PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فارسی ساز ویستا

GodFather009
30-12-2007, 00:45
سلام دوستان اگه ممکنه فارسی ساز ویستا رو بذارید نیاز دارم چون مال خودش گ چ پ ÷ نداره
مرسی

khatamifar
02-01-2008, 08:49
یعنی نداره ویستا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
کسی چیزی نمی دونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

پرسپوليس
08-01-2008, 23:41
کسی نداره
بذارید لطفا

honeyos
13-01-2008, 16:35
ویستا بخش فونت persian هست که فارسی می شه

golmohammadi
21-01-2008, 11:45
ويندوز ويستا خودش زبان فارسي داره
اما موقع انتخاب زبانها دنبال فارسي نگرد بلكه Persian را بگرد
ولي مشكل حروف گچپژ با اين برنامه اي كه معرفي ميكنم حل ميشه
تو همه ويندوزهاي مشكل جابجايي اين جروف وجود داره
اين برنامه مشكل جابجايي حروف گچپژ را هم در Vista و هم در XP حل ميكنه
لينك دانلود :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mohsen.yp
26-01-2008, 03:29
می تونید برید اینجا

پرسپوليس
27-01-2008, 01:24
مرسی گل محمدی جان مسکل من هم پچ پز بود

shahramcat
29-01-2008, 02:27
ويندوز ويستا خودش زبان فارسي داره
اما موقع انتخاب زبانها دنبال فارسي نگرد بلكه Persian را بگرد
ولي مشكل حروف گچپژ با اين برنامه اي كه معرفي ميكنم حل ميشه
تو همه ويندوزهاي مشكل جابجايي اين جروف وجود داره
اين برنامه مشكل جابجايي حروف گچپژ را هم در Vista و هم در XP حل ميكنه
لينك دانلود :

آقا مثله اینکه این با ویستا سازگار نیست ؟ چیزه دیگه نداری

modernamir
30-01-2008, 11:56
اگر از ويندوز ويستاي 64 بيتي استفاده مي كنيد، به هيچ وجه از نرم افزارهايي كه فايلهاي سيستمي رو عوض مي‌كنند استفاده نكنيد چون همون فارسي عادي كه داشتيد رو از دست مي‌ديديد، مي‌تونيد در اين حالت اگر واقعاً به جابجا شدن حروف نياز داريد از نرم افزار traylayout استفاده كنيد (من از ----------- دانلودش كرده م) كه وقتي در حال اجرا باشه صفحه كليد تغيير مي‌كنه و وقتي كه بسته بشه همه چيز عادي مي‌شه.

shahramcat
31-01-2008, 03:17
اگر از ويندوز ويستاي 64 بيتي استفاده مي كنيد، به هيچ وجه از نرم افزارهايي كه فايلهاي سيستمي رو عوض مي‌كنند استفاده نكنيد چون همون فارسي عادي كه داشتيد رو از دست مي‌ديديد، مي‌تونيد در اين حالت اگر واقعاً به جابجا شدن حروف نياز داريد از نرم افزار traylayout استفاده كنيد (من از ----------- دانلودش كرده م) كه وقتي در حال اجرا باشه صفحه كليد تغيير مي‌كنه و وقتي كه بسته بشه همه چيز عادي مي‌شه.

از کجا خوب ؟

M a r y a m
31-01-2008, 11:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
برای فارسی نویسی درست در ویستا که علاوه بر پژگچ حروف ی و ک هم فارسی باشن (یعنی زیر ی دو نقطه نباشه و توی ک هم حمزه عربی نداشته باشه) از این برنامه کم حجم استفاده کنید:

دانلود فایل ستاپ:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود فایلهای سیستمی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوضیح: فایلهای سیستمی رو توی یه پوشه به نام i386 ذخیره کنید بعد این پوشه رو به همراه فایل ستاپ توی یه پوشه دیگه به نام KBDFAGNF (همه حروف بزرگ) ذخیره کنید بعد فایل ستاپ رو اجرا کنید و وقتی نصب شد به ترتیب زیر عمل کنید:
(در ضمن مجموعه بالا رو هم یه جایی غیر از درایو ویندوز ذخیره کنید که برای هر با نصب ویندوز ازش استفاده کنید)

Control Panel > Regional and Language options > Keyboards and languages > Change keyboards > General > Add

بعد از پنجره باز شده بگردید دنبال Persian و اون + کنارش رو باز کنید و توی چک باکس:

Farsi (Gostaresh Negar Layout-Persian ya and kaf)k

علامت بزنید و بعد اوکی کنید.
حالا تو پنجره قبلیه اگه ببینید کیبورد فارسی هم اضافه شده که هم پژ گچ سر جاشه هم یا و کاف رو فارسی می زنه نه عربی.
احتمالا باید الان توی تسک بار هم دکمه تعویض زبان باشه اگه نبود یه ریست هم بکنید سیستم رو.

modernamir
31-01-2008, 22:14
از کجا خوب ؟

من آدرسو نوشته بودم، اما مثل اينكه طبق قوانين سايت نميشه به سايتهاي ديگر ايراني‌ آدرس داد. به خاطر همين از اينجا آپلود كردم:

modernamir
31-01-2008, 22:16
مزيت اين نرم افزار اينه كه چيزي توي فايلهاي سيستمي ويندوز دستكاري نمي‌كنه و وقتي كه برنامه بسته بشه خودبه خود حالت تايپ عادي ويستا بر مي گرده، به همين خاطر توي نسخه 64 بيتي كار مي‌كنه، باز هم مي‌گم خيلي از فارسي سازها باعث مي‌شوند كه ويندوز 64 بيتي كاملاً فارسيشو از دست بده (اين بلا سر خودم هم اومده، به خاطر همين خيلي مي‌ترسم).

golmohammadi
19-02-2008, 01:07
اره کاملا تائید میشه
من 32 بیتی داشتم و هیچ مشکلی نداشتم
الان 64 بیتی دارم با نصب برنام های دیگه اصلا زبان فارسی از بین رفته
و من اینو بعدا متوجا شدم
بعد از 2 بار نصب ویندوز

golmohammadi
19-02-2008, 01:13
راست اون فایل ستاپ تو ویندوز من نصب نشد دللی چیه ؟
این ارور را داد :
Error reading from file : h:\KBDFAGNF\i386\i386\KBDFAGNF.dll. Verify that the file exist and that you can access it.

M a r y a m
23-02-2008, 23:22
راست اون فایل ستاپ تو ویندوز من نصب نشد دللی چیه ؟
این ارور را داد :
Error reading from file : h:\KBDFAGNF\i386\i386\KBDFAGNF.dll. Verify that the file exist and that you can access it.

اول این که شما اونطوری که گفتم فایلای سیستمی رو تو پوشه جدا به نامی که گفتم گذاشتین؟ بعد اون پوشه رو با فایل ستاپ تو یه پوشه دیگه گذاشتین بعد اجرا کنین؟
مثل همون توضیحی که داده بودم عمل کنین. حتما باید بشه چون خودمم از همون استفاده می کنم.
اگه نشد حتما رو ویستای 64 کار نمی کنه چون ویستای من 32 هست.

sroozbehi
15-09-2009, 09:39
حالا اگر کسي از ساير برنامه ها استفاده کرد و فارسي اش پريد بايد چکا رکند؟ من اين مشکل را دارم.