PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [اختصاصی کاربران] آخرین عکس هایی که گرفتیم (( حجم عکسها حداکثر 300 کیلوبایت))

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Damian
16-07-2011, 22:14
ISO Speed 400
Av 3.0
Tv 1/100
EV 0

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aless
16-07-2011, 23:25
ISO Speed 400
Av 3.0
Tv 1/100
EV 0

به نظرم دی90 والا مقام را خریدیا!
درسته؟!

Damian
16-07-2011, 23:42
به نظرم دی90 والا مقام را خریدیا!
درسته؟!
بله
به نظرم با توجه به قیمت خوبش در Half Frame ها انتخاب خوبی بود
درسته D7000 هم بود ولی به نظر خود من مزیت های D7000 نسبت به D90 که خیلی هم نیستند به کار من نمیومد ( با توجه به اختلاف قیمت تقریبا 500 تومنی این دو دوربین )

این هم همینجوری میذارم

Spak
17-07-2011, 07:43
سلام
با توجه به عکسی که گذاشتم برای ادیت کردن و کسی اینکار رو نکرد خودم ادیت شدش رو میذارم :

NirvanaH
17-07-2011, 09:05
ISO 200
Av 3.0
Tv 1/20
EV 0

خدایا با نام تو
با سلام به همگی و تبریک به مناسبت این عید عزیز.
خوبی امین جان.دوربین تازه مبارک باشه. عکس جالبیه.

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:50 AM ----------

سلام
با تشکر از دوستانی که راجع به کارهای من بحث کردن خدارو شکر می کنم که بالاخره یه جایی پیدا کردم که عکسامو آپلود کنم و یه عده عکاس نقد واقعی بکنن. چون از سایت عکاسی دات کام هم چیزی عایدم نشد. من چون عکاسی رو به طور کاملا تجربی یاد گرفتم از لحاظ تئوری و ادیت عکس ها خیلی ضعیفم. بخاطر همین هرچی بیشتر و تندتر از کارم ایراد بگیرید بیشتر خوشحال میشم. خیلی لطف می کنید که نظر میدید. ضمنا علی آقا مصیبت وارده رو تسلیت میگم داداش. ایشالا غم آخرت باشه. از آقا حامد هم خیلی ممنونم که خوب نقد می کنن. :11:

با سلام
دوست خوبم، کادر بندی خوبی رو اعمال کردی.عکس هات واقعاً عالی هستند. فقط چند تا نکته میمونه: اول اینکه در عکس اول به دلیل نور کافی و نسبتا زیاد بهتر بود که دریچه رو زیاد باز نذاری و ایزو رو به حداقل برسونی تا عکس حالت زیبایی بگیره. عدم رعایت این امر در عکس اول باعث شده که یه خورده نویز بالا بره و اون کیفیتی رو که باید از دوربین بگیری رو نتونی ازش بگیری. ولی در کل کارت عالیه:40:

---------- Post added at 09:56 AM ---------- Previous post was at 09:55 AM ----------

سلام اینو با مو بایل گرفتم اصلا با دوربین نمی تونم اینجوری بگیرم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با سلام
دوست عزیز، سایر عکسها باز نشد! این عکس هم خوبه ولی یکی از ایراداش نور زیادی هست که از سمت چپ کادر داره کادر رو اذیت میکنه و تندی نسبتاً شدیدی رو اون گوشه بوجود آورده!

---------- Post added at 09:57 AM ---------- Previous post was at 09:56 AM ----------

ISO Speed 100
Av 5.0
Tv 1/400
EV 0

با سلام
خوبی داش امین، از فوکوس خطی خوبی در این عکاسی استفاده کردی. فقط از یان به بعد در حالت زوم که خواستی عکاسی کنی، کادر بالا رو یه خورده کم کن.البته نه در حدی که کادر رو خراب کنهو همین حالت رو حفظ کن. فقط یه نمه بالا رو کم کن. با نرم افزار هم میشه. در کل عالیه:40:

---------- Post added at 10:01 AM ---------- Previous post was at 09:57 AM ----------

عکسایی که از تو آرشیو میارم با امضا قبلیمه :31:

با سلام
عکس به شدت هر چه تمام دارای نور پردازی ناهماهنگ است.در ویرایش رنگها به شدت تند شد.(Sharp). این امر باعث شده عکس حالتی مصنوعی به خودش بگیره. سوژه رو هم تحت تأثیر قرار داه. در ضمن با تنظیمات خود دوربین هم میشه این جوری عکس گرفت و نیازی به ویرایش اینجوری نیست.فقط کافیه Sharpansرو دستکاری کنی!!!

---------- Post added at 10:02 AM ---------- Previous post was at 10:01 AM ----------

:40:
با سلام
خوبی داداش احسان. عیدت مبارک. عکس زیبا با اون حالت نوستالژیکی که بهش دادی. مخصوصا اون نویز ملایمی که بهش دادی.
...:::...دوستان توجه داشته باشند که در حالت عکاسی از نبم قد یا تمام قد در حالت پلان باز، سوژه رو باید در جایی قرار دهیم که زیاد بیننده رو اذیت نکنه. در این عکس حالت کومپوزوسیون(در عکاسی حالتی است که عکاس از پشت ویزور دوربین، که داره به سوژه نگاه میکنه باید کادر رو به 9 قسمت تقسیم کنه که 4 نقطه همدیگرو قطع کنن. این نقاط ،نقطه های اصلی در کادر هستند.دراین حالت باید عکس رو در جاهایی از این نقطه ها قرار بدیم که آزار دهنده نباشه...:::... احسان با اجازت:
که احسان عزیز بهترین نقاط رو برای جا دادن سوژه انتخاب کرده.
چون عکس خوبی بود گفتم یه خورده در مورد توضیح بدم. چون بیشتر عکسهای داش احسان، ویرایش نشده. یا در حد خیلی مناسب ویرایش شده:40:

---------- Post added at 10:02 AM ---------- Previous post was at 10:02 AM ----------

این عکسهارو من با دوربین FZ40 انداختم هیچکدوم ادیت نشدن فقط سایز و حجم عکسهارو تا جایی که میشد کم کردم که دوستان به مشکل بر نخورن , اون عکس منظره شب رو بدون سه پایه و با 6 ثانیه تمرکز قوی زیر باد شدید انداختم که تا جایی که میشد سعی کردم دستم نلرزه :31: البته لرزش گیر دوربین هم کمک کرده.

با سلام
دوست عزیز و خوبم، کادر بندی عکس اول زیاد جالب نیست. عکس اول، که به عکاسی در شب معروف است! باید از دریچه باز و Fپایین استفاده کرد. در حالت پلان باز هم بهتره که از فیلترهای لنز هم در عکاسی شب استفاده به تا نورهای تابیده شده به لنز حالت زیبایی بگیرن. عکسهای دوم سوم که سومی حالت زوم دومی است! بهتر بود زوم رو بیشتر میکردید تا سوژه اصلی ، یعنی قایق سوار رو زیر پرتو غروب قرار میدادی و سوژه رو یه خورده بزرگتر میکردی تا در نگاه اول چشم رو به سمت خودش بکشه. در کل عکس سوم از دوتای اولی بهتره شده:40:

---------- Post added at 10:03 AM ---------- Previous post was at 10:02 AM ----------

ISO Speed 400
Av 3.0
Tv 1/100
EV 0

امین جان، داداش، عکسای باحال و ...
فقط در حالت زوم که از گلها می خوای عکی بگیری، روی stamens(همون پرچم ها) فوکوس کنی و اجازه بدی بقیه نقاط ملایم تر از این نقطه بیفته تا عکس حالت زیباتری به خودش بگیره:

---------- Post added at 10:04 AM ---------- Previous post was at 10:03 AM ----------

بله
به نظرم با توجه به قیمت خوبش در Half Frame ها انتخاب خوبی بود
درسته D7000 هم بود ولی به نظر خود من مزیت های D7000 نسبت به D90 که خیلی هم نیستند به کار من نمیومد ( با توجه به اختلاف قیمت تقریبا 500 تومنی این دو دوربین )

این هم همینجوری میذارم

امین جان. کادر بندی قابل قبولی داره. فقط اون تیر برقها سمت چپ عکس یه خورده کیفیت کادر رو آورده پایین! راستی با D90 عکسهایی میگیری، باید عین آینه باشه ها!!!

---------- Post added at 10:05 AM ---------- Previous post was at 10:04 AM ----------

سلام
با توجه به عکسی که گذاشتم برای ادیت کردن و کسی اینکار رو نکرد خودم ادیت شدش رو میذارم :

چی بگم والا. بد نیست. ولی عکاسی با جنبه ویرایش از نظر من زیاد جالب نیست. به هر حال هر کی یه نظری داره.:40:

حامد:11:

Damian
17-07-2011, 10:36
امین جان، داداش، عکسای باحال و ...
فقط در حالت زوم که از گلها می خوای عکی بگیری، روی stamens(همون پرچم ها) فوکوس کنی و اجازه بدی بقیه نقاط ملایم تر از این نقطه بیفته تا عکس حالت زیباتری به خودش بگیره:

امین جان. کادر بندی قابل قبولی داره. فقط اون تیر برقها سمت چپ عکس یه خورده کیفیت کادر رو آورده پایین! راستی با D90 عکسهایی میگیری، باید عین آینه باشه ها!!!

با تشکر از حامد عزیز و تبریک عید نیمه شعبان به همه دوستان
فقط در مورد کیفیت عکسها باید بگم چون نقاط فوکس فرق میکنه و سایز عکسها پایین اومده این نقاط زیاد واضح نیستند و عکس رو بی کیفیت نشون میده ( با توجه به عمق میدان کم در عکسهای ماکرو البته به انتخاب خودم )
البته میدونم در مورد عکس دوم منظورت از کیفیت سطح عکس بود
در کل خیلی کار دارم تا راه بیفتم ( نقطه ضعفم بیشتر همین فوکسه )
با تشکر از نقدهای خوبت ( جدی میگم دقیقا عیبهای عکسها رو بیان میکنی)
در مورد ویرایش عکس هم کاملا با هم هم عقیده ایم

NirvanaH
17-07-2011, 10:55
با سلام
...:::...همدان.همدان.گنجنامه...:: :...

Spak
17-07-2011, 12:16
با سلام

حامد جان با این نقد هایی که شما میکنی فکر نمیکنی همچین عکسی از شما نباید دید !؟
کادر اصلا خوب نیست و ظاهرا کراپ شده و اصلا هیچ مفهومی نداره (بجز اینکه ظاهرا ایشون دارن نماز میخونن )
حالا فکر کن این عکس رو من گذاشتم ، خودت یه نقدی روش بکن . ببینم چیکار میکنی :31:

NirvanaH
17-07-2011, 13:12
حامد جان با این نقد هایی که شما میکنی فکر نمیکنی همچین عکسی از شما نباید دید !؟
کادر اصلا خوب نیست و ظاهرا کراپ شده و اصلا هیچ مفهومی نداره (بجز اینکه ظاهرا ایشون دارن نماز میخونن )
حالا فکر کن این عکس رو من گذاشتم ، خودت یه نقدی روش بکن . ببینم چیکار میکنی :31:

با سلام
دوست عزیز، این عکس رو من نزدیک به 5سال پیش با یه دوربین کامپکت از فاصله 30متری گرفتم.اون موقع تجربه عکاسی کردنم زیاد بالا نبود.الآنم زیاد نیست!ولی خب بیشتر از قبله.

در مورد چگونگی عکاسی هم تا حالا کسی رو سراغ ندارم که بعد از دوربین دست گرفتن شاهکار خلق کنه!
در مورد کادر و سایر موارد هم نظر خودتون رو در قالب یه نقد بدین.خوشحال میشم.البته کاملا علمی!
در مورد Cropهم باید بگه که مسافت زیاد از سوژه، باعث افت کیفیت شده که دلیلش هم زوم بسیار زیاد با یه دوربین کامپکت هستش.
در مورد نقد هم من با آغوش باز پذیرای نقدهای منطقی هستم. البته من مثل شما کنار هر عکس تاریخ اون رو نمیگم که این قدیمییه یا جدیده!
در مورد نوع سوژه هم کاملا مشخصه.نیازی به توضیح نداره!
در مورد نقد توسط خود عکاس هم، اصلا چیز جالبی نیست.
در مورد فکر آخری هم، باید بگم که یه همچین چیزی امکان نداره. چون این عکس کار خودمه نه کار شما!

Aless
17-07-2011, 16:42
با سلام

حرفی برای گفتن ندارم.

SIMON137
17-07-2011, 23:28

Spak
18-07-2011, 07:49

*Alucard*
18-07-2011, 10:21
با سلام
دوست عزیز و خوبم، کادر بندی عکس اول زیاد جالب نیست. عکس اول، که به عکاسی در شب معروف است! باید از دریچه باز و Fپایین استفاده کرد. در حالت پلان باز هم بهتره که از فیلترهای لنز هم در عکاسی شب استفاده به تا نورهای تابیده شده به لنز حالت زیبایی بگیرن. عکسهای دوم سوم که سومی حالت زوم دومی است! بهتر بود زوم رو بیشتر میکردید تا سوژه اصلی ، یعنی قایق سوار رو زیر پرتو غروب قرار میدادی و سوژه رو یه خورده بزرگتر میکردی تا در نگاه اول چشم رو به سمت خودش بکشه. در کل عکس سوم از دوتای اولی بهتره شده

کادر بندی عکس اول چون از اون جایی که من ایستاده بودم تقریبا تنها جایی که میشد عکس گرفت همین زاویه بود و دریچه دوربین رو هم به علت زومی که دوربین کرده بود نمیشد بیشتر از این باز کرد..
در کل از نظر شما ممنون.

far2009
18-07-2011, 11:42
یک توضیح نسبتا علمی هم بدم . همان طور که تو تصویر هم مشخص هست شهد گل به پرزهای زنبور چسبیده است و برای انتقال شهد استفاده می شود.

keykavoos
18-07-2011, 12:04
یک توضیح نسبتا علمی هم بدم . همان طور که تو تصویر هم مشخص هست شهد گل به پرزهای زنبور چسبیده است و برای انتقال شهد استفاده می شود.

سلام با اجازه عکس یکم شلوغه و صورت زبنور فوکوس نیست و به جاش پاهاش فکوسه. بد نبود یه کراپ از عکس می زدید که خلوت تر هم بشه.

keykavoos
18-07-2011, 12:17
سلام

با سلام به نظرم عکس فوق العاده ای شده محمد جان خودم که عاشق این عکسای موشن بلر هستم و تاحالا که یه ساله عکاسی می کنم نتونستم یه دونه خوبشو محض رضای خدا بندازم. :31: در کل عکس قبل ادیت هم خوب بود اما بعد ادیت کاملا یه عکس تبلیغاتی از پرشیا شده که می تونی بفروشی به ایران خودرو.:27:
راستی ثابت ایستاده بودی شاتو زدی (یعنی داشتی می چرخیدی) یا تو وسیله دیگه درحال حرکت بودی؟

با سلام
دوست خوبم، کادر بندی خوبی رو اعمال کردی.عکس هات واقعاً عالی هستند. فقط چند تا نکته میمونه: اول اینکه در عکس اول به دلیل نور کافی و نسبتا زیاد بهتر بود که دریچه رو زیاد باز نذاری و ایزو رو به حداقل برسونی تا عکس حالت زیبایی بگیره.[COLOR=Silver][COLOR=Black] عدم رعایت این امر در عکس اول باعث شده که یه خورده نویز بالا بره و اون کیفیتی رو که باید از دوربین بگیری رو نتونی ازش بگیری. ولی در کل کارت عالیه:40:

با سلام
حامد جان نویز بالا بخاطر کم کردن حجم عکسه. بالاخره عکس 10 مگی رو وختی میاری زیر 100 کیلو همین میشه دیگه :31: وگرنه ایزو 100 هست و سرعت شاتر 2000 البته دهنه دیاف 5.6 هست که به نظر خودم بهتر بود تنگ ترش می کردم که عمق میدون یکنواخت تر بشه اما بخاطر عجله ای که داشتم فرصت برای تنظیم نداشتم. شاتو زدم و فرار کردم. ولی خیلی ممنونم که وخت می ذاری نظر می دی و تایپ می کنی. :11:

keykavoos
18-07-2011, 13:45

فقط یکم چشماش در حدی که باید فوکوس نشده:41:

wordist
18-07-2011, 18:56
درختچه انار
کراپ شده و تغییر سایز داده شده و بدون ادیت دیگر
Camera : Panasonic FZ35

SIMON137
19-07-2011, 00:44

rostamiani
19-07-2011, 03:17
لطفا حجم عکس های خودتون رو پایین نگه دارید
اگه کیفیت عکس های JPEG که می سازید رو حدود 70 یا 80 درصد تنظیم کنید افت کیفیت خاصی توی عکس به وجود نمیاد ولی حجمش خیلی کم تر میشه :10:

این عکس رو تازه نگرفتم ولی امشب با Lightroom 3 ادیتش کردم :)

Panasonic FZ35
ISO-80
f/4.0
1/100s

*Alucard*
19-07-2011, 14:10
این عکسم با FZ40 گرفتم با فتوشاپ یکم ادیتش کردم.

Spak
19-07-2011, 18:15
با سلام به نظرم عکس فوق العاده ای شده محمد جان خودم که عاشق این عکسای موشن بلر هستم و تاحالا که یه ساله عکاسی می کنم نتونستم یه دونه خوبشو محض رضای خدا بندازم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در کل عکس قبل ادیت هم خوب بود اما بعد ادیت کاملا یه عکس تبلیغاتی از پرشیا شده که می تونی بفروشی به ایران خودرو.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی ثابت ایستاده بودی شاتو زدی (یعنی داشتی می چرخیدی) یا تو وسیله دیگه درحال حرکت بودی؟

ممنون ، لطف دارید
این جور عکسها رو "پانینگ" میگن ! برای ثبشون هم باید تمرین کنی ( بهتره که تو حالت زوم گرفته بشه تا واید چون که خطای دست کمتر میشه )
منم ثابت وایستاده بودم . چند نمونه از این پانینگها دارم ، رسیدم میذارم .. :10:

ali6803
19-07-2011, 18:35
SONY HX100V

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:31 PM ----------

SONY HX100V

بدون سه پایه وبدون هیچ دستکاری در نرم افزار

SIMON137
19-07-2011, 23:47

Spak
20-07-2011, 08:23
SONY HX100Vعکس اول رو باید از پایین میگرفتی طوری که لیولن تو کادر نباشه و فقط قطره تو عکس باشه لیوان کلا عکس رو خراب کرده
عکس دوم هم ماه مات شده و احتمالا فکوس نبوده ، کادر هم خرابه ماه باید وسط باشه اطراف ماه هم اوور شده...

behnam99
20-07-2011, 09:45
[QUOTE=mortal kombat 2008;6187314]دوربین : fuji film s1500
این عکس رو همین امروز به صورت سوپر ماکرو گرفتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][COLOR="Silver"]

زیباست ولی به نظر من اگه زاویه دیدتون رو میتونستید عوض کنید خیلی بهتر میشد

behnam99
20-07-2011, 10:25
صدای ساحل

:40:[/QUOTE]

فکر میکنم بهتره عکسهای این مدلی رو قسمت جلوی تصویر یعنی جایی که به دوربین نزدیکتره رو وضوح بدین و روی این قسمت فوکوس داشته باشین
موفق باشید

rezvani2010
20-07-2011, 10:53
سلام دوستان. من خیلی اماتورم. این اولین عکسمه تو این سایت. خوشحال میشم با نظرات کارشناسانتون منو یاری کنید:20:

NirvanaH
20-07-2011, 17:04
خدایا با نام تو
با سلام
به شخصه بسیار خوسحالم که چینی نقد در تاپیک کم کم شکل گرفت تا دوستان کارهای خود رو در بوته نقد دیگران ببینند و در اصلاح کردن مشکلات و احیاناً نقص های کارشان اقدام کنند تا شاهد پیشرفت سریع در کارشون باشند. کار نقد با دست نوشته هایی که به عنوان نقد می نوشتم! دوباره کلید خورد تا باز هم شاهد نظرهای های خلاقانه از سمت دوستان باشیم. فقط یک نکته بسیار بسیار ظریف را در نقد رعایت کنید آن هم پرهیز از نقد جانب دارانه ست!!!
من عکسی رو در تاپیک قرار دادم . در پی آپلود این عکس هدفی رو دنبال می کردم، که خدارو شکر به هدفم هم رسیدم. هدف بررسی بازخورد برخی دوستان اهل فن!!! بود که جبهه و جانب را در کار لحاظ کرده بودند آن هم به خاطر نقد عکسهای آنها توسط شخص من که ظاهراً این عکس صحنه ی بسیار خوبی برای تاخت و تاز شان شده بود تا دلخوری چند هفته ای خود رو خالی کنند!!! آن هم به بهترین نحو ممکن.
غرض از این دست نوشته، توصیه ای است برادرانه: هیچ گاه در بوته تقد آنقدر فشار و تندی به خرج ندهیم که کار به شکستن چینی و بند زدن برسد.
امیدوارم که دوستان همین طور کاهای همدیگر رو به خوبی نقد کنند(البته به دور از هر گونه توهین!) و این روند در تاپیک ادامه داشته باشه.انشاالله.
از این به بعد هم دیگه دوستانی که از دست نقدهای من عاصی شده بودند، دیگه نقدی به اسم من نمی بینند و میتونن راحت به کارشون ادامه بدن.
از احسان عزیز هم به خاطر اظهار لطفش ممنونم.

یا حق.

*Alucard*
20-07-2011, 18:27
عکس با نوکیا N8
ادیت شده با فتوشاپ.

Aless
20-07-2011, 19:01
خدایا با نام تو
با سلام
به شخصه بسیار خوسحالم که چینی نقد در تاپیک کم کم شکل گرفت تا دوستان کارهای خود رو در بوته نقد دیگران ببینند و در اصلاح کردن مشکلات و احیاناً نقص های کارشان اقدام کنند تا شاهد پیشرفت سریع در کارشون باشند. کار نقد با دست نوشته هایی که به عنوان نقد می نوشتم! دوباره کلید خورد تا باز هم شاهد نظرهای های خلاقانه از سمت دوستان باشیم. فقط یک نکته بسیار بسیار ظریف را در نقد رعایت کنید آن هم پرهیز از نقد جانب دارانه ست!!!
من عکسی رو در تاپیک قرار دادم . در پی آپلود این عکس هدفی رو دنبال می کردم، که خدارو شکر به هدفم هم رسیدم. هدف بررسی بازخورد برخی دوستان اهل فن!!! بود که جبهه و جانب را در کار لحاظ کرده بودند آن هم به خاطر نقد عکسهای آنها توسط شخص من که ظاهراً این عکس صحنه ی بسیار خوبی برای تاخت و تاز شان شده بود تا دلخوری چند هفته ای خود رو خالی کنند!!! آن هم به بهترین نحو ممکن.
غرض از این دست نوشته، توصیه ای است برادرانه: هیچ گاه در بوته تقد آنقدر فشار و تندی به خرج ندهیم که کار به شکستن چینی و بند زدن برسد.
امیدوارم که دوستان همین طور کاهای همدیگر رو به خوبی نقد کنند(البته به دور از هر گونه توهین!) و این روند در تاپیک ادامه داشته باشه.انشاالله.
از این به بعد هم دیگه دوستانی که از دست نقدهای من عاصی شده بودند، دیگه نقدی به اسم من نمی بینند و میتونن راحت به کارشون ادامه بدن.

یا حق.

حامد جان این صحبت ها یعنی چه؟!!
اگه منظورت منم که توی نقد عکس شما بهتون گفتم اگه جایی مشکل داری بگو تا بحث کنیم.
منم اولین نفری بودم که با شما توی این تاپیک باب دوستی را باز کردم.
بعدشم شما همه عکس های چند صفحه قبل را به هر شکلی بود نقد میکردید ولی کسی امد بگه چرا؟! پس شما هم در مقابل نقد عکست صبور باش و اگه فکر میکنی اشتباهه به قول خودت با دلایل علمی بیا و بحث کن.

من نمیدونستم یک نقد ساده اینقدر روی ذهن شما تاثیر میزاره والا هرگز نقد نمیکردم.
از این بابت اگه باعت تکدر خاطرتون شدم عذر میخوام.
یا حق.

rostamiani
20-07-2011, 20:24
حامد جان این صحبت ها یعنی چه؟!!
اگه منظورت منم که توی نقد عکس شما بهتون گفتم اگه جایی مشکل داری بگو تا بحث کنیم.
منم اولین نفری بودم که با شما توی این تاپیک باب دوستی را باز کردم.
بعدشم شما همه عکس های چند صفحه قبل را به هر شکلی بود نقد میکردید ولی کسی امد بگه چرا؟! پس شما هم در مقابل نقد عکست صبور باش و اگه فکر میکنی اشتباهه به قول خودت با دلایل علمی بیا و بحث کن.

من نمیدونستم یک نقد ساده اینقدر روی ذهن شما تاثیر میزاره والا هرگز نقد نمیکردم.
از این بابت اگه باعت تکدر خاطرتون شدم عذر میخوام.
یا حق.

سلام به همگی
راستش زیاد فرصت نداشتم ولی نتونستم همینطور از اینجا رد بشم و چیزی نگم .امیدوارم این صحبت ها به رفع سوء تفاهم ها کمک کنه

در مورد نقد کردن من هم با هر دو شما دوستان موافقم و دلیل اصلی اینکه دیگه زیاد عکس نمی زارم همینه که این اواخر دوستان بیشتر یا تعریف می کنن یا لایک می زنن (البته لطف دارند) :31:

ولی همین نقد مفید هم روش داره.حتما می دونید همیشه حتی وقتی خیلی ایراد توی چیزی می بینید بهتره اول یکی دو مورد از خوبی ها رو بگید بعد برید سراغ مشکلات تا تاثیر بیش تری داشته باشه و طرف مقابل هم راحت تر قبول کنه

به نظر من در این مورد NirvanaH حق دارند.با اینکه عکسشون مشکلات زیادی داره و Aless با حوصله هر مشکلی رو که در عکس به نظرشون رسید توضیح دادند ،به نظر من لحنشون مناسب نبود .مخصوصا اون جملات اول که عکس رو با خاک کوچه یکی کردند :19:
دیگه عکسشون این قدر هم خراب نیست که لایق این جملات باشه :"حامد جان اگه فکر میکنی عکست خوب نیست مجبور نیستی اینجا قرار بدی!"
اگه منم بودم بهم بر می خورد و حداقل تا مدتی دست و دلم به عکاسی نمی رفت
فکر می کنم خیلی بهتره که اول خوبی های عکس رو بگیم بعد مشکلات رو لیست کنیم یا راهکار ارائه بدیم. البته می دونم نیت اصلی همه دوستان اینجا چیه ولی روش ارتباط می تونه خیلی تاثیر بزاره .لطفا به این مورد هم توجه کنید

انشاالله عکس ها و نقد های بیشتری از شما ببینیم :10:
متشکرم

Spak
20-07-2011, 21:43
خدایا با نام تو
با سلام

یا حق.
اصلا از شما چنین انتظاری نمیرفت !! اومدی یه عکس گذاشتی تا ببینی کی دق و دلی داره بیاد خالی کنه !؟ منظورت از دوستان اهل فن که اومدن جانب داری کردن کیا بوده ؟ و حالا چجوری جانب داری کردن ؟ در ضمن از این حرف شما که گفتی تاخت و تازشان اصلا خوشم نیمد این جور که شما گفتی ظاهرا 2-3 نفر اینجا روی کاراشون ادعا میکنن یا از خود راضین، شما اومدی روی عکسشون ایراد گرفتی اومدن دق و دلی خالی کردن . که اینجا من همچین کسی رو نمیشناسم !
اصلا رو چه حساب همچین حرفی داری میزنی !!!؟؟ اومدی داری نقد میکنی ما هم استقبال کردیم دیگه این حرف ها چیه !!!؟

به نظر من در این مورد NirvanaH حق دارند.با اینکه عکسشون مشکلات زیادی داره و Aless با حوصله هر مشکلی رو که در عکس به نظرشون رسید توضیح دادند ،به نظر من لحنشون مناسب نبود .مخصوصا اون جملات اول که عکس رو با خاک کوچه یکی کردند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگه عکسشون این قدر هم خراب نیست که لایق این جملات باشه :"حامد جان اگه فکر میکنی عکست خوب نیست مجبور نیستی اینجا قرار بدی!"
اگه منم بودم بهم بر می خورد و حداقل تا مدتی دست و دلم به عکاسی نمی رفت

جناب رستمیان چرا اینقدر دل نازکی !؟:31:
به نظر من Aless حرف کاملا منطقی زده . . .

*Alucard*
20-07-2011, 22:02
به نظر من همینکه یک کاری بهش انتقاد وارد میشه چه مثبت چه منفی یعنی اینکه بهش توجه شده. لطفا بحث دلگیری و ... بزارین کنار هر کس نظر خاص خودش رو داره همیشه در مورد موفق ترین و بهترین کارها هم انتقادات منفی وجود داره زیاد از نظرات هم دلگیر نشین.

abera
21-07-2011, 00:25
صدای ساحل

فکر میکنم بهتره عکسهای این مدلی رو قسمت جلوی تصویر یعنی جایی که به دوربین نزدیکتره رو وضوح بدین و روی این قسمت فوکوس داشته باشین
موفق باشید[/QUOTE]
دوست عزیز شاید شما درست بگین اما این کاملا بستگی به سلیقه داره. بعضی مواقع ساختار شکنی میتونه در زیبا شدن نتیجه کار کمک کنه.

خدایا با نام تو
در پی آپلود این عکس هدفی رو دنبال می کردم، که خدارو شکر به هدفم هم رسیدم. هدف بررسی بازخورد برخی دوستان اهل فن!!! بود
بعید میدونم هدفت این بوده باشه:27:. حامد جان کسی با نقدهای شما مشکلی نداره:10:.

سلام به همگی

Aless با حوصله هر مشکلی رو که در عکس به نظرشون رسید توضیح دادند ،به نظر من لحنشون مناسب نبود .مخصوصا اون جملات اول که عکس رو با خاک کوچه یکی کردند :19:

سلام جناب رستمیانی عزیز با تمام گفته های شما موافقم به غیر از این جمله ALESS که من کاملا با ایشون موافقم. کاش همه مثل ایشون حوصله داشتن و همه مشکلات عکسامون رو میگفتن تا در کارمون پیشرفتی حاصل بشه. و واقعا اگه جناب حامد میدونستن عکسشون خوب نیست مجبور نبودن اینجا قرارش بدن . لااقل باید ثبتی از ایشون میدیدیم که حرفی برای گفتن در برابر نقدهاشون نمونه . هرچند من حامد رو بیشتر به عنوان منتقد میبینم ویک منتقد عکس حتما نباید عکاس هم باشه به عنوان مثال بهترین و معروفترین منتقدین سینما حتی توانایی ساختن یک فیلم در حد متوسط رو ندارند اما در بهتر شدن روند فیلم سازی در دنیا تاثیر چشمگیری دارند. امیدوارم حامد به کارش در اینجا ادامه بده.
یا علی

ELSIN
21-07-2011, 00:32
من اون بحث های صفحه قبل با این صفحه رو نخوندم اما نخونده میتونم بگم بحث خوبی نیست لطفا تمومش کنید

-------------

تقدیم به علی

f/7.1
60sec
ISO-80

abera
21-07-2011, 00:41
عالیه فوکوس کنترل نور رنگ همه چی خوبه کاش کادرو بازتر میگرفتی احسان.
منظورت ALIsub خودمونه؟

far2009
21-07-2011, 08:19
بدون شرح ...

نمی دانم به این عکس ها باید بخندم یا گریه کنم .

ELSIN
21-07-2011, 10:24
عالیه فوکوس کنترل نور رنگ همه چی خوبه کاش کادرو بازتر میگرفتی احسان.
منظورت ALIsub خودمونه؟

ممنون :10:
اخه دیگه زمین اجازه نمیداد :31: با اون سه پایه خراب :19:
بله علی خودمون :46:

-------------
نیمکت های شهر

Exposure time: 15
F number: 3.2
ISO speed rating: 80

Spak
22-07-2011, 06:52

Damian
23-07-2011, 09:59
Tv 1/200
Av 7.1
EV 0
ISO Speed 100
Focal Length 24mm

Spak
23-07-2011, 10:01
تاپیک خوابیده چرا ؟

این هم یه پانینگ دیگه

behnam99
23-07-2011, 10:43
Tv 1/200
Av 7.1
EV 0
ISO Speed 100
Focal Length 24mm

زیباست فقط نیاز به کمی تنظیم زاویه داشت که اگه رعایت میشد بهتر بود
سبز باشید و پایدار

keykavoos
25-07-2011, 10:59

آفرین امیر خان. کادر بندی عالی و ادیت عالی چه شات دلنشینی پدید آوردی. از اون عکسایی شده که دیدنش از دیدن منظره اصلی لذتبخش تره! :31:

ممنون ، لطف دارید
این جور عکسها رو "پانینگ" میگن ! برای ثبشون هم باید تمرین کنی ( بهتره که تو حالت زوم گرفته بشه تا واید چون که خطای دست کمتر میشه )
منم ثابت وایستاده بودم . چند نمونه از این پانینگها دارم ، رسیدم میذارم .. :10:

آفرین مرسی از توضیحی که دادی محمدجان. اتفاقا من فک می کردم چون تو حالت زوم لرزش دست بیشتر می افته باید واید گرفت! منم یکی گرفتم که نسبتا خوب شده فقط میذارمش که اگه لطف کنی برام ادیت کنی خودمم یه ادیت کردم که حالا زیاد به دلم ننشسته ادیتش. اگه لطف کنی یه توضیح مختصری هم بعدا راجبه ادیتش بدی خیلی عالی میشه. حالا اگه احساس می کنی این تاپیک جای مناسبی واسه این بحث نیست می تونیم بیرون تاپیک بحث کنیم.

hesam_g59
25-07-2011, 11:31
این عکسم چند روزی توی صفحه اول سایت عکاسی بود ..

Spak
25-07-2011, 11:37
فرین مرسی از توضیحی که دادی محمدجان. اتفاقا من فک می کردم چون تو حالت زوم لرزش دست بیشتر می افته باید واید گرفت! منم یکی گرفتم که نسبتا خوب شده فقط میذارمش که اگه لطف کنی برام ادیت کنی خودمم یه ادیت کردم که حالا زیاد به دلم ننشسته ادیتش. اگه لطف کنی یه توضیح مختصری هم بعدا راجبه ادیتش بدی خیلی عالی میشه. حالا اگه احساس می کنی این تاپیک جای مناسبی واسه این بحث نیست می تونیم بیرون تاپیک بحث کنیم.

شما اشکال کارتون اینه که کنتراست رو خیلی بردید بالا
فکر کنم تا این حد خوب باشه :

سیاه و سفیدش هم خوب میشه

Spak
25-07-2011, 16:47
وقتشه تو این گرما یکمی خنک شین، اونم زیر آبشار مارگون !! (عکس یکی از دوستان هست)

AMIR.KIK
25-07-2011, 17:57

Damian
25-07-2011, 23:03
ISO Under 200
F4.5
1/320s
105mm
0EV

keykavoos
26-07-2011, 12:59
وقتشه تو این گرما یکمی خنک شین، اونم زیر آبشار مارگون !! (عکس یکی از دوستان هست)

آفرین چقد خنک شدیم. اسپانسر عکس دیزل بوده؟ :31: خیلی تبلیغاتی شده.:20:
یه نکته بچه ها توروخدا فکر ما دایال آپی های بدبختم باشید. نذارید حجم عکسا از 200 کیلو بشتر بشه. پیر میشیم تا صفحه باز شه. عکسارم لطفا تو اسپویلر بذارید که دونه دونه لود کنیم زودتر باز شه. ممنون از توجهتون.

اینم عکس کتابخونه ای که جلوی حرم شاهچراغ هست اسمش یادم رفته.

---------- Post added at 12:59 PM ---------- Previous post was at 12:56 PM ----------

این عکسم چند روزی توی صفحه اول سایت عکاسی بود ..

توی بخش نقد روز سایت عکاسی هم نقدی که آقای بهنام فر روی همین عکس شما نوشتن منتخب شده.

Damian
26-07-2011, 19:32
1/200s
F25.0
ISO 100
EV -2
105mm

Samin_System
27-07-2011, 14:12
دوست عزیز با کراپ کردن و حذف بعضی از اشیاء و مواردی که چشم رو منحرف می کنه و اصلاح کادر می تونستی به عکس بهتری برسی . موفق باشید .

ELSIN
27-07-2011, 14:25

parinaz571
27-07-2011, 17:57
Panasonic TM70
کمی هم با فتو شاپ تغییرشون دادم.:11:

H_water
27-07-2011, 18:18
سلام دوستان... پس از مدتی بس خیلی خیلی طولانی ....:20:

H_water
27-07-2011, 18:25
سلام...

H_water
27-07-2011, 18:48
بازم سلاااااااااااامی گرم به گرمی..... بقیشو میدونین.. هههه هه

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 06:35 PM ----------

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:39 PM ----------

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

این گله هم تقدیم به همتون....

Spak
27-07-2011, 20:09

Damian
27-07-2011, 23:38
ISO 100
1/400s
F5
EV0
105mm

دوستان ببخشید اگه زیاد پست میدم

pm505
28-07-2011, 13:31
سلام
بعد از کلی نبودن
FZ40
F5.2
ISO100
sec1/160
دوستان ایرادات عکس رو بگن ممنون میشم:11:

keykavoos
29-07-2011, 14:03
سلام
بعد از کلی نبودن
FZ40
F5.2
ISO100
sec1/160

واقعا فک می کنید این عکس ایرادی هم داره؟ :31: یا می خواید مارو امتحان کنید؟:10:

pm505
29-07-2011, 16:47
واقعا فک می کنید این عکس ایرادی هم داره؟ :31: یا می خواید مارو امتحان کنید؟:10:

سلام
من کی باشم که بخوام دوستان رو امتحان کنم:10:
آره،به نظرم گلبرگای بالا سمت چپ عکس نبود بهتر می شد.

AliSub
29-07-2011, 17:40
سلام
بعد از کلی نبودن
FZ40
F5.2
ISO100
sec1/160

با این دوربین چنین عکسی گرفتن فوق العاده هست و کار هرکسی هم نیست.

میگی چجوری این عکس گرفتی؟

نمیدونم عکس رو چقدر کراپ کردی ولی میشد اینجوری هم در اورد. البته سلیقه ای هست.

Spak
29-07-2011, 19:02
علی جون اومدی بالاخره...!؟

500D

ŞHÍЯÍŃ
29-07-2011, 20:22

Aless
30-07-2011, 09:10
یک عکس جون داره واسه نقد
تقدیم به دوستانی که مدتی است نیستند و به دنبال اهدافی هستند یا بودند...!!!

Fox
30-07-2011, 12:17
سلام به همه، یه سفری به شمال کشور داشتیم، برای همین مدتی نبودم، ولی توی این مدت کلی عکس گرفتم، 4 تا از عکسهارو میذارم و دوست دارم نظر همه شما دوستای خوب و با تجربه خودم رو راجع به اونا بدونم...

تمام عکس ها با دوربین Canon PowerShot SX30 IS گرفته شدن
Av :4.5
Tv : 1/80
ISO : 200

Av : 4
Tv : 1/40

Tv : 1/320
ISO : 80

Av : 2.7
Tv : 15
ISO : 80

منتظر نظراتتون هستم!!!

Damian
30-07-2011, 15:41
1/50s
F20.0
EV -2
ISO 100
Focal Length 105mm

a.g g.a
30-07-2011, 18:33
ُسلام
منم به جمعتون پیوستم انشالا از محضرتون محظوظ بشم:31:
این عکسو توی سایت عکاسی گذاشتم یه نفر محض رضای خدا حتی یه نظر هم نداد اگه زحمتی نیست شما نظراتتونو درموردش بگین.

a.g g.a
30-07-2011, 19:05
این عکس من هم توی سایت عکاسی منتخب شد.(تنها عکسم که منتخب شد.)
البته در حد عکسای دوستان نیست.

pm505
31-07-2011, 07:13
با این دوربین چنین عکسی گرفتن فوق العاده هست و کار هرکسی هم نیست.

میگی چجوری این عکس گرفتی؟

نمیدونم عکس رو چقدر کراپ کردی ولی میشد اینجوری هم در اورد. البته سلیقه ای هست.

سلام
شما لطف دارید این طوریام که می گید نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکس رو بدون سه پایه و ایستاده گرفتم (گردنم خشک شد تا تونستم چندتا عکس درست از زنبوره بگیرم)
روی گل زوم کردم 24X زوم اپتیکال+8x زوم intelligent که کاهش کیفیت تصویر توش کمه،بعد حدود یه متر از سوژه فاصله گرفتم(فاصله ی کانونی تله ماکروش یک متر هست)،چون گل پشت به آفتاب بود و سایه رو زنبور،از فلاش استفاده کردم یکی دو استپ EVفلاشو با آزمون و خطا آوردم پایین یکم با سرعت شاتر بازی کردم تا به نتیجه ی مورد نظر رسیدم.بعد کلی عکس گرفتم که یا زنبور اصلا تو کادر نبود(پرواز کرده بود) یا فوکوس مناسب نبود.

عکس همون عکس اصلی هست و کراپ نشده
واسه ادیتش هم از پلاگین های NIk software viveza,topazlabs detail,topazlabs denoise استفاده کردم
با viveza رنگ و کنتراست زنبور رو بهتر کردم با detail شارپنس رو بالا بردم و روی رنگش کار کردم و باdenoise نویز رو کاهش دادم

H M R 0 0 7
31-07-2011, 10:31
حیاط خونه ییلاقیمون
Canon G10
Auto

a.g g.a
31-07-2011, 11:37
حیاط خونه ییلاقیمون
Canon G10
Auto

سلام
عکس قشتگیه ای کاش زاویه دیدتون رو تغیر میدادین تا گلبرگ گل از سمت راست کادر بیرون نزنه و اون گل پشت گل جلویی نیفته .
اگه اون گلی که داره از کادر خارج میشه(حدودا وسطای عکس)نبود یا کوتاه تر بود بهتر میشد.
راستی لطزفا از این به بعد عکس هاتون رو کوچیکتر کنین به نظر من حداکثر اندازه ضلع بزرگ عکس باید 640 پیکسل باشه.
با تشکر

ELSIN
31-07-2011, 11:43

H M R 0 0 7
31-07-2011, 13:09
سلام
عکس قشتگیه ای کاش زاویه دیدتون رو تغیر میدادین تا گلبرگ گل از سمت راست کادر بیرون نزنه و اون گل پشت گل جلویی نیفته .
اگه اون گلی که داره از کادر خارج میشه(حدودا وسطای عکس)نبود یا کوتاه تر بود بهتر میشد.
راستی لطزفا از این به بعد عکس هاتون رو کوچیکتر کنین به نظر من حداکثر اندازه ضلع بزرگ عکس باید 640 پیکسل باشه.
با تشکر

سلام
متوجه منظورتون هستم
ولی این عسک رو وقتی داشت باد میومد گرفتم
باد هم کم نبود. واسه همین نمیشد دقیق کادر بندی کنم

در مورد اندازه هم من معمولا رعایت میکنم ولی ایندفه با موبایل بودم. شرمنده :46:

:11:

a.g g.a
31-07-2011, 16:17
عکسایی رو که توی تایپیک بهترین عکسهای شما گراشتم طوری نیست این جا هم بذارم؟

این عکس رو همین امروز آماده کردم ادیتش خوب نشده من توی ادیت کردن وارد نیستم.

نظر یادتون نره

راستی عکس دوم الهام گرفته از عکس هارالد مانته هست.

Spak
31-07-2011, 16:37

این عکس رو همین امروز آماده کردم ادیتش خوب نشده من توی ادیت کردن وارد نیستم.

نظر یادتون نره

این خوب شده
عکس خامش رو میشه بذارید ...

a.g g.a
31-07-2011, 16:52
این عکس اصلیه

Fox
31-07-2011, 17:01

نظر یادتون نره

عکس دوم واقعا قشنگه، خیلی سوژه خوب و جالبی هست، عکس هم همونطوری که همه میبینن، کنتراست واقعا خوبی داره... منتظر دیدن کارهای دیگه شما -- هستم :10:

Fox
01-08-2011, 09:19
سلام دوباره به همه دوستای خوبم! اینم 2 تا عکس دیگه ...
عکس ها با دوربین Canon PowerShot SX30 IS گرفته شدن :

Av : 2.7
Tv : 1/30
ISO : 100

Tv : 1/40

...باور کنین من فقط یک عکاس آماتور و کاملا مبتدیم و میدونم عکسهام کلی جای ایراد داره، از همتون میخوام که با راهنمایی ها و نظراتتون، کمکم کنید تا من هم بتونم مثل شما یه عکاس خوب بشم...

amin khan
01-08-2011, 14:00
عرض ادب

دانشجو
sx120
F3.2
1/125
iso 80

Damian
01-08-2011, 14:18
1/200s
F4.2
EV0
ISO Under200
FL 105mm

Aless
01-08-2011, 14:26
ماه مبارک رمضان هم تبریک عرض میکنم

Spak
01-08-2011, 15:44

H_water
01-08-2011, 18:20
یه ذره زیادی شبیه نقاشی شده... اگه یه ذره طبیعی تر بود بهتر میشد....

البته این نظر منه...:46:

---------- Post added at 06:20 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

ماه مبارک رمضان هم تبریک عرض میکنم

فکر میکنم اگه طبیعی تر میکردیش بهتر میشد آخه یه ذره مثل نقاشی شده.... :20::46::46::46::40:

*Alucard*
01-08-2011, 20:54
FZ40
ISO1600
ET 1/2000
F/8

Damian
01-08-2011, 22:14
1/250s
F8.0
EV0
ISO Under 200
FL 24mm

Sepia

ماه مبارک رمضان رو هم به همه دوستان تبریک میگم

hellmayor
01-08-2011, 23:08
با سلام !
ی ایراد بزرگ عکس اینه که یکسری موجودات در حال حرکت هستن توش !
آخه اینجایی که این عکسو گرفتم هیچوقت خلوت نمیشه ! یعنی امکان نداره !

Damian
04-08-2011, 18:16
تاپیک چرا خوابیده ؟

105mm
ISO Under 200
1/60s
F/2.8
0EV

105mm
ISO Under 200
1/200s
F/3.5
0EV

amir_babak
05-08-2011, 00:53
چرا من نمیتونم عکس اپلود کنم؟ یعنی اصلا گزینه آپلود رونمیبینم

rostamiani
05-08-2011, 03:56
چرا من نمیتونم عکس اپلود کنم؟ یعنی اصلا گزینه آپلود رونمیبینم
چون همچین گزینه ای نیست !
باید عکس رو توی سایت دیگه ای آپلود کنید و لینکش رو بزارید اینجا
برنامه رایگان FluffyApp این کار رو براتون راحت تر می کنه. کافیه عکس رو روی آیکنش توی تسک منیجر بندازید

Essi69
05-08-2011, 14:26
لطفا پاک شود
ممنون

NirvanaH
05-08-2011, 15:37
خدایا با نام تو

Damian
05-08-2011, 20:57
این هم اولین پنینگ من

1/40s
f/22.0
ev0
24mm
ISO Under 200

Damian
06-08-2011, 07:43
................................................

mehdi30nema
06-08-2011, 11:22
من الان دوربین Fujifilm S4000 دارم .
راستش خیلی تو عکاسی وارد نیستم و دوربین روی حالت اتوماتیک همیشه هست .
بعضی عکس هایی که تو این تاپیک میبینم خیلی زیباست ، حالا نمیدونم ایا با دوربین منم میشه یه همچین عکس هایی انداخت یا این بیشتر به تخصص عکاس بر میگرده تا دوربین ؟

ELSIN
06-08-2011, 14:04
من الان دوربین Fujifilm S4000 دارم .
راستش خیلی تو عکاسی وارد نیستم و دوربین روی حالت اتوماتیک همیشه هست .
بعضی عکس هایی که تو این تاپیک میبینم خیلی زیباست ، حالا نمیدونم ایا با دوربین منم میشه یه همچین عکس هایی انداخت یا این بیشتر به تخصص عکاس بر میگرده تا دوربین ؟

بله با دوربین شما هم میشه گرفت
به نظر من 90% استعداد و ذوق عکاس هست 10% هم تخصص و تجهیزات
البته edit توی pc هم جزو هر دو این موارد هست

Aless
07-08-2011, 15:56

mortal kombat 2008
07-08-2011, 17:50
نوکیا x2

Damian
08-08-2011, 15:26
هدفم از گرفتن این عکس تست 1/4000 دوربین و کیفیت در این سرعت بود که برای من راضی کننده بود.
1/4000s
F/3.0
EV0
105mm
ISO 200

toolhelp
08-08-2011, 19:52
Canon S95

فقط جهت تست کیفیت بدون فلاش گرفته شده...

amin_caragt2
09-08-2011, 04:25
ما هم به تازگی دوربین SX 230 کانن خریدیم

2تا رمم به تازگی خریدم زیباترین رم های جهان Adata Plus V2

آماتوری مارو به حرفه ای بودن خودتون ببخشید :20:

به نظر من 90% استعداد و ذوق عکاس هست 10% هم تخصص و تجهیزاتاینو کاملا موافقم مثلا من تو این عکس دیدم پول رفلکتور یا سافت باکس ماکرو که ندارم بدم کلی فکر کردم بعد اتاق تاریک کردم شاتر روی 8 ثانیه گذاشتم و با چراغ قوه گوشی نوکیا 1100 از بالا نور دادم چطوره:10:

far2009
09-08-2011, 12:07
اصفهان ، ناژوان

ali6803
09-08-2011, 14:20
بازی بین تیم های نفت ابادان و فجر سپاسی HX100 SONY

a.g g.a
09-08-2011, 14:57
سلام
دوست عزیزali6803عکس هاتون برای من باز نمیشن.

vvc
09-08-2011, 15:19
برای منم قابل مشاهده نیست

tirdad_60
09-08-2011, 19:12
ما هم به تازگی دوربین SX 230 کانن خریدیم

2تا رمم به تازگی خریدم زیباترین رم های جهان Adata Plus V2

آماتوری مارو به حرفه ای بودن خودتون ببخشید :20:
اینو کاملا موافقم مثلا من تو این عکس دیدم پول رفلکتور یا سافت باکس ماکرو که ندارم بدم کلی فکر کردم بعد اتاق تاریک کردم شاتر روی 8 ثانیه گذاشتم و با چراغ قوه گوشی نوکیا 1100 از بالا نور دادم چطوره:10:

عکسهای جالبی گرفتید کمی کنترل وایت بالانس باعث یکرنگ شدن عکسها میشه
رنگ در عکس آخر با بقیه عکسها کمی متفاوته البته اگر توجه کنید به راحتی قابل حله

پیروز باشید:40:

a.g g.a
10-08-2011, 05:42
سلام

mortal kombat 2008
10-08-2011, 12:04
fujifilm s1500
nokia x2

Damian
10-08-2011, 19:53
1/50s
F/22.0
EV -2
ISO Under 200
105mm

tirdad_60
10-08-2011, 22:28
سلام
میشه بپرسم علت انتخاب f22 و سرعت 1/50 چی بوده؟ چرا از دیافراگم بازتری استفاده نکردید

mhdashtdar
10-08-2011, 22:56
Sony - hx1000v
ISO-100
shutter speed 1/1000
F-5.6

Damian
11-08-2011, 06:29
سلام
میشه بپرسم علت انتخاب f22 و سرعت 1/50 چی بوده؟ چرا از دیافراگم بازتری استفاده نکردید
به دلیل همین نوردهی با همین سرعت شاتر
این عکس کمترین نویز ممکن رو داره که به دلیل همین سرعت شاتره
عمق میدان هم که به نظر خودم خوبه

pm505
11-08-2011, 08:42
سلام
FZ40
F3.1
ISO80
1/400sec
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوستان نظر یادشون نره:11:

mmoossii
11-08-2011, 13:49
اولين عكس من که اینجا گذاشتم
با دوربين fuji film hs10

a.g g.a
11-08-2011, 14:22
سلام
خوب نشده تو ادیت ضعیفم.

جناب mhdashtdar دوربینتونو چند گرفتین؟
ازش راضی هستین؟
دوست عزیز mmoossii لطفا عکس هاتونو توی اندازه کوچیکتر ارسال کنین.

AliSub
12-08-2011, 02:21
1/50s
F/22.0
EV -2
ISO Under 200
105mm

سلام
میشه بپرسم علت انتخاب f22 و سرعت 1/50 چی بوده؟ چرا از دیافراگم بازتری استفاده نکردید[/

QUOTE]

در اینمورد من حق به اقای تیرداد میدم. به نظر من بهتر بود f رو رو 8 یا 16 میزاشتید و شاتر تنظیم میکردید.
یه مورد دیگه اینکه میشد این تیر برقا از عکس برداشت و نوجه کامل به سمت اسمون کرد. الان به نظرم عکس بیشتر شبیه عکس ضد نور شده. البته بازم سلیقه ای هست.:11:

[QUOTE=mortal kombat 2008;6348421]fujifilm s1500

nokia x2

عکس اول بسیار جالبه

سلام

Damian
12-08-2011, 07:30
[QUOTE=tirdad_60;6350596]سلام
میشه بپرسم علت انتخاب f22 و سرعت 1/50 چی بوده؟ چرا از دیافراگم بازتری استفاده نکردید[/

QUOTE]

در اینمورد من حق به اقای تیرداد میدم. به نظر من بهتر بود f رو رو 8 یا 16 میزاشتید و شاتر تنظیم میکردید.
یه مورد دیگه اینکه میشد این تیر برقا از عکس برداشت و نوجه کامل به سمت اسمون کرد. الان به نظرم عکس بیشتر شبیه عکس ضد نور شده. البته بازم سلیقه ای هست.:11:

عکس اول بسیار جالبه
با تشکر از توجه دوستان
باید عرض کنم که در این صورت باید سرعت رو 1/400 میکردم که کمی نویز به همراه می آورد
این عکس حداقل نویز رو داره
در مورد تیر برق اتفاقا در این مورد عکسهای بدون تیر برق هم گرفته ام که در صفحات قبل گذاشتم
این هم پست مربوطه

راستی علی جان چطوری میشه با شما ارتباط برقرار کرد ؟

a.g g.a
12-08-2011, 13:37
سلام
FZ40
F3.1
ISO80
1/400sec
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوستان نظر یادشون نره:11:
سلام
خوبه ولی فوکوس می تونست بهتر باشه.
احساس می کنم اگه فاصله زنبور از سمت چپ کادر بیشتر بود کادربندی بهتر میشد.

. . .

AliSub
12-08-2011, 13:50
سلام
FZ40
F3.1
ISO80
1/400sec

سلام
خیلی عالیه
فقط نقاط اور شده یکم تو عکس هست.
از نظر بزرگنمایی و کادر بندی خیلی عالی کار کردی

اولين عكس من که اینجا گذاشتم
با دوربين fuji film hs10

عکس خوبی شده. فقط اینکه میشد یکم نور رو کمتر کرد که نقطه اور شده نداشته باشید.
((یادمه منم اولین عکسی که با دوربینم تو این سایت گذاشتم از ماه بود))

سلام
خوب نشده تو ادیت ضعیفم.

جناب mhdashtdar دوربینتونو چند گرفتین؟
ازش راضی هستین؟
دوست عزیز mmoossii لطفا عکس هاتونو توی اندازه کوچیکتر ارسال کنین.
ایده و کارت خیلی خوبو جالبه
فقط سایه خراب کردی:10:

mmoossii
13-08-2011, 11:02
سلام
عکس خوبی شده. فقط اینکه میشد یکم نور رو کمتر کرد که نقطه اور شده نداشته باشید.
((یادمه منم اولین عکسی که با دوربینم تو این سایت گذاشتم از ماه بود))

سلام
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟
من زیاد حرفه ای نیستم
البته توی عکاسی
با تشکر از توجهتون.

AliSub
13-08-2011, 11:10
سلام
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟
من زیاد حرفه ای نیستم
البته توی عکاسی
با تشکر از توجهتون.
سلام
توی عکس ماه یه جهایی روی ماه کاملا رنگ سفید به خودش گرفته ( مثلا یک رنگ پرنگ . . .)
این نقاط توی عکس نباشه بهتره
اگر از توی دوربین نوردهی (EV) یک استپ کم میکردین (-1) دیگه این نقاط وجود نداشت و عکس خیلی یکدست تر میشد.

Samin_System
13-08-2011, 14:40
جنگل ابر .
پانوراما . سه عکس .

Canon G10
F/8.0
1/500 Sec
ISO 80

a.g g.a
13-08-2011, 15:45
سلام
چطور میشه با فتوشاپ یه سایه ی طبیعی روی ماه درست کرد طوری که به نظر بیاد از بالا روش نور تابیده.

a.g g.a
13-08-2011, 16:00
این ادیت که خودم کردم چه طوره؟

Spak
13-08-2011, 22:45
سلام
چطور میشه با فتوشاپ یه سایه ی طبیعی روی ماه درست کرد طوری که به نظر بیاد از بالا روش نور تابیده.

ببین این خوبه ؟

SIMON137
13-08-2011, 23:06
البته لبه پایینی باید بیاد بالا در غیر این صورت غیر طبیعی جلوه می کنه

Хоссейн
16-08-2011, 12:02

دوستان اگه ایرادات عکسها رو بگین ممنون میشم :)

a.g g.a
16-08-2011, 13:06
سلام
دوست عزیزY E S؛
به نظر من بهتر بود توی عکس اول خط افق رو در نظر می گرفتید؛
وجود یه المان توی عکس می تونست به عکستون کمک کنه.
توی عکس دوم کمی سهم آسمون زیاد شده؛
فکر کنم اگه از ارتفاع بالاتر عکس رو طوری می گرفتین که سهم زمین بیشتر بشه و ابرها هم کامل تر بیفتن بهتر میشد؛
بهتر بود از اون درخت سمت راست استفاده ی بیشتری می کردین؛
مثلا اونو توی نقطه ی طلایی قرار می دادین.

. . .

کیفیت عکس موقع آپلود پایین اومد؛
لطفا عیبو ایرادهای عکسو بگین.

NirvanaH
16-08-2011, 15:04
خدایا با نام تو

Хоссейн
16-08-2011, 15:19
بهتر بود از اون درخت سمت راست استفاده ی بیشتری می کردین؛
مثلا اونو توی نقطه ی طلایی قرار می دادین.
ممنون بابت راهنمایی:11:
در مورد اینی که گفتین توضیح میدی؟

a.g g.a
16-08-2011, 16:17
ممنون بابت راهنمایی:11:
در مورد اینی که گفتین توضیح میدی؟
خواهش می کنم.
متنظورتون نقطه ی طلایی هست؟
یه سر به اینجا بزنید اطلاعات خوبی در باره کادربندی داره:

a.g g.a
20-08-2011, 13:08
سلام
HDR و پانوراما با 81 شات.
ببخشید حیلی هنری نیست،این اولین عکس پانورامامه،می خواستم نظرتونو درمورد اجرای این تکنیک ها بپرسم.

a.g g.a
20-08-2011, 13:26

Spak
20-08-2011, 17:16
سلام
HDR و پانوراما با 81 شات.
ببخشید حیلی هنری نیست،این اولین عکس پانورامامه،می خواستم نظرتونو درمورد اجرای این تکنیک ها بپرسم.

عکاسی پانوراما تااونجا که ممکنه نباید از سوژه نزدیک گرفت و اگر هم امکانش نبود باید تعداد عسها برای کنترل اعوجاج بیشتر باشه
سوژه هم جالب نیست ! باید یه چیز بهتر انتخاب میکردی ،میتونستی بری بالای پشت بوم عکس پانوراما بگیری .
نکته بعدی این بهم ریختگی عکسهاست . میبینید که تقریبا جدا کردن قسمت اصلی کار رو کلا خراب میکنه این بر میگرده به موضوع اول که گفتم (باید تعداد عکسها برای جبران قسمتهایی که نیست و قسمتهایی که اعوجاج داره و از توی کادر حذف میشن بیشتر باشه )
ادیت هم که کلا زده آسمون رو خراب کرده و این حاله دوره برگها تو ذوق میزنه ..
برای پانوراما باید به میزان نور هر عکس توجه کنی که مثل هم باشن و از یه نرم افزار خوب برای چسبوندن عکسها استفاده کنی
و تا اونجا که میتونی سعی کن که پرسپکتیو رو درست اصلاح کنی ...

این یکی از پانوراماهای من هست (داشتن زیرگذر میزدن برای یادگاری گرفتم!) متشکل از 3 شات 10 میلیمتری ..!

ELSIN
20-08-2011, 18:17
19 آگوست (28 مرداد) روز جهانی عکاسی بر جامعه ی عکاسان مبارک!

Damian
20-08-2011, 19:54
صحبت از HDR و Panorama شد
جای همه خالی دیروز کندوان بودم دو تا عکس از این مکان تهیه کردم
البته در عکس HDR حرکت ابر ها سریع بود و ابرها تابلو شده

Aless
20-08-2011, 20:25

امین جان در مورد عکس اول چطوری HDR گرفتی؟
از سیستم براکتینگ دوربینت استفاده کنی چنین اتفاقی نمی افته

Damian
20-08-2011, 20:49
امین جان در مورد عکس اول چطوری HDR گرفتی؟
از سیستم براکتینگ دوربینت استفاده کنی چنین اتفاقی نمی افته
سلام محمد جان
F رو ثابت کردم و 5 یا 6 عکس با زمان نوردهی های مختلف گرفتم و ترکیب کردم
با برکت هم اتفاقا یه HDR گرفتم البته بدون سه پایه که این شد :

Aless
20-08-2011, 21:18
با براکت همیشه عکس ها بهتر میشه

این عکس اخری از همشون بهتر شده
بهت تبریک میگم.خیلی خوب داری پیشرفت میکنی
HDR را با فتوماتیکس انجام میدی؟

Damian
20-08-2011, 21:36
با براکت همیشه عکس ها بهتر میشه

این عکس اخری از همشون بهتر شده
بهت تبریک میگم.خیلی خوب داری پیشرفت میکنی
HDR را با فتوماتیکس انجام میدی؟
خواهش میکنم
بله با فتوماتیکس انجام میدم

Spak
20-08-2011, 22:08

عکس اول رو احتمالا با 3 شات گرفتی درسته ؟
ابرهای توی آسمون رو که نیگاه کنی میبینی که کشیده شدن ! پس آسمون رو فقط از 1 عکس باید برداری .
وسط عکس هم یه تیرگی داره که روشنتر بود بهتر بود ..

Damian
21-08-2011, 08:03
عکس اول رو احتمالا با 3 شات گرفتی درسته ؟
ابرهای توی آسمون رو که نیگاه کنی میبینی که کشیده شدن ! پس آسمون رو فقط از 1 عکس باید برداری .
وسط عکس هم یه تیرگی داره که روشنتر بود بهتر بود ..
عکس از 5 یا 6 عکس تشکیل شده
ممنون از توجه و راهنماییتان

a.g g.a
21-08-2011, 12:28
عکاسی پانوراما تااونجا که ممکنه نباید از سوژه نزدیک گرفت و اگر هم امکانش نبود باید تعداد عسها برای کنترل اعوجاج بیشتر باشه
سوژه هم جالب نیست ! باید یه چیز بهتر انتخاب میکردی ،میتونستی بری بالای پشت بوم عکس پانوراما بگیری .
نکته بعدی این بهم ریختگی عکسهاست . میبینید که تقریبا جدا کردن قسمت اصلی کار رو کلا خراب میکنه این بر میگرده به موضوع اول که گفتم (باید تعداد عکسها برای جبران قسمتهایی که نیست و قسمتهایی که اعوجاج داره و از توی کادر حذف میشن بیشتر باشه )
ادیت هم که کلا زده آسمون رو خراب کرده و این حاله دوره برگها تو ذوق میزنه ..
برای پانوراما باید به میزان نور هر عکس توجه کنی که مثل هم باشن و از یه نرم افزار خوب برای چسبوندن عکسها استفاده کنی
و تا اونجا که میتونی سعی کن که پرسپکتیو رو درست اصلاح کنی ...

این یکی از پانوراماهای من هست (داشتن زیرگذر میزدن برای یادگاری گرفتم!) متشکل از 3 شات 10 میلیمتری ..!

سلام
برای نظرتون متشکرم؛
من تا جایی که امکان داشت به سوژه نزدیک بودم،در مورد گرفتن عکس های بیشتر باهاتون موافقم دیگه حوصلم نذاشت بیشتر عکس بگیرم همین الآنم هشتاد و یکی عکس گرفتم،اینم اولین عکس پانورامام بود گفتم شاید نتیجه نده، زیاد وقتمو صرفش نکردم؛
در مورد سوژه کم لطفی می کنید،کلی گشتم تا همچین چیزی پیدا کردم،این سوژه خیلی بهتر از چیزایی که از بالا پشت بوم میشه گرفت؛
حاله ی ایجاد شده دور برگ ها هم اکثرا توی عکس هایHDRـی که از همچین سوژه هایی گرفته میشه به وجود میاد؛
نکته بعدی هم اینه که من این عکسو با فتوشاپ درست کردم،که خیلی نرم افزار مناسبی برای این کار نیست،چون اینترنت دیال آپ دارم نمی تونم نرم افزار بهتری دانلود کنم،اگه شما لینک نرم افزار کم حجمی سراغ دارد ممنون میشم برام بذارید؛
درست کردن عکسهای پانورامای سه شاته خیلی کار سختی نیست،می خواستم خلاقیت به خرج بدم و یه چیز جدیدی درست کنم،درست کردن این مدل عکس های پانوراما سخت تره؛
من لنز وایدی هم برای این کار نداشتم(فکر نکنم لنزH20وایدتر از40mmباشه.

. . . . .

عکس تبلیغاتی:31:

keykavoos
21-08-2011, 17:00
[/CENTER]

. . . . .

عکس تبلیغاتی:31:

اين بكگرانده چيه؟ تو فتوشاپ كه درش نياوردي؟:mellow:

farhad moradi
21-08-2011, 17:42

farhad moradi
21-08-2011, 17:55
سلام دوستان . لطفا نظرتون رو بگید

a.g g.a
22-08-2011, 10:05
اين بكگرانده چيه؟ تو فتوشاپ كه درش نياوردي؟:mellow:
سلام
نه سرعت شاترو آوردم پایین یه چراغ قوه رو به سرعت پشتش حرکت دادم.

majidgooly
22-08-2011, 18:16
يك نظر خواهي لازم دارم. كدوميكي از اين دوعكس كه گرفتم بهتره و چرا. توضيح : يكي از عكس ها رو با فلاش گرفتم اون يكي نه.
دوربين: canon ixus 300 HS حالت ماكرو. f2 . سرعت شاتر 1/25
كلا از نظر حرفه اي كمكم كنيد. با تشكر

ELSIN
22-08-2011, 18:20
سلام دوستان . لطفا نظرتون رو بگید

سلام
اول کمی حجم عکس ها بالا بود و تعدادشون
عکس ها edit لازم دارند رنگ نور و... توی بعضی عکسها هم کادر کمی جای کار داره

خیلی زیباست اما edit نیاز داره

a.g g.a
23-08-2011, 07:30
سلام

a.g g.a
23-08-2011, 07:39
این عکس منم توی سایت عکاسی منتخب شد.

keykavoos
23-08-2011, 16:48
يك نظر خواهي لازم دارم. كدوميكي از اين دوعكس كه گرفتم بهتره و چرا. توضيح : يكي از عكس ها رو با فلاش گرفتم اون يكي نه.

البته ببخشيد من حرفه اي نيستم اما به نظرم عكس بالايي رو اگه مي چرخوندي رو به نور ميگرفتي ديگه احتياجي به فلش نبود. چون براي حالت ماكرو استفاده از فلش معمولي يكم كيفيت رو مياره پايين و فلش ماكرو احتياج داره. عكس دوم هم وايت بالانس يكم قرمز كرده كه براي سوژه اصلي بد نيست اما بكگراندت خيلي قرمز شده. كادرت هم بايد عمودي مي بستي. مخصوصا عكس دوم كه پايين سمت راست كادر هلالي لبه تخت (؟) پيدا شده كه خيلي چشمو اذيت مي كنه. البته همه دوستان ببخشيد بهتره باقي دوستان هم نظر بدن چون من اصلا حرفه اي نيستم.:11:
پ ن: چرا من يادم نميمونه عكسامو بريزم رو فلش بيارم شركت آپ كنم نظر بديد؟ :|

Spak
23-08-2011, 19:24

از نظر من هیچ کدوم !
اولا که سوژه جالب نیست
ثانیا کادر خوب نیست و بکگراند زیادی شلوغه
برای عکس گرفتن از این بنده خدا بهتر بود یه جای بهتر میذاشتیش بعد پشتش رو یه چیز مناسب مثلا یه پرده یا یه کاغذی چیزی میذاشتی بعدشم نباید پشت به نور عکس میگرفتی تا اونجا که ممکنه باید نور پشت دوربین باشه تا عکس وضوحش بیشتر باشه اگه روشنایی به اندازه کافی نبود فلش رو روی حداقل تنظیم کن تانورش جبران بشه (البته اگه داره) یا با فوتوشاپ درستش کن (این فوتوشاپ بهتره)...

