PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستیابی به حداکثر دمای Gpu فقط در 15 دقیقه!! (قابل توجه اورکلاکرها !)

صفحه ها : [1] 2

Mahdi_Moosavi
07-01-2008, 14:39
به نام یزدان پاک

سلام دوستان !

مقدمه :

همان طور که می دونید در حال حاضر به دلیل سنگین بودن بازی های رایانه ای امروزی خیلی از Gamer ها یا همون به

اصطلاح خودمون بازی خورها !! اقدام به اورکلاک کردن کارت گرافیکی خودشون میکنن ، (حتی کارت های قدرمتند) .

اورکلاک هم اگر به صورت فنی و حساب شده انجام بشه میتونه یه راه مفید و باصرفه بای رسیدن به Performace

بهتر بشه . ( مطمئن باشید اگر حساب شده باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد . )

متاسفانه خیلی از دوستان به صورت خیلی ناشیانه و بدون در نظر گرفتن دمای مجاز و........ اقدام به بالا بردن کلاکها

به صورتی که فقط کارت stable بمونه میکنن ! ( به کسی برنخوره خودم هم جزوشونم ! ) .

در صورتی که عواقب احتمالی که در دراز مدت به دلیل بالا بودن دما GPU و Memory براشون پیش خواهد اومد رو اصلآ در نظر نمیگیرن . :41:

در این تاپیک قصد دارم تا به صورت خیلی ساده و حساب شده به حل این مشکل بپردازیم :46: .

شما برای پی بردن به حداکثر دمای VGA خودتون می تونید از خیلی از بازی ها و یا برنامه های TEST کارت گرافیک

مثل 3D MARK یا ....... استفاده کنید . اما تجربه نشون داده چون در این گونهAPP ها فرآیند PROCESS بین GPU و

CPU تقسیم میشه ، از اون گذشته چون هر لحظه فرآیند ایجاد FRAME ها تغییر میکنه و معمولآ بعضی مواقع FPS

بنا به دلایل عدیده تغییر میکنه سایه زن ها و SP ها همیشه در حال LOAD 100% نیستند . از اون گذشته شاید

رسیدن به حداکثر دما GPU خیلی طول بکشه ( بیشتر 1 ساعت ) و ................ .

از جمله برنامه های معروف در همین زمینه که در حال حاضر خیلی از سایت های سخت افزاری برای تست

Max GPU TEMP از این برنامه استفاده میکنن ، ATI Tool هست ، که خیلی از شما دوستان از دیرباز باهاش آشنا

هستید .

آخرین نسخه این برنامه ( 0.27 ) رو میتونید از لینک زیر با حجم 1.4MB دانلود کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
از این برنامه می تونید :

1- برای اورکلاک کردن کارت خودتون .

2 - برای تست STABLE بودن VGA !

3 - برای به دست آوردن حداکثر دمای GPU و غیره استفاده کنید .

ضمنآ این برنامه خیلی از VGA های nVIDIA و ATI رو ساپورت میکنه .

اصل موضوع :

در مورد اور کلاک که قبلآ خیلی بحث شده و خیلی از برنامه مثل RIVA TUNER و مشابه برای این کار وجود داره .

ولی در مورد به دست آوردن حداکثر دمای GPU این برنامه یه خصوصیت خیلی خوب داره و اون هم اینه که چون این

برنامه برای تست از یه TRACK آماده رندر استفاده میکنه که پر از VERTEX هست و فرآیند PROCESS به صورت LOOP

بدون وقفه تکرار میشه خیلی زود ( 10 الی 15 دقیقه ) میتونه اصطلاحآ اشک کارت شما رو دربیاره !!

آموزش و نکات در حین تست :

پس از دانلود و نصب برنامه با انتخاب قسمت Show 3D View می تونید پس از حدودآ 10 الی 15 دقیقه که Track

رندر شد حداکثر دمای GPU خودتون رو مشاهده کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته مهم : دقت داشته باشید که پنجره ای که TRACK توش در حال رندر

شدن هست طی این 10 الی 15 دقیقه باید بین پنجره های دیگه High light شده باشه ! ضمنآ از هر کار دیگه حتی

حرکت دادن موس هم در این فاصله زمانی پرهیز کنید .

همچنین از این برنامه میتونید برای تست STABLE بودن کارت خودتون استفاده کنید چون اگه کارت STABLE

نباشه Render متوقف میشه و شما یه صفحه برفکی رو میبینید! مثل شکل زیر :

اما تحلیل نتیجه به دست آمده :

همان طور که از ظاهر برنامه معلومه می بینید که حداکثر دما رو 95 درجه انتخاب کرده .

ولی دمای ایدآل برای سیلیکون به کار رفته در GPU های نسل جدید بین 50 تا 80 درجه هست ! البته تا 90 درجه هم

مشکلی پیش نمیاد ولی بالای 90 درجه اصلآ توصیه نمیشه !!

البته این اصل رو در اورکلاک همیشه در نظرتون داشته باشید :

هر 10 درجه افزایش دما میتونه عمر کارت شما رو 50 درصد کاهش بده ! و هر 10 درجه کاهش دما میتونه

به عمر کارت شما 100 درصد اضافه کنه .

پس به شما دوستان توصیه میکنم با توجه به مطالبی که گفته شد بهتره در تنظیم کردن کلاک ها بیشتر دقت کنید .

ضمنآ خیلی از دوستان معتقد هستند که اگر فقط فرکانس Memory رو افزایش بدن دمای GPU افزایش پیدا نمیکنه !

در صورتی که کاملآ اشتباه فکر میکنن ! افزایش فرکانس مموری به صورت غیر مستقیم باعث افزایش دمای GPU هم

میشه ! مخصوصآ اگر هر دوشون زیر یک سینک قرار گرفته باشن .

مثال :

برای مثال از کارت خودم XFX GEFORCE 8600GT 256MB DDR3 استفاده کردم که نتایج به صورت زیر هست.

در حالت Default که میشه 540/1188/1400 :

همان طور که تو عکس معلومه در عرض دقیقه 12 دما از 49 درجه در 80 درجه ثابت موند . ( به دور فن خوب توجه کنی)

میبینید کمپانی سازنده ، دما رو روی حداکثر 80 درجه تصبیط کرده !

در حالت 21 % اورکلاک Memory و %20 اورکلاکینگ GPU یعنی درکلاک های 650/1400/1700 :

مشاهده میکنید که دما در این حالت 7 درجه افزایش پیدا کرد !! :41: البته چون الان فصل سرماست بهتره که تو همین

مقدار بمونه چون در فصل گرما ممکنه به 90 درجه هم برسه !

نکات قابل توجه برای دوستان :

1 - از اورکلاک کردن بیشتر از 20 درصد در مورد VGA های سایلنت ( بدون فن ) به شدت بپرهیزید ! چون در این

گونه کارت ها افزایش دما چون فنی در کار نیست خیلی زیاده ( بهتره از فن استفاده بشه ) .

2 - مطمئن باشد تو هیچ بازی یا APP دیگه ای دمای کارتتون از دمایی که این برنامه مشخص میکنه بیشتر نمیشه !

3 - باز هم تاکید میکنم که در حین تست باید پنجره در حال رندر شدن high light شده باشه !!

شرکت در این تاپیک :

دوستانی که مایلند در این تاپیک شرکت کنند و به بقیه دوستان در انتخاب کارت گرافیک کمک کنن خواهشن مدل و نام

کمپانی سازنده کارت گرافیکشون به صورت کامل ذکر کنند و عکس از حالت defult و over clock با ذکر مقدار کلاکها

هم یادشون نره ! ضمنآ اگه از کارتتون یه عکس هم بزارید خیلی عالی میشه .

ضمنآ سوالی هم بود در خدمتیم /.

دانلود :

ATI Tool 0.27 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدRIVA TUNER 2.11 :

وسلام

................................... .

نویسنده : سید مهدی موسوی

chaos theory
07-01-2008, 17:38
مهدی جان مطالب خیلی خوبی بود . مثل همیشه عالی هستی.

chaos theory
07-01-2008, 18:18
مهدی جان من بعد از نصب برنامه رو قسمت show 3d view کلیلک کردم برنامه شروع به رندر کرد و به هیچ چیزی هم دست نزدم و هیچ پنجره ای هم غیر از برنامه باز نبود اما در پایان کار دما رو نشون نداد . یعنی اصلا اون سه قسمت که تو یکیشون دما رو نمایش میده طبق عکس های شما واسه من نیومده.
در ضمن من برنامه رو رو ویستا اجرا میکنم . ربطی که نداره؟

Mahdi_Moosavi
07-01-2008, 18:47
مهدی جان من بعد از نصب برنامه رو قسمت show 3d view کلیلک کردم برنامه شروع به رندر کرد و به هیچ چیزی هم دست نزدم و هیچ پنجره ای هم غیر از برنامه باز نبود اما در پایان کار دما رو نشون نداد . یعنی اصلا اون سه قسمت که تو یکیشون دما رو نمایش میده طبق عکس های شما واسه من نیومده.

راستش رو بخوای الان تو ویستا هم امتحان کردم مشکلی نداشت ! :41:

خب برای temperature monitoring از riva tuner استفاده کن . :46:

reza_graphic
09-01-2008, 11:23
به نظر منم برای تست کردن دمای vga هیچی مثل ATI TOOL رس کارت رو نمی کشه.

البته به مدل کارتتون هم بستگی داره. کارت هایی مثل FX5500 و قبل تر دما رو نشون نمی دن.
یعنی به نظرم دماسنج توش نیست:31:
ولی 6200 داره.

reza_graphic
09-01-2008, 11:31
دمای کارتای منم که با Ati tool تست کرده بودم رو حالت defualt :
حالا احتمال داره 1-2 درجه اینور و اونورتر باشه.
البته چون قبلا تست کرده بودم عکس مکس ندارم براتون بزارم.
Giga 6200 128MB 64Bit =96
XFX 6200 256MB 64Bit = 100
Club 3d X1900XT 512MB 256Bit=103
7300gs رو هم یادم نیست ولی فکر کنم تا 100-105 اومد.

Hossein_Bahal
11-01-2008, 08:14
کارت من 8400gs 512mb هست . با این برنامه بعد از 10 دقیقه تست دماش 69 درجه بود . بنابراین به مخم زده یه اورکلاکش کنم . به نظر شما تا چند درجه بعد اور بیاد مناسبه و مشکلی پیش نمیاد ؟

reza_graphic
11-01-2008, 15:28
کارت من 8400gs 512mb هست . با این برنامه بعد از 10 دقیقه تست دماش 69 درجه بود . بنابراین به مخم زده یه اورکلاکش کنم . به نظر شما تا چند درجه بعد اور بیاد مناسبه و مشکلی پیش نمیاد ؟
کارتت فن داره ؟
اگه فن داشته باشه فک نکنم 80-85 بالاتر بره.
واسه اورکلاک هم تا میتونی مموری کلاک رو ببر بالا.
کور کلاک رو هم ببر ولی مموری بیشتر و بهتر جواب میده. چون این کارت 64 بیتیه و پهنای باند کمی داره. و همین باعث محدودیت تو دایرکس 9 و ویندوز بشه

Hossein_Bahal
11-01-2008, 17:07
کارتت فن داره ؟
اگه فن داشته باشه فک نکنم 80-85 بالاتر بره.
واسه اورکلاک هم تا میتونی مموری کلاک رو ببر بالا.
کور کلاک رو هم ببر ولی مموری بیشتر و بهتر جواب میده. چون این کارت 64 بیتیه و پهنای باند کمی داره. و همین باعث محدودیت تو دایرکس 9 و ویندوز بشه
اره فن داره .
ممنون از جوابت . میرم تست کنم .

Hossein_Bahal
11-01-2008, 18:34
خوب این هم نتایج من با کارت 8400GS 512Mb :

1 . حالت دیفالت و بدون اورکلاک : (300/459/918)
دما69C
40 فریم در بازی PES2008 رزولیشن 768*1024 High Quality ا

2 . %30 اورکلاک : (390/600/1200)
دما 72C
50 فریم در بازی PES2008 رزولیشن 768*1024 High Quality ا

3 . %42 : Core ا %47 : Memory ا : (441/650/1300)
دما 75C
58 فریم در بازی PES2008 رزولیشن 768*1024 High Quality ا

ولی در عجبم که چطور وقتی این قدر اورکلاک کردم فقط 6 درجه دماش زیاد شد .
شرمنده 3d mark هم نداشتم تا باهاش تست کنم .
درضمن اگه مشکلی هم تو نوشته هام بود به خاطر اینه که تو اورکلاک اماتورم و تازه دفعه اولم بود .

Milad8
12-01-2008, 06:43
سلام
آقا مهدی دستتون درد نکنه
منم میخوام اور کلاک کنم اما اطلاعات کمی در این زمینه دارم - ممنون میشم راهنمایی کنید
این مشخصات کارت گرافیک منه :

Gforce 7300 LE
DAC Type : Integrated RAMDAC
Memory Size :512 MB
Technology : Raster Display
نمیدونم ربط داره یا نه اما رم سیستم هم یک گیگ دوال کنله
ضمنا ورژن DirectX سیستم اینه: 9.0c
اگه ممکنه بگید دقیقا چیکار کنم
با سپاس

H.Fisher
12-01-2008, 10:49
سلام

من XFX8800GTS XXX دارم ولی اورکلاک میکنم هیچ فایدهای تو بازی نداره تو 3dmark هم به زور 200 تا فرق میکنه چرا ؟ چون خودش اور شده بوده؟

580/1800
630/1940
650/2000

Mahdi_Moosavi
12-01-2008, 16:58
خوب این هم نتایج من با کارت 8400GS 512Mb :

1 . حالت دیفالت و بدون اورکلاک : (300/459/918)
دما69C
40 فریم در بازی PES2008 رزولیشن 768*1024 High Quality ا

2 . %30 اورکلاک : (390/600/1200)
دما 72C
50 فریم در بازی PES2008 رزولیشن 768*1024 High Quality ا

3 . %42 : Core ا %47 : Memory ا : (441/650/1300)
دما 75C
58 فریم در بازی PES2008 رزولیشن 768*1024 High Quality ا

ولی در عجبم که چطور وقتی این قدر اورکلاک کردم فقط 6 درجه دماش زیاد شد .
شرمنده 3d mark هم نداشتم تا باهاش تست کنم .
درضمن اگه مشکلی هم تو نوشته هام بود به خاطر اینه که تو اورکلاک اماتورم و تازه دفعه اولم بود .

خيلي خوبه ! :46:

البته چون تو 8400gs هم مثل 8500GTداراي GPU همون G86 هست و Memory bus ش نصف 8500GT عاديه كه

دماش اين قدر پايين باشه .

djmd
12-01-2008, 20:51
منم تو امضام مشخصات overclock ام هست .
و ماکس دمام هم 75 درجه هست . البته موقع OC سرعت فن هم زیاد می کنم .
همیشه هم OC نیست . هر وقت می خوام بازی کنم . (قبلا 7600GS هم 24 ساعته OC بود) /
مشکلی هم که ایجاد کرده بود این بود که ویندوز Shutdown نمی شدReset می شد بعد دستی خاموش می کردم .

active_277
15-01-2008, 23:55
سلام مهدی جان
XFX geforce8800gts 320mb normal

1-defult:core clock 513mhz/shader 1188mhz/memory clock 792mhz
دما تو حالت لود 67c

2-overclock:core clock 621mhz/shader1458mhz/memory clock 918mhz
دما تو حالت لود 71c

چندتا سوالم داشتم
1-چرا rivatuner نسخه 2.6 تغییرات فرکانس تو حالت 3d سریع اعمال میشه و گرافیک چه در حالت بازی چه در حالت استراحت فرکانسش یکیه
2-نسبت فرکانس هسته با حافظه تو کارت گرافیک چقدر هستش
3-من قاب گرافیکم رو برداشتم و روی هیت سینکش یه فن 3000rpmبستم نظرت چیه؟

reza_graphic
16-01-2008, 01:39
به نظرم اگه قاب کارتت رو بر نمی داشتی ، بهتر بود.
چون با این کارت فقط Gpu رو خنک می کنی.
ممکنه بود خود خنک کننده کارت قطعات دیگه ای که رو کارت هستند رو مثل خازن ها و امثالهم رو هم خنک می کرد.

Mahdi_Moosavi
16-01-2008, 19:18
چندتا سوالم داشتم
1-چرا rivatuner نسخه 2.6 تغییرات فرکانس تو حالت 3d سریع اعمال میشه و گرافیک چه در حالت بازی چه در حالت استراحت فرکانسش یکیه
2-نسبت فرکانس هسته با حافظه تو کارت گرافیک چقدر هستش
3-من قاب گرافیکم رو برداشتم و روی هیت سینکش یه فن 3000rpmبستم نظرت چیه؟

در مورد سوال اول که ربطی به riva tuner نداره ! اگه اشتباه نکنم از نسخه force ware 169.09 به بعد این طوری شد

البته مشکلی پیش نمیاد ، چون تا از GPU یا مموری کار نکشی دماشون بالا نمیره ( در حالت 2D ) ، فرکانس بالا باعث

ایجاد مشکل نمیشه ، این دمای بالاست که مشکل ایجاد میکنه .

در مورد سوال دوم که نسبت خاصی با هم ندارن ، چون هر دو تا شون دو تا مولفه کاملآ مستقل هستند .

در مورد سوال سوم من هم نظر آقا رضا رو دارم ، بهتره قابش رو بزاری سر جاش .

active_277
16-01-2008, 20:45
اینطور که معلومه همه قطعاتی که داغ میشن زیر هیت سینک قرار گرفتن
من اینو توی سایت سخت افزار دیدم که قابش رو برداشته بود و روی هیت سینکش یه فن بسته بود
تو دمای gpu واقعا تاثیر داشته حداقل 7درجه کمتر شده
و تو حالت لود از 67تا بالاتر نمیره

reza_graphic
17-01-2008, 01:16
اینطور که معلومه همه قطعاتی که داغ میشن زیر هیت سینک قرار گرفتن

همشون که نه. ولی اونایی که لازمند ممکنه!
بعضی از قطعات روی کارت هم واسه خودشون یه هتسینک کوچیک دارند.(البته منظورم قطعاتی مثل خازن و مقاومت نیست)

من اینو توی سایت سخت افزار دیدم که قابش رو برداشته بود و روی هیت سینکش یه فن بسته بود
تو دمای gpu واقعا تاثیر داشته حداقل 7درجه کمتر شده
و تو حالت لود از 67تا بالاتر نمیره

دلیلش اینه ک:
اولا فن شما بزرگتره و هوای زیادی رو جا به جا می کنه.(البته صدای بیشتری رو هم تولید می کنه)
دوما فنی که خودتون بستید ، چون برقش رو مستقیم می گیره در نتیجه همیشه دورش روی 100% هست. در حالی که دور فن خود کارت اتوماتیکه. یعنی همیشه مثل فن خودتون رو 100% نیست.
خب دراینصورت منطقیه که فن خود شما خنکتر کارت رو نگه داره.

moby
17-01-2008, 13:57
کارت من هم XFX8600 FATALITY هستش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم نتیجه تست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم عکس کارتم البته یه فن amd هم روش بستم

active_277
17-01-2008, 17:20
همشون که نه. ولی اونایی که لازمند ممکنه!
بعضی از قطعات روی کارت هم واسه خودشون یه هتسینک کوچیک دارند.(البته منظورم قطعاتی مثل خازن و مقاومت نیست)
فکر نکنم اینطوری باشه این دو تا عکس رو ببین هیچ هیت سینک کوچکی دیده نمیشه

دلیلش اینه ک:
اولا فن شما بزرگتره و هوای زیادی رو جا به جا می کنه.(البته صدای بیشتری رو هم تولید می کنه)
دوما فنی که خودتون بستید ، چون برقش رو مستقیم می گیره در نتیجه همیشه دورش روی 100% هست. در حالی که دور فن خود کارت اتوماتیکه. یعنی همیشه مثل فن خودتون رو 100% نیست.
خب دراینصورت منطقیه که فن خود شما خنکتر کارت رو نگه داره.

بله منطقیه ولی خوب حتی اگه فن گرافیک روی 100%کاربکنه بازم دماش خیلی بیشتر از حالت فعلی هستش
و همینطور صدایی که تولید میکنه
و تو حالت اتوماتیکش هم دمای کارت رو تو حالت لود روی 80تا ثابت نگه میداره که خیلی زیاده چون این گرما به راحتی منتقل میشه به cpu و دور فن cpu هم بالا میره و صدای که تولید میکنه 2برابر میشه

active_277
17-01-2008, 17:27
عکسها رو اینجا upload کن

moby
17-01-2008, 19:45

اکتیو جان ممنون بابت لینک

reza_graphic
20-01-2008, 01:24

منظور من بودن هیتسینک روی قطعات کارت گرافیک شما نبود.
من گفتم همچین مسیله ای هم هست.
مثلا من خودم رو کارت X1900xt که خریدم یه هیتسینک جدا و دراز روی یه سری از قطعاتش (فکر کنم مولد و تامین کننده برقش بود.)بود.

Battlefield2
25-01-2008, 14:02
سلام دوستان من یه کارت fx 5500 دارم اخرای عمرشه میخوام بدونم چقدر جون داره و اور میشه البته میدونم مسخرست چون میگن موش چی بود که کله پاچش چی باشه. حالا من از این برنامه ati tool 0.27 استفاده میکنم6 تا ستون هست ولی نمیدونم چی رو تنظیم کنم و نمیدونم دمای ماکسیمم چنده؟

reza_graphic
27-01-2008, 11:42
کارت شما دما سنج نداره. پس بیخیال دما شو.
واسه اور کلاک هم میتونی از دو گزینه Find max mem و Find max core استفاده کنی.
اول یکیش رو بزن ، بعد از اینکه اور شد ، گزینه دیگر رو بزن تا کاملا اورکلاک شه.

becareful
27-01-2008, 19:33

بله منطقیه ولی خوب حتی اگه فن گرافیک روی 100%کاربکنه بازم دماش خیلی بیشتر از حالت فعلی هستش
و همینطور صدایی که تولید میکنه
و تو حالت اتوماتیکش هم دمای کارت رو تو حالت لود روی 80تا ثابت نگه میداره که خیلی زیاده چون این گرما به راحتی منتقل میشه به cpu و دور فن cpu هم بالا میره و صدای که تولید میکنه 2برابر میشه
اگه هیت سینک خودت هم مثل همین هیت سینکه عکس دومیه بهتره بزاری سر جاش .همین عکس دومی که گذاشتی هیت سینک برجستگی برای مموری و ... داره پس یعنی اگه هیت سینک رو در بیاری و یه فن خودت بزاری فقط دمای هسته رو میاری پایین بقیش هیچی... این هیت سینک از روی خودش با فن stock خودش هوا رد میشه و سیالات هوا رو در نظر گرفتن پس بهتره هیت سینک رو بزاری سر جاش.اگه توی یه بازی خیلی داغ میشد و خواستی هیت سینک رو در بیاری2 تا فن رو کنار هم بزار که تمام کارت هوا بهش بخوره.این کار هم زیاد نکن فقط برای موارد خاص...

active_277
29-01-2008, 16:57
اگه هیت سینک خودت هم مثل همین هیت سینکه عکس دومیه بهتره بزاری سر جاش .همین عکس دومی که گذاشتی هیت سینک برجستگی برای مموری و ... داره پس یعنی اگه هیت سینک رو در بیاری و یه فن خودت بزاری فقط دمای هسته رو میاری پایین بقیش هیچی... این هیت سینک از روی خودش با فن stock خودش هوا رد میشه و سیالات هوا رو در نظر گرفتن پس بهتره هیت سینک رو بزاری سر جاش.اگه توی یه بازی خیلی داغ میشد و خواستی هیت سینک رو در بیاری2 تا فن رو کنار هم بزار که تمام کارت هوا بهش بخوره.این کار هم زیاد نکن فقط برای موارد خاص...

هیت سینکش رو برنداشتم قابش رو برداشتم

reza_graphic
01-02-2008, 16:10
ديروز از كارت GigaByte 6200 64Bit AGP با نرم افزار ATITOOL تست دما گرفتم.
آخرين دماش 85 درجه بود. دماي اتاق هم فكر كنم 20 درجه اي ميشد. الان عكسش رو ندارم بزارم.

تا ميومدم اوركلاكش كنم هنگ ميكرد( آخه فن نداره) به خاطر همين تست دما در حالت اوركلاكش رو نتونستم بزارم.

فكر كنم اگه وسط تابستون بوديم 100 درجه رو شاخش بود.

becareful
01-02-2008, 17:42
هیت سینکش رو برنداشتم قابش رو برداشتم
این کار هم اگه میخای بکنی بازم باید 2 تا فن بزاری که همه جاش هوا بخوره... با این کار خاک هم بیشتر میگیره مشکلی نداری با این مسئله؟ وقتی اون قاب رو طراحی کردن سیالات هوا و نحوه ی عبور و مقدار هوای عبوری رو در هر کجا در نظر گرفتن.پس برای همیشه این کار رو نکن... و قاب رو اغلب بذار سر جاش.

saegheh67
01-02-2008, 19:10
کارت من 8800gt xfx بعد از 10 دقیقه روی 90 ثابت ماند به نظرتون زیاد نیست؟

bijan666
01-02-2008, 22:54
گرافیک inno3d 8800gts 512 در 15 دقیقه تست دما از 88 بالاتر نرفت با افزایش دور فن تا 80% دما به 60 رسید

Mahdi_Moosavi
02-02-2008, 11:19
کارت من 8800gt xfx بعد از 10 دقیقه روی 90 ثابت ماند به نظرتون زیاد نیست؟

دما 10 درجه بيشتره ! بهتره دور فن رو تا 70% يا بيشتر بالا ببري .

خواهشن عكس هم بزاريد . مگه چه قدر وقت مي بره ؟؟!! :46:

گرافیک inno3d 8800gts 512 در 15 دقیقه تست دما از 88 بالاتر نرفت با افزایش دور فن تا 80% دما به 60 رسید

به نظر من خيلي خوبه ! البته تا 70% بسه دور فن . سروصداش كمتر ميشه . :46:

saegheh67
02-02-2008, 13:48
دما 10 درجه بيشتره ! بهتره دور فن رو تا 70% يا بيشتر بالا ببري .

خواهشن عكس هم بزاريد . مگه چه قدر وقت مي بره ؟؟!! :46:

. :46:
این حداکثر دما بعد از 10 دقیقه با عکس
اینم حداکثر دما بعد از 15 دقیقه و با سرعت فن 60%
میخواستم بدونم در دراز مدت این سرعت فن برای فن کارتم مشکلی پیش نمیاره؟
با تشکر

Mahdi_Moosavi
02-02-2008, 16:03
اینم حداکثر دما بعد از 15 دقیقه و با سرعت فن 60%
میخواستم بدونم در دراز مدت این سرعت فن برای فن کارتم مشکلی پیش نمیاره؟
با تشک

نه بابا چه مشكلي !! اتفاقآ مشكلاتي كه ممكنه به خاطر بالا بودن دما پيش بياد خيلي بيشتر از مشكلاتيه كه اصلآ شايد براي فن پيش نياد .

bijan666
03-02-2008, 00:48
اقایون یه برنامه برای فن گرافیک چی سراغ دارید که با اجرا شدن ویندوز تنظیمات دلخواه رو اتوماتیک اجرا کنه

Stream
03-02-2008, 00:50
اقایون یه برنامه برای فن گرافیک چی سراغ دارید که با اجرا شدن ویندوز تنظیمات دلخواه رو اتوماتیک اجرا کنه
ASUS Smart Doctor v5 نسبت به بقیه برنامه هایی که دیدم بهتره. ولی فن رو میشه براحتی با خود NVIDIA nTune کنترل کرد.

bijan666
03-02-2008, 01:17
ASUS Smart Doctor v5 نسبت به بقیه برنامه هایی که دیدم بهتره. ولی فن رو میشه براحتی با خود NVIDIA nTune کنترل کرد.

با ntune چطوری میتونم رویه 60% ثابت نگهش دارم که ریست کردن وندوز واجرای دوباره همه تنظیمات اتو اجرا بشه ؟؟؟؟

Stream
03-02-2008, 01:31
با ntune چطوری میتونم رویه 60% ثابت نگهش دارم که ریست کردن وندوز واجرای دوباره همه تنظیمات اتو اجرا بشه ؟؟؟؟
به طور مستقیم نمیشه یک دستکاری توی رجیستری نیازه. فعلا باید هر دفعه دستی تنظیم کنید تا وقتی نسخه 2.07 از RivaTuner منتشر بشه. فکر می کنم چند روز دیگه منتشر بشه...

MOHAMMAD2010
05-02-2008, 23:10
مهدی جان تا حالا دمای کارت تو از همه بالاتر بوده البته در حالت Defult رو میگم

Mahdi_Moosavi
07-02-2008, 18:07
مهدی جان تا حالا دمای کارت تو از همه بالاتر بوده البته در حالت Defult رو میگم

خب تا حدودی حق با شماست ! البته اگه تو همون عکس توجه کرده باشی fan duty cycle رو 50% بود ! اگر در حالت

defult ببرمش حدودایه 75% دما رو 75 ثابت میمونه :46: .

musa
18-02-2008, 21:10
با سلام

Gigabyte Radeon 2600XT 256MB GDDR3 Cc:800/Mc:700

دماهاي فوق با نصب يك فن سلرون intel هست چون وقتي در حالت عادي به سينك دست ميزنم خيلي گرم هست و دما تا حدود 80 ميره !

با فن هم در حالت عادي 43 هست با اور و پيش فرض حداكثر 8 درجه اختلاف هست

عكس كارت رو هم به همراه فن ميزارم .

فعلآ

reza_graphic
18-02-2008, 23:11
راستی 3D Mark 05 روش اجرا میشه؟
من که رو 2600PRO GDDR3 نتونستم اجرا کنم. (قبل از اینکه صفحه اصلی نرم افزار بیاد سیستم قاطی می کرد و همون طور می موند.)
حالا چند گرفتیش ؟

musa
18-02-2008, 23:58
راستی 3D Mark 05 روش اجرا میشه؟
من که رو 2600PRO GDDR3 نتونستم اجرا کنم. (قبل از اینکه صفحه اصلی نرم افزار بیاد سیستم قاطی می کرد و همون طور می موند.)
حالا چند گرفتیش ؟

دوست عزيز شما بايد از hotfix براي بروز كردن نرم افزار استفاده كنيد لينك رو براتون ميزارم

140 تومن ولي به هيچ وجه كارت سايلنت رو توصيه نميكنم چون در هر حال بايد يه فن روش قرار بگيره ,در غير اينصورت كاراييش افت ميكنه !

reza_graphic
19-02-2008, 14:32
واقعا گرونه.
من Palit 2600pro Gddr3 256MB رو 80 گرفتم.
مموری کلاکش 1400 و کورکلاکش 600 مگاهرتزه.
کورکلاکش رو اورکلاک کنم و 800 کنمش ، میشه 2600XT .

Mahdi_Moosavi
19-02-2008, 17:32
واقعا گرونه.
من Palit 2600pro Gddr3 256MB رو 80 گرفتم.
مموری کلاکش 1400 و کورکلاکش 600 مگاهرتزه.
کورکلاکش رو اورکلاک کنم و 800 کنمش ، میشه 2600XT .

خب گرونیش دلایل متفاوت داره !

1 - مارکش Gigabyte هست !! ( خب این خودش 10 تومان ارزش داره ، :31: )

2 - SILENT هست !! ( کلی هزینه سینکش نسبت به مدل فن دار بیشتره ) .

3 - از گفتن این مورد معضوریم !! :21:

sajjadgameactor
02-03-2008, 19:51
کارت من 8800gts است ودماش بدون اور حداکثر 78 ایا بدون اضافه کردن فن اضافه اورکلاکش مشکلی پیش نمیاره

Mahdi_Moosavi
02-03-2008, 21:05
کارت من 8800gts است ودماش بدون اور حداکثر 78 ایا بدون اضافه کردن فن اضافه اورکلاکش مشکلی پیش نمیاره

تا 90 درجه هم جا داره .

شما میتونی با بالا بردن سرعت فن توسط برنامه های مختلف تا 80% حتی در حالت اورکلاکینگ هم دما رو روی 80 درجه fix نگه داری !

sajjadgameactor
05-03-2008, 21:53
تا 90 درجه هم جا داره .

شما میتونی با بالا بردن سرعت فن توسط برنامه های مختلف تا 80% حتی در حالت اورکلاکینگ هم دما رو روی 80 درجه fix نگه داری !

مثل؟........

Stream
05-03-2008, 22:04
مثل؟........
NVIDIA nTune یا خود RivaTuner .

sajjadgameactor
06-03-2008, 14:06
NVIDIA nTune یا خود RivaTuner .

اگه میشه یک برنامه ی کم حجم با لینک دانلودش را بگذارید:20:

Stream
06-03-2008, 14:11
اگه میشه یک برنامه ی کم حجم با لینک دانلودش را بگذارید:20:

sajjadgameactor
09-03-2008, 15:41
کارت گرافیک 8800gts640mb
بدون اور دما حداکثر 82 در بازی Fear 116fps
10%اور دما حداکثر 83 در بازی 122fps
20% اور حداکثر دما 84.5 139fps
30% اور حداکثر دما 85.3 150fps
40% اور ناپایدار

Mahdi_Moosavi
09-03-2008, 19:10
کارت گرافیک 8800gts640mb
بدون اور دما حداکثر 82 در بازی Fear 116fps
10%اور دما حداکثر 83 در بازی 122fps
20% اور حداکثر دما 84.5 139fps
30% اور حداکثر دما 85.3 150fps
40% اور ناپایدار

با 30% اورکلاک خیلی دمای خوبیه ! راستی برند کارت شما چیه ؟

30% اورکلاک GPU و Memory دیگه ؟ یا فقط GPU ؟ چون گمون نکنم مموری تا 1040 با کولینگ خودش بره ! :20:

sajjadgameactor
10-03-2008, 15:36
با 30% اورکلاک خیلی دمای خوبیه ! راستی برند کارت شما چیه ؟

30% اورکلاک GPU و Memory دیگه ؟ یا فقط GPU ؟ چون گمون نکنم مموری تا 1040 با کولینگ خودش بره ! :20:

کارت SPARKEL
حداکثر دما توی ATITOOL بود وگرنه تو بازی از 78 بیشتر نمی شد ( دور فن رابرای اورکلاک روی 80% گذاشتم)

فرکانس MEMORY توی RIVA TUNER تا 1090 هم بالا می رفت :11:

nobody2000
10-03-2008, 22:18
Asus EN8800 GTX Aqua Tank

مشخصات کارت گرافیکم :

در حالت عادی :

Idle Normal Fan

Idle High Fan.JPG

در حالت لود :

Load Normal Fan

Load High Fan

Mahdi_Moosavi
10-03-2008, 23:27
nobody2000 عزیز واقعآ کارت عالی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . دستت طلا . کارت واقعآ کامل و مفید بود .

من تا حالا memory ندیده بودم که سنسور حرارتی داشته باشه ! :blink: که اونم دیدم !

راستی این کارت با این همه بند و بسات اذیتت نمکنه !؟ دردسر نداره ؟

من جای شما بودم روی حالت high fan تا خرخره اورکلاکش میکردم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم از این که واسه بچه های این انجمن وقت گذاشتی ممنون . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی . :11:

nobody2000
10-03-2008, 23:33
nobody2000 عزیز واقعآ کارت عالی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . دستت طلا . کارت واقعآ کامل و مفید بود .

من تا حالا memory ندیده بودم که سنسور حرارتی داشته باشه ! :blink: که اونم دیدم !

