PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفي , آموزش و بحث در مورد کارتهای capture، TV

msseng
01-01-2008, 12:06
این تاپیک رو میزنم تا دوستان با تجربه و فنی بیان و اطلاعاتشون رو در مورد انواع کارتهای TV، Capture و هر کارت تصویری(آنالوگ و دیجیتال) در اختار بقیه بذارن.
از مدیریت محترم هم خواهش میکنم در صورتیکه موارد بحث شده جالب و متنوع شد این تاپیک رو "مهم" کنن تا به راحتی در اختیار بقیه باشه...

یا حق

msseng
01-01-2008, 12:11
بعنوان اولین سوال:
بهترین کارت TV چیه؟
Pinnacle? Snazzi? ProVision? MSI
نظرتون راجع به اینها چیه؟

msseng
01-01-2008, 12:12
برای کار عادی خونه، پخش و ضبط تصاویر از تلویزیون یا دوربین دیجیتال چی مناسبه؟

takjok-20
01-01-2008, 12:26
عالیه ادامه بدین

Benygh
01-01-2008, 13:09
اگه دوربینتون دیجیتال باشه نیازی به کارت TV نیست چون معمولا اونا پورت IEEE دارن و میتونین مستقیما به کامپیوتر وصل کنید و با برنامه هایی مثل Ulead اونو ضبط کنید . . .
ولی اگر به کارت TV نیاز دارید پیشنهاد من Snazio TV pvr-Snazio TV PVR pro هست که من از اولی برای تبدیل ویدئو و کپچر استفاده میکنم رزولشن اش هم در حد DVD هست . . .
تفاوت مدل دوم با اول هم اینه که دومی تله تکست و رادیو داره که به درد من نمیخوره و به همین خاطر گزینه اول رو انتخاب کردم ...
قیمتش هم 35 تومان و دومی 45 تومانه تقریبا ....
در ضمن از زدن پست های اضافی خودداری کنید چون توی جواب گرفتن تاثیری نداره ....

msseng
01-01-2008, 14:57
اگه دوربینتون دیجیتال باشه نیازی به کارت TV نیست چون معمولا اونا پورت IEEE دارن و میتونین مستقیما به کامپیوتر وصل کنید و با برنامه هایی مثل Ulead اونو ضبط کنید . . .
ولی اگر به کارت TV نیاز دارید پیشنهاد من Snazio TV pvr-Snazio TV PVR pro هست که من از اولی برای تبدیل ویدئو و کپچر استفاده میکنم رزولشن اش هم در حد DVD هست . . .
تفاوت مدل دوم با اول هم اینه که دومی تله تکست و رادیو داره که به درد من نمیخوره و به همین خاطر گزینه اول رو انتخاب کردم ...

ممنون از راهنماییت.
اگه ممکنه مشخصات این دو مدل رو اینجا بذار.
اگه در مورد ملهای دیگه هم اطلاعات داری اونها رو هم اینجا بذار، آخه میخوام اینجا بشه یه مرجع برای اونهایی که میخوان کارت TV تهیه کنن یا اطلاعات بگیرین.

Amin_0913
01-01-2008, 23:21
کدومش قابلیت کپچر از ریسیور را داره؟
بین صدا تصویر فاصله نمیدازه؟

Benygh
02-01-2008, 01:46
نه فاصله ای بین صدا و تصویر نمیندازه حداقل برای من که 4-5 ساعت داشتم ضبط میکردم نداشت ......
برای کپچر از ----- باید کارت --- داشته باشید ولی میشه از تلویزیونی که داره اون کانال ----- رو پخش میکنه به کامپیوتر فیش ها رو وصل کرد و ضبط کرد ولی مستقیما از ----- نمیشه ....
برای مشخصات بیشتر هم به این لینک مراجعه کنید اوناع مدل های کارت کپچر و TV رو داره با قیمت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای این که این تاپیک مهم بشه به مدیریت بگید تا براتون اگه صلاح دیدن مهم بشه این تاپیک ....

msseng
02-01-2008, 09:51
برای مشخصات بیشتر هم به این لینک مراجعه کنید اوناع مدل های کارت کپچر و TV رو داره با قیمت :
برای این که این تاپیک مهم بشه به مدیریت بگید تا براتون اگه صلاح دیدن مهم بشه این تاپیک ....

