PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه ی استخراج زیرنویس از دی وی دی

SraRobin
06-01-2008, 10:52
با سلام

دوستان اگر کسی از شما آموزشی یا راهنمایی برای استخراج زیرنویس از دی وی دی و تبدیل آن به فرمت Srt داره لطفا کمک کند.

ehsan30
06-01-2008, 19:58
سلام

1- شما نرم افزار VobSub (توی سایت p30world هست، بگرد) را نصب می کنی.
2- برنامه VobSub Configure را اجرا می کنی و روی دکمه open کلیک میکنی.
3-از قسمت files of type گزینه ifo and vobs را انتخاب می کنی.
4-به محل DVD رفته و فایل VTS_01_0 (معمولا زیر نویس ها در این فایل قرار دارند) را انتخاب می کنی.
5-از پنجره باز شده محل ذخیره زیر نویس را مشخص می کنی.
6-زیر نویس های که مد نظرت نیست را حذف کرده و ok می کنی تا استخراج زیر نویس تمام بشه.
در مورد تبدیل آن به srt به نظر من بی خیال شو چون باید یک یکی حروف و کلمات را بهش بدی و در آخر هم
حروف به هم ریخته خواهد بود.

بای:)

sfariid
14-03-2008, 17:50
سلام

1- شما نرم افزار VobSub (توی سایت p30world هست، بگرد) را نصب می کنی.
2- برنامه VobSub Configure را اجرا می کنی و روی دکمه open کلیک میکنی.
3-از قسمت files of type گزینه ifo and vobs را انتخاب می کنی.
4-به محل DVD رفته و فایل VTS_01_0 (معمولا زیر نویس ها در این فایل قرار دارند) را انتخاب می کنی.
5-از پنجره باز شده محل ذخیره زیر نویس را مشخص می کنی.
6-زیر نویس های که مد نظرت نیست را حذف کرده و ok می کنی تا استخراج زیر نویس تمام بشه.
در مورد تبدیل آن به srt به نظر من بی خیال شو چون باید یک یکی حروف و کلمات را بهش بدی و در آخر هم
حروف به هم ریخته خواهد بود.

بای:)
من چندتا فیلم دارم که وقتی می خوام با VOBSUB زیرنویسشون را استخراج کنم پیغام خطا میدهد:

bad packet header found

بعدهم فایل زیرنویسی که استخراج می شود حجمش صفر هست و هیچی داخلش نیست.
این مشکل راه حلی داره؟ ممکنه با نرم افزار دیگری بشه زیرنویس را اسخراج کرد؟

البته زیرنویس روی خود فیلم اصلی درست نمایش داده میشود.

my comi
05-04-2008, 22:42
من چندتا فیلم دارم که وقتی می خوام با VOBSUB زیرنویسشون را استخراج کنم پیغام خطا میدهد:

bad packet header found

بعدهم فایل زیرنویسی که استخراج می شود حجمش صفر هست و هیچی داخلش نیست.
این مشکل راه حلی داره؟ ممکنه با نرم افزار دیگری بشه زیرنویس را اسخراج کرد؟

البته زیرنویس روی خود فیلم اصلی درست نمایش داده میشود.

منم همین مشکل رو دارم
راه حلی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SHABAHPASHA
06-04-2008, 08:22
گاهي اوقات اون فايلي که گفته شده فايل اصلي نيست و شامل اون هشدار اف بي اي وقوانين کپي رايت وآنونس فيلم هستش بعد اينکه از انتخاب اون جواب نگرفتين يکي ديگه رو انتخاب کنين (بزرگترين vob از نظر سايز معمولا)

my comi
06-04-2008, 23:47
گاهي اوقات اون فايلي که گفته شده فايل اصلي نيست و شامل اون هشدار اف بي اي وقوانين کپي رايت وآنونس فيلم هستش بعد اينکه از انتخاب اون جواب نگرفتين يکي ديگه رو انتخاب کنين (بزرگترين vob از نظر سايز معمولا)

