PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک ( دیگه داره دیوونم میکنه ) help me

hrgh2
07-01-2008, 20:44
گرافیک من winfast px7300 le هست
حالا مشکلاتش:
1- دمای کارت گرافیکم توی بازیها زیاد بالا میره ( یک بار سعی کردم overclock ش کنم )
البته من نمیدونم دمای استانداردش چه قدر اما توی تنظیماتش زده 98 درجه سانتیگراد اما توی بازیهایی مثل فوتبال تا 120 هم دماش بالا میره و پیغام میده.:41:

2- توی بازی ghost recon 2 advanced warfighter سرعتش خیلی پایین امده ( قبلا درست کار میکرد و مشکلی نداشت ) و داخل بازی یک باره از بازی خارج میشه و روی کیفیت رنگی پایین ( نمیدونم دقیق ولی یک چیزی توی مایع های 256 رنگی) میره
و مجبور میشم سیستم را ریست کنم:41:

3- بعضی اوقات هم تصاویر مانیتورم به شکل زیر در میاد در حالی که هنوز برنامه ها فعالن و کار میکنند ( مثلا مدیا پلیر هنوز کار میکنه و میشه اون را با صفحه کلید باز و بسته کرد ) یهنی فقط به مانیتور این خروجی را میده:41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم :11:

musa
07-01-2008, 22:47
درايور چه ورژني هست؟
درايور رو آپديت كن .
احتمالآ تهويه كيس مناسب نيست و بالا بودن دما هم به علت سايلنت بودن كارت هست, با اضافه كردن فن به كيس ببين درست ميشه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر با هيچ كدوم از اينها درست نشه بايد ببري گارانتي ؟

yasser1680
08-01-2008, 01:22
در مورد مشکل اول همون طور که دوستمون گفت باید تهویه مناسب داخل کیس داشته باشی...

دمای 120 خیلی زیاد است.

musa درست میگه ببینورژن درایوت چند است؟

یه بار ویندوز روعوض کن اگه درست نشد گرافیکت مشکل داره...

hrgh2
08-01-2008, 15:30
ممنون دوستان
فن را اضاف میکنم به کیسم تا ببینم چی میشه
اینم مشخصات درایور:

البته توی سایت خودش دو تا درایور پیدا کردن من اونی که مربوط به bios میشد را دانلود کردم ( آخه اون فایل دیگه حجمش خیلی زیاد بود )
این فایلی که دانلود کردم اسمش 2a43-all.rom هست چه جور باید ازش استفاده کنم ؟
و اصلا به درد میخوره یانه بازم ممنون میشم راهنماییم کنید

__siavash__
08-01-2008, 17:00
اخیرا چه تغییری تو سیستمت دادی ؟؟؟
قطعه رو عوض نکردی ؟
منم یه همچین مشکلاتی رو دارم منتها تصویر من سیاه میشه در حالی که پروسه ها همه در حال اجرا هستن !!!

hrgh2
08-01-2008, 17:30
من قطعه ای را عوض نکردم ولی یک چند بار سعی کردم کارت گرافیکم را overclock کنم ولی قبل از این کار هم اینجوری میشد
یک مدتی که داره دائم اینجوری میشه یک چند دقیقه پیش هم صفحه خط خطی شد و مجبور شدم کامپیوترم را خاموش کنم و دوباره روشنش کنم

Mahdi_Moosavi
08-01-2008, 17:35
گرافيک من winfast px7300 le هست
حالا مشکلاتش:
1- دماي کارت گرافيکم توي بازيها زياد بالا ميره ( يک بار سعي کردم overclock ش کنم )
البته من نميدونم دماي استانداردش چه قدر اما توي تنظيماتش زده 98 درجه سانتيگراد اما توي بازيهايي مثل فوتبال تا 120 هم دماش بالا ميره و پيغام ميده.:41:

2- توي بازي ghost recon 2 advanced warfighter سرعتش خيلي پايين امده ( قبلا درست کار ميکرد و مشکلي نداشت ) و داخل بازي يک باره از بازي خارج ميشه و روي کيفيت رنگي پايين ( نميدونم دقيق ولي يک چيزي توي مايع هاي 256 رنگي) ميره
و مجبور ميشم سيستم را ريست کنم:41:

3- بعضي اوقات هم تصاوير مانيتورم به شکل زير در مياد در حالي که هنوز برنامه ها فعالن و کار ميکنند ( مثلا مديا پلير هنوز کار ميکنه و ميشه اون را با صفحه کليد باز و بسته کرد ) يهني فقط به مانيتور اين خروجي را ميده:41:

لطفا راهنماييم کنيد که چه کار کنم :11:

دوست عزيز بنده به شخصه اينقدر خونسرد بودن شما رو تحسين ميکنم . :27: خدا وکيلي ترکوندي !! :27:

آخه 120 درجه !! :18: باور کن 20 درجه از دماي جوش آب بيشتره !! :20:

شما اول مشخص کن کارت شما کدومه :

1 -

2 -

البته من حدس ميزنم که کارت اولي باشه و مشکل از خرابي فن باشه !! :5:

البته گفته باشم اگه فنش هم عوض کني ديگه اين کارت براي شما کارت بشو نيست !! :41:

البته ميتوني يه استفاده مفيد ازش بکني !!:27: :

شما يه انشعاب از سينکش بگير وصل کن به زير يه قوري !! اينجوري هم يه قهوه جوش 3 سوته داري هم بازي ميکني !! :31:

درايور چه ورژني هست؟
درايور رو آپديت كن .
احتمالآ تهويه كيس مناسب نيست و بالا بودن دما هم به علت سايلنت بودن كارت هست, با اضافه كردن فن به كيس ببين درست ميشه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر با هيچ كدوم از اينها درست نشه بايد ببري گارانتي ؟

در مورد مشکل اول همون طور که دوستمون گفت بايد تهويه مناسب داخل کيس داشته باشي...

دماي 120 خيلي زياد است.

musa درست ميگه ببينورژن درايوت چند است؟

يه بار ويندوز روعوض کن اگه درست نشد گرافيکت مشکل داره...

دوستان گرامي ميشه توضيح بدين که force ware چه جوري ميتونه باعث بالا رفتن دما بشه ؟؟؟!!!!

دوستان عزيز برنامه هاي مخصوص کنترل فن داخل bios ي که روي خود برد هست قرار دارن و ميشه فقط توسط

force ware کنترلش کرد !! نميشه که از کار انداختش !! وقتي هم که اصلآ force ware ي در کار نباشه بازم کار خودش رو انجام ميده .

دماي 120 درجه در load و 98 درجه در حالت idle علت ديگه اي مثل خرابي فن داره !!

ضمنآ کارت هاي silent معمولآ جوري بایاس مشن که در بدترين شرايط ديگه دماشون در حالت load به 90 درجه هم

نميرسه ! ( البته در حالت normal ) .

Benygh
08-01-2008, 17:46
ولی کارتهای سایلنت برای اور خوب نیست اینو یادتون باشه ...

yasser1680
09-01-2008, 07:41
دوستان گرامي ميشه توضيح بدين که force ware چه جوري ميتونه باعث بالا رفتن دما بشه ؟؟؟!!!!

دوستان عزيز برنامه هاي مخصوص کنترل فن داخل bios ي که روي خود برد هست قرار دارن و ميشه فقط توسط

force ware کنترلش کرد !! نميشه که از کار انداختش !! وقتي هم که اصلآ force ware ي در کار نباشه بازم کار خودش رو انجام ميده .

دماي 120 درجه در load و 98 درجه در حالت idle علت ديگه اي مثل خرابي فن داره !!

ضمنآ کارت هاي silent معمولآ جوري بایاس مشن که در بدترين شرايط ديگه دماشون در حالت load به 90 درجه هم

نميرسه ! ( البته در حالت normal ) .

بله ما هم همین رو میگیم

خوب تهویه مناسب نیست یعنی چی؟

یا فنش خرابه یا مشکل دیگه ای داره

reza_graphic
09-01-2008, 11:04
به نظر منم قبل از اینکه کارتش بسوزه باید یه فکری براش کنه.
چون دیگه کارتش به حد سوختن رسیده با علایمی که نشون میده.
120 درجه.خیلی بالاست.
فکر کنم دمای سوختنش حدودا 130 باشه.
به احتمال زیاد حدس آقا مهدی درست باشه. یعنی کارتش فن دار باشه ، الانم فنش خراب شده و اینجوری دماش رفته بالا.

musa
09-01-2008, 14:14
مشكل خرابي فن 100% برميگرده به تهويه نامناسب كيس .
درايور رو قبول دارم, در هر صورت اين اقدام بايد صورت بگيره البته در اين مورد در الويت قرار نداره .

اين دوستون هم هيچ اشاره اي به اينكه فن دار هست يا سايلنت نكرده !

طراحي كه يه همچين خنك كننده اي براي كارت در نظر گرفته چه فن دار چه silent ,شرايط استفاده خاصي هم براي كارت در نظر گرفته كه مشكلي از بابت حرارت بيش از حد پيش نياد (ولي در 99% باز هم بوجود ميآد).

حالا اگر كاربري در يك شرايط نامناسب اقدام به استفاده از اين گونه كارت ها كنه و توجهي هم به شرايط استفاده نداشته باشه بايد منتظر عواقبش هم باشه (البته اين موضوع كلي هست و در مورد خودم هم صادق هست),حالا اين دوستمون با وجود يه همچين شرايطي اقدام به اور كلاك كرده !

در هر صورت اين دوستمون درصورتي كه گارانتي كارت تموم نشده باشه بايد كارت رو به گارانتي ببره !

اگر هم گارانتي تموم شده باشه با تهيه خنك كننده مشابه در صورتي كه از نوع فن دار باشه و جايگزين كردن ميتونه اين مشكل رو بر طرف كنه البته اگر مشكلي از بايت ساير قسمت هاي برد به وجود نيومده باشه ولي در هر صورت ديگه كارائي الويش رو نداره .

اگر با هيچ كدوم از اين موارد ذكر شده درست نشد ,ميتونن با مراجعه به بخش مشاوره و راهنمايي براي خريد كارت گرافيك و اعلام ميزان موجودي اقدام به خريد كارت ديگه اي كنن .

موفق باشيد

hrgh2
09-01-2008, 17:00
خوب دوستان کارت من کارت دومی هستی که mehdi_moosavi عکسش را گزاشته
خوب پس من باید هرچی سریعتر به گارانتیش ببرمش ( هنوز خیلی مونده تا گارانتیش تموم بشه آخه یک 3 ماهی میشه کامپیوترم را خریدم )