دوست عزیز!
من هم میتونم ده تا سایت معرفی کنم که این اطلاعات توش باشه...
لطف کنید این اطلاعات رو توی این تاپیک بذارین تا اگه یکی از بچه های انجمن خواست استفاده کنه، سریع بتونه به هدفش برسه.
ضمن اینکه اگه معرفی این کارتها شروع شد، در پست اول لیستی از اونها نهیه میشه که دسترسی بهشون آسون باشه.

msseng
02-01-2008, 09:59
اینم اطلاعات مربوط به کارت SnaZio TVPVR Pro:

ُSpesification:
CPU:
MPEG-4 Real-time Recording: P4 2.0GHz
or above
MPEG-2 Real-time Recording: P4 2.0GHz
or above
MPEG-1 Real-time Recording: PIII 1.4GHz
or above

Operating System :
Windows 2000 or Windows XP

Ram:
64 MB minimum

Graphics:
Overlay supported VGA
Sound Card

Input Ports:
S-video (NTSC / PAL)
Composite Video (NTSC / PAL)
TV Antenna Coaxial Connector
Audio Input
Connector for IR Receiver
Extension Cable

Output Ports:
Audio Output

User Interface:
Infrared Remote Control
Application Software in Windows

Digital Recording (Software MPEG Encoding:
DVD (720x480-NTSC, 720x576-PAL)
SVCD (480x480-NTSC, 480x576-PAL)
VCD (352x240-NTSC, 352x288-PAL)
DivX, MPEG-4
WMV Streaming

Benygh
02-01-2008, 14:24
دوست عزیز!
من هم میتونم ده تا سایت معرفی کنم که این اطلاعات توش باشه...
لطف کنید این اطلاعات رو توی این تاپیک بذارین تا اگه یکی از بچه های انجمن خواست استفاده کنه، سریع بتونه به هدفش برسه.
ضمن اینکه اگه معرفی این کارتها شروع شد، در پست اول لیستی از اونها نهیه میشه که دسترسی بهشون آسون باشه.
سلام دوست عزیز . . .
من حداکثر کاری که میتونم بکنم کپی و پیست کردنه که ارزش نوشته و میاره پایین تازه مثلا شما که توضیح دادید انگلیسی هست و به درد کسی نمیخوره ....
اگر قصد دارید تاپیکتون مهم بشه و کمکی برای دیگران باشه خودتون باید دست به کار بشید نه منتظر دیگران بمونید .... :46:
من هم سعی خودمو میکنم تا به شما کمک کنم ....

حسام pc
06-01-2008, 00:17
:5:یه کارت کپچر میخوام برای دوربین دیجیتال قیمتش بالا نباشه کیفیت فیلم رو هم پایین نیاره:31:

msseng
06-01-2008, 14:27
سلام دوست عزیز . . .
من حداکثر کاری که میتونم بکنم کپی و پیست کردنه که ارزش نوشته و میاره پایین تازه مثلا شما که توضیح دادید انگلیسی هست و به درد کسی نمیخوره ....
اگر قصد دارید تاپیکتون مهم بشه و کمکی برای دیگران باشه خودتون باید دست به کار بشید نه منتظر دیگران بمونید .... :46:
من هم سعی خودمو میکنم تا به شما کمک کنم ....

ممنون از لطف شما...
هدف من فقط اطلاع رسانی هست و یادگرفتن مطالب تازه.
مثل بقیه تاپیکها که به معرفی خیلی چیزهای دیگه میپردازن مثل دوربین دیجیتال، کارتهای گرافیک و ... جای این تاپیک رو خالی دیدم.
امیدوارم محل خوبی برای معرفی کارتهای Capture و TV بشه.

