیه رو هم به چالش میکشن.و.....
و این روند ادامه پیدا میکنه.
به نظر بنده حقیر،روند همین تاپیک بهترین روند هستش.
هدف از مسابقه تشویق شدن هست! حالا چرا این عمل تشویقی رو با پیشرفت همراهش نکنیم.
که هر دوی اینها رو میشه در این تاپیک و نظرات دوستان یافت.
امیدوارم نظرم موجبات آزرده خاطری رو برای شما فراه نکنه.حامد:40:

به نظر شما کدوم یکی از عکسای مگس از بقیه بهتر شد؟

به نظر من بهترین حالت رو میشه در این عکس دید.
برای عکاسی از حشرات بهترین کادر و نمای دوربین،نمای جلو هستش.
بعد این که لنز رو به سوژه مصلح کردین باید نقاط کانونی رو در عکس شناسایی کنید.
در این سبک عکاسی،نقاط کانونی و حساس چشم حشره هستش.
باید دقت بسیار زیادی رو رو فوکوس دستی این نقطه گذاشت و اجازه داد بقیه نقاط فوکوس نرمی داشته باشن.
در کل عکس بسیار زیبایی شده. و جا داره به خاطر این ذوق و قریحه خوبتون،به شما تبریک بگم.حامد:40:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم یه عکس کاملا مبتدیاه در مقابل عکس های دوستان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عکس اش اصلا خوب نشد بیشتر به خاطر منظره عکس گذاشتمش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولین چیزی که در این عکس به من القا شد، دید خوب و هنرمندانه شما بود.کادر بندی عالی.
ولی اگر نور پردازی و تنظیمات دهانه دیافراگم و شارپنس و رنگ بندی و کنتراست رو بیشتر لحاظ میکردید عکسی عالی از اب در می آمد.
در هر حال از زیبایی و دوق شما نکاسته.حامد:40:

سلام
نكاتي كه گفتيد كاملا به جا و درسته براي مورد 2 فكر ميكنم بايد يه چيزي جلوي فلاش بذارم تا نورش ملايمتر شه

با تشكر.

اينم يه عكس ديگه...

عکس خوبی شده.
قفط در هنگام کراپ باید یه خورده سمت راست رو بیشتر میگرفتید تا با سمت چپ برابر بشه.
در ضمن توی ادیت بهتر بود سایه یه خورده کم رنگ تر بشه.
ولی میشه گفت که نمای خوبی رو خلق کردین.حامد:40:

a.g g.a
23-09-2011, 16:31
سلام
چه اسمي براش پيشنهاد ميدين؟

ببخشيد كه كيفيتش پايينه مورچه ها كوچيك بودن مجبور شدم كراپ زيادي انجام بدم.

امیدوارم نظرم موجبات آزرده خاطری رو برای شما فراه نکنه.حامد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه بابا اين چه حرفيه

ELSIN
23-09-2011, 23:25
سلام
چه اسمي براش پيشنهاد ميدين؟

ارتباط ، خوبه ؟؟؟

-----

از سه شات دو HDR

AliSub
24-09-2011, 00:01
سلام
اینم پس از مدتی رفتیم بیرون یه شات زدیم. :20:

H20
F 3.5
1/250
ISO-80

AliSub
24-09-2011, 00:09
من یه پیشنهادی دارم؛
با تشکر

این چندمین باره که دوستان برای مسابقه پیشنهاد میدن و تا الان که چیزی برگزار نشده.

به نظر من؛ میگم تاپیک به روند عادی خودش ادامه بده و در اخر هر هفته عکسهایی که بیشترین تشکر داشتند توی یه تاپیک جداگانه گذاشته بشه.

ما که از این پیشنهادا زیاد دادیم ولی به نتیجه نرسید

Hamed DC
24-09-2011, 01:08
a.g g.aعزیز(ببخشید اسمتون رو نمیدونم!) شما ظاهرا علاقه زیادی به عکاسی ماکرو دارید.
به نظر من اگر براتون میسره،امکانات اولیه اون رو فراهم کنید و به صورت حرفه ای وارد کار بشین.
لذت و پیشرفت رو باهم تجربه خواهین کرد.
عکس جالبی انداختی.
به نظر من زندگی مورچه ها اسم خوبی میتونه باشه.
فقط ای کاش عکس رو به صورت Landscapمیانداختین و کادر بالا بی استفاده نمیموند.حامد:46:

AliSubعزیز عکس خوبی رو ثبت کریدن.فقط اگه کمی شارپنس تصویر بالاتر بود،نما جدابتر میشد.
البته این موضوع از زیبایی این عکس به هیچ وجه نکاسته.حامد:46:

ELSINجان شات دوم بهتر از آب دراومده. و روح بیشتری داره.حامد:46:

a.g g.a
24-09-2011, 06:22
سلام

ارتباط ، خوبه ؟؟؟
بله جالبه

به نظر من؛ میگم تاپیک به روند عادی خودش ادامه بده و در اخر هر هفته عکسهایی که بیشترین تشکر داشتند توی یه تاپیک جداگانه گذاشته بشه.
من هم موافقم

a.g g.aعزیز(ببخشید اسمتون رو نمیدونم!) شما ظاهرا علاقه زیادی به عکاسی ماکرو دارید.
به نظر من اگر براتون میسره،امکانات اولیه اون رو فراهم کنید و به صورت حرفه ای وارد کار بشین.
لذت و پیشرفت رو باهم تجربه خواهین کرد.
عکس جالبی انداختی.
به نظر من زندگی مورچه ها اسم خوبی میتونه باشه.
فقط ای کاش عکس رو به صورت Landscapمیانداختین و کادر بالا بی استفاده نمیموند.حامد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای نظر ازتون متشکرم
خوذم هم دنبالش بودم ولی دیگه درس و مدرسه شروع شد
دو سال دیگه هم کنکور دارم
فکر کنم این یکی دو سالو خیلی کمتر بتونم بیام پی سی ورد و سایت عکاسی
اینم آدرس پروفایل من توی سایت عکاسی اگه خواستین یه سر به گالری کوچیک من بزنید

GiggleClub
24-09-2011, 08:59
این ۴تا عکس از من
لطفا اشکالات عکس رو بگید بخصوص درمورد کادربندی که خیلی مهمه برام
مرسی

AliSub
24-09-2011, 14:50
اینم یه عکس دیگه

به نظر خودم ای کاش آسمون ابی بود . . . البته با کمی ابر

H20
1/160
ISO-80
F 3.5

s.hossein45
24-09-2011, 20:53
ISO :400
F:5.6
1/160 sec
FL : 144 mm

hellmayor
25-09-2011, 11:21
بنظر تو یکی از این شبکه های اجتماعی (اسشمو نمیبرم :دی) یک پیج درست کنیم عکسا رو اونجا بزاریم ! هم راحت تره ! هم جم و جور تر !
حالا باز این نظر من بود !

Damian
25-09-2011, 12:30
به نظر من باید تاپیکو به صورت پروژه ای انجام بدیم
به طور مثال یک هفته موضوع عکاسی انسان باشه یه هفته پانوراما و ...
البته میشه یه تاپیک جدا زد و این پروژه ها رو در اونجا انجام داد
به نظر من حقیر بهترین راه پیشرفت در عکاسی انجام چنین پروژه ها ی دسته جمعی و اشتراک تجربه است
حتما نباید برای انجام این پروژه ها متوسل به اردوهای دسته جمعی شد و به صورت مجازی هم میشه این کار رو کرد
این نظر من بود و خوشحال میشم نظر شما رو هم جویا بشم

این عکس هم قدیمیه
برای رفع اسپم گذاشتم

1/200s
f/7.1
ISO Under 200
24mm

AliSub
25-09-2011, 13:48
به نظر من باید تاپیکو به صورت پروژه ای انجام بدیم
به طور مثال یک هفته موضوع عکاسی انسان باشه یه هفته پانوراما و ...
البته میشه یه تاپیک جدا زد و این پروژه ها رو در اونجا انجام داد
به نظر من حقیر بهترین راه پیشرفت در عکاسی انجام چنین پروژه ها ی دسته جمعی و اشتراک تجربه است
حتما نباید برای انجام این پروژه ها متوسل به اردوهای دسته جمعی شد و به صورت مجازی هم میشه این کار رو کرد
این نظر من بود و خوشحال میشم نظر شما رو هم جویا بشم

این عکس هم قدیمیه
برای رفع اسپم گذاشتم

1/200s
f/7.1
ISO Under 200
24mm

میخاین من میگم این تاپیک درشو تخته کنیم بریم بخش هنری سایت؟؟!!!:31:

در مورد عکستم یکم عکست روشنه....
پانورامیو هم امدم یه سر بهت زدم :40:

من همینجوری بی اجازه یکم level عکستو اوردم پایین.

hamy_jengir
25-09-2011, 13:48
یک ابر خرچنگ

Damian
25-09-2011, 14:42
میخاین من میگم این تاپیک درشو تخته کنیم بریم بخش هنری سایت؟؟!!!:31:

در مورد عکستم یکم عکست روشنه....
پانورامیو هم امدم یه سر بهت زدم :40:

من همینجوری بی اجازه یکم level عکستو اوردم پایین.

خواهش میکنم
خیلی بهتر شد

نظر دوستان در مورد این عکس چیه ؟

Spak
25-09-2011, 21:19
500D
10-22 / 10 mm
خدابیامرزتش دوربین خوبی بود:37:

hamy_jengir
25-09-2011, 23:41
500D
10-22 / 10 mm
خدابیامرزتش دوربین خوبی بود:37:

تبریک میگم عکس خوبیه اما اگر آسمون هم آبی میشد چی میشد !!!

s.hossein45
26-09-2011, 12:24
سلام:

sony hx100
f: 4
1/1250s
iso : 100

nafe-bandar
26-09-2011, 15:15

اتوبان تهران - اصفهان
همراه ادیت ...
CyberShot Sony W200

یه سری عکس های دیگه هم هست از شمال... عکسها پیشم نیست
تا چند روز دیگه میذارم...
موفق باشید

Aless
27-09-2011, 09:57
سلام
فکر خیلی خوبی شده ولی هر چند ماه یکبار دوستان چنین افکاری به سرمون میزنه ولی هیچوقت عملی نمیشه!
یه مدت پیش من خودم را بیچاره کردم به هر کس و ناکسی پیام دادم که بخش هنر عکاسی راه بیفته ولی نهایتش یک پیام واسم امد که توی بخش هنر و شهرسازی یک تاپیک داریم به نام بهترین عکس های شما.برید اونجا ! دیگه منم بیخیال شدم.

حالا بازم اگه هم فکری کنیم شاید بتونیم کاری انجام بدیم

hamy_jengir
28-09-2011, 14:31
شقایق گل همیشه عاشق

ELSIN
28-09-2011, 19:36
منو تنهایی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Custom).jpg

Aless
30-09-2011, 06:32
روزگارم خوش نیست...

nafe-bandar
30-09-2011, 11:10

در چند قدمی هدف...

s.hossein45
30-09-2011, 23:22
سلام:
sony hx100
f : 3.5
1/250 s
iso : 100

a.g g.a
01-10-2011, 22:45
سلام

میخاین من میگم این تاپیک درشو تخته کنیم بریم بخش هنری سایت؟؟!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نئر من هم بهتره همين كار رو بكنيم ون هنر بيشتر از دوربين ديجيتال به عكاسي مي خوره

فکر خیلی خوبی شده ولی هر چند ماه یکبار دوستان چنین افکاری به سرمون میزنه ولی هیچوقت عملی نمیشه!
یه مدت پیش من خودم را بیچاره کردم به هر کس و ناکسی پیام دادم که بخش هنر عکاسی راه بیفته ولی نهایتش یک پیام واسم امد که توی بخش هنر و شهرسازی یک تاپیک داریم به نام بهترین عکس های شما.برید اونجا ! دیگه منم بیخیال شدم.
من هم يك بار توي بخش يشنهادات اين يشنهادو دادم يكي از مديران طفت كه اين كار بايد انجام بشه ولي زمان زيادي مي بره

نئرتون راجع به اين عكس و اديتش يه؟
به مئر من كادربندي كمي ايراد داره

عكس اصلي:

اديت مرحله اول:

اديت اياني:

hamy_jengir
03-10-2011, 22:31

a.g g.a
04-10-2011, 21:06
سلام

Damian
04-10-2011, 23:11
1/400
f/5
iso under 200
105mm

a.g g.a
05-10-2011, 17:16
سلام
اقاي damian عكستون خيلي قشنگه
فوكوس خوب
بك خوب
سوزه جالب
فقط كادر زيادي بازه خيلي زياد
سمت راست كادر خيلي سنگين شده و سمت چپ ...
به نظر من به اندازه اي از سمت چپ كراپ كنيد كه دم سنجاقك روي قطر بي افته
اونوقت عالي ميشه

Damian
05-10-2011, 21:34
منظورتون این طوریه

hamy_jengir
06-10-2011, 00:46
شالیزار...

a.g g.a
06-10-2011, 07:24
منظورتون این طوریه
نه به نظر من بهتر تود فقط از سمت چپ كراپ مي كردين
فاصله سنجاقك از بالا و سمت راست كادر توي عكس قبلي مناسب تر بود
با تشكر

vvc
06-10-2011, 11:36
شالیزار...

رنگ و کنتراست عالی و زاویه و کادری خوب
نتیجه این که عکسی بسیار زیبا ثبت میشه

m_jasour
06-10-2011, 14:01
گردنه حیران
دوربین IXY 210
تنظیمات اتوماتیک. فروردین 90

farhad moradi
06-10-2011, 21:02

farhad moradi
06-10-2011, 21:08
اصفهان از بالای کوی صفه

Aless
07-10-2011, 16:27

farhad moradi
08-10-2011, 11:18
تنهای تنها

تنهایی داشتم با قطار به مشهد میرفتم که تو راه این درخت تنها رو دیدم

a.g g.a
08-10-2011, 18:26
سلام
جمکران پانوراما نه شات-اچ دی آر تک شات

m_jasour
08-10-2011, 19:42
نمک آبرود
دوربین IXY 210
تنظیمات اتوماتیک

cancer140
08-10-2011, 20:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5CO%20T%20H%20E%20R%5Csi%20o%20se%20pol.jpgچجو عکس بذارم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5CO%20T%20H%20E%20R%5Csi%20o%20se%20pol.jpg

Damian
09-10-2011, 13:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5CO%20T%20H%20E%20R%5Csi%20o%20se%20pol.jpgچجو عکس بذارم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5CO%20T%20H%20E%20R%5Csi%20o%20se%20pol.jpg

شما برو up.--------.com بعد اونجا عکسو آپلود کن و لینک عکسو اینجا وارد کن

m1366
11-10-2011, 18:34
روزگارم خوش نیست...

دوست گلم سلام
عکست قشنگه فقط تناسب تصویر با شخص به نظر من رغایت نشده
اگه پایه چراغ ها و ساختمان پشت تصویر کامل مشخص بود بهتر میشد
اما نام تصویر وقتی قراره تهایی باشه سوژه بهتره یه جاده که تا دور دست ادامه داره هدف عکاسی باشه
ممنون
موفق باشید

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:31 PM ----------

تنهای تنها

تنهایی داشتم با قطار به مشهد میرفتم که تو راه این درخت تنها رو دیدم

سلام دوست عزیز
یکم زوم میکردی از دیوار بلوکی عبور میکردی یه عکس قشنگتر میشد
اگه میشد دستتو موقع گرفتن عکس پایین بگیری که بالای کوه یه کم از اسمان هم مشخص باشه عالیترم میشد
موفق باشی

mhdashtdar
12-10-2011, 01:53
sony hx100v

AliSub
12-10-2011, 14:57
منو تنهایی

یه عکس فوق العاده
به نظر من بی نقص بی نقصه

روزگارم خوش نیست...

عکس خیلی قشنگیه/
سیاه و سفید کردنش هم خیلی کار خوبیه.
ولی یه چیز که به نظر میاد تو عکس اینه که ای کاش جاده نا تمام بود و از همه مهمتر اینه مینشستید عکس میگرفتید. یه جورایی در افق دید سوژه میزاشتید دوربینو.:40:

شالیزار...

