PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش: پیدا کردن درایورهای سخت افزاری ویندوز برای لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

mesdakh
08-10-2009, 23:49
سلام..من یک دل اینسپریشن 700 M دارم..میخوام
ویندوز جدید بریزم..لطفا راهنمائی کنید..ممنون

_ermia
09-10-2009, 16:00
سلام..من یک دل اینسپریشن 700 M دارم..میخوام
ویندوز جدید بریزم..لطفا راهنمائی کنید..ممنون

مدل 700m دیگه؟
برای درایورهای xp به لینک زیر برید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه بازم مسئله بود به تاپیک زیر مراجعه کنید:

masoud_shasha
09-10-2009, 19:38
سلام دوستان،
من Fw490 JAB خریدم ، درایور های xp تو سایت سونی نبود
از کجا پیدا کنم؟

mesdakh
10-10-2009, 00:12
مدل 700m دیگه؟
برای درایورهای xp به لینک زیر برید:

اگه بازم مسئله بود به تاپیک زیر مراجعه کنید:

سلام..ممنون از پاسختون..من می خوام مثل کامپیوتر
که ویندوز ایکس پی میریزم..یک ویندوز 7 جدید بریزم
روی لپ تاپ..میشه؟؟؟

H@mid-Vista
10-10-2009, 20:49
سلام..ممنون از پاسختون..من می خوام مثل کامپیوتر
که ویندوز ایکس پی میریزم..یک ویندوز 7 جدید بریزم
روی لپ تاپ..میشه؟؟؟

بله
اتفاقا نصب ويندوز 7 خيلي خيلي راحتتره
چون خودش همه درايورها رو نصب مي كنه
اما بهتره با روش زير به روز كنيشون:

papillon11
12-10-2009, 01:44
سلام دوستان. من سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هر کاری می کنم باز نمیشه ، از اینترنت پرسرعت استفاده می کنم ؟ قلق خاصی داره ؟ممنون می شم اگه یه راهنمایی کوچیک کنید

_ermia
12-10-2009, 10:52
سلام دوستان. من سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هر کاری می کنم باز نمیشه ، از اینترنت پرسرعت استفاده می کنم ؟ قلق خاصی داره ؟ممنون می شم اگه یه راهنمایی کوچیک کنید

مشکلی نداره، باز میشه (عکس رو ببینید):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو سرچ منو بنویسید Windows explorer، بعد آدرس رو اونجا وارد کنید ببینید چیزی میاره، (اینو تو سایتش گفته، عکس رو ببینید):

hessam109
12-10-2009, 22:35
سلام من لپ تاب سونی مدل VGN-FE855E دارم هر کاری میکنم کارت صداش نصب نمیشه چی کنم

Iranian boy10
12-10-2009, 23:26
سلام من نوت بوک مدل vgn-fw390n رو دارم در سایت زیر هم که در صفحه اول گفتید این مدل رو پیدا نکردم چیکار کنم ؟!:18:

_ermia
13-10-2009, 21:17
سلام من لپ تاب سونی مدل VGN-FE855E دارم هر کاری میکنم کارت صداش نصب نمیشه چی کنم

سلام من نوت بوک مدل vgn-fw390n رو دارم در سایت زیر هم که در صفحه اول گفتید این مدل رو پیدا نکردم چیکار کنم ؟!:18:

به تاپیک زیر برید:

milad.c
14-10-2009, 23:22
سلام.
خسته نباشید .
من هرچی گشتم نتونستم درایو xp pro 64 رو پیدا کنم برای vaio vgn-fw460j++ . لطفا راهنمایی کنید.
نوع نصب ویندوز xp pro 64 , vista pro 64 تو لپ تاپ با پی سی یکی هست یا فرق میکنه.
تفاوت بین نسخه vista home 64 که روی لپ تاپ نصبه با vista pro 64 چیه...؟
ایا میشه از درایور های نصب شده توی vista home برای vista pro که بعدا نصب می کنم استفاده کرد با باید حتما درایور ها رو دانلود کرد...؟

ممنون.

papillon11
15-10-2009, 12:18
سلام دوستان . من تقريبا درايور ها رو گرفتم . دست همتون درد نكنه، فقط گرافيك 4650 mobility براي xp 32 گيرم نيومد.اگه يه راهنمايي بكنيد يه عمر ممنونتون ميشم. توي سايت اي تي اي پيدا نكردم.يعني اين سري از MOBILITY ‌ها نبود.بازم ممنوم

_ermia
15-10-2009, 13:24
سلام دوستان . من تقريبا درايور ها رو گرفتم . دست همتون درد نكنه، فقط گرافيك 4650 mobility براي xp 32 گيرم نيومد.اگه يه راهنمايي بكنيد يه عمر ممنونتون ميشم. توي سايت اي تي اي پيدا نكردم.يعني اين سري از MOBILITY ‌ها نبود.بازم ممنوم
سلام

از لینک زیر دانلود کنید (حجم: 165 مگ):

اگه هم برای نصب مشکلی بود، لینک زیر رو یه نگاه بندازید، شاید مفید باشه:

البته برای لپ تاپ acer بوده اما شاید برای سونی هم فرقی نداشته باشه:

امیدوارم کارتون رو راه بندازه.

_ermia
15-10-2009, 14:20
سلام.
خسته نباشید .
من هرچی گشتم نتونستم درایو xp pro 64 رو پیدا کنم برای vaio vgn-fw460j++ . لطفا راهنمایی کنید.
نوع نصب ویندوز xp pro 64 , vista pro 64 تو لپ تاپ با پی سی یکی هست یا فرق میکنه.
تفاوت بین نسخه vista home 64 که روی لپ تاپ نصبه با vista pro 64 چیه...؟
ایا میشه از درایور های نصب شده توی vista home برای vista pro که بعدا نصب می کنم استفاده کرد با باید حتما درایور ها رو دانلود کرد...؟

ممنون.

سلام
- برای درایورها به تاپیک زیر برید، ببینید کارتون راه میوفته:

- نوع نصب فکر نکنم فرقی داشته باشه، اگه هم فرقی داشته باشه برای نصب xp هست، که توی تاپیک زیر راه حلش رو گفته:

البته فرقی تو مراحل نصب نیست، فقط تو لپ تاپ ممکنه اولش قبول نکنه xp نصب کنید، که اگه همچین موردی پیش اومد با تاپیک بالا مسئله حل میشه

- خب نسخه pro از home کلا بهتره دیگه
- بله میشه، شما فقط وقتی ممکنه به مشکل بر بخورید که درایورهای سیستم عامل 32 بیتی رو روی 64 بیتی نصب کنید (و بالعکس) یا کلا درایورهای یک سیستم عامل رو بخواهید رو یک سیستم عامل دیگه نصب کنید (مثلا درایورهای xp رو، روی vista) وگرنهدرایورهای vista 64 pro و vista 64 home باهم فرقی نمیکنند و میتونید استفاده کنید در هردو.

papillon11
15-10-2009, 18:25
[quote=_ermia;4314441]سلام

من اين فايلو دانلود كردم طبق دستور العمل رفتم جلو ، اما بازم ميگه كه اين ورژن سازگار نيست.هركاري كه ميكنم جواب نميده

milad.c
15-10-2009, 19:31
سلام
- برای درایورها به تاپیک زیر برید، ببینید کارتون راه میوفته:

- نوع نصب فکر نکنم فرقی داشته باشه، اگه هم فرقی داشته باشه برای نصب xp هست، که توی تاپیک زیر راه حلش رو گفته:

البته فرقی تو مراحل نصب نیست، فقط تو لپ تاپ ممکنه اولش قبول نکنه xp نصب کنید، که اگه همچین موردی پیش اومد با تاپیک بالا مسئله حل میشه

- خب نسخه pro از home کلا بهتره دیگه
- بله میشه، شما فقط وقتی ممکنه به مشکل بر بخورید که درایورهای سیستم عامل 32 بیتی رو روی 64 بیتی نصب کنید (و بالعکس) یا کلا درایورهای یک سیستم عامل رو بخواهید رو یک سیستم عامل دیگه نصب کنید (مثلا درایورهای xp رو، روی vista) وگرنهدرایورهای vista 64 pro و vista 64 home باهم فرقی نمیکنند و میتونید استفاده کنید در هردو.

:11::11::11:

ممنون

Iranian boy10
15-10-2009, 21:26
به تاپیک زیر برید:

یکی جواب بده ٰ مگه نباید قبل از کار با Driver magician درایوام شناسایی بشه بعد ؟! من چی کارکنم ؟یکی کمک کنه

سلام من نوت بوک مدل vgn-fw390n رو دارم در سایت زیر هم که در صفحه اول گفتید این مدل رو پیدا نکردم چیکار کنم ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کد:

:41::41::41::41::41::41::41::18::18::18::18::18::1 8::18::18:

_ermia
16-10-2009, 10:54
یکی جواب بده ٰ مگه نباید قبل از کار با Driver magician درایوام شناسایی بشه بعد ؟! من چی کارکنم ؟یکی کمک کنه

:41::41::41::41::41::41::41::18::18::18::18::18::1 8::18::18:

مگه نگفتید درایورهای لپ تاپتون رو پیدا نکردید؟ این برنامه یکی از کاراش همینه که سخت افزارهایی که درایوراشون نصب نشده شناسایی میکنه و درایورهاشونو پیدا میکنه و لینک دانلود میده:

روش كار اين نرم افزار اينه كه اول ميره كل اثر انگشتهاي سخت افزارهاي نصب نشده رو با بانك داده هاي خودش وفق ميده
تا نوع و مدل رو بشناسه
بعد خودش مي گرده به روزترين رو براي سيستم عامل جاري كه در حال اجراست پيدا مي كنه
مي تونين براي به روز كردن درايورهاي نصب شده هم استفاده كنين
قابليت بك آپ كردن هم داره كه بعدها هم در صورت نصب مجمدد ويندوز استفاده كنين

مشکل چیه؟

_ermia
16-10-2009, 11:26
[quote=_ermia;4314441]سلام

من اين فايلو دانلود كردم طبق دستور العمل رفتم جلو ، اما بازم ميگه كه اين ورژن سازگار نيست.هركاري كه ميكنم جواب نميده

شما به لینک فرومی که داده بودم رفتید؟ مطالعه کردید؟ موضوعی که تو اون تاپیک مطرح شده، دقیقا مثل مشکل شما بوده، (فقط مدل لپ تاپ فرق میکنه اما کارت گرافیک یکیه). در نهایت مشکل حل شده تو اون تاپیک.

لینک زیر هم برای نصب کارت گرافیک ATI Mobility هست، 4650 رو هم ساپورت میکنه. یک راهنمای قدم به قدم داره. امیدوارم کمکی بتونه بکنه:

سعی می کنم راه حلی پیدا کنم با سرچ :)
امیدوارم دوستان متخصص هم نظر بدن و راهنمایی کنند که مشکل حل بشه.

hessam109
17-10-2009, 00:27
به تاپیک زیر برید:

سلام من هر کاری که فکر کنید رو کردم ولی جواب نداد درایور صدا نصب میشه ولی یکی از گزینه های اون علامت سوال زرد داره
مدل لپ تاب vgn-fe855e

_ermia
17-10-2009, 14:50
سلام من هر کاری که فکر کنید رو کردم ولی جواب نداد درایور صدا نصب میشه ولی یکی از گزینه های اون علامت سوال زرد داره
مدل لپ تاب vgn-fe855e

سلام
سیستم عامل لپ تاپ چیه؟
برای ویستا لینک زیر رو ببینید:

البته فکر می کنم شما برای xp میخواید، چون تو سرچی که زدم با درایور صدا خیلی ها مشکل داشتن تو xp.
متاسفانه درایوری پیدا نکردم، اما تو یه فرومی که مشکل صدای fe855e تو xp مطرح شده بود:

پست آخرشو اگه نگاه کنید (پست 11)، دقیقا مدل لپ تاپ شما رو داشته و مشکلش حل شده، از طریق لینکی که داده، یعنی لینک زیر:

اما برنامه ای که برای حل مشکل معزفی شده، لینکش کار نمیکنه :|
لینک سالمی هم براش پیدا نکردم. شاید اگه بتونید پیدا کنید، مشکل حل بشه!
تنها راهی که به نظرم میاد که ممکنه کمکی کنه اینه که به لینک زیر برید:

و برنامه Driver Robot رو دانلود کنید.
این برنامه کارش پیدا کردن درایور فقط برای مارک SigmaTel هست که فکر می کنم درایور صدای سونی شما هم همین مارکه؟
البته کارش مثل همون برنامه ای که حمید جان تاپیکش رو زدن، هست فرقش همینه که فقط برای sigmatel هست.
امیدوارم جواب بده.

mashhad_hasan
17-10-2009, 22:33
سلام

درايور اچ پي پاويليون dv6 1205

ati 4350 را ميخواهم از كجا بردارم البته براي ويندوز XP

_ermia
18-10-2009, 14:25
سلام

درايور اچ پي پاويليون dv6 1205

ati 4350 را ميخواهم از كجا بردارم البته براي ويندوز XP

سلام
به تاپیک زیر سر زدید؟

hessam109
19-10-2009, 11:17
دوست عزیز خیلی خیلی ممنون از راهنماییت
شاید اینطوری مشکلم حل بشه ولی اگه زحمت نیست ببین شاید اون فایل رو پیدا کردی
در ضمن این برنامه رو دانلود کردم ولی موقع آپدیت درایور یوزر و پسورد میخواد که اونم پولیه
کرکشم پیدا نکردم
بازم ممنون ولی دمت گرم همه تلاشتو بکن دیگه عقلم کاری نمی کنه
همه درایوراش نصب میشه بجز کارت صداش
بازم ممنون از کمکت
منتظرم

_ermia
20-10-2009, 12:50
دوست عزیز خیلی خیلی ممنون از راهنماییت
شاید اینطوری مشکلم حل بشه ولی اگه زحمت نیست ببین شاید اون فایل رو پیدا کردی
در ضمن این برنامه رو دانلود کردم ولی موقع آپدیت درایور یوزر و پسورد میخواد که اونم پولیه
کرکشم پیدا نکردم
بازم ممنون ولی دمت گرم همه تلاشتو بکن دیگه عقلم کاری نمی کنه
همه درایوراش نصب میشه بجز کارت صداش
بازم ممنون از کمکت
منتظرم

متاسفانه منم لینک سالمی براش پیدا نکردم
با توجه به گفته های اون فرومی که لینکش رو قبلا گذاشته بودم، اول UAA driver رو از لینک زیر نصب کنید:

قبلش حتما به نکته زیر توجه کنید:

Set a System Restore Point before installing drivers just in case

Start / All Programs / Accessories / System Tools / System Restore / select Create a restore point and follow instructions

درایور صدا رو هم از لینک زیر بگیرید(البته مدل اپ تاپ شما نیست، اما تو اون فروم گفته بود میخوره):

و به ترتیب زیر نصب کنید:

امیدوارم جواب بده. دیگه مطلب دیگه ای پیدا نکردم که بتونه کمکی کنه.

فقط به این نکته توجه کنید که من هیچ کدوم از این کارهایی رو که گفتم خودم امتحان نکردم (چون اصلا سونی ندارم) مطالب رو فقط از فروم های انگلیسی پیدا کردم و نمیدونم ممکنه مشکلی برای لپ تاپتون ایجاد کنه یا نه (البته امیدوارم که نکنه) البته کسی مشکلی براش پیش نیومده اما گفتم که خودتون هم حواستون باشه :)

در مورد اون درایوری هم که لینکش کار نمیکنه و احتمال داشت مشکل صدای لپ تاپتون رو حل کنه، از ادمین سایت خواستم که لینک جدید بذاره اما سایتشون فعلا دان شده!

به هر حال امیدوارم مشکل لپ تاپتون هر چه زودتر حل بشه.

_ermia
22-10-2009, 18:08
اگه زحمت نیست ببین شاید اون فایل رو پیدا کردی

در مورد اون درایوری هم که لینکش کار نمیکنه و احتمال داشت مشکل صدای لپ تاپتون رو حل کنه، از ادمین سایت خواستم که لینک جدید بذاره اما سایتشون فعلا دان شده!

خب اینم لینک:

لینک رو چک کردم، کار میکنه، اما خودم دیگه دانلودش نکردم. امیدوارم جواب بده.

hessam109
22-10-2009, 22:54
ممنون دوست عزیز
خیلی کارت عالیه
صداش درست شد نمبدونم چطور تشکر کنم
خیلی خیلی ممنون از زحمتت

H@mid-Vista
22-10-2009, 23:30
hessam109

نمبدونم چطور تشکر کنم

دكمه تشكر واسه همين كاره

vahid71baghri
25-10-2009, 11:25
چگونه از سایت سونی درایورهاش رو بگیرم مدل لب تابns115هستش

_ermia
26-10-2009, 13:41
چگونه از سایت سونی درایورهاش رو بگیرم مدل لب تابns115هستش

لینک زیر از سایت سونی درایورهای مدل NS115N/S رو داره، حالا نمی دونم درایورهاش به لپ تاپ شما که مدلش NS115 هست میخوره یا نه:

اگه لینک بالا کارتو راه ننداخت، به تاپیک زیر سر بزنید، حتما درایورهارو پیدا می کنید:

soodmand
27-10-2009, 01:23
اقا واقعاً دمت گرم خیلی آقایی الان که این مطلب رو می نویسم ساعت 2 نصف شب از صبح داشتم تو سایتهای خارجی دنبال این مطلب می گشتم.بازم ممنون

adel28
30-10-2009, 13:22
میخوام رو لبتاپ ویندوز 7 نصب کنم.
مدلش: SONY VAIO VGN-FZ490

مشکلم اینه که تو سایت خود سازنده برای این مدل درایوری برای ویندوز 7 نیست.