msseng
06-01-2008, 15:19
قبل از اینکه کپچر کارت بخریم...
کارت کپچر ویدئو(Video Capture) یا تلویزیون(TV Capture) امکان دریافت و ظبط سیگنالهای ویدئویی یا تلویزیونی را بوسیله کامپیوتر فراهم میکند. انواع گوناگون این کارتها در بازار موجودند. در اینجا سعی میکنیم این موضوع را روشن کنیم که: "وقتی قطد خرید مارت کپچر را دارید، بدنبال چه چیزی بگردید؟"

قصد دارید با کارت مپچر چکار کنید؟
این کارتها کاربردهای زیادی دارند. آیا میخواهید تصاویر ویدئویی را از دوربین فیلمبرداری یا نوار VHS بر روی کامپیوتر ذخیره کنید؟ یا علاقمند به ظبط برنامه های تلویزیونی هستید؟ (که در زمان دلخواه به تماشای آنها بنشینید یا هر زمان که خواستید پخش را متوقف کنید) یا شاید کارت را برای ویرایش تصاویر ویدئویی بخواهید؟ بهرحال برای هرکدام از این کارها یک کارت کپچر وجود دارد، حتی بعضیها تمام این کارها را با هم انجام میدهند.

کارت کپچر خارجی(بیرونی)
این کارتها عموما توسط پورتها USB به کامپیوتر متصل میگردند. این کارتها plug and play هستند که زحمت کمی برای نصب دارند. کافیست کابل USB را به کامپیوتر وصل کردهه و تغذیه AC کارت را روشن کنیم تا شروع به کار کند.

کارت کپچر داخلی
این کارتها نیاز به باز کردن کیس و نصب فیزیکی بر روی ماردبورد کامپیوتر دارند. کارتهای داخلی نوعا گرانتر از کارتهای خارجی بوده و معمولا امکانات پیشرفته بیشتری دارند.

به چه نوع ورودی(Input) و خروجی(Output) نیاز دارید؟
کپچر کارتها با ورودی و خروجیهای متنوعی وجود دارند. بعضی از آنها تنها با ورودی دیجیتال(FireWire : iLink) کپچر میکنند، برخی دیگر تنها با ورودی آنالوگ(RCA و S-Video)، و دسته ای دیگر با هر دو ورودی آنالوگ و دیجیتال. کپچر کارتهایی که مانندDVR(Digital Video Recorder) تصاویر تلویزیونی را کپچر میکنند، ورودی کابل کواکسیال(آنتن) و خروجی تلویزیون نیز دارند.

نرم افزارهای همراه
اکثر نرم افزارهای همراه این کارتها امکان ظبط تصاویر ویدئویی و سپس رایت این فایلها بر روی CD یا DVD را فراهم میکنند. برخی بسته های نرم افزاری امکان ویرایش تصاویر را نیز در اختیار قرار میدهند.

قیمت
با توجه به نوع کاربرد قیمتها متفاوتند. در این آدرس میوانید قیمتها را باهم مقایسه کنید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حال با توجه به موارد ذکر شده کارتی را انتخاب کنید که با حداقل هزینه حداکثر کارایی را برایتان داشته باشد و نیازهایتان را برطرف کند.

ترجمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توسط msseng

K A R I M I
06-01-2008, 18:35
سلام
من یه کارت کپچر دارم میخوام یه فیلم ویدیو رو بکشم رو cd میشه بگید چی رو باید به چی وصل کنم؟
در حقیقت برنامه ای خاص میخواد یا نه ؟
ممنون

Benygh
07-01-2008, 00:31
برنامه ی خاصی که نه با برنامه هایی مثل Ulead هم میشه اینکارو انجام داد . . .
در ضمن برای کپچر کردن ابتدا باید کارت خودتون رو نصب کرده و سیم ها رو درجای مخصوصش که معمولا توی دفترچه به صورت تصویری توضیح داده شده نصب کنید و با برنامه گفته شده از قسمت Capture اینکارو انجام بدید ...
اگه سوال بود در خدمتم ...

am_merman01
08-01-2008, 02:05
سلام دوستان عزيز
من يه كارت تي وي با مارك زولتريكس خريدم ولي فقط ورودي تصوير و ورودي svideo داره!!!
يعني من نميتونم صداي فيلم هام رو ضبط كنم ؟
كسي ميتونه منو راهنمايي كنه ؟

Benygh
08-01-2008, 02:20
ورودی مثل ورودی اسپیکر هست که اونو باید از فیشی که توی جعبه کارتتون هست استفاده و سری که مثله ورودی اسپیکر هست رو به اون (که راست ترین ورودی هست) و از کارت Line Out کارتتون هم باید به Line In کارت صدای خودتون یا همون جای میکروفونتون رو با سیمه کوتاهی که دو سرش هم مثله فیش های اسپیکر هست به هم وصل کنید ...

sirwanonline
08-01-2008, 02:26
با سلام با تشکر از شما که همچین تاپیک خوبی راه انداختین ببخشید قست خرید یک کارت تی وی دارم به نظر شما کدام جنس از همه خوب تر هست لطفآ رهنمای کنید
با تشکر

Benygh
08-01-2008, 03:31
:5:یه کارت کپچر میخوام برای دوربین دیجیتال قیمتش بالا نباشه کیفیت فیلم رو هم پایین نیاره:31:
اگه دوربین دیجتالتو پورت IEEE رو داره که نیازی به این کار نیست با این پورت میتونید به کامپیوتر وصل کنید البته اگه مادربوردتون داشته باشه این پورت رو ....
برای کپچر معمولا به سورس فیلم مربوطه و کپچر های جدید معمولا با رزولشن نرمال DVD ضبط میکنن که این کیفیت خوبیه ...
مدل Snazio TV PVR و Snazio TV PVR PRO رو توصیه میکنم که دومی تلتکست و رادیو FM داره ولی اولی نه ... هیچ تفاوت دیگه ای ندارند کیفیتش هم خوبه ...
من خودم چون اهل رادیو و تلویزیون نیست از مدل اول استفاده میکنم ...

Benygh
08-01-2008, 03:33
با سلام با تشکر از شما که همچین تاپیک خوبی راه انداختین ببخشید قست خرید یک کارت تی وی دارم به نظر شما کدام جنس از همه خوب تر هست لطفآ رهنمای کنید
با تشکر
بستگی به بودجه شما داره اگه فقط ازش میخواید به عنوان یک کپچر خانگی و TV Tuner استفاده کنید پیشنهاد من Snazio TV Pvr و Snazio TV PVR Pro هست که من از اولی برای تبدیل ویدئو و کپچر استفاده میکنم رزولشن اش هم در حد DVD هست البته به سورس فیلم مربوطه این کیفیت ضبط شده مثلا اگر از یک ویدئو رکورد کنید کیفیتش پایین تر میشه الته برایم نکه اینکارو کردم نتایج خیلی مناسب و خوبی بدست اومد . . . .

sirwanonline
08-01-2008, 19:38
بستگی به بودجه شما داره اگه فقط ازش میخواید به عنوان یک کپچر خانگی و TV Tuner استفاده کنید پیشنهاد من Snazio TV Pvr و Snazio TV PVR Pro هست که من از اولی برای تبدیل ویدئو و کپچر استفاده میکنم رزولشن اش هم در حد DVD هست البته به سورس فیلم مربوطه این کیفیت ضبط شده مثلا اگر از یک ویدئو رکورد کنید کیفیتش پایین تر میشه الته برایم نکه اینکارو کردم نتایج خیلی مناسب و خوبی بدست اومد . . . .
-------------
ممنون از رهنمایت دوست جان........
راستی گارانتی داره ....یا نه

dadykeya
16-01-2008, 14:48
سلام . اگه کسی مقاله ای چیزی راجع به کپچر داره لطف کنه لینکشو بذاره آخه بد جور لازم دارم حالا اگه تعداد صفحه هاشم زیاد باشه که محشره ممنون.:20::11:

dadykeya
16-01-2008, 14:53
یعنی هیشکی یه مقاله در مورد کپچر نداره ؟

msseng
20-01-2008, 15:47
این در مورد نسبت تصویر(aspect ratio) کپچر:

dadykeya
21-01-2008, 16:13
دوست عزیز مرسی ولی من فارسی میخواستم.:41:

بازم ممنون.

msseng
22-01-2008, 11:30
این که مطالبش خیلی روونه...
نیازی به ترجمه نداره...
یه کمی دقیقتر بشی راحت همه چیز رو متوجه میشی.

سهند2
26-01-2008, 01:52
سلام:راستش من در مورد کارت Tv چیز خاص و زیادی نمیدونم و میخواستم منو از اصطلاحات و نکات مهمی که باید بدونم مطلع کنین قصد خرید دارم وترجیح میدم کانالهای ماهواره رو هم واسم بگیره ،چون تا از چند و چون چیزی سر در نیارم دلم نمی خواد برم بخرم،مخصوصا اگر از چیزی سر در نیارم یا کم بدونم که وای به حالم میشه، همچین سرم رو شیره میمالن که .... . در ضمن من شنیدم که میشه اینترنت رو بوسیله یک ----- مخصوص با سرعت خوبی دریافت کرد، در مورد کاکردش و مارکهای مختلف و نوع کارکردشون و .... اگه میشه منو راهنمایی کنین. ممنون

Benygh
26-01-2008, 02:53
برای اینکار شما به یک کارت --- برای ماهواره و TV Tuner برای تلویزیون داخلی نیاز دارید که برای مشاوره --- به بخش ----- و دی وی بی مراجعه کنید .
برای Tv Tuner هم Snazio tv pvr با قیمت 35 تومان انتخاب خوبی میتونه باشه .
در ضمن برای اینترنت سند و رسیو ماهواره ای هم نیاز به خرید اکانت دارید . بهتره به انجمن ماهوراه برید تا کمکتون کنند دوستان .

mohsentanha
27-01-2008, 00:40
سلام
بجز نرم افزار win dvr 3 نرم افزاري هست كه بخوبي بتونه كانال يابي كنه و ضبط كنه
و اگه ممكنه براي شما تاپيك هاي ماهواره اي p30ورد رو برام بزاره در ضمن من براي اين كه از تلويزيون يا تي وي كارت چيزي ضبط كنم تصوير سبز مي شه و وقتي هم كه ركورد مي شه تصوير خوب نشون مي ده
كارت تي وي من snazzi*pvr همچنين بايد بگم كه اين مشكل جديدا برام ايجاد شده

msseng
29-01-2008, 15:36
معرفی یک نرم افزار کپچر:

!WinDVR® 3 نام برنامه ای بسيار قوی و حرفه ای از شرکت InterVideo ميباشه که توسط اون ميتونيد هر کاری که دوست دارين با تلويزيونی که از کامپيوتر ساختيد انجام بدين! ميتونيد تمامی برنامه های مورد علاقتون رو با کيفيت بالا ضبط کنيد و هنگام بيکاری تماشا کنيد. خود برنامه چند سرور اصلی در اروپا و امريکا رو معرفی ميکنه که راهنمايی لازم رو در مورد تمام برنامه های شبکه ها ميده !همچنين دارای يک کنترل حرفه ای هست که توانايی هايی بيشتر از يک کنترل عادی تلويزيون هم به ما ميده. همچنين ميتونيد توسط اين برنامه کانال هايی که دوست نداريد پخش بشه رو Lock و غير قابل دسترسی کنيد!!! ميتونه به آسونی به شبکه ی پيام نما يا همون TeleText متصل بشه و اطلاعات اون شبکه رو هم به شما بده. مجهز به يک تايمر برای زمان ضبط و پخش و يک جدول مديريت و برنامه ريزی برای مديريت وظايف و همچنين توانايی عکس گيری از تلويزيون هست!در مورد ضبط فايلها از TV هم توانايی های زيادی و فرمتهای خروجی بسياری داره و ميتونيد اونها رو به صورت DV و VCD و SVCD و DVD در بياره! قابليت پخش 16 تصوير همزمان از 16 کانال مختلف رو داره !! قابليت بسيار جالبی در Replay داره که مثلا صحنه ای رو که از دست داديد رو ميتونيد دوباره مشاهده کنيد! کيفيت رنگ تصوير بالا هستش و از کيفيت صوتی خوبی هم برخورداره که سبب ميشه تصوير صاف و شفاف و واضحی براتون پخش بشه! کيفيت پخش و ضبط تصاوير با شماست ميتونيد بالا ببريد يا پايين بياوريد( از نظر حجم تغيير ميکنند).علاوه بر موارد فوق ، به كمك اين برنامه ميتونيد فيلم هاي VHS رو به CD يا DVD تبديل كنيد !!!

