PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی در ویندوز ویستا

Mehrdad.y
18-12-2007, 17:58
سلام به تمامی دوستان

من دنبال یک نرم افزار هستم که بشه بوسیله آن در ویندوز ویستا پارتیشن بندی کرد . اگه کسی میدونه معرفی کنه .

ممنون میشم

zhina_gian
18-12-2007, 18:33
اینجا بخش سوالات در مورد آنتی ویروسهاست. سوال شما مربوط میشه به تایپک ویندوز ویستا.
اما در جواب سوالتون ... شما به برنامه خاصی احتیاج ندارید توسط خود سی دی ویندوز ویستا در حالی که در
حال نصب این ویندوز هستید میتونید پارتیشن بندی بکنید.

Mehrdad.y
22-12-2007, 17:16
ممنون از جوابتون ولی من ویندوز ویستا را نصب کردم حالا یک نرم افزاری همانند پارتیشن مجیک می خوام که سایز درایوهامو تغییر بدم . البته خود برنامه پارتیشن مجیک رو تست کردم و روی ویستا کار نکرد . حالا اگه نرم افزاری میشناسین که روی ویستا کار می کنه لطفا معرفی کنید .

با تشکر

golmohammadi
21-01-2008, 12:14
شما بهتره از cd bootable براي اينكار استفاده كني ( كه معمولا Partition Magic) هم دارند
مگه پارتيشن مجيك رو ويستا نصب نميشه ؟

mhm5000
30-01-2008, 07:10
منم همين مشكل را دارم

modernamir
30-01-2008, 09:40
اصلاً لازم نيست از نرم افزار خاصي استفاده كني، مي‌توني وارد Command Prompt بشي (با تايپ cmd درون RUn) و بعد از فرمان diskpart استفاده كني كه امكانات كاملي براي كار با پارتيشنها مي‌ده (براي جزئيات بيشتر بعد از وارد كردن DIskpart‌دستور help رو تايپ كنيد.) براي كاركردن روي هاردديسك، اول دستور list disk رو تايژ كنيد تا ديسكهاي شما مشخص شوند، سپس با دستور Select ديسك مورد نظر رو انتخاب كنيد (مثلاً select disk 0) و بعد كارهاي مورد نظر را روي ديسك انجام دهيد. همين كار را بروي پارتيشنها نيز مي توانيد انجام دهيد. بعد از انتخاب دستور select براي ديسك، دستور list partition براي ديدن پارتيشنهاي اون ديسك استفاده كنيد و دوباره با دستور select اون پارتيشن رو انتخاب كنيد (مثلاً select partition 1) و كارهايتان را روي ديسك انجام دهيد. اگر مي‌خواي از طريق يك اينترفيس كار كني، توي ديالوگ Run‌فرمان mmc‌ رو تايپ كن، بعد توي پنجره بعدي Add remove snap in‌رو از منوي File انتخاب كن، پنجره بعدي كه باز شد، در سمت چپ Disk Managment رو انتخاب كن و اونو اضافه كن. در ديالوگ باكسي كه از شما درباره كامپوتر سوال مي كنه، كامپيوتر خودتونو انتخاب كنيد. بعد اين پنجره رو ببنديد و تا به پنجره اول برگرديد، اكنون روي Disk managment كليك كنيد تا پارتيشنها ظاهر بشن، الان هر كاري كه بخواهيد مي‌تونيد روي اونها انجام بديد. (ممكنه بعضي از فرمانها را اشتباه تايپ كرده باشم، چون اينجايي كه الان هستم، فقط XP‌داره.)

modernamir
30-01-2008, 10:12
file:///E:/DOCUME%7E1/SKYWAL%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///E:/DOCUME%7E1/SKYWAL%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgاينم اسنپ شاتهاي mmc براي باز كردن disk managment

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]