H_water
24-08-2011, 16:31
salam..

montakhabhaye gozashte...:5::8::5:

in gol ha taghdim be hamatoon.:20::11::40:
dooseton daram....

ELSIN
24-08-2011, 18:28
H_water سلام (اسمتون رو نمیدونم)
ممنون بابت عکس های زیباتون عالی بودند :11:
فقط کمی حجم بالا بود توصیه میکنم از این برنامه برای کاهش حجم و اندازه عکس ها استفاده کنید(و همین جور همه دوستان) ، برنامه بسیار خوبیه
توضیح و دانلود

---------

جاده

farhad moradi
24-08-2011, 19:10

H_water
24-08-2011, 23:49
elsin
axaye man ke hamashoon kb hastan...
az in kamtar ke kheyli farghi nemikone...

H_water
25-08-2011, 16:22
vaaaaaaaaaaay elsin...
kb yani kilo byte
hehehe
havaset gojas pas???

a.g g.a
25-08-2011, 18:12
سلام
دوست عزیزh-waterعکس هاتون رو کوچیکتر ارسال کنین،من یکی که جرأت نمی کنم این جا بیام!!

. . . .

من خیلی از این عکس های انتزاعی خوشم میاد.

Damian
25-08-2011, 19:58
1/60s
F/10
EV0
ISO-100
FL 60mm

ELSIN
25-08-2011, 22:36
H_water عزیز چرا این جا جواب میدی بیا توی پروفایل من . اگر مطلبی هست اون جا بگو

---------

سلام
دوست عزیزh-waterعکس هاتون رو کوچیکتر ارسال کنین،من یکی که جرأت نمی کنم این جا بیام!!
[CENTER]. . . .

من خیلی از این عکس های انتزاعی خوشم میاد.

جیگر یه توضیحی میدادی ، اتیشه نه

a.g g.a
25-08-2011, 22:59
جیگر یه توضیحی میدادی
سلام
حالش به اینه که معلوم نشه چیه!:31:

اتیشه نهنه!
داشتم شربت خاکشیر می خوردم،دیدم این خاکشیرها چه قدر شکل های قشنگی به خودشون می گیرن تصمیم گرفتم ازشون عکس بگیرم،خاکشیرها رو توی یک لیوان ریختم،با قاشق حرکتشون دادم و ازشون عکس گرفتم.

Damian
26-08-2011, 07:40
1/800s
F/3
EV -2
105mm
ISO-Under 200

s.hossein45
26-08-2011, 17:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام :sony hx 100 مود auto

Spak
26-08-2011, 20:20
آقای s.hossein45 آخه چقدر بگیم سایز عکسا رو کوچیک کنید .....!! خدا رو شکر توی اسم تاپیک هم نوشته ..

s.hossein45
26-08-2011, 21:45
آقای s.hossein45 آخه چقدر بگیم سایز عکسا رو کوچیک کنید .....!! خدا رو شکر توی اسم تاپیک هم نوشته ..

سلام:حق با شماست همشهری عزیز

hmdfgh
26-08-2011, 21:49
من عکاسی می کنم و تازه این قسمت رو دیدم. چطوری باید عکس هام رو بذارم؟

SIMON137
26-08-2011, 22:31
من عکاسم و تازه این قسمت رو دیدم. چوری باید عکس هام رو بذارم؟
ابتدا عکستون رو در یک آپلود سنتر عکس آپلود می کنید.
سپس لینک مستقیم اون رو گرفته و روی این آیکون کلیک می کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و لینک رو بهش میدید اوکی می کنید.

hmdfgh
26-08-2011, 22:39
ابتدا عکستون رو در یک آپلود سنتر عکس آپلود می کنید.

2 ساعته هر کار می کنم نمی شه:31:
تو کدوم سایت آپلود کنم.چه جوری؟ می خوام چند تا عکس بذارم حال بیایید:46:

hmdfgh
26-08-2011, 22:54
خب بالاخره شد:5:
چون اولین بارمه یک عکس کوچیک می ذارم تا ببینم چی میشه.
nikon d90 F:10 S:1/200 ISO:200

hmdfgh
26-08-2011, 23:06
لطفا نظر یادتون نره.
NIKON D90
F:9
S:125
ISO:200

s-a-l-i-m
27-08-2011, 00:13
داداش سایز رو کوچیکتر کن - با اینترنت بنده 20 ثانیه طول کشید :دی

s.hossein45
27-08-2011, 04:39
sony hx100 -f 144 mm[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hmdfgh
27-08-2011, 11:13
داداش سایز رو کوچیکتر کن - با اینترنت بنده 20 ثانیه طول کشید :دی
از این کوچیکتر؟! :18:
مگه سایز استانداردش چنده؟

hmdfgh
27-08-2011, 11:22
s.hossein45 عزیز عکس های پرنده رو که گذاشتی جای کار زیادی داره. چون بکراند تصویر شما مناسب نیست، باید عمق میدان رو بسیار پایین بیارید تا غیر از سوژه مابقی تصویر فلو بشه. برای این کار باید دیافراگم رو تا آخر باز می کردید.
موفق باشید

hmdfgh
27-08-2011, 11:52
در خرابه ها هم، عشق وجود دارد

دوستان عزیز مرا از نظرات خود بهره مند سازید

s.hossein45
27-08-2011, 12:31
s.hossein45 عزیز عکس های پرنده رو که گذاشتی جای کار زیادی داره. چون بکراند تصویر شما مناسب نیست، باید عمق میدان رو بسیار پایین بیارید تا غیر از سوژه مابقی تصویر فلو بشه. برای این کار باید دیافراگم رو تا آخر باز می کردید.
موفق باشید

سلام :با تشکر از توجه شما , در مورد بکگراند چون پرنده ها در محوطه قفس مانند قرار داشتند و فاصله انها تا فنس کم بود در نتیجه بکگراتد کاملا defocus نشده .

a.g g.a
27-08-2011, 13:09
سلام :با تشکر از توجه شما , در مورد بکگراند چون پرنده ها در محوطه قفس مانند قرار داشتند و فاصله انها تا فنس کم بود در نتیجه بکگراتد کاملا defocouse نشده .
سلام
عکس های شما برای من باز نمیشه؛
...
اگه موقع عکاسی امکان فلو کردن بکگراند نبود می تونستین با یه نرم افزار ویرایش عکس مثل فتوشاپ این کارو بکنین...:46:

hmdfgh
27-08-2011, 18:31
سلام
عکس های شما برای من باز نمیشه؛
ایراد مربوط به منه یا سرعت شما؟

far2009
27-08-2011, 20:21
سلام دوستان ، نظر یادتون نره

hmdfgh
27-08-2011, 23:55
زاویه دید مناسب نیست.چون از این زاویه تصویر آدمها سیاه افتاده و با تصویر کشتی ادغام شده، ترکیب خوبی رو ایجاد نکرده.شاید اگر فقط یک نفر در انتهای سمت راست کادر بود و به کشتی نگاه می کرد بهتر می شد.

s.hossein45
28-08-2011, 02:02

s.hossein45
28-08-2011, 02:16
سلام: دوستان چطور میشه محل قرار گرفتن نوشته ها و عکسها رو منطم کرد؟<br>

hmdfgh
28-08-2011, 08:11
سلام: دوستان چطور میشه محل قرار گرفتن نوشته ها و عکسها رو منطم کرد؟<br>
کاری نداره.ابتدا چند تا اینتر بزن تا چند سطر داشته باشی.بعد به سطر اول برو نشانگر موس هرجا باشه عکس می افته اونجا. برای عکس های بعدی برو به سطر بعد.

far2009
28-08-2011, 10:51
زاویه دید مناسب نیست.چون از این زاویه تصویر آدمها سیاه افتاده و با تصویر کشتی ادغام شده، ترکیب خوبی رو ایجاد نکرده.شاید اگر فقط یک نفر در انتهای سمت راست کادر بود و به کشتی نگاه می کرد بهتر می شد.
حرف شما درست اما یک بحث سلیقه عکاس هست یک بحث هم شرایط عکاس ، تو این به اصطلاح اتوبوس تندرویی که ما بودیم آنقدر آدم جلوش بود من هم نمی توانستم بگم برید کنار من می خواهم عکس بگیرم یا فقط به یکی از آنها بگم به کشتی نگاه کن ! وگرنه من هم که بدم نمی آمد آدمی جلوش نباشه. من سوژه مد نظرم بود

hmdfgh
28-08-2011, 11:15
حرف شما درست اما یک بحث سلیقه عکاس هست یک بحث هم شرایط عکاس ، تو این به اصطلاح اتوبوس تندرویی که ما بودیم آنقدر آدم جلوش بود من هم نمی توانستم بگم برید کنار من می خواهم عکس بگیرم یا فقط به یکی از آنها بگم به کشتی نگاه کن ! وگرنه من هم که بدم نمی آمد آدمی جلوش نباشه. من سوژه مد نظرم بود

ضمن تشکر از توجه شما،
من زیاد دیدم که دوستان در توجیه عکس هایی که گرفتند شرایط نامساعد عکاسی و یا ضعف دوربین رو به عنوان دلیلی بر عدم کیفیت یا کادر بندی یا... دونستند و اینطور کار رو توجیه کردند.
این درسته که شما در اون شرایط خاص تونستید سریع عکس العمل نشون بدید و این عکس رو بگیرید و جای تقدیر داره. اما معنی اش این نیست که می تونید اون عکس رو در معرض دید بقیه قرار بدید و به عنوان بخشی از کارنامه عکاسی خودتون ثبت کنید. یعنی نمره کل شما رو کم می کنه.
یک عکاس ممکنه در یک روز صدها عکس بگیره. تعداد زیادی رو به دلیل اینکه اشکال فنی داره حذف می کنه و مابقی رو هم فقط پیش خودش حفظ می کنه چون ممکنه حرف تازه ای برای گفتن نداشته باشه و یا اون سطح لازم رو بدست نیاورده باشه.
ممکنه در طی روزها عکاسی فقط تعداد انگشت شماری عکس برای ارایه تهیه کنه. و این روش درستشه. چون با این کار به بیننده احترام می ذاره و هر چیزی رو که گرفته در معرض دیدش قرار نمی ده.
موفق باشید.

far2009
28-08-2011, 11:41
ضمن تشکر از توجه شما،
من زیاد دیدم که دوستان در توجیه عکس هایی که گرفتند شرایط نامساعد عکاسی و یا ضعف دوربین رو به عنوان دلیلی بر عدم کیفیت یا کادر بندی یا... دونستند و اینطور کار رو توجیه کردند.
این درسته که شما در اون شرایط خاص تونستید سریع عکس العمل نشون بدید و این عکس رو بگیرید و جای تقدیر داره. اما معنی اش این نیست که می تونید اون عکس رو در معرض دید بقیه قرار بدید و به عنوان بخشی از کارنامه عکاسی خودتون ثبت کنید. یعنی نمره کل شما رو کم می کنه.
یک عکاس ممکنه در یک روز صدها عکس بگیره. تعداد زیادی رو به دلیل اینکه اشکال فنی داره حذف می کنه و مابقی رو هم فقط پیش خودش حفظ می کنه چون ممکنه حرف تازه ای برای گفتن نداشته باشه و یا اون سطح لازم رو بدست نیاورده باشه.
ممکنه در طی روزها عکاسی فقط تعداد انگشت شماری عکس برای ارایه تهیه کنه. و این روش درستشه. چون با این کار به بیننده احترام می ذاره و هر چیزی رو که گرفته در معرض دیدش قرار نمی ده.
موفق باشید.
ببخشید یعنی عکس من اینقدر افتضاح بود !

بفرمایید این عکس را کات کردم شاید مشکل آن افراد حل شود

این هم عکسی هست که مستقیما خروجی دوربینه و ادیت نشده ( کاتش کردم )

hmdfgh
28-08-2011, 12:40
ببخشید یعنی عکس من اینقدر افتضاح بود !

اوه هرگز.قصد جسارت نداشتم. :10:
بذار دیدگاه خودم رو جور دیگه ای و در مورد خودم بگم.
من برای عکس گرفتن خیلی وسواس دارم و این طور نیست که دستم دایم روی دگمه شاتر باشه. با این همه از هر 10 شات فقط 3 تا عکس برام می مونه و بقیه به علل فنی و هنری برای همیشه حذف می شوند. از بین عکس های باقی مونده که در شرایط مختلف و از سوژه های متفاوتی گرفته شدند؛ از هر 10 عکس تنها یک عکس رو جرات دارم که به عنوان کار عکاسی ام به نمایش بگذارم. در کل یعنی از هر 100 شات فقط 3 تا عکس خوب دارم. این دیدگاه منه. شاید هم ضعف عکاسی من.
موفق باشید:46:

a.g g.a
28-08-2011, 14:38
ایراد مربوط به منه یا سرعت شما؟
سلام
عکس های شما باز میشن،عکس های آقاییs.hossein45باز نمیشن.

a.g g.a
28-08-2011, 17:10
سلام
به نظرتون ادیت این عکس خوبه؟
عکس اصلی:

عکس ادیت شده؛

دوستان چرا دیگه کسی عکس ها رو نقد نمی کنه من صفحه های قبلی تایپیکو نگاه کردم قبلا خیلی بیشتر عکس های نقد میشد،الآن چی شده؟

far2009
28-08-2011, 17:27
سلام
عکس اصلی:
خوب شد این عکس را گذاشتید من می خواستم یک نظری درباره اش بدهم .