راستی این کارت با این همه بند و بسات اذیتت نمکنه !؟ دردسر نداره ؟

من جای شما بودم روی حالت high fan تا خرخره اورکلاکش میکردم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم از این که واسه بچه های این انجمن وقت گذاتی ممنون . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی . :11:

ممنون .راستش بزرگی سیستم آبی دردسر آفرین شده :41:
وقتی هم که فن به صورت High باشه صداش زیاده
راستش اول یه Asus En 8800GTX معمولی گرفتم دمای Idle رو 70 75 بود :18: پسش دادم اینو گرفتم .

arealsin
11-03-2008, 20:30
آقا واسه 8800gt دمای 75 درجه تو کرایسیس عادیه؟

ali65
11-03-2008, 20:52
آقا واسه 8800gt دمای 75 درجه تو کرایسیس عادیه؟
سلام
برای من که هم مدل کارت خودته بالاتر هم میره تو کرایسیس (فکر کنم تا 85 هم بالا میرفت):31:
واسه همین همیشه تو کرایسیس دور فنو میبردم بالاتر:11:

sajjadgameactor
12-03-2008, 20:29
کارت گرافیک من وقتی دماش 80 دمای Diod هاش 75 یعنی همیشه 5 درجه کمتر ولی تو عکس های دمای Diod ها 5 درجه بیشتر است ؟ برای Diod ها خطرناک نیست؟

davoodf
24-03-2008, 14:45
سلام دوستان
این یه عکس از برنامه ی gpu-z:
حالا من چند تا سوال دارم ممنون میشم یه جواب کامل بهم بدین.
1.منظور از Default در اینجا چیه؟
2.توی عکس میبینین که مقدار Clock ها با مقدار Default برابر هستن ایا در این حالت مشکلی پیش نمیاد؟(از نظر دما و کارایی)
3.ایا میشه این کارت رو اور کلاک کرد؟مشکلی برای کارت پیش نمیاد اگر اور بشه؟
4.تا چه قدر می تونم این کارت رو اور کنم؟یه جوری که کارت دچار مشکل نشه.(از نظر دمای کارت و کارایی)
شرمنده که سوال هام ابتدایی هستن.توی اور کلاک خیلی تازه وارد هستم.
این عکس هم از کارت گرافیک خودم هست.

davoodf
25-03-2008, 12:03
ممنون میشم یکی از دوستان به این سوالهای من جواب بده.

nobody2000
25-03-2008, 12:40
سلام دوستان
2.توی عکس میبینین که مقدار Clock ها با مقدار Default برابر هستن ایا در این حالت مشکلی پیش نمیاد؟(از نظر دما و کارایی)
4.تا چه قدر می تونم این کارت رو اور کنم؟یه جوری که کارت دچار مشکل نشه.(از نظر دمای کارت و کارایی)

1.Default سرعت اولیه کارتت قبل از اور کلاک کردن هست
2.خیر مشکلی پیش نمیاد چون کارت شما اصلا اور کلاک نشده.

Mahdi_Moosavi
25-03-2008, 12:50
سلام دوستان

منظور از defult تو این برنامه ، منظور فرکانس هایی هست که خود کمپانی سازنده ، به صورت پیش فرض در bios کارت گرافیک شما قرار داده .

ضمنآ اونجوری که این کلاک ها نشون میده ، کارت گرافیک شما مدل اورکلاک شده 8800GT هست ( توسط خود کمپانی سازنده اورکلاک شده ) . چون فرکانس Refrence ی که خود nVIDIA برای این 8800GT تعیین کرده 600/1500/900 هست .

تو این برنامه اگر مقدار فرکانس های مورد نظر با فرکانس های Defult برابر باشن ، نشان دهنده اینه که کارت گرافیک توسط user ( مثل شما ) اورکلاک نشده ! و ربطی به دما و ...... نداره .

در مورد سوال سوم که شما باید ، طبق آموزش های صفحه اول پیش برید ، و حداکثر دما رو به دست بیارید ، اگه از 80 درجه تجاوز نکرد ، میشه یه کار هایی کرد .

در مورد سوال چهارم هم که با توجه به برند سازنده و خنک کننده ای که برای کارت استفاده شده و ........ فرکانس ها فرق میکنه ، شما بهتره حداکثر دما رو به دست بیاری تا بهتر به نتیجه برسی .

sajjadgameactor
29-03-2008, 09:09
اگر کارت گرافیک از نظر دما مشکل نداشته باشد ولی نا پایدار شود می توان ان را با افزایش ولتاژ پایدار کرد یا؟

Benygh
29-03-2008, 11:33
اگر کارت گرافیک از نظر دما مشکل نداشته باشد ولی نا پایدار شود می توان ان را با افزایش ولتاژ پایدار کرد یا؟
بهتره اینکار رو نکنید چون برای اینکار باید Volt Mod کنید ...
ممکنه ناپایدار تر بشه .. در کل سخته انجام این کار برای پایدار کردن در فرکانس های پایین امتحان کنید ...

Mahdi_Moosavi
29-03-2008, 11:37

خب این بحثی که شما مطرح کردی ، یه کم مشکل داره . چون افزایش ولتاژ ، چه برای GPU و چه برای Memory با افزایش چشمگیر دمای متصاعد شده از اونا همراهه !

به طوری که دیگه کنترل دما با فن سینک استوک امکان پذیر نیست ، یا دما نزدیک به دمای بحرانی هست !

البته افزایش ولتاژ در کارت گرافیک به این راحتی ها نیست و با تعویض bios اصلی با یک bios مود شده امکان پذیره !

ضمنا این راه فقط برای GPU امکان پذیره و برای افزایش ولتاژ Memory باید از volt-mod های سخت افزاری استفاده بشه !

hamid2006gh
30-03-2008, 09:32
گرافیک من هم اینه :
gainward 8800 gt 512
در عرض 13 دقیقه دما از 61 تا 89 اومد و روی 89 ثابت شد .

Benygh
30-03-2008, 11:20
گرافیک من هم اینه :
gainward 8800 gt 512
در عرض 13 دقیقه دما از 61 تا 89 اومد و روی 89 ثابت شد .
کمی غیر عادیه ...
دورفن رو چک کنید ...

ali65
30-03-2008, 14:01
با سلام
دوستان من از شما یه سوال داشتم
کارت من 8800gt ی باشد
وقتی برنامه را اجرا میکنم دما تا 90 میره بالا و در دمای 90 درجه دور فن بالاتر رفته و فن با سرعت بیشتری شروع به چرخش میکنه تا باز دما کمی پایی تر میاد
این کار باید تا کی ادامه پیدا کنه

Mahdi_Moosavi
30-03-2008, 14:23
با سلام
کارت من 8800gt ی باشد
وقتی برنامه را اجرا میکنم دما تا 90 میره بالا و در دمای 90 درجه دور فن بالاتر رفته و فن با سرعت بیشتری شروع به چرخش میکنه تا باز دما کمی پایی تر میاد

خب این عادیه ، کنترلر فن به یه حسگر دمایی متصله ، که با افزایش دما ، دور فن رو هم زیاد میکنه ، همین ! عادی هم هست . ضمنآ دمای کارت شما الان 10 درجه بالاست ! دور فن روی چند درصد هست ؟؟ ( وقت دما روی 90 درجه هست ) .

دوستان خواهشن اسم و مدل کامل کارتشون رو به همراه عکس به طور کامل ضمیمه کنن ! :19: این صدمین باره دارم میگم ! این طوری بقیه دوستان هم استفاده میکنن !

hamid2006gh
30-03-2008, 14:33
کمی غیر عادیه ...
دورفن رو چک کنید ...

میشه بگید چی غیر عادیه ؟ ( دما خیلی بالاست ؟)
دور فن چطوری باید باشه ؟ الان رو 60 % تنظیمه .
من این کارت رو تازه گرفتم و هنوز چیزی ازش نمیدونم .
میخواستم بدونم دماش باید تو چه رنجی باشه ؟

hamid2006gh
30-03-2008, 14:36
با سلام
کارت من 8800gt ی باشد

من هم همین کارت رو دارم و دقیقا مثل یکی شماست . نمیدونم طبیعیه یا نه ؟
راستی کارت شما چه برندیه ؟

ali65
30-03-2008, 14:45
من هم نتیجه تست کارت خودم را قرار میدهم که در دمای 92 درجه ثابت ماند
دمای کارت در حالت معمولی بین 59-61 می باشد
دور فن در هنگام تست به صورت آتو می باشد و دستی در دمای خاصی تنظیم نکردم
از دوستان کسی یگه این دما عادی هست یا نه
کارت من :
8800gt gainward
با برد مرجع

Benygh
30-03-2008, 14:52
میشه بگید چی غیر عادیه ؟ ( دما خیلی بالاست ؟)
دور فن چطوری باید باشه ؟ الان رو 60 % تنظیمه .
من این کارت رو تازه گرفتم و هنوز چیزی ازش نمیدونم .
میخواستم بدونم دماش باید تو چه رنجی باشه ؟
از چه برناکه ای استفاده میکنید ؟
بهتره روی 100 درصد باشه همیشه ...

davoodf
30-03-2008, 23:03
سلام دوستان
عکس و مدل دقیق کارت رو صفحه ی پیش قرار دادم.
این هم نتیجه ی تست با ati-tool:
دما در حالت معمولی بین 42 و 54 هست.
با Show 3D View هم بعد از تقریبا 17 یا 18 دقیقه دما بین 64 و 85 ثابت موند.
حالا هیچ جایی برای اور کلاک داره؟(یه جوری که هیچ صدمه ای به کارت وارد نشه)

Mahdi_Moosavi
30-03-2008, 23:17
سلام دوستان
عکس و مدل دقیق کارت رو صفحه ی پیش قرار دادم.
این هم نتیجه ی تست با ati-tool:
دما در حالت معمولی بین 42 و 54 هست.
با Show 3D View هم بعد از تقریبا 17 یا 18 دقیقه دما بین 64 و 85 ثابت موند.
حالا هیچ جایی برای اور کلاک داره؟(یه جوری که هیچ صدمه ای به کارت وارد نشه)

شما دور فن رو ببر بالای 85 درصد و کلاک ها رو طوری تنطیم کن تا max روی 88 ثابت بمونه ! بالای 90 درجه اصلآ توصیه نمیشه ! :41:

مثلآ 10% اورکلاک گمون نکنم مشکلی پیش بیاره ! :46:

davoodf
31-03-2008, 11:32
خیلی ممنون به خاطر راهنمایی
دور فن رو با چه برنامه ای می تونم تنظیم کنم؟
چون که من توی ati tool هیچ قسمتی برای تنظیم فن ندیدم!
با برنامه ی riva tuner میشه دور فن رو تنظیم کرد؟چون که یه قسمت توش دیدم مربوط به فن بود:
کودوم یکی از این قسمت ها رو باید ببرم روی 85؟

Mahdi_Moosavi
31-03-2008, 16:35
خیلی ممنون به خاطر راهنمایی
دور فن رو با چه برنامه ای می تونم تنظیم کنم؟
چون که من توی ati tool هیچ قسمتی برای تنظیم فن ندیدم!
با برنامه ی riva tuner میشه دور فن رو تنظیم کرد؟چون که یه قسمت توش دیدم مربوط به فن بود:
کودوم یکی از این قسمت ها رو باید ببرم روی 85؟

درسته ! همین riva tuner خوبه . آخرین ورژن ( 2.08 ) رو اگه نداری از صفحه اول دانلود کن . ضمنآ force ware رو هم آپدیت کنی ، بد نیست . این جا :

قسمت performance 3D رو ببر روی 90% . ضمنآ تیک مریوط به Apply fan settings at windows at start up رو هم حتمآ بزن .

ضمنآ برای مواقع مختلف ، porfile هم بسازی بد نیست .

hamid2006gh
31-03-2008, 22:56
از چه برناکه ای استفاده میکنید ؟
بهتره روی 100 درصد باشه همیشه ...

من از برنامه ای که داخل cd driver کارت بود استفاده میکنم .(EXPER Tool)
من تنظیمات پیش فرض رو دست نزدم . تو قسمت fan control دو قسمت داره :
diyamic speed و fixed speed که به صورت پیش فرض قسمت dynamic speed فعاله و روی 60% هم تنظیم شده .
منظور شما اینه که قسمت دینامیک رو 100% تنظیم کنم 0

djmd
02-04-2008, 09:30
آقا چرا 15 دقیقه شما برای Dirt رو با گرافیک medium به بالا بازی کن یه دو مرحله (تقریبا 8 min میشه) برو بعد می بینی از تو کیس داره دود میاد بیرون .

Mahdi_Moosavi
02-04-2008, 10:44
آقا چرا 15 دقیقه شما برای Dirt رو با گرافیک medium به بالا بازی کن یه دو مرحله (تقریبا 8 min میشه) برو بعد می بینی از تو کیس داره دود میاد بیرون .

خیلی خوبه !! :27: ولی چند تا مشکل داره ! :31:

1 - حجم این بازی 1.5 مگابایته ؟!!؟؟؟! یا چند گیگابایت هست !!؟؟

2 - الان همه این بازی رو دارن ؟؟!!!

3 - آیا همه پردازنده قوی دارن تا GPU بتونه تمام تواناییشو رو کنه !!

4 - شما زمانی رو که واسه LOAD بازی در نظر گرفته میشه رو در نظر نمی گیری !!؟؟!!

5 - آیا همه کارت گرافیک قدرتمند برای اجرای اون بازی رو دارن ؟؟!!

6 - آیا همه کاربران سیستم ( RAM ) کافی برای اجرای بازی رو دارن !؟؟!!

بازم بگم یا بسه ......... .

djmd
02-04-2008, 11:19
خیلی خوبه !! :27: ولی چند تا مشکل داره ! :31:

1 - حجم این بازی 1.5 مگابایته ؟!!؟؟؟! یا چند گیگابایت هست !!؟؟

2 - الان همه این بازی رو دارن ؟؟!!!

3 - آیا همه پردازنده قوی دارن تا GPU بتونه تمام تواناییشو رو کنه !!

4 - شما زمانی رو که واسه LOAD بازی در نظر گرفته میشه رو در نظر نمی گیری !!؟؟!!

5 - آیا همه کارت گرافیک قردتمند برای اجرای اون بازی رو دارن ؟؟!!

6 - آیا همه کاربران سیستم ( RAM ) کافی برای اجرای بازی رو دارن !؟؟!!

بازم بگم یا بسه ......... .

شما اگه دوست داری بازم بگو ولی خوب همه لازم نیست همه چیز رو داشته باشند دوستانی که این بازی رو دارن می تونن از این استفاده کنن تا اون برنامه بهتر جواب میده . و برای تست stablity هم خیلی خوبه .
بازم بگم یا بسه ......... . :31:

Mahdi_Moosavi
02-04-2008, 11:31
شما اگه دوست داری بازم بگو ولی خوب همه لازم نیست همه چیز رو داشته باشند دوستانی که این بازی رو دارن می تونن از این استفاده کنن تا اون برنامه بهتر جواب میده . و برای تست stablity هم خیلی خوبه .
بازم بگم یا بسه ......... . :31:

این نشد !! جواب منطقی بده !!! بنده هیچ بازیی رو ندیدم که بتونه مثل این برنامه حداکثر دمای GPU رو به این سرعت و به صورت مداوم به دست بیاره !!

ضمنآ اگه صفحه اول رو بخونی ، این برنامه برای تست پایداری هم کاربرد داره !! آموزشش هم هست .

ضمنآ یعنی چی ؟

همه لازم نیست همه چیز رو داشته باشند دوستانی که این بازی رو دارن می تونن از این استفاده کنن

یه موضوع باید از همه نظر جامع و کامل باشه تا همه دوستان بتونن از محتوا بهره لازم رو ببرن !

نه اگه میخوای اینطوری ، بی هدف و بی محتوا بحث کنی ، ادامه ندی بهتره ! :46:

djmd
02-04-2008, 17:40
این نشد !! جواب منطقی بده !!! بنده هیچ بازیی رو ندیدم که بتونه مثل این برنامه حداکثر دمای GPU رو به این سرعت و به صورت مداوم به دست بیاره !!

ضمنآ اگه صفحه اول رو بخونی ، این برنامه برای تست پایداری هم کاربرد داره !! آموزشش هم هست .

ضمنآ یعنی چی ؟

یه موضوع باید از همه نظر جامع و کامل باشه تا همه دوستان بتونن از محتوا بهره لازم رو ببرن !

نه اگه میخوای اینطوری ، بی هدف و بی محتوا بحث کنی ، ادامه ندی بهتره ! :46:

آقا منظورم اینه که دوستانی که بازی Dirt رو دارن از این هم می تونن استفاده کنن برای این کاری که شما می گی .
خوب حالا هر کسی که نداره خوب نداره بره از همون نرم افزاره استفاده کنه . چرا اینقدر سخت می گیری !! من که توهینی به عقائد و نظرات و این نرم افزار نکردم . و در ضمن من کجا گفتم که نرم افزار مذکور تست پایداری نداره . . .
به نظرم شما امروز یه دوتا نفس عمیق بکش :11:
در ضمن من خودم این برنامه رو داشتم و تست کردم برای همین برای دوستانی که Dirt دارن این رو پیشنهاد می کنم .

hamid2006gh
03-04-2008, 02:47
گرافیک من اینه : gainward 8800 gt 512
دماش در حالت معمولی بی62-65 . به نظر شما طبیعیه ؟
دور فن هم رو 60% است .
با این نرم افزار در عرض 12-13 دقیقه به 89-90 رسید و ثابت شد .

لطفا راهنماییی کنید که دما تو چه رنجی باید باشه و چطور دما رو کاهش بدم ؟

ali65
03-04-2008, 08:00
گرافیک من اینه : gainward 8800 gt 512
دماش در حالت معمولی بی62-65 . به نظر شما طبیعیه ؟
دور فن هم رو 60% است .
با این نرم افزار در عرض 12-13 دقیقه به 89-90 رسید و ثابت شد .

لطفا راهنماییی کنید که دما تو چه رنجی باید باشه و چطور دما رو کاهش بدم ؟

سلام
کارت من هم مثل کارت شماست
در حالت عادی بین 58-60 درجه بوده و با این برنامه هم در دمای 92 درجه ثابت موند
حالا عادی بودن این عمر را دوستان که اطلاعات بیشتری دارند تویح بند بهتره :10:

hamid2006gh
03-04-2008, 10:55
سلام
کارت من هم مثل کارت شماست
در حالت عادی بین 58-60 درجه بوده و با این برنامه هم در دمای 92 درجه ثابت موند
حالا عادی بودن این عمر را دوستان که اطلاعات بیشتری دارند تویح بند بهتره :10:
دور فن شما چنده ؟
چطوری تنظیم میکنید ؟

Mahdi_Moosavi
03-04-2008, 13:38
دوستانی که Gainward 8800 gt 512 دارن !! دما رو باید در حالتی که اور نشده ، طوری تنظیم کنید تا از بین 80 تا 85 درجه ثابت بمونه !!

دمای بالای 90 درجه ، اصلآ توصیه نمیشه !

برای این کار با استفاده از برنامه Riva tuner 2.08 که لینک دانلودش تو صفحه اول هست ، دور فن رو تا 90 الی 95 درصد بالا ببرید .

ali65
03-04-2008, 14:20
دور فن شما چنده ؟
چطوری تنظیم میکنید ؟
با تشکر از مهدی عزیز

در حالت عادی در ویندوز فن کارت من در حالت dynamic قرار دارد
اما در بازی ها فن را تا 70-75 % بالا می برم :46:

pooria_k2
03-04-2008, 14:43
دمای 62 با کارت گرافیک Nvidia geforce 8600 512 ddr2 در حالت دیفالت:20:
تا چه حد میتونم اور کنم؟

hamid2006gh
03-04-2008, 14:48
دوستانی که Gainward 8800 gt 512 دارن !! دما رو باید در حالتی که اور نشده ، طوری تنظیم کنید تا از بین 80 تا 85 درجه ثابت بمونه !!

دمای بالای 90 درجه ، اصلآ توصیه نمیشه !

برای این کار با استفاده از برنامه Riva tuner 2.08 که لینک دانلودش تو صفحه اول هست ، دور فن رو تا 90 الی 95 درصد بالا ببرید .

حتما باید با Riva tuner 2.08 اینکار رو کرد ؟ با نرم افزار همراه کارت هم میشه این کار رو کرد ؟( EXPER Tool)
چون من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی نمیتونم setup کنم .

تو قسمت fan control نرم افزار EXPER Tool دو قسمت dynamic و fixed داره . که من فقط میتونم قسمت fixed رو تغییر بدم . تو حالت دینامیک وقتی تغییر میدم بعد وقتی سیستم رو دوباره بوت میکنم به حالت اول بر میگرده.

Mahdi_Moosavi
03-04-2008, 16:29
با تشکر از مهدی عزیز

در حالت عادی در ویندوز فن کارت من در حالت dynamic قرار دارد
اما در بازی ها فن را تا 70-75 % بالا می برم :46:

خب تا اون سرعت ، حداکثر دما چه قدره ؟

دمای 62 با کارت گرافیک Nvidia geforce 8600 512 ddr2 در حالت دیفالت:20:
تا چه حد میتونم اور کنم؟

شما تا جایی که دما بالای 90 درجه نره !!! یعنی شاید اگه کارت شما جواب بده ، تا 30% هم میتونی اورکلاک کنی !

ضمنآ برند کارت شما چیه ؟

حتما باید با Riva tuner 2.08 اینکار رو کرد ؟ با نرم افزار همراه کارت هم میشه این کار رو کرد ؟( EXPER Tool)
چون من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی نمیتونم setup کنم .

تو قسمت fan control نرم افزار EXPER Tool دو قسمت dynamic و fixed داره . که من فقط میتونم قسمت fixed رو تغییر بدم . تو حالت دینامیک وقتی تغییر میدم بعد وقتی سیستم رو دوباره بوت میکنم به حالت اول بر میگرده.

نه مشکلی نیست ، حتمآ قسمت fixed رو انتخاب کن !

hamid2006gh
04-04-2008, 17:12
این قسمت فن کنترله :

یعنی میگید قسمت fixed speed رو انتخاب کنم و درصد رو بالا ببرم ؟
میشه بگید پس قسمت dynamic speed به چه درد میخوره ؟چون حالت پیش فرض روی دینامیک هست و وقتی دما ار حدود 90 بالاتر میره سرعت فن زیاد میشه .

Mahdi_Moosavi
04-04-2008, 17:41
میشه بگید پس قسمت dynamic speed به چه درد میخوره ؟چون حالت پیش فرض روی دینامیک هست و وقتی دما ار حدود 90 بالاتر میره سرعت فن زیاد میشه .

بله !

قسمت dynamic speed طبق دمایی که GPU داره ، سرعت فن رو تغییر میده ! ولی کمپانی سازنده کارت شما به مسئله نویز صوتیی که در اثر افزایش سرعت فن بوده خیلی توجه داشته و سرعت فن رو طوری تنظیم کرده که دما روی 90 درجه ثابت بمونه !

hamid2006gh
04-04-2008, 18:28
بله !

قسمت dynamic speed طبق دمایی که GPU داره ، سرعت فن رو تغییر میده ! ولی کمپانی سازنده کارت شما به مسئله نویز صوتیی که در اثر افزایش سرعت فن بوده خیلی توجه داشته و سرعت فن رو طوری تنظیم کرده که دما روی 90 درجه ثابت بمونه !

به نظر شما دما رو رو چه حدی نگه دارم بهتره ؟
الان که رو حالت fixed 60% گذاشتم دما از 60 به 52 رسیده .ولی فکر کنم تو این حالت دیگه فن با افزایش دما تغییری پیدا نمیکنه درسته ؟

Mahdi_Moosavi
04-04-2008, 19:59
به نظر شما دما رو رو چه حدی نگه دارم بهتره ؟
الان که رو حالت fixed 60% گذاشتم دما از 60 به 52 رسیده .ولی فکر کنم تو این حالت دیگه فن با افزایش دما تغییری پیدا نمیکنه درسته ؟

دما رو max روی بین 80 ت 85 درجه ثابت نگه دار ! دمای حالت idle هم بین 50 تا 55 درجه باشه خوبه !

بله در حالت fixed ، همیشه سرعت فن ثابته و تغییر نمیکنه !

hamechi
05-04-2008, 11:08
با سلام
گرافیک من Sparkle 8500GT 512 MB میتونم اورکلاک کنم؟با چه برنامه ای و چتور ؟

Mahdi_Moosavi
05-04-2008, 20:35
با سلام
گرافیک من Sparkle 8500GT 512 MB میتونم اورکلاک کنم؟با چه برنامه ای و چتور ؟

بله ، بسته به دمای کارت شما داره و همین طور به برند کارت شما .

با استفاده ار برنامه Riva tuner که لینک دانلودش تو صفحه اول هست .

آموزش اورکلاک :

برای شروع مقدار Defult هر کدوم از کلاک ها رو ضرب در 0.15 کن بعد + کلاک Defult کن و ثبت کن .

موفق باشی .

vahidreza2007
06-04-2008, 14:10
این قسمت فن کنترله :

با سلام دوست عزيز ممنون مي شم لينك دانلود اين برنامه الان عكس انو گذاشتيد بذاري تا ما هم دانلود كنيم چون خيلي به اون احتياج دارم

Mahdi_Moosavi
06-04-2008, 19:59
با سلام دوست عزيز ممنون مي شم لينك دانلود اين برنامه الان عكس انو گذاشتيد بذاري تا ما هم دانلود كنيم چون خيلي به اون احتياج دارم

این برنامه تحت انحصار کمپانی Gainward هست ! ولی مثل اینکه روی برند های دیگه هم کار میکنه ! :blink:

تو لینک زیر آخرین ورژنش (6.2) هست :

حجمش هم کمه (600Kb ) .

لینک مستقیم :

hamid2006gh
06-04-2008, 22:08

برو تو سایت خود gainward
همین لینکی که آقا مهدی گذاشته .من هم از همین سایت دانلود کردم

Ahmad-Ra
20-04-2008, 20:53
سلام.
کارت من Biostar Geforce 6800XE 256 DDR2 هست. میتونم اور کلاک کنم؟ یا برنامه هم برای این کار همراه با کارت گرافیک ارائه شده به نام Turbo Clock 2. چیکار کنم؟

sepehr_s
21-04-2008, 14:29
به نام یزدان پاک

سلام دوستان !

وسلام

................................... .

نویسنده : سید مهدی موسوی

با سلام
ببخشید آیا با همین برنامه ( ATITOOL) میشه overclock کرد یا این برنامه فقط برای تست است ؟ اگر میشود چجوری ؟ من کارت گرافیکمGeforce Nvidia 6800 xt (AGP) هست چطور باید overclock را تنظیم کنم روی چه اعدادی ؟ و چجوری ؟
2-

tekno2006
21-04-2008, 19:27
دما رو max روی بین 80 ت 85 درجه ثابت نگه دار ! دمای حالت idle هم بین 50 تا 55 درجه باشه خوبه !

بله در حالت fixed ، همیشه سرعت فن ثابته و تغییر نمیکنه !

سلام سرعت فن من همیشه 100٪ هست مدل کارت8800GT XFX alfa dog هست

می خواستم بگم مشکلی نیست؟ چون فکر می کنم فقط در صورت حرارت بالا باید 100 بشه
البته درجه حرارت GPU روی52 هست

Mahdi_Moosavi
21-04-2008, 19:32
با سلام
ببخشید آیا با همین برنامه ( ATITOOL) میشه overclock کرد یا این برنامه فقط برای تست است ؟ اگر میشود چجوری ؟ من کارت گرافیکمGeforce Nvidia 6800 xt (AGP) هست چطور باید overclock را تنظیم کنم روی چه اعدادی ؟ و چجوری ؟
2-

سپهر عزیز ، سوال شما رو چند کاربر دیگه تو همین تاپیک پرسیدن ، ATI TOOL هم برای اورکلاک برنامه خوبیه ، ولی با خیلی از کارتهای GEFORCE ناسازگاری داره ( برای اورکلاک ) شما از همون Riva tuner استفاده کن .

ضمنآ شما 5 ، 6 صفحه قبل رو نگاه کن ، تو یکی از اون صفحات توضیح دادم .

موفق باشی .

sepehr_s
21-04-2008, 21:50
سپهر عزیز ، سوال شما رو چند کاربر دیگه تو همین تاپیک پرسیدن ، ATI TOOL هم برای اورکلاک برنامه خوبیه ، ولی با خیلی از کارتهای GEFORCE ناسازگاری داره ( برای اورکلاک ) شما از همون Riva tuner استفاده کن .

ضمنآ شما 5 ، 6 صفحه قبل رو نگاه کن ، تو یکی از اون صفحات توضیح دادم .

موفق باشی .

با سلام ممنون از راهنمایی شما یه مورد دیگه داشتم که :
من موقعی که برنامه Ati Tool یا برنامه ATiTOOL رو اجرا می کنم Default بصورت 300/266 یعنی مموری پیش فرض 266 می باشد اما نشانگر توی taskbar نشان می دهد که مموری روی 530 تنظیم شده یعنی انگار خودبخود overclock شده باشد چجوری می تونم غیرفعال کنم ؟

imanprjr
22-04-2008, 10:07
دوست عزيز سپر جان نشون نمي ده كه خود بخود اوور شده بلكه كارت شما كلاك مورد نظر رو به حالت Ddr نشون ميده عزيز يعني 266*2=533...و اين حالت ربطي به مساله اوور نداره توي RIVA TUNER هم اگه نگاه كنين به همين حالت است...

sepehr_s
22-04-2008, 14:15
دوست عزيز سپر جان نشون نمي ده كه خود بخود اوور شده بلكه كارت شما كلاك مورد نظر رو به حالت Ddr نشون ميده عزيز يعني 266*2=533...و اين حالت ربطي به مساله اوور نداره توي RIVA TUNER هم اگه نگاه كنين به همين حالت است...

ممنون از لطف شما .

becareful
23-04-2008, 07:41
سلام سرعت فن من همیشه 100٪ هست مدل کارت8800GT XFX alfa dog هست

می خواستم بگم مشکلی نیست؟ چون فکر می کنم فقط در صورت حرارت بالا باید 100 بشه
البته درجه حرارت GPU روی52 هست

نه مشکلی نداره خودش همینطوره شما احتمالا از سری های جدید تر xfx گرفتید که نمیشه سرعت رو تنظیم کرد...اگه صداش اذیتت نکنه هیچ مشکلی نداره.راستی چقدر خریدی اینایی که روی 100% هستن باید ارزونتر باشه!

reza_graphic
07-06-2008, 23:33
با سلام
2-
با سلام
کارت شما هم Biostar هستش ؟
کارت خوبی واسه اورکلاک و افزایش قدرت گرفتید به طوری که میتونید قدرتش رو از 1800 امتیاز تو 3D MARK 05 به 3500 امتیاز برسونید.
خیلی جالب نه ؟!!!!
من خودم یه دونه از این کارت ها رو خریدم و به همین صورت قدرتش رو بالا بردم.

reza_graphic
07-06-2008, 23:45
برای بالا بردن قدرت کارت گرافیکتون باید ابتدا نرم افزار Riva Tuner رو نصب کنید بعد به کمک این نرم افزار 8 تا Pixel Pipe Line و 3 تا Vertex Pipe line قفل شده رو باز کنید. ( و این به خاطر اینه که هسته کارت شما NV40 هستش ). حالا باید کارت خود رو اور کلاک کنید.
من کلاک ها رو به این صورت بالا بردم.
Core clock 275 be 375
mem clock 533 be 925
البته واقعا خوب اورکلاک میشه. به خصوص Mem clock
هسته کارت هم به خاطر باز شدن Pixel & Vertex PipeLine خیلی قوی میشه.
حالا اگه با 3D Mark 05 تست بگیری امتیاز بالای 3500 میگیری. در حالی که در حالت عادی بیشتر از 1900 امتیاز نمی ده.
البته کارتت خیلی داغ میکنه. حتما هواست باشه بهش.

reza_graphic
17-06-2008, 23:51
اینم از تست دمای کارت گرافیک GIGABYTE 7300GS 256MB DDR2 Silent بدون اورکلاک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
124 درجه
فکر نکنم دمای کارت کسی اینهمه بشه. احتمالا رکورد دما رو شکستم.

reza_graphic
18-06-2008, 00:32
مشکل از خمیر سیلکونش بود. کلا همش رو که سفت شده بود ، کندم و یه کم از خمیر CPU بجاش زدم و نتیجه این شد.
109 درجه

sam_sami_2000
20-06-2008, 17:38
من تا 96 درجه هم رسید!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعد stop کردم!!!

Mahdi_Moosavi
20-06-2008, 23:18
من تا 96 درجه هم رسید!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعد stop کردم!!!

کارت گرافیک شما چیه ؟!

vegas
21-06-2008, 16:04
من این Ati tool نصب کردم کل درایو کارت گرافیکم به هم زد مجبور شدم uninstall کنم ........

sajjadgameactor
22-06-2008, 21:46

بابا چه دل وجریتی دارین من دمای کارت گرافیک به 84 برسه به لرزه می افتم

reza_graphic
27-06-2008, 00:16
شما خیلی زود از دمای کارتتون عکس انداختید باید یه 10 - 15 دقیقه ای میزاشتید ATI TOOL کار کنه تا دمای واقعی کارتتون معلوم شه. ( اینو از شیب نمودار افزایش دما تو عکس فهمیدم.)
یه مقدار بذار بیشتر کار کنه (15 -20 دقیقه) بعد نتیجه رو بگو

*A L I*
30-06-2008, 18:43
حیف که کارتم Temp نداره وگر نه؟!!
به هر حال یه چند هفته دیگه کارت Asus 8600 Gt 256MB DDR3 منم تو راهه هر کی داره و اور کرده یه PM بده که اطلاع پیدا کنم و راحت تر دست به کار بشم.

*Ali*
09-07-2008, 21:56
رفیق فک نمیکنی یکم اسم هامون شبیه هم باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

taboot666
10-07-2008, 17:51
سلام
دوستان من دیروز یک 4850 club3D خریدم
وقتی سیستم رو روشن میکنم بعد از 5دقیقه اونقدر داغ میشه که به طلق سینکش نمیشه دست زد!(حتی اگه تو ویندوز هم نری)
به نظر شما مشکل کجاست؟

طلق سینک گرافيك منظورته ديگه.
تا حدي طبيعيه
دماي گرافيكت چقدره(در حالت عادي و تو بازي)

تو تست GPU-Z دمای 70تا80 رو نشون میداد(درحالت عادی)در ضمن کارت منو به اسم 4800 میشناخت (بعداز نصب درایور داخلش تو xp)

becareful
10-07-2008, 19:27
سلام
دوستان من دیروز یک 4850 club3D خریدم
وقتی سیستم رو روشن میکنم بعد از 5دقیقه اونقدر داغ میشه که به طلق سینکش نمیشه دست زد!(حتی اگه تو ویندوز هم نری)
به نظر شما مشکل کجاست؟

نگران نباشید کلا 4850 خیلی داغ هست و نمیشه بهش دست زد مخصوصا اگه یه مدتی توی load باشه.کلا به کارتتون آسیبی نمیرسه.نمیدونم چرا دو اسلاته نیست ولی خوب حتما AMD تک اسلاته بودن رو به دما ترجیح داده..

تو تست GPU-Z دمای 70تا80 رو نشون میداد(درحالت عادی)در ضمن کارت منو به اسم 4800 میشناخت (بعداز نصب درایور داخلش تو xp)
اگه GPU-Z 0.2.5 رو داشته باشی باید اسم رو درست نشون بده.

taboot666
10-07-2008, 19:38
مرسی

اگه GPU-Z 0.2.5 رو داشته باشی باید اسم رو درست نشون بده.

ورژن GPU-Z من همونه در واقع ویندوز xpsp2 من اونو اینطور میشناسه به نظرم اشکال از CD شرکتclub3d هست!
شایدم از ویندوز باشه الان من دارم دنبال درایورش تو اینترنت میگردم!

Stream
10-07-2008, 20:16
مرسی

ورژن GPU-Z من همونه در واقع ویندوز xpsp2 من اونو اینطور میشناسه به نظرم اشکال از CD شرکتclub3d هست!
شایدم از ویندوز باشه الان من دارم دنبال درایورش تو اینترنت میگردم!
کمی صبر کنید Catalyst 8.7 منتشر می شه. البته GPU-Z کلا کمی مشکل با اسم کارتهای گرافیک Radeon HD 3000 هم داشت!

taboot666
10-07-2008, 21:06
این تو محیط ویندوز در شرایط معمولیه

becareful
10-07-2008, 22:20
این تو محیط ویندوز در شرایط معمولیه
توی پنجره اولی core و memory رو که اشتباه نوشته احتمال خطا توی دما هم هست.به هر حال ورژن جدید gpu-z که خواهد اومد هم بعدا باید امتحان کنی.توی صفحه اصلی (پنجره دومی)هم که فرکانس ها رو درست نوشته.فقط چقدر سرعت فنش کمه.بیشترش کن.

taboot666
10-07-2008, 22:48
اینم دما و دور فن در حالت load

sajjadgameactor
11-07-2008, 00:03
اینم دما و دور فن در حالت load

حتما خودشون میدونستن با این دما مشکلی پیش نمیاد که فن 46% کار میکنه

taboot666
25-07-2008, 00:15
کمی صبر کنید Catalyst 8.7 منتشر می شه. البته GPU-Z کلا کمی مشکل با اسم کارتهای گرافیک Radeon HD 3000 هم داشت!من امروز Catalyst 8.7 رو نصب کردم همچنان HD4800 هست اسمش!

toorajjj
05-08-2008, 12:54
اقا سلام منيك 7200gs دارم كه اول با برنامه ati دماش تا 86 ميرفت حالا خودم دوتا فن بستم دماش از 65 با لا نميره حالا چقدر ميتوانم اور كلاك كنم ؟یعنی هر چه قدر ارتیفکت نداده میتوانم؟

Mahdi_Moosavi
05-08-2008, 14:35
تا جایی که دما از 80 درجه بالاتر نره و پایداری 100% داشته باشی . مقدار کلاک ها رو ضربدر 0.15 کن ، و عدد به دست اومده رو + کلاک default کن و ثبتش کن . برای شروع خوبه !

behradsn
11-08-2008, 12:01
من امروز Catalyst 8.7 رو نصب کردم همچنان HD4800 هست اسمش!

شما باید دور فن کارت را بالا ببری

دراین حالت مشکلی نخواهی داشت

فقط ممکن است دمای کیس شما بالارود که باید هوای داخل را تحویه کنی و از کیس خارج کنی چون فن 4850 گرمای خروجی از سینک را به داخل کیس منتقل میکند

تاپیک افزایش دور فن برای سری 4800

mseddighi
14-08-2008, 11:36
اي بابا اين نرم افزار Ati چي بود ديگه. رفتم نصب کردم سرعت سيستمم خيلي اومد پايين. اصلا قاطي کرده.
حالا چي کار کنم. پاکش هم کردم ولي فرقي نکرد. 5 دقيقه کارش تا لود بشه.
خواهش ميکنم کمک کنين

Mahdi_Moosavi
14-08-2008, 12:05
اي بابا اين نرم افزار Ati چي بود ديگه. رفتم نصب کردم سرعت سيستمم خيلي اومد پايين. اصلا قاطي کرده.
حالا چي کار کنم. پاکش هم کردم ولي فرقي نکرد. 5 دقيقه کارش تا لود بشه.
خواهش ميکنم کمک کنين

جالبه ! مشخصات سیستم شما چیه ؟!

شما برای Uninstall کامل ، باید درایور سخت افزاری این برنامه رو هم از داخل Device Manager هم پاک کنید .

mseddighi
14-08-2008, 19:15
جالبه ! مشخصات سیستم شما چیه ؟!

شما برای Uninstall کامل ، باید درایور سخت افزاری این برنامه رو هم از داخل Device Manager هم پاک کنید .

در Dvice Manager که چیزی نبود.
این هم مشخصات:
cpu E4600
main:giga s3g
vga:giga 8400 gs
ram:2*1G kingstone

E2
15-08-2008, 12:36
با سلام میخاستم گرافیکم رو OC کنم گرافیکم 8600 Gt شرکت Spalker هست و 1024 MB هم هست با اون برنامه که اول تاپیک گفتی هم امتحان کردم دما رفت بالا تا رسید به 68 تا 70 و بعد دیگه روی 70 ثابت شد بعد 15 الی 20 دقیقه این جور شد و دیگه هیچ تعییر دمایی نداشت و ثابت شد حالا من بایت هر کدام از قسمت های که مورد نیاز oc رو چقدر زیاد کنم منظورم اینه که تا جایی که میشه خفنش کنم ولی دیگه دهنش سرویس نشه میخام راهنمایی کنید تا چقدر vc کنم مرسی

E2
15-08-2008, 12:37
پست زیادی بود :31:

davoodf
27-08-2008, 11:04
سلام
در موقع اورکلاک فقط دما مهمه یا چیز دیگری هم نقش داره؟مثلا تا کجا بدونیم تا چه حدی باید اور کلاک کنیم؟در این موقعیت فقط باید به دما توجه کنیم یا راه دیگه ای هم هست؟

justforyou
13-09-2008, 20:59
با سلام خدمت دوستان من یه کارت کرافیک با مدل geforce 7300 LE 512 دارم میخواستم اورکلاکش کنم اگه میشه کمکم کنید آخه من مبتدی هستم ولی زود یاد میگیرم در ضمن لینک دانلود برنامه هاییم که میخواد برام بزارید مرسی .

ارادتمند شما کمال

M659
13-09-2008, 22:43
سلام
در موقع اورکلاک فقط دما مهمه یا چیز دیگری هم نقش داره؟مثلا تا کجا بدونیم تا چه حدی باید اور کلاک کنیم؟در این موقعیت فقط باید به دما توجه کنیم یا راه دیگه ای هم هست؟
دما در وهله اول هستش ، البته باید کارتتون تامین برقش هم کامل باشه تا دچار مشکل نشید.
حد اور هم بستگی به Stable بودنش داره که معمولا با تست های سنگین کارت مثلا با Crysis مشخص میشه. بازی اگه هنگ کرد یا مثلا نقاط سفید روی صفحه ایجاد شد (اینا علائمی هستش که شنیدم) اون وقت کارتتون Unstable هستش.
به طور کلی مثل CPU در کارت گرافیک ها هم بعضی Processor ها بهتر اور می کنند مثلا 8600 . البته دیگر اجزا استفاده شده در کارت ، مثل حافظه ها و... هم در تجربه اور تاثیر گذاره.

با سلام خدمت دوستان من یه کارت کرافیک با مدل geforce 7300 LE 512 دارم میخواستم اورکلاکش کنم اگه میشه کمکم کنید آخه من مبتدی هستم ولی زود یاد میگیرم در ضمن لینک دانلود برنامه هاییم که میخواد برام بزارید مرسی .

ارادتمند شما کمال

اگه میشه به پست اول تاپیک اورکلاک کارت گرافیکی - نسخه ی دوم مراجعه کنید.
برای غالب کارت ها (از جمله کارت شما) به همون ترتیبی هست که مدیر انجمن در اون تاپیک توضیح دادن.

alborz_k
14-09-2008, 14:17
تا جایی که دما از 80 درجه بالاتر نره و پایداری 100% داشته باشی . مقدار کلاک ها رو ضربدر 0.15 کن ، و عدد به دست اومده رو + کلاک default کن و ثبتش کن . برای شروع خوبه !

سلام. این فرمول رو از کجا آوردی؟:31:
مطمئن هست؟:31:

alborz_k
14-09-2008, 14:20
با سلام میخاستم گرافیکم رو OC کنم گرافیکم 8600 Gt شرکت Spalker هست و 1024 MB هم هست با اون برنامه که اول تاپیک گفتی هم امتحان کردم دما رفت بالا تا رسید به 68 تا 70 و بعد دیگه روی 70 ثابت شد بعد 15 الی 20 دقیقه این جور شد و دیگه هیچ تعییر دمایی نداشت و ثابت شد حالا من بایت هر کدام از قسمت های که مورد نیاز oc رو چقدر زیاد کنم منظورم اینه که تا جایی که میشه خفنش کنم ولی دیگه دهنش سرویس نشه میخام راهنمایی کنید تا چقدر vc کنم مرسی
سلام. حافظه ی گرافیکیت از نوع ddr2 هست؟

Mahdi_Moosavi
14-09-2008, 14:38
سلام. این فرمول رو از کجا آوردی؟:31:
مطمئن هست؟:31:

فرمول نیست عزیز ! :31:

بله تقریبا ! چون 90 درصد کارت های گرافیک موجود در بازار حداقل 15% اورکلاک میشن . :31:

:31:

alborz_k
14-09-2008, 15:03
فرمول نیست عزیز ! :31:

بله تقریبا ! چون 90 درصد کارت های گرافیک موجود در بازار حداقل 15% اورکلاک میشن . :31:

:31:

حالا من بیچاره که دمای کارت 4850 ام از 80 کمتر نمی شه ، باید چی رو ضرب در چی کنم؟:31::31::31:
منظورم اینه که اول دور فن رو زیاد کنم بعد اورکلاک کنم ، یا با زیاد کردن کلاک ها و افزایش دما ، دور فن خودش زیاد می شه. یا این که اصلأ اورکلاک نکنم.:31:
البته خودم با درایو 8.5 و بدون تغییر فن ، در فکانس حدود 685 و 2200 پایدار نگهش داشتم و باهاش کرایسس بازی کردم ، ولی در فرکانس 700 ، ناپایدار می شد.( البته اون موقع که من اورکلاک کردم ، ریواتیونر نسخه ی 2.1 نبود.)
فردا که مادربردم رو بگیرم ، می خوام کاملأ اورکلاکش کنم ، این کارت تا چه حدی رو تحمل می کنه. ( یک جورایی می خوام ازت تقلب بگیرم و کار خودم رو راحت کنم.:31::10::27::8:)

Mahdi_Moosavi
16-09-2008, 12:14
حالا من بیچاره که دمای کارت 4850 ام از 80 کمتر نمی شه ، باید چی رو ضرب در چی کنم؟:31::31::31:
منظورم اینه که اول دور فن رو زیاد کنم بعد اورکلاک کنم ، یا با زیاد کردن کلاک ها و افزایش دما ، دور فن خودش زیاد می شه. یا این که اصلأ اورکلاک نکنم.:31:
البته خودم با درایو 8.5 و بدون تغییر فن ، در فکانس حدود 685 و 2200 پایدار نگهش داشتم و باهاش کرایسس بازی کردم ، ولی در فرکانس 700 ، ناپایدار می شد.( البته اون موقع که من اورکلاک کردم ، ریواتیونر نسخه ی 2.1 نبود.)
فردا که مادربردم رو بگیرم ، می خوام کاملأ اورکلاکش کنم ، این کارت تا چه حدی رو تحمل می کنه. ( یک جورایی می خوام ازت تقلب بگیرم و کار خودم رو راحت کنم.:31::10::27::8:)

این مدل کارت های جدید ATI هم جزء همون 10 درصد هستند ! :31: اصلا VGA های ATI با اورکلاک میونه خوبی ندارند ! البته با Riva tuner حتما به نتایج بهتری می رسی .

Memory هم 15% اورکلاک نمیشه ؟! :31:

هنوز این مدل دستم نیومده تا تستش کنم .

alborz_k
16-09-2008, 21:35
این مدل کارت های جدید ATI هم جزء همون 10 درصد هستند ! :31: اصلا VGA های ATI با اورکلاک میونه خوبی ندارند ! البته با Riva tuner حتما به نتایج بهتری می رسی .

Memory هم 15% اورکلاک نمیشه ؟! :31:

هنوز این مدل دستم نیومده تا تستش کنم .
سلام. من دیروز با ریوا ، کارت رو تا 730 و 2300 مگاهرتز اورکلاک کردم ، اما افزایش کارایی اصلأ محسوس نبود . ایراد از کجاست؟
البته دور فن رو روی 100% گذاشته بودم و دما از 73 بالاتر نرفت.
البته زیاد روش وقت نگذاشتم ، در یک موقعیت مناسب ، اول می خوام پردازنده رو اورکلاک کنم تا محدودیت ایجاد نکنه و بعدش کارت رو پله ، پله اورکلاک کنم.
البته باید بگم که نتایج اورکلاک اولم واقعأ ناامید کننده بود.

M659
17-09-2008, 00:22
سلام. من دیروز با ریوا ، کارت رو تا 730 و 2300 مگاهرتز اورکلاک کردم ، اما افزایش کارایی اصلأ محسوس نبود . ایراد از کجاست؟
البته دور فن رو روی 100% گذاشته بودم و دما از 73 بالاتر نرفت.
البته زیاد روش وقت نگذاشتم ، در یک موقعیت مناسب ، اول می خوام پردازنده رو اورکلاک کنم تا محدودیت ایجاد نکنه و بعدش کارت رو پله ، پله اورکلاک کنم.
البته باید بگم که نتایج اورکلاک اولم واقعأ ناامید کننده بود.

خودت ایراد رو گفتی که!
شما اول نگاه کن ببین توی چه رزولوشنی بازی میکنی.
طرف های 1280*1024 خیلی به CPU وابسته هستش. بنابراین اول پردازنده رو حد اقل تا 3.2 اور کن، بعد یک تستی بزن.
شما مشخصات سیستمت چیه؟
توی کرایسیس با چه تنظیماتی ، چند فریم میگیری؟

alborz_k
17-09-2008, 01:41
خودت ایراد رو گفتی که!
شما اول نگاه کن ببین توی چه رزولوشنی بازی میکنی.
طرف های 1280*1024 خیلی به CPU وابسته هستش. بنابراین اول پردازنده رو حد اقل تا 3.2 اور کن، بعد یک تستی بزن.
شما مشخصات سیستمت چیه؟
توی کرایسیس با چه تنظیماتی ، چند فریم میگیری؟

سلام. من در رزولوشن 1680*1080 و بالاترین سطح جزئیات و aa تست می کنم.
در بازی world in conflict ، در حالت پیش فرض ، 27 فریم و در حالت اورکلاک 30فریم می داد.
و در devil may cry هم هیچ تغییری نکرد و همون 75 فریم رو داد.
در بازی کرایسس هم از 27 به 30 رسید.
intel core 2 dual e8200
asus p5q-e
crucial balistix 800 mhz 2x1
maxtor diomond 21 320 gb
ati radeon hd4850 sapphire
vista ultimate 6.0
samsung sm 2053bw

Honradez
18-10-2008, 20:31
سلام.

كارت گرافيك من NVIDIA geFource MX 4000 هست.

چگونه آنرا اوركلاك كنم؟ وقتي خواستم با نرم‌افزار ATI Tool، حداكثر دماي GPU را ببينم، يه 20 دقيقه‌اي طول كشيد ولي چيزي ننوشت.

ممنون ميشم راهنمايي كنيد. :46:

becareful
19-10-2008, 19:17
سلام.

كارت گرافيك من NVIDIA geFource MX 4000 هست.

چگونه آنرا اوركلاك كنم؟ وقتي خواستم با نرم‌افزار ATI Tool، حداكثر دماي GPU را ببينم، يه 20 دقيقه‌اي طول كشيد ولي چيزي ننوشت.

ممنون ميشم راهنمايي كنيد. :46:
بهترین کار برای شما اینه که با همون نرم افزار ntune که همراه داره اورکلاک کنید...

Honradez
19-10-2008, 20:09
بهترین کار برای شما اینه که با همون نرم افزار ntune که همراه داره اورکلاک کنید...
چي همراه داره؟

Stream
19-10-2008, 21:05
چي همراه داره؟
GPU شما سنسور حرارتی نداره و نمی تونید دما رو مانیتور کنید.

برای اورکلاک از RivaTuner استفاده کنید. nTune نسبت به حجمی که داره برای اورکلاک کارت گرافیک مناسب نیست.

Honradez
20-10-2008, 18:45

برای اورکلاک از RivaTuner استفاده کنید. nTune نسبت به حجمی که داره برای اورکلاک کارت گرافیک مناسب نیست.
خيلي ممنون.

باتوجه به اينكه مي‌فرماييد سنسور حرارتي نداره، پس يك راهنمايي مي‌كنيد من تا چه حد مجاز به اوركلاك هستم؟

باز هم ممنون. :46:

becareful
20-10-2008, 20:24

منظورت چیه خوب برای riva tuner هم سنسور نداره...این کارتش هم زیاد اور نمیشه.چرا ntune بده برای کارتی مثل MX4000 ؟

Honradez
20-10-2008, 21:52
منظورت چیه خوب برای riva tuner هم سنسور نداره...این کارتش هم زیاد اور نمیشه.چرا ntune بده برای کارتی مثل MX4000 ؟
نه منظورم اين بود كه اگر مي‌شه، يك راهنمايي - حالا برحسب تجربه، فرمول و يا هر چيز ديگر كه هست - بكنيد كه من حدودا تا چقدر مجاز به اوركلاك هستم.

يعني ببخشيد همينجور كيلويي بگيد چقدر :tongue: (منتها برحسب تجريه يا ...)

موفق باشيد. :46:

Stream
21-10-2008, 19:01
خيلي ممنون.

باتوجه به اينكه مي‌فرماييد سنسور حرارتي نداره، پس يك راهنمايي مي‌كنيد من تا چه حد مجاز به اوركلاك هستم؟

باز هم ممنون. :46:

اینکه چقدر اورکلاک مجازه رو فقط کسی می تونه بگه که تجربه اورکلاک این کارت گرافیک رو داشته باشه.

