PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیر آبگرمکن دیواری

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

alenkita
18-12-2007, 08:30
باسلام
می خواستم ببینم کسی از تعمیرات آبگرمکن دیواری سر در میاره یا یه سایت یا مطلبی واسه آموزش اون سراغ داره؟

fafa_xp
28-04-2011, 14:49
عجب بابا :41:
یعنی توی این 4-3 سال کسی پیدا نشده؟
یعنی هیشکی در مورد آبگرمکن دیواری اطلاعات نداره؟ :13:

fafa_xp
28-04-2011, 14:55
یکی از این آبگرمکن های بوتان داریم (b.15)
بیشتر از 10 سال هست که خریدیم ، دو بار تا حالا خودم بازش کردم و دیافراگمش (که پاره شده بود) رو عوض کردم و درست شده
ولی این دفعه خیلی کلافه کرده منو
وقتی شیر آب رو باز میکنم خیلی عادی شعله روشن میشه ، ولی وقتی شیر رو میبیندم خیلی طول میکشه تا شعله خاموش بشه تا جایی که گاهی آب داخلش میجوشه
همه قطعات مربوط به قسمت آب ( قطعات قسمت برنجی ) رو عوض کردم ولی بازم همینه
یه نکته ای هم هست ، وقتی فلکه ی ورودی آب سرد به آبگرمکن رو میبندم و یکی از شیر های آبگرم خروجی رو باز میذارم ، بعد فلکه رو باز میکنم شعله خیلی عادی روشن میشه و وقتی فلکه رو میبندم شعله خیلی سریع و به شکل صحیح خاموش میشه
انگار وقتی فشار داخل سیستم هست ، سیستم درست عمل نمیکنه ، بار ها و بارها از لحاظ تئوری سیستم رو چک کردم و دیدم که مشکلی نیست ، ولی در عمل درست کار نمیکنه
یه عکس هم از آبگرمکن میذارم ، دوستان خیلی خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fafa_xp
06-05-2011, 22:23
ظاهرا مشکل از فنر روی سوپاپ گاز بود ، یه کم ضعیف شده بود :hmm:

sarall
07-10-2011, 09:56
ظاهرا شما خیلی جلو هستین
حتما مشکل منو می دونین. برای هواگیری آب گرمکن دیواری چه کار باید بکنم بعد از بازکردن شیر آب گرم اگه شیر نزدیک باشه یه کم دیر روشن می کنه اگه دور باشه خیلی دیر یا اصلا روشن نمی شه چکار باید بکنم

sarall
15-10-2011, 01:38
بععععله منم مث دوستم خودم جوابو گرفتم می زارم اینجا شاید به درد ملت بخوره البته با کمک تعمیر کار
مشکل هوا نیود به قول تعمیرکار آبگرمکن دیواری رو اصلا هوا نمی گیره یه دیافراگم پلاستیکی( یه واشر سیاه) که خروجی آب به اون وصله رو باید عوض کنی مشکل حل میشه

mo0ntazer
30-11-2011, 19:35
سلام.این آبگرمکن که شما دارید معروف به آبگرمکن بوتان طرح قدیم.البته سوزان هم همین طرح رو داشت و الان هر دو طرحشون کلا عوض کردن.
وقتی لاستیک دیاورات رو عوض کردی می بینی دیر روشن و خاموش میشه مخزن پایین زیر دیاورات اسمش رو نمی دونم.یکی پیچ برنجی هست اون رو عوض کن درست کار می کنه.
اگه سوالی دیگه هست بگید تا من جواب بدم

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:31 PM ----------

"ظاهرا مشکل از فنر روی سوپاپ گاز بود ، یه کم ضعیف شده بود :hmm:"
هیچ وقت به اون فنر دست نزن.یعنی بازش نکن.چون خطرناکه.بزار آبگرمکن راحت کار کنه.یه کم میله هاشو گریس مخصوص بزن.اورینگ 10 و اورینگ 13 داره اونا رو عوض کن.لاستیک دیاورات رو عوض کن راحت و روان برات کار می کنه البته اگه رادیاتور جرم نگرفته باشه و فشار رو بیش از حد کم نکنه

kane32
08-12-2011, 06:56
وستان لطفا کمک کنید چطور میتونم ابگرکن دیواریم که بوتان هستو جرم گیری کنم ایا با اسید باید اینکار انجام بشه؟
از کجا اسیدو بدم تو ابگرکن و از کجا خارج کنم تا جرم گیری بشه لطفا کمکم کنی

kane32
10-12-2011, 03:55
دوستان کار بلد لطفا کم لطفی نکنن و راهنمایی کنند

AMIR MOHAMMAD . M
10-12-2011, 15:59
وستان لطفا کمک کنید چطور میتونم ابگرکن دیواریم که بوتان هستو جرم گیری کنم ایا با اسید باید اینکار انجام بشه؟

من پرسیدم گفتن جوهر نمک هم میشه و فکر کنم باید از جایی که اب خارج میشه مایع رو وارد کنی .
ولی به نظر من اینکارو نکن چون اونا خودشون با پمپ اینکارو میکنن و اب داخلش جریان داره ولی اگه شما خودتون این کارو بکنید باید یه چند دقیقه ای رو بزارید که مایع داخل لوله ها بمونه که این کار ممکنه باعث سوراخ شدن لوله ها بشه .
در کل اگه میخوای انجام بدی از خودشون بپرس بهت دقیق میگن ، چون خودشون هم زیاد راغب به انجام این کار نیستند .

a6543210
10-12-2011, 22:43
سلام دوستان
یهنی این چند روز آبگرمکنمون خراب شده بد جور کلافه شدم!!!!!!!
راستش از این طرح قدیمای بوتانه! با فندکو اینطوریه.
خلاصه نمی دونم چرا درجه گازش یه مدته خیلی کم شده .قبلنا خوب بود ولی الان می زاری رو شعله آخر(بلند) مثل درجه ملایم روزایی که خوب بود آبو گرم می کنه. خلاصه تو این زمشتون هر کی کمکمون کنه بگه مشکلش چیه دعاگوش واقعا می شیم.فقط ساده توضیح بدین!

بی باک بی بال
11-12-2011, 00:10
سلام دوستان
یهنی این چند روز آبگرمکنمون خراب شده بد جور کلافه شدم!!!!!!!
راستش از این طرح قدیمای بوتانه! با فندکو اینطوریه.
خلاصه نمی دونم چرا درجه گازش یه مدته خیلی کم شده .قبلنا خوب بود ولی الان می زاری رو شعله آخر(بلند) مثل درجه ملایم روزایی که خوب بود آبو گرم می کنه. خلاصه تو این زمشتون هر کی کمکمون کنه بگه مشکلش چیه دعاگوش واقعا می شیم.فقط ساده توضیح بدین! شما
شعله کم شده یا نه شعله خوب ابگرم نمی کنه

بععععله منم مث دوستم خودم جوابو گرفتم می زارم اینجا شاید به درد ملت بخوره البته با کمک تعمیر کار
مشکل هوا نیود به قول تعمیرکار آبگرمکن دیواری رو اصلا هوا نمی گیره یه دیافراگم پلاستیکی( یه واشر سیاه) که خروجی آب به اون وصله رو باید عوض کنی مشکل حل میشه
البته
دقیقا یادم نیست یه فنر پیشت دیا فراگم بودیا >>>یادم نیست اما می تون مشکل ازاین هم باشه چون ضعیف شده نمی تونه به موقع جریان برق قعط کن
خیلی راحت میشه عوضش کرد یا هون یکم بکشی بژاریش سر جاش

a6543210
11-12-2011, 22:35
شعله کم شده.قبلنا خوب بود شعله ولی الان درجه آخر که می زاری شعلرو می شه نصف قبلنا!:13:

roteal2007
12-12-2011, 18:06
شعله کم شده.قبلنا خوب بود شعله ولی الان درجه آخر که می زاری شعلرو می شه نصف قبلنا!:13:

آبگرمکن بر حسب دبی خروجی از شیر آب گرم شعله رو تنظیم میکنه.قسمت فنر پشت دیافراگم رو نگاه کنید و برای تست لوله شیر آب گرم و سرد رو به هم ول کنید و آب گرم رو باز کنید ببینید فشار چطوره ؟
ذیزوز آبگرم کن رو بردم اسید شویی تا لوله های داخل رادیانورش باز بشه

بی باک بی بال
12-12-2011, 21:18
همیشه مشکل از ابگرم کن نیست شما افت فشار گاز ندارید یا وسیله گاز سوز دیگری اضافه نکردید

soorena_sasany
26-12-2011, 02:38
ازهمون مسیرهای ورود و خروج اب باید کمی اسید باغلظت مناسب بریزی البته بعضی جاها بصورت فله ای میفروشند که مناسب تره کمی صبرمیکنی تا اثر کنه بعد باشلنگ اب را بافشار واردش میکنی تا اسید خارج بشه چند بار تکرار میکنی دراخر اب پرفشار خارج شود البته اگه لوله ها ابگرمکن پوسیده نباشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه وبهتره که سالی یه بار جرمگیری بشه

majid_98
02-01-2012, 01:53
سلام
ابگرمکن ما خیلی صدا میده
یعنی وقتی روشن میشه انگار یه موتور 6 سیلند به کار میفته
وقتی که روشنه صداش بدجوره:41:
هرکی میاد خونمون وقتی ابگرمکن روشن میشه وحشت میکنه:18:!!

shabnam1986
02-01-2012, 15:26
آبگرمکن بوتان رو چجوری میشه رسوب گیری کرد؟

ok
10-01-2012, 11:41
میگم حالا که اینجا این تاپیک هست ما هم یه سوال بکنیم
خونه مادر بزرگم فشار آب گرم کم بود و داغ نمیشد، سرویسکار اومده بود و انگار گفته بود پیچش شل شده، بهد یه پیچ رو سفت کرده بود و رفته بود و درست شده بود
می خوام بدونم کسی اطلاع داره کدوم پیچ بوده؟ چون من نبودم، الانم انگار دوباره اونجوری شده
میخوام برم اون پیچو سفت کنم درست بشه :دی
ممنون میشم

pooria_googooli
20-01-2012, 12:37
دوستان ما یک پکیج دیواری داریم . که هم آب گرم به رادیات ها میرسونه برای گرمایش خونه هم آب گرم حمام را تامین میکنه . مشکلی که الان پیش اومده این هست که حمام که میریم شیر آب گرم را که باز میکنیم مثلا 10 ثانیه آب گرم میاد یهو آب سرد میشه دوباره بعد 10 ثانیه آب گرم میاد . مشکل چیه ؟

بی باک بی بال
21-01-2012, 08:22
سلام
ابگرمکن ما خیلی صدا میده
یعنی وقتی روشن میشه انگار یه موتور 6 سیلند به کار میفته
وقتی که روشنه صداش بدجوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هرکی میاد خونمون وقتی ابگرمکن روشن میشه وحشت میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!
ابگرمان دیواری هست ؟

آبگرمکن بوتان رو چجوری میشه رسوب گیری کرد؟
جوهر نمک استفاده کنید البته با اسید هم میشه اما معمولا همون جوهرنمک کفایت می کنه

میگم حالا که اینجا این تاپیک هست ما هم یه سوال بکنیم
خونه مادر بزرگم فشار آب گرم کم بود و داغ نمیشد، سرویسکار اومده بود و انگار گفته بود پیچش شل شده، بهد یه پیچ رو سفت کرده بود و رفته بود و درست شده بود
می خوام بدونم کسی اطلاع داره کدوم پیچ بوده؟ چون من نبودم، الانم انگار دوباره اونجوری شده
میخوام برم اون پیچو سفت کنم درست بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم

ابگرمکن چی هست

دوستان ما یک پکیج دیواری داریم . که هم آب گرم به رادیات ها میرسونه برای گرمایش خونه هم آب گرم حمام را تامین میکنه . مشکلی که الان پیش اومده این هست که حمام که میریم شیر آب گرم را که باز میکنیم مثلا 10 ثانیه آب گرم میاد یهو آب سرد میشه دوباره بعد 10 ثانیه آب گرم میاد . مشکل چیه ؟
جدیدن این مشکل دارید یا از همون اول بود
از نظر گرمایش مشکلی ندارید

pooria_googooli
21-01-2012, 08:38
از اول بود . آخه اون کسی که اومد نصب کرد تنظیمش نکرد فکر کنم . چرا از لحاظ گرمایشی هم مشکل داریم . لون مقداری که باید هوا گرم نمیشه . مثلا ما دمای آب را برای سیستم گرمایش روی 45 تنظیم میکنیم بعد گاهی میبینم دما میرسه به 30 درجه تازه پکیج روشن میشه که داغ کنه آب را. مشکل چیه ؟

s_ghaem
30-01-2012, 10:34
سلام.من هم در منزل از پکیج دیواری استفاده می کنم.شوفاز خانه گرم هست و کار می کنه، اما آب آشپزخانه و حمام و دستشویی نه.چند دقیقه گرمند بعد دوباره سرد میشن و بعد یه مدت دوباره گرم و ....
تعمیرکار آوردم.دستگاه رو سرویس کرد اما مشکل سر جاشه!

sajed110
06-02-2012, 11:30
سلام دوستان من یک آبگرمکن دیواری بوتان b-15دارم که از سوراخ سمت چپ روی بدنه ، پشت پیچ تنظیم بالایی ،قطره قطره آب می دهد لطفا در صورت امکان مرا راهنمایی نمایید

nimtaab
12-02-2012, 20:25
سلام بردوستان.
برای جرمگیری آبگرمکن دیواری،ابتدا باید شیلنگهای ورودی وخروجی روبازکرد.بعدازبستن شیرگاز،شیلنگ گازروهم بازکنید.حالامیتونین آبگرمکن رو باکمی فشار به بالا ازمحلش آزادکنین وببرین داخل حیاط یاحموم.ازقبل مقداری اسید که برای تمیزکردن رسوبات داخل حموم وتوالت استفاده میشه تهیّه کنین.حالا به یک پمپ کولرآبی احتیاج دارین.اسید رو به مقدار 40%وآب 60% مخلوط کنین وداخل یه لگن بریزین وبااستفاده از شیلنگ آب مسیر ورودی وخروجی آبگرمکن رو به پمپ کولر وصل کنین.حال اگه برق پمپ رووصل کنین آب اسیدداخل مخزن آبگرمکن میچرخه ورسوبات اونو تمیز میکنه.فقط باید عرض کنم اگه گرفتگی مخزن زیاد باشه اینکارجواب نمیده وباید بدین بیرون ویه خورده هزینه کنین تا پمپ قویتری وصل کنن ومسیرروبازکنن.در ضمن اگه این کارروداخل حموم انجام میدین مواظب برق ورطوبت باشین .به قول معروف : اول ایمنی بعدکار

nimtaab
12-02-2012, 20:36
دوستان عزیز.درآبگرمکن دیواری یک ویادوعددشیر زیر اون دیده میشه.اگی یکی باشه یعنی اینکه باهمون یکی هم میزان آب وهم میزان گاز تنظیم میشه.یعنی وقتی فشارآب روکم کنیم میزان ورودی گاز بیشتر میشه تاآب داغتری داشته باشم واگرمیزان ورودی آب زیاد باشه میزان گازکم میشه تاآب ولرم ویکدست داشته باشیم .ولی اگه دو تاشیرزیرآبگرمکن میبینین یکیش میزان آب رو تنظیم میکنه ویکی میزان گاز رو.براثررسوب،بعدازمدّتی شیرتنظیم آب بند میشه وآب به کندی ویااصلأ رد نمیشه اگه این شیرروبازکنین وتمیزش کنین مشکل حل میشه.پس پیچی درکارنیست فقط شیر هستش.درضمن اگه هرچندوقت یکباراین شیر روبازوبسته کنین دیگه رسوب نمیگیره.:20:

majid_98
12-02-2012, 23:30
ابگرمان دیواری هست ؟

از این بزرگاس دیواری نیست.

tamirkar1
30-05-2012, 13:52
سرد و گرم شدن آب پکیجمی تونه به دلیل کم و زیاد شدن فشارآب باشه چک کنید ببینید فشار آب گرم ثابه یا کم و زیاد میشه اون موقع میشه گفت دلیله اصلیش چی هستئکسای هم که فشار آبشون کم هست و از پمپ آب استفاده می کنن این مشکل رو زیادتر دارن.

dj_shalam
14-06-2012, 12:20
ما هم دقیقا با پکیج بوتان همین مشکل رو داریم و اصلا ربطی به فشار نداره چون فشار آب ما عالیه.
البته یه نکته که هر وقت روشن میشه درجه آب داخل مخزن به بالای 85 میرسه بعد خاموش میشه تا 60 دوباره روشن میشه و این ریتم سینوسی ادامه داره

* دکمه گردش پمپ شوفاژ خاموشه
* دمای شوفاژ و آب گرم بهداشتی رو هم دستکاری کردم
* وقتی آب رو خییییلی زیاد باز میکنی آب خیلی داغ نمیشه اما این ریتم سینوسی خیلی کمتره(یعنی نوسان کمی داره)
* زمستونا هم اونطور که باید گرم نمیکنه

HELP ME!:41:

tamirkar1
14-06-2012, 20:50
اگه پکیج دو مبدله باشه مبدل ثانویه رسوب گرفته و باید اسید شویی بشه. اما اگر تک مبدله هست اول سنسوراطمینان پکیجو جابجا کن اگه دیدی مشکل هل نشد مدار شوفاژ مبدل باید اسید شویی بشه. گه باز سوالی بود در خدمتم

dj_shalam
15-06-2012, 00:09
والا اول اینکه چطوری بدونم که چند مبدله هست؟
و سنسور اطمینان رو چطوری پیدا کنم؟ :d

khafan8288
15-06-2012, 08:26
سلام
دوستان من یه آبگرمکن بوتان بدون شمعک دارم
قبلا سالم بود
اما چند وقتیه که وقتی شیرو باز میکنی مشعلش دیر روشن میشه و یه صدای بلندی هم میده
مشکل از کجاست؟چیکارش کنم؟

tamirkar1
15-06-2012, 19:54
شما کافی مدل و اسم پکیج بگی تا راهنمایت کنم.سنسور اطمینان سمت چپ و روی لوله های مبدل وبالای پکیج هستش.اما پیشنهاد میکنم به نماینده خدماتش تماس بگبری .چون ایرادی نیست که شما خودت بتونی حلش کنی.

khafan8288
15-06-2012, 22:51
شما کافی مدل و اسم پکیج بگی تا راهنمایت کنم.سنسور اطمینان سمت چپ و روی لوله های مبدل وبالای پکیج هستش.اما پیشنهاد میکنم به نماینده خدماتش تماس بگبری .چون ایرادی نیست که شما خودت بتونی حلش کنی.
مدلش b3218 آیوناز بدون شمعک شرکت بوتان هستش

Siahpoosh21
23-06-2012, 18:34
سلام دوستان
مشکلی پیش اومده که کلافم کرده دیروز آبگرمکن خاموش شد ولی مثل قبل پیلوتش روشن نمیمونه یعنی فندکو میزنم زوشن میشه ولی هرچقدر هم دستمو نگهدارم باز ولش که میکنم خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید که بدلایلی حسابی تو دردسر افتادم

Siahpoosh21
23-06-2012, 18:35
راستی یادم رفت بگم بوتان دیواری هستش

a.p.n
25-06-2012, 16:45
سلام
من آبگرمكن b115 (طرح قديم يا دو شير) دارم . آب رو كه باز ميكنيم روي فشار زياد خوب كار ميكنه(اب جوش ميشه ) به محض اينكه آب رو كم ميكنيم كه بشه استفاده كرد خاموش ميشه (فشار آبمون هيچ مشكلي ندارده ) موقعي كه خاموش ميشه بعد از چند بار باز وبسته كردن شير آب كه قابل مصرف ميشه بعد از 10 دقيقه كم كم سرد ميشه بعد خاموش ميشه ( خود به خود )
ممنون ميشكم كمكم كنيد.

a.p.n
26-06-2012, 12:18
به اون سيم مسي كلفتي كه به سر شمعك نزديكه ربط داره اون سيم حرار ترو منتقل ميكنه . چك كن ببين درست عمل ميكنه كه گاز رو آزاد كنه

Saeed System
27-06-2012, 16:36
سلام خسته نباشید .

ما یک پکیج دیواری ایران رادیاتور داریم . که از اول که اومدیم د راین خونه مشکل داشت..مشکلشم اینه که الان که تابستونه و شیر گرمکن رادیاتور رو می بندی

کلا دیگه آب شیر رو هم جوش نمیکنه...

یعنی ما فقط می خواهیم که به رادیاتور ها کاری نداشته باشه ولی آب شیر رو هم دیگه گرم نمیکنه...

یعنی الان تو تابستون گرم کننده رادیاتور هم روشنه که طبیعتا باید خاموش باشه و رادیتاورها رو از شیر آبی که روی خودشون هست خاموش کردیم.

ممنون میشم کمک کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]></strong>:void(0)). و اینکه فشار داخلی پکیج روی چند باشه؟ الان بین 1 و 2 .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a.p.n
28-06-2012, 09:49
شما چك كن موقعي كه شير خروجي آب راديات رو ميبنديد آب از شير ها مي ياد يا نه اگر آب مصرغژفي (شير ها ) قطع شد ايراد از سيستم لوله كشي ساختمونه يعني مدار لوله آب راديات وآب مصرفي 1 مداره كه بايد 2 مدار جداگانه باشد
فشار دستگاه ربطي به اين ايراد ندارده ولي معمولا بايد حدود 1.5 باشه

Saeed System
28-06-2012, 09:57
شما چك كن موقعي كه شير خروجي آب راديات رو ميبنديد آب از شير ها مي ياد يا نه اگر آب مصرغژفي (شير ها ) قطع شد ايراد از سيستم لوله كشي ساختمونه يعني مدار لوله آب راديات وآب مصرفي 1 مداره كه بايد 2 مدار جداگانه باشد
فشار دستگاه ربطي به اين ايراد ندارده ولي معمولا بايد حدود 1.5 باشه

سلام مرسی این عکس زیره پکیجه..کدومشو باید ببندم؟

a.p.n
28-06-2012, 11:59
سلام مرسی این عکس زیره پکیجه..کدومشو باید ببندم؟

معمولا لوله (شيلنگ ) مربوط به راديات بزرگتره.
تو عكس چيزي مشخص نيست
از صداي راديات هم ميشه فهميد كه كدومه - اگر شير روي راديات باز باشه موقعي كه شير كنار پكيج رو باز و بسته ميكني صداي فشار آب توي راديات ميپيچه
اگر شير ي كه باز وبسته ميكني روي آب مصرفي هم عمل بكنه نشون ميده كه از 1 مدار آب ميگيرن

dasmoji
28-06-2012, 18:47
سلام منم این مشکلو دارم. تونستی درستش کنی؟راهنمایم کن

dasmoji
28-06-2012, 18:49
سلام دوستان من یک آبگرمکن دیواری بوتان b-15دارم که از سوراخ سمت چپ روی بدنه ، پشت پیچ تنظیم بالایی ،قطره قطره آب می دهد لطفا در صورت امکان مرا راهنمایی نمایید

سلام منم این مشکلو دارم. کسی سر در میاره کمک کنه لطفا

tamirkar1
28-06-2012, 19:41
اولاً نباید شیر رادیاتورها رو ببندی چون باعث میشه به پمپ دستگاه فشار بیاد و بسوزه.روی پکیج باید دکمه ای باشه که شما اون رو در حالت زمستان قرار بدی اگر این کارو کردی و مشکل حل نشده به احتمال زیاد برد دستگاه خرابه که فرمان حالت تابستانه رو فعال نمیکنه.فشار پکیج هم نرمال بین 1 تا 2 خوبه و مشکلی نداره.اگه باز مشکلی در مورد پکیج بود در خدمتم.

sokeran
14-07-2012, 09:06
سلام ما یه آبگرم کن دیواری b.118 بوتان داریم با فشار کم آب روشن نمیشه میخواستم بدونم راهی هست که تنظیم بشه با فشار کم آب کار کنه

Ezel
14-07-2012, 09:57
سلام ما یه آبگرم کن دیواری b.118 بوتان داریم با فشار کم آب روشن نمیشه میخواستم بدونم راهی هست که تنظیم بشه با فشار کم آب کار کنه

سلام سلام

ما هم بی 118 داشتیم میخواستیم برای منطقه ای با فشار متوسط بگذاریم اونجا هم جواب نداد ، نمایندگی رسمی شرکت بوتان هم که قبل از نصب سرویس کرده بود آبگرمکن رو گفت که امکان تعویض متعلقاتش با مدلهای کم فشار و سازگار شدنش با فشار آب کم وجود نداره ...

hasanr
22-09-2012, 13:24
سلام
ضمن تشکر از توضیحات داده شده ،
برای جرم گیری پیشنهادات مختلفی مانند - جوهر نمک ویژه جرم گیری - چنته - و اسید دیسکیلر بیان شده بود
از تعمیر کار و نمایندگی بوتان سوال کردم و اسید دیسکیلر رو توصیه کردن
برای جرم گیری هم مطابق پیشنهاد دوستان با استفاده از پمپ کولر و تشکیل مدار بسته عمل کردم که به نظرم بهتر نتیجه میده
چون میخوام در دفعات بعدی آبگرمکن رو باز نکنم و همونجا که نصبه جرم گیری کنم
حالا سوالم اینه که اسید دیسکیلر به رگولاتور گاز اسیب میزنه یا نه ؟ یعنی رگولاتور هم به همین روش ( تشکیل مدار بسته بوسیله پمپ کولر) جرم گیری بشه یا نه ؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-09-2012, 16:02
سلام دوستان.آبگرمکن دیواری ما موقع بازکردن آب گرم , بد جوری صدا میده .از تعمیرکار پرسیدم گفت لوله ها جرم گرفته باید تمیز بشه اما بنده شک دارم به این حرف چون گهگاهی اتفاقی درست میشه و بی صدا کار میکنه .بنطرتون علتش چیه؟با تشکر

awqse
24-09-2012, 09:48
سلام دوستان.یک ابگرمکنB3215I داریم که بعد از بستن شیر اب کمی طول می کشد تا شعله ان خاموش گردد و صدای تق تق هم می دهد به نظر شما مشکل از کجا می تواند باشد؟ با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-09-2012, 14:15
سلام دوستان.آبگرمکن دیواری ما (بوتان) موقع بازکردن آب گرم , بد جوری صدا میده .از تعمیرکار پرسیدم گفت لوله ها جرم گرفته باید تمیز بشه اما بنده شک دارم به این حرف چون گهگاهی اتفاقی درست میشه و بی صدا کار میکنه .بنطرتون علتش چیه؟با تشکر

سلام دوستان
مشکلِ ما حل شد الحمدلله.

جزئیاتش برایِ علاقمندان :
نوع آبگرمکن : بوتان مدل B3115
مشکل : وقتی آبِ گرم رو باز میکردیم صدای شلیک موشکِ کاتیوشا میداد ( کیشششووووو)
:20:
بنده از همون اول به حرفِ تعمیرکار شک داشتم که گفت لوله ها کثیفه و باید باز بشه ببرن شستشو بدند چون فشار آب گرم خوب بود و مشکل فقط صدای وحشتناک موقع استفاده از آب گرم بود .

همه ی اون صداها فقط از یک پیچ تنظیم بود که درست بالای شیر تابستانه زمستانه(اگر اسمش رو درست گفته باشم)

اون پیچ کاملا بسته و محکم بود .
آب رو قطع کردم , پیچ رو کامل باز کردم , یه کم گچ و رسوب به سوراخهاش چسبیده بود
تمیزش کردم.
یه ساچمه ی کوچیک هم توش هست .
چِکِش کردم که نچسبیده باشه.

بعدش پیچ رو تا آخر بستم و یک دور بازش کردم صدا غیب شد.

mors110
24-09-2012, 19:18
سلام
منم یه مشکلی با آبگرمکن دیواریم دارم که به نظرم خیلی خیلی عجیبه اونم اینکه وقتی آب گرم و سرد داخل آشپزخونه رو باز میکنم همه چی درسته ولی وقتی آب گرم حموم رو باز میکنم و آبگرمکن روشن میشه تا آب سردو باز میکنم آبگرمکن خاموش میشه
واقعن عجیبه کسی علت رو میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه البته میدونم خیلی فنی ه.
متشکرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-09-2012, 20:35
سلاممنم یه مشکلی با آبگرمکن دیواریم دارم که به نظرم خیلی خیلی عجیبه اونم اینکه وقتی آب گرم و سرد داخل آشپزخونه رو باز میکنم همه چی درسته ولی وقتی آب گرم حموم رو باز میکنم و آبگرمکن روشن میشه تا آب سردو باز میکنم آبگرمکن خاموش میشهواقعن عجیبه کسی علت رو میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه البته میدونم خیلی فنی ه.متشکرمسلام باحتمال زیاد به فشار آب مربوطه.پمپ آب دارین تو خونه؟

A M ! N
28-09-2012, 22:40
سلام
منم یه مشکلی با آبگرمکن دیواریم دارم که به نظرم خیلی خیلی عجیبه اونم اینکه وقتی آب گرم و سرد داخل آشپزخونه رو باز میکنم همه چی درسته ولی وقتی آب گرم حموم رو باز میکنم و آبگرمکن روشن میشه تا آب سردو باز میکنم آبگرمکن خاموش میشه
متشکرم

سلام.

حدس میزنم آب گرم کن شما داخل آشپزخونه باشه ، و به دلیل فاصله ی کم بین آب گرم کن و پیچ و خمهای کمتر آب گرم کن روشن میمونه.

دو تا چیز رو باید بررسی کنید :

- آیا فشار اون شیر آب گرم به اندازه ی کافی زیاد هست ؟
- درجه ی فشار آب رو زیاد کنید ( که یا روی پوسته ی اصلی آب گرم کن هست یا داخل آب گرم کن که از پایین نگاه کنید مشخصه )
- اگه راه حل اول جواب نداد، به احتمال زیاد رادیاتورتون رسوب گرفته ، که باید باز بشه و داخل لوله ها تمیز بشه.

بهتره که با سرویسش تماس بگیرین تا اینکار رو براتون انجام بدن ، کلا یک روز طول نمیکشه. اگه هم خودتون دست به فن هستین میتونین بازش کنید و
جوهر نمک و یا ضدعفونی کننده ( خیلی هم قوی نباشه چون میتونه لوله هارو سوراخ کنه ) رو داخل یک سر لوله بریزین تا جایی که ازون سر لوله بیرون بزنه،
کمی بزارین به همون حالت بمونه و سپس شلنگ آب گرم رو به یک سر لوله ی رادیاتور وصل کنید و با فشار محتویاتش رو بیرون کنید. باید کلی رسوب و مواد زنگ زده بیاد
بیرون. و تاثیر خیلی زیادی داره. ولی توسط سرویس خودشون انجام بشه بهتره چون روال کارشون استانداردتره.

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-09-2012, 02:04
سلام
متشکرم

سلام .
إن شاء الله که مشکل حل شده باشه تا حالا.
اگر بله,لطف کنین بگین از چی بود .
اگر نه, به احتمال زیاد از واشر لاستیکیِ درونِ کاربرات هست که با فشار آب کار میکنه و شعله ی مشعل رو خاموش و روشن و کم و زیاد میکنه .
اگر مدتِ زیادی هست که این واشر لاستیکی عوض نشده حتماً عوضش کنین .
قیمتش زیر 1000 تومنه و عوض کردنش عین آب خوردن .
:)

vahid_itc
08-10-2012, 15:28
سلام
دوستان ببخشید برای سوالم تاپیک مربوطه رو رو پیدا نکردم بلاجبار سوالمو اینجا مطرح کردم.

برای آپارتمان 50 متری یک آبگرمکن دیواری نیاز دارم. شرایط آپارتمان به این صورت است:
دودکش سیمانی ندارد فقط دو عدد خروجی دود کش 10 سانتی غیر مستقیم بالای محل نصب آبگرمکن دارد یکی رو به نمای ساختمان و یکی رو به تراس که فاصله خروجی آبگرمکن تا دودکش کم است
دورترین شیر آب گرم 9 متر
طبقه پنجم(آخرین طبقه)
وقتی که کوران باد هست احتمال خاموش شدن شمعک و خارج نشدن گاز منواکسيدکربن هست چون باد مستقم به داخل دودکش میکوبه

با تکنسین بوتان که تماس گرفتم به خاطر شرایط دودکش و کوچک بودن زیر بنا با کلی تبصره و ماده که اگه انجام بدم مدل B3315if آیونایز فن دار را پیشنهاد داد ولی این مدل اگه برق بره آبگرمکن به خاطر فنی که داره از کار میافته ظاهرا زود زود خاموش میشه و کلی معایب دیگه که تو قسمت نظرات مشتریان یه فروشگاه خوندم

درضمن واحد رو به روئی که دقیقا مثل واحد من است مدل B3112 شمئک دائم بوتان داره منواکسيدکربن خوب خارج نمیشه و آبگرمکن هر دو دقیقه خاموش میشه؟؟؟؟!!!

خلاصه الان موندم چی بگیرم که با شرایط من سازگار باشه
اینم عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shakhehnabat
22-10-2012, 12:38
سلام ما یک پکیج ایساتوس داریم ..تا دیشب فشارش بین 1.6 تا 1.8 بود..اما از دیشب که حالت زمستانش رو فعال کردیم فشارش رفته رو 3 تا 3.4 ...باید چکار کنم؟ چطور میشه فشارش رو پایین آورد؟

sabar
16-11-2012, 13:13
سلام
دوستان آبگرمکن ما نمیدونم چرا شعله آب گرمش کمه ؟
از چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2012, 14:13
سلامدوستان آبگرمکن ما نمیدونم چرا شعله آب گرمش کمه ؟از چیه؟سلام . از همون واشر لاستیکی هست در پستهای قبلی توضیح بدادم . واشر رو بخرید و عوض کنید درست میشه . عوض کردنش خیلی آسونه فقط یک پیچ گوشتی و یک آچار فرانسه میخواد

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2012, 14:17
سلام ما یک پکیج ایساتوس داریم ..تا دیشب فشارش بین 1.6 تا 1.8 بود..اما از دیشب که حالت زمستانش رو فعال کردیم فشارش رفته رو 3 تا 3.4 ...باید چکار کنم؟ چطور میشه فشارش رو پایین آورد؟سلام . حالت زمستانه باعث کم شدن فشار آب گرم خارج شده از آبگرمکن میشه تا به آب فرصت بده بیشتر تو لوله های آبگرمکن بمونه و بیشتر گرم بشه چون در زمستان آب ورودی به آبگرمکن سرد هست و به وقت بیشتری برای گرم شدن احتیاج داره .

simatehrani
29-11-2012, 13:39
سلام.
فشار آب گرم دستشویی و آشپزخونه ما کمه و بیشتر مواقع چون فشارش کمه نمیتونه آبگرمکن رو روشن کنه (آبگرمکن دیواری لورچ) ، ولی فشار آب گرم حموم با اینکه زیاد نیست ولی از آشپزخونه و دستشویی بیشتره وآبگرمکن رو روشن میکنه و آب خوب گرم میشه.
حالا مشکل چی میتونه باشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-11-2012, 14:29
سلام.
فشار آب گرم دستشویی و آشپزخونه ما کمه و بیشتر مواقع چون فشارش کمه نمیتونه آبگرمکن رو روشن کنه (آبگرمکن دیواری لورچ) ، ولی فشار آب گرم حموم با اینکه زیاد نیست ولی از آشپزخونه و دستشویی بیشتره وآبگرمکن رو روشن میکنه و آب خوب گرم میشه.حالا مشکل چی میتونه باشه ؟
سلام.
یه فنر هست که به پیستونی که گاز رو وصل میکنه فشار میاره .
کار این فنر اینه که وقتی فشار آب کم باشه(نبودنِ پمپ یا ارتفاع کم تانکی آب که روی پشت بوم هست) اون فنر به جای فشار آب ,پسستون رو هُل میده تا گاز وصل بشه و مشعل روشن بشه .
اون فنر یک پیچ داره که هر چی بیشتر سفتش کنین فشار بیشتری به پیستون میاره .
اون پیچ رو آروم آروم سفت کنین و آزمایش کنین تا تنظیم بشه اما حتماً به خاطر بسپارید چقدر پیچوندینش تا اگر تاثیری نداشت برگردونینش جای اولش .
جای اون پیچ درست در راستای پیستونی هست که به کاربراتور گاز وصل شده.
در ضمن اون واشر لاستیکی رو که در پستهای قبلی توضیح دادم هم اگر آب گرم کن قدیمی هست عوض کنین چون کهنه شدنش خیلی تاثیر داره در کار آبگرمکن .

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-11-2012, 15:18
سلام. اگر بخوام عکس آپلود کنم از چه سایتی استفاده کنم که تو ایران فیلتر نباشه؟ یه عکس آبگرمکن هست میخوام اینجا درجش کنم. با تشکر

abs-j
30-12-2012, 17:41
سلام .
إن شاء الله که مشکل حل شده باشه تا حالا.
اگر بله,لطف کنین بگین از چی بود .
اگر نه, به احتمال زیاد از واشر لاستیکیِ درونِ کاربرات هست که با فشار آب کار میکنه و شعله ی مشعل رو خاموش و روشن و کم و زیاد میکنه .
اگر مدتِ زیادی هست که این واشر لاستیکی عوض نشده حتماً عوضش کنین .
قیمتش زیر 1000 تومنه و عوض کردنش عین آب خوردن .
:)

سلام
دوست عزیز امکانش هست یه عکس از محل قرارگیری اون واشر بذاری ؟ آخه منم دقیقا مشکل دوستمون رو دارم. فشار آب داخل اشپزخونه خوبه ولی تو حموم خیلی کمه و به محض باز شدن اب سرد ابگرمکن خاموش میشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-12-2012, 00:24
سلام
دوست عزیز امکانش هست یه عکس از محل قرارگیری اون واشر بذاری ؟ آخه منم دقیقا مشکل دوستمون رو دارم. فشار آب داخل اشپزخونه خوبه ولی تو حموم خیلی کمه و به محض باز شدن اب سرد ابگرمکن خاموش میشه.

سلام
یک واشر لاستیکیِ پهن هست که قطرش حدوداً به اندازه ی یک نارنگی هست .

در این عکس قطعه ی شماره ی 39 هست diaphragm

شما برید جائی که لوازم یدکی آبگرمکن میفروشند بگین واشر لاستیکی که با فشار آب کار میکنه میخوام .
فقط باید مارک آبگرمکن و شماره ی مدلش رو داشته باشین همراتون .
اگر یکی دو عکس با موبایل هم از کاربراتور و خود آبگرمکن بگیرید بهتره .
خودشون هم بهتون میگن چطوری عوضش کنین .
قبل از کار شیر گاز رو حتماً ببندید و به هیچ وجه با پیچهای تنظیم و رگلاژ وَر نرید تا تنظیم آبگرمکن به هم نخوره .
با موبایل از همه کارهاتون فیلم یا عکس بگیرین تا موقع بستن قطعات اشتباهی رخ نده .
اگر آبگرمکن بعد از تعویض اون دیافراگم صدا میده (موقع باز کردن آب گرم ) صفحه های قبل رو بخونین .
قیمت اون واشر لاستیکی حدود 600 - 700 تومنه

ahwazsarayeman
31-12-2012, 21:54
سلام دوستان
مشکلی پیش اومده که کلافم کرده دیروز آبگرمکن خاموش شد ولی مثل قبل پیلوتش روشن نمیمونه یعنی فندکو میزنم زوشن میشه ولی هرچقدر هم دستمو نگهدارم باز ولش که میکنم خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید که بدلایلی حسابی تو دردسر افتادم

درود دست عزیز
این مشکل دو حالت داره یا ترموکبلش خرابه یا بوبین
البته بوبین به ندرت خراب میشه
ترموکوبل همان سیم مسی هست که کنار شمعک جا سازی شده و به پشت گلو گاز هدایت شده
اول ترموکبل رو عوض کن اگر دیدی درست نشد حتما مشکل از بوبین هست بوبین هم همانجایی هست که انتهای ترموکوبل بهش وصل شده
من خودم تعمیر کار هستم و تخصصم در آبگرم کنهای بوتان میباشد
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2013, 00:13

هلا یا باش مهندس
سلام آقا مهندس
:11:
وقتی ملت عین مور و ملخ ریختن تویِ تاپیک و بستنتون به رگبار سوال , اونوقت میاین میگین از کار تعمیر آبگرمکن استعفا دادین برایِ همیشه
:n08:
=====================
اوليش رو بنده میپرسم :
گرانترین آبگرمکن دیواری چی هست و چنده ؟
با تشکر
شکراً مقدماً

karvas
13-01-2013, 00:22
سلام.
فشار آب گرم دستشویی و آشپزخونه ما کمه و بیشتر مواقع چون فشارش کمه نمیتونه آبگرمکن رو روشن کنه (آبگرمکن دیواری لورچ) ، ولی فشار آب گرم حموم با اینکه زیاد نیست ولی از آشپزخونه و دستشویی بیشتره وآبگرمکن رو روشن میکنه و آب خوب گرم میشه.
حالا مشکل چی میتونه باشه ؟
چون توی حموم بیشتره تو دستشویی کمتره شاید پشت این توری هاش اشغال گرفته این سری هاشو باز کن ببین خود لوله ابگرمن کن هم چند جاش توری داری که اشغال جمع میشه

peymanmst
17-01-2013, 23:42
سلام آبگرمکن من مدل B3115 هست که بعد از روشن کردن پیلوت خاموش میشد.سرویسکار ترموکوپل رو عوض کرد ولی مدلی که بسته اون دو تا سیم که بالای آبگرمکن میرفت رو نداره! میخواستم بدونم خطری نداره؟

ha@mid22
23-01-2013, 02:59
[QUOTE=AMIR MOHAMMAD . M;6691782]من پرسیدم گفتن جوهر نمک هم میشه و فکر کنم باید از جایی که اب خارج میشه مایع رو وارد کنی .
ولی به نظر من اینکارو نکن چون اونا خودشون با پمپ اینکارو میکنن و اب داخلش جریان داره ولی اگه شما خودتون این کارو بکنید باید یه چند دقیقه ای رو بزارید که مایع داخل لوله ها بمونه که این کار ممکنه باعث سوراخ شدن لوله ها بشه .
در کل اگه میخوای انجام بدی از خودشون بپرس بهت دقیق میگن ، چون خودشون هم زیاد راغب به انجام این کار نیستند .[/
سلام
فقط با ماده ای به نام دیسکلر این کار را انجام دهید. با واتر پمپ کولر هم خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

ha@mid22
23-01-2013, 03:13
آبگرمکن را با ماده مخصوص دیسکلر باید رسوب زدایی کرد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2013, 12:11
آبگرمکن را با ماده مخصوص دیسکلر باید رسوب زدایی کرد.سلام , ممنون از حضورتون و مطلبِ مفیدتون . این ماده رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ قیمتش گران هست ؟ آیا باید با آب قاطی بشه یا فقط خودش رو توی لوله بریزیم ؟ نکاتِ ایمنی در استفاده هم داره ؟ با تشکر

ha@mid22
24-01-2013, 02:05
مواد لازم
1- دیسکِلر( - ماده رسوب زدای مجاز) دیگر مواد خورندگی ایجاد میکنند و وظیفه اصلیشان رسوب زدایی نیست. قابل تهیه از فروشگاه های مجاز مواد شیمیایی شهرتان. به میزان 1.5 لیتر
2- تشت پلاستیک از 8 لیتری به بالا. یک عدد
3- واتر پمپ کولر آبی . یک عدد
4- اب 6-4 لیتر. میزان آب باید حدی باشد که پروانه کولر غوطه ور شود و عمل پمپاز را انجام دهد.
5- مقداری شیلنگ. توصیه می شود از شیلنگ ورودی گاز آبکرمکن که در دسترس است و بست های مربوطه هم دارد استفاده کنید.در غیر اینصورت به پشت بام رفته و شیلنگ واتر پمپ کولر را از داخل کولر بیاورید.
توضیحات
1- دیگ یا رادیات آبگرمکن را با رعایت تمام نکات فنی باز کرده
2- یک سر دیگ (ترجیحا سر آبگرم) را توسط یک شیلنگ رابط به خروجی پمپ با رعایت اببندی تمام وصل کنید.
3- این دو مجموعه را در تشت قرار داده.
4- حالا نوبت اضافه کردن آب و دیسکلر می باشد.
5- ایمنی برق را رعایت کرده و پمپ را برق دار کنید.
6- پس از طی 45 الی 60دقیقه دیگ شما رسوب زدایی و آماده سرو می باشد.
نکات
از لوله های مسی خروجی یا ورودی برای وصل کردن شیلنگ برای اتصال سر دیگ استفاده کنید.
جهت حفاظت بیشتر در برابر پاشش آب یک دبه خالی کوچولوی ماست روی پمپ قرار دهید.
در هنگام باز وبست دیگ حتما از دو آچار استفاده کنید تا لوله های مسی دیگ را دفرمه نکنید.
توصیه می شود حالا که دل و روده آبگرمکن را باز کرده اید اقدام به اورهال اساسی (تعویض قطعات مصرفی مانند دیافراگم ، شیر احتراق آهسته، اورینگ های آببند داخلی ، شیپوری ریگلاتور آب و ......)کنید.
در آخر از اینکه به اقتصاد خانواده کمک می کنید از شما تشکر میکنم ولی قبل از آن از فنی بودنتان اطمینان حاصل کنید تا خسارت بیشتر به بار نیاورید.
التماس دعا

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-01-2013, 03:41
سلام آبگرمکن من مدل B3115 هست که بعد از روشن کردن پیلوت خاموش میشد.سرویسکار ترموکوپل رو عوض کرد ولی مدلی که بسته اون دو تا سیم که بالای آبگرمکن میرفت رو نداره! میخواستم بدونم خطری نداره؟سلام . ظاهراً اون سیم بالائی برای شعله ی مشعل اصلی هست تا اگر به هر دلیل شعله خاموش شد گاز قطع بشه درست مثل همونی که کنار پیلوت هست و اگه پیلوت خاموش بشه گاز رو قطع میکنه . یعنی اون سیم بالائی ضریب ایمنی رو بالاتر میبره .

SaMsUnG
06-02-2013, 12:12
سلام
دوستان چند وقتی هستش آبگرمکن ما بدجوری صدا میکنه مخصوصا فقط زمانیکه روی پیلوت هستش صدا میده و توی شب که میخوابیم زیادتره
میترسم خدای نکرده منفجر بشه
در ابتدا فکر کردم چون کلاهک h نداره هوای را به داخل میکشه ولی با گذاشتن کلاهک h هم مشکل برطرف نشد

زمانیکه به داخل آبگرمکن نگاه میکنم و این صدا را میده متوجه میشم که یه حالت گویا نشت کم گاز از لوله های داخلی هست که حالت جرقه میخواد پیدا کنه و برای همین این صدا را میده

از اساتید فن خواهشمندم راهنمایی فرمایید

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2013, 12:39
سلامدوستان چند وقتی هستش آبگرمکن ما بدجوری صدا میکنه مخصوصا فقط زمانیکه روی پیلوت هستش صدا میده و توی شب که میخوابیم زیادترهمیترسم خدای نکرده منفجر بشهدر ابتدا فکر کردم چون کلاهک h نداره هوای را به داخل میکشه ولی با گذاشتن کلاهک h هم مشکل برطرف نشدزمانیکه به داخل آبگرمکن نگاه میکنم و این صدا را میده متوجه میشم که یه حالت گویا نشت کم گاز از لوله های داخلی هست که حالت جرقه میخواد پیدا کنه و برای همین این صدا را میدهاز اساتید فن خواهشمندم راهنمایی فرماییدسلام . چه صدائی میده دقیقاً ؟ صدای نشت گاز یا انفجار کوچیک یا صدای رد شدنِ آب ؟ اگر صدای نشت گاز هست,یه کبربت روشن بگیرین روی خروجی گاز مشعل وقتی که آبگرمکن رو پیلوت هست اگر نشت گاز داشته باشه معلوم میشه و مشکل از کاربراتور گاز هست

SaMsUnG
06-02-2013, 12:42
سلام . چه صدائی میده دقیقاً ؟ صدای نشت گاز یا انفجار کوچیک یا صدای رد شدنِ آب ؟ اگر صدای نشت گاز هست,یه کبربت روشن بگیرین روی خروجی گاز مشعل وقتی که آبگرمکن رو پیلوت هست اگر نشت گاز داشته باشه معلوم میشه و مشکل از کاربراتور گاز هست

ممنون از راهنمایی شما بزرگوار
صدای پق پق میده
صداش مثل انفجار کوچیک هستش (البته آبگرمکن مخزنی هستش)

همیشه صدا نمیده توی شب و زمان خواب و بعضی مواقع این صدا خیلی زیاده
زمانیکه صدا میده و به داخل آبگرمکن نگاه میکنم قبل از ترموکوپل و همان اوایل ورورد لوله به داخل مخزن، از بدنه ی لوله میخواهد آتش بگیرد یعنی احتمال خیلی زیاد آن قسمت نشت گاز دارد و این گاز هم یک لحظه روشن میشود و حالت جرقه پیدا مسکند که این صدا انفجار کوچک (پق پق) می آید

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2013, 12:55
صدای پق پق میدهصداش مثل انفجار کوچیک هستش (البته آبگرمکن مخزنی هستش)سلام .صدای پق پق یعنی گاز داره نشت میکنه و منفجر میشه البته مقدارش بسیار کم هست درست مثل شعله ی اجاق گاز که وقتی خیلی خیلی کمش کنین در بعضی قسمتهاش گاز نسوخته خارج میشه اما یهو آتیش بقیه ی جاهای شعله بهش میرسه و با صدای کوچکی منفجر میشه . شما باید در رو باز کنین و مشعل اصلی رو نگاه کنین . اگر نشت داشته باشه ( روی پیلوت ) پس گاز داره خیلی کم از مشعل نشت میکنه و میرسه به پیلوت و منفجر میشه و اون صدای پق پق رو تولید میکنه . پس باید منبع صدا دیده بشه . اگر از نشت گاز از مشعل باشه پس کاربرات احتیاج به تعمیر یا سرویس داره چون گاز رو کامل قطع نمیکنه در حالت پیلوت . پس بگردین دنبال منبع صدای پق پق . در تاریکی شب با چراغ خاموش پیدا کردنش آسونتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2013, 12:58
همیشه صدا نمیده توی شب و زمان خواب و بعضی مواقع این صدا خیلی زیاده زمانیکه صدا میده و به داخل آبگرمکن نگاه میکنم قبل از ترموکوپل و همان اوایل ورورد لوله به داخل مخزن، از بدنه ی لوله میخواهد آتش بگیرد یعنی احتمال خیلی زیاد آن قسمت نشت گاز دارد و این گاز هم یک لحظه روشن میشود و حالت جرقه پیدا مسکند که این صدا انفجار کوچک (پق پق) می آیدسلام . خب پس میدونین نشتی از کجا هست دقیقا .یا لوله بریده یا تفلن میخواد یا واشر لاستیکی

benjamin511
06-03-2013, 21:37
سلام ، ما یک آبگرمکن آیوناز 15 داریم ، وقتی یک شیر باز میشه شعله کمه و آب داغ نمیشه اما وقتی یک شیر دیگه هم باز بشه شعله زیاد میشه و آب جوش میشه ...
چطور میتونم شعله رو زیاد کنم ؟؟ دستگاه تازه سرویس شده ..
ربطی به یه قطعه ی زرد رنگ که لوله آب سرد بهش وصل هست نداره!! چون یک قطعه ی چکشی مانند داره که اونو با دست بیشتر بالا میکشم شعاه زیاد میشه ولش میکنم برمیگرده سرجاش .. ممنون میشم پاسخ بدید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-03-2013, 23:13
سلام ، ما یک آبگرمکن آیوناز 15 داریم ، وقتی یک شیر باز میشه شعله کمه و آب داغ نمیشه اما وقتی یک شیر دیگه هم باز بشه شعله زیاد میشه و آب جوش میشه ...چطور میتونم شعله رو زیاد کنم ؟؟ دستگاه تازه سرویس شده ..ربطی به یه قطعه ی زرد رنگ که لوله آب سرد بهش وصل هست نداره!! چون یک قطعه ی چکشی مانند داره که اونو با دست بیشتر بالا میکشم شعاه زیاد میشه ولش میکنم برمیگرده سرجاش .. ممنون میشم پاسخ بدید.سلام . چند ساله داره کار میکنه ؟
قبل از سرویس این مشکل رو نداشت ؟
آیا موقع سرویس دیافراگم هم عوض شد ؟
همون واشر پهن لاستیکی که با فشار آب شعله رو تنظیم میکنه . اگه عمرش زیاده و اون لاستیک تا حالا عوض نشده به احتمال زیاد کار اونه البته اگر کسی یا سایر پیچهای تنظیم ور نرفته باشه

mojtamagog
26-03-2013, 19:11
جواب : شما مي توانيد از ابزار فروشيها جرم گير مخصوص آبگرمكن كه عكس انواع آبگرمكن نيز در روي آن است به نام " تيزاب محشر " را تهيه كنيد و پس از باز كردن آبگرمكن و قرار دادن آن در حياط ، با احتياط به آرامي و اندك انك اسيد را وارد لوله آبگرمكن بكنيد (سعي كنيد به ديگر قسمتهاي آبگرمكن اسيد نريزد و اگر هم ريخت با شلنگ آب به آرامي سريع بشوييد ) اين كار را اينقدر ادامه دهيد طوريكه از يكطرف كه اسيد را مي ريزيد از طرف ديگر لوله خارج شود طوريكه اين زمان نبايد از بيست دقيقه بيشتر طول بكشد چون ممكن است لوله آبگرمكن توسط اسيد سوراخ شود بعد از اين مرحله شلنگ آب را به يك طرف لوله آبگرمكن گرفته و تمام جرمي كه در داخل لوله جمع شده است به راحتي از لوله خارج شود حالا لوله آبگرمكن شما كاملا باز شده است .خسته نباشيد

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-03-2013, 19:27
سلام . کار با اسید خیلی احتیاط لازم داره . حتما دستکش دست کنین و یا عینک ایمنی بزنین یا مراقب باشین نپاشه تو چشمتون . مراقب بچه ها باشین نزدیک نیان . بدون باز کردن آبگرمکن از دیوار هم میشه لوله ها رو شست . اما یک پمپ کولر و یک طشت پلاستیکی لازم داره و دو قطعه شیلنگ . مراقب باشین برق پمپ مشکل ساز نشه . ایمنی بر همه چیز مقدمه .

a6543210
27-03-2013, 20:01
دوستان موقع بستن آبگرمکن واشر اگه پلاستیکیه سعی کنید محکم نبستین چون می پره از جاش بیرون و دوباره آب چکه می کنه! اگه واشز فیبری و تخت بود اشکال نداره محکم ببندین.
تجربه بود امروز بعد کلی واشر عوض کردن واسه آبگرمکن فهمیدم این قظیه رو!:n06:

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-03-2013, 20:36
دوستان موقع بستن آبگرمکن واشر اگه پلاستیکیه سعی کنید محکم نبستین چون می پره از جاش بیرون و دوباره آب چکه می کنه! اگه واشر فیبری و تخت بود اشکال نداره محکم ببندین.
تجربه بود امروز بعد کلی واشر عوض کردن واسه آبگرمکن فهمیدم این قضیه رو!:n06:

سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون
حُسنِ تجربه همین اطلاعات کسب کردن و خبره شدن هست
واشرهای لاستیکی حسنش اینه که گاهی حتی با دست هم محکمش کنیم دیگه نشت نمیکنه و با آچار فقط باید کمی محکم بشه

mohsen772
30-03-2013, 20:27
سلام دوستان
مشکلِ ما حل شد الحمدلله.

جزئیاتش برایِ علاقمندان :
نوع آبگرمکن : بوتان مدل B3115
مشکل : وقتی آبِ گرم رو باز میکردیم صدای شلیک موشکِ کاتیوشا میداد ( کیشششووووو)
بنده از همون اول به حرفِ تعمیرکار شک داشتم که گفت لوله ها کثیفه و باید باز بشه ببرن شستشو بدند چون فشار آب گرم خوب بود و مشکل فقط صدای وحشتناک موقع استفاده از آب گرم بود .

همه ی اون صداها فقط از یک پیچ تنظیم بود که درست بالای شیر تابستانه زمستانه(اگر اسمش رو درست گفته باشم)

اون پیچ کاملا بسته و محکم بود .
آب رو قطع کردم , پیچ رو کامل باز کردم , یه کم گچ و رسوب به سوراخهاش چسبیده بود
تمیزش کردم.
یه ساچمه ی کوچیک هم توش هست .
چِکِش کردم که نچسبیده باشه.

بعدش پیچ رو تا آخر بستم و یک دور بازش کردم صدا غیب شد.

سلام دوست عزیز
آبگرمکن ما هم همین مشکل رو داره موقع باز کردن شیر آب گرم مشعل با تاخیر و همراه با صدای انفجار :n28: روشن می شود .

ممنون میشم از این پیچه یه عکسی بذاری یا کامل تر توضیح بدید آخه خیلی صداش ناجوره.:32:
شما الان که این مشکل رو برطرف کردین شعله پیلوت بیشتر نشده؟
راستی اون سوراخ تنظیم اکسیژن روی پیلوت باید رو چه حالتی باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-03-2013, 21:54
سلام دوست عزیز
آبگرمکن ما هم همین مشکل رو داره موقع باز کردن شیر آب گرم مشعل با تاخیر و همراه با صدای انفجار :n28: روشن می شود .

ممنون میشم از این پیچه یه عکسی بذاری یا کامل تر توضیح بدید آخه خیلی صداش ناجوره.:32:
شما الان که این مشکل رو برطرف کردین شعله پیلوت بیشتر نشده؟
راستی اون سوراخ تنظیم اکسیژن روی پیلوت باید رو چه حالتی باشه؟

سلام
ظاهراً مشکل آبگرمکن شما یه چیز دیگه هست
مشکل آبگرمکن ما این بود که آب سرد موقع وارد شدن به آبگرمکن صدای بسیار بلندی تولید میکرد مثل صدای شلیک موشک کاتیوشا نه صدای انفجار گاز .
یعنی حتی وقتی کاملاً خاموش بود و شیر گاز هم بسته بود باز هم همین صدا رو میداد
اما آبگرمکن شما ظاهراً شعله ی پیلوتش ضعیف هست و مدتی طول میکشه تا مشعل روشن بشه که باعث میشه گاز جمع بشه داخل آبگرمکن بعد یهو منفجر بشه .
اگر مشکل آبگرمکن شما اینه فقط باید کمی شعله ی پیلوت رو بیشتر کنین تا به محض اینکه کمی گاز بهش برسه فوراً روشن بشه و صدای انفجار از بین بره .
آبگرمکن دیواری دو تا کاربراتور داره که چسبیده به هم هست
یکیش مال تنظیم آب هست و دومی برایِ تنظیم گاز .
روی کاربراتور گاز چند پیچ هست که یکیش برایِ تنظیم شعله ی پیلوت هست
وقتی عکس عقربه ساعت بچرخونین گاز زیاد میشه و شعله پیلوت بلند میشه.
دقت کنین پیچ رو چقدر میپیچونین تا اگر دیدین مال تنظیم پیلوت نیست برگردونینش سر جاش.
امیدوارم منظور شما رو درست متوجه شده باشم
اگر نه , مشکل رو دقیق تر توضیح بدین .
موفق باشید

mohsen772
31-03-2013, 08:44
با تشکر دوست عزبز
درسته مشکل همینه که شعله پیلوت کوچیک هست فقط من نمی دونم این پیچه کحا هست
یه پیچی قبلا بود که با باز و بسته کردنش با آچار دو سو تغییری نمی کرد مدل آبگرمکن هم b3112 هست فشار آب هم خوبه.
اگه با عکس نشون بدید ممنون میشم.

دو تا پیچ بالای مسیری که شیلنگ گاز وصل میشه هست یکی چهارسو یکی دو سو منظورت یکی از این پیچها است.

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-03-2013, 13:29
با تشکر دوست عزبز
درسته مشکل همینه که شعله پیلوت کوچیک هست فقط من نمی دونم این پیچه کحا هست
یه پیچی قبلا بود که با باز و بسته کردنش با آچار دو سو تغییری نمی کرد مدل آبگرمکن هم b3112 هست فشار آب هم خوبه.
اگه با عکس نشون بدید ممنون میشم.

دو تا پیچ بالای مسیری که شیلنگ گاز وصل میشه هست یکی چهارسو یکی دو سو منظورت یکی از این پیچها است.

سلام
متاسفانه عکسی ندارم ازش
پیچ تنظیم تقریباً در همه ی کاربراتورها دو سو هست نه چهار سو
اگه بتونین یه عکس از پیچها بذارین خیلی کمک میکنه
راه دوم :
پیلوت رو روشن کنین و پیچهای دو سو رو یکی یکی عکس عقربه ساعت بگردونین ( فقط یک دور )
اگر پیلوت زیاد نشد برگردونینش سر جاش
در ضمن پیچهای تنظیم معمولاً توی یک حفره هست
اگر همه ی پیچهای تنظیم رو امتحان کردین اما پیلوت زیاد نشد پس امکان داره کاربراتور کثیف شده درست گاز نمیرسونه به شمعک .
باید پیچهای تنظیم رو تک تک باز کنین و در بیارین ( گاز رو قطع کنین )
پیچ رو وارسی کنین چیزی بهش نچسبیده باشه یا جای پیچ تمیز باشه .
موقع باز کردن پیچها حتماً بشمارید که چند دور پیچوندینش تا باز شد تا بعد دوباره همون مقدار محکمش کنین .معمولاً پیچ تنظیم شمعک ,نزدیکِ همون لوله ی باریکی هست که گاز رو میبره برایِ شمعک
در ضمن مراقب باشید اشتباهاً پیچهای کاربراتور آب رو باز نکنید
کاربراتور گاز همونی هست که لوله ی اصلی گاز بهش وصل شده

Greight
03-04-2013, 12:51
دوستان این آبگرمکن ما با فشار بالای آب هم روشن نمی شد. بازش کردم اون قطعه که حالا متوجه شدم دیافراگم هست یک پارگی داشت روش چسب قطره ای زدم بستم چند دقیقه ای درست بود و باز شب برگشت به حالت قبل. دوباره دل و روده ش رو ریختم بیرون اما هر کار می کنم نمیشه. ضمنا بالای اون دیافراگم یه قطعه ی فلزی هست که به اون یک میله ی نازک از داخل وصل میشه. کارش چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-04-2013, 13:51
دوستان این آبگرمکن ما با فشار بالای آب هم روشن نمی شد. بازش کردم اون قطعه که حالا متوجه شدم دیافراگم هست یک پارگی داشت روش چسب قطره ای زدم بستم چند دقیقه ای درست بود و باز شب برگشت به حالت قبل. دوباره دل و روده ش رو ریختم بیرون اما هر کار می کنم نمیشه. ضمنا بالای اون دیافراگم یه قطعه ی فلزی هست که به اون یک میله ی نازک از داخل وصل میشه. کارش چیه؟
سلام .
اون دیافراگمه تعمیر شدنی نیست .اما بسیار ارزون قیمته اسم و مدل آبگرمکن رو بدین به هر قطعه فروشی یکی عین خودش بهتون میده . اگر جای شما باشم دو تا میخرم چون تا اولی خراب بشه دومی قیمتش دو برابر و چه بسا چهار برابر شده .
اون میله هم اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم , کارش ارتباط کاربراتور آب با کاربراتور گازه.
یعنی با باز شدن آب , دیافراگم بهش فشار میاره و اون هم راه گاز مشعل رو باز میکنه و آبگرمکن روشن میشه . نصیحت : با هر پیچی خواستین ور برین حتما به خاطر بیپارین چند دور به چپ یا راست گردوندینش تا اگر تنظیم به هم خورد بدونین جاش کجا بود .

Greight
04-04-2013, 18:29
سلام .
اون دیافراگمه تعمیر شدنی نیست .اما بسیار ارزون قیمته اسم و مدل آبگرمکن رو بدین به هر قطعه فروشی یکی عین خودش بهتون میده . اگر جای شما باشم دو تا میخرم چون تا اولی خراب بشه دومی قیمتش دو برابر و چه بسا چهار برابر شده .
اون میله هم اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم , کارش ارتباط کاربراتور آب با کاربراتور گازه.
یعنی با باز شدن آب , دیافراگم بهش فشار میاره و اون هم راه گاز مشعل رو باز میکنه و آبگرمکن روشن میشه . نصیحت : با هر پیچی خواستین ور برین حتما به خاطر بیپارین چند دور به چپ یا راست گردوندینش تا اگر تنظیم به هم خورد بدونین جاش کجا بود .
خب عزیز من اون دیافراگم رو خریدم و عوض کردم. اما حالا مصیبت اینه که وقتی شیر آب رو تا انتها باز می کنیم آبگرمکن روشن میشه اما با قدرت کم و اون پیچ تنظیم گاز هم عملی انجام نمیده نتیجتا آب سرده. می دونید مشکلش از کجاست؟ ضمنا با اسید امروز لوله هاش رو هم کامل شستم احتیاطا. یه مقدار شک دارم به اون شیر پایین که مال جریان آبه. میتونه تاثیر داشته باشه. لطفا کمکم کنید این آبگرمکن اعصاب ما رو به هم ریخته.

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2013, 19:17
خب عزیز من اون دیافراگم رو خریدم و عوض کردم. اما حالا مصیبت اینه که وقتی شیر آب رو تا انتها باز می کنیم آبگرمکن روشن میشه اما با قدرت کم و اون پیچ تنظیم گاز هم عملی انجام نمیده نتیجتا آب سرده. می دونید مشکلش از کجاست؟ ضمنا با اسید امروز لوله هاش رو هم کامل شستم احتیاطا. یه مقدار شک دارم به اون شیر پایین که مال جریان آبه. میتونه تاثیر داشته باشه. لطفا کمکم کنید این آبگرمکن اعصاب ما رو به هم ریخته.

سلام
اگر فشار آبِ گرم قوی هست پس لوله های داخل آبگرمکن تمیز هست و دیگه مشکلی نداره
شعله ی کم مشعل , اول از همه از دیافراگم هست که شما عوضش کردین . البته امیدوارم در نصبش اشتباهی نشده باشه . البته نصبش هم پیچیدگی نداره .
دومین علتش کثیفی مجراهائی هست م
که داخل کاربراتور هست و آب رو در بقسمتهای مختلف کاربراتور به حرکت در میاره .
اگر همه ی موارد بالا انجام شده , دیگه فقط میمونه پیچهای تنظیم .
بنده نمیدونم آیا پیچهای تنظیم دستکاری و جابجا شده یا نه .
شما تنها راهی که داری اینه که اونها رو تک تک آزمایش کنین
خصوصاً پیچی که کنترل شعله ی گاز مشعل اصلی و کم و زیاد شدنش رو کنترل میکنه .
اون میله که بهتون گفتم فشار دیافراگم رو منتقل میکنه به کاربراتور گاز , حالا دیگه باید با باز کردن شیر آب گرم , اون میله تو جاش حرکت کنه چون همون میله هست که به دریچه ی گاز مشعل اصلی فشار میاره و گاز مشعل رو وصل میکنه .
پس این آزمایش رو انجام بدین :
شیر آب سرد آبگرمکن که زیرش هست رو ببندین
حالا شیر آب گرم رو در یک جا مثلاً آشپزخونه تا آخر باز کنین
حالا برید کنار آبگرمکن و شیر آب سرد رو که زیرش هست باز کنین ( کم کم )
چشمتون به اون میله باشه ببینین آیا راحت حرکت میکنه ؟
اگر بله , پس دیافراگم داره کارش رو درست انجام میده
اگر نه , پس یا دیافراگم مشکل داره یا درسا نصب نشده یا پیچ تنظیم دامنه س حرکت اون میله دستکاری شده و دامنه ی حرکتش کم شده
باید پیش رو که درست در راستای میله هست رو باز و بسته کنین و اثرش رو روی دامنه ی حرکت میله ببینین
البته جای اولش رو به خاطر بسپارید تا اگر از اون پیچ نبود برگردونینش سر جاش
بعدش باید برید سراغ پیچی که شدت شعله ی مشعل رو کنترل میکنه و جاش روی کاربراتور گاز هست .
اگر نمیدونین کدوم پیچ هست باید این آزمایش رو انجام بدین :
همه ی کارهای آزمایش اول
بعدش وقتی که مشعل روشن شد , پیچهای تنظیم روی کاربراتورها گاز رو تک تک آزمایش کنین و یک دور به چپ و یک دور به راست بگردونین تا ببینین آیا مشعل کم و زیاد میشه یا نه .
هر پیچی که امتحان کردین و دیدین تاثیری نداره دوباره برگردونینش سر جای اولش
اگر همه ی این کارها انجام شد اما باز هم مشعل ضعیف بود ( که احتمالش خیلی کمه ) دیگه بنده نمیدونم از چی میتونه باشه

Greight
04-04-2013, 19:20
ضمنا اون میله هم وقتی میره داخل سر جاش فیکس میشه. فشار می دم نباید بره داخل؟ الانم باز به زور اصلا روشن میشه. :n03:

Greight
04-04-2013, 19:26
اون میله که داخل هست نمیشه دیدش. به هر حال تست می کنم.

Greight
04-04-2013, 20:12
به نظر می رسه اشکال از عدم نصب صحیح بود همونطور که فرمودید. فعلا داره درست کار می کنه البته آب رو داغ داغ نمی کنه اما مقبوله ببینیم چی میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2013, 20:56
به نظر می رسه اشکال از عدم نصب صحیح بود همونطور که فرمودید. فعلا داره درست کار می کنه البته آب رو داغ داغ نمی کنه اما مقبوله ببینیم چی میشه

سلام
اين عكس رو ببينيد
هر دو کاربراتور گاز و آب مشخصه
سمت راست کاربراتور آب ( مسی )
سمت چپ کاربراتور گاز ( الومینیومی )
اون میله هم کاملاً مشخصه
با باز شدن آب گرم اوم میله حرکت میکنه به سمت چپ
اون شیر دسته سفید , شیر تابستانه / زمستانه هست
در زمستان باعث میشه سرعت ورود و خروج آب به آبگرمکن رو کمی کند میکنه .
اون پیچی هم که در راستای اون میله در سمت چپ میبینید , کار قدرت فشار دیافراگم به اون میله رو انجام میده .
روی کاربراتور آب یک پیچ نسبتاً بزرگ هم دیده میشه ( کمی پائین تر از اون میله )
کار این پیچ تنظیم فشار آب ورودی به کاربراتورِ آب هست
همین پیچ اگر تنظیم نباشه موقع باز کردن شیر آب گرم , آبگرمکن صدای شلیک موشک میده حتی اگر گاز هم قطع باشه
یعنی این مشکل ربطی به گاز نداره اصلاً ,
در ضمن همیشه قبل از هر کاری با موبایل عکس و فیلم بگیرین تا موقع بستن قطعات دچار مشکل نشین .

Greight
05-04-2013, 22:15
با تشکر تصویری که گذاشتید قابل مقایسه با آبگرمکن ما نیست، این خیلی ساده تر و خلاصه تر هست. پلار PSD 12 هست. بازش که کردم این عکس ها رو گرفتم. اون میله که گفتم مشخصه راحت در میاد. دور اون قطعه رو هم چسبکاری کرده بودم چون آب بندی نمی شد البته بعد کندم. وقتی کندم و همین طوری وصل کردم تقریبا درست شد اما بازم داغ نمی کنه.

یه نکته: زیر دیافراگم یک میله هست که از زیر گویا یک فنر داشته که وقتی باز کردم دیدم فنر خورد شده، گویا زنگ زده بود! زیر همه ی اون ها هم یک پیچ پلاستیکی هست که انتهای پایین هست. یک فنر خودکار گذاشتم جاش اما فکر کنم احتیاج به فنر قوی تری داره، درسته؟ تاثیر داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-04-2013, 03:25
با تشکر تصویری که گذاشتید قابل مقایسه با آبگرمکن ما نیست، این خیلی ساده تر و خلاصه تر هست. پلار PSD 12 هست. بازش که کردم این عکس ها رو گرفتم. اون میله که گفتم مشخصه راحت در میاد. دور اون قطعه رو هم چسبکاری کرده بودم چون آب بندی نمی شد البته بعد کندم. وقتی کندم و همین طوری وصل کردم تقریبا درست شد اما بازم داغ نمی کنه.

یه نکته: زیر دیافراگم یک میله هست که از زیر گویا یک فنر داشته که وقتی باز کردم دیدم فنر خورد شده، گویا زنگ زده بود! زیر همه ی اون ها هم یک پیچ پلاستیکی هست که انتهای پایین هست. یک فنر خودکار گذاشتم جاش اما فکر کنم احتیاج به فنر قوی تری داره، درسته؟ تاثیر داره؟

سلام
اگر آب به اون فنر رسیده پس دیافراگم مدت زیادی خراب بوده .
قدرت فنر باید یکی باشه
اگر فنر خودش ضخامتِ میلگردش بیشتره پس قوی تر بوده
شما تنها راهی که دارین برایِ تعمیر اصولی اینه که همه ی قطعات رو از رسوب خوب تمیز کنین و قطعات خراب رو با نو و اصلی عوض کنین و همه چیز رو مثل روز اولش ببندین و تنظیم کنین و از هیچ نوع چسب و سیلیکون هم استفاده نکنین .

shaahin_n70
08-04-2013, 20:56
دوستان سلام ، ما یه آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215i داریم ، چند وقته که مشکل پیدا کرده یعنی وقتی که آب باز می شه آبگرمکن یه صدای تق می ده ولی روشن نمی شه گاز هم ازش خارج می شه ، البته همیشه این طور نیست ، مثلا 2 روز سالمه و مشکل نداره بعد یکدفعه مشکلش شروع می شه ، 1 یا 2 ساعت خرابه و دوباره درست می شه ، قبل از عید تعمیرکار اومد اول یه قطعه کوچیکشو عوض کرد و گفت درست شد ولی وقتی که رفت دوباره خراب شد ، باز اومد و این بار گفت مشکل از بوردشه که گاهی سالمه گاهی خراب ولی گفت بورد ندارم. این بار به خود بوتان زنگ زدم از طرف خودشون تعمیرکار فرستادن اونم اول گفت از آداپتورشه ، آداپتو رو عوض کردیم باز درست نشد ، نهایتا سرویسش کرد و رفت و گفت اگر دیگه خراب نشد که هیچ اگر نه مشکل از سوئیچشه که بگین میام عوض می کنم. یه چند روزی توی عید مشکل نداشت ولی الان دوباره همون طوری شده یعنی چند ساعت سالمه و روشن می شه ولی دوباره چند ساعت قطعه ، اگر اساتید راهنمایی کنن که مشکل از چی می تونه باشه ممنون می شم

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2013, 23:08
دوستان سلام ، ما یه آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215i داریم ، چند وقته که مشکل پیدا کرده یعنی وقتی که آب باز می شه آبگرمکن یه صدای تق می ده ولی روشن نمی شه گاز هم ازش خارج می شه ، البته همیشه این طور نیست ، مثلا 2 روز سالمه و مشکل نداره بعد یکدفعه مشکلش شروع می شه ، 1 یا 2 ساعت خرابه و دوباره درست می شه ، قبل از عید تعمیرکار اومد اول یه قطعه کوچیکشو عوض کرد و گفت درست شد ولی وقتی که رفت دوباره خراب شد ، باز اومد و این بار گفت مشکل از بوردشه که گاهی سالمه گاهی خراب ولی گفت بورد ندارم. این بار به خود بوتان زنگ زدم از طرف خودشون تعمیرکار فرستادن اونم اول گفت از آداپتورشه ، آداپتو رو عوض کردیم باز درست نشد ، نهایتا سرویسش کرد و رفت و گفت اگر دیگه خراب نشد که هیچ اگر نه مشکل از سوئیچشه که بگین میام عوض می کنم. یه چند روزی توی عید مشکل نداشت ولی الان دوباره همون طوری شده یعنی چند ساعت سالمه و روشن می شه ولی دوباره چند ساعت قطعه ، اگر اساتید راهنمایی کنن که مشکل از چی می تونه باشه ممنون می شم

سلام
این مطلب شما و دهها مطلب دیگه یه سوال برای بنده مطرح میکنه :
شماها وقتی یه تعمیرکار میگه این باید عوض بشه اون باید عوض بشه , ازش نمیپرسین اگه این رو عوض کردی درست نشد چی ؟ قطعه رو برمیداری و پولش رو بهم پس بدی ؟

اگر تعمیرکاری اینه که فقط پول بگیریم و بگین برو این بخر و بیار و بعدش وصل کنسم و پول بگیریم ( چه درست بشه چه نشه ) پس بنده بیام تو هر شهری ده بیست تا شعبه برای تعمیر همه چیز بزنم .
باید با مکانیک طوری معامله کنید که احساس مسئولیت کنه .
یعنی بگیم اگر کاری رو که میگی انجام دادم درست نشد یک ربال نمیدم قطعه هم به حساب خودته .
اونوقت ببینین چند تا مکانیک قبول میکنه !!!
بیشتر مکانیکها روش تشخیص مشکل و عیب یابی به روش اصولی رو بلد نیستند یا ابزارهاش رو ندارند برای همین با حدس و گمان تعمیر میکنند و پول میگیرند و بعدش هم با خونسردی میگن هاااا پس فلان چیش هم خرابه !!!
====================================

به خودتون ظلم نکنید .
با تعمیرکار شرط کنین اگر درست نشه نه پول قطعه میدین نه اجرت اونوقت ببینین چند نفر حاضر میشن تعمیرکار بشن

shaahin_n70
09-04-2013, 09:02
سلام
این مطلب شما و دهها مطلب دیگه یه سوال برای بنده مطرح میکنه :
شماها وقتی یه تعمیرکار میگه این باید عوض بشه اون باید عوض بشه , ازش نمیپرسین اگه این رو عوض کردی درست نشد چی ؟ قطعه رو برمیداری و پولش رو بهم پس بدی ؟

اگر تعمیرکاری اینه که فقط پول بگیریم و بگین برو این بخر و بیار و بعدش وصل کنسم و پول بگیریم ( چه درست بشه چه نشه ) پس بنده بیام تو هر شهری ده بیست تا شعبه برای تعمیر همه چیز بزنم .
باید با مکانیک طوری معامله کنید که احساس مسئولیت کنه .
یعنی بگیم اگر کاری رو که میگی انجام دادم درست نشد یک ربال نمیدم قطعه هم به حساب خودته .
اونوقت ببینین چند تا مکانیک قبول میکنه !!!
بیشتر مکانیکها روش تشخیص مشکل و عیب یابی به روش اصولی رو بلد نیستند یا ابزارهاش رو ندارند برای همین با حدس و گمان تعمیر میکنند و پول میگیرند و بعدش هم با خونسردی میگن هاااا پس فلان چیش هم خرابه !!!

به خودتون ظلم نکنید .
با تعمیرکار شرط کنین اگر درست نشه نه پول قطعه میدین نه اجرت اونوقت ببینین چند نفر حاضر میشن تعمیرکار بشن

محمد جان تعمیر کار اولی قطعه ای رو که عوض کرده بود گذاشت سر جاش و پولی که گرفته بود رو هم کامل پس داد. اونی که از طرف بوتان اومد هم وقتی که رفت تا چند روز آبگرمکن سالم بود ( یعنی توی عید ) بعد عید دوباره خراب شد . مشکل اینه که این آبگرمکن گاهی سالمه گاهی خراب به خاطر همین نمیشه همون موقع بعد از تعمیر فهمید که درست شده یا نه ،ولی کلا یه جورایی ما رو کلافه کرده ، گفتم شاید دوستان اینجا بتونن راهنمایی کنن

mohammadi_4u
09-04-2013, 09:25
سلام صدای تق تق که میده فشار خروجی آب از شر اب چقده؟ همین الان شر آب روبا سرعت تمام یعنی تا میتونید تند تا ته باز کنید ببینید بدون مشکل روشن میشه؟ اگه آره از فیلتر آب که داخل اون محفظه ریگلاتور هست مشکل داره اگه خیر فقط مغزی شر فلکه آبو یه سرویس کنید! میگی نه امتحان کنید! از یه خروجی دیگه که آب گرم میاد تست کنید درست درست باید باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-04-2013, 14:45
محمد جان تعمیر کار اولی قطعه ای رو که عوض کرده بود گذاشت سر جاش و پولی که گرفته بود رو هم کامل پس داد. اونی که از طرف بوتان اومد هم وقتی که رفت تا چند روز آبگرمکن سالم بود ( یعنی توی عید ) بعد عید دوباره خراب شد . مشکل اینه که این آبگرمکن گاهی سالمه گاهی خراب به خاطر همین نمیشه همون موقع بعد از تعمیر فهمید که درست شده یا نه ،ولی کلا یه جورایی ما رو کلافه کرده ، گفتم شاید دوستان اینجا بتونن راهنمایی کنن

سلام
شما به موضوع مهم دیگه ای هم اشاره کردین
موضوع گارانتی گرفتن برای تعمیر
یعنی حداقل یک ماه گارانتی بدند که اون مشکل نه تنها برطرف میشه بلکه تا یک حداقل یک ماه اون مشکل پیش نمیاد .
گمان نکنم یک قطعه یا یک تعمیر , حداقل یک ماه دوام نیاره .
گارانتی حق مشتری هست
وقتی ما پول میدیم برای تعمیر اما چند روز بعد میبینیم مشکل دوباره برگشت , این مثل این هست که شما چند روز بعد از تعمیر برید به مکانیک بگین پولم رو پس بده !!!
تعمیرکار هم وقتی پول میگیره اما کار مفیدی انجام نمیده حق شماست که بگین یا بیا دوباره تعمیر کن یا پولم رو پس بده .
مثلی هست که میگه

حق گرفتنی هست , دادنی نیست .

موفق باشید
:n11:

shaahin_n70
10-04-2013, 13:50
سلام صدای تق تق که میده فشار خروجی آب از شر اب چقده؟ همین الان شر آب روبا سرعت تمام یعنی تا میتونید تند تا ته باز کنید ببینید بدون مشکل روشن میشه؟ اگه آره از فیلتر آب که داخل اون محفظه ریگلاتور هست مشکل داره اگه خیر فقط مغزی شر فلکه آبو یه سرویس کنید! میگی نه امتحان کنید! از یه خروجی دیگه که آب گرم میاد تست کنید درست درست باید باشه

شیر رو تا آخر و با سرعت باز کردم ، از شیرهای دیگه هم امتحان کردم ولی نشد ، یعنی یه صدای تق می ده و بعد گاز ازش خارج می شه ، البته فک کنم یکی دو ساعت دیگه دوباره خود به خود درست بشه

shaahin_n70
10-04-2013, 13:56
سلام
شما به موضوع مهم دیگه ای هم اشاره کردین
موضوع گارانتی گرفتن برای تعمیر
یعنی حداقل یک ماه گارانتی بدند که اون مشکل نه تنها برطرف میشه بلکه تا یک حداقل یک ماه اون مشکل پیش نمیاد .
گمان نکنم یک قطعه یا یک تعمیر , حداقل یک ماه دوام نیاره .
گارانتی حق مشتری هست
وقتی ما پول میدیم برای تعمیر اما چند روز بعد میبینیم مشکل دوباره برگشت , این مثل این هست که شما چند روز بعد از تعمیر برید به مکانیک بگین پولم رو پس بده !!!
تعمیرکار هم وقتی پول میگیره اما کار مفیدی انجام نمیده حق شماست که بگین یا بیا دوباره تعمیر کن یا پولم رو پس بده .
مثلی هست که میگه

حق گرفتنی هست , دادنی نیست .

موفق باشید
:n11:

دوباره بهش زنگ می زنم که بیاد، ولی می خوام قبلش یه چیزایی دستگیرم بشه که دوباره اصطلاحا قضیه رو سنبل نکنه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2013, 14:27
سلام دوستان
چند نکته برایِ کسانی که آبگرمکنشون مشکل داره و در این تاپیک مطرح میکنند :
عمده مشکلاتِ آبگرمکن تا حالا مطرح شده که با خوندنِ مطالبِ قبلی تا حد زیادی میشه فهمید آبگرمکن مشکلش چیه و علاجش چیه .
• اگر مشکلی مطرح میکن سعی کنید تا میتونین جزئیاتش رو هم مطرح کنین .
• توقع نداشته باشین که با ارتباط اینترنتی حتماً مشکلتون حل بشه . هیچ تعمیرکاری حاضر نمیشه اینجوری کار کنه چون دشوار هست ( شنیدن کی بود مانند دیدن ) .
اما اگه اطلاعات کافی رد و بدل بشه احتمال زیاد داره که بتونین مشکلتون رو حل کنین .

• اقدامات ایمنی به عهده ی خودتون هست و مسئولیتش هم با خودتونه . یعنی اگر به دلیل سهل انگاری خدای نکرده مشکلی براتون پیش اومد , کسانی که در این تاپیک مطلب مینویسند هیچ مسئولیتی ندارند

• اگه مشکلی مطرح کردین اما کسی جواب نداد , بدونین که معنیش اینه که مشتریکین این تاپیک نمیدونند مشکل چی هست وگرنه دریغی ندارند در پاسخگوئی .

همیشه بعد از تعمیر وسیله ی گازسوز , حتماً با کف صابون یا کف مایع ظرفشوئی با کمک اسفنج , همه قطعات و لوله ها و شیلنگها رو چک کنین تا مطمئن بشین که نشتی نداره .
ایمنی بر همه چیز مقدمه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2013, 13:26
دوستان سلام ، ما یه آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215i داریم ، چند وقته که مشکل پیدا کرده یعنی وقتی که آب باز می شه آبگرمکن یه صدای تق می ده ولی روشن نمی شه گاز هم ازش خارج می شقشکلش شروع می شه ، 1 یا 2 ساعت خرابه و دوباره درست می شه ،

سلام
وقتی هم که درست کار میکنه اون صدای تق رو میده ؟
منظورتون از "گاز هم ازش خارج میشه چیه ؟"
یعنی وقتی آب رو باز میکنید گاز از مشعل خارج میشه اما روشن نمیشه ؟

فشار آب توی لوله های آب گرم چطوره ؟ قوی هست ؟

shaahin_n70
12-04-2013, 17:53
سلام
وقتی هم که درست کار میکنه اون صدای تق رو میده ؟
منظورتون از "گاز هم ازش خارج میشه چیه ؟"
یعنی وقتی آب رو باز میکنید گاز از مشعل خارج میشه اما روشن نمیشه ؟

فشار آب توی لوله های آب گرم چطوره ؟ قوی هست ؟

فشار آب خوبه ، مشکل از سیستم برق آبگرمکنه ، یعنی وقتی آب باز می شه صدای خارج شدن گاز میاد ولی به جای جرقه زدن از آبگرمکن یه صدای تق میاد. به احتمال زیاد مشکل از بوردشه چون هر دو تا تعمیرکار نهایتا همینو گفتن . من خودم می تونم بورد رو عوض کنم ولی متاسفانه چون آبگرمکن قدیمیه ( حدودا 8 سال ) بوردش دیگه پسدا نمیشه ( آکبند ) من عکس بورد رو آپلود می کنم ببینم به نظر دوستان این نوع بورد قابل تعمیر هست یا نه و اینکه ممکنه دست دوش رو بشه پیدا کرد؟ اگه بله از کجا ؟ ممنون می شم اگر جواب بدین ( مدل آبگرمکن : B3215i بوتان آیونایز )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2013, 18:34
فشار آب خوبه ، مشکل از سیستم برق آبگرمکنه ، یعنی وقتی آب باز می شه صدای خارج شدن گاز میاد ولی به جای جرقه زدن از آبگرمکن یه صدای تق میاد. به احتمال زیاد مشکل از بوردشه چون هر دو تا تعمیرکار نهایتا همینو گفتن . من خودم می تونم بورد رو عوض کنم ولی متاسفانه چون آبگرمکن قدیمیه ( حدودا 8 سال ) بوردش دیگه پسدا نمیشه ( آکبند ) من عکس بورد رو آپلود می کنم ببینم به نظر دوستان این نوع بورد قابل تعمیر هست یا نه و اینکه ممکنه دست دوش رو بشه پیدا کرد؟ اگه بله از کجا ؟ ممنون می شم اگر جواب بدین ( مدل آبگرمکن : B3215i بوتان آیونایز )

سلام
شايد این اطلاعات به دردتون بخوره :
• اگه به تعمیرات علاقمند هستین , قدم اول پی بردن به نحوه ی کار یک دستگاه و کار هر قطعه هست
وقتی نقشه ی کاملی از اون دستگاه و مکانیزم کار قطعاتش در ذهنتون ترسیم شد اونوقت عیب یابی خیلی آسون میشه .
شما اول باید ببینین که آبگرمکن تو چه کاری مشکل داره
رد کردن آب با فشار خوب
روشن نشدن پیلوت
ضعیف بودنِ پیلوت
نرسیدن گاز به مشعل موقع باز کردن آب گرم
روشن نشدن مشعل با وجود خروج گاز از مشعل
روشن شدنِ مشعل اما ضعیف بودنش و خوب گرم نکردنِ آب
صدای بلند از آبگرمکن موقع باز کردن شیر آب گرم
بوی گاز خام از آبگرمکن
بوی گاز سوخته در خانه
چکه کردن آب
کم فشار بودن آب گرم
صدای غیر طبیعی از قطعات آبگرمکن
و غیره
=============================
• وقتی عیب مشخص شد اونوقت باید قطعاتی که در اون نقش دارند تک تک بررسی بشه
• یکی از راههائی که میشه سریع به مشکل پی برد اینه که برید مغازه ای که قطعاتِ آبگرمکنتون رو میفروشه .
قطعه فروشها میدونند هر قطعه کارش چیه و معمولاً تا بهشون بگین که مشکل چیه بهتون میگن چی خرابه .
• اگر بتونین باهاش تِی کنین که اگر قطعه ای که میخرین مشکل رو رفع نکرد پسش بدین .
• میتونین زنگ بزنین 118 شماره ی چند تا مغازه فروش قطعاتِ آبگرمکن رو بگیرین
اگر نداشتند , تلفن مغازه های تعمیر لباسشوئی رو بگیرین و از اونها سوال کنین . احتمال زیاد میدونند .

اگر با عوض کردن یک قطعه مشکل حل شد , قطعه ی خراب رو باز کنین ببینین تعمیر شدنی هست .
اگه بله , تعمیرش کنین و اگر جابجا کردن راحت هست , نصبش کنین و قطعه نو رو یا پس بدین یا زاپاس نگه دارین .
• هر چه بیشتر ابزار و اطلاعات و علاقه داشته باشین , در تعمیر و سرویس و نگهداری موفق ترید

bing135758
19-04-2013, 19:31
سلام دوستان

من یک پکیج بوتان مدل calda venezia دارم. روی وضعیت زمستانه مشکلی نداشتم ولی اکنون می خواهم بزارم روی وضعیت تابستانه ولی وقتی درجه را روی این وضعیت می گذارم چراغ آن نارنجی می شود و وقتی آب را باز می کنم مشعل روشن نمی شود. آیا از دوستان کسی می تواند کمک کنه؟

n shh
14-06-2013, 10:39
سلام دوستان ما یک ابگرم کن بوتان مدل B3112 داریم الان یکی دو روزه وقتی شیر اب داغ رو باز می کنیم ابگرم کن روشن نمیشه با این که فشار اب بالاس باز هم روشن نمیشه.ممنون میشم کمکم کنید.

bromideh
29-06-2013, 14:31
آقا من كل اين 12 صفحه را مطالعه كردم و متشكرم از تبادل اطلاعات... آب گرمكن ديواري 3115 بوتان پيلوت دار (دائم) اخيرا نزديك 2 ماهه كه وقتي شير گرم آبگرمكن را باز مي كنيم مشعل آبگرمكن روشن ميشه ولي آب ولرم و كم فشار..... تا اينكه 2 سه دقيقه كه گذشت يه دفعه آب گرم با فشار بيشتري شروع ميشه... در ضمن در خلال اين دو سه دقيقه هم صداي آبگرمكن كمي بالا مي ره؟؟؟
حالا يكي گفت كه از شير آب گرم حمومه، يعني واشر شير آب گرم حموم را عوض كنيم درس ميشه؟؟ آيا درسته؟؟؟
من اين كار را با شير آب گرم دستشوئي و حتي اشپزخانه هم كه در چند سانتي متري خود آبگرمكن هستش را امتحان كردم...بازم مشكل پابرجاست....حالا آقا نميشه روي عكس بگيد كه كدوم شير را و كدوم پيج و مهره را بايد دستكاري كنيم؟؟؟؟

56sx
30-06-2013, 11:41
از این تاپیک استفاده کردم و تجربه عملی بنده از اموزشهای این تاپیک
با فشار اب قوی مدتی بود که اب ولرم بود و شعله ها زیاد نمیشد
مشکل با عوض کردن واشر پلاستیکی داخل رگلاتور اب کاملا برطرف شد
یه چیز جالب اینکه واشری که تعویض شد از نظر ظاهری فرقی با واشر نو نداشت و فقط مقداری شل شده بود که همین شل شدن باعث میشد که واشر نتونه فشار اب رو بخوبی به پیستون گاز منتقل کنه و شعله رو بیشتر کنه
ابگرمکن هم بوتان 3115

bromideh
01-07-2013, 10:54
آقا چرا با شكل ويا فيلم نحوه تعويض اين لاستيك (واشر رگلاتوري آب) را نشون نمي دهيد تا ما هم ياد بگيريم؟؟

hossin2134
07-07-2013, 08:44
سلام
من یه آبگرمکن دیواری دارم که با گاز مایع کار میکرد اما الان گاز شهری کشیدم می خوام تنظیمش کنم که با گاز شهری کار کنه
دوستان اگه تجربه دارن لطفا بهم یاد بدن ممنون میشم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-07-2013, 11:46
سلاممن یه آبگرمکن دیواری دارم که با گاز مایع کار میکرد اما الان گاز شهری کشیدم می خوام تنظیمش کنم که با گاز شهری کار کنهدوستان اگه تجربه دارن لطفا بهم یاد بدن ممنون میشم.سلام . باید ژیگلورش رو عوض کنین . حدود 1000 ریال قیمتشه .بیشتر وسائل گاز سوز ( بخاری , اجاق گاز , آبگرمکن ) توی کارتونش هر دو نوع ژیگلور رو داره .

bromideh
09-07-2013, 14:40
آقا ما هم يه سوال پرسيديم و خبري نشد ... نكنه همگي اينجا رو خالي كردين؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-07-2013, 22:12
آقا چرا با شكل ويا فيلم نحوه تعويض اين لاستيك (واشر رگلاتوري آب) را نشون نمي دهيد تا ما هم ياد بگيريم؟؟سلام . آبگرمکنها انواع مختلف و مارکهای مختلف و مدلهای مختلف داره و هر کدومش یه شکله . امکانش نیست که همشون رو با عکس توضیح بدیم . شما باید اول شیر اصلی آب آبگرمکن رو ببندین و بعدش کاربراتور آب رو جدا کنین ( همون قسمتی که لوله ی آب سرد بهش وصل میشه ) . بعدش کاربراتور رو باز کنین و لاستیک رو تعویض کنین . اگر رسوب گرفته باید تمیز هم بشه . به هیچ وجه با پیچهای تنظیم ور نرید وگرنه مشکل ساز میشه . عکس گرفتن با موبایل از همه چیز هم خیلی ضروریه . ور نرفتن با کاربراتور و لوله های گاز هم خیلی مهم هست .

bromideh
10-07-2013, 09:51
آقا متشكرم... يعني روي خودش نميشه و بايد از آبگرمكن بوتان 3115 كاربوراتور را جدا كرده و واشر مورد نظر را عوض كنيم. درسته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2013, 09:15
آقا متشكرم... يعني روي خودش نميشه و بايد از آبگرمكن بوتان 3115 كاربوراتور را جدا كرده و واشر مورد نظر را عوض كنيم. درسته؟سلام . گمان نکنم آبگرمکنی باشه که بشه بدون جدا کردن کاربراتور آبش بشه لاستیک دیافراگمش رو عوض کرد .

amirermac
16-07-2013, 09:28
سلام به اساتید
ما یه آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3112 تازه نصب شده داریم که موقع استفاده بیش از یک دقیقه ازش خودبخود قطع می کنه. چه شیر دستشویی باشه چه حمام...
به نصاب رسمی بوتان که گفتم میگه دودکش مکندگی نداره (دودکش ساختمان سیمانی با دهنه 10 سانت وبطول حدود 20 متر هست و ما خودمون به اندازه 15 سانت کندیمش ودریچه 15 آبگرمکن رو بهش وصل کردیم.
آیا ممکنه قطعی مکرر از این دلیل باشه یا اینکه طبق گفته های قبلی دوستان از کم بودن شعله شمعک یا ترموکوپله! نمی خوام بی دلیل با آبگرمکن نو وربرم :)

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-07-2013, 16:14
سلام به اساتیدما یه آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3112 تازه نصب شده داریم که موقع استفاده بیش از یک دقیقه ازش خودبخود قطع می کنه. چه شیر دستشویی باشه چه حمام...به نصاب رسمی بوتان که گفتم میگه دودکش مکندگی نداره (دودکش ساختمان سیمانی با دهنه 10 سانت وبطول حدود 20 متر هست و ما خودمون به اندازه 15 سانت کندیمش ودریچه 15 آبگرمکن رو بهش وصل کردیم.آیا ممکنه قطعی مکرر از این دلیل باشه یا اینکه طبق گفته های قبلی دوستان از کم بودن شعله شمعک یا ترموکوپله! نمی خوام بی دلیل با آبگرمکن نو وربرم :)سلام . قطع میکنه یعنی چی ؟ یعنی مشعل و شمعک هر دو خاموش میشه ؟ اگه بله پس باید موقع کار کردنش شعله ی شمعک رو نگاه کنین . احتمالاً شعله اش ضعیفه و با تلاطم هوا خاموش میشه و گاز رو قطع میکنه . علاجش هم بیشتر کردن شعله ی شمعک با پیچ تنظیم شمعک هست .

pararak
23-08-2013, 22:46
سلام دوستان منم یه آبگرمکن قدیمی دیواری بوتان دارم مدل b215 شمعک که روشن میکنم و هون درجه اش رو میچرخونم و آماده به میشه زمانی شیر آب گر م و باز میکنم روشن نمیشه علت چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-08-2013, 23:07
سلام دوستان منم یه آبگرمکن قدیمی دیواری بوتان دارم مدل b215 شمعک که روشن میکنم و هون درجه اش رو میچرخونم و آماده به میشه زمانی شیر آب گر م و باز میکنم روشن نمیشه علت چیه؟سلام . اگه گاز از مشعل بیرون نمیاد اصلاً پس همون دیافراگم خرابه و باید عوض بشه .

jonbesh1990
07-09-2013, 15:39
سلام.دوست عزیز. یه مشکل داشتم.آبگرمکن.b15.هستش.وقتی شمعک روشنه یهویی اون قسمت که برا روشن کردن شمعک و مشعله.شعله ور میشه. انگار نشتی داره چیکارش کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-09-2013, 18:31
سلام.دوست عزیز. یه مشکل داشتم.آبگرمکن.b15.هستش.وقتی شمعک روشنه یهویی اون قسمت که برا روشن کردن شمعک و مشعله.شعله ور میشه. انگار نشتی داره چیکارش کنم؟

سلام
این مشکل خیلی خطرناکه و تعمیرش هم حساس و خطرناکه .
شما باید کاربراتور گاز رو کامل باز کنین تا ببینین علت نشت گاز چیه .
گاهی وقتها کثیف شدنش باعث درست بسته نشدنِ دریچه های کوچیک تویِ کاربراتور میشه .
گاهی هم ضعیف شدنِ یک فنر باعثِ نشتِ گاز میشه .
گاهی هم خرابی یک واشر باعثِ نشتِ گاز میشه .

همونجائی که گاز نشت میکنه باید به دقت بررسی بشه تا ببینین چی گاز رو قطع و وصل میکنه و چرا کامل قطع نمیکنه , سپس مشکلش رو برطرف کنین .
یعنی اول باید مکانیزم کار کاربراتور گاز رو خوب درک کنین و عیب رو پیدا کنین .
سپس باید بدونین چطور برطرفش کنین ( تمیز کردن یا رگلاژِ یک قطعه یا تعویض یک قطعه ) .
اگر اصلاً کارهای فنی وارد نیستین و نمیتونین سر از مکانیزم کار کاربراتور دربیارین , بهتره کار رو به کاردان بسپارید چون شوخی بردار نیست .
اما اگر ابزار کافی و دانش فنی کافی دارین , چه بسا تعمیرش خیلی هم آسون باشه ( برای آدم کارآشنا و با تجربه ی فنیِ خوب ) .

حميدآي
13-09-2013, 12:07
سلام ،ببخشيد بالاي كاربراتور آب يك سوراخ كوچكي هست با اينكه ديافراگم پلاستيكي را عوض كردم ازآن سوراخ كوچك آب چكه مي كند اگه ممكن است من را راهنمائي فرمائيد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-09-2013, 12:21
سلام ،ببخشيد بالاي كاربراتور آب يك سوراخ كوچكي هست با اينكه ديافراگم پلاستيكي را عوض كردم ازآن سوراخ كوچك آب چكه مي كند اگه ممكن است من را راهنمائي فرمائيد.سلامهیچ جای آبگرمکن نباید چکه کنه وگرنه یا چیزی رو فراموش کردین نصب کنین یا درست نصب نشده یا محکم نشده یا شکسته یا ترک خورده یا واشرش فراموش شده یا واشرش خراب شده .باید ببینین آب دقیقا از کجا میچکه و علتش کدامیک از اینهائی که ذکر کردم هست . موفق باشید

حميدآي
14-09-2013, 11:03
دوست عزيز با سلام،باتشكر از جواب سريع ومفيد اما خواهش ديگري دارم اگرممكن است شكل قطعات تشكيل دهنده كاربراتور آب وكاربراتور گازكه در صفحه اول شكل ظاهري آن نمايش داده شده را (مربوط به آبگرمكن B215 بوتان) اگر موجود باشد براي اينجانب ارسال فرمائيد.

ehsan_1029
16-10-2013, 15:05
دوستان ما یک آب گرم کن دیواری b3115 شمعک دائم داریم
یک مدت بود که وقتی شیر آب گرم داخل آشپزخانه رو باز می کردیم آب گرم کن روشن نمی شد ولی وقتی شیر آب گرم دستشویی یا حمام رو باز می کردیم آب گرم کن روشن می شد و آب گرم می شد.باید بگم که فشار آب سرد خوب هست ولی فشار آب گرم کم هست.
الان چند روزی هست که دیگه با باز کردن شیر آب گرم دستشویی و یا حمام هم دیگه آب گرم کن روشن نمی شود.لطفا به صورت دقیق بگید من باید چیکار کنم.
با تشکر از اساتید محترم

ehsan_1029
17-10-2013, 22:25
دوستان ما یک آب گرم کن دیواری b3115 شمعک دائم داریم
یک مدت بود که وقتی شیر آب گرم داخل آشپزخانه رو باز می کردیم آب گرم کن روشن نمی شد ولی وقتی شیر آب گرم دستشویی یا حمام رو باز می کردیم آب گرم کن روشن می شد و آب گرم می شد.باید بگم که فشار آب سرد خوب هست ولی فشار آب گرم کم هست.
الان چند روزی هست که دیگه با باز کردن شیر آب گرم دستشویی و یا حمام هم دیگه آب گرم کن روشن نمی شود.لطفا به صورت دقیق بگید من باید چیکار کنم.
با تشکر از اساتید محترم

از دوستان کسی نیست که جواب بده؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-10-2013, 02:10
دوستان ما یک آب گرم کن دیواری b3115 شمعک دائم داریمیک مدت بود که وقتی شیر آب گرم داخل آشپزخانه رو باز می کردیم آب گرم کن روشن نمی شد ولی وقتی شیر آب گرم دستشویی یا حمام رو باز می کردیم آب گرم کن روشن می شد و آب گرم می شد.باید بگم که فشار آب سرد خوب هست ولی فشار آب گرم کم هست.الان چند روزی هست که دیگه با باز کردن شیر آب گرم دستشویی و یا حمام هم دیگه آب گرم کن روشن نمی شود.لطفا به صورت دقیق بگید من باید چیکار کنم.با تشکر از اساتید محترمسلام . اگر اون واشر لاستیکی ( دیافراگم ) که بارها در این تاپیک در موردش مطلب نوشته شده , مدتهاست که عوض نشده پس اول اون رو عوض کنین با رعایت همه ی مسائل ایمنی و فنی که قبلاً ذکر شده . اگر مشکل رفع نشد باید برید سراغ شستشوی لوله های آبگرمکن که قبلاً در موردش خیلی توضیح داده شده

اسب ابی
25-10-2013, 16:19
سلام خسته نباشیداب گرمکن دیواری B3115دارم که هر چند وقت خودم کاراش را انجام می دم اما از امروز فشار اب گرم کم وزیاد می شودوزمانی که زیاد است اب گرم داریم وزمانی که فشار کم است اب گرم نمی شوداین در حالی است که فندک اب گرمکن باقدرت وسبز روشن است وبرای احتیاط واشرشبیه ته استکانی که اسمش را نمی دانم راعوض کردم اما همچنان فشار اب گرم کم زیاد می شود وباید منتظر باشیم فشار زیاد شود تا اب گرم شود.به عبارت دیگه تافندک شعله عالیه ولی ازفندک به مشعل شعله کم ویا طول می کشد تابرسد اگه از دوستان محترم کسی می داند جریان چیست کمک کنید با سپاس از سایت خوب شما.:n16:

ali4017555
28-10-2013, 14:46
سلام دوستان
آبگرمکن بنده بوتان مدل 3115 است متاسفانه جدیدا هنگامی که چند بار آب گرم را باز و بسته میکنم یکدفعه شمعک خاموش میشود !
شعله شمعک آبی و ظاهرا پر توان است ولی هنگامی که آب گرم را میبندم بادی که در اثر خاموش شدن مشعل میوزد باعث خاموش شدن شمعک میشود
لطفا اساتید محترم راهنمایی کنند
با سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-10-2013, 17:18
سلام دوستانآبگرمکن بنده بوتان مدل 3115 است متاسفانه جدیدا هنگامی که چند بار آب گرم را باز و بسته میکنم یکدفعه شمعک خاموش میشود !شعله شمعک آبی و ظاهرا پر توان است ولی هنگامی که آب گرم را میبندم بادی که در اثر خاموش شدن مشعل میوزد باعث خاموش شدن شمعک میشودلطفا اساتید محترم راهنمایی کنندبا سپاسسلام . بنده چند احتمال میدم : 1- فشار گاز کم هست در لوله ها . مطمئن بشید که شیر گاز آبگرمکن تا آخر باز باشه . 2- شعله ی شمعک ضعیف هست و باید با پیچ تنظیمش شعله ی پیلوت رو بیشتر کنید . اگر شعله ی پیلوت زیاد قوی نمیشه پس کاربراتورِ گاز کثیف هست باید باز بشه تمیز بشه خصوصاً مسیر گاز شمعک .

reza3322
14-11-2013, 04:30
سلام
آبگرمکن من بوتان مدل b3115 هست که چند تا مشکل داره و کارکردش 3 ساله که تا الان تعمیر یا سرویس نشده
1. هر از گاهی شمعک خاموش میشه ولی شعله شمعک آبی هست و شعله ضعیف نیست آیا ایراد از ترموکوبله؟
2. وقتی مشعل اصلی خاموشه و فقط شمعک روشنه از آبگرمکن یه صدای خفیف میاد و یه ردیف از مشعل خیلی ضیف روشن میشه و با قراردادن کلید گردان رو حالت شمعک مشکل برطرف میشه آیا دیافراگم ایراد داره؟
3. اگه برای چند ساعت یا چند روز شیر گاز ورودی به ساختمان بسته باشه و بعد از باز کردن گاز بخوام شمعک آبگرمکن رو روشن کنم گاز خیلی دیر به شمعک میرسه شاید در حد 10 دقیقه انگار یه فیلتر سر راه گاز ورودی به آبگرمکن باشه که کثیف شده باشه
4. موقعی که مشعل اصلی روشن میشه آبگرمکن سر و صدای غیر عادی داره
5. وقتی آب گرم رو میبندم صدای آبگرمکن یک دفعه قطع نمیشه و تا چند ثانیه صدای پر پر ازش میاد انگار گاز رو نمیتونه به سرعت قطع کنه
ممنون

dvb595959
14-11-2013, 07:35
درود
ابگرمکن بوتان دارم... وقتی شمعک خاموشه و میخوام روشنش کنم اصلا با فندک خودش روشن نمیشه و باید بصورت دستی خودم روشنش کنم.... مشکل از کجاست؟

mili47
14-11-2013, 23:56
سلام اساتید عزیز . آقا دمتون گرم که ملت رو رایگان راهنمایی میکنین . اجرت با آقا امام حسین انشاا...
آبگرمکن من بوتان مدل B3115 هستش . دیواری .
آبگرمکن تو تراس هستش . اونم تو شهر اهواز ( آلوده ترین شهر جهان ! ) که همیشه پر از گرد و خاک و ریزگردها و بادهای غبار آلود هستش .
مشکلش اینه که وقتی شمعکش ( بر اثر وزش باد ) خاموش میشه دیگه روشن شدنش با کرام الکاتبین هستش ! 124000 بار باید تلاش کنم و دستگیره رو 5000 دقیقه نگه دارم تا بالاخره شمعک روشن بمونه و دیگه خاموش نشه . اما وقتی شمعک روشن میمونه دیگه مشکلی نیستش و آبگرمکن خاموش نمیشه .
من یه ترفندی رو از نت خوندم ، بکار بستم و جواب دادش ! یعنی بلافاصله بعد از روشن کردن شمعک، در حالیکه دستم رو دستگیره شمعک فشار میدم که شمعک خاموش نشه ، با یه کیریت روشن اون پیچ پایین ترموکوپل (سیم مسی) رو گرم میکنم و بعد از چند ثانیه که دستگیره رو ول میکنم ، براحتی شعله شمعک ثابت میمونه و دیگه خاموش نمیشه !
حالا سوال من اینه : با توجه به این که آبگرمکن من مشکل خاموش شدن نداره و فقط شمعکش با مصیبت و بدبختی ! روشن میمونه ، آیا نیازی به تعویض بوبین هستش ؟ ( تو یه سایت گفته بودش که ممکنه مشکل از بوبین باشه ! )
ممنون میشم کامل راهنمایی کنین . دمتون گرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2013, 01:05
درودابگرمکن بوتان دارم... وقتی شمعک خاموشه و میخوام روشنش کنم اصلا با فندک خودش روشن نمیشه و باید بصورت دستی خودم روشنش کنم.... مشکل از کجاست؟سلام . یا فندک خرابه یا گاز شمعک بسیار ضعیف هست . فندکش رو امتحان کنین ببینین جرقه ی قوی داره و آیا جرقه اش به محل خروج گاز از پیلوت میرسه . اگر فنئگ سالمه پس یا جای جرقه میزان نیست یا گاز شمعک ضعیفه

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2013, 01:07
سلام اساتید عزیز . آقا دمتون گرم که ملت رو رایگان راهنمایی میکنین . اجرت با آقا امام حسین انشاا...آبگرمکن من بوتان مدل B3115 هستش . دیواری . آبگرمکن تو تراس هستش . اونم تو شهر اهواز ( آلوده ترین شهر جهان ! ) که همیشه پر از گرد و خاک و ریزگردها و بادهای غبار آلود هستش .مشکلش اینه که وقتی شمعکش ( بر اثر وزش باد ) خاموش میشه دیگه روشن شدنش با کرام الکاتبین هستش ! 124000 بار باید تلاش کنم و دستگیره رو 5000 دقیقه نگه دارم تا بالاخره شمعک روشن بمونه و دیگه خاموش نشه . اما وقتی شمعک روشن میمونه دیگه مشکلی نیستش و آبگرمکن خاموش نمیشه . من یه ترفندی رو از نت خوندم ، بکار بستم و جواب دادش ! یعنی بلافاصله بعد از روشن کردن شمعک، در حالیکه دستم رو دستگیره شمعک فشار میدم که شمعک خاموش نشه ، با یه کیریت روشن اون پیچ پایین ترموکوپل (سیم مسی) رو گرم میکنم و بعد از چند ثانیه که دستگیره رو ول میکنم ، براحتی شعله شمعک ثابت میمونه و دیگه خاموش نمیشه !حالا سوال من اینه : با توجه به این که آبگرمکن من مشکل خاموش شدن نداره و فقط شمعکش با مصیبت و بدبختی ! روشن میمونه ، آیا نیازی به تعویض بوبین هستش ؟ ( تو یه سایت گفته بودش که ممکنه مشکل از بوبین باشه ! )ممنون میشم کامل راهنمایی کنین . دمتون گرم سلام . ممنون از لطف شما . به احتمال زیاد شعله ی شمعک نمیتونه خوب لوله ی مسی ترموکوبل رو گرم کنه . یا شمعک ضعیفه یا سر ترموکوبل از شعله ی شمعک دور هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2013, 01:12
سلامآبگرمکن من بوتان مدل b3115 هست که چند تا مشکل داره و کارکردش 3 ساله که تا الان تعمیر یا سرویس نشده1. هر از گاهی شمعک خاموش میشه ولی شعله شمعک آبی هست و شعله ضعیف نیست آیا ایراد از ترموکوبله؟2. وقتی مشعل اصلی خاموشه و فقط شمعک روشنه از آبگرمکن یه صدای خفیف میاد و یه ردیف از مشعل خیلی ضیف روشن میشه و با قراردادن کلید گردان رو حالت شمعک مشکل برطرف میشه آیا دیافراگم ایراد داره؟3. اگه برای چند ساعت یا چند روز شیر گاز ورودی به ساختمان بسته باشه و بعد از باز کردن گاز بخوام شمعک آبگرمکن رو روشن کنم گاز خیلی دیر به شمعک میرسه شاید در حد 10 دقیقه انگار یه فیلتر سر راه گاز ورودی به آبگرمکن باشه که کثیف شده باشه4. موقعی که مشعل اصلی روشن میشه آبگرمکن سر و صدای غیر عادی داره 5. وقتی آب گرم رو میبندم صدای آبگرمکن یک دفعه قطع نمیشه و تا چند ثانیه صدای پر پر ازش میاد انگار گاز رو نمیتونه به سرعت قطع کنهممنونسلام . شما باید اول کابراتورِ آب و کاربراتور گاز رو تمیز کنین و اون واشر دیافراگم رو هم تعویض کنین و اگر فشار آبِ گرم هم کم هست لوله های آبگرمکن رو شستشو بدین . بعدش اگر مشکلی باقی موند بگین چی هست تا علت یابی بشه

hossein fafa
16-11-2013, 13:10
سلام .لطفاراهنمایم کنیدمن یه آبگرمکن بوتان مدل 3115 دارم ایرادش اینه که وقتئ شعله رو میخوای زیاد کنئ کم میشه اگرم شعله رو تاآخر زیادکنم هم شعله وهم شمعک خاموش میشن اون واشری که شما گفتین رو بازش کردم منتها فقط تمیزش کردم عوضش نکردم .به نظر شما مشکل از کجاست .تغریبا یه ماهی میشه اینجوری شده.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2013, 20:43
سلام .لطفا راهنمایم کنیدمن یه آبگرمکن بوتان مدل 3115 دارم ایرادش اینه که وقتی شعله رو میخوای زیاد کنی کم میشه اگر هم شعله رو تا آخر زیاد کنم هم شعله وهم شمعک خاموش میشن اون واشری که شما گفتین رو بازش کردم منتها فقط تمیزش کردم عوضش نکردم .به نظر شما مشکل از کجاست .تغریبا یه ماهی میشه اینجوری شده.سلام . شما فقط اجر خودتون رو ضایع کردین با عوض نکردنِ دیافراگم . دیافراگم اصلاً از ظاهرش نمیشه فهمید که خراب شده . خیلی هم ارزان هست . عوضش کنین بعد اگر مشکلی بود بگین تا عیب یابی بشه .

sattar77
17-11-2013, 03:08
سلام دوست عزيز
من يك سوال و مشكل دارم
اول اين عكس داخل آبگرمكن بوتان
مشكل من اينه كه الان وقتي شعله را زياد ميكنم آبگرمكن بدون اينكه شيرآب گرم باز باشد روشن ميشود و متقابلا وقتي آب را باز و شعله را روشن ميكنم با بستن شير آب گرم شعله آبگمكن خاموش نميشود.يعني اصلا باز و بسته كردن شير آب تاثيري در روشن يا خاموش شدن شعله نداره
پيشاپيش از لطف و حمايت شما سپاسگذارم .ستار

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-11-2013, 08:28
سلام دوست عزيز
من يك سوال و مشكل دارم
اول اين عكس داخل آبگرمكن بوتان
مشكل من اينه كه الان وقتي شعله را زياد ميكنم آبگرمكن بدون اينكه شيرآب گرم باز باشد روشن ميشود و متقابلا وقتي آب را باز و شعله را روشن ميكنم با بستن شير آب گرم شعله آبگمكن خاموش نميشود.يعني اصلا باز و بسته كردن شير آب تاثيري در روشن يا خاموش شدن شعله نداره
پيشاپيش از لطف و حمايت شما سپاسگذارم .ستار
سلام .
از مطلبتون اینطور استنباط کردم که با باز کردن شیر آب گرم , مشعل آبگرمکن روشن نمیشه .
مشكلاتِ مربوط به روشن نشدنِ آبگرمکن بیشتر به دیافراگم مربوط میشه . بعدش به پیچهای تنظیم . بعدش به کثیفی کاربراتور آب یا کاربراتور گاز .
اگر بیش از یک سال هست که دیافراگم عوض نشده اول اون رو عوض کنید با رعایت نکات ایمنی و فنی .
طبق گفته ی شما آبگرمکنتون بدون باز کردن آب گرم مشعلش روشن میشه درحالیکه کاربراتور گاز از کاربراتور آب دستور میگیره برای باز کردنِ گاز مشعل و روشن شدنش .
پس مشکل به کاربراتور آب ربط داره در درجه ی اول .
بازش کنین تمیزش کنین . دیافراگم رو عوض کنین .
بعد که از سلامت کاربراتور آب مطمئن شدین , اگر مشکلی بود باید در جای دیگه دنبالش بگردیم .

نکات ایمنی بسیار مهم هست مثل قطع کردن گاز قبل از تعمیر
وَر نرفتن با پیچهای تنظیم و یادداشت کردنِ وضعیتشون قبل از باز کردنشون یا تغییر جاشون .
عکس و فیلم گرفتن از همه چیز تا اشتباهی در نصبِ قطعات پیش نیاد مثل وارونه بستن یک قطعه ( مثل فنری که یک سرش بزرگتر هست ) , جابجا شدن دو قطعه , درست نصب نشدن یک قطعه , صدمه دیدن یک قطعه هنگام باز کردنش یا نصبش .
مطمئن شدن از عدم نشت گاز با استفاده از اسفنج و کفِ مایع ظرفشوئی
چکه نکردن آب از لوله ها و قطعات آبگرمکن.
استفاده نکردن از کبریت و فندک برای پیدا کردن نشتی.
سفت کردن پیچها و مهره ها به اندازه ی لازم .

sattar77
17-11-2013, 15:20
دوست عزيز متشكرم از پيگيري شما
من مشعل آبگرمكن را كه باز ميكنم ،(بدون باز كردن شير آبگرم) مشعل روشن ميشه.
يعني روشن شدن مشعل اصلا از شير آبگرم تبعيت نميكنه و شير آبگرم چه باز باشه و چه بسته مشعل با باز كردنش روشن ميشه.
بطوري كه من الان آبگرمكن را روي شمعك گذاشتم و اول شير آبگرم را باز ميكنم و بعد مشعل را زياد ميكنم.
و همينطور هم بالطبع مشعل با بستن شير آبگرم خاموش نميشه و اول بايد مشعل را خاموش و روي شمعك بگذارم و بعد شير آبگرم را ببندم.
اميدوارم كه تونسته باشم منظورم را برسانم.الان ديافراگم هم گرفتم و بمحض پاسخ شما اقدام خواهم كرد.باز اينهم عكس داخل آبگرمكن
متشكرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-11-2013, 23:50
دوست عزيز متشكرم از پيگيري شما
من مشعل آبگرمكن را كه باز ميكنم ،(بدون باز كردن شير آبگرم) مشعل روشن ميشه.
يعني روشن شدن مشعل اصلا از شير آبگرم تبعيت نميكنه و شير آبگرم چه باز باشه و چه بسته مشعل با باز كردنش روشن ميشه.
بطوري كه من الان آبگرمكن را روي شمعك گذاشتم و اول شير آبگرم را باز ميكنم و بعد مشعل را زياد ميكنم.
و همينطور هم بالطبع مشعل با بستن شير آبگرم خاموش نميشه و اول بايد مشعل را خاموش و روي شمعك بگذارم و بعد شير آبگرم را ببندم.
اميدوارم كه تونسته باشم منظورم را برسانم.الان ديافراگم هم گرفتم و بمحض پاسخ شما اقدام خواهم كرد.باز اينهم عكس داخل آبگرمكن
متشكرم

سلام
این عکس رو بنده مدتها پیش آپلود کردم
پس آبگرمکن شما شبیه اون هست .
مشعل نباید بدون باز کردنِ آب روشن بشه پس پیستونی که بین کاربراتور آب و کاربراتور گاز قرار داره به دلیلی گیر کرده
شما باید یک دیافراگم بخرین و گاز رو قطع کنین و هر دو کاربراتور رو تمیز کنین و دیافراگم رو هم عوض کنین .
بعدش باید با دست اون میله ای که بین دو کاربراتور هست و فشار دیافراگم رو منتقل میکنه به کاربراتور گاز تست کنین .
اون میله با فشار آوردن به یک قطعه در کاربراتور گاز باعثِ باز شدنِ راهِ گاز مشعل میشه .
بنده احتمال میدم که به خاطر در معرض گرد و خاک بودنش کثیف و جام شده .
کاربراتور گاز هم باید باز و تمیز بشه
اما این کار شوخی بردار نیست .
باید از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا مبادا چیزی اشتباه نصب بشه و خطر آفرین بشه .
اگر اطلاعات فنیتون کم هست یا ابزار کافی ندارین بهتره کار رو به کاردان بسپارید البته بعضی از تعمیرکارها خودشون نیاز به آموزش دارند .
یک تعمیرکار با سابقه بیارید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-11-2013, 12:54
سلام
چند ماه قبل آبگرمکن دیواری را رسوب گیری کردم و دیافراگم را هم عوض کردم.
سوالی را هم همون موقع از شما پرسیدم.
الان کمی رسوب هنوز تولید میشه و مشکل مهمتر سرد و گرم شدن مکرر آب حین استفاده از آب در حمام است.
اولا نظر شما برای حل این مشکل چیه؟
ثانیا مطلب زیر را در جای دیگری در پاسخ به همین سوال سرد و گرم شدن آب دیدم.به نظرتون امکان داره مشکل از سوزن،فنر ونتوری و ...باشه.
اصلا نمی دونم فنر ونتوری چیه!

با سلام
1- مطالبی رو که خدمتتون عرض می شه، 100درصدی نیست. یعنی ایراد و اشکال می تونه هیچ کدوم از این هایی که گفته می شه، نباشه.
2- آب گرم کن B3115، سنسور دار نیست. این نوع از آب گرم کن ها، یه پمپ کنترلی دیافراگم دار، دارن که موقعی که جریان آب باشد ( وقتی که شیر آب رو باز می کنید)، Burner روشن شده و آب در جریان داخل رادیاتور رو گرم می کنند.
3- داخل اون پمپ کنترلی، شامل سوزن، لاستیک دیافراگم، فنر سوزن، ونتوری و ................ هست که استهلاک و خرابی هر کدوم از آنها می تونه، مشکلاتی رو که فرمودید رو باعث بشه.
4- به احتمال زیاد، و با توجه به این که آب گرم میشه، و بعد سرد میشه، به نظر می رسه که لاستیک دیافراگم سالم ولی سوپاپ، فنر سوپاپ و ونتوری ( ونتوری به این علت که احتمالا قطر آن در اثر جریان آب تغییر کرده و باید یه سایز کوچکتر استفاده بشه) تعویض بشن.
5- با توجه به عکس ها، که فقط از اتصالات آب گرم کن به Piping (لوله کشی)، و نه داخل آب گرم کن (ولی همین که مدل پکیج رو فرمودید کافی هست؛ می فهمم که باز کردن در پکیج ممکنه براتون یه کم سخت باشه) فرستادید، نوع Piping منزل شما، PPR هست.
احتمال جرم گرفتی و کاویتاسیون در داخل این نوع لوله ها و به خصوص لوله های جریان آب گرم، تقریبا وجود نداره؛ مگر در بعضی از اتصالات برنجی-آلیاژی بعضی از Fitting ها. (مثل زانوهای یک سر رزوه، که اون هم احتمالش خیلی کمه، ولی احتمال شن و سنگ ریزه در هر جایی از لوله کشی هست.)
6- به خاطر کم بودن فشار آب، آب گرم کن، وقتی به تنهایی فقط مصرف کننده آب سرد هست، کارایی لازم رو داره؛ ولی وقتی شما هم، در داخل حمام، آب سرد رو قاطی آب گرم می کنید، مقدار آب سرد ورودی به داخل آب گرم کن (دبی جریان یا همان Q)، کم می شه و Burner (شعله) خاموش و یا خیلی کم می شه، و نهایتا آب، سرد.

سلام
طبق اطلاعات و تجربه ی بنده , سرد و گرم شدن آب در 99% مواقع به علت تغییر فشار آب هست
موقعی که ما شیر آب سرد و گرم رو به مقدار دلخواه باز میکنیم و آب ولرم درست میکنیم آب یک فشار معینی داره
اگر بعد از مدتی یک نفر یک شیر آب باز کنه در جای دیگه ی خونه یا ساختمان , فشار آب تغییر میکنه و باعث به هم خوردن نسبت آبِ سرد و گرم میشه و در نتیجه آب سردتر یا گرمتر میشه .
سوال :
چرا تغییر فشار آب باعثِ تغییر دمایِ آبِ ولرم میشه ؟
جواب :
چون آب سرد از پیچ و خم کمتری رد میشه تا به شیر برسه و افت فشارش کمتره اما آب گرم باید از کلی پیچ و خم و کاربراتور در آبگرمکن رد بشه بنابراین فشارش کمتره .
اگر فشار آب در خونه تغییر کنه , تاثیرش بر آب گرم بیشتره .
حالا دو حالت پیش میاد :
1- اگر بعد از تنظیم دمایِ آب , یک نفر شیر دیگه ای باز کنه باعثِ افت فشار میشه که باعثِ کم شدن آب گرم میشه درنتیجه کسی که زیر دوش هست احساس میکنه که آب سرد شده و باید اندکی آب گرم رو بیشتر باز کنه تا دمایِ آب به حد مطلوب برسه .
2 - بعد از تنظیم آب , یک نفر که قبلاً شیر آب دیگه ای رو باز کرده بوده حالا شیر رو میبنده درنتیجه فشار آب برای کسی که زیر دوش هست زیاد میشه و درنتیجه مقدار آب گرم بیشتر میشه و درنتیجه احساس میکنه که آب داغ شده و باید کمی شیر آب گرم رو ببینده .
اونهائی هم که پمپ دارند اگر پمپ تنظیم نباشه همین مشکل براشون پیش میاد . یعنی هی پمپ خاموش و روشن میشه ( چون تنظیم نیست ) و فشار آب هی بالا و پائین میشه و درنتیجه آب هی سرد و گرم میشه .
راه حل چیه ؟
إن شاء الله ظرف امروز فردا توضیح کامل میدم که راهِ حل چیه چون کمی طولانی هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-11-2013, 18:33
سلام
راههای جلوگیری از سرد و گرم شدنِ آب :
1- کسانی که پمپِ آب دارند, باید اتوماتیکِ پمپ رو طوری تنظیم کنند که با باز شدنِ یک شیر آب حتی به مقدار اندک , پمپ روشن شده و تا بستنِ کامل شیر آب پمپ هم یکسره کار کند .
در بیشتر خانه ها اینطور نیست و پمپ بعد از چند ثانیه کار خاموش میشه حتی اگر شیر آب هنوز باز باشه . همین باعثِ ضربانی شدنِ فشار آب در لوله ها و درنتیجه سرد و گرم شدنِ آب میشه .
باید اتوماتیکِ موتور پمپ بسیار حساس تنظیم بشه تا به محض باز کردن یک شیر و افتِ اندکِ فشار آب , پمپ روشن بشه و دیگه خاموش نشه تا اینکه همه ی شیرها کاملاً بسته بشه .
عکس اتوماتیکِ پمپ
داخلِ اتوماتیک

حساسیتِ پمپ با این دو پیچ تنظیم میشه
اگر خواستین جزئیات تنظیم پمپ رو درج میکنم

2- استفاده از یک لوله ی آب جداگانه برای حمام . یعنی از منبع آب یا پمپ یک لوله ی جداگانه آب سرد رو ببره برای حمام و آبگرمکن . اینطوری دیگه با باز کردن شیرهای دیگه در آپارتمان و ساختمان , فشار آب آبگرمکن و حمام تغییر نمیکنه .
3- تا پایانِ حمام گرفتنتان هیچکس شیر آب باز نکنه تا فشار آب ثابت بمونه .

mokhtar20
27-11-2013, 06:55
با سلام خدمت دوستان
یه آبگرم کن b15قدیمی دارم که از بالای قسمت چدنی که سوراخ ریزی داره آب می ده می خواستم ببینم کسی از قسمتهای داخل زیر دیافرام وکاسه پلا ستیکی عکسی داره یا علت آب دادن زیادچی نمی دونم چیزی رو نبستم یا مشگل از جای دیگری
باتشکر

hossein fafa
27-11-2013, 10:38
سلام . شما فقط اجر خودتون رو ضایع کردین با عوض نکردنِ دیافراگم . دیافراگم اصلاً از ظاهرش نمیشه فهمید که خراب شده . خیلی هم ارزان هست . عوضش کنین بعد اگر مشکلی بود بگین تا عیب یابی بشه .

باســــــــــــلام . دوست عزیز اون واشــــــــــر مورد نظر روهم عوضش کردم اما متاسفانه هیچ تغییری نکرد . بازم وقتئ میخوام شعله رو زیاد کنم برعکس عمل میکنه وهم شمعک وهم شعله خاموش میشن . انگار کلا گازش قطع بشه یه همچین حالتئ . منتـــــظر راهنمایتون هستم .باتشــــــــــــــکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-11-2013, 23:39
باســــــــــــلام . دوست عزیز اون واشــــــــــر مورد نظر روهم عوضش کردم اما متاسفانه هیچ تغییری نکرد . بازم وقتئ میخوام شعله رو زیاد کنم برعکس عمل میکنه وهم شمعک وهم شعله خاموش میشن . انگار کلا گازش قطع بشه یه همچین حالتئ . منتـــــظر راهنمایتون هستم .باتشــــــــــــــکر

سلام
حالا با توجه به اینکه عیب یابی از راهِ دور و فقط از طریق نوشتن در نت زیاد آسون نیست , لطف کنین به این سوالها جواب بدین تا برسیم به حل مشکل :
1- آیا آبگرمکن یک دفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
2- آیا اگر حرارتِ آب رو بالا نبرین آبگرمکن درست کار میکنه ؟ یعنی با باز کردن شیر آب مشعل روشن میشه ؟
3 - آبگرمکن دیواری ( بدون مخزن ) مشعلش روشن نمیشه مگر اینکه شیر آب باز بشه . آیا اگر شیر رو باز نکنین و فقط درجه حرارتِ آبِ خروجی رو زیاد کنین آبگرمکن خاموش میشه خودبخود ؟
البته تا اینجا شک بنده بیشتر به کاربراتور گاز هست ( بعد از تعویض دیافراگم )

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-11-2013, 23:45
با سلام خدمت دوستان
یه آبگرم کن b15قدیمی دارم که از بالای قسمت چدنی که سوراخ ریزی داره آب می ده می خواستم ببینم کسی از قسمتهای داخل زیر دیافرام وکاسه پلا ستیکی عکسی داره یا علت آب دادن زیادچی نمی دونم چیزی رو نبستم یا مشگل از جای دیگری
باتشکر

سلام
هیچکدوم از قسمتهای آبگرمکن نباید چکه کنه .
باید ببینین اون سوراخ که ازش آب میریزه به کجا راه داره و علتِ رسیدنِ آب بع اون سوراخ چیه ؟
درکِ مکانیزم کار یک دستگاه قدم اول هست برای عیب یابی و تعمیر
پس ببینین چطور آب میرسه به اون سوراخ ؟
میتونین کاربراتور رو باز کنین و یک رشته شیم مسی یا نخ ماهیگیری ( خیط پلاستیک ) وارد اون سوراخ کنین ببینین به کجا راه داره .
آیا خود اون سوراخ حدیده نداره ؟ شاید یک پیچ روش بسته میشه و فراموش شده

hossein fafa
29-11-2013, 01:17
سلام
حالا با توجه به اینکه عیب یابی از راهِ دور و فقط از طریق نوشتن در نت زیاد آسون نیست , لطف کنین به این سوالها جواب بدین تا برسیم به حل مشکل :
1- آیا آبگرمکن یک دفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
2- آیا اگر حرارتِ آب رو بالا نبرین آبگرمکن درست کار میکنه ؟ یعنی با باز کردن شیر آب مشعل روشن میشه ؟
3 - آبگرمکن دیواری ( بدون مخزن ) مشعلش روشن نمیشه مگر اینکه شیر آب باز بشه . آیا اگر شیر رو باز نکنین و فقط درجه حرارتِ آبِ خروجی رو زیاد کنین آبگرمکن خاموش میشه خودبخود ؟
البته تا اینجا شک بنده بیشتر به کاربراتور گاز هست ( بعد از تعویض دیافراگم )

نمیشه گفت تدریجن چون قبلش عالئ بود مشکلئ نداشت .یهو اینطوری شده

.بله فقط درصورت بازکردن شیرآب گرم بلافاصله مشعل روشن میشه .

بله حتئ اگه مثلا شیر آب گرمم بسته باشه ودر واقع مشعل خاموش باشه . وفقط شمعک روشن باشه .وقتی دستگیره روشن خاموش آبگرمکن رو میچرخونم به سمتئ که شعله مشعل زیاد میشه
میبینم شمعکشم خاموش میشه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-11-2013, 10:23
نمیشه گفت تدریجن چون قبلش عالئ بود مشکلئ نداشت .یهو اینطوری شده

.بله فقط درصورت بازکردن شیرآب گرم بلافاصله مشعل روشن میشه .

بله حتئ اگه مثلا شیر آب گرمم بسته باشه ودر واقع مشعل خاموش باشه . وفقط شمعک روشن باشه .وقتی دستگیره روشن خاموش آبگرمکن رو میچرخونم به سمتئ که شعله مشعل زیاد میشه
میبینم شمعکشم خاموش میشه .

سلام
کاربراتور گاز مشکل داره
باید باز بشه و خصوصاً همون قسمت که شعله ی مشعل رو کم و زیاد میکنه کنترل بشه .
اما قبلش مطمئن بشین که فشار گاز در لوله ی گازی که به آبگرمکن وصل میشه قوی هست
پنجره رو باز کنین
لوله ی گاز رو از آبگرمکن جدا کنین و شیرش رو تا آخر باز کنین ( فقط برایِ 2 ثانیه )
اگر صدای خروج گاز ضعیفه پس فشار گاز کم هست و آبگرمکن مشکلی نداره .
اما اگر با فشار نرمال و صدای بلند ( صدای نرمال ) خارج میشه پس مشکل از کاربراتور گاز هست
کاربراتور گاز خیلی حساسه . با موبایل از همه ی مراحل عکس بگیرین تا چیزی اشتباه نصب نشه
قبل از روشن کردن هم باید حتماً با کفِ زیاد همه جای مسیر گاز چک بشه .
گاز شوخی بردار نیست اصلاً .

hossein fafa
29-11-2013, 17:30
سلام
کاربراتور گاز مشکل داره
باید باز بشه و خصوصاً همون قسمت که شعله ی مشعل رو کم و زیاد میکنه کنترل بشه .
اما قبلش مطمئن بشین که فشار گاز در لوله ی گازی که به آبگرمکن وصل میشه قوی هست
پنجره رو باز کنین
لوله ی گاز رو از آبگرمکن جدا کنین و شیرش رو تا آخر باز کنین ( فقط برایِ 2 ثانیه )
اگر صدای خروج گاز ضعیفه پس فشار گاز کم هست و آبگرمکن مشکلی نداره .
اما اگر با فشار نرمال و صدای بلند ( صدای نرمال ) خارج میشه پس مشکل از کاربراتور گاز هست
کاربراتور گاز خیلی حساسه . با موبایل از همه ی مراحل عکس بگیرین تا چیزی اشتباه نصب نشه
قبل از روشن کردن هم باید حتماً با کفِ زیاد همه جای مسیر گاز چک بشه .
گاز شوخی بردار نیست اصلاً .

متشکر. باید یادآورئ کنم که من برائ استفاده از این آبگرمکن از سیلندر گاز استفاده میکنم چون متاسفانه هنوز زاهدان لوله کشیه گاز نشده . ومنم باشما هم عقیدم واحساس میکنم مسئله از همون کاربراتور گاز باشه وبهتر ببرمش یه تعمییرکار ببیندش میترسم بازش کنم خرابترش کنم .

ممنون که حوصله به خرج دادین وراهنمایی کردین . یا علی

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-11-2013, 18:00
متشکر. باید یادآورئ کنم که من برائ استفاده از این آبگرمکن از سیلندر گاز استفاده میکنم چون متاسفانه هنوز زاهدان لوله کشیه گاز نشده . ومنم باشما هم عقیدم واحساس میکنم مسئله از همون کاربراتور گاز باشه وبهتر ببرمش یه تعمییرکار ببیندش میترسم بازش کنم خرابترش کنم .

ممنون که حوصله به خرج دادین وراهنمایی کردین . یا علی

سلام
شرمنده که بیش از این کاری از دست بنده بر نمیاد
اما بهتره قبل از آوردن تعمیرکار , رگولاتور کپسول رو عوض کنین . ممکنه رگولاتور خراب شده باشه و فشار گاز ضعیف شده البته احتمالش خیلی کمه چون میگین حتی بدون باز کردنِ آب هم خاموش میشه
ضرری نداره امتحان کنین
یه پیشنهاد هم بهتون میدم شاید بتونین بدون آوردن تعمیرکار درستش کنین:
از آبگرمکن و کاربراتور چند عکس بگیرین و نشون بدین به مغازه هائی که قطعات آبگرمکن میفروشند و بگین مشکلش چیه .
به احتمال زیاد بهتون میگن دقیقاً چی خرابه و باید تعویض بشه چون فروشنده ها خودشون از طرز کار قطعاتی که میفروشند خبر دارند .
حتی بدون عکس هم اگر مارک و مدلش رو بگین کافیه .

موفق باشید

hossein fafa
29-11-2013, 18:13
سلام
شرمنده که بیش از این کاری از دست بنده بر نمیاد
اما بهتره قبل از آوردن تعمیرکار , رگولاتور کپسول رو عوض کنین . ممکنه رگولاتور خراب شده باشه و فشار گاز ضعیف شده البته احتمالش خیلی کمه چون میگین حتی بدون باز کردنِ آب هم خاموش میشه
ضرری نداره امتحان کنین
یه پیشنهاد هم بهتون میدم شاید بتونین بدون آوردن تعمیرکار درستش کنین:
از آبگرمکن و کاربراتور چند عکس بگیرین و نشون بدین به مغازه هائی که قطعات آبگرمکن میفروشند و بگین مشکلش چیه .
به احتمال زیاد بهتون میگن دقیقاً چی خرابه و باید تعویض بشه چون فروشنده ها خودشون از طرز کار قطعاتی که میفروشند خبر دارند .
حتی بدون عکس هم اگر مارک و مدلش رو بگین کافیه .

موفق باشید

احسنت الآن یادم اومد. من اخیرن رگلاتور رو عوض کردم .نکنه ایراد از رگلاترش باشه . چون رگلاتور ئ که گذاشتم روش مال اجاق گازه اینطوری شد . البته رگلاتور خودش هم سالمه پس همون اولیه رو بزارم وببینم نتیجه چئ میشه

s.t1343
30-11-2013, 02:13
درود دست عزیز
این مشکل دو حالت داره یا ترموکبلش خرابه یا بوبین
البته بوبین به ندرت خراب میشه
ترموکوبل همان سیم مسی هست که کنار شمعک جا سازی شده و به پشت گلو گاز هدایت شده
اول ترموکبل رو عوض کن اگر دیدی درست نشد حتما مشکل از بوبین هست بوبین هم همانجایی هست که انتهای ترموکوبل بهش وصل شده
با تشکر

سلام بر شما دوست عزیز. ممنون از راهنمایی شما .من نیز یک پکیج 220bl دارم که شمعک اون نیز همین مشکل رو داره .دیود وترموکوپلش هم سالمه .لطفا راهنمایی کنید .ممنون

hossein fafa
30-11-2013, 09:41
احسنت الآن یادم اومد. من اخیرن رگلاتور رو عوض کردم .نکنه ایراد از رگلاترش باشه . چون رگلاتور ئ که گذاشتم روش مال اجاق گازه اینطوری شد . البته رگلاتور خودش هم سالمه پس همون اولیه رو بزارم وببینم نتیجه چئ میشه

ســـــلام .امروز رگلاتور مخصوص خود آبگرمکن رو روش نصب کردم و الحمدلله با راهنمایی شما واشرشم عوض کرده بودم الآن آبکرمکن از روز اولشم سرحالتر شده وهیچ مشکلئ هم نداره .

ممنونم از اینکه حوصله به خرج دادین و تنهام نگذاشتین . اجرتون با آقا امام حسین .

حسین سندگل زاده . از زاهدان

mmahmod
02-12-2013, 20:10
سلام
ضمن تشکر از تمام دوستانی که راهنماییهای فنی خوبی ارائه کرده اند وتشکر ویژه از مدیران سایت.
ابگرمکن دیواری پلار بنده مدتی است که اصلا اب را گرم نمیکند.با باز کردن شیر اب گرم شعله روشن ولی اب گرم نمیشود . لطفا راهنمایی بفرمایید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-12-2013, 21:40
سلام
ضمن تشکر از تمام دوستانی که راهنماییهای فنی خوبی ارائه کرده اند وتشکر ویژه از مدیران سایت.
ابگرمکن دیواری پلار بنده مدتی است که اصلا اب را گرم نمیکند.با باز کردن شیر اب گرم شعله روشن ولی اب گرم نمیشود .
لطفا راهنمایی بفرمایید.

سلام
بنده اسم آبگرمکن شما رو تو گوگل جستجو کردم این اومد
طبقِ گفته ی شما وقتی آبِ گرم رو باز میکنین مشعل روشن میشه اما آب گرم نمیشه !
سوالاتِ بنده برایِ عیب یابی :
1- آیا مشعل با شعله ی قوی روشن میشه یا شعله ی ضعیف ؟
2- اگر درجه ی حرارتِ آب رو بالا ببرید شعله ی مشعل بیشتر میشه ؟ ( موقع باز کردنِ شیر آبِ گرم )
3- آیا اصلاً آب گرم نمیشه یا فقط یه مقدار کم گرم میشه ؟
4- فشار آب در لوله های آب گرم خوب هست یا ضعیفه ؟
4- از گاز شهری استفاده میکنین یا گاز کپسول ؟
5 - از کِی اینجوری شده ؟
6- آیا تدریجاً گرمای آب کم شد یا یکدفعه اینجوری شد ؟
7- وقتی که مشعل روشن میشه شعله ی مشعل رو میتونین ببینین ؟
8 - مطمئن هستید که لولاهای آبِ گرم و سرد ( ورودی و خروجی ) درست وصل شده ؟
9 - چند سال داره کار میکنه ؟
10 - آیا تا حالا سرویس یا تعمیر شده ؟
11- اگه بله , چی سرویس یا تعمیر شده ؟

mmahmod
03-12-2013, 22:43
سلام
بنده اسم آبگرمکن شما رو تو گوگل جستجو کردم این اومد
طبقِ گفته ی شما وقتی آبِ گرم رو باز میکنین مشعل روشن میشه اما آب گرم نمیشه !
سوالاتِ بنده برایِ عیب یابی :
1- آیا مشعل با شعله ی قوی روشن میشه یا شعله ی ضعیف ؟
2- اگر درجه ی حرارتِ آب رو بالا ببرید شعله ی مشعل بیشتر میشه ؟ ( موقع باز کردنِ شیر آبِ گرم )
3- آیا اصلاً آب گرم نمیشه یا فقط یه مقدار کم گرم میشه ؟
4- فشار آب در لوله های آب گرم خوب هست یا ضعیفه ؟
4- از گاز شهری استفاده میکنین یا گاز کپسول ؟
5 - از کِی اینجوری شده ؟
6- آیا تدریجاً گرمای آب کم شد یا یکدفعه اینجوری شد ؟
7- وقتی که مشعل روشن میشه شعله ی مشعل رو میتونین ببینین ؟
8 - مطمئن هستید که لولاهای آبِ گرم و سرد ( ورودی و خروجی ) درست وصل شده ؟
9 - چند سال داره کار میکنه ؟
10 - آیا تا حالا سرویس یا تعمیر شده ؟
11- اگه بله , چی سرویس یا تعمیر شده ؟

(((ممنون . کاش ادارات دولتی هم بهمین سرعت پاسخگوی مشکلات بودند.انشاالله.
1-خیر شعله ضعیف روشن میشه
2-خیر بازیاد کردن درجه ،شعله فرق زیادی نمیکنه
3-اصلا گرم نمیشه
4-گاز شهری استفاده میشه
5-حدود پانزده روز میشه این بلا سر ابگرمکن امده
6-یکباره این اتفاق افتاده و اب گرم نمیشه
7-بله حداکثرحدود یکسانتی متر ارتفاع شعله هست
8-بله .دوساله کار میکنه
9- حدود دو سال
10-یکبارتعمییر جزیی در حد تنظیمات معمولی
امروز فنر پشت دیافراگم لاستیکی رو کمی باز کردم تا فشار بیشتر بشه.ولی فرقی نکرد فقط باعث میشد شعله بعد از بستن شیر ابگرم همچنان روشن بمونه.

تشکر از اینکه پاسخگو هستید:n12:

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-12-2013, 23:05
(((ممنون . کاش ادارات دولتی هم بهمین سرعت پاسخگوی مشکلات بودند.انشاالله.
1-خیر شعله ضعیف روشن میشه
2-خیر بازیاد کردن درجه ،شعله فرق زیادی نمیکنه
3-اصلا گرم نمیشه
4-گاز شهری استفاده میشه
5-حدود پانزده روز میشه این بلا سر ابگرمکن امده
6-یکباره این اتفاق افتاده و اب گرم نمیشه
7-بله حداکثرحدود یکسانتی متر ارتفاع شعله هست
8-بله .دوساله کار میکنه
9- حدود دو سال
10-یکبارتعمییر جزیی در حد تنظیمات معمولی
امروز فنر پشت دیافراگم لاستیکی رو کمی باز کردم تا فشار بیشتر بشه.ولی فرقی نکرد فقط باعث میشد شعله بعد از بستن شیر ابگرم همچنان روشن بمونه.

تشکر از اینکه پاسخگو هستید:n12:

سلام
اگر فشار گاز خوب هست پس متهم اول همون دیافراگم هست .
اول مطمئن بشید که شیر گاز تا آخر بازه و فشار گاز خوبه .
اگر خوب بود بعدش باید برید سراغ تعویض دیافراگم و تمیز کردن کاربراتور آب .
لطفا پنج شش صفحه ی آخر رو با دقت بخونین تا بتونین با رعایت همه ی نکات ایمنی و فنی کار رو انجام بدیم و نتیجه رو اعلام کنید تا اگر باز هم مشکل حل نشده باشه عیب یابی بشه .
یادتون باشه در بیشتر آبگرمکن ها یک توری کوچک برای ورودی آب به کاربراتور آب نصب شده .
اون رو هم حتماً تمیز کنین تا فشار آب اُفت نکنه توی کاربراتور و لوله های آبگرمکن .

در ضمن وَر رفتن با پیچهای تنظیم اگر بدون یادداشت کردنِ حالتِ اولش باشه ممکنه همه چیز رو به هم بریزه .
برایِ یادداشت کردنِ حالتِ یک پیچ تنظیم باید به شکل زیر عمل کنید :
با پیچ گوشتی اون رو میپیچونین تا کاملاً بسته و محکم بشه اما باید نیم دور نیم دور بشمارید که چند دور پیچوندینش تا کاملاً محکم بشه ؟
بعدش به همون مقدار که باز بشه برمیگرده سر جایِ اولش .
مثال :
نیم دور نیم دور پیچوندینش و پس از 4 دور و نیم به آخر رسید .
پس اگه از آخرِ آخر چهار دور و نیم باز بشه میرسه به جای اولش . این رو یادداشت میکنید و پیچ رو برمیگردونین سر جای اولش بعد باهاش ور میرین تا ببینین تاثیرش چقدره و اگر تاثیر مطلوب نبود خیلی راحت تا آخر میبندینش و 4 و نیم دور بازش میکنین تا برگرده سر جای اولش .

mmahmod
03-12-2013, 23:58
ممنون
لطفا تصاویر نحوه تعویض دیافراگم لاستیکی کاربراتور رو بگذارید.
ضمنا مدل ابگرمکن پلار Tema 15 است.حداقل سه بار فشار نیاز داره.امروز پمپ اتومات مخصوص ابگرمکن دیواری که جدیدا تو سایتها تبلیغ میشه خریدم تا قبل از ابگرمکن نصب کنم.

mmahmod
04-12-2013, 00:07
ممنون
ضمنا مدل ابگرمکن پلار Tema 15 است.حداقل سه بار فشار نیاز داره.امروز پمپ اتومات مخصوص ابگرمکن دیواری که جدیدا تو سایتها تبلیغ میشه خریدم تا قبل از ابگرمکن نصب کنم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2013, 00:17
ممنون

سلام
در موردِ پمپ , خیلی چیزها تبلیغ میشه اما فقط برایِ خالی کردنِ جیبِ ملت هست
اگر آبگرمکن قبلاً خوب کار میکرده و مشکلی نداشه و فشار آب هم خوب بوده پس نیازی به نصب پمپ نیست .
اما اگه خودتون دوست دارین نصب کنین , نصب کنین .
در موردِ عکس برایِ تعویض دیافراگم , متاسفانه بنده اون نوع آبگرمکن رو ندارم . توی نت هم گمان نکنم کسی عکس گذاشته باشه .
شما روکش آبگرمکن رو بردارین و یکی دو عکس واضح مثل عکس زیر از کاربراتور آب و گاز آپلود کنین در سایت آپلود که بالاب صفحه لینکش هست .
بعدش بنده در حد اطلاعاتی که دارم توضیح میدم که چطور باید عوض بشه
چون بنده تا حالا عکسی از مدل آبگرمکن شما ندیدم .
در این عکس , قسمتِ مسی همون کاربراتور آب هست که لوله های مسی هم داره که لوله های آب هست .
و اون قسمتِ سمتِ چپ که الومینیومی هست کاربراتور گاز هست .

Переклад не
04-12-2013, 11:20
دوستان تو کارگاه یه دونه از همین آب گرم کن های پولار هست که خود به خود خاموش میشه .یعنی مثلا دوسه بار که مشعلش روشن میشه و آب رو گرم میکنه بعدش که آبو قط میکنی اون آتیش کوچیک شمع مانندش با صدای تیک خاموش میشه
دلیلش چیه و چطور میشه رفعش کرد؟ ممنو میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2013, 11:53
دوستان تو کارگاه یه دونه از همین آب گرم کن های پولار هست که خود به خود خاموش میشه .یعنی مثلا دوسه بار که مشعلش روشن میشه و آب رو گرم میکنه بعدش که آبو قط میکنی اون آتیش کوچیک شمع مانندش با صدای تیک خاموش میشه
دلیلش چیه و چطور میشه رفعش کرد؟
ممنون میشم

سلام
به اون شعله ی کوچک شمع مانند "شمعک" گفته میشه .
به احتمال زیاد شعله ی شمعک ضعیف هست و نمیتونه قطعه ی مسیِ کنارش رو که بهش میگن ترموکوبل گرم کنه .
ترموکوبل اگر سرد بشه اونوقت گاز کُلّ آبگرمکن رو قطع میکنه و اون صدا که میگین , صدای فنری هست که گاز رو قطع میکنه .در انگلیسی به شمعک میگن پیلوت
static.ddmcdn.com/gif/how-to-troubleshoot-a-gas-furnace-2.jpg
شعله ی شمعک یک پیچ تنظیم داره که روی کاربراتور گاز هست . یک پیچ کوچولو که معمولاً توی یک حفره هست و با فازمتر میشه تنظیم بشه .

معمولاً جای اون پیچ هم کنار جائی هست که لوله ی باریکِ گازِ پیلوت به کاربراتور گاز وصل شده .

باید خیلی کم در حدِ سه چهار میلیمتر بچرخونینش تا شعله ی شمعک زیاد بشه و ترموکوبل رو همیشه گرم نگه داره تا گاز قطع نشه .
شعله ی شمعک نباید خیلی زیاد باشه وگرنه بیخودی گاز زیاد مصرف میکنه .
فقط باید در حدی بلند باشه که سر ترموکوبل رو خوب داغ کنه .
اگر باد هست در اطراف آبگرمکن , شعله ی پیلوت باید از حدِ معمول بیشتر باشه تا با باد خاموش نشه .

Переклад не
04-12-2013, 13:10
خیلی متشکرم از راهنماییتون
خب من سر این بخش که یه حفره ی خیلی کوچیک هست رو تمیز کردم با سوزن و این کار باعث شد شعله ی شمعک خیلی زیاد بشه .اون پیچی هم که گفتید رو هر چی اینور اونورش میکنم اصلا فرقی به حال اندازه ی شعله نمیکنه

شعلش زیاد باشه به جز مصرف زیاد دیگه چه عواقبی میتونه داشته باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2013, 14:12
خیلی متشکرم از راهنماییتون
خب من سر این بخش که یه حفره ی خیلی کوچیک هست رو تمیز کردم با سوزن و این کار باعث شد شعله ی شمعک خیلی زیاد بشه .اون پیچی هم که گفتید رو هر چی اینور اونورش میکنم اصلا فرقی به حال اندازه ی شعله نمیکنه

شعلش زیاد باشه به جز مصرف زیاد دیگه چه عواقبی میتونه داشته باشه؟

سلام
قابلی نداشت .
آبگرمکن چند پیچ تنظیم داره
پیچ تنظیم پیلوت , شعله ی مشعل , حساسیت دیافراگم , فشار آب و غیره
احتمال داره شما پیچ دیگه ای رو تغییر دادین .
هیچ آبگرمکن و بخاری بدونِ پیچ تنظیم شعله ی شمعک نیست .
زیاد بودن شعله ی شمعک اگر باعث گرم شدنِ بیش از حدِ بدنه ی دستگاه و لوله ها و سیمهای بالاش و اطرافش نشه مشکلی غیر از بالا رفتن مصرف گاز بوجود نمیاره .

Переклад не
05-12-2013, 01:41
سلام
قابلی نداشت .
آبگرمکن چند پیچ تنظیم داره
پیچ تنظیم پیلوت , شعله ی مشعل , حساسیت دیافراگم , فشار آب و غیره
احتمال داره شما پیچ دیگه ای رو تغییر دادین .
هیچ آبگرمکن و بخاری بدونِ پیچ تنظیم شعله ی شمعک نیست .
زیاد بودن شعله ی شمعک اگر باعث گرم شدنِ بیش از حدِ بدنه ی دستگاه و لوله ها و سیمهای بالاش و اطرافش نشه مشکلی غیر از بالا رفتن مصرف گاز بوجود نمیاره .

حالا از کجا میشه فهمید پیچ تنظیم شعلش کجاس؟ آموزشی یوزر منیوالی چیزی نداره تو نت؟
ممنون

mmahmod
05-12-2013, 14:33
سلام
متاسفانه پیچهای کاربراتورنوع خاصی بود طوری که اچار ستاره ای و الن هیچکدام بازش نکرد ناچار شدم کاربراتور رو یکجا باز و به تعمییر گاه ببرم تا با اچار مخصوصی لاستیک دیافراگم رو عوض کنه. الان ابگرمکن عالی و با شعله خوب میسوزه. ممنون از راهنماییهای جناب اسمانی که مثل اسمش رحمت اسمانی است.:n16::n18::n18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2013, 14:50
حالا از کجا میشه فهمید پیچ تنظیم شعلش کجاس؟ آموزشی یوزر منیوالی چیزی نداره تو نت؟
ممنون

سلام
شما دو راه دارین
1- زنگ بزنین 118 و شماره ی نمایندگیِ آبگرمکن در شهرتون رو بگیرین و زنگ بزنین بهشون و با قسمتِ خدمات صحبت کنین و بپرسین پیچ تنظیم شمعک کجاست .
2- چند عکس واضح از همه طرفِ کاربراتور گاز آپلود کنین .
جلو , چپ , راست , بالا, پائین

به احتمال زیاد میشه اینطوری پیداش کرد .

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2013, 15:01
سلام
متاسفانه پیچهای کاربراتورنوع خاصی بود طوری که اچار ستاره ای و الن هیچکدام بازش نکرد ناچار شدم کاربراتور رو یکجا باز و به تعمییر گاه ببرم تا با اچار مخصوصی لاستیک دیافراگم رو عوض کنه. الان ابگرمکن عالی و با شعله خوب میسوزه. ممنون از راهنماییهای جناب اسمانی که مثل اسمش رحمت اسمانی است.:n16::n18::n18:

سلام
خدا رو شکر که مشکلتون حل شد .
دیافراگم رو چند خریدین و هزینه ی تعویض چقدر شد ؟
برای اطلاع از قیمت دیافراگم و اجرت تعویض پرسیدم .
بنده دو سال پیش خریدم 300 ت اگه اشتباه نکنم

Переклад не
06-12-2013, 21:03
آقا من اینکارو کردم.اووردن دو لایه کوچیک نوار چسب به این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قسمت زدم و دوباره از روش سوزنو فشار دادم و سوراخش کردم.اون دوتا لایه ی نوار چسب که مختصر تنگی بوجود اوورده بودن باعث شده شمعک آتیش خیلی خوبی بیرون بده و همه چی حل شه
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-12-2013, 21:54
آقا من اینکارو کردم.اووردن دو لایه کوچیک نوار چسب به این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قسمت زدم و دوباره از روش سوزنو فشار دادم و سوراخش کردم.اون دوتا لایه ی نوار چسب که مختصر تنگی بوجود اوورده بودن باعث شده شمعک آتیش خیلی خوبی بیرون بده و همه چی حل شه
ممنون

سلام
خدا رو شکر که مشکل حل شد
بنده احتمال میدم همون مهره که قبل از لوله هست برای تنظیم گاز شمعک هست یا درونش یک پیچ تنظیم هست برایِ شمعک
البته عکس خیلی از نزدیک گرفته شده مشخص نیست اون لوله ی بالای مهره لوله ی گاز شمعک هست یا نه
اگر هست پس به احتمال زیاد پیچ تنظیم شعله ی شمعک هم یا خود اون مهره هست یا داخلش

Переклад не
06-12-2013, 22:39
بله در امتدادش شمعش هستش
اون لوله ی گاز شمعکه که برروی اون مهره قرار گرفته و ازش فاصله هم داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-12-2013, 22:56
بله در امتدادش شمعش هستش
اون لوله ی گاز شمعکه که برروی اون مهره قرار گرفته و ازش فاصله هم داره

پس به احتمال زیاد همون مهره یا داخلش پیچ تنظیم شمعک هست

mohsnaghoee
10-12-2013, 17:00
باسلام می خواستم ببینم کسی از تعمیرات آبگرمکن دیواری سر در میاره یا یه سایت یا مطلبی واسه آموزش اون سراغ داره؟ من تعمیر کارم واسم پیغام بذار وسوال کن تا جوابتو بدم

mohsnaghoee
10-12-2013, 17:16
دوست عزیز شما باید از تیز آب 30 درصد استفاده کنی ودرون لوله رادیاتور قسمت ورودی آب بریزی وبعد از اینکه از قسمت خروجی خارج شد بلا فاصله آب بریزی ونگذاری اسید داخل رادیاتور زیاد واکنش نشان بدهد بهترین راه اینست که از یک متر شیلنگ اب ویک قیف برای ریختن تیز اب استفاده کنی چون دبی ان بالا میرود وباعث میشود اسید داخل رادیاتور زیاد نماند درضمن اسید ماده ای بسیار خطر ناک است درموقع استفاده مراقب خود باشید.

FASLZARD
14-12-2013, 11:15
با سلام خدمت دوستان
من یه آبگرمکن دیواری سوزان مدلS-350 دارم که بعد جرم گیری روشن میشه ولی آب را داغ نمی کنه وشعلش کمه کسی میتونه راهنمایی کنه
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-12-2013, 16:14
با سلام خدمت دوستان
من یه آبگرمکن دیواری سوزان مدلS-350 دارم که بعد جرم گیری روشن میشه ولی آب را داغ نمی کنه وشعلش کمه کسی میتونه راهنمایی کنه
ممنون

سلام
اگر منظورتون اینه که قبل از جرم گیری درست کار میکرده پس یا قطعات درست نصب نشده یا تنظیمات به هم خورده .
اما اگر همه چیز درست هست پس احتمالاً آبگرمکن شما هم مشکل دیافراگم داره یا کمبود فشار گاز
چند صفحه ی آخر رو بخونین .
نکات ایمنی فراموش نشه .
ایمنی بر همه چیز مقدمه .
سوالی داشتین بفرمائین

abdollahy2009
19-12-2013, 20:35
سلام
اين عكس رو ببينيد
هر دو کاربراتور گاز و آب مشخصه
سمت راست کاربراتور آب ( مسی )
سمت چپ کاربراتور گاز ( الومینیومی )
اون میله هم کاملاً مشخصه
با باز شدن آب گرم اوم میله حرکت میکنه به سمت چپ
اون شیر دسته سفید , شیر تابستانه / زمستانه هست
در زمستان باعث میشه سرعت ورود و خروج آب به آبگرمکن رو کمی کند میکنه .
اون پیچی هم که در راستای اون میله در سمت چپ میبینید , کار قدرت فشار دیافراگم به اون میله رو انجام میده .
روی کاربراتور آب یک پیچ نسبتاً بزرگ هم دیده میشه ( کمی پائین تر از اون میله )
کار این پیچ تنظیم فشار آب ورودی به کاربراتورِ آب هست
همین پیچ اگر تنظیم نباشه موقع باز کردن شیر آب گرم , آبگرمکن صدای شلیک موشک میده حتی اگر گاز هم قطع باشه
یعنی این مشکل ربطی به گاز نداره اصلاً ,
در ضمن همیشه قبل از هر کاری با موبایل عکس و فیلم بگیرین تا موقع بستن قطعات دچار مشکل نشین .

سلام

جناب محمد آبگرمکن دیواری ما هم دقیقا مثل همین عکس پایینه از دیروز یه مشکلی واسش پیش اومده و اونم اینه که شمعک آبگرمکن روشن میشه اما با باز کردن آب گرم مشعل روشن نمیشه.به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟
مدل دقیق آبگرمکن دیواری بوتان B3115

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2013, 03:29
سلام

جناب محمد آبگرمکن دیواری ما هم دقیقا مثل همین عکس پایینه از دیروز یه مشکلی واسش پیش اومده و اونم اینه که شمعک آبگرمکن روشن میشه اما با باز کردن آب گرم مشعل روشن نمیشه.به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟
مدل دقیق آبگرمکن دیواری بوتان B3115

سلام
اگه کسی با پیچهای تنظیم وَر نرفته باشه و فشار گاز هم خوبه و خیلی وقته اون واشر لاستیکی تعویض نشده پس مشکل از همون واشر لاستیکی ( دیافراگم ) هست .
مطالبِ بنده در شش هفت صفحه ی آخر رو بخونید و با رعایت همه ی نکات ایمنی عوضش کنین .
سوالی داشتین بفرمائین .

برایِ امتحان از خراب بودن واشر لاستیکی , اول با یک پیچ گوشتی باریک , اون میله که داخل سوراخ بین دو کاربراتور هست رو فشار بدین به سمت چپ یعنی سمتِ کاربراتور گاز .
باید مشعل روشن بشه .
البته اول شیر آب گرم رو باز کنین .
مراقب باشین به اون میله صدمه نزنین و کج نشه .
اون میله با فشار دیافراگم , کاربراتور گاز رو وادار میکنه به مشعل گاز بده تا روشن بشه .
وقتی دیافراگم خراب بشه , دیگه فشار آب به دیافراگم فشار نمیاره درنتیجه دیافراگم هم به اون میله فشار نمیاره در نتیجه اون میله هم گاز مشعل رو وصل نمیکنه .
ورودیِ آب به کاربراتور آب هم یک توری جرم گیر داره .
اون رو هم حتماً تمیز کنین .
با پیچهای تنظیم اصلاً ور نرید . فقط آب و گاز رو قطع کنین و بعدش لوله های آب رو از کاربراتور آب باز کنین و کاربراتور آب رو جدا کنین بعدش پیچهای وسطش رو باز کنین تا باز بشه و واشر لاستیکی بیاد بیرون .
حتماً باید مثل خودش بخرین .
قیمتش الان شاید 500 یا 700 باشه .
بهتره دو تا بخرین برایِ بعداً چون بعید نیست یهو غیب بشه .
موفق باشید .

pedram55
20-12-2013, 12:31
سلام
پکیج دیواری ferolli دارم که فشار آب گرم تقریبا نصف آب سرد هست نمیدونم از جرم هست یا کلا فشار آب چون کم شده خروجی آب گرم هم کم فشاره . برای جرم گیری چه محلولی را پیشنهاد میکنید ؟
در ضمن نمیخام از روی دیوار بازش کنم
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2013, 14:37
سلام
پکیج دیواری ferolli دارم که فشار آب گرم تقریبا نصف آب سرد هست نمیدونم از جرم هست یا کلا فشار آب چون کم شده خروجی آب گرم هم کم فشاره . برای جرم گیری چه محلولی را پیشنهاد میکنید ؟
در ضمن نمیخام از روی دیوار بازش کنم
با تشکر

سلام
خیلی چیزها باعث کم شدن فشار آب گرم میشه .
ممکنه مشکل از شیر آب باشه .
باید فشار آب گرم در همه جای خانه رو چک کنین اگر فقط در یکی دو جا فشار کمه پس همون جا شیر آب یا شیلنگش که به لوله ی توی دیوار وصل میشه گرفته .
با یک میله میشه شیلنگها رو تمیز کرد
با جوهر نمک هم میشه اما مراقب باشید . دستکش و عینک ایمنی باید داشته باشید و اسید با فلزات تماس نگیره وگرنه رنگش خراب میشه .
اگر هم غلیظ باشه باعث خوردگی میشه .

====================

اما اگر فشار آب گرم در همه جا کمه :
1- اصولاً فشار آب گرم همیشه کمتر هست دلیلش هم پیچ و تاب لوله های آبگرمکن هست که باعث افت فشار میشه .
حتی یک زانو هم فشار رو میشکنه چه برسه اون همه لوله و و پیچ خم در آبگرمکن .
2- لوله ای که آب سرد رو میده به آبگرمکن باز کنین . یک توری داره . تمیزش کنین .
اگر باز هم مشکل حل نشد باید کاربراتور آب باز بشه تمیز بشه با جوهر نمک رقیق و برای مدت دو سه دقیقه فقط و بدونین دستکاری پیچهای تنظیم یا برگردوندنشون به جای اول بعد از شستشو .
در موردش قبلاً توضیح داده ام .
3- اگر باز هم فشار آب خروجی آبگرمکن کم هست باید طبق روشی که در صفحات قبل توضیح داده شده شستشو بشه با رعایت نکات ایمنی .
بهتره شش هفت صفحه ی آخر رو بخونین تا بدون مشکل کارها رو انجام بدین خصوصاً اگر که در کارهای فنی تجربتون کم هست چون برایِ شستشوی لوله ها احتیاج به یک پمپ مثل پمپ آب کولر , یک طشت بزرگ پلاستیکی , و مقداری شیلنگ که به پمپ و لوله ی ورودیِ آبگرمکن و لوله ی آب گرم خروجی وصل بشه احتیاج دارین

abdollahy2009
20-12-2013, 15:17
سلام
اگه کسی با پیچهای تنظیم وَر نرفته باشه و فشار گاز هم خوبه و خیلی وقته اون واشر لاستیکی تعویض نشده پس مشکل از همون واشر لاستیکی ( دیافراگم ) هست .
مطالبِ بنده در شش هفت صفحه ی آخر رو بخونید و با رعایت همه ی نکات ایمنی عوضش کنین .
سوالی داشتین بفرمائین .

