PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Eos 350d

30naa
18-10-2005, 20:50
سلام
می خواستم راجع به قیمت و امکانات این دوربین توضیح بدین

Rashidahwazian
19-10-2005, 13:05
دوست عزیز این دوربین از جمله دوربین های SLR است. نسبت به نسل قبلی خودش یعنی EOS 300D خیلی بهبود ها پیدا کرده. اما همونطور که گفتم این دوربین 8 مگا پیکسلی برای عکاس های حرفه ای هست. یعنی این قیمت رو فقط عکاس های حرفه ای باید بدن.
حالا یه بررسی اجمالی رو دوربین می کنیم :
1. ظاهر و ساختار ظاهری دوربین :

فلاش این دوربین POP-Up هست و نسبت به 20D یه پیشرفت های محسوسی کرده و بعد مناسبی رو پوشش می ده.
لنز اون قابل تعویض هست و می تونی لنز های پیشرفته تری براش پیدا کنی.
اما اشکال خیلی خیلی بزرگی داره و اون اینکه LCD اون ثابته. ممکنه در دید اول اصلا اشکال بزرگی نباشه اما بسیار موردهایی پیش میاد که نیاز به LCD چرخان پیدا خواهید کرد.

2. تنظیم کردن ، نحوه نمایش دادن و عملکرد آن.

یه اشکال که این دوربین داره اینه که Live Histogram نداره. البته ممکنه بگی که دوربین های کمی این امکان رو دارن ولی برای یه دوربین حرفه ای مثل این یه اشکال محسوب می شه.
مورد بعدی اینکه تنظیماتی که شما در این دوربین انجام می دی باید حفظ بشه اما نمی شه (برعکس سایر دوربین ها) وقتی که دکمه Shutter رو نصفه میزنی. (فکر نمی کنم خوب گفته باشم ولی اگر دوربین رو بگیری دستت متوجه می شی که چه خبره)
یه ویژگی مثبتی که داره اینه که چند مورد از تنظیماتی رو که خیلی ممکنه در عکاسی با تنظیمات Manual بهش بر بخوری رو به صورت یه دکمه در کنار LCD قرار داده تا دسترسی سریعتر به اونها داشته باشی.

3. امکانات
این دوربین5 نوع ذخیره سازی عکس داره :
1. RAW
2.Jpeg با کیفیت پایین
3.JPEG با کیفیت متوسط
4.ـJPEG با کیفیت بالا
5. ترکیبی از JPEG و RAW که در این حالت هم یه RAW و هم یه JPEG به شما تحویل می ده.
در اینجا جای TIFF خالیه.

امکانات تنظیم Contrast و Saturation و Color Tune و Sharpness این دوربین از -2 تا +2 با استپ 1 است که خوبه.

4. حالا به بررسی تصویرهاش می پردازم:
30NA عزیز توجه کن که من بیشتر روی اشکالات و توضیحات ضروری دست می ذارم . نه اینکه با خوندن این پست فکر کنی که دوربین بدیه. نه من فقط روی توضیحات ضروریش دست می ذارم وگرنه امکاناتش رو که خودت می تونی از تو سایتش پیداکنی. نوشتن امکانات که همه جا پیدا می شه که کار بی ارزشیه. باید توضیحاتش رو بدم. به علاوه توضیحاتم رو طوری می دم که در اون فرض شده که شما اصول عکس برداری دیجیتال رو می دونی. چن اگه بخوام اونا رو هم بگم چند روز طول می کشه.

مورد اول بررسی Noise تصویره: این دوربین دارای حساسیت از ISO 100 تا ISO 1600 است به صورت 100، 200، 400، 800، 1600.
خوب کیفیت قابل قبولی توی تمام این حساسیت ها برای این دوربین وجود داره. معمولا این اشکال برای دوربین ها ممکنه پیش بیاد که در حساسیت های پایین تا 200 یا 400 خوب کار کنن بعد تو 800 و 1600 خیلی خراب بشه عملکردشون ولی این دوربین در همه حساسیت ها دارای عملکرد خوب و یکنواختی داره. البته بهترین نیست و خوبه.
در مورد Luminance Noise متاسفانه نسبت به نمونه قبلی خودش یعنی 300D ضعیفتر شده و Noise یبشتری داره. در مورد RGB Noise هم به همین شکل. ولی قابل قبوله.
استفاده از CMOS و تکنولوژی خاص Canon یعنی DIGICII که خیلی خوب کار می کنه باعث شده که کیفیت عکسهاش در ISO های مختلف خوب در بیاد . Noise Reduction این دوربین خوب کار می کنه.
من کیفیت عکسهاش رو با عکس های دوربین های هم رده این دوربین که مقایسه کردم دیدم که در تمام حساسیت ها در شرایط Indoor کیفیت واقعا مناسبی داشت. چراکه علاوه بر Noise قابل قبولی که داره پردازش تصویر و رنگی که Canon ارایه می ده حرف نداره. کیفیت این عکس ها خیلی خوب بود.

رزولوشن این دوربین فوقالعاده عالیه. منظورم اینه که جدایی هم در Vertical و هم در Horizontal عالیه. و کمتر اشکالی در اون می بینی. اما مدل قبلی اون یعنی 300D هم خیلی خوب بود و نمی شه گفت پیشرفت محسوسی در زمینه جدایش صورت گرفته.

حالا یه نتیجه گیری کلی :
1.رزولوشن (جداسازی) بسیار عالی داره
2.تا ISO 400 دارای Noise بسیار قابل قبولیه و از اون به بعد هم می شه گفت خوبه.
3. دارای حالت انتخابی Noise Reduction System که اگر از اون استفاده کنی واقعا اثر خوبی می ذاره مخصوصا موقعی که exposure بالایی برای عکست داری.
4.USB 2.0
5.به عنوان یه SLR دارای قیمت مناسبیه.
6. سرعت ذخیره سازی اون روی حافظه خیلی عالیه
7.عمر باطریش هم خیلی خوبه . از باطری Li-Ion استفاده میکنه.
8.دارای بافر حجیمیه.
9.سرعت عکسبرداری پشت سر همش هم خوبه.
10.فوکوس عالی. 7point و بسیار خوب. سرعت فوکوسش خیلی خوبه حتی در نور کم که خیلی از دوربین ها مشکل دارن.
11.Manual کامی داره.
12.اشکال اینکه LCD نمی چرخه.
13.White balance ضعیفی داره.
14.firmware قابل Update داره.
15.وقتی از AF Assist استفاده می کنی Flash هم باید بیاد بالا که جالب نیست.
16.Spot Metering نداره.

در کل می تونم بگم دوربینش عالیه ولی برای کار حرفه ای. اگر کار شما حرفه ای نیست نیازی نیست بری سراغ این دوربین. می تونی مقدار پولی که داری رو بگی و نوع استفادت رو هم بگی تا بگم چی بهتره بخری.
موفق باشی.

30naa
19-10-2005, 17:58
مرسی
بره عکسبرداری همینجوری و درست کردن آلوم های خونگی و ... می خوام
ولی میخوام دوربین خفی باشه
نمی خوام برم کانون اتومات 3 م پ با زوم 3 ایکس بخرم

Rashidahwazian
20-10-2005, 00:48
اگر برای کار خونگی می خوای من این رو پیشنهاد نمی کنم. دوربین های 5 مگ به بالا دارای کیفیت خوبی می تونن باشن.اگر بخوای این 350D رو بخری کلی پول اضافی بابت ISO800 و ISO1600 خواهی داد که به دردت اصلا نخواهد خورد. چرا سراغ S2 IS نمی ری. با قیمت 490 تومن و قابلیت های تنظیم Manual کافی و زوم اپتیکال 12 برابر که بی نظیره. پورتره S2 IS اصلا حدوده صفره که واقعا عجیبه. کیفیتش هم خیلی خوبه. اینطوری نمی تونم بت جواب بدم که چی بخری. باید قشتگ به من بگی چقدر حرفه ای هستی و چقدر پول می خوای بدی تا راهنمایی کامل به شما بکنم. اگر در خارج کشور هم آشنایی داری که می تونه برات بیاره هم اشاره کن تا مدل هایی که آوردنشون به صرفه است رو برات توضیح بدم. خرید دوربین نیاز به آشنایی زیاد به اطلاعات فنی و آشنایی کامل به نیاز خود داره. من بهترین دوربینی که به شما می تونم پیشنهاد کنم برای این کار که تا مدت ها هم ازش با رضایت تمام استفاده کنی و اطمینان داشته باشی که از این 350D هم بهتره دوربینی از شرکت Olympus است. این شرکت حتما اسمش رو شنیدی جز سه شرکت برتر دوربین های دیجیتال جهانه. فکر نکن Canon از همه بهتره. Canon تو ایران از بقیه بیشتر اسم در کرده چون مردم اصلا اطلاعات فنی ندارن. البته در هیچ جای دنیا اطلاعات فنی ندارن. شما حتما یه نگاه به Olympus C-8080 Wide Zoom بنداز. اما متاسفانه خرید این دوربین در ایران به صرفه نیست.810 تومن آخرین قیمتیه که من ازش در ایران می دونم. لی اگر در آمریکا یا کانادا آشنایی داشته باشی می تونن برات با 500 تومن بیارن. حالا شما دقیقا پول و میزان حرفه ای بودن و اطلاعات دیگه خودت رو مشخص کن تا برات توضیح بدم.

30naa
21-10-2005, 10:27
مرسی از راهنماییهات
بله منم اولین بار دوربین الیمپوس رو در استرالیا دیدم
S2 IS که گفتی ماله چه شرکتیه و اگه این امکانات و این قیمت رو داشته باشه خیلی خوبه در ضمن
دیوز رفتم دوربین خالمو دیدم Pro1 کنون داشت
خیلی ازش خوشم اومد
میتونی راجع بهش یه توضیحی بدی؟
متشکرم
بودجمم زیر 800 تومن میخوام باشه

Rashidahwazian
21-10-2005, 13:06
S2 IS مال شرکت Canon است. الان یکم وقتم کمه ولی تا شب حتما برات یه توضیحی در مورد هم Pro1 و هم S2 Is می دم. اگر تا 800 تومن می خوای هزینه کنی اون Olympus C-8080 Wide Zoom گزینه بسیار بسیار مناسبیه . من خودم 1 ماه راجع این دوربین تحقیق کردم. حرف نداره. همه اشکالات و زیر و بمش رو می دونم. اصلا فوق العاده است. ولی من دوست ندارم وقتی می تونم تو خارج از کشور با 450 تومن بخرمش اینجا 800 تومن بابتش بدم.
منتظر توضیحات Pro1 و S2 IS باش.

Rashidahwazian
21-10-2005, 23:34
خوب . Pro1 با قیمت 720 تومن. می خوام این دوربین رو با S2 Is مقایسه کنم. :

1.Pro1 دارای رزولوشن 8.0 مگاپیکسله ولی S2 Is دارای رزولوشن 5.0 مگا پیکسل.

2. پردازشگر تصویر به کار رفته در Pro1 سیستم DiGiC است ولی در S2 Is سیستم پیشرفته تره DIGIC II به کار رفته که آخرین پردازشگر دوربین های معمولیه Canon است.

3. قابلیت پخش فیلم در Pro1 حداکثر 3 دقیقه با 15 فریم در ثانیه است در حالیکه در S2 Is قابلیت پخش فیلم 30 فریم بر ثانیه و نامحدود است یعنی تا حدی که حافظه داشته باشی برات می گیره. هر دو با صدا ضبط می کنن.

4.لنز Pro1 دارای تکنولوژی نسبتا پیشرفته تیره ولی نمی تونم بگم که این تکنولوژی واقعا در تصویر اثر گذاشته یا نه.

5. از لحاظ Focus هر دو تا خیلی خوب و کاملند.

6.لنز Pro1 قابل تعویض بوده ولی S2 IS نه.

7. قابلیت تنظیم Shutter در pro1 کاملتر از S2 Is است و این نکته بسیار مهمیه در عکس برداری در نور های متفاوت و از اشیا متحرک. به علاوه سریعترین شاتر در Pro1 برابر 4000/1 ثانیه است در حالیکه در S2 IS برابر 3200/1 hsj.

8. اتصال S2 IS به کامپیوتر USB 2.0 است در حالیکه Pro1 دارای اتصال USB 1.0 است که خوب موضوع مهمی هم نیست.(برای من مهم نیست)

9. Zoom در Pro1 برابر 7x است در حالیکه در S2 IS برابر 12x است.

12.باطری Pro1 از نوع LI-Ion است که قابل شارژه و از نظر من بهتره از S2 IS که 4 تا باطری قلمی می خوره.

13. یه مزیت pro1 اینه که Histogram قوی تری نسبت به S2 IS داره ولی هیچکدومشون Live Histogram ندارن. در واقع ارزش واقعی رو Live Histogram داره که هیچ کدوم از اینا ندارن.

14. از لحاظ ظاهری به نظر من Pro1 خیلی با کلاس تره. (کلاس که اصلا مهم نیست)

15. pro1 دارای Af Assist Lamp نیست در حالیکه S2 IS داره.

16.عکس های S2 IS در ISO 50 و Iso 100 دارای Noise قابل قبولیه ولی در حساسیت های بالا تر Noise زیاد می شه. Pro1 هم کلا دارای Noise معمولیه نه خیلی خوب نه بد. معمولی.

17. رزولوشن و قابلیت تفکیک Pro1 حرف نداره. حرف نداره.

18. سرعت S2 IS بیشتره.

19. S2 ISدارای فرمت Raw , Tiff نیست.

20 . فلاش Pro1 قویتره.

21. کیفیت عکس هردو مناسبه ولی بهترین نیست. اما در مورد قابلیت های Manual باید بگم Pro1 بهتره.

22.سوپر ماکرو در S2 IS قویتره.

23 . قیمت Pro1 حدود 720 تومنه در حالیکه قیمت S2 IS حدود 480 تومنه.

با توجه به نکات بالا خودت باید تصمیم بگیری ولی من به S2 IS از 20 امتیاز 16.5 میدم و به Pro1 امتیاز 16. اگر Pro1 حدود 600 تومن یا 550 تومن بود بهش 17.5 یا 18 می دادم.

کیفیت عکس دوتاشون حرف نداره. شاید Pro1 یکم بهتر باشه. مخصوصا که لنزش قابل تغییره. کلا به نظر من Pro1 دوربین بهتریه فقط مشکل اینه که تو ایران داره به قیمت زیادی فروخته می شه. از S2 IS بهتره ولی قیمتش در ایران الکی زیاده. در کشورهای دیگه قیمتش خیلی بهتره. در ضمن اگر قید قیمت رو زدی خوب صد تومن دیگه بذار روش و Olympus C-8080 Wide Zoom بخر.

باز اگر سوالی داشتی در خدمتم.موفق باشی.

30naa
25-10-2005, 21:29
ممنون از توضیحاتت
ببینم فک می کنم این سایتای خارجی به ایرانم بفرستن دوربینو؟
توضیحاتت عالی بود
دمتخیلی گرم

saghy
26-10-2005, 02:03
سلام
رفقايي كه اطلاعات دوربيني دارن ! در مورد اينها هم مطلب بگين :
canon
powershot G6
power shot S70
power shot A95
فكر ميكنيد چه دوربيني زير 500 تومان خوبه ؟

Rashidahwazian
01-11-2005, 19:45
سلام ساقي عزيز. خيلي معذرت مي خوام كه انقدر جواب طول كشيد. من چند روز به شدت گرفتار بودم. منتظر باش حتما تا آخر شب راجع به A95 و G6 یه توضیح خوب می دم. راجع S70 تجربه زیادی نداشتم ولی ...

سینا عزیز از شما هم معذرت می خوام که دیر جواب می دم. اگر منظور شما از سایت های خارجی سایت های آمیرکایی و کانادایی باشه که نه . ارسال اونها فقط تو همون کشور هاست. حالا ممکنه شما نمونه ای پیدا کنی که بفرسته (که احتمالش صفره ) ولی اگر هم این طور باشه مبلغ حمل و نقلش زیاد خواهد شد.
دوربین خریدی؟ به نتیجه رسیدی؟

Rashidahwazian
01-11-2005, 23:51
سلام.
Canon PowerShot G6 :
مشخصات ظاهری رو که همه جا می تونید پیدا کنید فقط خواستم که کامل تر باشه
1. 7 مگاپیکس رزولوشن (مدل قبلی یعنی G5 دارای 5 مگاپیکسل بود.)
2. CCD این دوربین 1/1.8 است .
3. لنز این دوربین مثل مدل قبلی یعنی G5 است و فقط کمی بهتر شده.
4. پروسسور اون همون پروسسور قدیمی Canon یعنی DIGIC است البته قدیمی که می گم اشکال نیست بلکه نسبت به DIGIC II می گم.
5. زوم اپتیکال 5x .
6. ضبط فیلم با محدودیت حداکثر 3 دقیقه با صدا. اگر محدودیت زمانی نداشت خیلی بهتر بود.
7. قابلیت ضبط RAW ولی TIFF ضبط نمی کنه.
8. 9-point AiAf و فوکوس در هر نقطه دلخواه در صحنه.
9. AF Assist Lamp
10. حساسیت 50 و 100 و 200 و 400
11. ماکزیمم سرعت شاتر 1/2000 و بیشترین زمان باز نگه داشتن 15 ثانیه بدون داشتن سیستم بالب Bulb
12. AE Lock
13. فلاش داره. باطری LI-Ion با قدرت شارژ بسیار بالا. از بین دوربین های هم رده این دوربین تنها Olympus C-8080 Wide Zoom (دوربین فوق العاده مورد علاقه من و بهترین دوربین در رینج نیمه حرفه ای (البته از نظر من )) با یک بار شارژ باطری می تونه بیشتر از G6 عکس بگیره حدود 500 عکس (بعضی هاش با فلاش) فقط با یک بار شارژ باطری .
14. USB 1.1 و Live Histogram نداره . (C-8080 دارای Live Histogram هست.) این Live Histogram بسیار امکان خوبیه.

خوب تا اینجا ویژگی های کلیدی رو اشاره کردم. حالا تفاوت هاش رو با مدل قبلیش یعنی G5 می گم تا ببینیم اصلا ارزش داشته این محصول Canon یا نه.؟

1. این 7.1 مگاپیکسل و آن 5 مگاپیکسل است.
2. قابلیت ضبط فیلم 640x480 که قبلی 320x240 بود.
3. کمی Continuous در G6 پیشرفت کرده.
4. LCD 2.0 اینچ به جای 1.8 اینچ در قبلی.
5. AF در G6 تقریبا 1.5 برابر سریعتر انجام می شه که این خیلی مهمه.

خوب حالا ببینیم در عمل چه خبره :

1. از لحاظ ظاهری باید بگم که کنترل از راه دور داره برای عکس برداری بدون اپراتور. و اینکه شارژر باطریش برعکس G5 خارجیه. ( در مورد G5 باید دوربین رو به آداپتور وصل می کردی) خارجی بودن شارژ باطری باعث می شه که بتونی دو تا باطری بخری و در هنگام شارژ یکی بازم بتونی از دوربین استفاده کنی به کمک باطری دوم. تا 2 گیگ کارت حافظه می خوره. LCD این دوربین هم که مثل قبلی به همه طرف می چرخه. می تونید روش لنز بذارید و همچنین می تونید روش فلاش بذارید. که این دو مورد نکات مثبتی هستند.
2. اکثر دوربین های دیجیتال Compact دارای این محدودیت هستن که شما کاملا نمی تونید شاتر و Aperture مورد نظرتون رو به صورت Manual انتخاب کنید. بنابراین توی این دوربین ها حالت ترکیبی تعریف می شه و Manual برای این دوربین ها یعنی این که شما یکی از این حالات ترکیبی رو انتخاب کنید (که این حالات ترکیبی هم معمولا خیلی زیاد و در حد نیمه حرفه ای ارضا کننده هستند.) تو این دوربین حداکثر سرعت شاتر در Aperture های متفاوت دارای محدودیت زیر است :

Wide Angle --------- Aperture : F2.0 – F3.5 ------- Max Shutter Speed : 1/1250
Wide Angle ---------- Aperture : F4.0 – F8.0 ------ Max Shutter Speed : 1/2000
Tele -------------- Aperture : F3.0 – F5.0 ----------- Max Shutter Speed : 1/1250
Tele --------------- Aperture : F5.6 – F8.0 ---------- Max Shutter Speed : 1/2000

3. همونطور که قبلا هم گفتم متاسفانه Live Histogram نداره و شما بعد از اینکه یه عکس رو گرفتی تازه Histogram اون رو به شما نشون می ده و شما اون موقع می تونید تصمیم بگیرید. البته باید بگم که دوربین های در این سطح اکثرا Live Histogram ندارن ولی اون تعداد اندکی که دارن خیلی مزیت خوبیه براشون.
4. این دوربین دارای Manual Focus هم هست. که خوبه.
5. سرعتش نسبت به G5 زیاد تفاوتی نداشته . فقط کمی همونطور که قبلا هم گفتم سرعت فوکوسش بیشتر شده. اما نسبت به سایر دوربین های هم رده در حد متوسط قرار داره. نه سریع سریع نه کند کند.
6. متاسفانه مود عکسبرداری Continuous این دوربین خیلی ضعیفه. حداقل نسبت به همرده هاش.
7. زمان ذخیره سازی عکس روی این دوربین بدک نیست البته شاید به خوبی دوربین های هم رده نباشه ولی یه خوبی داره اونم اینه که وقتی داره یه عکس رو از بافر رایت می کنه شما باز هم می تونی عکس برداری کنی . بافر نسبتا خوبی داره.
8. یه نکته مثبت در مورد این دوربین اینه که AF Assist lamp تو این دوربین خیلی خوب کار می کنه واین البته برای شرایط تاریکی مطلقه. این باعث می شه که این لامپ لازم نباشه که زیاد روشن بمونه و این در عمر شارژ باطری مفید خواهد بود. البته همونطور که قبلا گفتم باطریش خیلی عالیه.
9. اگر عکس ها رو با حالت Normal در Jpeg ذخیره کنید کمی اشکال در عکس ها می بینید ولی در سایر موارد عکس ها تمیزند و فشرده سازی و پروسه های انجام شده روی عکس تاثیر قابل رویتی روی عکس نمی ذاره.
10. Noise در تصویر این دوربین بالاخص Horizontal Noise خیلی کمه. یعنی نسبت به همرده هاش خیلی خوبه. این دوربین زیاد هم از تکنولوژی های Noise Reduction استفاده نمی کنه و این هم نکته مثبتیه ولی خوب کمی Sharpening رو فدای این مساله کرده و همین باعث شده که من اصلا عکس هاش رو در بعضی زمینه ها نپسندم. مخصوصا در مواردی که به محیط های شفاف پیوسته مثل شیشه و آب دریا و ... بر می خوری. من این عکس هاش رو دارای Sharpening و تفکیک مناسب نمی دونم. اگر این اشکال رو نداشت نمره ای که من بهش می دادم ( جسارتا ) خیلی بهتر بود. (اگر دوستان با چیزهایی که می نویسم مخالف هستن لطفا بگن تا من بیشتر یاد بگیرم)
11. طبق معمول سایر دوربین های Canon این دوربین هم در زمینه White Balance در نور Indecent مشکل داره . تو توضیحاتی هم که برای دوربین های قبلی دادم این رو شاهد هستید.
12. ماکرو این دوربین خوبه.
13. عکس برداری این دوربین در شب هم خوبه. دلیلش هم همونه که درباره Noise گفتم. Niose خیلی کمی داره و باعث می شه عکس هاش در شب خوب بشن.
14. این دوربین در زاویه های کم تصویرش دارای Jaggy می شه که این ه خاطر عدم Anti Aliasing خوبه. ولی واقعا این اشکال بزرگی نیست چون هیچ وقت در عکسبرداری روزانه بهش بر نمی خورید به علاوه Purple fringing هم در این دوربین کم و قابل قبوله.
15. خوب از نظر من تنها دوربین هم قیمت، هم امکانات و قابل رقابت با این دوربین Sony DSC V-3 است. البته در دوربین های معمولی یا نیمه حرفه دوربین های خیلی بهتر از این هم داریم و لی کلا می گم که تو دوریبن های هم امکانات و هم قیمت در واقع DSC V3 در رقابت با این G6 ساخته شده است. این دوتا دوربین رو اینجا می خوام فرق اساسیشون رو بگم. DSC V3 از لحاظ سرعت عملکرد بسیار بسیار کامل و عالیه در حالی که G6 سرعت معمولی داره. اما از لحاظ کیفیت عکس اگر جز به جز بخوایم بررسی کنیم DSC V3 دارای تفکیک و رزولوشن بهتریه ولی Purple fringing در G6 بهتره و در ضمن Noise در G6 بهتره.

این Noise کمی که این دوربین داره باعث شده که کیفیت عکس هاش خیلی خوب در بیاد و رنگ دهی های پردازش گر های Canon هم که حرف نداره. کلا عکس های خیلی ترو تمیزی تحویل می ده. واقعا تو کیفیت بین این دوربین و DSV V3 نمی تونم بگم کدوم بهتره. هرکدوم یه جا بهترن ولی هردوتا خوبن. من کمی DSC V3 رو بیشتر می پسندم ولی رنگ دهی های Canon واقعا وسوسه کننده است. البته Sharpening و Resolution در DSC V3 بهتره.

در کل امتیاز من به این دوربین G6 از 20 حدود 16.5 است. شاید هم 17 ولی همون 16.5 بهتره.

باز هم می گم این چیزهایی که می نویسم عقاید خودمه و یه کمکی هم از بعضی نوشته های دیگران می گیرم ولی اگر کسی با بعضی قسمت هاش مخالفه به من اطلاع بده تا یاد بگیریم.

امیدوارم به درد خورده باشه. یا حق

30naa
28-11-2005, 10:29
رشید جان بالاخره تصمیممو گرفتم و میخوام Pro1 بخرم
ولی تردید دارم
آیا از حرفی که گفتی قیمتش خاراز ایران دور و بر 400 تومنه مطمینی؟
یعنی ارزش 3-4 ماه صبر کردنو داره؟

Rashidahwazian
29-11-2005, 00:06
تو آمريكا و كانادا 500 تومنه . نه 400 تومن. در ضمن 3 - 4 ماه براي چي ؟ متوجه نمي شم ؟

saeed ektesabi
24-12-2006, 22:55
ببخشید من یه دوربین باحال برای عکس برداری نجومی می خوام ولی نمی خوام به اندازه 350دی
ولی با این مشخصات
1- اس ال ار باشد
2- کیفیت بالای 5 مگاپیکسل
3 - ترجیحا مارک کانن