نمی دانم خودتون هم متوجه شدید یا نه ولی این عکس در ظاهر یک مارمولک هست ولی وقتی آدم دوباره نگاه می کنه می توانه یک حیوان عجیب ( شخصیت کارتونی ) که به صورت ایستاده هست را ببینه . من اول فکر کردم این دومیست :31:

hmdfgh
28-08-2011, 18:20
سلام

از لحاظ ترکیب رنگ عالیه. اما من فکر می کنم بخشی از سمت چپ تصویر اضافه است و کاری برای تصویر انجام نمیده. با اجازه ، نظر من چیزی مثل اینه:

موفق باشید

a.g g.a
28-08-2011, 19:42
از لحاظ ترکیب رنگ عالیه. اما من فکر می کنم بخشی از سمت چپ تصویر اضافه است و کاری برای تصویر انجام نمیده. با اجازه ، نظر من چیزی مثل اینه:

موفق باشید
متشکرم؛
من بخش سمت چپ رو برای قرار گرفتن سر مارمولک توی نقطه طلایی نگه داشتم؛
به نظر شما نیازی به نقطه طلایی نیست؟

Fox
28-08-2011, 20:13
متشکرم؛

نه، همیشه نیازی به نقطه طلایی نیست... گاهی باید همه اصول عکاسی رو کنار گذاشت...
به نظر من هم کمی از بخش چپ تصویر باید بریده بشه... :10:

hmdfgh
28-08-2011, 20:23
متشکرم؛

بخش سمت چپ توی این عکس اضافه است. و کمکی به قرار دادن سر مارمولک تو نقطه طلای نمی کنه. چاره ای جز حذف اون ندارید. نظر منه:5:

majidgooly
28-08-2011, 21:04
اين هم چند تا عكس داغ امروز گرفتم. با canon ixus 300 hs سايز عكسارو كم كردم كه سرعت لود صفحه كند نشه :46:

يه جورايي خواستم بگم با اين دوربين هم ميشه عكساي خوبي گرفت حتما نبايد حرفه اي باشه كه از عكس راضي باشيد. :31:

s.hossein45
28-08-2011, 23:04
سلام : دوستان راهنمایی کنند .

hmdfgh
29-08-2011, 00:07
لطفا هم در مورد عکس و هم ادیت اون نظر خودتونو بگید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Mazar-reza-sal-tahvil-1388]-[Nahid]-[fatemeh]-01-ok.jpg

hmdfgh
29-08-2011, 00:15
سلام : دوستان راهنمایی کنند .

1- کادر بندی نادرست. بخش زیادی از سمت چپ و کمی از پایین کادر اضافه است.
2- سوژه تکراری و آنهم نامناسب!
3- کنتراست پایین تصویر

پیشنهاد میکنم اگر می خواهی برای عکس هایت وقت بگذارند و نقد کنند؛ برای عکس گرفتنت وقت بگذار!

s.hossein45
29-08-2011, 01:40
1- کادر بندی نادرست. بخش زیادی از سمت چپ و کمی از پایین کادر اضافه است.
2- سوژه تکراری و آنهم نامناسب!
3- کنتراست پایین تصویر

پیشنهاد میکنم اگر می خواهی برای عکس هایت وقت بگذارند و نقد کنند؛ برای عکس گرفتنت وقت بگذار!

سلام: کم کم یاد میگیریم . از عواقب اماتور بودنه

a.g g.a
29-08-2011, 08:59
سلام
دوستان عزیزhmdfghوfoxازتون متشکرم که دوباره کار نقد عکسهارو شروع کردین؛
ولی به نظر من اون بخش از تصویر اضافه نیست!(نظره دیگه)
. . .
دوستان نظرتون راجع به ادیت این عکس چیه؟
عکس اصلی:

عکس ادیت شده:

خودم فکر می کنم شارپنس زیادی شده.

a.g g.a
29-08-2011, 09:16
شما با گذاشتن اصل عکس ها و ادیت شدشون موافقید؟
به نظر من این جا علاوه بر افزایش اطلاعات درباره عکاسی می تونه اطلاعات دوستان رو درباره ی ادیت هم افزایش بده،به قول یک نفر وقتی یه عکس می گیریم هنوز 50درصد از کار اون عکس مونده و اون 50 درصد بخش ادیت عکسه؛
میشه این جا عکس هامون رو بذاریم و از دسوتان بخواهیم که ادیت پیشنهادیشونو برای عکسمون بذارن؛
با تشکر

hmdfgh
29-08-2011, 11:19
دوستان نظرتون راجع به ادیت این عکس چیه؟
خودم فکر می کنم شارپنس زیادی شده.

عکس اصلی:
1- خود عکس از لحاظ موضوع و سوژه فوق العاده است.
2- اگه من بودم و فرصت اجازه می داد حتما بدون فلاش هم عکس می گرفتم. چون فلاش عکس شما رو از کیفیت انداخته.
3- کادر عکس باید جمع تر می شد (حتی بعد از ادیتی که انجام دادید).نظر من:

و اما در مورد ادیت:
افتضاحه. کار شما رو به یک نقاشی دست کاری شده تبدیل کرده. هیچ جای صحبتی از لحاظ فنی نداره.

اما از لحاظ نگرش ادیت نظر من اینه:
تمام نکته عکس اینه که در دنیای تماما بی جان ( طناب، گیره ها با رنگ های سرد و بی روح، حتی شاخه های خشک درختان در پس زمینه) و در فضای تاریک اطراف؛ سنجاقک طناب سبز را به عنوان تنها تشبیه یا استعاره ای از دنیای زنده و طبیعت سبز یافته و بر روی آن نشسته. شما حق نداشتید به این طناب سبز دست بزنید.
1- باز تاب نور گیره ها را کم کنید تا ضعف استفاده از فلاش را حذف کنید.
2- شاخه های خشک درختان در پس زمینه را حذف نکنید. بلکه اگر می توانید آنها را برجسته تر کنید تا دنیای بی روح اطراف پر رنگ تر شود.
3- تیرگی رنگ شب خوب نیفتاده است. اگر می توانید آن را بهبود ببخشید.
پاینده باشید

a.g g.a
29-08-2011, 11:51
شما درست می گید بهتر بود توی انجام ادیت بیشتر دقت کنم؛

اگه من بودم و فرصت اجازه می داد حتما بدون فلاش هم عکس می گرفتم. چون فلاش عکس شما رو از کیفیت انداخته.
اگه می خواستم از فلاش استفاده کنم باید یه جوری نور عکس رو جبران می کردم یه با استفاده از سرعت شاتر کمتر یا حساسیت بالاتر؛
امکان استفاده از سرعت شاتر پایین نبود نور محیط کم بود سه پایم هم توی خونه بود تا می رفتم بیارم فرار می کرد چند تا عکس هم با سرعت پایین شاتر گرفتم خراب شدن؛
امکان استفاده از حساسیت بالا هم نبود چون دوربین ضعیفی دارم؛
درسته که فلاش بعضی وقت ها کیفیت عکس رو خراب می کنه ولی به افزایش شارپ عکس کمک می کنه و برای ثبت های ماکرو مناسبه؛
اگه حواسم بود درجه ی فلاش رو کم می کردم این تخریب کمتر میشد؛
با تشکر

far2009
29-08-2011, 13:16
امیدوارم این عکس مورد توجه دوستان قرار بگیره ، خوشحال می شوم نظرات دوستان را بدونم.

Spak
29-08-2011, 21:32
این هم یه عکس قبل و بعد از ادیت به درخواست دوستان (البته مال خیلی وقت پیشه!):31:

قبل

بعد

چطوره ؟

pm505
29-08-2011, 22:01
سلام
چون این روزا نمی رسم عکس بذارم یه دفعه چهارتا گذاشتم
این مال امروزه ناودون توی حیاطمونه
FZ40
F4
iso80
0.62sec

اینو جمعه گرفتم
F5.6
ISO80
1/500sec

این دوتا هم ماله حدود یک ماه و نیم پیشه
F2.8
Iso100
1/125
F5.2
ISO100
1/125sec
دوستان از بیان عیب و ایرادات عکس ها دریغ نکنن:11:

hamedh2
30-08-2011, 00:06
سلام دوستان
من نه عکاسم نه میدونم هنر یعنی چی رشته تحصیلیم هم الکترونیک بوده تازگی یه دوربین fz100 پانا خریدم از شما چه پنهون یکمی به عکاسی علاقه مند شدم. اگه مقاله ای چیزی که بدردم بخوره دارین ممنون میشم .
واسه این که خیلی مطلب بی ربط به موضوع forum نباشه اولین عکسایی که با این دوربین گرفتم رو میزارم.
:31::20:زیاد بهم نخندین .

هر سه تا با همون fz100 گرفتم فوکوس و شاترو ازین چیزا هم حالیم نیست زیاد ولی دارم یه چیزایی یاد میگیرم همه سوژه ها هم کاملا اتفاقی بوده در مورد کلاغه باید بگم تا آخر زوم کردم دوست داشتم نزدیک تر بود .ممنون

hmdfgh
30-08-2011, 07:16
این هم یه عکس قبل و بعد از ادیت به درخواست دوستان (البته مال خیلی وقت پیشه!):31:

اولا که خیلی دلم می خواد بدونم دوربین شما چیه و با چه مشخصاتی عکس گرفتید. لطف کنند دوستان بنویسند.
ابتدا در مورد خود عکس:
کار قشنگیه و با نمونه هایی از این دست می شه کارهای فوق العاده ای خلق کرد.
1-کادر بندی شما مناسب نیست. بخش زیادی از سمت راست و همچنین بخشی از پایین کار اضافه است. همون طور که شما هم اون رو کراپ کردید. اما بخش اصلی تصویر پرتاب گلوله های آب به بالاست که اون ها رو به خاطر کادر بندی نامناسب از دست دادید.
2-به نظرم قطره های آب روی لنز شما افتاده. درسته؟ دیافراگم تنظیمی چند بوده؟
ادیت:
1- از بالای کادر زیاد حذف کردید.. بعد از اون قطره های آب باید فضای خالی می گذاشتید.
2- خود حفره آب رو عالی کار کردید. اما فضای اطراف رو نمی پسندم.مثل اینه که یک سطل رنگ روش پاشیده شده. به نظرم جای کار داره.

پاینده باشید

hmdfgh
30-08-2011, 07:40
157mm / f:5.6 / s:125

Spak
30-08-2011, 07:42
اولا که خیلی دلم می خواد بدونم دوربین شما چیه و با چه مشخصاتی عکس گرفتید. لطف کنند دوستان بنویسند.
ابتدا در مورد خود عکس:
کار قشنگیه و با نمونه هایی از این دست می شه کارهای فوق العاده ای خلق کرد.
1-کادر بندی شما مناسب نیست. بخش زیادی از سمت راست و همچنین بخشی از پایین کار اضافه است. همون طور که شما هم اون رو کراپ کردید. اما بخش اصلی تصویر پرتاب گلوله های آب به بالاست که اون ها رو به خاطر کادر بندی نامناسب از دست دادید.
2-به نظرم قطره های آب روی لنز شما افتاده. درسته؟ دیافراگم تنظیمی چند بوده؟
ادیت:
1- از بالای کادر زیاد حذف کردید.. بعد از اون قطره های آب باید فضای خالی می گذاشتید.
2- خود حفره آب رو عالی کار کردید. اما فضای اطراف رو نمی پسندم.مثل اینه که یک سطل رنگ روش پاشیده شده. به نظرم جای کار داره.

پاینده باشید

عکسای من همش اگزیف دارن این رو با 500D گرفتم
چنتایی عکس گرفتم و به نظر خودم ازین از بقیش بهتر اومد
من بیشتر منظورم خود برجستگی هست ، میخواستم اون دوتا قطره رو هم پاک کنم و گفتم ولش کن همینجوری بهتره
آب هم رو دوربینم نیست اینها محتویات آب هست

کلا این مال اوایل کار با دوربینم بود (400 مین عکسش بوده):31:

متاسفانه عکسایی که ادیت میکنم خامش رو پاک میکنم وگرنه گزینه های خیلی بهتری هم داشتم ..

s.hossein45
30-08-2011, 18:00
سلام : sony hx100

Fox
30-08-2011, 19:16
با سلام به همه دوستای قدیمی
این عکسی که پایین میبینین رو به 2 شکل ویرایش کردم؛ میخواستم نظر شما رو راجع به خود عکس و البته به طور بخصوص راجع به ویرایش ها بدونم...

این ویرایش اول که با استفاده از فیلتر های فتوشاپ انجام شده:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این ویرایش هم در اصل نوعی HDR هست که با استفاده از فتوماتریکس و البته استفاده کمی از فتوشاپ تهیه شده:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hmdfgh
31-08-2011, 09:12

ELSIN
31-08-2011, 12:56
سلام بروبچ ، عید همتون مبارک :40:
اینا رو دیشب با FZ35 توی حالت M گرفتم

ببخشید کیفیت این دو تا آخری بد شد

Fox
31-08-2011, 17:07

عکس خیلی خوبیه، ولی به نظر من اگر سیاه و سفید بود، خیلی زیباتر بود... :31:

من با اجازتون سیاه و سفیدش کردم و کمی ادیت روش انجام دادم :

ŞHÍЯÍŃ
31-08-2011, 17:59
سلام خیلی عکس های فوق العاده قشنگ و حرفه میزارین طوری که آدم دیگه روش نمیشه عکس های معمولی خودش رو بزار:31:

خیلی قشن هستن لذت میبریم:11::40:

lpix
31-08-2011, 18:21
با سلام به همه دوستای قدیمی
این عکسی که پایین میبینین رو به 2 شکل ویرایش کردم؛ میخواستم نظر شما رو راجع به خود عکس و البته به طور بخصوص راجع به ویرایش ها بدونم...

