PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش: پیدا کردن درایورهای سخت افزاری ویندوز برای لپ تاپ

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5

REGISTERED USER
30-06-2008, 20:04
دانگرید کردی به XP یا خود ویستا اوریجینال ؟

البته D520 فکر کنم XP Pro داشته

Download Dell Latitude D520 Audio Driver v.5.10.0.4898 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینو تست کن ... البته بگم هم درایورهای چیپست باید نصب شده باشه هم UAA BUS از خود سایت دل برای XP

lili_sun
30-06-2008, 21:47
وارد لينكي كه دادي شدم و تنها نرم افزار موجود براي دانلود در اون قسمت
در واقع يه نرم افزار هستش كه چك ميكنه دروايرهام آپديت هست يا نه
درمورد يكيش يه ارور ميده كه وقتي هم ميخوام از طريق همون نرم افزار دانلودش كنم
شماره رجيستري ميخواد و بعدشم خيلي راحت هدايتم ميكنه به يه سايتي كه درواقع بايد نرم افزار رو بخرم!!!
:18::18:

lili_sun
30-06-2008, 21:51
دانگرید کردی به XP یا خود ویستا اوریجینال ؟

البته D520 فکر کنم XP Pro داشته

Download Dell Latitude D520 Audio Driver v.5.10.0.4898 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینو تست کن ... البته بگم هم درایورهای چیپست باید نصب شده باشه هم UAA BUS از خود سایت دل برای XP
راستي درمورد سوال اولت هم بگم كه دانگريد به XPهستش نه ويستا

درمورد مورد بعدي هم باز سايت دل براي نصب UAA BUS پول ميخواد يعني فري نيستش دانلودش:41:

REGISTERED USER
30-06-2008, 23:51
دوستانی که با صدای لپ تاپ های دل latitude مشکل دارند :

1- اول از همه باید Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver را نصب کنید ... دانلود اون رایگان و از سایت MS هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- دانلود ورژن صحیح کارت صدای Sigmatel از سایت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Driver Installation Steps

1. Double-click the downloaded driver file e.g. R90698.EXE.
2. The Self-Extracting window appears and prompts you to extract or unzip to C:/DELL/DRIVERS/r90698. Write down this path so the executable (I.e. Setup.exe) file can be found later.
3. The Self-Extractor window appears.
4. Click OK.
5. After completing the file extraction, if the Self-Extractor window is still open, close it.
6. Click the Start button and then click Run.
7. Type C:/DELL/DRIVERS/r90698 in the Open textbox and then click OK.
8. Follow the on-screen installation instructions.

Beside Dell Latitide D600, this Sigmatel STAC 9750 audio driver can be used for the following Dell systems:

1. Inspiron 1100
2. Inspiron 500m
3. Inspiron 1150
4. Inspiron 300m
5. Inspiron 5100
6. Inspiron 5150
7. Inspiron 5160
8. Inspiron 8500
9. Inspiron 9100
10. XPS/Inspiron XPS
11. Inspiron 8600
12. Inspiron 510m
13. Inspiron 600m
14. Inspiron 700m
15. Inspiron 710m
16. Latitude D500
17. Latitude 100L
18. Latitude X300
19. Latitude D400
20. Latitude D505
21. Latitude D800

لینک مستقیم :

اگر کار نداد احتمالا من راه دیگه ای نمیشناسم

REGISTERED USER
30-06-2008, 23:53
وارد لينكي كه دادي شدم و تنها نرم افزار موجود براي دانلود در اون قسمت
در واقع يه نرم افزار هستش كه چك ميكنه دروايرهام آپديت هست يا نه
درمورد يكيش يه ارور ميده كه وقتي هم ميخوام از طريق همون نرم افزار دانلودش كنم
شماره رجيستري ميخواد و بعدشم خيلي راحت هدايتم ميكنه به يه سايتي كه درواقع بايد نرم افزار رو بخرم!!!
:18::18:

من نمیدونم ... شما حتی بلد نیستید فایل دانلود کنید ؟ :13:

اون پایین کد رو بزن لینک مستقیم رو بهت میده ... من خودم دانلود کردم

lili_sun
01-07-2008, 00:56
نه عزيز!
ربطي نداره
فايل دانلود كردن اونم به اون طريق كه ديگه مثل آب خوردن ميمونه:46:
مطمئن باش وقتي پست ميزنم اينجا كه لينكي نمونده باشه تو صفحه كه روش اگه لازم باشه كليك نكرده باشم:46:
پس خواهشا اينو نگو

من در حال حاضر دارم كل كارهايي كه در پست قبليت نوشتي رو موبه مو اجرا ميكنم و اميدوارم كه مشكلم حل بشه

خيـــــــــــــــــــــلي خيلي سپاسگذار و ممنونت هستم ازاينكه وقت ميذاري و چه به من چه به ساير بچه ها كمك ميكني عزيز

روبرو شدن به سوالات تكراري و گاها ً مجبور به جواب دادن به همه اين سوالات تكراري حقيقتا صبر و سعه صدر بالايي ميخواد كه به خاطر داشتنش بهت تبريك ميگم :11::11::11:

هميشه موفق باشي:10::40::11:

lili_sun
01-07-2008, 01:33
همه مسيرا رو رفتم و باز هم همون ارور هميشگي يعني :

An error occured while unzipping . One more files were not successfully unzipped.The error code is 40.

فكر كنم بايد روشهاي ديگه اي روامتحان كنم

بهرحال از اينكه وقتتون رو گرفتم پوزش ميخوام دوست عزيز
و بازهم از لطفتون و وقتي كه برام گذاشتيد متشكر و ممنونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid121
01-07-2008, 13:54
سلام
دوستان من يه لب تاپ توشيبا با مشخصات زير دارم .مي خواهم ويندوزxp نصب كنم.اما داريورهاشو ندارم.اگر كسي داره
ممنون ميشم لطف كنه و اعلام و راهنماييم كنه

توشيبا

A200 -CH7

CPU Intel Core 2 Duo 1.6 GHz-RAM 2 GB DDR2 -HDD 160GB SATA -DRIVE DVD RW - VGA INTEL X3100 - LCD 15.4" - WIFI - OS Vista -Weight 2.8 Kg

adel_dandyboy
01-07-2008, 16:51
با عرض سلام و خسته نباشید؛
درایور xp برای مدل Dell vostro 1500 میخواستم.
با تشکر

babak razaghi
01-07-2008, 17:19
سلام بر تمامی دوستان

دنبال درایورهای xp لپ تاپ toshiba satellite pro u300w1 هستم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

REGISTERED USER
01-07-2008, 23:24
همه مسيرا رو رفتم و باز هم همون ارور هميشگي يعني :

An error occured while unzipping . One more files were not successfully unzipped.The error code is 40.

فكر كنم بايد روشهاي ديگه اي روامتحان كنم

بهرحال از اينكه وقتتون رو گرفتم پوزش ميخوام دوست عزيز
و بازهم از لطفتون و وقتي كه برام گذاشتيد متشكر و ممنونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این خطا مربوط به نسخه نرم افزاری هست که باهاش extract میکنید ... فایلها سالم هستند

REGISTERED USER
01-07-2008, 23:25
سلام بر تمامی دوستان

دنبال درایورهای xp لپ تاپ toshiba satellite pro u300w1 هستم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

و

سلام
دوستان من يه لب تاپ توشيبا با مشخصات زير دارم .مي خواهم ويندوزxp نصب كنم.اما داريورهاشو ندارم.اگر كسي داره
ممنون ميشم لطف كنه و اعلام و راهنماييم كنه

توشيبا

A200 -CH7
CPU Intel Core 2 Duo 1.6 GHz-RAM 2 GB DDR2 -HDD 160GB SATA -DRIVE DVD RW - VGA INTEL X3100 - LCD 15.4" - WIFI - OS Vista -Weight 2.8 Kg

فکر کنم چند صفحه پیش راه حل جامع برای درایورهای XP انوع مدلهای نوت بوک توشیبا رو گفتم ... زحمت جستجو با خودتان
موفق باشید

REGISTERED USER
01-07-2008, 23:29
با عرض سلام و خسته نباشید؛
درایور xp برای مدل Dell vostro 1500 میخواستم.
با تشکر

درایور های XP از خود سایت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vahid121
01-07-2008, 23:43
و

فکر کنم چند صفحه پیش راه حل جامع برای درایورهای XP انوع مدلهای نوت بوک توشیبا رو گفتم ... زحمت جستجو با خودتان
موفق باشید
سلام ممنون
دست گلتون درد نكنه
حالا يه سوال داشتم
من مي خام ويندوزxp نصب كنم اما ويندوز نصب نمي شه. مي خواستم بدونم چطور مي شه ويندوز براي اين لب تاپم كه ويندوز ويستا روش نصب مي باشد را نصب كرد .
باتشكر فراوان

REGISTERED USER
01-07-2008, 23:49
توی همین تالار یک نگاه می انداختی :

[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی سیستمهای جدید با چیپست Intel S-ATA & Raid ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ آموزش ] : نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

babak razaghi
02-07-2008, 16:05
سلام بر دوستان بخصوص رجیستر ،

ممنون از راهنمائیت ، متاسفانه بدلیل تاپ کردن اشتباه مدل toshiba نمیتونستم جواب بگیرم و کلی کلافه شده بودم ولی بعد از درست نوشتن مدل ، یه سایت دیگه پیدا کردم که بخاطر دسته بندی سری های مختلف toshiba میشه سریعتر به درایورهای اون دسترسی داشت . به دوستانی که دنبال درایورهای toshiba هستند در صورت تاییدتون پیشنهاد کنید .

REGISTERED USER
02-07-2008, 23:15
همون ساپورت اروپا هست ... همشون از یک قسمت سورس میگیرند ولی روش انتخابشون فرق داره

siamak_kh
06-07-2008, 01:05
من یک نوت بوک مدل hp pavilion dv6747cl با سیستم عامل ویستا خریدم.
میخواستم ببینم برای ریختن xp دقیقا جه درایورهایی رو باید روش بریزم.و این درایورها رو از کجا میتونم گیر بیارم.البته تو خود سایت hp ساپورت کاملی نداشت.

zed
06-07-2008, 10:28
سلام
من cd درایور نوت بوکم خراب شده,
مدل INSPIRON 640 m
میخواستم ازتون خواهش کنم هر کی تونست درایور کارت گرافیک اونو ( Intel Graphics Video ) پیدا کنه,لینکشو واسه دانلود بزاره.
واقعا ممنون میشم.

REGISTERED USER
06-07-2008, 23:11
Inspiron 640m / E1405 درایور از خود سایت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از بخش video گزینه 945GM Graphics Controller رو دانلود کن

لینک مستقیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
06-07-2008, 23:13
من یک نوت بوک مدل hp pavilion dv6747cl با سیستم عامل ویستا خریدم.
میخواستم ببینم برای ریختن xp دقیقا جه درایورهایی رو باید روش بریزم.و این درایورها رو از کجا میتونم گیر بیارم.البته تو خود سایت hp ساپورت کاملی نداشت.

قبلا چند تا لینک گذاشتم ... باید بگردی توی سایت اچ پی و مدل یا سری مشابه ای که درایور XP داشته باشه دانلود و استفاده کنی

joojoo47
07-07-2008, 08:51
روی لپ تاپ مدل زیر تست کردم و جواب داد.
Sony VGN-FZ240E

zed
07-07-2008, 10:29
Inspiron 640m / E1405 درایور از خود سایت دل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از بخش video گزینه 945GM Graphics Controller رو دانلود کن

لینک مستقیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این نیست!
من 915 gm رو میخوام
از یه سایت دیگه من dl کردم اما نمیدونم چرا باز ارور داد.

zed
08-07-2008, 07:49
سلام
من درایور کارت گرافیکم رو که ماله اینسپیرون 640 دانلود کردم.
اما باز همون ارور رو داد.فهمیدم که مشکل از سی دی درایور من نبوده.
نمیدونم چی کار کنم! کاملا گیچ شدم, چون سر در نمیارم عیبش چیه؟!
پیغام ارورش اینه:
one or more files required for installation are either missing or corrupt.
ویندوز هم دوباره ریختم اما دوباره همون ارور رو داد.
دیگه دارم دیوونه میشم!
میشه کسی منو راهنمایی کنه!
چی کار باید بکنم؟!

inspiron | 640m

REGISTERED USER
08-07-2008, 10:28
این نیست!
من 915 gm رو میخوام
از یه سایت دیگه من dl کردم اما نمیدونم چرا باز ارور داد.

پس پک درایور جامع رو از خود سایت اینتل بگیر ... این درایور جامع هست و سر تمام نوت بوک ها کار میده :

Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*&lang=eng&strOSs=163&submit=Go%21?iid=business+download_vista32)

Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*%20XP%20Professional&lang=eng&iid=business+dc_gmad_xp)

و احتصاصی : Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر کار نداد و باز هم خطا داد مشکل از سیستم عامل ات ( نرم افزار unpack یا خود سایتی که دانلود کردی ) هست دوست عزیز

در ضمن پست خود را دو جا و در دو تاپیک مجزا تکرار نکنید اصولا به این پست ها جواب نمیدم و پاک میشه

zed
08-07-2008, 21:24
ممنون
دانلود کردم
نصب کردم
اما بازی که میخواستم همون ارور رو داد که کارت گرافیکت فلان چیزو ساپورت نمیکنه
من فکر میکنم باید درایور مخصوص خودش رو(حتما) نصب کنم
که اونم خرابه
نمیدونم چی کار کنم.
من مطمئن هستم کارت گرافیکم اگه درایور مخصوص خودش نصب بشه, دیگه مشکلی با اون بازی ندارم.
اسمش هم call of duty 4
در ضمن من پست رو 2 جا نزدم که شما بخونی و بگی پاک میکنی
من اونو در 2 تاپیک زدم چون فکر میکردم افرادی به جز شما هم به این پست جواب بدن بلکه دردی دوا بشه
ولی نمیدونستم که به غیر از شما کسی نیست کمکم کنه.
به هر حال از راهنماییت ممنون
جفت پست ها پاک شه بهتره
با تشکر

REGISTERED USER
08-07-2008, 23:11
عزیز دل برادر توی میخوای call4 رو روی گرافیک share اونم 915 اینتل راه اندازی کنی ؟ یا الله

راه انداختی ما هم خبر کن انشالله !!!

من اونو در 2 تاپیک زدم چون فکر میکردم افرادی به جز شما هم به این پست جواب بدن بلکه دردی دوا بشه

اطمینان داشته باش اینجا چند نفر ایستادند تا حتما بتونند دقیقا همون چیزی را که میخوای بجز من بهت بدهند ! شک نکن

در ضمن من پست رو 2 جا نزدم که شما بخونی و بگی پاک میکنی

دوست عزیز ، کاربر گرامی ، اینجا قانون داره ! شما مجاز نیستید یک پست را برای زودتر جواب گرفتن در چند تاپیک مجرا مطرح کنید ... و در صورت تکرار حذف و پاک میشه

بهتر است یک نگاه به قوانین بندازید و اگر هم یادت نیست دو پست رو کجا دادی یاد آوری ات کنم

zed
09-07-2008, 09:01
قربونت برم برادر کارت گرافیک من Intel 945GM Express Chipset Family
من یه درایور از سایت دل گرفتم که که نوشته بود مخصوص دل اینسپیرون 640 هست, اما بعد که دانلود کردم دیدم که گرافیکش مال 915 هست و ارور میده.من فکر کردم شاید اگه یه 915 دیگه از یه سایت دیگه بگیرم مشکلم حل میشه. پس اومدم و از شما لینک خواستم. شما هم لینک دانلود رو دادی. من نصب کردم اما بازم نشد.بعد دوباره کلی تو نت گشتم و بالاخره همون درایوری که دقیقا توی سی دی درایورم بود رو پیدا کردم, اما وقتی unzip کردم و رفتم روی setup دیدم دوباره همون اروری رو میده که همون فایل قبلی توی سی دی درایو میداد. بعدش من اومدم اینجا تا از شما کمک بگیرم,چون از پستی که قبلا داده بودم نتیجه نگرفتم,و همچنین یه تاپیک پیدا کردم که مخصوص همین مشکلات لب تاپ بود, گفتم مشکلم رو اونجا مطرح کنم, و علاوه بر اونجا همون تاپیک اولی که برای اولین بار پست دادم.به هر حال خوشحالم که اینقدر از قانون تبعیت میکنی.هوووم....بهتره منم بیخیال کارت گرافیک و بازی و..... اینا شم.چون در حال search بودم که یه تاپیک پیدا کردم جناب عالی زده بودیش.همین مشکل منو داشتی.پس فهمیدم که اگه حتی درایورشم نصب کنم بازی ای که میخوام رو اجرا نمیکنه.تجربه شما اینو بهم گفت.چون به هر حال خود شما هم قبلا از این نوع کارت گرافیک ها داشتید مثه اینکه با کارت گرافیک لب تاپ قبلیت سونی VGN- N270 EW
به مانع گرم برخورد کردی! بهتره منم این لب تاپ بفروشم.
بازم از راهنماییت تشکر.

REGISTERED USER
09-07-2008, 23:01
اون N270 شاید اولین لپ تاپ شخصی سری core بود و یک سال پیش ... یاد گذشته منو انداختید که گفتم ببینم اینجا چه خبره

آخر که ما نفهمیدیم 915 هست یا 945 ؟!!

hamed_salimi
10-07-2008, 00:01
:11:سلام دوستان
من يه لپ تاپ مدل وایو vgn-fz240eb دارم ميخوام روش ويندوزxp نصب كنم ولي درايورشو ندارم ميشه كمكم كنيد من چيكار كنم:41:

hamed_salimi
10-07-2008, 01:46
سلام دوستان
من يه لپ تاپ مدل وایو vgn-fz240eb دارم ميخوام روش ويندوزxp نصب كنم ولي درايورشو ندارم ميشه كمكم كنيد من چيكار كنم

hamed_salimi
10-07-2008, 01:47
سلام دوستان
من يه لپ تاپ مدل وایو vgn-fz240eb دارم ميخوام روش ويندوزxp نصب كنم ولي درايورشو ندارم ميشه كمكم كنيد من چيكار كنم

hossein_dig
10-07-2008, 09:57
سلام دوستان
یا باید دانلود کنی یا بخری راه دیگه هم نداری

REGISTERED USER
10-07-2008, 14:31
:11:سلام دوستان
من يه لپ تاپ مدل وایو vgn-fz240eb دارم ميخوام روش ويندوزxp نصب كنم ولي درايورشو ندارم ميشه كمكم كنيد من چيكار كنم:41:

نصف اینجا در مورد سونی زدیم ... بدون خوندن مطالب چرا پست میزنید ؟ :13:

در ضمن من اگر کاربری باشه که بخاطر سریعتر جوب گرفتن پست تکراری بده دیگه اصلا راهنمایی اش نمیکنم :41:

hamed_salimi
10-07-2008, 23:34
جواب نده خوب:d

soheilsos
12-07-2008, 14:06
:8::8:با سلام خدمت دوستان عزیز در اول تقاضا دارم تاپ ها رو بخونین بعد اگر به مقصودتون نرسیدین یه تاپ جدید بزنین تا از ازدیاد بیجای تاپ ها جلو گیری شه:46:
:8::8:من درایور فینگر پرینت دستگاه sony nr 490 رو می خواستم که البته فکر نکنم با بقیه مدل های sony فرقی داشته باشه :10::10:

REGISTERED USER
12-07-2008, 15:31
با سلام خدمت دوستان عزیز در اول تقاضا دارم تاپ ها رو بخونین بعد اگر به مقصودتون نرسیدین یه تاپ جدید بزنین تا از ازدیاد بیجای تاپ ها جلو گیری شه

مرسی سهیل جان البته مدیریت اونها رو قفل و یا حذف میکنه و به تاپیک مقصد راهنمایی شون میکنه

من درایور فینگر پرینت دستگاه sony nr 490 رو می خواستم که البته فکر نکنم با بقیه مدل های sony فرقی داشته باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدل NR که اصلا فینگرپرینت نداره !!! ، غیر از این که با app ها و sony shared library درایور نصب بشه :

اما میتونی از درایور مشابه اش برای ویستا هوم پریمیوم سری CR استفاده کنی :

Sony VGN-CR123E Notebook TouchChip FingerPrint Coprocessor Driver 1.9.2.0074 for Vista Home Premium ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فکر کنم جواب بده و مشکلی نداشته باشی

REGISTERED USER
12-07-2008, 15:32
با سلام خدمت دوستان عزیز در اول تقاضا دارم تاپ ها رو بخونین بعد اگر به مقصودتون نرسیدین یه تاپ جدید بزنین تا از ازدیاد بیجای تاپ ها جلو گیری شه

مرسی سهیل جان البته مدیریت اونها رو قفل و یا حذف میکنه و به تاپیک مقصد راهنمایی شون میکنه

من درایور فینگر پرینت دستگاه sony nr 490 رو می خواستم که البته فکر نکنم با بقیه مدل های sony فرقی داشته باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدل NR که اصلا فینگرپرینت نداره !!! ، غیر از این که با app ها و sony shared library درایور نصب بشه :

اما میتونی از درایور مشابه اش برای ویستا هوم پریمیوم سری CR استفاده کنی :

Sony VGN-CR123E Notebook TouchChip FingerPrint Coprocessor Driver 1.9.2.0074 for Vista Home Premium ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فکر کنم جواب بده و مشکلی نداشته باشی

soheilsos
12-07-2008, 15:58
:8::8:در اول شرمنده حواسم نبود مدل cr490 بود بعدش دستت درد نکنه دانلود کردم ولی تو XP جواب نداد در واقع من درایور Biometric Coprocessor رو می خوام و چون فقط فینگر نصب نیست فکر کنم اون باشه مرسی:10::10:

REGISTERED USER
12-07-2008, 16:04
آها برای XP میخوای ؟

ببین یه سورس بهت میدم باید کمی توش بگردی برای سری مشابه CR ... توی تاپیک درخواست درایور (همینجا) یه لینک سونی آسیا گذاشته بودم ، اگر مدل آسیا مشابه داشت درایورش رو هم برای XP 100 درصد بگیری :

یه سر هم بزن خود سایت سونی esupport برای دانلود درایورها چون سری SZ همین FP رو دارند و قابلیت نصب XP بهمراه درایورها رو داره

ممکنه بتونی پیدا کنی در درایورهای سیستم عامل دومش : XP

soheilsos
12-07-2008, 16:09
:8::8:مدلش فرقی نداره مال هر مدلی باشه نسبش می کنم فقط اون چیه :10::10:

REGISTERED USER
12-07-2008, 22:33
فکر کنم این درایور جواب بده ... تست کن :

UPEK® TouchChip® Fingerprint Coprocessor, Version 1.9.2.101 for Microsoft® Windows® XP Operating System - Installs Windows XP compatible driver.

پیشنهاد میدم اگر پکیج راه افتاد و زد که مربوط به لپ تاپ شما نیست با یک برنامه مثل winrar آن را بازگشایی و اطلاعات و فاقیل های درایور داخلش رو ازش بکشید بیرون

big boss
15-07-2008, 09:39
ابن لينك دانلود برا driver كارت شبكه شماست.
اگه بازم مشكلي بود به من email كنيد.

khalilpakbaz
17-07-2008, 12:59
سلام

من ویندوز اکس پی زدم رو لب تابم و همه درایورهاش رو گیر آوردم نصب کردم و ... " ولی تو قسمت Device Manager یه چیزی رو نشناخته که اسمش هست SM Bus Controller . میخوام بدونم این چیه که هنوز نشناخته ؟ و اگه ممکنه درایورش رو بزارید ممنون میشم .

big boss
19-07-2008, 08:30
چيز مهمي نيست.
توي لب تاپ نشناختن ms يك چيز بديهيه.

REGISTERED USER
19-07-2008, 23:28
سلام

من ویندوز اکس پی زدم رو لب تابم و همه درایورهاش رو گیر آوردم نصب کردم و ... " ولی تو قسمت Device Manager یه چیزی رو نشناخته که اسمش هست SM Bus Controller . میخوام بدونم این چیه که هنوز نشناخته ؟ و اگه ممکنه درایورش رو بزارید ممنون میشم .

مخفف Systems Management Bus controller هست ... برای نصب این درایور نیاز به intel inf utility دارید و می تونید با توجه به چیپست اینتل مادربرد فونیکس لپ تاپتون از سایت اینتل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درایورش رو دانلود و نصب کنید

درایورش با این نام شناخته میشه :

INF Update Utility
INFINST.EXE

و به نسخه سیستم عاملتون دقت کنید

چيز مهمي نيست.
توي لب تاپ نشناختن ms يك چيز بديهيه.

بهتره بگیم جماعت ایرانی هیچی از کامپیوتر سرشون نمیشه و بلد نیستند درایورها رو کامل نصب کنند

موفق باشید

kiuhnmgtrdcv
21-07-2008, 05:26
به چیز اینجا نوشته بودم بعد مشکلم حل شد اومدم پاکش کردم:thumbsup:

khalilpakbaz
22-07-2008, 19:02
سلام ببخشید دوباره مزاحم شدم.

آقای رجیستر راستش من رفتم تو سایت اینتل که درایور چیپست لب تابم رو دانلود کنم ولی چیزی سر در نیاوردم.
لب تاب من LG هستش . مادر بوردش رو هم همونطور که گفتید Phonix هست . حالا من نمیدونم مدل چیپست چیه که درایورش رو پیدا کنم . آقا اگه اشکالی نداره شما لینک صفحه دانلود رو از سایت اینتل پیدا کنید واسم بزارید تا من دانلود کنم خیلی ممنون میشم اگه این کار رو بکنید . درایورش رو واسه XP میخوام.

مدل لب تاب من R405-A.CPS2E1 هست.

REGISTERED USER
22-07-2008, 23:33
Intel® Chipset Identification Utility ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Intel® Chipset Software Installation Utility ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اختصاصی نوت بوک ها ( باید از سری تولیدی که یا 915 یا 945 یا 965 هست مطلع شوید از مشخصات ریز دستگاه و مادربرد ):

Mobile Intel® 945 Express Chipset Family ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mobile Intel® 965 Express Chipset Family ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mobile Intel® 915 Express Chipset Family ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فکر کنم کاملتر از این نباشه

zebech
24-07-2008, 10:18
سلام من یه 2855 اچ پی دارم درایورای dv2000t CTO براش دانلود کردم (برای اکس پی) ولی بهش نخورد میخواستم ببینم از کجا میتونم سی دی درایوراشو بخرم اصلا هستش اگه هست قیمتش چنده؟
پیشاپیش از همکاری وراهنماییتون متشکرم

m0rteza
24-07-2008, 21:58
کارت صدای مدل n370e برای xp رو با استفاده از لینک شما دوستان دانلود کردم ولی با وجود عدم خطا هنگام نصب بازم کارت صدا نصب نمی شه ، نمی دونم چرا این مدل اسمش کمه ممنون میشم راهنمایی کنید

bijan.sh.ka
24-07-2008, 22:49
با سلام
من درایور xp و ويستا 32 بيت بلوتوث لپ تاپ (dell 6400 model MM061 (inispiron رو می خوام
با تشکر

H_Shamloo
26-07-2008, 11:00
ریجستر عزیز لطف کن و به ابن سوالات من جواب بده.
بعد از نصب Xp لبتاپم ( Vaio vgn n230 ) دیگه مانیتور خارجی رو ساپورت نمی کنه و دیگه ویدئو پروژکتور رو نمیشه ازش استفاده کرد . دلیلش و راه حلش رو مرحمت کن.
کلیدهای ترکیبی Fn رو هم نمیتونم استفاده کنم . (راه حل این رو هم بگو)
با تشکر

REGISTERED USER
26-07-2008, 23:42
کارت صدای مدل n370e برای xp رو با استفاده از لینک شما دوستان دانلود کردم ولی با وجود عدم خطا هنگام نصب بازم کارت صدا نصب نمی شه ، نمی دونم چرا این مدل اسمش کمه ممنون میشم راهنمایی کنید

شما به درایور microsoft UAA bus driver برای XP نیاز دارید ... با یک سرچ کوچیک توی تمام سایت ها و خود مایکروسافت هم پیداش میکنید

اول باید این نصب بشه و بعد کارت صدا

REGISTERED USER
26-07-2008, 23:46
با سلام
من درایور xp و ويستا 32 بيت بلوتوث لپ تاپ (dell 6400 model MM061 (inispiron رو می خوام
با تشکر

از خود سایت دل با زدن سرویس تگ زیر لپ تاپ یا انتخاب مدل در لیست دانلود کن :

Dell Drivers and Downloads ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Arash-Xp
27-07-2008, 08:41
با سلام
من یه لپ تاپ sony VGN-SZ480 دارم که درایو dvd ram نمیشناسه یک بار unistall کردم دوباره scan کردم میشناسه ولی میگه نصب نیست
مدل matshita dvd-ram uj-852s ata device

ممنون میشم کمکم کنید....

محسن تکنسین
28-07-2008, 00:10
ریجستر عزیز لطف کن و به ابن سوالات من جواب بده.
بعد از نصب Xp لبتاپم ( Vaio vgn n230 ) دیگه مانیتور خارجی رو ساپورت نمی کنه و دیگه ویدئو پروژکتور رو نمیشه ازش استفاده کرد . دلیلش و راه حلش رو مرحمت کن.
کلیدهای ترکیبی Fn رو هم نمیتونم استفاده کنم . (راه حل این رو هم بگو)
با تشکر

دوست عزیز فکر کنم شما فارسی عمومی( 3 واحد) رو هنوز پاس نکردی :46:
محمد جان یا همون رجیستر خودمون داره لطف میکنه به همه ما کمک میکنه ، شما با کلمات امری نیاز به کمک می کنید !! عجب زمونه ای شده ها :42:

saba2008
29-07-2008, 09:07
سلام
من یک Toshiba Tecra A9 9015 خریدم ویندوزی که روی نوت بوک بود XP Pro بود که خیچ مشکلی نداشت که نسخه پشتیبانی اون رو هم دارم می خواستم ویندوز XP رو با ویستا عوض کنم یه ریکاوری ویستا که برای مدل های دیگه Tecra بود پیدا کردم زمانی که ریکاوری رو روی سیستم نسب کردم با درایور های سیستم به مشکل خوردم سایت توشیبا هم مدل Tecra A9 9015 رو برای ویستا ساپورت نمی کنه می شه این مشکل رو حل کرد و ویندوز ویستا رو با تمام درایور هاش روی این مدل نسب کرد.
برنامه ای وجود داره که خودش درایور های قدیمی رو به تور کامل حذف کنه و درایور های جدید رو جایگزین کنه سایت توشیبا تعدادی درایور برای این مدل داده که برای ویستا هستن ولی وقتی این درایور ها رو نسب می کنی جایگزین درایور های قبلی نمی شن و مشکل سیستم حل نمی شه

REGISTERED USER
29-07-2008, 09:46
با سلام
من یه لپ تاپ sony VGN-SZ480 دارم که درایو dvd ram نمیشناسه یک بار unistall کردم دوباره scan کردم میشناسه ولی میگه نصب نیست
مدل matshita dvd-ram uj-852s ata device

ممنون میشم کمکم کنید....

توی بایوس setup چک کن ببین میشناسه ؟ اگر شناخت باید ویندوز ریکاوری بشه احتمالا برنامه ای نصب کردی و مانع راه اندازی اش میشه

soheilsos
29-07-2008, 12:45
:8::8:با سلام خسته نباشید driver wlan realtek برای دتگاه توشیبا رو می خواستم برای xp:10::10:

rpkanai
29-07-2008, 16:26
سلام

لطف ميكنيد آدرس مجموعه درايورهاي Vaio vgn-nr110e ، براي ويندوزهاي Vista و Xp رو بدين ؟!

ممنون

ha_1302
29-07-2008, 17:06
با سلام: من درایورهای لب تاب توشیبا مدل A200 Ch7 را میخواستم اگر امکان دارد آدرس سایت مورد نظر را هم در اختیار من بگزارید خیلی ممنون میشوم .با تشکر

REGISTERED USER
29-07-2008, 23:53
برای توشیبا و سونی وایوو (درایورهای ویستا - Xp ) راهنمایی کامل قرار داده شده در صفحات قبلی ... با کمی جستجو پیدا کنید و یا یکی از کاربران لطف کنه اگر لینک پست ها رو داره اینجا درج کنه

Arash-Xp
31-07-2008, 07:57
توی بایوس setup چک کن ببین میشناسه ؟ اگر شناخت باید ویندوز ریکاوری بشه احتمالا برنامه ای نصب کردی و مانع راه اندازی اش میشه

چه جوری میشه چک کرد میشه آدرس بدی بهم راستش یادم رفته :31:

REGISTERED USER
31-07-2008, 09:56
در بخش boot order میتونید چک کنید ببینید وجود داره ؟

emp-ehsan
01-08-2008, 20:07
لپ تاب من در قسمت لامپ هاي مربوط به شارژش و هارد و پاورش يك لامپ هم داره كه شبيه دكمه بلتوث موبايله. لپ تاپ من d6oo latitude dell است. مي خواستم بدونم كه آيا اين مدل بلوتوث داره يا نه. و اگه داره چطور فعال ميشه.

emp-ehsan
02-08-2008, 20:32
دوستان كسي جواب سوال منو نمي دونه؟

randycopol
02-08-2008, 20:39
سلام
من درایور بلوتوث dell d830 رو می خواستم .
هر جا گشتم درایور تکی بلوتوث را پیدا نکردم .
فقط تاکید میکنم که خود درایور بلوتوث رو میخوام ... نه wirless که توش درایور network هم هست
با تشکر

Arash-Xp
03-08-2008, 09:45

ببخشید شرمنده میشه پله پله بهم آدرس بدید کجا برم بعد چه جوری ببینم چی نیست؟؟:2:

meragj2
03-08-2008, 14:22
منم لپ تاپ توشیبا دارم و وقتی میخوام با پی سی سوئیت با بلو توث به موبایل وصل بشم می گه درایور بلوتوث مشکل داره.
هر کی می تونه درایورشو بذاره.:10:

siamak_kh
03-08-2008, 23:41
درایورهای لپ تاپ مدل hp dv 6747cl

--------------------------------------------------------------------------------

سلام و خسته نباشید.
من یک لپ تاپ( dv 6747cl hp ) با ویندوز اورجینال ویستا گرفته ام. اما میخواستم یک ویندوز xp در کنار آن داشته باشم.........و اینکه چند درایور و چه درایور هایی رو و از کجا برای xp باید دانلود کنم..( البته تعداد درایورهای خود سایتhp برای xp خیلی محدود هستند. (
دوما ، برنامه هایی مثل Norton symantic و office 2007 در ویستا دارای مدت زمان 90 روز قابل استفاده هستند….چگونه میشود این محدودیت را برداشت

درخواست و ارائه درایورهای سخت افزاری لپتاپ های مختلف

در قسمت فوق مطرح کنید
بسته شد

شما جواب قسمتی این سوال رو تو صفحه 28 به من دادید اما کمکی به من نکرد.....مشکل اینجاست که من نمیدونم چند درایور و دقیقا چه درایور هایی رو باید دانلود کنم...تو سایت hp هم که 5-6 درایور بیشتر برای xp (همین مدل)معرفی نکرده.در صورتی که از چند نفر شنیدم که تعداد درایورها حدود 18 تا هستش.

akbaz
04-08-2008, 00:07
با سلام

من درایور های اینارو واسه xp میخوام ممنون میشم اگی لینکشونو بزارین () sony vaio vgn-fz490nab

sound idt high definition audio Codec

Camera Motion eye

marwell lan

ethernet controler

function key board

bluethoth

ممنون

REGISTERED USER
04-08-2008, 00:23
با سلام

من درایور های اینارو واسه xp میخوام ممنون میشم اگی لینکشونو بزارین () sony vaio vgn-fz490nab

sound idt high definition audio Codec

Camera Motion eye

marwell lan

ethernet controler

function key board

bluethoth

ممنون

برای این مدلهای سونی باید از درایورهای مشابه سونی استفاده کنی که دانگرید هستند و البته ممکنه 100 درصد کار ندهند ... راه خاص دیگری نیست

نزدیکترین مشابه :

Windows XP drivers and applications for VGN-FZ3 Series (English) (Zip File) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

akbaz
04-08-2008, 00:26
ممنون registred user عزیز

akbaz
04-08-2008, 00:30
registred user عزیز من به لینکی که دادید سر زدم اما فایلی که گزاشته شده همه درایورها یکجا با حجم 144 مگ که خیلی زیاده هستش!!!!

فقط idt high audio definition codec و motion eye واسه xp توی نت نیست؟؟؟!!!!

میشه زحمتشونو بکشید؟

Asirap
04-08-2008, 00:34
من هم به idt high . . . . نیاز دارم از کجا dl کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
04-08-2008, 00:37
registred user عزیز من به لینکی که دادید سر زدم اما فایلی که گزاشته شده همه درایورها یکجا با حجم 144 مگ که خیلی زیاده هستش!!!!

فقط idt high audio definition codec و motion eye واسه xp توی نت نیست؟؟؟!!!!

میشه زحمتشونو بکشید؟

این پک ZIP بود .. برای تکی خدمتت :

Windows XP drivers and applications for VGN-FZ3 Series (English) (Individual drivers) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

mo.mo
04-08-2008, 07:02
من دنبال درایوری میگردم واسه فعال کردن دکمه ی تنظیم نور صفحه واسه لپ تاپ fz 490 nfb.

Arash-Xp
04-08-2008, 10:12

ببخشید شرمنده میشه پله پله بهم آدرس بدید کجا برم بعد چه جوری ببینم چی نیست؟؟

ma30h
04-08-2008, 11:58
سلام
ببخشيد نمي دونم درست اومدم يا نه!! من دنبال درايور vaio n250e هستم كسي مي تونه به من كمك كنه ؟
البته قبل از اين پيغام خيلي سرچ كردم ولي چيزي پيدا نكردم.

REGISTERED USER
04-08-2008, 23:45
کلا من برای سونی گفتم چی کار کنید ... برید سایت سونی آسیا و یکی از درایورهای سری مشابه XP رو دانلود کنید و یا از درایورهای دانگرید همین سایت استفاده کنید

akbaz
05-08-2008, 00:23
کلا من برای سونی گفتم چی کار کنید ... برید سایت سونی آسیا و یکی از درایورهای سری مشابه XP رو دانلود کنید و یا از درایورهای دانگرید همین سایت استفاده کنید

registred user عزیز من وقتی میخوام از درایورهای مشابه استفاده کنم اول ستاپ لپ تاپ منو شناسایی میکنه و میفهمه که مدل لپ تاپ با مدلی که این درایوره واسش بوده یکی نیست!!!! حالا چه کنم؟؟ خواهش میکنم کمکم کنید ممنون میشم:40:

REGISTERED USER
05-08-2008, 12:31
فایل EXE رو باید extract (بازگشایی درون یک فولدر) کنید با یک نرم افزار winrar و از محتویات درونش مثل فایلهای inf استفاده کنید ... البته چنین مشکلی نبوده تا بحال اگر سری مشابه رو انتخاب کرده باشید و درایور دانگرید بوده

akbaz
05-08-2008, 14:39
منم میدونم باید extract کنم اما با برنامه installer wise ساختن ستاپاشو winrar یا برنامه های دیگه نمیتونن بازش کنن!!!!

mo.mo
05-08-2008, 15:37
من دنبال درایوری میگردم واسه فعال کردن دکمه ی تنظیم نور صفحه واسه لپ تاپ fz 490 nfb.
یکی جواب بده.....................

H_Shamloo
05-08-2008, 22:09
دوست عزیز فکر کنم شما فارسی عمومی( 3 واحد) رو هنوز پاس نکردی :46:
محمد جان یا همون رجیستر خودمون داره لطف میکنه به همه ما کمک میکنه ، شما با کلمات امری نیاز به کمک می کنید !! عجب زمونه ای شده ها :42:
معذرت می خوام ولی شما لطف کن بجا غلط گرفتن از یک کلمه ی من به کل جملات نگاه کنید.
من در اینجا از ریجستر عزیز معذرت می خوام . اگر لطف کنید به سوالات من پاسخ بدید

V A H I D
05-08-2008, 23:03
سلام ....
اقا ما یه لپ تاب گرفتیم Fz180 e/b بگو خوب ! :دی
حالا زدم ترکوندمش ! :دی حالا من اون برنامه های سونی ای که توش بود رو می خوام ! همچنین درایور کارت گرافیکش !
اگه زحمتی نیست کمک کنید 8400m gt مرسی !
++
راستی شارژ این چند ساعت باید باشه ؟؟؟ یعنی چند ساعت بدون این که شارژ بشه باطریش دووم باید بیاره ! من احساس می کنم خیلی کمه !

mo.mo
06-08-2008, 16:11
سلام ....
اقا ما یه لپ تاب گرفتیم Fz180 e/b بگو خوب ! :دی
حالا زدم ترکوندمش ! :دی حالا من اون برنامه های سونی ای که توش بود رو می خوام ! همچنین درایور کارت گرافیکش !
اگه زحمتی نیست کمک کنید 8400m gt مرسی !
++
راستی شارژ این چند ساعت باید باشه ؟؟؟ یعنی چند ساعت بدون این که شارژ بشه باطریش دووم باید بیاره ! من احساس می کنم خیلی کمه !
اگه ازش بکاب گرفته باشی میتونئ همه ی اون نرم افزار ها رو دوباره برگردونئ.
برای کارت گرافیک هم برو esupport.
واسه شارژش هم نگران نباش.
حالا یکی به ما کمک کنه...............:19:

V A H I D
06-08-2008, 16:27
نه بک اپ نگرفتم !
esouport کجا هست ؟؟؟؟
1 ساعت خوبه شارژش ؟؟؟ من فک نمی کنم 1! تازه اون هم وقتی روی Balanced می زارم 1 ساعت می شه 1

Asirap
07-08-2008, 02:49
esupport یعنی پشیبانی الکتریکی ینی همون سایتش بابا!!!!

شارژش بستگی داره به میزان مصرفت!! ینی اهنگ گوش دادنت لازی کردنت و اینجور چیزا!!

مال من که در حالت عادی 1.5 بیشتر شارژش دوام نداره

mo.mo
07-08-2008, 07:43
نه بک اپ نگرفتم !
esouport کجا هست ؟؟؟؟
1 ساعت خوبه شارژش ؟؟؟ من فک نمی کنم 1! تازه اون هم وقتی روی Balanced می زارم 1 ساعت می شه 1
دوست عزیز اگر شما دو تا dvd ریکاوری از ویندوز تون نگرفتید باید بگم برگردوندن تمام نرم افزار ها ی اولیه به لپ تاپ تون تقریبا غیر ممکنه.
شما میتونید با رفتن به سایت esupport و پیدا کردن مدل لپ تاپ تون تمام درایور های مربوط به اون رو دانلود کنید.
و باز هم در مورد باطریتون باید بگم که هیچ جای نگرانی نیست چون به مرور زمان درست میشه.
و حالا لطفا یکی به من کمک کنه...........................................: 19::19::19::19:

blue_red_2003
07-08-2008, 08:17
سلام
ميخواستم بدونم براي لپتاپ مدل dell xps 1330 درایور براي xp هست يا نه؟
توي سايت Dell , فروم notebookreview درايورها رو خيلي كامل گفته ولي فقط براي vista

siamak_kh
07-08-2008, 20:48
درایورهای لپ تاپ مدل hp dv 6747cl

--------------------------------------------------------------------------------

سلام و خسته نباشید.
من یک لپ تاپ( dv 6747cl hp ) با ویندوز اورجینال ویستا گرفته ام. اما میخواستم یک ویندوز xp در کنار آن داشته باشم.........و اینکه چند درایور و چه درایور هایی رو و از کجا برای xp باید دانلود کنم..( البته تعداد درایورهای خود سایتhp برای xp خیلی محدود هستند. (
دوما ، برنامه هایی مثل Norton symantic و office 2007 در ویستا دارای مدت زمان 90 روز قابل استفاده هستند….چگونه میشود این محدودیت را برداشت

درخواست و ارائه درایورهای سخت افزاری لپتاپ های مختلف

در قسمت فوق مطرح کنید
بسته شد

شما جواب قسمتی این سوال رو تو صفحه 28 به من دادید اما کمکی به من نکرد.....مشکل اینجاست که من نمیدونم چند درایور و دقیقا چه درایور هایی رو باید دانلود کنم...تو سایت hp هم که 5-6 درایور بیشتر برای xp (همین مدل)معرفی نکرده.در صورتی که از چند نفر شنیدم که تعداد درایورها حدود 18 تا هستش.

گویا جناب register عزیز نه ما رو نه سول ما رو تحویل نمیگیرن.

REGISTERED USER
07-08-2008, 23:36
گویا جناب register عزیز نه ما رو نه سول ما رو تحویل نمیگیرن.

hp pavilion DV 6680 Downgrading to windows XP

نه بابا ... توضیح داده بودم کلا برای سری DV چی کار کنید ... اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 353475&threadId=1193184) همشون هستند (فروم ساپورت HP) :

براتون لیستش هم کرده که راحت باشید

دانلود کنید و اگر کار نداد مجبورید بگردید تا مطابقش پیدا بشه :11: ... سری های 6 و 2 دیگه هم تقریبا 95 درصد مشترکند

لطف کنید . در مورد سری DV دیگه سوال نکنید صد بار توضیح و لینک دادم ... باید خودتون هم بگردید :46:
موفق باشید

digitak
08-08-2008, 09:21
سلام
ممنون بابت روشهایی که آموزش میدید !

من درایورهای Dell Inspiron 1420 رو برای ویندوز XP می خوام !

همشو ! ! !

ممنون

REGISTERED USER
08-08-2008, 11:51
سلام
ميخواستم بدونم براي لپتاپ مدل dell xps 1330 درایور براي xp هست يا نه؟
توي سايت Dell , فروم notebookreview درايورها رو خيلي كامل گفته ولي فقط براي vista

پس اصلا نگشتی ... اینجا رو دیدی ؟ توی همون notebookreview هست ... کلا بهترین فروم نوت بوک هست برای سرچ :

موفق باشید

اگر میخوای هم مطمئن بشی که مال XP هست داخل صفخات باز شده برای درایور سایت دل در بخش Compatibility ببین Operating systems ها رو چی زده ... همه رو زده :

Microsoft Windows 2000
Microsoft Windows XP
Microsoft Windows XP x64

REGISTERED USER
08-08-2008, 11:56
سلام
ممنون بابت روشهایی که آموزش میدید !

من درایورهای Dell Inspiron 1420 رو برای ویندوز XP می خوام !

همشو ! ! !

ممنون

این هم برای شما از فروم نوت بوک ریوو :

TOTAL GUIDE: 1420 With XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تمام درایورهای XP رو براتون گذاشته لیست شده در بخش PART II: Installing XP and the Drivers

موفق باشید

blue_red_2003
09-08-2008, 01:11
اگر میخوای هم مطمئن بشی که مال XP هست داخل صفخات باز شده برای درایور سایت دل در بخش Compatibility ببین Operating systems ها رو چی زده ... همه رو زده :

Microsoft Windows 2000
Microsoft Windows XP
Microsoft Windows XP x64

من تو سايت دل تو support براي 1330 كه رفتم فقط vista رو داشت ولي به Compatibility توجه نكردم كه با xp هم سازگاري داره

مرسي از توجهتون

REGISTERED USER
09-08-2008, 07:33
خواهش میکنم

discoverymmf
09-08-2008, 22:54
سلام
لطفا اگر کسی درایور های ویندوز ایکس پی لپ تاپ مدل Vaio Vgn-fe890n را دارد به من کمک کنه
با تشکر

hassan-2005
09-08-2008, 23:42
از دوستان کسی درایور های Acer Aspire 5600 رو داره
راستش من چند جا گشتم اما تکی بود لینکی نیست که بصورت کلی و یک جا باش
مرسی
منتظرم

REGISTERED USER
09-08-2008, 23:57
از دوستان کسی درایور های Acer Aspire 5600 رو داره
راستش من چند جا گشتم اما تکی بود لینکی نیست که بصورت کلی و یک جا باش
مرسی
منتظرم

همه جا اینطوره ... نمیشه که مال هر لپ تاپ رو یکجا گذاشت که !!! شاید کسی بخشی اش رو نیاز داره

خود سایت acer سرویس FTP داره و میتونی سریع همشون رو add و با یک دانلود منیجر دانلود کنی :

مدل و سری رو پیدا کن و راحت دانلود کن

عجیبه acer به نظرم قوی ترین ساپورت نرم افزاری رو داره

Arash-Xp
10-08-2008, 12:45

ببخشید شرمنده میشه پله پله بهم آدرس بدید کجا برم بعد چه جوری ببینم چی نیست؟؟

REGISTERED USER
10-08-2008, 13:06
دقیقا نمی دونم کدوم بخش سونی ها هست ... باور کن یادم رفته ...!

pakbakhteh
10-08-2008, 13:18
با سلام
متاسفانه سي دي مادربورد لب تابم رو گم كردم بعد از اينكه ويندوز انون عوش كردم (XP ) مشكلي كه دارم اينه كه كارت صوتي و كارت گرافيك لب تاب نصب نشده مدل لب تاب هم SONY Vaio :
PCG-7D2L
هست خيلي رو نت دنبال سي دي راه اندازش گشتم اما پيدا نكردم دوستاني كه در اين زمينه تخصص دارند ممكنه لينك دانلود راه انداز اين مدل از لب تاب رو قرار بدهند.
مرسي از همه

mo.mo
10-08-2008, 13:19
من الان چند روزه که این سوال رو پرسیدم ولی هیچکی جواب نمیده.

REGISTERED USER
10-08-2008, 15:51
من الان چند روزه که این سوال رو پرسیدم ولی هیچکی جواب نمیده.

آخه خیلی تکراریه ...

شما باید از ابزارهای سیستمی دانگریدها استفاده کنید تا راه اندازی اش کنید

alex666
10-08-2008, 20:40
دوستان لپ تاپ من dell مدل inspiron 6400 ست درایور مدم ندارم کسی داره کمک کنه
conexant hda d1100 mdcv92 اینم مدل مدم است کسی کمک میکنه

amirtaker
10-08-2008, 21:02
دوستان لپ تاپ من dell مدل inspiron 6400 ست درایور مدم ندارم کسی داره کمک کنه
conexant hda d1100 mdcv92 اینم مدل مدم است کسی کمک میکنه

فکر کنم این باشه اگه نشد بگو یکی دیگه بزارم.:

REGISTERED USER
10-08-2008, 22:43
با سلام
متاسفانه سي دي مادربورد لب تابم رو گم كردم بعد از اينكه ويندوز انون عوش كردم (XP ) مشكلي كه دارم اينه كه كارت صوتي و كارت گرافيك لب تاب نصب نشده مدل لب تاب هم SONY Vaio :
PCG-7D2L
هست خيلي رو نت دنبال سي دي راه اندازش گشتم اما پيدا نكردم دوستاني كه در اين زمينه تخصص دارند ممكنه لينك دانلود راه انداز اين مدل از لب تاب رو قرار بدهند.
مرسي از همه

من زیاد به سری PCG آشنا نیستم اما اینو میدونم لااقل که با حرف شده نمیشه ... مدل رو اشتباه نوشتی

pakbakhteh
11-08-2008, 07:18
من زیاد به سری PCG آشنا نیستم اما اینو میدونم لااقل که با حرف شده نمیشه ... مدل رو اشتباه نوشتی

دوست عزيزم ممنون كه توجه كردي من عكسي رو كه از پشت لب تاپ گرفتم و مدل هم نوشته شده مي زارم خودتون ببينيد .. اميدوارم بتونيد كمكم كنيد كه مشكل بر طرف بشه
مرسي عزيزم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
11-08-2008, 13:57
دوست عزيزم ممنون كه توجه كردي من عكسي رو كه از پشت لب تاپ گرفتم و مدل هم نوشته شده مي زارم خودتون ببينيد .. اميدوارم بتونيد كمكم كنيد كه مشكل بر طرف بشه
مرسي عزيزم

اوکی ... این نام تجاری خود سونی هست برای سری قدیمی ها ... در اصل جزو سری FS میشه مال شما ... اینه نوت بوکت :

عکس دومی رو دقت کردی ؟ مدل رو اونجا اون زیر LCD سمت راست نوشته

این هم درایورها :

موفق باشید

mo.mo
11-08-2008, 15:57
آخه خیلی تکراریه ...

شما باید از ابزارهای سیستمی دانگریدها استفاده کنید تا راه اندازی اش کنید
ببخشید میشه بگین چه جوری؟

REGISTERED USER
11-08-2008, 21:25
Sony shared library
Sony application

اینا رو برید از سایت سونی آسیا دانلود کنید برای سری لپ تاپتون و بعد از نصب احتمالا فانکشن ها کار میکنه

دکمه AV و ... هم قبلا روشی گذاشته بودم که میشد راهش انداخت ( آموزش توسط سایت notebook review برای سونی AR که البته مشابهش بود)

princ4
12-08-2008, 15:30
سلام منیه سونی fc 490 nbb دارم و درایورهای ایکس پی رو میخوام واسش و اینکه آیا میشه مثل پی سی اونو فرمت کنم و روش xp بریزم ؟

REGISTERED USER
12-08-2008, 18:35
1- برای نصب XP بله میشود البته نه به اون سادگی که فکرشو میکنید ... به آموزش نیاز دارید : [ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی سیستمهای جدید با چیپست Intel S-ATA & Raid ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- در همین چند صفحه پیش و صفحات قبل لینک درایورهای دانگرید رو برای دوستان برای همین مدل و سری گذاشتم

موفق باشید

internet-forum
12-08-2008, 18:55
سلام دوستان من درایور بلوتوث dell مدل 1526 یا 1525 رو می خوام.اگه لینکشو دارین دمتون گرم بذارین

REGISTERED USER
12-08-2008, 19:06
برای XP یا ویستا ؟ این درایور های dell inspiron 1525 XP هست :

امیدوارم دیگه در مورد این برند سوال نشو چون برای دهمین بار هست میزارم

برای XP

لینک های مجزا رپید شیر:

Audio Drivers (8 MB)

Card Reader Drivers (3 MB)

Chipset Drivers (2 MB)

Ethernet Drivers (1 MB)

Graphics Drivers (15 MB)

HMDI Drivers (17 MB)

Modem Drivers (2 MB)

Microsoft UAA Bus Driver for HD Audio (55 MB)

WLAN Drivers (50 MB)

Bluetooth Drivers (98 MB)

برای ویستا هم برید خود سایت دل دیگه و نام مدل رو بزنید و دانلود کنید

princ4
12-08-2008, 20:50
ممنون

من نوت بوک سونی Sony VGN-CR490 خریدم و با هزار مکافات تبدیلش کردم به xp
فقط یه درایورشو پیدا نکردم اونم بلوتوثش ...

ممنون میشم
عزیز من تازه این مدلو گرفتم اگه ممکنه یه مختصر بنویس چه کردی واسه نصب XP ممنون میشم

mo.mo
12-08-2008, 21:17
Sony shared library
Sony application

دکمه AV و ... هم قبلا روشی گذاشته بودم که میشد راهش انداخت ( آموزش توسط سایت notebook review برای سونی AR که البته مشابهش بود)
ببخشید من که از این راهنماییتون هیچی نفهمیدم.

amin_k700
14-08-2008, 18:35
سلام.
-------
REGISTERED USER عزیز واقعا معذرت می خوام.اینقدر کلافه بودم که نفهمیدم دارم کجا پست می دم.:11:
-------

من یه لپ تاپ Acer Aspire 5720z خریدم(چه اشتباهی کردم!).

از قرار معلوم با ویندوز ویستا هوم ادیشن ارائه شده بود .من هم فکر کردم مثل لپ تاپ دل کار با هاش راحته .اول که پدرم در اومد تا ویندوز ایکس پی سرویس پک دو رو روش نصب کنم.حالا هم که نصب شده هیچ کدوم از درایور هام روی ایکس پی نصب نمیشه.
می خواستم بپرسم درایور ایکس پی برای این مدل ها وجود داره که 100% جواب بده ؟

وب کم و وایرلس هم راه می افته یا پر! (آه!!!!!! از ته اعماقم)

REGISTERED USER
14-08-2008, 19:11
من یه لپ تاپ Acer Aspire 5720z خریدم(چه اشتباهی کردم!).

خواهش میکنم مشکلی نیست فقط اونور بسته میشه ... کاش این حرفو به سایر دوستانی که میخوان ایسر بخرند هم میگفتید تا باور کنند !!!

می خواستم بپرسم درایور ایکس پی برای این مدل ها وجود داره که 100% جواب بده ؟

خوب اون درایورهایی که توی سی دی هست یا آپگرید میکنید فقط برای نسخه خودش هست اما اونی که توی سایت هست برای تمام ورژن XP ها ... از این سایت استفاده کنید (مدل رو با دقت انتخاب کنید):

وبکم (crystal eye ) و ایرلس و BT و چند قابلیت دیگه هم باید علاوه بر درایور ، نرم افزار و application ها هم نصب کنیدتا کار بده چون با آنها کنترل میشوند

amin_k700
15-08-2008, 01:44
کارت صدا موقع نصب این پیغامو می ده.
از زمانی که یادم می آد همیشه با نصب کارت صدا مشکل داشتم همیشه!:41:
Uninstall Driver و Update driver توی Device Manager هم پیغام میدن !System May Need to Reboot

----------///////////----------///////////----------///////////----------///////////----------///////////----------///////////----------///////////

amin_k700
15-08-2008, 11:43
ویندوز رو دوباره نصب کردم درست شد.
می خواستم ببینم برنامه هایی که با Acer Empowering Technology نصب شده بوده الان برای XP هم هست چون برای تنظیم نور و گرافیک برای AC ,Battery هیچ برنامه ای نداره .باید به صورت دستی هر بار نورشو کم و زیاد کنم.برنامه ای برای این کار هست ؟

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:07
از زمانی که یادم می آد همیشه با نصب کارت صدا مشکل داشتم همیشه!
Uninstall Driver و Update driver توی Device Manager هم پیغام میدن !System May Need to Reboot

باید درایور HD audio microsoft رو دانلود می کردی و بعد اینو نصب میکردی ... برای XP لازمه

ویندوز رو دوباره نصب کردم درست شد.
می خواستم ببینم برنامه هایی که با Acer Empowering Technology نصب شده بوده الان برای XP هم هست چون برای تنظیم نور و گرافیک برای AC ,Battery هیچ برنامه ای نداره .باید به صورت دستی هر بار نورشو کم و زیاد کنم.برنامه ای برای این کار هست ؟

خیر برای این مدل دیگه نساختند ... اما می تونی از مدلهایی که ویندوز XP یا Free DOS داشتند از سری aspire 5000 بگردی و دانلود کنی ... احتمال داره کار بده

zaza2z
16-08-2008, 01:50
دوستان عزیز

محبت می کنید درایور های لازم برای توت بوک مارک dell مدل vostro 1510 برای نصب ویندوز ایکس پی قرار دهید - گمونم برای بایوس و هارد و .... موارد خاص خودش یه سری درایور خاص نیاز داره

پیشاپیش ممنون

Arash-Xp
20-08-2008, 09:27
سلام
من درایورهای sony vgn-sz 480 رو برای ویندوز XP می خوام !
ممنون

REGISTERED USER
20-08-2008, 09:41
دوستان عزیز

محبت می کنید درایور های لازم برای توت بوک مارک dell مدل vostro 1510 برای نصب ویندوز ایکس پی قرار دهید - گمونم برای بایوس و هارد و .... موارد خاص خودش یه سری درایور خاص نیاز داره

پیشاپیش ممنون

قرار داده شد در پست قبلی شما :11:

REGISTERED USER
20-08-2008, 09:45
سلام
من درایورهای sony vgn-sz 480 رو برای ویندوز XP می خوام !
ممنون

درایور های XP برای مدل های SZ :

اینجا کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Windows XP drivers and applications for VGN-SZ4 Series(Individual drivers)
Applicable Models:

These are the Windows XP drivers and applications for VGN-SZ4 Series(Individual drivers)
Note: These drivers are provided individually to enable a faster download speed.

Available Downloads:

XP Downgrade drivers for VGN-SZ4 Series

Intel Chipset Software Installation Utility
File name: ChipSet.EXE
File size: 871.39KB (892,311 Byte)

NVIDIA GeForce Go 7400 Driver
File name: Video2.EXE
File size: 37.42MB (39,242,037 Byte)

Hotfix - kb835221.exe
File name: KB835221.exe
File size: 642.71KB (658,136 Byte)

SigmaTel High Definition Audio CODEC
File name: Audio.EXE
File size: 5.38MB (5,651,530 Byte)

HDAUDIO SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP
File name: Modem.EXE
File size: 1.87MB (1,971,194 Byte)

Touch Chip Fingerprint Coprocessor
File name: Fingerprint.EXE
File size: 1.03MB (1,085,926 Byte)

TexasInstruments PCIXX12 Integrated FlashMedia Controller
File name: FlashMedia.EXE
File size: 737.89KB (755,608 Byte)

Alps Pointing device for VAIO
File name: Pointing.EXE
File size: 1.67MB (1,757,807 Byte)

Intel PROSet/Wireless
File name: WirelessLAN.EXE
File size: 24.82MB (26,035,920 Byte)

Marvell Yukon 88E8036 PCI-E Fast Ethernet Controller
File name: Network.EXE
File size: 1.17MB (1,232,651 Byte)

SonyNC Device
File name: SonyNC.EXE
File size: 1.08MB (1,139,530 Byte)

Sony PI Device
File name: SonyPI.EXE
File size: 1.09MB (1,143,881 Byte)

Sony Image Conversion Filter Driver
File name: SonyImgF.EXE
File size: 572.58KB (586,331 Byte)

HDD Protection Driver
File name: HDD_Protection.EXE
File size: 556.04KB (569,389 Byte)

VGP-VCC5 Camera Module Driver
File name: Camera.EXE
File size: 1.07MB (1,122,478 Byte)

Bluetooth Driver
File name: Bluetooth.EXE
File size: 27.27MB (28,604,378 Byte)

Intel 945GM Graphics driver
File name: Video1.EXE
File size: 5.50MB (5,775,020 Byte)

Memory Stick Hotfix
File name: Memory_Stick_Icon.EXE
File size: 579.62KB (593,538 Byte)

SD card Hotfix
File name: SD_Card_Icon.EXE
File size: 687.02KB (703,512 Byte )

Infineon Trusted Platform Module
File name: TPM.EXE
File size: 1.03MB (1,086,172 Byte)

XP Downgrade applications for VGN-SZ4 Series

Sony Shared Library
File name: Sony_Shared_Library.EXE
File size: 2.14MB (2,244,069 Byte)

Sony Utilities DLL
File name: Sony_Utilities_DLL.EXE
File size: 1.76MB (1,853,039 Byte)

VAIO Event Service
File name: VAIO_Event_Service.EXE
File size: 3.25MB (3,408,987 Byte)

Setting Utility Series
File name: Setting_Utility_Series. EXE
File size: 10.07MB (10,565,339 Byte)

VAIO HDD Protection
File name: VAIO_HDD_Protection.EXE
File size: 6.14MB (6,440,699 Byte)

VAIOControl Center
File name: VAIO_Control_Center.EXE
File size: 3.29MB (3,456,837 Byte)

VAIO Power Management
File name: VAIO_Power_Management.EXE
File size: 9.38MB (9,842,252 Byte)

Wireless LAN Starter
File name: Wireless_LAN_Starter.EXE
File size: 4.44MB (4,657,994 Byte)

LAN Setting Utility
File name: LAN_Setting_Utility.EXE
File size: 3.12MB (3,280,922 Byte )

BatteryChecker Tool
File name: Battery_Checker.EXE
File size: 2.32MB (2,442,807 Byte)

TPM Utility
File name: Infineon.EXE
File size: 36.96MB (38,756,949 Byte)

Fingerprint Utility
File name: Suite_QL.EXE
File size: 242.36MB (254,134,784 Byte)

REGISTERED USER
20-08-2008, 09:48
درایور های Xp برای مدل های Sz سری که به 7 شروع میشوند (برای 6 هم میتوان استفاده کرد ):

اینجا کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Windows XP drivers and applications for VGN-SZ7 Series (IE) (Individual drivers)
Applicable Models:
VGN-SZ75SN, VGN-SZ75GN, VGN-SZ79GN, VGN-SZ76GN, VGN-SZ75MN, VGN-SZ79SN, VGN-SZ79MN

These are the Windows XP drivers and applications for VGN-SZ7 Series(Individual drivers)
Note: These drivers are provided individually to enable a faster download speed.

Available Downloads:

XP Downgrade drivers for VGN-SZ7 Series

Intel Chipset Software Installation Utility
File name: ChipSet.EXE
File size: 2.50 MB (2,628,973 Byte)

NVIDIA Geforce 8400M GS Driver
File name: Graphics_NVIDIA.EXE
File size: 50.4 MB (52,852,744 Byte)

Intel 945 Graphic Driver
File name: Graphics_Intel.EXE
File size: 16.4 MB (17,226,941 Byte)

Realtek High Definition Audio Driver
File name: Audio.EXE
File size: 5.65 MB (5,933,599 Byte)

HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver
File name: Modem.EXE
File size: 2.26 MB (2,370,723 Byte)

TouchChip Fingerprint Coprocessor Driver
File name: FingerPrinter.EXE
File size: 1.04 MB (1,097,346 Byte)

Texas Instruments PCIXX12 Integrated FlashMedia Controller
File name: MS_Driver.EXE
File size: 1.20 MB (1,259,520 Byte)

Alps Pointing Device for VAIO Driver
File name: Pointing.EXE
File size: 1.74 MB (1,828,463 Byte)

Memory Stick Icon
File name: MSIcon.EXE
File size: 579 KB (593,010 Byte)

Memory Stick Hotfix
File name: MS_Hotfix.EXE
File size: 715 KB (732,449 Byte)

Intel PROSet/Wireless Driver
File name: Wireless_Intel.EXE
File size: 12.8 MB (13,438,466 Byte)

Marvell Yukon 88E8036 PCI-E Fast Ethernet Controller
File name: Lan.EXE
File size: 1.20 MB (1,267,004 Byte)

SonyNC Device Upgrade Driver
File name: SonyNC.EXE
File size: 1.11 MB (1,169,491 Byte)

SonyPI Device Upgrade Driver
File name: SonyPI.EXE
File size: 1.11 MB (1,173,855 Byte)

HDD Protection Device Driver
File name: hddprotection.EXE
File size: 556 KB (569,366 Byte)

VGP-VCC7 Camera Module Driver
File name: Camera.EXE
File size: 1.39 MB (1,467,018 Byte)

Bluetooth driver
File name: Bluetooth.EXE
File size: 55.5 MB (58,265,771 Byte)

Infineon Trusted Platform Module
File name: TPM.EXE
File size: 1.06 MB (1,119,451 Byte)

XP Downgrade applications for VGN-SZ7 Series

Sony Shared Library
File name: Sony_Shared_Library.EXE
File size: 2.16 MB (2,274,361 Byte)

Sony Utilities DLL
File name: Sony_Utilities_DLL.EXE
File size: 2.40 MB (2,521,041 Byte)

VAIO Event Service
File name: VAIO_Event_Service.EXE
File size: 4.37 MB (4,583,917 Byte)

Setting Utility Series
File name: Setting_Utility_Series.EXE
File size: 11.7 MB (12,354,362 Byte)

VAIO HDD Protection
File name: VAIO_HDD_Protection.EXE
File size: 6.38 MB (6,697,312 Byte)

VAIO Control Center
File name: VAIO_Control_Center.EXE
File size: 3.32 MB (3,487,149 Byte)

VAIO Power Management
File name: VAIO_Power_Management.EXE
File size: 9.58 MB (10,051,417 Byte)

Wireless Switch Setting Utility
File name: Wireless_Switch_Setting.EXE
File size: 6.05 MB (6,354,115 Byte)

Battery Checker Tool
File name: Battery_Checker.EXE
File size: 2.35 MB (2,473,064 Byte)

Battery Care Function
File name: Battery_Care.EXE
File size: 6.20 MB (6,502,152 Byte)

Protect Suite QL
File name: Suite_QL.EXE
File size: 15.1 MB (15,883,828 Byte)

Memory Stick Formatter
File name: MS_Formatter.EXE
File size: 3.43 MB (3,598,556 Byte)

VAIO Update
File name: VAIO_Update.EXE
File size: 4.22 MB (4,430,808 Byte)

TPM Utility
File name: TPM_Utility.EXE
File size: 39.9 MB (41,931,676 Byte)

REGISTERED USER
20-08-2008, 09:54
درایور های Xp برای مدل های Sz سری که به 5شروع میشوند (برای 4 هم میتوان استفاده کرد ):

Windows XP Downgrade Drivers and Applications for VGN-SZ5 Series (Zip File)
Applicable Models:
VGN-SZ58GN, VGN-SZ57SN, VGN-SZ55GN, VGN-SZ58SN, VGN-SZ58MN, VGN-SZ55MN, VGN-SZ583N, VGN-SZ55SN, VGN-SZ56GN

Windows XP Driver for VGN-SZ5 Series
File Name: VGN-SZ5-Drivers.zip
File Size: 128 MB (134,802,435 Byte)

Windows XP Applications for VGN-SZ5 Series
File Name:VGN-SZ5-Application.zip
File Size:163 MB (171,320,918 Byte)

فقط نکته ای که قابل ذکر هست اینه که اگر فایلها را نتوانستید نصب کنید باید آنها را extract و از محتویات انها استفاده کنید چون احتمالا یک check compatibility برای شما قبل از نصب باز می کند که شما را دچار دردسر میکند

موفق باشید

Arash-Xp
20-08-2008, 15:12
sz480 داخلش نبود

REGISTERED USER
20-08-2008, 15:26
اگه داخلش بود که همین درایورها رو بهت نمیدادند : 20 هزار تومان !!!

یکی از مدلهای مشابه رو دانلود و استفاده یا از سری Sz دانلود کن

rezaelx
20-08-2008, 15:39
دوستان یکی به من لینک همه درایوهای لپ تاپ دل 1520 رو بده
تو رو خدا کمک

REGISTERED USER
20-08-2008, 15:47
توی صفحات قبل به دفعات درج شده ... سرچ کنید پیدا میکنید

Arash-Xp
21-08-2008, 10:17
اگه داخلش بود که همین درایورها رو بهت نمیدادند : 20 هزار تومان !!!

یکی از مدلهای مشابه رو دانلود و استفاده یا از سری Sz دانلود کن

ببخشید ممکنه لینکها را چک کنید فکر کنم خراب باشه :46:

REGISTERED USER
21-08-2008, 10:50
لینک ها تماما از سایت سونی آسیا هست ... یعنی سونی سایتش خرابه ؟

چک کردم درست بود ... مشکل از سرویس دهنده اینترنت شماست

kiuhnmgtrdcv
21-08-2008, 10:54
سلام امیدوارم که حال همگی خوب باشه
من یه دسته joyStick برای لپتاپ گرفتم یه درایوری هم داشت که اونو نصب کردم ولی ویندوز هنوز اونو نمیشناسه
تو device manager میرم جلوی درایوره GENERIC USB JOYSTICK یه علامت تعجب میاد اینم تصویرش

لطفا منو راهنمایی کنید
اینم مدل joystick : shaan sh-165

REGISTERED USER
21-08-2008, 11:01
مشکل از سیستم نیست احتمالا با خطا نصبش کردید ( درایورش صحیح نیست) ... شاید هم خرابه !

uinstall اش کنید و دوباره نصب کنید ( به راهمای نصبش دقت کنید)l

kiuhnmgtrdcv
21-08-2008, 12:01
مشکل از سیستم نیست احتمالا با خطا نصبش کردید ( درایورش صحیح نیست) ... شاید هم خرابه !

uinstall اش کنید و دوباره نصب کنید ( به راهمای نصبش دقت کنید)l
درایورش نصب میشه ولی تو device manager نمیشناسه
چند بار unistall کردم و دوباره نصبش کردم احتمالا درایورش صحیح نیست
شما درایوری برای joystick سراغ ندارید؟
generic usb driver :10:

discoverymmf
21-08-2008, 19:55
از مدیریت محترم انجمن و دوستان خواهشمندم اگر کسی درایورهای ایکس پی لپ تاپ سونی مدلVGN-FE890N راداره برای من بزاره.
با تشکر

REGISTERED USER
21-08-2008, 22:43
درایورش نصب میشه ولی تو device manager نمیشناسه
چند بار unistall کردم و دوباره نصبش کردم احتمالا درایورش صحیح نیست
شما درایوری برای joystick سراغ ندارید؟
generic usb driver :10:

خود generic usb joystick رو ویندوز به صورت دیفالت نصب میکنه غیر از اینکه چیپست اختصاصی داشته باشه مثل genius ها که باز هم بعضی از فانکشن ها کار نمیکنه ...

از لحاظ بنده یا دسته رو عوض کنید ، یا اگر سر یک PC دیگر یا لپ تاپی دیگر تست کردید و کار داد ، ویندوز خود را عوض کنید و یک SP2 جدیدتر بریزید

درایور خاصی نیست ... ببینید در پایین ترین بخش یعنی آخرین + درایورهای USB صحیح شناسایی شده اند ؟ یا مثلا چیپست اینتل را راه اندازی نکرده اید ؟

mo.mo
22-08-2008, 10:03
سلام دوستان من دنبال فانکشن های vaio vgn-fz490nfb میگردم ولی تو سونی اسیا نیست میشه اونا رو قرار بدین.

shervin120
22-08-2008, 11:39
سلام
من يه لب تاب hp pavilion tx2000 تازه خريدم وال داخل پكينگش هيچ درايوري نيست داخل درايوهاشم هيچي نيست
الانم ويندوزش ويستا هست من ميخوام ويندوز اكس پي روش نصب كنم/اگه ميشه راهنماييم كنين درايوراشو واسه اكس پي از كجا گير بيارم يا دانلود كنم
من ساكن مشهد هستم
با تشكر از راهنمايي شما

shervin120
23-08-2008, 15:58
از دوستان عزيزي كه وارد هستند تقاظها مي كنم كه در صورت امكان جواب منو بدين چون واقعا براي پروژه دانشگاهيم به اين ويندوز احتياج دارم با تشكر از شما

rezaelx
23-08-2008, 16:01
سلام دوستان
من یه لپ تاپ دل 1520 دارم یه سی دی داره که روش نوشته drives and utiltis هست
این فکر کنم درایوهای لپ تاپ هست
من تونستم وب کم کارت صدا و مودم رو نصب کنم اما نتونستم گرافیک رو نصب کنم
ضمنا بلوتوث هم نمی دونم چطور فعال کنم
کمک ایها الناس

shervin120
24-08-2008, 05:38
سلام
من يه لب تاب hp pavilion tx2000 تازه خريدم وال داخل پكينگش هيچ درايوري نيست داخل درايوهاشم هيچي نيست
الانم ويندوزش ويستا هست من ميخوام ويندوز اكس پي روش نصب كنم/اگه ميشه راهنماييم كنين درايوراشو واسه اكس پي از كجا گير بيارم يا دانلود كنم+از دوستان عزيزي كه وارد هستند تقاظها مي كنم كه در صورت امكان جواب منو بدين چون واقعا براي پروژه دانشگاهيم به اين ويندوز احتياج دارم
من ساكن مشهد هستم
با تشكر از راهنمايي شما

Arash-Xp
24-08-2008, 10:24
سلام به همگی و ممنونم از آقای REGISTERED USER

آقا مشکل dvd rom حل نشده هنوز
کمک کنید لطفا

این آیکن چیه؟؟

REGISTERED USER
24-08-2008, 12:23
آیکن مربوطه میشه به اینکه درایورهای disable هستند ... یا پاک کنید یا uninstall و دوباره نصب کنید اگر مشکل باقی است

در ضمن درایورهای دانگرید سونی و اچ پی و دل به دفعات و در صفحه اول تاپیک توضیحات داده شد ... از من نخواهید کمکی در این زمینه به شما بکنم

موفق باشید

Arash-Xp
24-08-2008, 14:53
آیکن مربوطه میشه به اینکه درایورهای disable هستند ... یا پاک کنید یا uninstall و دوباره نصب کنید اگر مشکل باقی است

در ضمن درایورهای دانگرید سونی و اچ پی و دل به دفعات و در صفحه اول تاپیک توضیحات داده شد ... از من نخواهید کمکی در این زمینه به شما بکنم

موفق باشید

همیه این کارها را انجام دادم ولی دوباره همینجوری میشه

Ship Storm
25-08-2008, 18:47
سلام دوستان
سی دی ریکاوری لپ تاپ سونی مدل Sz-110 رو میخواستم
اگر لینکی هست ممنون میشم واسه دانلود بزارید
با تشکر از شما

REGISTERED USER
25-08-2008, 21:13
Dvd های ریکاوری بهیچوجه توی اینترنت نیست و اگر هم بفروشند فروشگاهها ، حدود 25 هزار تومان هست (چون ویندوز اصلی اکتیو شده داره)

Ship Storm
26-08-2008, 08:11
Dvd های ریکاوری بهیچوجه توی اینترنت نیست و اگر هم بفروشند فروشگاهها ، حدود 25 هزار تومان هست (چون ویندوز اصلی اکتیو شده داره)

یعنی نمیشه کاریش کرد؟
حالا یک سوال لپ تاپ سی دی نداره راهی هسش که بشه ریکاوری کنیمش؟
روی خود هاردش چیزی موجود نیست برای ریکاوری کردن؟
ممنون

amirardallan
26-08-2008, 17:51
سلام به دوستان گرامی
من احتیاج به درایور سونی مدل Pcg-tr3 دارم.(xp)
مودم + کارت شبکه + کارت صدا + و....
اینجا هم گشتم . اما برای این مدل پیدا نکردم .

ممنون میشم که به من کمک کنید .
دستم به هیچ جایی بند نیست و حسابی هم گرفتار شدم.

ارادتمند
امیر

alihslc
26-08-2008, 23:35
به نام خدا

سلام و عرض ادب خدمت دوستان ، این سوالی که اینجا مطرح می کنم نمی دونم 100 % مربوط به این بخش هست یا نه ، ولی فکر کنم باشه !

من یک vostro 1400 دارم ، ولی دکمه ی media direct اون کار نمیکنه ، نمیدونم باید درایورش رو دانلود کنم یا اصلا موضوع چیز دیگه ای هست ؟ چون توی خود سایت دل که اثری از درایور مربوط به مدیا دیرکت ندیدم ، توی سی-دی درایور هایش هم چیزی نبود!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Laptop or Notbook
27-08-2008, 09:44
سلام
چون مدتی طولانی من هم همین مشکل رو داشتم، فکر می کنم تجربه ام به درد شما هم بخوره.
Media Direct نصب شده روی لپتاپهای دل خودش نوعی سیستم عامل است که بدون اینکه وارد سیستم عامل بشوید با زدن این کلید می توانید فایلهای مدیا را پخش نمایید.
Media Direct یک DVD کامل است و فکر دانلود کردن آن را از سر بدر کنید چون حجمی معادل 3 تا 3.5 گیگابایت دارد. DVDآن معمولاً همراه مجموعه DVDهای لپتاپ است مگر آنکه لپتاپ شما از مدلهایی باشد که بدون سیستم عامل عرضه میشوند که در اینصورت از کسی که لپتاپ تقریباً مشابه شما ولی با سیستم عامل اورجینال داشته باشد میتوانید تهیه نمایید.
نکته مهم در نصب مدیادایرکت آنستکه حتماً باید قبل از نصب سیستم عامل پارتیشن بندی مناسب مدیادایرکت شما روی هارد انجام شود (معمولاً لپتاپ دل بدون سیستم عامل هم مدیادایرکت نصب شده دارد). اگر هارد خودتان را فرمت کرده باشید و پارتیشن بندی جدید توسط ویندوز XP انجام داده باشید، مدیادایرکت قابل نصب نخواهد بود مگر آنکه با قراردادن دی وی دی مدیادایرکت اجازه دهید خود مدیادایرکت پارتیشن بندی لپتاپ شما را انجام دهد که در این صورت شما تنها مجاز به داشتن حداکثر دو پارتیشن روی هارد خود خواهید بود. و مدیادایرکت پارتیشنی جداگانه و با سایز 2 گیگا بهبرای خود خواهد ساخت.
بعد از پارتیشن بندی توسط مدیادایرکت شما بایستی ویندوز را مجدداً نصب کنید سپس قادر به نصب مدیادایرکت خواهید بود.
نکته مهم اینکه کلیه ورژنهای مدیادایرکت روی همه لپتاپهای دل قابل نصب نیستند. به عنوان مثال، لپتاپ من که Inspiron 1525 است نسخه 3.5 را قبول نمی کرد. البته من با مدیادایرکت 3 هاردم را پارتیشن بندی مجدد کردم و بعدش پس از نصب ویندوز مدیادایرکت 3.5 را نصب کردم.

Arash-Xp
27-08-2008, 10:32

موفق باشید

همیه این کارها را انجام دادم ولی دوباره همینجوری میشه
چیکار کنم؟؟

sari-1369
27-08-2008, 11:24
خيلي جالب شد ...

يعني ميگين كه بدون استفاده از سيستم عامل ، توسط نرم افزار Media Direct ميشه از لپتاب به عنوان يه dvd player استفاده كرد ؟

اينطوري انرژي كمتري مصرف ميكنه . درسته ؟

m1530 ايكس پي اس Media Direct داره ؟

وقتي لپتاپ خاموشه چطوره بايد اين برنامه رو فعال كرد ؟

alihslc
27-08-2008, 11:49
دوست من ، سیستم من سیستم عامل نداشت ، من روش ویستا سرویس پک 1 رو نصب کردم ، پارتیشن بندی اش را هم خودم انجام دادم ، در حال حاضر نه دی-وی-دی مدیادایرکت رو دارم و نه هیچ چیزی که مربوط به آن بشه ، توانایی دانلود 3.5 گیگ را هم ندارم ، آخرش تا یک گیگ ! اون هم فکر کنم کمرم بشکنه!

alihslc
27-08-2008, 11:52
در ضمن چرا خود سایت دل این مدیا دایرکت رو واسه دانلود ارائه نمیده ؟ یا شاید میده من نتونستم پیدا کنم

sari-1369
27-08-2008, 12:00

Laptop or Notbook
27-08-2008, 15:25
خيلي جالب شد ...

يعني ميگين كه بدون استفاده از سيستم عامل ، توسط نرم افزار Media Direct ميشه از لپتاب به عنوان يه dvd player استفاده كرد ؟

اينطوري انرژي كمتري مصرف ميكنه . درسته ؟

m1530 ايكس پي اس Media Direct داره ؟

وقتي لپتاپ خاموشه چطوره بايد اين برنامه رو فعال كرد ؟

Media Direct نرمافزار اختصاصی برای لپتاپهای Dell است من اونو روی لپتاپهای توشیبا یا سونی ندیده ام ، البته احتمال داره که برخی مدلهای اونا چیزی شبیه اون ولی با نام دیگر داشته باشند.
روی لپتاپهای دل که مدیادایرکت دارند کافیه که وقتی لپتاپ خاموشه دکمه مدیادایرکت (که روش شکل یک خونه است) را بزنید، نرم افزار مدیا دایرکت شروع به کار میکند و بدون بالا آمدن سیستم عامل پخش فیلم، نمایش عکس یا پخش موزیک را امکانپذیر میکند.
اگر پارتیشن بندی اولیه لپتاپ خریداری شده را عوض نکرده باشید، مدیادایرکت قبلا نصب شده و پس از نصب ویندوز کار می کند (یا می توان دوباره اونرو نصب کرد) ولی اگر پارتیشن بندی اولیه را عوض کرده باشید (که چون لپتاپ صفر فقط یک پارتیشن داره اکثراً اونرو چند پارتیشنه میکنند) یا باید تن به نصب مجدد ویندوز و داشتن حداکثر دو پارتیشن بدید یا اینکه از مدیادایرکت صرفنظر کنید.
مدیادایرکت رو برای دانلود از طریق سرویسهای bit-torrent میتونید دانلود کنید ولی اینکارو توصیه نمی کنم چون هم حجمش زیاده هم ممکنه اون ورژنی که دنلود میکنید به سیستم شما نخوره. مثلاً لپ تاپ من 1525 دله که تو راهنماش مدیادایرکت 3.3 رو معرفی کرده بود. مدیادایرکت 3.5 سیستم منو نمیتونست پارتیشن بندی کنه ولی مدیادایرکت 3 تونست ولی نصب نشد. کاری که من کردم این بود که با مدیادایرکت 3 اونو پارتیشن بندی کردم و بعد مدیادایرکت 3.5 رو نصب کردم. دی وی دی مدیادایرکت در جعبه همه لپتاپهای دلی که سیستم عامل نصب شده اوریجینال داشته و کلید مدیادایرکت دارند هست. اگه از یک فروشنده لپتاپ بخواهید، میتونه واستون کپی کنه و بهتون بده.

REGISTERED USER
27-08-2008, 18:26
media direct فقط مخصوص dell هست و از قدیم روی نوت بوک هاش بوده و اوناییکه کارشون تماشای فیلم و موسیقی و اینترنت هست می تونند بدون باز به زمان و باتری اضافه برای بالاآوردن نوت بوک با سیستم کار کنند در این زمینه ها ...

ASUS هم یک نرم افزار مشابه داده که همین کارو میکنه و بسیار شیک و قوی هست ... اسمش یادم نیست اما روی سایتش برای سری های W هست

sari-1369
27-08-2008, 18:48
به وسيليه مديا دايركت از اينترنت هم ميشه استفاده كرد ؟؟؟

برنامه خواصي تو خودش واسه استفاده از اينترنت داره يا اينترنت اكسپلور ؟؟؟

panther99
29-08-2008, 15:18
دوستان من اين آخرين فريم وير Dvd رايتر پايونير با مدل Dvr-k17 رو كه رو لپ تاپ وايو هست رو ميخوام . ممنون ميشم اگه دوستان پيدا كنن . خيلي گشتم ولي پيدا نكردم . ممنون

arashams
30-08-2008, 23:07
سلام دوستان من یه لپتاپ دل خریدم vostro 1510 فروشنده هم یه مودم داده ولی درایوراش نیست عکسشم گذاشتم اگه دارید بزارید با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] category.aspx%3fc%3dus%26cs%3d04%26l%3den%26manufa ct%3d694%26s%3dbsd%26category_id%3d5004%26%7eck%3d anav&redpe=ed96f498-036e-8937-ffe7-10b1e2d0fa96

ssjssj
30-08-2008, 23:43
سلام دوستان
من لپ تاپ سونی مدل VGN-NR180e رو دارم . کل هاردشو فـــرمــت کردم !
سی دی ریــکاوریمو هم گــم کردم !
برای نصب ویندوز ویـستا و برگردوندن سیستمم به حالت اولیه و اورجینالش چی کار کنم ؟
باید از اینترنت سی دی ریــکاوری این مدل از لپ تاپم رو از کــجا دانلود کنم ؟

لیــنک دانلودش رو برام میذارین که بگیریم و روی DVD بریزم ؟
مــرسی

REGISTERED USER
31-08-2008, 10:40
سلام دوستان
من لپ تاپ سونی مدل VGN-NR180e رو دارم . کل هاردشو فـــرمــت کردم !
سی دی ریــکاوریمو هم گــم کردم !
برای نصب ویندوز ویـستا و برگردوندن سیستمم به حالت اولیه و اورجینالش چی کار کنم ؟
باید از اینترنت سی دی ریــکاوری این مدل از لپ تاپم رو از کــجا دانلود کنم ؟

لیــنک دانلودش رو برام میذارین که بگیریم و روی DVD بریزم ؟
مــرسی

هیچ دی وی دی ریکاوری توی اینترنت و جای دیگر برای فروش نیست ... فقط توی بازار فروخته میشه به قیمت 20 تا 30 هزار تومان هر حلقه دی وی دی

راهی بجز خریدن این دی وی دی یا نصب یک ویندوز غیر اصلی و دانلود درایورهاش از سایت سونی ندارید

REGISTERED USER
31-08-2008, 10:47
دوستان من اين آخرين فريم وير Dvd رايتر پايونير با مدل Dvr-k17 رو كه رو لپ تاپ وايو هست رو ميخوام . ممنون ميشم اگه دوستان پيدا كنن . خيلي گشتم ولي پيدا نكردم . ممنون

برای همه مدلها و :

DVR-K17 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای اون مدلی که میخواستید

REGISTERED USER
31-08-2008, 10:50
سلام دوستان من یه لپتاپ دل خریدم vostro 1510 فروشنده هم یه مودم داده ولی درایوراش نیست عکسشم گذاشتم اگه دارید بزارید با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] category.aspx%3fc%3dus%26cs%3d04%26l%3den%26manufa ct%3d694%26s%3dbsd%26category_id%3d5004%26%7eck%3d anav&redpe=ed96f498-036e-8937-ffe7-10b1e2d0fa96

اسم دقیقش اینه :

Dell External Mini USB modem

و نیازی به درایور نداره و اتوماتیک شناسایی میشه

اگر مشکل دارید صفحه اول طریق دانلود درایور از سایت دل رو توضیح دادم

Arash-Xp
31-08-2008, 12:48
سلام
لینک درایور های vista برای مدل های Sz سری 480 بزارید
و یک سوال هم داشتم من تمام هاردو پاک کردم و فقط xp نصب کرم حالا میخوام ویستایه خودشو نصب کنم سی دی ریکاوری هم دارم
میشه راهنمای کنید چیکار کنم؟
ممنون

REGISTERED USER
31-08-2008, 14:49
سلام
لینک درایور های vista برای مدل های Sz سری 480 بزارید
و یک سوال هم داشتم من تمام هاردو پاک کردم و فقط xp نصب کرم حالا میخوام ویستایه خودشو نصب کنم سی دی ریکاوری هم دارم
میشه راهنمای کنید چیکار کنم؟
ممنون

توی صفحه اول و پست اول برای لپ تاپ های سونی توضیح داده شده ... لطفا یکم بگردید خودتان تا درخواست مستقیم داشته باشید !!!

و سوال دوم : دی وی دی ریکاوری بزارید ، بوت کنید از روش و گزینه restore C:\ را انتخاب کنید تا ریکاوری بشه

arashams
31-08-2008, 19:23
دوست عزیز این مودم درایور میخواد من هم در لپتاپ و هم در PC امتحان کردم و وقتی به سایت دل رفتم نتونستم درایورشو پیدا کنم
اگه میتونید بزارید

REGISTERED USER
01-09-2008, 11:09
دوست عزیز این مودم درایور میخواد من هم در لپتاپ و هم در PC امتحان کردم و وقتی به سایت دل رفتم نتونستم درایورشو پیدا کنم
اگه میتونید بزارید

من هم چیزی پیدا نکردم براش :41:

عجیبه

ParsiKade
03-09-2008, 05:47
سلام،

من روی لپ تاپم یه ویندوز XP ( به علاوه ی Vista که روی خودش بود ) نصب کردم ...
الان توی ویندوز نصب شده هیچ درایوری نصب نیست ...
می خواستم ببین Dell پک درایور کامل برای XP داره ؟ یا جدا جدا ... ؟
ممنون میشم لینک درایورهارو اگه کسی داره اینجا بگذاره.

مدل : Dell Inspiron 6400 E105

alimooghashang
03-09-2008, 05:55
با سلام
من hp pavilion 2680ee دارم
الان رو سیستم ام XP نصب کردم
همه درایور ها هم نصب کردم
اما تنها مشکل ام درایور FingerPrint هست
لطفا راهنمایی ام کنید
هیچ جا هم پیدا نکردم
البته درایور اش نصب میشه ولی برنامه ای ندارم که ازش استفاده کنم
کسایی که اطلاعاتی در این زمینه دارن لطفا کمک کنن
مرسی

ParsiKade
03-09-2008, 07:49
من الان توی سایت هم رفتم، مدل لپ تاپ رو زدم و توی سیستم عامل ، ویندوز Xp رو زدم ... ولی درایوهای صوتیش رو هرچی گذاشته بود دانلود و تست کردم ولی اون چیزی نبود که می خواست ... :(

Arash-Xp
03-09-2008, 09:06
توی صفحه اول و پست اول برای لپ تاپ های سونی توضیح داده شده ... لطفا یکم بگردید خودتان تا درخواست مستقیم داشته باشید !!!

و سوال دوم : دی وی دی ریکاوری بزارید ، بوت کنید از روش و گزینه restore C:\ را انتخاب کنید تا ریکاوری بشه

ممنون فقط اینکه در مورد ریکاوری یکم بیشتر توضیح میدید؟

amir_rafie
03-09-2008, 12:16
ممنون فقط اینکه در مورد ریکاوری یکم بیشتر توضیح میدید؟

باید بگم که اگه الان فقط xp داری موقع recovery دیگه Restore C کار نمیکنه و اگه اون رو انتخاب کنی بعد از یکی دو مرحله بهت میگه که باید Complete System Recovery کنی....... (قابل توجه آقای Registered User - Notebook Master )

قبل از Recovery از چیزایی که روی هارد داری یه Backup بگیر ...

DVD-1 رو بزار و Restart کن...
در صفحه ای که باز میشه VAIO Recovery Center رو انتخاب کن....

Complete System Recovery رو انتخاب کن... اینجا ازت می پرسه که میخوای Reset C Drive رو امتحان کنی؟
که البته این فایده نداره و باید Skip کنی......

بعد ازت می پرسه که میخوای سایز درایو C مثل روز اول باشه( یک partition ) یا اینکه میخوای تغییر بدی....
اگه قصد تغییر داشته باشی یه صفحه باز میکنه و وضعیت پارتیشن های فعلی رو نشون میده...
اینجا میتونی سایز پارتیشن ها رو عوض کنی ولی نمیتونی پارتیشن اضافه کنی....

بقیه کار دیگه خیلی راحته.....

وقتی ویستا کامل نصب شد این برنامه هارو هیچ وقت Uninstall نکن چون ویندوزت خراب میشه:

Roxio -Easy Media Creator
Vaio Control Center
Vaio Center Access bar
Vaio Entertainment Center
Vaio Productivity Center
Vaio Security Center

البته من FZ290N5 دارم نمیدونم چقدر از این برنامه هارو داری.....

golagha
03-09-2008, 12:51
سلام
قصد دارم اگر شد یک لپتاپ HP Pavilion dv4-1070ee بگیرم

داشتم اینترنت رو جستجو می کردم دیدم که نصب کردن کارت صدا در XP روی این لپتاپ یک پروژه مهندسی محسوب می شه!!

راه حلهای نه چندان دلچسبی ارایه شده ولی درواقع یک جور زور تپانی است!!!

می خواستم بپرسم کسی از دوستان هست که این لپتاپ رو داشته باشه و ازش راضی باشه و صداش رو هم در XP درآورده باشه؟

ممنون

iran_mortezamm
03-09-2008, 15:55
دوستان و رفقای خودم
اگر امکان داره لینک دانلود درایور های برند سونی مدل Fz470e/b را برام بزارین.ممنون می شم
البته نرم افزار هاش هم اگر باشه بهتری چون ایم مدل، وب کم داره که نرم افزارش هم نیازه.
اینترنت رو زیرو رو کردم ولی پیدا نکردم
قبلا از همه شما تشکر می کنم.

worya_sh
04-09-2008, 11:24
دوستان من درایورهای xp لب تاپ sony vgn-sz740 را خیلی ضروری می خوام.

با تشکر

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:02
سلام،

من روی لپ تاپم یه ویندوز XP ( به علاوه ی Vista که روی خودش بود ) نصب کردم ...
الان توی ویندوز نصب شده هیچ درایوری نصب نیست ...
می خواستم ببین Dell پک درایور کامل برای XP داره ؟ یا جدا جدا ... ؟
ممنون میشم لینک درایورهارو اگه کسی داره اینجا بگذاره.

مدل : Dell Inspiron 6400 E105

داره باید از سایت دل بگیرید(صفحه اول) ... اگر پک یکجا میخوایید باید توی گوگل سرچ کنید شاید لینک رپیدشیر باشه مثل 1525 ...

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:05
با سلام
من hp pavilion 2680ee دارم
الان رو سیستم ام XP نصب کردم
همه درایور ها هم نصب کردم
اما تنها مشکل ام درایور FingerPrint هست
لطفا راهنمایی ام کنید
هیچ جا هم پیدا نکردم
البته درایور اش نصب میشه ولی برنامه ای ندارم که ازش استفاده کنم
کسایی که اطلاعاتی در این زمینه دارن لطفا کمک کنن
مرسی

خوب من هم XP نصب کردم اما برنامه ای برای این کار نیست چون این ماژول بهمراه نرم افزار کنترلرش فقط روی نسخه ویستای اصلی موجوده ...

شاید برنامه جدیدی باشه که این کار رو انجام بده و اصلا ربطی هم به اچ پی نداشته باشه (یک برنامه جدا) ...! :41:

البته خود HP توی فرومش پیشنهاد داده باید از نرم افزار Credential Manager بهمراه HP Protect Tools Suite استفاده کنید که احتمالا خریدنیه !!!

اما خوب اگر درایور اش رو راه اندازی کردید میتونید از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید مثلا :

Fingerprint Software - Secure PC Login 4.1.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:07
باید بگم که اگه الان فقط xp داری موقع recovery دیگه Restore C کار نمیکنه و اگه اون رو انتخاب کنی بعد از یکی دو مرحله بهت میگه که باید Complete System Recovery کنی....... (قابل توجه آقای Registered User - Notebook Master )

هیچ ارتباطی نداره ... Restore C پارتیشن C رو فرمت میکنه با نرم افزارها ... به XP چه مربوط ؟ :13:

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:08
سلام
قصد دارم اگر شد یک لپتاپ HP Pavilion dv4-1070ee بگیرم

داشتم اینترنت رو جستجو می کردم دیدم که نصب کردن کارت صدا در XP روی این لپتاپ یک پروژه مهندسی محسوب می شه!!

راه حلهای نه چندان دلچسبی ارایه شده ولی درواقع یک جور زور تپانی است!!!

می خواستم بپرسم کسی از دوستان هست که این لپتاپ رو داشته باشه و ازش راضی باشه و صداش رو هم در XP درآورده باشه؟

ممنون

1- نصب چیپست اینتل

2- نصب درایور microsoft uaa bus driver

3- نصب درایور دانگرید شده از سایت سازنده کارت صدا realtek یا sigmatel

سخت نیست ...

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:09
دوستان و رفقای خودم
اگر امکان داره لینک دانلود درایور های برند سونی مدل Fz470e/b را برام بزارین.ممنون می شم
البته نرم افزار هاش هم اگر باشه بهتری چون ایم مدل، وب کم داره که نرم افزارش هم نیازه.
اینترنت رو زیرو رو کردم ولی پیدا نکردم
قبلا از همه شما تشکر می کنم.

دوستان من درایورهای xp لب تاپ sony vgn-sz740 را خیلی ضروری می خوام.

با تشکر

برای سونی صفحه اول توضیح داده شده ... سوالات تکراری هستند

iran_mortezamm
05-09-2008, 00:44
برای سونی صفحه اول توضیح داده شده ... سوالات تکراری هستند

کلام شما متین اما آنچه که در صفحه اول قرار داده شده، مدل نوت بوک من رو نداره چون این مدل کمی جدیده.

amir_rafie
05-09-2008, 00:52
هیچ ارتباطی نداره ... Restore C پارتیشن C رو فرمت میکنه با نرم افزارها ... به XP چه مربوط ؟ :13:

این تجربه خودم بود که گفتم... من 2 هفته پیش این کارو کردم... اول خواستم Restore C کنم. گفت نمیشه و باید complete system recovery کنی...

ولی وقتی ویستا نصب باشه Restore C هم کار میکنه......

اول که xp نصب بود موقع recovery هیچ ویندوزی رو پیدا نکرد ولی بعدا که ویستا نصب کردم و دوباره recovery رو اجرا کردم ویستای نصب شده رو پیدا کرد....

salmansalek
05-09-2008, 11:36
سلام
من یک لپ تاپ سونی fz230 دارم و چند وقت پیش مودم dlink-200 روی اون نصب کردم و زمانیکه خواستم uninstalle کنم نرم افزار پاک شد ولی سخت افزار پاک نمیشه. system restore هم فعال نبود و هر روشی امتحان کردم درست نشد. حالا می خوام repair کنم ولی بلد نیستم. dvd backup هم دارم. لطفا راهنمایی کنید.

Mr Andersson
05-09-2008, 16:32
درود.

دوستان ما یه لبتاپ (Dell D600) داریم که سی دی درایورهاش در دسترس نیستند و از طریق سایت dell هم که پیگیری کردیم بعد از دانلود درایورهاش همه هم خونی داشتند بجز مودم که چیپست درایوری که dell قرار داده بود برای این مدل قابل نصب نبود و ویندوز اخطار ناسازگاری درایور با مودم می داد. راهی وجود داره تا ما بفهمیم مدل این مودم چیه؟ البته بجز باز کردن!
ممنون..

REGISTERED USER
06-09-2008, 00:22
کلام شما متین اما آنچه که در صفحه اول قرار داده شده، مدل نوت بوک من رو نداره چون این مدل کمی جدیده.

مگر باید داشته باشه ؟ خوبه توضیح دادم اگر نبود باید از سری خاورمیانه یا سری های مشابه استفاده کنید !!! شاید 1000 بار این روش توضیح داده شده ... با کمی مطالعه بخش راحت درایورهای مورد نیازتان را پیدا میکنید

REGISTERED USER
06-09-2008, 00:23
سلام
من یک لپ تاپ سونی fz230 دارم و چند وقت پیش مودم dlink-200 روی اون نصب کردم و زمانیکه خواستم uninstalle کنم نرم افزار پاک شد ولی سخت افزار پاک نمیشه. system restore هم فعال نبود و هر روشی امتحان کردم درست نشد. حالا می خوام repair کنم ولی بلد نیستم. dvd backup هم دارم. لطفا راهنمایی کنید.

این بخش رو نگاه کنید :

در ضمن برای پاک کردن یک سخت افزار باید با زدن F8 وارد safe mode ویندوز بشید و در بخش computer properties و بعد device manager اون رو unistall کنید

REGISTERED USER
06-09-2008, 00:26
درود.

دوستان ما یه لبتاپ (Dell D600) داریم که سی دی درایورهاش در دسترس نیستند و از طریق سایت dell هم که پیگیری کردیم بعد از دانلود درایورهاش همه هم خونی داشتند بجز مودم که چیپست درایوری که dell قرار داده بود برای این مدل قابل نصب نبود و ویندوز اخطار ناسازگاری درایور با مودم می داد. راهی وجود داره تا ما بفهمیم مدل این مودم چیه؟ البته بجز باز کردن!
ممنون..

چیپ مودمش CXT یا conexant هست که از سایتش بگیرید درایور را و تست کنید :

Arash-Xp
06-09-2008, 14:13

قبل از Recovery از چیزایی که روی هارد داری یه Backup بگیر ...

DVD-1 رو بزار و Restart کن...
در صفحه ای که باز میشه VAIO Recovery Center رو انتخاب کن....

Complete System Recovery رو انتخاب کن... اینجا ازت می پرسه که میخوای Reset C Drive رو امتحان کنی؟
که البته این فایده نداره و باید Skip کنی......

بعد ازت می پرسه که میخوای سایز درایو C مثل روز اول باشه( یک partition ) یا اینکه میخوای تغییر بدی....
اگه قصد تغییر داشته باشی یه صفحه باز میکنه و وضعیت پارتیشن های فعلی رو نشون میده...
اینجا میتونی سایز پارتیشن ها رو عوض کنی ولی نمیتونی پارتیشن اضافه کنی....

بقیه کار دیگه خیلی راحته.....

وقتی ویستا کامل نصب شد این برنامه هارو هیچ وقت Uninstall نکن چون ویندوزت خراب میشه:

Roxio -Easy Media Creator
Vaio Control Center
Vaio Center Access bar
Vaio Entertainment Center
Vaio Productivity Center
Vaio Security Center

البته من FZ290N5 دارم نمیدونم چقدر از این برنامه هارو داری.....

ممنون از جوابتون یک سوال دیگه هم داشتم من پارتیشن بندی کردم اگه کامل ریکاوری کنم پارتیشنهای قبلی هست یا خیر؟؟؟؟

REGISTERED USER
06-09-2008, 23:18
نه هست ... فقط حالت Factory میتونه هارد رو یکپارچه کنه برات

amir_rafie
07-09-2008, 00:18
ممنون از جوابتون یک سوال دیگه هم داشتم من پارتیشن بندی کردم اگه کامل ریکاوری کنم پارتیشنهای قبلی هست یا خیر؟؟؟؟

من که گفتم:

" ازت می پرسه که میخوای سایز درایو C مثل روز اول باشه( یک partition ) یا اینکه میخوای تغییر بدی....
اینجا میتونی سایز پارتیشن ها رو عوض کنی ولی نمیتونی پارتیشن اضافه کنی...."

من 2تا درایو C وِ D داشتم و موقع recovery سایزدرایو C رو تغییر دادم .و درایوD اتوماتیک تغییر کرد... فکر کنم اگه تعداد درایوها بیشتر باشه فرقی نکنه... حالا اگه مشگلی داشتی میتونی بعد از نصب vista با برنامه Paragon Partition Manager 9 خیلی راحت پارتیشن هارو تغییر بدی.....

در ضمن در زمان recovery ازت می پرسه که میخوای در پارتیشن recovery موجود در هارد نوت بوک فقط windows رو نگه داری یا اینکه برنامه های خود vaio رو هم نگه داری..
پیشنهاد میکنم اینجارو تغییر ندی و هر 2تارو نگه داری...

Arash-Xp
07-09-2008, 07:42
من که گفتم:

" ازت می پرسه که میخوای سایز درایو C مثل روز اول باشه( یک partition ) یا اینکه میخوای تغییر بدی....
اینجا میتونی سایز پارتیشن ها رو عوض کنی ولی نمیتونی پارتیشن اضافه کنی...."

من 2تا درایو C وِ D داشتم و موقع recovery سایزدرایو C رو تغییر دادم .و درایوD اتوماتیک تغییر کرد... فکر کنم اگه تعداد درایوها بیشتر باشه فرقی نکنه... حالا اگه مشگلی داشتی میتونی بعد از نصب vista با برنامه Paragon Partition Manager 9 خیلی راحت پارتیشن هارو تغییر بدی.....

در ضمن در زمان recovery ازت می پرسه که میخوای در پارتیشن recovery موجود در هارد نوت بوک فقط windows رو نگه داری یا اینکه برنامه های خود vaio رو هم نگه داری..
پیشنهاد میکنم اینجارو تغییر ندی و هر 2تارو نگه داری...

این ریکاوری را از خود درایو ریکاوری میگیره یا از dvd ریکاوری که گرفتم ؟؟؟
اگه من درایور ریکاوری که تویه خود هارد هست را پاک کرده باشم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

amir_rafie
07-09-2008, 09:21
این ریکاوری را از خود درایو ریکاوری میگیره یا از dvd ریکاوری که گرفتم ؟؟؟
اگه من درایور ریکاوری که تویه خود هارد هست را پاک کرده باشم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

اگه با DVD نوت بوک رو boot کرده باشی از DVD میگیره.....
اگه درایو ریکاوری رو پاک کردی خیلی مراقب DVD های Recovery باش!!!!

Arash-Xp
07-09-2008, 10:38
اگه با DVD نوت بوک رو boot کرده باشی از DVD میگیره.....
اگه درایو ریکاوری رو پاک کردی خیلی مراقب DVD های Recovery باش!!!!

پس کامل میشه با dvd ریکاوری کرد یعنی بشه مثل روز اولش

iran_mortezamm
07-09-2008, 17:13
مگر باید داشته باشه ؟ خوبه توضیح دادم اگر نبود باید از سری خاورمیانه یا سری های مشابه استفاده کنید !!! شاید 1000 بار این روش توضیح داده شده ... با کمی مطالعه بخش راحت درایورهای مورد نیازتان را پیدا میکنید

دستت درد نکنه!!
فکر می کنید که من آماتور هستم !!
همون اوایلی که این نوت بوک را خریدم، به سایت خاومیانه هم رسیدم ولی این مدل، وجود نداره.
شما اگر پیدا کردی، بر ما منت گذاشتی.

jadoogar0300
07-09-2008, 23:22
سلام دوستان،
من یه vaio مدل PCG-QR1/BP که ویندوزme روش نصبه به دستم رسیده که نتونستم درایورهاش رو پیدا کنم، اگه دوستان لطف کنن لینکش رو واسم بذارن خیلی ممنون میشم.

golagha
08-09-2008, 16:19
سلام
اومدم اين درايورهاي XP رو براي لپتاپ Pavilion Dv4 1070ee رفيقم نصب كنم....

تمام درايورها نصب شدن بجز سه تا درايور زي:

1. درايور كارت صدا IDT (همون SigmaTel)
2. درايور مودم Agere systems HDA Modem
3. درايور Finger Print

كارت صدا كه Error 10 مي ده و استارت نمي شه روي XP SP3

مودم كه نصب مي شه ولي وقتي Right Click مي گيري تا تستش كني Blue Screen ژيداش مي شه!!!

Finger Print كه درايورش نصي مي شه ولي نرم افزارش موقع نصب گير مي كنه و مي گه كه Finger Print رو به حخقف USB بزنيد و ادامه بديد!!!

در مورد صدا خيلي تلاش كردم. حتي توي سايت چيني ها مطالبي خوندم راجع به اينكه بايد يك Value در رجيستري رو از 300 Hex به 200 Hex تبديل كني و بعدش درايورها رو نصب كني و بعدش دوباره برگردوني به 300 Hex و بعدش Restart كني و ...

هيچكدوم جواب ندادن.

يه بنده خدايي هم مي گفت كه هر دفعه يه قطعه كد رو به صورت خودكار گذاشته تا وقتي ويندوز بالا مي آد اجرا بشه و حدود 10 ثانيه طول مي كشه تا كارت صدا راه بيفته!!!

من حتي درايورهاي شتاب سنج هارد ديسك رو كه براي محافظت هارد ديسك از سقوط آزاد و ... است هم تونستم توي XP نصب كنم البته مطمئن نيستم كه XP مي تونه ازش استفاده كنه يا نه؟

به هر حال سه تا درايور بالايي هنوز نصب نشدن. كسي ايده بهتري داره؟

ممنون

natanaiila
09-09-2008, 15:11
سلام
من لپ تاپ dell xps m1530 دارم.دیروز firmware دی وی دی رایترمو آپدیت کردم
حالاسرعتش اومده پایین دیگه فیلما رو درست پخش نمی کنه و فریم فریم نشون میده
میخواستم ببینم اون firmware قدیمیشو می تونید برام گیر بیارید؟
الان مدل دی وی دی رایترم : Optiarc DVD+-RW AD-7640A ATA Device هستش و ورژن firmware اونم :DJ06, A02 هستش
قبلیش ورژنش DJ05 بود.من خودم هرچی گشتم ورزن قبلیشو نتونستم پیدا کنم
مرسی

REGISTERED USER
10-09-2008, 00:25
سلام
من لپ تاپ dell xps m1530 دارم.دیروز firmware دی وی دی رایترمو آپدیت کردم
حالاسرعتش اومده پایین دیگه فیلما رو درست پخش نمی کنه و فریم فریم نشون میده
میخواستم ببینم اون firmware قدیمیشو می تونید برام گیر بیارید؟
الان مدل دی وی دی رایترم : Optiarc DVD+-RW AD-7640A ATA Device هستش و ورژن firmware اونم :DJ06, A02 هستش
قبلیش ورژنش DJ05 بود.من خودم هرچی گشتم ورزن قبلیشو نتونستم پیدا کنم
مرسی

1- اول بیایید با نرم افزار Nero Info tool که با نرم افزار NERO نصب میشه ، مدل و مشخصات رایتر و سازنده و اطلاعات فریمورش رو در بیارید

2- به این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بروید و جدیدترین فریم ورش رو دانلود و آپدیت کنید و فلش ...

3- من که فکر نمیکنم مشکل از این باشه ... یک بار ریکاوری کنید شاید درست بشه (یعنی مشکل از پلیزها و درایور کارت گرافیکه)

m_3pid
10-09-2008, 01:06
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گلم...
عاجزانه می خواستم درخواست کنم که درایور مربوط به کارت گرافیکم که مربوط میشه به شرکت گور به گوریه A&G Graphic که مثل اینکه اومده مدل تقلبیه کارت گرافیک های سری FX5200 شرکت Nvidia رو زده و فکر می کنم که یک شرکت چینی باشه رو برای بنده یا لینک و یا در صورت مقدور بودن Upload کنید.
واقعا" ممنون میشم اگر کسی کاری برام انجام بده .
ایشالا اجرتون با امام زمان .
نام دقیق مدل این کارت گرافیک هستش A&G Geforce FX5200 128MB 128Bit
عزیزانم دقت داشته باشید که این محصول اسما" به نام شرکت Nvidia هستش ولی در واقیت مربوط میشه به شرکت A&G .
اینم یک عکس از کارت گرافیکم :

لطفا" پس از ارسال پست بی زحمت منو با این میل در جریان بگزارید ....

E-Mail : M_3Pid@Hotmail.Com

با تشکر فراوان خدانگهدارتون باشه

natanaiila
10-09-2008, 11:44
REGISTER جان شما مثل اینکه حالت زیاد خوش نیستا
اگه اون پست منو درست می خوندی می فهمیدی که من از پشت کوه نیومدم عزیزم.من خودم برات مدل DVDRW نوشتم ورژن firmware هم نوشتم.تازه عزیزم نوشتم که لپ تاپ هستش اونم dell .معمولا در این جور مواقع مرجع اصلی و مطمئن همون سایت dell هستش که همیشه درایورارو آپ دیت داره نه اون سایتی که شما معلوم نیست از کجاتون دراوردی.بعد شم مشکل من این بود که درایور قدیمیشو می خواستم واسه همین سایت dell نداشت وگرنه اگه قرار یه جدیدترین وزژن باشه که از همون سایت dell می گیرم نه اون سایت شما.
بعدشم من دقیقا قبل و بعد از اینکه firmware رو آپدیت کردم تست کردم فکر نمی کنم یه دفعه این وسط پلیر مشکل پیدا کرده باشه یا کارت گرافیک.

natanaiila
10-09-2008, 11:47
1- اول بیایید با نرم افزار Nero Info tool که با نرم افزار NERO نصب میشه ، مدل و مشخصات رایتر و سازنده و اطلاعات فریمورش رو در بیارید

2- به این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بروید و جدیدترین فریم ورش رو دانلود و آپدیت کنید و فلش ...

3- من که فکر نمیکنم مشکل از این باشه ... یک بار ریکاوری کنید شاید درست بشه (یعنی مشکل از پلیزها و درایور کارت گرافیکه)

REGISTER جان شما مثل اینکه حالت زیاد خوش نیستا
اگه اون پست منو درست می خوندی می فهمیدی که من از پشت کوه نیومدم عزیزم.من خودم برات مدل DVDRW نوشتم ورژن firmware هم نوشتم.تازه عزیزم نوشتم که لپ تاپ هستش اونم dell .معمولا در این جور مواقع مرجع اصلی و مطمئن همون سایت dell هستش که همیشه درایورارو آپ دیت داره نه اون سایتی که شما معلوم نیست از کجاتون دراوردی.بعد شم مشکل من این بود که درایور قدیمیشو می خواستم واسه همین سایت dell نداشت وگرنه اگه قرار یه جدیدترین وزژن باشه که از همون سایت dell می گیرم نه اون سایت شما.
بعدشم من دقیقا قبل و بعد از اینکه firmware رو آپدیت کردم تست کردم فکر نمی کنم یه دفعه این وسط پلیر مشکل پیدا کرده باشه یا کارت گرافیک.

REGISTERED USER
10-09-2008, 23:40
اینو ... چه اتیشش تنده ...

کاری از دست من بر نمیاد ... خوب باید ریورژن کنید همین کار میتونه درستش کنه

REGISTERED USER
10-09-2008, 23:41
اینو ... چه اتیشش تنده ...

کاری از دست من بر نمیاد ... خوب باید ریورژن کنید همین کار میتونه درستش کنه

hossein1213
11-09-2008, 15:46
ُسلام دوستان خسته نباشید.
من شدیدا به درایورهای Xp لپ تاب سونی مدل cr520e نیاز دلرم.
متاسفانه چون مدل جدید هست تو هیچ کدوم از سایهای سونی چه آسیا چه ساپورت نتونستم درایورهاشو پیدا کنم
برا Downgrade به xp هم هیچ چیزی پیدا نکردم
اگه دوستان لطف کنن و به من در پیدا کردن این درایورها کمک کنن ممنون میشم.

hossein1213
11-09-2008, 15:52
ُسلام دوستان خسته نباشید.
من شدیدا به درایورهای Xp لپ تاب سونی مدل cr520e نیاز دلرم.
متاسفانه چون مدل جدید هست تو هیچ کدوم از سایهای سونی چه آسیا چه ساپورت نتونستم درایورهاشو پیدا کنم
برا Downgrade به xp هم هیچ چیزی پیدا نکردم
اگه دوستان لطف کنن و به من در پیدا کردن این درایورها کمک کنن ممنون میشم.

mostafakvd
12-09-2008, 22:15
سلام به همگی خسته نباشید
من لپ تاپ Dell Inspiron 6400 دارم با این مشخصات

CPU = Core 2 Dua Centrino 2.0 Ghz T7200
Cache = 4.0 Mb
Ram = 1.0 Gb
HDD = 120 Gb
VGA = ATI Radeon X1400 (256 Mb) s

راستش نمیدونم این اطلاعات به درد میخوره یا نه ولی گفتم شاید لازم بشه درخواستم اینه که من تمام درایورهای Windows 32bit XPشو دارم ولی حالا که Windows 64bit XPرو نصب کردم درایورهای Network , Bluetooth, Wireless ,Graphicرو ندارم یعنی نصب نمیشه تو windows 64 bit ای حالا ممنون میشم هر کی کمکم کنه ودرایورهای 64 bit ای شو به من بدین مرسی از توجهتون

:11::11::11::40::40::40::11::11::11:

viola
15-09-2008, 21:08
من 1 نوت بوک دل latitude d600 دارم هر جا رفتم هر کار کردم هرچی نصب کردم مودم دیال آپم کار نمکینه ا مسلمونی 1 لینک مستقیم بم بده( نه آدرس سایت ) کارم راه بیفته

rmashmoul
15-09-2008, 21:18
درایور برای toshiba u405-s2817 جهت xp میخام - ممنون

Blacklord
16-09-2008, 04:25
دوستان درادور HP Pavilion dv-6855 برای XP اگر ممکنه بذارید. ممنوم میشم یه دنیا.

f00b
22-09-2008, 03:53
باعرض سلام و خسته نباشد
درایور مادربرد صدا و گرافیک واسه این مدل لپ تاپ میخاستم
psj32n 003001 - Toshiba Dynabook Satellite j32
توروخدا کمک کنید که بدجوری درمونده شدم ممنونم
راستی چطوروارد ستاپ مادربورد شم؟

f00b
22-09-2008, 15:06
لطفا این مددل رو هم پیدا کنین
toshiba dynabook satellite j32 - psj32n - 003001

viola
22-09-2008, 20:15
من 1 نوت بوک دل latitude d600 دارم هر جا رفتم هر کار کردم هرچی نصب کردم مودم دیال آپم کار نمکینه ا مسلمونی 1 لینک مستقیم بم بده( نه آدرس سایت ) کارم راه بیفته

ممنون خودم پیدا کردم !!

casper66m
22-09-2008, 20:51
سلام به همگی خسته نباشید
من لپ تاپ Dell Inspiron 6400 دارم با این مشخصات

CPU = Core 2 Dua Centrino 2.0 Ghz T7200
Cache = 4.0 Mb
Ram = 1.0 Gb
HDD = 120 Gb
VGA = ATI Radeon X1400 (256 Mb) s

راستش نمیدونم این اطلاعات به درد میخوره یا نه ولی گفتم شاید لازم بشه درخواستم اینه که من تمام درایورهای Windows 32bit XPشو دارم ولی حالا که Windows 64bit XPرو نصب کردم درایورهای Network , Bluetooth, Wireless ,Graphicرو ندارم یعنی نصب نمیشه تو windows 64 bit ای حالا ممنون میشم هر کی کمکم کنه ودرایورهای 64 bit ای شو به من بدین مرسی از توجهتون

:11::11::11::40::40::40::11::11::11:
سرویس تگش رو از زیرش بخون تو سایت دل وارد کن درایور هاش می یاد

f00b
23-09-2008, 20:52
کسی نیس کمکم کنه؟
اگه درایور مدلی نزدیکش هست هم ممنون میشم صداشو درست کردم گرافیکشو میخام بازم ممنون
اینم مدلش toshiba dynabook satellite j32 - psj32n - 003001

gnome_ubuntu
24-09-2008, 00:04
با سلام خدمت عزیزان یکی از دوستان من نوت بوک dell 1510 خریده که متاسفانه سی دی درایورهای نوت بوک رو نداره! مثلا این نوت بوک رو از یه شرکت معتبر داخلی هم خریده بنده خدا الانم میخواد ویندوز ایکس پی نصب کنه که متاسفانه سی دی درایورهاشو چون نداره عملا داغ نوت بوکش رو دلش مونده و البته ماجرا از اونجا شروع شد که این نوت بوک مودمش usb اکسترنال هست و ویندوز ویستایی که روش بود مودمو نشناخت سی دی درایوری هم همراه نوت بوک نبود که نصبش کنیم به شرکت فروشنده زنگ زده بنده خدا اونا گفتن که اصلا این مدل یعنی vostro رو شرکت دل سی دی درایور همراه نوت بوکهاش داخل کارتنش نذاشته! به حق چیزای نشنیده خوب سوال اینه یه آدم آماتور که مدام ویندوز خراب میکنه و باید نصب کنه برای هر بار نصب باید چیکار کنه یعنی باید اون ویندوز ویستا اورجینال رو تا آخر هر جوری شدخ حفظش کنه که نشده و این ویندوز ویستای home طبق تجربه خیلی زود خراب میشه تازه اگه بخواد ویندوز xp نصب کنه تکلیفش چیه ؟

خلاصه سرتون رو درد نیارم دوستان یه لطفی بکنبن تا این دوست ما خودشو نکشته یه فکری برای درایورهای xp بکنین

بیچاره با چه ذوق و شوقی نوت بوک خرید حسابی خورده تو ذوقش

در ضمن چون این مدل خودش انواع داره مشخصات کلیش اینهاست

core 2 dou cpu 2 ghz دو مگ کش رم 3 گیگ کارت گرافیکشم اینتل هست

ممنون عزیزان فقط مورد اورژانسیه همون قضیه خودکشی

در ضمن متاسفانه به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم واسه همین نمیتونم از سایت خود dell درایورها رو دانلود کنم من کرمانشاه هستم کاش یکی سی دیش رو به ما میرسوند

ممنونم عزیزان

rastin2008
24-09-2008, 05:52
با سلام
یک لپ تاپ dell1310 دارم روش xp نصب کردم هر کاری که میکنم webنصب نمیشه مشکل داره خواهشن هر کی میتونه کمکم کنه

babakpilot
27-09-2008, 23:45
دوستان
لطفا اگر کسي در مورد درايور هاي سوني مدل Fz-230e اطلاعاتي داره و اينکه از کجا ميشه دانلود کرد بنده را راهنمايي بفرمائيد
براي ويندوز Xp

ahad salarvand
01-10-2008, 13:49
سلام من کارت گرافیک gforce go6150 که تحت ویندز xpباشه رو برای لپ تاپم می خوام با تشکر

m-salam
01-10-2008, 16:26
با سلام اگر کسی از دوستان گرامی آدرس یا شماره تلفنی از نمایندگی رسمی لپ تاپ ایسوز را دارد لطفاً راهنمایی کنید .
یا برای دریافت سی دی درایورهای اکس پی لپ تاپ ایسور چکار کنم؟

M_i_L_i
02-10-2008, 15:52
اگر کسي از دوستان در مورد درايور هاي توشیبا مدل Tecra M8 برای ویندوز Xp اطلاعات داره لطفآ لینک DL رو بگذاره
با تشکر.

mrmmnb
03-10-2008, 14:25
اون لینک ftp پست اول که برا سونی هست خرابه لطفا تصحیح شود

Pedy.Spider
06-10-2008, 09:35
من به مدت دو روز کل اینترنت رو زیر و رو کردم ولی نتونستم درایورهای Dell Inspiron 1526 رو برای ویندوز XP پیدا کنم.
چون نه توی سی دی Resources وجود داره نه روی سایت Dell. تازه با Support Dell هم Chat کردم ولی طرف گفت چون گارانتی ما نیست نمیتونیم هیچ کمکی کنیم.

کسی هست که بتونه کمک کنه؟

omid_juve
06-10-2008, 16:18
سلام به همگی کسی درایورای amilo li 2732 برا xp رو میخوام کسی می تونه کمک کنه؟:41:

Sir Masoud
06-10-2008, 19:51
رفقا من داريورهاي لپ تاپ SONY VAIO FZ Series VGN-FZ490NDB را براي XP و Vista مي‌خواستم. لطفا اگه لينك دانلودي داريد بديد و اگه نيست ميشه درايورهاي مشابه اون را معرفي كنيد.:10:

sahha
11-10-2008, 06:31
سلام
با تشكر از همه كسايي كه كمك ميكنن
من كل اينترنت رو زير و رو كردم ولي تصوير پايين گوياتره

error پايين يكي از فايلهايست كه error داره

ramin005
11-10-2008, 09:12
سلام خدمت دوستان

نوت بوک من
hp pavilion dv6880

نمیتونم درایور گرافیک برای xp نصب کنم.
چند مدل درایور رو دانلود کردم ولی هیچ کدوم نصب نمیشه!
خواهشا کمک کنید.
همشون خطا میدن که این نسخه با سخت افزار شما سازگار نیست!

مال dv6000 رو هم تست کردم باز نصب نشد.

از دوستان کسی است که کارت گرافیک این نوت بوک رو روی xp نصب کرده باشه؟

ممنون

mohymohy
12-10-2008, 14:13
خسته نباشید من تمام درایورهای لپ تاب dell inspiron 1525 رو میخوام هرچی دانلود میکنم بعد از نصب میگه نصب نشده ممنون:10:

Blacklord
13-10-2008, 23:58
Registerجان, من رفتم تو سایت hp و هر چی درایور برای dv6855ee بود دانلود و نصب کردم. Mouse و Wireless درست شد, گرافیکم از Nvidia گرفتم, اونم درست شد. ولی مودم و کارت صدا و IEEE1394 رو نمیشناسه سیستمم. رو اینترنتم هر چی سرچ میکنم پیدا نمیشه. حتی یه درایور برای صدای 6854 پیدا کردم که اونم کار نداد. فکر کنم اصلا چیپست Main رو نشناخته XP, سرویس پک 3 هم هست. ممکنه راهنماییم کنی؟؟

iceboy_e
15-10-2008, 10:30
با سلام من هم همين مشكل رو دارم يعني بعد از نصب xp سرویس پک 3 کارت صدا رو نمیشناسه درایور از سايت dell دانلود و نصب کردم بازم فرقي نكرد مدل inspiron 1525

REGISTERED USER
15-10-2008, 22:42
Registerجان, من رفتم تو سایت hp و هر چی درایور برای dv6855ee بود دانلود و نصب کردم. Mouse و Wireless درست شد, گرافیکم از Nvidia گرفتم, اونم درست شد. ولی مودم و کارت صدا و IEEE1394 رو نمیشناسه سیستمم. رو اینترنتم هر چی سرچ میکنم پیدا نمیشه. حتی یه درایور برای صدای 6854 پیدا کردم که اونم کار نداد. فکر کنم اصلا چیپست Main رو نشناخته XP, سرویس پک 3 هم هست. ممکنه راهنماییم کنی؟؟

چیپست رو از سایت اینتل بگیر :

مودم از سایت conexant :

صدا باید ببینی چیپست ات چیه و از یکی از این دو سایت :

یا

و البته قبلش درایور UAA microsoft buss driver رو از اینترنت یا سایت اچ پی بگیری و نصب کنی... مشکل همه شما اینه که ورژن جدید این درایور رو از سایت مایکروسافت دانلود نمی کنید

IEEE 1394 firewire رو هم از اینجا چون VIA OHCI Compliant IEEE 1394 هست :

بیشتر از این نمی تونم کمک ات کنم

موفق باشی

km144ir
16-10-2008, 12:18
تمام درايورهاي لپ تاپ Hp Dv5 1050 كه سي پي يو آن Amd مي باشد براي Xp مي خواستم اگر ممكنه راهنماييم كنيد.
با تشكر

soutolahbab
18-10-2008, 12:34
سلام
بنده یک دستگاه dv1040 خریداری کردم . برای نصب ویندوز ایکس پی فروشنده گفت باید بزاری درایور ایکس پیش بیاد میخواستم بدونم جریان چیه آیا الان میشه برنامه هاشو از سایت گرفت یا نه اگر میشه راهنمایی کنید .
درضمن مدل tx2150 رو هم به همین صورت با تشکر یا علی مدد

rooholla_86
18-10-2008, 16:25
سلام کسی اینجا درایور ایکس پی برای وایرلس لن لپتاپ acer 5315 که مدل وایرلسش broadcom 802.11b/g هست رو نداره؟همه جا برای ویستا دارن.
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم

REGISTERED USER
18-10-2008, 21:44
از خود سایت Broadcom چرا دانلود نمی کنید ؟ مگه سازندش نیست ؟ مگه چیپست اینو نداره ؟ پس چرا از خود سایت ها نمیگرید ؟ چرا چرا چرا ؟

من خیلی از پرسش ها رو جواب نمی دم چون نه صفحه اول تاپیک رو میخونند که می تونند 3 سوت با لینک هایی که دادم درایور هاشون رو بگیرند نه حاضرن سرچ کنند !!! وگرنه تمام درایورهای درخواستی رو دم دست دارم لینک هاشون رو ...! یک دلیل اینه یک دلیل اینه که اینجا جدیدا بازاری ها هم میان و درخواست میدن !!! پس لطفا پ.خ ندید که دلیلش چیه که اینجا رو ساپورت نمی کنن

omid moosavi
20-10-2008, 22:24
از خود سایت Broadcom چرا دانلود نمی کنید ؟ مگه سازندش نیست ؟ مگه چیپست اینو نداره ؟ پس چرا از خود سایت ها نمیگرید ؟ چرا چرا چرا ؟

من خیلی از پرسش ها رو جواب نمی دم چون نه صفحه اول تاپیک رو میخونند که می تونند 3 سوت با لینک هایی که دادم درایور هاشون رو بگیرند نه حاضرن سرچ کنند !!! وگرنه تمام درایورهای درخواستی رو دم دست دارم لینک هاشون رو ...! یک دلیل اینه یک دلیل اینه که اینجا جدیدا بازاری ها هم میان و درخواست میدن !!! پس لطفا پ.خ ندید که دلیلش چیه که اینجا رو ساپورت نمی کنن

علتش ميدوني چيه؟..
تنبلي وآماده خوري هست

reza-k
20-10-2008, 23:51
با سلام خدمت مدیران محترم من درایور گرافیک توشیبا مدلdynabook.t3/480creرا میخواستم با تشکر از زحمات شما دوستان

babak razaghi
21-10-2008, 01:57
با سلام

من درایورهای xp لپ تاپ fz-490 رو پیدا نکردم و طبق پیشنهادتون مشابه شو دانلود کردم ولی موقعی که اجراش میکنم خطا میده که این درایور ها برای این دستگاه نیست و نمیدونم که چکار میشه کرد . پست های قبلی رو خوندم نوشته بودید که باید فایلهای inf رو از تو فایل exe بیاریم بیرون ولی نگفتید که چطور و بوسیله چه نرم افزاری . لطفا راهنمائی کنید .

امیدوارم که تکراری نبوده باشه .

mo.mo
21-10-2008, 10:18
با سلام

من درایورهای xp لپ تاپ fz-490 رو پیدا نکردم و طبق پیشنهادتون مشابه شو دانلود کردم ولی موقعی که اجراش میکنم خطا میده که این درایور ها برای این دستگاه نیست و نمیدونم که چکار میشه کرد . پست های قبلی رو خوندم نوشته بودید که باید فایلهای inf رو از تو فایل exe بیاریم بیرون ولی نگفتید که چطور و بوسیله چه نرم افزاری . لطفا راهنمائی کنید .

امیدوارم که تکراری نبوده باشه .

شما باید مدل مشابه درستی رو انتخاب کنید در غیر این صورت اگه بخواین با این روش ها درایور و سازگار کنید به مشکل بر میخورید.
اگه xp براتون زیاد مهم نیست کلا بیخیال شین چون من هم fz-490 دارم ولی xp روش خوب جواب نمیده.

babak razaghi
21-10-2008, 11:08
فقط دنبال گرافیک و صداش هستم ، اگه دقیقا بهم بگید که از چه سری مشابهی باید استفاده کنم ممنون میشم . من سری Fz3 رو دانلود کردم فقط باید یجوری Fz490 اونو بشناسه که هنوز نتونستم اینکار رو بکنم ، لطفا کمک کنید .

REGISTERED USER
21-10-2008, 23:43
خیلی ساده ! کافیه نرم افزار winrar را نصب کنید و روی فایلهای فشرده msi نصبی که Exe شدند برید و کلیک راست و انتخاب Extract ... به همین راحتی فایل های در دسترس شما هستند

mo.mo
22-10-2008, 12:26
فقط دنبال گرافیک و صداش هستم ، اگه دقیقا بهم بگید که از چه سری مشابهی باید استفاده کنم ممنون میشم . من سری Fz3 رو دانلود کردم فقط باید یجوری Fz490 اونو بشناسه که هنوز نتونستم اینکار رو بکنم ، لطفا کمک کنید .
شما از سری fw استفاده کنید فکر کنم مشابه تره.

mo.mo
22-10-2008, 12:37
سلام دوستان من 1 عدد سوني وايو sz650N دستمه كه قرار شد ويندوزشو عوض كنم منم فكر نمي كردم اين همه دردسر داره ويستا رو پاك كردم و xp ريختم اما الان هر كاري مي كنم كارت صدا و مودم كار نمي كنه و اون sm bus هم همش مشكل داره خيلي ممنون ميشم اگه سريع كسي جواب منو بده كه بايد چيكار كنم مشكل خيلي خيلي حياتيه!!!
به انجمن p30world خوش آمدید.
ولی بهتر بود قبلش یه سرچی میکردید.
شما باید یه سری به سایت زیر بزنید و درایور های لب تابتون رو ازش دانلود کنید.

nima0007
22-10-2008, 13:16
بله قربان من اين كار و كردم كه اگر نمي كردم كه اصلا كار نمي كرد الان اما با اين نرم افزارها كه تو اين سايتها هست درايور نصب نميشه يعني install ميشه ولي كار نمي كنه منم دنبال اين راه حلم