PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ورود به دانشگاه بدون کنکور؟

amir_a
04-01-2008, 14:04
سلام.

می خواستم بدونم اگه آدم نخواد کنکور بده و ادامه تحصیل بده، تو ایران چه کار باید بکنه؟

منظورم اینه که چه موسسه هایی هستند که بدون کنکور دانشجو می گیرن؟

seppeehr
04-01-2008, 15:26
می تونی از طریق کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام کنی. به جز این مورد، جای دیگه ای وجود نداره که واقعا بدون کنکور بتونی وارد دانشگاه شی. اما کلا دانشگاه ها جدیدا از این دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی برگزار می کنند که زبان انگلیسی خوبی رو طلب می کنه و ضمنا بسیار هم گرون هست. این دانشگاه ها هم امتحان ورودی می گیرن، اما عملا چون شرکت کننده هاش زیاد نیستن، امکان پذیرفته شدن توش کم نیست.در عوض خیلی گرونه!
اگه مشکل سربازی نداری هم می تونی از این دوره های مجازی دانشگاه ها استفاده کنی.
یه مدل دوره هم دانشگاه هایی مثل علم و صنعت و تهران و پلی تکنیک دارند که در پردیس هاشون در خارج از تهران برگزار می شه، مثل کیش، دماوند و قشم. هزینه این دوره ها نسبت به حالت مشترک با دانشگاه های خارجی کمتره، و به همون نسبت متقاضی هاش بیشتره. شرط ورود هم داره، یک ترم هم باید دانشپذیر باشی، اگه واحدایی که بهت دادن رو تونستی با شرایط مطلوب پاس کنی، بعد می شی دانشجوی اونجا.

amir_a
04-01-2008, 16:59
می تونی از طریق کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام کنی. به جز این مورد، جای دیگه ای وجود نداره که واقعا بدون کنکور بتونی وارد دانشگاه شی. اما کلا دانشگاه ها جدیدا از این دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی برگزار می کنند که زبان انگلیسی خوبی رو طلب می کنه و ضمنا بسیار هم گرون هست. این دانشگاه ها هم امتحان ورودی می گیرن، اما عملا چون شرکت کننده هاش زیاد نیستن، امکان پذیرفته شدن توش کم نیست.در عوض خیلی گرونه!
اگه مشکل سربازی نداری هم می تونی از این دوره های مجازی دانشگاه ها استفاده کنی.
یه مدل دوره هم دانشگاه هایی مثل علم و صنعت و تهران و پلی تکنیک دارند که در پردیس هاشون در خارج از تهران برگزار می شه، مثل کیش، دماوند و قشم. هزینه این دوره ها نسبت به حالت مشترک با دانشگاه های خارجی کمتره، و به همون نسبت متقاضی هاش بیشتره. شرط ورود هم داره، یک ترم هم باید دانشپذیر باشی، اگه واحدایی که بهت دادن رو تونستی با شرایط مطلوب پاس کنی، بعد می شی دانشجوی اونجا.

ممنون سپهر جان:20:. در مورد دانشگاه پیام نور چطور؟ چیزی شنیدی؟

چند وقت پیش یکی از دوستام گفت که اونم بدون کنکور دانشجو می گیره. ولی مثه همون چیزی که بالا گفتی. یعنی ترم یک باید معدل از یک حد نصاب بالاتر باشه.

EHSANRF
04-01-2008, 18:54
دوست عزیز من خودم کاردانی دانشگاه آزاد آزمون دادم!

حالا شما میگی آزمون نداره!

فقط چندسال پیش داشت که جمعش کردن! می گفتن که نمیشه : هلو بیا برو تو گلو دی:

amir_a
04-01-2008, 19:00
دوست عزیز من خودم کاردانی دانشگاه آزاد آزمون دادم!

حالا شما میگی آزمون نداره!

فقط چندسال پیش داشت که جمعش کردن! می گفتن که نمیشه : هلو بیا برو تو گلو دی:

منم در مورد کاردانی دانشگاه آزاد هر چی نگاه کردم آخرین تاریخ اطلاعیش سال 85 بود :41:

seppeehr
04-01-2008, 22:19
ممنون سپهر جان:20:. در مورد دانشگاه پیام نور چطور؟ چیزی شنیدی؟

چند وقت پیش یکی از دوستام گفت که اونم بدون کنکور دانشجو می گیره. ولی مثه همون چیزی که بالا گفتی. یعنی ترم یک باید معدل از یک حد نصاب بالاتر باشه.

دقیقا همین طوره. ضمن اینکه پیام نور یه سری رشته محدود داره. برای رشته های فنی مثل عمران و برق و ... که باید دورش رو خط بکشی. ضمن این که استاد درست و حسابی بالا سر آدم نیست، امتحان هاش هم سخته. اگه مثل دانشگاه دولتی و آزاد بخوای کارت رو موکول کنی به شب امتحان، خدا رحمتت کنه!!

در مورد کاردانی بدون آزمون هم، والا من دنبال نمی کنم مطلب رو. فقط می دونم یه روزگاری همچین امکانی بود.

saintly
17-02-2008, 22:14
در مورد دانشگاه ازاد در این چند سال فقط امسال بود اون هم به خاطر این که سال پیش فقط کارشناسی گرفت و ظرفیت کاردانی رو اول بدون ازمون ثبت نام کرد اما بعد یه ازمون گرفت که خودشونم نمیدونن چی شد!!!!!!!و دوباره با کنکور پذیرش میکنن!!!..........دانشگاه های کیش و قشم و.....هم معدل دیپلم و اگه اشتباه نکنم تافل میخواد که اگه هم نداشته باشی اونجا کلاس داره ازمونش رو میدی اما هزینش زیاده مثلا" پزشکی کلا" میشه 80میلیون (البته این رو شنیدم!!!).........میمونه فراگیره پیام نور که پیام نور مفت هم نمی ارزه چون واحد خیلی کم میدن جونت و در میارن تا تمومش کنی و از کلاس و استاد و اینا خبری نیست!!!:31:.......از کنکور راحت تر علمی کاربردیه که با یه مرور مختصر اما مفیده 3 سال دبیرستان میتونی ازمونش رو قبول بشی.......

emp-ehsan
29-08-2008, 13:06
سلام.
من دانشجوي فوق ديپلم برق هستم و تا پايان سال فارق التحصيل ميشم. مي خوام بدونم با توجه به فرصت شش ماه اي كه دارم آياد دانشگاهي هست كه بدون كنكور بتونم توي اون ادامه تحصيل بدم. فرقي نمي كنه پيام نور باشه يا هرچيز ديگه. مهم برام اينه كه معافيت تحصيلي داشته باشه. و در ضمن رشته اي كه درش تحصيل بكنم هم مهم نيست ولي اگه رشته هايي مديريت مثلا توي پيام نور باشه عاليه.

emp-ehsan
30-08-2008, 15:32
دقیقا همین طوره. ضمن اینکه پیام نور یه سری رشته محدود داره. برای رشته های فنی مثل عمران و برق و ... که باید دورش رو خط بکشی. ضمن این که استاد درست و حسابی بالا سر آدم نیست، امتحان هاش هم سخته. اگه مثل دانشگاه دولتی و آزاد بخوای کارت رو موکول کنی به شب امتحان، خدا رحمتت کنه!!

در مورد کاردانی بدون آزمون هم، والا من دنبال نمی کنم مطلب رو. فقط می دونم یه روزگاری همچین امکانی بود.

در مورد پيام نور بيشتر توضيح مي ديد؟ براي من مهمتر از اينكه رشتش چي باشه اينه كه سربازي رو عقب بندازم.

kermooo
11-09-2009, 23:50
سلام به همه دوستان ممنون میشم کمکم کنید؟
من میخوام بدونم دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی هست که بدون آزمون در رشته کاردانی حسابداری ثبت نام کنه؟
البته بنده پیش دانشگاهی تجربی هستم و دارای کارت پایان خدمت امکان دارد
آیا دانشگاه آزاد برای مقطع کاردانی برای ماها که رشته نظری هستیم آزمونی جداگانه دارد؟چه زمانی؟(کاردنی پیوسته آزاد را میدونم که برای دیپلمه هاب رشته های فنی و کاردانش و هنر هست ((اما من برای رشته نظری را میخوام))

دوستانی که تجربه دارند لطف کنند زودتر جوابمو بدهند ضروریه
با آرزوی موفقیت برای همه جوانان کشور

mo_re1212
12-09-2009, 19:54
من میخوام بدونم دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی هست که بدون آزمون در هر رشته ای که شد ثبت نام کنه؟
یا هر دانشگاه دیگه ای.....

shahrzad20
12-09-2009, 20:01
سلام.
من دانشجوي فوق ديپلم برق هستم و تا پايان سال فارق التحصيل ميشم. مي خوام بدونم با توجه به فرصت شش ماه اي كه دارم آياد دانشگاهي هست كه بدون كنكور بتونم توي اون ادامه تحصيل بدم. فرقي نمي كنه پيام نور باشه يا هرچيز ديگه. مهم برام اينه كه معافيت تحصيلي داشته باشه. و در ضمن رشته اي كه درش تحصيل بكنم هم مهم نيست ولي اگه رشته هايي مديريت مثلا توي پيام نور باشه عاليه.

دوست عزیز من امسال فراگیر پیام نور شرکت کردم والله چیزی کم از کنکور نداشت 6 تا کتاب بود همش ولی روانشناسیش 525 صفحه زبان سنگین فلسفه بالای 300 صفحه ادبیات بسیار سنگین معارفش همش آیه من برای پیام نور خوندم ولی اینقدر سخت بود و فکر کنم مجموعه ای از سالهای دبیرستان بود کنکور آزاد رو با خوندن در 6 روز قبول شدم اونم تهران و رودهن . ولی علمی کاربردی راحت تره دوره پودمانیشم که فوق دیپلم هست بدون کنکور دانشجو می گیره

MaaRyaaMi
12-09-2009, 20:11
علمی کاربردی آسونتره به نظرم تا پیام نور ....

!...fafa...!
19-09-2009, 16:01
دوستان من با یه نفر در مورد تحصیل بدون کنکور مشورت می کردم که گفت دانشگاه هایی مثل الزهرا و شریعتی همیچین چیزی دارن...بدون کنکور میری لیسانس میگیری و پول هم باید بدی ترمی 700..800 تومن حدودا

و گفت که همه ی رشته هارو داره(من دکوراسیون داخلی یا همون معماری داخلی میخوام)

میخواستم بدونم ایا واقعا همچین چیزی وجود داره؟مزیت ها و معایبش چیه و اگر واقعا هست چرا مردم میرن کنکور میدن پس؟

!...fafa...!
20-09-2009, 18:26
انگار اینجا کسی فعالیت نمیکنه!

خیلی برام مهمه.خواهش میکنم اگه کسی چیزی میدونه بگه

GodFatherAmin
20-09-2009, 19:47
سلام.

می خواستم بدونم اگه آدم نخواد کنکور بده و ادامه تحصیل بده، تو ایران چه کار باید بکنه؟

منظورم اینه که چه موسسه هایی هستند که بدون کنکور دانشجو می گیرن؟

مشکل سربازی ندارید؟

PNC
20-09-2009, 20:48
آقایون لطفا رشته ما رو خز نکنید
دانشگاه آزاد با کنکور کاردانی دانشجو میگیره تازه فقط هم فنی و کار دانش ها میتونن شرکت کنن
سراسری هم همینطور

ramin_badluck
07-06-2011, 14:02
سلام به همه دوستای خوبم من دوره کارشنا سی رو تموم کردم الان دنبال دانشگاه بدون کنکور واسه ارشد می گردم اگه کسی اطلا عی در این مورد داره لطفا منو راهنمایی کنه مرسی.

Mahsa.so
01-10-2011, 12:19
نگران نباشيد دانشگاه آزاد تفرش،اسلامشهر و چند تاي ديگه بدون كنكور ثبت نام مي كنن!!تا چند روز ديگه هم ثبت نام و مي بندنااااااا!!!!

alavi71
01-10-2011, 21:01
من میخوام بدونم دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی هست که بدون آزمون در هر رشته ای که شد ثبت نام کنه؟
یا هر دانشگاه دیگه ای.....

بله برخی دانشگاههای ازد برخی رشتهاشون را در مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور میگیرند تا 10 مهر هم فرصت ثبت نام دارند ....
البته بیشتر مراکز شهرستان این رو ندارند یعنی در حومه شهرها اغلب پذیرش دارند
موفق باشید....