PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست پروژه اونم فوری فوری

esmartiz_red
11-01-2008, 00:50
سلام خدمت همه دوستان
من کد نویسی کردم ولی بیشتر تو زمینه وب و ویندوز اما با میکرو کار نکردم یه پروزه می خوام
می خوام از یه دستگاه که فرقی نمی کنه چی باشه یه داده بگیره و روی ما نیتور نمایش بده و فرقی هم نمی کنه چی بگیره و چی نمایش بده
در ضمن با میکرو 8051
ممنون می شم
من خیلی عجله دارم دوستان لطفا کمک کنید

avril3
14-01-2008, 01:10
با سلام به اساتید گرامی . کسی می تونه یک برنامه معمولی به هر زبانی در رابطه با درس بررسی 1 رشته مهندسی برق ارایه کند که قادر باشد که باس بار بدون منبع در ماتریس Y busرا حذف کند . خیلی خیلی حیاتی است.دارم می افتمااااااااااااااااااااا اااا. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif با سلام به اساتید گرامی . کسی می تونه یک برنامه معمولی به هر زبانی در رابطه با درس بررسی 1 رشته مهندسی برق ارایه کند که قادر باشد که باس بار بدون منبع در ماتریس Y busرا حذف کند . خیلی خیلی حیاتی است.دارم می افتمااااااااااااااااااااا اااا. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

dizgah
14-01-2008, 11:01
من اینو پیدا کردم نمیدونم به کارتون میاد یا نه منبع .iranled

این برنامه تاریخ میلادی را به تارخ شمسی تبدیل کرده و به زبان اسمبلی 8051 نوشته شده است (سال 1378) و حدود 850 بایت حافظه FLASH میکرو را اشغال میکند ضمنا 8 بایت از حافظه RAM و 2 بیت از آن را بعنوان چرکنویس اختیار میکند. برای وارد کردن اطلاعات تاریخ میلادی کافیست اطلاعات مورد نظر شامل روز و ماه و 2 رقم اول سال میلادی را به فرمت BCD در خانه های مورد نظر و با همان اسامی یعنی DAY,MONTH,YEAR در RAM وارد نمائید که در ابتدای برنامه اسمبلی مورد نظر نیز تاریخ 2007/12/13 بعنوان مثال و برای تست بصورت زیر وارد شده است: mov YEAR,#07h mov MONTH,#12h mov DAY,#13h سه خط دستور فوق میبایست در برنامه اصلی کاربر حذف شده وبجای آن بعنوان مثال خروجی قرائت تاریخ از RTC قرار گیرد که تقریبا تمامی آی سی های RTC اعداد تاریخ وزمان را به فرمت (Binary-Coded Decimal(BCD ارائه میدهندونیازی به نوشتن روتین های تبدیل فرمت نیست. سابروتین تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در برنامه اسمبلی با نام CONVERT_DATE بوده و اطلاعات تبدیل شده را در همان آدرسهای ورودی مینویسد ضمن آنکه این اطلاعات در رجیسترهای R5,R6,R7 نیز کپی شده است. کاربر میتواند آدرس های اختصاص یافته در این برنامه را مطابق برنامه اصلی خود تغییر دهد. همچنین اطلااعات تاریخ شمسی به فرمت BCD بوده و به راحتی قابل نمایش بر روی LCD یا نمایشگر طرحتان میباشد در صورتیکه نیاز به تبدیل فرمت این اطلاعات باشید میتوانید از سابروتین (BTOH (BCD TO HEX که درانتهای برنامه اسمبلی موجود است استفاده نمائید(این سابروتین در برنامه تبدیل مورد نیاز نیست). برنامه فوق تا سال 1399 شمسی را محاسبه کرده و برای سالهای 1400 شمسی به بالاتر اگر دو رقم قرن یعنی 14 مد نظر نباشد بازهم بدرستی محاسبه میکند که میتوان عدد قرن رادر زمان نمایش اطلاعات شمسی روی صفحه نمایش به انتهای آن صوری اضافه نمود.(چند خط اضافه اسمبلی میخواهد)[بیشتر آی سی های RTC همظاهرا فقط 2 رقم اول یعنی سال را نگهداری و ارائه میدهند) برنامه با نام MILADY TO SHAMSY در فایل ارسالی موجود است ضمنا یک برنامه ویژوال هم از یک سایت برای تبدیل تاریخ هابه یکدیگر اخذ کردم که برای تست و چک مثالهای دلخواه برنامه اسمبلی خیلی مناسب است که آدرس سایت متأسفانه یادم نیست (که حواله بدهم) از نویسنده آن اقای مهرداد حقیقی تشکر میکنم. ضمنا در نوشته دیگری برخی از موارد ونکات تبدیل تاریخ ها به یکدیگر را ارسال خواهم نمود. موفق باشید سید مصطفی موسوی ویری - مهندس - فارغ التحصیل سال 1372 از دانشکده الکترونیک دانشگاه پلی تکنیک تهرآن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dedaco
16-01-2008, 11:53
سلام
شما بهتر با avr کار کنید .
شما می تونید با نوشتن 50 خط در Avr و با خرید یک IC MAX اطلاعات را به rs232 بفرستید گرفتنش هم با vb برای شما کار سختی نیست .
اگر خواستید با پورت USB کار کنید من درخدمت هستم البته با AVR
{خدا حافظ Z80 خدا خافظ 8051}
{بچه ها را زیاد ببوسید}