PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جابجايي در پارتيشن هاي هارد

matrix10
03-01-2008, 10:36
سلام
من يك هارد ساتا 250 خريدم و بعد يك ويندوز روي اين هارد نصب كردم و يك هارد 80 ide داشتم كه اون هم وصل كردم و يك ويندوز هم روي اون نصب كردم.
اول ترتيب پارتيشنها به اين صورت بود كه تمامي پارتيشنهاي هارد 250 در ابتدا و بعد دو پارتيشن هارد 80 در آخر قرار گرفته بود. (در ضمن همه پارتيشن ها ntfs هستند.)
بعد از چند روز كه اومدم سر سيستم ديدم كه اصلا بوت را نميشناسه و مجبور شدم كه راه اندازي و نصب ويندوز را اجرا كنم. بعد از نصب ويندوز جديد ديدم كه ترتيب پارتيشن ها به اين صورت شده كه ابتدا يك درايو از هارد 80 به عنوان درايو c و بعد يك درايو از 250 و سومين درايو از پارتيشن دوم 80 و مابقي درايو ها از مابقي مانده پارتيشنهاي 250 شده و ترتيب درايوها بهم خورده.
علت به نظر شما چي مي تونه باشه؟
من حتي دوباره ديروز ديدم كه سيستم در ابتدا پيام boot faile داد كه دوباره راه انداز xp را گذاشتم كه مثل قبل دوباره ويندوز نصب كنم كه ديدم بعد از راه اندازي سيستم ويندوز بالا اومد و سي دي را در آوردم ديدم كه مثل آدم داره كار مي كنه.
خواستم هارد 80 را كلا از اول پارتيشن بندي كنم و يك درايو كنم ديدم كه پيام ميده كه سيستمي هستش و اجازه براي فرمت كردن نميده .
بدجوري قات زدم.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد. :11:

glc_engineer
03-01-2008, 13:07
سلام
من يك هارد ساتا 250 خريدم و بعد يك ويندوز روي اين هارد نصب كردم و يك هارد 80 ide داشتم كه اون هم وصل كردم و يك ويندوز هم روي اون نصب كردم.
اول ترتيب پارتيشنها به اين صورت بود كه تمامي پارتيشنهاي هارد 250 در ابتدا و بعد دو پارتيشن هارد 80 در آخر قرار گرفته بود. (در ضمن همه پارتيشن ها ntfs هستند.)
بعد از چند روز كه اومدم سر سيستم ديدم كه اصلا بوت را نميشناسه و مجبور شدم كه راه اندازي و نصب ويندوز را اجرا كنم. بعد از نصب ويندوز جديد ديدم كه ترتيب پارتيشن ها به اين صورت شده كه ابتدا يك درايو از هارد 80 به عنوان درايو c و بعد يك درايو از 250 و سومين درايو از پارتيشن دوم 80 و مابقي درايو ها از مابقي مانده پارتيشنهاي 250 شده و ترتيب درايوها بهم خورده.
علت به نظر شما چي مي تونه باشه؟
من حتي دوباره ديروز ديدم كه سيستم در ابتدا پيام boot faile داد كه دوباره راه انداز xp را گذاشتم كه مثل قبل دوباره ويندوز نصب كنم كه ديدم بعد از راه اندازي سيستم ويندوز بالا اومد و سي دي را در آوردم ديدم كه مثل آدم داره كار مي كنه.
خواستم هارد 80 را كلا از اول پارتيشن بندي كنم و يك درايو كنم ديدم كه پيام ميده كه سيستمي هستش و اجازه براي فرمت كردن نميده .
بدجوري قات زدم.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد. :11:
من كمي گيج شدم
ميشه دقيقا بگي چه سوالي داري
ببخشين...

matrix10
03-01-2008, 13:30
دوست من ، من يك هارد ساتا 250 خريدم كه به سه پارتيشن c , d , e , f كه در درايو c يك ويندوز نصب كردم بعد هارد ه80 كه داشتم به سيستم به اتصال دادم كه بصورت g , h قرار داد شد كه روي h يك ويندوز ديگه نصب كردم.
بعد از دو سه روز ديدم كه سيستم بوت نميشه . با يك راه انداز سيستم را راه انداختم و يك ويندوز ديگه نصب كردم. بعد از نصب ديدم كه علت اينكه ويندوز و بوت را نمي شناخت به هم خوردن ترتيب درايو ها بود كه در ترتيب جديد شده : c شده g و d شده c بعد e شده h و d , e , f به ترتيب درايو ها بعدي شدن.
مي خوام بدون چرا اينجور شده و چرا يك بار ديگه بوت را نمي شناخت و با راه انداز دوباره راه انداختم ولي تا راه اندازي كردم ويندوز را شناخت؟
چه عاملي اينجا دخيله؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

rasool1
04-01-2008, 22:58
سلام دوست عزیز مشکل شما بر میگرده به ستاپ مادر برد در ستاپ مادر برد تعیین میشه که دستگاه با کدوم هارد بیاد بالا که شما احتمالا تنظیمات اونو بهم زدید یا علی

matrix10
05-01-2008, 07:46
سلام دوست عزیز مشکل شما بر میگرده به ستاپ مادر برد در ستاپ مادر برد تعیین میشه که دستگاه با کدوم هارد بیاد بالا که شما احتمالا تنظیمات اونو بهم زدید یا علی

ايول دمت گرم
توي ستاپ نمي دونم چرا هارد 80 را براي راه اندازي انتخاب كرده بود.
برش گردوندم به 250 درست شد. :11: