PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : (درخواست راهنمایی از اساتید فن عکاسی برای خرید دوربین دجیتال تا 500 هزار تومان )

amir_w12
14-01-2008, 22:30
با سلام

دوستان من دنبال یه دوربین دجیتال هستم که بتونه خوب هم فیلمبرداری کنه در حد یه هندی کم ایا اصلا همچین چیزی هست یا نه بعدش من خودم این چند مدل را پیدا کردم نظر بدین کدومش بهتره و اگه مدل بهتری هست لطفا معرفی کنید.

لطفا توجه داشته باشید فیلمبرداری برای من خیلی مهم هستش.

canon G9 قیمت 500 هزار تومان .

canon S5IS قیمت 420 هزار تومان ساخت ژاپن قیمت مونتاژ چین 390 هزار تومان .

Canon IXUS 960IS قیمت 390 هزار تومان .

Sony DSC- H9 قیمت 440 هزار تومان.

و این سوال هم برام مطرح هستش که با 500 هزار تومان می تونم یه دوربین دجیتال خوب و یه هندی کم خوب بگیرم یا نه.

با تشکر .

hamid00009
15-01-2008, 16:04
دوربین دجیتال فقط برای عکاسی است البته میشه باهاش فیلم برداری کرد البته اگر رم بالا براش بگیری ( مثلا با بهترین کیفیت فیلم در کانن 8 دقیقه روی رم 1 گیگ ) حالا خودت میدونی.

hamid00009
15-01-2008, 16:06
راستی اینم بگم بین دوربین هایی که گفته بودی اگه مشکل باتری نداری s5is عالی است

Actros
15-01-2008, 17:44
panasonic _ lumix fz18
8.3 maga pixel
optical zoom 18x !!!!!!!!
قیمت 430 تومن
عالیه

amir_w12
15-01-2008, 19:32
ممنون . منتظر نظر بقیه دوستان هستم.

mehdidariush
21-02-2008, 12:34
من خودمم میخام بخرم ولی تو بعضی سایتها نوشتن G9 باتری خوبی ندارن ولی نمیشه از قدرت شاترش گزشت من که امروز تصمیم گرفتم canon ixus960 بگیرم به نظر من تو هم همو نو بگیر چون من الان 1 ماهه دارم بررسی میکنم

danavan
22-02-2008, 16:45
من هفته پيش G9 گرفتم (480 تومن با گارانتي قائم اگر گارانتي الرمس بخواي ميره بالاي 500 تومن )، فوق العاده است،مطمئن باش پشيمون نميشي ،مدلهاي ديگه در مقابل سري G مثل اسباب بازي مي مونند.
تو نور كم خيلي خوب عكس مي گيره حتي بدون فلاش.
ولي از فيلم برداريش زياد راضي نيستم خيلي نويز داره البته در نور اتاق و در شب ولي زير نور آفتاب كارش بد نيست
هرچي باشه دوربين عكاسي نه فيلم برداري!
باتريش 1ساعت و 45 دقيقه اي شاژ‍ ميشه بعد از هربار شارژ هم اونقدر باهاش ميتوني عكس بگيري كه رمت پر شه ولي باطريت خالي نش خودت هم خسته شي.
باهاش ميتوني عكسهاي پاناراما بگيري.
فرمت RAW رو هم ساپرت ميكنه.
حالات پيش فرض زيادي داره كه عكاسي سريع رو راحت ميكنه.
اگر از عكاسي سر رشته داشته باشي ميتوني باهاش عكسهاي هنري هم بندازي چون همه تنظيماتي كه توي دوربينهاي آنالوگ هست براش در نظر گرفته شده همين امر باعث شده اگر نخواي از حالت هاي پيش فرض و يا حلت اتوماتيك استفاده كي يه كم برات گيج كننده باشه براي من كه اين طوره.
اگر براي عيد ميخوايش كه از افراد خانواده عكس بگيري يا از مناظر سفر بگم يه حالت پرتره و لند اسكيپ داره كه حرف نداره.
لرزش گيرش هم خيلي عاليه كمت عكسي رو تار ميگيره كه اون هم برميگرده به تنظيمات غلط كه بايد قلقش دست آدم بياد.
من كلي تحقيق كردم تا اين رو انتخاب كردم الان هم خيلي ازش راضي ام.
اگر تصميم داري G9 بگيري يه رم 4 گيگ (من توشيباش رو گرفتم 31 تومن) و يه كيف 15 تومني هم به هزينهات اضافه كن.
يه بنده خدايي هم يه بلاگ زده در بارهG9 يه سري بهش بزن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab54ir
22-02-2008, 23:16
سلام
دوست عزیز دوربین دیجیتال فقط کارش گرفتن عکس با کیفیته ولی قابلیت فیلمبرداری اکثر شون 30 فریم در رزولوش 640 در 480 هستش که واسه یه فیلم معمولی خوب هست نه یه فیلم با کیفیت انهم بدلیل نوع لنز و طراحی لنز که زوم انها برای عکاسی است نه فیلمبرداری البته دوربینهای پیشرفته ای هم مثل دی وی کم hv20 کانن هست که لنز فوق العاده ای جهت فیلم و عکس حتی به طور همزمان دارند ولی خیلی گران هست در حدودیک میلیون و نیم! پس اگر فقط عکاسی مورد نظرت هست و فیلمبرداری درجه دوم اهمیت داره g9 کانن یا h9 سونی در غیر اینصورت یه دی وی کم مثل کانن md 140 و یه دوربین مثل ixus 70 کانن که جمعا 550 تومان میشه بسیار راضی کنده خواهد بود.

arrow
17-12-2009, 23:42
سلام به اساتید بنده دنبال دوربین هستم که کدوم بهتره 500d ya 450d hadisistem@yaho.com لطفا کمک کنید ممنون میشم

seymour
18-12-2009, 17:53
سلام به اساتید بنده دنبال دوربین هستم که کدوم بهتره 500d ya 450d hadisistem@yaho.com لطفا کمک کنید ممنون میشم
چقدر فیلمبرداری با دوربین برات مهمه، اگه اولویت نداره: 450d (میتونی با تفاوت قیمتش بری لوازم جانبی واسه خودت بخری -- مثل لنز و سه پایه) .. این مهمترین تفاوتشون به نظر میاد..

از نظر کیفیت عکس، نباید تفاوت چندانی داشته باشن.. به نظر میاد 500d روی iso های بالاتر از 800 کمی بهتر عمل کنه .. باز برمی گرده به اینکه چقدر میخوای با iso ی به اون بالا عکس بگیری ...

صفحه نمایش 500d هم کیفیت بهتری داره..

به نظر میاد همون بحث فیلمبرداری مهمترین جنبه تفاوتشون باشه... براساس اون تصمیم بگیر..