PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب adsl با کارت شبکه و مودم چجوریه؟

بهنازی
20-12-2007, 19:46
با سلام به خدمت همه دوستان
من رفتم مودم (comtrend)و کارت شبکه رو گرفتم طرف گفتش که همه تنظیناتش رو کرده و فقط من باید کابلها رو وصل کنم من هم الان آوردم وصل کردم ولی حالا باید چجوری وصل بشم به اینترنت ؟
چون تو قسمت Network Connections یه Connection ساخته شده تو قسمت LAN or High-Speed Internet
حالا تو من چی کار باید بکنم مودم دیال آپو دربیارم ؟
چرا این تو IE این کانکشن نیست ولی کانکشناهای دیال آپ هستش چجوری باید وارد بشم ؟

با تشکر

secure
20-12-2007, 20:17
شما ADSL گرفتی ؟؟

اگه گرفتی فقط کافیه یک کابل از مودم ی کارت شبکه وصل کنی و بعد تنظبمات TCP/IP بر روی Local Area Connectio n تو قسمت Network Connection

الیته این تظنبمات باید از طرف شرکتی که ADSL رو میده انجام شه ولی خودتون هم میتونید انجام یدین اما باید اول با شرکت تماس یگیرین و تنظیمات لازم رو ازشون بپرسین.

بهنازی
20-12-2007, 20:48
ممنون عزیز ازشون پرسیدم در مورد تنظیمات گفتن که تنظماتو انجام دادن

secure
20-12-2007, 20:54
آخه مگه میشه .تنظیمات روی سیستم شما باید انجام بشه .سیستمتون رو داده بودین دستشون ؟؟

بهنازی
20-12-2007, 20:58
نه فقط مودمو ازشون گرفتم یعنی نمیشه رو مودم قبلا این تنظیمات رو انجامداداه باشن؟
تو تنظیمات نگاه میکنم تو قسمت ip هم هیچی نیست؟

تو رو خدا کمک کنید

بهنازی
20-12-2007, 21:00
لطفا بگین اگه همه تنظمات درست باشه چجوری باید وارد اینترنت بشم .
مودم دیال رو دربیارم؟
چه خاکی باید تو سرم بریزم لطفا جواب بدین دارم دیونه میشم.

secure
20-12-2007, 21:05
نه اصلا نیازی به در آوردن مودم Dialup نیست.

شما علاوه بر اینکه باید مودمتون تنظیم باشه باید کارت شبکه ای که روی سیستمتون هم هست تنظیم بشه تا ارتباطش با مودم برقرار شه .

روش های متفاوتی برای ارتباط یا مودم ADSL هست .

اگه مودمتون USB نیست باید در تنظیمات کارت شبکه تون یک ای پی از رنج ای پی مودم به کارت شبکه یدین.

بقیه فیلد های موجود در TCP/IP Propertise هم بستگی یه تنظیمات مودم داره .

واسه همین میگم باید شرکت این کار روبکنه یا حداقل لیست ای پی ها وموارد لازم رو بهتون بده تا بتونید خودتون این کار رو بکنید .

بهنازی
20-12-2007, 21:07
ممنون دوست عزیز
الان هم تو شرکت هیشکی نیست این مودم هم جای usb نداره؟
کارت شبکه رو هم وصل کردم بدون اینکه نصبش کنم خودش شناخت

siavash_ahmadpour
20-12-2007, 21:23
IP تنظیمات مودم رو از تو دفترچه اش پیدا کنید و به قسمت setting برید بعد 2 تا قسمت VCI VCL یه همچین چیزایی اسمش درست یادم نیست داره که اونا رو باید از از ISP ی که ADSL رو ازش گرفتید از پشتیبانی فنی اش بپرسید و همچنین User/Pass تون رو وارد کنید بعد اتوماتیک کانکت می شه و اگه چراغ ADSL یا PPP داشته باشه روشن می شه.
توی تنظیمات کانکشن شبکه هم باید کارت شبکه IP رو از DHCP (که خود مودم هستش ) بگیره و Gateway هم باید مودم باشه (البته وقتی به شبکه وصل می شه به طور پیشفرض این اتفاقات میفته) اگه نشد زنگ بزنید پشتیبانی ISP

بهنازی
20-12-2007, 21:36
بابا خودش گفت هیچ تنظیمی نمیخواد .

secure
20-12-2007, 22:01
IP تنظیمات مودم رو از تو دفترچه اش پیدا کنید و به قسمت setting برید بعد 2 تا قسمت VCI VCL یه همچین چیزایی اسمش درست یادم نیست داره که اونا رو باید از از ISP ی که ADSL رو ازش گرفتید از پشتیبانی فنی اش بپرسید و همچنین User/Pass تون رو وارد کنید بعد اتوماتیک کانکت می شه و اگه چراغ ADSL یا PPP داشته باشه روشن می شه.
توی تنظیمات کانکشن شبکه هم باید کارت شبکه IP رو از DHCP (که خود مودم هستش ) بگیره و Gateway هم باید مودم باشه (البته وقتی به شبکه وصل می شه به طور پیشفرض این اتفاقات میفته) اگه نشد زنگ بزنید پشتیبانی ISP

دوست عزیز فکر کنم جوابتون بیشتر ایشون رو سردرگم کنه .

فقط در مورده DHCP احتمال داره که این شرکت روی مودم شما سرویس DHCP رو فعال کرده باشن .این سرویس یه طور اتوماتیک تنظیمات ای پی کارت شبکه تون رو انجام میده .در این صورت تنها کاری که نیازه بکنید اینکه مودم روبه خط تلفن وصل کنید بعد کارت شبکه رو به مودم وصل کنید و بعد از چند لحظه نهایت 2 دقیقه باید اینترنتتون قابل استفاده باشه.در غیر اینصورت حتما باید تنظیمات ای پی رو از شرکت بپرسید.اگه هم نمیگن حتما دلیلی داره از جمله گرفتن پول بیشتر !