خیلی قشنگه
ولی حس میکنم کادر یکم کجه و نور عکس هم پایینه:40:

a.g g.a
12-10-2011, 15:39
سلام
نظرتون دریاره این عکس چیه؟
به نظر شما چه طور ادیتش کنم؟

pm505
12-10-2011, 17:23
سلام
واقعا نمی رسم عکس بذارم
اگه ایرادات عکسو بگید ممنون می شم:11:

Fox
12-10-2011, 17:33
سلام

به نظرم نرده ها و میله های اطراف نوک تیر چراغ برق (اطراف لامپها) رو از مبدا اونها پاک کن و به اطراف چراغها و پرنده کمی فضای خالی بده... :10:

Spak
12-10-2011, 23:38
سلام

این عکس خوراکش سیاه و سفیده فقط ...:10:

Spak
12-10-2011, 23:44
سلام
واقعا نمی رسم عکس بذارم
اگه ایرادات عکسو بگید ممنون می شم:11:

تصویر یکم مات هست
رنگ تصویر به دل نمیشینه
کادر بندی خوب نیست ، سرش کامل بود بهتر بود
اون کله پشت سری و پارچه قرمز هم رو اعصابه ! نمیذاره آدم رو عکس متمرکز بشه ..

این هم ایراداتی که من دیدم و خواستید که بگم ..

منتظر کارهای بعدی شما هستیم ..:40:

a.g g.a
13-10-2011, 10:05
سلام
به نظرتون بهتر شد؟

آقای فاکس تغییراتی که شما گفتید زمان زیادی می بره متاسفانه الآن نمی تونم اعمالشون کنم

ELSIN
13-10-2011, 12:19
Mother I’m lost without you

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]’m%20lost%20without%20you%20.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]’m%20lost%20without%20you.jpg

من خودم سیاه و سفید رو بیشتر میپسندم ، شما چی ؟؟

pm505
14-10-2011, 12:34
تصویر یکم مات هست
رنگ تصویر به دل نمیشینه
کادر بندی خوب نیست ، سرش کامل بود بهتر بود
اون کله پشت سری و پارچه قرمز هم رو اعصابه ! نمیذاره آدم رو عکس متمرکز بشه ..

این هم ایراداتی که من دیدم و خواستید که بگم ..

منتظر کارهای بعدی شما هستیم ..:40:

سلام
ممنون که نظر دادید
حق با شماست اون کله پشت سرش وقسمت قرمز لباسش کار رو خراب کرده.راجب کادر اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید
راجب رنگ و ماتی تصویر خودم به عمد اینجوریش کردم

اینم یه عکس دیگه که به امید خدا توضیحاتش +عکس های مرتبط باهاش رو تو روزهای آینده میذارم
منتظر نظراتتون هستم

a.g g.a
14-10-2011, 14:11
سلام
اگه میشه ادیت پیشنهادی تون رو برای این عکس بذارید

این ادیتیه که خودم کردم(می دونم خوب نشده)

mhdashtdar
14-10-2011, 17:45
مراسم تدفین...

Samin_System
14-10-2011, 19:43
دره ده - توابع فیروزکوه

پانوراما - 2 شات

Canon G10
F 8.0
1/80 Sec
ISO 80

Samin_System
14-10-2011, 21:51
مراسم تدفین...

دوست عزیز اگه اجازه بدید جسارتا چند مورد رو درباره عکس عرض کنم .
اول اینکه عکس باید این توانایی رو داشته باشه که بدون عنوان هم منظور رو برسونه . حالا اگه از عکس شما عنوان رو حذف کنیم آیا باز هم موضوع تدفین به ذهن میاد ؟
دوم اینکه نویز عکس زیاده .
و سوم اینکه توده سفیدی که در مرکز کادر هم قرار گرفته خیلی بزرگه و تمام عکس رو تحت تاثیر خودش قرار داده که به نظرم می تونست کوچیکتر و متمرکز تر باشه .
عکس به عنوان ضد نور زیباست ولی با فاصله کمتر و نزدیک شدن به سوژه می تونستید ضد نور زیباتری خلق کنید .
موفق باشید .

Fox
15-10-2011, 11:29
سلام
اگه میشه ادیت پیشنهادی تون رو برای این عکس بذارید

این ادیتیه که خودم کردم(می دونم خوب نشده)

سلام؛ کنتراست عکس رو بالاتر ببر و به عکس ته رنگ گرم (زرد-نارنجی) بده...

مراسم تدفین...

یه خط افقی در وسط عکس رسم کن و نیمه بالای عکس رو به طور کامل حذف کن، مقدار کمی هم از سمت چپ و راست عکس برش بزن...
کنتراست رو خیلی بالاتر ببر...

:40: