PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید مطمئن مودم

shahbab
17-10-2005, 17:00
دوستان سلام ..چونکه:
بحث و تبادل نظر در مورد انواع مــــــــــــــودم ( بايگاني شد)
مجبور شدم اینو مطرح کنم ...می خوام یه مودم مطمئن و دارای قابلیتهای جدید بخرم...
دارای V92
دارای سیستمی که وقتی تو اینتر نت سیر می کنیم اگه کسی به شماره ما زنگ زد ما متوجه بشیم و اینتر نتو Pause کنیم و به تماس تلفنی جواب بدیم و بتونیم مجددا تو اینتر نت resume بشیم ... call waiting
بتونیم از نرم افزارهای منشی تلفنی و مدیریت تماس استفاده کنیم...( حتی المقدور )
فیش Audio جداگانه داشته باشه..
Caller ID داشته باشه..
و...
با بررسی توپیک بسته شده .. بحث و تبادل نظر در مورد انواع مــــــــــــــودم..متوجه شدم که اکثرا مودم US.Robotics رو معرفی مکنند وحالا سوال من ...
از کجا این مودم رو تهیه کنیم که مطمئن باشه و تقلبی شو بهمون ندن ( اگه می تونین اسم مغازه رو بگین ... نترسین من نمی گم که دارین تبلیغ می کنین )
اگه US.Robotics چند نوع داره بگین که چه فر قایی با هم دارند ( البته مدل های اینتر نال رو )

mhentezari
17-10-2005, 17:41
من هم مي خوام بدونم. اما از يكي پرسيدم گفت مودم هاي اينترنال us.robotics همه remark هستند. آره؟ اينجوريه؟

Lord_theOne
17-10-2005, 22:57
Zolltrix سه چيپ اصل يا Aztech

mhentezari
18-10-2005, 00:13
من يك zoltrix 3 چيپ دارم كه caller id آن كار نمي كنه. به همه هم ميگم zoltrix نخرن.

mehdi87
18-10-2005, 01:01
سيستم زولتريكس با ايران هماهنگي نداره ! ادليل نيمشه بدرد نخوره ! callwating ش رو ميگم !

mhentezari
18-10-2005, 14:59
caller id اش هم کار نمی کنه.

HamidFULL
18-10-2005, 20:02
shahbab عزيز مدمی که شما ميخوای هست البته بگم اين که کسی زنگ بزنه شما نت رو Pause کنيد بعد دوبره ادامه بديد نداره!!!! ولی بقيه امکاناتی که ميخيد داره USR Internal فقط يک مدل در ايران هست و تقلبی هم نداره نگران نباشيد

mhentezari
18-10-2005, 22:25
به من كه گفتن همش remark هست. نيست حميد آقا؟

shahbab
19-10-2005, 14:21
shahbab عزيز مدمی که شما ميخوای هست البته بگم اين که کسی زنگ بزنه شما نت رو Pause کنيد بعد دوبره ادامه بديد نداره!!!! ولی بقيه امکاناتی که ميخيد داره aUSR Internl فقط يک مدل در ايران هست و تقلبی هم نداره نگران نباشيد
این مودم این خصوصیت را نداره یا هیچ مودمی؟ ...منظورم USR Internal و خصوصیت Call Waiting هست.
اگه میشه محبت کنید و یه جای مطمئن برای خرید مودم را معرفی کنید .
حدود قیمت USR Internal رو همک بگید و اینکه آیا caller ID ایرانو ساپورت می کنه یا نه؟
مرسی

Lord_theOne
19-10-2005, 23:53
من قبلانا ك دلينك داشتم پشته خطي مي نداخت شماره تلفن مي نداخت
فكر كنم مودمهاي دلينك كارتو راه بندازن البته نمي دونم دلينك گيرت مي ياد يا نه

shahbab
20-10-2005, 16:04
HamidFULL عزیز خواهش می کنم یک جوابی بدهید.