ممنون
ولی من درست انتخاب میکنم INDEXINIG رو هم تا آخر انجام میده و در آخر اونجایی که میخواد فایل INDX رو بسازه ERROR میده؟
ایا برنامه ای دیگه هم هست که بشه باش این کارو کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SHABAHPASHA
10-04-2008, 09:50
ببخشید دیر شد
دوست عزیز یه ایمیج از dvd با کلون سی دی(ورژنهای جدیدش) بعد با یه درایو مجازی ایمیج رو لود کن بعد ببین با ifoedit می تونی زیر نویسش رو لود کنی یا نه
تنها راه حلی که به ذهنم رسید

senatore20042003
10-04-2008, 20:45
دوست عزیز شما وتمام دوستان دیگر فایل pdf زیر رو دانلود کرده وبه دقت بخونید به تمام سوالات شما دراین زمینه پاسخ داده شده . همچنین آموزش کامل زیر نویس به همراه تنظیمزمانی وتبدیل زیر نویس و کارهای دیگر می باشد .امیدوارم که موردپسند دوستان قرار بگیرد اگر هم نرم افزاری داخل فایل دیدید و نداشتید بگویید تا برایتان بگذارم.

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

my comi
11-04-2008, 00:49
ببخشید دیر شد
دوست عزیز یه ایمیج از dvd با کلون سی دی(ورژنهای جدیدش) بعد با یه درایو مجازی ایمیج رو لود کن بعد ببین با ifoedit می تونی زیر نویسش رو لود کنی یا نه
تنها راه حلی که به ذهنم رسید

ببخشید من درست متوجه نشدم
من با nero ایمیج گرفتم ( رو dvd هم امتحان میکنم ) بازم نمیشه ،این ifoedit چیه؟؟:41:

my comi
11-04-2008, 00:53
دوست عزیز شما وتمام دوستان دیگر فایل pdf زیر رو دانلود کرده وبه دقت بخونید به تمام سوالات شما دراین زمینه پاسخ داده شده . همچنین آموزش کامل زیر نویس به همراه تنظیمزمانی وتبدیل زیر نویس و کارهای دیگر می باشد .امیدوارم که موردپسند دوستان قرار بگیرد اگر هم نرم افزاری داخل فایل دیدید و نداشتید بگویید تا برایتان بگذارم.

کد:

ممنون pdf خیلی کامل بودولی به این مشکل اشاره ای نکرده بود فقط یه روش برا استخراج زیزنویس گفته بود که من با همون روش مشکل دارم ،روش دیگه ای نداره؟؟؟

SHABAHPASHA
11-04-2008, 11:44
ifoedit 0.971

این برنامه برای مشاهده فایلهای ifo که اطلاعات دی وی دی از جمله ساب تایتلها داخل در اون قرار گرفته

senatore20042003
11-04-2008, 13:43
ممنون pdf خیلی کامل بودولی به این مشکل اشاره ای نکرده بود فقط یه روش برا استخراج زیزنویس گفته بود که من با همون روش مشکل دارم ،روش دیگه ای نداره؟؟؟

دوست عزیز مشکل شما با استخراج از dvd چی هست اگر هم می خواهید که زیر نویس رو به srt تبدیل کنید از آموزش زیر هم می تونید استفاده کنید که از مورد قبلی کامل تر هست همچنین اگر بعد از استخراج زیرنویس فایل شما که تبدیل به sub/idx شده و از نظر زمانی مشکل داره به این ادرس برو توسط برنامه ای که گذاشتم به همراه اموزش اون خیلی راحت می تونی فیلم رو از نظر زمانی تنظیم کنی.

لینک زیر مربوط به نرم افزار و آموزش sub rip می باشد

لینک زیر هم یک سری بزن آموزشی در رابطه برنامه sub2 sup رو هم حتما بخون

my comi
11-04-2008, 14:04
ifoedit 0.971

این برنامه برای مشاهده فایلهای ifo که اطلاعات دی وی دی از جمله ساب تایتلها داخل در اون قرار گرفته

خوب این برنامه رو گرفتم اجرا هم کردم ، حالا چیکارکنم؟؟؟

my comi
11-04-2008, 14:07
ifoedit 0.971

خوب این برنامه رو گرفتم اجرا هم کردم ، حالا چیکارکنم؟

my comi
11-04-2008, 14:48
دوست عزیز مشکل شما با استخراج از dvd چی هست اگر هم می خواهید که زیر نویس رو به srt تبدیل کنید از آموزش زیر هم می تونید استفاده کنید که از مورد قبلی کامل تر هست همچنین اگر بعد از استخراج زیرنویس فایل شما که تبدیل به sub/idx شده و از نظر زمانی مشکل داره به این ادرس برو توسط برنامه ای که گذاشتم به همراه اموزش اون خیلی راحت می تونی فیلم رو از نظر زمانی تنظیم کنی.

لینک زیر مربوط به نرم افزار و آموزش sub rip می باشد

لینک زیر هم یک سری بزن آموزشی در رابطه برنامه sub2 sup رو هم حتما بخون

بعضی از dvd ها رو وقتی میخوام زیر نویسشون را بردارم (به فرمت sub\idx تبدیل کنم) با بر نامه vobsub تا یه مقداری پیش میره ولی وقتی میخواد فایل idx رو بسازه ارور میده

SHABAHPASHA
11-04-2008, 16:34
خوب این برنامه رو گرفتم اجرا هم کردم ، حالا چیکارکنم؟
خوب من هنوز فکر می کنم در انتخاب ifo اصلی اشتباه می کنی
سمت چپ برنامه پایینش open رو که زدی لیست ifo داخل دی وی دی میاد vts_01 اصلیترین انتخاب هستش الان ببین sub picture ها کجا هستند بعد با vob sub بقیه کارا بکن
ولی یه حدس می زنم احتمالا دی وی دی شما از show time گرفته شده و زیرنویس هارد ساب شده اگه که نه یه عکس از subresync بزار یا اون اروری که میده تا ببینم چی میشه ...
من دی وی دی نبوده که زیرنویس ازش نکشیده با شم

my comi
11-04-2008, 22:35
خوب من هنوز فکر می کنم در انتخاب ifo اصلی اشتباه می کنی
سمت چپ برنامه پایینش open رو که زدی لیست ifo داخل دی وی دی میاد vts_01 اصلیترین انتخاب هستش الان ببین sub picture ها کجا هستند بعد با vob sub بقیه کارا بکن
ولی یه حدس می زنم احتمالا دی وی دی شما از show time گرفته شده و زیرنویس هارد ساب شده اگه که نه یه عکس از subresync بزار یا اون اروری که میده تا ببینم چی میشه ...
من دی وی دی نبوده که زیرنویس ازش نکشیده با شم

منم با 10 درصد dvd ها مشکل دارم
اینم عکس مراحل کار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SHABAHPASHA
12-04-2008, 07:39
منم با 10 درصد dvd ها مشکل دارم
اینم عکس مراحل کار

خوب دوست عزيز من که با يه همچين مشکلي برخورد نکردم ولي...
اونجوري که من حدس مي زنم مشکل از دو جا منشاء مي گيره يا خود دي وي دي يا دي وي دي درايو تون
پس يا دي وي دي قفل سخت افزاريي داره (بعيده به نظر مي رسه چون زيرنويس فارسي داره)يا اينکه در يه جايي خش داره ويا دي وي دي درايو شما از نظر خوندن دي وي دي با دي وي دي تون هماهنگ نيست
تنها راهي که به نظر من ميرسه
برنامه ultraiso را نصب کن

بعد گزينه اپن سي دي ،دي وي دي رو بزن بعد دو تا فولدر داخل دي وي دي رو هردو رو اکستراکت کن بعد از چند دقيقه حالا با vobsub از جايي که اين دو تا فولدر پيست شده کار رو ادامه بده ببين کارت راه ميفته يا نه
بي خبرم نذار ببينيم ميشه اين راه رو ثبت کنيم

my comi
12-04-2008, 20:11
خوب دوست عزيز من که با يه همچين مشکلي برخورد نکردم ولي...
اونجوري که من حدس مي زنم مشکل از دو جا منشاء مي گيره يا خود دي وي دي يا دي وي دي درايو تون
پس يا دي وي دي قفل سخت افزاريي داره (بعيده به نظر مي رسه چون زيرنويس فارسي داره)يا اينکه در يه جايي خش داره ويا دي وي دي درايو شما از نظر خوندن دي وي دي با دي وي دي تون هماهنگ نيست
تنها راهي که به نظر من ميرسه
برنامه ultraiso را نصب کن

بعد گزينه اپن سي دي ،دي وي دي رو بزن بعد دو تا فولدر داخل دي وي دي رو هردو رو اکستراکت کن بعد از چند دقيقه حالا با vobsub از جايي که اين دو تا فولدر پيست شده کار رو ادامه بده ببين کارت راه ميفته يا نه
بي خبرم نذار ببينيم ميشه اين راه رو ثبت کنيم

سلام
dvd قفل نداره چون رایت شدست
اگرم مشکل داشت با nero که image میگرفتم پیغام میاد، در ضمن همون جوری که گفتم تقریبا با 10 درصد dvd ها مشکل دارم
این برنامهای هم که گفتین میگیرم امتحان میکنم، خودم فکر میکنم مشکل از برنامه vobsub خودم باشه با این که ver 2.23 هستش اگه میشه برنامه vob sub تون را یه جا up کنید ببینم چی میشه
thanq

SHABAHPASHA
12-04-2008, 21:15
خوب دوست عزیز به احتمال 99.99 درصد مشکلتون با برنامه ای که میذازم حل میشه توی یک سایت روسی مطرح شده بود

تنها اون تیک رو که گذاشتم توی عکس باقی بذارید و ifo اصلی که گفتم باز کنید فرمت زیرنویس بدست آمده با این روش sup هستش که با برنامه sup2sub می تونید فرمتش رو به راحتی آب خوردن تغییر بدید
حتما امتحان کن و حتما مارو هم بی جواب نذار
سعی و خطا بود دیگه مثل خیلی از کارای ما ایرانیها

my comi
13-04-2008, 00:11
خوب دوست عزیز به احتمال 99.99 درصد مشکلتون با برنامه ای که میذازم حل میشه توی یک سایت روسی مطرح شده بود

تنها اون تیک رو که گذاشتم توی عکس باقی بذارید و ifo اصلی که گفتم باز کنید فرمت زیرنویس بدست آمده با این روش sup هستش که با برنامه sup2sub می تونید فرمتش رو به راحتی آب خوردن تغییر بدید
حتما امتحان کن و حتما مارو هم بی جواب نذار
سعی و خطا بود دیگه مثل خیلی از کارای ما ایرانیها

ممنون که وقت گذاشتی ولی اینم ارور میده
فکر کنم حدس شما درست باشه ،شاید مشکل از dvd writer من باشه ، یه جا دیگه امتحان میکنم خبرش رو میدم ،فقط ممکنه یه 3 4 روزی طول بکشه ،بازم ممنون:11:

SHABAHPASHA
13-04-2008, 07:09
اخ نگفتم اين ارور سوري هستش چون تيک برنامه ها برداشته شده ميگه نمي تونه pcg رو از vob بسازه يه نگا به دسکتاپت (به عنوان فولدر اوت پوت قرار دادي) بنداز چن تا فايل به اين اسما مي بيني subpic_01.sup و... خوب اينا زيرنويساي استخراج شده ست به اندازه تعداد زبانهاي زير نويس که در دي وي دي قرار داره زيرنويس استخراج شده براي ديدن اين که کدوم فارسي هستش subviewer رو نصب کن تا ببيني ....

my comi
13-04-2008, 22:32
اخ نگفتم اين ارور سوري هستش چون تيک برنامه ها برداشته شده ميگه نمي تونه pcg رو از vob بسازه يه نگا به دسکتاپت (به عنوان فولدر اوت پوت قرار دادي) بنداز چن تا فايل به اين اسما مي بيني subpic_01.sup و... خوب اينا زيرنويساي استخراج شده ست به اندازه تعداد زبانهاي زير نويس که در دي وي دي قرار داره زيرنويس استخراج شده براي ديدن اين که کدوم فارسي هستش subviewer رو نصب کن تا ببيني ....

ایووول ،درست شد
فقط زیر نویس رو تا آخر نیاورده ،تقریبا 80 درصدش رو اورد ، احتمالا تا اونجایی که پیغام داده رو تونسته بیرون بیاره،اشکالم فهمیدم از کجاست ،درست تا همون جایی که زیرنویس رو آورده یه ثانیه film مشکل پیدا میشه و خوب میشه،با چند تا dvd دیگه هم که vobsub نتونستم ، با این برنامه بعضی ها رو کامل بعضی ها رو هم نصفه نیمه زیر نویس رو آورد، در کل برنامه خیلی جالبی بود،خیلی ممنون،خیلی حال دادی:11: