PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در Overclocking

sltavakoli
20-12-2007, 20:56
سلام دوستان.

میدونم که سوالم صولانی هست.ولی خواهش میکنم که کمکم کنید

اگه باید این تاپیک رو توی تاپیک اورکلاک میپرسیدم ببخشید. ولی چون سوالم یکم طولانی گفتنم

ابنجوری بهتره.و اما سوالم:

من یه گرافیک Gig-8500-Gt 256 GDDR2 دارم که سایلنت هست.در ضمن با برنامه ی n-Tune هم اورکلاک

میکنم.برنامه ی محک زن من هم AquaMark3 است و با استفاده از این نرم افزار و در حالت:

1280*1024 32bit

AA=8x

Anisotrophy Quiality: 16x

Level of Quility=8

یعنی بالاترین حد ممکن بازی های خود را تست میکنم.

اما نتایج تست که در پایین مینویسم خیلی عجیبه:

1) Core:500 Mem=400===========Fps=21.14

---------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Core:510 Mem=400=============Fps=21.22

-----------------------------------------------------------------------------------------

3) Core:540 Mem=400============Fps=21.49

و ...... .

اگه متوجه شده باشید میفهمید که با افزایش Core مقدار بسیار ناچیزی کارایی گرافیک بالا میره.

میخواستم ببینم که عادیه؟اگه عادی نیست اشکال از کجاست؟و شما برای این مشکل چه راه حلی میدید؟

chaos theory
20-12-2007, 23:53
سلام دوستان.

میدونم که سوالم صولانی هست.ولی خواهش میکنم که کمکم کنید

اگه باید این تاپیک رو توی تاپیک اورکلاک میپرسیدم ببخشید. ولی چون سوالم یکم طولانی گفتنم

ابنجوری بهتره.و اما سوالم:

من یه گرافیک Gig-8500-Gt 256 GDDR2 دارم که سایلنت هست.در ضمن با برنامه ی n-Tune هم اورکلاک

میکنم.برنامه ی محک زن من هم AquaMark3 است و با استفاده از این نرم افزار و در حالت:

1280*1024 32bit

AA=8x

Anisotrophy Quiality: 16x

Level of Quility=8

یعنی بالاترین حد ممکن بازی های خود را تست میکنم.

اما نتایج تست که در پایین مینویسم خیلی عجیبه:

1) Core:500 Mem=400===========Fps=21.14

---------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Core:510 Mem=400=============Fps=21.22

-----------------------------------------------------------------------------------------

3) Core:540 Mem=400============Fps=21.49

و ...... .

اگه متوجه شده باشید میفهمید که با افزایش Core مقدار بسیار ناچیزی کارایی گرافیک بالا میره.

میخواستم ببینم که عادیه؟اگه عادی نیست اشکال از کجاست؟و شما برای این مشکل چه راه حلی میدید؟
شما اگه همینو تو تاپیک خودش میپرسیدی بیشتر راهنمایی میکردن شما رو اما به هر حال باید بگم که شما انتظار نداشته باش که با هر سری اظافه کردنه 10 یا 20 تا به کلاک هسته بتونی یه امتیاز بالا بگیری و منطقی هم هست که همچین امتیازی بهت بده و دقت هم بکن که در اورکلاک زمانی که تونستی هسته رو تا حد آخر اورکلاک کنی باید بری سراغ اورکلاک مموری و اونجوری میتونی باز هم تا جایی که جا داره مموری رو اورکلاک کنی در اینصورت به یه نتیجه قابل قبولی میرسی و پایداری کارت رو هم در حالت تنظیمات نهایی چک کنی.
اما در کل باید بگم 8500 ها زیاد در اورکلاک پایدار نیستن و درکل برای یه همچین برنامه هایی ساخته نشدن.
در پایان هم بهت توصیه میکنم برای اورکلاک از rivatuner و برای تست از 3dmark05 استفاده کنی نتایج دقیق تری میگیری.

reza_graphic
21-12-2007, 00:20
می دونی چیه ؟
گرافیکت از لحاظ band width کم میاره نه از لحاظ هسته
مموری کلاک رو افزایش بدی مستقیما هم امتیازت میره بالا
اینم خودم استنباط کردم :
band width = memory clock*interface/8