PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [Xbox 360] نحوه ی تشخیص کنسول های 65nm Falcon + نحوه ی تشخیص بردهای جاسپر

p3yman_xl
01-01-2008, 16:00
Identify Falcon Consoles
+
Jasper Boards

خب دوستان خوبم ... این هم مطلبی درباره ی نحوه ی تشخیص دادن کنسولها با برد Falcon. امیدوارم لذت ببرید.
توجه : دوستان، این مطالب قبلا توسط من در فورم بازینما گذاشته شده است!

مقدمه :

سلام،
همونطور که میدونید ( یا نمیدونید! )، مایکروسافت کنسول خودش رو با بردهای مختلفی عرضه کرد. که در طول زمان هر کدوم از بردهایی که جدیدتر روی کنسول قرار میگرفتن، بهینه تر شده بودند و کارایی آونها در کل بهتر شده بود.

در شکل زیر مقایسه ای بین بردهای کنسول انجام شده که در اون میشه تغییرات برد رو در طول زمان دید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب، همونطور که دیدید، در اول برد کنسول معمولی و بدون هیچ تغییری بوده با اسم Launch یا برد کنسول در زمان منتشر شدن کنسول.
شکل بعدی برد Zephyr رو نشون میده که الان تغریبا اکثر کنسولها همین برد رو دارن. همونطور که میبینید، نحوه ی قرار گرفتن و نوع Inductor ها عوض شده.

در شکل بعدی برد Falcon رو میشه دید که در اون آخرین اصلاحیه ها انجام شده و باز هم Inductor ها تغییر کردن.

» شناسایی کنسول 65nm بدون باز کردن کنسول ( 175W PSU ) «

این روش راحت ترین راه برای شناسایی کنسولهای 65nm بدون باز کردن کنسول هست. برای این کار باید به اطلاعات ( Lot #, Team Label ) که در پشت جعبه ی کنسول نوشته شده، دقت کنید.
اگر در قسمت Label نوشته شده بود 175W ، آنوقت کنسول شما 100% فالکون هست. آداپتور جدید با 90nm کار نمیکند. همچنین Plug ـی که به کنسول وارد میشود، تماما جنس آن به پلاستیک تغییر یافته و همچنین آرایش آن با نوع قدیمی فرق میکند.

» شناسایی کنسول 65nm ( بررسی Heatsink ) «

برای این کار ابتدا به یک چراغ قوه ی قوی نیاز دارید. سپس کنسول خودتون رو سروته کنید ( طرف HD رو به پایین باشد ) . حالا شما باید یک قطعه پلاستیک قهوه ای یا سیاه که در قسمت پاییت دریچه هست، دیده باشید. چراغ قوه را مستقیما به قسمت پایینی کنسول بتابانید. چراغ قوه را به سمت راست حرکت دهید، زمانی که به زیر قسمتس که در حال تاباندن نور هستید نگاه میکنید، یک قطعه پلاستیک بزرگ رو مشاهده میکنید. این همان Airflow Shroud است.

در این عکس قسمت مشخص شده را نگاه کنید :

حالا کمی چراغ قوه را به سمت چپ حرکت دهید، قطعه ی دیگری رو میبینید که به وسیله ی اون میتونید تشخیص دهید کنسول سما 65nm هست یا نه. ( توجه : در HeatSink جدید از HeatPipe استفاده نشده است ).

در این دو عکس تفاوت 90nm CPU Heatsink با 65nm CPU Heatsink رو ببینید :

65nm CPU Heatsink

90nm CPU Heatsink

» چگونگی شناسایی مدل Falcon در هنگام خرید «

با توجه به اطلاعات بدست آمده، کنسول Falcon باید :

1. Lot #0734 (Halo 3) or later

2. تاریخ ساخت آن همزمان/ بعد 8/24/2007 باشد. ( کنسول Premium همراه با پورت HDMI که در تاریخ 8/19 تولید شده، به عنوان مدل Falcon معرفی شده است ).
3. Team FDOU باشد. ( بقیه ی Team ها هم ممکن است Falcon باشند، اما هنوز گزارش نشده اند ).

امیدوارم اطلاعات مناسبی بوده باشه ... اگه سوالی داشتید، بپرسید.
ممنون

موفق باشید

+

نحوه ی شناسایی برد جاسپر

سلام دوستان .....

سازنده این برد شرکت معظم IBM است و کیفیت بسیار بهتری نسبت به بردهای قبلی داره!!!!

مخصوصا که در این برد GPU هم 65nm شده!! و به قول بعضی ها دیگه کنسول 3چراغه نمیشه!!(باید دید!!)

بعد از تحقیق زیاد روشهاي بسیار آساني برای شناسایی برد جاسپر(xbox360) براتون پیدا کردم::

1-بهترین راه برای شناسایی این هست که به برچسب پاور دستگاه نگاه بیندازید و توان مصرفی آن باید 150w باشه!!

2-مموري كارت هم onboard شده !!! يعني256 مگ مموري كارت داخلي داره كه فقط در برد جاسپر استفاده شده...

3-این هم یه راه دیگه:::

نکته تاریخ ساخت :::

23/10/2008
LOT No. : #0843X
Team : FDOU

البته
7/10/2008
هم جاسپر است.

نكته آخر::

شناسايي از طريق پاور دستگاه

اين هم عكس پاور جاسپر::

تفاوت سوكت پاور بردها::

.............جاسپر........................... .............. فالكون...................................... زفير

با تشکر از روح الله توکلی

MOHAMMAD2010
01-01-2008, 16:29
توضیحات بسیار کاملی بود
منم چند تا نکته دیگه رو میگم
1 - امکان داره Power Supply کنسول را 203 زده باشه که در این صورت امکان داره مادربورد هم Falcon باشه هم Zephyr
2 - اگر تاریخ ساخت کنسول بعد از 24/8/2007 باشد همیشه به این معنا نیست که مادربورد فالکون باشه
3 - همه هیلو ها دارای مادربورد فالکون نیستند ( بعضی ها به اشتباه فکر میکنند همه فالکون هستند)
4 - درایو بیشتر کنسول هایی که تاریخ ساختشون بعد از 24/8/2007 میباشد benQ هست

اینم عکس انواع مادربورد :

Launch

Zephyr

Falcon

p3yman_xl
01-01-2008, 17:30
ممنون محمد جان :10:

Sam Fisher 11
01-01-2008, 21:46
ممنون پیمان جان بسیار عالی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چنین تاپیک هایی باعث هرچه تخصصی تر شدن انجمن کنسول میشن !

محمد جان از شما هم متشکرم بابت اطلاعاتی که قرار دادید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B O L O T
02-01-2008, 13:05
منبعش بازی سنتر هست مگه نه

p3yman_xl
02-01-2008, 14:55

تا به حال تو عمرم از این سایت مطلب بر نداشتم! منبع این مطلب فورم Gamespot هست. اگه بازم شک دارید، میتونید مطالب رو با هم مقایسه کنید.
موفق باشید

Sam Fisher 11
02-01-2008, 16:24
خواهشا بدون اطلاع نظر ندید ! چون اینجور صحبت ها باعث رنجش کاربرانی میشه که وقت میذارن و زحمت میکشن !

شما اگر اون مطلب رو در بازیسنتر خونده بودید چنین چیزی نمیگفتید !

B O L O T
02-01-2008, 19:47
آشنایی با مادربورد های 360 و روش تشخیص آنها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

p3yman_xl
02-01-2008, 20:01
آشنایی با مادربورد های 360 و روش تشخیص آنها

دیگه آنقدر از لحاظ عقلی بالغ شدم که مطالب رو اینجوری کپی و پیست نکنم!!:13:

ببینید کاملا بحث تاپیک رو منحرف کردید .... اما چون دوست ندارم گمراه بمونید، منبعش رو میگم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمیدونم اصرار شما از این جوسازی چیه ؟!!

Sam Fisher 11
06-01-2008, 15:27
سلام
تاپیک استیکی شد!

*PiNk PaNTHeR*
06-01-2008, 15:52
ممنون پیمان عزیز اما کاش اسم X360 هم میذاشتی وسط عنوان تاپیک اینجوری یکم گمراه کننده ست.

p3yman_xl
08-01-2008, 18:01
سلام
تاپیک استیکی شد!

حسین جان همیشه به ما لطف دارن؛ ممنون...

ممنون پیمان عزیز اما کاش اسم X360 هم میذاشتی وسط عنوان تاپیک اینجوری یکم گمراه کننده ست.

درسته، اما من گفتم چون این تاپیک داره تو قسمت کنسولها زده میشه و بیشتر کسانی که به نحوی با کنسول X360 سر و کار دارن حتما اسم Falcon و 65nm به گوششون خورده، تصمیم گرفتم این نام رو بذارم. حالا شما به بزرگی خودت ببخشش.:20:

موفق باشید

bmwm3gtr
03-06-2008, 00:33
سلام دوستان با عرض شرمندگی من هیچی نمیفهمم ولی میخوام xbox360 بخرم و دوست ندارم بعدا پشیمون بشم که چرا از اون یکی مدل نخریدم. با عرض پوزش با زبانی ساده و مبتدی اگر ممکنه منو راهنمایی کنید تا موقع خریدن یه چیز خوب بخرم که بعدا با اومدن بازیهای جدیدتر و سنگینتر دستگاه کم نیاره یا خیلی زود خراب نشه.خیلی ممنون میشم اگر با گذاشتن عکسهای واضح و دقیق منو راهنمایی کنید و لطف کنید بگید که هنگام خرید به چه نکاتی و چه قسمتهایی از دستگاه یا جعبه دقت کنم.خیلی ممنون.

121314
24-06-2008, 01:12
عزیز اگر می خوای 360 بخری به نظرم الیت بگیر و باید مادر بوردش فالکون باشه همانطور که دوست خوبمان در تصاویرش زده بود فعلا بهتری نوع مادر بورد و می تونی از دو روش متوجه بشی که ای کنسول فالکون هست یا نه.1.باز کردن کنسول و دیدن مادربرد که دوست خوبمان در عکساش مشخص کرده2.برچسب پشت کنسول که این چیزا را نوشته:team:fdou‏ و 175wو تاریخ کنسول 8.2007 یا 7.2007 به بالا درست تاریخ فالکون را نمی دانم ولی اگر دیدی پشت کنسول عدد 175w‏ مطمین باش فالکونه البته بعضی موقعها جای عدد مذکور 203w‏ می نویسند که فکر کنم باید کنسول باز شه یا با چراغ قوه قوی نگاه کنی طبق اموزش اگر دیدی دوتا برچسب رو هم زدن شک کن به فالکون بودن کنسول فقط و فقط یک برچسب باید باشد نه دو تا در ضمن یادم رفت lot:0731‎‏ به بالا باشه همه ی اینها در برچسب نوشته شده .الیت گزینه عالیه هست.پیروز باشی.

p3yman_xl
24-06-2008, 10:10
عزیز اگر می خوای 360 بخری به نظرم الیت بگیر و باید مادر بوردش فالکون باشه همانطور که دوست خوبمان در تصاویرش زده بود فعلا بهتری نوع مادر بورد و می تونی از دو روش متوجه بشی که ای کنسول فالکون هست یا نه.1.باز کردن کنسول و دیدن مادربرد که دوست خوبمان در عکساش مشخص کرده2.برچسب پشت کنسول که این چیزا را نوشته:team:fdou‏ و 175wو تاریخ کنسول 8.2007 یا 7.2007 به بالا درست تاریخ فالکون را نمی دانم ولی اگر دیدی پشت کنسول عدد 175w‏ مطمین باش فالکونه البته بعضی موقعها جای عدد مذکور 203w‏ می نویسند که فکر کنم باید کنسول باز شه یا با چراغ قوه قوی نگاه کنی طبق اموزش اگر دیدی دوتا برچسب رو هم زدن شک کن به فالکون بودن کنسول فقط و فقط یک برچسب باید باشد نه دو تا در ضمن یادم رفت lot:0731‎‏ به بالا باشه همه ی اینها در برچسب نوشته شده .الیت گزینه عالیه هست.پیروز باشی.

لطفا هنگام پست دادن به تاریخ پست ها دقت کنید!
پست ایشون برای چند ماه پیش هست، ایشون الان کنسول رو خریدن!

121314
24-06-2008, 17:31
ببخشید.اصلا حواسم نبود.

miliwwe
29-06-2008, 18:04
سلام version ا يكس باكس را بايد از كجا فهميد؟ كدوم اونها مشكل حرارتي دارند؟

p3yman_xl
29-06-2008, 22:15
سلام version ا يكس باكس را بايد از كجا فهميد؟ كدوم اونها مشكل حرارتي دارند؟

سلام

مدل کنسول روی جعبه نوشته میشه ... مدلهای سالهای 2005 و تعدادی در 2006 این مشکل رو داشتن.

موفق باشید

kiuna
12-07-2008, 19:09
دوستان یعنی بریم الیت بگیریم و این موارد رو که گفتید داشته باشه
حتما فالکون هست ؟
بهترین و مطمئن ترین جا برای خرید تو تهران کجاست ؟

p3yman_xl
12-07-2008, 19:22
دوستان یعنی بریم الیت بگیریم و این موارد رو که گفتید داشته باشه
حتما فالکون هست ؟
بهترین و مطمئن ترین جا برای خرید تو تهران کجاست ؟

سلام
بله، این موارد رو داشته باشه الایت هست...
فروشگاه نکست جن خوب هست.

rezayusef
22-12-2008, 09:13
سلام دوستان
دو سوال مهم:
فرقی نمیکنه چه ریجنی باشه در مورد تشخیص فالکون 65 نانو متری(175 W) ... چون من شنیدم برق مصرفی Pal با UC فرغ داره؟؟
و چرا Elite از Primium بهتره ؟ مگه هر دو مادربورد فالکون ندارن(65 nm) ؟ دیگه چه تفاوتی غیر از رنگ و هارد میمونه ؟

metal gear
22-12-2008, 14:42
سلام

می خواستم بدونم روی جعبه ی کنسول ها اطلاعات کاملی از سخت افزار وجود نداره؟ مثل نوع مادربورد درایو و...!؟

آخه با این راه ها نمیشه از یه فروشگاه در خارج کشور کنسول خرید که باز کردن دستگاه و یا دیدن پشت کنسول...
اگه هست کجای جعبه نوشته شده؟ و اینکه میشه کامل نام ببرید چه چیزایی باید توجه بشه؟
و سوال دیگه اینکه مادر بورد jasper جدیده؟ امتحان خودش رو پس داده؟ و از چه تاریخ به بعد آمده تو بازار؟ باید چطور فهمید ؟ و اینکه درایو benq چرا از liteon بهتره؟ آیا پیدا میشه؟ و الان روی فالکون هست فقط یا جسپر هم benq داره؟?

فقط خواهشا همه سوالامو جواب بدین آخه همیشه 1-2 تا جواب داده میشه و بقیه.... راستی اگه عکسی هست که منو کمک کنه در مورد مدل و مشخصات سخت افزاری کنسول بر روی جعبه برام میزارید؟ ممنو میشم واقعا

Terova
22-12-2008, 20:33
سلام دوستان
دو سوال مهم:
فرقی نمیکنه چه ریجنی باشه در مورد تشخیص فالکون 65 نانو متری(175 w) ... چون من شنیدم برق مصرفی pal با uc فرغ داره؟؟
و چرا elite از primium بهتره ؟ مگه هر دو مادربورد فالکون ندارن(65 nm) ؟ دیگه چه تفاوتی غیر از رنگ و هارد میمونه ؟

1- نه فرقی نمی کنه فقط اگر رویه جعبه نوشته بود 175 وات اون وقت مشخصه که فالکون هست.. تاریخ دستگاه هم اگر از 10/2007 به عد بود فالکونه..

کلا تمام مدل های آرکد و پریموم 60 گیگ همه فالکون هستند..

2- هیچ تفاوتی با هم ندارن و فقط تو وسایل جانب با هم فرق دارن..
سلام

می خواستم بدونم روی جعبه ی کنسول ها اطلاعات کاملی از سخت افزار وجود نداره؟ مثل نوع مادربورد درایو و...!؟

آخه با این راه ها نمیشه از یه فروشگاه در خارج کشور کنسول خرید که باز کردن دستگاه و یا دیدن پشت کنسول...
اگه هست کجای جعبه نوشته شده؟ و اینکه میشه کامل نام ببرید چه چیزایی باید توجه بشه؟
و سوال دیگه اینکه مادر بورد jasper جدیده؟ امتحان خودش رو پس داده؟ و از چه تاریخ به بعد آمده تو بازار؟ باید چطور فهمید ؟ و اینکه درایو benq چرا از liteon بهتره؟ آیا پیدا میشه؟ و الان روی فالکون هست فقط یا جسپر هم benq داره؟?

فقط خواهشا همه سوالامو جواب بدین آخه همیشه 1-2 تا جواب داده میشه و بقیه.... راستی اگه عکسی هست که منو کمک کنه در مورد مدل و مشخصات سخت افزاری کنسول بر روی جعبه برام میزارید؟ ممنو میشم واقعا

1- ریجن کنسول که رویه جعبه نوشته شده .. تو بعضی از جعبه ها هم یک بر چسب روش هست که وات آداپتور رو نشون داده که اگر 175 وات بود فالکون هست.. و اگر 150 وات بود جاسپر..

بالا جعبه یک محلی هست که باز میشه و شما میتونید از اون روزنه تاریخ و شماره سریال دستگاه رو ببینید..

که اگر از 10/2007 به بعد بود یعنی فالکون هست با درایو benq ولی اگر تقریبا از تاریخ 3/2008 به بعد بود یعنی فالکون هست و درایوش لایتون..اگر هم تاریخش از 9/2008 به بعد بود احتمال میره که جاسپر باشه.. ولی این تاریخ هنوز کامل معلوم نیست..

2- آره جدید هست.. نه هنوز هیچ چیز مشخص نیست ولی به احتمال خیلی زیاد از فالکون بهتر هست..

درایو benq از لایتون بهتر نیست .. فقط به خاطر اینکه benq کپی خور شده و لایتون هنوز کپی خور نشده میگن برتر هست..هم رویه فالکون و هم رویه جاسپر لایتون هست..

در کل شما باید به تاریخ دستگاه نگاه کنید.. خبر های هم از هک شدن درایو لایتون هست که به احتمال زیاد تا چند وقت دیگه مشخص می شه

metal gear
22-12-2008, 20:59
مرسی ولی اگه عکسم بود بهتر بود .ولی بازم دمت گرم.

Terova
22-12-2008, 21:43
عکس از کجای کنسول می خوای

metal gear
22-12-2008, 23:20
از پشتش و این برچسب این اطلاعات روی جعبه

BAD KING
18-01-2009, 19:20
نکنه xbox من بوردش فالکون نباشه نباشه؟؟؟؟ lot no 818 ممکنه فالکون نباشه خود کنسولم الیت روی آداپتورم نوشته output 175 w

p3yman_xl
18-01-2009, 19:29
روی آداپتورم نوشته output 175 w

کنسول شما فالکون هست.
موفق باشید

Rohallah_tavakoli
31-01-2009, 14:48
سلام دوستان .....

سازنده این برد شرکت معظم IBM است و کیفیت بسیار بهتری نسبت به بردهای قبلی داره!!!!

مخصوصا که در این برد GPU هم 65nm شده!! و به قول بعضی ها دیگه کنسول 3چراغه نمیشه!!(باید دید!!)

بعد از تحقیق زیاد روشهاي بسیار آساني برای شناسایی برد جاسپر(xbox360) براتون پیدا کردم::

1-بهترین راه برای شناسایی این هست که به برچسب پاور دستگاه نگاه بیندازید و توان مصرفی آن باید 150w باشه!!

2-مموري كارت هم onboard شده !!! يعني256 مگ مموري كارت داخلي داره كه فقط در برد جاسپر استفاده شده...

3-این هم یه راه دیگه:::

نکته تاریخ ساخت :::

23/10/2008
LOT No. : #0843X

البته
7/10/2008
هم جاسپر است.

نكته آخر::

شناسايي از طريق پاور دستگاه

اين هم عكس پاور جاسپر::

تفاوت سوكت پاور بردها::

.............جاسپر........................... .............. فالكون...................................... زفير

Ami R 940
11-02-2009, 22:41
نحوه تشخیص درایو liteon رو می خواستم.

x box خریدم با درایو لایتون طبق حرف فروشنده 20 هزار تومان گران تره بنکیو بود.

خواشها نحوه تشخیص اینکه درایو liteon هست یا خیر رو قید کنید

تشکر.

halflife g
20-02-2009, 18:49
jasper تا حالا تو بازار دیده شده؟؟؟ کسی خریده؟؟؟

تمامی کسایی که از دوبی جنس میارن و یا فروشندگان میگن که تا حالا در دوبی دیده نشده و بازار ایران هم که

وابسته به بازار دوبی هست فقط نسخه arcade اون تا عید به دست ما میرسه که اونم خیلی مدنظر نیس در نتیجه

پرمیوم و elite انشالا بعد عید وشاید هم برج 2

من خودم که یه premium با برد فالکون سفارش دادم وگفتم یه دو سه ماهی استفاده می کنم و بعدش با یه جاسپر عوض می کنم.:31::31:

Rohallah_tavakoli
20-02-2009, 23:32
تمامی کسایی که از دوبی جنس میارن و یا فروشندگان میگن که تا حالا در دوبی دیده نشده و بازار ایران هم که

وابسته به بازار دوبی هست فقط نسخه arcade اون تا عید به دست ما میرسه که اونم خیلی مدنظر نیس در نتیجه

پرمیوم و elite انشالا بعد عید وشاید هم برج 2

من خودم که یه premium با برد فالکون سفارش دادم وگفتم یه دو سه ماهی استفاده می کنم و بعدش با یه جاسپر عوض می کنم.:31::31:

قضیه این xbox360 کوچیک شده دیگه چیه؟؟

halflife g
20-02-2009, 23:56
قضیه این xbox360 کوچیک شده دیگه چیه؟؟

این برد واحالا که باس برای این کوچیکه بیاد بعد از برد جاسپر هستش و اون هم تقریبا یکسال یا

بیشتر طول می کشه

choory
21-02-2009, 00:44
به غیر از روش های بالا در این مادربورد پورت برق کنسول عوض شده است.و از این آداپتور به هیچ عنوان نمیتوان برای مدل های قبلی استفاده کرد.

Rohallah_tavakoli
06-03-2009, 13:22
لطفا حذف شود..........

p3yman_xl
18-03-2009, 19:42
خیلی بی نظم مطالب رو پست کردید... باید پست ها یکی بشن، نام تاپیک تغییر کنه و میزان بازدید ها بره بالا تا مهم بشه.
موفق باشید

Rohallah_tavakoli
18-03-2009, 20:11
خیلی بی نظم مطالب رو پست کردید... باید پست ها یکی بشن، نام تاپیک تغییر کنه و میزان بازدید ها بره بالا تا مهم بشه.
موفق باشید

لطفا پست هاي اضافه رو پاك كنيد...

ممنون

abol_fa
24-04-2009, 09:55
یه سوال فنی من Jasper گرفتم اما 7پ175واته ما پشتش با عکس اول یکیه

Rohallah_tavakoli
05-05-2009, 08:45

دوست عزيز از روي عكس به راحتي ميتونيد بفهميد....:10:

toraj
20-05-2009, 22:43

دوست سري اول جاسپر احتمالا به علت وجود power 175 در انبار رو جاسپرها بوده و مشكلي ندارن مهم اينه كه

كنسولت جاسپر باشه.

ECW
03-06-2009, 06:34
سلام ببخشید من یه کونسول گرفتم که جا فیشه برقش مثل وسطیه ولی روش اداپتور یکی جاسپر بود طرف گفت این که جای فیش شبیه دومی برای اینکه این pal هست حالا من صد در صد عوضش کنم

Terova
04-06-2009, 00:01
تاریخ کنسولت کی هست ..؟ موارد دیگرم چک کن بعد بگو چه مدل و از کجا گرفتی.. چون بعضی فروشندها قبلا خودشون رو نشون دادن..

korokodil_avareh
04-06-2009, 01:27
سلام
آقا من قراره تا چند روز آینده یه xbox مدل premium بگیرم
قبلا تو تاپیک خود xbox اطلاعاتی رو کسب کرده بودم
الان میخواستم ببینم که آیا xbox premium با برد جاسپر تو بازار هست؟
در ضمن روش تشخیص آسان این جاسپر چیه
چون بعضیها عکسهایی از برد گذاشتن ولی من که نمیتونم موقع خرید برد را ببینم یا موارد مشابه دیگه
راستی بهترین نوع premium همین نوع با برد جاسپر هست؟
ببخشید اگر سوالاتم تکراری بود یا ناآگاهانه چون من اطلاعات خیلی کمی یا بهتره بگم هیچ اطلاعاتی از xbox ندارم و میترسم برم بخرم بعدا پشیمون بشم

pouyacapitan
04-06-2009, 09:10
سلام
آقا من قراره تا چند روز آینده یه xbox مدل premium بگیرم
قبلا تو تاپیک خود xbox اطلاعاتی رو کسب کرده بودم
الان میخواستم ببینم که آیا xbox premium با برد جاسپر تو بازار هست؟
در ضمن روش تشخیص آسان این جاسپر چیه
چون بعضیها عکسهایی از برد گذاشتن ولی من که نمیتونم موقع خرید برد را ببینم یا موارد مشابه دیگه
راستی بهترین نوع premium همین نوع با برد جاسپر هست؟
ببخشید اگر سوالاتم تکراری بود یا ناآگاهانه چون من اطلاعات خیلی کمی یا بهتره بگم هیچ اطلاعاتی از xbox ندارم و میترسم برم بخرم بعدا پشیمون بشم
بله هست.تو فروشگاه فتحی به قیمت 290 .
تو پست 29 هست.
بله .
خواهش می کنم.

ameri_amir
09-06-2009, 21:37
دوستان سلام ...
من یهXBOX 360 ARCADE در تاریخ 17/3/88 خریدم به اسم برد فالکون ...
حالا ساده ترین راه بدون انداختن چراغ قوه تو سوراخای دستگاه برای اینکه مطمئن بشم برد فالکونه ویا 65 نانو یا 90 نانو هست چیه ؟!!
لطفا راهنماییم کنید . مرسی ...

Terova
10-06-2009, 01:41
دوستان سلام ...
من یهXBOX 360 ARCADE در تاریخ 17/3/88 خریدم به اسم برد فالکون ...
حالا ساده ترین راه بدون انداختن چراغ قوه تو سوراخای دستگاه برای اینکه مطمئن بشم برد فالکونه ویا 65 نانو یا 90 نانو هست چیه ؟!!
لطفا راهنماییم کنید . مرسی ...

تاریخ پشت دستگاه چنده ..؟

اگر از 8/2007 بالاتر بود 100% فالکون هست.. الان فکر نکنم اصلا بردی غیر از فالکون یا جاسپر پیدا کنی..(مگر دسته دوم بندازن بهت)

alihamid
10-06-2009, 08:33
:19:jasper behtare ia falcon

choory
10-06-2009, 08:51

سلام.
هر دو مدل خوب هستند اما جاسپر بهتر هست.:46:

لطفا فارسی تایپ کنید.جزو قوانین انجمن هست.

ممنون.
موفق باشید.

Elendil1
24-06-2009, 13:12

جاسپر خيلي بهتر از فالكونه! قابل مقايسه نيستن ، فالكون مشكل 3 چراغ شدنش خيلي زياده ، اما جاسپر 3 چراغ نميشه ، مشكل سوختنش تقريبآ برطرف شده !

resident_evil
24-06-2009, 14:39
جاسپر خيلي بهتر از فالكونه! قابل مقايسه نيستن ، فالكون مشكل 3 چراغ شدنش خيلي زياده ، اما جاسپر 3 چراغ نميشه ، مشكل سوختنش تقريبآ برطرف شده !

میتونم بپرسم شما با استناد به کدوم منبع میگید 3 چراغ در فالکون خیلی زیاده ؟!

kiuna
07-07-2009, 18:38
نحوه تشخیص بورد جاسپر کجای تاپیکه ؟
صفحه اول حرفی از جاسپر برده نشده ؟

resident_evil
07-07-2009, 18:40
نحوه تشخیص بورد جاسپر کجای تاپیکه ؟
صفحه اول حرفی از جاسپر برده نشده ؟

shetmobile
02-09-2009, 11:08
اگه ميشه يه عكس از مادر بورد جاسپر با هت سينكش بذاريد

choory
02-09-2009, 11:51
اگه ميشه يه عكس از مادر بورد جاسپر با هت سينكش بذاريد

خدمت شما :46:

p3yman_xl
02-09-2009, 14:06
دوستان توجه داشته باشن ساده ترین راه برای تشخیص اینکه یک کنسول جاسپر هست یا نه، نگاه کردن به پشت پاور کنسول هست... اگر عدد 150 وات نوشته شده باشه کنسول 100 درصد جاسپره و شکی درش نیست!. ( 25 وات کمتر از مدل فالکون)
موفق باشید

MSS13
23-09-2009, 14:39
حالا جاسپر بهتره یا فالکون

iranian_ boy
23-09-2009, 15:33
حالا جاسپر بهتره یا فالکون مسلما جاسپر.
چون احتمال سه چراغ سدن کاهش پیدا کرده (عمرا دیگه درصد بگم):d
در واقع دما از 70 تا 85 درجه در بازی به 45 تا 50 درجه کاهش پیدا کرده که بخاطر پردازنده( هم GPU و هم CPU) است که از 90 به 65 نانومتری تغییر کرده و درنتیجه برق کمتر مصرف کرده و گرمای کمتر تولید میکنند..

PSN_MASTER
23-11-2009, 19:17
جسپر بهتره و در ضمن جسپر آداپتورش نسبت به بقیه ی مدل ها کوچیکتره حدود 30 درصد

ati hd5000
04-02-2010, 13:42
دوستان کسی xbox360arced با برد جاسبر خریده که ببینیم ایا دیگه مشکل حرارتی یا سه چراغ داره یا نه

shab_2008
04-02-2010, 15:38
دوستان کسی xbox360arced با برد جاسبر خریده که ببینیم ایا دیگه مشکل حرارتی یا سه چراغ داره یا نه
بله من و خیلی های دیگه تو این فروم جاسپر داریم و هیچ مشکلی نداره و بارها گفتم باز هم میگم احتمال سه چراغ شدن در مادربوردهای جاسپر تقریبا به صفر رسیده

جسپر بهتره و در ضمن جسپر آداپتورش نسبت به بقیه ی مدل ها کوچیکتره حدود 30 درصد

البته سری اول جاسپر ها mini power نیست و اندازه همون پاورهای قبلی هستند

roteal2007
04-02-2010, 16:19
بله من و خیلی های دیگه تو این فروم جاسپر داریم و هیچ مشکلی نداره و بارها گفتم باز هم میگم احتمال سه چراغ شدن در مادربوردهای جاسپر تقریبا به صفر رسیده

البته سری اول جاسپر ها mini power نیست و اندازه همون پاورهای قبلی هستند

میشه یه عکس از پاور سری جدید بذارید>؟

shab_2008
04-02-2010, 16:31
میشه یه عکس از پاور سری جدید بذارید>؟
اینم عکس:

A.N.A.P
04-02-2010, 21:01
اینم عکس:

پاورش کوچیک شده یا عکسش؟:20:

shab_2008
04-02-2010, 21:23
پاورش کوچیک شده یا عکسش؟:20:
نه عکسش سالمه پاورش کوجیک شده.

A.N.A.P
05-02-2010, 02:25
نه عکسش سالمه پاورش کوجیک شده.
این پاور ها از کی وارد بازار شدند؟

shab_2008
05-02-2010, 08:57
این پاور ها از کی وارد بازار شدند؟
اگه اشتباه نکنم یه 5 ماهی میشه.

A.N.A.P
07-02-2010, 14:05
ببخشید دوستان قصد شایعه پراکنی ندارم... می خواستم بدونم مادر بورد های جدید تر از جاسپر تو راه نیست ؟
(با توجه به اینکه سونی ps3 slim رو 45 نانو متری کرده) بازهم ببخشید

shab_2008
07-02-2010, 14:31
ببخشید دوستان قصد شایعه پراکنی ندارم... می خواستم بدونم مادر بورد های جدید تر از جاسپر تو راه نیست ؟
(با توجه به اینکه سونی ps3 slim رو 45 نانو متری کرده) بازهم ببخشید
یه سری صحبت هایی تو فروم هایی خارجی بود که ماکروسافت داره یه مادربورد 45 نانومتری میسازه حالا راست و دروعش را دیگه نمیدونم اما بعید شایعه باشه

joykiller360
07-02-2010, 22:29
من یه نظر شخصی دارم.
چرا ماکرو سافت باید 45 نونومتر بزنه وقتی مادربرد چاسپرش داره به خوبی کار میکنه؟؟:20:

shab_2008
08-02-2010, 10:11
من یه نظر شخصی دارم.
چرا ماکرو سافت باید 45 نونومتر بزنه وقتی مادربرد چاسپرش داره به خوبی کار میکنه؟؟:20:
دوست عزیز مگه ps3 فت مشکلی داشت که سریه اسلیم ساخته شد!!؟

همه این کارها برای نشون دادن قدرت شرکتهای سازنده کنسول به رقیبشون و البته بالا تر بردن کیفیت کنسولهاشون هست

p3yman_xl
08-02-2010, 10:21
من یه نظر شخصی دارم.

تکنولوژی برتر و به روزتر - تولید گرمای کمتر، مصرف انرژی پایین تر - بالا رفتن عمر قطعه و ... .

همه این کارها برای نشون دادن قدرت شرکتهای سازنده کنسول به رقیبشون و البته بالا تر بردن کیفیت کنسولهاشون هست

CHEGUEVARA.
13-02-2010, 18:53
مگه تو بردهای جاسپر هم پلاستیک سفید رنگ که روی فنهاست هست....؟؟؟؟:44:

wrongring
14-02-2010, 19:59
دوستان لطفا راهنمايي كنيد يه xbox360 با 60gig يارو ميكفت الايت نيست اما بردش جاسپره . وقتي نگاه كردم به جاي 150w نوشته بود 175w . تاريخش هم 2008.09 بود.
حالا سوال اينجاست كه واقعا جاسپره؟
مشكل سه جراغ شدن داره يا نه؟
با بازيهاي جديد سازگار هست يا نه؟
لطفا جواب بدين اخه نميخوام بعدا پشيمون بشم:13:

SamGun
14-02-2010, 21:07
دوستان لطفا راهنمايي كنيد يه xbox360 با 60gig يارو ميكفت الايت نيست اما بردش جاسپره . وقتي نگاه كردم به جاي 150w نوشته بود 175w . تاريخش هم 2008.09 بود.
حالا سوال اينجاست كه واقعا جاسپره؟
لطفا جواب بدين اخه نميخوام بعدا پشيمون بشم:13:

برد این کنسول Falcon هست 100%

شما رفتی مغازه از قول من 2 تا کلفت بارش کن تا دیگه خالی نبده .

wrongring
14-02-2010, 21:45
اين دوتا رو جواب ندادي؟؟؟؟؟؟

shab_2008
14-02-2010, 22:21
اين دوتا رو جواب ندادي؟؟؟؟؟؟
در سری جاسپر مشکل 3 چراغ شدن تا حدوده بسیار زیادی بر طرف شده و احتمال 3 چراغ شدن تقریبا صفر شده.

بله سازگاره و هیچ مشکلی با بازیهای جدید نداره

wrongring
15-02-2010, 21:15
منظورم جاسبر نبود منظورم برد فالكونه با بازيهاي جديد مشكلي نداره؟

SamGun
15-02-2010, 21:43

نه عزیز دل چرا باید مشکل داشته باشه !

مگه Microsoft دستگاه های خودش رو برای بازی های خاص تولید میکنه :31:

اگه اینطوری باشه که هر 3 ماه باید بریم یکی بخریم .

اتفاقا ممکن هست کنسول های جدید تر به مشکل بر بخورن با بازی های جدید

چون امکان داره دیگه کپی خور نشن

shab_2008
15-02-2010, 21:46
از نظر قدرت سخت افزاری جاسپر و فالکن یکی هستن و با بازیهای جدید هم کاملا سازگارن. اما از نظره 3 چراغ شدن قضیه فرق میکنه و جاسپر خیلی بهتر از فالکن هست .

orgimagi
18-03-2010, 18:11
سلام ميخواستم يه اليات سوپر بردارم فروشنده مي گفت كه الايت كپي خور شده با برد جاسپر 500 تومان مي خواسنم ببينم كه اصلا الايت سوپر با برد جاسپر هست تو بازار هست يا نه؟

S.Y.K
18-03-2010, 18:51
سلام ميخواستم يه اليات سوپر بردارم فروشنده مي گفت كه الايت كپي خور شده با برد جاسپر 500 تومان مي خواسنم ببينم كه اصلا الايت سوپر با برد جاسپر هست تو بازار هست يا نه؟
بله
برای مثال Xbox 360 پک Call of Duty Modern Wrdare 2 که به اون Limited Edition یا Super Elite هم میگن با برد جاسپر عرضه شده.البته تعداد این چنین پک هایی زیاده و پک زیر یه نمونشه
اینم تصویری از این پک

OM3D
25-03-2010, 20:35
سلام دوستان...
من تقریباً یه هفتس که Xbox 360 خریدم...
بعد از اون موقع که دیدم پشتش زده MADE IN CHINA ماتم گرفتم...
الآن این تاپیک رو دیدم....
همه ی صفحه هارم خوندم...یه چیزایی فهمیدم...
یه سری سوال واسم پیش اومد...که اگه میشه کمک کنید:

1. من پشت کنسول رو دیدم . که این رو نوشته...:

12V DC ,12,1A ;5Vsb , 1A

2. تاریخ ساخت کنسولم هم نوشته :

05_08_2009

3. هرچی گشتم نوشته ی 150 یا 175 هم ندیدم...

میتونید بگید مدل کنسول من چیه ؟
و اینکه خوبه یا بد ؟

ممنون...

alipsp
26-03-2010, 07:18
سلام دوستان...
من تقریباً یه هفتس که Xbox 360 خریدم...
بعد از اون موقع که دیدم پشتش زده MADE IN CHINA ماتم گرفتم...
الآن این تاپیک رو دیدم....
همه ی صفحه هارم خوندم...یه چیزایی فهمیدم...
یه سری سوال واسم پیش اومد...که اگه میشه کمک کنید:

1. من پشت کنسول رو دیدم . که این رو نوشته...:

12V DC ,12,1A ;5Vsb , 1A

2. تاریخ ساخت کنسولم هم نوشته :

05_08_2009

3. هرچی گشتم نوشته ی 150 یا 175 هم ندیدم...

میتونید بگید مدل کنسول من چیه ؟
و اینکه خوبه یا بد ؟

ممنون...
كنسول شما jasper هست.بهترين ايكس باكسي كه ساخته شده مدل jasper هست.خيالت راحت...
عدد 175 يا 150 رو پشت آداپتور دستگاه ميزنه نه پشت كنسول.كه مال كنسول شما حتما 150 هست.
كنسول خيلي خوبي.خوش بگذره!!:8::46:
اينم عكس مشخصات كنسول jasper
1-پشت كنسول
2-پشت آداپتور
3-خروجي آداپتور به پشت كنسول
اينوريه هم چيپش هست كه تغيير كرده كه به دردت نميخوره

OM3D
26-03-2010, 13:49
كنسول شما jasper هست.بهترين ايكس باكسي كه ساخته شده مدل jasper هست.خيالت راحت...
عدد 175 يا 150 رو پشت آداپتور دستگاه ميزنه نه پشت كنسول.كه مال كنسول شما حتما 150 هست.
كنسول خيلي خوبي.خوش بگذره!!:8::46:
اينم عكس مشخصات كنسول jasper
1-پشت كنسول
2-پشت آداپتور
3-خروجي آداپتور به پشت كنسول

مرسی علی جان...
دقیقاً همینه....
ممنون....

SamGun
26-03-2010, 22:19

جیگرتو خام خام علی جون :31:

یه جوری توضیح میدی که انگار داری شکاف هسته ای رو تشریح میکنی :31:

این (IC (hynix همون Storage داخل Jasper هست که از 256 به 512 تغییر پیدا کرده.

این IC در داخل داشبورد قابل کنترل نیست و یه جورایی کارش نزدیک به BIOS هست.

اوایل ورود Jasper فقط Arcade ها اینطوری بودن. ولی در تولید بعدی Elite ها رو هم مجهز کردن.

soha is the beSt
19-04-2010, 11:25
سلام

آقا من این ۹ صفحهرو خوندم همهرا فهممیدم ولی‌ پشت اس‌ام‌اس که نمی‌شه اینهارو توضیح داد پس یه راه حل خیلی‌ ساده بگید که وقتی‌ اون بابا رفت خرید بکنه از روی جعبه بفهمه که جاسپر هست یا فالکن

با تشکر فراوان

joykiller360
19-04-2010, 23:05
سلام

آقا من این ۹ صفحهرو خوندم همهرا فهممیدم ولی‌ پشت اس‌ام‌اس که نمی‌شه اینهارو توضیح داد پس یه راه حل خیلی‌ ساده بگید که وقتی‌ اون بابا رفت خرید بکنه از روی جعبه بفهمه که جاسپر هست یا فالکن

با تشکر فراوان
سلام
رفیق بهشون بگو که تاریخ دستگاهش بالای 2009 باشه.
یا و بگو اداپتورش 150 w باشه. اینا رو که میشه گفتکه با اس ام اس

MILIN3M
29-04-2010, 15:59
الان 360 هایی که تو بازاره بری بخری جاسپرن دیگه؟؟ همین فتحی مثلا

joykiller360
29-04-2010, 21:55
الان 360 هایی که تو بازاره بری بخری جاسپرن دیگه؟؟ همین فتحی مثلا

بله دوست عزیز همه جاسپر هستن.
یه سری به این سایت بزن دیگه اطاعاتات تکمیل میشه برای خرید...

Silv3r
27-06-2010, 13:54
من یه ایکس باکس دارم مال فکر کنم 4-5سال پیشه
همون مدلی که تقریبا همشون یه بار رو سه چراغه شده
ولی من با رعایت کردن و کم بازی کردن تا حالا مشکلی از
بابت سه چراغه شدن نداشتم باهاش، حالا می خوام بفروشمش
یه ELITE بخرم، به نظر شما این ایکس باکس منو می خرن ؟؟
اگه آره فک می کنید چند بخرن ؟؟

cyber861
28-06-2010, 23:15
دوستان عزیز من خودم XBOX 360 دارم.شما هر چی هم زرنگ باشید بازم حریفه اینا نمیشید.مگر اینکه بازش کنید(فقط از رو برد)
ولی وقتی یه چیزی اینقدر ریسکش بالا هست به نظرتون ارزشه خرید داره!!(من اغفال شدم)

کجایی سگا که یادت بخیر(از صبح تا شب مثله خر کار میکرد-فقط آداپتور میترکوند):40:

joykiller360
29-06-2010, 00:35
من یه ایکس باکس دارم مال فکر کنم 4-5سال پیشه
همون مدلی که تقریبا همشون یه بار رو سه چراغه شده
ولی من با رعایت کردن و کم بازی کردن تا حالا مشکلی از
بابت سه چراغه شدن نداشتم باهاش، حالا می خوام بفروشمش
یه ELITE بخرم، به نظر شما این ایکس باکس منو می خرن ؟؟
اگه آره فک می کنید چند بخرن ؟؟
به نظرم تو فامیل بفروشی بهتر هست xbox360 شما رو خیلی بخرن ۱۰۰ تومن.(مغازه دار)

Silv3r
29-06-2010, 08:34
به نظرم تو فامیل بفروشی بهتر هست xbox360 شما رو خیلی بخرن ۱۰۰ تومن.(مغازه دار)

یعنی اینقدر ماله من آشغال که 100 تومن می خرن ؟؟
تلاش کردم به فامیل بفروشمش ولی نشد دیگه
چقدر بزخر شدن فروشنده ها، حالا اینو اگه 100 بخرن
مطمئن باش بالای 200 می فروشنش :41:

A.N.A.P
29-06-2010, 10:42
یعنی اینقدر ماله من آشغال که 100 تومن می خرن ؟؟
تلاش کردم به فامیل بفروشمش ولی نشد دیگه
چقدر بزخر شدن فروشنده ها، حالا اینو اگه 100 بخرن
مطمئن باش بالای 200 می فروشنش :41:
مثال برد شما لانچ باشه کی میره لانچ بخره ؟؟؟

برد جاسپر که جدید ترینه تا به امروز شاید بتونید 170 تومن بفروشید تازه اگه چیزیش نشده باشه !!!

کلا وسایل الکتریکی همینه دیگه ... دست دوم نباید خرید !!!

joykiller360
30-06-2010, 01:11
من خودم xbox360 خودمو ۱۰۰ تومن بدون دسته فروختم اونم به زور. تازه هم فاکون بود هم ۳ ترو تمیز. همه جا ۸۵ ۹۰ میخریدن

H-E-S-A-M
02-07-2010, 02:21
من همين 3 روز پيش يه آركيد خريدم كه مثلا جلو خودم بازش كرد و از اين حرفها.
اما جاسپره بردش!!!!
فروشنده هم گفت جاسپر بهتره و الان فقط جاسپر هست.
اين چه جوري هاست؟
تفاوت هاي فالكون و جاسپر تو چي و چقدره ؟

pedram_sad
02-07-2010, 14:11
من همين 3 روز پيش يه آركيد خريدم كه مثلا جلو خودم بازش كرد و از اين حرفها.
اما جاسپره بردش!!!!
فروشنده هم گفت جاسپر بهتره و الان فقط جاسپر هست.
اين چه جوري هاست؟
تفاوت هاي فالكون و جاسپر تو چي و چقدره ؟
الان مدت هاست که 360 ها فقط با برد Jasper تولید میشن
تو jasper هر دو هسته هم cpu هم gpu هر دو 65 نانو شدن و این یعنی خیلی خیلی خنک تر بودن و کم مصرف تر بودن و مهم تر از این ها هزینه ساخت کمتر برای خود Microsoft

jasper به جرات میتونم بگم مشکل E74 رو به فراموشی سپرد

cyber861
02-07-2010, 14:54
مثال برد شما لانچ باشه کی میره لانچ بخره ؟؟؟

برد جاسپر که جدید ترینه تا به امروز شاید بتونید 170 تومن بفروشید تازه اگه چیزیش نشده باشه !!!

کلا وسایل الکتریکی همینه دیگه ... دست دوم نباید خرید !!!

این xbox 360 نوش هم مشکل داره.حالا آدم میره دسته دومش رو بگیره؟!!!
خاک بر سره ماکروسافت با این کنسول درست کردنش!ملت رو گذاشته سره کار!

pedram_sad
02-07-2010, 15:19
این xbox 360 نوش هم مشکل داره.حالا آدم میره دسته دومش رو بگیره؟!!!
خاک بر سره ماکروسافت با این کنسول درست کردنش!ملت رو گذاشته سره کار!
کی همچین جرفی زده
به اندازه موی سرت کنسول دیدم و کار کردم باهاش عین تانک داره کار میکنه روزی 8 تا 10 ساعت روشنه 2 ساله حتی یک مشکل کوچیک نداشته
از اومدن برد Falcon این جو سازی جماعت هایی مثل شما بساطش مدت هاست جمع شد
jasper که دیگه پاک سازیش کرد

erfan 114
05-07-2010, 13:35
سلام چطوری می شه بازی کپی شده در هارد xbox 360 را اجرا کرد

shab_2008
05-07-2010, 16:37
سلام چطوری می شه بازی کپی شده در هارد xbox 360 را اجرا کرد

وقتی دیسک بازی را بزارین توی درایو اگه بازی قبلا روی هارد نصب شده باشه خود کنسول بازی را از روی هارد اجرا میکنه.

soroushrashedi
03-02-2021, 01:10
سلام قربان من ایکس باکسم قدرت برقش 12V=12.1A.5V=1A هست و ولتش 150W و تاریخشم 2009-06-11 هست ایا جاسپره یا نه بعضی ها میگن با همون 150 ولت معلومه جاسپره یک چیز دیگم هست اصلا گرم نمیکند الانم میخوام بدونم جاسپره ایا

soroushrashedi
03-02-2021, 13:20
سلام من ایکس باکسم 12V=12.1A.5V=1A هست قدرت برقش و تاریخش 2009-06-11 و ولتش 150W هستش و اصلا گرم نمیکنه ایا جاسپره؟

soroushrashedi
03-02-2021, 13:23
سلام من ایکس باکسم 12V=12.1A.5V=1A هست قدرت برقش و تاریخش 2009-06-11 و ولتش 150W هستش و اصلا گرم نمیکنه ایا جاسپره؟

navidmay
01-06-2023, 12:04

سلام بله جسپره 2009.....