PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخیص عکس اصلی از عکس تقلبی

علی علی علی
23-12-2007, 21:40
سلام
من چند وقت پیش دیدم تو یه مجله یا یه جایه دیگه یادم نمیاد که نرم افزاری است که با مقیاس بیش از 300 نقطه
یا برسی 300 نقطه از یه عکس میتونه بگه که این عکس با نرم افزاری (مثل فتوشاپ) تغیر کرده یا یه عکس اصله هست
اگه کسی اسم این نرم افزار یا سایتش رو میدونه لطفا بگه یا لینک بذاره یا یه شبه نرم افزار معرفی کنه!!

EHSANRF
23-12-2007, 21:49
اصلا نیازی به نرم افزار نداری!!

روی عکس راست کلیک کن و Properties رو بزن
بعد برو تو قسمت Summary
بعد دکمه ی Advanced رو بزن!

تمام مشخصات عکس رو بهت میده!
اگه اسمی از فتوشاپ توش بود بدون تقلبیه یا ویرایش شده هست
حتی نوع دوربین و امکانات اون رو هم بهت میده!!!

علی علی علی
23-12-2007, 22:00
از راهنمییت ممنون اما من اون نرم افزار یا شبیهش رو میخوام.آدرس داری ین لینک بدین.
میشه یه عکس رو به فتوشاپ وارد کرد اما ممثلا چشمها رو رنگی کرد. اون که من شنیدم تغیرات رو نشون میده
یا جاهای غیر اصل رو. مرسی بازم راهنمیی کاربردی بود.

علی علی علی
23-12-2007, 22:06
سایتتم که فیلتره

pmjaberi
24-12-2007, 00:21
اصلا نیازی به نرم افزار نداری!!

روی عکس راست کلیک کن و Properties رو بزن
بعد برو تو قسمت Summary
بعد دکمه ی Advanced رو بزن!

تمام مشخصات عکس رو بهت میده!
حتی نوع دوربین و امکانات اون رو هم بهت میده!!!

راه حل خيلی خوبی نيست اکثر عکاس ها برايه resize کردن يا اديت مختصر در عکس از photoshop استفاده ميکنن اينکه يه عکس در photoshop اديت شده و save شده فکر نکنم دليلی بر اين باشه که اون عکس تقلبی هست.
به نظرتون اينطور نيست؟

EHSANRF
24-12-2007, 08:05
راه حل خيلی خوبی نيست اکثر عکاس ها برايه resize کردن يا اديت مختصر در عکس از photoshop استفاده ميکنن اينکه يه عکس در photoshop اديت شده و save شده فکر نکنم دليلی بر اين باشه که اون عکس تقلبی هست.
به نظرتون اينطور نيست؟

من اینو نوشته بودم!

درسته؟!!

علی علی علی
24-12-2007, 10:58
موافق نيستم ميتوني يه عكس رو بدون تغيير از فتوشاپ سيو كني يعني اين عكس تقلبيه؟
من منظورم دقيقا همون برنامست مثلا شما سره يكي ديگه رو ميكاري رو بدنه اون يكي(حرفه اي)يا رنگ چشم رو عوض ميكني يا .............. و بقيه عكس هم همون اصليه
اين برنامه با تكنولوژي خاص خودش نشون ميده چه تغيراتي و در كجا توسط برنامه هاي گرافيكي انجام شده
مرسي