برگرفته از سایت samsarayan.blogfa.com

msseng
29-01-2008, 15:38
معرفی یک نرم افزار کپچر:

!WinDVR® 3 نام برنامه ای بسيار قوی و حرفه ای از شرکت InterVideo ميباشه که توسط اون ميتونيد هر کاری که دوست دارين با تلويزيونی که از کامپيوتر ساختيد انجام بدين! ميتونيد تمامی برنامه های مورد علاقتون رو با کيفيت بالا ضبط کنيد و هنگام بيکاری تماشا کنيد. خود برنامه چند سرور اصلی در اروپا و امريکا رو معرفی ميکنه که راهنمايی لازم رو در مورد تمام برنامه های شبکه ها ميده !همچنين دارای يک کنترل حرفه ای هست که توانايی هايی بيشتر از يک کنترل عادی تلويزيون هم به ما ميده. همچنين ميتونيد توسط اين برنامه کانال هايی که دوست نداريد پخش بشه رو Lock و غير قابل دسترسی کنيد!!! ميتونه به آسونی به شبکه ی پيام نما يا همون TeleText متصل بشه و اطلاعات اون شبکه رو هم به شما بده. مجهز به يک تايمر برای زمان ضبط و پخش و يک جدول مديريت و برنامه ريزی برای مديريت وظايف و همچنين توانايی عکس گيری از تلويزيون هست!
در مورد ضبط فايلها از TV هم توانايی های زيادی و فرمتهای خروجی بسياری داره و ميتونيد اونها رو به صورت DV و VCD و SVCD و DVD در بياره! قابليت پخش 16 تصوير همزمان از 16 کانال مختلف رو داره !!
قابليت بسيار جالبی در Replay داره که مثلا صحنه ای رو که از دست داديد رو ميتونيد دوباره مشاهده کنيد! کيفيت رنگ تصوير بالا هستش و از کيفيت صوتی خوبی هم برخورداره که سبب ميشه تصوير صاف و شفاف و واضحی براتون پخش بشه! کيفيت پخش و ضبط تصاوير با شماست ميتونيد بالا ببريد يا پايين بياوريد( از نظر حجم تغيير ميکنند).علاوه بر موارد فوق ، به كمك اين برنامه ميتونيد فيلم هاي VHS رو به CD يا DVD تبديل كنيد !!!

برگرفته از وبلاگ samsarayan.blogfa.com

Benygh
29-01-2008, 16:01
به نظر من استفاده از Ulead و نرم افزار های دیگه بهتر باشند چون این نرم افزار با ویستا و ... مشکل داره ...

msseng
02-02-2008, 08:55
به نظر من استفاده از Ulead و نرم افزار های دیگه بهتر باشند چون این نرم افزار با ویستا و ... مشکل داره ...

شاید حق با شما باشه...
ولی بعضی مواقع سرعت اجرای برنامه، سرعت دسترسی به اجزا و راحتی استفاده ممکنه که ارجحیت داشته باشه...

keshish
21-02-2008, 10:03
سلام به همه دوستان
من چند روزه یه کارت تی وی خریدم به نام SMI tv@anywhere.می تونم با این کارت برنامه های آنتن ماهواره رو روی کامپیوتر ضبط کنم؟چه طور ارتباط ----- رو با کامپیوتر ارتباط بدم؟
در ضمن من آنتن تلویزین رو به کارت زدم و ایران رو انتخاب کردم و سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکرد.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

shayanboy2
07-02-2012, 13:47
دوستان کمکم کنید تا ویدیو رو به کارت کپچر وصل کنم....کارت من یه جای فیش زرد رنگ و یه audio in و یه audio put داره...ویدیوم هم یه ورودی و خروجی صدا و یه ورودی و خروجی تصویر داره....تصویر به رنگ زرد و صدا به رنگ سفید....چه طور میتونم وصلش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