PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع پروگرامر برای میکرو

dizgah
14-01-2008, 11:34
با سلام با توجه به اینکه اکثر دوستان دنبال پروگرامرهای قوی برای پروگرام کردن میکروها هستن تو این تاپیک میخوام انواع مختلفی از پروگرامرهای میکروها رو معرفی کنم:46:

dizgah
14-01-2008, 11:37
این یک پروگرامر pic16f84a هست که نیاز به تغذیه نداره و کوچک و ارزان و .....
به یکی از com های کامپیوتر وصل میشه و ...خودتون بسازید و استفاده کنید و لذت ببرید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منبع : سایت iranled

dizgah
14-01-2008, 11:39
آیا دوست دارید خودتان با هزینه اندک یک پروگرمر USB برای میکروکنترولرهای AVR بسازید؟
اگر پاسخ مثبت است این مطلب را دنبال کنید.

چندی پیش با پروگرمر آقای فیشل به نام USBasp آشنا شدم.این پروگرمر از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل می شود و برای ساخت آن نیازی به IC های کنترولر USB نیست بلکه فقط با یک ATmega8 ساخته می شود.این پروگرمر دو نقطه ضعف دارد.یکی اینکه برنامه تحت ویندوز ندارد و باید بصورت command line از آن استفاده نمود.دیگری اینکه فیوز بیت و لاک بیت ها را پروگرم نمی کند(البته تا این لحظه).لذا تصمیم گرفتم یک برنامه مناسب تر برایش تهیه کنم.این برنامه را با C++Builder نوشته ام.برای اینکه کارایی پروگرمر را بیشتر کنم کمی هم در برنامه میکرو تغییر ایجاد کرده ام.

امیدوارم این مدار را بسازید و در صورت بروز خطاهای احتمالی من را بی خبر نگذارید: r_m_mansouri@yahoo.com

لینک سایت اصلی :
دریافت
منبع :سایت iranled

dizgah
14-01-2008, 20:04
تا حالا شده فیوز بیتهای AVR هارو دست کاری کنید؟ شده مد سریال پروگرامینگشو از کار بندازین؟ یا شده نوع کلاک ورودی رو اشتباه تنظیم کنین ؟ اگه این کارو کرده باشین حتما می دونین که دیگه آی سی تون رو نمی تونین پروگرام کنین البته فقط به صورت سریال ولی به صورت پارالل می شه پروگرامش کرد اما معمولا پروگرامرش رو نمی تونین پیدا کنین

این یه پروگرامر پارالل که زحمتش رو آقای Behnam-AVR کشیدن و تو ضیحات خودشون رو تو ادامه مطلب می تونین ببینین

این نقشه کاملا تست شده و همونطور که میبینید عکسشو هم کنارش زدم که هم میتونه به صرت ISP و هم به صورت PARALEL HIGH VOLTAGE پروگرام کنه پس از ساخت مدار فایل STK500.ebn رو روی ATMEGA8535 پروگرام کنید پس از هر بار پروگرام کردن سیستم باید RESET بشه .
بهترین ولتاژ 14 ولته که روی رگولاتورها کمترین توان تلف بشه و ضمنا موقع طراحی برد یادتون باشه که LM7805 باید حتما روی هیت سینک سوار بشه یا اینکه اگه از قطعات SMD استفاده می کنید حتما روی سطح بزرگی از مس قرار بدین تا بتونه گرماشو دفع کنه چون طبق محاسبات چیزی در حدود 1 وات توان باید توی رگولاتور تلف بشه .

Software installation:
1. Connect the ISP programming adapter with your computer and the ISP port on the HVProg board
2. Mount the 'Selfprogramming' jumper to pin 1,2
3. Connect the power supply (Basic: only 5V supply needed. Advanced: Regular supply)
4. Start AvrProg (AvrStudio: Tools/AvrProg)
5. Select 'stk500.ebn' and set the appropriate fuses (ext. high frequency crystal, only for Mega8535)
6. Flash the firmware
7. Disconnect power supply and then the programming adapter
8. Mount the 'Selfprogramming' jumper back to pin 2,3 (default)
دانلود :

dizgah
14-01-2008, 20:05
jtag

اسم Jtag رو حتما همه شنیدید یه سخت افزاره که به میکرو متشل می شه و با اون می تونید کلیه سخت افزار میکرو رو کنترل کنید می تونید برنامه رو داخل IC دیباگ کنید و ... امکانات بسیار جالبی داره ولی یکم گرون قیمت نقشه جالبی هم ازش نمی تونید پیدا کنید چون به صورت تجاری فروخته می شه ولی این یه نقشه کامل که من خودم چند تا شو ساختم و به خوبی کار می کنه فقط یکم درد سر داره ساختنش که سعی کردم تو ضیحات اضافی هم براتون بزارم

قبل از شروع به کار حتما Original DocDIY AVRICE (AVR JTAG ICE).htm رو بخونید یادتون هم باشه که تمام مراحل روباید دقیقا اجرا کنید و گرنه به جواب نمی رسید.

برای پروگرام کردن باید از فایل Boot Romsootice_rom.hex استفاده کنید البته این برای mega163 است و اگر از mega 16 استفاده می کنید بایدتغییرات کوچکی در اون بدید که می تونید از bootice16_rom.hex استفاده کنید (تغییرات داده شده) و یادتون باشه که این فایل اصلی نیست و فقط برای شناسوندن Jtag به AVRPROG که از محصولات خود Atmel و با AVRStdio نصب می شه بعد از شناختن خود AVRStdio پروگرامرتون رو Upgrade می کنه با آخرین وژنی که خودش داره (البته باید بهش بگید که تو فایل AVR JTAG ADAPTER COMPATIBLE WITH ATJTAGICE.htm کامل توضیح داده)

کلیه کار هایی که باید انجام بدید همون 23 مرحله DIY AVRICE (AVR JTAG ICE).htm است که اون فایل دوم رو برای توضیح اضافه و خطاهای بین کار آوردم (چون خودم خیلی مشکل داشتم یه خطا می گیره که نباید بهش توجه کنید عکسش رو نگاه کنید) عکس های مربوط به فایل اصلی هم کنارش هست و اگر لینک ها کار نکرد می تونید از اون عکس ها استفاه کنید.
دانلود :

saef
05-02-2009, 22:56
سلام من یک پروگرمر picدارم با دوخطا روبرو می شوم در برنامه ریزی وپروگرم کردن برنامه به میکرو کنترلر
خطای اول در نسخه قدیمی نرم افزار پروگرمر دیده می شود این استcode programming error at 000
ولی در نسخه جدید نرم افزار پروگرمر معروف به نسخه بتا از عدم تطابق میان میکروکنترلر ونوع میکروکنترلر انتخابی در نرم افزار نشان می دهد ما را راهنمایی کنید
ممنون

soodi-m.m
05-03-2010, 15:30
سلام
من به دنبال بهترین پروگرامر AVR Code Vision وبه زبان C می گردم پولش هم تا حدود 25 هزار تومان باشد هم اشکالی ندارد فقط زودتر به من معرفی کنید و یا لینک خرید از اینترنت بگذارید

mahdi10000
22-09-2010, 11:57
با سلام لطفا اگه کسی نقشه مداره stk500رو داره اینجا بزاره ما هم استفاده کنیم اگه کسی هم ساخته استفاده کرده مارو هم راهنمایی کنه

dizgah
23-09-2010, 23:07

طبق توضیحات برای دانلود فایل باید در سایت مورد عضو بشین