PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من سه تا سوال داشتم

Blue Ray
18-04-2007, 23:39
سلام،از دوستان بابت اطلاعات خوبی که دادن ممنونم:40:

من سه تا سوال داشتم :

1-وقتی mode رو CMYK انتخاب میکنیم در پالت رنگ کنار بعضی رنگ ها یه علامت تعجب می زاره.معنیش اینکه این رنگ تو مبنای ما (CMYK) وجود نداره.می خوام بدونم فتوشاپ خودش اینجور موقع ها نزدیک ترین رنگ تو مبنای CMYK رو میده یا باید حتما رو علامت تعجب کلیک کنیم؟

2-وقتی طرح رو با پسوند TIFF ذخیره می کنیم بعضی وقت ها نمایشگر عکس ویندوز یا ACD SEE هیچکدوم نمی تونن اون رنگی که تو فتوشاپ درآوردیم رو نشون بدن.سوالم اینکه آیا موقع چاپ همون رنگی که تو فتوشاپ دیدیم جاپ میشه؟اگه اینطوریه پس چرا نمایشگر عکس ویندوز یا ACD SEE اونو درست نشون نمی دن؟

3-و آخرین سوال در مورد OVERPRINT که یکی از دوستان آموزششو گذاشته بودن.من وقتی تیک C , M, Y
رو برمیدارم رنگ مشکیم به نک مدادی متمایل میشه(دیگه سیاه سیر نیست) ولی وقتی C=70 و M=35 و K=100 و تیک Y رو برمی دارم(یا Y=0) به سیاه کامل میرسم.سوالم اینکه برای چاپ کدوم درسته؟

pedram_ashena
19-04-2007, 10:31
1-بچه هاي فتوشاپ جواب دهند
2-كاري كه 4 رنگ طراحي شده است حالا با هر برنامه اي در نمايشگر ويندوز و acd see با رنگ متفاوتي ديده ميشود.چون اين برنامه ها فقط براي ديدن كارهاي rgb از مونيتور طراحي شد ه اند.يعني cmyk را به صورت RGB نشان ميدهند .براي درست ديدن اين طرحها بايد با فتوشاپ يا كرل يا ... نگاه كنيد.چاپ انگونه ميشود كه در فتوشاپ ميبينيد
3-اگر چاپ شما 4 رنگ است براي گرفتن مشكي كامل ميتوانيد اين كد رنگ را بدهيد C:70 M:70 Y:70 K:100
كه اگر همه هم 100 بشود اشكالي ندارد

Blue Ray
19-04-2007, 22:36
1-بچه هاي فتوشاپ جواب دهند
2-كاري كه 4 رنگ طراحي شده است حالا با هر برنامه اي در نمايشگر ويندوز و acd see با رنگ متفاوتي ديده ميشود.چون اين برنامه ها فقط براي ديدن كارهاي rgb از مونيتور طراحي شد ه اند.يعني cmyk را به صورت RGB نشان ميدهند .براي درست ديدن اين طرحها بايد با فتوشاپ يا كرل يا ... نگاه كنيد.چاپ انگونه ميشود كه در فتوشاپ ميبينيد
3-اگر چاپ شما 4 رنگ است براي گرفتن مشكي كامل ميتوانيد اين كد رنگ را بدهيد C:70 M:70 Y:70 K:100
كه اگر همه هم 100 بشود اشكالي ندارد

خیلی ممنون لطف کردین.
در ضمن من امروز ویستا نصب کردم نمایشگر عکسش این مشکلو نداره.

teifoor
26-04-2007, 23:57
blue ray در مورد سوال اولت زیاد مطمئن نیستم درسته یا نه ولی فکر میکنم acdseeفقط رنگهای rgb رو میتونه درست نشون بده ولی بازم پیشنهاد میکنم کتاب کد رنگها را بخر .کمکت میکنه و اینکه تو رنگها رو تو چاپ درست میبینی به شرط این که مسئول چاپ هم یه مقدار دقت بیشتری بخرج بده.

و سوال سومت قسمت اولش درسته چون در دنیای چاپ cmyk هیچوقت مشکی کامل نداریم این هم دلیل داره .
به خاطر این که مشکی یک رنگ ترکیبی هستش و وقتی تو از مشکی کامل استفاده کنی بعد از چاپ فضای بین رنگ مشکی یا رنگ خالی کرده یا این که سایه آبی میده که این کارتو زشت میکنه.
واسه همین باید از نک مدادی استفاده کنی.