لینک سایت سازنده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچه باید بکنم؟
آیا درایور های ویستا به اون میخوره یا باید از سایت های دیگه درایورش رو پیدا کنم؟

Green.Son
31-10-2009, 11:28

لینک سایت سازنده:

آیا درایور های ویستا به اون میخوره یا باید از سایت های دیگه درایورش رو پیدا کنم؟

اينجا:

adel28
31-10-2009, 14:35
متشکرم.
اون پست رو خونده بودم.

ولی متاسفانه بعضی ها نتیجه نگرفتند.

Marmoulak
01-11-2009, 23:54
با سلام
من هر چی که می گردم درایور لبتاپی رو که می خوام تو سایت های گذاشته شده در صفحه اول پیدا نمی کنم لطفا یکی منو راهنمایی کنه و یه لینکی از یه جایی بده که لینک دانلود درایور ها موجود باشه در ضمن هر چی هم توی مدل های مشابه گشتم چیزی برای دانلود پیدا نکردم !

مدل لب تاپ :
Toshiba Satellite A135-S2266

لطفا هر چه زودتر منو راهنمایی کنید

H@mid-Vista
02-11-2009, 00:11
با سلام
من هر چی که می گردم درایور لبتاپی رو که می خوام تو سایت های گذاشته شده در صفحه اول پیدا نمی کنم لطفا یکی منو راهنمایی کنه و یه لینکی از یه جایی بده که لینک دانلود درایور ها موجود باشه در ضمن هر چی هم توی مدل های مشابه گشتم چیزی برای دانلود پیدا نکردم !

مدل لب تاپ :
Toshiba Satellite A135-S2266

لطفا هر چه زودتر منو راهنمایی کنید

ابنحا:

mdolia
05-11-2009, 15:18
سلام من خیلی دنبال درایور XP لپ تاپ مدل SONY VAIO VGN-FW390J گشتم ولی ظاهرا نیست نمیدونم هم سایت اصلی و هم سایت اسیا پاسیفیک و چند تا سایت دیگه رو نگاه کردم واسه xp چیزی نبود لطفا راهنماییم کنید

goldenmasoud
05-11-2009, 17:27

لینک سایت سازنده:

من هم همین مشکل رو دارم.
هیچ درایوری تو سایت سازنده وجود نداره.
البته من fw45 دارم و تو سونی آسیا هیچی وجود نداره.
فقط ویستا 32 و 64 وجود داره.
این هم لینکش که البته نوشته درایور 7 ولی اگه روش بزنی سه تا لینکه مربوط به نصب ویندوز میاد.

_ermia
07-11-2009, 12:47
سلام من خیلی دنبال درایور XP لپ تاپ مدل SONY VAIO VGN-FW390J گشتم ولی ظاهرا نیست نمیدونم هم سایت اصلی و هم سایت اسیا پاسیفیک و چند تا سایت دیگه رو نگاه کردم واسه xp چیزی نبود لطفا راهنماییم کنید

سلام
فکر نمی کنم بشه برای لپ تاپون یک جا درایورهای xp رو پیدا کرد. منم سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم. باید برای هر سخت افزار لپ تاپتون جدا درایور هاشو پیدا کنید. یعنی به سایت سازنده هر کدوم برید و درایورهای xp رو براش بگیرید (البته اگه برای xp درایوری داده باشه)

یه تاپیک زیر هم برید، شاید کمکتون بکنه (یافتن اتوماتیک درایورها):

nazanin302
10-11-2009, 11:45
با سلام

آیا می شه از درایورهای FW490DFB برای مشابه چینی اون FW46GJ پس از نصب ویندوز 7 استفاده کرد؟ چون سایت Sony Middle East درایورهای ویندوز 7 رو برای این مدل نداره. اگه می شه برم دانلود کنم!! سوال دیگه اینه که معمولا درایورهای 32 بیتی و 64 بیتی همدیگه رو ساپورت می کنن یا نه، یا لازمه که حتما برای ویندوز 64 بیتی درایورهای 64 بیتی و برای ویندوز 32 بیتی درایورهای 32 بیتی دانلود بشن؟

_ermia
10-11-2009, 15:24
با سلام

آیا می شه از درایورهای FW490DFB برای مشابه چینی اون FW46GJ پس از نصب ویندوز 7 استفاده کرد؟ چون سایت Sony Middle East درایورهای ویندوز 7 رو برای این مدل نداره. اگه می شه برم دانلود کنم!! سوال دیگه اینه که معمولا درایورهای 32 بیتی و 64 بیتی همدیگه رو ساپورت می کنن یا نه، یا لازمه که حتما برای ویندوز 64 بیتی درایورهای 64 بیتی و برای ویندوز 32 بیتی درایورهای 32 بیتی دانلود بشن؟

سلام
در مورد سوال اولتون نمیدونم میشه درایورهای FW490DFB رو برای FW46GJ استفاده کرد یا نه، اما میتونید به تاپیک زیر برید و درایورهای ویندوز سون رو برای لپ تاپ مورد نظرتون پیدا کنید:

در مورد سوال دوم هم، نه خیر، باید برای ویندوز 32 بیتی درایورهای مربوط به ویندوز 32 بیتی و برای ویندوز 64 بیتی هم درایورهای 64 بیتی رو دانلود کنید.

mohsen_frn
12-11-2009, 19:32
driver bluetooth dell 1525
سرچ کردم لینک هایی که بود،کار نمی کرد

_ermia
12-11-2009, 22:08
driver bluetooth dell 1525
سرچ کردم لینک هایی که بود،کار نمی کرد

از سایت دل سعی کردید بگیرید و کار نکرد؟ من الان تست کردم مشکلی نداره:

لینک زیر درایور های xp و vista برای Inspiron 1525 رو داره: (از قسمت Operating System، سیستم عامل مورد نظرتون رو مشخص کنید)

درایور بلوتوث در بخش Network قرار داره.

amirpers
14-11-2009, 03:13
دوستان ، کسی می تونه درایور وب کم Dell Vostro 1520 رو برای ویندوز 7 بذاره ؟ من پیداش نکردم.

_ermia
14-11-2009, 13:23
دوستان ، کسی می تونه درایور وب کم Dell Vostro 1520 رو برای ویندوز 7 بذاره ؟ من پیداش نکردم.
به تاپیک زیر سر زدید؟ شاید کمکتون کنه:

_ermia
14-11-2009, 13:25
حذف - تکرار پست

sanam.b
14-11-2009, 18:13
با سلام به همه دوستان

روی لبتاب asus -x59sr ویستا نصب بود من هم روش xpنصب کردم اما حالا موندم برای دی ویدی رایتش چه برنامه ای نصب کنم؟ همون nero میشه ؟
من سایتش رفتم اما چیزی پیدا نکردم .ممنون میشم کمکم کنید.

_ermia
14-11-2009, 20:27
با سلام به همه دوستان

روی لبتاب asus -x59sr ویستا نصب بود من هم روش xpنصب کردم اما حالا موندم برای دی ویدی رایتش چه برنامه ای نصب کنم؟ همون nero میشه ؟
من سایتش رفتم اما چیزی پیدا نکردم .ممنون میشم کمکم کنید.

سلام
منظورتون از برنامه درایور هستش؟ یا برنامه رایت کردن؟
اگه دنبال درایورش هستید، میتونید از لینک زیر بگیرید:

از سمت راست، مدل لپ تاپ رو انتخاب کنید، بعد که گزینه سرچ رو بزنید، ازتون میخواد که سیستم عامل مورد نظرتون رو تعیین کنید، بعد کل درایورهای لپ تاپتون رو میاره.

اما اگه درایور رو نصب کردید و برنامه برای رایت کردن می خواید، فکر نمی کنم Nero مشکلی داشته باشه.

irclick
15-11-2009, 01:14
سلام دوستان
من وسترو 1520 دارم که بهش win 7 ultimate زدم ولی چنتا مشکل دارم :
1- بعضی وقتا درایور تاچ پد ماوس ارور شماره 10 رو میده و من تنها با استفاده از system restore میتونم حلش کنم .
2- بازی هایی مثل کربن و ماست وانتد رو نمیدونم چرا تمام صفحه بصورت widescreen نمیاره یعنی وقتی بازیها اجرا میشن از چپ و راست قسمت سیاهی خالی میمونه و بازه وسط صفحه میاد.
*البته اینم بگم که درایور های کارت گرافیک و تاچ پد ماوس رو آخرین ورژنش رو هم از سایت مایکروسافت وهم از دل دریافت و نصب کردم ولی مشکل همچنان باقیست ..
از عزیزان میخوام که آیا این مشکلم حل میشه ؟
کس دیگه ای هم این مشکل رو داره ؟
راستی شنیدم Windows 7 Professional Edition 32Bit Dell OEM هستش که مخصوص لپ تاپهای دل هست ، میگن احتمالا با نصب این مشکلم حل بشه ، از دوستان کسی اینو نصب کرده ؟
یه سوال دیگه اینکه میتونم این ویندوز رو(Windows 7 Professional Edition 32Bit Dell OEM )میتونم روی این ویندوزی که دارم(win 7 ultimate) آپگرید کنم ؟

irclick
15-11-2009, 01:18
سلام دوستان
من وسترو 1520 دارم که بهش win 7 ultimate زدم ولی چنتا مشکل دارم :
1- بعضی وقتا درایور تاچ پد ماوس ارور شماره 10 رو میده و من تنها با استفاده از system restore میتونم حلش کنم .
2- بازی هایی مثل کربن و ماست وانتد رو نمیدونم چرا تمام صفحه بصورت widescreen نمیاره یعنی وقتی بازیها اجرا میشن از چپ و راست قسمت سیاهی خالی میمونه و بازه وسط صفحه میاد.
*البته اینم بگم که درایور های کارت گرافیک و تاچ پد ماوس رو آخرین ورژنش رو هم از سایت مایکروسافت وهم از دل دریافت و نصب کردم ولی مشکل همچنان باقیست ..
از عزیزان میخوام که آیا این مشکلم حل میشه ؟
کس دیگه ای هم این مشکل رو داره ؟
راستی شنیدم Windows 7 Professional Edition 32Bit Dell OEM هستش که مخصوص لپ تاپهای دل هست ، میگن احتمالا با نصب این مشکلم حل بشه ، از دوستان کسی اینو نصب کرده ؟
یه سوال دیگه اینکه میتونم این ویندوز رو(Windows 7 Professional Edition 32Bit Dell OEM )میتونم روی این ویندوزی که دارم(win 7 ultimate) آپگرید کنم ؟

reza2386
15-11-2009, 07:23
دوستان خواهشن این رو جواب بدن

من تازه ویندوز xp روی سیستم نصب کردم که چراغ وایرلس روشن نمیشه ، یعنی اصلا ً میگه نصب نیست wifi ولی من تمام درایور های اون را واسه این ویندوز xp زدم ، نمیدونم مشکلش چیه که نمیتونم به وایرلس وصل بشم ، چراغ بلوتوث روشنه ولی این یکی خاموشه
در ضمن من لپ تاپ dell vostro 1510 دارم
خواهش اگه ممکنه کمک کنید

khark11
16-11-2009, 09:40
سلام

دوستان من يه لپ تاپ دارم به نام S-Ericsson مدلش هم K1518 هستش

متاسفانه درايوري ازش ندارم، ممنون ميشم كمكم كنيد كه درايورهاي ويندوز اكس پي رو واسش پيدا كنم.

اگه كسي سايت سازنده اين لپ تاپ رو بلده ممنون ميشم خبرم كنه:10:

Pami
16-11-2009, 11:19
دوستان خواهشن این رو جواب بدن

من تازه ویندوز xp روی سیستم نصب کردم که چراغ وایرلس روشن نمیشه ، یعنی اصلا ً میگه نصب نیست wifi ولی من تمام درایور های اون را واسه این ویندوز xp زدم ، نمیدونم مشکلش چیه که نمیتونم به وایرلس وصل بشم ، چراغ بلوتوث روشنه ولی این یکی خاموشه
در ضمن من لپ تاپ dell vostro 1510 دارم
خواهش اگه ممکنه کمک کنید

به احتمال زیاد شما وایرلس رو نصب نکردید و یا شاید درایور اشتباه بهش دادید
تنظیمات داخل BIOS و همینطور Network Connection داخل ویندوز رو چک کنید Disable نشده باشند

_ermia
16-11-2009, 13:14
سلام

دوستان من يه لپ تاپ دارم به نام S-Ericsson مدلش هم K1518 هستش

متاسفانه درايوري ازش ندارم، ممنون ميشم كمكم كنيد كه درايورهاي ويندوز اكس پي رو واسش پيدا كنم.

اگه كسي سايت سازنده اين لپ تاپ رو بلده ممنون ميشم خبرم كنه:10:
سلام
به تاپیک زیر یه نگاه بندازید:

alaveh
16-11-2009, 20:38
سلام
من یک HP pavilion dv5-1040ei دارم
تمام درایورهای ویندوز XP رو دارم ولی هر کاری ی کنم درایور کارت صدا گیرم نمیاد
کسی می تونه کمک کنه ؟
ممنون میشم
بیچاره شدم از بس اینور اونور گشتم
نزدیک 100 مگ دانلود کردم تا حالا ولی پیدا نمیشه

_ermia
17-11-2009, 12:54
سلام
من یک HP pavilion dv5-1040ei دارم
تمام درایورهای ویندوز XP رو دارم ولی هر کاری ی کنم درایور کارت صدا گیرم نمیاد
کسی می تونه کمک کنه ؟
ممنون میشم
بیچاره شدم از بس اینور اونور گشتم
نزدیک 100 مگ دانلود کردم تا حالا ولی پیدا نمیشه

سلام
به تاپیک زیر سر بزنید، امیدوارم مشکل حل بشه: (يافتن اتوماتيك درايور براي همه نوت بوك ها توسط نرم افزار):

hooss666
17-11-2009, 16:20
سلام من لپ تاپ سونی خریدم که ویندوز اورجینال آن ویستای بیزینست 64بیت هست.(همونی که باید ازش ریکاوری بگیری )
من توی اینترنت هر چی دنبال مدل لپ تاپم می گردم هیچی پیدا نمی کنم و اصلا انگار وجود نداره ، من دنبال درایور های xp و ویستای این لپ تاپ هستم لطفاً راهنمایی کنید و لینک بدین .
مدل لپ تاپ : VGN-CS38GNB

amirpers
18-11-2009, 03:16
دوستان میشه راهنماییم کنید؟قبلا هم این سوال رو پرسیده بودم.
من یه لپ تاپ Dell Vostro 1520 دارم که به تازگی روش ویندوز 7 رو نصب کردم . در Devise Manager تمام سخت افزارها شناخته شده اند اما وقتی برنامه مخصوص Webcam رو اجرا می کنم میگه که درایور وب کم نصب نیست .
باید چه کار کنم ؟

_ermia
18-11-2009, 17:27
سلام من لپ تاپ سونی خریدم که ویندوز اورجینال آن ویستای بیزینست 64بیت هست.(همونی که باید ازش ریکاوری بگیری )
من توی اینترنت هر چی دنبال مدل لپ تاپم می گردم هیچی پیدا نمی کنم و اصلا انگار وجود نداره ، من دنبال درایور های xp و ویستای این لپ تاپ هستم لطفاً راهنمایی کنید و لینک بدین .
مدل لپ تاپ : VGN-CS38GNB

سلام
به تاپیک زیر برید:
يافتن اتوماتيك درايور براي همه نوت بوك ها توسط نرم افزار

صفحه اول لینک تاپیکی که دادم رو با دقت بخونید و کارهایی که گفته انجام بدید. امیدوارم مشکل حل بشه.

_ermia
18-11-2009, 18:14
دوستان میشه راهنماییم کنید؟قبلا هم این سوال رو پرسیده بودم.
من یه لپ تاپ Dell Vostro 1520 دارم که به تازگی روش ویندوز 7 رو نصب کردم . در Devise Manager تمام سخت افزارها شناخته شده اند اما وقتی برنامه مخصوص Webcam رو اجرا می کنم میگه که درایور وب کم نصب نیست .
باید چه کار کنم ؟

به تاپیکی که لینکشو تو پست قبلیم دادم رفتید؟ آموزشی که صفحه اول اون تاپیک بود کامل خوندید؟

من سرچ کردم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم.
شما درایور وب کمی که برای ویستا هست رو امتحان کردید؟ شاید جواب بده؟
دل که برای ویندوز سون برای مدل لپ تاپ شما درایور وب کم رو نذاشته.

hooss666
19-11-2009, 13:07
ermia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان اون لینکی که دادین رو مطالعه کردم در اون نرم افزاری رو معرفی کرده بود که یک سری شرایطی داشت .
اولاً اینکه باید ویندوز مورد نظر روی سیستم نصب باشه
دوماً باید به اینترنت وصل باشی و به علت این که اینترنت پر سرعت در دسرس ندارم نمی تونم اون درایور هایی رو که اون نرم افزار پیدا می کنه رو دانلود کنم .
و به چند دلیل دیگه این روش به درد من نمی خوره
در صورت امکان شما و بقیه دوستان اگه لینکی برای دانلود درایور های ویندوز ویستا VGN-CS38GD/B رو دارین لطفاً بزارین

amirpers
19-11-2009, 16:04
به تاپیکی که لینکشو تو پست قبلیم دادم رفتید؟ آموزشی که صفحه اول اون تاپیک بود کامل خوندید؟

من سرچ کردم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم.
شما درایور وب کمی که برای ویستا هست رو امتحان کردید؟ شاید جواب بده؟
دل که برای ویندوز سون درایور لپ تاپ رو نذاشته.

ممنون دوست من
آخه میدونید چیه ، همه سخت افزار ها شناخته شده و هیچی توی دیوایس منیجر نامشخص نیست ؛ اما برنامه وب کم رو که باز می کنم میگه که درایور وب کم نصب نشده !!!!!!!!!!!!

_ermia
19-11-2009, 17:30
ممنون دوست من
آخه میدونید چیه ، همه سخت افزار ها شناخته شده و هیچی توی دیوایس منیجر نامشخص نیست ؛ اما برنامه وب کم رو که باز می کنم میگه که درایور وب کم نصب نشده !!!!!!!!!!!!

متاسفم که کاری از دستمون برنیومد.
یکی از بچه ها هم همین مشکل رو داشت البته با xps 1340، آخر سر هم تاپیک به نتیجه ای نرسید.

شما میتونی به صورت آنلاین با پشتیبانی دل صحبت کنید یا میل بزنید:

امیدوارم نتیجه ای داشته باشه.

Mds
19-11-2009, 18:34
سلام بچه ها.
من Vaio VGN-AR890u دارم ، به تازگی Win7 64bit نصب کردم. برای همین دکمه fn کیبوردم از کار افتاده ، میشه منو راهنمایی کنید چطور درستش کنم. خیلی کارم گیره. ممنون میشم.

H@mid-Vista
20-11-2009, 12:31
سلام بچه ها.
من Vaio VGN-AR890u دارم ، به تازگی Win7 64bit نصب کردم. برای همین دکمه fn کیبوردم از کار افتاده ، میشه منو راهنمایی کنید چطور درستش کنم. خیلی کارم گیره. ممنون میشم.

در همون تاپيكي كه زدي جواب دادم برو ببين:11:

Mds
20-11-2009, 17:26
در همون تاپيكي كه زدي جواب دادم برو ببين
من مشکلم حل نشد ، تو تاپیکم بیشتر توضیح دادم.

اما یه سوال دیگه ، من تو Device manager یه Device ناشناخته دارم :

هر چی تو اینترنت دنبالش گشتم پیدا نکردم ، میشه منو راهنمایی کنید.

saied2004_pr
25-11-2009, 12:18
سلام به تمام عزیزان
کسی فایلهای ساتا برای نصب ویندوز xp نیاز دارم البته لپ تاپم acer 5536-5566 می باشد که سیستم amd می باشد لطفا لینک برام .... خواهشن کمکم کنید.:19:

vahidshah
26-11-2009, 14:37
واسه لپتاپ سونی VGN-FZ348E/B مراحل گفته شده رو میرم .و دریور ها واسه دانلود موجوده اما تو اون صفحه گزینه ای واسه انتخاب کردن درایور لازم واسه کدوم ویندوز رو نمیبینم .من واسه ویندوز 7 می خوام اما اونجا درایور های ویندوز ویستا نشون داده میشه

_ermia
28-11-2009, 16:34
واسه لپتاپ سونی VGN-FZ348E/B مراحل گفته شده رو میرم .و دریور ها واسه دانلود موجوده اما تو اون صفحه گزینه ای واسه انتخاب کردن درایور لازم واسه کدوم ویندوز رو نمیبینم .من واسه ویندوز 7 می خوام اما اونجا درایور های ویندوز ویستا نشون داده میشه

مطلب زیر رو که سایت سونی در مورد نصب سون بر روی لپ تاپ شما گفته بخونید:

h.moradof
28-11-2009, 18:07
سلام. دوستان عزيز بنده نياز به كمك دارم. اگه ممكنه بنده رو راهنمايي كنيد تا بتونم درايورهاي سوني FZ240e رو پيدا كنم. مدتهاست كه مشكل دارم و درايورهاي xp رو ندارم كه ويندوز ويستا رو عوض كنم. ممنون ميشم اگه كمك كنيد .

89% درایورای ویستات به ایکس پی ات میخوره
واسه من که خورد (fw145e)
موفق باشید

ho3in1
01-12-2009, 20:26
سلام
ببخشید من لپ تاپ دارم sony vaio به مدل pcg-5L2L و هرچی گشتم تو سایتها اسمی ازش پیدا نکردم که درایورهاش پیدا کنم میشه کمکم کنی و به ایمیلم ارسال کنی؟
ایمیلم:ho3in3007@gmail.com
اگه میشه زود برام ارسال کنید

masoud_rezapour
03-12-2009, 13:47
دوستان من یه نوب بوک NW130 / Sony vaio دارم و دو مشکل دارم.
اون طوری که رو خوده دستگاه نوشته 30 ژانویه 2010 باید برم و به ویندوز 7 ارتقا بدم ولی این ویستا پدر من رو در اورده.
چه راهی پیشنهاد میکنید ؟ ایا بیام و خودم نسخه بتا 7 رو نصب کنم ؟

یه سوال دیگه که راجب این تاپیک هست چرا من هر سخت افزاری میزارم این درایور میخواد ؟ نوت بوکهای دل میگن خودشون همه رو میشناسن.
مثلا من یه بلوتوث گرفتم براش و هر کاری که میکنم نمیتونم نصب کنم و همش ارور میده.که در یه تاپیک دیگه کمک خواسته بودم راجبش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا مثلا مودم گرفتم از یکی از دوستام ولی بازهم میگه درایورش رو نصب کن در صورتی که اون مودم اصلا هیچ CD همراهش نبوده که من بخوام نصب کنم.
چه کنم ؟

mrd132
04-12-2009, 16:33
سلام...
من لپ تاپ dell xps1530 دارم...تمام درایورهای این مدلو برای ویندوز 7 میخواستم ....تو خود سایتش چیزی پیدا نکردم

hadiasadi
04-12-2009, 23:38
سلام
درایور ویندوز xp واسه VGN-AW310D/H سونی رو میخواستم
ممنون

ayat.b.m
05-12-2009, 18:23
سلام.
من هم يه لپ تاپ سوني مدل VGN-FW390 خريدم
ميخوام ويندوز XP نصب كنم و نياز به درايورهاش دارم

من دانشجو هستم و با ویندوز خودش خیلی از زبانهای برنامه نویسی رو نمیتونم اجرا کنم.
ترو خدا یکی کمک....

ayat.b.m
05-12-2009, 20:51
آقا این سایت Sony Asia Pacific که گفتی درایورای VGN-FW390 رو نداره

_ermia
06-12-2009, 11:08
سلام...
من لپ تاپ dell xps1530 دارم...تمام درایورهای این مدلو برای ویندوز 7 میخواستم ....تو خود سایتش چیزی پیدا نکردم

سلام
درایور ویندوز xp واسه VGN-AW310D/H سونی رو میخواستم
ممنون

سلام.

من دانشجو هستم و با ویندوز خودش خیلی از زبانهای برنامه نویسی رو نمیتونم اجرا کنم.
ترو خدا یکی کمک....

به تاپیک زیر برید (يافتن اتوماتيك درايور براي همه نوت بوك ها توسط نرم افزار ):

آقا این سایت Sony Asia Pacific که گفتی درایورای VGN-FW390 رو نداره

مدل لپ تاپ شما تو سایت سونی آسیا نیست، باید به سایت اصلی سونی برید:

که البته همون طور که تو لینکی که دادم میتونید ببینید، فقط درایورهای ویستا و سون رو برای لپ تاپ شما داره.

masoud_rezapour
06-12-2009, 12:50
دوستان من یه نوب بوک NW130 / Sony vaio دارم و دو مشکل دارم.
اون طوری که رو خوده دستگاه نوشته 30 ژانویه 2010 باید برم و به ویندوز 7 ارتقا بدم ولی این ویستا پدر من رو در اورده.
چه راهی پیشنهاد میکنید ؟ ایا بیام و خودم نسخه بتا 7 رو نصب کنم ؟

یه سوال دیگه که راجب این تاپیک هست چرا من هر سخت افزاری میزارم این درایور میخواد ؟ نوت بوکهای دل میگن خودشون همه رو میشناسن.
مثلا من یه بلوتوث گرفتم براش و هر کاری که میکنم نمیتونم نصب کنم و همش ارور میده.که در یه تاپیک دیگه کمک خواسته بودم راجبش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا مثلا مودم گرفتم از یکی از دوستام ولی بازهم میگه درایورش رو نصب کن در صورتی که اون مودم اصلا هیچ CD همراهش نبوده که من بخوام نصب کنم.
چه کنم ؟

جواب سوال ما رو نمیدید ؟

_ermia
06-12-2009, 16:56
جواب سوال ما رو نمیدید ؟

خودتون هم نصب کنید فرقی نمیکنه، باید کرکش کنید دیگه. خیلی ها ویستای اورجینال دارند و برای سون دیگه آپگرید نمی کنن و خودشون با کرک نصب می کنند. حالا شما اگه دوست داری میتونی صبر کنی تا اورجینالشو بگیری. اگه خواستید نصب کنید حتما قبلش یه بک آپ از ویندوز فعلیتون تهیه کنید.
البته دیگه سون نسخه بتا نیست! نسخه نهاییش هم اومده، اونو نصب کنید.

در مورد اینم که چرا سونی به سخت افزار و درایورهاشون زیاد گیر میده من اطلاعاتی ندارم متاسفانه چون سونی نداشتم. امیدوارم دوستان راهنماییتون کنند در این زمینه.
اگه هم با پیدا کردن درایور مشکلی دارید میتونید به تاپیک زیر برید:

adac_data
14-12-2009, 16:28
اساتید گرامی من برای این مدل از fujitsu هرچه جستجو کردم درایور گرافیک رو پیدا نکردم لطفا کمک کنید.

fujitsu FMV-BIBLO NE12AT

h.moradof
14-12-2009, 22:26
جواب سوال ما رو نمیدید ؟

بهترین کار اینه که xp نصب کنی
نگران درایور هم نباش
از درایورای ویستات با Driver Magician بک آپ بگیر و رو xp نصبشون کن
من خودم رو fw145 تست کردم و جواب داد
90 % سونی وایو ها درایورای ویستاشون رو xp جواب میده.

h.moradof
14-12-2009, 22:56
سلام.

ترو خدا یکی کمک....

الکی خودتونو اذیت نکنین
از درایورای ویستاتون بک آپ بگیرین و رو xp نصب کنین
چند بار گفتم باز هم میگم :19:
90% وایو ها درایورای ویستاشون رو xp جواب میده:8:

mehrzad124
19-12-2009, 12:19
من درایور وب کم لب تاب سونی مدل fw490jdb با ویندوز7 نسخه 64 بیتی را می خوام ولی انگار وجود نداره شما می تونین آدرس یه سایتی که این برنامه را دانلود کنم بهم بدین ممنونم.

mahdi_nr
19-12-2009, 16:28
سلام مدل لپ تاپ sony fw490ddb هستش ... بعد از یه مدت هرکار میکنم موس usb رو نمی شناسه ! درایور motherboard رو هم دانلود کردم ولی درست نشد ! همین اتفاق برا بلوتوثمم افتاده !!!!!!!!!! چه کنم

mehrradg23
20-12-2009, 22:06
سلام
من يه لبتاب سوني گرفتم که روش ويندوز 7 هست مدلشم vgn-nw27gf
هست ميخوام 7 رو پاک کنم و روش ويندوز xp بريزم ميشه يه راهنمايي کنيد که چطوري ميشه اين کارو انجام داد؟

vahidshah
24-12-2009, 13:45
به کمک اموزشهای که تو این فروم توسط کاربران گل گذاشته شده بود رو لپ تاپ سونی fz348 e/b

ویندوز 7 زدم تو سایت سونی واسه 7 درایور گداشته نشده بود اما اشاره کرده بود که درایور ها ویستا هم میشه که تو 7 کار بکنه دانلود کردم بعد از نصب7 که هم صدا داشت هم گرافیک رو شناخته بود درایور هارو هم نصب کردم مثلا قبل نصب گرافیک جلوه ها (مثلا حالت شیشه ای دیده شدن پشت پنجره ها)دیده نمی شد اما بعد نصب دیده شد و همه چی به خوبی کار کرد
تو divice manager تو قسمت سخت افزار ها رو قسمت دی وی دی خوان یه علامت هشدار هم زده بودکه نشونه کامل نشناختنه اما کار می کرد و سی دی رو باز میکرد
اما الان تو my compiter درایو دی وی دی دیده نمیشه تو قسمت سخت افزار هم علامت هشدار داره
چه باید کرد؟

Mig33
25-12-2009, 14:27
دوستان جائی هست درایورها رو آدرس بدیم برامون دانلود کنن ؟؟هزینش چقدره؟؟
مال سونی من درایور و برنامه ها حدود 2 گیگ میشه برای رفتن رو ویندوز 7 ویرایش 64 بیتی

Pami
25-12-2009, 15:02
دوستان جائی هست درایورها رو آدرس بدیم برامون دانلود کنن ؟؟هزینش چقدره؟؟
مال سونی من درایور و برنامه ها حدود 2 گیگ میشه برای رفتن رو ویندوز 7 ویرایش 64 بیتی

ميتونيد بديد كافي نت ها و جاهايي كه مركز دانلود فايل هست ، فكر كنم گيگي 2-3 هزار تومن هزينه داشته باشه ( چون فقط 2 گيگ دانلود داريد )

r_22009
02-01-2010, 14:29
سلام
من يه لبتاب سوني گرفتم که روش ويندوز 7 هست مدلشم vgn-nw27gf
هست ميخوام 7 رو پاک کنم و روش ويندوز xp بريزم ميشه يه راهنمايي کنيد که چطوري ميشه اين کارو انجام داد؟
اینجا یه سری بزن

mb11
03-01-2010, 01:12
سلام
من fw455j گرفتم که ویستای HP 64 داره و قابل آپگرید به win 7 .
آیا میتونم از ویندوز کرک استفاده کنم؟
درحال حاضر با آکرونیس پارتیشن جدید ایجاد کرده و win7 ultimate 32 را نصب کرده ام و تمام درایورها را هم ازسایت سونی دانلودکردم ولی بسیاری ازآنها هنگام نصب ارور داد.
چطور میتونم مشکل را رفع کنم؟
آپگرید به نسخه پیشنهادی سونی با نسخه کرک یا خرید شماره سریال اصلی که دربعضی ازسایتها میفروشند؟
یا اینکه عملیات پارتیشن بندی ونصب را دوباره انجام بدم؟

ازاینکه کامل راهنمایی میکنید سپاسگذارم.

r_22009
03-01-2010, 14:23
سلام
من fw455j گرفتم که ویستای HP 64 داره و قابل آپگرید به win 7 .
آیا میتونم از ویندوز کرک استفاده کنم؟
درحال حاضر با آکرونیس پارتیشن جدید ایجاد کرده و win7 ultimate 32 را نصب کرده ام و تمام درایورها را هم ازسایت سونی دانلودکردم ولی بسیاری ازآنها هنگام نصب ارور داد.
چطور میتونم مشکل را رفع کنم؟
آپگرید به نسخه پیشنهادی سونی با نسخه کرک یا خرید شماره سریال اصلی که دربعضی ازسایتها میفروشند؟
یا اینکه عملیات پارتیشن بندی ونصب را دوباره انجام بدم؟

ازاینکه کامل راهنمایی میکنید سپاسگذارم.
شما از این کرک استفاده کن هیچ فرقی با سریال اصلی نداره.(وقتی اجرا شد حتما active by internet رو بزن)

درایور های سونی هنگام نصب مدل سیستم و ویندوزو چک می کنه. این درایورا یا مال مدل شما نبوده یا رو یه ویندوز دیگه نصب کردید.

mb11
04-01-2010, 00:56
شما از این کرک استفاده کن هیچ فرقی با سریال اصلی نداره.(وقتی اجرا شد حتما active by internet رو بزن)

درایور های سونی هنگام نصب مدل سیستم و ویندوزو چک می کنه. این درایورا یا مال مدل شما نبوده یا رو یه ویندوز دیگه نصب کردید.

تشکر ازراهنمائیتون .
ولی من ازسایت دقیقا" درایور مناسب گرفتم.
اگه میشه لطفا"راجع به این فایل بیشتر توضیح بدید.
باسپاس

r_22009
05-01-2010, 13:39
تشکر ازراهنمائیتون .
ولی من ازسایت دقیقا" درایور مناسب گرفتم.
اگه میشه لطفا"راجع به این فایل بیشتر توضیح بدید.
باسپاس
چه اروری میده؟؟؟؟؟
آخه من الان درایورای ویندوز ویستا رو از سایت سونی گرفتم و حتی رو 7 نصب کردم بیشترش نصب شد

mb11
05-01-2010, 18:17
علیرغم اینکه 52 فایل دریافتی شامل درایورها وسافتورها رادریافت ونصب کردم (البته بسیاری از درایورها خودبخود نصب شده بود)ولی هنوز برای Base system device و یکی دیگر که شناسایی نشده درایور نصب نشده در نهایت مثلا" ولوم صدا کار میکند ولی روی مونیتور نشان نمیدهد ویا نور مونیتور از روی کیبرد کم وزیاد نمیشود ولی در ویستا همه چیز مرتب است.
هنگام بوت شدن درایو F که با آکرونیس ایجادشده و win7 در آن نصب شده چک میشود حتی بعضی وقتها برای بوت با ویستا هم این چک انجام میشود.

بیشتر تمایل دارم تا طی مدت مجاز قید شده روی لپ تاپ ویندوز خودش را به 7 ارتقا بدم ولی چون هنگام نصب ویا در پایان سریال اصلی میخواهد تا بصورت قانونی ویندوز وسیستم را شناسایی کند ، نمیتوانم از نسخه کرک استفاده کنم.

باسپاس

r_22009
05-01-2010, 19:11
برای حل مشکل کلید fn که باید vaio launcher که داخل sony notebook utilities گنجونده شده رو نیاز دارید. یعنی شما باید sony notebook utilities رو نصب کنید
2- در رابطه با کرک هم اینجا کرک تموم ویندوز ها به صورت کاملا قانونی و genuine هست و امکان آپدیتم داره و هیچ فرقی با سریال اصلی نداره.

فقط هنگام اکتیو کردن اگه ویندوزت اکتیو نباشه یه گزینه ای میاد که اگه active by internet رو بزنید بهتره:8:

hadi_en
09-01-2010, 11:05
لپ تاپ من acer aspire 5520 هست و برای نصب درایوهای اون برای ویندوز 7 رفتم سایتش برای همین مدل و برای VGA دو نوع درایو گذاشته بود :

VGA Driver For NB8X9X

VGA Driver For MCP67

کدوماش رو باید دانلود کنم ؟

محمد شیرازی
09-01-2010, 22:36
درود

دوستان من یک لب تاپ سونی گرفتم مدلVGNFW590F2B اول از همه جور مدلی هست؟خوبه؟

میخواستم ویندوز xp روش نصب کنم رو خودش ویندوز 7 هست خوشم نمیاد ممنون میشم لینک دانلود برای راه اندازی ویندوز xp رو برام بزارید تا روش xp نصب کنم

r_22009
10-01-2010, 12:49
درود

دوستان من یک لب تاپ سونی گرفتم مدلVGNFW590F2B اول از همه جور مدلی هست؟خوبه؟

میخواستم ویندوز xp روش نصب کنم رو خودش ویندوز 7 هست خوشم نمیاد ممنون میشم لینک دانلود برای راه اندازی ویندوز xp رو برام بزارید تا روش xp نصب کنم

من که پیشنهاد می کنم xp نصب نکن. یه سری مشکلات ایجاد می شه بعدشم این ویندوز مال 1000 سال پیشه. شما مشکلت با 7 چیه؟؟؟؟؟ اگه هنوز می خوای xp نصب کنی یه سری به اینجا بزن:

برای گرفتن درایور ها ی xp هم اینجا:

ayaz1364
11-01-2010, 00:55
با سلام
من یه وایو fw-550 f دارم امروز که ویندوزش رو عوض کردم هر کاری میکنم گرافیکش نصب نمیشه (هرچی از رو دی وی دی نصب میکنم نصب نمیشه)
دو تا گزینه دیگه رو هم نمیشناسه (تو عکس مشخص کردم)
تو سایت سونی که میرم هم مدل گرافیک لب تابم رو اشتباه نوشته (مدل گرافیک تو عکس مشخص شده)
در ضمن دکمه های کم و زیاد کردن صدا و نور هم هرچی درایوراش رو از رو دی وی دی ریکاوری نصب میکنم کار نمیکنه
ویندوز اصلی خودش 7 home premium 64x هست که من هم همون رو نصب کردم
میشه راهنمایی کنید که چی کار کنم تا این مشکل حل بشه؟

Pami
11-01-2010, 00:59
گرافيك شما توسط ويندوز 7 شناسايي شده و نبايد مشكلي داشته باشه
شما برنامه ATI Catalyst Control رو از سايت سوني يا ati دانلود كنيد نصب كنيد تا مكمل خوبي باشه براي سيستم
مدل گرافيك شما ati 4650 هست و امكان نداره سايت سوني اشتباه بزنه

اون دوتا هم احتمالا يكيش Memroy Reader باشه و يكيش هم مربوط به Chipset باشه

ayaz1364
11-01-2010, 10:11
با سلام
من یه وایو fw-550 f دارم امروز که ویندوزش رو عوض کردم هر کاری میکنم گرافیکش نصب نمیشه (هرچی از رو دی وی دی نصب میکنم نصب نمیشه)
دو تا گزینه دیگه رو هم نمیشناسه (تو عکس مشخص کردم)
تو سایت سونی که میرم هم مدل گرافیک لب تابم رو اشتباه نوشته (مدل گرافیک تو عکس مشخص شده)
در ضمن دکمه های کم و زیاد کردن صدا و نور هم هرچی درایوراش رو از رو دی وی دی ریکاوری نصب میکنم کار نمیکنه
ویندوز اصلی خودش 7 home premium 64x هست که من هم همون رو نصب کردم
میشه راهنمایی کنید که چی کار کنم تا این مشکل حل بشه؟

گرافيك شما توسط ويندوز 7 شناسايي شده و نبايد مشكلي داشته باشه
شما برنامه ATI Catalyst Control رو از سايت سوني يا ati دانلود كنيد نصب كنيد تا مكمل خوبي باشه براي سيستم
مدل گرافيك شما ati 4650 هست و امكان نداره سايت سوني اشتباه بزنه

اون دوتا هم احتمالا يكيش Memroy Reader باشه و يكيش هم مربوط به Chipset باشه

با سلام
دوست عزیز کامل شناسایی نشده چون اگر شناسایی شده بود آیکن مربوط به ati در کنار ساعت میومد به عکس زیر توجه کنید که گرافیک رو کامل شناسایی نکرده (ویندوز فقط به صورن استاندارد نصب میکنه کامل نصب نمیکنه)

در مورد سایت سونی هم به عکس زیر توجه کنید که مدل گرافیک رو اشتباه ذکر کرده (مدل من 6450 هست ولی تو سایت درایور 4570 رو گذاشته)
البته این رو هم دانلود کردم و نصب هم کردم باز هم نصب نشد

این کار رو هم کردم باز درست نشد
از دیروز تا الان بیش از 400 مگ برنامه و درایور دانلود کردم هیچ کدوم درست نبوده

دیگه حسابی کلافه شدم تو رو خدا یکی کمک کنه که باید چی کار کنم

r_22009
11-01-2010, 14:29
با سلام
دوست عزیز کامل شناسایی نشده چون اگر شناسایی شده بود آیکن مربوط به ati در کنار ساعت میومد به عکس زیر توجه کنید که گرافیک رو کامل شناسایی نکرده (ویندوز فقط به صورن استاندارد نصب میکنه کامل نصب نمیکنه)

در مورد سایت سونی هم به عکس زیر توجه کنید که مدل گرافیک رو اشتباه ذکر کرده (مدل من 6450 هست ولی تو سایت درایور 4570 رو گذاشته)
البته این رو هم دانلود کردم و نصب هم کردم باز هم نصب نشد

--------------------------------------------------------------------------------------
با این روش ببین نمی شه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعدشم حالا بالفرض که نصب نشده با شه شما مشکلت باهاش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

ayaz1364
12-01-2010, 14:39

--------------------------------------------------------------------------------------
با این روش ببین نمی شه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعدشم حالا بالفرض که نصب نشده با شه شما مشکلت باهاش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13:[/QUOTE]

مشکلم اینه که بازی نمیتونم بکنم چون گرافیک رو کامل نشناخته

r_22009
13-01-2010, 13:37
درایوریه که خود ati برا سری 4600 گذاشته:

mb11
15-01-2010, 00:42
با سلام
من همه درایورها و نرم افزارها رو برای win 7 ultimate 32 ازسایت سونی برای fw455j دانلود کرده ونصب کردم.فقط بلوتوث کامل نصب نشده وبعد از هربار روشن کردن بلوتوث bluetooth device peripheral را نصب نشده نشان میدهد.لطفا" راهنمایی کنید.
درضمن من بوسیله win 7 loader این نسخه را نصب کردم که اطلاعات بایوس را در بوت سکتور مینویسد وفایل های لازم را ایجاد میکند. حالا auto update قصد آپدیت بایوس را دارد. آیا در اثر آپدیت بایوس ،ویندوز ممکن است خراب شود؟ من ویندوز ویستای اصلی را روی یک پارتیشن دیگر حفظ کرده ام.
آیاممکن است مجبور به ریکاوری کل هارد بشوم ؟
تشکر از راهنمایی کامل

r_22009
15-01-2010, 12:17
با سلام
من همه درایورها و نرم افزارها رو برای win 7 ultimate 32 ازسایت سونی برای fw455j دانلود کرده ونصب کردم.فقط بلوتوث کامل نصب نشده وبعد از هربار روشن کردن بلوتوث bluetooth device peripheral را نصب نشده نشان میدهد.لطفا" راهنمایی کنید.
درضمن من بوسیله win 7 loader این نسخه را نصب کردم که اطلاعات بایوس را در بوت سکتور مینویسد وفایل های لازم را ایجاد میکند. حالا auto update قصد آپدیت بایوس را دارد. آیا در اثر آپدیت بایوس ،ویندوز ممکن است خراب شود؟ من ویندوز ویستای اصلی را روی یک پارتیشن دیگر حفظ کرده ام.
آیاممکن است مجبور به ریکاوری کل هارد بشوم ؟
تشکر از راهنمایی کامل
شما این نرم افزارو نصب کن حله:
IVT BLUE SOLEIL
[

mb11
15-01-2010, 17:25
شما این نرم افزارو نصب کن حله:
IVT BLUE SOLEIL
[

با تشکر

قسمت دوم سوال را هم جواب بدید ممنون میشم .

r_22009
17-01-2010, 19:10
با تشکر

قسمت دوم سوال را هم جواب بدید ممنون میشم .
یهترین راه آپدیت بایوس گرفتن از سایت سازنده لپتاپه. اگه اصولی و درست انجام بشه مشکلی پیش نمیاد.(در هنگام آپدیت که 3،4 دقیقه طول می کشه باید لپتاپ به برق وصل باشه و برنامه دیگه ای اجرا نباشه)
در مورد کرک هم پیشنهاد می کنم همون win7 loader رو اجرا کنین و هرچی نصب کرده remove کنین و از این کرک استفاده کنین و از طریق اینترنت اکتیو کنین( قبل از اجرای این کرک تموم کرک ها رو remove کنین)

Hamed_forum
18-01-2010, 10:57
ببخشيد براي dell a860 درايور گرافيك صدا در xp ميخواستم ممنون

H@mid-Vista
18-01-2010, 17:48
ببخشيد براي dell a860 درايور گرافيك صدا در xp ميخواستم ممنون

یا اینجا:

یا اینجا:

Hamed_forum
19-01-2010, 07:27
یا اینجا:

یا اینجا:

روش اول كه فقط ويستا داره روش دوم هم لب تاب پيشم نيست اما بازم تشكر از جاي ديگر اوردم

molazem
23-01-2010, 18:55
من دنبال درایور ایکس پی ATI mobility radeon HD 4530 میگردم توی سایت ATI گشتم ولی منو به سایت لپ تاپ راهنمایی میکنه انگار این مدل فقط برای لپ تاپه
این درایور رو برای HP DV6 1330 میخوام

parham159
25-01-2010, 14:05
سلام دوستان من يك DVD درست كردم كه در ان تمام درايورهاي لپتاپ در داخل ان هست كه تمام نيازهاي لپتاپ

parham159
25-01-2010, 14:07
سلام دوستان من يك Dvd تهيه كردم كه درز ان تمام درابورهاي لپتاپ از نظز مدل دسته بندي شده و اكثر درايورهاي لپتاپ را ميشناسد حتي سري Z سوني را تمام درايور هاي Xp نصب كرد اگر كسي ناز داشت با اين شماره تماس بگيرد تا برايش بفرستم قيمت توافقي.09179178314زارع

jooker
27-01-2010, 21:53
سلام دوستان
من سونی vgn-cs325j دارم مشکلم با کلید fn هست هر کاری می کنم VAIO® Launcher Software مربوط به لب تابم رو پیدا نمی کنم .البته لب تابم چینیه .مشکلم با سایت سونی و درایو های اونجا بر طرف نشد

nima178
01-02-2010, 00:13
سلام آقا
من یک لپ تاپ قدیمی acer travel 2310 دارم روش ویندوز سون نصب کردم
خودش یک درایور برای مودم نصب کرده اما کار نمی کنه
تو سایت ایسر رفتم اونجام هم فقط درایور اکس پی داره
آیا اصلا درایورش گیر میاد؟ یا بیخودی دنبال نگردم
مشابه اشم بود خوب بود

majid63st
10-02-2010, 08:36
سلام
من لب تاپ fw550f دارم کلید fn نصب نمیشه av modو s1
لطفا راهنمایی کنید

amir_w12
10-02-2010, 14:10
دوستان اگه لطف کنید درایور vga دل 1564 رو می خواستم .

r_22009
10-02-2010, 14:16
دوستان اگه لطف کنید درایور vga دل 1564 رو می خواستم .
این مال ویندوز 7 64 بیته ک هخود سایت دل گذاشته:

اگه ویندوز رو هم می گفتین بهتر بود. حالا اگر 64 بیتی نمی خواین برین تو این سایت و نوع کارت گرافیک و ویندوز رو مشخص کنید و دانلود کنین:

amir_w12
10-02-2010, 16:03
دوستان ایی که من دارم گرافیکش intel هست نه ati

---------- Post added at 04:03 PM ---------- Previous post was at 04:02 PM ----------

ویندوز هم 7 32 بیتی هست

ج جمشید
10-02-2010, 17:36
با سلام
من لپ تاب سونی مدل VGN-FW 490JABدارم میخوام یک ایمیج ازدرایو سی بگیرم بعد پارتیشن بندیش کنم لطفا راهنماییم کنید:7:

amir_w12
11-02-2010, 16:24
دوستان من خیلی ضروری درایور vga 230 برای sony cw14fx برای ویندوز 7 32 بیتی و همچنین درایوور گرافیک vga 4500 intel برای dell 1564 می خوام اینم 7 32 بیتی باشه لطفا کمک کنید همجا سرچ کردم .

ممنون.

H@mid-Vista
11-02-2010, 16:42
دوستان من خیلی ضروری درایور vga 230 برای sony cw14fx برای ویندوز 7 32 بیتی و همچنین درایوور گرافیک vga 4500 intel برای dell 1564 می خوام اینم 7 32 بیتی باشه لطفا کمک کنید همجا سرچ کردم .

ممنون.

ساده ترین راه:

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:39 PM ----------

با سلام
من لپ تاب سونی مدل VGN-FW 490JABدارم میخوام یک ایمیج ازدرایو سی بگیرم بعد پارتیشن بندیش کنم لطفا راهنماییم کنید:7:

راه حل:

amir_w12
11-02-2010, 17:24
دوست عزیز این رو امتحان کردم پیدا نکرد.

r_22009
11-02-2010, 17:51

ممنون.
درایور مدل CW رو می تونین تو سایت nvidia با وارد کردن مدل کارت گرافیک پیدا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای اون مدل هم توی سایت ATI:
پس از ورود به سایت component category را روی graphic و سیستم عامل رو هم روی 7 32 بیتی و product line رو روی radeon قرار دهید

amir_w12
14-02-2010, 12:26
ممنون از زحماتتون در مورد sony مشکل حل شد اما dell 1564 گرافیکش intel هست نه ati همجا سرچ کردم نیست.

r_22009
14-02-2010, 13:02
ممنون از زحماتتون در مورد sony مشکل حل شد اما dell 1564 گرافیکش intel هست نه ati همجا سرچ کردم نیست.
توی سایت اینتل مدل کارت گرافیکو بزنین درایورش هست:

_ermia
14-02-2010, 13:38

همون طور که دوستمون گفتن، به سایت اینتل برید:

هم میتونید درایور کارت گرافیکتون رو پیدا کنید از روی مدل، و یا مثل شکل، گزینه Run Now رو بزنید تا اتوماتیک سیستمتون رو چک کنه برای درایور های اینتل:

saddd
14-02-2010, 23:56
سلام دوستان
یک ماهی میشه لپتاپ hp1390 خریدم- یه مشکلی دارم که نگرانم کرده که مبادا مشکل سخت افزاری باشه -بعد از یه مدت کار با لپتاپ موس یه طور ناگهانی قطع میشه و در قسمت device manager و در قسمت universal serial bus controllers دو تا از درایورها علامت زرد داره و مینویسه unknown device و باقی داستان !!! تا حالا هم 3-4 بار این اتفاق افتاده و منم هر بار مجبور شدم ریکاوری کنم !!!
لطفا راهنماییم کنید و یه جوون رو از نگرانی درارید- با تشکر فراوان...

saddd
16-02-2010, 22:33
بچه ها شرمنده ام شاید جای سوالم درست نبوده که جواب من رو ندادید - تازه واردم لطفا راهنماییم کنید- با تشکر فراوان...

_ermia
17-02-2010, 14:32
بچه ها شرمنده ام شاید جای سوالم درست نبوده که جواب من رو ندادید - تازه واردم لطفا راهنماییم کنید- با تشکر فراوان...

جای سوالتون که تو بخش زیر هست:

اما در مورد سوالتون تاپیک های مشابهی بوده قبلا که دوستان راه حل هایی مطرح کرده بودن اما به نتیجه ای نرسیده:

مطالب دو تا لینک زیر رو هم بخونید، شاید مفید باشه:

Iman Bala
17-02-2010, 15:17
سلام
دوستان از روی لپ تاپ SONY VAiO AR720e ویستا رو پاک کردم و 7 ریختم .
همه چیز خوبه به جز این چند مورد:46:
1 . صفحات شفاف نیستند در حالی که درایور های گرافیک به نظر نصب شدند.
2. MASS Storage Controller رو نشناخته و نصب نمیشه ؟ چه باید کرد.(Search AutoMatically هم بی فایدست.)
3. دکمه های روی کیبرد اعم از Volume, Eject,... کار نمی کنند.
چه باید بکنم؟:20:

r_22009
18-02-2010, 12:22
سلام
دوستان از روی لپ تاپ SONY VAiO AR720e ویستا رو پاک کردم و 7 ریختم .
همه چیز خوبه به جز این چند مورد:46:
1 . صفحات شفاف نیستند در حالی که درایور های گرافیک به نظر نصب شدند.
2. MASS Storage Controller رو نشناخته و نصب نمیشه ؟ چه باید کرد.(Search AutoMatically هم بی فایدست.)
3. دکمه های روی کیبرد اعم از Volume, Eject,... کار نمی کنند.
چه باید بکنم؟:20:
برای دکمه های روی کیبرد:

برای mass storage:

شفاف نیستند؟ یعنی چی؟ منظورتونو متوجه نمی شم

Iman Bala
19-02-2010, 00:36
شفاف نیستند؟ یعنی چی؟ منظورتونو متوجه نمی شم

سلام ممنون درایور های گرافیک نصب نمیشه مشکل اینه...
به هر دری زدم و هر نرم افزار و درایوری رو دانلود کردم اما موقع نصب خطا می خوره..
در مورد دکمه های جانبی نتونستم چیزی پیدا کنم میشه بیشتر کمک کنید؟

r_22009
19-02-2010, 19:12
این روش پیدا کردن درایور کلید های جانبی:

برای درایور گرافیک:

یا
و یا تو سایت سازنده لپتاپتون

hooraman
20-02-2010, 11:50
من يه لپ تاپ HP-DV5-1235EE دارم اخيرا روش ويندوز هفت 32 بيتي نصب كردم همه چيش عالي شده فقط هر كاري مي كنم مودم ديال اپ داخليش كار نمي كنه از سايت خود hp دو نوع بيشتر درايور مورد نبود كه اون ها هم براي ويندوز ويستا بود با اون ها هم كار نكرد سايت hp هم هر چي مي گردم به نيجه ايي نمي رسم

ضمنا مودم كاملا سالم هست و قبل از ريختن ويندوز هفت به راحتي كار مي كرد

درايور اول :

درايور دوم :

لطفا راهنمايي كنيد .

mahzan
20-02-2010, 12:41
آقا اگه ممکنه لطف کنید درایور XP برای لبتاپ سونی مدل VGN-FW390JCB رو هم راهنمائی بفرمائید از کجا بگیرم ممنون از لطف شما

r_22009
20-02-2010, 15:04
ازین روش امتحان کردین؟

saam_metal5
25-02-2010, 11:43
سلام دوستان من هر كاري مكنم خيلي از درايورهاي لپ تاپ مدل دل استوديو 1555 نصب نيشه مثلا بلوتوث و چنتا از درايورهاي ديگه شا ميگين م چيكار كنم؟

navidbabak
25-02-2010, 16:37
سلام من vaio vgn-fz240e دارم درایور xp اونجا گفته بودید نبود آیا راه حلی دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

r_22009
26-02-2010, 16:21
سلام من vaio vgn-fz240e دارم درایور xp اونجا گفته بودید نبود آیا راه حلی دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه توی سایت سازنده نبود و به روش اتوماتیک هم پیدا نشد دیگه راهی نداره
روش اتوماتیک:

---------- Post added at 04:21 PM ---------- Previous post was at 04:19 PM ----------

سلام دوستان من هر كاري مكنم خيلي از درايورهاي لپ تاپ مدل دل استوديو 1555 نصب نيشه مثلا بلوتوث و چنتا از درايورهاي ديگه شا ميگين م چيكار كنم؟
برای بلوتوث اینجا:

سامان سهرابی
28-02-2010, 13:53
من لب تابم vgn-cr405se که درایور دوربینشو می خوام خواهیشن هر چه سریع تر جواب شو بدین

r_22009
01-03-2010, 19:20
من لب تابم vgn-cr405se که درایور دوربینشو می خوام خواهیشن هر چه سریع تر جواب شو بدین
درایوراتون اینجاست. ویندوز رو انتخاب و درایور را دانلود کنید:

Mahdi.M
04-03-2010, 16:04
با سلام... درایور FingerPrint Dell 1510 تو ویندوز 7 اجرا نمی شه... دوستان اگه لینک دانلود دارن ممنون می شم راهنمایی کنن.

adel28
05-03-2010, 20:07
لبتاب سونی VAIO-VGN-FZ490 هست. قبلا ویندوز ویستا (بطور دیفالت) روش نصب بود و همه دایور ها نصب و بدون مشکل کار می کرد.
حالا اومدم ویستا را حذف و ویندوز 7 را جایگزینش کردم. یه مشکل با ویندوز 7 پیدا کردم بدین صورت که بعضی وقت ها صدا قطع میشه.
تو دیوایس منیجر همه چیز درست هست و هیچ چیز غیر عادی پیدا نمیشه و همه چیز نصب هست ولی صدا به هیچ وجه در نمیاد. در کل صدا هم کیفیت زیادی نداره.

عکس از دیوایس منیجر:

as3
06-03-2010, 07:46
من يك BM 2373 دارم و درايور كارت شبكه اونو ندارم لطفا كمك كنيد :10:

Amin.Senator
07-03-2010, 23:19
سلام دوستان من درايور وبكم رو از كجا گير بيارم؟ vio cw2fgx

r_22009
08-03-2010, 18:33
سلام دوستان من درايور وبكم رو از كجا گير بيارم؟ vio cw2fgx
وبکم درایور نداره اما می تونین با نرم افزار هایی مثل webcammax و یا نرم افزار های زیر ازش استفاده کنید:

adel28
09-03-2010, 12:21
کسی راهی برای مشکل ما سراغ نداره؟

bryar
10-03-2010, 12:13
درود به همهگی
من درایور های سونی vgn-fw590fzb برای نصب xp رو میخام.توی سایت سونی وهمچنین قسمت آسیا نتونستم ÷یداش کنم.اگه دوستان لطف کنن ممنون میشم

r_22009
10-03-2010, 14:10
درود به همهگی
من درایور های سونی vgn-fw590fzb برای نصب xp رو میخام.توی سایت سونی وهمچنین قسمت آسیا نتونستم ÷یداش کنم.اگه دوستان لطف کنن ممنون میشم
از این روش پیدا کنید:

ali_12
15-03-2010, 00:10
با سلام.
من احتیاج به utility و مخصوصا Launcher (کلیدهای ترکیبی Fn) لپ تاپ سونی مدل VGN-FZ290 دارم.لطفا نرم افزار مربوطه و طرز راه اندازی آنرا قرار دهید.با تشکر.

Hitman-Group
15-03-2010, 20:13
سلام
من درایور کارت گرافیک و کلا هر درایوری که برای این لب تاپ هست رو میخوام
Dell Inspiron 1564

لازم به ذکر است که cpu این مادربرد cor i 3 است
و همین مدل است که cpu ان core 2 duo است و درایور هاش موجود است!!!!و من درایور برای core i3 میخوام!

_ermia
15-03-2010, 20:31
با سلام.
من احتیاج به utility و مخصوصا Launcher (کلیدهای ترکیبی Fn) لپ تاپ سونی مدل VGN-FZ290 دارم.لطفا نرم افزار مربوطه و طرز راه اندازی آنرا قرار دهید.با تشکر.

سلام
این پست رو مطالعه کنید:

_ermia
15-03-2010, 21:35
سلام
Dell Inspiron 1564

و همین مدل است که cpu ان core 2 duo است و درایور هاش موجود است!!!!و من درایور برای core i3 میخوام!

سلام
تو سایت دل که کانفیگ های 1564 همه core i3 هستند (البته یه سری هم با core i5 اومد):

فکر نمی کنم این مدل core 2due داشته باشه، در هر حال سی پی یو برای گرفتن درایور اهمیتی نداره! شما باید بدونید مدل هر کدوم از سخت افزارهای لپ تاپتون چیه و بعد درایورهاشو دانلود کنید.
مثلا گرافیک 1564، یا ATI هست یا Intel ، درایور هر دو هم تو لینک زیر هست:

بقیه درایورها هم به همین ترتیب، لینک بالا به درایورهای همین مدل 1564 ای که شما میگید مربوط میشه، بازم اگه مشکلی بود، تاپیک زیر رو مطالعه کنید:

Microsoft24
15-03-2010, 21:39
سلام
Dell Inspiron 1564

خب درایور های چه سیستم عاملی رو می خواین ؟ ،

اما در هر صورت ، می تونید خیلی راحت از سایت دل دانلود و نصب کنید :

از لینک زیر :

ehsan_shp
16-03-2010, 02:08
سلام من یه vaio vgn-fw 390jch دارم که روش ویستا نصب بود
حالا که سون نصب کردم این پیغاما هی میده : ((the installed battrey may not be probably connected to the computer or may not be compatible
with the computer,click ok to hibernate and remove and reinsert the battrey))

ضمنا دکمه های fn اشم کار نمکینه

r_22009
16-03-2010, 14:46
از تکرار پست ها خودداری کنید.
جواب داده شد:

ali_12
17-03-2010, 16:27
با سلام.
من چک کردم ولی متاسفانه مدل لپ تاپ من توش نبود.در ضمن من utility رو برای XP می خوام.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنونم.

ali_12
18-03-2010, 23:03
با سلام.
خیلی متشکرم.تونستم Fn را نصب کنم.اما فقط BRIGHTNESS(F5-F6 روی ماکزیمم شدت نور ثابت شده و کم نمی شه.یعنی با F5 +Fn درجه نور کم نمی شه.لطفا کمکم کنید.ممنونم.

zestwin
19-03-2010, 01:08
سلام من درايور ati radeon mobility hd 4650 براي لپ تاپم (hp pavilion dv6 1390 ev) ميخواستم همه جا رو گشتم ولي نتونستم پيدا كنم البته يه 7-8 تايي پيدا كردم ولي جواب نداده . ( ويندوز xp 32bit )
اگه خودش هست كه ممنون ميشم اگه نبود ميشه نسخه اي كه بهش بخوره رو معرفي كنين .
خيلي ممنون از زحمات شما ...

atre_hayer60
19-03-2010, 13:31
با سلام

من می خوام برای لب تاپم که دل 1545 هستش یه ویندوز سفارشی درست کنم اما درایورش رو ندارم! مدل چیپست: Intel ICH9M-E/M SATA AHCI Controller

مرسی

r_22009
22-03-2010, 22:33
با سلام

من می خوام برای لب تاپم که دل 1545 هستش یه ویندوز سفارشی درست کنم اما درایورش رو ندارم! مدل چیپست: Intel ICH9M-E/M SATA AHCI Controller

مرسی
اگه توی سایت سازنده نبود از اینجا بسته به مدل بگیرید:

nima4u
23-03-2010, 18:46
سلام
لطفا درایور vga لب تاب سونی
fw590 fzb
ممنون
برای ویندوز xp

r_22009
27-03-2010, 15:16
سلام
لطفا درایور vga لب تاب سونی
fw590 fzb
ممنون
برای ویندوز xp
بفرمایید:

DariushGreat
27-03-2010, 15:51
برای دانگرید وایو سونی F11 DGX\B به ویندوز XP باید چی کار کنم؟ توی سایت سونی فقط درایورهای ویندوز 7 هست...

شاد و پیروز باشین :10:
نوروزتان پیروز :11:

pny8gb
27-03-2010, 19:36
سلام
لطفا درایور لب تاب سونی fw550
ویندوز xp

pny8gb
27-03-2010, 19:43
درایور ویندوز XP لپ تاپ سونی مدل VGN-FW550 F/B می خواستم

H@mid-Vista
28-03-2010, 10:36

دوست عزیز شما با این دو روش می تونین درایورهای اكس پی را پیدا كنین
اما توصیه نمیشه
چون كلی برنامه جانبی سونی كه باید داشته باشید رو از دست میدین
چون اصلا برای اكس پی عرضه نشدن

alex666
30-03-2010, 21:37
دوستان من درایور سونی مدل pcg-7162lبرای ویندز سون میخاستم

mehditiger007
31-03-2010, 11:29
اگر موجود است درایورهای sony vaio VGN-CR353 برای windows 7

ممنون

zestwin
02-04-2010, 22:29
سلام من درايور ati radeon mobility hd 4650 براي لپ تاپم (hp pavilion dv6 1390 ev) ميخواستم همه جا رو گشتم ولي نتونستم پيدا كنم البته يه 7-8 تايي پيدا كردم ولي جواب نداده . ( ويندوز xp 32bit )
اگه خودش هست كه ممنون ميشم اگه نبود ميشه نسخه اي كه بهش بخوره رو معرفي كنين .
خيلي ممنون از زحمات شما ...

چرا کسی راهنمایی نمیکنه ....:41::41::19::19:

pny8gb
03-04-2010, 07:29

mani_4394
08-04-2010, 12:49
سلام دوستان ، من درایور های توشیبا مدل satellite a25-s279 رو می خوام ، تو سایت خود توشیبا نبود ، میشه برام لینکشو بزارید؟

mashhad_hasan
09-04-2010, 09:08
با سلام

روي لپ تاپ با سي پي يو i7 ميخواهم ويندوز xp نصب كنم اما.......با پيغام بلو اسكرين روبرو ميشوم

براي نصب آن مرا راهنمايي فرماييد

با تشكر

hovo
17-04-2010, 17:33
سلام
ویندوز xp sp3 , sp2 مشکل دارم
حالا مشکل
با سریال تگ همه 11 تا درایور 1525 dell inspiron دانلود کردم
از 11 تا نرم افزار و درایوری که از دل گرفتم فقط یکیش اجرا نشد اونم میگفت دانت فریم ورک با ورژ ن پایین تر نصب کنید.R198174-1.exe
که خیلی مسخره است....
حالا این جوریه؟؟؟

دنبال این فایل میگرده igfxsrvc.exe

از اون طرف هم میگه
c:\windows\system32\drvstore\igxp32_0b2bf18beae802 a6aa3d838feae2cf36e1e2abbf
فایل بالایی نیست
آهان یادم رفت بگم

این هم یه قطعه دیگر که اصلا نمیدونم چیه؟ bcm2045

hovo
18-04-2010, 19:57
می شه یکی کمک کنه من دیگه دارام کم می آرم...
یکی می گفت اون درایور هایی که با سر ویس تگ ارائه میشه برای Xp خرابه و اشتباهه نمی دونم کسی میتونه راهنمایی کنه

این برام خیلی جای سوال داره؟؟/

دنبال این فایل میگرده igfxsrvc.exe

از اون طرف هم میگه تو مسیر زیر
c:\windows\system32\drvstore\igxp32_0b2bf18beae802 a6aa3d838feae2cf36e1e2abbf
فایل بالایی نیست؟؟؟
یکم عجیب نیست؟
خواهشا متخصص ها کمک کنن
زنگ زدم زیگورات میگه 5 هزار تومن بده سی دی درایور های xp بگیر جالبه ها....

hovo
20-04-2010, 16:50
انگار آقا حمید جواب همه رو میده به غیر از ما؟

احمدزاده
02-05-2010, 07:43
سلام
ميخواستم تاپيک مجزا بزنم ولي فکر کنم ايتجا به جواب برسم

يه لپ تاپ دل vostro 1015 هستش و روش وينوز xp نصب کردم
اما صدا نصب نميشه
درايورشم نيست
از تو سايت دل هم نتونستم دانلود کنم
کسي ميتونه درايورش رو برام بذاره ؟
ممنون ميشم

yahda
12-05-2010, 22:30
سلام ببخشید
من لب تاپم سونیه و ویندوز سون ریختم اصلن هم از این جریانات درایور خبر ندارم
چطوری می شه یعنی اصلن کلن از اولش باید چیکار کنم؟

ehsan_r86
12-05-2010, 22:31
سلام . واسه رفع مشکل کلید های تنظیم صدا و av mode , capture در ویندوز 7 کدوم درایور را باید دانلود و نصب کنم؟ sony cs36gj

saeid_lion1
13-05-2010, 22:17
دستت درد نکنه ولی این مدل لپ تاپ من درایو هاشو واسه دانود نداره:41: چیکار کنم؟
مدل:sony vaio VPCCW21FX دمتون گرم کمکم کنید

82686064
16-05-2010, 17:42
سلام
من که هر کار کردم برنامه Driver Magician 3.45Serial.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کنم نتونستم
مدل لب تابم fujitso simens amilo pro v2030 هست
رفتم تو سایت اصلی خود لب تاب که دانلود کنم نامردا ایران رو تحریم کردند و نوشته بود دانلود واسه کشور شما مقدور نیست.
میخواستم ببینم درایور ها شو از کجا میتونم گیر بیارم
اگر بتونید لینک سالم بزارید ممنون میشم

محمد1351
16-05-2010, 23:26
با سلام
حقیر یه لپ تاب دل1564 خریدم ولی نمیتوانم ویندوز ایکس پی نضب نمایم چون خیلی ها میگویند سرعتش میاید پایین و نمیشه درست کار کرد
ودرایوهاش هم نیست لطفا حقیر را راهنمایی فرمایید واگر دی وی دی نرم افزارهاش هست جطوری میتوانم تهیه نمایم با ویندوز ایکس پی

ممنون از همه دوستان

M A R S H A L L
18-05-2010, 03:59
دوستان خسته نباشيد
من دنبال درايور ويندوز7 براي Asus K50IN هستم اما نشد كه نشد
ممون ميشم راهنمايي كنيد

azezkmsf
27-05-2010, 17:41
با درود
ميدونم كه جاي سوال من اينجا نيست ولي اينقدر توي اين سايتها گشتم ديگه خسته شدام
من چطور ميتونم ويندوز 7 اورجينال كارخانه اي رو براي سوني fw590 fzb داشته باشم
آخه از روزي كه پاك شده ديگه با لب تابم راحت نيستم
در ضمن لب تابم رو ندونسته افديسك كردم

DariushGreat
27-05-2010, 19:40
با درود
ميدونم كه جاي سوال من اينجا نيست ولي اينقدر توي اين سايتها گشتم ديگه خسته شدام
من چطور ميتونم ويندوز 7 اورجينال كارخانه اي رو براي سوني fw590 fzb داشته باشم
آخه از روزي كه پاك شده ديگه با لب تابم راحت نيستم
در ضمن لب تابم رو ندونسته افديسك كردم

یعنی ریکاوری هم نگرفتی؟!

می تونی بری نمایندگی موجود در ایران و با دادن شماره سریال ویندوز ته دستگاهت، دیسک ریکاوری سفارش بدی. البته بعید می دونم که درست و درمون برات کار کنن. اگر هم نشد از دوبی میبایست درخواست بدی

شاد باشین :دی:8:

saam_metal5
31-05-2010, 17:24
سلام دوستان وقت بخیر من رو لپ تاپ sony مدل VGN-AR850E ویندوز 7 نصب کردم اما گرافیکش نصب نمیشه خداییش از بس تو این سایتها دنبالش گشتم خسته شدم اگه میشه لینک دانلودش رو برام بزارین ممنون میشم Gforce NVIDIA 8600

Vespoher
31-05-2010, 21:46
درود
من درايور مودم dsl 200 dlink براي ويندوز سون لپ تاپ asus رو ميخوام . با درايور ويستا امتحان کردم نشد . ممنون ميشم بگيد چطوري نصبش کنم ...:11:

amd>intel
31-05-2010, 21:55
از سايت D-LINK دانلود كنيد

Vespoher
01-06-2010, 00:28
از سايت D-LINK دانلود كنيد

دوست عزيز . سايتش اين درايورو نداره . بعضيا ميگن با ويستا ميشه نصب کرد که من نتونستم . نميدونم بايد چه کارش کنم . اگه کسي راه حلي داره لطفا بگه . ممنون:46:

mesmaeil2
03-06-2010, 12:48
لطفا درایور های HP Pavilion dv6-T 2300 WH770AV زو اگر لینک دارید بدید

saeed.1388
05-06-2010, 10:57
درایور جدید کارت گرافیک Ati 4650 لپتاپهای سونی برای ویندوز 7 رو از کجا باید دانلود کرد

kiuq
05-06-2010, 13:24
درایور جدید کارت گرافیک Ati 4650 لپتاپهای سونی برای ویندوز 7 رو از کجا باید دانلود کرد

احتمالا داره!:20:

kiuq
05-06-2010, 13:33
لطفا درایور های HP Pavilion dv6-T 2300 WH770AV زو اگر لینک دارید بدید
خودت با توجه به ویندوزت (32 یا 64 بیتی بودن) انتخاب کن:

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:29 PM ----------

حقیر یه لپ تاب دل1564 خریدم ولی نمیتوانم ویندوز ایکس پی نضب نمایم چون خیلی ها میگویند سرعتش میاید
شما نمیتونی نصب کنی یا اینکه به خاطر حرف بقیه نمیخوای نصب کنی؟

kiuq
05-06-2010, 14:59
دوستان خسته نباشيد
من دنبال درايور ويندوز7 براي Asus K50IN هستم اما نشد كه نشد
ممون ميشم راهنمايي كنيد

همش هست خودت انتخاب کن که کدوم رو میخوای

ali_12
06-06-2010, 00:27
سلام دوستان عزیز
من یک لپ تاپ مدل VGN-FZ290 دارم که ویندوزش vista بود.چندی پیش ویندوزش را عوض کردم و XP نصب کردم.با توجه به کمک دوستان توانستم درایورهای آنرا نصب کنم.ولی الان تنها مشکلی که دارم این است که وقتی می خواهم از کلید (Fn+F5) برای کم کردن نور استفاده کنم درجه ی ظاهر می شود ولی روی ماکزیمم مقدارش ثابت است و نور کم نمی شود.البته من vaio event service and sony utility را هم نصب کردم ولی نمی دانم چرا نور مانیتور روی ماکزیمم خودش ثابت شده و تغییر نمی کند.لطفا به من بگویید که چه کار باید بکنم؟و ایا نرم افزاری وجود دارد که نور را تنظیم کند؟
من مراحل زیر را به ترتیب انجام دادم

سپاسگذارم دوستان.

ali_12
07-06-2010, 17:02
سلام دوستان عزیز
من یک لپ تاپ مدل VGN-FZ290 دارم که ویندوزش vista بود.چندی پیش ویندوزش را عوض کردم و XP نصب کردم.با توجه به کمک دوستان توانستم درایورهای آنرا نصب کنم.ولی الان تنها مشکلی که دارم این است که وقتی می خواهم از کلید (Fn+F5) برای کم کردن نور استفاده کنم درجه ی ظاهر می شود ولی روی ماکزیمم مقدارش ثابت است و نور کم نمی شود.البته من vaio event service and sony utility را هم نصب کردم ولی نمی دانم چرا نور مانیتور روی ماکزیمم خودش ثابت شده و تغییر نمی کند.لطفا به من بگویید که چه کار باید بکنم؟و ایا نرم افزاری وجود دارد که نور را تنظیم کند؟

سپاسگذارم دوستان.

داش حسین
09-06-2010, 03:41
سلام
من از وقتی 7 windows ریختم رو لپ تاپم ،dvd rw کار نمی کنه یعنی می خونه ولی رایت نمیشه کرد؟ باید چیکارش کنم؟
پیشاپیش هم از راهنماییهاتون سپاسگزارم
hp dv6-1125

hossein_3650
18-06-2010, 15:42
سلام.بچه ها میشه کمک کنین درایور گرافیک لب تاب TOSHIBA SATELLITE 1850 SYSTEM UNIT رو بدین.ممنون میشم

_ermia
24-06-2010, 15:14
سلام.بچه ها میشه کمک کنین درایور گرافیک لب تاب TOSHIBA SATELLITE 1850 SYSTEM UNIT رو بدین.ممنون میشم

سلام
این تاپیک رو دیدید؟

اگه بازم مشکلی بود مدل کارت گرافیک رو بگید، از خود سایت سازنده بگیرید راحتره

fardis_7
28-06-2010, 10:30
سلام دوستان من چند روزه که رو لپ تاب sony ویندوز 7 نصب کردم حالا نمی تونم تو محیط ویندوز با کلید FN نور LCD رو کم کنم .
و یکی دیگه اینکه بیشتر مواقع این ویندوز CD-R سیستمم رو نمی شناسه یکی از دوستان گقت که بخاطر اینه که شارژ laptop کمتر مصرف شه ولی من اصلا همچین فکری نمی کنم چون وقتی هم که cd می زارم توش اصلا سی دی رامی نیست که من بازش کنم و حتی autorun هم نمی شه...
خواهش می کنم کمک کنید واقعا دست و پام و بسته...

_ermia
28-06-2010, 12:24
سلام دوستان من چند روزه که رو لپ تاب sony ویندوز 7 نصب کردم حالا نمی تونم تو محیط ویندوز با کلید FN نور LCD رو کم کنم .
و یکی دیگه اینکه بیشتر مواقع این ویندوز CD-R سیستمم رو نمی شناسه یکی از دوستان گقت که بخاطر اینه که شارژ laptop کمتر مصرف شه ولی من اصلا همچین فکری نمی کنم چون وقتی هم که cd می زارم توش اصلا سی دی رامی نیست که من بازش کنم و حتی autorun هم نمی شه...
خواهش می کنم کمک کنید واقعا دست و پام و بسته...

سلام
در مورد سوال اولتون باید برنامه VAIO® Launcher Software رو نصب کنید،
پست زیر رو ببینید:

سوال دوم هم نمیدونم دلیلش چیه،برام پیش نیومده،
امیدوارم دوستان راهنماییتون کنند.

hasanpix
03-07-2010, 18:02
سلام
من یه لپ تاپ دستم اومده که مارک خاصی نداره. من دنبال درایورهاش هستم. گرافیک و صدا رو پیدا کردم که تو سایت sis بود ولی برای مودم چیزی پیدا نکردم یعنی اصلا نمیدونم باید دنبال چی بگردم. آیا راهی هستش که بشه فهمید مودمش چیه که درایورشو پیدا کنم؟
ممنون

vahidshah
09-07-2010, 09:47
رو لپ تاپ سونی fw590frb ویندوز سون 64 بیتی هست به خاطر سازگاری کمه 64 بیتی می خواستم32 بیتی نصب کنم تو سایت سونی فقط ذرایور 64بیتی وجود داره.اگه32 بیتی نصب کنم این درایور ها رو 32 بیتی هم کار میکنن؟

_ermia
11-07-2010, 11:33
رو لپ تاپ سونی fw590frb ویندوز سون 64 بیتی هست به خاطر سازگاری کمه 64 بیتی می خواستم32 بیتی نصب کنم تو سایت سونی فقط ذرایور 64بیتی وجود داره.اگه32 بیتی نصب کنم این درایور ها رو 32 بیتی هم کار میکنن؟

100 درصد که نمیشه گفت کار میکنه، اما ممکنه بعضی درایوراش رو 32 بیتی هم کار کنه.
چون بعضی وقتا برای اطلاعات دانلود یک درایو، نوشته میشه به عنوان مثال سازگار با Vista 32-bit و Vista 64-bit
این یعنی اینکه بعضی درایورا مشکل 32 و 64 بیتی ندارن و برای هر دو حالت یک درایور داده میشه
اما بعضی درایور هام کار نمیکنه دیگه
حالا شما میتونی تست کنی، چون فکر نکنم راه دیگه ای داشته باشید
اینکه درایورهایی که نصب میشه رو نصب کنید و اونایی که نمیشه، 32 بیتیش رو از شرکت سازنده بگیربد ببینید جواب میده رو سیستم شما یا نه، همچنین میتونید درایورهاشو به طریق توضیح داده شده در تاپیک زیر هم پیدا کنید:

jefri66
16-07-2010, 10:02
آقا خسته نباشید.من یه سونی sz-740 n5 دارم و الان وینوز 7 ،32 بایتی روش نصب کردم و VAIO® Launcher Software رو هم نصب کردم ولی هنوز ترکیب fn برا نور lcd کار نمیکنه.
این ارور را میده:this update can only run on microsoft windows vista
در صورتی که من برای ویندوز 7 ultimate دانلود کردم

jefri66
16-07-2010, 14:20
شرمنده یادم رفت این سوالو بپرسم اگه ویندوز 7 اورجینال نصب کنم همه مشکلات و ترکیبهای دکمه fn رفع میشه؟
ممنون میشم اگه رود جواب بدین

_ermia
17-07-2010, 11:16
این VAIO® Launcher Software رو از کجا گرفتید؟ لینکش رو بدید.
با توجه به ارروری که داده به نظر میاد شما آپدیتش رو گرفتید نه خود برنامه رو

jefri66
17-07-2010, 14:37
این VAIO® Launcher Software رو از کجا گرفتید؟ لینکش رو بدید.
با توجه به ارروری که داده به نظر میاد شما آپدیتش رو گرفتید نه خود برنامه رو
نه داداش من از خود سایت سونی گرفتم اینم لینکش:

_ermia
17-07-2010, 16:54
بله درست دانلود کردید
البته میدونم برای سون دانلود کردید، اما ببینید با روش سازگار کردن درایور ها برای سون، کار مینکه:

jefri66
18-07-2010, 10:10
بله درست دانلود کردید
البته میدونم برای سون دانلود کردید، اما ببینید با روش سازگار کردن درایور ها برای سون، کار مینکه:

داداش بازم نشد وشرمنده اگه 7 اوریجینال نصب کنم همه مشکلاش حل میشه؟

_ermia
18-07-2010, 13:31
نه ربطی نداره به ارجینال بودن یا نبودن.
تو سرچ ها دیدم بعضی ها هم این مشکل رو داشتند، البته نه حالا با لپ تاپ مدل شما، اما سونی بوده لپ تاپشون. گفته بودن بعد از کرش تو سیستم این مشکل رو پیدا کردن و بعد بعضی از نرم افزار ها همین اررور رو میده.
ببینید این پست هم کمکی نمیکنه:

چون کسی که مشکل همین اررور شما رو داشته حل شده با این راه ،البته ویندوزش ویستا بوده اما فکر نکنم به سیستم عامل مربوط باشه، به نظرم این اررور یه جور باگ هست تو لپ تاپ های سونی! چون دیدم فقط کسایی که سونی دارن این مشکل رو پیدا کردن، البته این نظر منه، شایدم صحیح نباشه

jefri66
19-07-2010, 18:54
نه ربطی نداره به ارجینال بودن یا نبودن.
تو سرچ ها دیدم بعضی ها هم این مشکل رو داشتند، البته نه حالا با لپ تاپ مدل شما، اما سونی بوده لپ تاپشون. گفته بودن بعد از کرش تو سیستم این مشکل رو پیدا کردن و بعد بعضی از نرم افزار ها همین اررور رو میده.
ببینید این پست هم کمکی نمیکنه:

چون کسی که مشکل همین اررور شما رو داشته حل شده با این راه ،البته ویندوزش ویستا بوده اما فکر نکنم به سیستم عامل مربوط باشه، به نظرم این اررور یه جور باگ هست تو لپ تاپ های سونی! چون دیدم فقط کسایی که سونی دارن این مشکل رو پیدا کردن، البته این نظر منه، شایدم صحیح نباشه

دادش چه جوری از این سایتای که گفتین استفاده کنم؟یه کم گیج شدم.شرمنده به خدا

_ermia
20-07-2010, 16:34
دادش چه جوری از این سایتای که گفتین استفاده کنم؟یه کم گیج شدم.شرمنده به خدا

منظورتون از استفاده از سایتا چیه؟ لینکی که تو پست 963 دادم رو میگید؟

اگه آره، خب ببینید، شما گفتید روش سازگار کردن کمکی نکرده، خب تو اون فروم هم که لینک دادم، همین مشکل بوده، واسه همین هم برنامه Universal Extractor رو پیشنهاد شده که با استفاده از اون برنامه مراحل سازگار کردن انجام بشه. روش رو هم در 5 مرحله دقیقا گفته.

اگه سوالتون رو جواب ندادم، دقیق تر بگید شاید بتونم کمکی کنم.

wizard2011
21-07-2010, 16:24
سلام لپ تاپ من nec lavie LL700/3 هست.ویندوزشو تازه عوض کردم،کلیپ های ویدیویی رو خوب پخش نمی کنه،درایورای اونو می خواستم(گرافیک).خواهششششششش ششششششششششششششششش می کنم کمکم کنید
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::40::11:

_ermia
22-07-2010, 11:03
سلام لپ تاپ من nec lavie LL700/3 هست.ویندوزشو تازه عوض کردم،کلیپ های ویدیویی رو خوب پخش نمی کنه،درایورای اونو می خواستم(گرافیک).خواهششششششش ششششششششششششششششش می کنم کمکم کنید
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::40::11:

سلام
شما از این روش برای پیدا کردن درایورهای لپ تاپتون استفاده کنید:

jefri66
22-07-2010, 12:07
منظورتون از استفاده از سایتا چیه؟ لینکی که تو پست 963 دادم رو میگید؟

اگه آره، خب ببینید، شما گفتید روش سازگار کردن کمکی نکرده، خب تو اون فروم هم که لینک دادم، همین مشکل بوده، واسه همین هم برنامه Universal Extractor رو پیشنهاد شده که با استفاده از اون برنامه مراحل سازگار کردن انجام بشه. روش رو هم در 5 مرحله دقیقا گفته.

اگه سوالتون رو جواب ندادم، دقیق تر بگید شاید بتونم کمکی کنم.
آقا منظورم استفاده ار نرم افزار بود.از نرم افزاره چه جوری استفاده کنم

_ermia
22-07-2010, 19:22
برنامه Universal Extractor رو از اینجا مستقیم بگیرید:

خب مراحل کار رو هم که تو لینکی که دادم دقیق توضیح داده چی کار کنید دیگه:

-Extract the Sony installer with UniExtract.
-In the TEMPEXE folder UniExtract creates you will need to find the setup program. It should be named something obvious such as setup.exe or install.exe, etc. It will likely be the one of, if not the only, exe inside that folder.
-Right click the exe and perform the same Compatibility and Administrator actions as in my first reply.
-Run the setup again, using the setup exe in the TEMPEXE folder.

این اسکرین شات ها رو هم تو همون سایت برای مثال گذاشته بود که چطور اکسترکت کنید:

Universal Extractor context menu

Universal Extractor file/destination GUI

Universal Extractor preferences

متن انگلیسی رو دقیق بخونید.
برنامه مورد نظرتون رو که میگید اررور میده رو اکسترکت میکنید با این برنامه، بعد یه فولدر به نام TEMPEXE میسازه، داخلش فایل ستاپ برنامه مورد نظرتون که اکسترکتش کرده بودی رو پیدا کنید و بعد مراحل سازگار کردن رو براش انجام بدید.(میدونم ویندوزتون سونه، اما شما برای ویستا سازگار کنید)
گاهی اوقات اگر رو برنامه رایت کلیک کنید و Run as administrator رو بزنید، برنامه ممکنه درست اجرا بشه، بدون نیاز به سازگاری.
دیگه واقعا نمیدونم چطوری توضیح بدم.

mehrdad_goleyakh
27-07-2010, 17:55
دوستان سلام
من دنبال درایور کارت صدا XP برای لپ تاپ dell 5010 میگردم،ظاهرا درایور برای ویندوز xp نداره آیا راهی هست یا درایور دیگه ای بهش میخوره؟

_ermia
28-07-2010, 16:48
دوستان سلام
من دنبال درایور کارت صدا XP برای لپ تاپ dell 5010 میگردم،ظاهرا درایور برای ویندوز xp نداره آیا راهی هست یا درایور دیگه ای بهش میخوره؟

سلام
شما میتونید مدل دقیق کارت صداتون رو بگید تا ببینیم براش درایور xp پیدا میشه یا نه

یا اینکه به تاپیک زیر برید و پست اول رو بخونید و از روشی که جناب H@mid-Vista توضیح دادن، درایور صدا رو پیدا کنید:

لینک زیر هم کل درایورهای xp برای 4010 هستش، که فکر میکنم به 5010 هم بخوره، البته حجمش بالاست،اما شاید یه زمانی به درد شما یا دوستان دیگه بخوره:

8075213
01-08-2010, 11:25
سلام.ببخشید من مودم AGERE SYSTEM USB 2.0 SOFT MODEMدارم و درایو ان را ویندوز 7 64 بیت شناخته ولی مودم بنده با آنکه SPEAKER مربوط به آن روی درجه بالا میباشد ولی پس از دایل آپ (DIAL UP) صدا ندارد قبلا که ویندوز 7 و 64 بیت بود صدا داشت ولی الان صدارد چه کار کنم لپ تاپ بنده SONY VAIO VPCCW25FG میباشد.

با سلام ، از همه دوستان دعوت می شود که قبل از مطالعه این تاپیک ، از روش زیر استفاده کنند که جدیدا مطرح و آموزش داده شده و توسط H@mid-Vista عزیز نیز ساپورت خواهد شد ... این روش بسیار ساده ولی دقیق بوده و برای تمامی نوت بوک های قدیم و جدید نیز قابل استفاده می باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان ، برای دانلود درایورهای برندهای مختلف از لینک های زیر استفاده کنید :

در این آدرس می توانید با وارد کردن شماره سرویس تگ که در قسمت زیرین لپ تاپ شماست ( Choose by Service Tag ) و یا با استفاده از پنجره های جانبی ( Choose a Model ) در بخش Laptops مدل لپ تاپ خود را انتخاب کنید و درایورهای XP و Vista هر کدام را دانلود کنید ... به بخش تطابق سیستم عامل یا compatibility دقت کنید :

سایت اصلی ساپورت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بخش درایورها و نرم افزارهای نوت بوک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای ورود به بخش دانلود درایورهای نوت بوک های سونی میتوانید از سایت اصلی و رسمی eSupport سونی استفاده کنید :

esupport.sony ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پیشنهاد میشه از بخش Option 3: SELECT IT و در قسمت مورد نظر علاوه بر سرچ مدل نوت بوک، به کشور سفارش دهنده هم دقت کنید چون ممکنه مدلها روی بعضی کشورهای عرضه شوند نه فقط USA

دقت کنید که تنها برنامه ها و درایورهای اوریجینال در این سایت هستند و برای دستری به درایورهای دانگرید شده برای XP میتوانید به سایت سونی آسیا رجوع کنید :

Sony Asia Pacific ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تایپ کردن بخشی از مدل مثلا اگر SZ 740 دارید تایپ کنید در فیلد Search Model : VGN-SZ و کمی بایستید تا پنجره ای باز شود و با انتخاب مدلی که حرف اولش مطابق یا بالاتر از مدل شما باشد وارد بخش دانلود و درایور های ارائه شده XP این مدلها را دانلود و استفاده کنید ... و چون سری تولیدی یکی هست مشکلی نحواهید داشت چون برای تمامی بخش ها Windows XP Downgrade Drivers and Applications for فعال است

و یا می توانید درایورهای جامع دانگرید شده برای سری های کلی رو در این قسمت ببنید البته کمی قدیمی هست :

پس مشکلی با هیچ سری ندارید برای دانلود درایورهای XP لپ تاپ های سونی

برای لپ تاپ های ایسر میتوانید به ادرس های زیر بروید ( مدل و سری رو درست انتخاب کنید در بخش Acer Notebooks ) :

Driver Downloads ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در قسمت زیر میتونید به راحتی همانند گشتن توی هارد تمامی فایلها را انتخاب و دانلود کنید برای هر لپ تاپی که خواستید :
FTP server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در بخش زیر نیز میتوانید ابزارهای اضافه همانند acer empowering techhnology و ابزارهای سیستمی و سکوریتی را دانلود کنید :

Utility Downloads ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای لپ تاپ های شرکت HP میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :

نوت بوک های سری DV Pavilion و compaq و سری های قدیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لپ تاپ های تبلت (Table PC ) سری TC و TR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس از ورود به لینک های فوق ، سری نوت بوک مثلا HP Pavilion Notebook PCs را انتخاب میکنیم که شامل همه سری های pavilion می شود

سپس سری تولیدی که حرف اولش مد نظر هست انتخاب کنید مثلا نوت بوک ما HP Pavilion dv6880 Entertainment Notebook PC هست و بعد آن به پسوند مدل دقت شود پس وارد HP Pavilion dv6000 Entertainment Notebook PC series می شویم و میریم لیست رو می گردیم تا پیداش کنیم (اگر سری رو نمیدونید ee یا ea را انتخاب کنید)

سپس به بخش Software & Driver downloads میریم ، سیستم عامل مورد نظرمان را انتخاب کرده برای مثال Microsoft Windows XP و دانلود میکنیم

نکته : اگر شما درایورهای ویندوز XP سیستم را نیاز داشتید ولی هیچ درایوری موجود نبود ، باید در سیستم های قدیمی تر آن سری بدنبال درایورها باشید مثلا سری 6000 نوت بوک های قدیمی را بگردید و ببینید که کدام یک درایور XP دارند ... می توانید از این درایورها استفاده کنید چون سری تولیدی مشابه است و اغلب چیپست ها و کنترلرهای سخت افزاری مشترک هستند. راه دیگر استفاده از سری های مرجه مثلا برای لپ تاپ 6880 استفاده از HP pavilion DV6000 CTO هست. راه دیگر استفاده از سرویس FTP (ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq) سایت HP هست که البته کارکردن باهاش جدا مشکله چون هیچ توضیحی برای فایلی ندارد!

و راه آخر رجوع به سایت سازندگان هست که در ادامه مطلب توضیح خواهم داد

به هرحال سونی و اچ پی در دانگرید کردن مشکل دارند و پیدا کردن درایورهای آنها بسیار سخت است ... کمی تلاش و استفاده از دکتر گوگل به شما کمک زیادی میکند

خوب رسیدیم به برند توشیبا ... لینک زیر سایت رسمی دانلود درایورهای نوت بوک های توشیبا هست یعنی میتونید تمام درایورهای رسمی رو در این قسمت ببنید (اوریجینال و پچ های آپدیت نرم افزارهای سیستم):

این سایت توسط اروپا ساپورت میشود :

Toshiba Support & Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دقت کنید که در لینک فوق شما میتونید با انتخاب مدلهای قدیمی تر یا تعویض OS و سیستم عامل درایورهای XP همان مدل یا سری مشابه را دانلود کنید

همچنین سایر سورس ها :

Toshiba Canada support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که درایورهای XP و ویستای خوبی رو ارائه میده و :

Toshiba USA support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توجه کنید که حتما باید در انتخاب مدل و سری تولیدی در لیست دقیق عمل کنید تا درایورهای صحیح رو به شما تحویل دهد.

با کمی سرچ و دقت درایور مورد نظر خود را راحت پیدا می کنید

برند ایسوز یکی از بهترین ساپورت های نرم افزاری رو داره بطوریکه شما میتونید تمامی درایورهای اوریجینال و دانگرید را از سایت رسمی اش با انتخاب مدل مورد نظر و سری تولیدی دانلود و استفاده کنید

Asus Product support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
____

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برندهای IBM از لپ تاپ های فوق العاده قوی با ساپورت خوب هستند. از مزایای ساپورت این سایت ، این هست که IBM lenovo حتی درایورهای دانگرید شده و یا ویندوز دانگرید شده هم به طور کامل در اختیار شما قرار میده که امتیاز خوبی هست !

برای اینکه IBM محصولات نوت بوک و لپ تاپ خود را با همکاری شرکت چینی lenovo می سازد ، از این سایت باید درایورها را پیدا کنید :

lenovo Downloads and drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ages%2FbrowseByProductLandingPage.vm&sitestyle=lenovo&brandind=10&validate=true)

کافیست در بخش Brand:* نوع notebook & handhels را انتخاب و در بخش پایین ، Family:* ، سری تولیدی لپ تاپ را انتخاب کنید مثلا thinkpad T61 و سپس مدل که زیر لپ تاپ نوشته شده و بعد از آن نوع سیستم عامل در بخش Operating system: تا بتونید به درایورها و آخرین آپدیت ها به راحتی دسترسی داشته باشید

____

خوب ، این برای برندهای مهم و پرطرفدار در ایران بود ... امیدوارم از این موضوع استفاده کنید

اگر در مورد برندی دیگر سوال دارید میتوانید مطرح کنید ان شالله با هم حلش میکنیم

________ توصیه میکنم اول برنامه EVEREST Ultimate Edition رو دانلود و نصب کنید تا بتونید مشخصات دقیق چیپست رو بگیرید.

مشکل بعدی اینه که ممکنه درایوری رو دانلود کرده باشید ولی متاسفانه راه اندازی نشه و به لپ تاپ شما نخوره. پیشنهاد میکنم با رجوع به سایت های سازنده قطعات و چیپست ها جدیدترین درایورها را از خود این سایت ها تهیه و نصب کنید.

1- درایور SM bus driver که اغلب نصب نمیشه ، مربوط به چیپست اینتل و کنترلرهای اون میشه ... با تایپ نوع چیپست و تکنولوژی به کار رفته مثلا intel 965 و دانستن مدل دقیق سی پی یویی که این چیپست رو کنترلر رو داره، در بخش جستجو یا در بخش chipset بخش Laptop Chipsets سایت زیر اون رو جستجو و دانلود کنید :

download center intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- کارت گرافیک اینتل که شامل intel X3100 یا گرافیک integrated مربوطه میشه که باید با توجه به نوع چیپست و مشخصات دقیق سیستم آن را هم از سایت اینتل بخش Graphics زیر بخش
Laptop graphics controllers دانلود کنید . همچنین میتونید درایور جامع اش رو که یک فایل حجیم هست دانلود و نصب کنید که همه مدلهای روز رو ساپورت میکنه :

download center intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- کارت گرافیک Nvidia که به راحتی با رجوع به یکی از دو سایت زیر میتونید اون رو دانلود و نصب کنید. یعنی درایورهای جامع رو بگیرید و نصب کنید :

Nvidia Drivers - Graphic card ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فقط دقت کنید که گرافیک لپ تاپ شما از نوع M یا mobile و Go هست یعنی حالت دوم : Geforce M/Go
این سایت هم سایت معروفی هست که تقریبا همه مدلها رو داره :

laptopvideo2go ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4- کارت گرافیک ATI به راحتی و با رجوع به سایت زیر مدل یا درایور ATI Catalyst™ جامع رو دریافت و نصب کنید برای گرافیک ATI MOBILITY RADEON :

5- کارت شبکه مشکل بعدی شماست . کارت های شبکه از سه نوع هستند : intel و Broadcom که بیسیم هستند یعنی Wireless و intel و marvell Yukon که Ethernet یا شبکه LAN هستند. به راحتی از سایت های زیر دانلود کنید :

سایت downloadcenter.intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخش Ethernet Components برای شبکه محلی LAN و بخش Wireless برای چیپست های Wifi ... اگر مدل دقیق چیپست رو نمیدونید از برنامه هایی نظیر everest pro که مشخصات چیپست سیستم رو به شما میدهند استفاده کنید.

سایت broadcom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای درایورهای Ethernet NICs و Wireless LAN مربوطه ... از بخش support اقدام کنید

سایت Marvell Yukon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که درایورهای Ethernet رو از آن میتونید دانلود کنید

سایت Realtek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که می تونید درایورهای شبکه lan ethernet با توجه به نوع چیپست Realtek RTL استفاده شده

6- مشکل بعدی درایور صدا هست ... صدا لپ تاپ شما احتمالا از مدلهای جدید High definition هست و به درایور Microsoft UAA Buss Driver for High Definition Audio قبل از هرچیز احتیاج دارید. پس برید اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و این آپدیت رو دانلود و روی XP نصب کنید تا بتونید از درایورهای بعدی استفاده کنید

کارت صدای لپ تاپ شما اگر اختصاصی مثل acer sound system نباشد ، اگر با یک نرم افزار مشخصات دقیق بگیرید یا realtek HD audio یا realtek AC'97 یا Sigmatel High definition هست ... از سایت های زیر میتونید درایورهای مورد نیاز را دانلود کنید و بعد از نصب آپدیت ذکر شده ، این درایورها را نصب کنید:

دانلود درایور Realtek با توجه به نوع چیپست استفاده شده و همچنین دانلود codec HD مورد نیاز : Realtek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود درایور Sigmatel که اغلب توی لپ تاپ سونی و توشیبا و اچ پی استفاده میشه : SigmaTel Sound Card Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همچنین ممکنه در ویستا یا XP SP2 به کدک جدید این سخت افزار نیاز پیدا کنید که با سرچ SigmaTel High Definition Audio CODEC Driver در اینترنت جدیدترین کدم ورژن 5.10 به بالا را دانلود کنید تا بتونید کارت صدا رو راه اندازی کنید

7- مشکل بعد ، بلوتوث و مموری ریدر هست ... دو تا از معروف ترین سایت های سازنده این چیپست ها :

سازنده معروف چیپست های کنترلر مموری ریدر ها که برای سونی و دل و اچ پی و ایسر و ... کار میکنه : Texas Instruments ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که به نام Integrated FlashMedia Controller معرفه ! درایورهای این سری رو هم از اینترنت با یک سرچ ساده و هم از سایت بالا در بیارید. ممکنه به درایور Cardbus Controller هم نیاز پیدا کنید که توی همین سایت با نام Texas Instruments PCIxx21/x515 Cardbus Controller هست.

Widcomm از Broadcom سازنده معروف internal Bluetooth device هست. برای راه اندازی بعضی بلوتوث ها به برنامه Widcomm 5 software ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم نیاز دارید و قبل نصب درایور بلوتوث باید این برنامه رو استفاده کنید. هرچند ممکنه با این پیغام رو برو شوید

اما در همین هنگام باید بلوتوث رو سویچ و روشن کنید و همین لحظه اقدام به نصب بلوتوث کنید و بعد ادامه دهید

Bluetooth Technical Support - Broadcom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Bluetooth و سریهای معروف آن توسط Broadcom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای لپ تاپ ها دیگه مثل HP باید از HP Integrated Module with Bluetooth Wireless ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده کنید

8- مشکل بعد درایور Microsoft ACPI-Compliant System هست که بعد نصب XP SP2 بوجود میاد و به صورت چند error یا unknown device در بوت ویندوز و device manager شناسایی میشه. برای این کار به سایت سارنده لپ تاپ تون برید و از بخش درایور بخش Bios update جدیدترین ریورژن بایوس رو بگیرید و نصب کنید تا انشالله مشکل حل بشه. شیوه نصب رو از راهنمای فایل ببینید چون کار حساس و خطرناکی هست

همچنین اگر در لپ تاپ بخش Advanced setting for Plug and Play OS در بخش تنظیمات پاور و سیستم دارید حتما روی YES قرار بدید تا مشکلات و ارورهای بوت برطرف بشه و چک کنید که حتما در زیرشاخه POWER بخش ACPI APIC Support باید disable باشه. اگر این بخش ها وجود ندارند مجبورید ریورژن بایوس انجام بدید. یعنی ورژن بایوس را آپگرید یا دانگرید کنید که خود اون مشکلات جدی تر رو میاره !!!! انشالله مشکل حل خواهد شد.

9- مشکل بعد درایور مودم هست که ویندوزها با نام SoftV90 Data Fax Modem with SmartCP می شناسند . اگر احتمالا شناخته نشد از سایت conexant چون چیپ smart CP CXT دارند ( Conexant HDAUDIO) از خود سایت مربوطه دانلود و نصب کنید (توجه : ممکنه به آپدیت ویندوز یا پک های الحاقی نیاز باشه پس به توصیه های سایت سازنده دقت کنید):

Conexant HD Audio SoftV90 Data Fax Modem ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - از بخش Dial-Up Access Modems استفاده کنید

باقی درایورها رو احتمالا خود ویندوز ساپورت میکنه و نیازی به توضیح نیست... مهم این راه اندازها بود.

موفق باشید :11:

_ermia
01-08-2010, 11:56
سلام.ببخشید من مودم AGERE SYSTEM USB 2.0 SOFT MODEMدارم و درایو ان را ویندوز 7 64 بیت شناخته ولی مودم بنده با آنکه SPEAKER مربوط به آن روی درجه بالا میباشد ولی پس از دایل آپ (DIAL UP) صدا ندارد قبلا که ویندوز 7 و 64 بیت بود صدا داشت ولی الان صدارد چه کار کنم لپ تاپ بنده SONY VAIO VPCCW25FG میباشد.

سلام
خب شما که تو صحبتتون گفتید قبلا با سون 64 بیتی صدا داشته اما الان نداره دیگه؟ خب پس یعنی مشکل از درایور نیست
یه بار unistall کنید و دوباره نصب کنید شاید مشکل حل بشه

Ho$∑∫N
02-08-2010, 08:36
با سلام. مشكلي من دارم اينه :

من يه ati 4650 روي لپ تاپم نصبه و درايورش براي سال 2009. ولي الآن كه ميخوام درايور نصب كنم نسخه 10.3 هرچي نصب ميكنم باز هم همون نسخه قبلي مي مونه و روي بازي هايي كه GTA Liberty city حتي روي كمترين تنظيمات به طور وحشتناكي تيك ميزنه كه به خاطر درايوره چون توي بازي هاي 2009 به قبل خيلي روون حتي خيلي سنگين ها رو اجرا ميكنه.

ميخوام بدونم چيكار بايد بكنم بايد درايور مخصوص سري mobility رو دانلود كنم ؟ و آيا نميشه از بازار خريد ؟(با اين سرعت اينترنت).

8075213
02-08-2010, 13:07
سلام
خب شما که تو صحبتتون گفتید قبلا با سون 64 بیتی صدا داشته اما الان نداره دیگه؟ خب پس یعنی مشکل از درایور نیست
یه بار unistall کنید و دوباره نصب کنید شاید مشکل حل بشه

سلام
خدمتتان عرض نمایم که بنده uniinstall نمودم ولی باز صدا ندارد

"_"
02-08-2010, 16:18
سلام دوستان لبتاپ من HP Pavilion dv4 - 1030el هست در صورتی که در سایت خود HP مدل های
HP Pavilion dv4 - 1030ee
HP Pavilion dv4 - 1030ei
HP Pavilion dv4 - 1030ej
HP Pavilion dv4 - 1030en
HP Pavilion dv4 - 1030tx
خوب حالا چیکار کنم مدل لبتاب من رو نداره؟
لطفا کمک کنید منتظرم

_ermia
02-08-2010, 18:10
با سلام. مشكلي من دارم اينه :

من يه ati 4650 روي لپ تاپم نصبه و درايورش براي سال 2009. ولي الآن كه ميخوام درايور نصب كنم نسخه 10.3 هرچي نصب ميكنم باز هم همون نسخه قبلي مي مونه و روي بازي هايي كه GTA Liberty city حتي روي كمترين تنظيمات به طور وحشتناكي تيك ميزنه كه به خاطر درايوره چون توي بازي هاي 2009 به قبل خيلي روون حتي خيلي سنگين ها رو اجرا ميكنه.

ميخوام بدونم چيكار بايد بكنم بايد درايور مخصوص سري mobility رو دانلود كنم ؟ و آيا نميشه از بازار خريد ؟(با اين سرعت اينترنت).
سلام
کسایی که کارشون کامپیوتره و اکثرا فروشنده های لپ تاپ اکثر درایور ها رو دارند اما حالا نمیدونم آخرین درایوری که شما میخواید رو داشته باشند، چون شاید خیلی آپدیت نباشند فروشنده ها
شما به تاپیکی که آخر پستم قرار میدم سر بزنید، ببینید کارتون رو راه میندازه یا نه

سلام
خدمتتان عرض نمایم که بنده uniinstall نمودم ولی باز صدا ندارد
سلام
ورژن فعلی درایور مودمتون چنده.
به تاپیکی که لینکش رو گذاشتم مراجعه کنید، شاید آپدیتی برای درایور مودمتون پیدا کنه

سلام دوستان لبتاپ من HP Pavilion dv4 - 1030el هست در صورتی که در سایت خود HP مدل های
HP Pavilion dv4 - 1030ee
HP Pavilion dv4 - 1030ei
HP Pavilion dv4 - 1030ej
HP Pavilion dv4 - 1030en
HP Pavilion dv4 - 1030tx
خوب حالا چیکار کنم مدل لبتاب من رو نداره؟
لطفا کمک کنید منتظرم

سلام
آره تو لیستش نبود
اما همین مدل اما dv5 رو داشت، من خودم hp ندارم اما فکر میکنمdv5 یعنی سایز بزرگتر dv4 دیگه؟ فکر نکنم از نظر کانفیگ فرقی با هم داشته باشند.
حالا شما دنبال درایور های لپ تاپتونید دیگه آره؟
این لینک HP Pavilion dv5 - 1030el هست، ببینید درایورهاش به مدل شما میخوره:

اگه نه، شما هم به این لینک مراجعه کنید:

jefri66
03-08-2010, 10:24
اجازه مدران محترم سایت :
قابل توجه دوستانی که لپ تاپ سونی دارند و میخوان ویندوز 7 روش نصب کنن
اگه میخواین از همه امکانات لپ تاپتون استفاده کنید و همه درایوراشو درست نصب کنید باید یه سری کارها بکنید و تنها در اینصورت که ترکیب های دکمه fn ،مثل نور و صدا کار میکنن.
اول باید ویندوز ویستا رو نصب کنید چه اوریجینال چه غیره،و مطمئن شوید که همه درایورارو نصب کردین.تاکید میکنم که هر برنامه ای دوست داشتین رو روی ویستا نصب کنید و یا remove کنید،حالا نوبت نصب ویندوز 7 میباشد.روی inestall now کلیک کنید، بعد روی upgrade، کلیک کنید،حالا باید یه چند لحظه ای رو صبر کنید تا برنامه ها رو با ویندوز 7 تطبیق بده،حالا 2 حالت پیش میاد :
اول اینکه تو مرحله بعد به بعضی برنامه ها گیر میده ولی پایین صفحه ایکن next فعاله.در این صورت next بزنید و حداقل 2 ساعت منتظر بمانید.بعد ویندوز نصب شده و همه برنامه های قبلی بدون تغییر ،فعال هستن.
دوم اینکه بعد از اینکه به برنامه ها گیر داد فقط ایکن close فعال میشه ،که در این صورت باید restart کنید،و بزارید ویندوز دوباره بالا بیاد (نذارید ویندوز boot بشه )و مراحل بالا رو دوباره تکرار کنید.حالا اگه بازم به مرجله close رسیدید، در این صورت اسم برنامه های رو که قابل تطبیق نیستن رو یادداشت کنید و بصورت دستی remove کنید .
تاکید میکنم که بعد از مرحله compatibility یا همون تطبیق ،در صورتی که next رو مشاهده کردید بدون تردید کلیک کنید.
این راه حال کاملا تست شده است. و 100% تضمین شده است.

vesam
03-08-2010, 16:59
سلام به همه دوستان .
آقا ما یک Dell مدل N5010 خرید کردیم
درایور های ویندوز XP میخوام . روی سایش نیست چیکار میشه کرد؟
روی سایت برای windows 7&Vistaدرایور داره
بد جور گیرش افتادم
VGA - Aoudio-&...

_ermia
04-08-2010, 09:43
سلام به همه دوستان .
آقا ما یک Dell مدل N5010 خرید کردیم
درایور های ویندوز XP میخوام . روی سایش نیست چیکار میشه کرد؟
روی سایت برای windows 7&Vistaدرایور داره
بد جور گیرش افتادم
VGA - Aoudio-&...

سلام
ممکنه سخت افزارهای لپ تاپ شما سازگار با ویندوز xp نباشند، یعنی از طرف کارخونه سازنده اون سخت افزار، هیچ درایوری براشون داده نشده باشه که رو xp کار کنند.

شما باید مدل هر کدوم از سخت افزار های لپ تاپ رو در بیارید و برید سایت سازنده هرکدوم ببینید درایور xp براش موجود هست یا نه.
راه آسونترش هم اینه که به روش این تاپیک عمل کنید:

8075213
04-08-2010, 15:49
---------- Post added at 12:19 PM ---------- Previous post was at 12:18 PM ----------

سلام
کسایی که کارشون کامپیوتره و اکثرا فروشنده های لپ تاپ اکثر درایور ها رو دارند اما حالا نمیدونم آخرین درایوری که شما میخواید رو داشته باشند، چون شاید خیلی آپدیت نباشند فروشنده ها
شما به تاپیکی که آخر پستم قرار میدم سر بزنید، ببینید کارتون رو راه میندازه یا نه

سلام
ورژن فعلی درایور مودمتون چنده.
به تاپیکی که لینکش رو گذاشتم مراجعه کنید، شاید آپدیتی برای درایور مودمتون پیدا کنه

سلام
ورژن درایو مودم
AGER SYSTEM USB 2.0 Soft Modem
میباشد.
در ضمن کد AMT1 را در قسمت Advance
EXTRA INITIALIZATION COMMAND
را به گفته یکی از دوستان وارد نمودم ولی باز هم جواب نداد
متشکرم

سلام
آره تو لیستش نبود
اما همین مدل اما dv5 رو داشت، من خودم hp ندارم اما فکر میکنمdv5 یعنی سایز بزرگتر dv4 دیگه؟ فکر نکنم از نظر کانفیگ فرقی با هم داشته باشند.
حالا شما دنبال درایور های لپ تاپتونید دیگه آره؟
این لینک HP Pavilion dv5 - 1030el هست، ببینید درایورهاش به مدل شما میخوره:

اگه نه، شما هم به این لینک مراجعه کنید:

ali_12
05-08-2010, 11:56
با سلام
من یک لپتاپ vaio-VGN-FZ290 دارم که روش XP نصب کردم.همه درایور هاشو تونستم با کمک دوستان نصب کنم ولی هر کاری می کنم کلید Fn عمل نمی کنه.هر چه قدر هم گشتم نتونستم vaio launch را پیدا کنم.لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم و چه چیزی را باید نصب کنم.ممنونم.

_ermia
05-08-2010, 18:15
با سلام
من یک لپتاپ vaio-VGN-FZ290 دارم که روش XP نصب کردم.همه درایور هاشو تونستم با کمک دوستان نصب کنم ولی هر کاری می کنم کلید Fn عمل نمی کنه.هر چه قدر هم گشتم نتونستم vaio launch را پیدا کنم.لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم و چه چیزی را باید نصب کنم.ممنونم.

سلام
این روش رو امتحان کردید ببینید برنامه VAIO® Launcher Software رو پیدا میکنه یا نه:

اگه جواب نداد، اینم امتحان کنید که VAIO® Launcher Software یه لپ تاپی که ویندوزش xp هست (اورجینال که تو سایت سونی نرم افزارش باشه) رو نصب کنید، شاید کار کنه

بی مخ!
06-08-2010, 01:40
من لپ تاپ DELL سری Inspirion مدل 5010 دارم. برای دانلود توی سایت دل که میرم درایوراش فقط برای نسخه های 64بیتی 7 و ویستا هست! من به درایورهای ۳۲بیتی نیاز دارم! چطوری می تونم پیدا کنم؟

_ermia
06-08-2010, 17:32
من لپ تاپ DELL سری Inspirion مدل 5010 دارم. برای دانلود توی سایت دل که میرم درایوراش فقط برای نسخه های 64بیتی 7 و ویستا هست! من به درایورهای ۳۲بیتی نیاز دارم! چطوری می تونم پیدا کنم؟

شما اون درایور هایی که برای 32 و 64 بیتی یکی هست رو که میتونید استفاده کنید
برای اینکه بدونید کدوم از درایورها، 32 و 64 بیتیش فرقی نداره، تو صفحه دانلود مربوط به مدل لپ تاپتون برید، درایور مورد نظر رو روش کلیک کنید:

pic1

pic2

همین طوری که مشخصه تو عکس، روی Compatibility که کلیک کنید، نشون میده برای سیستم عامل چند بیتی میشه این درایور رو استفاده کرد.

برای اونایی هم که 32 بیتیش رو ندارید، از روش تاپیک زیر کمک بگیرید:

بی مخ!
06-08-2010, 17:38
یه دنیا ممنون...
حتماً با این کارم راه میفته.

vahidnaien
10-08-2010, 12:52
با سلام
من درایورهای toshiba سری satelite مدل m205 s7453 برای xp میخواهم لطفا"

_ermia
11-08-2010, 11:37
با سلام
من درایورهای toshiba سری satelite مدل m205 s7453 برای xp میخواهم لطفا"

سلام

اول از قسمت Refine Search by سیستم عامل مورد نظزتون رو انتخاب کنید تا درایورهای مربوط به اون سیستم عامل رو نشون بده.

S A M S U N G
14-08-2010, 22:21
سلام .

دوستان آخرین آپدیت درایور Asus N61JQ رو میشه لینکشو لطف کنین .

فقط CCC تنها نمیخوام . کلشو میخوام .

مخلصیم .

_ermia
15-08-2010, 14:46
سلام .

دوستان آخرین آپدیت درایور Asus N61JQ رو میشه لینکشو لطف کنین .

فقط CCC تنها نمیخوام . کلشو میخوام .

مخلصیم .

سلام
آخرین آپدیت درایور Asus N61JQ منظورتون اینه یعنی آپدیت همه درایور های این مدل رو میخواید یا با توجه به اینکه گفتید فقط CCC، دنبال آپدیت کارت گرافیکش هستید؟ سیستم عامل رو هم ذکر نکردید.

روش تاپیک یافتن اتوماتيك درايور براي همه نوت بوك ها توسط نرم افزار رو قبلا امتحان کردید؟ شاید کمک کنه (با این روش، برنامه اگه آپدیتی پیدا کنه برای درایورها، نشون میده) :

saeed sn
16-08-2010, 23:39
دوستان dell 5010 دارم ویندوز هفت ریختم اینارو نشناخت
network controller
pci simple communications controler

یعنی چیارو نشناخته دوستان؟

saeed sn
16-08-2010, 23:41
network controller

بعد من با گرافیک ati 1 gb خریدم ولی تو تنظیماتش نوشته total avaible graphice memory 16 mb یعنی چه؟

_ermia
17-08-2010, 17:10
network controller

بعد من با گرافیک ati 1 gb خریدم ولی تو تنظیماتش نوشته total avaible graphice memory 16 mb یعنی چه؟

این لینک درایورهای لپ تاپتون هست (سون 64 بیتی):

فکر میکنم برای Network Controller باید آخرین گزینه تو بخش Network رو دانلود کنید (Realtek RTL8103T Ethernet Controller)

برای PCI Simple Communications Controller هم این مطلب رو بخونید که بدونید چیه، حل مشکل رو هم گفته:

اگه بازم مشکلی بود، ببینید این تاپیک میتونه کمکی کنه:

راستی این رو هم تست کنید که تو Device Manager روی این گزینه هایی که علامت تعجب زرد رنگ دارند، رایت کلیک و Update Driver Software رو انتخاب کنید، بعد تو قسمت بعدی اولین گزینه رو انتخاب کنید (البته به اینترنت هم باید وصل باشید)

darkangel85
17-08-2010, 23:02
آقا من vaio VGN-CR390 دارم، توی سایت آسیا میرم این مدل نیست! برای دانلود درایور های XP باید کدوم مدل مشابهش رو دانلود کنم؟؟؟

_ermia
18-08-2010, 16:45
آقا من vaio VGN-CR390 دارم، توی سایت آسیا میرم این مدل نیست! برای دانلود درایور های XP باید کدوم مدل مشابهش رو دانلود کنم؟؟؟

لینک درایورهای لپ تاپ شما تو سایت eSupport هست نه سونی آسیا:

که البته برای xp درایور ها رو نداره، شما 3 کار میتونید انجام بدی:

1- با توجه به مطلب گفته شده در پست اول این تاپیک، به سایت سونی آسیا برید و به این ترتیب عمل کنید:

با تایپ کردن بخشی از مدل مثلا اگر SZ 740 دارید تایپ کنید در فیلد Search Model : VGN-SZ و کمی بایستید تا پنجره ای باز شود و با انتخاب مدلی که حرف اولش مطابق یا بالاتر از مدل شما باشد وارد بخش دانلود و درایور های ارائه شده XP این مدلها را دانلود و استفاده کنید ... و چون سری تولیدی یکی هست مشکلی نحواهید داشت چون برای تمامی بخش ها Windows XP Downgrade Drivers and Applications for فعال است2- مدل هرکدوم از سخت افزارهای لپ تاپتون رو دربیارید و از سایت کارخونه سازندش درایور xp بگیرید (البته اگه درایور xp براش داده باشه)

3- روش تاپیک زیر رو امتحان کنید:

mansour5550
20-08-2010, 04:25
سلام دوستان من یه لپتاپ دارم به این اسم: HP Pavilion DV4-1540US
حالا بعد از نصب دوباره ویندوز 7 32 Bit Ultimate به دلایلی ، 3 تا مشکل دارم:
1. وبکمم رو چطوری فعال کنم؟
2. از روی کیبوردم صدای سیستم رو کمو زیاد میتونم بکنم ولی روی صفحه مونیتور و نور روی کیبورد تغییری نمیکنه.
3. بلوتوثم رو چطوری نصب کنم؟
البته تو سایتش رفتم و از توی قسمت درایورها اونهایی که لازم بود رو گرفتم ولی اینارو نمیدونم کدومشونه اینم لینکش: (برای راحتی اساتید جهت کمک به بنده)

mharefzadeh
20-08-2010, 06:24
سلام دوستان
من لپ تاپ وسترو 1320 دارم و ویندوز هفت 32 بیتی روش نصب کردم اما درایور بلوتوثش رو نتونستم پیدا کنم تو سایت دل .
اگر کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی ممنون خواهم شد .

_ermia
20-08-2010, 16:09
سلام دوستان من یه لپتاپ دارم به این اسم: HP Pavilion DV4-1540US
حالا بعد از نصب دوباره ویندوز 7 32 Bit Ultimate به دلایلی ، 3 تا مشکل دارم:
1. وبکمم رو چطوری فعال کنم؟
2. از روی کیبوردم صدای سیستم رو کمو زیاد میتونم بکنم ولی روی صفحه مونیتور و نور روی کیبورد تغییری نمیکنه.
3. بلوتوثم رو چطوری نصب کنم؟
البته تو سایتش رفتم و از توی قسمت درایورها اونهایی که لازم بود رو گرفتم ولی اینارو نمیدونم کدومشونه اینم لینکش: (برای راحتی اساتید جهت کمک به بنده)

سلام
1- از بخش Software - Multimedia گزینه دوم یعنی HP MediaSmart Webcam Software بگیرید.

2- از بخش Driver - Keyboard, Mouse and Input Devices اولی یعنی HP Quick Launch Buttons رو دانلود و نصب کنید.

3- برای بلوتوث منم چیزی ندیدم تو لیست! نمیدونم کدومه،ببینید این راه کمکی میکنه:

سلام دوستان
من لپ تاپ وسترو 1320 دارم و ویندوز هفت 32 بیتی روش نصب کردم اما درایور بلوتوثش رو نتونستم پیدا کنم تو سایت دل .
اگر کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی ممنون خواهم شد .

سلام
برای سون 32 بیتی که درایور بلوتوث نذاشته سایت دل برای مدل لپ تاپ شما، اما میتونید برای ویستا 32 بیتی از این لینک درایور بلوتوث رو بگیرید:

و به این روش سازگارش کنید برای سون:

یا اینکه شما هم از روش تاپیک يافتن اتوماتيك درايور براي همه نوت بوك ها توسط نرم افزار کمک بگیرید:

mharefzadeh
21-08-2010, 05:45
خیلی ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون
انجام دادم و درست شد
شاد باشید:11:

mansour5550
22-08-2010, 01:52
ممنون دوست من بابت توجهت. من برنامه HP Quick Launch Buttons رو نصب کردم ولی باز مشکل کیبوردم فعاله همچنین اون قسمتی که با دست صفحه بالا و پایین میره هم غیر فعال شده