PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد براي مونتاژ

نيلا فيلم
17-10-2005, 15:48
سلام به همه اساتيد علم گرافيك
من حدود يك ساله كه اكثر مقالات و گفتگوهاي سايت رو مرور مي كنم حالا خودم مي خوامك دوباره يه سيستم بخرم لازم به ذكر هست كه من بيشتر اين سيستم رو براي كارهاي مونتاژ فيلم مي خوام البته شبها دوست دارم با اون بازي هم انجام بدم

بعد از كلي تحقيق البته از ديد خودم ماين سيستم بنظرم رسيد خواهش مي كنم اگه براتون مقدور هست نظرات خودتون رو برام بنويسيد و تجربيات عملي رو

mb=abit fatal 1 ty an8 nfource 4 ultra
cpu=athlon xp 3200 939 pin البته در مورد پردازنده ايتنو بگم كه مدل3400cg معماريش شبيه مدل fx55 بود ولي نمي دونم تو بازار اين پردازنده 3400cg هست يا نه
ram=2*512 kingston بكيرم يا geil
vga= abit rx600pro در مورد گرافيك مدلي بنام rx 600 pro guru هم داره كه توجه منو جلب كرده بود
در مورد كارت يه سوال ديگه اينه كه ايا مي شه خروجي تلويزيون خوبي داشت يا نه (تلويزيون من panasonic giga 100 taou 29" )هست
hard= wd 250 sata buffer= 16 mb
case =green 450 watt با مدل قفسه 2005
speaker= logitech z _ 5500
dvd= pplextor
dvd writer= plextor px _ 716 uf
monitor = hansol 17" super flat 730d silver
keyboard= a4 tech 2348 or 2350
در اخر از همه شما بخاطر خوندت پست من تشكر مي كنم مرسي

Rashidahwazian
17-10-2005, 22:56
دوست عزیز من به مجددا جوابم رو تکرار می کنم :

دوست عزیز شما که می خوای مونتاژ فیلم بکنی شک نکن واساس سیستمت رو تغییر بده. یعنی از AMD به اینتل تغییر عقیده بده.DVD رایتر هم Pioneer خوب جواب داده. مونیتور هم Samsung SyncMaster 1793 MB & MG چیز خوبیه. البته اگر جدیدترش هم اومده باز هم خوبه. قیمتش هم مناسبه . حدوده 135 تومن. برای هارد هم شما بهتر یکم بیشتر پول بذازی و 16 مگ بافر بخری چون فوق العاده در سرعت تاثیر میذاره. در مورد رم هم Geil خوبه OCZ هم خیلی خوبه Crucial و Corsair هم خیلی خوبن. ولی حتما Dual CHannel باید بگیری. مقالات Dual Channelهم می تونی تو ایینترنت پیدا کنی و متوجه خواهی شد چرا اصرار بر اون دارم.
ولی کار میکس رو به عهده اینتل بذار.

البته تو این پست جدید به نظر می رسه دو تغییر داده شده : 1. هارد رو به 16 مگ بافر تغییر دادید که کار پسندیده ایه. 2. پاور رو از 450 وات به 150 وات تغییر دادید که حتما اشتباه شده.

saghy
18-10-2005, 01:34
سلام
خوب من اصلا عقيده ندارم سيستمتو تغيير بدي اونجور كه رشيد جان گفتند چون سيستمايي كه ما داديم براي تدوين كاملا تست شده هستن . البته بستگي به بودجه شما و چگونگي كار تدوين شما داره ...
پيشنهاد من در صورتي كه بودجه شما بالاست فقط ATHLON FX هست كه الان در رده كارهاي صدا وسيما دارن باهاش كار ميكنن و راضي هستن . و خوب بازهم قيمتش بالاست و حدود 700 هزارتومان بايد براي سي پي يو بدي . اما سيستم ديگه اي كه من ديدم براي اين كار و كارتهاي MATROX و CANOPUS را داره جواب ميده پردازنده هاي آپترون هست با مادربرد تيان DUAL CPU كه بازهم هزينه بالايي ميخواد حدود 350 براي برد و هر سي پي يو 370 تومان. كه البته برد پيشنهادي من امكانات زيادي را داره .
اما اگر تدوين شما در حد فيلمهاي هنري كوتاه يا فيلمهاي مونتاژي لابراتواري هست به نظر من حداقل پردازنده ات را 3200 سوكت 939 بگير به قيمت 180 هزار تومان . يا باز اگر كمي بيشتر خرج ميكني 3800 X2 بگير به قيمت 370 هزار تومان . براي مادربرد اونهايي كه بي درد سر جواب گرفتيم اينها بودن ... ASUS A8M5X , ASIS A8NE D, MSI PLATINIUM , البته به هيچ وجه دنبال بردهاي SLI نرو كه فقط برات دردسر داره . رم هاي پيشنهادي من OCZ,MICRON,GEIL,KINGMAX هست . و حداقل يك گيگابايت رم ميخواهي . البته بازم اگر از نظر بودجه مشكل نداري رم هاي NO ECC + CACHE + ERROR CHEKER هست كه يك گيگ اون حدود 190 تومانه ولي خوب بسيار عالي هستن و به هيچ وجه موقع رندر هاي سيگين به مشكل نميخوري . درمورد كارت گرافيكي بايد بگم كارتها بعضا به كارت مونتاژ شما هم مربوط ميشن و بهتره پيشنهاد خود توليد كننده يا فروشنده را در نظر بگيريد ... مثلا كارتهاي MATROX RTX100 حتما بايد كارت گرافيكي خودشو داشته باشه تا در تصاويري كه در قابهاي فرم كليپ ها ميچيني هنگام حركت پرش يا شكستگي نداشته باشي . در كل كارتهاي ATI 9800 pro و يا GFORCE 6600 خوب هستن . هم براي بازي هم تدوين . براي هارد سعي كن دو تا هارد بگيري يك هارد سبك مثل 80 براي ويندوز و برنامه ها و يك هارد 10000 دور با بافر 16MB براي رندرها و كپچرها كه ميتوني از 72 گيگ تا 360 گيگ اونو تهيه كني كه خوب البته قيمتهاش خيلي بالاس و اگر اينها را نخواستي يك هارد ساتاي 250 يا 300 با 16 بافر كفايت ميكنه .
براي كيس اگر ميتوني حدود 180 خرج كني كيس سرور با پاور 550 وات ACBEL NO RFC بگير كه مطمئن هست وگرنه همون كيس سرورگرين به قيمت حدود 80 تومان خوبه .
براي مانيتور هم من پيشنهادم سري 95 سامسونگ هست حالا يا 1795 يا 795 اگر ميخواي CRT باشه و اگر بالاتر ميخواي 19 اينچ سوني خيلي عاليه ولي قيمتشو ندارم .
بقيه چيزها هم خوبه .

نيلا فيلم
18-10-2005, 08:28
اقا ساقي بنظر من مادربرد tyan بيشتر بخاطر تبليغات فولاد رايانه انتخاب كردي وگرنه من كار اين برد رو ديدم تاثير زيادي رو كارت نداره منظورم اينه كه زياد محسوس نبود حالا نمي دو نم تا چه اندازه فولاد رايانه رو مي شناسي اونها چند ساله كه با صدا و سيماي بالخص قم زيتد كار مي كنند
در مورد كارت هم canoupus خيلي خوبه مخصوصا با كارت گرافيك خودش ولي قيمتش الان هنوز بعد از دو سال تغييري نكرده در صورتي كه pro one الان فكر كنم نصف شده باشه
راستي بنظر تو canoupus بهتره يا liqud edition
من كل بودجه ام حدود 1200000تومان هست بيشتر هم سيستم رو براي كارهاي عروسي و تالار مي خوام
با برئهاي asus هم زياد كار كرده ام برد قبلي من p4p 800deluxe بود با 2.6 intel full
الان بيشتر مي خوام تجربه كار با اين شركت رو داشته باشم نمي دونم چرا ولي احساس خوبي دارم چون بنظرم امكانات اين برد خوبه و ....
در مورد گرافيكي كه من نوشتم اگه براي اقايون ممكن هست هم نظز بدن
cpu = 3400+cg رو فكر كنم بد نباشه بعضي از تكنولوژيهاي اون مثل fx هست نظر شما دوستان چيه
در مورد رم با شما موافقم رمهي بدون خطا بهترن من فراموش كرده بودم فقط ايا مارك curicial تو بازار ما هست يا نه
درر مورد هارد ايا سرعت يه sata 250 buffer 16 با يه 80 و 160 تركيبي خيلي فرق مي كنه تقريبا چقدر
در مورد اسپيكر چيزي نگفتين
بهر حال يكي به نفع شما دوستان

Rashidahwazian
18-10-2005, 19:41
سلام.
به به ساقي عزيز. خيلي خوشحال شدم بعد از مدتها از شما يه پستي ديدم. بيشتر تشريف بيار از تجربياتتون استفاده كنيم.

سيستمايي كه ما داديم براي تدوين كاملا تست شده هستن .

ساقي عزيز اين كه شما مي فرمايي سيستم هاي شما تست شدن و جواب دادن كه شكي درش نيست. خوب مسلما سيستم هاي AMD هم بسیار عالین. من صرفا برای این گفتم اینتل که یکم در زمینه تدوین و اون کار فیلم برداری و ... که "نیلا فیلم" عزیز می خواستن بهتر عمل می کنه. البته این که می گم بهتر عمل می کنه رو از روی مطالبی که در Benchmark ها دیدم می گم و خودم هنوز FX ها رو بررسی نکردم ولی در مواردی که خودم دیدم اینتل بهتر جواب داده.به این مطالب زیر یه توجه بکنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و این یکی :

البته می دونم بحث راجع به اینتل و AMD به جایی نخواهد رسید.

"نیلا فیلم" عزیز راجع به رم هم من OCZ و Crucial رو پیشنهاد می کنم. این هم که پرسیده بودی که تو بازار ایران Crucial هست یا نه باید بگم بله هست اما نمی دونم آیا Dual Channel اونها رو می تونی پیدا کنی یا نه.

در ضمن ساقی جان در مورد سی پی یو های Dual که شما فرمودی فکر کنم قیمت خیلی بیشتر از اون 1.200 که می خوان بذارن بشه.

HamidFULL
18-10-2005, 20:21
نيلا فيلم عزيز با 1.200.000 اين سيستم پيشنهادی من هست :
CPU Athlon 64 3500+ 939
Motherboard DFI NF4 Ultra-D
Ram 1GB(2x512MB) Dual Channel DDR400 OCZ CL2.5-3-3-7
Graphic GeForce 6600 128MB
Hard 250GB Sata Maxtor 16MB Buffer 7200RPM
Case Green Midi 2002
Power Green 550Watt
Speaker Creative 4.1
DVD-ROM Plextor
DVD Writer Pioneer A09XLA
Monitor SamSung 1795
Mouse A4Tech
Keyboard Optional

saghy
19-10-2005, 02:11
سلام
رشيد جان شما لطف داري و من به خاطر گرفتاري هام شرمنده همه شدم اين چند وقت.
دوست عزيز در مورد مادربردهاي تيان من اصلا كاري به تبليغات شركتها و اشخاص ندارم . براي اينكار سرعت ملاك نيست بلكه پايداري و مچ شدن قطعات مهمه . پايداري اين برد در كارهاي طولاني بيشتر بوده . بردي كه حميد وعرفي كردن را راستش من هنوز براي اين كار تست نكردم و نميدونم چطوريه . براي كار عروسي شما بايد بهتر بدوني كه پرووان يه زماني به كارت عروسي معروف شده بود . در مورد نصف شدن قيمتش بايد بگم اگر آلمانيشو گير بياري هنوز همون قيمته البته با افت كمي ولي اينهايي كه به قيمت 380 تا 420 ميفروشن ريفريشد شده يا از گارانتي برگشتي ها هستن كه بازسازي شده اند . براي كار شما همون ليكوييد خوبه و فكر نميكنم بيشتر از اين ارزش هزينه را داشته باشه چون همه كليپ هاش همه جا هست و همچنين با يك كمي تخصص كليپهاي كارتهاي ديگر رو هم ميتوني بهش بخوروني !!!
در مورد تست شده اي كه گفتم ! منظورم اين بود كه استفاده كننده ها راضي بودن !
براي دوال رم ها بايد بگم رم هاي ميكرون يا كروشيال را ميتوني روي دوال بگذاري و از دوتا رم استفاده دوال بكني و هيچ مشكلي پيش نمياد .
گرافيكي كه حميد گفته خوبه ولي فكر ميكنم ميتوني سبك تر هم بگيري چون پرووان و ليكوييد كار زيادي به گرافيك ندارن و خودشون براي كارشون يك خروجي درست ميكنن در قسمت تنظيمات تصوير.
اسپيكر هم 4.1 نياز نداري چون شما كار تدوين كه انجام ميدي 2 كانال استريو هست و بيش از نيازي نيست.

نيلا فيلم
19-10-2005, 10:54
سلم دوباره به شما خوبان
بابا خيلي باحاليد
اقا ساقي فكر ميكنم خودت مونتاژكار باشي چون تقريبا دقيق مي زني تو هدف اطلاعاتتون هم بيشتر شبيه بچه هاي فولاد رايانه هست !!!!! ازت يه خواهش دارم اگه ممكنه بگو اين سيستمي كه من نوشتم از 100 به اون چند مي دي در مقايسه با سيستم خودتون يل اقا حميد
يه خواهش ديگه اينكه اگه برات ممكن هست مي شه بگي كليپهاي كدوم كارتها به liquid مي خوره و اينكه اين liquid بنظر شما چقدر از pro one يا canoupus بهتره خواهش مي كنم بهترين رو 100 بده و بقيه رو بترتيب اون

اقا حميد بازاري خدمت شما عزيز محترم هم سلام گرم دارم
بنظزم اقا حميد شما دقيقا نگاهتون به سخت افزار يه نگاه اقتصاديه و اين خيلي خوبه بنظرم فروشنده خوبي باشي
اقا حميد مي شه اين سيستمي رو كه من نوشتم يه قيمت بدي من الان پولم حدود 800000 تومنه تا چند روز ديگه همشو رديف مي كنم اگه برات ممكنه يه ادرسي به ما بده

اقا اهوازيان از شما استاد محترم هم ممنونم شما درست مي كي من قبلا با intel كار مي كردم تقريبا 4 تا سيستم عوض كردم همشون اينتل الان بيشتر دنبال يه تجربه هستم و اين 64 بيتي بودن بيشتر ادمو وسوسه مي كنه باور كن
در ضمن تو سايت تام اگه بخوام اون cpu رو با mb متعلق به intel بگيرم قيمت سيستم من خيلي مي ره بالا

بهر حال از هر سه تاي شما ممنونم اميدوارو تا اخرش ما رو از راهنماييهاتون محروم نكنيد
من تو ايران خودرو كار مي كنم قسمت مالي
خوشحال مي شم براتون مفيد باشم
شب خوبي داشته باشيد

نيلا فيلم
19-10-2005, 10:58
راستي شرمنده اقا حميد crative 2900 رو تو خونه دارم اين logitech رو براي dvd و بازي مي خوام
فقط يه سوال بين اين رم كدومشون بهترند Crucial و Corsair

saghy
20-10-2005, 01:45
سلام
دوست عزيز نيلا..
اول اينكه من از فولاد خوشم نمياد چون يه بار باهاشون كار كردم بس بود .!!! البته با معذرت از شركت محترم!
ببين ساخت كليپ ها يك روتين ساخت داره و مهمترين قسمتش ساخت هر كليپ بر روي دستگاهي هست كه كارت مونتاژ نصب شده باشه و برنامه هاي مورد نياز اون روي سيستم باشه و با برنامه هاي كمكي كليپ ساخته بشه . براي مثال وقتي يك كليپ از ليكوييد را بر روي پرو وان باز كمي بعد از رد كردن خواسته هاش و اگر يه كم وارد باشي ميتوني اونها رو از اول براي كارت جديد بچيني و برنامه هاي مورد نيازشو نصب كني . اكثر اينهايي كه كليپ براي انواع كارتها ميفروشن همين كارو ميكنن ... يعني نميان براي هر كارتي يك كليپ نو بسازن بلكه تبديلهاشو انجام ميدن ... البته بعضي كليپ ها يكسري افكتهاي ويژه داره كه فقط بر روي خود كارت جواب ميده ولي به صورت عموم همين طورهستند.
در مورد امتياز ! بايد بگم اساس همه پيشنهاد ها خوبه ... مهمترين مساله دركارتهاي Pci مادبرده كه من مادربرد پيشنهادي حميد را اصلا تجربه اي دربارش ندارم . سيستم شما هم خوبه و فكر ميكنم مشكلي باهاش نداري.

Rashidahwazian
20-10-2005, 02:51
سلام. نیلا فیلم عزیز اساتید انجمن جواب ها رو دادن. من هم دارم یاد می گیرم.
فقط در مورد Crucial و Corsair که گفتید به نظر من هر دو بسیار عالی هستند. شما بگرد ببین کدومشون رو می تونی Dual Channel پیدا کنی. این مورد که ساقی جان گفتن می تونی دو تا رم رو کنار هم بذاری و Dual رو فعال کنی و مشکلی پیش نمی آید(اگر درست منظور ایشون رو متوجه شده باشم) رو نمی دونم چرا؟ تا جایی که من می دونم رم ها باید مخصوص Dual Channel ساخته شده باشند. بله با اینکار که دو تا رم بذاری در محل مخصوص تکنولوژی Dual Channel روی مادربورد فعال می شه ولی اون Dual Channel که باید باشه نیست. باید Package دوال بخری.

'POP'
21-10-2005, 09:45
با اجازه ي ساقي عزيز و حميد فول.
من چون خودم با تدوين و تبديل فيلم هاي شخصي و علمي و... زياد كار كردم دو تا توصيه اضافه ميكنم:
كارت گرافيكت اگه ورودي Av داشته باشه و از كارت كپچر بي نيازت كنه مناسب تره.
سيستم من با رم 512 قدري سنگينه.فكرميكنم شما از 1گيگ استفاده كني راحت تر باشي.

HamidFULL
21-10-2005, 15:46
عزيز شما به بنده لطف داريد من قبل از اينکه بيام و بزنم تو کار واردات و فروش سختفزار درسم و تحقيقاتم رو در زمينه سختفزار کامل کردم البته هنوز هم ادامه ميدم و به روز هستم
اين سيستمی که شما نوشتی حدود 1.100.000 در مياد در مورد آدرس هم در پيغام خصوصی برات نوشتم در ضمن فراموش نشه که اينتل هم 64 بيتی های زيادی داره و تو بازار هم هست ولی امان از تبليغات!
در مورد رم هم هر دو خوب هستن ولی برای کار شما من OCZ رو پيشنهاد ميکنم و بين Corsair و Crucial من برای کار شما Corsair رو پيشنهاد ميکنم ولی من شخصاً با Crucial خيلی حال ميکنم بخاطر Ultra Stability و Ultra OC و ...

نيلا فيلم
22-10-2005, 08:39
از همه بخاطر راهنمايي ممنونم
فقط يه خواهش از اقا حميد اينكه يه مادر برد و سي پي يو 64 از اينتل برام بنويسي اگه ممكنه با رم
البته با قيمت
مرسي از همه

اقا ساقي عزيز اخرش نگفتي از اين دو تا كدوم بهتره pro one liqiud canoupus
ديگه عرضي ندارم

HamidFULL
23-10-2005, 00:15
نيلا فيلم عزيز خواهش ميکنم اينم از بورد و پردازنده 64 بيتی اينتل با رم DDR2 با قيمت :
Intel 640 Pentium 4 3.2GHz 64Bit 2MB Cache LGA775 --- 210.000
Motherboard Gigabyte Ga-8I945P Pro --- 175.000
Ram 1GB(2x512MB) DDR2 533MHz PC4200 Dual channel OCZ --- 150.000

نيلا فيلم
24-10-2005, 10:59
فقط مادربرد رو از abit ميخوام يه جورايي با اون حال مي كنم قربون شما برم
فقط قيمت رم corsair رو هم اگه برلت ممگكن هست بنويس
خيلي دوست دارم

HamidFULL
25-10-2005, 22:29
نيلا فيلم عزيز خواهش ميکنم اينم جواب درخواست شما :
Fatal1ty AA8XE Abit --- 215.000
Ram Corsair 1GB Dual 2-2-2-5 3200XL --- 225.000
Ram Corsair 1GB Dual 2-3-3-6 3200C2 --- 160.000

نيلا فيلم
29-10-2005, 08:39
اقا حميد نمي دونم چرا اين ماشينم رو نمي خرند از بد شانسي منه
تا اخر هفته صبر كني مي رم عبدل اباد واسه فروش هر چقدر بدن مي فروشمش بعدش ميام پيشت
تا اون موقع ما رو فراموش نكن
دوست دار تو حسين

نيلا فيلم
29-10-2005, 10:11
HARDWARE MARK MODEL
MOTHER BOARD ABIT Fatal1ty AN8 NFOURCE 4 ULTRA 939
MOTHER BOARD ABIT FATAL1TYAA8XE 925XE chipset
CPU AMD ATHLON 64 3500+ CG 939 PIN 90 NM
CPU Intel 640 Pentium 4 3.2GHz 64Bit 2MB Cache LGA775
RAM KINGSTON 512 DUAL CHANNEL kvr400x64c25
RAM CORSAIR 2* 512 DDR Corsair TwinX1024-3200XLPRO Dual Channel CL2-2-2-5 DDR400MHz VS 512_ MB400
VGA ABIT RX600PRO GURU
VGA ABIT RX600XT_PCIE
VGA ASUS ATI radeon 9550
HARD W. D 250 SATA Buffer = 16mb
MONITOR HANSOL 17' SUPER FLAT 730 D SILVER
MONITOR SAMSUNG LCD 17" 711T
CASE GREEN 2005 450WATT
KEYBOARD A4 TECH Wire Less 2348_50
SPAKER LOGITECH Z _ 5500
MODEM ZOLTRIX Smart Sprit
DVD DRIVE PLEXTOR Px_ 712A
DVD WRITER PLEXTOR Px_ 716 uf

نيلا فيلم
29-10-2005, 10:13
اگه دقت كرده باشي
بين اين دو سيستم يه تفاوتي هست منظورم amd intel
حالا يه مقايسه اي داشته باش و قاطعانه جواب ما رو بده تا انشا اله شنبه مزاحم شيم

خيلي خيلي دوست دارم

HamidFULL
30-10-2005, 00:54
نيلا فيلم عزيز خواهش ميکنم من در خدمت هستم از بين اين چيز هايی که نوشتی من اين رو انتخاب ميکنم البته برای کار شما:
MOTHER BOARD ABIT Fatal1ty AN8 NFOURCE 4 ULTRA 939
CPU AMD ATHLON 64 3500+ CG 939 PIN 90 NM
RAM CORSAIR 2* 512 DDR Corsair TwinX1024-3200XLPRO Dual Channel CL2-2-2-5 DDR400MHz VS 512_ MB400
VGA ABIT RX600XT_PCIE
HARD W. D 250 SATA Buffer = 16mb
MONITOR SAMSUNG LCD 17" 711T
CASE GREEN 2005 450WATT
KEYBOARD A4 TECH Wire Less 2348_50
SPAKER LOGITECH Z _ 5500
MODEM ZOLTRIX Smart Sprit
DVD DRIVE PLEXTOR Px_ 712A
DVD WRITER PLEXTOR Px_ 716 uf

نيلا فيلم
30-10-2005, 08:28
لطفا اگه ممكن هست قيمت بده
عرضي نيست دستت درد نكنه

HamidFULL
07-11-2005, 21:09
1.550.000 قابلی هم نداره

mh2002ir
28-03-2007, 12:20
سلام
دوستان محبت مي كنند و براي canopus سيستمي مناسب پيشنهاد بدهند...
براي سي پي يو اينتل مشخصات بدهند ممنون ميشوم