PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیکی سالم هست ولی تصویر نمیاد؟

saeed_k
09-01-2008, 10:42
چند روز پیش کارت گرافیکیی کامپیوتر از نوع (agp) فنش از کار افتاد ودیگه تصویر نمی یومد. یه کارت گرافیکی جدید خریدم ولی باز هم تصویر نمیاد البته کارت گرافیکی رو با یه سیستم دیگه امتحان کردم وتصویر داد حالا موندم مشکل از کجاست.
خیلی ممنون

chaos theory
09-01-2008, 10:55
چند روز پیش کارت گرافیکیی کامپیوتر از نوع (agp) فنش از کار افتاد ودیگه تصویر نمی یومد. یه کارت گرافیکی جدید خریدم ولی باز هم تصویر نمیاد البته کارت گرافیکی رو با یه سیستم دیگه امتحان کردم وتصویر داد حالا موندم مشکل از کجاست.
خیلی ممنون
کارت جدید رو امتحان کردید یا همون قدیمیه رو؟

reza_graphic
09-01-2008, 11:13
احتمالا مادربوردت مشکل پیدا کرده.
البته احتمال CPU هم زیاده.
باید ببینی کامپیوترت موقع روشن شدن چه جوری بوق می زنه.
با توجه به طرز بوق زدن میشه گفت مشکل تو کدوم یکی از قطعاتcpu,ram,vga,MB هست.

saeed_k
09-01-2008, 13:22
احتمالا مادربوردت مشکل پیدا کرده.
البته احتمال CPU هم زیاده.
باید ببینی کامپیوترت موقع روشن شدن چه جوری بوق می زنه.
با توجه به طرز بوق زدن میشه گفت مشکل تو کدوم یکی از قطعاتcpu,ram,vga,MB هست.

در جواب جناب chaos theory کارت گرافیکی جدید رو در یه سیستم دیگه امتحان کردم و تصویر امد.
هیچ بوقی در موقع روشن کردن نمیاد فقط فن cpu شروع به گردش میکنه .

Stream
09-01-2008, 13:29
در جواب جناب chaos theory کارت گرافیکی جدید رو در یه سیستم دیگه امتحان کردم و تصویر امد.
هیچ بوقی در موقع روشن کردن نمیاد فقط فن cpu شروع به گردش میکنه .
یک بار رمها رو در بیارید و روشن کنید. ببینید صدای بوق میاد یا خیر.

reza_graphic
09-01-2008, 17:51
قبل ها که کامپیوترت سالم بود موقع روشن شدن بوق می زد.
منظورم اینکه اصلا bazzer وصل هست به مادربوردت؟
bazzer همون بوق زنس.

Behroooz
09-01-2008, 17:55
شاید کابل انتقال تصویر به مانیتورت خراب باشه . مانیتورت رو رو یک سیستم دیگه تست کن .

chaos theory
09-01-2008, 18:11
معمولا بعد از اینکه کارت جدیدی نصب میشه چون کارت قبلی با درایورهاش رو سیستم بوده مانیتور روشن نمیشه اما سیستم بالا میاد بوق هم میزنه این اتفاق بیشتر زمانی می افته که از گرافیک onboard استفاده کنی و بعد کارت رو اسلات نصب کنی و بخوای با کارت جدید بالا بیای.
من مطمئنم سیستم مشکلی نداره .
شما بایوس رو تخلیه کن و مجددا سیستم رو راه اندازی کن . اینطوری هم اگه نشد سیستم رو روشن کن و بلافاصله وارد setup شو و ویندوز جدید نصب کن.

saeed_k
10-01-2008, 10:30
یک بار رمها رو در بیارید و روشن کنید. ببینید صدای بوق میاد یا خیر.

با تشکر از توجه شما عزیزان
رمها رو درآوردم و روشن کردم ولی باز هم صدای هیچ بوقی نیومد.از لحاظ سالم بودن کابل مانیتور هم با یک مانیتور دیگه هم امتحان کردم باز هم تصویر نیومد وهمچنین bazzer هم به مادر بورد وصل هست وزمان سالم بودن کامپیوتر بوق راه اندازی سیستم در زمان روشن شدن میومد.
من خودم احتمال زیاد به معیوب بودن مادر بورد میدم .

Captain_Nemo
10-01-2008, 10:41
شايد تنظيمات cmos بهم ريخته بد نيست يه بار باتری مادربرد رو در بیاری و از دوباره جا بندازی...

Stream
10-01-2008, 14:13
با تشکر از توجه شما عزیزان
رمها رو درآوردم و روشن کردم ولی باز هم صدای هیچ بوقی نیومد.از لحاظ سالم بودن کابل مانیتور هم با یک مانیتور دیگه هم امتحان کردم باز هم تصویر نیومد وهمچنین bazzer هم به مادر بورد وصل هست وزمان سالم بودن کامپیوتر بوق راه اندازی سیستم در زمان روشن شدن میومد.
من خودم احتمال زیاد به معیوب بودن مادر بورد میدم .
اگه بدون رم هم صدای بوق نیامد احتمالا مادربورد معیوب است. احتمال اتصال کوتاه در مادربورد هم وجود داره. اگه براتون ممکنه سیستم رو یک بار خارج از کیس ببندید ببینید مشکل هنوز هم ادامه داره یا خیر.

reza_graphic
10-01-2008, 15:45
به نظر منم قطعاتت رو بیرون کیتست کن.
اگه تونستی با یه cpu دیگه هم تست کن.

surena_iran2564
10-01-2008, 16:40
برای خودم این مشکل 5 سال پیش پیش اومد که مینبورد رو عوض کردم.درست شد.
یارو اول نفهمید مشکل چیه ولی وقتی همه قطعات رو یه دور عوض کرد و هیچ کدوم مشکلی نداشت
رفت سر وقت مینبرد main boardو...