PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من با افست

sepidehjo0n
14-08-2007, 14:32
بچه ها خیلی عالیه واقعا خوب پیش میرید. ولی یه مشکلی من با افست دارم
اینکه درسته که من یه کد رنگی رو از پنتون انتخاب می کنم اما هیچ وقت نه اون رنگی که تو پنتون هست نه رنگی که تو مانیتور( که کالیبره هم هست) تو چاپ در نمیاد . یعنی زرد خردلی میشه قرمز جگری میشه و....
تفاوت رنگ بالاست. که البته مشکل از چاپخونه باید باشه. حالا نظر شما چیه؟

saviss
15-08-2007, 12:44
بچه ها خیلی عالیه واقعا خوب پیش میرید. ولی یه مشکلی من با افست دارم
اینکه درسته که من یه کد رنگی رو از پنتون انتخاب می کنم اما هیچ وقت نه اون رنگی که تو پنتون هست نه رنگی که تو مانیتور( که کالیبره هم هست) تو چاپ در نمیاد . یعنی زرد خردلی میشه قرمز جگری میشه و....
تفاوت رنگ بالاست. که البته مشکل از چاپخونه باید باشه. حالا نظر شما چیه؟
این تاپیک رو از اول تا آخرش بخونید فکرمیکنم متوجه مشکل تون بشید...:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرواقع چاپخونه ی موردنظرشما داره درمودCMYKکار میکنه ولی شما از رنگ های پنتون استفاده میکنید
دوراه حل هست:
1- ساختن رنگی شبیه به همون رنگ پنتون موردنظرتون توی مودCMYK
2-استفاده از رنگ (وبالطبع زینک)پنجم یعنی CMYK+Xکه اینجاXهمون رنگ موردنظرتون هست (بصورت یک کانال خروجی منفردومجزا)و استفاده ازمرکب های پنتون
البته درمورد راه حل اولی باید بگم شرط اصلی برای ساختن شبیه ترین رنگ موردنظرشماکالیبراسیون کامل مانیتور ومحیط نرم افزارطراحیتون هم هست

shs.2000
11-10-2008, 23:58
شما باید بدونی که لیتوگرافی خروجی کار رو از چه برنامه ای می گیره و رنگهاتون رو با توجه به محیط برنامه ای که لیتوگرافی برای گرفتن خروجی از اون استفاده می کنه تنظیم کنی تا کمترین تغییر رنگ رو در چاپ داشته باشی.

Maysam-BFU
31-10-2008, 13:14
معمولا ليتوگرافي ها خروجي را با FreeHand مي دن. ولي طراحي هم تاثيير مستقيم در چاپ داره...

بسته به اينكه چاپ بر روي كاغذ تحرير است يا گلاسه...

معمولا بر روي تحرير رنگ ها حدود 10 درصد پررنگ ميشن.