سومی بهتره ولی به نظرم اگه HDR تندتری انجام میدادین قشنگ تر می شد ...

a.g g.a
31-08-2011, 18:34
سلام
دوستان نظرتون راجع به این دو عکس چیه؟

keykavoos
31-08-2011, 22:41
سلام

آقا شما عکسات خیلی حرفه ایه ها! :46:
دومی جعبه سرویس جواهراته؟

a.g g.a
31-08-2011, 23:09
آقا شما عکسات خیلی حرفه ایه ها! :46:
شما لطف دارید.

دومی جعبه سرویس جواهراته؟

نه یه آینه روی یه میز که سقف ار توش دیده میشه؛
دست خودم رو از توی آینه حذف کردم.

hmdfgh
31-08-2011, 23:13
عکس خیلی خوبیه، ولی به نظر من اگر سیاه و سفید بود، خیلی زیباتر بود... :31:

من با اجازتون سیاه و سفیدش کردم و کمی ادیت روش انجام دادم :

خیلی لطف کردین.
از بذل توجه و وقتی که گذاشتید یک دنیا ممنون.:11:

hmdfgh
31-08-2011, 23:18
اصل این عکس رو صفحه قبل گذاشته بودم.
حالا روی این ادیت؛ خواهشم اینه که بگید نظرتون چیه؟ هم از لحاظ فنی و هم این که چه برداشتی دارید. و اگه قرار باشه یک اسم براش بذارید،چه اسمی انتخاب می کنید؟ یک دنیا ممنون...

keykavoos
31-08-2011, 23:33
حالا روی این ادیت؛ خواهشم اینه که بگید نظرتون چیه؟ هم از لحاظ فنی و هم این که چه برداشتی دارید. و اگه قرار باشه یک اسم براش بذارید،چه اسمی انتخاب می کنید؟ یک دنیا ممنون...
از لحاظ فنی نمی دونم :31: یعنی در حد نظر دادن نیستم اما برداشت شخصیم اینه که اگه پسره هم سیاه و سفید بود بهتر بود. اونجوری بیشتر سختی زندگی پسرک رو نشون میداد.

توروخدا عکسای منم نقد کنید ایرادای کارم دستم بیاد:41:

hmdfgh
31-08-2011, 23:40
سلام

نگاه تیز بینی پشت این عکسه. این که ترکیب اتصالات آهن ها (از این زاویه)، ازدحامی از کلاغ ها رو در ذهن بیننده تداعی می کنه. یعنی از این خطای بصری خوب استفاده کردید. گویی که دنیای واقعی هم (کلاغها) فریب این سایه ها را خورده اند.

a.g g.a
01-09-2011, 07:41
از لحاظ فنی نمی دونم :31: یعنی در حد نظر دادن نیستم اما برداشت شخصیم اینه که اگه پسره هم سیاه و سفید بود بهتر بود. اونجوری بیشتر سختی زندگی پسرک رو نشون میداد.

عکس قشنگبه؛
ایده خوبیه؛
به نظر من حالت درخت خیلی خوب نشده شاید اگه از زاویه های دیگه می گرفتین حالت درخت بهتر میشد.

hmdfgh
01-09-2011, 08:26
تمنا می کنم دوست عزیز.خوشحال شدم که دیدگاه شما دونستم. کاش دوستان هم نظرشون رو می دادند بعد من صحبت می کردم. اما اون تفکری که دارید مد نظر من نیست.

کار قشنگیه. اما از نظر من الان بیشتر به یک تم شبیه شده. چون پشت شیشه کلا از دید افتاده. یعنی شما قطرات آب و شیشه رو چنان پررنگ به تصویر کشیدید که سخت می شه متوجه شد پشت اون چی میگذره. به اعتقاد من درختی که پشت شیشه است اگه بیشتر نمود داشت تصویرتون واقعا رویایی می شد.

far2009
01-09-2011, 09:30

نظر شخصی من اینه که کار شما بسیار جالب و خلاقانه هست ولی یک مقدار زیاد از فضای دوربین فاصله گرفتید و کارتون بیشتر شبیه یک نقاشی یاطراحی شده ( البته این به معنی بد بودن کار شما نیست بلکه من فضای کاری مد نظرم بود )

البته فکر می کنم اگه عکس اصلی را بگذارید بهتر بشه قضاوت کرد

این ها نظر من بود من شخصا در جایگاهی نیستم که کاری را نقد کنم.

lpix
01-09-2011, 09:53

خیلی خوبه
فقط کاش سیم برق رو با ادیت حذف می کردین

Fox
01-09-2011, 12:23

ایده کلی عکس خوبه، ولی به نظر بنده طرح پشت شیشه باید مفهوم یا حداقل کمی وضوح بیشتری پیدا میکرد؛
اینجا یه عکس قدیمی از سایت 1x براتون میذارم تا بهتر متوجه منظور بنده بشین:

hmdfgh
01-09-2011, 13:48
خیلی خوبه
فقط کاش سیم برق رو با ادیت حذف می کردین

برداشت شخصیم اینه که اگه پسره هم سیاه و سفید بود بهتر بود. اونجوری بیشتر سختی زندگی پسرک رو نشون میداد.

با تشکر از دوستانی که نظراتشون رو گفتند.
این پسر اونجا زندگی میکنه.:41: سیم های برق و همه اونچه که در تصویره، جزئی از زندگی روزمره شه.
من نمی خواستم چیزی از دنیای حقیقی زندگیش رو حذف یا اضافه کنم. فقط همه دنیای پیرامونش رو از رنگ انداختم چون حقیقتا رنگی نداره. به نظر من تنها بخش زنده و تپنده، خود وجود پسرکه که باید رنگی باشه.
ایده منه. لطفا نظرتون رو بگید. اسمی هم برای عکس پیشنهاد نکردید... :46:

pm505
01-09-2011, 21:26
سلام
FZ40
ISO80
F3.2
1/250

Damian
01-09-2011, 21:59
1/160s
f/2.8
ISO Under 200
FL 105mm

amin_caragt2
01-09-2011, 22:46
سلام

عمو کوچولوی خودم
دوربین: موبایل 5610 نوکیا

انتزاعی
کانن A800

پرتره 2 نفره
دوربین: Sx230 کانن

آخرین دانه
دوربین A800 کانن

غروب البزر
دوربین: a800 کانن

با تشکر:11:

hmdfgh
02-09-2011, 00:31
سلام
FZ40
ISO80
F3.2
1/250

چطور با یک لنز 25 mm این قدر به سوژه نزدیک شدید؟ اون هم سوژه به این خطرناکی و فرزی!:31:

a.g g.a
02-09-2011, 06:21
نظر شخصی من اینه که کار شما بسیار جالب و خلاقانه هست ولی یک مقدار زیاد از فضای دوربین فاصله گرفتید و کارتون بیشتر شبیه یک نقاشی یاطراحی شده ( البته این به معنی بد بودن کار شما نیست بلکه من فضای کاری مد نظرم بود )

البته فکر می کنم اگه عکس اصلی را بگذارید بهتر بشه قضاوت کرد
گرفتن عکس های این طوری یه سبکه من عکس های زیادی شبیه این دیدم؛
البته فضای عکس اصلی هم زیاد با این فرقی نمی کنه؛
من فقط آسمون رو سفید کردم؛
کجی کادر رو درست کردم؛
سعی کردم کمی کادربندی رو بهتر کنم؛
و توی فتوشاپ یه کم وضوح عکس رو زیاد کردم؛

این ها نظر من بود من شخصا در جایگاهی نیستم که کاری را نقد کنم.شکسنه نفسی نکنید دوست عزیز

. . . .

دوستان من زیاد از عکس های ماکرو سر در نمی آرم،لطفا راهنمایی کنید(توجه داشته با شید که این عکس با دوربینdsc H20گرفته شده)؛

a.g g.a
02-09-2011, 07:53
نظرتون رو راجع به این عکس بگین؛
به نظر شما شلوغی بکگراند رو چه طور درست کنم؟

pm505
02-09-2011, 08:46
چطور با یک لنز 25 mm این قدر به سوژه نزدیک شدید؟ اون هم سوژه به این خطرناکی و فرزی!:31:
سلام
حقیقتش با کمی ناجوانمردی به زنبور نزدیک شدم:با آب پاش خیسش کردم دیگه نمیتونست پرواز کنه مجبور بود بره تو نور خورشید تا خشک شه اینجوری هم به نورپردازی خوبی رسیدم هم تحرکش رو گرفتم
عکس رو با سه برابر زوم دیجیتال گرفتم

amin_caragt2
02-09-2011, 08:49

تصویر زیبایی به ثبت رسوندید فقط همونطور که گفتید پس زمینه شلوغ عکس خراب کرده شما در فتوشاب کادر دور سوژه انتخاب کنید و با استفاده از فیلتر gaussian blur پس زمینه محوه کنید و حتی میتونید نور پرنگتر کنید تا سوژه نمایانتر بشه

در مورد خود سوژه هم با توجه به نگاه بهتر بود سمت چپ قرار میگرفت

s.hossein45
02-09-2011, 11:23
سلام : دوستان این عکس رو امروز صبح گرفتم . داغ داغ .

sony hx 100
s mode

hmdfgh
02-09-2011, 12:22
دوستان من زیاد از عکس های ماکرو سر در نمی آرم،لطفا راهنمایی کنید(توجه داشته با شید که این عکس با دوربینdsc H20گرفته شده)؛

به نظرم زاویه دیدمناسب نیست. به دو دلیل: اول اینکه باعث شده شما دیگه نمی تونید برگی رو که زیر پای عنکبوته از میدان فکوس خارج کنید. و این باعث می شه سوژه از برجستگی لازم بیفته.
دوم اینکه از زاویه دیگه عظمت این هیولای کوچولو بهتر نشون داده می شد.

hmdfgh
02-09-2011, 12:38

باز هم به نظر من زاویه دید مناسب نیست.
و دیگه اینکه در هر دو عکس چرا از دیافراگم های بسته استفاده کردید(f:8)؟ در حالی که شرایط نوری به شما اجازه استفاده از دیافراگم بازتر رو هم می داد (s:125) ؟!

---------- Post added at 01:38 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

سلام : دوستان این عکس رو امروز صبح گرفتم . داغ داغ .
sony hx 100
s mode

عکستون برای من باز نمیشه

s.hossein45
02-09-2011, 12:51
سلام :این عکس رو دوباره اپ کردم مثل اینکه برای بعضی از دوستان باز نشده

sony hx100
mode s
f 144 mm

far2009
02-09-2011, 13:11
این گل ها هم تقدیم به همه دوستان امیدوارم لذت بخش باشه

hmdfgh
02-09-2011, 13:27
دوتا عکس ماکرو از من. کدوم بهتره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Heyvanat]-1.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Heyvanat]-1.jpg

s.hossein45
02-09-2011, 13:42
سلام : بنظر من (مبتدی) اولی بکگراند بهتری داره ولی دومی خود سوزه از لحاظ رنگ و پوزیشن برتری داره .باز هم بنظر من دومی اگر سر عنکبوت پیدا بود جلوه بهتری داشت.

Fox
02-09-2011, 20:50
دوتا عکس ماکرو از من. کدوم بهتره؟

سلام؛ راجع به عکس پسرک باید بگم که به نظر من هم بهتر هست که پسرک رنگی باشه؛ و برای اسم هم اگر من باشم اسم رویای آبادی رو روی این عکس میذارم...
و راجع به عکس های ماکروی شما، عکس اول بکگراند بهتری نسبت به عکس دوم داره، ولی عنکبوت میتونست فکوس بهتری داشته باشه (فکوس توی ماکروگرافی واقعا حساسه و با مقدار خیلی کمی جابجایی فکوس دلخواه حاصل نمیشه، پس توی عکاسی ماکرو به فکوس ظاهری LCD دوربین راضی نشین و بیشتر و بیشتر عکس بگیرین)
دقت کنین که توی عکس عنکبوت توجه بیشتر به تنه و پشت عنکبوت هست، نه پاها و پرزهای پشت عنکبوت در این ماکروگرافی میتونست وضوح بیشتری داشته باشه...
و عکس دوم هم بکگراند جالبی نداره...
از طرفی زاویه دید عکس دوم به نسبت عکس اول قابل توجه تر هست... در ماکروگرافی حشرات بهتره از پهلو یا رو به رو (چشم ها) عکس گرفته بشه و حس هم سطح بودن انتقال پیدا کنه... تا از بالا و پشت روژه...

Fox
02-09-2011, 20:57
سلام :این عکس رو دوباره اپ کردم مثل اینکه برای بعضی از دوستان باز نشده

sony hx100
mode s
f 144 mm

سلام؛ چشمهای سوژه فکوس خوبی داره، ولی راستشو بخوای به نظر من نرده ای که سوژه روی اون نشسته از زیبایی عکس شما کاسته... :10:

این گل ها هم تقدیم به همه دوستان امیدوارم لذت بخش باشه

سلام؛ من این عکس (عکس اول) رو به بقیه ترجیح میدم، ولی به نظرم اگر عمق میدان بیشتری به عکس میدادی و پس زمینه تارتر میشد، زیباتر بود، ولی هنوزم دیر نشده... از Gaussian Blur فتوشاپ میتونی برای تار کردن پس زمینه استفاده کنی...:10:

a.g g.a
02-09-2011, 21:21
باز هم به نظر من زاویه دید مناسب نیست.
و دیگه اینکه در هر دو عکس چرا از دیافراگم های باز استفاده کردید(f:8)؟ در حالی که شرایط نوری به شما اجازه استفاده از دیافراگم بازتر رو هم می داد (s:125) ؟!

سلام
گفتم که با دوربین dsc h-20 گرفتم یه دوربین کامپکت،بسته ترین دیافراگمش 8ـه.