PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش: پیدا کردن درایورهای سخت افزاری ویندوز برای لپ تاپ

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

REGISTERED USER
28-12-2007, 23:25
با سلام ، از همه دوستان دعوت می شود که قبل از مطالعه این تاپیک ، از روش زیر استفاده کنند که جدیدا مطرح و آموزش داده شده و توسط H@mid-Vista عزیز نیز ساپورت خواهد شد ... این روش بسیار ساده ولی دقیق بوده و برای تمامی نوت بوک های قدیم و جدید نیز قابل استفاده می باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان ، برای دانلود درایورهای برندهای مختلف از لینک های زیر استفاده کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این آدرس می توانید با وارد کردن شماره سرویس تگ که در قسمت زیرین لپ تاپ شماست ( Choose by Service Tag ) و یا با استفاده از پنجره های جانبی ( Choose a Model ) در بخش Laptops مدل لپ تاپ خود را انتخاب کنید و درایورهای XP و Vista هر کدام را دانلود کنید ... به بخش تطابق سیستم عامل یا compatibility دقت کنید :

سایت اصلی ساپورت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بخش درایورها و نرم افزارهای نوت بوک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای ورود به بخش دانلود درایورهای نوت بوک های سونی میتوانید از سایت اصلی و رسمی eSupport سونی استفاده کنید :

esupport.sony ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پیشنهاد میشه از بخش Option 3: SELECT IT و در قسمت مورد نظر علاوه بر سرچ مدل نوت بوک، به کشور سفارش دهنده هم دقت کنید چون ممکنه مدلها روی بعضی کشورهای عرضه شوند نه فقط USA

دقت کنید که تنها برنامه ها و درایورهای اوریجینال در این سایت هستند و برای دستری به درایورهای دانگرید شده برای XP میتوانید به سایت سونی آسیا رجوع کنید :

Sony Asia Pacific ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تایپ کردن بخشی از مدل مثلا اگر SZ 740 دارید تایپ کنید در فیلد Search Model : VGN-SZ و کمی بایستید تا پنجره ای باز شود و با انتخاب مدلی که حرف اولش مطابق یا بالاتر از مدل شما باشد وارد بخش دانلود و درایور های ارائه شده XP این مدلها را دانلود و استفاده کنید ... و چون سری تولیدی یکی هست مشکلی نحواهید داشت چون برای تمامی بخش ها Windows XP Downgrade Drivers and Applications for فعال است

و یا می توانید درایورهای جامع دانگرید شده برای سری های کلی رو در این قسمت ببنید البته کمی قدیمی هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پس مشکلی با هیچ سری ندارید برای دانلود درایورهای XP لپ تاپ های سونی

برای لپ تاپ های ایسر میتوانید به ادرس های زیر بروید ( مدل و سری رو درست انتخاب کنید در بخش Acer Notebooks ) :

Driver Downloads ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در قسمت زیر میتونید به راحتی همانند گشتن توی هارد تمامی فایلها را انتخاب و دانلود کنید برای هر لپ تاپی که خواستید :
FTP server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در بخش زیر نیز میتوانید ابزارهای اضافه همانند acer empowering techhnology و ابزارهای سیستمی و سکوریتی را دانلود کنید :

Utility Downloads ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای لپ تاپ های شرکت HP میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

نوت بوک های سری DV Pavilion و compaq و سری های قدیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لپ تاپ های تبلت (Table PC ) سری TC و TR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس از ورود به لینک های فوق ، سری نوت بوک مثلا HP Pavilion Notebook PCs را انتخاب میکنیم که شامل همه سری های pavilion می شود

سپس سری تولیدی که حرف اولش مد نظر هست انتخاب کنید مثلا نوت بوک ما HP Pavilion dv6880 Entertainment Notebook PC هست و بعد آن به پسوند مدل دقت شود پس وارد HP Pavilion dv6000 Entertainment Notebook PC series می شویم و میریم لیست رو می گردیم تا پیداش کنیم (اگر سری رو نمیدونید ee یا ea را انتخاب کنید)

سپس به بخش Software & Driver downloads میریم ، سیستم عامل مورد نظرمان را انتخاب کرده برای مثال Microsoft Windows XP و دانلود میکنیم

نکته : اگر شما درایورهای ویندوز XP سیستم را نیاز داشتید ولی هیچ درایوری موجود نبود ، باید در سیستم های قدیمی تر آن سری بدنبال درایورها باشید مثلا سری 6000 نوت بوک های قدیمی را بگردید و ببینید که کدام یک درایور XP دارند ... می توانید از این درایورها استفاده کنید چون سری تولیدی مشابه است و اغلب چیپست ها و کنترلرهای سخت افزاری مشترک هستند. راه دیگر استفاده از سری های مرجه مثلا برای لپ تاپ 6880 استفاده از HP pavilion DV6000 CTO هست. راه دیگر استفاده از سرویس FTP (ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq) سایت HP هست که البته کارکردن باهاش جدا مشکله چون هیچ توضیحی برای فایلی ندارد!

و راه آخر رجوع به سایت سازندگان هست که در ادامه مطلب توضیح خواهم داد

به هرحال سونی و اچ پی در دانگرید کردن مشکل دارند و پیدا کردن درایورهای آنها بسیار سخت است ... کمی تلاش و استفاده از دکتر گوگل به شما کمک زیادی میکند

خوب رسیدیم به برند توشیبا ... لینک زیر سایت رسمی دانلود درایورهای نوت بوک های توشیبا هست یعنی میتونید تمام درایورهای رسمی رو در این قسمت ببنید (اوریجینال و پچ های آپدیت نرم افزارهای سیستم):

این سایت توسط اروپا ساپورت میشود :

Toshiba Support & Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دقت کنید که در لینک فوق شما میتونید با انتخاب مدلهای قدیمی تر یا تعویض OS و سیستم عامل درایورهای XP همان مدل یا سری مشابه را دانلود کنید

همچنین سایر سورس ها :

Toshiba Canada support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که درایورهای XP و ویستای خوبی رو ارائه میده و :

Toshiba USA support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توجه کنید که حتما باید در انتخاب مدل و سری تولیدی در لیست دقیق عمل کنید تا درایورهای صحیح رو به شما تحویل دهد.

با کمی سرچ و دقت درایور مورد نظر خود را راحت پیدا می کنید

برند ایسوز یکی از بهترین ساپورت های نرم افزاری رو داره بطوریکه شما میتونید تمامی درایورهای اوریجینال و دانگرید را از سایت رسمی اش با انتخاب مدل مورد نظر و سری تولیدی دانلود و استفاده کنید

Asus Product support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
____

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برندهای IBM از لپ تاپ های فوق العاده قوی با ساپورت خوب هستند. از مزایای ساپورت این سایت ، این هست که IBM lenovo حتی درایورهای دانگرید شده و یا ویندوز دانگرید شده هم به طور کامل در اختیار شما قرار میده که امتیاز خوبی هست !

برای اینکه IBM محصولات نوت بوک و لپ تاپ خود را با همکاری شرکت چینی lenovo می سازد ، از این سایت باید درایورها را پیدا کنید :

lenovo Downloads and drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ages%2FbrowseByProductLandingPage.vm&sitestyle=lenovo&brandind=10&validate=true)

کافیست در بخش Brand:* نوع notebook & handhels را انتخاب و در بخش پایین ، Family:* ، سری تولیدی لپ تاپ را انتخاب کنید مثلا thinkpad T61 و سپس مدل که زیر لپ تاپ نوشته شده و بعد از آن نوع سیستم عامل در بخش Operating system: تا بتونید به درایورها و آخرین آپدیت ها به راحتی دسترسی داشته باشید

____

خوب ، این برای برندهای مهم و پرطرفدار در ایران بود ... امیدوارم از این موضوع استفاده کنید

اگر در مورد برندی دیگر سوال دارید میتوانید مطرح کنید ان شالله با هم حلش میکنیم

________ توصیه میکنم اول برنامه EVEREST Ultimate Edition رو دانلود و نصب کنید تا بتونید مشخصات دقیق چیپست رو بگیرید.

مشکل بعدی اینه که ممکنه درایوری رو دانلود کرده باشید ولی متاسفانه راه اندازی نشه و به لپ تاپ شما نخوره. پیشنهاد میکنم با رجوع به سایت های سازنده قطعات و چیپست ها جدیدترین درایورها را از خود این سایت ها تهیه و نصب کنید.

1- درایور SM bus driver که اغلب نصب نمیشه ، مربوط به چیپست اینتل و کنترلرهای اون میشه ... با تایپ نوع چیپست و تکنولوژی به کار رفته مثلا intel 965 و دانستن مدل دقیق سی پی یویی که این چیپست رو کنترلر رو داره، در بخش جستجو یا در بخش chipset بخش Laptop Chipsets سایت زیر اون رو جستجو و دانلود کنید :

download center intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- کارت گرافیک اینتل که شامل intel X3100 یا گرافیک integrated مربوطه میشه که باید با توجه به نوع چیپست و مشخصات دقیق سیستم آن را هم از سایت اینتل بخش Graphics زیر بخش
Laptop graphics controllers دانلود کنید . همچنین میتونید درایور جامع اش رو که یک فایل حجیم هست دانلود و نصب کنید که همه مدلهای روز رو ساپورت میکنه :

download center intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- کارت گرافیک Nvidia که به راحتی با رجوع به یکی از دو سایت زیر میتونید اون رو دانلود و نصب کنید. یعنی درایورهای جامع رو بگیرید و نصب کنید :

Nvidia Drivers - Graphic card ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فقط دقت کنید که گرافیک لپ تاپ شما از نوع M یا mobile و Go هست یعنی حالت دوم : Geforce M/Go
این سایت هم سایت معروفی هست که تقریبا همه مدلها رو داره :

laptopvideo2go ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4- کارت گرافیک ATI به راحتی و با رجوع به سایت زیر مدل یا درایور ATI Catalyst™ جامع رو دریافت و نصب کنید برای گرافیک ATI MOBILITY RADEON :

5- کارت شبکه مشکل بعدی شماست . کارت های شبکه از سه نوع هستند : intel و Broadcom که بیسیم هستند یعنی Wireless و intel و marvell Yukon که Ethernet یا شبکه LAN هستند. به راحتی از سایت های زیر دانلود کنید :

سایت downloadcenter.intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخش Ethernet Components برای شبکه محلی LAN و بخش Wireless برای چیپست های Wifi ... اگر مدل دقیق چیپست رو نمیدونید از برنامه هایی نظیر everest pro که مشخصات چیپست سیستم رو به شما میدهند استفاده کنید.

سایت broadcom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای درایورهای Ethernet NICs و Wireless LAN مربوطه ... از بخش support اقدام کنید

سایت Marvell Yukon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که درایورهای Ethernet رو از آن میتونید دانلود کنید

سایت Realtek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که می تونید درایورهای شبکه lan ethernet با توجه به نوع چیپست Realtek RTL استفاده شده

6- مشکل بعدی درایور صدا هست ... صدا لپ تاپ شما احتمالا از مدلهای جدید High definition هست و به درایور Microsoft UAA Buss Driver for High Definition Audio قبل از هرچیز احتیاج دارید. پس برید اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و این آپدیت رو دانلود و روی XP نصب کنید تا بتونید از درایورهای بعدی استفاده کنید

کارت صدای لپ تاپ شما اگر اختصاصی مثل acer sound system نباشد ، اگر با یک نرم افزار مشخصات دقیق بگیرید یا realtek HD audio یا realtek AC'97 یا Sigmatel High definition هست ... از سایت های زیر میتونید درایورهای مورد نیاز را دانلود کنید و بعد از نصب آپدیت ذکر شده ، این درایورها را نصب کنید:

دانلود درایور Realtek با توجه به نوع چیپست استفاده شده و همچنین دانلود codec HD مورد نیاز : Realtek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود درایور Sigmatel که اغلب توی لپ تاپ سونی و توشیبا و اچ پی استفاده میشه : SigmaTel Sound Card Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همچنین ممکنه در ویستا یا XP SP2 به کدک جدید این سخت افزار نیاز پیدا کنید که با سرچ SigmaTel High Definition Audio CODEC Driver در اینترنت جدیدترین کدم ورژن 5.10 به بالا را دانلود کنید تا بتونید کارت صدا رو راه اندازی کنید

7- مشکل بعد ، بلوتوث و مموری ریدر هست ... دو تا از معروف ترین سایت های سازنده این چیپست ها :

سازنده معروف چیپست های کنترلر مموری ریدر ها که برای سونی و دل و اچ پی و ایسر و ... کار میکنه : Texas Instruments ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که به نام Integrated FlashMedia Controller معرفه ! درایورهای این سری رو هم از اینترنت با یک سرچ ساده و هم از سایت بالا در بیارید. ممکنه به درایور Cardbus Controller هم نیاز پیدا کنید که توی همین سایت با نام Texas Instruments PCIxx21/x515 Cardbus Controller هست.

Widcomm از Broadcom سازنده معروف internal Bluetooth device هست. برای راه اندازی بعضی بلوتوث ها به برنامه Widcomm 5 software ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم نیاز دارید و قبل نصب درایور بلوتوث باید این برنامه رو استفاده کنید. هرچند ممکنه با این پیغام رو برو شوید

اما در همین هنگام باید بلوتوث رو سویچ و روشن کنید و همین لحظه اقدام به نصب بلوتوث کنید و بعد ادامه دهید

Bluetooth Technical Support - Broadcom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Bluetooth و سریهای معروف آن توسط Broadcom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای لپ تاپ ها دیگه مثل HP باید از HP Integrated Module with Bluetooth Wireless ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده کنید

8- مشکل بعد درایور Microsoft ACPI-Compliant System هست که بعد نصب XP SP2 بوجود میاد و به صورت چند error یا unknown device در بوت ویندوز و device manager شناسایی میشه. برای این کار به سایت سارنده لپ تاپ تون برید و از بخش درایور بخش Bios update جدیدترین ریورژن بایوس رو بگیرید و نصب کنید تا انشالله مشکل حل بشه. شیوه نصب رو از راهنمای فایل ببینید چون کار حساس و خطرناکی هست

همچنین اگر در لپ تاپ بخش Advanced setting for Plug and Play OS در بخش تنظیمات پاور و سیستم دارید حتما روی YES قرار بدید تا مشکلات و ارورهای بوت برطرف بشه و چک کنید که حتما در زیرشاخه POWER بخش ACPI APIC Support باید disable باشه. اگر این بخش ها وجود ندارند مجبورید ریورژن بایوس انجام بدید. یعنی ورژن بایوس را آپگرید یا دانگرید کنید که خود اون مشکلات جدی تر رو میاره !!!! انشالله مشکل حل خواهد شد.

9- مشکل بعد درایور مودم هست که ویندوزها با نام SoftV90 Data Fax Modem with SmartCP می شناسند . اگر احتمالا شناخته نشد از سایت conexant چون چیپ smart CP CXT دارند ( Conexant HDAUDIO) از خود سایت مربوطه دانلود و نصب کنید (توجه : ممکنه به آپدیت ویندوز یا پک های الحاقی نیاز باشه پس به توصیه های سایت سازنده دقت کنید):

Conexant HD Audio SoftV90 Data Fax Modem ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - از بخش Dial-Up Access Modems استفاده کنید

باقی درایورها رو احتمالا خود ویندوز ساپورت میکنه و نیازی به توضیح نیست... مهم این راه اندازها بود.

موفق باشید :11:

mahdi0127
29-12-2007, 05:28
آقا خیلی خیلی ممنون واقعا دمت گرم انشاالله جبران میکنم :) I Love Youuuuuuuuuuu

REGISTERED USER
29-12-2007, 13:38
خواهش میکنم

بزودی نحوه نصب ویندوز xp رو میزارم تا بعضی کاربران اینجا رو فروشگاه خصوصی و محل تبلیغات نکنند

یا علی

mahdi0127
29-12-2007, 13:53
ایوول داری کارت درسته:) اگه درایور ساتا را هم قرار بدی خیلی خوب میشه mooooooooooooch

mahdi0127
29-12-2007, 14:04
من آموزشتا تو بقیه پست ها هم می ذارم تا دوستان راحت تر دسترسی داشتع باشند:)

تهران
29-12-2007, 21:09
با اين كار لطف بزرگي ميكني و دست بعضي ها رو كوتاه

mahdi0127
14-01-2008, 18:16
آقا من دانلود کردم ولی کارت صدا و مودم و مموری ریدر کار نداد و اررور میده plz help meeee!!!!!!!!!

bestavin
20-01-2008, 11:30
سلام
من در مورد پیدا کردن درایور های vaio FZ140EO واقعا مشکل پیدا کردم و میخوام هر چه سریعتر از شر ویستا رها بشم اگه امکان داره کمکم کنید بی اندازه سپاسگزارم

rmsaaa
23-02-2008, 15:15
سلام دوستان من لپ تاپ مدل pcg-7v2l دارم درايورهاشو از كجا بگيرم؟ تو سايت سوني پيدا نكردم

محمدامين بابا
25-02-2008, 11:09
پيغام بعض لز برنامه هاي استارت اپ بلوك ميشود در ويندوز به چه معني است تازه پس از نصب ويندوز ويستا

محمدامين بابا
25-02-2008, 11:14
لطفا درايور مودم لب تاپ سوني وايواد365 را برام بفرستيد از كدوم سايت دانلود كنك

farshadjs
27-02-2008, 22:00
چرا این همه درد سر به خودتون میدید تو این ftp سرور که مال خود Vaio هستش تمام درایور ها و نرم افزارهای لازم واسه XP هر مدل هست. اگه فایل Zip رو بگیرید همش توش هست.

REGISTERED USER
28-02-2008, 18:58
عزیز من اینجا برای xp بحثه ... این لینک رو که همه دارند

~mohammad~
02-03-2008, 10:11
سلام
عرض ادب خدمت جناب رجیستر و دیگر دوستان...
من هم یک لپ تاپ fz290 گرفتم.توی setup دستگاه مادر برد رو fz290n زده البته.
بنده به کمک شما به راحتی هم سیستم ویستای ریکاور رو دارم هم xp sp2 و راحت هم بوت میشن.
مشکل فقط درایور صدا هست و راه انداز کلید ترکیبی Fn .
خواهش میکنم راهنمایی کنید.

REGISTERED USER
03-03-2008, 00:11
درایور ها را میتونی از اینجا دانلود کنی ... دوستمان لینکش رو گذاشت:

کل درایورها و راه اندازهای دکمه Fn:

reza637
06-03-2008, 23:53
با سلام
من یه لپ تاپ sony 7Z1L دارم که وقتی با سی دی xp بوت میکنم که روش ویندوز نصب کنم پیغام میده که هیچ هاردی روی سیستم نیست و نمیشه ایکس پی نصب کرد. توی setup هم هیچ گزینه ای نداره که بشه تغییر داد تا هاردو بشناسه. من چکار میتونم بکنم؟؟؟

REGISTERED USER
07-03-2008, 00:28
اینجا دوستان مفصلا توضیح دادند :

Stream
07-03-2008, 00:39
تاپیک مهم شد.

HamedLan
11-03-2008, 16:53
من يه نوت بوك Sony Vaio CR23G خريدم و روش ويندوز XP نصب كردم.در ضمن درايور نصب و اپليكيشن هاشم دانلود و نصب كردم ولي همچنان گرافيكم رو نميشناسه.
گرافيك من Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100 هست.كسي ميتونه كمكي كنه؟

REGISTERED USER
11-03-2008, 20:09
شما میتونی جدیدترین درایور ات رو از سایت خود اینتل دانلود کنی ... به لینک زیر مراجعه کن :

Intel x3100 Graphics Driver Update

This link is Vista Home Premium

XP Professional

در ضمن X3100 از همون سری 965 هست ... درایور مشترکه

kiuhnmgtrdcv
12-03-2008, 00:11
پشیمون شدم ویرایش کردمش!

kiuhnmgtrdcv
12-03-2008, 00:13
پشیمون شدم ویرایش کردمش!

REGISTERED USER
12-03-2008, 00:16
دوست عزیز این شکل پست دادن خلاف قانونه ... گزارش میدیم ها !!!

توی همون بخش گزاشتم

behzad_zeus
13-03-2008, 20:57
ba arze salam va tashakor az in ke dostan vaghteshono mizarano be soalaye afrady mesle man pasokh midan mikhastam az yeki az dostan khaheshi konam age etlaaty dar morede driverhaye FZ180E/B VAIO dare be bande bede.

نمی تونم درایورهای xp رو پیدا کنم.
کسی میتونه کمکم کنه؟
واقعا ممنونم.
VAIO FZ180E/B

siyanor
16-03-2008, 09:39
سلام

دوست عزيز براي شما

اميدوارم به دردت بخوره

aradsystem
16-03-2008, 20:02
لطف میکنین بگین من درایور xp مدل sony nr180e رو از کجا بگیرم؟

hamedazshiraz11
17-03-2008, 17:13
سلام دوستان:
من هم سری Nr سونی دارم.
مدل Nr120e دارم اما روی این لینک درایورهاش رو پیدا نکردم.
اگه میشه کمکم کنید.
با تشکر

kiuhnmgtrdcv
18-03-2008, 17:40
بخاطر اینکه رفقا گیج نشن سایت های مهم رو اینجا گذاشتم:10:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید================

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید==================

==================

================

REGISTERED USER
19-03-2008, 00:28
مرسی کار واقعا خوبی کردی

aradsystem
20-03-2008, 13:50
دوستان سلام
من مدل nr180e دارم. روش xp نصب کردم.
درایور هارو هم نصب کردم.
فقط کلید های fn s1 کار نمی کنه. باید چیکار کنم؟
با تشکر از شما.

danyal5212
23-03-2008, 01:25
:41:فوری - فوری لطفا اگه کسی درایور کارت گرافیکی ati rage mobility agp 8mg رو داره که برای لب تاپ nec هست روی سایت بذاره که خیلی لنگشم باتشکر فراوان از محبت شما دوستان گرامی

danyal5212
23-03-2008, 01:51
فوری - فوری لطفا اگه کسی درایور کارت گرافیکی ati rage mobility agp 8mg رو داره که برای لب تاپ nec هست روی سایت بذاره که خیلی لنگشم ضمنا سایتهای زیادی رو هم سرزدم ولی جوابی نگرفتم باتشکر فراوان از محبت شما دوستان گرامی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
23-03-2008, 10:45
مدل لپ تاپ شما چیه ؟ تا شما مدل لپ تاپ NEC خودت رو نگید درست نمیتونم کمکتون کنم

اما اگر گرافیک ات ATi Rage Mobility 8MB AGP VGA باشه :

اما اگر آخرین ورژن CATALYST رو برای نوت بوکت نصب کنی این گرافیک هم راه اندازی بشه چون درایور جامع هست :

REGISTERED USER
23-03-2008, 15:29
توی این لیست مدل گرافیکت هست ... بگرد و دانلود کن :

و

همچنین مدل مشابه versa SXi هم هست :

دکمه دانلود رو برای درایور اش بزن

بهر حال یکی از اینها حتما کار میده

danyal5212
23-03-2008, 15:33
مدل لپ تاپ من nec lavie c- lc700j/6 پنتیوم 3 هست و من درایور ویندوز 98 رو میخواستم

REGISTERED USER
23-03-2008, 15:43
درایورش رو که یه جا اختصاصی نمی دهند ... باید توی لینک های بالا که بهت دادم بگردی ... یا از درایورهای مشابه استفاده کنی

اما لینک ساپورت سابق این مدل های ژاپنی :

behrad70
24-03-2008, 15:13
سلام من لب تاب sony cr23g دارم می تونم از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید استفاده بکنم اگه میشه درایور های رو که باید دانلود کنم رو مشخص کنید ممنون

REGISTERED USER
24-03-2008, 23:52
این هم لینک برای شما :

قسمت اول یعنی OS Upgrade/Downgrade روی لینک Windows XP Downgrade Drivers and Applications for VGN-CR2 Series(Zip File) کلیک کن تا درایورهای دانگرید رو برای XP بگیری

Adel.p30
26-03-2008, 11:33
با سلام
اگه امکانش هست درایورهای کلید fn مدل fz240e
رو بگزارید ممنونم

REGISTERED USER
26-03-2008, 12:15
اینجا توضیح دادم

aria_electric_fars
26-03-2008, 21:35
سلام دوستان
من تمام درایورهای لپتاپ اصل و آکبند Sony VGN-CR240N رو می خواستم

با تشکر
بای

REGISTERED USER
26-03-2008, 23:44
درایورهای سری CR تقریبا مشترک هستند ... تست کن ببین :

aria_electric_fars
28-03-2008, 17:21
درایورهای سری CR تقریبا مشترک هستند ... تست کن ببین :

سلام دوست عزیز
ممنون من همه رو دانلود کردم ولی متاسفانه تنها و فقط صدا و مودم و وایرلس و گرافیک نصب شدند ولی هنوز که هنوزه نتونستم بلوتوث و دوربین لپتاپ و Hot key رو نصب کنم لطفا اگر ممکن هست برای لپتاپ سونی مدل VGN-CR240N یه زحمتی بکشید و یه خرده سریعتر بهم بدید تا نصب کنم البته با آموزش چون من برنامه بلوتوث رو دارم ولی می گه که بلوتوث رو روشن کنید ولی دکمه ای وجود نداره که روشن کنم در حالی که در ویندوز ویستا اولیه یک قسمت وجود داشت روی مای کامپیوتر به نام بلوتوث و همین طور یک قسمت برای دوربین که الان نه نصب می شه و نه وجود لطفا یه خرده سریعتر اون سه تا درایور رو به همراه آموزش زحمتش رو بکشید

با تشکر
بای

REGISTERED USER
29-03-2008, 09:49
دوست عزیز و سایر دوستان گرامی ...

من از این به بعد به پست هایی که چند جا تکرار بشوند اصلا جواب نمیدم ...

لطفا پست ها و سوالهایتان را متمرکز و در یک پست بگزارید

این چه وضعیتیه اینجاست ... اصلا منظم نیست این بخش ... هر شخصی چند تا تاپیک میزنه برای یک سوال تکراری و یا یک سوال رو 10 جا مطرح میکنه

یا حق

aria_electric_fars
29-03-2008, 12:26
سلام
آره قبول دارم بی نظم شده حالا از این به بعد در مورد لپتاپ و سوالات من در تاپیک زیر ادامه می دیم

با تشکر
بای

vvorlds
06-04-2008, 00:28
فقط join شدم که بگم دستت درد نکنه!

vvorlds
06-04-2008, 20:40
سلام رجیستر یوزر عزیز!
لب تاپ من VGN-N350B هستش! مودم اونم Conexant® HDAUDIO SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP Setup Program هستش! درایور XP رو گرفتم نصب هم کردم جواب نداد!
مودم من با 4 تا چیزه دیگه توی Device manager نصب نشده که لیست هاشو پایین متنم میذارم. با روش شما تونستم که برم و صوت و تصویر رو نصب کنم اما هنوز توی مودم موندم. آیا برای اینکه مودم نصب شه باید اینا هم نصب شه؟؟

Ethernet Controller
Mass Strong Controller
Modem Device on High Definition Audio Bus
Network Controller
SM Bus Controller

ترو خدا زود جواب منو بده! اعصاب برام نمونده! از دیشب دقیقاً 35 ساعته دارم کار می کنم روش و درست نشده! اگر درایور هاشو لینک هاشو دارین به من بدهید!

با تشکر
پویا ضالحی

REGISTERED USER
07-04-2008, 00:16
خیر مودم نیازی به اینا نداره ... برای نصی درایور مودم هم از خود سایت CXT استفاده کن :

Mahdi_Moosavi
13-04-2008, 22:57
در جهت جامعیت یبشتر تاپیک ، و جلوگیری از ایجاد تاپیک های متععد برای درخواست درایور های سخت افزاری عنوان تاپیک به :

درخواست و ارائه درایورهای سخت افزاری لپتاپ های مختلف

تغییر نام داده شد .

با تشکر .

REGISTERED USER
13-04-2008, 23:14
با تشکر از دوست عزیز

کارت عالی بود

Actros
17-04-2008, 01:37
درایوری های لپتاپ snoy vgn-cr220e رو مبخواستم
ممنون

spadana
17-04-2008, 17:15
درایور ایکس پی برای مدل Vgn-fe865e میخواستم لطفا کمک کنید

mrmmnb
17-04-2008, 20:20
دوستان من یه لپ تاپ دارم که تازه ریکاوری کردم ولی USP هاش کار نمیکنه فکر کنم شناخته نشده این صفحه زیر مربوط به درایور های مدل لپ تاپ من هست لطفا بگید کدوم درایور مربوط به یو اس پی هست تا دانلود کنم وانشا ا.. مشکلم حل بشه
کد:

Mahdi_Moosavi
17-04-2008, 22:05
ممنون

امیر جان خدمت شما ( همه لینک ها مستقیم هستند ) :

Wireless LAN (ftp://download.sony.com/US/pc/INDWLL-13913800-US.EXE)

Fax Modem (ftp://download.sony.com/US/pc/INDVID-12908600-US.EXE"]Mobile Intel® 965 Express Chipset Family Graphics Driver[/URL]

[URL="ftp://download.sony.com/US/pc/CODMOD-12767900-US.EXE)

Memory Card Reader/Writer (ftp://download.sony.com/US/pc/TIDFMC-12829500-US.EXE)

Intel® Chipset Device Software (ftp://download.sony.com/US/pc/INDOTH-12651900-US.EXE)

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:19
ممنون

برای ویستا :

البته یک سری هم برای XP داره

برای XP :

شما می توانید هم از سایت FTP سونی و همچنین از سایت سونی خاورمیانه درایورهای مشابه را دانلود و استفاده کنید چون سری این ها یکی هستند:

به بخش VGN-CR2 Series بروید و با توجه به ورژن ویندوز دانلود کنید

این لینک ها هم بصورت مجموعه ای هست:

Mahdi_Moosavi
17-04-2008, 22:23
دوستان من یه لپ تاپ دارم که تازه ریکاوری کردم ولی USP هاش کار نمیکنه فکر کنم شناخته نشده این صفحه زیر مربوط به درایور های مدل لپ تاپ من هست لطفا بگید کدوم درایور مربوط به یو اس پی هست تا دانلود کنم وانشا ا.. مشکلم حل بشه
کد:

البته برای کار کردن USB ها ، گمان نکنم نیازی به نصب درایور باشه ! ولی شما این رو امتحان کنید ، احتمالآ نتیجه بگیرید :

Intel® Chipset Software (ftp://download.sony.com/US/pc/INDOTH-01278207-US.EXE)

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:28
درایور ایکس پی برای مدل Vgn-fe865e میخواستم لطفا کمک کنید

درایورهای لپ تاپ شما به صورت یکجا موجودی نیست و باید تک تک از سایت های مربوطه دانلود کنید که در صفحه اول کامل توضیح داده شده

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:29
دوستان من یه لپ تاپ دارم که تازه ریکاوری کردم ولی Usp هاش کار نمیکنه فکر کنم شناخته نشده این صفحه زیر مربوط به درایور های مدل لپ تاپ من هست لطفا بگید کدوم درایور مربوط به یو اس پی هست تا دانلود کنم وانشا ا.. مشکلم حل بشه
کد:

کد:

بله ... دقیقا شما باید درایورهای چیپست مادربرد که اینتل هست رو نصب کنید

mrmmnb
18-04-2008, 13:54
ممنون از همه که جواب دادید اما یه سوال دسگه من اگه بخوام Xp یا ویستا التیمیت با این مدل لپ تاپ نصب کنم چطوری میتونم درایورهاش رو گیر بیارم(مگه درایور های ویستا که روش هست وبی زینس هسا با التیمیت فرق میکنه که توی سایت سونی اسمی از التیمیت نیست؟)
البته بگم من از درایور ها بک اپ گرفتم ولی وقتی خواستم اونا و وی ویستا التیمیت که خودم نصب کرده بود نصبشون کنم هیچ کدومشون درست کارنکردند خیلی برا جالب بود بدونم از چه ترفندی استفاده میکنند که روی ویستا التیمیت جواب نمیده(البته به صورت تک تک از سایت خود سونی هنوز دانلود نکردم)
لطفا در این زمنه هم راهنمایی بفرمایید

REGISTERED USER
18-04-2008, 14:19
نه مشکل اینجاست که برنامه اینستالر سونی میاد و ورژن ویندوزت رو چک میکنه ... البته درایورها مشکلی برای نصب ندارند و یکی هستند و برای سیستم فرق نداره چه نسخه ویستایی ( بجز بیتش ها ... مثلا 32 بیتی با 64 بیتی فرق داره) ... اما اگر میخوای خیالت راحت باشه از برنامه Driver genius backup professional استفاده کن ... این برنامه از درایورهات بک آپ میگیره و بعد نصب ویندوز میتونی کامل برشون گردونی ... خیلی راحت و بی دنگ و فنگ

با این نرم افزار که گفتم بک اپ گرفتی ؟ برنامه دیگری به نام driver magician هم هست برای بک اپ گیری کارش خیلی خوب و دقیقه :

دانلود :

mrmmnb
18-04-2008, 18:59
جالبه بدونی منم با همین دو تا بک اپ گرفتم هم به صورت Exe سیو کردم هم به صورت معمولی هم از درایور های خود ویندوز و هم از بقیه و هم یدونه کلی هیچکدوم جواب نداد

vvv22eee
18-04-2008, 19:37
سلام منم ممنونم ، ولی متأسفانه مودم و مموری ریدر رو نتونستن از هیچ کدوم از سایتها دانلود کنم

REGISTERED USER
19-04-2008, 00:34
جالبه بدونی منم با همین دو تا بک اپ گرفتم هم به صورت Exe سیو کردم هم به صورت معمولی هم از درایور های خود ویندوز و هم از بقیه و هم یدونه کلی هیچکدوم جواب نداد

شما ویندوز 64 بیتی نصب نکردی با درایورهای 32 بیتی ؟ باید نسخه بیت ویندوز یکی باشه ... نمیدونم به همچین موردی برخورد نکردم تابحال

denudate
19-04-2008, 22:44
محمد جون خوب مشکل درایور های کارت گرافیک رو چطوری حل کنیم؟
هرچی گشتم واسه xp نبود!!!

REGISTERED USER
19-04-2008, 23:38
کدوم درایور ؟ کدام لپ تاپ ... بیشتر توضیح بدید لطفا

mrmmnb
20-04-2008, 15:05
نه نسخه که بک اپ گرفتم 32 بیتی هنگام نصب هم ویندوز 32 نصب کردم

AMKS
21-04-2008, 12:53
سلام
دوستان چطوري ميشه از لپ تاپ سوني وايو مدل Ar650u چطوري ميشه از درايورها و ويندوز ويستا يولتيميت بك آپ گرفت

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:13
بهترین برنامه نورتون گاست ( Norton ghos ) ورژن 12 هست ... بصورت بوت اجرا میشه و از کل هاردت بک آپ میگیره

اما میتونی با برنامه sony vaio recovery disc creator که درون سیستم عامل هست دی وی دی بک اپ بگیری

digital2007
22-04-2008, 02:23
سلام. اقا اگه ممکن درایور Sony VGN-NR260E برام بذاری. من هرکاری کردم برای ویندوز ایکس پی نتونستم پیدا کنم.
خیلی فوری . مهم:40::40:

AMKS
22-04-2008, 07:35
باتشكر از جواب شما
ميشه لطفا در مورد اينكه چطوري از دورن سيستم عامل كامپيوتر ميتوان با آپ گرفت توضيح كاملتري بديد و مرحله به مرحله بگيد چه كار بايد كرد !
باتشكر

مجید فینا
22-04-2008, 20:49
برای ویستا :

البته یک سری هم برای XP داره

برای XP :

شما می توانید هم از سایت FTP سونی و همچنین از سایت سونی خاورمیانه درایورهای مشابه را دانلود و استفاده کنید چون سری این ها یکی هستند:

به بخش VGN-CR2 Series بروید و با توجه به ورژن ویندوز دانلود کنید

این لینک ها هم بصورت مجموعه ای هست:

ممنون

من نوت بوک سونی Sony VGN-CR490 خریدم و با هزار مکافات تبدیلش کردم به xp
فقط یه درایورشو پیدا نکردم اونم بلوتوثش ...

ممنون میشم

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:23
باید توی سایت سونی آسیا باشه

مجید فینا
23-04-2008, 20:13
باید توی سایت سونی آسیا باشه

مدل Cr 490 ساخت امریکا هست و درایورش در سونی اسیا نبود

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:27
خوب مشابه برای سری Cr2 باید بلوتوثش کار بده

این درایور هم مشابه و برای سری AR هست ... احتمالا کار میده

Sony VGN-AR290G notebook Bluetooth Wireless driver ver.4.00.31bSO for Windows XP

روی دکمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کلیک کن

_Barbod_
23-04-2008, 23:45
سلام دوستان
من یک HP مدل Pavilion dv6636 دارم.
درایورهاش رو برای اکس پی میخوام.
توی سایت خودش برای ویستا همه درایورهاش هست اما بری اکس پی درایورهای مهمش مثل گرافیک...چیپست...صدا...موذم نیستش.
کسی میتونه کمک کنه؟
اگر فقط بتونم تا حدی درایور نصب کنم که بتونم باهاش وارد اینترنت بشم شاید بتونم با سرچ از طریق خود سیستم بقیه رو پیدا کنم.

REGISTERED USER
24-04-2008, 00:09
شما میتونی از درایورهای سری 6000 هم استفاده بکنی :

احتمالا 80 درصد تا 90 درصد جواب بدهند

farshadjs
26-04-2008, 13:36
سلام آقا یکی به دادم برسه درایور ویندوز xp واسه compaq presario f572us بهم بدید.

REGISTERED USER
26-04-2008, 17:53
سلام آقا یکی به دادم برسه درایور ویندوز xp واسه compaq presario 5300 بهم بدید.

Operating System: Microsoft Windows XP Professional

دانلود از خود سایت HP :

babak razaghi
28-04-2008, 11:58
سلام ، درایور بلوتوس xp نوت بوک acer 4220 رو از کجا میتونم down کنم .

REGISTERED USER
28-04-2008, 12:13
سری Aspire یا extensa یا Travelmate ؟

توی این سایت میتونی سرچ و پیدا کنی :

و همچنین بلوتوث سری مشابه :

یا

babak razaghi
28-04-2008, 13:13
سری درایور بلوتوس 4220 extensa ، سرچ کردم ، حجمش خیلی بالا بود ، حدود 141mb بود و دونلودش خیلی طول میکشه ، چیکار میشه کرد ؟ ممنون میشم اگه راهنمائی کنید .

REGISTERED USER
28-04-2008, 23:02
چون یک سری برنامه کنترلی و اضافه هم باهاشه ... جایی کم حجم تر از این ندیدم یک کافی نت برو اگر Adsl نداری و دانلود کن

این هم یک لینک دیگه :

farshadjs
30-04-2008, 14:04
سلام آقا یکی به دادم برسه درایور ویندوز xp واسه compaq presario f572us بهم بدید.

REGISTERED USER
30-04-2008, 14:26
این هم برای شما :

البته برای درایور صدا و گرافیک و ... باید از مدلهای مشابه استفاده کنی ... این لینک ها:

Graphics

Chipset

Broadcom Wireless

Microsoft HD Audio Bus

Audio

Modem

Touchpad

Quick Launch

babak razaghi
01-05-2008, 12:51
سلام ، از کجا میتونم درایورهای dell 1525 رو دانلود کنم ، هرجا رفتم فقط برای ویستا بود .

babak razaghi
01-05-2008, 12:58
با عرض پوزش یادم رفت که بگم برای xp باشه .

REGISTERED USER
01-05-2008, 14:16
این هم برای شما :

Dell inspiron 1525 xp drivers

Audio Drivers (8 MB)

Card Reader Drivers (3 MB)

Chipset Drivers (2 MB)

Ethernet Drivers (1 MB)

Graphics Drivers (15 MB)

HMDI Drivers (17 MB)

Modem Drivers (2 MB)

Microsoft UAA Bus Driver for HD Audio (55 MB)

WLAN Drivers (50 MB)

Bluetooth Drivers (98 MB)

و این هم یک پک کامل درایور های DELL 1525 برا XP که حجمش حدود 205 مگابایت هست :

حالا میخوای تک تک یا مجموعه ای دانلود کن
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

اگر برای نصب XP به دانلود درایورهای sata نیاز داری این پک مشکلاتت رو حل میکنه:

babak razaghi
01-05-2008, 14:22
ازتون ممنونم ، خیلی کمک کردین ، کارتون درسته .

AABB
02-05-2008, 19:11
سلام. من تمام حرف های شما رو مو به مو انجام دادم ولی مشکل لپ تاپ من اینجاست که داریورهای cto روش کار نمی کنه!!!
لطفا یه ملاحظه بفرمایید.
این هم مشخصات لپ تاپ:
HP Pavilion dv6000
sound:sispeaker\wom 0268dur3 high definintion audio controler
VGA: intel R 965 express chipset family
NIC: Realtak RTL 8101 family PCI-E fast ethernet
من تمام درایورهای صدارو که گفتید آزمایش کردم ولی نتیجه ایی نداد. داره چشمام کور می شه از بست پشت مانیتور دارم سرچ می کنم!!!
تشکر بسیار زیاد

REGISTERED USER
02-05-2008, 19:25
یکم جستجو می کردید قبلا مشکل مشابه بوده و توضیح دادم برای نصب High definition audio روی XP باید ابتدا آپدیت درایور UAA bus شرکت مایکروسافت رو نصب کنی :

AABB
02-05-2008, 19:30
یکم جستجو می کردید قبلا مشکل مشابه بوده و توضیح دادم برای نصب High definition audio روی XP باید ابتدا آپدیت درایور UAA bus شرکت مایکروسافت رو نصب کنی :

خیلی می بخشید.
آخه من کارم بدجوری بنده و الان حسابی اعصابم خورده. الان رو دانلودم بعداز اتمام نتیجه رو بهتون می گم.
بازم تشکر

babak razaghi
03-05-2008, 15:50
جناب رجیستر

چند روز پیش آدرس پک کامل درایور های DELL 1525 برای XP رو لطف کردید و نوشتید ، برای NR 180 sony و vostro 1400 هم آدرسی هست که به صورت پک کامل برای xp باشه ؟ اگه هست ممنون میشم بنویسید .

با تشکر

REGISTERED USER
03-05-2008, 19:25
جناب رجیستر

چند روز پیش آدرس پک کامل درایور های DELL 1525 برای XP رو لطف کردید و نوشتید ، برای NR 180 sony و vostro 1400 هم آدرسی هست که به صورت پک کامل برای xp باشه ؟ اگه هست ممنون میشم بنویسید .

با تشکر

ماشالله ... شما چند تا لپ تاپ داری ؟ :31:

اگر پک میخوای هست ... اما با نرم افزار driver geniune backup هست :

البته مشکلی نیست

همچنین برای ووسترو 1400 از خود سایت دل میتونید پک های کامل اش رو تهیه کنید :

و برای NR180 و سری مشابه :

برای این سری دو حالت موجوده قبلا توضیح دادم :

1- دانلود تک تک از سایت های سازنده قطعات
2- دانلود از سایت خاورمیانه سونی برای مدلها و سری های جامع : NR18G
3- از خود سایت سونی و انتخاب سیستم عامل XP

babak razaghi
04-05-2008, 09:14
جناب رجیستر ، از لطفت ممنون ، همینجوری که اطلاعاتت رو در اختیار همه قرار میدی من هم این اطلاعات رو به دوستان و کسانی که احتیاج دارد میدم مخصوصا آموزش نحوه ساختن سی دی بوت برای هارد ساتا و نصب xp در کنار ویستا که واقعا معرکه بود . در ضمن معلومات خودم هم بیشتر میشه و مشاوره خوبی میتونم به کسانی که قصد خرید دارند بدم .

الان هم برای درایورهای xps 1530 و 5220 acer تحت xp سرچ کردم ولی هنوز نتونستم پیداش کنم ، در صورت امکان راهنمائی کنید .

ghanbary
04-05-2008, 11:54
رجیستر عزیز سلام

به دادم برس.چند روزه دربدر شدم.
هر کاری میکنم نمیتونم درایورهای سونی vaio vgn-n325e رو برای xp دانلود کنم.
یه ادرس پیدا کردم(لینک زیر). نرمافزار سونی تاکسی رو هم نصب کردم ولی افاقه نکرد.کمکم میکنی؟

REGISTERED USER
04-05-2008, 21:01
نرم افزار سونی تاکسی برای چی ؟

شما در بخش Select an operating system to see files: گزینه windows xp را انتخاب و روی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کلیک کن تا دانلود بشه

مشکلی نداره

نیاز به نصب سونی تاکسی نیست

در ضمن اینجا درایورها برای مدل مشابه تک تک معرفی و لینک دانلود داده شده :

Sony Vaio VGN-N320E

ghanbary
05-05-2008, 12:27
رجیستر عزیز سلام

شما امتحان کردی ببینی دانلود میشه؟
من هرکاری کردم دانلود نشد.
نرم افزار تاکسی رو هم توی همون لینک توصیه کرده.
از بابت لینکها هم متشکرم ولی فقط یه درایورش به دردم خورد.
اگه تنظیماتی توی کامپیوتر لازمه که بتونم دانلود کنم بهم بگو.ممنون میشم

babak razaghi
05-05-2008, 13:42
جناب رجیستر من همچنان منتظرم

babak razaghi
05-05-2008, 16:02
مجددا سلام ، دایورهای ACE 5220 رو پیدا کردم

ولی هنوز برای DELL XPS M1530 برای XP رو هنوز نتونستم پیدا کنم ، لطفا کمک کنید.

aria_electric_fars
05-05-2008, 17:08
سلام دوستان
این لپتاپ سونی من پدرم رو در آورده
دو تا درایور مموری و بلوتوث برای من مشکل داره
برای مموری که نصب کردم آیکونش مشکل داره یعنی آیکن مموری ریدر نمیاد و بلوتوث هم که می خوام نصب کنم می گه که باید بلوتوث رو روشن کنی حالا بلوتوث دکمه ای نداره که من روشنش کنم لطفا راهنمایی کنید این دو تا درایور پدرم رو در آورده
مدل لپتاپ من Sony Vgn-CR240N هست

با تشکر
بای

Bill Gates
05-05-2008, 19:42
درایور های لپ تاپ VGN-fe790p رو میخواستم

aria_electric_fars
05-05-2008, 21:40
سلام دوستان
لطفا تمام درایورهای ACER Aspire 4310 را برای اکس پی بهم بدید

با تشکر
بای

REGISTERED USER
06-05-2008, 00:19
رجیستر عزیز سلام

شما امتحان کردی ببینی دانلود میشه؟
من هرکاری کردم دانلود نشد.
نرم افزار تاکسی رو هم توی همون لینک توصیه کرده.
از بابت لینکها هم متشکرم ولی فقط یه درایورش به دردم خورد.
اگه تنظیماتی توی کامپیوتر لازمه که بتونم دانلود کنم بهم بگو.ممنون میشم

بله دانلود میشه ... احتمالا مشکل از جایی هست که دانلود میکنی

REGISTERED USER
06-05-2008, 00:22
درایور های لپ تاپ VGN-fe790p رو میخواستم

:10:

REGISTERED USER
06-05-2008, 00:24
سلام دوستان
لطفا تمام درایورهای ACER Aspire 4310 را برای اکس پی بهم بدید

با تشکر
بای

از لیست MS Windows XP هر چی میخوای انتخاب و بایست تا دانلود بشه :8:

aria_electric_fars
06-05-2008, 14:18
سلام دوستان
این لپتاپ سونی من پدرم رو در آورده
دو تا درایور مموری و بلوتوث برای من مشکل داره
برای مموری که نصب کردم آیکونش مشکل داره یعنی آیکن مموری ریدر نمیاد و بلوتوث هم که می خوام نصب کنم می گه که باید بلوتوث رو روشن کنی حالا بلوتوث دکمه ای نداره که من روشنش کنم لطفا راهنمایی کنید این دو تا درایور پدرم رو در آورده
مدل لپتاپ من Sony Vgn-CR240N هست

با تشکر
بای
سلام دوستان
یعنی کسی نیست ما رو نجات بده؟؟؟

babak razaghi
06-05-2008, 16:22
سلام، کسی میدونه که از کجا میشه درایورهای اکس پی dell xps m1530 رو دانلود کرد ؟ ممنون میشم .

آقای رجیستر که کم لطف شدن و دیگه جواب مارو نمیدن ؟؟؟؟؟؟؟

Bill Gates
06-05-2008, 17:02
سلام
این واسه لپ تاپ هایی که واسه چندتا کشور تعیین شده اند کار میکنه و من یه چیزه کامل میخوام

REGISTERED USER
06-05-2008, 20:18
سلام، کسی میدونه که از کجا میشه درایورهای اکس پی dell xps m1530 رو دانلود کرد ؟ ممنون میشم .

آقای رجیستر که کم لطف شدن و دیگه جواب مارو نمیدن ؟؟؟؟؟؟؟

نه بابا ندیدم پستت رو ...

اینم برای شما ... لینک بسیار معتبر از سایت notebook review ... همچی XPS M1530 هست

Bill Gates
07-05-2008, 12:27
ما چی شدیم ؟!! :دی
کسی درایور های مارو نداره که واسه ساخت تمام کشور ها یا کشور چین بخوره؟

azadin
07-05-2008, 13:12
مرسي من هم از شما Registered User کاربر فعال انجمن لپ تاپ بابت پست مفيدتون تشكر ميكنم.
لب تاب من sony vaio vgn-n17g هستش وبراى ستاب صدا و موارد استفاده از دكمه FN مشكل دارم
xp sp2

aria_electric_fars
07-05-2008, 15:39
سلام
ای بابا اعصابم خرد شد به زور و زحمت و بدبختی 98 مگ دانلود کردم آخرشم فایل زیپ خراب شد و سکته زدم
کسی واسه acer 4310 بلوتوثش رو نداره که حجمش کم باشه؟؟؟

REGISTERED USER
07-05-2008, 23:13
مرسي من هم از شما Registered User کاربر فعال انجمن لپ تاپ بابت پست مفيدتون تشكر ميكنم.
لب تاب من sony vaio vgn-n17g هستش وبراى ستاب صدا و موارد استفاده از دكمه FN مشكل دارم
xp sp2

شما باید درایورهای سری N مشابه را از سایت خاورمیانه دانلود و نصب کنید

قبلا توضیح داده شده

aria_electric_fars
08-05-2008, 00:09
سلام
بیخیالش رفتم پیش نمایندگی ایران رهجو دادم دستشون گفتن که اینا درایورهاشون الکی نیست که دانلود کنی و نصب کنی و حالش رو ببری و اینا کد بندی هست و به صورت محرمانه و سری هست و از ژاپن برای ویندوز اکس پی خریداری شده خلاصه اینکه یه 25 تومن تو خرج افتادم و تازه می گفت هر وقت ویندوز عوض کردی باید بیای پیش خودمون درایور نصب کنی حالا که فکرش رو می کنم می گم یه روشی بود که بعد از نصب ویندوز می تونستی با نرو تو 8 تا سی دی یا 2 تا دی وی دی ویندوز رو قشنگ بک آپ بگیری منم می تونم این کار رو بکنم خیلی راحت و ساده و بدون دردسر

با تشکر
بای

REGISTERED USER
08-05-2008, 18:39
من همون اول بهت گفتم برو پیش اینا ... چون ساپورت مستقیم شرکت دارند و کارشون اینترنتی نیست و هیچ وقت درایورها و روش هاشون رو لو نمی دهند
خودت قبول نکردی

aria_electric_fars
08-05-2008, 23:48
سلام
چه پدرسوخته ای هستن اینا
اینا درایورهایی که خودم دانلود کردم رو نصب کردن و گفتن 90 درصد کار رو درست کردیم همون جا گفتم بی شعور شما که گفتید درایور از تهران میاد و کد بندی هست حالا درایور خودم رو برای خودم نصب می کنی
خلاصه اینکه الان لپتاپ رو ازشون گرفتم و درایورها رو پاک کردم یعنی رایتش کردم و از روسی لپتاپ برداشتمش حالا می خوام ببینم چه طوری می خوان Fn key و بلوتوث رو نصب کنن

با تشکر
بای

_Barbod_
09-05-2008, 11:49
سلام
دوستان من HP Pavilion dv6636nr دارم.
همه درایورهاش رو برای XP نصب کردم و هیچ مشکلی ندارم.
تنها درایوری که باهاش مشکل دارم صدا هست.
کسی میتونه کمک کنه؟

REGISTERED USER
09-05-2008, 15:22
چند صفحه قبل رو مرور کنی جواب سوالت رو پیدا می کنی ... مشکل توی نصب miscosoft UAA bus driver هست ...

H_Shamloo
09-05-2008, 17:28
با تشکر از راه اندازی این پست.
من یک Vaio vgn-n230E دارم. بعد از این که تمام درایورهای xp رو از سایت خوده سونی دانلود کردم. مناسفانه نتوانستم کارت صدا و مودم رو نصب کنم. و اخطار عدم مطابقت مدل رایانه با نوع نرم افزار رو می داد در صورتی که این نرم افزارها توسط خود سونی برای این مدل معرفی شده بود. لطفا من رو هر کدام از دوستان که امکانش را دارند راهنمایی کنند. و خانواده ای را از نگرانی خارج کنند:31:

Mohandes_mansour
10-05-2008, 09:58
سلام
من درایورهای vostro 1500
با این کانفیگ رو می خواستم :

CPU : 2.2 GHZ
RAM : 2
....
دیگه بقیه مشخصات مثل هم هستند!
لینک دانلود درایورهای ویستا و ایکسپی این مدل برام بذارید.

kafashan66
10-05-2008, 15:48
در مرحله صفرم

لب تاب من vaio fz250 . می خوام با روشی که گفتین روش xp نصب کنم .یک سوال داشتم اونم اینه که اگه یه موقع xp روش نصب نشد مشکلی از نظر recovery خود ویستا که نداره.یعنی نهایتا همین ویستا رو که دارم. و سوال دومم این بود بعد از نصب xp درایورهاشو از کجا گیر بیارم.
یه چیز دیگه داشت یادم می رفت من از مدل هاردش سر در نمی یارم می خواستم اگه لطف کنید اون درایورایی رو که برای دانگرد کردن ویندوز لازم است برام بذارید.(xp 32) من شدیدا به xp برای نصب نرم افزارهایی که ویستا ساپورتشون نمیکنه نیاز دارم.
با تشکر

omid_mob714
10-05-2008, 16:14
salam
aval az hame be khatere farsi type nakardanam mazerat mikham
dovom inke man harchi donbale drive haye xp baraye laptop am migardam gir nemiaram lotfan age mishe begid az kodom site bayad peydashoon konam model:toshiba qosmio f45-av410
sevom ham inke age mishe tozih bedin che farghi beyne windowse 32bt ba 64bt ? va az koja bayad fahmid ke bayad kodom yekiro bar rooye laptop nasb kard? mamnoon va movafagh bashid

mahsa89
10-05-2008, 19:13
سلام , من 2 روز پيش يك لپ تاپ خريدم , مي خواستم بدونم كسي راجع بهش چيزي مي دونه و يا اصلا تا حالا باهاش كار كرده يا نه , آخه با توجه به مشخصاتش من انتظار بيشتري از اين لپ تاپ داشتم و حالا كه چند تا برنامه توش ريختم احساس مي كنم كه كند شده , و خوب كار نمي كنه , بعضي وقت ها هم يكدفعه از ويندوز مي پره بيرون و وارد يك صفحه آبي مي شه و يك اروري مي ده و يك چيزي رو تا صد ميشمره , اگه مي تونيد راهنمايم كنيد لطفا.

model: vgn-sz780n5

H_Shamloo
10-05-2008, 23:28
خواهش می کنم اگر کسی HDAUDIO Softv92 Data Fax Modem with SmartCP داشته رو لب تاپ وایو و تونسته تو اکس پی راش بندازه به من کمک کنه واقعا موندم چه کار کنم. هیچ کدوم از دارایورهای که دانلود می کنم راش نمی ندازه

Mohandes_mansour
11-05-2008, 01:44
salam
dovom inke man harchi donbale drive haye xp baraye laptop am migardam gir nemiaram lotfan age mishe begid az kodom site bayad peydashoon konam model:toshiba qosmio f45-av410
sevom ham inke age mishe tozih bedin che farghi beyne windowse 32bt ba 64bt ? va az koja bayad fahmid ke bayad kodom yekiro bar rooye laptop nasb kard? mamnoon va movafagh bashid

دوست عزیز،تایپ فینگلیش در این تاپیک ممنوع است.
لطفا "فارسی"تا کنید.:20:

alimooghashang
11-05-2008, 08:32
hp 2680ee

میخوام XP نصب کنم ولی درایور هاش نیست
کمک کنین لطفا

winxp
13-05-2008, 19:43
سلام عزیزان

درایور برای لپتاپ مدل 1525 میخوام

dell inspron 1525

درایور xp شو میخوام , ویستا رو دارم

ممنون میشم

REGISTERED USER
13-05-2008, 22:56
با تشکر از راه اندازی این پست.
من یک Vaio vgn-n230E دارم. بعد از این که تمام درایورهای xp رو از سایت خوده سونی دانلود کردم. مناسفانه نتوانستم کارت صدا و مودم رو نصب کنم. و اخطار عدم مطابقت مدل رایانه با نوع نرم افزار رو می داد در صورتی که این نرم افزارها توسط خود سونی برای این مدل معرفی شده بود. لطفا من رو هر کدام از دوستان که امکانش را دارند راهنمایی کنند. و خانواده ای را از نگرانی خارج کنند

قبلا توضیح دادم اگر درایورهای ارائه شده برای سونی کار نداد جطوری از سایت خود سازنده اون درایور را دانلود کنید

سوال تکراری هست ... توی همین بخش صفحه اول لینکش بود ....

قبل از زدن پست سرچ کنید و مطالب رو کامل بخونید ... به سوالات تکراری جواب نمیدم چون وقتش رو دیگه ندارم

سلام
من درایورهای vostro 1500
با این کانفیگ رو می خواستم :

CPU : 2.2 GHZ
RAM : 2
....
دیگه بقیه مشخصات مثل هم هستند!
لینک دانلود درایورهای ویستا و ایکسپی این مدل برام بذارید.

از خود سایت دل بخش Support ... قبلا توضیح داده شده

در مرحله صفرم

لب تاب من vaio fz250 . می خوام با روشی که گفتین روش xp نصب کنم .یک سوال داشتم اونم اینه که اگه یه موقع xp روش نصب نشد مشکلی از نظر recovery خود ویستا که نداره.یعنی نهایتا همین ویستا رو که دارم. و سوال دومم این بود بعد از نصب xp درایورهاشو از کجا گیر بیارم.
یه چیز دیگه داشت یادم می رفت من از مدل هاردش سر در نمی یارم می خواستم اگه لطف کنید اون درایورایی رو که برای دانگرد کردن ویندوز لازم است برام بذارید.(xp 32) من شدیدا به xp برای نصب نرم افزارهایی که ویستا ساپورتشون نمیکنه نیاز دارم.
با تشکر

تکراری است ... سایت سونی که نمیاد وقتی ویستا زد درایور XP اون رو هم در اختیارتون قرار بده ؟

باید از روی مدل های مشابه دانلود کنید از سایت سونی آسیا و یا از سایت قطعات

قبلا توضیح داده شده

salam

فارسی بنویس دوست عزیز

اگر لینک بالایی چیزی رو پیدا نکردی باید از سایت قطعات سازنده یا مدل مشابه که XP داره استفاده کنی Qosmio F45

سلام , من 2 روز پيش يك لپ تاپ خريدم , مي خواستم بدونم كسي راجع بهش چيزي مي دونه و يا اصلا تا حالا باهاش كار كرده يا نه , آخه با توجه به مشخصاتش من انتظار بيشتري از اين لپ تاپ داشتم و حالا كه چند تا برنامه توش ريختم احساس مي كنم كه كند شده , و خوب كار نمي كنه , بعضي وقت ها هم يكدفعه از ويندوز مي پره بيرون و وارد يك صفحه آبي مي شه و يك اروري مي ده و يك چيزي رو تا صد ميشمره , اگه مي تونيد راهنمايم كنيد لطفا.

به این بخش مربوط نمیشه ... میتونی برای سوالاتت اگر بخش مناسب رو پیدا نکردی توی یک تاپیک جدید مطرح کنی

خواهش می کنم اگر کسی HDAUDIO Softv92 Data Fax Modem with SmartCP داشته رو لب تاپ وایو و تونسته تو اکس پی راش بندازه به من کمک کنه واقعا موندم چه کار کنم. هیچ کدوم از دارایورهای که دانلود می کنم راش نمی ندازه

توی صفحه اول لینک دانلود از خود سایت CTX هست ... میتونی مراجعه کنی

بحث تکراریه

hp 2680ee

میخوام XP نصب کنم ولی درایور هاش نیست
کمک کنین لطف

درایورهای سری 2000 مشابه درایورهای سری 6000 هستند یعنی سری مرجعی که XP داره یکی هستند با مدل شما چون قطعات همون هستند

چند صفحه قبل لینک دادم

REGISTERED USER
13-05-2008, 22:57
سلام عزیزان

درایور برای لپتاپ مدل 1525 میخوام

dell inspron 1525

درایور xp شو میخوام , ویستا رو دارم

ممنون میشم

من یک لینک دادم توی هین بخش که تمام درایورهای XP برای 1525 توی یک پک و یکجا هستند

سرچ کن پیدا میکنی

babakpilot
16-05-2008, 17:37
آقا کسي ميتونه در مورد درايورهاي Sony-fz230 براي نصب Xp منو راهنمايي کنه که از کجا بايد دانلود کنم ؟
روي ويندوز ويستا نميشه برخي برنامه ها رو نصب کرد. درضمن يک سوال داشتم. وقتي به اينترنت وصل ميشم و ميخام آپ ديت کنم ، آپ ديت نميشه. برنامه آفيس روي لپ تاپ هم سريال نامبر ميخاد که فعال بشه
ميشه منو راهنمايي کنين ؟
باتشکر

REGISTERED USER
16-05-2008, 18:22
آقا کسي ميتونه در مورد درايورهاي Sony-fz230 براي نصب Xp منو راهنمايي کنه که از کجا بايد دانلود کنم ؟

کلا سونی های سری FZ درایور XP براشون نیست و باید دانگرید کنی با درایورهای مشابه که قبلا توضیح داده شده

روي ويندوز ويستا نميشه برخي برنامه ها رو نصب کرد. درضمن يک سوال داشتم. وقتي به اينترنت وصل ميشم و ميخام آپ ديت کنم ، آپ ديت نميشه. برنامه آفيس روي لپ تاپ هم سريال نامبر ميخاد که فعال بشه
ميشه منو راهنمايي کنين ؟

برای آپدیت ویندوز ویستا باید اوریجینال باشه و بعد از رجیستر در سایت مایکروسافت اقدام به automatic update کنید

اون برنامه آفیس هم ورژن trial هست و باید یا فول ورژن بخری یا DVD اش رو از بازار بخری 2000 تومان و تمام ...

kafashan66
17-05-2008, 00:09
از کار افتادن دوربین

من وقتی XP نصب کردم خود XP دوربینم رو شناخت ولی بعد از اینکه درایورهای مختلف رو نصب کردم دوربین دیگه کار نمیکنه
تو device manager اسم کاملش نیست و کامپیوتر اونو بعنوان یه USB شناخته درحالیکه مدلش VGP-VCC6 هست

REGISTERED USER
17-05-2008, 12:29
دوباره باید نصب کنی ... اول درایور را Remove کن و بعد دوباره نصب کن

H_Shamloo
17-05-2008, 22:40
درایور مموری کارتم رو نصب کردم و لی درایو هاش ظاهر نمیشه !
من رو برای نصب صحصح راهنمایی کنید لطفا.
notbook =VAIO VGN N230 E

REGISTERED USER
17-05-2008, 23:10
باید یه مموری توش بزاری ... اگر نشد دوباره باید نصب کنی و خطا داشتی

Toory
19-05-2008, 12:59
سلام دوستان

حدود 6 سال پیش از فروشگاه Matrix در مرکز کامپیوتر پایتخت یک لپ تاپ ساخت چین به نام XIONE خریدم که البته فکر کنم این نامی بود که خودشان گذاشته بودند.

سی پی یو 2.2 Mobile و 512 رم و کلی امکانات.

از لپ تاپ راضی هستم و هنوز هم مثل خر داره کار میکنه. ولی متاسفانه درایورش رو گم کردم و دیشب که بعد از 6 سال دوباره ویندوز روش نصب کردم فهمیدم که درایورش نیست (تو کیفی بود که دزد برد:37:)

اگه دوستان در مورد درایور این لپ تاپ اطلاعی دارن ممنون میشم کمک کنند.

cactuskhan
19-05-2008, 14:07
سلام خدمت دوستان عزیز لپتاپی

من اگه خدا بخواد میخوام لپ تاپ بگیرم خیلی تو بازار گشتم و اینترنت رو هم داشتم شخم می زدم که رسیدم به سایت شما دیدم تقریبا اطلاعاتی خوبی توش پیدا و به روز هم است من تقریبا تصمیمم رو گرفتم میخوام Vorstro 1500 با این کانفیگ بگیرم . واسه کارهای برنامه نویسی و طراحی وب (نه پوستر و ...) میخوام !

Processor: INTEL CORE 2 DOU
Processor Speed : 2.2 GHz (4M)
* Operating System : VISTA HB
* Memory Size : 2048 MB
* Display Size : 15.4""
* Display Type : Widescreen XGA with TruBrite Technolog
* Display Resolution : 1280x800
* Graphics Chipset : GFORCE
* Graphics Memory : 1024
* Hard Drive Size : 250+ GB ( SATA )
* Optical Drive : DVD-SuperMulti drive (+/-R double layer)
* Wireless LAN : 802.11 a/b/g
* Bluetooth : Yes
* Modem : V.92 Modem/56K
* LAN : 10/100
* Battery Life : 9 Cell 4.0 hours
* Port : 4xUSB2 PCMCIA iLINK
* Card Reader : 8 In 1
* USB Slots : 4 - USB (2.0)
* iLINK : i.LINK IEEE-1394
* S – Video : TV OUT ( S Video )
* Weight : Starting at 2.8 Kg.
* Color : jet Black
* Warranty : 1 Year International & Local
* Option : WEB CAM - CARD R - GFORCE 8600 - TFT LCD - 9CEL

قیمت حدود 1.400

حالا در خواست من از دوستان اینه با این قیمت و این کانفیگ خوبه یانه و مهمتر اینکه این سری از dell آیا ضعفی هم داره ؟؟ اگه داره چیه ؟؟ می تونم با خیال راحت بخرم ؟؟

m_hamidi
19-05-2008, 15:13
سلام
من يك ASUS W7S دارم ، جديدا يك بار ديگه روش XP نصب كردم ولي هركارش مي كنم درايور كارت صداش نصب نمي شه!( قبلا xp داشتم و هيچ مشكلي نبود) درايورهاشو از سايت خود ASUS دانلود كردم.
بنظرتون چكارش كنم؟

REGISTERED USER
19-05-2008, 18:35
سلام دوستان

حدود 6 سال پیش از فروشگاه Matrix در مرکز کامپیوتر پایتخت یک لپ تاپ ساخت چین به نام XIONE خریدم که البته فکر کنم این نامی بود که خودشان گذاشته بودند.

سی پی یو 2.2 Mobile و 512 رم و کلی امکانات.

از لپ تاپ راضی هستم و هنوز هم مثل خر داره کار میکنه. ولی متاسفانه درایورش رو گم کردم و دیشب که بعد از 6 سال دوباره ویندوز روش نصب کردم فهمیدم که درایورش نیست (تو کیفی بود که دزد برد)

اگه دوستان در مورد درایور این لپ تاپ اطلاعی دارن ممنون میشم کمک کنند.

ببین ... بهترین راه برای دانلود و استفاده درایورهای لپ تاپ های چینی بی نام و نشان ، استفاده از درایورهای جامع است مثل

درایور جامع چیپست و گرافیک اینتل
درایور کارت صدا یاماها یا REALTEK AC
درایورهای nvidia اگر گرافیکش این بود
درایورهای مودم و بوتوث و رم ریدر

که تمام اینا رو میتونی از سایت قطعات و با دانستن مشخصات سیستم دانلود کنی
و راه دیگری نیست

REGISTERED USER
19-05-2008, 18:44
سلام
من يك ASUS W7S دارم ، جديدا يك بار ديگه روش XP نصب كردم ولي هركارش مي كنم درايور كارت صداش نصب نمي شه!( قبلا xp داشتم و هيچ مشكلي نبود) درايورهاشو از سايت خود ASUS دانلود كردم.
بنظرتون چكارش كنم؟

به نصب microsoft UAA bus driver نیاز داری ... چند صفحه قبل توضیح داده بودم و لینک هم هست

Toory
20-05-2008, 10:19
ببین ... بهترین راه برای دانلود و استفاده درایورهای لپ تاپ های چینی بی نام و نشان ، استفاده از درایورهای جامع است مثل

درایور جامع چیپست و گرافیک اینتل
درایور کارت صدا یاماها یا REALTEK AC
درایورهای nvidia اگر گرافیکش این بود
درایورهای مودم و بوتوث و رم ریدر

که تمام اینا رو میتونی از سایت قطعات و با دانستن مشخصات سیستم دانلود کنی
و راه دیگری نیست

منظورتون از سایت قطعات چیه؟ آدرس مشخصی دارید؟

hossein_dig
20-05-2008, 12:01
تشکر از زحماتت
tnx
رجيستر يوزر

alimooghashang
20-05-2008, 12:09
سلام

مشکل جدید من!!

سی دی هم با درایور ها ساختم اما این ارر نوبره دیگه

aa12
20-05-2008, 15:43

سلام

forum.p30world.com/showthread.php?t=140736&page=29

REGISTERED USER
20-05-2008, 19:31
منظورتون از سایت قطعات چیه؟ آدرس مشخصی دارید؟

توی پست اول این تاپیک گفتمو بعضی ها رو معرفی کردم ... مثل اینتل و ...

REGISTERED USER
20-05-2008, 19:33
سلام

مشکل جدید من!!

سی دی هم با درایور ها ساختم اما این ارر نوبره دیگه

در بخش مربوطه مطرح کنید ....

aa12
20-05-2008, 23:19
ميشه منو راهنمايي کنين ؟
باتشکر

سلام

forum.p30world.com/showthread.php?t=140736&page=30

hossein-askari
21-05-2008, 09:58
درایورهای Xp دل 1525
می بخشید پیدا کردم.خیلی ممنونم

hossein-askari
21-05-2008, 10:00
استاد اگه میشه درباره logo sys ویندوز xp توضیحاتی لطف کنید ممنون میشم

hossein-askari
21-05-2008, 10:02
لطفا باز هم بفرمایید که چطور میتونم اسم ویندوز خراب اضافی که در هنگام بوت سیستم مییاد پاک کنم

cactuskhan
21-05-2008, 11:00
آقا میخوام Vostro 1500 بخرم توان این رو داره که روزی 10 ساعت کار کنه یا نه برم دنبال یه چیز دیگه ؟؟؟

REGISTERED USER
21-05-2008, 13:17
آقای hossein-askari چند بار پشت سر هم پست دادن خلاف قانونه

در ضمن لینک خیلی تابلویی گذاشتم ... لطف کنید بگردید

REGISTERED USER
21-05-2008, 13:17
آقا میخوام Vostro 1500 بخرم توان این رو داره که روزی 10 ساعت کار کنه یا نه برم دنبال یه چیز دیگه ؟؟؟

شما اول برو اینجا :

hossein-askari
21-05-2008, 15:08
استاد میخوام اطلاعاتی درباره logo sys داشته باشم.ممنونم

PANGEREH1368
21-05-2008, 15:24
سلام
چند وقتيه لپ تاپ Vgn-fe880e خريدم اما اكس پي كه روش نصب ميكنم مشكل صدا و درايورهاشو دارم.
اگه ممكنه محل دقيق درايورها رو بگيد.
لطفا درايورهاي ويستا (كه تو سايت سني فقط اونا رو گذاشته) آدرس ندهيد.
جان من درايورهاي متفرقه رو يا نگذاريد يا اگه لطف كرديد گذاشتيد يه خورده توضيح بدهيد كه چكار كنم.
با تشكر
دوستار شما
Pangereh 1368
12 . 8 12369

REGISTERED USER
21-05-2008, 19:21
استاد میخوام اطلاعاتی درباره logo sys داشته باشم.ممنونم

دوست عزیر اینجا نباید مطرح می کردی اما حالا جواب میدم ... اگر بخوای برات لپ تاپ ات oem لوگو بزاری (مثلا دل یا اچ پی یا سونی و ...) برو به این لینک های آموزشی و خیلی هم ساده است :

برای XP

و برای ویستا :

فقط باید توی گوگل یه لوگو برای سیستم پیدا کنی و فایلهایی رو درست و کپی کنی توی ویندوزت .... فوق العاده راحت است

اگر سوالی داشتی در یک تاپیک مجزا مطرح کن چون اصلا جواب نمیدم

REGISTERED USER
21-05-2008, 19:55
سلام
چند وقتيه لپ تاپ Vgn-fe880e خريدم اما اكس پي كه روش نصب ميكنم مشكل صدا و درايورهاشو دارم.
اگه ممكنه محل دقيق درايورها رو بگيد.
لطفا درايورهاي ويستا (كه تو سايت سني فقط اونا رو گذاشته) آدرس ندهيد.
جان من درايورهاي متفرقه رو يا نگذاريد يا اگه لطف كرديد گذاشتيد يه خورده توضيح بدهيد كه چكار كنم.
با تشكر
دوستار شما
Pangereh 1368
12 . 8 12369

برای نصب درایورهای XP این لپ تاپ شما باید دنبال مدلی بگردید که قدیمی تر باشه ولی XP نصب شده باشه روش مثلا سری های FE-1XX, FE-2XX and FE-3XX

درایور شما SigmaTel Audio Driver 6.10.5379.0 هست

یا

یا لینک مستقیم :

همچنین میتونی به لینک جامع دانلود درایور سونی دسترسی داشته باشی و بنا به نیازت و دانستن قطعات لپ تاپ یک مدل رو انتخاب کنی ووو زحمت سرچ با خودت

azadin
22-05-2008, 12:03
ممنون Registered User

aa12
22-05-2008, 16:29
لطفا باز هم بفرمایید که چطور میتونم اسم ویندوز خراب اضافی که در هنگام بوت سیستم مییاد پاک کنم

راست کلیک بر رویMy Computer
Properties
Advanced
Settings
Edit

در اون فایل متنی ، منظور از پارتیشن 0 ، درایو c هستش

hossein-askari
22-05-2008, 16:35
ببخشید من درایورهای ایکس پی دل 1525 را از همون لینکی که گفتید دانلود و نصب کردم.اما هرکاری میکنم webcam آن باوجودی که نصب شده اجرا نمیشه.لطفا راهنمایی کنید
dell webcam
1.66G 1MB 160 15.4 256

ahmadgipsy
22-05-2008, 16:53
لینکهایی که برای اچ پی دادین بیشترش جواب نمیده
گرافیک و صدای 6755 رو میخواستم

REGISTERED USER
22-05-2008, 23:40
ببخشید من درایورهای ایکس پی دل 1525 را از همون لینکی که گفتید دانلود و نصب کردم.اما هرکاری میکنم webcam آن باوجودی که نصب شده اجرا نمیشه.لطفا راهنمایی کنید
dell webcam
1.66G 1MB 160 15.4 256

احتمالا مشکل توی نصب داشتی یا سازگار نیست و با برنامه های خودش اجرا میشه
راه حلی ندارم

REGISTERED USER
22-05-2008, 23:49
لینکهایی که برای اچ پی دادین بیشترش جواب نمیده
گرافیک و صدای 6755 رو میخواستم

گرافیک :

صدا هم توضیح دادم ... هر درایورهاش بوده و هم درایور UAA BUS microsoft .... اگر بلد نیستی نصب کنی تقصیر ناقص بودن مطالب نزار

هزینه کن و ببر بازار برات نصب کنند ... چه انتظاراتی دارید شما ها ... !!!

ahmadgipsy
23-05-2008, 00:17
یه کم یواش بابا:31:
درایور صدا رو نصب کردم اما اخرش یه ارور عجیب میده
این لینک گرافیک هم که گذاشتی نصب کردم باز ارور میده
نمیدونم شاید تو وقتی برنامه نصب میکنی بجای Next یه چیز دیگه رو میزنی که فکر میکنی ما بلد نیستیم

REGISTERED USER
23-05-2008, 12:30
پس مشکل از دستگاهت هست ... اینا درست هستند و هیچ مشکلی ندارند

اول شما برای XP میخوای یا ویستا ؟

برای ویستا :

برای XP یا باید درایور قطعات را تک تک دانلود کنی و یا از درایورهای جامع اش CTO استفاده کنی :

mashiat
23-05-2008, 13:18
در به در به دنبال درایورهای HP Pavilion DV6750 برای xp !

سلام من تمام صفحات تاپیک رو خوندم و کلی سایت Hp رو زیر و رو کردم اما به جز درایور تاچ پد که نصب شد درایورهای لازم دیگه رو پیدا نکردم . این رو هم بگم تمام درایورهای سری 6000 رو دانلود کردم اما هیچکدوم نصب نشدند و یا کار نکردند . مثل : درایور صدا ، گرافیک ، مودم و ...

آیا برای این مدل درایور xp وجود نداره ؟ پس چطور توی بازار میگن xp نصب میکنیم ؟
من با استفاده از آموزش و مقالات استاد Registered user به خوبی xp رو کنار ویستا نصب کردم و موفق شدم .

اما فقط الان مشکل درایورهای این مدل رو دارم . لطفا اگه کسی درایورهای این مدل و یا مدلی که به این مدل میخوره رو داره دریغ نکنه . ممنون میشم اگه کمک کنید

moad.A
23-05-2008, 15:52
با عرض سلام.
دوستان عزیز من 2 مشکل دارم:
1- من درایورهای Toshiba Satellite A105-S4324 برای ویستا را می خوام.
2-چند روز پیش یه برنامه 5 مگی نصب کردم که فکر میکنم برای آپ دیت بایوس بوده.از اون به بعد تو device manegere ویستا 2 تا unknown Device اومده.که نه میدونم برای چی هست و نه میتونم از بین ببرمشون.فکرکنم برای همون برنامه باشه.آیا میتونم Bios ام را به حالت قبل بر گردونم.این unknown device ها چین؟تا حالا چند بارویستای جدید ریختم اما درست نشده.
حالا اگه لطف کنید درایورهای ویستای لپتاپمو بذارید شاید بایوسش به حالت قبل برگرده.
پیشاپیش ممنون.

REGISTERED USER
23-05-2008, 23:27
آیا برای این مدل درایور xp وجود نداره ؟ پس چطور توی بازار میگن xp نصب میکنیم ؟

وجود داره ... من خودم چند تا دی وی دارم که درایورها نسخه XP برای این ها رو داره ... پس هست

اما فقط الان مشکل درایورهای این مدل رو دارم . لطفا اگه کسی درایورهای این مدل و یا مدلی که به این مدل میخوره رو داره دریغ نکنه . ممنون میشم اگه کمک کنید

شما هم میتونید با یکم سرچ توی ایم بخش درایورها رو راحت پیدا کنید .... اینجا همش همین درخواسته :

اگر آماده برای مدل مشابه میخواهید نیز :

تقریبا همه درایورهای اصلی رو لینک داده

موفق باشید

REGISTERED USER
23-05-2008, 23:29
با عرض سلام.
دوستان عزیز من 2 مشکل دارم:
1- من درایورهای Toshiba Satellite A105-S4324 برای ویستا را می خوام.
2-چند روز پیش یه برنامه 5 مگی نصب کردم که فکر میکنم برای آپ دیت بایوس بوده.از اون به بعد تو device manegere ویستا 2 تا unknown Device اومده.که نه میدونم برای چی هست و نه میتونم از بین ببرمشون.فکرکنم برای همون برنامه باشه.آیا میتونم Bios ام را به حالت قبل بر گردونم.این unknown device ها چین؟تا حالا چند بارویستای جدید ریختم اما درست نشده.
حالا اگه لطف کنید درایورهای ویستای لپتاپمو بذارید شاید بایوسش به حالت قبل برگرده.
پیشاپیش ممنون.

1- از این لینک مدل رو انتخاب کنید و تمام :

2- احتمالا بایوس رو آپدیت کردی درایورهای جدید برای راه اندازی آنها نیاز داره ... برای من هم پیش اومده اگر لپ تاپ صحیح و سالم کار میکنه بیخیالش بشی بهتره

mohamad177
23-05-2008, 23:32
اقا اگه ممکنه درایور دکمه fn رابرای fz160 بزارید البته برای xp

REGISTERED USER
23-05-2008, 23:44
قبلا مفصلا بحث شده ... با جستجو میتونی پیدا کنی که سری Fz با کدوم لینک دانگرید میشوند

در همین بخش صفحات ابتدایی لینک دانگرید واوو به صورت Ftp هست

elvis_56
23-05-2008, 23:49
با درود
درايورهاي SONY VAIO FZ Series VGN-FZ490NGB براي ويندوزهاي XP و VISTA ULTIMATE را از چه طريقي به دست آورم؟
با سپاس فراوان

REGISTERED USER
24-05-2008, 00:12
راه اول : استفاده از مرجع بزرگ سونی وایوو در FTP سایت و دانلود از درایورهای مربوطه

و دانگرید :

راه دوم : رجوع به سایت سونی وایوو و انتخاب مدل مربوطه و دانلود درایورهای اون مدل نوت بوک ... در بعضی مدلها درایور های دو سیستم عامله هم اینجا خود سونی گذاشته

راه سوم : برای دانلود درایور های XP مدلهایی که ویستا دارند میتونید از سری مشابه خاورمیانه که با نام مثلا FZ49G شناخته میشوند استفاده کنید و درایورهای دانگرید آنها را دانلود کنید (نام را در بخش Search Model تایپ کنید.... خیلی هم راحته کافیه ببینید مدل شما با چه حروفی شروع میشه در بخش OS Upgrade/Downgrade . این پک های دانگرید خاورمیانه ای هم کامل هستند نسبت به سایر درایورها

راه چهارم : اگر تمام راه های بالایی کار نداد باید از سایت قطعات سازنده دانلود کنید که در ابتدای تاپیک صحبت شده است

راه پنجم : هزینه کنید و سی دی اش رو بخرید یا قیمت 15.000 تا 25.000 تومان با توجه به مدل مورد نظر ...

فکر کنم کاملا توضیح داده باشم هم برای شما و هم برای دوستان و دیگر سوالی برای سونی ها نباشه

elvis_56
24-05-2008, 00:16
راه اول : استفاده از مرجع بزرگ سونی وایوو در FTP سایت و دانلود از درایورهای مربوطه

و دانگرید :

راه دوم : رجوع به سایت سونی وایوو و انتخاب مدل مربوطه و دانلود درایورهای اون مدل نوت بوک ... در بعضی مدلها درایور های دو سیستم عامله هم اینجا خود سونی گذاشته

راه سوم : برای دانلود درایور های XP مدلهایی که ویستا دارند میتونید از سری مشابه خاورمیانه که با نام مثلا FZ49G شناخته میشوند استفاده کنید و درایورهای دانگرید آنها را دانلود کنید .... خیلی هم راحته کافیه ببینید مدل شما با چه حروفی شروع میشه در بخش OS Upgrade/Downgrade . این پک های دانگرید خاورمیانه ای هم کامل هستند نسبت به سایر درایورها

راه چهارم : اگر تمام راه های بالایی کار نداد باید از سایت قطعات سازنده دانلود کنید که در ابتدای تاپیک صحبت شده است

راه پنجم : هزینه کنید و سی دی اش رو بخرید یا قیمت 15.000 تا 25.000 تومان با توجه به مدل مورد نظر ...

فکر کنم کاملا توضیح داده باشم هم برای شما و هم برای دوستان و دیگر سوالی برای سونی ها نباشه

با سپاس فراوان به خاطر توضيحات جامع شما
در مورد راه پنجم براي تهيه CD مذكور از چه طريقي اقدام نمايم؟ از نمايندگي ها و يا فروشگاه هاي نرم افزار؟
با تشكر مجدد

moad.A
24-05-2008, 08:16
1- از این لینک مدل رو انتخاب کنید و تمام :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- احتمالا بایوس رو آپدیت کردی درایورهای جدید برای راه اندازی آنها نیاز داره ... برای من هم پیش اومده اگر لپ تاپ صحیح و سالم کار میکنه بیخیالش بشی بهتره

قبل از هر چیز از شما دوست عزیز بابت لطفتون در پاسخگویی سریع ممنونم.
میخواستم بگم من از همون لینک بالا تقریبا همه درایورهارو گرفتم و نصب کردم.اما باز درست نشد.2 سوال داشتم:
1-لپ تاپ صحیح و سالم کار میکنه یعنی چی؟ مگر وقتی unknown device میزنه یعنی اینکه حتما چیزی را نشناخته نیست؟
2-اصلا راهی نیست بفهمم این unknown device ها برای کدوم درایور هستند؟یعنی میلوم بشه مثلا کارت صداست یا مودم یا....؟ چون هیچ چیز ننوشته که بشه فهمید source شان چیه؟
باز هم ممنون

REGISTERED USER
24-05-2008, 10:44
در مورد راه پنجم براي تهيه Cd مذكور از چه طريقي اقدام نمايم؟ از نمايندگي ها و يا فروشگاه هاي نرم افزار؟

بعضی فروشگاه ها فروش درایور دارند ... من هم خودم دارم میتونی توی پیغام خصوصی مطرح کنی

REGISTERED USER
24-05-2008, 10:52
قبل از هر چیز از شما دوست عزیز بابت لطفتون در پاسخگویی سریع ممنونم.
میخواستم بگم من از همون لینک بالا تقریبا همه درایورهارو گرفتم و نصب کردم.اما باز درست نشد.2 سوال داشتم:
1-لپ تاپ صحیح و سالم کار میکنه یعنی چی؟ مگر وقتی unknown device میزنه یعنی اینکه حتما چیزی را نشناخته نیست؟
2-اصلا راهی نیست بفهمم این unknown device ها برای کدوم درایور هستند؟یعنی میلوم بشه مثلا کارت صداست یا مودم یا....؟ چون هیچ چیز ننوشته که بشه فهمید source شان چیه؟
باز هم ممنون

1- یعنی مشکلی توی اجرای برنامه ها و درایورها نداری ؟ اگر درست نشد میتونی بایوس رو دوباره دانگرید کنی

2- برنامه Unknown Device Identifier 6.01 هست :

این هم یک برنامه دیگر :

Driver Magician

و باز هم :

Unknown Devices

و بازهم :

Craig's PCI Diagnostic software

امیدوارم کمت کنه

ahmadgipsy
24-05-2008, 11:41
ویندوز عوض کردم گرافیک نصب شد اما صدا و مودم هیچ رقمه جواب نمیده
هر درایوری نصب میکنم ارور میده

monana61
24-05-2008, 23:40
یکی از دوستام یه لپ تاپ دل داره که من خواستم ویندوزش رو عوض کنم چون مشکل پیدا کرده بود و بلوتوثش هم کار نمی کرد. اما اون سی دی لپ تاپش رو گم کرده و منم نتونستم با هیچ سی دی دیگه ای درستش کنم اون جایی هم که اونو خریده میگه سی دی نداره و اگرم باشه خیلی گرونه!!!!
می خواستم ببینم همینطوره و نمی شه از جایی سی دیش رو تهیه کرد آخه عجیبه که یه نسخه از اون نباشه.

REGISTERED USER
25-05-2008, 00:37
سلام به همه
یکی از دوستام یه لپ تاپ دل داره که من خواستم ویندوزش رو عوض کنم چون مشکل پیدا کرده بود و بلوتوثش هم کار نمی کرد. اما اون سی دی لپ تاپش رو گم کرده و منم نتونستم با هیچ سی دی دیگه ای درستش کنم اون جایی هم که اونو خریده میگه سی دی نداره و اگرم باشه خیلی گرونه!!!!
می خواستم ببینم همینطوره و نمی شه از جایی سی دیش رو تهیه کرد آخه عجیبه که یه نسخه از اون نباشه.

دوست عزیز قوانین پست دادن رو رعایت کن ... چند جا و چند صورت ؟ اینجا همه طلبکارند از آدم !

خود سایت دل سرویس میده :

اگر هم بخوای بخری حدود 15 تا 25 هزار تومانه !!!

minana
25-05-2008, 06:04
با سلام
من يك Laptop Vignet xcite 1556j دارم دنبال درايور هاي اون ميگردم سايتش اصلا باز نميشه لطفا من رو راهنمايي كنيد

ritzdvb
26-05-2008, 10:56
سلام.من xpنصب کردم..dell 1525 اما مشکل در device manager:
other device
? audio device on higedefinition audio bus
?network controller
کهwindowse xp نمیشناسد.درdrive wirlessو drive audioخطا دارد.لطفا کمک کنید.

hossein_dig
26-05-2008, 11:22
other device
?network controller

این عادی چون این مدل ایکس پی ساپورت نمیکنه
ولی درایور 1520 بهش میخوره
تو همین انجمن بگردی درایورش رو هم(1525) پیدا میکنی

saeediust
27-05-2008, 15:11
من لپ تاپ Hp2750en رو که ویستا روش هست گرفتم
ولی از اونجایی که من داس رو به این ویستای مسخرو ترجیح می دم رفتم وXp ریختم
الان هم تو پیدا کردن درایورهاش بدجوری گیر کردم
یک هفته میشه که اینترنت رو زیر و رو کردم
ولی هنوز درایورهای wireeless و بلوتوث رو گیر نیووردم
کسی اینجا هست که بتونه به من کمک کنه؟
ممنون از همگی

forest
27-05-2008, 22:10
دوستان کانفیگ زیر را در نظر بگیرید

Processor: INTEL CORE 2 DOU T9300
Processor Speed : 2.4 GHz (3M)
* Operating System : VISTA HP
* Memory Size : 3072 MB
* Display Size : 15.4"
* Graphics Chipset : GFORCE 8600 M GT
* Battery Life : Up to 4.0 hour
* Card Reader : 5 IN 1
* USB Slots : 2 - USB (2.0)
* Weight : Starting at 2.5 Kg.
* Color : Black
* Option : New T9300CPU- Webcam- FingerPrint- GFORCE 8600- Bright LCD-Black

1-این لپ تاب را 1700 به من گفتند البته بدون گارانتی(ایرانی).به نظر شما قیمت مناسب است یا نه؟
2-اگر من 2 یا 3 هفته صبر کنم میتونم همین کانفیگ را با قیمت پایین تر تهیه کنم؟
3-آیا رزولوشن 1280×800 نسبت به گرافیک Geforce 8600 کم نیست؟؟نیازی به رزولوشن بالا هست؟(چون من باید ساعات زیادی را روی لپ تاپ خیره شوم )
4-کار من با این لپ تاپ مساهده فیلم در حد متوسط نصب دیگشنریهای و نرم افزار های مختلف برای یادگیری زبان و انجام کارهای گرافیکی وبازی در حد کم می باشد با این تفاسیر این کانفیگ تا چند سال نیازهای من را بر آورده میکند ؟؟؟؟و ایا مناسب است یا نه؟
با تشکر از دوستانی که من را راهنمایی میکنند

REGISTERED USER
27-05-2008, 23:58
با سلام
من يك Laptop Vignet xcite 1556j دارم دنبال درايور هاي اون ميگردم سايتش اصلا باز نميشه لطفا من رو راهنمايي كنيد

کلا اگه لپ تاپ بی نام و نشونی هست بیخیال شو

REGISTERED USER
28-05-2008, 00:00
other device
?network controller

در مورد مشکل microsoft UAA bus driver و نصب کارت صدا و درایور وایرلس توضیح داده شده .... بگردید و جواب رو میبینید

For audio,MS UAA must be installed before Conexant drivers.Install MS UAA,reboot.If you get the "Found new hardware" wizard cancel it and then install Conexant Audio and Modem drivers.
HP Quick Launch,Media Card Reader,Broadcom Wireless,Lightscribe software,etc are all here.(Do not use a bios)

REGISTERED USER
28-05-2008, 00:09
ممنون از همگی

اینجا یک سری برای مدل 6670 میزارم فکر کنم که مشکل درایورهای HP رو حل کنه :

Your XP drivers.

Intel Chipset,(install and reboot before other drivers):

Nvidia Graphics:

Realtek LAN

Realtek HD Audio(Executable):

Motorola Modem:

Some of the drivers below require .Net and Windows Installer 3.1

Windows Installer 3.1:

.Net Framework:

Use the drivers from dv9000t to fill any missing,such as Intel Pro Wireless,Ricoh Card Reader,Synaptics,HP Quick Launch buttons,HP Integrated.

mp;product=3224058&lang=en

REGISTERED USER
28-05-2008, 00:11
کلا اگر با بعضی درایورهای XP مشکل دارید توی خود فروم های HP توضیح داده شده و لینک درایورها و علاوه بر اون عکس العملهای سیستم معرفی شده .... دیگه استفاده اش با خودتون :

XP Drivers for HP dv2610us

REGISTERED USER
28-05-2008, 00:12
دوستان کانفیگ زیر را در نظر بگیرید
Processor: INTEL CORE 2 DOU T9300
Processor Speed : 2.4 GHz (3M)
* Operating System : VISTA HP
* Memory Size : 3072 MB
* Display Size : 15.4"
* Graphics Chipset : GFORCE 8600 M GT
* Battery Life : Up to 4.0 hour
* Card Reader : 5 IN 1
* USB Slots : 2 - USB (2.0)
* Weight : Starting at 2.5 Kg.
* Color : Black
* Option : New T9300CPU- Webcam- FingerPrint- GFORCE 8600- Bright LCD-Black

1-این لپ تاب را 1700 به من گفتند البته بدون گارانتی(ایرانی).به نظر شما قیمت مناسب است یا نه؟
2-اگر من 2 یا 3 هفته صبر کنم میتونم همین کانفیگ را با قیمت پایین تر تهیه کنم؟
3-آیا رزولوشن 1280×800 نسبت به گرافیک Geforce 8600 کم نیست؟؟نیازی به رزولوشن بالا هست؟(چون من باید ساعات زیادی را روی لپ تاپ خیره شوم )
4-کار من با این لپ تاپ مساهده فیلم در حد متوسط نصب دیگشنریهای و نرم افزار های مختلف برای یادگیری زبان و انجام کارهای گرافیکی وبازی در حد کم می باشد با این تفاسیر این کانفیگ تا چند سال نیازهای من را بر آورده میکند ؟؟؟؟و ایا مناسب است یا نه؟
با تشکر از دوستانی که من را راهنمایی میکنند

دوست عزیز ... اینجا جاش نیست .. دقت کن :

مشاوره برای خرید انواع نوت بوک و اطلاع رسانی قیمت ها ...

ritzdvb
28-05-2008, 08:35
other device
?network controller

من drivere xpلبتتاب1525 رااشرکت zigoratگرفتم ونصب کردم اما هر 2 مشکل فوق باقی است ودرموقع نصبdrive wirlessو drive audioخطا دارد.

REGISTERED USER
28-05-2008, 10:27
اگر از اونجا خریدی پس باید از خودشون هم بپرسی

ritzdvb
28-05-2008, 10:57
من بیشتر تا÷یک های شما را خواندم.متاسفانه لحن ÷اسخهای شما از تربیت به دور وگستاخانه است.همان بهتر که جواب ندهید.

REGISTERED USER
28-05-2008, 23:42
مرسی از لطف شما ...!

اتفاقا بهترین پیشنهاد رو بهت دادم ولی خودت نفهمیدی !!! حالا میخوای نظر شخصی ات رو اینطوری اعلام کنی به من مربوط نمیشه و ادب متقابل شما رو میرسونه !

برام اصلا همیت نداره ...

در ضمن سوالت تکراری بود مشکل مشابه شما رو همه دارند و جوابش هم چندین بار دادم

forest
29-05-2008, 10:22
دوست عزیز ... اینجا جاش نیست .. دقت کن :

مشاوره برای خرید انواع نوت بوک و اطلاع رسانی قیمت ها ...

جناب رجیستر خان معذرت مثل اینکه اشتباهی رخ داده بود
منتظر پاسخ شما در آن تایپیک هستم

omid_mob714
30-05-2008, 20:33
سلام و خسته نباشید خدمت REGISTERED USER عزیز
من هر 20 صفحه ی این تاپیک خوندم و می تونم به جرات بگم 99% مشکلات بچه هارو حل کردی فقط یک سوال برام پیش اومده که واقعا درخواست من برای درایوهای xp برای لپ تاپ toshiba qosmio f45 av410 جوابی مانند بقییه جواب هات نداشت که منم مثل دیگر افراد بتونم به راحتی درایوهامو گیر بیارم؟
البته پاسخی که دادی رو خوندم ولی خودتم میدونی که خود سایت toshiba هیچ کمکی به من نمیکنه

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:08
باور کن من خودم هم توی آرشیوم که کامله برای سری Qosmio درایور XP ندیدم .... توی سایت ها هم سرچ کردم بازم چیزی دستگیرم نشد ....

اگر دیدم حتما میزارم

REGISTERED USER
31-05-2008, 00:15
سلام و خسته نباشید خدمت REGISTERED USER عزیز
من هر 20 صفحه ی این تاپیک خوندم و می تونم به جرات بگم 99% مشکلات بچه هارو حل کردی فقط یک سوال برام پیش اومده که واقعا درخواست من برای درایوهای xp برای لپ تاپ toshiba qosmio f45 av410 جوابی مانند بقییه جواب هات نداشت که منم مثل دیگر افراد بتونم به راحتی درایوهامو گیر بیارم؟
البته پاسخی که دادی رو خوندم ولی خودتم میدونی که خود سایت toshiba هیچ کمکی به من نمیکنه

خوب مشکل شما هم حل شد ... برای دانلود درایورهای F45 میتونید از سری مشابه G30 استفاده کنید .. مدل رو G30 یا G20 انتخاب کن و سیستم عامل XP و همه ملیت ها ... یه لیست خفت از درایورها باز میشه:

میمونه احتمالا کارت شبکه و بلوتوث:

یکم هم خودت زحمت تست بکش و نتیجه رو بگو که 100 درصد بشه !

موفق باشید

omid_mob714
31-05-2008, 01:15
بابا تو دیګه کی هستی کارت فوق العاده بود به امید اینکه تو رو در مقام مدیریت سایت ببینیم انشالله
یک سوال دیګه هم دارم برای لب تاب vaio vgn-nr21s هم باید از نمونه ی مشابه استفاده کنیم ؟ چون من هرچی ګشتم درایواشو اصلان ګیر نیاوردم
بازم ممنون

lrz507067
31-05-2008, 14:23
لطفا درایور های
toshiba a100-wa1 system unit
رو بگذارید
از کارت گرافیک گرفته تا صدا و pci و internal و . . . .
لطفا فوری

REGISTERED USER
01-06-2008, 00:29
یک سوال دیګه هم دارم برای لب تاب vaio vgn-nr21s هم باید از نمونه ی مشابه استفاده کنیم ؟ چون من هرچی ګشتم درایواشو اصلان ګیر نیاوردم

این درایور ها کار میدهد (نمونه مشابه NR21G مدل خاورمیانه)

اگر روی XP کار نداد میتونید از درایورهای سری CR نیز استفاده کنید تقریبا مشابه هستند بجز کارت صدا که realtek هست نه sigmatel که میتونی از خود سایت realtek بگیری

راه دوم : سری N و NR کاملا شبیه هم هستند پس دانگریدهاشون هم بهم میخوره :

موفق باشید

REGISTERED USER
01-06-2008, 00:44
لطفا درایور های
toshiba a100-wa1 system unit
رو بگذارید
از کارت گرافیک گرفته تا صدا و pci و internal و . . . .
لطفا فوری

لینک اول :

یک سری از درایورهای استاندارد سری A100 توش هست :

لینک دم :

اما باید اول نرم افزاری رو که سایت بزور بهت میده نصب کنی

لینک سوم :

توی این لینک سایت ساپورت کانادا بری و مدل نوت بوکت رو از سری sattlite روی A100 بزنی .... خیلی راحت هر درایور XP رو دانلود کن ... سریع و از طریق FTP

لینک چهارم :

توی این قسمت میتونی راحت برای همه مدلها درایورهای نوت بوکت رو انتخاب کنی .... از ساپورت اروپا ... حتی برای XP

این روش آخر برای همه توشیبا ها کار میده

موفق باشید

امیدوارم در باره درایورهای توشیبا سوال نکنید چون میگم روش کلی شو گفتم و تکراریه ... همینطور سونی

lrz507067
01-06-2008, 11:52
هیچ کدوم به دردم نخورد یه لینک که کار نمیکرد یکی هم همش مال میستا بود یکی فقط 2 تا صدا بود که کار نکرد بازم یکی هم یه نرم افزار بود که سریال میخواست و کرک کردم ولی بازم کار نکرد

REGISTERED USER
01-06-2008, 23:17
اتفاقا برای Xp بود دقت نکردید

ayat255
07-06-2008, 18:49
با سلام

اگه امکانش هست درایور اکس پی fz290 رو واسم بزارید.

با تشکر فراوان

REGISTERED USER
07-06-2008, 23:45
دوست عزیز این پست رو بخون جوابت رو پیشاپیش دادم ... شما باید از سایت سونی آسیا سری FZ2XG رو دانلود کنید :

لطفا قبل از پست دادن جستجو کنید :

همچنین درایورهای لپ تاپ شما رو قبلا نیز گذاشتم برای کاربران دیگر (پست شماره 40)

لطفا سوال نکنید و اول سرچ کنید

موفق باشید

Mohandes_mansour
09-06-2008, 22:54
سلام...

من درایور ووسترو 1500 دارم...درایور کارت گرافیک و وایرلسشو می خواستم...
با تشکر.ش

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:40
سلام...

من درایور ووسترو 1500 دارم...درایور کارت گرافیک و وایرلسشو می خواستم...
با تشکر.ش

این هم یک تاپیک مفصل از فروم خودمون که تمام درایورها توش هست ... دنیا Notebook review ... واقعا ریسورسه

موفق باشید

mark3257
12-06-2008, 12:00
من مدل Hp2860 رو براي خريد انتخاب کردم.اما يه جا خوندم Hp ها درايور جداگانه ندارن و درايورهاشون نيست. آيا اگر اين رو بگيرم براي نصب Xp به مشکل برخورد نمي کنم. ضمنا خودم توي سايت Hp رفتم اما نتونستم درايورهاي اين مدل رو بصورت تک تک (کارت گرافيک و کارت شبکه و..) پيدا کنم.

REGISTERED USER
12-06-2008, 23:43
ببین به صورت تک تک خود سایت Hp گذاشته و من هم توی صفحات قبل خیلی لینک دادم که باید دانلود و خودتون تست کنید

مشکلی نیست .... به خاطر چند تا درایور دانگرید که قید Hp رو نمیشه زد !

REGISTERED USER
12-06-2008, 23:43
ببین به صورت تک تک خود سایت Hp گذاشته و من هم توی صفحات قبل خیلی لینک دادم که باید دانلود و خودتون تست کنید

مشکلی نیست .... به خاطر چند تا درایور دانگرید که قید Hp رو نمیشه زد !

dariushsafari
13-06-2008, 22:11
سلام منم یک کمک میخام من لپ تاپ hpdv6750 دارم و میخوام روش xp نصب کنم درایورشو از کجا بیارم سدا و مدم

REGISTERED USER
13-06-2008, 23:46
سلام منم یک کمک میخام من لپ تاپ hpdv6750 دارم و میخوام روش xp نصب کنم درایورشو از کجا بیارم سدا و مدم

لطفا قبل از پست دادن سرچ کنید ... جواب شما برای کلا سری HP pavilion DV در صفحات قبل داده شده ...

به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود

موفق باشید

ParsiKade
13-06-2008, 23:48
سلام،

مدیر انجمن عزیز شما تاپیک من رو در مورد شناسنوندن مودم به ویندوز قفل کردید، و گفتید که مربوط به این بخش نیست ...

ولی کلا این مودم من هیچ درایوری واسه دانلود نداره، اصلا توی سایت خود Coresess هیچ بخشی واسه این مورد نداره و من هم واسه ویستا هیچ چیزی رو نصب نکردم !
پس طبیعتا مشکل باید از خود لپ تاپ باشه، نمی تونید منو راهنمایی کنید ؟
من کانکشن PPPoE می سازم ولی موقع کانکت شدن یه Errorـی میده که الان نمی دونم چی بود، اگه نیازه بگید تا اینجا بگم. در مورد پیدا کردن مودم بود فکر می کنم.

یه راهنمایی یکی بکنه لطفا در این زمینه !

REGISTERED USER
14-06-2008, 00:24
ولی کلا این مودم من هیچ درایوری واسه دانلود نداره، اصلا توی سایت خود Coresess هیچ بخشی واسه این مورد نداره و من هم واسه ویستا هیچ چیزی رو نصب نکردم !
پس طبیعتا مشکل باید از خود لپ تاپ باشه، نمی تونید منو راهنمایی کنید ؟

XP کلا درایورهای plug & play رو مثل ویستا میشناسه اما چون کاتالوگ های inf اش قدیمی هست مودم های جدید و incompatible با خودش رو ممکنه نشناسه ... پس نیاز به درایور دارید و مشکل از ویندوز نیست

با اینکه به این بخش مربوط نیست اما این لینک رو ببین ... میتونی درایور مدل مودم ات رو دانلود کنی :

و

احتمالا مشکل شما حل میشه

شما میتوانید از بخش های دیگر و تخصصی سایت P30 استفاده کنید که دوستان ADSL کار سهتند چون در این مورد هیچ فرقی بین کامپیوتر Pc و نوت بوک نیست چون وسیله جانبی هست

موفق باشید

randycopol
14-06-2008, 03:16
سلام
من یه dell D830 خریدم
درایورهای ویندوز xp رو از سایتش گرفتم .
اما درایور صداش کار نکرد . یعنی 2 تا درایوری که گذاشته بودن اونجا ، کار نکرد
از چند نفر پرسیدم ... گفتن درایور های سایت dell برای لب تاپ شما آپشنال هست و کار نمیکنه .
میخواستم ببینم درایور های d830 رو برای xp دارید ؟
لطفا" اگر دارید همه درایور های را بزارید .
ولی از همه مهمتر برام درایور صداشه
ممنون

REGISTERED USER
14-06-2008, 23:43
خیر ... این حرف درست نیست و درایورهای کار میدهند ... شما برای نصب کارت صدا بر روی XP به درایور microsoft UAA bus driver میاز دارید که در صفحات قبل گذاشته شده

در ضمن این لیمک هم برای درایور کارت صدا D830 داشته باشید :

Dell Latitude D531/D631/D630/D830 SIGMATEL STAC 92XX C-Major HD Driver A08 Windows 2000/XP(x32/x64)

احتمالا مشکل شما حل خواهد شد

randycopol
15-06-2008, 02:51
دوستان ... مشکل من حل نشد
چون که نه microsoft UAA bus driver رو نصب می کنه ... نه اون یکی درایوری که گذاشتید تو پست بالایی .
من نمی دونم دیگه باید چیکار کنم
لطفا کمکم کنید

omidhooshi
15-06-2008, 21:28
سلام به دوستان مخصوصاً REGISTERED USER عزیز
من احتیاج به جدیدترین درایور کارت گرافیک 8600M GT برای dell inspiron 1520 دارم
بازم تاکید می کنم آخرین نسخه
با تشکر

Orbit
15-06-2008, 21:44
سلام به دوستان مخصوصاً REGISTERED USER عزیز
من احتیاج به جدیدترین درایور کارت گرافیک 8600M GT برای dell inspiron 1520 دارم
بازم تاکید می کنم آخرین نسخه
با تشکر

این برای ویستا

3/18/2008 53 MB
nVidia - Driver
Applies to:
GeForce 8400M GS
GeForce 8400M
GeForce 8600M

این برای ایکس پی

3/18/2008 58 MB
nVidia - Driver
Applies to:
GeForce 8400M
GeForce 8600M
GeForce 8400M GS

REGISTERED USER
15-06-2008, 23:28
دوستان ... مشکل من حل نشد
چون که نه microsoft UAA bus driver رو نصب می کنه ... نه اون یکی درایوری که گذاشتید تو پست بالایی .
من نمی دونم دیگه باید چیکار کنم
لطفا کمکم کنید

اینم از سایت مایکروسافت:

و درایور هم همانی است که بود

نمیدونم مشکل کار کجاست شاید در حین کار خطا داشته باشید

khalilpakbaz
16-06-2008, 01:01
سلام من لب تاب LG مدل R405-A.CPS2E1 دارم و ویندوز ویتا روش نصب هست . اصلا با ویندوز ویستا حال نمیکنم واسه همین ویندوز XP نصب کردم که تو نصب مشکلی نداشت ولی تو XP درایورهاش رو نمیشناسه . میخواستم وبدونم کسی هست که درایورهای Xp لب تاب من رو جایی سراغ داشته باشه؟

مشخصات کامل لب تاب من به این صورت هست:

More details about my computer

Component Details Subscore Base score
Processor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5550 @ 1.83GHz 4.8 3.8
Determined by lowest subscore

Memory (RAM) 1.75 GB 4.5
Graphics ATI Radeon Xpress 1250 4.3
Gaming graphics 895 MB Total available graphics memory 3.8
Primary hard disk 23GB Free (39GB Total) 4.9
Windows Vista (TM) Ultimate
System
--------------------------------------------------------------------------------

Manufacturer LG Electronics
Model R405-A.CPS2E1
Total amount of system memory 1.75 GB RAM
System type 32-bit operating system
Number of processor cores 2
64-bit capable Yes

Storage
--------------------------------------------------------------------------------

Total size of hard disk(s) 186 GB
Disk partition (C:) 23 GB Free (39 GB Total)
Disk partition (D:) 49 GB Free (49 GB Total)
Disk partition (E:) 97 GB Free (98 GB Total)
Media drive (F:) CD/DVD
Media drive (G:) CD/DVDCD

Graphics

Display adapter type ATI Radeon Xpress 1250
Total available graphics memory 895 MB
Dedicated graphics memory 256 MB
Dedicated system memory 0 MB
Shared system memory 639 MB
Display adapter driver version 8.393.2.0
Primary monitor resolution 1280x800
DirectX version DirectX 9.0 or better

Network

Network Adapter Marvell Yukon 88E8039 PCI-E Fast Ethernet Controller
Network Adapter Microsoft Tun Miniport Adapter
Network Adapter Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
Network Adapter Bluetooth Device (Personal Area Network)
---------------------------------------------------------------------------------
Sound Card
Realtek High Definition Audio Driver
----------------------------------------------------------------------------------
اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی خیلی ممنون میشم

randycopol
16-06-2008, 03:31
بازم سلام .
ببینید دوست عزیز .
من تازه ویندوزمو عوض کردم و کلیه درایورها به غیر از کارت صدا تو ویندوزم نصبه .
پس قطعا" اشکال از ویندوز نیست
این فایلها هم که کلا" یه setup ساده بیشتر نیستن .
اما من وقتی نصب میکنم ، تا میاد شروع به نصب کنه درخواست restart میده . اگه restart کردم که دوباره میاد بالا باز روز از نو روزی از نو ... اما اگه restart نکردم از نصب خارج میشه .
این مشکل رو من با هر دو درایور هست .
منم نمیگم اشکال از درایوره ... اما میخوام بدونم چرا انجوری میشه .
لطفا" بازم کمک کنید .

saeediust
16-06-2008, 10:28
راستی یه مشکل دیگه که دارم اینه که من وقتی می خوام xp روش نصب کنم به صورت عادی نمیشه و میگه که bios لپ تاپ ACPI نیست و دکمه F7 رو باید اول نصب XP فشار بدم(فکر کنم اونهایی که این کاره هستن می دونن کجا رو می گم)
بعد از کلی گشتن رو اینترنت به این نتیجه رسیدم که باید BIOS رو هم downgrade کنم به ورژن های پایین ترش
البته ریسک این کار زیاده
الان من وقتی xp رو shutdown می کنم آخرش یه صفحه خوشگل میاد و میگه:
It is now safe to turnoff your computer
این پیغام تو کامپیوترهای عهد ناصرالدین شاه میومد!!!
همچنین الان xp من standbye نداره
همه این مشکلات واسه اینه که bios من فعلا ACPI رو ساپورت نمیکنه
به نظرتون ورژن bios رو هم downgrade کنم(البته نرم افزار این کار رو هم از سایت HP دانلود کردم ولی خوب واسه لپتاپ من نیست و واسه لپتاپهای دیگه هست)

Dioma
17-06-2008, 12:36
سلام
من لب تاب دل مدل 1525 دارم که روش ویندوز ویستا نصب بود اومدم از همین فروم مواد لازم برای ویندوز xp رو دان کردم حالا فقط یه مشکل دارم که وایرلوسم کار نمیکنه اگه ممکنه درایور وایرلوسش رو برای من بزارید ممنون

majidghavam
17-06-2008, 13:16
لطفا
لینکی برای دانلود درایورهای xp لپ تاپ دل 1525 برایم بگذارید

khalilpakbaz
18-06-2008, 16:10
سلام
من لب تاب LG مدل R405-A.CPS2E1 دارم و ویندوز ویستا روش نصب هست . اصلا با ویندوز ویستا حال نمیکنم واسه همین ویندوز XP نصب کردم . تو XP همه درایورهاش رو هر جوری بود پیدا کردم و روش نصب کردم و مشکلی نداشت . اما فقط درایور وایرلس (Wireless) مونده که تو XP هر کاری کردم نشناخت و نتونستم درایورش رو پیدا کنم . اگه کسی درایورش رو بهم برسونه خیلی خیلی ممنون میشم آخه کار من با وایرلس هست .
مدل وایرلس من تو ویستا این هست : Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter

با تشکر از سایت خیلی خوب و پرمحتوایی که دارید.

Dioma
19-06-2008, 12:41
هيچكس نيست جٍِِواب من بده

mahdi1535
20-06-2008, 14:31
يه نوت بوك Dell مدل Vostro Notebook 1500خريدم . و خودم ويندوز Xp روش نصب كردم . حالا تمام درايورهاشو نصب كردم و فقط يه درايور اون كه مربوط به كارت شبكه بي سيم هست نصب نميشه . اسم اون هم تو ِDevice Manager به نام Network Controler هست . حتی به توصیه یکی از دوستان درایور مخصوص Xp اونو هم از لینک زیر گرفتم ولی باز نصب نشد .

کسی می تونه بگه مشکل چیه . من این مشکل را رو چند تا لپ تاب دیدم

REGISTERED USER
22-06-2008, 00:06
سلام
من لب تاب دل مدل 1525 دارم که روش ویندوز ویستا نصب بود اومدم از همین فروم مواد لازم برای ویندوز xp رو دان کردم حالا فقط یه مشکل دارم که وایرلوسم کار نمیکنه اگه ممکنه درایور وایرلوسش رو برای من بزارید ممنون

Dell Inspiron 1525 Wireless Card Driver
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Broadcom BCM 4311
فکر کنم توی پکیج هم بود ها ...

لطفا
لینکی برای دانلود درایورهای xp لپ تاپ دل 1525 برایم بگذارید

اگر به پست بالایی ات نگاه کنی میبینی جوابت توی همین فروم و همین بخشه ... یکم جستجو کنید

REGISTERED USER
22-06-2008, 00:11
سلام
من لب تاب LG مدل R405-A.CPS2E1 دارم و ویندوز ویستا روش نصب هست . اصلا با ویندوز ویستا حال نمیکنم واسه همین ویندوز XP نصب کردم . تو XP همه درایورهاش رو هر جوری بود پیدا کردم و روش نصب کردم و مشکلی نداشت . اما فقط درایور وایرلس (Wireless) مونده که تو XP هر کاری کردم نشناخت و نتونستم درایورش رو پیدا کنم . اگه کسی درایورش رو بهم برسونه خیلی خیلی ممنون میشم آخه کار من با وایرلس هست .
مدل وایرلس من تو ویستا این هست : Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter

با تشکر از سایت خیلی خوب و پرمحتوایی که دارید.

Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter driver

Developer: Atheros
Version: 2.14.2
Filename: Atheros_7kcna5ww.exe
Size: 2.06 Mb
OS: Windows XP,Windows NT SP4,Windows NT SP1,Windows 3.11,Windows NT,Windows 98,Windows 2000 SP2,Windows 2000 SP3,Windows 2000 SP1,Windows ME
License: freeware

یا این پک :

Supported software

Windows Vista Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter driver utility
Windows NT SP4 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter installation software
Windows ME Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter driver
Windows NT SP3 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter codec
Windows 95 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter installation software
Windows NT Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter installation software
Windows 2000 SP2 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter codec
Windows Vista Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter exe
Windows Vista Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter win driver
Windows NT SP3 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter controller
Windows NT SP2 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter codec

فکر کنم مشکلت حل بشه

REGISTERED USER
22-06-2008, 00:23
يه نوت بوك Dell مدل Vostro Notebook 1500خريدم . و خودم ويندوز Xp روش نصب كردم . حالا تمام درايورهاشو نصب كردم و فقط يه درايور اون كه مربوط به كارت شبكه بي سيم هست نصب نميشه . اسم اون هم تو ِDevice Manager به نام Network Controler هست . حتی به توصیه یکی از دوستان درایور مخصوص Xp اونو هم از لینک زیر گرفتم ولی باز نصب نشد .

کسی می تونه بگه مشکل چیه . من این مشکل را رو چند تا لپ تاب دیدم

درایورهای وایرلس دل 1500 با هم فرق داره و نباید انتظار داشت هر ورژنی و هر چیزی برای همه کار بده

اگر وایرلس این باشه یعنی از سری broadcom :

Broadcom BCMXXXX

میتونید از سایت خودش جامع ترین درایور ها رو بگیرید

و الا باید توی سایت دل و اینترنت دنبالش بگردید

mahdi1535
24-06-2008, 08:35
من از كجا بفهمم كه وايرلس لپ تابم چه مدلي هست

masoudian
24-06-2008, 11:20
سلام
من مدل nr240 دارم ولی هنوز نتونستم درایورهای صوت و مودم و وایرلس را پیدا کنم.
اگه ممکنه راهنمایی کنید.

اینجا پیدا شد.

mobiledead
24-06-2008, 22:21
اگه امکانش هست لینک دانلود درایورهای لپتاپ سونی مدل vgn-n17g رو برام بزارین

REGISTERED USER
24-06-2008, 23:12
من از كجا بفهمم كه وايرلس لپ تابم چه مدلي هست

سی دی اصلی درایور ویستا دل رو که میزاری جلوی اون درایورت یه تیک زده ... مشخصاتش همون هست

REGISTERED USER
24-06-2008, 23:13
سلام
من مدل nr240 دارم ولی هنوز نتونستم درایورهای صوت و مودم و وایرلس را پیدا کنم.
اگه ممکنه راهنمایی کنید.

اگه امکانش هست لینک دانلود درایورهای لپتاپ سونی مدل vgn-n17g رو برام بزارین

دوستان عزیز ... نصف این تاپیک توضیح راجع به درایورهای انواع مختلف سونی و مشکلاتشون هست

سوالاتتون تکراری هست ... بگردید جواباش رو میبینید

randycopol
25-06-2008, 02:32
آقا ...
من چرا microsoft UAA bus driver رو نصب میکنم ، قبل از نصب دستور reset میده ؟
من نمیدونم چیکار کنم . هر درایوری رو برای صدای d830 نصب میکنم جواب نمیده .
حتی تو خود سایت ماکروسافت هم نسخه اصلی این برنامه رو دانلود کردم . بازم نصب نشد .
یکی یه راهی پیش پای ما بزاره .....

(((من یه dell d830 دارم که بعد از نصب xp تمام درایور هاشو به غیر از صدا نصب کردم .)))

mahdi1535
25-06-2008, 09:40
سی دی اصلی درایور ویستا دل رو که میزاری جلوی اون درایورت یه تیک زده ... مشخصاتش همون هست

مال من جلوي هيچ كدوم از درايورهاي وايرلس تيك نخورده . پس چيكار كنم از كجا بفهمم وايرلسم چيه كه درايورش را دانلود كنم

masoudian
26-06-2008, 08:08
سلام آقا
درایور صوت من نصب نشد که نشد. داریور مایکروسافت رو نصب کردم که آخرش سریع تموم میشه و خود درایور سونی هم که نصب می کنم بعد از کلی معطلی عین قبلی تموم میشه.

تو ذوقمون نزنید لطفا. خدایش این دفعه کلی سرچ کردیم و کلی درایور دنلود کردیم.

REGISTERED USER
27-06-2008, 00:03
مال من جلوي هيچ كدوم از درايورهاي وايرلس تيك نخورده . پس چيكار كنم از كجا بفهمم وايرلسم چيه كه درايورش را دانلود كنم

البته توی ویستا چون سی دی درایورها برای ویستا هست

randycopol
27-06-2008, 23:16
آقا ...
من چرا microsoft UAA bus driver رو نصب میکنم ، قبل از نصب دستور reset میده ؟
من نمیدونم چیکار کنم . هر درایوری رو برای صدای d830 نصب میکنم جواب نمیده .
حتی تو خود سایت ماکروسافت هم نسخه اصلی این برنامه رو دانلود کردم . بازم نصب نشد .
یکی یه راهی پیش پای ما بزاره .....

(((من یه dell d830 دارم که بعد از نصب xp تمام درایور هاشو به غیر از صدا نصب کردم .)))

REGISTERED USER
27-06-2008, 23:49
من اگه D830 داشتم میتونستم راهنمایی ات بکنم ...

باور کن تنها لپ تاپی که زیر دستم تست نکردم تا لحال همین latitude ها بودن

مطمئنی که نسخه درایور رو درست گرفتی ؟ 32 بیت یا 64 بیت ؟

شاید هم sigmatel باشه درایورش !

Ezel
28-06-2008, 23:22
ببخشيد اشتب شد .

ahwaz88
29-06-2008, 12:38
دوستان سلام
من یه لپ تاب چینی Dell Inspiron 1525 خریدم هر چی تو سایت گشتم درایورها ی Xp و راهنمای نصب اونا رو ندیدم لطفا بلینکید مرسی

randycopol
29-06-2008, 12:59
عزیزم ... توی سایت dell کلا" 2 تا درایور برای d830 بیشتر نداره ...
من به توصیه شما microsoft UAA bus driver و هر دو تا درایور موجود در سایت رو دانلود کردم ..
اما موقع نصب ریستارت میکنه .
من که گیج شدم

REGISTERED USER
29-06-2008, 13:21
دوستان سلام
من یه لپ تاب چینی Dell Inspiron 1525 خریدم هر چی تو سایت گشتم درایورها ی Xp و راهنمای نصب اونا رو ندیدم لطفا بلینکید مرسی

دوست عزیز ... 100 بار گذاشتم ... توی همین بخش هست چند صفحه از اول رو ببین حتما میبینش

عزیزم ... توی سایت dell کلا" 2 تا درایور برای d830 بیشتر نداره ...
من به توصیه شما microsoft UAA bus driver و هر دو تا درایور موجود در سایت رو دانلود کردم ..
اما موقع نصب ریستارت میکنه .
من که گیج شدم

ممکنه ویندوز شما مشکل خاصی داشته باشه ... دوستان نصب کردند مشکلی نبوده ...

پیشنهاد میکنم یک بار دیگه سرویس پک 2 رو نصب کنی

ahwaz88
29-06-2008, 14:42
[quote=REGISTERED USER;2580673]دوست عزیز ... 100 بار گذاشتم ... توی همین بخش هست چند صفحه از اول رو ببین حتما میبینش

دوست عزیز انگار خیلی عصبی هستی توی صفحه 8 این تاپیک هست ولی راپیدشیر اجازه دانلود نمی ده منظورم توی سایت آپلود کردنه که من متاسفانه توی این سایت جالب ندیدم منشکرم

REGISTERED USER
29-06-2008, 23:15
این موضوع تکراریه ... چند بار تکرار کنی اعصابت نمیریزه بهم ؟

در ضمن یکم توقعاتت رو بیار پایین. ... کسی برات آپلود کنه ؟ ماشالله !

lili_sun
30-06-2008, 18:21
شاید هم sigmatel باشه درایورش !

مال منهم همينه :13: ولي...

=========================

دوستان من يه مشكلي دارم و فكر كنم شماها بتونيد بهم كمك كنيد!

من يه لپ تاپ از نوع Latitude D520 دارم كه متاسفانه سي دي هايي كه براي نصب سخت افزار مورد نيازش لازمه رو گم كردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](42).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](42).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](42).gif
الان هم مشكلم اينه كه لپ تاپم هيچ صدايي نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif البته اين مشكل بعد نصب ويندوز پيش اومده برام

رفتم توي سايتش و دانلود كردم ولي ارور داد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

حالا هم هر كاري ميكنم باز هيچ صدايي در نمياد ازش
در حاليكه قبل اينكه ويندوز بزنم بهش همه چيزش درست بود

يكي بگه من چيكار كنم
خواهش ميكنم و پيشاپيش از همتون متشكر و ممنونم دوستان:19::19:

============================

REGISTERED USER]
دوست عزيز
منو راهنمايي كرديد به اين تاپيك
من حقيقتش از صفحات اول تا همين صحفه آخر رو نگاه كردم
حالا دوتا امكان هست
يا من چشام ضعيف شده
يا اينكه به خاطر كم اطلاعاتي من از كامپيوتر موردي كه مربوط به كامپيوتر من باشه رو پيدا نكردم

ميشه خواهش كنم
در اين مورد منو راهنمايي كنيد
:11::11: