PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سئوالی درباره ی طراحي و چاپ کاتالوگ

yoosofy
09-02-2007, 08:50
سلام
براي طراحي و چاپ کاتالوگ مثل اينکه از Resolution 300 استفاده مي شه ولي وقتي من يه سند
جديد توي فتوشاب ايجاد مي کنم با اين Resolution عکس هايي که دارم مثل عکس يه دوربين وقتي وارد
اين سند مي کنمشون خيلي کوچيک هستند فکر کنم چون dpi پاييني دارند براي حل اين مشکل بايد
چيکار کنم عکس هایی با کیفیت 300dpi از کجا گیر بیارم
يا بايد با همون Resolution 72 کاتالوگ رو طراحي کنم و وقتي خواستم ببرم براي چاپ
Resolution رو به 300dpi تغيير بدم

اگه عکس هایی که داخل کامپوترم دارم و DPI اونها 72 است رو چاپ کنم و دوباره با اسکنر 300dpi اسکنشون کنم فکر کنم مشکل حله :goatee:

pedram_ashena
06-03-2007, 18:28
سلام
براي طراحي و چاپ کاتالوگ مثل اينکه از Resolution 300 استفاده مي شه ولي وقتي من يه سند
جديد توي فتوشاب ايجاد مي کنم با اين Resolution عکس هايي که دارم مثل عکس يه دوربين وقتي وارد
اين سند مي کنمشون خيلي کوچيک هستند فکر کنم چون dpi پاييني دارند براي حل اين مشکل بايد
چيکار کنم عکس هایی با کیفیت 300dpi از کجا گیر بیارم
يا بايد با همون Resolution 72 کاتالوگ رو طراحي کنم و وقتي خواستم ببرم براي چاپ
Resolution رو به 300dpi تغيير بدم

اگه عکس هایی که داخل کامپوترم دارم و DPI اونها 72 است رو چاپ کنم و دوباره با اسکنر 300dpi اسکنشون کنم فکر کنم مشکل حله :goatee:

:blink: :blink: :blink: :blink:
چرا اينطوري؟؟؟
شما اصلا به دي پي اي عكسها نگاه نكن سند فقط 300 ميذاري /و هر عكسي كه وارد اين سند ميكني بايد متناسب با سند باشه و يا اينكه خودت چشمي متوجه بشي (زوم پرينت)نبايد شطرنجي باشه/ممكنه يه عكس دي پي اي 72 داشته باشه ولي خيلي با كيفيت باشه(چون سايز اصليش بزرگ است)عكس هاي كوچك اصلا به درد كار چاپ نمي خورند حداقل بايد نسبت يك به پنج با سند داشته باشه(اين وحي منزل نيست ،و در سطح بالاتر اين نظريه عوض ميشه،الان جهت راحت فهمي مقدماتي گفتم)