PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ست آپم رو دستكاري كردم

stam
19-10-2005, 02:45
سلام
من از ست آپ سيستمم در قسمت ولتاژ كه فكر ميكنم نوشته بود ولتاژ سي پي يو كلك آن را از 100 به 108 افزايش دادم و يكي پايينتر از اون هم كه 133 نوشته بود را به 162 افزايش دادم وبعد اونهم در همون قسمت ولتاژ عبارتي بود كه جلويش نوشته شده بود 15ايكس و من اونروهم به 20 ايكس تغيير دادم...
ميخاستم بدونم اين تغييراتي كه من در ست آپ دادم خوب است يا بد چون به ميزان قابل توجهي سرعتم افزايش يافته

mahdy2021
19-10-2005, 05:56
خوب , شما ندونسته اوركلاك سخت افزاري انجام داديد.
مهمترين موضوع دماي cpu كه اولا اگر سنسور حرارتي داشته باشيد تا كنترلش كنيد خوبه و دوما مادربرد قابليت اينو داشته باشه كه وقتي به دماي خطر رسيد كامپيوتر خاموش كنه.
يه نكته:فقط باس cpu و رم بيشتركن و اصلا به ولتاژها و ratio كاري نداشته باش.
مثلا باس cpu من 133 و باس رمم 333. حال اگه باس cpu بزارم روي 160 و باس رم روي 400كارايي سيستم 20% بالا مياد و cpu 2.8 من به اندازه 3.3 كار ميكنه.
بازم ميگم مواظب دماي cpu باش و اگه هاردت ساتاست اينكار ممكنه باعث سوختن هاردت بشه.

HamidFULL
21-10-2005, 14:05
stam عزيز اين کار شما يک OverClock غير حساب شدست ولی عمر سيستم شما رو به شدت کم ميکنه Setup رو به حالت اول برگردونيد

student
06-11-2005, 11:11
Salam, Hamoon tor ke bagie ie doostan ham goftan, shoma system e toon ro over-clock kardin, in kar omr e mofid e system ro kahesh mide va dar bazi mavared ham baese na paidari e system mishe. Mamoolan over-clock kardan baiad be hamrah tagviat e system cooler bashe ta betoone be noie system ro khonak negah dare va az tarafe dige baiad tamam e gatate mortabet mesle RAM, CPU va AGP baiad betoonan in over clock ro tahamol konan.

Rashidahwazian
06-11-2005, 23:05
Student عزیز ممنون از اینکه در پاسخ دادن به سوال ها همکاری می کنی ولی حتما حتما فارسی بنویس.
در ضمن این تاپیکی رو که بهش جواب دادی مال خیلی وقت پیش بود و دیگه در جریان نبود.