PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال از بچه های رشته برق و کامپیوتر

robert
01-01-2008, 23:15
سلام دوستان !!!:20:
میخواستم بدونم :
اولا برای دو درس مدار منطقی و مدار الکترونیکی (( برخلاف مهندسی برق ما فقط یه دونه مدار الکترونیکی داریم !!)) چه کتابی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟
دوم اینکه این درسها از نظر دشواری تو چه سطحی هستند و آیا میشه راحت پاسشون کرد یا اینکه قضیه خیلی خفن تر از این حرفهاست ؟؟؟؟:18::41:
سوم اینکه درسته که میگن کتاب مدار منطقی موریس مانو چیز زیاد جالبی نیست ؟؟؟
و چهارم اینکه اگه لطف کنید و یه لیست مختصر از سر فصل های این دو درس لطف کنید حسابی مارو شرمنده کردید !!!:20::31:
ممنونم :11:

Luti
02-01-2008, 00:38
دوست من سلام زندگي زيباست مثل يك روياست:31: چي دارم ميگم بابا :18:

دوست عزيز رشته ي من الكترونيكه و ترم يكم فقط هنوز اصول ديجيتال داريم. و ميدوني كه هرچي ايم مدار توش باشه ديگه هيچي ديگه خيلي سخته!

ميتوني پاس كني ولي بايد روزي 4 ساعت رو راحت بخوني الكي نيست . مدار منطقي كه زياد وقت بزار.

كل كتاب هاي موريس مانو ارزش دارن همشون خوبن
مثل اصول مدار ديجيتال كه خودم استفاده ميكنم.

:11:

iman_n21
31-01-2008, 17:06
جفتشون راحتن و هيچ مشكلي واسه پاس كردنشون نيست به شرطي كه عمقي مطالعه كني و با علاقه

مدار منطقي معمولا بچه ها باهاش زياد مشكل ندارن
ولي مدار الكتريكي رو چون يه جورايي جديده واسشون باهاش مشكل پيدا ميكنن ( هم بچه هاي كامپيوتر(مدار الكتريكي) و هم الكترونيك (مدار1) ) ولي معمولا اونايي كه الكتريكي1 رو پاس كردن ، 2 رو راحت تر پاس ميكنن
راه حل 2 تاش تمرين زياده (فقط)
يك بار درس رو بخون 10 بار تمرين حل كن !

منم الكتريكي رو 19.5 گرفتم
ديجيتال رو 17

cyrus3000
18-02-2008, 21:05
من رشته الکترونیک هستم و این ترم همین پریروز استادمون برای درس الکترونیک2 یک کتاب (بسیار خفن با 1300 صفحه ولی قیمت 6000 تومان!) به ما معرفی کرد نکته جالب تو این کتاب اینه که ساختار مداری و الکترونیکی قطعات کامپیوتری(که در درس مدار منطقی گفته میشه) رو داره و نکته جالب دیگه اینکه رفرنس کاملی برای کل الکترونیک کارشناسیه یعنی اگه سوال الکترونیکی داشتی امکان اینکه این کتاب جوابگو نباشه صفره!

کتاب هم
میکرو الکترونیک جیکوب میلمن و آروین گرابل..نشر دانشگاهی
موفق باشی

robert
18-02-2008, 21:41
من رشته الکترونیک هستم و این ترم همین پریروز استادمون برای درس الکترونیک2 یک کتاب (بسیار خفن با 1300 صفحه ولی قیمت 6000 تومان!) به ما معرفی کرد نکته جالب تو این کتاب اینه که ساختار مداری و الکترونیکی قطعات کامپیوتری(که در درس مدار منطقی گفته میشه) رو داره و نکته جالب دیگه اینکه رفرنس کاملی برای کل الکترونیک کارشناسیه یعنی اگه سوال الکترونیکی داشتی امکان اینکه این کتاب جوابگو نباشه صفره!

کتاب هم
میکرو الکترونیک جیکوب میلمن و آروین گرابل..نشر دانشگاهی
موفق باشی

ممنونم سیروس عزیز !!!
کتاب رو تو وبسایت مرکز نشر دانشگاهی پیدا کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خیلی چیز خوفیه !!! قیمتش هم در مقایسه با ابعادش مفته !!!!:31:

cyrus3000
18-02-2008, 22:22
اصلا قابلی نداشت:11:

یک کتاب خفن دیگه هم هست که اگه اولی رو گیر نیاوردی (چون کمیابه) بدک نیست که امتحان کنی البته به پای اولی چون صدر در صد بدرد رشته کامپیوتر می خوره نمی رسه

کتابش
مدارهای میکرو الکترونیک تالیف عادل صدره و کنت اسمیت .ترجمه مجید ملکان هاله واحدی...نشر علوم دانشگاهی
microelectronics circuits (4th edition) adel s.sedra kenneth c.smith

در ضمن عزیز جون نیک نیمم سیروس نیست cyrus لاتین کوروشه

raptor22
18-02-2008, 22:27
براي مدار منطقي و مدار الكتريكي غم مخور كه كاري ندارن اصلا مدار منطقي يا ديجيتال كه مثل آب خوردنه ولي بايد بخوني ميتوني از كتاب موريس مانو استفاده كني كه تقريبا مرجع خوبيه در مورد مدار هم كتاب مدار هاي الكتريكي نوشته هيت رو بهت پيشنهاد ميكنم هم مسئله هاش خوبه هم توضيح داده.

robert
18-02-2008, 23:06
اصلا قابلی نداشت:11:

یک کتاب خفن دیگه هم هست که اگه اولی رو گیر نیاوردی (چون کمیابه) بدک نیست که امتحان کنی البته به پای اولی چون صدر در صد بدرد رشته کامپیوتر می خوره نمی رسه

کتابش
مدارهای میکرو الکترونیک تالیف عادل صدره و کنت اسمیت .ترجمه مجید ملکان هاله واحدی...نشر علوم دانشگاهی
microelectronics circuits (4th edition) adel s.sedra kenneth c.smith

در ضمن عزیز جون نیک نیمم سیروس نیست cyrus لاتین کوروشه

بازهم ازت ممنونم !! منو شرمنده کردی !!!:10:
میدونی من رشته ام سخت افزاره و نسبت به بچه های نرم افزار الکترونیک خیلی بیشتر میخونیم !! حتی تو دوره کارشناسی باید چند واحد از کارشناسی اشد الکترونیک بخونیم !!!!:18: (( مثل VLSI :41:- میکروپروسسور 2 - مدار منطقی پیشرفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طراحی مدار های واسط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) برای همین خیلی رو این دروس تاکید دارم !!! چون تو برنامه نویسی همش 12 واحد دیگه بیشتر درس نداریم !!!
بنابر این باید همون شش هزار تومنی رو شده از خود فروشگاه مرکز نشر دانشگاهی پیدا کنم !!
از بابت سوتی هم عذر میخوام کوروش جون !!!:31:
اصلا حالیم نبود !!

براي مدار منطقي و مدار الكتريكي غم مخور كه كاري ندارن اصلا مدار منطقي يا ديجيتال كه مثل آب خوردنه ولي بايد بخوني ميتوني از كتاب موريس مانو استفاده كني كه تقريبا مرجع خوبيه در مورد مدار هم كتاب مدار هاي الكتريكي نوشته هيت رو بهت پيشنهاد ميكنم هم مسئله هاش خوبه هم توضيح داده.

ممنون از آقای سرهنگ خلبان !!!:5:
راستش من تو پست اول از درس مدار یک حرفی نزدم !!! کما اینکه این درس رو قبلا داشتم و کتاب هم دکتر جبه دار و مدار الکتریکی نیلسون رو خوندم !!منظور من (( مدار الکترونیکی )) بود !!
از بابت معرفی موریس مانو که کتاب معروفی هم هست ممنونم !!:11:

cyrus3000
19-02-2008, 00:32
تا باشه کمک به دوستان باشه
راستی سرفصل های اون کتاب رو که گفتم(میکرو الکترونیک) اینه
1-نیمرساناها- راجع به خواص شیمیایی نیمرسانها داده که کامل ترین بخشی است که راجع به مقدمات شیمیایی الکترونیک من دیدم
2-دیود پیوندی این فصل بدون توضیحات اضافه! خواص کاربردی دیود ها را کاملا شرح می دهد

3-ترانزیستور های پیوندی دو قطبی -توضیحات کافی راجع به خواص ترانزیستورها داده و همچنین راجع به تحلیل اسی و دیسی ترانزیستورها

4ترانزیستورهای اثر میدانی

5ساختار مدارهای مجتمع الکترونیکی

6-مدارهای منطقی اصلی- شرحی کامل و جامع راجع به راجع به ساختار الکترونیکی و مداری عناصر اصلی منطقی مثل nand or ,...

7-مدارهای منطقی رقمی ترکیبی که شرح کامل-ساختار الکترونیکی مدارهای ترکیبی مثل کدگشا کدگذار و رم.....

8-مدارها و سیستم های منطقی ترتیبی راجع به ساختار الکترونیکی و مداری عناصر منطقی مثل فیلیپ فلاپها . ثبات ها توضیح داده

9سیستم های مجتمع منطقی بسیار بزرگ مانند ساختار رم دو قطبی و ریز پردازنده ها

10-تقویت کنده ها در بسامدهای پایین راجع به حالات مختلف تقویت کنندهای ترانزیستوری بحث شده

11پاسخ بسامدی تقویت کننده ها

12تقویت کنندهای پسخوردی

13پایداری و پاسخ تقویت کننده های پسخوردی

14-مشخصات تقویت کننده های عملیاتی

15مولدهای شکل موج و شکلدهی

16پرداخت سیگنال و تحلیل داده

خداییش جامع تر از این من کتاب ندیدم کسی که این کتاب رو از اول تا اخر بخونه دیگه نیازی به هیچ کتابی نداره.... الکترونیک رو فوله فول می شه کیفیتش هم عالیه:20: