PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با sata

stam
30-12-2007, 18:50
سلام
من یه هارد 250 ساتا از نوع maxtor گرفتم وقتی وصلش میکنم اولش که کامپیوتر روشن می شه اسمشو مینویسه ولی وقتی میرم واسه نصب ویندوز بعد از لود فایلها مینویسه که هیچ هارد دیسکی روی سیستم شما یافت نشد

درضمن مادربوردم msi neo ptv8 هستش زیاد جدید نیست اما 2 تا جای ساتا داره جاهاشم عوض کردم ولی باز چیزی درست نشد اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم

chaos theory
30-12-2007, 19:25
شاید مشکل از رم باشه.

chaos theory
30-12-2007, 19:26
با یه رم دیگه امتحان کنید.

stam
30-12-2007, 19:32
خودم یه هارد ide دارم با اون امتحان میکنم هیچ مشکلی نیست هارد رو میشناسه ویندوز هم نصب میشه ولی روی ساتا اینجوریه

stam
30-12-2007, 23:19
آقا تورو خدا یکی کمکم کنه بدجوری گیرکردم

javadshahvand
31-12-2007, 09:31
سلام
من یه هارد 250 ساتا از نوع maxtor گرفتم وقتی وصلش میکنم اولش که کامپیوتر روشن می شه اسمشو مینویسه ولی وقتی میرم واسه نصب ویندوز بعد از لود فایلها مینویسه که هیچ هارد دیسکی روی سیستم شما یافت نشد

درضمن مادربوردم msi neo ptv8 هستش زیاد جدید نیست اما 2 تا جای ساتا داره جاهاشم عوض کردم ولی باز چیزی درست نشد اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم

شما با استفاده از سی دی مادربرد بوت شده و دیسک رانداز راید درست کند و موقعه نصب ویندوز (همون ابتدا)کلید f6 را بزنید از طریق دیسکت بتواند هارد شما شناخته شود

stam
31-12-2007, 18:04
این سی دی مادربورد بوت شده و دیسکت راه انداز راید رو چطور میتونم تهیه کنم

قربون علی
01-01-2008, 00:59
[ B]javadshahvand[/B] این دوستمون راست میگه من این آپ شن هارو تو اتو ران برنامه گیگا دیدم یه برنامست اجراء میکنی برات یه دیسک بوت میسازه .خدا رو شکر چون مادر برد من ایسوزه تا حالا از این مشکلات نداشتم.

M.Z.Y
01-01-2008, 09:19
شما با استفاده از سی دی مادربرد بوت شده و دیسک رانداز راید درست کند و موقعه نصب ویندوز (همون ابتدا)کلید f6 را بزنید از طریق دیسکت بتواند هارد شما شناخته شود

سلام

کاملا حق با دوستمونه من هم این مشکل رو با سیستمم داشتم مشکل از هارد نیست مشکل از مادربورده که هارد رو به صورت پیش فرض نمشناسه و باید بهش بشناسونی در سی دی مادربود من یه فایل به نام raid قرار داره توی این پوشه یه فولدر به نام چیپ ست مادربوردم قرار داره و سپس فولدری به نام فلاپی من این فولدر رو به یه دیسکت منتقل می کنم و سپس موقع نصب در همون اول کار با زدن f6 وارد قسمت مربوطه میشم و با زدن s و انتخاب چیپ مادربورد و سپس اینتر هارد رو مادربورد میشناسونم.همین.

اگه کمک خواستی درخدمتیم و یا علی./

shahab_blaster
01-01-2008, 21:40
سلام
از طريق bios مادربوردت برو و قسمت پورت ها رو تغيير بده طوري كه هم ide رو ساپورت كنه هم sata رو

stam
02-01-2008, 22:06
سلام

کاملا حق با دوستمونه من هم این مشکل رو با سیستمم داشتم مشکل از هارد نیست مشکل از مادربورده که هارد رو به صورت پیش فرض نمشناسه و باید بهش بشناسونی در سی دی مادربود من یه فایل به نام raid قرار داره توی این پوشه یه فولدر به نام چیپ ست مادربوردم قرار داره و سپس فولدری به نام فلاپی من این فولدر رو به یه دیسکت منتقل می کنم و سپس موقع نصب در همون اول کار با زدن f6 وارد قسمت مربوطه میشم و با زدن s و انتخاب چیپ مادربورد و سپس اینتر هارد رو مادربورد میشناسونم.همین.

اگه کمک خواستی درخدمتیم و یا علی./
واقعا از کمکت ممنونم و البته دیگر دوستان از همین راهی که گفتین درستش کردم