HamidFULL
21-10-2005, 14:52
mhentezari عزيز من که تقلبيش رو نديدم!!!

shahbab عزيز از بين مدم هايی که تو ايران هست هيچ مدمی اين قابليت رو نداره! ولی Caller ID Iran و بقيه Function ها رو داره و Function هاش کار هم ميکنه در مورد جای خريد بازار رضا بهترين جاست قيمت اش حدود 18 تومان هست

shahbab
22-10-2005, 14:32
HamidFULL عزیز با تشکر از محبت شما ....یه سوال اساسی منو پاسخ ندادین !؟
CallWaiting در مودم به چه دردی میخوره؟

HamidFULL
23-10-2005, 00:15
shahbab عزيز خواهش ميکنم CallWaiting در مدم به اين درد ميخوره که کسی وقتی تلفن شما اشغال هست با شما تماس بگيره براش بوق آزاد ميخوره و اشغال نميزنه و شمارش تو ويندوز برای شما ميافته که شما اونوقت ميتونی Reject اش کنی يا قطع کنی و باهاش حرف بزنی که البته بايد منطقه مخابرتی شما هم از CallWaiting پشتيبانی کنه

shahbab
23-10-2005, 17:56
shahbab عزيز خواهش ميکنم CallWaiting در مدم به اين درد ميخوره که کسی وقتی تلفن شما اشغال هست با شما تماس بگيره براش بوق آزاد ميخوره و اشغال نميزنه و شمارش تو ويندوز برای شما ميافته که شما اونوقت ميتونی Reject اش کنی يا قطع کنی و باهاش حرف بزنی که البته بايد منطقه مخابرتی شما هم از CallWaiting پشتيبانی کنه
HamidFULL عزیز ،بسیار از راهنمایی های شما متشکرم اما توضیحاتی که راجع به call waiting دادین همان بود که من در درخواست برای مودمی که بتونه این خصوصیت را داشته باشه تقا ضا کردم و شما گفتی که چنین مودمی وجود نداره!
اما دو سوال دیگم دارم:
1-مودم اینترنال U.S.Robatics سیستم منشی تلفنی یا Answering داره؟
2- نظرتون راجع به Zoltrix ای که همه این خصوصیات را داشته باشه چیه ؟...با حدود قیمت 17000 تومن ..یکی از رفقا این مودمو پیشنهاد کرده.
مرسی از راهنمایی های شما

HamidFULL
25-10-2005, 22:28
shahbab عزيز درسته من گفتم CallWaiting يعنی اين ولی در ايران پشتيبانی نميشه!!!!
در مورد Answering هم بايد بگم اين معمولاً نرمفزاری هست ولی به اهتمال زياد ميشه
Zoltrix ايی در ايران من نديدم که از اين خصوصيت پشتيبانی کنی و Us Version هست

AliROCK
02-11-2005, 01:33
سلام
مودم smart spirit56k zoltrix سه چیپ روی چه مادر بوردهایی نصب میشود

Rashidahwazian
02-11-2005, 10:50
روي مادربوردهايي كه محل Pci داشته باشن.

Lord_theOne
02-11-2005, 11:28
مودم Aztech موقعی که توی اینترنت هستید کسی به شما زنگ می زنه شما می توانید قطع کنید و با تلفن حرف بزنید
پرسرعت ترین مودم دنیاست Aztech من که این مودم را که اینترنال هست با مودم اکسترنال Zytnix آلمانی اصل قیمتش حدود 55000 تومان هست مقایسه کردم فقط اکسترناله قدرتش بیشتر بود منظورم توی دیسکانکت شدن است همین از لحاظ سرعتی یکی بودن شاید اکسترناله یکی دو دهم بیشتر بود همین
به شما پیشنهائ می کنم Aztech بخرید قیمتشم 16000 تومان است

shahbab
02-11-2005, 13:36
مودم Aztech موقعی که توی اینترنت هستید کسی به شما زنگ می زنه شما می توانید قطع کنید و با تلفن حرف بزنید
پرسرعت ترین مودم دنیاست Aztech من که این مودم را که اینترنال هست با مودم اکسترنال Zytnix آلمانی اصل قیمتش حدود 55000 تومان هست مقایسه کردم فقط اکسترناله قدرتش بیشتر بود منظورم توی دیسکانکت شدن است همین از لحاظ سرعتی یکی بودن شاید اکسترناله یکی دو دهم بیشتر بود همین
به شما پیشنهائ می کنم Aztech بخرید قیمتشم 16000 تومان است
لرد عزیز میتوانید یک مقایسه ای بین مودمی که پیشنهاد کردید و US.Robatics داشته باشید؟
تا اینجا که Aztech طبق گفته شما CallWaiting را در ایران پشتیبانی می کنه ولی US.Robatics طبق گفته حمید خان قادربه این کار (حداقل در ایران ) نیست...می توانید بگوئید که Caller ID را در ایران پشتیبانی می کنه؟...Voice و Speaker و بقیه مخلفاتو داره؟...
کلا اگه میشه بیشتر راجع به امکانات و نوع و مدل های این مودم توضیح بدین...مرسی.