اینکه می گم سنسور حرارتی نداره یعنی نمیشه دما رو مانیتور کرد، ربطی هم به nTune و RivaTuner و ... نداره.

کلا nTune نرم افزار مناسبی برای اورکلاک کارت گرافیک یا CPU نیست. هم حجم سنگینی داره و هم کلی Process بی خود به سیستم اضافه می کنه. RivaTuner خیلی راحت تر و ساده تر همون کار رو به شکل بهتری انجام میده.

davoodf
23-10-2008, 13:38
سلام
دوستان یه سوالی هست که خیلی وقته توی مخ من هست و هنوز هم به جوابش نرسیدم ممنون میشم یکی راهنمایی کنه!!
سوال من اینه:
چه جوری باید بفهمیم که مموری کارت رو باید تا چه حدی اور کنیم یه جوری که به مموری های کارت فشار نیاد و اسیب بهشون وارد نشه در مدت طولانی؟

J E N I F E R
31-10-2008, 11:53
دوستان من این نرم افزار را نصب کردم ولی به 30 دقیقه هم رسید و چیزی معلوم نشد میشه راهنمائی کنید؟

Benygh
31-10-2008, 15:04
دوستان من این نرم افزار را نصب کردم ولی به 30 دقیقه هم رسید و چیزی معلوم نشد میشه راهنمائی کنید؟
کدوم نرم افزار رو ؟
اگه Ati Tools منظورتونه !
شما باید ببینید توی این مدت دما چقدر بالا میره ! و ایای نقطه های سفیدی روی صحفه میاند ؟ اگه نیاند توی این مدت یعنی مشکلی نیست توی این فرکانس !

V3X
08-11-2008, 02:16
salam mishe link haro eslah bokonid karab shodan dost azez manon

Mahdi_Moosavi
08-11-2008, 02:31
salam mishe link haro eslah bokonid karab shodan dost azez manon

لینک ها اصلاح شد . باتشکر از یادآوری شما دوست عزیز .

==============

در این انجمن تایپ به زبان فارسی جزء قوانین انجمن هست .

marcus1999
11-11-2008, 08:35
سلام

اقا من خودم نمونه این کارتو با برند msi دارم
اولا که کارت یا بهتر بگم کارتمون رو من که خودم جی پی یو رو تا 690 و رم رو تا 2000 تونستم پایدارش کنم

نکته اینجاست که دیگه بیشتر از این جا نداره !

و تو این فرکانس هم قشنگ استیبل هستش

ولی خوب شما نیازی به ریوا تیونر هم نداری با کاتالیست 8.10 هم میتونی کار ارو کردن رو به نحو بهتری انجام بدی

و اگر هم اکس پی داری hotfix رو هم نصب کن بهت قول میدم پرفرمنس کارت کلی میره بالا

من خودم توی 3d mark که امتیازم با اینکار خیلی بالاتر رفت !

اینم لینک 8.10

:31::31::31::31:

alborz_k
11-11-2008, 22:43
سلام

اقا من خودم نمونه این کارتو با برند msi دارم
اولا که کارت یا بهتر بگم کارتمون رو من که خودم جی پی یو رو تا 690 و رم رو تا 2000 تونستم پایدارش کنم

نکته اینجاست که دیگه بیشتر از این جا نداره !

و تو این فرکانس هم قشنگ استیبل هستش

ولی خوب شما نیازی به ریوا تیونر هم نداری با کاتالیست 8.10 هم میتونی کار ارو کردن رو به نحو بهتری انجام بدی

و اگر هم اکس پی داری hotfix رو هم نصب کن بهت قول میدم پرفرمنس کارت کلی میره بالا

من خودم توی 3d mark که امتیازم با اینکار خیلی بالاتر رفت !

اینم لینک 8.10

:31::31::31::31:

سلام . ممنون از لطفت ، اما این پستم خیلی قدیمیه ، من الان از 8.10 و هات فیکش استفاده می کنم و در 710 و 2250 هم استبل کردمش اما چون اختلاف کارایی چندان زیاد نیود و این کارت به انداره ی کافی نیرومند هست ، در همون فرکانس های پیش فرضش کار می کنم که مجبور نشم صدای فنش رو گوش بدم. دی:

marcus1999
12-11-2008, 07:56
سلام . ممنون از لطفت ، اما این پستم خیلی قدیمیه ، من الان از 8.10 و هات فیکش استفاده می کنم و در 710 و 2250 هم استبل کردمش اما چون اختلاف کارایی چندان زیاد نیود و این کارت به انداره ی کافی نیرومند هست ، در همون فرکانس های پیش فرضش کار می کنم که مجبور نشم صدای فنش رو گوش بدم. دی:

ببین یه چیزی تو با ریوا تا این فرکانس اور کردی ؟ یا خوده کاتالیست ؟

چون کاتالیت تا 700 بیشتر نداره و اینکه 700 هم استیبل نیست ؟

توی 3تیری دی مارک چقدر بیشتر شد ؟

البته این کارته اینقد خفناکه که اصلا اور هم نکنی خداس ! ولی مرض دارم دیگه!

alborz_k
12-11-2008, 10:13
ببین یه چیزی تو با ریوا تا این فرکانس اور کردی ؟ یا خوده کاتالیست ؟

چون کاتالیت تا 700 بیشتر نداره و اینکه 700 هم استیبل نیست ؟

توی 3تیری دی مارک چقدر بیشتر شد ؟

البته این کارته اینقد خفناکه که اصلا اور هم نکنی خداس ! ولی مرض دارم دیگه!
خوده کاتالیست که بیش از 700 نداره. با ریواتونر. مال من در 700 استیبل شد ، اما همون طور که گفتم اختلاف کارایی کم بود.
با 3دی مارک تست نگرفتم. اخه تنظیمات متنوع و رزولوشن متنوع داره و نمی شه 2 سیستم جدا رو مقایسه کرد.
خوب اور هم جذابیت های خودش رو داره.دی:

arial_moho
15-11-2008, 12:39
سلام دوستان
من گرافيك inno3d 9500GT با حافظه 512DDR3 گرفتم
ميخواستم ببينم كه اين كارت تا چه دمايي پايداريشو حفظ ميكنه و بطور معمول تا چه فركانسي ميشه اورش كرد كه تا چند ساعت كار روزانه در روز پايداريش حفظ بشه؟

am_merman01
24-11-2008, 01:01
سلام خدمت دوستان عزیز
من 4850 گین وارد خریدم میخواستم بدونم تا چه دمایی رو میتونه تحمل کینه.؟
اگه سرعت فن رو خیلی بالا ببرم به اون آسیبی نمیرسه.؟

hojjat1369
26-11-2008, 10:16
اقا خیلی حال کردم . دمت گرم

alborz_k
27-11-2008, 14:51
سلام خدمت دوستان عزیز
من 4850 گین وارد خریدم میخواستم بدونم تا چه دمایی رو میتونه تحمل کینه.؟
اگه سرعت فن رو خیلی بالا ببرم به اون آسیبی نمیرسه.؟
سلام. این کارت ها تا دمای 105 رو هم می تونند تحمل کنند . اما باید توجه کرد که این دما بسیار بالاست و عمر مفید کارت رو خیلی کم می کنه. کلأ دمای این کارت باید بین 80 تا 85 باشه. البته اگه با دستکاری فن ، دما رو تا 70 کم کنی هم خیلی بهتره. افزایش دور فن ، باعثزیاد شدن صدا و ازار دیدن خودتون می شه.

alborz_k
27-11-2008, 14:53
کلأ پایداری چیزی نیست که بشه یک جواب دقیق بهش داد ، باید خودتون آزمایش کنید . بهتره که نزارین دمای کارت از 85 بالاتر بره. این کارت ها دماشون زیر 75 باشه ، خوبه. این کارت ها به دلیل تکنولوژی جدید ، قابلیت اورکلاک مناسبی دارند.

vivid806
07-12-2008, 16:29
من تقریباً خودم رو دارم میکشم
گرافیک من با هیچ برنامه ای اور نمیشه!!!
کانالیست 8.12 رو هم گرفتم ولی تغییرات اعمال شده رو روی گرافیک نمیاره و در GPUZ تغییری حاصل نمیشه!!! در RivaTuner هم که کلاً کلاک و مموری گرافیک رو نشون نمیده اصلاً
گرافیک هم ATI 4870X2 هست راهنمایی لطفاً

Stream
07-12-2008, 17:41
من تقریباً خودم رو دارم میکشم
گرافیک من با هیچ برنامه ای اور نمیشه!!!
کانالیست 8.12 رو هم گرفتم ولی تغییرات اعمال شده رو روی گرافیک نمیاره و در GPUZ تغییری حاصل نمیشه!!! در RivaTuner هم که کلاً کلاک و مموری گرافیک رو نشون نمیده اصلاً
گرافیک هم ATI 4870X2 هست راهنمایی لطفاً
من کمی سرچ کردم مثل اینکه نسخه جدید Catalyst 8.12 Beta خیلی پایدار نیست و هنوز مشکلاتی داره.

نسخه 8.11 رو دانلود کنید با RivaTuner 2.11 . (این دو باید 100 درصد کار کنند)

vivid806
07-12-2008, 23:13
سلام
من RivaTuner2.11 رو گرفتم ولی هنوز کاتالیست 8.11 رو نگرفتم امشب میگیرمش ولی با Riva کلاک رو میشناسه ولی باز هم تغییر که میدم قبول نمیکنه امشب کاتالیست رو میگیرم و تست میکنم امیدوارم درست بشه

اینم شات

Stream
07-12-2008, 23:18
البته باید Clock رو که انتخاب کردی Apply رو هم بزنی. (توی این Screenshot که Apply رو نزدی!)

vivid806
08-12-2008, 08:30
البته باید Clock رو که انتخاب کردی Apply رو هم بزنی. (توی این Screenshot که Apply رو نزدی!)
منم میدونم استاد من Apply هم که میزنم برمیگرده همون میزان اول و روی تغییراتش نمیمونه
کاتالیست 8.11 هم کار نکرد دیگه نمیدونم باید چکار کرد!!! توی هر 2 نرم افزار وقتی دور فن رو زیاد میکنم قبول میکنه ولی وقتی کلاک رو زیاد میکنم قبول نمیکنه!!!

elemon
11-12-2008, 17:31
حداکثر دما برای کارت گرافیک 7300le چنده؟ طوری که آسیبی به کارت نزنه

bersam
11-12-2008, 19:46
ها !!!!!!!!!! میشه یکم در مورد این اورکلاک کردن توضیح بدین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من gforse 5500 دارم دست هم بهش نزدم !!!!!! فنش هم صدا می ده !!!!!!!!!! این اورکلاک کردن به چه دردی می خوره ؟

Gta-IV
11-12-2008, 20:53
سلام .

منم یه Geforce 8600 GT 512 MB دارم , بهش دست هم نخورده , اما میترسم اورکلاک کنم بسوزه !

davoodf
12-12-2008, 01:24
سلام
می خواستم بدونم مموری کارت رو باید تا چه حدی اور کنیم که بهش فشار نیاد و هیچ اسیبی نبیه؟هیچ معیاری وجود داره؟به عنوان مثال وقتی جی پی یو بیشتر از حد اور بشه هنگ می کنه برای مموری همچین چیزی یا چیز مشابه وجود داره که بشه فهمید؟

akbarferdosi
12-12-2008, 08:24
مموری هم که بیشتر از حد قابل قبول اور کنی اولش شاید شطرنجی بشه ولی بعدش مثل همون هنگ می کنه

davoodf
12-12-2008, 11:10
خوب مثلا ما به یه فرکانسی رسیدیم که اگر از اون بیشتر اور بشه هنگ می کنه و کاملا هم پایدار هست می خواستم بدونم ایا در اون فرکانس امکان پایین اومدن عمر مموری و خراب شدنش در اینده وجود داره؟

alborz_k
12-12-2008, 13:53
خوب مثلا ما به یه فرکانسی رسیدیم که اگر از اون بیشتر اور بشه هنگ می کنه و کاملا هم پایدار هست می خواستم بدونم ایا در اون فرکانس امکان پایین اومدن عمر مموری و خراب شدنش در اینده وجود داره؟
سلام. مطمئنأ بعد اورکلاک ، عمر مفید قطعه کم می شه. اما این مقدار کاهش عمر به قطعه و میزان اورکلاکش وجود داره. شما باید مدل کارت و حافظه رو بگی تا بشه در موردش نظر داد. البته احتمال آسب رسیدن و خراب شدن قطعه ، اگه دما از حد معین بالاتر نره و ولتاژ زیادی ندی ،احتمال اسیب خیلی کمه.

davoodf
12-12-2008, 17:23
کارتم 4870 هست.جوگیر شدم و میخوام یه اور کوچیک روش انجام بدم به خاطر همین پرسیدم.

s-b
12-12-2008, 19:12
دوستان بنده یک کارت گرافیک sapphire 3650 512 ddr2 دارم این کارت تا چه دمایی تحمل میکنه؟
و چگونه میتونم دمایه مموریش رو هم بفهمم؟
راستی تا چقدر آور میشه مموری و جی÷یو ؟
ممنون

arial_moho
15-12-2008, 11:50
سلام دوستان
اگه ميشه راهنمايي كنين
كارت من club3d 9500 gt 512 ddr3 هست با پاور GP-430A و مين p43-ds3l
اصلا نميتونم كارت گرافيك رو اوركلاك كنم حتي اگه 1 mhz افزايش فركانس بدم بعد يه ربع سيستم تو هر وضعيتي كه باشه قفل ميكنه و مجبورم سيستم رو بوت كنم!
اگه ميشه كمك كنين

planetmercury
15-12-2008, 13:40
قابل توجه کسانی که از دمای بالای کارتشون نگرانند!

بعد از چند ثانیه ! :

تعجب نکنید این یه کارت سری 7 هستش که سینکشو برداشتم ببینم چقدر تحمل داره؟! جالبه وقتی دما از 106 رفت بالا تر اون مکعب فرم فرم میشد! من منتظر بودم سیستم ریست بشه یا هنگ کنه ولی نشد برای همین چون ترسیدم کارتم از دست بره خودم سیستم رو خاموش کردم.
وسط کار وقتی سینکو میچسبودم به چیپ دما یکدفه میشد حدود 60 درجه!

kourosh4
02-01-2009, 11:44
سلام دوستان
من یک کارت گرافیک 9500gt ddr2 با مشخصات زیر دارم
gpu=650
memory=500
shader=1625
البته این کارت مودل giga هست و توسط کارخانه gpu اون 18 درصد اور شده و از 550 شده 650
با برنامه atitool هم تست کردم دما بیشتر از 65 نمیره
حالا میخواستم بدونم می تونم memory رو تا 800 و gpu رو تا 750 ببرم و در این حالت پایدار میشه و دما حداکثر تا چند برسه خوبه
ممنون میشم اگه جوابم رو بدید

kourosh4
02-01-2009, 12:05
سلام
کسی که به ما کمک نکرد منم خودم زدم تو کار اورکردن گرافیک
اینم نتایج کار من

دفعی اول=gpu-680/ memory-550 /shader-1700 دما-64
دفعی دوم= gpu-700 /memory-580/ shader-1750 دما-68

تو مرحله دوم وقتی دما تو برنامه atitool به 68 میرسید یکدفعه مکعب گیر میکرد و بعد از 4-5 ثانیه دو باره شروع به حرکت میکرد و دما هم کمتر میشد
ولی تو بازی مشکلی نداشت و توی بازی pes2009 که تست کردم بدون اور 45 فریم و بعد از اور 54 فریم میداد که بدک نبود
حالا به نظر دوستان علت گیر کردن اور زیادی هست
البته کیس من فن نداره و وقتی که در کیس رو باز میکنم دما بیشتر از 65 توی حالت لود نمیره
حالا به نظر دوستان هنوز میتونم اور کنم البته میخوام توتا فن به کیس اضافه کنم
میخوام به این اعداد برسم میشه:31:
750/800/1900

Mahdi_Moosavi
02-01-2009, 18:21
سلام
کسی که به ما کمک نکرد منم خودم زدم تو کار اورکردن گرافیک
اینم نتایج کار من

دفعی اول=gpu-680/ memory-550 /shader-1700 دما-64
دفعی دوم= gpu-700 /memory-580/ shader-1750 دما-68

تو مرحله دوم وقتی دما تو برنامه atitool به 68 میرسید یکدفعه مکعب گیر میکرد و بعد از 4-5 ثانیه دو باره شروع به حرکت میکرد و دما هم کمتر میشد
ولی تو بازی مشکلی نداشت و توی بازی pes2009 که تست کردم بدون اور 45 فریم و بعد از اور 54 فریم میداد که بدک نبود
البته کیس من فن نداره و وقتی که در کیس رو باز میکنم دما بیشتر از 65 توی حالت لود نمیره
حالا به نظر دوستان هنوز میتونم اور کنم البته میخوام توتا فن به کیس اضافه کنم
میخوام به این اعداد برسم میشه:31:
750/800/1900

این مقادیری که شما می خوای بهش برسی از رکورد های جهانی این VGA هم بیشتره ! کمی تخفیف بده به این بنده خدا ! :31:

برای رسیدن به بهترین و پایدارتریم کلاک ها بهتره طبق این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عمل کنی .

این کلاک ها از نظر من میتونه ایده آل باشه : 670/540

Memory کارت گرافیک شما GDDR2 هست ، بتونی تو همون مایه های 540 تا 550 کاملا پایدارش کنی خوبه .

بله ، این علائم نشانه ناپایداری هستند .

kourosh4
02-01-2009, 18:47
این مقادیری که شما می خوای بهش برسی از رکورد های جهانی این VGA هم بیشتره ! کمی تخفیف بده به این بنده خدا ! :31:

برای رسیدن به بهترین و پایدارتریم کلاک ها بهتره طبق این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عمل کنی .

این کلاک ها از نظر من میتونه ایده آل باشه : 670/540

Memory کارت گرافیک شما GDDR2 هست ، بتونی تو همون مایه های 540 تا 550 کاملا پایدارش کنی خوبه .

بله ، این علائم نشانه ناپایداری هستند .

سلام
ممنون که جواب دادید
امروز کلی با کارت ور رفتم و توی این مقدار پایدارش کردم
gpu-680/memory-600/shader-1700
دما هم توحالت معمولی 50 و تو حالت لود 66 درجه هست و کاملا پایداره
به نظر دوستان کافی یا هنوز هم میتونم ادامه بدم:31:

AmiRreZA_RAcEr
05-01-2009, 01:31
سلام دوستان عزیز ، من این برنامه رو به مدت 20 دقیقه اجرا کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد
اینم عکسش :
گرافیکم 4850 1gig foce-3d
همچنین به نظر شما این عددایی که اون پایین نوشته نباید بیشتر باشه ؟ چون یکی از بچه ها یه عکس گذاشته بود 370 بود ، اصلا این عددا چی هستن ؟

AmiRreZA_RAcEr
05-01-2009, 19:48
کسی نیست جواب بده ؟

Mahdi_Moosavi
05-01-2009, 20:08
کسی نیست جواب بده ؟

خب شما از هیچ برنامه ای برای مونیتورینگ حرارت استفاده نکردید .

نرم افزار GPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کن و در حالی که 3D View نرم افزار ATI Tool در حال اجراست ، بعد از 10 الی 15 دقیقه مقدار GPU Temperature رو در تب Sensors نرم افزار GPU-Z مشاهده کن .

ضمنا چک باکسی رو که هم تو تصویر مشخص هست تیک بزن .

AmiRreZA_RAcEr
06-01-2009, 14:45
مرسی دوست عزیز ، در مورد اون اعداد کسی نظری نداره ؟

Mahdi_Moosavi
06-01-2009, 15:11
مرسی دوست عزیز ، در مورد اون اعداد کسی نظری نداره ؟

در مورد اون اعداد :

سمت چپی ، FPS هست که در حال حاضر ، کارت گرافیک شما با اون مقدار در حال اجرای ترک سه یعدی مورد نظر هست .

سمت راستی هم میانگین مقدار FPS ی هست که در مدت زمانی که برنامه RUN بوده ، محاسبه شده .

FPS : Frames Per Second

AmiRreZA_RAcEr
06-01-2009, 18:46
ممنون دوست عزیز :11: البته به نظر شما این مقدار کم نیست چون من مال یکی از بچه هارو دیدم 300 بالاتر بود ! شرمنده آخه من زیاد وارد نیستم :41:

AmiRreZA_RAcEr
11-01-2009, 18:52
:D بازم کسی نیست جواب بده ؟؟ d: d:

Mahdi_Moosavi
13-01-2009, 14:02
ممنون دوست عزیز :11: البته به نظر شما این مقدار کم نیست چون من مال یکی از بچه هارو دیدم 300 بالاتر بود ! شرمنده آخه من زیاد وارد نیستم :41:

این app برای تست Performance کارت گرافیک ، اصلا استاندارد نیست . به اون اعداد زیاد توجه نکن .

planetmercury
14-01-2009, 14:21
سلام آقای موسوی
یک سوال تخصصی برام پیش اومده که در مورد اور کردن رم کارت گرافیک هست، اصولا آیا این کار برای طولانی مدت درسته؟ آخه من یکم بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که شرکت هایی که کارت ها رو اور شده میفروشن فقط هسته رو اور میکنن و اصلا به رم دست نمیزنن حتی 1 مگاهرتز! به جاش از رم های سرعت بالا تر ممکنه استفاده کنن، حالا نظر شما چیه آیا واقعا" بهتره رم اصلا دست نخوره؟

Mahdi_Moosavi
14-01-2009, 18:11
سلام آقای موسوی
یک سوال تخصصی برام پیش اومده که در مورد اور کردن رم کارت گرافیک هست، اصولا آیا این کار برای طولانی مدت درسته؟ آخه من یکم بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که شرکت هایی که کارت ها رو اور شده میفروشن فقط هسته رو اور میکنن و اصلا به رم دست نمیزنن حتی 1 مگاهرتز! به جاش از رم های سرعت بالا تر ممکنه استفاده کنن، حالا نظر شما چیه آیا واقعا" بهتره رم اصلا دست نخوره؟

سوال بسیار جالبی بود . ابتدا این اصل رو مطرح می کنم که حساس ترین قطعه در اورکلاک همین Memory هست .

اگه نظر شخصی منو بخوای اورکلاک کردن Memory اگه فقط در حد 10 الی 15 درصد باشه و در صورتی که مموری زیر سینک باشه ، در دراز مدت مشکلی پیش نمیاد .

ولی در صورتی که مموری ها لخت باشن ، ریسکش بیشتر میشه ، این ریسک در مدل های DDR2 به خاطر مصرف توان بیشتر ، نسبت به DDR3 بیشتره .

نکته مهم تر اینه که در حال حاضر کمپانی های مونتاژ VGA دیگه کم کم حساب کار دستشون اومده ، به همین دلیل برای مدارات تغذیه Memory حداکثر محدودیت توان رو در نظر می گیرند تا اورکلاک حافظه رو به شدت محدود کنند . در واقع یکی از دلایلی که جدیدا نمیشه مثل قبل Memory رو اورکلاک کرد همین هست . در نتیجه در اورکلاک به شدت ناپایدار میشه .

از نظر بنده در صورتی که به اورکلاک حافظه کارت گرافیک به صورت کاملا Safe فکر می کنید ، می تونید از مموری سینک های نسبتا ارزون موجود در بازار استفاده کنید .

برای مثال یه مدل های آلومینیومی thermaltake تو بازار هست ، با قیمت 7-8 تومان . مدل های مسی هم 3 - 4 تومان گرونتره .

google_boy07
15-02-2009, 23:54
بلاخره من نفهمیدم این Riva tune کارش چیه ؟

hamhami_333
20-02-2009, 23:46
دوستان من یه کارت HD 4870 برند Connect 3D خریدم با riva که چک کردم دما 52 بود حالا میخوام over کنم اینم بگم که که با ATI tool وقتی بازش میکنم هم core هم memory رو 0 هست حالا ore رو میزارم رو 770 میزنم scan fir artifacts اما اسکن شروع میشه اما دوباره مقداره core صفر میشه !!!!!!!!!!!! یه نرم افزار دیگه که واسه پایداری بشه بهش اعتماد کردو سراغ دارین ؟

google_boy07
24-02-2009, 02:19
نسخه جدید
TechPowerUp GPU-Z v0.3.2

دانلود :

یا

یا

.................................................. ....................

alborz_k
24-02-2009, 11:25
دوستان من یه کارت HD 4870 برند Connect 3D خریدم با riva که چک کردم دما 52 بود حالا میخوام over کنم اینم بگم که که با ATI tool وقتی بازش میکنم هم core هم memory رو 0 هست حالا ore رو میزارم رو 770 میزنم scan fir artifacts اما اسکن شروع میشه اما دوباره مقداره core صفر میشه !!!!!!!!!!!! یه نرم افزار دیگه که واسه پایداری بشه بهش اعتماد کردو سراغ دارین ؟
سلام فعلأ بهترین و مطمئن ترین راه اورکلاک ، همون ریواتونر هست !! البته این نرم افزار برای اورکلاک انویدیا ساخته شده ، اما کارت های atiرو هم خیلی خوب اور می کنه!!

m.r.s
12-03-2009, 14:00
سلام.من يه مشكل دارم.ATI Tool كارتم رو نميشناسه.جيكارش كنم؟
ممنون.

alborz_k
12-03-2009, 15:19
سلام.من يه مشكل دارم.ATI Tool كارتم رو نميشناسه.جيكارش كنم؟
ممنون.
سلام. مدل کارتتون و نسخه ی attتون چیه؟

m.r.s
12-03-2009, 16:48
گرافیکم Geforce 8400 Gs بود.آخرین آبدیت درایورش رو هم داشتم.و att رو از همون پست اول دان کردم.
ممنون.

alborz_k
12-03-2009, 23:06
گرافیکم Geforce 8400 Gs بود.آخرین آبدیت درایورش رو هم داشتم.و att رو از همون پست اول دان کردم.
ممنون.
خب دوست عزیز ati tray tools مخصوص کارت های شرگت ati هست و نمی تونه درایو کارت های انویدیا رو شناسایی کنه . شما بهتره که از نرم افزار rivatuner که بسیار بهتر هست استفاده کنید .

Reza Azimy_RW
14-03-2009, 21:45
سلام دوستان
ببخشید من کارت گرافیکم رو تا چه حد میتونم اورکلاک کنم تا اسیبی نبینه ؟ بعد از اورکلاک به اندازه چه کارتی کار میده ؟
کارت گرافیک من :
1GB
gforce 9500

AliyerEdon
11-05-2009, 15:23
سلام دوستان
من کارت 4670 گرفتم ولی این برنامه ی ati tool دمای اون رو نشون نمی ده؟ چرا؟ با چه برنامه ای دماش رو ببینم؟

Stream
11-05-2009, 15:35
سلام دوستان
من کارت 4670 گرفتم ولی این برنامه ی ati tool دمای اون رو نشون نمی ده؟ چرا؟ با چه برنامه ای دماش رو ببینم؟
از GPU-Z می تونید استفاده کنید یا RivaTuner.

mhv_kntu
11-05-2009, 15:42
سلام دوستان
خود درایورش هم نشون میده.

mosolim
24-06-2009, 18:00
از توضیحات دوستان ممنون که خیلی کمک کرد. من کارتم رو اور کردم حدود 40 درصد بعد بازی COD5 رو با بالاترین گرافیک اجرا کردم دما به حدود 59 تا 61 رسید . اول ترسیدم که نکنه خیلی بالا رفته چون من اونو با دمای مونوتورینگ مقایسه میکردم اما حالا فهمیدم که این اصلا دمایی نیست. راستی کارت من ATI HD 4670 DDR3

alborz_k
24-06-2009, 19:00
از توضیحات دوستان ممنون که خیلی کمک کرد. من کارتم رو اور کردم حدود 40 درصد بعد بازی COD5 رو با بالاترین گرافیک اجرا کردم دما به حدود 59 تا 61 رسید . اول ترسیدم که نکنه خیلی بالا رفته چون من اونو با دمای مونوتورینگ مقایسه میکردم اما حالا فهمیدم که این اصلا دمایی نیست. راستی کارت من ATI HD 4670 DDR3
سلام. شما جدأ كارت گرافيك رو 40% اوركلاك كردين؟ فركانس ها رو روي چند گذاشتين؟ در ضمن ، براي اين كارت تا دماي 90 درجه ، جاي هيچ نگراني وجود نداره.

Rooh1368
18-07-2009, 13:51
سلام دوستان من کارت گرافیکم geforce9400 512 gtهستش ایا تا حالا کسی اور کردن با این کارت امتحان کرده وایا ارزش دارهکارتم اور کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

alborz_k
18-07-2009, 13:58
سلام دوستان من کارت گرافیکم geforce9400 512 gtهستش ایا تا حالا کسی اور کردن با این کارت امتحان کرده وایا ارزش دارهکارتم اور کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام. این کارت خیلی ضعیفه و با اورکلاک افزایش کارایی چندانی پیدا نمی کنه!! پس اورکلاکش چندان ارزش نداره.

"ehsan"
18-07-2009, 14:22
سلام. این کارت خیلی ضعیفه و با اورکلاک افزایش کارایی چندانی پیدا نمی کنه!! پس اورکلاکش چندان ارزش نداره.

من هم همین کارت را دارم gpu را تا 750 اور کردم و باهاش تمام بازی ها را راحت اجرا میکنم حتی gta iv که خیلی راحت اجرا میشود

alborz_k
18-07-2009, 16:09
من هم همین کارت را دارم gpu را تا 750 اور کردم و باهاش تمام بازی ها را راحت اجرا میکنم حتی gta iv که خیلی راحت اجرا میشود
برند کارتتون چیه؟
اگه قرار بود که با اورکلاک 8400gs بشه gta4 بازی کرد که دیگه کسی پول واسه 295gtx نمی داد!!!
متأسفانه حرفتون چندان منطقی نیست!!!

Reza Azimy_RW
19-07-2009, 00:27
برند کارتتون چیه؟
اگه قرار بود که با اورکلاک 8400gs بشه gta4 بازی کرد که دیگه کسی پول واسه 295gtx نمی داد!!!
متأسفانه حرفتون چندان منطقی نیست!!!
درسته . با 8400 هیچ وقت نمیشه بالاترین تنظیمات رو توی این بازی گرفت .
راستی پس جواب من چی شد ؟

سلام دوستان
ببخشید من کارت گرافیکم رو تا چه حد میتونم اورکلاک کنم تا اسیبی نبینه ؟ بعد از اورکلاک به اندازه چه کارتی کار میده ؟
کارت گرافیک من :
1GB
gforce 9500
حد اکثر دمای این کارت چقده ؟ فعلا حدود 57 هست درجه کارتم . یکم اورش کردم رسید به 65 . زیاد نیست ؟

Kianoosh
19-07-2009, 03:46
درسته . با 8400 هیچ وقت نمیشه بالاترین تنظیمات رو توی این بازی گرفت .
راستی پس جواب من چی شد ؟

با 8400 به سختی بشه بازی رو ران کرد با تنظیمات پایین اورش هم کم اثر هست...

9500 باز بهتره DDR3 هست یا DDR2 ؟

الان چقدر اور کردی؟یه شات از GPU z بزار بعدش این دماها دمای لود هست ؟

"ehsan"
19-07-2009, 22:40
من کارتم 8400 نیست بلکه gt9400 هستش باهاش راحت iv رو اجرا میکنم
این هم عکسی که اپلود کردم
لطفا نظر دهید

Kianoosh
20-07-2009, 02:16

خب خوبه شما پایداریش رو با چی تست کردی؟!
حداکثر دما تو لود؟
بعدش اینکه راحت اجرا کردن مهم نیست تنظیمات گرافیک و رزولوشن و fps مهمه برای این بازی اورکلاک پردازنده رو به شدت توصیه می کنم چون خیلی تاثیر داره بعدش اور گرافیک

"ehsan"
20-07-2009, 17:41

خب خوبه شما پایداریش رو با چی تست کردی؟!
حداکثر دما تو لود؟
بعدش اینکه راحت اجرا کردن مهم نیست تنظیمات گرافیک و رزولوشن و fps مهمه برای این بازی اورکلاک پردازنده رو به شدت توصیه می کنم چون خیلی تاثیر داره بعدش اور گرافیک

دوست عزیز من پایداری رو با ati tool یا با occt تست میکنم
حداکثر دما توی لود 77 تا 80 و در حالت معمولی 54
من در gta iv چیزی به اسم بنچمارک ندارم قبل از نصب پچ 1.03بنچمارک وجود داشت که با زدن آن dont send میداد الان هم اگه کمک کنید که چگونه در پچ 1.03 بنچمارک بگیرم ممنون میشم

alborz_k
20-07-2009, 18:45
من کارتم 8400 نیست بلکه gt9400 هستش باهاش راحت iv رو اجرا میکنم
این هم عکسی که اپلود کردم
لطفا نظر دهید

من فکر کردم که نوشتین 8400 ، در کل 9400 از تکنولوژی ساخت 65 نانومتری و پهنای باند 128 بیتی استفاده می کنه و کاراییش بالاتره . ولی باز با این حال اورکلاک تا 770 مگاهرتز واقعأ جالبه!! که البته فکر نکنم که تمام 9400 ها بتونن بهش برسن. برند کارتتون چیه؟
کلأ این کارت ها dx10 هستن و از پیشزفته تریم تکنولوژی ها پشتیبانی می کنند ، پس طبیعیه که بازی رو اجرا کنند ، کلأ سطح پایین جزئات هم زیاد به سیستم فشار نمی اره و می شه بازی کرد.

"ehsan"
20-07-2009, 21:14
من فکر کردم که نوشتین 8400 ، در کل 9400 از تکنولوژی ساخت 65 نانومتری و پهنای باند 128 بیتی استفاده می کنه و کاراییش بالاتره . ولی باز با این حال اورکلاک تا 770 مگاهرتز واقعأ جالبه!! که البته فکر نکنم که تمام 9400 ها بتونن بهش برسن. برند کارتتون چیه؟
کلأ این کارت ها dx10 هستن و از پیشزفته تریم تکنولوژی ها پشتیبانی می کنند ، پس طبیعیه که بازی رو اجرا کنند ، کلأ سطح پایین جزئات هم زیاد به سیستم فشار نمی اره و می شه بازی کرد.

برند کارت من ino3d هستش
ایا شما هم بعد از نصب پچ 1.03 در gta iv گزینه بنچمارک را ندارید اگه راهی برای گرفتن بنچمارک دارید به من بگید

alborz_k
20-07-2009, 22:38
برند کارت من ino3d هستش
ایا شما هم بعد از نصب پچ 1.03 در gta iv گزینه بنچمارک را ندارید اگه راهی برای گرفتن بنچمارک دارید به من بگید
من با پچ 1.1 بنچمارک گرفته بودم و با پچ های بالاتر ازد اون کاری نکردم ، شما از نرم افزار fraps استفاده کن و نتیجه رو این جا بزار!

Reza Azimy_RW
20-07-2009, 23:32
9500 باز بهتره DDR3 هست یا DDR2 ؟DDR2

الان چقدر اور کردی؟یه شات از GPU z بزار بعدش این دماها دمای لود هست ؟ نمیدونم دمای لود چیه ! الان حدوده 1 ساعته کامپیوتر روشنه توی هیچ بازی هم نرفتم :
اینم شات از GPU -Z :
تا چه حد میشه این کارت رو اور کرد ؟ دمای مجازش چنده ؟

alborz_k
21-07-2009, 14:17
DDR2

نمیدونم دمای لود چیه ! الان حدوده 1 ساعته کامپیوتر روشنه توی هیچ بازی هم نرفتم :
اینم شات از GPU -Z :
تا چه حد میشه این کارت رو اور کرد ؟ دمای مجازش چنده ؟
دمای لود دمایی هست که سیستم تحت فشار باشه ، احتمالأ شما می تونید به 650 و حتی نزیدیک 700 برسید ، از 640 شروع کنید و 10 تا 10 تا برین بالا و تست پایداری بگیرین ، دما نباید از 85-90 بیشتر بشه!

Reza Azimy_RW
21-07-2009, 21:13
دمای لود دمایی هست که سیستم تحت فشار باشه ، احتمالأ شما می تونید به 650 و حتی نزیدیک 700 برسید ، از 640 شروع کنید و 10 تا 10 تا برین بالا و تست پایداری بگیرین ، دما نباید از 85-90 بیشتر بشه!
سلام
خیلی ممنون
ببخشید اور کلاک تا چه حد هیچ ضرری برای کارت نداره ؟
یه جایی خوندم :
اور کلاک یه قابلیته نه تحمیل و هیچ ضرری نداره
تا چه حد جمله بالا صحت داره ؟
ممنون

H.Operator
22-07-2009, 16:32
سلام مهدی جان:
من می خوام کارتم رو اور کنم(9800GX2 1GB)هست به عکسهای زیر نگاه کن بگو چه کار کنم واسه اورش(برنامهای پست اول رو هم گرفتم)...

اینم عکسه خود کارتم:

kourosh4
22-07-2009, 17:01
سلام مهدی جان:
من می خوام کارتم رو اور کنم(9800GX2 1GB)هست به عکسهای زیر نگاه کن بگو چه کار کنم واسه اورش(برنامهای پست اول رو هم گرفتم)...

اینم عکسه خود کارتم:

دوست من کارت شما به اندازه کافی قوی هست نیاز به اورکلاک نداره در ضمن یکم هم زیادی گرمه اخه 67 درجه برای حالت عادی یکم بالاست:46:

Reza Azimy_RW
22-07-2009, 18:04
سلام
خیلی ممنون
یه جایی خوندم :
ممنون
دمتون گرم اگه جواب بدید ممنون میشم

Kianoosh
22-07-2009, 18:54
سلام
خیلی ممنون
یه جایی خوندم :
ممنون

تا حدی که کارت پایدار بلند مدت باشه

نه اگه غیر اصولی و در نظر نگرفتن قابیلت قطعه و ... باشه آسیب هم می رسونه.اورکلاک منطقی هیچ ضرری ند اره!

H.Operator
22-07-2009, 20:11
دوست من کارت شما به اندازه کافی قوی هست نیاز به اورکلاک نداره در ضمن یکم هم زیادی گرمه اخه 67 درجه برای حالت عادی یکم بالاست:46:
سلام دوست عزیز خوب قوی که هست من که اصلآ باهاش مشکلی ندارم:10:.......
اون دما هم واسه این بالاست که فنش 47%داره کار میکنه(اتومات همینجوریه)....
فرکانس مموریش 2100 هست می خوام اگه بشه coreش رواز 650 ببرم تا 750 به نظرت میشه:31:؟؟؟
راستی مشخصات سیستمم اینه:
cpu : AMD PHENOM2 X3 720BE 2.8GHZ
ram : 2(2GB KINGMAX 1066
power : GREEN 780 REAL

Kianoosh
22-07-2009, 20:19
سلام حسین جان برند کارتت چی بود!؟یه شات هم از gpu z بزار

alborz_k
22-07-2009, 22:47
سلام دوست عزیز خوب قوی که هست من که اصلآ باهاش مشکلی ندارم:10:.......
اون دما هم واسه این بالاست که فنش 47%داره کار میکنه(اتومات همینجوریه)....
فرکانس مموریش 2100 هست می خوام اگه بشه coreش رواز 650 ببرم تا 750 به نظرت میشه:31:؟؟؟
راستی مشخصات سیستمم اینه:
cpu : AMD PHENOM2 X3 720BE 2.8GHZ
ram : 2(2GB KINGMAX 1066
power : GREEN 780 REAL
سلام. اول فرکانس هسته رو اورکلاک کن ، البته 750 خیلی زیاده و ممکنه دما خیلی بالا بره ، ولی 700 رو راحت می رسی ، پس اول رو 700 بزار و بعدش 10 تا 10 تا زیاد کن ، با occt هم تست بگیر که هم ارور نده و هم دما رو کنترل کنی ، در ضمن دمای هسته ها هم بهتره زیر 100 باشن !

H.Operator
23-07-2009, 01:05
سلام. اول فرکانس هسته رو اورکلاک کن ، البته 750 خیلی زیاده و ممکنه دما خیلی بالا بره ، ولی 700 رو راحت می رسی ، پس اول رو 700 بزار و بعدش 10 تا 10 تا زیاد کن ، با occt هم تست بگیر که هم ارور نده و هم دما رو کنترل کنی ، در ضمن دمای هسته ها هم بهتره زیر 10 باشن !
سلام البرز جان CORE رو 700 گذاشتم با ATI TOOLتست گرفتم تا 20 دقیقه مشکلی پیش نیومد دما هم حداکثر75 بود(OCCTچی هست شرمنده مبتدیم دیگه اگه لطف کنی لینکشو بدی ممنون میشم)در ضمن تو بازیه AssassinsCreed حدود 1 ساعت با تمام تنظیماته تخت مشکلی پیش نیومد....
راستی این عکسه(مربوط به برنامه RivaTuner هست) زیر رو نگاه کن اون کادر قرمزه چیه آیا تغییر دادنش تاثیری داره یا نه ثابت بزارمش(در حال حاظر تغییرش دادم از 1500 به 1615):31:
در ضمن کارت گرافیکه 512بیت هست(2تا 256 بیت).....

منظور از دمای هسته ها زیر 10 باشن یعنی چی....

سلام حسین جان برند کارتت چی بود!؟یه شات هم از gpu z بزار
اکسترم بود ارباب جان اینم GPU-Z :10:....

قبل از اور..

بعد از اور....

Kianoosh
23-07-2009, 06:27
سلام البرز جان CORE رو 700 گذاشتم با ATI TOOLتست گرفتم تا 20 دقیقه مشکلی پیش نیومد دما هم حداکثر75 بود(OCCTچی هست شرمنده مبتدیم دیگه اگه لطف کنی لینکشو بدی ممنون میشم)در ضمن تو بازیه AssassinsCreed حدود 1 ساعت با تمام تنظیماته تخت مشکلی پیش نیومد....
راستی این عکسه(مربوط به برنامه RivaTuner هست) زیر رو نگاه کن اون کادر قرمزه چیه آیا تغییر دادنش تاثیری داره یا نه ثابت بزارمش(در حال حاظر تغییرش دادم از 1500 به 1615):31:
در ضمن کارت گرافیکه 512بیت هست(2تا 256 بیت).....

منظور از دمای هسته ها زیر 10 باشن یعنی چی....

اکسترم بود ارباب جان اینم GPU-Z :10:....

قبل از اور..

بعد از اور....

occt:

بهتره با همین نرم افزارها تست بگیری بازی شاید حداکثر فشار رو نتونه ایجاد کنه ati tool هم خوبه

بعدش اینکه منظور البرز زیر 100 بود دمای gpu اون کادر هم غیر قابل تغییر هستش ولی اونیکی که ریوا گذاشتی فرکانس سایه زن هستنش و بله تاثیر داره!فقط فرکانس ها شما اینو تست کن

لینک کلاک رو هم تیکش رو برد ار.750-1675-1100 اگه نا پایدار بود یا دمای خیلی بالایی داشت 15 و بعدش 10 تا کم کن البته جدا اور کنی راحتتره ناپایدار ی معلوم میشه از کدومه.اگه هم نه مونطور که البرز گفت 10 -10 ز یاد کن بعدش 5-5 و ...تا به آخرین حد پایدار ی برسی ترجیحا پیشنهاد میشه 15 مگا هرتز (و بیشتر) بر ای استفا ده طولانی عقبگرد بشه
به آخرین کلاکهای پایداری رسیدی یه تست 3d mark بگیر نتیجه رو بزار

alborz_k
23-07-2009, 11:29
occt:

بهتره با همین نرم افزارها تست بگیری بازی شاید حداکثر فشار رو نتونه ایجاد کنه ati tool هم خوبه

بعدش اینکه منظور البرز زیر 100 بود دمای gpu اون کادر هم غیر قابل تغییر هستش ولی اونیکی که ریوا گذاشتی فرکانس سایه زن هستنش و بله تاثیر داره!فقط فرکانس ها شما اینو تست کن

لینک کلاک رو هم تیکش رو برد ار.750-1675-1100 اگه نا پایدار بود یا دمای خیلی بالایی داشت 15 و بعدش 10 تا کم کن البته جدا اور کنی راحتتره ناپایدار ی معلوم میشه از کدومه.اگه هم نه مونطور که البرز گفت 10 -10 ز یاد کن بعدش 5-5 و ...تا به آخرین حد پایدار ی برسی ترجیحا پیشنهاد میشه 15 مگا هرتز (و بیشتر) بر ای استفا ده طولانی عقبگرد بشه
به آخرین کلاکهای پایداری رسیدی یه تست 3d mark بگیر نتیجه رو بزار
کیا جان همه چیز رو کامل گفتن! :دی

extreme edition
28-07-2009, 00:04
سلامhossein_operator من این کارت تو پارسال داشتم برند شم ASUS بود سری 9800GTXاور خوبی داره حداکثر فرکانس CORE آن با کولینگ معمولی 730GHZفرکانس سایه زنی SHDEAR 1600-1781مموری تا 2200پایداره ولی باتوجه برند این مقدار 20-50 مگاهرز اینور اونور است ولی برای استفاده طولانی سعی کن کمتر از مقدار فوق بذاری وحتما با چند تا بازی سنگیین برای 2-3 تسست بگیر به دما هم حواست باشهبیشتر از 80-82 نشه

alborz_k
28-07-2009, 11:50
سلامhossein_operator من این کارت تو پارسال داشتم برند شم ASUS بود سری 9800GTXاور خوبی داره حداکثر فرکانس CORE آن با کولینگ معمولی 730GHZفرکانس سایه زنی SHDEAR 1600-1781مموری تا 2200پایداره ولی باتوجه برند این مقدار 20-50 مگاهرز اینور اونور است ولی برای استفاده طولانی سعی کن کمتر از مقدار فوق بذاری وحتما با چند تا بازی سنگیین برای 2-3 تسست بگیر به دما هم حواست باشهبیشتر از 80-82 نشه
سلام. همه چیز درسته ، جز دما ، برای این کارت ها تا 95 هم خطری نیست ، البته تأکید می کنم که هر چی دما کمتر باشه بهتره ، ولی وقتی اورکلاک می کنیم ، وجود دما اجتناب نا پذیره!

Kianoosh
28-07-2009, 16:50
سلام. همه چیز درسته ، جز دما ، برای این کارت ها تا 95 هم خطری نیست ، البته تأکید می کنم که هر چی دما کمتر باشه بهتره ، ولی وقتی اورکلاک می کنیم ، وجود دما اجتناب نا پذیره!

بله حداکثر دما 105 هست و برای استفاد ه طولانی 95 حداکثر البته با خنک کنند ه خودش...

H.Operator
31-07-2009, 18:58
ممنون....
البته کارتم AXTROM 9800GX2 1G DDR3 512BIT هست...
راستی بچه ها بیخیال اورش شدم چون اصلآ مشکلی تو بازیها نداشتم گفتم واسه چی الکی اورش کنم:13:.....

Kianoosh
31-07-2009, 20:00
ممنون....
البته کارتم AXTROM 9800GX2 1G DDR3 512BIT هست...
راستی بچه ها بیخیال اورش شدم چون اصلآ مشکلی تو بازیها نداشتم گفتم واسه چی الکی اورش کنم.....

خب منظور دوستمون هم سر ی 9800GTX بوده:دی

درسته اونم کار منطقی هست تا کم نیورده اور نشه البته می تو نستی یه مقدار جزیی اورکلاک کنی...

Benygh
31-07-2009, 21:10
من تونستم امروز ATI TOOL رو اجرا کنم و بعد از یک ساعت هم دما رو روی 55 نگه دارم ! دمای GPU .. دمای Ambient روی 47 بود !
دما در حالت عادی تا 75 میره !

کیس تونیک سه ...
هارد ها رو بردم بالا جای فلاپی که کمی باعث شد گرم بشند که نمیدونم مشکلی پیش میاد یا نه ولی دماشون روی 40 هست و کمی شک دارم ...
الان جای هارد ها رو برداشتم و به جای یک فن 12 سانتی از خود همین فن های کیس گذاشتم و هوایی که از فن جلو وارد میشه رو با سرعت بیشتر منتقل میکنم به زیر VGA ... و گرما از پشت کیس خارج میشه ...

VGA هم 8800GTX با 650/2200 ...

جالبه نه ؟! حالا میخوام یک طور دیگه تست کنم شاید تونستم بهتر از این هم بکنم دما رو ...

Kianoosh
31-07-2009, 22:08
خوبه بنی جان

شما فنهای رو طور ی قرار بدید که از جلو مکش کنند به زیر هیت سینک گرافیک ببرن و از پشت کیس خارج بکنن

یعنی زیر خود کارت هم مقابل هیت سینک فن بزاری بهترم میشه

بعدش بازم اگه فن داری روی خودش بزار البته حداکثر دمای گرافیکت هم فکر کنم 105-95 باشه...خیلی مشکلی ند اره

او ن دما هم بدک نیست الان برای هاردهای من 25- 35 هست

Benygh
31-07-2009, 23:08
مکانیزم کولینگ این کارت فکر کنم به این شکلیه که من میدونم ...
از قسمت مربع قرمز هوا وارد میشه و از بین هیت سینک های عقب یعنی دایره خارج میشه ؟! درسته ؟!

الان هم تو این حالت فعلی که هارد ها رو بالا گذاشتم و تونستم این حالت دما رو ثبت کنم عین عکسه زیره ...

دایره سبز فن جلوی کیس هوای سرد از اتاق رو به داخل و فن قرمز به سمت زیر گرافیک هدایت میکنه !

بعد الان من قسمت سبز رو با چند تا چیز بستم جلوش رو به طوری که حالت وجود هارد در این وسط رو شبیه سازی کنم تا ببینم با هارد هم میتونم چیز جالبی ثبت کنم و یا نه (چون کمی از جای هارد ها میترسم).. البته در این صورت من دیگه این فنی رو که تو عکس زیر با قرمز مشخص کردم رو نذاشتم و فن رو در حالت دایره زرد رنگ به طوری گذاشتم که هوا رو به داخل هدایت میکنه ...

حالا شما میگید من دقیقا فن رو کجا بذارم ؟! :-؟

پی نوشت :
البته داخل کیس شلوغه که حتی پاور رو هم از 780 به 785 تغییر دادم (جا داره از لطف آقای عمرانی که این لطف رو در حق من کردند تشکر کنم ...) ولی به دلیل کم تجربه بودن نتونستم از قابلیت جدا شدن سیم های پاور استفاده کنم که دلیلش رو هم استفاده از همه ی خروجی های تعداد کابل مصرف شده میدونم که باعث میشه انعطاف سیم برای جمع کردنش و مرتب کردنش کم بشه که به زودی حل میکنم ...

Kianoosh
01-08-2009, 00:19
مکانیزم کولینگ این کارت فکر کنم به این شکلیه که من میدونم ...
از قسمت مربع قرمز هوا وارد میشه و از بین هیت سینک های عقب یعنی دایره خارج میشه ؟! درسته ؟!

خب این پیشفرض هست شما اگه اون قسمت رویی کارت رو خارج کنید دسترسی مستقیم به هیت سینک و پایپ باشه دو تا فن روش قرار میگیره تا بخش زیادی از مشکل رفع بشه (حالا برای هد ایت و دفع به قسمت پشتی یکی از فنها با زاویه قرار بگیره...)

الان هم تو این حالت فعلی که هارد ها رو بالا گذاشتم و تونستم این حالت دما رو ثبت کنم عین عکسه زیره ...

دایره سبز فن جلوی کیس هوای سرد از اتاق رو به داخل و فن قرمز به سمت زیر گرافیک هدایت میکنه !

بعد الان من قسمت سبز رو با چند تا چیز بستم جلوش رو به طوری که حالت وجود هارد در این وسط رو شبیه سازی کنم تا ببینم با هارد هم میتونم چیز جالبی ثبت کنم و یا نه (چون کمی از جای هارد ها میترسم).. البته در این صورت من دیگه این فنی رو که تو عکس زیر با قرمز مشخص کردم رو نذاشتم و فن رو در حالت دایره زرد رنگ به طوری گذاشتم که هوا رو به داخل هدایت میکنه ...

حالا شما میگید من دقیقا فن رو کجا بذارم ؟! :-؟

خب اول اینکه کی به کی هست اون تو:دی

کلا خوبه من همونطور که گفتم اگه پوشش رو دربیاری دو فن اونجا یه فن هم کاملا کف کیس زیرش و اونیکی هم که خودت گذاشتی

روی خود PCB هم میتونی یکی بزاری برای جلو و پشت کیس که مشکلی نیست...

پی نوشت :
البته داخل کیس شلوغه که حتی پاور رو هم از 780 به 785 تغییر دادم (جا داره از لطف آقای عمرانی که این لطف رو در حق من کردند تشکر کنم ...) ولی به دلیل کم تجربه بودن نتونستم از قابلیت جدا شدن سیم های پاور استفاده کنم که دلیلش رو هم استفاده از همه ی خروجی های تعداد کابل مصرف شده میدونم که باعث میشه انعطاف سیم برای جمع کردنش و مرتب کردنش کم بشه که به زودی حل میکنم ...

در مورد جای هارد اگه کابلها تو فشار و .. نباشن دما و محکم بودن هم حل باشه جای نگرانی نیست...

آره بیشتر جا داره...

پ.ن:سرور عکستم اگه اشتباه نکنم فلتره...