PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄◄ آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجاwordist
24-12-2007, 17:08
دوستان عزيزم سلام

هدف از ايجاد اين تاپيك ارائه نكات آموزشي و كاربردي نرم‌افزار ورد مي‌باشد تا دسترسي به نكات آن راحت‌تر باشد.

توضيحات:

1. از مطرح كردن سوالات و مشكلات خود در اين تاپيك خودداري كنيد. تاپيك مربوط به سوالات و مشكلات ورد اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2. حتي‌المقدور از گذاشتن آموزشهاي خود بصورت لينك يا آدرس پرهيز نموده و نيز هركدام از آموزشهاي خود را در پست جداگانه ارسال نمائيد تا بتوان در فهرست‌بندي موضوعات بصورت دقيق‌تري عمل كرد.

3. اين تاپيك فقط جهت مطالب آموزشي است و محل پاسخگويي به بيان برتري روشها نسبت به يكديگر نيست. همونطوري كه همه مي‌دونيد براي انجام كارهاي طراحي در ورد روشهاي متعددي وجود دارد كه به نظر من مايكروسافت از اين كار قصدهاي زيادي داشته است. در كل نمي توان گفت كه چه روشي هميشه بهتر است و روشهاي متعدد در جاي خود ممكن است بسيار بهتر از روش ديگري باشد.

4. درصورت نياز به بحث در مورد مطالب آموزشي بااستفاده از پي ام خصوصي يكديگر را مطلع بسازيد، نه در محل تاپيك و با استفاده از دادن پست

5. اگر مي‌خوهيد به بيان مزيتهاي يك روش بپردازيد حتما در پست خود روش يا روشهاي ديگر را بطور كامل شرح دهيد.

6. اگر پست ديگري از كاربر ديگر و در مورد مطلب شما موجود است، مطالب يا روشهاي خود را مطرح كرده و با ذكر قابليتهاي آن فقط به طرح موضوع بپردازيد و نه مقايسه با آن پست و بيان مزيت (فقط درصورتيكه خود چند روش را شرح مي‌دهيد به بيان مزيتهاي آن بپردازيد)

7. سعي كنيد آموزشهاي مبتدي يا حرفه‌اي خودتون رو بصورت جامع و كامل اينجا قرار بدين تا همه كاربران (مبتدي و ...) بتونن براحتي استفاده نمايند.

8. از دادن پستهاي بيهوده (اسپم) مانند تشكر و .... جدا خودداري نمائيد.

9. نقطه نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خودشون رو نسبت به پستهاي اين تاپيك در پيغام خصوصي براي من يا فرستندگان ارسال نمائيد.فهرست نكات آموزشي : در پست دوم

wordist
29-12-2007, 16:17
آموزش ODI يا Office Document Imaging و OCR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشيد

javad2625
04-01-2008, 00:03
سلام به دوستان عزيز
نمي دونم اين تاپيك رو جاي مناسبي گذاشتم يا نه، اگه جاش خوب نيست، منتقل كنيد.

در اين آموزش مي خوانيم:
• ODI چيست؟
• چه موقع بايد از ODI استفاده نمود؟
• كار با Office Document Scanning
• كار با Office Document Imaging
• استفاده از OCR هاي پيشرفته تر

اميدوارم به دردتون بخوره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

javad2625
08-01-2008, 02:04
آموزش ابتدائي ورد 2007 و 2003


همانطور كه مي دانيد، Microsoft Office Word قويترين نرم افزار تايپ در دنياست كه اكثر مراكز تايپ و كپي، مراكز تحقيقاتي، ‌سازمان ها و... جهت امور تايپي خود از آن استفاده مي كنند. كار با Word جزو مهارت هاي هفت گانه ICDL يعني گواهينامه بين المللي كاربري كامپيوتر بوده و با يادگيري اين مهارت شما قادر خواهيد بود نوشته هاي خود را به جاي دستنويسي، با كامپيوتر بنويسيد.

آموزش Word 2003 يك دوره 2 ماهه دارد كه با شهريه 30 هزار تومان در آموزشگاه هاي مختلف برگزار مي شود. ما در اينجا قصد داريم مباني Word 2007 را در يك جلسه به علاقمندان آموزش دهيم.

در اين مقاله مي خوانيد:
1- محيط Word 2007 و تفاوت هاي آن با Word 2003
2- نوشتن، ويرايش و آرايش متن در Word 2007
3- ذخيره متن در حافظه كامپيوتر در قالب سند Word 2007

1- محيط Word 2007 و تفاوت هاي آن با Word 2003

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

الف) تفاوت هاي Word 2007 با Word 2003
محيط Word 2007 كاملاً نسبت به Word 2003‌ تغيير كرده و با استاندارد ذهني كاربران ويندوز كمي نامطابق شده است. اما با اين وجود طرز كاري آسان تر و قوي تر از نسخه هاي قبلي داشته و عليرغم دارا بودن تمام مزايا و امكانات نسخه هاي قبل، بعضي معايب آنها را برطرف كرده است. مهم ترين تفاوت Word 2007 با Word 2003 به هم خوردن ساختار نوار منو (Menu Bar) و تبديل شدن تمام گزينه ها به ميانبرهاي مستقيم در نوار ابزار (Toolbar) است.

ب) اجزاي اصلي محيط كار Word 2007
به طور كلي، سه قسمت اصلي پنجره كار Word 2007 را مي توان اينها دانست:

1- دكمه Microsoft Office: كه يك دايره بزرگ در گوشه بالا و سمت چپ صفحه است كه مشابه منوي File را در نسخه هاي قديمي عمل مي كند. از اين دكمه براي انجام كليه امور روي سندهاي ورد از جمله ايجاد، باز كردن، بستن، ذخيره و چاپ سند استفاده مي شود (به هر متني كه در برنامه ورد نوشته شده و با نام دلخواه، روي حافظه ذخيره شود، يك سند (Document) مي گوييم).

2- نوار ابزار ورد: كه شامل تعداد زيادي شكلك ها و علائم كوچك درست در زير دكمه Microsoft Office مي باشد. شكل و عملكرد اين دكمه ها، با كليك روي هر يك از منوهاي Page Layout, Insert, Home,... تغيير مي كند.

3- نماي چاپي سند (Document Print Layout): كه به شكل يك كاغذ A4 بوده و نماي سند را بعد از چاپ روي كاغذ A4 نمايش مي دهد. (همان قسمتي كه در شكل، كلمه بسم الله الرحمن الرحيم روي آن نوشته شده)

2- نوشتن و ويرايش متن در Word 2007
الف) چگونه به زبان فارسي بنويسم؟
براي نوشتن متن به زبان فارسي، كافي است دكمه هاي Alt+Shift را فشرده و سپس (براي راست چين شدن نوشته ها) دكمه هاي Ctrl+Shift سمت راست را بزنيد. براي بازگشت به زبان انگليسي، دوباره Alt+Shift را زده و (در صورت تمايل به چپ چين شدن نوشته ها) كليدهاي Ctrl+Shift سمت چپ را بزنيد.

تذكر: چنانچه زبان فارسي ويندوز شما فعال نباشد، بايد سي دي ويندوز اكس پي را در درايو سي دي گذاشته و مراحل زير را جهت فعال كردن آن طي كنيد:
Start> Control Panel> Date, Time, Language and Regional Options> Regional and Language Options> Languages> Install files for complex scripts> Apply> Details> Add> Farsi> OK> OK

ب) نوشتن و ويرايش متن:
يك خط عمودي چشمك زن، روي كاغذ A4 برنامه مشاهده مي كنيد. شما مي توانيد با زدن كليدهاي حروف دلخواه از صفحه كليد، متن مورد نظرتان را درست در جايي كه همان خط عمودي چشمك زن قرار دارد بنويسيد. به اين خط چشمك زن، نشانگر متن (Text Pointer) مي گوييم.

جهت تغيير مكان نشانگر متن، مي توانيم از دكمه هاي جهتي صفحه كليد استفاده كرده يا با موس روي نقطه دلخواه كليك كنيم. چنانچه نشانگر متن به آخر متن جاري برسد، نمي توانيم بر ماوس يا دكمه جهتي آن را پايينتر ببريم. بلكه بايد با دكمه Enter‌ يك خط خالي جديد به متنمان اضافه نماييم.

هميشه براي پاك كردن حرف قبل از نشانگر، از دكمه BackSpace (بالاي Enter) و براي پاك كردن حرف بعد از نشانگر، از دكمه Delete (سمت راست Enter) استفاده مي كنيم.

پ) آرايش متن:
جهت تغيير اندازه متن: از منوي Home (بالا و سمت چپ صفحه) روي منوي باز شونده Size كليك كرده و عدد دلخواه را بر مي گزينيم. (در مثال بالا، عدد 14 انتخاب شده)

جهت تغيير دستخط (فونت) متن: در منوي Home (بالا و سمت چپ صفحه) از منوي باز شونده Font نام خط دلخواه را انتخاب مي كنيم. (در شكل بالا، نام Calibri Body انتخاب شده).

جهت پررنگ كردن، كج كردن و زير خط دار كردن متن: از دكمه هاي Bold, Italic و Underline كه با حروف B, U, I در نوار ابزار Home در قسمت Font قرار دارند استفاده مي كنيم.

جهت چپ چين، راست چين، وسط چين و هم تراز كردن خطوط متن: در نوار ابزار Home قسمت Paragraph از گزينه هاي Right-to-left, Left-to-Right, Center و Justify استفاده مي كنيم.

جهت تغيير رنگ متن: در منوي Home، قسمت Font از دكمه Font color استفاده مي كنيم.

3- ذخيره متن در حافظه كامپيوتر در قالب سند Word 2007:
جهت ذخيره سند جاري روي حافظه: روي دكمه Microsoft Office (در گوشه بالا و سمت چپ صفحه) كليك كرده و گزينه Save‌ را انتخاب نموده، پس از انتخاب مكان ذخيره سند و نام دلخواه براي سند، دكمه Save را مي زنيم.

بروز رساني: اول/ تاريخ آخرين به روز رساني: 8/11/1385

علی علی علی
13-01-2008, 02:31
آموزش نوشتن شعر در ورد1(word ) بدون نیاز به جدول به لینک:


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آموزشهای کاربردی ورد


3.جلوگیری از کپی شدن مطالب شما در pdf بوسیله رعایت یک سری نکات در ورد:


کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حجم:282kb پسورد:p30world

علی علی علی
13-01-2008, 02:43
چگونه عکس خود را آزادانه در صفحات ورد جابه جا کنیم؟
یک راه حل بسیار ساده دارد.
عکس را مستقیم وارد نکنید.
یک text box ایجاد کنید.
بر روی ان کلیک راست کرده و گزینه formattext box.. رو انتخاب کنید.
در سر برگ باز شونده بر روی منوی باز شونده color کلیک کرده و filleffects رو کلیک کنید.
بر سر برگ Picture کلیک کرده و از قسمت selectpicture عکس خود را وارد نمایید.
Ok.کنید و مجدادا!
حالا عکس رو هرجا دوست داری بکش.
نکته:میتونید به تایپیک نکات کاربردی پاورپینت مراحعه کنید و آموزش من در مورد همه چیز در مورد عکس رو دانلود کنید.در اونجا به طور مفصل روشهای گوناگون وارد کردن عکس توضیح داده شده که عینان مثل ورد می مونه.به کد:


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

علی علی علی
13-01-2008, 15:05
روش مستقیم وارد کردن عکس: insert>picture>fromfile.
-در روش مستقیم اگر شما از روش front of text استفاده کنید دیگر قادر نخواهید بود عکس را شفاف کرده و متون زیر عکس را بخوانیدویا شفافیت عکس را تغییر دهید و فقط میتوانید رنگ یا ماتی آن را تغییر دهید.
2-در روش مستقبم در مورد قسمت behind text شما پس از نوشتن مطالبتون بر روی کلیت عکس در جا به جا کردن عکس با مشکل مواجه خواهید شد.(زیرا در دابل کلیک نوشتها مورد انتخاب واقع میشوند)
استفاده از textbox جهت وارد کردن عکس و مزایای آن:
یک textbox ایجاد کرده و بر روی آن رایت کلیک کنیدوگزینه formattextbox رو بزنید و از سربرگ picure عکس خود را وارد کنید.
1-شما قادر خواهید بود در هر لحظه عکس را به هر صفحه دلخواه درگ کنید.یا در همان صفحه جابجا کنید.بسیار راحتر از روش مستقیم چون در روش مستقیم مدام نیاز به دابل کلیک و انتخاب گزینه ها دارید.
2-شما میتونید از عکس مورد نظر کپی گرفته و به تعداد دفعات زیاد کپی کنید اما حجم یک عکس را سیو کنید.
3-شما قادر خواهید بود که عکس را از قسمت color از سربرگ اول format texthشفاف کنید(باکشیدن میلهtransparency ) طوری که نوشتهای زیر عکس خوانده شوند.
4-در هر ورژن از هر ورردی و هر سیستمیدر هنگام جابه جاییtextbox ریتم نوشتهای شما به هم نمیریزد.
6-شما میتوانید عکس خود را به راحتی و بدون توجه به اندازه عکس در متن عوض کنید و عکس دیگری را جایگزین کنید به طوری که در تعداد صفحات شماوتعداد سطرهای شما در صفحه تاثیری نگذارد.
7-text box و روش وارد کردن عکس در آن به مشابه ایجاد یک لایه(layer)در فرانت پیج میباشد.(جابه جایی سریع بدون در هم ریختگی متون)
8-در روش مستقیم شما نمیتوانید به سادگی بر روی عکس خود بنویسد اما texbox این امکان را یه شما میدهد که در هر زمان تنها با کلیک کردن بر روی عکس نوشته خود را وارد کنید و...
9-شما با ترکیب و جا به جایی موارد ذکر شده در 8 مورد وارد کردن عکس از textbox (مثل نوشته بر روی عکسی که شفاف شده و نوشتهای زیرین آن نیز معلم میشوند و در هر لحضه فقط با جابجایی texbox همه موارد بدون در هم ریختن متون اصلی شما جابه جا میشوند)خواهید دید که عاقلانه تر هست که از روش textbox برای ورود عکس در word یا هر نرم افزار شبه آن استفاده کنید.
10-در کل دست شما در textbox برای انچام کارهای مختلف باز تر بوده و انعطاف پذیری قابل توجهی نسبت به وارد کردن عکس به روش مستقیم دارد.
(با توحه به فرمایشات مستر wordist این پست ویرایش شد.)

shahedi
16-01-2008, 17:11
اشاره :
همان‌طور كه مي‌دانيد، رابط كاربري نرم‌افزارهاي آفيس 2007 (به‌ويژه در قسمت نوارابزار و چگونگي قرارگيري دستورها) نسبت به نسخه‌هاي پيشين دچار تحولات كلي شده است و طبيعتاً كار كردن با آن‌ها مستلزم صرف كردن كمي زمان است. با اين وجود، زماني كه به آن عادت كنيد، متوجه‌ مزيت اين نوع طراحي خواهيد شد. البته علاوه بر نوارابزار اصلي، نوارابزار باريكي در بالاي صفحه و كنار دكمه‌ آفيس قرار گرفته است كه به آن نوارابزار دسترسي سريع(Quick Access) گفته مي‌شود.
سفارشي كردن نوار ابزار دسترسي سريع‌

همان‌طور كه مي‌دانيد، رابط كاربري نرم‌افزارهاي آفيس 2007 (به‌ويژه در قسمت نوارابزار و چگونگي قرارگيري دستورها) نسبت به نسخه‌هاي پيشين دچار تحولات كلي شده است و طبيعتاً كار كردن با آن‌ها مستلزم صرف كردن كمي زمان است.

با اين وجود، زماني كه به آن عادت كنيد، متوجه‌ مزيت اين نوع طراحي خواهيد شد. البته علاوه بر نوارابزار اصلي، نوارابزار باريكي در بالاي صفحه و كنار دكمه‌ آفيس قرار گرفته است كه به آن نوارابزار دسترسي سريع(Quick Access) گفته مي‌شود.

در واقع به كمك اين نوارابزار مي‌توانيد تنها با يك كليك به دستورهاي پركاربرد خود دسترسي پيدا كنيد.

در حالت پيش‌فرض، در اين قسمت تنها چند دستور بيشتر وجود ندارد و ممكن است براي شما كافي نباشند. براي رفع اين مشكل مي‌توانيد چندين دستور ديگر را نيز به اين قسمت اضافه كنيد. بدين منظور بايد مراحل زير را طي كنيد:


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
- روي دكمه ‌Customize Quick Access Toolbar كه در كنار نوار ابزار دسترسي سريع با يك فلش به سمت پايين مشخص شده است، كليك كنيد. البته اگر دستور مورد نظر شما در فهرست دستورهاي نمايش داده شده است، ديگر لازم نيست مراحل بعدي را طي كنيد و تنها بايد تيك كنار آن را بزنيد.

- روي عبارت More Commands كليك كنيد.

- اكنون پنجره‌ مربوط به قسمت سفارشي كردن صفحه را مشاهده مي‌كنيد. مي‌توانيد به كمك منوي كركره‌اي زير عبارت Choose commands from، موضوع و نوع عملكرد دستور مورد نظر را انتخاب كنيد.

- پس از نمايش فهرست دستورهاي مرتبط با موضوع انتخابي، دستور مورد نظر خود را انتخاب كنيد.

- با كليك دكمه ‌Add، دستور انتخاب شده در فهرست دستورهاي نوارابزار دسترسي سريع قرار خواهد گرفت.
- براي افزودن دستورهاي جديد بايد مراحل 3 تا 5 را دوباره طي كنيد.
- در انتها روي دكمه ‌Ok كليك كنيد.

بدين ترتيب دستور مورد نظر در نوارابزار دسترسي سريع قرار خواهد گرفت. براي حذف هر دستور نيز مي‌توانيد روي آيكون آن دستور راست‌كليك كنيد و عبارت Remove from Quick Access Toolbar را انتخاب كنيد.

در عين حال مي‌توانيد مكان اين نوارابزار را نيز تغيير دهيد. بدين‌منظور در مرحله‌ سوم بايد تيك عبارت Show Quick Access Toolbar Below the Ribbon بزنيد. با اين كار نوارابزار دسترسي سريع در زير نوارابزار اصلي قرار مي‌گيرد.

نمايش فونت‌هاي يك سند آفيس در كامپيوترهاي ديگر

به احتمال زياد هم‌اكنون با خواندن عنوان اين مطلب داغ دلتان تازه شده است! و متوجه شده‌ايد كه قرار است در مورد چه چيزي صحبت شود.

تقريباً همه‌ ما حداقل براي يك بار با اين مشكل برخورد كرده‌ايم كه پس از تهيه‌ يك سند وُرد يا يك ارائه‌ پاورپوينت، زماني كه خواسته‌ايم آن‌ها را در يك كامپيوتر ديگر نمايش دهيم، با صحنه‌ دلخراشي مواجه شده‌ايم: به جاي كلمات و حروف، كاراكترهاي نامفهومي قرار گرفته‌اند.

علت اين مسئله بسيار واضح است و آن اين كه، فونت به كار رفته در سند يا ارائه‌ شما، در كامپيوتر مورد نظر نصب نشده است. براي رفع اين مشكل قابليتي در آفيس 2007 وجود دارد كه شما را از بابت نمايش صحيح اسناد و ارائه‌ها همراه با فونت و طراحي اوليه در هر كامپيوتر ديگري مطمئن مي‌سازد و اين امكان را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد كه فونت‌هاي استفاده شده را به سند مورد نظر پيوست كند (در اصطلاح به اين كارEmbed كردن گفته مي‌شود).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته در نرم‌افزارهاي وُرد و پاورپوينت مي‌توان تعيين نمود كه تنها كاراكترهاي استفاده شده به سند مورد نظر پيوست شوند. اين كار باعث كاهش حجم فايل ذخيره شده مي‌شود. با اين پيش‌زمينه، اكنون به توضيح چگونگي پيوست كردن فونت‌ها به اسناد آفيس مي‌پردازيم:

- روي دكمه ‌Office كليك كنيد.
- روي دكمه‌ مربوط به تنظميات برنامه (به عنوان مثال،Word Options) كليك كنيد.
- در كادر محاوره‌اي باز شده و در ستون سمت چپ صفحه، روي عبارت Save كليك كنيد.
- با استفاده از منوي كركره‌اي مقابل عبارت Preserve Fidelity When Sharing This Document تعبيه شده است، سند مورد نظر خود را براي اعمال اين تغيير انتخاب نماييد.
- تيك عبارت Embed Fonts in the File را بزنيد.
- اگر مي‌خواهيد تنها كاراكترهاي استفاده شده به سند مورد نظر پيوست شوند، تيك عبارت Embed only the characters used in the document را بزنيد.
- در انتها روي دكمه ‌Ok كليك كنيد.

اگر دقت كرده باشيد، در قسمت Preserve Fidelity When Sharing This Document، گزينه‌ ديگري با عنوان Do Not Embed Common System Fonts قرار دارد كه به طور پيش‌فرض فعال است.

اين قابليت به اين دليل در نظر گرفته شده است كه شايد كامپيوتر كاربران ديگر فاقد فونت‌هاي سيستمي پيش‌فرض باشد و اگر از اين بابت مطمئن نيستيد، مي‌توانيد تيك اين عبارت را برداريد تا فونت‌هاي سيستمي نيز به سند شما پيوست شوند.

منبع:نشريه عصر شبکه :5:

wordist
23-01-2008, 08:40
سلام به همه دوستان

چندمورد درباره مبحث بك آپ گيري در ورد رو اشاره كنم

به نظر مياد ايجاد شدن يك فايل بك آپ چه بصورت دستي و چه اتوماتيك هنگام باز كردن ورد يك مبحث الزاميه. چرا كه بعد از باز شدن يك فايل هر اتفاقي ممكن است براي اون بيفته.

پس يادتون نره :

روش دستي: ابتدا قبل از باز كردن يك فايل يك نسخه كپي از اون تهيه كنيد.

روش اتوماتيك : از منوي Tools گزينه Option رو بزنيد و در زبانه Save اولين گزينه يعني Always Create Backup Copy رو فعال كنيد. با انجام اينكار هر بار هنگام باز شدن يك فايل ابتدا در همان مسير موجود يك بك آپ بطور اتوماتيك از آن گرفته شده و سپس باز مي‌َشود

مطلب بعدي اينكه اگر فايلهاي شما حاوي اطلاعات بسيار مهمي مي‌باشد خوب است تنظيم مربوط به Recovery گرفتن از فايلتان رو به جاي هر 10 دقيقه (پيش‌فرض ورد) به مقدار لازم كم نمائيد.

براي اينكار نيز از همان مسير قبلي بايد مقدار دقيقه مورد نياز را از قسمت Save Autorecover Info Every به دلخواه تنظيم كنيد. با انجام اين كار هر چند دقيقه يكبار كه شما ميخواهيد از فايلتان بطور اتوماتيك يك پشتيبان تهيه مي‌شود تا اگر به هر دليلي سيستم خاموش شده يا محيط ورد بصورت غير عادي بسته شود بتوان آخرين تغييرات را بازيابي كرد.

موفق باشيد

javad2625
29-01-2008, 18:31
بعضي امكانات ورد 2003 را در 2007 پيدا نمي كنم. بايد چكار كنم؟

توجه داشته باشيد كه بعضي امكانات ورد 2003 از جمله:
1- Speech Recognition
2- ذخيره چند ورژن مختلف از يك سند در قالب يك فايل

در نسخه 2007 حذف شده اند. اما بعضي تنظيمات قديمي رو كه توي 2007 نمي تونيد پيدا كنيد، در قسمت زير هستند:
Microsoft Office> Word Options> Advanced

battak
27-03-2008, 08:20
شاید کمتر کسی را بتوان یافت که با کامپیوتر آشنا باشد ولی تا به حال از نرم افزار Word استفاده نکرده باشد. همه ما تاحدودی با این نرم افزار آشنا هستیم و به نوعی خود را یک کاربر حرفه ای آن قلمداد می کنیم ولی بهتر است نیم نگاهی به این مطلب بیندازید .
7 ترفند مفید در نرم افزار Word که با بکار بستن آنها در کار خود با نرم افزار Word سرعت بخشید :

1. اگر در حال تایپ یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید ، کافیست نشانگر را در کنار و یا در زیر کلمه مربوطه ببرید و کلیدهای Shift + F7 را فشار دهید.با این کار فهرستی از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمایش داده می شود.

2. اگر فرمت قسمتی از متن را تغییر داده اید ، مثلا رنگ یا نوع فونت آن را عوض کرده اید و حالا می خواهید به همان وضعیت پیش فرض Word برگردانید، می توانید آن بخش از متن را انتخاب و کلیدهای Ctrl + Spacebar را فشار دهید.

3. وقتی می خواهید بخشی از متن را انتخاب کنید، می توانید کلمه Alt را پائین نگه دارید و با ماوس Drag کنید. این کار باعث می شود عمل انتخاب به صورت مستطیل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگیری افزایش یابد.

4. با فشردن کلید Shift + F5 می توانید به قسمتی از متن که به تازگی تغییری در آن ایجاد کرده اید بروید. فشردن مجدد این کلیدها شما را به قسمتهای تغییر یافته قبلی متن می برد.

5. در پنجره Print Preview شما می توانید پیش از پرینت گرفتن ، پیش نمایشی از فایل خود را ببینید. اگر در همین پنجره بخواهید تغییراتی در متن بدهید ، کافیست روی آیکون Magnifier کلیک کنید تا اجازه تصحیح در متن به شما داده شود.

6. اگر می خواهید همزمان دو بخش مختلف از یک Document را ببینید، می توانید فایل مربوطه را در نرم افزار Word باز کرده، ماوس را بالای فلش موجود در بالای نوار لغزان نگه دارید تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازی با دو فلش در بالا و پائین آن درآید. آنگاه کلیک کنید و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پائین بکشید. حال صفحه به دو قسمت تقسیم می شود که در هر دو بخش همان فایل نمایش داده می شود و همزمان می توانید دو بخش مختلف فایل را ببینید و ویرایش کنید.

7. اگر فایلتان بزرگ است و پیدا کردن مطالب برایتان دشوار است، کافیست گزینه Document Map را از منوی View انتخاب کنید تا فهرستی از عناوین Document شما را نشان دهد. حال با کلیک بر هر عنوان به آن قسمت از فایل خود پرش می کنید.


هر چند که شاید همه این ترفندها را قبلاً هم می دانستید و به کار هم بسته اید ولی مرور مطالب گذشته نیز خالی از لطف نخواهد بود.

battak
27-03-2008, 08:21
نمی دونم مي شه به اين مطلب ترفند گفت یا نه ولی خيلی وقتها به درد من مي خوره:
بعضی وقتها وقتی تو Word يك عبارت محاسباتی رو تايپ می کنيد، بجای محاسبه ذهنی يا استفاده از ماشين حساب می تونيد از یک امکان تعبيه شده در Word استفاده کنید. برای اينکار ابتدا بايد در Tables and Borders Toolbar گزينه Tools Calculate رو علامت دار کنيد که در اينصورت اين انتخاب به Toolbar اضافه ميشه. حالا عبارت محاسباتی رو بدون علامت مساوی Select کرده و روی Tools Calculate کليک کنيد. با اينکار نتيجه محاسبه تو ClipBoard قرار مي گيره. به همين راحتی.

مثال:Sum ( 14, 15, 18, 19, 20, 16.5, 13.75 )/7 = 16.61
( 14 + 15 + 18 + 19 + 20 + 16.5 + 13.75 )/7 = 16.61
(123 + 456 + 98) / (32 - 9) = 29.43در جدول زير پس از وارد کردن اقلام مورد نظر و انتخاب ستون Price و استفاده از Tools Calculate جمع مقادير در حافظه ذخيره مي شه.

No Items Price (Rls)

1 Item1 45000
2 Item2 68000
3 Item3 150000
4 Item4 31000
5 Item5 124000
6 Item6 238000

Total 656000


البته امکانات بيشتری برای اين کار وجود داره که بعد از انتخاب عبارت مورد نظر در متن و یا انتخاب ستون مورد نظر در جدول می شه به اونها از طريق Table>>Formula دسترسی داشت.

wordist
08-04-2008, 13:05
سلام به همه دوستان

در اين مقاله قصد دارم فهرست نويسي در ورد را بصورت استاندارد تشريح كنم انشاءالله كه مورد استفاده باشه

پس مرحله به مرحله همراه من باشيد

1- انتخاب گزينه Style and formatting از منوي format

2- تنظيم يك new style با زدن دكمه مربوطه و دادن يك اسم به آن مثلا ST1 و تعريف فونت و مشخصات مربوطه به عناوين از كادر مربوطه

توضيح: يا زدن دكمه new style يك كادر باز مي‌شود كه مي توان در ان يك نام جهت استايل مورد نظر تعريف كرد و سپس از انجا فونت ، سايز و .... مورد استفاده در عناوين را انتخاب كرد مثلا : فونت تيتر با سايز 16 و زيرخط دار و ..... كه اين مشخصات بايد براي همه عناويني كه در متن ما بكار رفته استفاده شده باشد

3- خيلي خيلي مهم : اِعمال استايل ساخته شده به تك تك عناوين در متن. (انتخاب كامل عنوان و كليك روي ان استايل از ليست استايلها)

توضيح : كاربران حرفه‌اي براي عناوين خود يك استايل مشخص از ابتدا ساخته و پس از رسيدن به آن عنوان موردنظر در متن همان موقع ان استايل را به متن اعمال مي‌كنند. اين كار دو حسن دارد يكي اينكه تمامي عناوين از ابتدا يكسان‌سازي ظاهري مي‌شوند و تفاوت فرمت كاراكتري يا فرمت پاراگرافي بين انها پيش نمي‌ايد و ديگر اينكه براي فهرست‌نويسي بعدا نياز نيست يكي يكي يك استايل مشخص به همه عناوين اعمال شود

4- گذاشتن كرسر در صفحه‌اي كه مي‌خواهيد عناوين و صفحات وارد شوند و سپس انتخاب گزينه index and tables از منوي insert و زيرمنوي reference

5- رفتن به زبانه Table of content و زدن دكمه Option

6- در كادر باز شده بايد عددهاي 1 و 2 و 3 را كه روبروي heading 1 تا heading 3 نوشته شده پاك كرد و بجاي آن روبروي مثلا ST1 بايد بنويسيم 1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7- تمامي كادرها را OK كنيدآخر سر يادتون نره اگه صفحه‌اي اضافه با كم شد و يا عنواني تغيير كرد بايد حتما يه بار روي يكي از عناوين كه اتوماتيك واردشده و بصورت فيلد هم هست (يعني يه هاي‌لايت خاكسنري داره) كليك كنين و دكمه F9 رو بزنين و گزينه دوم رو انتخاب كنين تا همگي آپديت بشن

عطارد
31-07-2008, 11:00
بسیاری از میانبرهائی که در ورد2003 با آن ها آشنائیم در ورد 2007 هم کار می کنند اما ورد 2007 سیستم جدیدی برای میانبرها ارائه می کند.
برای دسترسی به میانبرهای موجود باید کلید Alt را فشار داده و نگه داریم. مربع های خاکستری کوچک حاوی عدد یا حرف انگلیسی روی صفحه و چسبیده به زیر هر فرمان ظاهر می شوند . این عدد یا حرف میانبر مربوط به همان فرمان است .بعد کلید Alt را رها می کنیم. حالا می توانیم کلید مربوط به هر فرمان را روی صفحه کلید کلیک کنیم. مثلا برای دسترسی به فرمانهای موجود در منوی Office کافی ست کلید F را روی صفحه کلید فشار دهیم.

wordist
24-08-2008, 08:32
سلام

بعضي وقتا برخي از دوستان سوال ميكنن كه براي افزايش طول خط واردشده در قسمت پاورقي به عنوان جداكننده چه بايد كرد

من اينكارو در صورت نياز با اين ترفند انجام ميدم ولي به اندازه دلخواه نميشه

در ورد 2003

- يك پاورقي وارد كنيد

- به منوي view رفته و گزينه Normal رو انتخاب كنيد

- از همان منو گزينه footnote رو هم بزنيد

- حالا پاورقي شما در پايين صفحه ديده ميشه و كافيه از همونجا و باكس Footnotes گزينه Footnote Separator رو انتخاب كرده تا خط پاورقي پديدار شود

- يكي از كارهايي ميشه اينجا كرد تغيير جهت خط پاورقي است كه كافيست از كنترل و شيفت راست براي نمايش اون در سمت راست و از كنترل و شيفت چپ براي نمايش اون در سمت چپ استفاده كرد :27:

- كار ديگه در اينجا اينه كه شما يك كپي از خط بگيريد و همونجا كنارش پيست كنيد تا سايز خط كمي زيادتر بشه :27:

- اگه ميخواين كه خط كاملا عرض صفحه رو كنه كافيه از باكس ذكر شده در قسمت قبل Footnote continuation separator رو انتخاب كنيد و از اون خط كامل وارد شده يه كپي بگيريد و بعد دوباره از همون باكس Footnote Separator رو انتخاب كرده و بجاي خط كوتاه فعلي پيست كني


در ورد 2007

- در ورد 2007 هم مراحل مشابه هست فقط بايد بجاي منوي view از سربرگ view گزينه draft رو انتخاب كرد و براي ظاهر شدن قسمت مربوط به پاورقي در پايين صفحه روي شماره يكي از پاورقيها در متن صفحه دابل كليك كرد

موفق و پيروز باشيد

wordist
12-11-2008, 12:33
سلام

هرچند اين مورد در بسياري از جاها اشاره شده و تكراري هست ولي قراردادنش در اينجا فكر كنم بد بناشه


ورد 2003 :

براي فارسي نويسي اعداد در ورد 2003 به منوي Tools رفته و گزينه Option رو انتخاب كنيد و از سربرگ Complex script و باكس Numeral گزينه Context رو انتخاب كنيدورد 2007 :

كادر Word option را از طريق Office button [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز كنيد

حال از سربرگ Advanced و قسمت Show Document content و از باكس Numeral باز همون گزينه Context رو انتخاب كنيد


توضيح:
انتخاب گزينه Context اعداد را در حالت نوشتاري فارسي بصورت فارسي و در حالت نوشتاري انگليسي بصورت انگليسي نمايش ميدهد

wordist
12-11-2008, 12:57
براي فرمول نويسي در ورد بصورت استاندارد بايد از Microsoft Equation 3.0 استفاده كرد

ورد 2003 :

براي اينكار از منوي Insert گزينه Object رو انتخاب كنيد و از كادر باز شده گزينه Microsoft Equation 3.0 رو بزنيد

درصورتيكه ورد شما كامل نصب شده باشه محيط فرمول نويسي با دكمه هاي دسته بندي شده براي انواع فرمولهاي مختلف ظاهر ميشه و درصورتيكه كامل نصب نشده باشه درخواست CD آفيس رو ميكنه كه با قرار دادن اون ميتونيد اونو نصب كنيد

پس از وارد كردن يه فرمول اون بصورت عكس در سند شما وارد ميشه


ورد 2007 :

براي اينكار از سربرگ Insert گزينه Equation رو انتخاب كنيد و فرمول موردنظر را از ليست فرمولها انتخاب و وارد كنيد

همچنين براي ورود به محيط فرمول نويسي مشابه نسخه 2003 از سربرگ Insert گزينه Object رو انتخاب كنيد و از كادر باز شده گزينه Microsoft Equation 3.0 رو بزنيد


موفق باشيد

wordist
11-12-2008, 08:10
سلام به همه دوستان

شايد تا بحال براي شما هم پيش آمده باشد كه فايلي بدست آورده باشيد كه فونت آن روي سيستم شما موجود نيست يا اينكه فايلي را بخواهيد پرينت بگيريد كه فونتهاي آن در كامپيوتر مقصد موجود نمي‌باشد.

جهت تبديل هرچه آسانتر فونتهاي ناشناس بكار رفته در يك فايل به فونتهاي شناخته شده در آن سيستم كافيست مراحل زير را انجام دهيد:

1. منوي Tools و گزينه Option را انتخاب نمائيد.

2. به زبانه Compatibility برويد.

3. دكمه Substitution را بزنيد.

4. ليست فونتهاي ناشناس در ستون سمت چپ كادر و جايگزينهاي آن در ستون سمت راست كادر موجود مي‌باشد.

5. جهت تبديل فونتهاي ستون سمت چپ به فونتهاي موجود هركدام را از جدول بالا انتخاب و از قسمت زيرين جايگزين آن را نيز انتخاب كنيد.

6. پس از تكميل جايگزينهاي مناسب دكمه Convert Permanently را زده و سپس تمامي كادرهاي باز شده رو OK كنيد.


حال در فايل شما تمامي فونتهاي ناشناس تبديل به فونتهاي تنظيم‌شده گرديده‌اند.

موفق و پيروز باشيد.

wordist
05-01-2009, 07:44
مشكل شايعي كه در ورد 2003 معمولا به چشم ميخوره انگليسي بودن شماره صفحات هست كهحتي از راه فارسي كردن اعداد متن در ورد 2003 به روش ذكر شده در پستهاي قبل فابل درسا شدن نيست

براي فارسي كردن شماره صفحه در ورد 2003 مراجل زير رو با دقت انجام بدين


- دابل كليك روي شماره صفحه جهت فعال شدن هدر و فوتر

- كليك روي شماره صفحه براي فعال شدن فريم

- كليك دوباره روي خود عدد شماره صفحه براي قرار گرفتن كرسر درون فريم

- زدن كنترل و شيفت راست

موفق باشيد

wordist
02-05-2009, 09:44
يك فايل آموزشي با سرفصلهاي زير

این آموزش شامل قسمت های زیر است:
1- روش قراردادن تصویر در متن در برنامه word
2- گروه بندی شکل ها و اشیاء
3- مشخص کردن ترتیب نمایش عکس ها
4- شفاف کردن پس زمینه شکل
5- چیدمان تصویر ها در صفحه
6- روش انتخاب جعبه متن ها
7- فصل بندی متن نوشته شده در یک فایل word
8- قراردادن کادر دور صفحات یک بخش خاص
9- سربرگ های متفاوت در صفحات زوج و فرد
10- نکته هایی برای تایپ فارسی


تهیه کننده انتشارات کلید


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

wordist
02-05-2009, 10:00
با سلام

همونطور كه ميدونيد بصورت پيش فرض وقتي در ورد شماره صفحه ايجاد ميشه در همه صفحات بصورت يكسان اعمال ميشه

يعني اينكه اگه بصورت 1 ، 2 ، 3 و ... يا ا ، ب ، ج و ... بود براي همه صفحات همين صورت هست

حالا اگه نياز باشه كه براي برخي صفحات بصورت 1 ، 2 ، 3 و ... و براي برخي ديگه بصورت ا ، ب ، ج و ... باشه بايد مراحل زير را طي كنيد

ورد 2003 :ايجاد سكشن جديد از طريق منوي Insert و گزينه Break‌ و گزينه Next Page
كليك در سكشن اول و وارد كردن شماره صفحه به هر صورت خاص
كليك در سكشن بعدي و دابل كليك در قسمت شماره صفحه جهت فعال شدن Header and footer
غيرفعال كردن گزينه same as previous از طريق نوار ابزار Header and footer و دكمه مربوطه
انتخاب حالت شماره گذاري جديد از دكمه Format page number همان نوارابزارورد 2007 :ايجاد سكشن جديد از طريق سربرگ Page layout و دكمه Break‌ و گزينه Next Page
كليك در سكشن اول و وارد كردن شماره صفحه به هر صورت خاص
كليك در سكشن بعدي و دابل كليك در قسمت شماره صفحه جهت فعال شدن Header and footer
غيرفعال كردن گزينه Link to previous از طريق نوار ابزار Header and footer و دكمه مربوطه
انتخاب حالت شماره گذاري جديد از دكمه Page number و گزينه Format page number همان نوارابزار


اگر هم ميخواهيد كه شماره صفحه از ابتدا شروع شود (مثلا از شماره 1 يا از الف) بايستي پس در همان مرحله آخر گزينه Start at را روي 1 تنظيم كنيد

موفق باشيد

wordist
22-06-2009, 07:58
سلام

سرصفحه و پاصفحه (Header & Footer) جايي است براي قرار دادن متنهايي كه ميخواهيم در صفحات مختلف تكرار شوند (البته فقط شامل متن نميشه و ميشه عكس و موارد ديگه اي هم گذاشت)

براي وارد كردن سرصفحه و پاصفحه بصورت زير عمل كنيد

ورد 2003 :

- منوي view و گزينه header and footer
- نوشتن متن موردنظر در كادرهاي نقطه چين ظاهر شده در بالا (header) و پايين (footer) صفحه
- دابل كليك در متن صفحه جهت خروج از Header & Footerورد 2007 :

- سربرگ Insert و دكمه header يا footer
- انتخاب يكي از موارد پيشنهادي ورد يا زدن گزينه edit
- نوشتن متن موردنظر در بالا يا پايين خط نقطه چين ظاهر شده در بالا (header) و پايين (footer) صفحه
- دابل كليك در متن صفحه جهت خروج از Header & Footer
براي متفاوت بودن سرصفحه و پاصفحه بصورت زير عمل كنيد

ورد 2003 :

- منوي File و گزينه Page setup
- رفتن به سربرگ Layout و انتخاب گزينه Different odd and even


ورد 2007 :

- سربرگ Insert و دكمه header يا footer
- انتخاب يكي از موارد پيشنهادي ورد يا زدن گزينه edit
- رفتن به سربرگ design و انتخاب گزينه Different odd and even

موفق باشيد

wordist
22-06-2009, 07:58
سلام

با استفاده از محتوای پست شماره 21 میشه اینجوری استنباط و نتیجه گیری کرد که میشه در چندین صفحه متوالی و مختلف در ورد سرصفحه های متفاوت داشت

در حالت کلی میتوان اشاره کرد که برای اینکار ابتدا باید سکشن جدید ایجاد کرد و بعد با توجه به مراحل اشاره شده اقدام به درج سرصفحه های متفاوت کرد (تنها مرحله اخر روشهای اشاره شده در پست 21 باید اقدام کردن به درج سرصفحه جدید باشد)

موفق باشید

H.Mahmoudi
24-07-2009, 15:08
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

در این‌جا می‌خواهم یک آموزش راجع به فرمول‌نویسی در برنامه Word برای شما بگذارم. امیدوارم که مورد توجه شما قرار گیرد.
سطح مبتدی: از منوی Insert گزینه Object... را انتخاب می‌کنیم، سپس در برگه Create New روی گزینه Microsoft Equation 3.0 می‌رویم و سپس OK می‌کنیم. نوارابزار Equation باز می‌شود و شما می‌توانید در داخل آن فرمول خود را نوشته و سپس در یک جایی خارج از فرمول کلیک کنید تا این فرمول به محیط Word شما وارد شود.
حال به این نکته توجه کنید که می‌خواهید مطلبی را تایپ کنید که شامل تعداد زیادی فرمول است و شما با استفاده از روش فوق وقت زیادی تلف خواهید نمود، پس باید کاری کنید که در وقت شما صرفه‌جویی شود.
برای انجام عمل صرفه‌جویی به این صورت عمل کنید:
سطح حرفه‌ای: روی منوهای موجود در بالای صفحه‌نمایش خود در برنامه Word راست کلیک کنید و سپس گزینه Customize را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، برگه Commands‌ را انتخاب کنید. از ستون سمت چپ (Categories) گزینه Insert را انتخاب کنید و از ستون سمت راست دنبال گزینه Equation Editor بگردید که علامتش (رادیکال آلفا) است. بعد که آیکون آن‌را پیدا کردید آن آیکون را انتخاب کرده و سپس آن‌را به سمت نوار‌ابزار استاندارد بکشید و در محلی که مایلید آن علامت قرار گیرد کلید موس را رها کنید. در این حالت مشاهده می‌کنید که علامت رادیکال آلفا در نوارابزار استاندارد قرار گرفته است و دیگر هر موقع که خواستید از فرمول‌نویسی استفاده کنید تنها کافیست یک‌بار روی این علامت کلیک کنید تا صفحه درج فرمول باز شود.
حال گروهی با خود می‌گویند که بسیار سخت است که ما با دستمان را از صفحه‌کلید بر داریم و با موس روی این دکمه کلیک کنیم. برای این افراد هم روشی دارد.
سطح فوق‌حرفه‌ای: در این‌جا شما روی منوهای موجود در بالای صفحه‌نمایش خود در برنامه Word راست کلیک کنید و سپس گزینه Customize را انتخاب کنید. سپس برگه Commands را انتخاب کنید و در این حالت بر روی دکمه Keyboard... کلیک کنید. مشاهده می‌کنید که پنجره Customize keyboard باز می‌شود. حال از ستون سمت چپ (Categories) گزینه Insert را انتخاب کنید و ستون سمت راست (Commands) گزینه Insert Equation را انتخاب کنید. در این حالت در داخل ناحیه Press new shortcut key: یک کلید‌میانبر وارد کنید. (معمولاً تنها از F2 استفاده می‌کنند)
حال که کلید F2 از صفحه کلید خود را در این ناحیه یک بار فشار دادید. بر روی دکمه Assign کلیک کنید و سپس Close را بزنید و پنجره Customize را هم ببندید. از این به بعد هر جا که شما احتیاج به نوشتن فرمول پیدا کردید تنها کافی است که دکمه F2 از صفحه‌کلید خود را انتخاب کنید تا صفحه درج فرمول برای شما باز شود.
حال می‌خواهم شما را با یک برنامه درج فرمول آشنا کنم که اسم آن MathType V.6 است. شما می‌توانید این برنامه را تهیه کنید و آن به صورت یک پلاگین بر روی برنامه Word شما نصب می‌شود و شما می‌توانید به صورت خیلی پیشرفته‌تر با همان روش قبلی به درج فرمول بپردازید. یکی از قابلیت‌های دیگر این برنامه این است که روی ورژن‌های 2003 و 2007 نصب می‌شود و شما می‌توانید برای نوشتن فرمول از این برنامه کمک بگیرید.

farshid_mi
21-09-2009, 21:41
مراقب باشید، صفحه آرایی بهم نریزد
:11: منبع : پرتال فرساران
فایلی را با کلی زحمت تایپ کرده‌اید و برای گرفتن پرینت به جای دیگری می‌برید ، فایل را باز می‌کنید ، "وااای! چرا بهم ریخته" البته سناریوی بدتری نیز ممکن است قرار است در همایشی فایل پاورپوینت را نمایش دهید اما وقتی فایل را باز می‌کنید – همه دارند آنرا می‌بینند- تمام صفحه آرایی و جملات از اسلاید‌ها بیرون رفته‌اند و متاسفانه نمی‌توانید از خجالت آب شوید و این مشکل عمده‌ای که اکثر کاربران عادی و حتی حرفه‌ای با آن درگیر هستند.
دلیل این موضوع آن است که شما متن تایپ شده را با یک سری از فونت‌ها تنظیم می‌کنید و متعاقب آن صفحه آرایی را انجام می‌دهید حال فایل در روی کامپیوتری دیگری باز می‌شود و در این هنگام نرم افزار متوجه می‌شود که فونت‌های فایل بر روی سیستم موجود نیست و تصمیم می‌گیرد که آنها را با یک سری فونت دیگر جایگزین کند و در نتیجه صفحه‌آرایی شما بهم می‌ریزد.
شما می‌توانید یک کار غیر اصولی انجام دهید و آن اینست که تمامی فونت‌ها را همراه فایل خود ببرید و آنها را نصب کنید یا اگر فایلی را ایمیل می‌کنید 10 فونت دیگر آنرا هم بفرستید تا قبل از خواندن فایل شما آنرا نصب کنند !!
البته راه حل دومی نیز موجود است که از فونتی‌ استفاده کنید که مطمئن هستید روی همه ویندوز‌ها موجود است مانند Tahoma و اگر دقت کرده باشید اکثر صفحات وب از این فونت استفاده می‌کنند.
اما در Word و PowerPoint برای این منظور تنظیمی وجود دارد که به صورت خودکار فونت‌هایی که درفایلتان استفاده کرده‌اید شناخته می‌شود و همراه فایل ذخیره می‌شود و هر کجا که فایل خود را باز کنید این فونت‌ها همان لحظه در سیستم پردازش می‌شوند بدون آنکه فونت نصب شود و در نتیجه صفحه‌آرایی شما بهم نمی‌ریزد.
تنظیم در Word:
از منوی Tools گزینه Options را بزنید و به سر برگ Save بروید و مطابق شکل شماره یک عمل نمایید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farshid_mi
21-09-2009, 21:43
دوستانی که با زرنگار کار کرده‌‌اند به یاد دارند که برای تایپ شعر روشی در این نرم افزار وجود داشت و در ورد این امکان به صورت مستقیم موجود نیست. شاید دلیل این موضوع خاص بودن اشعار زبان فارسی است که از دو مصرع تشکیل می‌شود و بایستی از ترکیب چند دستور در ورد برای برای تایپ یک شعر استفاده کرد.

ابتدا مصرع‌های اول شعر را زیر هم تایپ می‌کنیم و به جای Enter در آخر هر مصرع،کلید Shift+Enter را ‌می‌زنیم و همین کار را برای مصرع‌های دوم انجام می‌دهیم. (علامت Ä یعنی کلید Shift+Enter).ای نام تو بهترین سرآغازÄ
ای نام تو مونس روانمÄ
بی نام تو نامه کی کنم بازÄ
جز نام تو نیست بر زبانمÄسپس مصرع‌ها را انتخاب می‌کنیم و به Format à Columns می‌رویم و مطابق شکل شماره 1 پنجره را تنظیم می‌نماییم و OK را می‌زنیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حال بایستی مصرع‌ها را اندازه هم کنیم ، اول ابیات تایپ شده را انتخاب کنید و سپس به مسیر Format à Paragraph بروید و تنظیمات شکل 2 را در پنجره باز شده اعمال کنید و OK را بزنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farshid_mi
21-09-2009, 21:49
قبل از شروع لازم است که کمی کلمه " قالب‌بندی" که معادل فارسی Formatting است را شرح دهیم. در واقع "قالب‌بندی" یعنی تنظیمات نرم افزاری که برای رنگ و لعاب به موضوعات انجام می‌دهیم مثلا وقتی رنگ واژه‌ای را قرمز‌ می‌کنید یا آنرا در حالت “Italic” قرار می‌دهید شما از فرمانهای "قالب‌بندی" استفاده کرده‌اید و آن واژه را "قالب‌بندی" کرده‌اید. در زیر چند فرمان دیگر قالب‌بندی نوشته شده:
Bold /Font / Font Size / Align left / Font Color/کار قالب‌بندی به متن‌های بلند فرآیند پیچیده و زمان گیری است و سختی کار هنگامیکه عناصری مانند سر فصل‌ها، اسامی اشکال، پاورقی و عناوین جدول به متن هم اضافه می‌شوند، دوچندان می‌شود و در صورتیکه تک به تک قالب‌بندی عناصر را تنظیم کنید علاوه بر زمان زیاد اشتباهات نیز اجتناب ناپذیر می‌شود.
در نرم افزار Word ابزار مفیدی به نام “Style” وجود دارد که از آن برای قالب‌بندی‌های تکراری استفاده می‌کنیم و در این مقاله معادل فارسی "شیوه" را برای آن برمی‌گزینیم.

تعریف "شیوه" : به مجموعه‌ای از فرمان‌های قالب‌بندی گفته می‌شود که هم زمان بر روی موضوعی (مثلا یک جمله) اجرا می‌شوند و دارای یک نام هستند.


مزیت اول استفاده از شیوه‌های در آنست که به سرعت مثلا با تلیک (معادل فارسی Click) یا از یک Toolbar می‌توانید چندین فرمان قالب‌بندی را بر روی یک موضوع اجرا نمایید و مزیت دوم این است که با تغییر تنظیمات یک شیوه ، تمامی موضوعاتی که از با آن شیوه قالب‌بندی شده‌اند تغییر می‌کنند و دیگر لازم به تغییرات تک به تک نیست.

بسیاری از کاربران Word، "شیوه" را ابزاری پیچیده می‌دانند اما واقعیت این نیست و توصیه بکار گیری شیوه‌ها را از طرف ما قبول کنید .
هنگامیکه شما در یک فایل جدید می‌سازید بیش از 150 شیوه در دسترس شما قرار دارد و 5 عدد از آنها که بیشترین کاربرد را دارند دارای کلید‌های میانبری به شرح زیر هستند :


Style
Keyboard Shortcut
Normal
Ctrl+Shift+N
List Bullet
Ctrl+Shift+L
Heading 1
Ctrl+Alt+1
Heading 2
Ctrl+Altl+2
Heading 3
Ctrl+Alt+3
Demote Heading Level
Alt+Shift+Right Arrow
Promote Heading Level
Alt+Shift+Left Arrow
نحوه قالب‌بندی یک متن با استفاده از "شیوه‌های موجود" (Default Style)


بعد از اینکه یک متن را انتخاب کردید از نوار ابزار “Formatting” مانند شکل زیر استفاده نمایید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 1

در ضمن از Task Pane نیز می‌توانی اینکار را انجام دهید ابتدا بر روی گزینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کلیک کنید تا در Task Pane ظاهر شود و سپس مانند بالا عمل نمایید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 2
شما هم یک شیوه جدید بسازید
در یک متن می‌خواهیم سرفصل‌ها با فونت تیتر، اندازه 16 و در حالت وسط چین نشان داده شوند و در ضمن کلید کمکی Ctrl+Shift+1 را برای اینکار در نظر می‌گیریم به صورت قدم به قدم نحوه ساخت این شیوه را خواهیم دید.
قدم اول: گزینه New Style را در شکل 2 انتخاب کنید تا پنجره زیر ظاهر شود.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 3


در شکل شماره 3، برای شیوه جدید نام "سرفصل" را تایپ کرده‌ایم و منظور از Style type اینست که این شیوه بر چگونه موضوعی اعمال می‌شود .
گزینه Style base on نشان می‌دهد که شیوه پدر این شیوه جدید، کدامیک از شیوه‌های موجود است و شیوه "سرفصل" ما تنظیمات اولیه خود را از شیوه “Normal” می‌گیرد و گزینه Style for Following Paragraph نشان می‌دهد که بعد از اینکه از "شیوه" سرفصل استفاده کردیم و کلید Enter را زدیم ، کدام شیوه به صورت خودکار فعال شود.
در شکل 3 همانطور که می‌بینید تنظیمات فونت را بجز رنگ انجام داده‌ایم و برای تنظیم رنگ فونت“Format” را می‌زنیم و از لیست باز شده “Font” را انتخاب می‌کنیم و مطابق شکل 4 رنگ آبی را بر می‌گزینیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 4

در ادامه کار برای تخصیص کلید میانبر از “Format” در شکل 3، گزینه “Shortcut key” را انتخاب کنید و مطابق شکل شماره 5 کلید مورد نظر را در محل نشان داده شده یکبار بزنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 5

حال شیوه ما آماده استفاده است و کافیست که متنی را انتخاب کنید و از لیست شیوه‌ها روی گزینه "سرفصل" کلیک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 6

در هر لحظه که شما مایل باشید می‌توانید تنظیمات این شیوه را تغییر دهید و همانطور که گفتیم تمامی متن‌هایی که با این شیوه نوشته شده‌اند نیز تغییر می‌یابند، برای این کار کافیست که بر روی نام شیوه R-Click نمایید و گزینه Modify را بزنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شکل شماره SEQ شکل_شماره \* ARABIC 7نکته اول: این شیوه Left to Right است و برای اینکه به حالت Right to left درآید باید شیوه پدرش یعنی Normal را تغییر دهید.
نکته دوم: شما به سادگی می‌توانید تمام عناصری که شیوه‌آنها یکی است را انتخاب نمایید، برای اینکار در شکل شماره 7 بر روی گزینه اول “Select All x Instance(s)” کلیک نمایید.
نکته سوم: هنگامیکه شما یک شیوه موجود (مثلا Heading 1) را تغییر می‌دهید و یا یک شیوه جدید اضافه می‌کنید این شیوه‌ها فقط در فایلی که بر روی آن کار می‌کنید قابل دسترسی خواهند بود و اگر بخواهید که این شیوه‌ها در همه فایل‌ها قابل دسترس باشند کافیست که در شکل شماره 3 ، گزینه “Add to Template” را بزنید.
نکته چهارم: هر گاه در Word خواستید قالب‌بندی موضوعی را پاک کنید کافیست بر روی گزینه “Clear formatting” در شکل 1 ،Click نمایید.

Dreamland
02-10-2009, 17:35
سلام...


شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم​افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت​های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به کامپیوتر دیگری منتقل می​کنید، خواهید دید که تمام فونت هایتان به هم ریخته است. حتماً می​دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده​اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد! اما راه حل​های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از آن​ها این است که از فایل خود خروجی PDF بگیریم یا از صفحه متن عکس بگیریم. اما مشکل اینجاست که اگر بخواهیم بر روی کامپیوتر دوم این فایل را ویرایش کنیم چه؟ فونت​ها را با خود حمل کنیم و روی کامپیوتر دوم نصب کنیم؟ راه حل درستی​ست اما این کار کمی وقت​گیر است! اما راه بهتری به وسیله Office 2007 امکان پذیر شده است! در این ترفند نحوه حفظ ثبات فونت ها بدون استفاده از راه های پیچیده را به شما معرفی خواهیم کرد ، البته به وسیله Microsoft Word 2007!

برای این کار:
بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت​های مختلف استفاده نمودید، در سمت چپ و بالای Word یا Powerpoint، بر روی گوی دایره​ای شکل نرم​افزار کلیک کنید تا منوی اصلی آن باز شود.
اکنون در قسمت پایینی و سمت راست این منو، روی گزینه Word Options کلیک کنید.
در پنجره​ای که باز می​شود، از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document، تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید.
با انتخاب این گزینه تمام قلم​های به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره​سازی،​ به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید، بدون هیچ مشکلی نمایش داده می​شود.
توجه کنید که در این بخش گزینه​ای با عنوان Do not common system fonts وجود دارد که بهتر است تیک آن را نیز بزنید. در غیر این صورت، تمام قلم​های پیش​فرض سیستمی نیز به فایل، می​چسبد و در نتیجه حجم فایل نهایی، بسیار زیاد می​شود.


موفق باشید♥♥♥

wordist
02-12-2009, 13:04
براي تغيير واحد اندازه گيري در ورد از مسير زير استفاده كنيد

ورد 2007

Office button --> word option --> advanced tab --> show measurements in units of


ورد 2003

Tools Menu --> Option --> General Tab --> measurements units

arman24b
09-12-2009, 16:16
نحوه طراحی یک سیگار در نرم افزار 2003 Microsoft Word
مطمئنأ همگی شما از کارکرد نرم افزار Micorsoft Word اطلاع دارید، اما باید قبول کرد که عملکرد این نرم افزار به تایپ و ویرایش متون محدود نمیشود. چرا که با استفاده از آن میتوان کارهای گرافیکی جذابی را نیز انجام داد. با استفاده از این ترفند میتوانید تصویر یک سیگار را توسط 2003 Micorsoft Word طراحی کنید.

بدین منظور:

1- از منوی View > Toolbars ابزار Drawing را فعال نمایید. نواری در پایین صفحه ظاهر میشود.
2- از بین گزینه های موجود، گزینه Oval که به شکل بیضی است را انتخاب کنید.
3- سپس به صفحه خالی رفته و دایره ای کوچک به اندازه 0.5 سانتیمتر رسم کنید.
4- همان طور که دایره را رسم نمودید، گزینه Style3-D را در همان نوار ابزار Drawing انتخاب کنید.
5- سپس 3D style 11 را انتخاب کنید. خواهید دید که دایره حجم گرفته است.
6- دوباره گزینه Style3-D را انتخاب و به قسمت Setting 3-D بروید.
7- اکنون گزینه Depth را انتخاب و گزینه pt 288 را درج نمایید.
8- سپس 7 بار گزینه Tilt Left را کلیک نمایید.
9- حالا از شکل ایجاد شده یک کپی بگیرید (Ctrl+C) سپس آن را به وسیله Ctrl+V پیست نمایید.
10- حال شکلی که کپی گرفته بودید را انتخاب و سپس با کلید های جهت نما آن را روی شکل اولی ببرید به طوری که یک شکل دیده شود.
11- گزینه Setting 3-D را انتخاب کرده و سپس گزینه Depth را برگزینید و در نهایت و بعد از آن گزینه 72 pt را انتخاب کنید.
12- بر روی گزینه سطل رنگ (Fill color) در نوار ابزار Drawing کلیک کنید.
13-ّ گزینه Fill Effect را انتخاب کنید.
14- گزینه Pattern را انتخاب کرده و Foreground را رنگ نارنجی و گزینه Background را رنگ سفید انتخاب کنید.
15- سپس در بالای Background و سایر موارد موجود، گزینه SmallConfetti را انتخاب نمایید و پنجره را تایید کنید.
16- برای این که سیگار بدست آمده را یک تکه کنید، در گوشه سمت چپ نوار ابزار گزینه Select Object (نمای پیکان) را انتخاب و کل سیگار را انتخاب کنید و روی سیگار کلیک راست کرده و گزینه GroupingGroup را انتخاب نمایید.

منبع : سايت مغناطيس / Dreamland

arman24b
09-12-2009, 16:18
چند ترفند پیشرفته در نرم افزار Microsoft Word
هم اکنون قصد داریم تا چند ترفند حرفه ای در نرم افزار Microsoft Word را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید قدرت استفاده از این نرم افزار را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

اگر عمل چاپ را با Outlook به انجام برسانید آنچه به دست می‌آورید فهرستی از آدرس‌های الکترونیکی شما است که فقط به درد قرار گرفتن درون پوشه می‌خورد. اما با Word می‌توانید جزئیات آدرس‌های خود را به صورت برچسب چاپ کنید و بدین وسیله مطمئن شوید که هیچ تماسی را از نظر دور نداشته‌اید. اگر آدرس نامه را درون متن نامه تایپ کرده‌اید، آن را انتخاب و از منوی Tools گزینه Envelopes and labels برگزینید. با این کار Word به صورت خودکار آدرس مذکور را در فیلد Address رکوئستر Envelops & Labels وارد خواهد کرد. اما اگر آدرس را قبلا در نامه خود تایپ نکرده‌اید، به سادگی می‌توانید، آن را به‌صورت دستی در رکوئستر مذکور تایپ و یا با کلیک بر روی آیکون Address Book این رکوئستر، آدرس را از طریق آدرس‌های موجود در برنامه Outlook انتخاب کنید.

تنظیمات پیش‌فرض Word به گونه‌ای است که می‌تواند کپی‌های متعددی از یک لیبل را بر روی کل یک ورق مخصوص برچسب به چاپ برسانید. بسیاری مواقع اتفاق می‌افتد که ما فقط به یک لیبل تکی نیاز داریم و نه به یک ورق پر از لیبل‌های یکسان، در این‌گونه مواقع می‌توانید گزینه Single Label را انتخاب، و سطر و ستونی که می‌خواهید لیبل مورد نظر بر روی برچسب در آنجا به چاپ برسد را برگزینید. این شیوه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قبلا بارها از ورق برچسبتان استفاده کرده باشید و در نتیجه بخش‌هایی از آن در حال حاضر فاقد کاغذ لیبل باشد.البته در این حالت لازم است جهت ورود کاغذ به چاپگر را به خاطر بسپارید تا مثلا وقتی لیبل خود را در ستون سوم، سطر چهارم چاپ می‌کنید ناگهان سر از ستون و سطر دیگری در نیاورد، من معمولا اگر کاغذ علامت مشخصه‌ای نداشته باشد، به صورت دستی یک فلش کوچک بر روی آن رسم می‌کنم تا بتوانم جهت ورود کاغذ را تعیین نمایم.
Word برای اکثر ورق‌های استاندارد برچسب به صورت داخلی الگوهای پیش‌فرضی را در نظر گرفته است که در میان آنها استاندارد ورق‌های معروفی مانند Avery نیز مشاهد می‌شوند. توجه داشته باشید همیشه از اندازه‌های Avery A4 and A5 استفاده کنید، چرا که از اندازه‌های استانداردی که Word به صورت پیش‌فرض برای ورق Avery در نظر می‌گیرد، مبتنی بر استاندارد آمریکایی است و نه انگلیسی.
اکثر ورق‌های معمولی برچسب کدی دارند که نشان ‌می‌دهد اندازه آن ورق، معادل اندازه کدام یک از ورق‌های Avery است. اما اگر ورق برچسب شما چنین کدی نداشت می‌توانید برای download سایر اندازه‌ها به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fengine%2Fgo.php%3Furl%3DaHR0cDovL29mZmljZS5ta WNyb3NvZnQuY29tL2VuLXVzL3RlbXBsYXRlcy9kZWZhdWx0LmF zcHg%253D) مراجعه نمایید. اگر طرح مد نظر شما در میان الگوهای آماده وجود نداشت و یا لیبل‌های شما پس از چاپ، از لبه ورق برچسب بیرون زدند، در قسمت Labels Options گزینه New Label را انتخاب و اندازه‌های ورق مورد نظر خود را به صورت دستی وارد نمایید. البته هنگام وارد کردن اندازه‌ها به صورت دستی امکان انتخاب هر اندازه‌ای را ندارید. مثلا در این قسمت گزینه‌ای برای تعیین فاصله مابین دو لیبلی که قرار است کنار یکدیگر چاپ شوند، و یا گزینه‌ای برای تعیین حاشیه پایین و سمت راست لیبل‌ها در نظر گرفته نشده است. ولی وقتی اندازه حاشیه بالا و حاشیه چپ برچسب‌ها و هم‌چنین فاصله نقطه شروع برچسب اول و برچسب دوم Vertical Pitch و Horizontal Pitch را مشخص کنید، Word به صورت خودکار مابقی اندازه‌ها را برایتان تعیین خواهد کرد.
اگر فقط از ورق برچسب‌هایی در قطع استاندارد Avery استفاده می‌کنید می‌توانید برای چاپ لیبل‌هایتان از ویزاردی که در آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fengine%2Fgo.php%3Furl%3DaHR0cDovL3d3dy5hdmVye S5jb20%253D) ارائه شده استفاده نمایید. این ویزارد در واقع یک Plug-in مخصوص Word 2003 است که به شما اجازه می‌دهد بدون ورود به اینترفیس Word اقدام به چاپ ایمیل‌هایتان نمایید. فقط کافیست Avery Wizard را اجرا و جزئیات مورد نظرتان را انتخاب کنید، تا این برنامه به صورت خودکار برنامه Word را در Background به اجرا در آورد. گرچه این ویزارد کار را کمی ساده‌تر می‌کند، ولی اگر اندازه‌هایتان کاملا با ورق برچسب منطبق نباشد نمی‌توانید برای رفع مشکل، اندازه‌هایتان را به صورت دستی تنظیم کنید. هم‌چنین این ویزارد صرفا اندازه‌های سازگار با Avery را پشتیبانی می‌کند و در برخی سیستم‌ها اگر لیبل‌هایتان را در مکانی غیر از موقعیت قرارگیری اولین لیبل موجود بر روی ورق برچسب چاپ کنید، دیگر نمی‌توانید مطمئن باشید که لیبل شما دقیقا در همان جایی چاپ می‌شود که شما خواسته‌اید.

از جمله روش‌های دیگری که Word برای چاپ لیبل درنظر گرفته، گزینه Mail Merge است که بیشتر برای چاپ هم‌زمان چندین آدرس متفاوت مناسب است. برای این‌که بتوانید آدرس‌های موجود در Outlook را با استفاده از این قابلیت Word به چاپ برسانید. لازم نیست جزئیات مورد نظرتان را ابتدا از Outlook به‌صورت یک فایل، Export نمایید، ولی اگر قصد چاپ داده‌های Excel را داشته باشید مجبورید آنها را ابتدا به Outlook وارد Import کنید.
هر یک از فیلدهای رسمی Outlook می‌توانند تمام اطلاعات مورد نیاز شما (مثلا آیا نامه باید به صورت پیشتاز ارسال شود یا معمولی) را برای استفاده در Mail Merge در خود نگهداری کنند.برای این منظور Mail Merge را از منوی Tools Letters & Mailing برنامه Word انتخاب و به آنچه از شما خواسته می‌شود عمل نمایید. طی این مراحل علاوه بر چاپ لیبل و نامه، حتی می‌توانید پرونده‌ای را برای ارسال به افراد مختلف انتخاب و با استفاده از گزینه‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد کاری کنید که در قسمت عنوانی هر پرونده به صورت خودکار نام و مشخصات فرد گیرنده به چاپ برسد. این کار توسط گزینه‌های موجود در قاب Task به انجام می‌رسد و شما می‌توانید در مرحله چهارم، آدرس و خطوط مربوط به سلام و احوالپرسی را وارد و یا با کلیک بر روی More Items فیلدهای دیگری را به نامه‌ها یا لیبل‌هایتان بیافزایید. برای تغییر آنچه Word در فیلدهای برنامه قرار می‌دهد می‌توانید از کلید Match Fields استفاده کنید. (این کلید در رکوئستر گزینه‌های ارائه شده در مرحله چهارم قرار دارد). فیلدهای ادغام مابین << >> قرار می‌گیرند و این همان جایی است که Word جزئیات اختصاصی هر یک از کپی‌ها را در آن پر می‌کند.
چه از گزینه Envelopes and Labels استفاده کنید و چه از گزینه‌ Mail Marge، در هر صورت آنچه می‌توانید به متون خود بیافزایید بسیار فراتر از صرفا یک آدرس است.
با این روش می‌توانید اقدام به چاپ دعوت‌نامه‌های شخصی، برچسب سی‌دی‌های پشتیبان، علامت شرکت، کارت‌های تجاری، فهرست غذا، راهنمای گنج‌یابی و خلاصه هر چیزی که به کپی‌های متعدد نیاز دارد نمایید، حتی اگر قرار باشد هر کپی دقیقا مانند کپی دیگر نباشد.
منبع : سايت مغناطيس / Dreadland

arman24b
09-12-2009, 16:20
کلیه کلیدهای میانبر موجود در آفیس
یکی از نشانه های کاربران حرفه ای عملکرد سریع آنها توسط کلیدهای میانبر است. میتوان گفت تمامی نرم افزارها این کلیدهای میانبر را برای سهولت کار کاربران دارا هستند. در این ترفند قصد داریم به معرفی تمامی کلیدهای میانبر موجود در بسته نرم افزاری آفیس برای برنامه های Excel , PowerPoint , Word و ... و همچنین نحوه عملکرد هر یک بپردازیم. اگر قصد دارید در زمان خود صرفه جویی کنید این کلیدها را به خاطر بسپرید.
کلیدهای عمومی
ایجاد یک سند جدید Ctrl+N
فراخوانی یک سند متفاوت Ctrl+O
حرکت میان سندهای باز Ctrl+F6
ذخیره سازی یک سند Ctrl+S
چاپ یک سند Ctrl+P
بستن یک سند Ctrl+W

کلیدهای میانبر حرکت در سند
یک کلمه جهت نمای راست +Ctrl و جهت نمای چپ +Ctrl
یک پاراگراف جهت نمای بالا +Ctrl و جهت نمای پایین +Ctrl
یک صفحه کامل به بالا Page up
یک صفحه کامل به پایین Page down
ابتدای سطر Home
انتهای سطر End
ابتدای یک سند Ctrl+Home
انتهای یک سند Ctrl+End
یک سطر بالا کلید جهت نمای بالا
یک سطر پایین کلید جهت نمای پایین
یک کاراکتر به سمت راست یا چپ کلیدجهت نمای راست یا چپ
حذف کلمه یا عبارتی در سمت راست (بعد)مکان نما Ctrl+Del
حذف کلمه یا عبارتی در سمت راست (قبل)مکان نما Ctrl+Backspace
حرکت مکان نما به بالای صفحه نمایش Ctrl+Page up
حرکت مکان نما به پایین صفحه نمایش Ctrl+Page down

کلید های میانبر کار با متن
انتخاب کاراکتر سمت راستی اشاره گر کلیدجهت نمای راست+Shift
انتخاب کاراکتر سمت چپی اشاره گر کلیدجهت نمای چپ+Shift
انتخاب یک واژه کلیدجهت نمای راست+Shift+‍Ctrl
انتخاب یک سطر Shift+End
انتخاب یک پاراگراف کلید جهت نمای پایین+Shift+‍Ctrl
اتنخاب تمام سند A+‍Ctrl
رفتن به یک صفحه مشخص G+‍Ctrl

کلید های میانبر ویرایش متن
حذف کاراکتر قبلی اشاره گر Backspace
حذف کاراکتر که اشاره گر روی ان قرار دارد یا متنی که انتخاب شده است Delete
حذف واژه قبلی اشاره گر Ctrl+ Backspace
حذف کاراکتر بعدی اشاره گر Ctrl+Delet
کپی و حذف متن انتخاب شده Ctrl+X
کپی گرفتن از متن انتخاب شده Ctrl+C
الصاق متن کپی شده Ctrl+V
بررسی املایی یک سند F7
یافتن متن در سند Ctrl+F
جایگزینی متن در سند Ctrl+H
عملUndo Ctrl+Z
عمل Redo Ctrl+Y
پایان سطر و انتقال به سطر بعدی Enter
حرکت به سمت پایین در Tab Outline
درج تورفتگی سطر اول پاراگراف یا پرش به ایستگاههای پرشی Tab
حذف یا افزودن سطر جاری Ctrl+0

کلیدهای میان بر قالب بندی متن
تغییر قلم F+Shift+‍Ctrl
تغییر اندازه قلم P+Shift+‍Ctrl
پررنگ کردن قلم B+‍Ctrl
ایتالیک کردن قلم I+‍Ctrl
زیر خط دار کردن قلم U+‍Ctrl
دو زیر خط دار کردن قلم D+Shift+‍Ctrl
حذف قالب بندی کاراکتر Space Bar+‍Ctrl
فضای خطوط تنها پاراگراف 1+‍Ctrl
فضای دو برابر خطوط پاراگراف 2+‍Ctrl
فضای 5/1 برابر خطوط پاراگراف 5+‍Ctrl
تراز بندی وسط پاراگراف E+‍Ctrl
تراز بندی چپ پاراگراف L+‍Ctrl
تراز بندی راست پاراگراف R+‍Ctrl
تراز بندی از دو طرف پاراگراف J+‍Ctrl
برجسته کردن پاراگراف از چپ M+‍Ctrl
برجسته کردن پاراگراف ازراست M+shift+‍Ctrl
حذف قالب بندی پاراگراف Q+‍Ctrl
به روز رسانی فیلدها F9
تغییر روش نمایش فیلد منتخب Shift+F9
تغییر روش تمام فیلدهای سند Alt+F9
کاهش یا افزایش اندازه قلم به اندازه یک رقم [+Ctrlا]
تغییر اندازه قلم به اندازه پیش فرض قبلی یا بعدی
تبدیل حروف عادی به حالت دو زیر خط و برعکس D+Shift+‍Ctrl
تبدیل حروف عادی به اندیس دار پایین و برعکس =+Ctrl
تبدیل حروف عادی به اندیس دار بالا و برعکس =+Ctrl+Shift
تبدیل ابتدای کلمات به حروف کوچک یا بزرگ AK+shift+‍Ctrl
تغییر قلم جاری F+Shift+‍Ctrl
تغییر قلم جاری F+Shift+‍Ctrl
تغییر اندازه قلم جاری F3+Shift
ایجاد تو رفتگی از سطر بعدی P+Shift+‍Ctrl
حذف تو رفتگی سطر بعدی +T‍Ctrl
حذف تو رفتگی سطر دوم T+Shift+‍Ctrl
انتخاب همه سند A+‍Ctrl
درج یک شکستگی سطری Enter+Shift
انتقال به سطر یا صفحه بعدی Ctrl+Enter
اشکار یا پنهان نمودن علایم H+Shift+‍Ctrl

کلیدهای میان بر صدا
خاموش/روشن نمودن میکروفن Winkey+V
انتقال بین دو حالت دیکته و فرمان صوتی Winkey+T
فعال کردن حالت تصحیح Winkey+C

کلیدهای میان بر منوها
فعال شدن اولین عنوان نوار منو ALT
فعال شدن منوی Alt + F File
فعال شدن منوی Alt + E Edit
فعال شدن منوی Alt + V View
فعال شدن منوی Alt + I Insert
فعال شدن منوی Alt + O Format
فعال شدن منوی Alt + T Tools
فعال شدن منوی Alt + A Table
فعال شدن منوی Alt + W Windows
فعال شدن منوی Alt + H Help

منبع : سايت مغناطيس / Dreamland

wordist
02-06-2010, 14:00
سلام

نرم افزار Tray Layout نرم افزار بسيار خوبي است که کاربران را در زمينه تايپ و چيدمان حروف در ويندوز کمک ميکند

اين نرم افزار در ويندوز XP به خوبي کار ميکند ولي در ويندوز 7 نه ...

براي اينکه بتوانيد پس از نصب اين نرم افزار در محيط ويندوز 7 هم از آن استفاده کنيد کافيست مراحل زير رو طي کنيد

کافیه بعد از نصب مراحل زیر رو پی بگیرید:

1. کلیک راست روی برنامه TrayLayout در محل نصب شده و انتخاب گزینه Properties

2. به سربرگ Compatibility رفته و تیک گزینه‌ی Run This Program رو فعال کنید و از منوی مربوطه گزینه Windows XP Service Pack 2 رو انتخاب کنید.

3. کادر مورد نظر را OK کنيد

با اين کار اين برنامه در محيط 7 نيز براي شما کار ميکند

براي دانلود ميتوانيد از لينک زير استفاده کنيد


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


موفق و پيروز باشيد

p30sezar
21-06-2010, 07:47
نیم فاصله چیست؟
برای ایجاد فاصله میان کلمات، ما از کلید Space استفاده می کنیم که به آن اصطلاحا می گوییم «فاصله». اما یک نوع فاصله هم برای ما فارسی نویسان هست که به آن می گوییم «نیم فاصله» که با زدن هم زمان دو کلید Shift و Space ایجاد می شود. استفاده ی هم زمان از این دو کلید، بدون این که از نظر ظاهری میان دو کلمه فاصله ایجاد کند، باعث می شود این دو کلمه به هم نچسبند. در غالب ویندوزها «نیم فاصله» یا همان Shift + Space عمل نمی کند که به آن هم می رسیم.

دقیق تر بگو نیم فاصله چیست؟
معمولا «فاصله» را میان هر دو کلمه ی مستقل ایجاد می کنیم، مثل همین فاصله هایی که بین کلمات این سطر می بینید. اما برخی کلمه ها هستند که از چندپاره تشکیل شده اند، ولی در مجموع یک کلمه محسوب می شوند، مثل «می شود»، «رفته اند»، «دست ها»، «همه ی» یا همین کلمه ی «نیم فاصله». اگر دقت کنید، می بینید که مثلا کلمه ی «می شود» از دو بخش «می» و «شود» تشکیل شده، ولی برای ایجاد فاصله میان آن ها از Space استفاده نشده. به عبارت ساده تر این دو بخش هم جدا هستند و هم کنار هم نشسته اند چون از Shift + Space برای ایجاد فاصله میان آن ها استفاده شده.

چه فایده ای دارد؟
وقتی میان اجزای یک کلمه، به جای Space از Shift + Space استفاده کنیم، هم ظاهر متن مان زیباتر می شود و از شلختگی پرهیز کرده ایم، و هم اتفاق بزرگی برای ماشین زبان نفهمی به نام کامپیوتر می افتد که تقریبا از آن غافل ایم. کامپیوتر هر کلمه ای را که با Space از دیگری جدا شده باشد، یک واحد مجزا حساب می کند، ولی اگر در میان این کلمه از «نیم فاصله» یا همان Shift + Space استفاده شده باشد، همه ی آن را یک واحد مجزا محسوب می کند. با دوبار کلیک کردن روی کلمات مختلف می توانید این وضعیت را آزمایش کنید. اگر مایل نیستید متن تان از نظر ظاهری زیبا و منظم به نظر برسد و این خاصیت کامپیوتر هم برای تان مهم نیست، دست کم به این نکته توجه کنید که نمایش نوشته های شما در وب کیفیتی نسبی دارد. اگر خود را به مرور مقید کنید که «فاصله» و «نیم فاصله» را به جا استفاده کنید، خواهید دید که پایان سطرهای نوشته ی شما در وبلاگ یا سایت تان، این قدر آشفته نمی شود. همین الان نگاهی به سایت یک خبرگزاری بکنید یا یک وبلاگ دم دست؛ می بینید که «می» فعل های مضارع در انتهای سطرها جدا افتاده یا مثلا کلمه ای در پایان سطر آمده و «ها» جمع آن افتاده اول سطر پایین و... در حالی که اگر این فاصله ها به «نیم فاصله» تبدیل شوند، اجزای کلمه های واحد در هر شرایطی کنار هم می ایستند، بدون که به هم چسبیده باشند.

موارد کاربرد نیم فاصله چیست؟
«می» افعال مضارع، «ها» جمع، پسوند فعل ها، و کلمه هایی که از دو یا چند جزء تشکیل شده اند. به خصوص کسانی که در نوشتن از قاعده های گوناگون «جدانویسی» پیروی می کنند، بیش تر به این «نیم فاصله »ی نازنین نیاز دارند.


همون طور كه مي دونيد نيم فاصله علامت يا كاراكتري هست كه كلمات رو مي شكنه بدون اينكه فاصله اي به وجود بياره. براي مثلا در كلمه "مي دويد" از نيم فاصله استفاده شده بدون اينكه فاصله اي بين «ي» و «دال» به وجود بياد.

راه اول:
کافی است هنگامی که متن فارسی را تایپ میکنید کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+4 و - + Ctrl و خیلی دکمه های دیگر را همزمان وارد نمایید.
خواهید دید که یک نیم فاصله ایجاد شده است و میتوانید ادامه تایپ را انجام دهید.

راه دوم:
در استاندارد يوني كد به اين كاراكتر Zero Width Non-Joiner گفته ميشه و كد اون 200C هگزادسيمال هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طريقه استفاده از نيم فاصله در Word
به منو «Insert» بريد و «...Symbol» رو انتخاب كنيد و درکادر font باید normal text را انتخاب کرده و بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «Shortcut Key» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «Assign» كليك كنيد. از اين به بعد براي گذاشتن نيم فاصله مي تونيد از كليدهاي «Ctrl+فاصله» استفاده كنيد.
در صورتي كه از Interface فارسي Word 2003 استفاده مي كنيد اسم قسمت هاي مختلف به اين صورت خواهد بود:
به منو «درج» برويد و «نماد...» رو انتخاب كنيد، بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «كليد ميانبر...» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «گماشتن» كليك كنيد.

راه سوم:
یک برنامه ی بسیار سبک را (به اسم تری لی آوت) دانلود کنیدالبته لینک دانلود در پایین همین متن موجود می باشد. این یک فایل zip است. آن را از حالت زیپ خارج کنید و روی آیکون برنامه کلیک کنید. بلافاصله به سمت راست نوار پایین Desktop شما یک علامت تازه اضافه می شود. بدون نیاز به وارد شدن به این برنامه، از این پس شما در هر محیطی از ویندوز که تایپ کنید (نت پد یا ورد یا هر محیط دیگر) امکان ایجاد «نیم فاصله» را نیز دارید؛ کافی ست به جای زدن کلید Space کلید Shift را بگیرد و هم زمان کلید Space را بزنید و از زندگی لذت ببرید. احتمالا تا چند روز کمی کند خواهید بود ولی اگر تحمل کنید، خیلی زود عادت خواهید کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته مهم:
اگر ویندوزتان XP است، در درايوی که ويندوز XP نصب شده (غالبا C) اين مسير را دنبال کنید:
Documents and Settings / All Users / Start Menu / Programs / Startup
حالا از روی آیکون آن برنامه با راست کلیک يک کپی بگیرید و در فولدر Startup پيست کنید، بعد هم ری استارت. از این پس نیازی به هربار اجرای برنامه نخواهید داشت.


راه چهارم:
فايل ۶ كيلوبايتي kbdfa.dll را لینک زیر دانلود كنيد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در حالت «Safe Mode» وارد شويد. (براي اين كار كامپيوترتان را Restart كنيد و درست بعد از رفتن صفحه Setup و قبل از شروع Load شدن ويندوز، دكمه F8 را بزنيد. با كليد هاي بالا و پايين، روي «Safe Mode» برويد و سپس دكمه Enter را بزنيد)
بعد از Login كردن، فايلي را كه دانلود كرده ايد، در اين دو آدرس كپي كنيد:
C:\Windows\System32
C:\Windows\System32\dllcache
توجه كنيد كه فولدر dllcache در دو مرحله پنهان (hidden) شده است. براي وارد شدن به آن كافي است آدرس بالا را در «Address Bar» تايپ كنيد. نكته ديگر اين كه اگر ويندوز شما در درايوي به جز C نصب شده است، بايد آن را تايپ كنيد
مجدداً كامپيوترتان را Restart كنيد. Layout كي برد شما درست شده است.

البته راه چهارم هم روشی دیگر دارد که به زبان انگلیسی است ولی به راحتی میشه فهمید که باید چه کار کرد!
در آدرس زیر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد می شود راه چهارم را نروید زیرا جای حرف پ و ژ را با کلیدهای دیگری عوض می کند و راه دوم که راحت تر و بهتر است را بروید


البته راههای دیگری هم دارد ولی فکر کنم کافی باشد.

خلاصه راه ها:
راه اول: Ctrl+Shift+4 و - + Ctrl
راه دوم: Ctrl + SpaceBar
راه سوم:Shift+ SpaceBar
راه چهارم:Shift+ SpaceBar

موفق باشید .

mahdi heidari
03-09-2010, 01:10
سلام
فایل ورد 2007 داشتم که شیفت دیلیت شد . همین فایل را ریکاوری کردم . حالا برگشته ولی باز نمی شود پیغام می دهد که فایل disruppted شده . حالا چیکار کنم . راهی هست که فایلم را برگردونم . داخل این فایل عکس هم ذخیره شده بوده . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

***Spring***
19-09-2010, 19:29
سلام ...

آموزش قدم به قدم Office 2010 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


آموزش Word 2010 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


آموزش فارسی و تصویری ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Word 2007
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mohammad King
30-09-2010, 12:09
یک مقاله آموزش ورد 2007

Mohammad King
11-10-2010, 23:03
کلیدهای میانبر در Microsoft Word


گستردگی کلید های میانبر در ورد بسیار زیاداست ما تلاش می کنیم کلید های میانبری که در ورد بسیار کارایی دارند و سرعت عمل شمارا بالا می برند به شما معرفی کنیم .
1- برای انتخاب کردنیک عبارت یا کلمه می توانید از = shift + فلش های چپ و راست استفادهکنید.

2- برای کپی کردن= (ز)ctrl + c

3- برای چسباندن (پیست کردن)= (ر) ctrl + v

4- یرای بریدن (کات کردن)= (ط) ctrl + x

5- برای راست چین کردن مطلب نوشته شده = (ق) ctrl + r

6- برای چپ چین کردن مطلب نوشته شده = (م) ctrl + l

7- برای وسط چین کردن مطلب نوشته شده = (ث) ctrl + e

8- برای از طرفین تراز کردن مطلب نوشته شده = (ت) ctrl + j

9- برای راست به چپ کردن متن = (سمت راست ) ctrl + shift

10- برای چپ به راست کردن متن = (سمت چپ ) ctrl + shift

11- برای افزایش حجم قلم مطلب نوشته شده = (چ) ] / ctrl + }

12- برای کاهش حجم قلم مطلب نوشته شده = (ج) [ / ctrl + {

13- برای فارسی کردن متن اگر انگلیسی تایپ می شد = alt + shift

14- برای انگلیسی کردن متن اگر فارسی تایپ می شد = alt + shift

15- برای ضخیم کردن قلم متن تایپ شده (bold) = ( ذ ) ctrl + b

16- برای کج کردن متن تایپ شده (italic) = ( ه ) ctrl + i

17- برای زیر خط دار کردن متن تایپ شده (underline) = ( ع ) ctrl + u

18- برای پرینت گرفتن از صفحه تایپ شده = (ح) ctrl + p

19- برای باز کردن یک صفحه جدید در ورد می توانید از = (د) ctrl + n

20- برای باز کردن فایل های word در محیط ورد می توانید از (خ) ctrl + o استفاده کنید .و صفحه تایپ شده تان را از اینجا ( باز )open کنید .

21- اگر درهنگام کار با ورد نیاز داشتید یکی از کادرهای نوار استاندارد را باز کنید کافی است که altرا نگه دارید و اگر توجه کنید زیرنام هریک از این منوها حرف اول آن زیر خط دار است کافی است تایپ شما به صورتانگلیسی باشد و آن دکمه را بزنید. منو باز می شود ، توجه داشته باشید که در هریک اززیر منوها هم چنین حالتی وجود دارد .

22- برای انتخاب تمام متن نوشته شده = (ش) ctrl + a

23- برای save کردن متن تایپ شده = (س) ctrl + sتوجهکنید که در بار اول کادر save باز می شود و شما باید نامی برای متن تایپ شده خودبگذارید و دکمه ok را کلیک کنید ولی در دفعات بعد در پایین صفحه ورد بالای نوار start اگر توجه کنید علامت فلاپی دیسک برای چند لحظه ظاهر می شود و دوباره ناپدیدمی شود .

24- اگر می خواهید فونت خود را عوض کنید از (ی) ctrl + d استفاده کنید و نوع قلم خود را مشخص کنید .

25- اگر می خواهید کلمه و یا عبارتی را پیداکنید(find) از (ب) ctrl + f استفاده کنید عبارت و یا کلمه مورد نظر خود را در کادرتایپ کنید و روی find nex ،enter بزنید ، آن را برای شما پیدا می کند و اگر بیش ازیک بار تکرتر شده باشد بازدن هر بار روی دکمه enter و با find next کلامات بعدی راپیدا می کند.

26- اگر کلمه و یا عبارتی را تایپ کردید و دیدید که باید باکلمه ای دیگر عوض شود کافی است از ( آ ) ctrl + h یعنی حایگزینی ( reelace ) استفاده کنید به این صورت که بعد از نوشتن کلمه و یا عبارت مورد نظر در قسمتجایگزینی ( replace ) در کادر دوم کلمه و یا عبارت جایگزین را می نویسید و بررویجایگزینی همه(all ( reelace کلیک می کنید کلمه و یا عبارت مورد نظر جایگزین کلمه ویا عبارت قبلی می شود .
27- برای باز کردنگیومه راست___{ = (چ)[+shift

28- برای باز کردن گیومهچپ___} = (ج)]+shift
29- برای باز کردنپرانتز راست ___( = (0) shift + 0

30- برای باز کردنپرانتز چپ ___) = (9) shift + 9
31- برای تایپ دو نفطه ___ : = (ک) ;+shift
32- برای تایپ علامت سوال ___ ؟ = (ض)/+ shift
33- برای تایپ علامتتعجب ___ ! = (1) shift + 1
34- برای تایپ علامت ادساین ___ @ = (2) shift + 2
35- برای تایپ علامت اند (AND ) ___ & =
(7) shift + 7
برای تایپ علائم ریاضی در word از کلید های میانبر زیر استفادهکنید :
1- علامت جمع ___ + = (=)=+ shift
2- علامت ضربدر _____ × = (÷)`+ shift البتهتو فارسی
3- علامت تقریبی ____ ~ = (÷)`+ shift البته تو انگلیسی
4- علامت درصد _____ % = (5) shift + 5
5- علامت دلار ______ $ = (5) shift + 5
6- علامت ستاره _____ * =(8) shift + 8
7- علامت چهار خونه _____ # = (3) shift + 3برای تایپعلائم فارسی در word از کلید های میانبر زیر استفاده کنید :

1- علامت تنوین نصب ازکلیدهای ترکیبی = (ض) shift + q مانند اصلاً


2- علامت تنوین جر از کلیدهای ترکیبی = (ث) shift + e مانندجمیعٍ

3- علامت تنوین رفع از کلیدهای ترکیبی = (ص) shift + w مانند رابعٌ
4- علامت ضمه از کلیدهای ترکیبی = (س) shift + s

5- علامت فتحه از کلیدهای ترکیبی = (ش) shift + a

6- علامت کسره از کلیدهای ترکیبی = (ی) shift + d
7- علامت أ از کلیدهای ترکیبی = (د ) shift + n
8-علامت إ از کلیدهای ترکیبی = (ذ) shift + b
9-علامت ؤ از کلیدهای ترکیبی = (ر ) shift + V

10- علامت ء از کلیدهای ترکیبی = (ئ) shift + m

11- علامت __ّ_ از کلیدهای ترکیبی = (ب) shift + f
12- علامت « از کلیدهای ترکیبی = (ن) shift + k

13- علامت » از کلیدهای ترکیبی = (م) shift + L
14-علامت ة از کلیدهای ترکیبی = (ظ) shift +z
15- علامت ي از کلیدهای ترکیبی = (ط) shift + X
16- علامت ژ از کلیدهای ترکیبی = (ز) shift + C
17- علامت ۀ از کلیدهای ترکیبی = (ر) shift + V
18- علامت آ از کلیدهای ترکیبی = (ا) shift + H
19- علامت ، از کلیدهای ترکیبی = (ف) shift + T
20- علامت ؛ از کلیدهای ترکیبی = (غ) shift + Y
21- علامت , از کلیدهای ترکیبی = (ع) shift + U
22- علامت < از کلیدهای ترکیبی = (و),+ shift
23- علامت >از کلیدهای ترکیبی = (.).+ shift

mahdi7610
30-10-2010, 11:15
سلام

آموزش استفاده از ماکرو در Microsoft Word ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :)

mahdi7610
30-10-2010, 12:32
سلام دوستان

برای اینکه بتونید اسناد و مقالاتی که با استفاده از برنامه Microsoft Office Word 2007 ایجاد می کنید را به صورت PDF ذخیره کنید کافی است برنامه کم حجم زیر را دانلود کنید .

دانلود برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد از دانلود برنامه ، ان را اجرا و نصب کنید .

حالا کافیست در قسمت Office Button به منوی Save As رفته و از لیست باز شده گزینه PDF or XPS را انتخاب کنید .

تصاویری از نحوه انجام کار


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :)

mahdi7610
13-11-2010, 22:20
سلام دوستان

یک نکته بود که گفتم اینجا بنویسم شاید مشکل خیلی ها باشه .

گاهی اتفاق می افته که شما هنگامی که دارید متن فارسی تایپ می کنید یک کلمه انگلیسی را باید تایپ کنید . اما وقتی کلمه انگلیسی را تایپ می کنید متن شما وراونه می شود . یعنی کلمه انگلسی قبل از متنی که تایپ کردید قرار می گیرد و متن شما به هم می ریزد .

به عنوان مثال من قصد دارم جمله ( نام کاربری من Mahdi7610 هست ) را تایپ کنم .

اما جمله من به صورت تصویر زیر تاپیپ می شود .


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


برای حل این مشکل می توانید به صورت زیر عمل کنید .

ابتدا به تب Home رفته و در گروه Paragraph ابزار Right to Left Direction را انتخاب کنید . حالا بدون مشکل شروع به نوشتن متن کنید


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :)

mahdi7610
14-11-2010, 23:17
سلام دوستان

اموزش استفاده از بوک مارک ها در Word 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

پ . ن . لینک تصحیح شد .

mahdi7610
15-11-2010, 22:40
سلام دوستان

از Find and Replace بیشتر بدانید


اموزش استفاده از Find and Replace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :)

mahdi7610
16-11-2010, 09:28
سلام دوستان

آموزش مرتب سازی لیست ها و جداول در Word 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sort Lists in a Word 2007

موفق باشید :)

mahdi7610
23-11-2010, 10:18
سلام دوستان عزیز

به درخواست یکی از دوستان اموزش Track Change را براتون اماده کردم . امیدوارم مفید واقع شود .

آموزش کامل Track Change در Word 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :)

mojtaba2321
03-07-2012, 11:59
نحوه طراحی یک سیگار در نرم افزار 2003 Microsoft Word
مطمئنأ همگی شما از کارکرد نرم افزار Micorsoft Word اطلاع دارید، اما باید قبول کرد که عملکرد این نرم افزار به تایپ و ویرایش متون محدود نمیشود. چرا که با استفاده از آن میتوان کارهای گرافیکی جذابی را نیز انجام داد. با استفاده از این ترفند میتوانید تصویر یک سیگار را توسط 2003 Micorsoft Word طراحی کنید.

بدین منظور:

1- از منوی View > Toolbars ابزار Drawing را فعال نمایید. نواری در پایین صفحه ظاهر میشود.
2- از بین گزینه های موجود، گزینه Oval که به شکل بیضی است را انتخاب کنید.
3- سپس به صفحه خالی رفته و دایره ای کوچک به اندازه 0.5 سانتیمتر رسم کنید.
4- همان طور که دایره را رسم نمودید، گزینه Style3-D را در همان نوار ابزار Drawing انتخاب کنید.
5- سپس 3D style 11 را انتخاب کنید. خواهید دید که دایره حجم گرفته است.
6- دوباره گزینه Style3-D را انتخاب و به قسمت Setting 3-D بروید.
7- اکنون گزینه Depth را انتخاب و گزینه pt 288 را درج نمایید.
8- سپس 7 بار گزینه Tilt Left را کلیک نمایید.
9- حالا از شکل ایجاد شده یک کپی بگیرید (Ctrl+C) سپس آن را به وسیله Ctrl+V پیست نمایید.
10- حال شکلی که کپی گرفته بودید را انتخاب و سپس با کلید های جهت نما آن را روی شکل اولی ببرید به طوری که یک شکل دیده شود.
11- گزینه Setting 3-D را انتخاب کرده و سپس گزینه Depth را برگزینید و در نهایت و بعد از آن گزینه 72 pt را انتخاب کنید.
12- بر روی گزینه سطل رنگ (Fill color) در نوار ابزار Drawing کلیک کنید.
13-ّ گزینه Fill Effect را انتخاب کنید.
14- گزینه Pattern را انتخاب کرده و Foreground را رنگ نارنجی و گزینه Background را رنگ سفید انتخاب کنید.
15- سپس در بالای Background و سایر موارد موجود، گزینه SmallConfetti را انتخاب نمایید و پنجره را تایید کنید.
16- برای این که سیگار بدست آمده را یک تکه کنید، در گوشه سمت چپ نوار ابزار گزینه Select Object (نمای پیکان) را انتخاب و کل سیگار را انتخاب کنید و روی سیگار کلیک راست کرده و گزینه GroupingGroup را انتخاب نمایید.

منبع : سايت مغناطيس / Dreamland
خیلی جالب بود.
کسی همین روش رو در ورد 2007 میدونه؟
و ترفندهای دیگه ای مثل این رو از کجا میشه پیدا کرد؟

naghoosfarhang
05-09-2012, 14:53
سلام مجدد این کجاش بی ارتباط با تاپیک بود

گزارش خرابی لینک دادم و درخواست کردم مطالب مورد نظر در جایی که از دست نره آپلود بشه

نمونه اش این لینک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر برای شما این پیغام نمی آید لطف کنید فایلها رو جایی که بشه دانلود کنم بزارید
__________________________________________________ _______________


سلام دوستان


اموزش استفاده از بوک مارک ها در Word 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

پ . ن . لینک تصحیح شد .

_______________________

Hello naghoosfarhang,

The post that you created in the following thread has been deleted

================================================== ========================
Post ID: سلام لطفا از خود سرور پی سی ورلد استفاده کنید
چون این خطا......
Thread: ◄◄◄ آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Reason: بی ارتباط با تاپیک
================================================== ========================

__________________________________________________ ____________________

سلام مجدد این کجاش بی ارتباط با تاپیک بود

گزارش خرابی لینک دادم و درخواست کردم مطالب مورد نظر در جایی که از دست نره آپلود بشه

نمونه اش این لینک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر برای شما این پیغام نمی آید لطف کنید فایلها رو جایی که بشه دانلود کنم بزارید
___________________________

ERROR

The requested URL could not be retrieved

While trying to retrieve the URL: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
The following error was encountered:


Connection to 199.59. Failed

The system returned:

(110) Connection timed out The remote host or network may be down. Please try the request again.
Your cache administrator is webmaster.

Generated Wed, 05 Sep 2012 10:16:51 GMT by google.com (squid/2.7.STABLE6)

hamidcivil
04-06-2013, 16:26
آموزش ساخت فهرست در Word 2007
قبل از شروع به کار سعی کنید سرفصل هایی از متن خود را که میخواهید در فهرست قرار گیرند ، با یک فونت و اندازه مشخص ، از سایر قسمت های متن جدا کنید .


1- ابتدا در متن مورد نظر یک صفحه خالی برای فهرست ایجاد می کنیم .
2- یکی از سرفصل های متن را انتخاب می کنیم .
3- در سر برگ home در قسمت styles ، فلش کوچک گوشه سمت راست را میزنیم تا کادر styles باز شود ، درپایین این کادر سه دکمه وجود دارد ، دکمه سمت چپ یعنی new style را میزنیم .
4- در کادر باز شده مشخصات سر فصلهای متن را انتخاب می کنیم این مشخصات شامل نام، فونت، اندازه، رنگ و... می باشد (به طور پیش فرض مشخصات سرفصلی که انتخاب کریم فعال است) در نهایت ok کرده و از کادر خارج می شویم .
5- سبکی که تولید کردیم در سربرگ home و در قست styles با نامی که برایش انتخاب کردیم نمایان می شود .
6- به متن می رویم و سر فصل هایی را که می خواهیم در فهرست قرار گیرند را انتخاب کرده و پس از انتخاب هر یک ، دکمه مربوط به سبکی که ایجاد کردیم را میزنیم تا فرمت سرفصلها شبیه فرمت سبک گردد . این کار را برای تمامی سر فصل ها یی که میخواهیم در فهرست قرار گیرند انجام میدهیم (هر نوشته ای از متن که این سبک روی آن اعمال شود به فهرست خواهد رفت) .
7- حال کلید مکان نما را در ابتدای صفحه سفیدی که برای فهرست ایجاد کردیم میبریم .
8- به سربرگ references رفته و گزینه table of contents را کلیک میکنیم .
9- در پایین کادر باز شده عبارت insert table of contents را کلیک میکنیم .
10- در کادر باز شده دکمه options را کلیک میکنیم .
11- در این صفحه تمام سبکها وجود دارند و معمولا جلوی سبکهای heading 1 ، heading 2 ، و heading 3 اعداد 1 و 2 و 3 نوشته شده است . تمامی این اعداد را پاک کرده و در مقابل سبکی که خودمان ایجاد کرده ایم عدد 1 را می نویسیم
12- در نهایت تمام کادرها را ok می کنیم به این ترتیب فهرست ما ایجا شده است .
13- درنهایت میتوان کل فهرست را انتخاب کرده وفونت واندازه آن را تغییر دهیم .

kalantarahura
20-10-2013, 10:04
1. بر روی علامت Microsoft Office در بالا سمت راست کلیک کنین (در ورد 2013 بر روی File کلیک کنین) و گزینه Word Options را انتخاب کنین.
2. در پنجره جدید در پنل سمت چپ گزینه Customize Ribbon را انتخاب کنین و سپس در سمت راست، در قسمت Keyboard Shortcuts گزینه Customize را کلیک کنین.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3. در پنجره باز شده در سمت چپ قسمت Categories، گزینه Macros را انتخاب کنین و در سمت راست قسمت Macros، نام ماکروی مورد نظر را انتخاب کنین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. اکنون در قسمت وسط این پنجره در کادر Press New Shortcut Key، کلید ترکیبی خود را وارد کنین. دقت کنین که کلید ترکیبی شما قبلا در ورد تعریف نشده باشد.
5. اکنون Assign را کلیک کنین.خواهید دید که کلید ترکیب وارد کادر Current Keys خوهد شد. اکنون Close را بزنین.
تبریک میگم.ماکروی شما دارای شورتکات مورد نظرتان میباشد.

موفق باشین

kalantarahura
20-10-2013, 10:08
اگر قصد دارید یک ماکروی خاص را Save کنین، مراحل زیر را دنبال کنین:
1. کلیدهای ترکیبی ALT+F11 را فشار دهید تا پنجره Visual Basic Editor باز شود.
2. در پنل سمت چپ روی NewMacros کلیک چپ کنین و گزینه Export File را انتخاب کنین
بدین صورت میتوانین ماکروی مورد نظر را استخراج کنین که با فرمت .BAS قابل ذخیره است. این فایل با NotePad هم امکان ویرایش دارد.
حال اگر قصد وارد کردن آن در یک ورد دیگر دارین کافیست که:
1. کلیدهای ترکیبی ALT+F11 را فشار دهید تا پنجره Visual Basic Editor باز شود.
2. در پنل سمت چپ روی Normal کلیک راست کنین و گزینه Import File را انتخاب کنین و ماکروی ذخیره شده را کلیک کنین.
به همین راحتی ماکروی مورد نظر بازیابی میشود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشین

kalantarahura
20-10-2013, 10:19
قبل از هر کاری به تب References رفته و در قسمت Footnote وارد تنظیمات شوید (با زدن فلش کوچک کنار ان) و در قسمت Numbering نوع شماره گذاری را انتخاب کنین که میخواین در هر صفحه ادامه دار باشه یا خیر


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


خلاصه اول این تنظیمات را انجام بدین. و اکنون وقت استفاده از Macros میباشد:


1.کلیدهای ترکیبی ALT+F8 رو بزنین و در پنجره جدید در قسمت Macro Name عبارت InsertFootnote را وارد کنین و سپس گزینه Create را انتخاب کنین.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


2.در پنجره جدید کدها رو پاک کنین و کد زیر را عینا وارد کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


و Save کنین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


نکته: در این کد در خط ششم بعد از عبارت InsertAfter در داخل گیومه "نقطه" گذاشته شده که یعنی بعد از عدد پاورقی نقطه بذاره که شما میتونین به کاراکتر خودتون تغییر بدین (مثلا به جای ان علامت – را بذارین). در همین خط بعد از & عبارت (Space(1 آمده است که یعنی پس از عدد پاورقی و علامت "نقطه" یا "-" علامتSpace بذاره که عدد جلوی Space نشان دهنده تعداد Space هست و میتونین این عدد را کم یا زیاد کنین. اگر میخواین به جای فاصله، Tab بخورد انگاه به جای عبارت (Space(1 عبارت vbTab را جایگزین کنین.


اکنون شما هر گاه خواستین پاورقی وارد کنین باید ماکروی ایجاد شده را Run کنین. البته بهتره که برای ماکروی ایجاد شده یک شورتکات تعریف کنین تا به راحتی کارتون انجام بشه.


این اموزش در هیچ سایت فارسی زبانی اورده نشده و اختصاص به سایت P30world دارد. لطفا اگر در جایی از این متن استفاده کردین منبع آن را هم بنویسین. اگر هم ننوشتین....فدای سرتان باز هم اشکالی نداره
وای... بالاخره تموم شد.
موفق باشین

kalantarahura
20-10-2013, 10:24
در اموزش قبلی که درباره InsertFootnote نوشته بودم، یک اشکالی وجود داشت.و آن هم این بود که دیگر امکان وارد کردن Footnote به روش پیش فرض وجود نداشت. به منظور حل این مشکل راه حل‏های زیر را دنبال کنین:
1) اگر هنوز ماکروی InserFootnote را وارد نکردین کافیست هنگامی که کلیدهای ترکیبی ALT+F8 رو زدین، در پنجره جدید در قسمت Macro Name یک نام انتخابی برای ماکروی خودتان انتخاب کنین و سپس Create را بزنین و بقیه مراحل را انجام بدین.
2) اگر قبلا از روش ذکر شده ماکرو را ساخته‏اید کافیست که کلیدهای ترکیبی ALT+F8 را بزنین و در پنجره جدید InsertFootnote را انتخاب کنین و گزینه Edit را انتخاب کنین و کدها را پاک کنین و کد زیر را وارد کنین:برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


و Save کنین.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نکته: دقت کنین که عبارت InsertFootnote2 نشان دهنده نام ماکروی شماست که میتونین آن را به دلخواه تغییر بدین.
برای راحتی شما عزیزان این کد را بصورت ماکروی ذخیره شده اپلود کردم تا براحتی آن را Import کنین.برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

masoud17
13-11-2013, 19:10
سلام...


شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم​افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت​های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به کامپیوتر دیگری منتقل می​کنید، خواهید دید که تمام فونت هایتان به هم ریخته است. حتماً می​دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده​اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد! اما راه حل​های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از آن​ها این است که از فایل خود خروجی PDF بگیریم یا از صفحه متن عکس بگیریم. اما مشکل اینجاست که اگر بخواهیم بر روی کامپیوتر دوم این فایل را ویرایش کنیم چه؟ فونت​ها را با خود حمل کنیم و روی کامپیوتر دوم نصب کنیم؟ راه حل درستی​ست اما این کار کمی وقت​گیر است! اما راه بهتری به وسیله Office 2007 امکان پذیر شده است! در این ترفند نحوه حفظ ثبات فونت ها بدون استفاده از راه های پیچیده را به شما معرفی خواهیم کرد ، البته به وسیله Microsoft Word 2007!

برای این کار:
بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت​های مختلف استفاده نمودید، در سمت چپ و بالای Word یا Powerpoint، بر روی گوی دایره​ای شکل نرم​افزار کلیک کنید تا منوی اصلی آن باز شود.
اکنون در قسمت پایینی و سمت راست این منو، روی گزینه Word Options کلیک کنید.
در پنجره​ای که باز می​شود، از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document، تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید.
با انتخاب این گزینه تمام قلم​های به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره​سازی،​ به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید، بدون هیچ مشکلی نمایش داده می​شود.
توجه کنید که در این بخش گزینه​ای با عنوان Do not common system fonts وجود دارد که بهتر است تیک آن را نیز بزنید. در غیر این صورت، تمام قلم​های پیش​فرض سیستمی نیز به فایل، می​چسبد و در نتیجه حجم فایل نهایی، بسیار زیاد می​شود.


موفق باشید♥♥♥
سلام
من متن هايم را توي يه سيستم ديگه كه بردم بهم ريخت چون اون فونت توي اون سيستم وجود نداشت با اين روش هم ذخيره كردم اگه كسي بلده خواهشن راهنمايي كنه
ممنون

Mohammad King
28-11-2013, 17:29
فهرست سازی در Word
آشنا بودن با قابلیت های مختلف Word این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم تمامی کارهای اداری خود را با آن انجام دهیم در این قسمت می خواهیم چگونگی ایجاد و تغییرات را بر روی فهرست مطالب بررسی کنیم.
Word می تواند تعریف قالب بندی های قلم (رنگ، اندازه، نوع و سبک قلم) و قالب بندی های پاراگراف (تو رفتگی ، فاصله ی بین خطوط و ...) را تحت یک نام ذخیره کند که به آن سبک (Style) می گویند.
استفاده از سبک ها باعث به وجود آمدن هماهنگی در سند خواهد شد.

سبک ها در Word بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
سبک های کاراکتری: این سبک ها برای اعمال تغییرات در متن به کار برده می شوند.
سبک پاراگرافی: این سبک ها خصوصیات متن و پاراگراف را با هم تغییر می دهند.
از مهمترین سبک ها می توان به سبک Heading برای عناوین و سبک Normal (سبک پیش فرض) اشاره کرد.

برای ایجاد یک سبک جدید می توان به صورت زیر عمل کرد:
** متن مورد نظر خود را انتخاب کرده و در گروه Style روی دکمه more کلیک کنید و گزینه Save selection as New Quick Style را انتخاب کنید.
** در کادرStyle from Formatting Create New یک نام برای سبک جدید وارد کرده و روی دکمه Modify کلیک کنید.
** با فشردن دکمه ی Format، می توانید انواع قالب بندی های قلم، پاراگراف،tab و ... را انجام دهید.
** در صورت انتخاب گزینه New documents based on this template این سبک را در دسترس اسناد جدید قرار می گیرد.
** روی Ok کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.
برای اعمال تغییرات بر روی فهرست مطالب در ابتدا می بایست در قسمت Styleها برای تیترهای مطالب و همچنین فصل ها و یا زیر مجموعه های خود یک سبک مشخص ایجاد کنیم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به سند خود یک سرتیتر یا زیر صفحه اضافه کنید:
** اگر مایل به ایجاد header و footer هستید آن ها را اعمال کنید.
** به ابتدای صفحه جدید بروید و نامی را برای فهرست مطالب خود ایجاد کنید.
** به خط بعد بروید.
**سپس به تب References رفته و با استفاده از گزینه Table of contents بر روی Insert table of contents کلیک کنید که می توان آن را شروع ایجاد فهرست مطالب معرفی کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با وارد شدن به بخش Insert table of contents می توان تنظیمات دیگر را نیز انجام داد.
زمانی که شما فهرست مطالب را درست می کنید یک سری از عبارت ها در ابتدای سطر قرار می گیرند و برخی دارای تورفتگی هستند. برای انجام این کار شما می بایست در قسمت Insert table of contents گزینه Option را انتخاب کنید. با توجه به نام گذاری خود در ابتدای توضیحات، می بینید که در جلوی این عبارت ها کادرهایی وجود دارد که با Header،Toc level مشخص شده اند. در این قسمت شما می توانید به سرفصل های خود عدد بدهید.(اگر شماره 1 را بدهید عبارت مورد نظر شما در ابتدای سطر قرار می گیرد و در صورتی که از شماره 2 استفاده کنید عبارت جلوتر از عبارت سطح 1 قرار می گیرد) و OK کنید.

Word می تواند تعریف قالب بندی های قلم (رنگ، اندازه، نوع و سبک قلم) و قالب بندی های پاراگراف (تو رفتگی ، فاصله ی بین خطوط و ...) را تحت یک نام ذخیره کند که به آن سبک (Style) می گویند

در این صفحه چند گزینه مشاهده می شود که به شرح زیر هستند.
عبارت Show page number شماره صفحات را نشان می دهد.
عبارت Right align page number ، در صورتی که فهرست شما به فارسی است این گزینه را تیک دار کنید.
عبارت Use hyperlinks instead of page number، برای زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما بخواهید بین یک مطلب و سرفصلش ارتباط برقرار کنید. زمانی که برای تیترهای خود این قابلیت را به کار ببرید، در صورتی که با فشردن کلید Ctrl بر روی تیتر مورد نظر کلیک کنید به سرفصل تیتر مربوطه می روید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
** برای انجام تغییراتی همچون تغییر فونت، رنگ، پاراگراف بندی و ... می توانید کل فهرست را انتخاب و تغییرات را اعمال کنید.
** به روز کردن فهرست مطالب
اگر خواستید تغییراتی را در بخش فهرست خود ایجاد کنید (تغییر در مطالب یا شماره گذاری ها)، هیچ گاه این کار را به صورت دستی انجام ندهید چرا که ممکن است کل فهرست شما دچار اشکال شود.
برای این کار بهتر است در جلوی عبارتی که دارای اولین سطح است کلیک راست کنید و عبارت Update field را انتخاب کنید.
برای شما کادری نمایش داده می شود که براساس آن چه که می خواهید تغییر دهید می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با انتخاب گزینه اول شما می توانید تنها شماره ها را به روز کنید.


با انتخاب گزینه دوم می توانید تمامی محتویات را تغییر داده یا به عبارتی آن ها را به روز کنید.

منابع:
Style basics in Word
shaunakelly
Changing your style in the new Word "by Word Team"

Mohammad King
28-11-2013, 17:46
ایجاد نیم فاصله در مایکروسافت ورد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نیم فاصله کاربردهای زیادی برای نگارش در زبان فارسی دارد، بطور مثال به سه نگارش از “می‌شود” دقت کنید. کدام‌یک از نظر زیبایی و نگارش صحیح‌تر است؟ “میشود”، “می شود”، “می‌شود”
واضح است که نگارش آخر به دلیل وجود نیم‌فاصله بین حروف ی و ش صحیح می‌باشد.در برنامه Word، به منوی Insert رفته و گزینه Symbol را انتخاب نمایید. در پایین پنچره باز شده قسمتی به نام Character Code وجود دارد که برای جستجوی کاراکترها از طریق کد اسکی آنها می‌باشد. برای پیدا کردن نیم‌فاصله از بین‌همه کد کافی‌است که در این قسمت 200c را وارد کنید. حال بر روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید. در پنجره جدیدی که باز می‌شود در قسمت Press new shortcut key کلیدهای Ctrl و بعد Space را همزمان بزنید(یا ترکیب دیگری از کلید‌ها). حال برای اتمام کار و تایید دکمه Assign را بزنید. از این به بعد شما برای نگارش نیم‌فاصله در متون فارسی بطور صحیح کافیست کلیدهای Ctrl + Spce را بزنید.

soroosh_cz
23-06-2014, 18:11
یکی از دوستان یه سوال کرده بود درباره ی تیترها(Headings) و درجه بندی اونها. یه آموزش مختصر میذارم، احتمالا به درد بقیه هم بخوره.

من فرض میکنم که شما تمام تیترها رو قالب بندی(فونت و اندازه و ...) کردید، حالا میخواید Heading ها رو تعیین کنید.
اول یه توضیح کوچیک میدم.

توی تیترها، یه دسته بندی وجود داره. مثلا:
تیتر رده 1 (A) (استایل Heading1 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).


تیتر رده 2 شماره 1(زیرمجموعهA) نمایش بصورت A-1 (استایل Heading2 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 1(زیرمجموعهA-1) نمایش بصورت A-1-1(استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 2(زیرمجموعهA-1) نمایش بصورت A-1-2(استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).


تیتر رده 2 شماره 2(زیرمجموعهA) نمایش بصورت A-2 (استایل Heading2 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 1(زیرمجموعهA-2) نمایش بصورت A-2-1(استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 2(زیرمجموعهA-1) نمایش بصورت A-2-2(استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).


تیتر رده 1 (B) (استایل Heading1 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).


تیتر رده 2 شماره 1(زیرمجموعهB) نمایش بصورت B-1 (استایل Heading2 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 1(زیرمجموعهB-1) نمایش بصورت B-1-1 (استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 2(زیرمجموعهB-1) نمایش بصورت B-1-2 (استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).


تیتر رده 2 شماره 2(زیرمجموعهB) نمایش بصورت B-2 (استایل Heading2 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 1(زیرمجموعهB-2) نمایش بصورت B-2-1(استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).تیتر رده 3 شماره 2(زیرمجموعهB-1) نمایش بصورت B-2-2(استایل Heading3 هست).
*متن معمولی....*(استایل نرمال هست).

به همین ترتیب، میتونید هدینگ های رده پایین تر(برعکس اعداد، هرچه عدد بیشتر، رده ارزشی پایین تر)بیشتری هم اضافه کنید ولی توی وب تا 7تا ساپورت میشه.

این استایل هایی که گفتم، همه در بخش استایل ها هستن...
در ابتدا از هدینگ ها، فقط هدینگ 1 و 2 هست، ولی اگر جایی از هدینگ 2 استفاده کنید، اتوماتیک هدینگ 3 هم اضافه میشه و بعدی ها.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب من الان تنظیمات استایل ها رو از اول بصورت دستی نمیگم و فرض رو بر این میذارم که شما تیترها رو فرمت بندی کردید و سایز و فونت و ظاهر تیتر و متن معمولی رو تعیین کردید. پس میتونیم، اون قالب تعیین شده خودمون رو به استایل اعمال کنیم.روی یه بخش از تیتر(تیتر نه نوشته های معمولی یا لیست یا ...) کلیک میکنیم، تا نشانه موس اونحا ظاهر بشه.

بعدش، روی استایل Heading1(سومین استایل) راست کلیک میکنیم و گزینه Update Heading 1 to Match Selection رو میزنیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و بعد از عوض شدن شکل استایل هدینگ 1 به فرمت ما باید تمام متن هایی که تیتر رده 1 ما هستن، اعمال کنیم، اون تیترهای رده1 رو انتخاب میکنیم و بعدش روی هدینگ1 کلیک میکنیم، تا فعال بشه. اگر پنل Navigation سمت چپ صفحه باز بشه، می بینید که تیتر شما وارد اون پنل میشه.
این کار رو برای تیترهای رده پایین تر(شماره بیشتر) هم انجام میدیم. اگر پنل نویگیشن باز باشه، رده های 2 میرن زیرمجموعه رده 1 به صورتی که اول پست توضیح دادم و ...

بعدش، روی استایل نرمال(اولین استایل) راست کلیک میکنیم و گزینه Update Normal to Match Selection رو میزنیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شکل استایل عوض میشه. بقیه ی متن ما به عنوان معمولی در نظر گرفته میشه. (حالا اگر استایل نرمال رو Modify کنیم، تمام متن معمولی در سند، با هم عوض میشه، این قضیه برای هدینگ ها هم صادقه، یعنی اگر هر استایل رو Modify کنیم، تمام نوشته های برچسب خورده با اون استایل عوض میشن).

حالا برای فعال کردن شماره گذاری تیترها، همونطوری که قبلا گفته بودم، این کار رو میکنیم:
یکی از تیترهای رده 1 رو روش کلیک میکنیم، و از قسمت زیر، دکمه ی مشخص شده رو میزنیم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میتونیم از گزینه های پایین هم، برای تعریف قالب لیست چندسطحی دلخواه خودمون استفاده کنیم، با کمی دوشواری... :n02:
الان باید تیترهای متن شماره گذاری خودکار شده باشن...

G U L D A N
04-02-2015, 19:13
چگونه رمز عبور سند‌های Word را بشکنیم


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وجود ویژگی رمزنگاری اسناد ورد مایکروسافت باعث می‌شود که شما از امنیت فایل Word خود تا حدود زیادی اطمنیان داشته باشید. اما زمانی که خود شما رمزعبور گذاشته شده بر روی سند Word را فراموش کنید، باید چه کار کرد؟ در این زمان تنها راه شکستن آن رمز است.

اول از همه باید بدانید که دو نوع محافظت به وسیله رمزعبور‌ها برای یک سند ورد وجود دارد. نوع اول رمزعبور Open است که از باز شدن سند شما برای دیگر افراد محافظت می‌کند و نوع دیگر رمزعبور Edit است که از ویرایش سند Word شما توسط دیگران جلوگیری می‌کند. هر کدام از انواع این رمزعبور‌ها را فراموش کنید، در دسترسی کامل به سند به مشکل برخواهید خورد. اما خبر خوب این است که شکستن رمز اسناد Word کار سختی نیست. در ادامه طریقه شکستن هر دو نوع رمز Open و Edit را خواهید دید:

بخش اول: چگونه رمز یک سند را برای «انجام ویرایش» بشکنیم

اگر نمی‌توانید سند ورد باز شده را ویرایش کنید، قطعا این ویژگی توسط یک رمزعبور محدود شده است.
قدم اول: یک سند خالی ورد جدید بسازید.
قدم دوم: در نوار ابزار بر روی دکمه/بخش Insert کلیک کنید. منوی کشویی Object را بیابید و انتخاب کنید، در نهایت بر روی Text from File کلیک کنید.
قدم سوم: به مسیر سند وردی که ویرایش آن توسط رمز عبور محدوده شده بروید و آن را درون سند ورد جدیدی که ساخته‌اید درج (Insert) کنید.

بخش دوم: چگونه رمز یک سند را برای «باز شدن» بشکنیم

اگر رمز عبور از نوع «باز شدن» سند ورد را فراموش کرده‌اید و نتوانید اینگونه اسناد را به طور کلی باز کنید باید با کمی حوصله بیشتر این آموزش را دنبال کنید. خوشبختانه ابزاری مخصوص اینکار توسعه داده شده که iSumsoft Word Password Refixer نام دارد و شکستن رمز فایل‌های ورد Open را بسیار ساده می‌کند.

قدم اول: دانلود و نصب

نرم‌افزار iSumsoft Word Password Refixer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود و در سیستم خود نصب کنید.

قدم دوم: سند ورد محافظت شده با رمزعبور را اضافه کنید


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بر روی دکمه Open در نرم‌افزار کلیک کنید. به مسیر سند وردی که توسط رمز عبور محافظت شده بروید. آن را انتخاب و در نهایت به نرم‌افزار Word Password Refixer اضافه کنید.

قدم سوم: انتخاب نوع رمز عبور[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نرم‌افزار Word Password Refixer قادر است چهار نوع رمز عبور Brute-force ،Mask ،Dictionary و Smart را مورد شناسایی قرار داده و قفل آن را بشکند. انتخاب نوع رمز عبور مناسب کمک خواهد کرد تا رمز سند ورد با سرعت بیشتری کرک شود. از سایت این نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])می‌توانید بیشتر درباره انواع رمز‌های عبور آشنا شوید.

قدم چهار: شروع به شکستن رمز کنید


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


با کلیک بر روی دکمه Start برنامه خیلی زود رمز سند ورد شما را از بین خواهد برد.
پس از انجام این چهار قدم نرم‌افزار در سریع‌ترین زمانی که می‌تواند رمز سند را می‌کشند و رمز صحیح را به شما نمایش می‌دهد. حال تنها کاری که لازم است انجام دهید، یادداشت رمز عبور صحیح و استفاده از آن برای باز کردن سند محافظت شده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


توجه داشته باشید: اگر فرمت سند ورد شما doc. باشد، راه‌ حل دیگری نیز در اختیار خواهید داشت. با استفاده از نرم‌افزار iSumsoft Word Password Remover ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])به سادگی می‌توانید رمز عبور سند ورد را حذف کنید و آن را بدون هیچگونه رمزی باز کنید.

elica-nice
28-08-2016, 08:18
(مربوط به موضوع آموزش ترفند های ورد)


آموزش نکاتی مفید و کاربردی در نرم افزار Microsoft Word

● روش تایپ اعداد با فونت فارسی در word:
با تنظیمی که در زیر می آید می توانید اعداد را در میکروسافت ورد به صورت فارسی تایپ کنید. البته معمولا من خودم اعداد را با همون فونت های انگلیسی تایپ می کنم و دیدم که اکثر دوستانم هم این کار رو انجام می دهند. دلیل عدم استفاده از فونت های فارسی برای اعداد این است که بعضی مواقع در نوشتن صفحات وب تداخل پیش می آید. چون این فونت های اعداد به ظاهر فارسی در واقع فونت های عربی هستند.

به هر حال برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

در خود برنامه Office Word از طریق آپشن ورد به شرح زیر عمل کنید:


Tools/Option/Complex Scripts

بعد در قسمت پایین پنجره باز شده در مقابل کلمهNumeral گزینه Context را انتخاب کنید.

سپس روی ok کلیک کنید. در این صورت در حالت تایپ به فرم فارسی اعداد هم با فونت فارسی تایپ خواهد شد و در تایپ به فرم انگلیسی اعداد انگلیسی تایپ خواهند شد.

1) اگر در حال تایپ کردن یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید، کافیست نشانگر را در کنار یا در زیر کلمه مربوطه ببرید و کلیدهای F7 + Shift را فشار دهید و با این کار فهرستی از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمایش داده می شود.

2) اگر فرمت قسمتی از متن را تغییر داده اید، مثلا رنگ یا نوع فونت آن را عوض کرده اید و حالا می خواهید به همان وضعیت پیش فرض Word برگردانید، می توانید آن بخش از متن را انتخاب و کلیدهای SpaceBar + Ctrl را فشار دهید.

3) وقتی می خواهید بخشی از متن را انتخاب کنید، می توانید کلمه Alt را پایین نگه دارید و با ماوس Drag کنید. این کار باعث می شود عمل انتخاب به صورت مستطیل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگیری افزایش یابد.

4) با فشردن کلید F5+ Shift می توانید به قسمتی از متن که به تازگی تغییری در آن ایجاد کرده اید، بروید. فشردن مجدد این کلیدها شما را به قسمت های تغییر یافته قبلی متن می برد.

5) در پنجره Print Preview شما می توانید پیش از پرینت گرفتن، پیش نمایشی از فایل خود را ببینید. اگر در همین پنجره بخواهید تغییراتی در متن بدهید، کافیست روی آیکون Magnifier کلیک کنید تا اجازه تصحیح در متن به شما داده شود.

6) اگر می خواهید همزمان دو بخش مختلف از یک Document را ببینید، می توانید فایل مربوطه را در نرم افزار Word باز کرده، ماوس را بالای فلش موجود در بالای نوار لغزان نگه دارید تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازی با دو فلش در بالا و پائین آن درآید. آن گاه کلیک کنید و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پایین بکشید. حال صفحه به دو قسمت تقسیم می شود که در هر دو بخش همان فایل نمایش داده می شود و همزمان می توانید دو بخش مختلف فایل را ببینید و ویرایش کنید.

7) اگر فایلتان بزرگ است و پیدا کردن مطالب برایتان دشوار، کافی است گزینه Document Map را از منوی View انتخاب کنید تا فهرستی از عناوین Document شما را نشان دهد. حال با کلیک بر هر عنوان به آن قسمت از فایل خود پرش می کنید.

● بلوک و عملیات مربوط به آن در word:
بلوک و عملیات مربوط به آن

حذف (DELETE)

انتقال (CUT)

تکثیر (COPY)

فراخوانی PASTE

● بلوک به کمک صفحه کلید:
برای انتخاب قسمتی از متن باید کلید Shift را پائین نگه دارید و سپس به کمک مکان نمای چپ ، راست ، بالا و پائین متن مورد نظر را انتخاب کنید. هنگامی که متن بلوک میشود رنگ قلم و زمینه به حالت نگاتیو در می آید ( برای خارج نمودن از حالت بلوک حرکت مکان نما بدون نگه داشتن Shift کافی است ).

● بلوک به کمک ماوس:
برای بلوک کردن به کمک ماوس کافی است روی نقطه شروع ، دکمه سمت چپ ماوس را نگه دارید و تا آخرین جایی که میخواهید بلوک شود دکمه چپ را رها نکنید. پس از بلوک کردن متن نوبت آن است که عملیات لازم را روی قسمت بلوک شده انجام دهید مانند : تغییر قلم ، تغییر سایز ، تغییر رنگ و...

● حذف به کمک صفحه کلید :

برای حذف محدوده ی بلوک شده بایستی کلید Delete را انتخاب کنید.

● حذف به کمک ماوس :

برای حذف قسمتی از پرونده به کمک ماوس باید متن را توسط ماوس انتخاب نمائید و با کمک زیر منوی Clear از منوی Edit قسمت انتخابی را حذف کنید.

● انتقال بوسیله صفحه کلید:
برای آنکه بتوانید متن را جابجا کنید و یا آن را از یک محل به محل دیگر ببرید باید به روش زیر عمل کنید:

1) به کمک کلیدهای بلوک ، متن خود را بلوک کنید.

2) کلیدهای ترکیبی (Ctrl+X) و یا (Shift+Delete) را بفشارید. با فشردن این کلیدهای ترکیبی متن شما ناپدید خواهد شد . البته متن ناپدید نگردیده بلکه از محل خود برداشته شده و به داخل حافظه(Clip board) رفته است .

3) حال مکان نمای خود را جابجا نموده و به محلی که میخواهید متن به آنجا انتقال یابد، بروید.

4) پس از قرارگرفتن در محل مورد نظر کلیدهای ترکیبی (Ctrl+V) و یا کلیدهای (Shift+Insert) را فشار دهید تا متن از حافظه به محل جدید انتقال یابد.

اگر مجددا کلیدهای ترکیبی (Ctrl+V) را بفشارید متن مجددا از حافظه فراخوانی خواهد شد. زیرا این متن تا زمانی که در ویندوز قرار دارد در حافظه باقی میماند.

البته برای انتقال میتوانستید از زیر منوی Cut در منوی Edit برای ( ذخیره در حافظه و حذف ) و برای ( فراخوانی از حافظه) از زیر منوی Paste در منوی Edit استفاده کنید.

● انتقال به کمک ماوس:
برای انتقال قسمتی از پرونده توسط ماوس به روش زیر عمل کنید:

1) توسط ماوس متن مورد نظر را بلوک کنید.

2) با نگه داشتن دکمه ماوس روی قسمت انتخاب شده متن خود را به محل جدید بکشید. بدین ترتیب متن شما به محل جدید انتقال خواهد یافت . معمولا انتقال به کمک ماوس زمانی صورت می گیرد که بخواهید متن خود را چند سطر بالاتر یا پائین تر انتقال دهید. برای انتقال می توانید پس از بلوک کردنء کلیک راست نموده و از منوی فوری Cut را انتخاب کنید.

تکثیر به کمک صفحه کلید :

برای تکثیر یک قسمت از پرونده به محل دیگر باید روش زیر را دنبال کنید :

1) به کمک کلیدهای فوری متن خود را بلوک کنید.

2) کلید های ترکیبی (Ctrl+C) و یا (Ctrl+ Insert) را فشار دهید تا متن در حافظه کپی شود.

3) مکان نما را حرکت داده و به محل جدید بروید.

4) در محل جدید کلید های ترکیبی (Ctrl+V) و یا (Shift+Insert) را بزنید تا متن درون حافظه در محل جدید فراخوانی شود.

نکته : برای تکثیر میتوانید از زیر منوی Copy و برای فراخوانی از زیر منوی Paste که هر دو در منوی Edit وجود دارند استفاده کنید.

● تکثیر به کمک ماوس :

برای تکثیر متن به کمک ماوس باید به روش زیر عمل کنید :

1) توسط ماوس متن خود را انتخاب کنید.

2) کلید Ctrl را نگه داشته و متن انتخاب شده را به کمک نگه داشتن دکمه سمت چپ ماوس و کشیدن ، به مقصد ببرید. این عمل موجب تکثیر متن انتخاب شده می گردد. این عمل با زدن دکمه سمت راست ماوس و انتخاب گزینه Copy نیز امکان پذیر است .

توجه داشته باشید که تمامی عملیات ذکر شد. تنها برای متن نیست بلکه برای تصاویر نیز بکار می روند.

● انتقال و تکثیر به کمک کلید سمت راست ماوس :

پس از بلوک میتوانید کلید سمت راست ماوس را بفشارید و از آنجا Copy یا Cut را انتخاب کنید و پس از بردن مکان نما به محل جدید مجددا با زدن دکمه سمت راست ماوس Paste را انتخاب نمایید.

راه دیگر این است که پس از انتخاب متن ضمن کشیدن ، توسط دکمه سمت راست و بردن به محل جدید زیر منوی فوری ظاهر خواهد شد که از شما می پرسد Copy یا Move که هر کدام را خواستید میتوانید انتخاب کنید.

iranch
15-10-2016, 17:53
سلام
دوستان در یک صفحه من هم شماره لاتین دارم هم فارسی .
از تنظیمات یا کلش فارسی میشه یا کلش لاتین؟ چه کنم؟

soroori2
03-09-2017, 21:51
سلام دوستان
همانطور که اطلاع دارید گوگل نرم افزار گوگل کیبورد رو برای اندروید ایجاد کرده که دارای کلید صوتی است که گفتار رو به متن تبدیل می کند آیا امکان داره که این رو به ورد وصل کرد که با صوت تایپ کنه ؟آیا نصب این صفحه کلید در کامپیوتر امکان دارد؟

chemistry21
04-09-2017, 18:55
میشخ از google play دانلود کرد؟

soroori2
12-09-2017, 01:30
سلام
من ورد 2010 دارم و هر صفحه ای که باز می کنم دوصفحه است و وقتی پرینت می گیرم یک صفحه اصلی که تایپ کردم و یک صفحه سفید پرینت گرفته میشه.چطور اونو رو یک صفحه تنظیم کنم؟

soroori2
16-09-2017, 15:18
مثل این که سوال رو در جای درست مطرح نکردم.