PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چیپ مموری گرافیک

becareful
20-12-2007, 18:45
به نظرتون تولید کننده ی بهتر چیپ های مموری که کاملا معتبر باشن و قطعاتشون با کیفیت باشه کودومه؟(تکنولوژی کودوم بالاتره)
به نظر خودم اینفینئون(یا اینفینین) و سامسونگ خوبن حالا میخواستم نظر شما رو هم بدونم کدوم Hynix - Infineon - Elpida - Samsung - Micron - Quimonda

chaos theory
20-12-2007, 18:51
نظر من هم رو همون samsung هستش .

Stream
20-12-2007, 19:27
این قضیه خیلی پیچیده تر اینه که یک اسم رو انتخاب کنیم. تمام اون برند ها اونقدر معتبر هستند که بشه به محصولاتشون اعتماد کرد. در محصولات High-End معمولا هم ATi و هم nVIDIA از محصولات Samsung استفاده می کردند ولی الان nVIDIA به سمت Qimonda رفته. در کل فعلا سریعترین چیپهای مموری سری Samsung BJ08 هستند که در Geforce 8800 Ultra و مدل GDDR4 اون در Radeon HD 3870 استفاده شده.
HyNIX معمولا چیپهایی با قیمت کمتر و کارایی مناسب برای محصولات رده متوسط می سازه برای همین هم خیلی از کمپانی ها از این مموریها استفاده می کنند.

Actros
20-12-2007, 23:26
این قضیه خیلی پیچیده تر اینه که یک اسم رو انتخاب کنیم. تمام اون برند ها اونقدر معتبر هستند که بشه به محصولاتشون اعتماد کرد. در محصولات High-End معمولا هم ATi و هم nVIDIA از محصولات Samsung استفاده می کردند ولی الان nVIDIA به سمت Qimonda رفته. در کل فعلا سریعترین چیپهای مموری سری Samsung BJ08 هستند که در Geforce 8800 Ultra و مدل GDDR4 اون در Radeon HD 3870 استفاده شده.
HyNIX معمولا چیپهایی با قیمت کمتر و کارایی مناسب برای محصولات رده متوسط می سازه برای همین هم خیلی از کمپانی ها از این مموریها استفاده می کنند.

کاملا تایید میشه

Mahdi_Moosavi
21-12-2007, 10:54

مرسی از آرمان که خیلی مختصر و مفید توضیح داد . :46:

واقعآ چیپ های Hynix حرف ندارن :27: مخصوصآ ddr3 هاش که هم خنک هستن و هم خوب اور میشن ، من که

رو هر بردی دیدمشون اگه در حالت defult بایاس شده بودن لخت بودن ( سینک نداشتن ) .

البته مدل های GDDR2 که هر کمپانیی که زده مجبور شده ببردشون زیر سینک چون همانطور که قبلآ بحث کردیم این

مدل از مموری ها اصلآ ذاتآ دماشون بالاست .

راستی آرمان اگه اشتباه نکنم واسه HD 3850 هم بیشتر کمپانی ها از همون Qimonda که DDR3 هست و

ACSESS TIME ش 1ns هست استفاده کردن ، درسته ؟؟!!

chaos theory
21-12-2007, 11:58
به نظر من مسئله اصلا پیچیده نیست مگر اینکه بقیه پیچیدش کنند .
مثل اینه که بخوای بری نایلون درجه 1 و یا درجه2 بگیری که مواد اولیه هاشون با هم فرق میکنن.
تو بازار کارتهای گرافیک یا نه اصلا کلی تر بگیم قطعات شرکتهای زیادی فعالیت میکنن. اینجوری بگیم که شرکتهایی برد های مختلف میزنن سعی دارن هر کدوم به نوعی فقط قطعات رو با مارک شرکتشون بدند تو بازار و بحث بحث رقابته همین.
اونی که میره از شرکتهایی که بردها و چیپ های آشغال رو با قیمت پایین تر میخره خوب قیمت جنسش تو بازار ارزون تره و میتونه تاثیر مستقیم بذاره تو بازار بقیه تولید کننده ها .
و در مقابل شرکتهای اسم و رسم داری هم که اجناس با کیفیت بالا تولید میکنن مواد اولیه با کیفیت و با قیمت بالاتر میخرند و طبیعتا قیمت تمام شدشون بالاتر هستش برای یوزر ها.
بنابر این بازار بازاره رقابته و برای حرفه ای ها کیفیته و خوب اینم تابلوئه که شرکتی مثل Asus , Xfx, Giga ,evga,.... و شرکتهای معروف که طی این چندین سال خودشون رو نشون دادند و کیفیت قطعاتشون به همه ثابت شده در 10 قلم جنس اگه مثلا 10 نوع چیپ مموری مختلف استفاده کنند میشه به هر 10 نوع اون هم اعتماد کرد. مگر اینکه بخوای بین همون 10 نوع مختلف مقایسه راه بندازی و گرنه مسئله همینه که گفتم.
و بیخود نیست تو بازار اینهمه قطعات آشغال میبینید با قیمتهای پایین که مردم نا آگاه میخرند و عملا این قطعات به درد لای جرز هم نمیخورند.

chaos theory
21-12-2007, 12:01
به نظر من این مسئله زمانی پیچیده میشه که 4 نفر متخصص و یا تولید کننده چیپ که خودشون دست اندرکار هستن بیان اینجا بشینن راجع به کیفیتها با هم بحث راه بندازن .
نه من و شما که صرفا یک یوزر هستیم.

Stream
21-12-2007, 12:19
مگر اینکه بخوای بین همون 10 نوع مختلف مقایسه راه بندازی و گرنه مسئله همینه که گفتم.
به نظر من باید در مورد همین بحث کنیم. بقیه مطلب که حل شده است... ( همونطور که گفتید ... )

به نظر من این مسئله زمانی پیچیده میشه که 4 نفر متخصص و یا تولید کننده چیپ بیان اینجا بشینن راجع به کیفیتها با هم بحث راه بندازن .
نه من و شما که صرفا یک یوزر هستیم.
یعنی من و شما نمی تونیم در حد خودمون در این رابطه بحث کنیم ؟ مگه درباره چیزهای دیگه ای که بحث می کنیم متخصص هستیم ؟

راستی آرمان اگه اشتباه نکنم واسه HD 3850 هم بیشتر کمپانی ها از همون Qimonda که DDR3 هست و

ACSESS TIME ش 1ns هست استفاده کردن ، درسته ؟؟!!
Sapphire و PowerColor از مموریهای Samsung استفاده کردند. ( PowerColor مموریهای بهتری استفاده کرده ) و HIS هم از مموریهای Qimonda BF-10 استفاده کرده. بقیه برندها رو نمی دونم.

becareful
21-12-2007, 19:45
بچه ها اینفینئون و الپیدا و میکرون هم نوشتم اونا که بوق نیستن! در مورد اونا هم نظر بدید.

becareful
21-12-2007, 19:48
صرف نظر از کارایی اینفینئون چیپ های بسیار سخت جونی میزنه نسبت به بقیه نظر شما ها چیه؟میگن خیلی با کیفیتن ولی یکم گرونترن...

Stream
21-12-2007, 20:03
بچه ها اینفینئون و الپیدا و میکرون هم نوشتم اونا که بوق نیستن! در مورد اونا هم نظر بدید.
بعد از جدا شدن Qimonda از Infineon تقریبا این کمپانی از بازار چیپهای کارت گرافیکی کنار رفت و بیشتر تمرکزش رو روی بازار نیمه رساناها گذاشت. Qimonda در اصل بخش DRAM کمپانی Infineon بود.
Elpida و Micron هم تمرکزشون رو روی چیپهای مموری رم گذاشتند و تقریبا توی تحقیقات حرفه ای کارتهای گرافیکی نیستند. ( رمهای Patriot 6400 CL4 که دوستان پیشنهاد می دهند اکثرا چیپ Elpida دارند ... )

chaos theory
21-12-2007, 23:45
[quote=Virgil;1919409]به نظر من باید در مورد همین بحث کنیم. بقیه مطلب که حل شده است... ( همونطور که گفتید ... )

یعنی من و شما نمی تونیم در حد خودمون در این رابطه بحث کنیم ؟ مگه درباره چیزهای دیگه ای که بحث می کنیم متخصص هستیم ؟

در اون مورد فکر میکنم باید خیلی تخصصی بحث بشه و یا باید بنده و شما دست اندر کار باشیم. ما در حد معمولی به عنوان یک کاربر که صرفا استفاده کننده هست میتونیم نظر بدیم.
شما رو نمیدونم اما من واقعا راجع به این قضیه زیاد تخصصی چیزی نمیدونم.

Stream
21-12-2007, 23:53
در اون مورد فکر میکنم باید خیلی تخصصی بحث بشه و یا باید بنده و شما دست اندر کار باشیم. ما در حد معمولی به عنوان یک کاربر که صرفا استفاده کننده هست میتونیم نظر بدیم.
شما رو نمیدونم اما من واقعا راجع به این قضیه زیاد تخصصی چیزی نمیدونم.
همین هم خوبه. اصلا دلیل بحث کردن اینه که یه چیزی یاد بگیریم و به خاطرش بریم چند جا سرچ کنیم و چند تا مطلب بخونیم. اون متخصص ها و دست اندر کارها هم از همین جاها شروع کردند... Lars Weinand هم از چند تا فروم شروع کرد تا بعدا شد مهندس ATi و حالا هم nVIDIA !

chaos theory
22-12-2007, 00:18
همین هم خوبه. اصلا دلیل بحث کردن اینه که یه چیزی یاد بگیریم و به خاطرش بریم چند جا سرچ کنیم و چند تا مطلب بخونیم. اون متخصص ها و دست اندر کارها هم از همین جاها شروع کردند... Lars Weinand هم از چند تا فروم شروع کرد تا بعدا شد مهندس ATi و حالا هم nVIDIA !
خوب خیلی عالیه اینو نمیدونستم یعنی تو فروم ها بجای اینکه به ستاره هاش اضافه بشه بهش لیسانسه سخت افزار دادن؟:46:
اینی که شما میگی یه بحث جداست و مستقیما به خود طرف و علایقش بر میگرده .
در هر صورت بنده به نظر شما احترام میذارم .
. (تاپیک منحرف نشه).

Benygh
22-12-2007, 00:22
حافظه DDR3 ایی که در این مدل استفاده شده 1.0NS تاخیر داره و ماله شرکته Qimonda است !!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این عکس برای 8800GT هست میخوام بدونم چرا با اینکه سامسونگ چیپ های سریعتری داره انویدیا به سمت Qimonda اومده ؟؟؟
با ورجیل هم موافقم که میگه ما اومدیم اینجا تا یک چیزی یاد بگیریم ....
ممنون ورجیل جان با این حرفت امید دادی .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
22-12-2007, 00:28
دربارش توی تاپیک 8800GT صحبت کردیم. این برمیگرده به تصمیمات nVIDIA یا با Samsung روابط جالبی نداشتند یا برای بهتر شدن روابط با Qimonda چون چیپهای GDDR5 بهتری نسبت به Samsung و Hynix داره.

Benygh
22-12-2007, 00:32
ممنون که جوابمو دادی .... اگه تو یا هم هم بدی که خیلی خوب میشه ..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مگه GDDR5 اماده هست که میگن از سامسونگ و .... بهتره ؟؟؟

Stream
22-12-2007, 01:19
ممنون که جوابمو دادی .... اگه تو یا هم هم بدی که خیلی خوب میشه ..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مگه GDDR5 اماده هست که میگن از سامسونگ و .... بهتره ؟؟؟
الان Samsung, Hynix, Qimonda به GDDR5 رسیده اند و دارن با nVIDIA و ATi مذاکره می کنند برای سری بعدی کارت های گرافیک. به نظر می رسه ATi ، سامسونگ رو به عنوان چیپ مرجع اعلام کنه و nVIDIA هم Qimonda رو. هنوز چیزی معلوم نیست. البته Hynix هم معمولا میره سراغ تولید کننده ها.