PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری توی فتوشاپ و فری هند فارسی بنویسم؟ (فوری)

sama_65
30-12-2007, 21:56
سلام دوستان
من نرم افزار فارسی ساز "مریم" رو نصب کردم و سیستمم هم زبان فارسی داره اما نمی تونم توی فتوشاپ و فری هند فارسی بنویسم.
زودتر به دادم برسید 0(تاکیدم بیشتر روی فری هند هست)

saviss
30-12-2007, 22:31
سلام دوستان
من نرم افزار فارسی ساز "مریم" رو نصب کردم و سیستمم هم زبان فارسی داره اما نمی تونم توی فتوشاپ و فری هند فارسی بنویسم.
زودتر به دادم برسید 0(تاکیدم بیشتر روی فری هند هست)
توی فری هندبه دردت میخوره؟
من "فارسی سازمریم" رو اوریژنال دارم....
اگه فایل HELP "مریم"رو آپ کنم برات ..میتونی بازش کنی؟؟1.5مگه
============

• برنامه تایپ آینه‌ای ابزاری است جهت درج مستقیم و پاراگراف بندی فارسی در برنامه‌هایی نظیر: FreeHand، Photoshop، PageMaker، InDesign، Flash، QuarkXpress، Illustrator. روش کار برنامه به این نحو است که در برنامه‌های مقصد یک کادر متنی ایجاد می‌کنید. آن را به صورت افقی معکوس می‌کیند (آینه‌ای). برای قلم‌های فارسی از قلمهایی که با RHMS شروع می‌شوند و بری قلمهای لاتین از قلمهایی که با RLH شروع می‌شوند، استفاده کنید. برنامه را با زدن کلید میانبور فعال و شروع به تایپ فارسی کنید.
• استفاده در QuarkXPress (نسخه 6 به بالا):
ابتدا برنامه تایپ آینه ای (Maryam Mirror Type) را اجرا کنید. برنامه پس از اجرا در قسمت System tray قرار می گیرد.

قبل از شروع تایپ در پنجره Measurement روی دکمه Flip Horizontal کلیک کنید تا برنامه در حالت تایپ آینه‌ای قرار گیرد. حال کلید میانبُر برنامه (در حالت پیش‌فرض F11) را بزنید.

برای شروع تایپ نیازی به انتخاب قلم نیست و قلم RHMSAban به طور خودکار انتخاب می‌شود. برای تغییر قلم فارسی روی آیکون برنامه در قسمت System Tray کلیک سمت راست نموده گزینه Settings را انتخاب نمایید. در بخش Fonts قلم مورد نظر را انتخاب نمایید.
برای تایپ انگلیسی کلید میانبر سوییچ به حالت انگلیسی را بزنید (در حالت پیش فرض Scroll Lock). در این حالت نیز قلم انگلیسی به طور خودکار انتخاب می‌گردد. برای تغییر قلم انگلیسی پنجره تنظیمات "QuarkXPress Options" را باز کنید. در بخش Fonts قلم مورد نظر را انتخاب نمایید.
به منظور غیر فعال نمودن ویژگی تغییر خودکار قلم، پنجره تنظیمات Settings را باز کنید. گزینه "Automatic switch font" را غیر فعال کنید. در این حال قبل از شروع تایپ فارسی می‌بایست یکی از قلمهایی را که با پیشوند RHMS آغاز می‌گردد، انتخاب نمایید. همچنین برای تایپ انگلیسی از قلمهایی که با پیشوند RLH آغاز می‌شوند استفاده کنید.

برای تغییر کلید میانبر سوییچ به حالت انگلیسی، مطابق تصویر در قسمت "Shortcut to switch English mode" کلید میانبر مورد نظر را بزنید.
برای انتقال متن به برنامه Word یا سایر برنامه های Office و برنامه هایی که از استاندارد Unicode پشتیبانی می کنند مطابق شکل گزینه Copy As Arabic Windows را انتخاب نمایید.

برای وارد کردن متون Unicode (متونی که در برنامه Word یا سایر برنامه های Office تایپ شده) به داخل برنامه QuarkXPress ، ابتدا متن مورد نظر را کپی کنید (با زدن کلید های Ctrl+Insert)، سپس گزینه Paste As Parwin را انتخاب نمایید.
• استفاده در Photoshop:
روی ابزار Horizontal Type Tool کلیک کنید (و یا کلید T را بزنید) و یک کادر متنی ایجاد کنید. حال روی دکمه Commit کلیک کنید. چنانچه این دکمه روی پنجره ابزار نبود روی layer مربوطه در پنجره layers کلیک کنید

حال گزینه Flip Horizontal را از منوی زیر انتخاب کنید:

Edit > Transform > Flip Horizontal
مجددا روی layer مربوطه دو بار کلیک کنید (Double click) تا کادر متنی در حالت ویرایش قرار گیرد. یک قلم مناسب برای تایپ آینه ای (مثل RHMSAban) انتخاب کنید و کلید میانبر برنامه (F11) را بزنید.
برای تایپ انگلیسی کلید میانبر سوییچ به حالت انگلیسی را بزنید (در حالت پیش فرض Scroll Lock). قبل از تایپ متن انگلیسی، قلم مناسب را انتخاب نمایید.
برای تبدیل متن از استاندارد Unicode به Parwin Mirror و بالعکس، ابتدا متن مورد نظر را کپی نموده سپس روی آیکون برنامه کلیک سمت راست کنید و از منوی Convert گزینه های Clipboard To Parwin Mirror و Clipboard To Windows را انتخاب کنید.
• استفاده در Adobe Illustrator:
ابزار نوشتن را انتخاب کنید (Type Tool) و یک کادر متنی بکشید. پنجره Transform Each را از منوی زیر باز کنید:

Object > Transform > Transform Each
گزینه ReflectX را علامت بزنید:

روی دکمه OK کلیک کنید. یک قلم مناسب برای تایپ آینه ای (مثل RHMSAban) انتخاب کنید و کلید میانبر برنامه (F11) را بزنید.
برای تایپ انگلیسی کلید میانبر سوییچ به حالت انگلیسی را بزنید (در حالت پیش فرض Scroll Lock). قبل از تایپ متن انگلیسی، قلم مناسب را انتخاب نمایید.

• استفاده در FreeHand:
ابزار نوشتن را انتخاب کنید (Text) و یک کادر متنی بکشید. پنجره Align and Transform را از منوی زیر باز کنید:

Modify > Transform > Reflect
عدد 90 را در قسمت Reflect axis وارد کنید و روی دکمه Reflect کلیک کنید. یک قلم مناسب برای تایپ آینه ای (مثل RHMSAban) انتخاب کنید و کلید میانبر برنامه (F11) را بزنید.

چنانچه از FreeHand MX استفاده می‌کنید قلم فارسی و یا انگلیسی در هنگام فعال سازی برنامه و یا سوییچ به حالت انگلیسی، به طور خودکار انتخاب می‌گردد.
برای تایپ انگلیسی کلید میانبر "سوییچ به حالت انگلیسی" را بزنید (در حالت پیش فرض Scroll Lock).در این حالت نیز قلم انگلیسی به طور خودکار انتخاب می‌گردد. برای تغییر قلم انگلیسی روی آیکون برنامه در قسمت System Tray کلیک سمت راست نموده گزینه Settings را انتخاب نمایید. در بخش Fonts قلم مورد نظر را انتخاب نمایید.

======
ضمنا من ازکورل استفاده می کنم..
راحت ترم:31:

sama_65
31-12-2007, 10:00
میشه برام بذارینش
ممنون میشم. خیلی عجله دارم

sama_65
31-12-2007, 10:13
من Freehand MX 2004 رو نصب کردم.
فارسی رو اینطوری میزنه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چی کار کنم؟ حتمنم باید فری هند باشه، چون طرحم رو با اون زدم

Saeed kmss-D
31-12-2007, 10:15
سلام... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا يه تاپيك اينجا زدي ، يكي تو فتوشاپ؟؟
پست بالايي رو ويرايش كن و عك رو به صورت لينك بزار، خيلي بزرگه!
ممنون ساويز جان بابت توضيحات.

موفق باشي♥♥♥

hamidma
20-01-2008, 01:01
خوب شما اول باید متن فارسی رو در مریم بنویسید و بعد کپی کنید و بعد در فوتوشاپ و هر نرم افزار دیگه text رو انتخاب کنید وبعد متن رو paste کنید وبعد فونت اون نوشته رو باید از سری فونتهایی که با f شروع می شوند بگذارید مثلا f arshia.

Mishel
14-03-2008, 22:02
اگه فتوشاپت نسخه me باشه بدون هيچ مشكلي مي توني توش بدون فارسي ساز مثل مريم يا هر چيز ديگه فارسي بنويسي. ولي فري هند رو چيزي در موردش نمي دونم چون منم از كرل دراو استفاده مي كنم.