Rashidahwazian
02-11-2005, 13:54
دوستان فكر نمي كنم این جوری که شما می گید باشه. پشتیبانی از Call Waiting مربوط می شه به V92 بودن مودمتون که یه استاندارد هست و ربطی به شرکت سازنده نداره. باید مخابرات منطقه شما این تکنولوژی رو فعال کرده باشه. اگر فعال کرده اونوقت می تونید ازش استفاده کنید وگرنه هر مودم دیگه ای بذارید جواب نمی ده.

AliROCK
02-11-2005, 14:44
روي مادربوردهايي كه محل Pci داشته باشن.
دوست عزیز این حرفارو برو به یکی بزن که از کامپیوتر چیزی حالیش نیست
من خودم رشتم کامپیوتره
منظور من این بود که مودم smart spirit ziltrix روی چه مادر بوردی نصب میشه که pci هاشون یه شیاره نباشه
دو شیاره باشه
الان فکر کنم باید متوجه شده باشی

AliROCK
02-11-2005, 14:45
منظورم تعداد pci ها نیست

Lord_theOne
02-11-2005, 17:39
Id كالر رو توي ايران پشتيباني نمي كنه البته يك كاري مي كنه كه زودتر كانكت بشي ولي توي ايران كار نمي كنه
V.92 هم پشتيباني مي كنه
ولي ويس نداره پشتش جاي ميكروفن نداره
البته چيني هم هست ولي نمي دونم چرا با اينكه چيني هست اينهمه توپه تعجبم مثل رايتري دارم Tdk چيني هست ولي توپه

shahbab
02-11-2005, 18:05
بالاخره ما چیکار کنیم؟کدام مودمو انتخاب کنیم؟ مثل اینکه هر کدوم یه عیبی دارن...

Lord_theOne
02-11-2005, 18:12
نظر منو مي خواهي فقط Aztech يك سال گارانتي تعويض داره سرعتشم حرف نداره

Soda
02-11-2005, 18:49
ببنید من زیاد تو این زمینه وارد نیستم ولی تجربه شخصی خودم رو بهتون میگم شاید بدرد بخوره
من چند نوع محدود از مودم ها رو امتحان کردم و به این نتایج رسیدم
Zoltrix Smart Spirit رو که اصلا حرفش رو نزنید چون واقعا بدرد نمی خوره حالا دلیلش هر چی میخواد باشه
تازه یه چیزه جالب اینه که شما نگاه کن ببین حد بالای سرعت خط دایال آپ 7kb هستش و چیزی حدود 6 -6.2 kb برای دانلود تو بهترین شرایط بهتون میرسه
من تنها مودمی که دیدم پشط خطی رو بهتر از بقیه ساپورت میکنه مودم Cnet With Intel 536EP ChipSet بودش که گواه اونم استفاده از برنامه PhoneTray Dialup هستش که وقتی تو اینترنت هستی و کسی زنگ بزنه این برنامه میگه که تماس داری و شما میتونی جواب بدی یا ندی تنها مودمی که من دیدم با این برنامه خوب جواب بده Cnet With Intel 536EP بودش
خوب شما هم میتونی با خرید این مودم به این مزایا دسترسی داشته باشی
تازه قیمتش هم حدود 11 الی 12 هزار تومان هستش که خیلی مناسبتر از بقیه هستش و تمام قابلیتهای مودمهای دیگه از قبیل ویس و غیره رو هم داره و واقعا هم داره من خودم امتحان کردم
سرعت دانلود هم با این مودم 5.5 الی 6.1 KB/Sec هستش که برای خط دایال آپ واقعا ایده آل هستش
تازه مشخصه خیلی عالی دیگه هم که داره اینه که نصبش فوق العاده ساده و بی درد سر است و حتی یک بار هم با آن مشکل نخواهید داشت
با عرض معذرت از پیشکسوتان این فن و اینکه سرتون رو درد آوردم

shahbab
03-11-2005, 14:27
گــل بود به سبزه نیز آراسته شد...!!!!
سودا جان خوش آمدی و به حیرتمان افزودی.
از قدیم میگن تا سه نشه بازی نشه...
US Robatics-Aztech -Cnet With Intel 536EP

Lord_theOne
03-11-2005, 14:49
من قبلا Cnet داشتم چيزه خوبي هست
البته سرعتش به Aztech نمي رسه
ولي Cnet چيزه خوبيه

hajHasan
09-11-2005, 22:58
سلام
بنا به دلايلي مي خوام مودم rockwell hcf v90 خودمو عوض كنم و يك مودم جديدتر بگيرم.
تو بازار يك مودم اينترنال ديدم با نام تجاري shuttle و 2 چيپ اينتل روي آن. براي يكي از آشناها خريديم و خيلي راحت تو ويندوز نصب شد. درايور لينوكس هو ظاهرا داشت. تو مشخصاتش داخل بخش مودم كنترل پنل ، به عنوان hardware modem با چيپ اينتل ، ويندوز معرفيش كرد كه به نظرم اصل بودن مودمو نشون ميده. اما نشد كه باهاش زياد كار كنم.
آيا كسي از دوستان با اين مودم آشناست و كارايي آن چطور است ؟ براي من مهمترين خصوصيت مودم قطع نشدن آن است يعني اگر 4 ساعت هم روي اينترنت مشغول كار بودم ، مشكل خاصي پيدا نكند و ارتباط قطع نشود ( برعكس مودم فعلي من )
البته مودم usrobotics هم تو بازار ديدم ، 1 چيپ بود و شخصا فكر ميكنم مودمهاي 1 چيپ ، hardware modem نيستند. زولتريكس هم كه قبولش ندارم چون كارشو ديدم.
حالا اگه مودم بهتري سراغ داريد ، لطفا به من معرفي كنيد.

با تشكر

Lord_theOne
10-11-2005, 09:25
فكر كنم راحترين مودم براي نصب مودم گيگابايت هست سرعتش را تست نكردم

IVAN
10-11-2005, 10:04
سلام خدمت دوستان
من خودم از US robotics استفاده ميكنم سرعتش كه خوبه ولي يه مشكل توپ داره واونم نصبشه
يعني اگه يه برنامه اي كه شايد به مودم ربط داشته باشه رو نصب كني درايور us رفته رو هوا
و اگه انيستال كني و دوباره نصبشم كني نميشه كه نميشه و بايد ويندوزت عوض شه
نصبش تو 98 و me كه وحشتناكه
به نظر من كه بهتره از اينم چشم پوشي كني چون خصوصياتي كه شما به دنبال اوني اين مودم داره ولي با خطوط ايران يكم نميخونه(عشق usa داره)
منم جسارت نميكنم و اينو هم گفتم تا بدوني usr چطوريه
قربانت

lox
26-12-2005, 12:00
سلام.
ميدونم خيلي ها اين تاپيك رو دادند منم اينو ميخوام
اينم ميدونم كه نبايد تاپيك جديد باز مي كردم ولي مجبورم.
لطفا هر كي ميدونه راهنماييم كنه.ممنون
مودمي كه external باشه و اينا رو كه ميگم يكجا داشته باشه.ممنون
1.caller ID
2.waiting for call
3.voice
4.v.90 & v.92 (پروتكل 90 و 92)
5.سازگاري با ويندوز و توزيعهاي لينوكس مثل fedora

در ضمن اينم تجربهي منه.
caller ID در ايران خودمون جواب ميده.
waiting for call هم همينطور. اگه ميخوايي امتحان كني برو بالا سره تلفن .بردارو بزن #43× ok? ميبيني كه كار ميكنه.منظورم اينه كه اگه تو اينرنت باشي ميتوني به مدت 1دقيقه با كسي زنگ زده خونه شما صحبت كني.اما بعب يك دقيقه اينترنت ديس ميشه. ok?

30naa
26-12-2005, 13:41
فقط usr سریال