برایِ امتحان از خراب بودن واشر لاستیکی , اول با یک پیچ گوشتی باریک , اون میله که داخل سوراخ بین دو کاربراتور هست رو فشار بدین به سمت چپ یعنی سمتِ کاربراتور گاز .
باید مشعل روشن بشه .
البته اول شیر آب گرم رو باز کنین .
مراقب باشین به اون میله صدمه نزنین و کج نشه .
اون میله با فشار دیافراگم , کاربراتور گاز رو وادار میکنه به مشعل گاز بده تا روشن بشه .
وقتی دیافراگم خراب بشه , دیگه فشار آب به دیافراگم فشار نمیاره درنتیجه دیافراگم هم به اون میله فشار نمیاره در نتیجه اون میله هم گاز مشعل رو وصل نمیکنه .
ورودیِ آب به کاربراتور آب هم یک توری جرم گیر داره .
اون رو هم حتماً تمیز کنین .
با پیچهای تنظیم اصلاً ور نرید . فقط آب و گاز رو قطع کنین و بعدش لوله های آب رو از کاربراتور آب باز کنین و کاربراتور آب رو جدا کنین بعدش پیچهای وسطش رو باز کنین تا باز بشه و واشر لاستیکی بیاد بیرون .
حتماً باید مثل خودش بخرین .
قیمتش الان شاید 500 یا 700 باشه .
بهتره دو تا بخرین برایِ بعداً چون بعید نیست یهو غیب بشه .
موفق باشید .

سلام

کاملا درسته و مشکل من دقیقا همینه. وقتی اون میله که داخل سوراخ بین دو کاربراتور هست رو با پیچ گوشتی باریک فشار میدم به سمت چپ یعنی سمتِ کاربراتور گاز مشعل روشن میشه ولی وقتی آب گرم رو باز میکنم فشاری به این قسمت نمیاد و در نتیجه مشعل روشن نمیشه . جناب محمد پس به احتمال زیاد مشکل از واشر لاستیکی یا همون دیافراگم هستش؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2013, 15:39
بله , مشکل از همونه . باید تعویض بشه . بهتره از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا چیزی اشتباه نشه . درضمن اصلاً نیازی نیست کاربراتور گاز باز بشه . فقط شیر گاز آبگرمکن رو ببندین .

mrt_246
27-12-2013, 14:39
با سلام وخسته نباشید
من تمام مطالب رو خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . یه مشکلی دارم :
آبگرمکن ما B3118 هستش تازه سرویسش کردم الان وقتی شیر اشپزخونه باز میشه همه چیز عالیه ولی شیر حموم که باز میشه آب داغ نمیشه ، فشار آب هم عالیه فقط داغ نمیشه
مشعل ابگرمکن هم کاملا زیاد میشه ، تنظیمات هم درست است و شیر تابستانه زمستانه هم درست است ، اون میله هم حرکت میکنه میره سمت چپ . در ضمن اول اب یه مقدار گرم میشه بعد از 1 دقیقه سرد میشه لوله خروجی اب ابگرمکن هم سرد میشود . مشکل از کجاست ؟
یه مسئله دیگه : بعضی وقتها که آب گرم رو میبندم شعله مشعل کامل خاموش نمیشه و یه کوچولو روشن میمونه ( بعضی مواقع مشخص نیست و با یه فوت کوچولو مشخص میشه که مشعل روشنه ) که یه 10 باری که همه اب گرمهای خونه رو باز و بشته میکنم مشکل حل میشه

ممنون میشم زود جواب بدید

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2013, 17:16
با سلام وخسته نباشید
من تمام مطالب رو خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . یه مشکلی دارم :
آبگرمکن ما B3118 هستش تازه سرویسش کردم الان وقتی شیر اشپزخونه باز میشه همه چیز عالیه ولی شیر حموم که باز میشه آب داغ نمیشه ، فشار آب هم عالیه فقط داغ نمیشه
مشعل ابگرمکن هم کاملا زیاد میشه ، تنظیمات هم درست است و شیر تابستانه زمستانه هم درست است ، اون میله هم حرکت میکنه میره سمت چپ . در ضمن اول اب یه مقدار گرم میشه بعد از 1 دقیقه سرد میشه لوله خروجی اب ابگرمکن هم سرد میشود . مشکل از کجاست ؟
یه مسئله دیگه : بعضی وقتها که آب گرم رو میبندم شعله مشعل کامل خاموش نمیشه و یه کوچولو روشن میمونه ( بعضی مواقع مشخص نیست و با یه فوت کوچولو مشخص میشه که مشعل روشنه ) که یه 10 باری که همه اب گرمهای خونه رو باز و بشته میکنم مشکل حل میشه

ممنون میشم زود جواب بدید

سلام
1- قبل از سرویس همه چیز درست بود ؟ آب حمام خوب گرم میشد ؟

2- موقع سرویس دقیقاً چه کارهایی انجام دادین و به چه چیزهائی دست زدین و تغییرش دادین ؟

3- مطمئن هستین که علامت سرد و گرم ( دو تا علامت آبی و قرمز ) که روی شیر حمام هست جابجا نصب نشده ؟ شاید شما شیر قرمز رو باز میکنین اما اون شیر آب سرد باشه .

rubvix
28-12-2013, 11:41
با سلام
ابگرمکن دیواری ما این روزها یه مشکلی پیدا کرده وقتی یه کم اب گرم را باز میکنیم یهو از درجه 30 روی 60 میره و اب جوش از بالای ابگرمکن میرزه قبلا چنین مشکلی نداشت خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه
با تشکر

mrt_246
28-12-2013, 13:51
سلام
1. بله همه چیز درست بود ، اب هم عالی بود هم فشارش هم گرمیش ، یهو اینجوری شد
2.برده بودم تعمیرگاه گفت سرویس کردم فکر کنم رادیات رو شستشو داده
3. بله مطمئنم تا حالا دست به اونه نزدیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-12-2013, 22:47
سلام

ممنون میشم زود جواب بدید
سلام .
یه چیزی رو شما درست توضیح ندادین یا از چشمتون پنهان مونده .
امکان نداره از آشپزخونه همه چیز درست باشه اما از حمام نه مگر اینکه یا شیر حمام اشکال داره یا لوله ای که آب رو میبره حمام اشکال داره یا تاثیر باز کردنِ شیر حمام بر آبگرمکن فرق داره با تاثیر باز کردن شیر آشپزخونه .
شما بگین یک نفر شیر آشپزخونه رو باز کنه , ببینین اون میله دقیقاً چقدر حرکت میکنه ؟
بعدش با شیر حمام امتحان کنین .
امکان نداره میله در هر دو حالت به یک اندازه حرکت کنه و شعله ی مشعل هم در هر دو حالت به یک اندازه باشه اما یک جا آب داغ از شیر بیاد بیرون و جای دیگه ( حمام ) آب سرد ( گرم نشده ) !!!!!
اگر تاثیر این دو بر میله و شعله ی مشعل یکی نباشه پس علتش ضعیف شدن دیافراگم هست
اول باید با تغییر حساب شده ی پیچ تنظیم حساسیتش , حساسیتش رو بیشتر کنین .
اگر مشکل حل نشد باید دیافراگم عوض بشه .
اما اگر تاثیر حمام و آشپزخونه بر شعله و میله دقیق یکی هست اما آب حمام گرم نمیشه پس توی لوله ی آب حمام جن هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-12-2013, 22:56
با سلام
ابگرمکن دیواری ما این روزها یه مشکلی پیدا کرده وقتی یه کم اب گرم را باز میکنیم یهو از درجه 30 روی 60 میره و اب جوش از بالای ابگرمکن میرزه قبلا چنین مشکلی نداشت خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه
با تشکر

سلام
متهم اول کاربراتور آب هست یعنی تنظیم دیافراگم به هم خورده و راهِ گاز رو خیلی باز میکنه
باید با پیچ تنظیم دیافراگم , حساسیتش رو کم کنین تا زیاد به کاربراتور گاز فشار نیاره .
اگر از اون نبود پس مشکل از کاربراتور گاز هست . از اون قسمتی که مقدار گاز مشعل رو تنظیم میکنه .
نمیدونم چقدر دست به آچار هستین اما کار با گاز شوخی بردار نیست .
درجه رو از 30 کمتر کنین ببینین مشکل حل میشه ؟ شاید با این کار حرارت بالا نره و آب نجوشه .
یا شیر اصلی گاز آبگرمکن رو تا نصف ببندین .
البته اینها حل موقت هست .
کاربراتور گاز باید باز بشه و بررسی بشه .
احتمالاً توی اون قسمتی که گاز مشعل رو کنترل میکنه فنری چیزی هست که مشکل پیدا کرده و نمیتونه مقدار گاز مشعل رو کنترل کنه و با باز شدنِ شیر آب , گاز با فشار تمام میره تویِ مشعل و شعله ی زیادی درست میکنه که آب رو به جوش میاره .
اگر شعله ی مشعل پیچ تنظیم داره باید با تغییرش ببینین تاثیرش بر شعله ی مشعل چطوری هست ؟
احتمالاً با تنظیمش مشکل حل میشه .
مطالبِ این تاپیک رو با دقت بخونین و نکات ایمنی و فنی رو رعایت کنین تا مشکلی پیش نیاد

rubvix
29-12-2013, 15:20
سلام
متهم اول کاربراتور آب هست یعنی تنظیم دیافراگم به هم خورده و راهِ گاز رو خیلی باز میکنه
باید با پیچ تنظیم دیافراگم , حساسیتش رو کم کنین تا زیاد به کاربراتور گاز فشار نیاره .
اگر از اون نبود پس مشکل از کاربراتور گاز هست . از اون قسمتی که مقدار گاز مشعل رو تنظیم میکنه .
نمیدونم چقدر دست به آچار هستین اما کار با گاز شوخی بردار نیست .
درجه رو از 30 کمتر کنین ببینین مشکل حل میشه ؟ شاید با این کار حرارت بالا نره و آب نجوشه .
یا شیر اصلی گاز آبگرمکن رو تا نصف ببندین .
البته اینها حل موقت هست .
کاربراتور گاز باید باز بشه و بررسی بشه .
احتمالاً توی اون قسمتی که گاز مشعل رو کنترل میکنه فنری چیزی هست که مشکل پیدا کرده و نمیتونه مقدار گاز مشعل رو کنترل کنه و با باز شدنِ شیر آب , گاز با فشار تمام میره تویِ مشعل و شعله ی زیادی درست میکنه که آب رو به جوش میاره .
اگر شعله ی مشعل پیچ تنظیم داره باید با تغییرش ببینین تاثیرش بر شعله ی مشعل چطوری هست ؟
احتمالاً با تنظیمش مشکل حل میشه .
مطالبِ این تاپیک رو با دقت بخونین و نکات ایمنی و فنی رو رعایت کنین تا مشکلی پیش نیاد
سلام مجدد
ببخشید من به کار تعمیراتی وارد نیستم
این دیافراگم که میگی کجاست میشه عکسش را بزاری
ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-12-2013, 18:00
سلام مجدد
ببخشید من به کار تعمیراتی وارد نیستم
این دیافراگم که میگی کجاست میشه عکسش را بزاری
ممنونم

سلام
شما برای اینکه اطلاعات فنی و ایمنیِ لازم رو به دست بیارین باید با دقت و حوصله همه ی مطالبِ بنده از صفحه ی 6 تا آخر رو بخونین .
گمان نکنم بعدش جای سوالی براتون باقی بمونه .
با این حال , بعدش هم اگر سوالی داشتین بفرمائین بپرسین
اون واشر لاستیکی یا دیافراگم هم بارها عکسش درج شده در این تاپیک
این شکلی هست تقریباً و جاش نوی کاربراتور آب هست

mafmaf1
31-12-2013, 22:25
سلام
ابگرمکن دیواری ما در عرض 2 ماه فشار اب گرم خیلی کم شده.در حدی که فقط شعله کمی روشن میشه.هر هفته هم فشار اب گرم کمتر میشه.اون پیستون را میدم سمت چپ و شعله زیاد میشه و اب گرم میشه ولی مشکل فشاره ابه گرمه که خیلی کم شده ولی فشار اب سرد خیلی هم زیاده.فیلتر ورودی لوله اب را تمیز کردم ولی هیچ تاثیری نداشت.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.ضمنا اگر اون واشر پلاستیکی را تعویض کنم تاثیری داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2014, 01:45
سلام
ابگرمکن دیواری ما در عرض 2 ماه فشار اب گرم خیلی کم شده.در حدی که فقط شعله کمی روشن میشه.هر هفته هم فشار اب گرم کمتر میشه.اون پیستون را میدم سمت چپ و شعله زیاد میشه و اب گرم میشه ولی مشکل فشاره ابه گرمه که خیلی کم شده ولی فشار اب سرد خیلی هم زیاده.فیلتر ورودی لوله اب را تمیز کردم ولی هیچ تاثیری نداشت.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.ضمنا اگر اون واشر پلاستیکی را تعویض کنم تاثیری داره؟

سلام
فشار آب گرم رو در همه ی شیرهای خونه چک کنین ( آشپزخونه , حمام , دستشوئی و غیره ) .
اگر همه جا فشار کم هست پس مشکل یا از ورودیِ آب آبگرمکن و کاربراتور آب هست یا از لوله های حلزونی ( مارپیچ ) که بالای مشعل هست و آب در اونها گرم میشه .
اگر مطمئن شدین که لوله ی مارپیچ گرفته باید طبق دستوری که در صفحات قبل گفته شده رسوب زدائی بشه با استفاده از پمپ کولر

اگر فقط یک جا فشار آب گرم کم هست پس شیر همونجا یا لوله اش رسوب گرفته . باید باز بشه تمیز بشه .

Garfeild
03-01-2014, 12:12
دوستان سلام
ابگرمکن خونه ما بوتان 3215 از کنار اون میله که از کاربراتور اب میاد و وصل میشه به کاربراتور گاز اب می ده اول فکر کردم مال دیافراگمشه اونو عوض کردم اما باز هم اب می ده چکارش کنم؟
یه سوال دیگه دیافراگم 3215 با 3212 فرق داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2014, 13:07
دوستان سلام
ابگرمکن خونه ما بوتان 3215 از کنار اون میله که از کاربراتور اب میاد و وصل میشه به کاربراتور گاز اب می ده اول فکر کردم مال دیافراگمشه اونو عوض کردم اما باز هم اب می ده چکارش کنم؟
یه سوال دیگه دیافراگم 3215 با 3212 فرق داره؟

سلام .
باید از فروشنده ی قطعات یدکیِ آبگرمکن بپرسین که آیا با هم فرق دارند یا نه .
هر وقت از جائی خرید میکنین که ممکنه لازم بشه دوباره برید سراغش , بهتره شماره تلفنش یا کارتش رو ازش بگیرین تا اگه لازم شد ازش چیزی بپرسین بتونین با تلفن بپرسین . مثل فروشندگان قطعات یدکی و نرم افزار و سخت افزار و مکانیک و غیره .

در موردِ نشت آب , احتمالاً اون میله چیزی شبیه یک اورینگ ( حلقه ی لاستیکی ) یا کاسه نمد داره که خراب شده و از کنارش آب میده .
چون اون میله یک تکه نیست .
قسمتی از میله که به دیافراگم وصل هست کوتاه تر هست .
باید ببینین آیا چیزی برایِ آب بندی داره توی جایِ نصبش ؟
شاید هم محل نصبش درست تمیز نشده و وجود رسوبات باعث نشت آب میشه یعنی تمیز بودنِ محل نصبش هم ضروری هست

Garfeild
03-01-2014, 13:32
نه محل نصبشو خوب تمیز کردم
بعد اینطرف دیافراگم که به اون میله( که شبیه سوپاپه) میخوره اب قرار نداره که بخواد اورینگ داشته باشه یا چیزی شبیه این که بخواد جلو نشت اب رو بگیره

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2014, 13:53
نه محل نصبشو خوب تمیز کردم
بعد اینطرف دیافراگم که به اون میله( که شبیه سوپاپه) میخوره اب قرار نداره که بخواد اورینگ داشته باشه یا چیزی شبیه این که بخواد جلو نشت اب رو بگیره

پس دیگه فقط یک احتمال میمونه . اون هم نشتِ آب از کنار واشر لاستیکی به پشت واشر هست .
یعنی یا سوراخ بسیار ریز داره یا از محل پیچهاش آب میره پشت واشر .
باید باز بشه و با دقت زیر نور بررسی بشه که کجای پشتس خیس هست .
بنده ی کاربراتور هم در پشت دیافراگم باید خوب بررسی بشه که چطوری خیس شده و رَدّ آب رو بگیرین ببینین چطوری نفوذ میکنه به پشت دیافراگم
شاید پیچهاش خوب محکم نیست

mohsnaghoee
03-01-2014, 17:27
سلام زیر اون میله ای که گفتی برای فشار اب کم وزیاد هست یه پیچیه 4 سو اون رو باز کن وبعد روی اون میله یه اورینگه اون رو عوض کن یه مقدار کمی گریس بزن که به راحتی جابره اون وقت ببندش سر جاش تا اب قطع بشه اگر سوال داشتی به من پیام بده:n10:

ericCantona
03-01-2014, 18:59
سلام خدمت عزیزان

ما آبگرمکن پلار مدل bsd15

اینم عکسشه

مشکلش اینه که با فشار کم کار نمیکنه و حتما باید آب گرم رو زیاد باز کنیم تا روشن بشه، اون تنظیم فشار آبش هم که سفتش میکنیم بازم فرقی نمی کنه.

حالا میشه از روی شکل به من بگید که باید چیکار کنم
ممنون میشم جوابم رو بدین پدرمون رو درآورده اونقد پول سرویسکار دادیم ولی اونا هیچ کاری نمیکنن هرسری هم میان فقط یه عالمه پول میگیرن...:n28:
نمیدونم اگه درست نشه باید یه نوش رو بخرم و کلی پول بدم ...

PARDISSHAB
03-01-2014, 21:01
سلام.خسته نباشید.:n01:
من با ابگرمکن بوتان b315 به یک مشکل برخوردم..همه چیز درست ولی اب گرم نمیشه...:n30:
شعله خوبه . فشار اب خوبه. ان مبله داخله شکاف حرکت می کنه... پیچ کاربرات شعله را بیشتر کردم. درب قسمت دیافرگ را باز کردم تمیز کردم باز درست نشد.. مشکل از کجاست واقعا ؟؟؟:n13:
دیگه نمی دونم باید چه کار کنم...:n28:
سپاسگذار میشم راهنماییم کنید....:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-01-2014, 14:16
سلام.خسته نباشید.:n01:
من با ابگرمکن بوتان b315 به یک مشکل برخوردم..همه چیز درست ولی اب گرم نمیشه...:n30:
شعله خوبه . فشار اب خوبه. ان مبله داخله شکاف حرکت می کنه... پیچ کاربرات شعله را بیشتر کردم. درب قسمت دیافرگ را باز کردم تمیز کردم باز درست نشد.. مشکل از کجاست واقعا ؟؟؟:n13:
دیگه نمی دونم باید چه کار کنم...:n28:
سپاسگذار میشم راهنماییم کنید....:n16:

سلام
حرکت کردن اون میله کافی نیست . باید به اندازه ی کافی هم حرکت کنه تا مشعل با شعله زیاد روشن بشه .
شیر آب گرم یک جا رو باز کنین بعدش با نوک پیچ گوشتی اون میله رو بیشتر فشار بدین به چپ
اگر شعله زیادتر شد و آب گرم شد پس دیافراگم مشکل داره یا رگلاژ نیست یا فشار گاز کم هست
اگر دیافراگم چند سال هست تعویض نشده ل.احتمالاً خرابه . از ظاهرش هم نمیشه فهمید خرابه . فقط از کار نکردنش میشه فهمید

pan_1356
05-01-2014, 00:30
سلام
من بیشتر صفحات رو خوندم اما از مشکل من خبری نبود لطف کنید منو راهنمائی کنید
جدیدا وقتی شیر گرم حمام رو باز میکنم اب گرم نمیاد برای حلش باید شیر اب دستشوئی و شیر توالت فرنگی رو تا اخر باز کرد تا اب حمام گرم شود در ضمن همه شیرها رو امتحان کردم در حالت عادی اب جوشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2014, 00:48
سلام
من بیشتر صفحات رو خوندم اما از مشکل من خبری نبود لطف کنید منو راهنمائی کنید
جدیدا وقتی شیر گرم حمام رو باز میکنم اب گرم نمیاد برای حلش باید شیر اب دستشوئی و شیر توالت فرنگی رو تا اخر باز کرد تا اب حمام گرم شود در ضمن همه شیرها رو امتحان کردم در حالت عادی اب جوشه

سلام .
منظورتون چی هست دقیقاً ؟
1- یعنی شیر گرم حمام رو که باز میکنید فشار آبِ شیر کم هست ؟
2- یا فشار آبِ شیرِ گرم هم مثل بقیه ی جاهای خونه فشارش قوی هست اما آبِ گرم نمیاد از شیر ؟
اگر منظورتون شماره 1 هست پس باید شیر باز بشه تمیز بشه یا لوله اش گرفته .
اگر شماره 2 هست , باید یه نفر شیر حمام رو باز کنه و شما کنار آبگرمکن باشید ببینید مشعل روشن میشه ؟
اگر روشن نشد , شیر حمام رو ببندید و یه شیر گرم دیگه باز کنید . اگر مشعل روشن شد پس دیافراگم عیب داره یا حساسیتش کمه و با فشار شیر حمام مشعل رو روشن نمیکنه .
این آزمایشها رو انجام بدین و نتیجه رو خبر بدین تا عیب یابی رو ادامه بدیم

karimz
05-01-2014, 01:12
اگر لوله اش گرفته باید با دستگاه فنرزنی فنرش بزنی بعد مایع سود رو از لوله عبور بدی تا کامل جرم و آهک هارو تمیز کنه البته آبرگرمکن ما دوتاست 1 برقیه المنت داره راحت میشه عوضش کرد 2گازی مخزنی که شمع داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2014, 20:26
اگر لوله اش گرفته باید با دستگاه فنرزنی فنرش بزنی بعد مایع سود رو از لوله عبور بدی تا کامل جرم و آهک هارو تمیز کنه البته آبرگرمکن ما دوتاست 1 برقیه المنت داره راحت میشه عوضش کرد 2گازی مخزنی که شمع دارهسلام . ممنون از اطلاع رسانیتون . منظورتون اینه که لوله های توی آبگرمکن رو میشه با فنر لوله بازکنی تمیز کرد ؟

pan_1356
06-01-2014, 21:51
سلام .
منظورتون چی هست دقیقاً ؟
1- یعنی شیر گرم حمام رو که باز میکنید فشار آبِ شیر کم هست ؟
2- یا فشار آبِ شیرِ گرم هم مثل بقیه ی جاهای خونه فشارش قوی هست اما آبِ گرم نمیاد از شیر ؟
اگر منظورتون شماره 1 هست پس باید شیر باز بشه تمیز بشه یا لوله اش گرفته .
اگر شماره 2 هست , باید یه نفر شیر حمام رو باز کنه و شما کنار آبگرمکن باشید ببینید مشعل روشن میشه ؟
اگر روشن نشد , شیر حمام رو ببندید و یه شیر گرم دیگه باز کنید . اگر مشعل روشن شد پس دیافراگم عیب داره یا حساسیتش کمه و با فشار شیر حمام مشعل رو روشن نمیکنه .
این آزمایشها رو انجام بدین و نتیجه رو خبر بدین تا عیب یابی رو ادامه بدیم

سلام
بابت راهنمائیت متشکرم
مشکل من شماره 2 فشار آ ب عالیه اما شیر گرم رو که باز میکنم اول آب گرمه اما خیلی زود آب سرد میشه باید یک شیر دیگه داخل حمام اب سردشو باز کنم تا آب حمام گرم بشه
کلا تمام شیرهای گرم داخل حمام همینطوره

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-01-2014, 22:10
سلام
بابت راهنمائیت متشکرم
مشکل من شماره 2 فشار آ ب عالیه اما شیر گرم رو که باز میکنم اول آب گرمه اما خیلی زود آب سرد میشه باید یک شیر دیگه داخل حمام اب سردشو باز کنم تا آب حمام گرم بشه
کلا تمام شیرهای گرم داخل حمام همینطوره

سلام
آزمایشی رو که نوشتم انجام دادید ؟
نتیجه چی بود ؟

pan_1356
06-01-2014, 22:20
سلام
آزمایشی رو که نوشتم انجام دادید ؟
نتیجه چی بود ؟

هر کدام از شیرهای گرم رو که باز میکنم مشعل روشن میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-01-2014, 22:27
هر کدام از شیرهای گرم رو که باز میکنم مشعل روشن میشه

روشن شدنِ مشعل کافی نیست
باید هم روشن بشه هم شعله ی مشعل قوی باشه هم تا زمانی که شیر باز هست شعله ضعیف نشه
اینها رو چک کنین و نتیجه رو اعلام کنین تا عیب یابی روی مسیر درست پیش بره
از دو جای مختلف اینهائی که گفتم رو چک کنین
صد درصد فرق هست بین تاثیر باز کردن شیر حمام و شیر آشپزخونه ( بر فزض مثال )
باید میزان شعله ی مشعل رو نگاه کنین . آیا با شیر حمام مثل شیر آشپزخونه هست ؟
همه ی اونهائی که گفتم رو چک کنین و خبر بدین

pan_1356
07-01-2014, 20:08
در مورد شعله گاز یک موردی هست که وقتی مشعل پکیج روشن میشه شعله گاز غداخوری کم میشه همینطور یک بخاری داریم که اونم وقتی مشعل روشن میشه شعله بخاری خیلی کم میشه پارسال به شرکت گاز برای فشار گاز تماس گرفتم که تست گرفتن گفتن مشکلی نداره
حالا باید برم ببینم تستی رو که گفتین امتحان کنم

arashlolos
08-01-2014, 16:10
سلام به دوستای متخصص مخصوصاٌ جناب MOHAMMAD_ASEMOONI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در تمام مباحث فنی سررشته دارند بهتر از خودمون!
آبگرمکن دیواری بوتان b3115 کپسولی دارم که حدودا یک نهایتا 2 ساله کار میکنه. الان مشکل اینه که شعلش کمتر از میزان معمول هستش و در نتیجه آب رو داغ نمیکنه و یکم گرم میکنه که برای استحمام کافی نیست.
آب اصلا کم نشده و میزانش خوبه.ضمن اینکه به گاز کپسولی وصل هستش.

sajjad6167
08-01-2014, 16:10
سلام
من یک مدل قدیمی آب گرمکن بوتان دارم چند وقته که آب رو داغ نمی کنه آب در حد ولرم هستش آیا راهی برای تعمیرش توی خونه هست یا حتما باید ببرمش بیرون واسه تعمیر ؟؟
در ضمن شعله در حد معمولیه و شعله کم نشده
ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2014, 19:41
در مورد شعله گاز یک موردی هست که وقتی مشعل پکیج روشن میشه شعله گاز غداخوری کم میشه همینطور یک بخاری داریم که اونم وقتی مشعل روشن میشه شعله بخاری خیلی کم میشه پارسال به شرکت گاز برای فشار گاز تماس گرفتم که تست گرفتن گفتن مشکلی نداره
حالا باید برم ببینم تستی رو که گفتین امتحان کنم

سلام
بله , اون آزمایشها ضروری هست تا مشخص بشه مشکل از چی هست .
در ضمن , اگر به فشار گاز شک دارین اون آزمایشها رو یک بار با روشن بودن بخاری و اجاق امتحان کنید و بار دیگه همه چیز رو چند دقیقه خاموش کنین و امتحان کنین تا مشخص بشه آیا فشار گاز تاثیری داره یا نه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2014, 19:47
سلام به دوستای متخصص مخصوصاٌ جناب MOHAMMAD_ASEMOONI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در تمام مباحث فنی سررشته دارند بهتر از خودمون!
آبگرمکن دیواری بوتان b3115 کپسولی دارم که حدودا یک نهایتا 2 ساله کار میکنه.
الان مشکل اینه که شعلش کمتر از میزان معمول هستش و در نتیجه آب رو داغ نمیکنه و یکم گرم میکنه که برای استحمام کافی نیست.
آب اصلا کم نشده و میزانش خوبه.ضمن اینکه به گاز کپسولی وصل هستش.

سلام
ممنون از لطف شما دوستِ عزیز
1- یک دفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
2- کپسول خالی نیست ؟
3- رگولاتور رو عوض کنین یا یکی دیگه . یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و علتش رگولاتور بود .
4- از همه جای خونه همین مشکل هست یا فقط حمام ؟
5- تا حالا سرویس یا تعمیر نشده ؟ اگر شده , چه کاری انجام شده ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2014, 19:56
سلام
من یک مدل قدیمی آب گرمکن بوتان دارم چند وقته که آب رو داغ نمی کنه آب در حد ولرم هستش آیا راهی برای تعمیرش توی خونه هست یا حتما باید ببرمش بیرون واسه تعمیر ؟؟
در ضمن شعله در حد معمولیه و شعله کم نشده
ممنونم

سلام
همه ی تعمیرات و سرویس رو خودتون میتونین تو خونه انجام بدین بشرطی که اطلاعاتِ کافی و ابزار لازم رو داشته باشین و رعایت نکاتِ ایمنی .
اگر فشار آب گرم خوبه پس لوله های آبگرمکن نگرفته و مشکل از دیافراگم یا تنظیمات یا فشار گاز هست
تدریجاً اینجوری شد یا یکدفعه ؟
کپسول هست یا گاز شهری ؟
دیافراگم کِی عوض شده
احتمالاً کاربراتور آب باید تمیز بشه و دیافراگم هم باید عوض بشه .
اگر میخواین خودتون سرویس و تعمیر کنین لازمه که حداقل مطالبِ بنده در 15 صفحه ی آخر رو با دقت و حوصله بخونید چون گاز شوخی بردار نیست

arashlolos
10-01-2014, 09:08
سلام
ممنون از لطف شما دوستِ عزیز
1- یک دفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
2- کپسول خالی نیست ؟
3- رگولاتور رو عوض کنین یا یکی دیگه . یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و علتش رگولاتور بود .
4- از همه جای خونه همین مشکل هست یا فقط حمام ؟
5- تا حالا سرویس یا تعمیر نشده ؟ اگر شده , چه کاری انجام شده ؟

خواهش میکنم

1)تقریبا یکدفعه.ولی ممکنه به مرور مثلا در عرض دوهفته اینطوری شده باشه.
2)کپسول خالی نیست!عوضشم کردم
3)رگولاتور کپسول رو هم عوض کردم
4)همه جای خونه
5)نه تعمیر نشده.آبگرمکن خیلی کم استفاده میشه.آبگرمکن این خونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هستش.
من فقط متداول ترین دلیل این مشکل رو میخواستم بدونم و اینکه چجوری باید بازش کنم.سررشته کمی به مسائل فنی دارم و اصلا کارهام رو به تعمیرکار نمیدم

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-01-2014, 10:29
خواهش میکنم

1)تقریبا یکدفعه.ولی ممکنه به مرور مثلا در عرض دوهفته اینطوری شده باشه.
2)کپسول خالی نیست!عوضشم کردم
3)رگولاتور کپسول رو هم عوض کردم
4)همه جای خونه
5)نه تعمیر نشده.آبگرمکن خیلی کم استفاده میشه.آبگرمکن این خونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هستش.
من فقط متداول ترین دلیل این مشکل رو میخواستم بدونم و اینکه چجوری باید بازش کنم.سررشته کمی به مسائل فنی دارم و اصلا کارهام رو به تعمیرکار نمیدم

سلام
به احتمال 99% از دیافراگم هست
باید کاربراتور آب باز بشه تمیز بشه و دیافراگم هم تعویض بشه
اگر اون شکاف بین کاربراتور آب و گاز وجود داره در آبگرمکن شما پس با باز کردنِ آب گرم و حرکت دادن اون میله که درون شکاف هست به سمتِ کاربراتور گاز , باید شعله زیاد بشه و آب گرم بشه . اگر گرم شد پس 100% از دیافراگم هست
باید حداقل ده پونزده صفحه ی آخر رو بخونین تا اطلاعاتِ کافی برایِ تعویض رو بلد بشید .
البته فقط مطالبی رو بخونین که در مورد تعویض دیافراگم و نکات ایمنی و فنی هست .
برایِ انجام یک کار فنی به صورتِ صحیح , باید این چیزها فراهم باشه :
عشق و علاقه
وقت کافی
ابزارهای لازم
اطلاعاتِ کافی
وجدانِ کاری

arashlolos
10-01-2014, 11:31
سلام
به احتمال 99% از دیافراگم هست
باید کاربراتور آب باز بشه تمیز بشه و دیافراگم هم تعویض بشه
اگر اون شکاف بین کاربراتور آب و گاز وجود داره در آبگرمکن شما پس با باز کردنِ آب گرم و حرکت دادن اون میله که درون شکاف هست به سمتِ کاربراتور گاز , باید شعله زیاد بشه و آب گرم بشه . اگر گرم شد پس 100% از دیافراگم هست
باید حداقل ده پونزده صفحه ی آخر رو بخونین تا اطلاعاتِ کافی برایِ تعویض رو بلد بشید .
البته فقط مطالبی رو بخونین که در مورد تعویض دیافراگم و نکات ایمنی و فنی هست .
برایِ انجام یک کار فنی به صورتِ صحیح , باید این چیزها فراهم باشه :
عشق و علاقه
وقت کافی
ابزارهای لازم
اطلاعاتِ کافی
وجدانِ کاری
سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما.
نمیدونم چیکار کردم که شعله بیشتر شد.احتمال داره مجدد شعله کم بشه.که اگه اینطور شد حتما صفحات قبلو میخونم و تعویضش میکنم.
اما یه مشکل جدید:
بعد از بستن ژاکت آبگرمکن ، موقع روشن کردن شمعک دیدم که بعد از نگه داشتن 20 ثانیه ، شمعک خاموش میشه.البته با یه صدای بلندی هم تو سیستم ترموکوپلش همراهه.
حالا این مشکل از کجا پیداش شد و چجوری باید حلش کنم؟
فکر میکنید مشکل از کدوم قسمت ترموکوپله؟
(با فندک آشپزخونه هم به شدت ترموکوپل رو گرم کردم ولی بیفایده بود)

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-01-2014, 11:44
سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما.
نمیدونم چیکار کردم که شعله بیشتر شد.احتمال داره مجدد شعله کم بشه.که اگه اینطور شد حتما صفحات قبلو میخونم و تعویضش میکنم.
اما یه مشکل جدید:
بعد از بستن ژاکت آبگرمکن ، موقع روشن کردن شمعک دیدم که بعد از نگه داشتن 20 ثانیه ، شمعک خاموش میشه.البته با یه صدای بلندی هم تو سیستم ترموکوپلش همراهه.
حالا این مشکل از کجا پیداش شد و چجوری باید حلش کنم؟
فکر میکنید مشکل از کدوم قسمت ترموکوپله؟
(با فندک آشپزخونه هم به شدت ترموکوپل رو گرم کردم ولی بیفایده بود)

خاموش شدنِ پیلوت یا همون شمعک علتش چند چیزه :
ضعیف بودن فشار گاز
ضعیف بودن شعله ی شمعک و گرم نشدن ترموکوبل . باید با پیچ تنظیم شعله ی پیلوت زیاد بشه .
کج شدنِ ترموکوبل و دور شدنش از شعله شمعک
خراب شدنِ ترموکوبل که باید تعویض بشه
اون صدا که موقع خاموش شدن شمعک شنیده میشه , صدای فنری هست که با سرد شدن ترموکوبل یکدفعه آزاد میشه و با صدای "تق" گاز رو قطع میکنه

arashlolos
10-01-2014, 12:22
خاموش شدنِ پیلوت یا همون شمعک علتش چند چیزه :
ضعیف بودن فشار گاز
ضعیف بودن شعله ی شمعک و گرم نشدن ترموکوبل . باید با پیچ تنظیم شعله ی پیلوت زیاد بشه .
کج شدنِ ترموکوبل و دور شدنش از شعله شمعک
خراب شدنِ ترموکوبل که باید تعویض بشه
اون صدا که موقع خاموش شدن شمعک شنیده میشه , صدای فنری هست که با سرد شدن ترموکوبل یکدفعه آزاد میشه و با صدای "تق" گاز رو قطع میکنه

سه دلیل اول نیست.
دلیل چهارمم که نمیدونم واقعا از ترموکوپله یا نه؟دلیل نداره یه مرتبه خراب شه.
صدای تق گاهی میاد و گاهی نمیاد.
نمیدونم چیکار کنم یعنی تعمیرکار بیارم برای ترموکوپل؟خودم نمیتونم تعویضش کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-01-2014, 17:52
سه دلیل اول نیست.
دلیل چهارمم که نمیدونم واقعا از ترموکوپله یا نه؟دلیل نداره یه مرتبه خراب شه.
صدای تق گاهی میاد و گاهی نمیاد.
نمیدونم چیکار کنم یعنی تعمیرکار بیارم برای ترموکوپل؟خودم نمیتونم تعویضش کنم؟

همینی که میگین گاهی صدای تق میده گاهی نه , میتونه علامت گیر داشتنِ پیستونی باشه که با فشار ترموکوبل گاز رو باز نگه میداره . یعنی به خاطر گیر داشتنش فشار ترموکوبل حریفش نمیشه .
باید کاربراتور گاز باز بشه و اون قسمت که ترموکوبل بهش وصل هست سرویس و تمیز بشه تا آزادانه حرکت کنه .
شاید پیچ تنظیم هم داشته باشه
کاربراتور گاز خیلی دقت و احتیاط میخواد .
همه ی نکات ایمنی باید مو به مو اجرا بشه

arashlolos
10-01-2014, 18:40
همینی که میگین گاهی صدای تق میده گاهی نه , میتونه علامت گیر داشتنِ پیستونی باشه که با فشار ترموکوبل گاز رو باز نگه میداره . یعنی به خاطر گیر داشتنش فشار ترموکوبل حریفش نمیشه .
باید کاربراتور گاز باز بشه و اون قسمت که ترموکوبل بهش وصل هست سرویس و تمیز بشه تا آزادانه حرکت کنه .
شاید پیچ تنظیم هم داشته باشه
کاربراتور گاز خیلی دقت و احتیاط میخواد .
همه ی نکات ایمنی باید مو به مو اجرا بشه

باتشکر فراوان از شما ، مشکل به راحتیدحل شد.
با راهنمایی یکی از تعمیرکاران ماهر ، اون دو تا سیم اطمینان رو که به بدنه آبگرمکن متصل هستش رو جدا کردم و به هم چسب زدم.
و دیگه شمعک خاموش نمیشه.تعمیکار گفتش که آبگرمکن های تولیدی جدید این مشکل رو دارند و اذیت میکنن.البته شاید از نظر ایمنی درست نباشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-01-2014, 19:28
باتشکر فراوان از شما ، مشکل به راحتیدحل شد.
با راهنمایی یکی از تعمیرکاران ماهر ، اون دو تا سیم اطمینان رو که به بدنه آبگرمکن متصل هستش رو جدا کردم و به هم چسب زدم.
و دیگه شمعک خاموش نمیشه.تعمیکار گفتش که آبگرمکن های تولیدی جدید این مشکل رو دارند و اذیت میکنن.البته شاید از نظر ایمنی درست نباشه.

بله , شکی نیست که مشکل فقط ظاهراً حل میشه اینجوری اما ایمنی فدای این راه حل شد . چیزی که باید در اولویت باشه .
ایمنی ساکنان خونه با این کار به خطر افتاده .
اون سیمها مربوط به سیستم قطع گاز در صورت خاموش شدن مشعل و سرد شدن بدنه هست اگر اشتباه نکنم .
یه چیزی باعث میشه اون قطعه بعد از چند ماه درست کار نکنه .
این نقص فنی باید پیدا و برطرف بشه نه اینکه کل سیستم از مدار خارج بشه .

این درست مثل اینه که کسی که فیوز خونه اش خرابه , اون رو برداره و برق رو مستقیم وصل کنه و بگه فیوز مشکل داشت از مدار خارجش کردم مشکل حل شد !!!
متاسفانه در ایران ایمنی آخرین چیزی هست که موردِ توجه قرار میگیره . در ایران پول , وقت و صرف انرژی اولویت داره بر ایمنی .

اون تعمیرکار اگر احساس مسئولیتش زیاد باشه صد سال اینجوری مشکل رو حل نمیکنه

40404040
14-01-2014, 20:43
با سلام

آقای محمد آسمونی عزیز ضمن تشکر از راهنمائی های بی دریغ شما :n11:

آبگرمکن ما از این خرگوش نشان های آلمانی هستش که رادیاتورش خیلی پوسیده بود و بعداز مشکلات فراوان بالاخره یک رادیاتور ایرانی بهروزان مشابه خودش خریدم :n14:

با توجه به این که فکر میکنم فشار آب گرم کافی می باشد ولی شعله بسیار کمی روشن می شود و آب را گرم نمیکند لطفا در صورت اطلاع بفرمائید که آیا نوشته های پیشین شما برای این مدل هم مصداق دارد و در صورت تصدیق آیا مشابه مدلهای ایرانی می شود دیافراگم و کاربراتور را تعویض و شستشو داد :n13:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2014, 01:01
با سلام

آقای محمد آسمونی عزیز ضمن تشکر از راهنمائی های بی دریغ شما :n11:

آبگرمکن ما از این خرگوش نشان های آلمانی هستش که رادیاتورش خیلی پوسیده بود و بعداز مشکلات فراوان بالاخره یک رادیاتور ایرانی بهروزان مشابه خودش خریدم :n14:

با توجه به این که فکر میکنم فشار آب گرم کافی می باشد ولی شعله بسیار کمی روشن می شود و آب را گرم نمیکند لطفا در صورت اطلاع بفرمائید که آیا نوشته های پیشین شما برای این مدل هم مصداق دارد و در صورت تصدیق آیا مشابه مدلهای ایرانی می شود دیافراگم و کاربراتور را تعویض و شستشو داد :n13:

سلام دوست عزیز
شما لطف دارین
گمان نکنم حتی یک آبگرمکن هم تو ایران پیدا بشه که کلّش یا بعضی از قسمتهاش خصوصاً کاربراتور هاش از نمونه های خارجی کپی نشده باشه .
شعله ی مشعل اگر قوی نیست پس یا فشار گاز کمه یا اگر گازش کپسولی هست ممکنه رگولاتور ایراد داشته باشه
یا اینکه دیافراگم خراب شده
باید با رعایت همه نکات ایمنی کاربراتور آب باز و تمیز بشه و دیافراگم هم عوض بشه
شما باید کاربراتور رو باز کنین و حتماً دیافراگم داره
یا دو سه تا عکس از زوایای مختلف ازش بذارین تا بهتره بتونیم عیب یابی کنیم

40404040
15-01-2014, 06:42
ضمن تشکر فراوان

فشار گاز خوبه و کپسولی نیست و گاز شهریه
پس انشاا.. پست های قبلی شما رو می خونم و بعد در صورت نیاز با عکسهای لازم مزاحمتون می شم

:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»: :»:»:»:»:»:»:»:»:»:»

mrt_246
16-01-2014, 16:53
سلام دوست عزیز
ابگرمکن ما چند روزه که وقتی یهو اب گرم رو باز میکنیم مثل این میمونه که هوا تو لوله گیر گرده پرپر میکنه بعد از 7 ثانیه خوب میشه مشکلش چیه و چجوری رفعش کنم >؟
ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-01-2014, 20:42
سلام دوست عزیز
ابگرمکن ما چند روزه که وقتی یهو اب گرم رو باز میکنیم مثل این میمونه که هوا تو لوله گیر گرده پرپر میکنه بعد از 7 ثانیه خوب میشه مشکلش چیه و چجوری رفعش کنم >؟
ممنونم

سلام
1- طبقه چندم هستین ؟
2- از همه ی شیرهای آبِ گرم اینجوری میشه یا فقط از یک شیر ؟
3- آیا هوا هم خارج میشه همراه آب ؟
4- آیا اگر شیر رو کم باز کنین این مشکل رو نداره ؟
5- پمپ آب دارین یا مخزن روی پشت بوم هست ؟
6- تو این چند روزه آیا تعمیری چیزی انجام ندادین در لوله های ساختمون یا آبگرمکن ؟
7- آیا شیر آب سرد این مشکل رو نداره ؟

mrt_246
17-01-2014, 20:01
1. طبقه همکف
2. از همه شیر ها
3. بله هوا هم خارج میشه
4. بله اروم که باز کنیم هیچ مشکلی نداره
5. خیر
6. بله یه سوپاپ بود بغله دیافراگم که تعمیرکار عوضش کرده بود
7. خیر

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2014, 10:43
1. طبقه همکف
2. از همه شیر ها
3. بله هوا هم خارج میشه
4. بله اروم که باز کنیم هیچ مشکلی نداره
5. خیر
6. بله یه سوپاپ بود بغله دیافراگم که تعمیرکار عوضش کرده بود
7. خیر

سلام
يه جای کار ایراد داره . اگر آبگرمکن شما مخزنی بود میشد گفت که شیر یک طرفه اش مشکل داره و مخزن هوا میگیره اما برای آبگرمکن دیواری , وجود هوا در آب گرم معنیش اینه که آبی که وارد آبگرمکن میشه دارای هوا هست یعنی آب در ساختمان قطع میشه و هوا میگیره و این هوا وارد آبگرمکن میشه .
اما اینکه آب سرد هوا نداره موضوع رو پیچیده و عجیب غریب میکنه خصوصاً که طبقه همکف هم هستین .
در ضمن اینکه قبلاً اینجوری نبوده دلیل بر این هست که یه چیزی دستکاری شده و تغییر کرده .
اگر فقط صدا میداد آبگرمکن و هوا خارج نمیشد میگفتم از پیچ تنظیم کاربراتور هست چون خودم هم همین مشکل رو داشتم .
تنها چیزی که به فکر بنده میرسه اینه که هوا وارد لوله های ساختمان میشه اما در لوله های آب سرد , این هوا از لوله ی هواگیری خارج میشه اما در لوله ی آب گرم راهی نداره جز خروج از شیر
یک پیام هم به دوستمون که تعمیرکار آبگرمکن هستند بزنید و سوالتون رو براشون بفرستین و ببینین نظرشون چیه .
اسمشون
mohsnaghoee

piriay
26-01-2014, 14:30
با سلام خدمت عزیزان،من یه مشکلی با آبگرمکن دارم نمیدونم چکارش کنم،وقتی آب گرم بازه خوبه و داغ میکنه اما وقتی آب سردو باز میکنم کم کم بعد از 5 ثانیه خاموش میشه،کسی میتونه راهنمایی کنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-01-2014, 18:06
با سلام خدمت عزیزان،من یه مشکلی با آبگرمکن دارم نمیدونم چکارش کنم،وقتی آب گرم بازه خوبه و داغ میکنه اما وقتی آب سردو باز میکنم کم کم بعد از 5 ثانیه خاموش میشه،کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام
1- فشار آب چطوره ؟ قوی هست یا ضعیف ؟
2- پمپ دارین یا تانکی آب روی پشت بوم ؟
3- یکدفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
4- عمر آبگرمکن چقدره؟
5- تا حالا تعمیر شده ؟ اگه بله , چی تعمیر شد ؟
6- گاز شهری دارین یا کپسول ؟
به احتمال زیاد دیافراگم خرابه اما جوابتون به این سوالها ممکنه موضوع رو عوض کنه

piriay
28-01-2014, 09:03
سلام
1- فشار آب چطوره ؟ قوی هست یا ضعیف ؟
2- پمپ دارین یا تانکی آب روی پشت بوم ؟
3- یکدفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
4- عمر آبگرمکن چقدره؟
5- تا حالا تعمیر شده ؟ اگه بله , چی تعمیر شد ؟
6- گاز شهری دارین یا کپسول ؟
به احتمال زیاد دیافراگم خرابه اما جوابتون به این سوالها ممکنه موضوع رو عوض کنه

آبگرمکن سالم بود اما فشار آب کم بود،بردم سرویس کامل کردن و برگشتم اینجوری شد،فشار آب درست شده با آب گرم خالی خوبه اما آب سردو که باز میکنم خاموش میشه،گاز شهری هستش،آب هم لوله کشیه و خیلی قویه البته وقتی از آبگرمکن رد میشه فشارش نصف میشه،آب سرد 2 برابر آب گرم فشار داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-01-2014, 10:13
آبگرمکن سالم بود اما فشار آب کم بود،بردم سرویس کامل کردن و برگشتم اینجوری شد،فشار آب درست شده با آب گرم خالی خوبه اما آب سردو که باز میکنم خاموش میشه،گاز شهری هستش،آب هم لوله کشیه و خیلی قویه البته وقتی از آبگرمکن رد میشه فشارش نصف میشه،آب سرد 2 برابر آب گرم فشار داره

سلام
بنده به ضعیف بودن شعله شمعک شک دارم
یک نفر آب گرم و سپس آب سرد و هم باز کنه و شما کنار آبگرمکن بایستید و ببینید اول شمعک خاموش میشه یا اول مشعل خاموش میشه ؟
یا فقط مشعل خاموش میشه اما شمعک ( پیلوت ) روشن میمونه ؟
دقیقاً چک کنین و پاسخ بدین
=======================+===========
زنگ بزنین به تعمیرکار و از خودش هم بپرسین مشکل از چیه ؟
ببینید نظرش چیه ؟
آیا فشار آب گرم در همه جای خونه ضعیفه ؟ ( حمام , آشپزخونه و دستشوئی )
آیا فقط در حمام این مشکل هست ( خاموش شدنِ آبگرمکن ) یا فقط در حمام ؟

shahbazi62
04-02-2014, 20:52
سلام خدمت دوستان
ما به تازگی یک آبگرمکن دیواری بوتان 3115 خریدیم که مشکلش این هست که بعد از چند دقیقه که کار میکنه کامل خاموش میشه. اگر دوستان اطلاعی دارند ممنون میشم راهنمایی کنند
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-02-2014, 22:48
سلام خدمت دوستان
ما به تازگی یک آبگرمکن دیواری بوتان 3115 خریدیم که مشکلش این هست که بعد از چند دقیقه که کار میکنه کامل خاموش میشه. اگر دوستان اطلاعی دارند ممنون میشم راهنمایی کنند
با تشکر

سلام
1- گاز کپسول هست یا گاز لوله کشی ؟
2- اول شمعک خاموش میشه یا اول مشعل خاموش میشه ؟
3- شعله شمعک ( پیلوت ) قوی هست یا ضعیف ؟

adel1
09-02-2014, 10:38
سلام
آبگرمكن بوتان ديواري قديمي دارم
چند وقتي است كه مشكل دارد به اين صورت كه تا آب را با فشار زياد باز نكنم آبگرمكن روشن نمي شود
مثلآ شير ظرفشويي و يا حمام كه از اين شيرهاي اهرمي هست به تنهايي تا آخر كه باز ميكنم آبگرمكن روشن نمي شود و مجبورم يه شير ديگر را نيز باز كنم تا آبگرمكن روشن شود
فشار آب بد نيست دوش حمام آب را به صورت سوزني مي پاشد منتهي نه دوش و نه از شير پايين دوش توانايي روشن كردن آبگرمكن را ندارند
البته راديات رو شستشو دادم و ديافراگم را هم عوض كردم
ممكنه راهنمايي نماييد

mohammadi_4u
09-02-2014, 11:23
سلام
چند وقتي است كه مشكل دارد به اين صورت كه تا آب را با فشار زياد باز نكنم آبگرمكن روشن نمي شود
مثلآ شير ظرفشويي و يا حمام كه از اين شيرهاي اهرمي هست به تنهايي تا آخر كه باز ميكنم آبگرمكن روشن نمي شود و مجبورم يه شير ديگر را نيز باز كنم تا آبگرمكن روشن شود
فشار آب بد نيست دوش حمام آب را به صورت سوزني مي پاشد منتهي نه دوش و نه از شير پايين دوش توانايي روشن كردن آبگرمكن را ندارند
ممكنه راهنمايي نماييد

این سوال منم هست.با این تفاوت که اگه زمان بگذره از زمان باز شدن شر اب گاز پخش میشه و باید یا زود روشنش کنم یا زود ببندم شرو چون انفجار گاز رخ میده.
هنگام باز کردن شر اب صدای جرقه ابگرمکن میاد ولی روشن نمیشه یا دیر روشن میشه.یا گاهی اصلا صدای اون جرقه زدن نمیاد و گاز پخش میشه.فشار اب بالا و از سیلندر استفاده میکنم.
ممنون.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

alireza3902
09-02-2014, 18:20
با سلام،با خوندن مطالب صفحه های پیشین ، فکر می کنم جواب سوالمو گرفتم ، اما به هر حال دوباره مطرح می کنم تا بتونم تائیدشو بگیرم
آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3115 دارم ، که فشار آب مناسبه و وقتی آب گرم باز میشه مشعل روشن میشه و در حد چند ثانیه آب گرم هست اما بعد از مدتی آب ولرم مایل به سرد هستش با اینکه مشعل روشنه و با شعله
خوب داره کار می کنه! شما در صفحات گذشته گفته بودین باید واشر یا دیافراگم عوض بشه؟ درست متوجه شدم؟
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-02-2014, 21:07
سلام
ممكنه راهنمايي نماييد

سلام
احتمالاً حساسیت دیافراگم کم هست
یک پیچ تنظیم داره دیافراگم . باید یک دور ببندینش و نتیجه رو امتحان کنین و خبر بدین که آیا تغییری کرد ؟
بهتر شد یا بدتر ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-02-2014, 21:09
این سوال منم هست.با این تفاوت که اگه زمان بگذره از زمان باز شدن شر اب گاز پخش میشه و باید یا زود روشنش کنم یا زود ببندم شرو چون انفجار گاز رخ میده.
هنگام باز کردن شر اب صدای جرقه ابگرمکن میاد ولی روشن نمیشه یا دیر روشن میشه.یا گاهی اصلا صدای اون جرقه زدن نمیاد و گاز پخش میشه.فشار اب بالا و از سیلندر استفاده میکنم.
ممنون.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

سلام
احتمالاً شعله ی شمعک دور یا ضعیف هست و گاز مشعل رو فوراً آتش نمیزنه .
کمی پیچ تنظیم اون رو باز کنین ( در حد ربع دور فقط ) و نتیجه رو آزمایش کنید و خبر بدید

sony_W810i
10-02-2014, 00:08
سلام بر دوستان گرامی

آبگرم کن ما جدیدا این شیری که عکسش رو گزاشتم دقیقا از محل اتصال شیر ابی رنگ و لوله چکه میکنه. چند دور هم چرخوندمش اما بد تر شد انگار. فقط رو یک زاویه خاص چکه کمتری میکنه. خواستم بپرسم این شیر اصلا چی هست و چطور باید مشکل چکه کردنش رو حل کرد و اینکه هزینه تعمیرش حدودا چقدر هست.

ممنون می شم راهنمایی کنید

leo.unique
10-02-2014, 00:21
سلام بر دوستان گرامی

آبگرم کن ما جدیدا این شیری که عکسش رو گزاشتم دقیقا از محل اتصال شیر ابی رنگ و لوله چکه میکنه. چند دور هم چرخوندمش اما بد تر شد انگار. فقط رو یک زاویه خاص چکه کمتری میکنه. خواستم بپرسم این شیر اصلا چی هست و چطور باید مشکل چکه کردنش رو حل کرد و اینکه هزینه تعمیرش حدودا چقدر هست.

ممنون می شم راهنمایی کنید

واقعا مشخص نیست که این شیر ورودی آب سرده ؟؟:n27: هزینه تعویضش زیاد نمیشه اگه طرف با انصاف باشه ! شیرهای که همراه آبگرمکنهای جدید بوتان هست کاملا پلاستیکیه نه مثل این برنجی !