PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیر آبگرمکن دیواری

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-06-2016, 08:16
سلام

ضمن تشکر از توضیحات خوبت و عذر خواهی میکنم که اطلاعات رو در سوالم ناقص نوشتم
ابگرمکن نو هست دیروز خریدم
منتهی محل نصبش طوری هست که امکان نصب دودکش نیست و به همین دلیل نمایندگی نیومد نصبش کنه . خودم نصبش کردم پس از نصب متوجه شدم فشار گاز شمعک خیلی کمه
و موقع استفاده هم خاموش میشه که ظاهرا دلیلش همین شمعک هست

هیچ گزینه تنظیمی برای شمعک وجود نداره !
مدل قبلیمون B15 بود و 10 سالی بود استفاده میکردیم فشار گاز شمعکش خیلی خوب بود .

لازم به ذکر که ابگرمکن خارج از حمام نصب شده در یک محوطه کوچک که دیوارش پشت حمام هست و هوای ازاد جریان داره و مشکلی از لحاظ ایمنی وجود نداره .

سلام
اگر نو هست بهتر بود خودشون بیان نصب کنند
اگر نیامدند پس محل نصبش مشکل داره و مککن همین باعث مشکلات فعلی شده
اگر باد میاد این میتونه تاثیر گذار باشه روی مشعل و شمعک . دودکش نداشتنش هم عیب بزرگی هست .
میتونین زنگ بزنین نمایندگی بپرسین شمعک چطور بیشتر میشه
ظاهراً کورانِ هوا وجود داره در محل نصبش و این مشکل رو به وجود آورده

hamid he
18-06-2016, 19:28
سلام دوستان خسته نباشید
من یه مشکلس دارم
اینم این که از داخل سوراخی که روی کاربرات هست این عکسی که فرستادم آب قطره قطره میاد

میخواستم ببینم مشکل چیه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamid he
18-06-2016, 19:31
دوستان ممنون میشم اینم بگید چه پیچیه

و باید چه اندازه باز باشه ؟ یا بسته

تشکر فراوان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir z
18-06-2016, 19:34
سلام دوستان خسته نباشید
من یه مشکلس دارم
اینم این که از داخل سوراخی که روی کاربرات هست این عکسی که فرستادم آب قطره قطره میاد

میخواستم ببینم مشکل چیه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوست عزیز
اون سوراخ گذاشته شده تا در صورت خرابی اورینگ از اینجا اب بیاد بیرون و بالاتر نره :n02:
دو تا اورینگ کوچیک داره (یکیش خیلی کوچیکه) بگیر عوضش کن حل میشه:n39: البته اگه خیلی وقته باز نشده دیافراگش رو هم بگیر و با هم عوضشون کن. اون 6-7 تا پیچ زرد رنگ برنجی رو باز میکنی و دیافرام و یه سری میله که داره رو خارج میکنی، یه قطعه پلاستیکی طوسی رنگ به شکل کاسه داره خارجش میکنی زیرش اورنگ ها مشخصه

hamid he
19-06-2016, 01:32
سلام داداش من خودم بازش کردم هرچیشم بگی عوض کردم دیافراگمشم نو کردم

ولی چیزی به اسم اورینگ ندیدم
اورینگ چیو میگی !؟
میشه کاملتر توضیح بدی فرش سوراخ شد انقد اب رفت :n02:

hamid he
19-06-2016, 01:35
سلام دوست عزیز
اون سوراخ گذاشته شده تا در صورت خرابی اورینگ از اینجا اب بیاد بیرون و بالاتر نره :n02:
دو تا اورینگ کوچیک داره (یکیش خیلی کوچیکه) بگیر عوضش کن حل میشه:n39: البته اگه خیلی وقته باز نشده دیافراگش رو هم بگیر و با هم عوضشون کن. اون 6-7 تا پیچ زرد رنگ برنجی رو باز میکنی و دیافرام و یه سری میله که داره رو خارج میکنی، یه قطعه پلاستیکی طوسی رنگ به شکل کاسه داره خارجش میکنی زیرش اورنگ ها مشخصه

اون چیزی که میگی زیر اون درپوش پلاستیکی عه هست که بالای دیافراگمه ؟
و یه پلاستیک ام با یه میله بهش وصله از وسطش رد شده
درسته ؟

من کل اون میله هارو گریس زدم بلکه آب نده بازم مشکل حل نشد

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-06-2016, 04:48
اون چیزی که میگی زیر اون درپوش پلاستیکی که هست که بالای دیافراگمه ؟ و یه پلاستیک هم با یه میله بهش وصله از وسطش رد شده درسته ؟
من کل اون میله هارو گریس زدم بلکه آب نده بازم مشکل حل نشدسلام
میله ی پیستون از یک سوراخ رد میشه
داخل اون سوراخ یک اورینگ هست
اون اورینگ به مرور زمان سابیده و لاغر میشه و آب قطره قطره ازش رد میشه
چرب نبودنِ میله باعث ساییدگیِ سریعترِ اورینگ میشه . عوضش کنین و میله رو هم خوب تمیز کنین و بهش گیریس بزنین نشتی برطرف میشه
اورینگ خراب رو باید با سنجاق قفلی دربیارین

hamid he
19-06-2016, 11:06
سلام اقا محمد چاکرم چشم باز میکنم عکس میدم مطمعن شم

راستی امروز صبح ام این داستان برقرار بود
گاز هم میداد از داخل سوراخ !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamid he
20-06-2016, 10:45
میشه پاسخ بدید ؟

ایا اینایی هست که میگید ؟

درضمن یهسوال و هر 3 تکه رو تعویض کنم
منظورم اون تیکه اهنی هست ؟

DJMOKHTAR
20-06-2016, 10:48
سلام
اگر نو هست بهتر بود خودشون بیان نصب کنند
اگر نیامدند پس محل نصبش مشکل داره و مککن همین باعث مشکلات فعلی شده
اگر باد میاد این میتونه تاثیر گذار باشه روی مشعل و شمعک . دودکش نداشتنش هم عیب بزرگی هست .
میتونین زنگ بزنین نمایندگی بپرسین شمعک چطور بیشتر میشه
ظاهراً کورانِ هوا وجود داره در محل نصبش و این مشکل رو به وجود آورده

سلام

در مورد محل نصب دقیقا به این شکل و خارج از حمام هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته همانطور که گفتم 10 سالی هست از B15 استفاده میکردیم و مشکل ایمنی ندارد

amir z
20-06-2016, 11:12
میشه پاسخ بدید ؟

ایا اینایی هست که میگید ؟

درضمن یهسوال و هر 3 تکه رو تعویض کنم
منظورم اون تیکه اهنی هست ؟

بله همینا رو عوض کنی درست میشه. معمولا دو تا اورینگ و دیافراگم عوض میشه ولی اگه اون بخش کاسه ای شکل پلاستیکی هم اگه ترک یا زدگی داره باید عوض بشه. موقع جا زدن با دقت اوربنگ ها رو چرب کن و با همون میله ی خودش گوشه هاش رو نم نم فشار بده و جا بزن

hamid he
20-06-2016, 12:19
بله همینا رو عوض کنی درست میشه. معمولا دو تا اورینگ و دیافراگم عوض میشه ولی اگه اون بخش کاسه ای شکل پلاستیکی هم اگه ترک یا زدگی داره باید عوض بشه. موقع جا زدن با دقت اوربنگ ها رو چرب کن و با همون میله ی خودش گوشه هاش رو نم نم فشار بده و جا بزن

با سلام و تشکر از شما دوستان عزیز
اورینگ هارو تهیه کردم جا زدم و گریس کاری کردم

مشکل حل شد

فروشنده بهم گفت اورینگ که عوض میکنی
حتما حتما درپوش کاسه ای پلاستیکی رو ام عوض کن که اونم با نمونه خودش تعویض کردم

گفتم تجربه بشه برا دوستان
اونم سوراخ پیستونش در حین کار مستحلک شده بوده
که مقداری گشاد میشه
اگرچه تاثیر خیلی کمی داره و کار اصلی آب بندی اورینگ ها انجام میدن ولی عمر دستگاه بیشتر میشه
قیمتی ام نداشت کلا با 3 تا هزارتومن درست شد

ممنون از همتون
:n01:

amir z
20-06-2016, 12:22
با سلام و تشکر از شما دوستان عزیز
اورینگ هارو تهیه کردم جا زدم و گریس کاری کردم

مشکل حل شد

فروشنده بهم گفت اورینگ که عوض میکنی
حتما حتما درپوش کاسه ای پلاستیکی رو ام عوض کن که اونم با نمونه خودش تعویض کردم

گفتم تجربه بشه برا دوستان
اونم سوراخ پیستونش در حین کار مستحلک شده بوده
که مقداری گشاد میشه
اگرچه تاثیر خیلی کمی داره و کار اصلی آب بندی اورینگ ها انجام میدن ولی عمر دستگاه بیشتر میشه
قیمتی ام نداشت کلا با 3 تا هزارتومن درست شد

ممنون از همتون

خدا رو شکر
بله بهتره اونم عوض بشه چون قیمتی هم نداره. منم چندتایی که باز کردم معمولا عوضش کردم ولی شده بعضی اوقات عوض هم نکردم. در کل چون قیمت لوازمش خوبه بهتره باز میشه با هم عوض بشن که تا چند سال خیالت راحت بشه:n39:

hamid he
20-06-2016, 13:11
اره اقا امیر

یه سوال دیگه اقا امیر عین همین ابگرمکن ما طبقه پایین داریم

واشر و دیافراگم و همه چیش عوض کردم حتی رادیاتشم نوعه
گازش هم دریچه اش کاملا بازه
همه چی اوکیه

ولی مشکلی که دارم اینه که شعله مشعلش خیییلی کمه و آب جالب داغ نمیکنه خیلی ولرمه

از طرفی از پایین پیچ تنظیم دیافراگم رو باز میکنم فشار میدم بالا
مشعل شعلش خیلی خوب میشه

میتونید توضیح بدید ؟
(فشار آب هم مشکلی نداریم )

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-06-2016, 13:54
اره اقا امیر
یه سوال دیگه اقا امیر عین همین ابگرمکن ما طبقه پایین داریم
واشر و دیافراگم و همه چیش عوض کردم حتی رادیاتشم نوعه گازش هم دریچه اش کاملا بازه همه چی اوکیه
ولی مشکلی که دارم اینه که شعله مشعلش خیییلی کمه و آب جالب داغ نمیکنه خیلی ولرمه
از طرفی از پایین پیچ تنظیم دیافراگم رو باز میکنم فشار میدم بالا مشعل شعلش خیلی خوب میشه
میتونید توضیح بدید ؟ (فشار آب هم مشکلی نداریم )

سلام
اگر ساق پیستونِ دیافراگم چرب هست و راحت حرکت میکنه پس ممکنه پیچ تنظیم حساسیتِ دیافراگم دستکاری شده باشه
اول یک دور سفتش کنین و تست کنین اگر نشد , 2 دور سفت یا بیشتر

hamid he
20-06-2016, 14:18
پیچ تنظیم رو تا آخر سفت کردم
هیچ فرقی نکرد

hamid he
20-06-2016, 16:07
اقا محمد فنر ابگرمکن طبقه پایینی با ابگرمکن بالایی نگاه میکردم
پایینی خیلی سفت و محکم تر بود
من اون احتمال میدم

چیکارش میشه کرد
ایا میتونم تهیه کنم فنر نرم ترش رو ؟

اگر نه چرا پس بوتان این هارو استاندارد نزده ؟

ahmad000012
20-06-2016, 18:28
سلام آبگرمکن ما بوتان B3115 میباشد.
مدتیه وقتی میریم حمام آب سرده و گرم نیست. و شعله آبگرمکن خیلی کمه در همین حین که آب حمام بازه وقتی آب آشپزخانه (نزدیک آبگرمکن)را کمی باز میکنم شعله آبگرمکن بیشتر میشه و درنتیجه آب حمام هم گرم میشه.جدیدا مجبورم وقتی میرم حمام شیر آب گرم آشپزخانه را هم بازکنم.تا آب گرم بمونه.راهنمایی کنید مشکل چیه

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-06-2016, 22:04
سلام
آبگرمکن ما بوتان B3115 میباشد.مدتیه وقتی میریم حمام آب سرده و گرم نیست. و شعله آبگرمکن خیلی کمه در همین حین که آب حمام بازه وقتی آب آشپزخانه (نزدیک آبگرمکن)را کمی باز میکنم شعله آبگرمکن بیشتر میشه و درنتیجه آب حمام هم گرم میشه.
جدیدا مجبورم وقتی میرم حمام شیر آب گرم آشپزخانه را هم بازکنم.تا آب گرم بمونه.راهنمایی کنید مشکل چیهسلام
حالتِ شیر تابستانه/زمستانه رو تغییر بدین ببینین درست میشه ؟
اگر درست نشد باید ساق پیستون دیافراگم رو چرب کنین . به احتمال زیاد مشکل حل میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-06-2016, 09:38
اقا محمد فنر ابگرمکن طبقه پایینی با ابگرمکن بالایی نگاه میکردم پایینی خیلی سفت و محکم تر بود من اون احتمال میدم
چیکارش میشه کرد ایا میتونم تهیه کنم فنر نرم ترش رو ؟
اگر نه چرا پس بوتان این هارو استاندارد نزده ؟سلام
مهم نیست فنرها فرق داشته باشند چون با پیچ تنظیم میشه تنظیمش کرد . فنری که ضعیفتر باشه باید پیچ تنظیمش ببشتر سفت بشه تا فنر بتونه به مقدار لازم به دیافراگم فشار بیاره
مشکل این آبگرمکن از اینهاست
تنظیم نبودن پیچ دبافراگم
کثیفی کاربراتور آب یعنی ریوب گرفته
خرابی دیافراگم
کم بودن بیش از حد فشار آب
خشک بودن ساق پیستون دیافراگم
مشکل در کاربراتور گاز یعنی کثیف هست (احتمالش خیلی کمه )
کم بودن فشار گاز
چیز دیگه ای به فکرم نمیرسه

hamid he
21-06-2016, 12:56
کلیه مواردی که میگی همه روچک کردم

دیافراگم عوص کردم رادیاتور نوعه نوعه
ساق پیستون ها کاملا چرب هستن با گریس
فشار اب اوکیه
گاز مشکلی نداره
همه چی اوکیه

جز اون پیچ تنظیم دیافراگم ک میگی

و میخوام بدونم این پیچ کدومه
1 ایا اینی که عکس دادم ؟

2 اگر اینه یه سوال دیگه
توی این قسمت باید ساچمه باشه ؟
چون هرچی سفت میکنم این پیچ تاثیری نداره اصلا به میله نمیرسه
و اگرم شل باشه از بقل آب میده

پس چطوری تنظیم میکنه این پیچ !؟-!

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-06-2016, 13:40
کلیه مواردی که میگی همه روچک کردم
دیافراگم عوص کردم رادیاتور نوعه نوعه ساق پیستون ها کاملا چرب هستن با گریسفشار اب اوکیه گاز مشکلی ندارههمه چی اوکیه
جز اون پیچ تنظیم دیافراگم ک میگیو میخوام بدونم این پیچ کدومه1 ایا اینی که عکس دادم ؟
2 اگر اینه یه سوال دیگه توی این قسمت باید ساچمه باشه ؟چون هرچی سفت میکنم این پیچ تاثیری نداره اصلا به میله نمیرسه و اگرم شل باشه از بقل آب میده
پس چطوری تنظیم میکنه این پیچ !؟-![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنده از سیستم این مارک اطلاع دقیق ندارم اما اگر شبیه بوتان 3115 هست پس اینی که باز شده فقط درپوش هست
پیچ تنظیم داخل این حفره هست و باز کردن درپوش نباید باعث چکیدن آب بشه وگرنه مشکل داره
میشه یک
یک فنر به ضخامت 4 یا 5mm و طول مناسب گذاشت زیر درپوش و بستش
اگر فنر بیش از حد بلند باشه مشعل همیشه روشن میمونه که خطرناکه
اگر بیش از حد کوتاه باشه به دیافراگم فشار نمیاره و مشعل روشن نمیشه
باید با تست کردن و میلیمتری کوتاه کردنش طول مناسب رو پیدا کنین
یا برید یک تعمیرگاه ببینید زیر درپوش چی هست و بخرینش و نصبش کنین

hamid he
22-06-2016, 21:13
خیر دوست عزیز دو مدل از این ابگرمکن داریم هر دو باز میکنم از زیر آب میده
و اون میله وسط فشار میدم بالا روشن میشه

بنظر من باید زیر این میله یک ساچمه یا فنر بوده باشه که فک کنم تعمیر کار قبلی برداشتتش

چون جزاین هیچ پیچ دیگه ای مربوط به دیافگرام موجود نیست و همیت یه دونه اس

ضمنا فنر بالایی که محکم بود رو مقداری فشرده کردم
و مشکل مشعل حل شد و خاموش ام میشه به موقع
ولی به موقع اش یه ساچمه پیدا میکنم براش

سعید قلی پور
15-07-2016, 15:10
سلام . آقا شمعک من روشن نمی موند با تمیز کردن ترموکوپل هم راه به جایی نبرد. در آخر با در آوردن سیمهای سنسور حرارت و به هم وصل کردن دو سر اونها شمک روشن موندو یعنی سنسورم مرخص شده بود. برقرار باشید.
:n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-07-2016, 18:02
سلام . آقا شمعک من روشن نمی موند با تمیز کردن ترموکوپل هم راه به جایی نبرد. در آخر با در آوردن سیمهای سنسور حرارت و به هم وصل کردن دو سر اونها شمک روشن موندو یعنی سنسورم مرخص شده بود. برقرار باشید.:n02:سلام و خوش آمد به شما
نمیدونم آبگرمکنتون چقدر عمر داره اما بالا بردنِ درجه ی آب باعث کم عمر قطعات میشه
این سنسور اسمش over heat sensor هست یعنی سنسور گرمای بیش از حد . اگر به هر دلیل,مبدل بیش از حد داغ بشه این سنسور گاز رو قطع میکنه
اگر این سنسور معیوبه باید عوض بشه . از کار انداختنش ریسک زیادی داره

vahidreza2007
15-07-2016, 19:24
سلام و خوش آمد به شما
نمیدونم آبگرمکنتون چقدر عمر داره اما بالا بردنِ درجه ی آب باعث کم عمر قطعات میشه
این سنسور اسمش over heat sensor هست یعنی سنسور گرمای بیش از حد . اگر به هر دلیل,مبدل بیش از حد داغ بشه این سنسور گاز رو قطع میکنه
اگر این سنسور معیوبه باید عوض بشه . از کار انداختنش ریسک زیادی داره

سلام اقا محمد

اقا خیلی وقت بود مطالب شما رو تو وبلاگ ها دنبال میکردم و از اینکه یه نفر فنی و کاربلد به مطالب به صورت اصولی دوستان رو راهنمایی میکرد واقعا لذت میبردم . از طرفی با دیدن شما در این سایت بیشتر خوشحال شدم .

محمد جان 2 تا سوال دارم . یکی در مورد ابگرمکن دیواری . جدید یه ابگرمکن بوتان بدون شمعک گرفتیم و به خوبی کار میکنه و مشکلی نداره خدا رو شکر . فقط وقتی اب گرم دستشویی رو باز میکنیم و پشت بندش اب سرد رو هم باز میکنیم ابگرمکن خاموش میشه و اب سرد میشه ولی این مشکل رو تو حموم یا اشپزخانه ( البته اشپزخانه هم ندرتا پیش اومده ) نداریم . مشکل از کجا میتونه باشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-07-2016, 19:12
سلام اقا محمد
اقا خیلی وقت بود مطالب شما رو تو وبلاگ ها دنبال میکردم و از اینکه یه نفر فنی و کاربلد به مطالب به صورت اصولی دوستان رو راهنمایی میکرد واقعا لذت میبردم . از طرفی با دیدن شما در این سایت بیشتر خوشحال شدم .
محمد جان 2 تا سوال دارم .
یکی در مورد ابگرمکن دیواری . جدید یه ابگرمکن بوتان بدون شمعک گرفتیم و به خوبی کار میکنه و مشکلی نداره خدا رو شکر . فقط وقتی اب گرم دستشویی رو باز میکنیم و پشت بندش اب سرد رو هم باز میکنیم ابگرمکن خاموش میشه و اب سرد میشه ولی این مشکل رو تو حموم یا اشپزخانه ( البته اشپزخانه هم ندرتا پیش اومده ) نداریم . مشکل از کجا میتونه باشه ؟
سلام بر ما دوست گرامی و تشکر از لطفتون
وقتی آب سرد همراه با آب گرم باز میشه باعث میشه فشار آب گرم افت کنه .اگر فشار آبِ ساختمون کم باشه افت فشار باعث میشه به دیافراگم کمتر فشار بیاد تا حدی که گاز مشعل قطع میشه
اگر آبگرمکن کهنه بود میگفتم امکان داره ساق پیستون خشک شده و باید گریسکاری بشه و یا دیافراگم کهنه شده باید عوض بشه و یا کاربراتور آب جِرم گرفته باعث افت فشار آب شده اما میگین نو هست
شما این کارها رو فعلاً انجام بدین و نتیجه رو خبر بدین:
1- اگر شیر تابستانه/زمستانه روی حالت زمستانه هست بزنینش روی تابستانه . در حالت تابستانه فشار آب گرم بیشتر میشه
2- درجه آب رو روی کم بذارین تا مجبور نشین آب سرد رو باهاش باز کنین و یا بسیار کم باز کنین تا فشار آب گرم افت نکنه
3- شیر آب ورودی آبگرمکن تا آخر باز باشه
4- اگر با این کارها درست نشد , توریِ ورودیِ آبِ سرد به کاربراتور آب رو چک کنین که تمیز باشه
نتیجه رو خبر بدین

mkhr2max
26-07-2016, 11:36
سلام بر عزیزان

آبگرمکن 3115 ما جدیدا روشن می شه
شعله کم و زیاد می شه
صدای بدی هم می ده
بعدش هم کم کم میره به سمت خاموش شدن

به نظرتون از دیافراگم هستش؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-07-2016, 13:03
سلام بر عزیزان
آبگرمکن 3115 ما جدیدا روشن می شه
شعله کم و زیاد می شه
صدای بدی هم می ده
بعدش هم کم کم میره به سمت خاموش شدن
به نظرتون از دیافراگم هستش؟
سلام
1- چه صدائی دقیقاً ؟
2- فشار آب قوی هست یا ضعیف ؟
3- آبگرمکن کهنه هست ؟ دیافراگمش کِی عوض شده ؟
4- موقع کم و زیاد شدنِ مشعل آیا میله ی پیستونِ دیافراگم هم هی حرکت میکنه ؟ (از سوراخ بین 2 کاربراتور میتونین میله ی پیستون رو ببینین برای پاسخ به این سوال )
5- فشار آب در ساختمان نوسان و افت خیز زیاد داره ؟

mkhr2max
26-07-2016, 14:03
سلام
1- چه صدائی دقیقاً ؟
2- فشار آب قوی هست یا ضعیف ؟
3- آبگرمکن کهنه هست ؟ دیافراگمش کِی عوض شده ؟
4- موقع کم و زیاد شدنِ مشعل آیا میله ی پیستونِ دیافراگم هم هی حرکت میکنه ؟ (از سوراخ بین 2 کاربراتور میتونین میله ی پیستون رو ببینین برای پاسخ به این سوال )
5- فشار آب در ساختمان نوسان و افت خیز زیاد داره ؟

آگربمکن خیلی قدیمی نیست ؛ شاید 3 ساله
دیافراگم عوض نشده
میله حرکت نمی کنه ؛ اما میله رو با یه ابزار به سمت جلو فشار میدم شعله میره بالا و درست می شه .
فشار آب خوبه و مشکلی نداره .

صدا هم نمی دونم چطوری بگم : :n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-07-2016, 15:06
آگربمکن خیلی قدیمی نیست ؛ شاید 3 ساله دیافراگم عوض نشده میله حرکت نمی کنه ؛ اما میله رو با یه ابزار به سمت جلو فشار میدم شعله میره بالا و درست می شه .فشار آب خوبه و مشکلی نداره .صدا هم نمی دونم چطوری بگم : :n02:

با این تفاصیل پس فعلاً دیافراگم رو عوض کنین . ساق پیستون دیافراگم رو هم چرب کنین
به احتمال زیاد درست میشه
نتیجه رو خبر بدین
دیافراگم خودش رو دور نندازین چون ممکنه سالم باشه و مشکل از چیز دیگه ای باشه

mkhr2max
27-07-2016, 09:54
با این تفاصیل پس فعلاً دیافراگم رو عوض کنین . ساق پیستون دیافراگم رو هم چرب کنین
به احتمال زیاد درست میشه
نتیجه رو خبر بدین
دیافراگم خودش رو دور نندازین چون ممکنه سالم باشه و مشکل از چیز دیگه ای باشه

دیافراگم سالم بود یعنی به نظر می رسید ؛ اما بازم عوض کردم ؛ درست شد .
ممنون از راهنمایی شما

yassol
28-07-2016, 23:38
سلام بر دوستان
آبگرمکن من بوتان مدل B52 هستش
از سه سال پیش که من دارمش هیچ قطعه ای ازش تعویض نشده
چند وقته که همزمان با روشن بودن آبگرمکن اون قطعه ای که بعد از کاربراتور آب قرار داره و شبیه چکشه مدام بالا و پایین میره
هیچ مشکلی هم از نظر تامین دما ندارم فقط همزمان با بالا و پایین شدن این قطعه شعله هم کم و زیاد میشه و فشار آب هم همین ضربان رو داره ولی خفیفه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-07-2016, 12:31
سلام بر دوستان
آبگرمکن من بوتان مدل B52 هستشاز سه سال پیش که من دارمش هیچ قطعه ای ازش تعویض نشده
چند وقته که همزمان با روشن بودن آبگرمکن اون قطعه ای که بعد از کاربراتور آب قرار داره و شبیه چکشه مدام بالا و پایین میره
هیچ مشکلی هم از نظر تامین دما ندارم فقط همزمان با بالا و پایین شدن این قطعه شعله هم کم و زیاد میشه و فشار آب هم همین ضربان رو داره ولی خفیفه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنیدسلام

ظاهراً فشار آب در ساختمان نوسان زیاد داره و باعث حرکت دیافراگم و پیستون دیافراگم میشه و درنتیجه شعله ی مشعل کم و زیاد میشه
دیافراگم رو عوض کنین , ساق پیستون دیافراگم رو هم چرب کنین تا روان باشه, اگر توی کاربراتور آب رسوب هست اون رو هم تمیز کنین
اگر باز هم مشکل حل نشد پس مشکل در لوله کشی خانه یا اشتباه در تنظیم اتوماتیکِ پمپ آب هست و باعث شده آب ساختمان نوسان زیاد داشته باشه

دبافراگم خودش رو دور نندارین چون ممکنه سالم باشه . اگر هم خراب باشه باز هم برای خریدن نو به دردتون میخوره

yassol
29-07-2016, 19:57
اینطور که شما میگید باید ساق پیستون همیشه جلو و عقب بشه ولی کاربرات آب رو جدا کردم این اتفاق نیفتاد و ثابت بود, دوباره که وصلش کردم باز جلو و عقب شد.
من فکر میکنم هرچی که هست از سمت کاربرات گاز باشه. ضمنا دیافراگم هم که گفتید چک کردم ولی مشکلی نداشت به ظاهر.
ربطی به بردش نداره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-07-2016, 06:47
سلام، .
من یک بوتان b3215 دارم چند روزه شیر گرم رو که باز میکنی اثری از جرقه زدن و استارت زدن و روشن شدن نیست ولی به محض اینکه برق آداپتور رو قطع و سپس وصل میکنیم استارت میکنه و روشن میشه، ممنون میشم راهنمایی کنید؟
سلام
بین کاربراتورهای گاز و آب یک کانال هست که داخلش میله ی پیستون هست که یک قطعه رو تکون میده و اون قطعه هم به دکمه ی فندک فشار میاره.
وقتی شیر رو باز میکنین آیا اون قطعه به دکمه ی فندک کامل فشار میاره ؟
اگر نه پس مشکل همینه
ممکنه دیافراگم مشکل داره و پیستون رو کامل حرکت نمیده

saman3417
07-08-2016, 17:35
سلام، من یک بوتان b3215 دارم چند روزه شیر گرم رو که باز میکنی اثری از جرقه زدن و استارت زدن و روشن شدن نیست ولی به محض اینکه برق آداپتور رو قطع و سپس وصل میکنیم استارت میکنه و روشن میشه، ممنون میشم راهنمایی کنید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-08-2016, 19:34
تکراری.لطفا حذف شود ,,,,,,,,,,,,

saman3417
07-08-2016, 19:38
ممنون از پاسخ اون فقط اگر مشکل دیافراگم و اینهاست چرا درحالی که شیر آب بازه سیم برق رو قطع و سپس وصل میکنم استارت و روشن میکنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-08-2016, 09:20
ممنون از پاسخ اون فقط اگر مشکل دیافراگم و اینهاست چرا درحالی که شیر آب بازه سیم برق رو قطع و سپس وصل میکنم استارت و روشن میکنه؟سلام

سوالتون به جا هست .
عیب یابی از توی اینترنت کار ساده ای نیست . چون باید همه چیز تست بشه تا معلوم بشه کدوم قسمت یا کدوم قطعه کارش رو درست انجام نمیده
بنده به خیلی چیزها شک دارم:
دبافراگم,قطعه ای که به دکمه فندک فشار میده , دکمه فندک , ترانس برق یا منبع تغذیه
اول باید دکمه و اون قطعه و منبع تغذیه چک بشه

اما اگر اون قطعه به دکمه فشار نمیاره پس یا رگلاژ نیست یا دبافراگم مشکل داره یا ساق پیستون خشک و سفت هست

alikari9999
01-09-2016, 11:56
سلام بر همه دوستان

من یک آبگرمکن دیواری بوتان قدیمی bx20 دارم که شیر تنظیم فشار آب اون از تو شکسته و چکه میکنه . می خواستم ببینم کسی میدونه چطور این قطعه شکسته داخل رو در بیارم و شیرش را عوض کنم . عکس مربوطه را سایت بهم اجازه نمیده قرار بدهم ولی در صفحه اول مربوط به این موضوع عکسش توسط کاربر FAFA_XP گذاشته شده است . اون قطعه پلاستیکی سفید گوشه سمت چپ پایین عکس منظورم هست .

با تشکر

alikari9999
01-09-2016, 13:45
سلام بر همه دوستان

من یک آبگرمکن دیواری بوتان قدیمی bx20 دارم که شیر تنظیم فشار آب اون از تو شکسته و چکه میکنه . می خواستم ببینم کسی میدونه چطور این قطعه شکسته داخل رو در بیارم و شیرش را عوض کنم . عکس مربوطه را سایت بهم اجازه نمیده قرار بدهم ولی در صفحه اول مربوط به این موضوع عکسش توسط کاربر FAFA_XP گذاشته شده است . اون قطعه پلاستیکی سفید گوشه سمت چپ پایین عکس منظورم هست .

با تشکر

خودم درستش کردم . با یک پیچ گوشتی با اون تکه شکسته بازی کردم و درش آوردم .
مغزی پلاستیکی که یک اورینگ هم داره خریدم 1000 تومان و بستم روش و درست شد .

سعید قلی پور
03-09-2016, 08:47
سلام . چند مدتی هست با باز کردن شیر چه آب سرد یا گرم صدای ضربه نسبتا شدیدی از ناحیه آبگرمکن میاد . کسی دلیلش رو میدونه ؟ ایا ضربه قوچه؟ مخصوصه زمانی که از ماشین لباسشویی استفاده میکنی در زمان پر شدن به صورت متوالی این اتفاق می افته. دوستان اگر مطلع هستید بیخبر نگذارید. ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-09-2016, 11:36
سلام . چند مدتی هست با باز کردن شیر چه آب سرد یا گرم صدای ضربه نسبتا شدیدی از ناحیه آبگرمکن میاد .
کسی دلیلش رو میدونه ؟ ایا ضربه قوچه؟
مخصوصاً زمانی که از ماشین لباسشویی استفاده میکنی در زمان پر شدن به صورت متوالی این اتفاق می افته.
دوستان اگر مطلع هستید بیخبر نگذارید. ممنونسلام
در ساختمان پمپ هست ؟
مطمئن نیستم اما اگر پمپ در ساختمان باشه و خیلی قوی باشه گاهی موقع خاموش یا روشن شدنش آب ضربه میزنه داخل لوله ها

ازمایش123
05-09-2016, 10:34
با سلام خدمت دوستان
ابگرمکن ایستاده داریم که پیلوت و مشعل با هم روشن میشه در صورتیکه اول بباید پیلوت روشن بشه بعد مشعل و دیگه مشعل خاموش نمیشه و اتوماتش هم کار نمیکنه و ابگرمکن باید دستی خاموش بشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-09-2016, 16:28
با سلام خدمت دوستانابگرمکن ایستاده داریم که پیلوت و مشعل با هم روشن میشه در صورتیکه اول بباید پیلوت روشن بشه بعد مشعل و دیگه مشعل خاموش نمیشه و اتوماتش هم کار نمیکنه و ابگرمکن باید دستی خاموش بشه.
سلام
از توضیحتون اینجور نتیجه گرفتم که آبگرمکن مخزن دار هست
ظاهراً بوبینش جام شده و گیر کرده در وضعیتِ باز بودنِ گاز مشعل
باید شیر اصلیِ گاز رو ببندین و سیم مسیِ که با شعله ی پیلوت داغ میشه رو دنبال کنین ببینین به کجای کاربراتور گاز وصل شده . بوبین همونجا داخل کاربراتور هست
باید بازش کنین و بوبین رو چک کنین که یک فنر همیشه اون رو هل میده تا گاز مشعل ببنده مگر در صورتِ روشن بودنِ پیلوت
احتمالاً همون فنر خراب شده و یا بوبین گیر کرده
اگر مشکلی که گفتم وجود داشته باشه پس بدونِ روشن کردنِ شمعک هم مشعل روشن میشه
هشــــــــــــــدار:
باز کردن کاربراتور گاز احتیاج داره که دست به آچار باشین و هیچ اشتباهی مرتکب نشین وگرنه ممکنه باعث نشت گاز و انفجار و آتش سوزی بشه

اگر دست به آچار نیستین تعمیرکار بیارین

ازمایش123
06-09-2016, 06:06
سلام و تشکر کاربراتورو باز کردم دو تا فنر داره یکی بزرگ و یکی کوچک که به اون سیم مسیه نزدیکتره شما کوچیکرو میگین؟ایا خرابی یا گیرکردن بوبین علامتی داره که بشه دید؟

ازمایش123
06-09-2016, 08:31
اون پیچ تنظیم که مربوط به درجشه اگه از حالت تنظیم خارج بشه چی میشه؟و احیانا در این حالت چطور باید تنظیم بشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-09-2016, 09:03
سلام و تشکر کاربراتورو باز کردم دو تا فنر داره یکی بزرگ و یکی کوچک که به اون سیم مسیه نزدیکتره
شما کوچیکرو میگین؟
ایا خرابی یا گیرکردن بوبین علامتی داره که بشه دید؟

اون پیچ تنظیم که مربوط به درجشه اگه از حالت تنظیم خارج بشه چی میشه؟
و احیانا در این حالت چطور باید تنظیم بشه؟
سلام .
متاسفانه از توی نت دیگه نمیشه بیش از این کاری انجام داد .
شما خودتون باید کار تمام فنرها و دریچه های داخل کاربراتور گاز رو چک کنین تا مطمئن بشین که همگی سالمه و گیر نکرده و کارش رو درست انجام میده
اون پیچی که درجه و یا شماره روش هست کارش تنظیم ترموستاتِ حرارتِ آب هست و با گرم شدنِ آب , گاز مشعل رو قطع میکنه از درونِ کاربراتور گاز
قبل از باز کردن کاربراتور و دستکاریِ قطعاتش باید با موبایل از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا موقع بستن قطعات دچار اشتباه نشین چون خیلی خطرناک هست

ARash asefy
12-09-2016, 05:28
سلام یه آبگرم کن دیواری B15دارم که داره اذیت میکنه دیافراگمو عوض کردم از وسط از بغل پیچها آب میده قبلا اینطور نبود این دفعه آخری با دوتا چیچ بستمش وچند روز خوب بود وبقیه پیچهارا نبسته بودم الان همه را میبندم اما اب زیادی نشت میکنه ممکنه بخاطر شل بودن کاسه برنجی تاب برداشته باشه ؟آیا میشه یه واشر دست ساز به اون قسمت اضافه کرد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2016, 12:27
سلام
یه آبگرم کن دیواری B15دارم که داره اذیت میکنه
دیافراگمو عوض کردم , از وسط از بغل پیچها آب میده . قبلا اینطور نبود این دفعه آخری با دو تا پیچ بستمش وچند روز خوب بود و بقیه پیچها را نبسته بودم , الان همه را میبندم اما اب زیادی نشت میکنه
ممکنه بخاطر شل بودن کاسه برنجی تاب برداشته باشه ؟
آیا میشه یه واشر دست ساز به اون قسمت اضافه کرد؟سلام
تا حالا ندیده ام نه نشینده ام که از اون قسمت آب نشت کنه
بله احتمال تاب برداشتنش صفر نیست اما این دو قطعه از آلیاژ ضخیم مس درست شده و فشار قابل ذکری هم روش نیست . نباید تاب برداره
بنده بیشتر به تَرَک خوردگی و یا خورده شدن و اینها شک دارم
روی کار دقیق نگاه کنین ببینین از کجاها نشتی داره , همونجاها رو علامت بزنین
بعدش بازش کنین و دیافراگم رو بردارین و بدون دیافراگم دو قطعه رو بذارید روی هم و از نزدیک و یا با ذره بین دور تا دورش رو نگاه کنین خصوصاً جاهائی که علامت زدین
گفتین با 4 پیچ نشتیش بیشتر میشه پس احتمال ترک خوردگی زیادی
میتونین بدون دیافراگم هم همه پیچها رو ببندین و با دقت وارسیش کنین و دنبال ترک یا جائی بگردین که دو قطعه درست روی هم قرار نمیگیره
اگر ترک داشته باشه پس تنها راهش جوش کاربید هست
نیاز به واشر اضافی هم نداره چون خود دیافراگم کار واشر آب بندی رو هم انجام میده

در ضمن , پیچها باید به طور متساوی محکم بشه یعنی نباید یک پیچ محکم بشه بعدش پیچ بعدی بسته بشه بلکه باید همه با هم و درجه درجه محکم بشه تا فشار از همه طرف یکسان باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-09-2016, 22:16
سلام بر همگی

بررسی دقیقترِ علتِ سرد و گرم شدنِ آب
همونطور که میدونید فشار آب در لوله ی سرد بیشتر از لوله ی آب گرم هست چون آبگرمکن با پیچ و خمهایی که داره باعث میشه فشار در لوله ی آب گرم مقداری افت کنه . اگر لوله های آب گرم هم فرسوده و رسوب گرفته باشه افتِ فشار بیشتر میشه
همین مسئله باعث میشه که وقتی آبِ سرد و گرم رو با هم باز میکنید آبِ سرد بره توی لوله ی آب گرم ! یعنی جهت حرکت آب در لوله ی آب گرم برعکس بشه
خصوصاً اگر در ساختمان پمپ باشه وقتی که روشن میشه اختلاف فشار آبِ سرد و گرم بیشتر میشه و آب سرد از طریق شیرهای حمام یا ظرفشوئی یا روشوئی (شیرهای مخلوط ) راحت وارد لوله ی آب گرم میشه
هر چقدر درجه ی آبگرمکن رو بالاتر ببرید مشکل سرد و گرم شدن هم بیشتر میشه چون مجبورین شیر سرد رو بیشتر باز کنین که باعث میشه راحتتر بتونه جریان آب گرم رو متوقف کنه و پس بزنه و حتی پیشروی کنه درونِ لوله ی آب گرم

علت دیگه اینه که وقتی جریان آب سرد مانع از خروج آب گرم میشه آبگرمکن هم مشعلش خاموش میشه درست مثل موقعی که شیر آب گرم رو ببندین که باعث میشه عبور جریان آب از آبگرمکن متوقف بشه و مشعل خاموش بشه

بنده این موضوع رو تست کردم . وقتی آبِ مصرفی سرد شد لوله ی آب گرم رو لمس کردم , کاملاً سرد بود که معنیش همینه که آب سرد چون فشارش بیشتره بر فشار آب گرم غلبه کرده و اون رو میرونه به عقب و وارد لوله ی آب گرم میشه .

آبگرمکن هم مشعلش خاموش شده بود
همون موقع آبِ سرد رو کلاً بستم و فقط آب گرم باز بود . دیدم گاهی تا 30 ثانیه فقط آب سرد خارج میشه از شیر آب گرم تا اینکه بالاخره آبهای سرد خارج میشه و دوباره نوبت به آب گرم میرسه .
اگر وقتی در حمام آب سرد میشه یک نفر در جای دیگه شیر آب گرم دیگری رو هم باز کنه فشار آب گرم بیشتر افت میکنه و مشکل سرد شدنِ آب حمام بیشتر میشه چون آبِ سردِ بیشتری وارد لوله ی آب گرم میشه. حالا ببینین فشار آب سرد تا چه حد بیشتر از گرم هست که هم از دوش میریزه و هم وارد لوله آب گرم میشه .
چه کارهائی میشه انجام داد تا مشکل برطرف بشه ؟
1- بهترین راه حل اینه که دمای آبِ آبگرمکن دیواری و پکیج رو طوری تنظیم کنین تا اصلاً لازم نشه آب سرد رو باز کنین
آبگرمکن رو روی درجه 1 بذارید و تست کنین
خواهید دید که مشکل کلاً حل میشه یا خیلی کم میشه

2- گاهی این کار کمی دشوار هست

. پس راهِ حل دوم اینه که دمای آبِ گرم فقط یک مقدارِ خیلی کم داغتر از حدِ موردِ نیاز باشه . بنابراین برای کاهش دماش فقط آبِ سرد به مقدار خیلی کم باز میشه که چون فشارش کمه نمیتونه بره توی لوله ی آب گرم و آب سرد و گرم نمیشه .
3- باید وقتی لوله ی اصلی آب واردِ آپارتمان یا خانه میشه 1 شیر فلکه براش نصب بشه .
بعد از شیرفلکه باید لوله 2 شاخه بشه . یک شاخه مستقیم بره وصل بشه به آبگرمکن
شاخه ی دوم که آبِ سرد هست باید براش یک شیرفلکه نصب کنین و یک سومش رو ببندین تا فشارش بشه در حدِ فشار آب گرم و دیگه نتونه بره توی لوله ی آب گرم
اگر بستنِ یک سومش کافی نیست باید بیشتر ببندینش و تست کنین تا اندازه ی لازم رو پیدا کنین
اگر این شیرفلکه رو بیش از حد ببندین اونوقت ممکنه آب گرم وارد لوله ی آب سرد میشه

استفاده از اتوماتیکِ دیجیتالیِ پمپ که موقع باز بودن شیرِ آب , پمپ رو یکسره روشن نگه میداره باعث بیشتر شدنِ این مشکل میشه چون وقتی که پمپ روشنه فشار آب سرد خیلی بیشتر از آب گرم میشه

0reza666
30-09-2016, 21:35
یه سوال دارم. چطور شعله ابگرم کن زیاد کن منظورم همون شمک و یا پیلوت هستا. رو شمک هست خیلی کوچیکه و با کوچیکترین باد خاموش میشه میخوام یکم زیادش کنم ولی نمیدونم از کجا میشه اینکارو کرد برای بخاری بلدم ولی برای ابگرم کن هر چی میگردم عین اون نیس میشه با عکس یکی راهنمایی کنه لطفا

این عکس بالارو ببینید کجا فلش سبز کشیدم 20 دور میبندم و 20 دور باز میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و شعله شمک زیاد نمیشه اه. اصلا انقدر بچرخونمش نه تا اخر باز میشه نه تا اخر سفت میشه. پیچ شمک بشه زیاد کرد شعلش میگم کجاست اخه

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-10-2016, 14:32
یه سوال دارم.
چطور شعله ابگرم کن زیاد کنم , منظورم همون شمعک و یا پیلوت هستا.
رو شمعک هست خیلی کوچیکه و با کوچیکترین باد خاموش میشه
میخوام یکم زیادش کنم ولی نمیدونم از کجا میشه اینکارو کرد
برای بخاری بلدم ولی برای ابگرم کن هر چی میگردم عین اون نیس
میشه با عکس یکی راهنمایی کنه لطفا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این عکس بالارو ببینید کجا فلش سبز کشیدم 20 دور میبندم و 20 دور باز میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و شعله شمک زیاد نمیشه اه. اصلا انقدر بچرخونمش نه تا اخر باز میشه نه تا اخر سفت میشه. پیچ شمعک بشه زیاد کرد شعلش میگم کجاست اخه
سلام
پیچ پائینی (قرمز) رو اگر باز کنین گاز خارج میشه . باید همیشه محکم بسته باشه و با کف صابون تست بشه که نشتی نداشته باشه
شاید برای تست در کارخانه هست
پیچ بالائی که سبزه برای تنظیم شعله مشعله
این پیچ یک پیچ هرزگرد هست یعنی نمیشه شُل یا سفتش کرد
وقتی در حالت افقی باشه گاز مشکل به حداقل میرسه و وقتی عمودیه شعله مشعل حداکثره البته در حالت عمودی مصرف گاز هم بیشتره
خود کارخونه تنظیمش کرده روی حالت افقی , حدودِ 15 درجه عکس عقربه ساعت چرخیده
ظاهراً بوتان پیچ تنظیم مقدار گاز شمعک نداره . فقط یک قطعه نزدیک شمعک داره که با چرخوندنش هوای شمعک بیشتر میشه . شعله شمعک باید آبی رنگ باشه
اونجائی که لوله ی گاز شمعک به کاربراتور گاز وصل میشه , شاید اگر مهره اش رو باز کنین و لوله رو دربیارین شاید زیرش پیچ تنظیم باشه یا اینکه کثیف شده و باید با پارچه ی تمیز پاک بشه
بعد از بستنش حتما با کف صابون تست بشه که نشتی نداشته باشه

0reza666
01-10-2016, 23:23
.

واقعا ممنون جواب دادی. ولی ببخشیدا عقربه سایت و اینارو متوجه نشدم من بیشتر با عکس متوجه میشم میشه لطفا با عکس بگی دقیق اون پیچ افقی چی گفتی دقیق کجا تنضیم کنم بمونه. شعله میخوام زیاد کنم مصرف مهم نیس. تمیز هم باشه بعدا میکنم و اخر کارم با کف تست میکنم فعلا فقط شعله زیاد کنم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-10-2016, 10:37
واقعا ممنون جواب دادی.
ولی ببخشیدا عقربه ساعت و اینارو متوجه نشدم
من بیشتر با عکس متوجه میشم میشه
لطفا با عکس بگی دقیق اون پیچ افقی چی گفتی دقیق کجا تنظیم کنم بمونه. شعله میخوام زیاد کنم مصرف مهم نیس.
تمیز هم باشه بعدا میکنم و اخر کارم با کف تست میکنم فعلا فقط شعله زیاد کنم.
سلام .ممنونِ خدای دانا
این تنظیم کارخانه هست

این پیچ برای تنظم مشعل هست نه برای شمعک
آبگرمکنتون مشکل ضعیف بودن شعله ی شمعک داره
حلقه ی تنظیم هوای شمعک رو در وضعیتی قرار بدین که سوراخ هوا کاملاً باز باشه
با یک سنجاق قفلی هم بزنین توی سوراخ خروج گاز روی سر شمعک. احتمالاٌ کثیف شده و گرفته
=============================
نکته مهم:
اگر این پیچ دستکاری بشه و شعله ی مشعل بیش از حد قوی بشه اونوقت موقع کار کردنِ آبگرمکن , مُبدّل بیش از حد داغ میشه و سنسور overheat (گرمای بالا) که روی مبدل نصب شده گاز رو قطع میکنه و آبگرمکن خاموش میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-10-2016, 23:12
سلام دوستان
قبلاً خدمتتون عرض کردم که بهتره برای آبگرمکن و پکیج و یا بعد از کنتور آب یک فیلتر تکی با منافذِ 5 میکرونی نصب کنین .
بهتره این فیلتر "شــــفاف" باشه تا هم از وضعیت آب منطقه ی خودتون باخبر بشین و هم دائم فیلتر رو زیر نظر داشته باشین که بدونین چقدر کثیف شده و چه وقت باید عوض بشه
مثل این
اگر شن در آب باشه این شن در تهِ فیلتر ته نشین میشه
اگر گل باشه در آب , رنگ فیلتر قهوه ای میشه البته لازم نیست در عوض کردنش عجله کنین چون ضخامتش زیاده و گل فقط تا نصفش نفوذ میکنه
اگر خار و خاشاک و چوب و آشغال در آب باشه میچسبه به فیلتر و چون پوسته اش شفاف هست همه ی اینها بدونِ باز کردن فیلتر قابل مشاهده هست
پس فیلتر شفاف بخرین

misha898
07-11-2016, 19:56
سلام دوستان
آبگرمکن ما یه مشکلی براش پیش اومده اونم اینه که: دیروز خود به خود بعد از 5 دقیقه روشن بودن خاموش شد. (شمعک هم خاموش شد) و دیگه شمعک روشن نمی مونه. اومدم ترموکوپل رو عوض کردم از مدل ساده که فقط حرارت شمعک رو حس میکنه استفاده کردم که درست شد و دیگه خاموش نمیشه. امروز رفتم یه ترموکوپل نو به همراه سنسور حرارت رو گرفتم ولی بازهم شمعک روشن نمی مونه.
میشه راهنمایی کنین که چرا اینجوری شده و چطور مشل رو بر طرف کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-11-2016, 02:54
سلام دوستان
آبگرمکن ما یه مشکلی براش پیش اومده اونم اینه که:
دیروز خود به خود بعد از 5 دقیقه روشن بودن خاموش شد. (شمعک هم خاموش شد) و دیگه شمعک روشن نمی مونه.
اومدم ترموکوپل رو عوض کردم از مدل ساده که فقط حرارت شمعک رو حس میکنه استفاده کردم که درست شد و دیگه خاموش نمیشه.
امروز رفتم یه ترموکوپل نو به همراه سنسور حرارت رو گرفتم ولی بازهم شمعک روشن نمی مونه.
میشه راهنمایی کنین که چرا اینجوری شده و چطور مشعل رو بر طرف کنم؟
سلام
نکته ی مهمی که برای عیب یابی باید بهش توجه کنین اینه که :
آیا اول شمعک خاموش میشه و بعدش مشعل ؟ یا هر دو با هم خاموش میشن ؟
اگر هر دو با هم خاموش میشند پس علتش زیاد بودنِ شعله ی مشعل هست یعنی باید دکمه ی درجه رو بیارید پائینتر تا شعله های مشعل کمتر بشه و باعث داغ شدنِ بیش از حدِ سنسور overheat (حرارت بیش از حد) نشه
به این سنسور میگن سنسور جوش چون اگر مشعل خیلی قوی باشه و آب خیلی خیلی داغ بشه و یا بعد از بستن شیر آب گرم , مشعل به هر دلیل خاموش نشه , این سنسور گاز رو قطع میکنه تا آب به جوش نیاد در مبدل وگرنه بخار آب باعث ترکیدن مبدل و یا لوله ی آب گرم میشه
این سنسور روی مبدّلِ مسی نصب شده و اگر بیش از حد داغ بشه گاز رو قطع میکنه
سنسور دیگری هم در بالاترین جای آبگرمکن قبل از دودکش نصل شده که سنسور اکسیژن هست و اگر دودکش درست کار نکنه این سنسور گاز آبگرمکن رو قطع میکنه
اگر دقت کنیم میبینیم که این دو سنسور با هم سری هستند یعنی یک سیم از ترموکوپل رفته برای سنسور overheat و از پایه دوم همین سنسور یک سیم دیگه رفته به سنسور اکسیژن و از پایه دوم سنسور اکسیژن یک سیم رفته به بوبین . پس هر کدوم از این سنسورها اگر تحریک بشه و یا خراب باشه آبگرمکن اصلاً روشن نمیشه چون گازش قطعه .
اما اگر اول شمعک خاموش میشه پس مشکل از ضعیف بودن شعله ی شمعک و یا باد و یا دوری ترموکوپل از شمعک و یا خرابی ترموکوپل و یا خرابی بوبین ترموکوپل هست

alikari9999
08-11-2016, 11:53
سلام

یک آبگرمکن و پکیج دیواری BX20 بوتان داریم که وقتی آب مخزن پکیج را روی فشار 2 تنظیم میکنم پس از یکی دو ساعت فشار مخزن میفته و باید دوباره شیر آب را باز کنم و بعضی مواقع فشار آب کمه و نمیتونه فشار مخزن را به 2 برسونه . سوالم اینه که مشکل از کجاست ؟ البته شوفاژ هامون قدیمیه و سوراخ شدن و چکه میکنند ولی من اون هار ا که چکه میکنه بستم و دیگه چکه نمیکنن ولی 3 تا شوفاژ که چکه نمیکنن یا اگر هم چکه کنن خیلی کمه مثلا یک ته استکان در 1 ساعت . این مقداری که آب چکه میکنه خیلی کمه ولی چرا باید شیرمخزن را من زیاد بازکنم و صدای پر شدن مخزن میاد که آب زیاد میگیره . می خواستم ببینم مشکل از شوفاژ ها هست و با تعویض اونها مشکل برطرف میشه یا جای دیگه نشتی هست ؟

خیلی ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-11-2016, 18:11
سلام

یک آبگرمکن و پکیج دیواری BX20 بوتان داریم که وقتی آب مخزن پکیج را روی فشار 2 تنظیم میکنم پس از یکی دو ساعت فشار مخزن میفته و باید دوباره شیر آب را باز کنم و بعضی مواقع فشار آب کمه و نمیتونه فشار مخزن را به 2 برسونه . سوالم اینه که مشکل از کجاست ؟ البته شوفاژ هامون قدیمیه و سوراخ شدن و چکه میکنند ولی من اون هار ا که چکه میکنه بستم و دیگه چکه نمیکنن ولی 3 تا شوفاژ که چکه نمیکنن یا اگر هم چکه کنن خیلی کمه مثلا یک ته استکان در 1 ساعت . این مقداری که آب چکه میکنه خیلی کمه ولی چرا باید شیرمخزن را من زیاد بازکنم و صدای پر شدن مخزن میاد که آب زیاد میگیره . می خواستم ببینم مشکل از شوفاژ ها هست و با تعویض اونها مشکل برطرف میشه یا جای دیگه نشتی هست ؟

خیلی ممنون

سلام
ظاهراً در ساختمان پمپ نیست
برای تنظیم فشار باید موقعی که فشار زیاده تنظیمش کنبن مثل ساعتهای بعد از نیمه شب
=========================
برای پیدا کردنِ علتِ افتِ فشار باید:
فشار رو روی 2 تنظیم کنین
زبر پکیج 4 تا شیر هست
یکیس ورودیِ آبِ شهره , یکیش آب گرم مصرفی هست
دوتای دیگه شیر رفت و برگشت رادیاتورهاست
همین 2 تا رو رو ببندین
تا مدتی فشار رو زیر نظر بگیرین
اگر دیگه افت نداره پس یه جایی توی مسیر رفت و برگشت و یا یک رادیاتور نشتی وجود داره
============================
اگر با بستن شیرفلکه های رفت و برگشت , باز هم فشار افت میکنه پس به احتمال زیاد شیر پرکنِ پکیج نشتی داره و آب ازش برمیگرده و فشار افت میکنه

alikari9999
08-11-2016, 19:15
سلام
ظاهراً در ساختمان پمپ نیست
برای تنظیم فشار باید موقعی که فشار زیاده تنظیمش کنبن مثل ساعتهای بعد از نیمه شب
=========================
برای پیدا کردنِ علتِ افتِ فشار باید:
فشار رو روی 2 تنظیم کنین
زبر پکیج 4 تا شیر هست
یکیس ورودیِ آبِ شهره , یکیش آب گرم مصرفی هست
دوتای دیگه شیر رفت و برگشت رادیاتورهاست
همین 2 تا رو رو ببندین
تا مدتی فشار رو زیر نظر بگیرین
اگر دیگه افت نداره پس یه جایی توی مسیر رفت و برگشت و یا یک رادیاتور نشتی وجود داره
============================
اگر با بستن شیرفلکه های رفت و برگشت , باز هم فشار افت میکنه پس به احتمال زیاد شیر پرکنِ پکیج نشتی داره و آب ازش برمیگرده و فشار افت میکنه

ضمن تشکر از شما تا این تست ها را که شما گفتید انجام بدم می خوام ببینم نسبت نشتی با فشار آب مخزن چه اندازه هست ؟ منظورم اینه که حجم مخزن چقدره و اگر به اندازه مثلا نصف حجم مخزن آب نشت کنه فشار نصف میشه یا ممکنه که مثلا یک نصف استکان آب نشت کنه ولی فشار نصف بشه ؟

در ضمن از پکیج و شیرهای آن هیچگونه نشتی ظاهری دیده نمیشه . حالا در مرحله اول من 2 تا رادیاتور را که نشتی ندارند باز میگذارم ببینم فشار افت میکنه یا نه ؟
راستی باید اون شیر پیچی پایین رادیاتور را هم ببندم یا فقط اون شیر بالایی را ببندم کافیه ؟

alikari9999
08-11-2016, 21:33
وقتی 2 تا رادیاتور که نشت نداشتند باز بود فشار افتاد . بعد اون 2 تا شیر رفت و برگشت آب رادیاتورها زیر پکیج را بستم باز هم فشار افتاد . این یعنی شیر آب مخزن ممکنه برگشت داشته باشه ؟
ولی شیر را خوب محکم میکنم و مگر پشتش آب سرد پر فشار نیست ؟ چطور آب برگشت میکنه از مخزن؟

مخزن پکیج چطور عمل میکنه که میتونه فشارش متغیر باشه مگر حجم آب مخزن قابل کم و زیاد شدن هست ؟

میثم 11
08-11-2016, 23:40
سلام
دوستان گرامی من یه آبگرمکن بوتان مدل b3115 دارم که دیروز بعد از استفاده از حمام متوجه شدم که مشعلش خاموش نمیشه و با شعله غیر عادی(بلند) روشن مونده، بلافاصله خاموشش کردم.بعد از اون هر موقع روشن کردم دیدم که بعد از روشن شدن شمعک با چرخش شیر درجه حرارت آبگرمکن، بدون باز کردن شیر آب شعله روشن شده و خاموش هم نمی شود.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-11-2016, 23:53
وقتی 2 تا رادیاتور که نشت نداشتند باز بود فشار افتاد .
بعد اون 2 تا شیر رفت و برگشت آب رادیاتورها زیر پکیج را بستم باز هم فشار افتاد .
این یعنی شیر آب مخزن ممکنه برگشت داشته باشه ؟
ولی شیر را خوب محکم میکنم و مگر پشتش آب سرد پر فشار نیست ؟
چطور آب برگشت میکنه از مخزن؟
مخزن پکیج چطور عمل میکنه که میتونه فشارش متغیر باشه مگر حجم آب مخزن قابل کم و زیاد شدن هست ؟
سلام
آیا منظورتون از مخزن همون منبع انبساط هست ؟
اگر بله , این منبع قابل انبساط هست . وقتی شیر پُرکن رو باز میکنین آب شهر وارد سیستم شوفاژ میشه یعنی منبع انبساط , لوله های رفت و برگشتِ رادیاتورها و رادیاتورها
وقتی شیر پرکن رو میبندین ارتباط مدار شوفاژ با آب شهر قطع میشه
اگر بعد از بستن شیر پرکن و شیرهای رفت و برگشت هنوز هم فشار افت میکنه پس یا منبع انبساط سوراخه که در این صورت آب میچکه از توی پکیج
احتمال دوم همون خرابی شیر پرکن هست
این تست رو انجام بدین تا معلوم بشه چی خرابه دقیقاً :
فشار رو ببربن روی 2
همه ی شیرهای زیر پکیج رو ببندین
حالا دیگه اصلاً نباید فشار افت کنه
اگر افت نکرد پس منبع انبساط سالمه
حالا فقط شیر آبِ ورودیِ پکیج رو باز کنین (آب شهر) و 3 تا شیرهای دیگه بسته باشه
اگر فشار افت کرد پس شیر پرکن نشتی داره و آبِ منبع انبساط از شیر پرکن برمیگرده توی لوله ی آب شهر و فشارسنج افت میکنه

alikari9999
09-11-2016, 00:14
سلام
آیا منظورتون از مخزن همون منبع انبساط هست ؟
اگر بله , این منبع قابل انبساط هست . وقتی شیر پُرکن رو باز میکنین آب شهر وارد سیستم شوفاژ میشه یعنی منبع انبساط , لوله های رفت و برگشتِ رادیاتورها و رادیاتورها
وقتی شیر پرکن رو میبندین ارتباط مدار شوفاژ با آب شهر قطع میشه
اگر بعد از بستن شیر پرکن و شیرهای رفت و برگشت هنوز هم فشار افت میکنه پس یا منبع انبساط سوراخه که در این صورت آب میچکه از توی پکیج
احتمال دوم همون خرابی شیر پرکن هست
این تست رو انجام بدین تا معلوم بشه چی خرابه دقیقاً :
فشار رو ببربن روی 2
همه ی شیرهای زیر پکیج رو ببندین
حالا دیگه اصلاً نباید فشار افت کنه
اگر افت نکرد پس منبع انبساط سالمه
حالا فقط شیر آبِ ورودیِ پکیج رو باز کنین (آب شهر) و 3 تا شیرهای دیگه بسته باشه
اگر فشار افت کرد پس شیر پرکن نشتی داره و آبِ منبع انبساط از شیر پرکن برمیگرده توی لوله ی آب شهر و فشارسنج افت میکنه

شیرها رابستم و منتظرم ببینم چی میشه . اگر مشکل از شیر پرکن باشه ، چکارباید یکنم ؟ واشرش باید عوض بشه یا کل شیر؟ چطور این کار رابکنیم که آب نریزه بیرون ؟

alikari9999
09-11-2016, 01:01
شیرها رابستم و منتظرم ببینم چی میشه . اگر مشکل از شیر پرکن باشه ، چکارباید یکنم ؟ واشرش باید عوض بشه یا کل شیر؟ چطور این کار رابکنیم که آب نریزه بیرون ؟

خیلی عجیبه با این که شیرهای زیر پکیج بسته هستند باز هم فشار منبع انبساط کم شد و ابی هم از منبع نمیچکه . تنها گاها یکی دو قطره از شیر آب رفت رادیاتورها میچکه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 01:14
شیرها رابستم و منتظرم ببینم چی میشه . اگر مشکل از شیر پرکن باشه ، چکارباید یکنم ؟
واشرش باید عوض بشه یا کل شیر؟
چطور این کار رابکنیم که آب نریزه بیرون ؟اگه همه ی شیرهای زیر پکیج بسته باشه دیگه آبی نمیریزه جز یه کم که داخل پکیج هست . میتونین یک طشت یا سطل یا قابلمه بذارین زیرش
بنده تا حالا شیر پرکن رو تعمیر نکردم
شما اول مطمئن بشین که خرابه , بعدش از دستگاه بازش کنین و ببینین مشکلش چیه
شاید فقط رسوب گرفته . شاید اگر واشرش خرابه قابل تعویض باشه و یا بشه براش با تیوب پنچر واشر درست کرد . شاید هم باید تعویض بشه
منتظر نتیجه ی تست هستیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 06:55
خیلی عجیبه با این که شیرهای زیر پکیج بسته هستند باز هم فشار منبع انبساط کم شد و ابی هم از منبع نمیچکه .
تنها گاها یکی دو قطره از شیر آب رفت رادیاتورها میچکه
همین چکه ی به ظاهر کم باعث افت فشار میشه . باید برطرف بشه
چکه دقیقاً از کجای شیره ؟
شاید لوله های متصل به شیر باید کمی با آچار سفت بشه
شاید هم تفلونش کمه و باید باز بشه شش هفت دور محکم تفلون بپیچین دورش و ببندینش
بعد از برطرف کردنِ این نشتی دوباره همه ی لون تستها رو دوباره انجام بدین تا مطمئن بشین دیگه نشتی وجود نداره
درضمن , چون اینجا تاپیک تعمیر آبگرمکن هست بنده تمام مطالبی که نوشتیم رو در تاپیک تعمیر پکیج هم درج میکتم .
لطفاً ادامه ی عیب یابی و گفتگو رو اونجا ادامه بدین

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 07:34
سلامدوستان گرامی من یه آبگرمکن بوتان مدل b3115 دارم که دیروز بعد از استفاده از حمام متوجه شدم که مشعلش خاموش نمیشه و با شعله غیر عادی(بلند) روشن مونده، بلافاصله خاموشش کردم.
بعد از اون هر موقع روشن کردم دیدم که بعد از روشن شدن شمعک با چرخش شیر درجه حرارت آبگرمکن، بدون باز کردن شیر آب شعله روشن شده و خاموش هم نمی شود.
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
سلام و خوش آمد به شما
آیا میله ی دیافراگم با بازکردنِ شیر آبِ گرم حرکت میکنه به سمتِ چپ ؟
اگر نه پس یا جام شده به دلیل خشکی و بی روغنی و یا علتی دیگه
با نوکِ پیچ گوشتی باریک , حرکتش بدین به سمت راست
آیا حالا مشعل خاموش هست ؟
اگر بله پس به احتمال زیاد مشکل از همون خشکی هست
باید به این شکل به 2 سر میله یک قطره روغن بزنین با سنجاق قفلی و چند بار شیر آب گرم رو باز و بسته کنین تا روغن بره داخل و میله نرم و روان بشه
نتیجه رو خبر بدین

میثم 11
09-11-2016, 20:06
سلام
محمد جان بسیار بسیار مچکرم از راهنمایی دقیق و موثر شما، دقیقاً برابر آنچه که فرموده بودین عمل کردم و بحمدا.. مشکل رفع شد.:n16::n16:
بازم ممنون و سپاسگزارم از همه دوستان اداره کننده سایت.

misha898
10-11-2016, 17:08
سلام
دوست عزیز، شمعک آبگرمکن با ترموکویل هایی که سنسور حرارت رو داره اصلا روشن نمی مونه، ولی با ترموکوبل های ساده روشن می مونه و راحت کار میکنه بدون مشکل. الان مشکل فقط روشن نموندن شمعک هستش اونم با ترموکوبل های دارای سنسور

hooman101
11-11-2016, 18:11
سلام دوستان
آبگرمکن ما بوتان قدیمی مدل b.115 هستش و دوتا ولوم داره اون ولومی که برای گاز هستش 4 حالت داره خاموش -شمعک- شعله کم -شعله زیاد
حالا آبگرمکن روشن میشه و روی شعله کم هم کار میکنه و آب هم گرم میشه ولی وقتی ولوم رو میچرخونم و روی شعله زیاد میبرم که آب حسابی گرم بشه همه چی خاموش میشه یعنی حتی شمعک هم خاموش میشه. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که مشکل از کجاست.تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-11-2016, 18:40
سلامدوست عزیز
شمعک آبگرمکن با ترموکویل هایی که سنسور حرارت رو داره اصلا روشن نمی مونه، ولی با ترموکوبل های ساده روشن می مونه و راحت کار میکنه بدون مشکل.
الان مشکل فقط روشن نموندن شمعک هستش اونم با ترموکوبل های دارای سنسور

سلام
اگر اصلاً روشن نمیشه حتی چند ثانیه پس احتمال داره ترموکوپل ضعیف شده و برق کافی تولید نمیکنه برای بوبینِ سنسوردار
ترموکوپل گرما رو تبدیل میکنه به برق و این برق رو میده به سیم پیچِ بوبین
بوبین هم آهنربا میشه و دریچه ی عبور گاز رو میچسبونه به خودش تا شمعک و مشعل روشن بمونند
شاید بشه این تست رو انجام داد:

یک نفر یک شمع یا فندک بگیره زیر سیم مسی که از شمعک میره برای بوبین
شما هم دکمه رو فشار بدین و شمعک رو روشن کنین
اینطوری بوبین بیشتر داغ میشه و برق بیشتر تولید میکنه
اگر با این تست , شمعک و مشعل روشن میشه پس ترموکوپل خرابه
نکته ی مهم :
سیم مسی ترموکوپل و سیمهایی که رفته به سنسورها نباید به بدنه تماس داشته باشه وگرنه سیستم درست کار نمیکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-11-2016, 18:50
سلام دوستان
آبگرمکن ما بوتان قدیمی مدل b.115 هستش و دوتا ولوم داره اون ولومی که برای گاز هستش 4 حالت داره خاموش -شمعک- شعله کم -شعله زیاد
حالا آبگرمکن روشن میشه و روی شعله کم هم کار میکنه و آب هم گرم میشه ولی وقتی ولوم رو میچرخونم و روی شعله زیاد میبرم که آب حسابی گرم بشه همه چی خاموش میشه یعنی حتی شمعک هم خاموش میشه.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که مشکل از کجاست.
تشکرسلام
اگر با زیاد کردنِ شعله ی مشعل , شمعک ضعیف و یا خاموش میشه پس مشکل فقط فشار کم گاز هست و یا اینکه شعله ی شمعک ضعیفه و یا از بوبین دوره
احتمال دیگه اینه که شعله ی مشعل بیش از حد قوی میشه و باعث عمل کردنِ سنسور overheat میشه و درنتیجه گاز دستگاه قطع میشه
نکته مهم :
قبلاً توضیح دادم که بهتره درجه ی آبگرمکن طوری باشه که مجبور نشیم شیر آبِ سرد رو هم باز کنیم با آبِ گرم
این کار چند فایده داره که در یکی دو سه صفحه قبل توضیح دادم

hooman101
11-11-2016, 19:14
سلام
اگر با زیاد کردنِ شعله ی مشعل , شمعک ضعیف و یا خاموش میشه پس مشکل فقط فشار کم گاز هست و یا اینکه شعله ی شمعک ضعیفه و یا از بوبین دوره
احتمال دیگه اینه که شعله ی مشعل بیش از حد قوی میشه و باعث عمل کردنِ سنسور overheat میشه و درنتیجه گاز دستگاه قطع میشه
نکته مهم :
قبلاً توضیح دادم که بهتره درجه ی آبگرمکن طوری باشه که مجبور نشیم شیر آبِ سرد رو هم باز کنیم با آبِ گرم

سپاس دوست عزیز فقط مواردی که اشاره کردید را حل هاش چی هست؟

hooman101
11-11-2016, 19:57
سلام
نکته مهم :

شمعک رو چرخوندم به سمت ترموکوپل درست شد روی شعله زیاد هم روشن میمونه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-11-2016, 20:20
سپاس دوست عزیز
فقط مواردی که اشاره کردید را حل هاش چی هست؟
بنده به اشتباه نوشتم از بوبین دوره . منظورم ترموکوپل بود
یعنی ممکنه شمعک از ترموکوپل دور باشه و خوب گرمش نمیکنه
=============================

اگر از فشار کمِ گاز باشه پس یا شیر گاز کامل باز نیست یا فشار گاز در لوله ها افت کرده به خاطر مصرف زیاد مثل سرمای شدید زمستون
اگر شمعک پیچ تنظیم داره میشه شعله اش رو افزایش داد

گاهی توی شمعک کثیف شده و باید با سوزن زد داخل تا راه گاز باز بشه
گاهی کثیفی از داخل کاربراتور گاز هست و تعمیرش میتونه خطرساز باشه برای کسی که دست به آچار و فنی نیست چون ممکنه به دلیلِ درست نبستنِ قطعات و پیچها و مهره و لوله ی گاز , نشتی به وجود بیاد
در بوتان شمعک یک قطعه داره که با چرخوندنش هوای شمعک بیشتر میشه و درنتیجه شمعک قوی میشه

اگر شمعک قویه اما از ترموکوپل دوره باید یکیشون یا هر 2 رو کمی خم کرد به سمت همدیگه

misha898
18-11-2016, 10:46
سلام
اگر اصلاً روشن نمیشه حتی چند ثانیه پس احتمال داره ترموکوپل ضعیف شده و برق کافی تولید نمیکنه برای بوبینِ سنسوردار
ترموکوپل گرما رو تبدیل میکنه به برق و این برق رو میده به سیم پیچِ بوبین
بوبین هم آهنربا میشه و دریچه ی عبور گاز رو میچسبونه به خودش تا شمعک و مشعل روشن بمونند
شاید بشه این تست رو انجام داد:

یک نفر یک شمع یا فندک بگیره زیر سیم مسی که از شمعک میره برای بوبین
شما هم دکمه رو فشار بدین و شمعک رو روشن کنین
اینطوری بوبین بیشتر داغ میشه و برق بیشتر تولید میکنه
اگر با این تست , شمعک و مشعل روشن میشه پس ترموکوپل خرابه
نکته ی مهم :
سیم مسی ترموکوپل و سیمهایی که رفته به سنسورها نباید به بدنه تماس داشته باشه وگرنه سیستم درست کار نمیکنه

سلام
دوست عزیز باز هم نشد. پیشنهاد دیگه ای ندارید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2016, 12:27
سلام دوست عزیز
باز هم نشد. پیشنهاد دیگه ای ندارید؟سلام
بزنین تو سرش ببینین درست نمیشه ؟
. آپشن تو سری در خیلی موارد خوب جواب میده
:20:

بعد از شوخی , شما گفتین با سنسورها دیگه اصلاً پیلوت (شمعک) روشن نمیمونه اما با ترموکوپلِ ساده ی بی سنسور روشن میمونه
این برای بنده فقط 2 احتمال باقی گذاشته:
1- شعله ی شمعک ضعیفه و یا از ترموکوپل کمی دوره و خوب گرمش نمیکنه
اگر با کمک یک فندک و گرم کردنِ سیم ترموکوپل از زیر , همراه با روشن کردن شمعک , دیگه خاموش نشد پس شمعک ضعیفه و یا سیمها در جائی با بدنه تماس داره و گرماش رو میده به بدنه و سرد میشه . همه ی سیمهایی که رفته برای سنسورها و برگشته به بوبین باید از بدنه حداقل نیم سانت یا یک سانت دور باشه
2- بوبین ضعیف شده و برق کافی تولید نمیکنه . با نصب ترموکوپلِ بی سنسور , مسیر رسیدن گرما به بوبین کوتاه میشه و بیشتر گرم میشه و برق بیشتری تولید میکنه و بهتر آهنربا میشه در نتیجه فنر رو راحت نگه میداره و گاز قطع نمیشه
اگر بتونین یک بوبین "به شرط" بخرین و تست کنین خیلی خوبه
به فروشنده بگین شک دارین بوبین سالمه یا خراب , اگر با تعویضش مشکل حل نشد پسش میارم
درضمن , اگر اهم متر دارین حتماً مقاومت بوبین کهنه و نو رو قبل از نصب اندازه بگیرین و خبر بدین تا اگر مشکل حل شد , از این اطلاعات و تجربه استفاده کنیم برای عیب یابی آبگرمکنهای دیگه
بوبین ضعیف مقامتش کمتر از نو هست
خود بوبین هم چیزی نیست جز یک سیم پیچ و راحت قابل تعمیره با کمی سیم لاکی با همون ضخامت و همون درازا

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2016, 23:54
سلام دوستان
بهتره حداقل 4 ماه یک بار به 2 سرِ پیستونِ دیافراگم یک قطره روغنِ تمیز بزنین و سپس روی این شکاف رو با ورق آلومینیوم کاملاً بپوشونین تا گرد و غبار هوا روی میله نشینه وگرنه به مرور زمان این گرد و غبار با حرکتِ میله میره داخل و باعث خراب شدنِ اورینگِ میله و نشتِ آب از کنار میله میشه (از روغن موتور ماشین استفاده کنین . اگر نبود از روغن زیتون , اگر نبود هر روغنی که در آشپزخانه دارید )

روغن زدن به میله باعث روان شدنش و به موقع روشن و خاموش شدنِ آبگرمکن میشه
در حالت تابستانه پیستون بیشتر حرکت میکنه و بهتر میشه بهش روغن زد
====================================
به روش زیر روغن بزنید
1- روکش آبگرمکن رو بردارین . برای این کار باید دسته ی تنظیم حرارت رو بکشین سمتِ خودتون و بردارین . زیرش یک یا 2 پیچ هست . بازشون کنین . روکش رو هل بدین به سمت بالا و بردارین
2- شیر تابستانه/زمستانه در وضعیت تابستانه بذارین
3- شیر گاز رو ببندین
4- به روش زیر , یک قطره روغن بزنین به سر سمتِ چپِ میله (نزدیک سوراخی که میله در اون فرو رفته)
5- قابلمه بزرگ بذارین زیر شیر آب گرم و بازش کنین تا میله حرکت کنه به چپ
6- در همین حالت , روغن بزنین به سر سمتِ راست میله
7- حالا شیر آب گرم رو چند بار باز و بسته کنین تا میله به چپ و راست حرکت کنه و روغن بره توی سوراخهای جای میله و نرم و روان بشه
8- روی شکاف رو با ورق آلومینیوم محکم بپوشونید (در نوع فندک دار نمیشه شکاف رو پوشاند چون فندک همونجا نصب شده مثل عکس اولی در بالا)
9- آبی که توی قابلمه جمع شده رو دور نریزید . استفاده کنین برای باغچه یا گلدون یا سیفون یا لباسشوئی و غیره

=================================
این تاپیکها رو هم اگر دوست داشتین تدریجاً بخونین چون کلی پول توشه و آسایش
صرفه جوئی در هزینه های خودرو
صرفه جوئی در هزینه های زندگی

تاپیک جامع لوله کشی و نصب پمپ و مخزن آب
تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-11-2016, 10:07
سلامدوست عزیز باز هم نشد. پیشنهاد دیگه ای ندارید؟سلام
مشکل حل شد ؟
اگه بله , از چی بود ؟

Aloneman2005
30-11-2016, 14:52
سلام .
آبگرمکن موقعه باز کردن شعله آب گرم روشن میشه و داغ میشه و تا وقتی که شیر آب سرد رو باز نکنید آب گرم و آب گرم کن روشن میمونه ولی وقتی که شیر آب سرد رو برای تنظیم میخواهیم باز کنیم شعله آب گرم کن خاموش میشه باید شیر آب سرد رو ببنیدم دوباره آب گرم کن روشن میشه به همین روال ممنون میشم بگید مشکل از کجاست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-11-2016, 17:31
سلام .
آبگرمکن موقعه باز کردن شعله آب گرم روشن میشه و داغ میشه و تا وقتی که شیر آب سرد رو باز نکنید آب گرم و آب گرم کن روشن میمونه ولی وقتی که شیر آب سرد رو برای تنظیم میخواهیم باز کنیم شعله آب گرم کن خاموش میشه باید شیر آب سرد رو ببنیدم دوباره آب گرم کن روشن میشه به همین روال
ممنون میشم بگید مشکل از کجاست .
سلام
احتمالها:
1- فشار آب ساختمان خیلی کمه
2- فشار آب ورودی آبگرمکن"به دلیلی خیلی کمه
3- فشار آب گرم کمه یعنی داخل آبگرمکن جرم و رسوب زیاد هست
4- میله ی پیستون دیافراگم خشکه . در همین صفحه توصیحش رو نوشته ام
5- دیافراگم کهنه و فرسوده هست
سوالها:
الف - فشار آب گرم و سرد در خانه با هم خیلی فرق داره ؟
ب - فشار گاز خوبه ؟
ج- وقتی آب سرد رو باز میکنید , اول چی خاموش میشه ؟ مشعل ؟ یا شمعک ؟ یا هر دو ؟

Aloneman2005
30-11-2016, 18:00
سلام
احتمالها:
1- فشار آب ساختمان خیلی کمه
2- فشار آب ورودی آبگرمکن"به دلیلی خیلی کمه
3- فشار آب گرم کمه یعنی داخل آبگرمکن جرم و رسوب زیاد هست
4- میله ی پیستون دیافراگم خشکه . در همین صفحه توصیحش رو نوشته ام
5- دیافراگم کهنه و فرسوده هست
سوالها:
الف - فشار آب گرم و سرد در خانه با هم خیلی فرق داره ؟
ب - فشار گاز خوبه ؟
ج- وقتی آب سرد رو باز میکنید , اول چی خاموش میشه ؟ مشعل ؟ یا شمعک ؟ یا هر دو ؟

الف)بسیار زیاد با هم تفاوت داره. یک بار هم رسوب زادی شده. فشار آب سرد خیلی زیاده.
ب)فشار گاز هم بعید میدونم مشکلی باشه .چون بخاری این چیزا رو به راحتی روشن میکنیم .حالا اگر سنجش خاصی وجود داره نمی دونم.
شمعک که خاموش نمی شه مشعل خاموش میشه .گفتم هر موقعه آب سرد رو می بندیم دوباره مشعل روشن میشه و آب بسیار داغ میشه . در کل بگم نمیشه حد وسطی تعیین کرد یا سرد سرد یا گرم گرم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-11-2016, 18:18
الف)بسیار زیاد با هم تفاوت داره. یک بار هم رسوب زادی شده. فشار آب سرد خیلی زیاده..
علت مشکل همینه
باید علت افت فشار آب در لوله های آب گرم رو پیدا کنین
احتمالها:
کثیفی توری ورودی آب سرد به کاربراتور آب
رسوب زیاد در مبدل آبگرمکن
رسوب زیاد در لوله های آب گرم خانه
در صفحات قبل عیب یابی اینها مفصلاً توضیح داده شده
لوله ی آب سردِ آبگرمکن رو مستقیم وصل کنین به لوله ی آب گرم . اینطوری آبگرمکن از مدار خارج میشه
اگر بعد از این کار , فشار آب در لوله های آب گرم قوی شد پس آبگرمکن مشکل داره
اگر باز هم فشار کمه پس لوله ها ی آب گرم رسوب گرفته

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2016, 12:40
هر موقع آب سرد رو می بندیم دوباره مشعل روشن میشه و آب بسیار داغ میشه .
در کل بگم نمیشه حد وسطی تعیین کرد یا سرد سرد یا گرم گرم.

سلام
در همین دو سه صفحه ی آخر توضیح داده ام که بالا بردن درجه ی آبِ آبگرمکنِ دیواری اشتباه هست
درجه رو اونقدر کم کنین که نیازی به باز کردن آب سرد نباشه
این کار خیلی منفعت داره که قبلاً توضیح داده ام
در آبگرمکنهای مخزنی دما را خیلی میبرند بالا تا بشه مدتِ بیشتری از آب گرم استفاده کرد
اما در آبگرمکنهای فوری هر چقدر آب گرم بخواین آبگرمکن براتون فراهم میکنه حتی اگر 24 ساعت شیر آب گرم باز باشه پس نیازی نیست درجه ی آب رو ببرین بالا. در بوتان درجه 1 کافی هست مگر اینکه پیچ تنظیم شعله ی مشعل از تنظیم خارج شده باشه و یا آب ورودی بسیار بسیار سرد باشه
==================================
حالا مشکل اختلافِ فشار حل شد ؟

a6543210
13-12-2016, 11:45
سلام دوستان
بنده يه آبگرمكن مدل بوتان دارم و مشكل اساسي اي كه داره اينه كه قبلا با يكم باز كردن آب گرم آبگرمكن روشن مي شد و مشكلي نداشت.
الان بايد حتما آب تا آخر باز بشه تا آب گرم روشن بشه.ممنون مي شم دوستان راهنمايي كنند اين مشكلو حل كنم.
اون قسمتي كه با خط زرد دورش خط كشيدم رو هم باز كردم و مشكلي نداشت.فقط مشكلي كه داشت يه كم زنگال بسته بود كه با ابزار خوب تميز و روغن كاري كردم.لاستيك سياه داخلش هم مشكلي نداشت.
يه فنري هم داخلش بود كه يكم بيشتر بازش كردم تا حالت ارتجاعي كه از دست داده بود رو بدست بياره.با اين كارا بازم مشكل حل نشد.
فشار آب گرم هم مشكلي نداره.
قسمت آبي رنگ رو هنوز باز نكردم ولي فك مي كنم سوزن داخلش شايد بخاطر كثيفي يكم سخت حركت مي كنه.با يه پيچ گوشتي وقتي سوزن رو از تو سوراخ به سمت چپ حركت مي دم گاز روشن مي شه!
عكس رو هم مي زارم تا طبق عكس بنده رو راهنمايي كنيد تا چك كنم ببينم درست مي شه يا نه؟
بابت راهنمايي دوستان ممنونم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-12-2016, 13:24
سلام دوستان
قسمت آبي رنگ رو هنوز باز نكردم ولي فك مي كنم سوزن داخلش شايد بخاطر كثيفي يكم سخت حركت مي كنه.با يه پيچ گوشتي وقتي سوزن رو از تو سوراخ به سمت چپ حركت مي دم گاز روشن مي شه!
بابت راهنمايي دوستان ممنونم.
سلام
مطلب اول در همین صفحه رو بخونید و انجام بدین

a6543210
14-12-2016, 08:29
سلام
مطلب اول در همین صفحه رو بخونید و انجام بدین

سلام مطالبتون رو خوندم ولی مشکل اینه که خیلی سخت حرکت می کنه و نمی شه با روغk به راحتی راش انداخت.فکرم اینه که بازش کنم و کامل تمیز کنم و بعد روغن کاریش کنم.فقط می خاوم بدونم با تمیز کردنش مشکل حله یا ممکنه از جای دیگه هم باشه؟
شیر به چه سمتی باشه می شه تابستانه و زمستانه؟!(الان تو عکس بالا سمت چپه یعنی می شه تابستانه؟!):n12:

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-12-2016, 18:35
سلام
مطالبتون رو خوندم ولی مشکل اینه که خیلی سخت حرکت می کنه و نمی شه با روغن به راحتی راش انداخت.
فکرم اینه که بازش کنم و کامل تمیز کنم و بعد روغن کاریش کنم.
فقط می خوام بدونم با تمیز کردنش مشکل حله یا ممکنه از جای دیگه هم باشه؟
شیر به چه سمتی باشه می شه تابستانه و زمستانه؟!
(الان تو عکس بالا سمت چپه یعنی می شه تابستانه؟!):n12:
سلام
کاربراتور آب رو باز کنین و ساق پیستونِ دیافراگم رو تمیز کنین و روغن بزنین
اگر فشار آب قوی هست و ساق هم نرم و روان هست پس دیافراگم کهنه شده و درست کار نمیکنه و باید عوض بشه
=======================================
متاسفانه یادم نیست کدوم طرف تابستانه هست . وقتی میله ی پیستون بیشتر حرکت میکنه تابستانه هست و فشار آب گرم هم تقریباً 2 برابر میشه که در شیر مخلوط زیاد خودش رو نشون نمیده . در شیر آبِ لباسشوئی خودش رو نشون میده و شیرهای معمولی مثل اینها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 991.jpg

hadi maahdavi
15-12-2016, 09:23
سلام دست عزیز
اگه امکانش هست جزئیات تنظیم پمپ رو درج کنین
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-12-2016, 11:19
سلام دست عزیز
اگه امکانش هست جزئیات تنظیم پمپ رو درج کنین
با تشکرسلام و خوش آمد به شما
آیا منظورتون تنظیم پمپ آب ساختمان هست ؟
اگر بله , لطفاً در تاپیک پمپ و لوله کشی و مخزن آب ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سوالتون رو مطرح کنین و نوع اتوماتیک رو هم ذکر کنین که آیا معمولی هست (مکانیکی) یا دیجیتالی و آیا فشار سنج هم داره تا اونجا پاسخ بدم

hlpmostafa
17-12-2016, 17:24
سلام
من یه پکیج دیواری تاچی دارم برای واحد ۵۵ متری. این مشاهدات را درموردش داشتم:
۱- گاهی اوقات (نه همیشه) دمای آب مصرفی نوسان می‌کند.
۲- گاهی اوقات، چند ثانیه (~دو ثانیه) بعد از روشن شدن شعله، با صدای «تق» مانند خاموش می‌شود. (به نظرم گاز را قطع می‌کند)
۳-گاهی اوقات این مشکل ناتوانی در روشن نگه‌داشتن شعله ادامه پیدا می‌کند و پکیج خطای E6 که به معنای نقص در احتراق است را می‌دهد.

یک راه حل که به صورت تجربی پیدا کردم این است که بعد از ری‌استارت پکیج، یک شیر آب گرم را چند ثانیه زیاد باز کنم ، این کار باعث روشن شدن شعله می‌شود، سپس آب را بسته و پکیج را روی حالت زمستان قرار دهم که این کار پمپ و شعله را روشن می‌کند. در این صورت معمولا شعله روشن باقی می‌ماند!

سوال:
مشکل از کجاست؟ نظر خودم من، میله‌ی یونیزاسیون (سنسور شعله) است، و یا خرابی برد الکترونیکی.
خواستم نظر شما را بدانم. و اینکه آیا می‌توان خودم آن را تعمیر کنم (کلا اگر راهنمایی کنید عالی خواهد بود!)
پیشاپیش ممنون.
(این پست را ابتدا اشتباها در تاپیک «مشاوره درخصوص پکیج‌های دیواری» پست کردم که ظاهرا مدیران باید آن را حذف کنند)

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-12-2016, 17:42
سلام
من یه پکیج دیواری تاچی دارم برای واحد ۵۵ متری. این مشاهدات را درموردش داشتم:۱- گاهی اوقات (نه همیشه) دمای آب مصرفی نوسان می‌کند.
(این پست را ابتدا اشتباها در تاپیک «مشاوره درخصوص پکیج‌های دیواری» پست کردم که ظاهرا مدیران باید آن را حذف کنند)

سلام
جای مطلبتون همونجاست (تاپیک پکیج)
اینجا فقط موضوعات مربوط به آبگرمکن مطرح میشه

mohammad3087
18-12-2016, 13:47
سلام یه مشکل عجیبی دارم با ابگرم کن دیواری بوتان قدیمی مدل b212
وقتی شمعک آبگرمکن رو روشن میکنم سخت روشن میشه و وقتی اهرم رو ول میکنم مشکلی نیست روشن میمونه :n20:ولی وقتی اهرم رو میخوام به سمت راست یعنی زیاد کردن شعله ببرم یکدفعه شمعک خاموش میشه :n27:
ضمنن دیافراگم رو خودم 2 ماه پیش عوض کردم :n10:عالی برام کار میکرد مشکل کم بودن شعله و داغی آب هم ندارم :n01:فقط مشکلم اینه وقتی شمعک روشنه وقتی اهرم رو میبرم سمت زیاد کردن شعله یکدفعه شمعک خاموش میشه:n35: برام عجیبه..نکته اینکه وقتی شمعک رو روشن میکنم و اهرم رو ول میکنم شمعک روشن میمونه ..فقط موقع چرخوندن اهرم مشکل دارم..اساتید راهنمایی کنن:n28:

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2016, 16:24
سلام یه مشکل عجیبی دارم با ابگرم کن دیواری بوتان قدیمی مدل b212
وقتی شمعک آبگرمکن رو روشن میکنم سخت روشن میشه و وقتی اهرم رو ول میکنم مشکلی نیست روشن میمونه :n20:ولی وقتی اهرم رو میخوام به سمت راست یعنی زیاد کردن شعله ببرم یکدفعه شمعک خاموش میشه :n27:
ضمنن دیافراگم رو خودم 2 ماه پیش عوض کردم :n10:عالی برام کار میکرد مشکل کم بودن شعله و داغی آب هم ندارم :n01:فقط مشکلم اینه وقتی شمعک روشنه وقتی اهرم رو میبرم سمت زیاد کردن شعله یکدفعه شمعک خاموش میشه:n35: برام عجیبه..نکته اینکه وقتی شمعک رو روشن میکنم و اهرم رو ول میکنم شمعک روشن میمونه ..فقط موقع چرخوندن اهرم مشکل دارم..اساتید راهنمایی کنن:n28:
سلام
ظاهراً فشار گاز کمه و با باز شدنِ گاز مشعل ,فشار اونقدر افت میکنه که پیلوت خاموش میشه
آیا شعله ی شمعک قوی هست ؟ باید حدود یک سانت از ترموکوپل بره اونطرفتر
شمعک رو روشن کنین
آب گرم رو باز کنین
حالا اهرم رو میلیمتر میلیمتر بچرخونین و چشمتون به شمعک باشه
آیا با هر میلیمتر چرخوندن اهرم , شمعک کم کم ضعیف میشه ؟
اگر بله پس به احتمال زیاد فشار گاز ضعیفه که ممکنه به علت افت فشار شبکه باشه

mohammad3087
18-12-2016, 19:22
فشار شمعک قوی هست اینم بگم بجای اینکه سه دقیقه اهرم رو پایین نگهدارم تا بویین گرم به باید 6 دقیقه نگهدارم تا خوب گرم بشه وگرنه شعله خاموش میشه
آب داغ رو باز گداشتم و وقتی شمعک روشن ماند اهرم رو به سمت راست بردم آبگرمکن روشن شد ولی بعد از 10 ثانیه بلافاصله هم آبگرم کن خاموش شد و هم شعله شمعک انگار یکدفعه گاز قطع بشه یه همچین حالتی:n35:
فشار گاز عالی هست چون پیلوت شعله اش خیلی قوی هست..خیر با چرخوندن اهرم شعله اش کم نمیشه بلکه یکدفعه خاموش میشه کافب فقط دو ملیمتر بچرخونم تا خاموش بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2016, 20:03
فشار شمعک قوی هست اینم بگم بجای اینکه سه دقیقه اهرم رو پایین نگهدارم تا بویین گرم به باید 6 دقیقه نگهدارم تا خوب گرم بشه وگرنه شعله خاموش میشه
آب داغ رو باز گداشتم و وقتی شمعک روشن ماند اهرم رو به سمت راست بردم آبگرمکن روشن شد ولی بعد از 10 ثانیه بلافاصله هم آبگرم کن خاموش شد و هم شعله شمعک انگار یکدفعه گاز قطع بشه یه همچین حالتی:n35:
فشار گاز عالی هست چون پیلوت شعله اش خیلی قوی هست..خیر با چرخوندن اهرم شعله اش کم نمیشه بلکه یکدفعه خاموش میشه کافب فقط دو ملیمتر بچرخونم تا خاموش بشه
سلام

اگر اول صدای تق میاد و بعدش شمعک خاموش میشه پس ظاهراً مشکل از ضعیف شدن بوبین هست که داخل کاربراتور گاز هست . همونجائی که سیم مسیِ ترموکوپل بهش وصل شده
بوبین با داغ شدن آهنربا میشه و نمیذاره فنرش گاز رو قطع کنه . اگر نیم سوز و ضعیف شده باشه فنرش با صدای تق گاز رو قطع میکنه

البته اگر که مطمئن هستین که فشار گاز و شعله ی شمعک قوی هست و ترموکوپل هم کج نیست و خوب داغ میشه و اول صدای تق میده

هشدار:
باز کردن کاربراتور گاز احتیاج به رعایت همه ی نکات ایمنی و مهارت کافی داره وگرنه امکان نشت گاز و یا عمل نکردن فنر بوبین و آتشسوزی زیاد هست

اگر دست به آچار نیستین تعمیرکار بیارین

mohammad3087
18-12-2016, 20:12
تونستم با حرکت میلی متری اهرم رو روی زیاد بزارم.اب داغ رو باز میکنم شعله آبگرمکن قوی هست و ابگرمکن روشن شد .منتهی وقتی آب داغ رو میبندم هم شعله و هم شمعک همزمان با هم خاموش میشوند :n35:
چندین بار امتحان کردم اب داغ که میبندم اینظور میشه و کلا یکدفعه گازش قطع میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2016, 23:23
تونستم با حرکت میلی متری اهرم رو روی زیاد بزارم.
اب داغ رو باز میکنم شعله آبگرمکن قوی هست و ابگرمکن روشن شد .منتهی وقتی آب داغ رو میبندم هم شعله و هم شمعک همزمان با هم خاموش میشوند :n35:
چندین بار امتحان کردم اب داغ که میبندم اینظور میشه و کلا یکدفعه گازش قطع میشه
اول صدای بوبین میاد ؟ ( تق ) یا اول شمعک و مشعل خاموش میشه بعدش صدای تق میاد ؟

saeed_p
19-12-2016, 22:38
با سلام
دوستان من یک آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک (آیوناز) گرفتم . بنا به دلایلی خود سروسیکار نیومد و بنده یه نفر دیگه رو برای نصب آوردم. خوب باید بگم آبگرمکن خوب کار میکنه ولی تنها مشکل من موقع باز کردن آب گرمه و صدایی که ایجاد میشه. دو تا صدا میاد اول صدای تیک تیک جرقه که خوب طبیعیه و بلند نیست. ولی در عین حال یه صدای بلندتر مثل "تق" میاد که این آزار دهنده است. میخواستم ببینم این صدا طبیعیه یا یه مشکلی اینجا هستش. این صدای شیر برقیه؟ خوب چرا آزار دهنده هستش؟ البته همونطور که گفتم بعد روشن شدن خیلی خوب کار میکنه .
ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید .

با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-12-2016, 23:26
با سلام

دوستان من یک آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک (آیوناز) گرفتم . بنا به دلایلی خود سروسیکار نیومد و بنده یه نفر دیگه رو برای نصب آوردم.
خوب باید بگم آبگرمکن خوب کار میکنه ولی تنها مشکل من موقع باز کردن آب گرمه و صدایی که ایجاد میشه.
دو تا صدا میاد اول صدای تیک تیک جرقه که خوب طبیعیه و بلند نیست. ولی در عین حال یه صدای بلندتر مثل "تق" میاد که این آزار دهنده است.
میخواستم ببینم این صدا طبیعیه یا یه مشکلی اینجا هستش؟

این صدای شیر برقیه؟
خوب چرا آزار دهنده هستش؟
البته همونطور که گفتم بعد روشن شدن خیلی خوب کار میکنه .
ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید .

با تشکر

سلام
بنده نمیدونم آیوناز سیستمش شبیه بوتان هست یا نه اما گمان نکنم آبگرمکن دیواری شیر برقی لازم داشته باشه

1- شیر گازش رو ببندین و چند بار شیر آب گرم رو باز کنین ببینین باز هم صدای تق میده ؟

2- یک بار هم گاز و برقش رو قطع کنین و تست کنین
3- آیا هر دفعه که شیر رو باز میکنین همین صدا رو داره ؟
4- موقع باز کردن شیر آب صدا میده یا موقع بستن شیر ؟
5- فشار آب زیاده در ساختمان ؟
6- اگر زیاده , شیرفلکه ی ورودی آپارتمان رو کامل ببندین و فقط نیم دور باز کنین و تست کنین ببینین باز هم صدا میده ؟

هدف از این سوالها اینه که بنده بتونم در عیب یابی از توی نت کمکتون کنم چون تا حالا آیوناز ندیدم و نمیدونم سیستمش چطوریه
درضمن میتونین زنگ بزنین به نمایندگیش قسمت تعمیر و بپرسین این صدا از چیه و چطوری رفع میشه

mohammad3087
19-12-2016, 23:53
شعله و شمعک همزمان خاموش میشه
اگر اول صدای تق بده بعد خاموش بشه مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر اول خاموش بشه بعد صدای تق بده مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2016, 13:02
شعله و شمعک همزمان خاموش میشه
1- اگر اول صدای تق بده بعد خاموش بشه مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- اگر اول خاموش بشه بعد صدای تق بده مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام1- علتش ترموکوپل هست و یا بوبین خرابه و یا سنسور گاز خام که بالایِ بالای آبگرمکن نصبه تحریک میشه و گاز رو قطع میکنه و یا سنسور overheat "حرارتِ بیش از حد" که روی مبدّل وصله به دلیل شعله ی زیادِ مشعل احساس خطر میکنه و گاز رو قطع میکنه
2-ابتدا گاز به دلیلی قطع میشه و شمعک خاموش میشه مثلاً باد شمعک رو خاموش میکنه و یا باد شعله ی شمعک رو میلرزونه و درنتیجه ترموکوپل سرد میشه و گاز قطع میشه . یا فشار گاز بیش از حد افت میکنه و شمعک ضعیف میشه و بعد از حدود 20 ثانیه بوبین با صدای تقه گاز رو قطع میکنه تا گاز پخش نشه در محیط

*Playstation*
20-12-2016, 21:23
سلام مشکل ابگرمکن دیواری بوتان من اینه که مقدارو فشار اب خروجی از اب ورودی ابگرمکن از نصف هم کمتره شیر زیر ابگرمکن هم تا اخر بازه مشکلش چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2016, 22:44
سلام
مشکل ابگرمکن دیواری بوتان من اینه که مقدارو فشار اب خروجی از اب ورودی ابگرمکن از نصف هم کمتره
شیر زیر ابگرمکن هم تا اخر بازه
مشکلش چیه؟

سلام
مشکلش از پلی استیشن هست . از بس پلی استیشن بازی کردین آبگرمکن خراب شده
این مشکل قبلاً هم بارها بررسی شده در همین شش هفت صفحه ی اخیر
2 احتمال داره:
1- آبگرمکن رسوب گرفته
2- لوله های توی دیوار یا شیرها رسوب گرفته البته باید ببینید آیا همه جا فشار آب گرم کم شده یا فقط بعضی جاها
توری ورودی کاربراتور آب رو چک کنین که تمیز باشه
بعدش اگر درست نشد , شیر آب ورودی آبگرمکن رو ازش جدا کنین و وصل کنین مستقیماً به آب گرم ساختمان یعنی آبگرمکن از مدار خارج میشه . حالا اگر فشار آب در لوله ها قوی هست پس آبگرمکن رسوب گرفته و یک احتمال ضعیف هم هست که لوله های توی دیوار رسوب گرفته
جرم گیری آبگرمکن در صفحات قبل مفصلاً شرح داده شده

arash2222222222
21-12-2016, 23:04
سلام
من یه سوال راجع به ابگرمکن دیواری بوتان داشتم الان کسی هست پاسخ بده؟
ممنون میشم اگه هستین پاسخ بدین

amin6469
22-12-2016, 15:32
با سلام دوستان ابگرمکن دیواری بوتان جرقه زن دارم شیر اب رو که باز میکنم جرقه میزنه ولی مشعل روشن نمیشه علت چیه

mohammad3087
25-12-2016, 14:07
سلام1- علتش ترموکوپل هست و یا بوبین خرابه و یا سنسور گاز خام که بالایِ بالای آبگرمکن نصبه تحریک میشه و گاز رو قطع میکنه و یا سنسور overheat "حرارتِ بیش از حد" که روی مبدّل وصله به دلیل شعله ی زیادِ مشعل احساس خطر میکنه و گاز رو قطع میکنه
2-ابتدا گاز به دلیلی قطع میشه و شمعک خاموش میشه مثلاً باد شمعک رو خاموش میکنه و یا باد شعله ی شمعک رو میلرزونه و درنتیجه ترموکوپل سرد میشه و گاز قطع میشه . یا فشار گاز بیش از حد افت میکنه و شمعک ضعیف میشه و بعد از حدود 20 ثانیه بوبین با صدای تقه گاز رو قطع میکنه تا گاز پخش نشه در محیط

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز ..:n40::n40::n40::n40:ابتدا ترموکوپل رو عوض کردم که درست شد .:n19::n19::n19::n19::n19:

kcnc
26-12-2016, 17:51
ویرایش پست

سلام، یک سوال از خدمت اساتید داشتم میخواستم آبگرمکن دیواری بگیرم کدام برند کارایی مطلوب ، درد سر کمتر و خدمات پس از فروش گسترده داره؟ با تشکر فراوان

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2016, 15:22
سلام،
یک سوال از خدمت اساتید داشتم
میخواستم آبگرمکن دیواری بگیرم
کدام برند کارایی مطلوب ، درد سر کمتر و خدمات پس از فروش گسترده داره؟
با تشکر فراوانسلام
بنده بوتان رو پیشنهاد میکنم
دو نوع باشمعک و بی شمعک داره
باشمعکش سیستم ساده تری داره و سرویس و تعمیرش راحت تر و کم هزینه تره و در همین تاپیک عیب یابی کاملش و سرویس و تعمیرش نوشته شده اما شمعکش دائم گاز مصرف میکنه
نوع بی شمعک رو از نزدیک ندیده ام . اما گرانتره و ظاهراً موقع روشن شدن صدای تیک تیک فندک داره اما مصرف گازش کمتره .
درضمن به علت برقی بودن و فندک داشتن , عیب و ایرادهایی هم که پیدا میکنه بیشتره (هر که بامش بیش برفش بیشتر)

patroll.md
20-01-2017, 21:21
سلام
من چند روزی هست آبگرمکن دیواری ایران شرق طرح خیام خریدم و خودم نصب کردم،الان همه چیزش درسته اما شعله شمعکش خیلی کمه گاهی اوقات فقط فندک موفق ب روشن کردنش میشه.
کاربراتورش هم از این جدید هاست که پیچی برای تنظیم میزان شمعک نداره چندتا پیچم داشت که دستکاری کردم نیزان شعله مشعل زیاد کردم و از استاندارد خارج شد، موفق نشدممممم

patroll.md
20-01-2017, 21:22
اگه دوستان اطلاعاتی از نحوه عملکرد این نوع دارند ممنون میشم ب اشتراک بذارند

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-01-2017, 22:02
سلام
من چند روزی هست آبگرمکن دیواری ایران شرق طرح خیام خریدم و خودم نصب کردم
الان همه چیزش درسته اما شعله شمعکش خیلی کمه گاهی اوقات فقط فندک موفق ب روشن کردنش میشه.
کاربراتورش هم از این جدید هاست که پیچی برای تنظیم میزان شمعک نداره چندتا پیچم داشت که دستکاری کردم نیزان شعله مشعل زیاد کردم و از استاندارد خارج شد، موفق نشدمممممسلام
شعله مشعل رو برگردونین به حالت قبل . زیاد بودنش خطرناکه خصوصا اگر که آبگرمکن استاندارد نباشه و سنسور حرارت زیاد نداشته باشه
شمعک باید پیچ تنظیم هوا داشته باشه
زنگ بزنین به قسمت خدماتش
مشکل کارش چی بود که دستکاریش کردین
فشار گاز در ساختمان خوبه ؟ شیر گاز تا آخر باز هست ؟

patroll.md
20-01-2017, 22:06
سلام
شعله مشعل رو برگردونین به حالت قبل . زیاد بودنش خطرناکه خصوصا اگر که آبگرمکن استاندارد نباشه و سنسور حرارت زیاد نداشته باشه
شمعک باید پیچ تنظیم هوا داشته باشه
زنگ بزنین به قسمت خدماتش
مشکل کارش چی بود که دستکاریش کردین
فشار گاز در ساختمان خوبه ؟ شیر گاز تا آخر باز هست ؟
آره، مشکل خاصی نداره،فقط مشکلش همین کم بودن شعله فندک و روشن نشدنش با جرقه زنه، چون تو ارتفاع بالایی هم نصب شده امکان دیدن روشن شدن شمعک نیست، اذیت میشه.
اونو پیچ از تنظیم در اومد علامت هم نزده بودم، دیگه قاطی شدش [emoji53] [emoji53]

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 00:26
آره، مشکل خاصی نداره،فقط مشکلش همین کم بودن شعله فندک و روشن نشدنش با جرقه زنه، چون تو ارتفاع بالایی هم نصب شده امکان دیدن روشن شدن شمعک نیست، اذیت میشه.
اون پیچ از تنظیم در اومد علامت هم نزده بودم، دیگه قاطی شدش [emoji53] [emoji53]اگر آبگرمکن نو هست و فشار گاز هم در ساختمان خوبه اما شعله ی شمعک ضعیفه و پیچ تنظیم هم نداره پس باید زنگ بزنین به قسمت تعمیرات نمایندگی یا گارانتی و سوال کنین مشکل از چیه
امکان داره شعله ی شمعک در حد مطلوب هست اما فندک یا شمعک کج هست و از همدیگه دور هستند و علت روشن نشدنش اینه
اگر خواستین به همدیگه نزدیکشون کنین مراقب باشین نشکنه
گاهی فقط سه چهار میلیمتر جابجائی باعث حل شدن مشکل میشه

akbarnet
21-01-2017, 00:48
سلام
ابگرمکن بدون شمعک بوتان ،
مشکلی نداشت تا الان حدود (3 ماه )
وقتی آب گرم روشن میشه جرقه زده نمیشه و گاز خارج میشه با کبریت تست کردم گاز خارج میشه فقط جرقه نمیزنه ؟
د.وستان تجربه نداشتن ؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 00:59
سلام
ابگرمکن بدون شمعک بوتان ، مشکلی نداشت تا الان حدود (3 ماه )وقتی آب گرم روشن میشه جرقه زده نمیشه و گاز خارج میشه
با کبریت تست کردم گاز خارج میشه فقط جرقه نمیزنه ؟
دوستان تجربه نداشتن ؟؟سلام
فندک با برق کار میکنه
برقش وصله ؟
با دست دکمه ی فندک رو فشار بدین ببینین کار میکنه ؟ جرقه میزنه ؟ شاید پیچ بازویی که به دکمه فشار میاره شل شده و دکمه رو درست فشار نمیده
اگه برقش وصله و با فشار دکمه اش هم کار نمیکنه پس احتمالاً سوخته

akbarnet
21-01-2017, 01:06
سلام
فندک با برق کار میکنه
برقش وصله ؟
با دست دکمه ی فندک رو فشار بدین ببینین کار میکنه ؟ جرقه میزنه ؟ شاید پیچ بازویی که به دکمه فشار میاره شل شده و دکمه رو درست فشار نمیده
اگه برقش وصله و با فشار دکمه اش هم کار نمیکنه پس احتمالاً سوخته
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوست من
برق وصل است و تست کردم اداپتور سالمه ،
اون کلید رو تست میکنم و وصل میشه ولی جرقه ندارم،
چه قطعه ای سوخته ؟ چقدر هزینه داره ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 01:26
سلام دوست من
برق وصل است و تست کردم اداپتور سالمه ، اون کلید رو تست میکنم و وصل میشه ولی جرقه ندارم،
چه قطعه ای سوخته ؟ چقدر هزینه داره ؟ممکنه فقط کلید خراب باشه
از زیر کلید دو تا سیمش رو به هم وصل کنین . با یک چیز عایق دار این کار رو انجام بدین چون نمیدونم برق کلید چند ولته
اگر فندک جرقه زد پس کلید خرابه و هزینه اش کمه . شاید هم بشه بازش کرد و تعمیرش کرد
اگر باز هم جرقه نزد پس قسمتی که برق های ولتاژ HIGH VOLTAGE برای فندک تولید میکنه خراب شده .
قیمتش رو نمیدونم اما تا مطمئن نشدین چی خرابه از روی حدس و گمان قطعه نخرید

akbarnet
21-01-2017, 09:52
مرسی
سیم ها رو بهم وصل کردم جرقه نمیزنه،
احتمالا های ولتاژ جرقه خرابه

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 10:36
مرسیسیم ها رو بهم وصل کردم جرقه نمیزنه،احتمالا های ولتاژ جرقه خرابه
سلام
بنده تا حالا آبگرمکن فندک دار رو از نزدیک ندیدم و نمیدونم قسمت فندک و منبع تغذیه اش چند قسمته اما طرز کارش پیچیده نیست
احتمالاً قابل تعمیر نیست
زنگ بزنین به جایی که خریدین یا قسمت تعمیرات نمایندگی تا اطلاعات بیشتری بهتون بدند که آیا تعمیر میشه یا نه و قیمتش چنده
جسارتاً بعد از تعمیرش لطف کنین بنویسین که چی خراب بود دقیقا و چقدر خرجش شد
اگر تونستین عکسش رو هم آپلود کنید تا دیگران هم از تجربتون استفاده کنند .
با تشکر

leo.unique
22-01-2017, 17:17
سلام
ابگرمکن بدون شمعک بوتان ،
مشکلی نداشت تا الان حدود (3 ماه )
وقتی آب گرم روشن میشه جرقه زده نمیشه و گاز خارج میشه با کبریت تست کردم گاز خارج میشه فقط جرقه نمیزنه ؟
د.وستان تجربه نداشتن ؟؟
با باتری هم امتحان کردی ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-01-2017, 18:57
با باتری هم امتحان کردی ؟
شما طرز کار فندکش رو بلدین ؟
اگه بله , چند قسمت داره ؟ کار هر قسمت چیه ؟
چطوری با باتری تست میشه ؟
با تشکر

karimz
04-02-2017, 01:04
آبگرمکن ما حدود 8ساله که داریمش به اسم روی بدنه که امید هست تا الان سه دفعه جرمگیری و تعویض واشر شده یبار هم جوشش دادن همیشه هم زمستونا که هوا خیلی سرد میشه مثلا منفی 10 دچار نشتی قطره ای از زیرش که واشر سفید داره میشه بعد دوباره فرداش نشتی نداره به نظرتون ممکنه بخاطر استفاده در سرمای زیادباشه؟ یا کلا خراب شده و باید یه آبگرمکن جدید بخریم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-02-2017, 09:23
آبگرمکن ما حدود 8ساله که داریمش به اسم روی بدنه که امید هست
تا الان سه دفعه جرمگیری و تعویض واشر شده یبار هم جوشش دادن . همیشه هم زمستونا که هوا خیلی سرد میشه مثلا منفی 10 دچار نشتی قطره ای از زیرش که واشر سفید داره میشه بعد دوباره فرداش نشتی نداره
به نظرتون ممکنه بخاطر استفاده در سرمای زیادباشه؟
یا کلا خراب شده و باید یه آبگرمکن جدید بخریم؟سلام
طبق نوشته ی شما کارش خوبه فقط چکه داره
پس حیفه عوض بشه اما اگر خواستین میتونین یه نو بخرین بذارین کنار چون سال به سال بنجل تر میسازند و گرانتر
برطرف کردن نشتی کار ساده ای هست , کافیه ببینید دقیقاً از کجا نشت میکنه .
احتمالها:
خرابی واشر
خرابی اورینگ پیستون دیافراگم
شل بودن یک یا چند پیچ
شل بودن یک مهره ی لوله ی آب
خرابی واشر مهره ی لوله ی آب
اگر سالم باشه نشتی نداره چه در تابستان چه
سرما باعث انقباض اجسام میشه و چون مشکل داره شروع میکنه به نشت دادن
اگر علت نشتی رو پیدا نکردین یک عکس واضح از کاربراتور آب آپلود کنین و یک عکس هم محل نشتی تا بررسیش کنیم

- - - Updated - - -

آبگرمکن ما حدود 8ساله که داریمش به اسم روی بدنه که امید هست
تا الان سه دفعه جرمگیری و تعویض واشر شده یبار هم جوشش دادن . همیشه هم زمستونا که هوا خیلی سرد میشه مثلا منفی 10 دچار نشتی قطره ای از زیرش که واشر سفید داره میشه بعد دوباره فرداش نشتی نداره
به نظرتون ممکنه بخاطر استفاده در سرمای زیادباشه؟
یا کلا خراب شده و باید یه آبگرمکن جدید بخریم؟سلام
طبق نوشته ی شما کارش خوبه فقط چکه داره
پس حیفه عوض بشه اما اگر خواستین میتونین یه نو بخرین بذارین کنار چون سال به سال بنجل تر میسازند و گرانتر
برطرف کردن نشتی کار ساده ای هست , کافیه ببینید دقیقاً از کجا نشت میکنه .
احتمالها:
خرابی واشر
خرابی اورینگ پیستون دیافراگم
شل بودن یک یا چند پیچ
شل بودن یک مهره ی لوله ی آب
خرابی واشر مهره ی لوله ی آب
اگر سالم باشه نشتی نداره چه در تابستان چه
سرما باعث انقباض اجسام میشه و چون مشکل داره شروع میکنه به نشت دادن
اگر علت نشتی رو پیدا نکردین یک عکس واضح از کاربراتور آب آپلود کنین و یک عکس هم محل نشتی تا بررسیش کنیم

karimz
04-02-2017, 17:39
سلام و تشکر این هم عکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقیقا از کناره همین پیچ سفیده پلاستیکیه چکه میداد که با انبردست سفتش کردم البته نمیدونم درست سفت شد یا نه اما دیگه چکه نداده تا حالا
آره واقعا هرچی جدید میاد بازار جنسش الکیه حتی همین پیچه هم خیلی الکیه ممکن بود موقع سفت شدنش خورد بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه سوال دیگه این روی چه درجه ای باشه خوبه مثلا بالا و پایین و چپ و راستی که مشخص کردم مشکلی برای اون پیچ سفیده ایجاد نمیکنه؟

WhiteHat
04-02-2017, 18:36
فیلتر خوب برای اینکه آبگرمکن جرم نگیره چه نوعی خوبه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-02-2017, 11:40
سلام و تشکر
دقیقا از کنار همین پیچ سفید پلاستیکی چکه میداد که با انبردست سفتش کردم البته نمیدونم درست سفت شد یا نه
اما دیگه چکه نداده تا حالا
آره واقعا هرچی جدید میاد بازار جنسش الکیه حتی همین پیچه هم خیلی الکیه ممکن بود موقع سفت شدنش خورد
یه سوال دیگه این روی چه درجه ای باشه خوبه مثلا بالا و پایین و چپ و راستی که مشخص کردم مشکلی برای اون پیچ سفیده ایجاد نمیکنه؟سلام
اون پیچ سفید فقط یک درپوش هست
زیرش پیچ تنظیم حساسیت دیافراگم باید باشه که نباید دستکاریش کنید
2 راهِ حل:
1- دور همین پیچ سفید مقداری تفلون بپیچید و ببندینش
2- شیرهای اصلی آب و گاز رو ببندید
کاربراتور آب رو باز کنین
پیچ تنظیم دیافراگم رو باز کنین و بشمارید چند دور چرخید تا باز شد
این پیچ یک اورینگ داره (حلقه لاستیکی) . یا عوضش کنین یا شاید بشه مقدار بسیار کمی تفلون پیچید دور شیاری که اورینگ در اون قرار میگیره و سپس اورینگ رو نصب کنین . اینطوری اورینگ کمی برآمده میشه و دیگه نشت نمیده . قبل از نصب اورینگ رو چرب کنین تا عمرش بیشتر بشه
====================================
درجه ی کوچک ظاهراً همون شیر تابستانه/زمستانه هست . الان که آب خیلی سرده باید روی دایره کوچک باشه
درجه بزرگه برای تنظیم شعله ی مشعل هست
بهتره در جائی تنظیم بشه که نیازی به مخلوط کردن آب سرد و گرم نباشه
علتش رو در صفحات قبل نوشته ام

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-02-2017, 08:27
فیلتر خوب برای اینکه آبگرمکن جرم نگیره چه نوعی خوبه؟سلام
آب 4 نوع مشکل میتونه داشته باشه:
ذرات معلق مثل ماسه و گل و خار و خاشاک
املاح محلول در آب مثل کلسیم و آهک و گچ
آلودگی میکروبی
آلودگی رادیواکتیو
برای اولی فقط یک فیلتر 5 یا 1 میکرون کافی هست و بهتره بعد از کنتور آب نصب بشه یا قبل از پکیج و آبگرمکن
برای دومی و سومی اگر نظر بنده رو بخواین فقط فیلتر ممبران (فیلتر اسمز معکوس ) جواب میده که املاح آب رو تا حد زیادی میگیره و آبِ به اصطلاح سبک تحویل میده . باکتریها هم ازش عبور نمیکنه

اما خروجی این فیلتر بسیار بسیار کم هست و بودجه ای حدود 1 تا 2 میلون میخواد چون باید دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای نصب کنین و بعدش منبع پلی اتیلن بذارین و پمپ
اگر دو تا دستگاه باشه سرعت تصفیه بیشتر میشه ولی هزینه میره بالای 2.5 یا 3 م
اما این فیلترهای به اصطلاح سختی گیر بنده تا خودم سختی آب ورودی و خروجیش رو یا اهم متر و قلم TDS تست نکنم باور نمیکنم که کارائی داره

leo.unique
10-02-2017, 16:32
شما طرز کار فندکش رو بلدین ؟
اگه بله , چند قسمت داره ؟ کار هر قسمت چیه ؟
چطوری با باتری تست میشه ؟
با تشکر
نه متاسفانه از طرز کار فندک اطلاعی ندارم ...
آبگرمکن-های آیوناز بوتان هم با باتری (دو تا سایز D) کار میکنن و هم با برق (آداپتور 3 ولت) ! در واقع یک جا-باتری روی اونها تعبیه شده که اگه برق رفت ...

P30andriod
13-02-2017, 11:23
با سلام به همه دوستان
آبگرمکن دیواری ما بوتان مدل B3115 هستش، جدیداً موقعی که آب گرم رو باز می کنم اول چند ثانیه کلاً خروج آب گرم قطع میشه و یهو آب میاد و آبگرمکن هم همون لحظه روشن میشه، البته چند روزی هست که موقع باز کردن آب گرم، قبل از اینکه جریان آب وصل بشه صدای تق تق خیلی بلندی هم میاد، مشکل چیه به نظر شما؟ از دیافراگم هست یا از رگولاتور آب؟؟؟ :n13:

P30andriod
13-02-2017, 11:26
در ضمن اتفاق جالبی میوفته، کم کم داره فاصله زمانی باز کردن شیر آب تا وصل شدن جریان آب بیشتر میشه.....صدای تق تق هم داره بیشتر میشه...کلافه کرده منو...خودمم خیلی دیر میرسم خونه، تعمیرکار نمیتونم بیارم، خودم باید تعمیرش کنم، لطفاً راهنمایی کنید...:n28:

hosseinf722
13-02-2017, 12:41
سلام
چجوری میشه مقدار شعله شمعک آبگرمکن رو زیاد کنم؟
الان که فشار گاز یه مقدار کم شده، آبگرمکن هی خاموش میشه.

توی سماور یه پیچ هست که وقتی بازش میکنی مقدار گاز خروجی افزایش پیدا میکنه و در عمل ارتفاع شعله شمعک بیشتر میشه. میخوام بدونم تو آبگرمکن همچین پیچی وجود داره و اینکه چطوری باید این کارو انجام بدم؟

آبگرمکن ایران شرق هست.

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2017, 00:19
سلامچجوری میشه مقدار شعله شمعک آبگرمکن رو زیاد کنم؟ الان که فشار گاز یه مقدار کم شده، آبگرمکن هی خاموش میشه. توی سماور یه پیچ هست که وقتی بازش میکنی مقدار گاز خروجی افزایش پیدا میکنه و در عمل ارتفاع شعله شمعک بیشتر میشه. میخوام بدونم تو آبگرمکن همچین پیچی وجود داره و اینکه چطوری باید این کارو انجام بدم؟ آبگرمکن ایران شرق هست.
ممنون
سلام
از سیستم ایران شرق خبر ندارم اما اگر پیچ تنظیم شمعک نداره پس راهی نداره جز اینکه ترموکوپل رو کمی کج کنین به سمت شمعک که البته باید مراقب باشین صدمه نبینه

hosseinf722
15-02-2017, 01:11
سلام
از سیستم ایران شرق خبر ندارم اما اگر پیچ تنظیم شمعک نداره پس راهی نداره جز اینکه ترموکوپل رو کمی کج کنین به سمت شمعک که البته باید مراقب باشین صدمه نبینه
یه بخشی از سوالم این بود که این پیچ وجود داره یا نه؟
اگه این پیچ وجود داشته باشه، احتمالا چه شکلیه و کجاست؟

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2017, 05:39
یه بخشی از سوالم این بود که این پیچ وجود داره یا نه؟
اگه این پیچ وجود داشته باشه، احتمالا چه شکلیه و کجاست؟
ممنون
اگه باشه , پس معمولاً پیچ دوسو هست و روی شمعک یا زیر شمعک هست یا روی بدنه کاربراتور گاز در نزدیکیِ لوله ای که گاز رو میبره برای شمعک
خود کاربراتور گاز یا لوله ی گاز شمعک یا داخل شمعک هم ممکنه جرم بگیره و فشار گازش کم بشه چون گاز تمیز و بی آشغال نیست , برای همینه که در پکیجهای باکیفیت , یک فیلتر نصب شده بین لوله گاز و پکیج
قبلا عکسش رو گذاشته ام
پس بهتره شمعک و لوله اش هم باز بشه و داخلشون تمیز بشه با یک پارچه تمیز و سیم
مسئولیت رعایت نکات ایمنی با خودتونه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2017, 05:57
با سلام به همه دوستان
آبگرمکن دیواری ما بوتان مدل B3115 هستش، جدیداً موقعی که آب گرم رو باز می کنم اول چند ثانیه کلاً خروج آب گرم قطع میشه و یهو آب میاد و آبگرمکن هم همون لحظه روشن میشه، البته چند روزی هست که موقع باز کردن آب گرم، قبل از اینکه جریان آب وصل بشه صدای تق تق خیلی بلندی هم میاد،
مشکل چیه به نظر شما؟ از دیافراگم هست یا از رگولاتور آب؟؟؟ :n13:
در ضمن اتفاق جالبی میوفته، کم کم داره فاصله زمانی باز کردن شیر آب تا وصل شدن جریان آب بیشتر میشه.....صدای تق تق هم داره بیشتر میشه...کلافه کرده منو...خودمم خیلی دیر میرسم خونه، تعمیرکار نمیتونم بیارم، خودم باید تعمیرش کنم، لطفاً راهنمایی کنید...:n28:سلام
ظاهراً لوله کشی آب گرم مشکل داره و آبِ توی آبگرمکن و لوله های آب گرم کشیده میشه میره جای دیگه
این باعث تاخیر در رسیدن آب به شیر میشه
اون صدا هم صدای برخورد آب به داخل آبگرمکن هست
هر چه فشار آب هم زیادتر باشه این ضربه و صدا بیشتر میشه
آیا آب سرد هم هوا میگیره ؟ یعنی باز کردن شیر آب سرد هم باعث خروج هوا از شیر میشه ؟
اگر حدس بنده درست باشه باید ببینید نقشه لوله کشی ساختمان چطوریه
اگر قبلا اینطوری نبوده ممکنه جائی در لوله ها نشتی پیدا شده که باعث تخلیه شدنِ آبِ توی لوله میشه و اگر شیر یکطرفه در مسیرش هست پس ممکنه خراب شده و آب رو نگه نمیداره و آروم آروم برمیگردونه پائین

P30andriod
15-02-2017, 09:16
مرسی از راهنماییتون......
تاخیر در جریان پیدا کردن آب گرم مربوط به چی میتونه باشه؟ وقتی آبگرم رو باز می کنم کللی طول میکشه تا آب گرم وصل بشه، آب سرد رو همون لحظه باز کنی آب هست با فشار مناسب، ولی آب گرم خیلی طول میکشه تا وصل بشه، وقتی هم که ویخواد بیاد صدای ویژ ویژ و تق تق از آبگرم بلند میشهف بعضی وقتا تا 15 ثانیه هم طول میکشه|، هیچ هوایی هم از شیر آب نمیاد که بگم لوله پر هواست، شیر آب گرم رو که باز می کنم انگار یه چیز توی گلوی آبگرمکن چسبیده که نمیزاره آب راه بیوفته.:n36:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2017, 11:13
مرسی از راهنماییتون......
تاخیر در جریان پیدا کردن آب گرم مربوط به چی میتونه باشه؟
وقتی آبگرم رو باز می کنم کلی طول میکشه تا آب گرم وصل بشه، آب سرد رو همون لحظه باز کنی آب هست با فشار مناسب، ولی آب گرم خیلی طول میکشه تا وصل بشه، وقتی هم که ویخواد بیاد صدای ویژ ویژ و تق تق از آبگرم بلند میشه
بعضی وقتا تا 15 ثانیه هم طول میکشه|، هیچ هوایی هم از شیر آب نمیاد که بگم لوله پر هواست، شیر آب گرم رو که باز می کنم انگار یه چیز توی گلوی آبگرمکن چسبیده که نمیزاره آب راه بیوفته.:n36:
سلام
قابلی نداشت دوست عزیز
عیب یابی از توی نت کار ساده ای نییت و بای اطلاعات زیادی رد و بدل بشه خصوصا وقتی تجربه ای هم در مورد اون مشکل نداشته باشیم
=======================
عجیبه که با باز کردن شیر نه هوا خارج میشه و نه آب .!!!
بنده به شیر هم شک دارم
آیا همه ی شیرهای آب گرم همینطوری هست ؟
آیا مطمئنید که هیچ هوائی خارج نمیشه ؟ یک کاسه رو پر از آب کنید و آماده کنید بعدش شیر رو باز کنین و سر شیر زیر اب توی کاسه باشه
آیا هیچ حباب هوایی خارج نمیشه ؟
آیا هر بار که شیر رو باز میکنید همینطوری هست یا مثلا باید 5 دقیقه بسته باشه تا اینطوری بشه ؟
شاید برای حل این معما لازم بشه که شیر آب سرد ورودی آبگرمکن رو ببندین و از آبگرمکن جداش کنین و شیر ورودی رو دوباره باز کنین تا ببینین آیا همون اتفاق میافته ؟ یا نه ؟
این تست برای ابنه که بفهمیم مشکل از لوله کشیه یا آبگرمکن

heavenlygirl 1234
18-02-2017, 00:28
سلام خسته نباشید...من یه مشکلی دارم
آب گرم کن دیواری ما ایران شرقه...چند وقته آبگرم حموم و دستشویی کامل برقراره اما آشپزخونه با اینکه آب گرم کن در یک قدمیشه اصلا آب گرم تمیاد به هیچ وجه یعنی آب گرمو باز میکنی اصلا شعله نمیکشه...جدیدا آب گرم حموم هم به کیفیت سابق نیست یعنی باز که میکنی نصفه شعله میکشه آبگرم کن که باعث میشه گرماش ولرم بشه نه داغ اما شیر دستشویی همچنان آبگرم با کیفیت داره...ایراد از کجاست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2017, 14:22
سلام
خسته نباشید...
من یه مشکلی دارم , آب گرم کن دیواری ما ایران شرقه...
چند وقته آبگرم حموم و دستشویی کامل برقراره اما آشپزخونه با اینکه آب گرم کن در یک قدمیشه اصلا آب گرم نمیاد به هیچ وجه یعنی آب گرمو باز میکنی اصلا شعله نمیکشه...
جدیدا آب گرم حموم هم به کیفیت سابق نیست یعنی باز که میکنی نصفه شعله میکشه آبگرم کن که باعث میشه گرماش ولرم بشه نه داغ اما شیر دستشویی همچنان آبگرم با کیفیت داره...
ایراد از کجاست؟سلام , سلامت باشید
تمام این مشکلات در صفحات قبل بررسی و حل شده , برای همین خلاصه میگم
شما باید:
شیلنگ آب گرم زیر شیرهای مخلوط رو باز کنین و مطمئن بشین تمیزه . خود شیرها هم همینطور توری ورودی آبِ آبگرمکن هم باید چک بشه . احتمالا نیمه گرفته هست
توری سر شیرها هم باید باز و تمیز بشه
به ساق پیستون دیافراگم هم باید یکی دو قطره روغن بزنید تا نرم و روان کار کنه
بهتره یک فیلتر 5 میکرون هم نصب کنین بعد از کنتور یا قبل از مخزن آب یا بعد از شیرفلکه ی واحد یا قبل از آبگرمکن تا از ورود گل و لای و ماسه به لوله ها جلوگیری کنه

heavenlygirl 1234
18-02-2017, 17:54
من چطور میتونم عکس آبگرم کن رو براتون ارسال کنم کمکم کنید ؟؟ و اینکه شیر حمام و آشپزخانه ما از این تکیاست که چپو راس بکنی گرم وسرد رو تنظیم میکنه و آبگرم کن ما هم دوتا شیر جدا داره یکی گاز بکی هم برای آب
من قبل مشکل روشن نموندن شمعک داشتم که با کمک این تاپیک حل شد...ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2017, 20:40
من چطور میتونم عکس آبگرم کن رو براتون ارسال کنم کمکم کنید ؟؟
و اینکه شیر حمام و آشپزخانه ما از این تکیاست که چپ و راس بکنی گرم وسرد رو تنظیم میکنه و آبگرم کن ما هم دوتا شیر جدا داره یکی گاز , یکی هم برای آب
من قبلاً مشکل روشن نموندن شمعک داشتم که با کمک این تاپیک حل شد...ممنونم
سلام
بالای صفحه نوشته آپلود . از اون استفاده کنین برای آپلود عکس
2- به این شیرها میگن شیر اهرمی که نوعی شیر مخلوط هست یعنی آب سرد و گرم رو با هم مخلوط میکنه
زیر شیر دو تا شیلنگ هست . شیلنگ آب گرم ممکنه رسوب گرفته . باید باز بشه با سیخ کباب یا چیزی شبیه اون آروم تمیز بشه تا زخم و سوراخ نشه چون داخلش لاستیکی هست
هر جا فشار آب گرم کمه باید شیلنگش باز بشه و توش فوت کنین و اگر گرفته باید با سیخ تمیز بشه و شسته بشه و نصب بشه
اگر خواستین عکس آپلود کنین پس باید روکش آبگرمکن رو بردارین و عکسی شبیه این بفرستین تا همه چیز دیده بشه در عکس

WhiteHat
19-02-2017, 11:06
برای اولی فقط یک فیلتر 5 یا 1 میکرون کافی هست و بهتره بعد از کنتور آب نصب بشه یا قبل از پکیج و آبگرمکن

ممنون، جنسش چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2017, 18:00
ممنون، جنسش چیه؟سلام
این عکسش هست
باید مثل این شفاف باشه تا دائماً فیلتر رو ببینین تا بدونین چقدر کثیف شده
فیلتر داخلش هم همون فیلتر شماره یکِ دستگاه تصفیه آبِ خانگی هست یعنی 5 میکرون که فیلتر فروشها میشناسنش
عکسش
قیمتش 4 تا 6 هزار تومنه . اگر از همین فیلتر , یک میکرونش رو پیدا کنین خیلی بهتره یعنی منافذش یک میکرونی هست و آب رو بهتر تصفیه میکنه

P30andriod
11-03-2017, 09:55
سلام
علت تق تق صدا دادن آبگرمکن با باز کردن شیر آب گرم رو پیدا کردم، یادتون باشه گفتم وقتی شیر آب رو باز می کنم اولش کلا آب نمیاد بعدش با کلی ترق ترق صدا دادن آب وصل میشه، همه اینا به خاطر جرم گیری پیستون برنجی پشت دیافراگم بودش، اولش باز کردم حواسم نبود که اینجا هم قطعه متحرک داره، بدون تصمیم قبلی همه قطهات رو ریختم داخل اسید رقیق شده تا جرمشون رو پاک کنم، پیستون داخلش با کلی کف سفید افتاد بیرون، منم یکم برس کشیدم کاملا تمیز شد، وقتی بستم سر جاش کلا صداش قطع شده بود.
علت صدا همین گیر کردن پیستون برنجی بود که به دیواره گیر می کرد، وقتی هم که بعد از 10 - 15 ثانیه ول می شد، به فنر شیر گاز و دیافراگم برخورد می کرد و دوباره برمی گشت سرجاش، این عمل تولید صدا می کرد،،، خوشبختانه تمیز شد و صداش قطع شد، فقط باید فنرش رو هم عوض کنم، چون بعد از این چند سال کار کردن مداوم معلومه ضعیف شده و درست عمل نمی کنه، چون با فشار کم آب به راحتی روشن نمیشه و باید چند بار شیر آب رو باز و بسته کرد تا روشن بشه.
ممنون از همه دوستان:n06::n06:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-03-2017, 16:48
سلام
علت تق تق صدا دادن آبگرمکن با باز کردن شیر آب گرم رو پیدا کردم، یادتون باشه گفتم وقتی شیر آب رو باز می کنم اولش کلا آب نمیاد بعدش با کلی ترق ترق صدا دادن آب وصل میشه، همه اینا به خاطر جرم گیری پیستون برنجی پشت دیافراگم بودش، اولش باز کردم حواسم نبود که اینجا هم قطعه متحرک داره، بدون تصمیم قبلی همه قطهات رو ریختم داخل اسید رقیق شده تا جرمشون رو پاک کنم، پیستون داخلش با کلی کف سفید افتاد بیرون، منم یکم برس کشیدم کاملا تمیز شد، وقتی بستم سر جاش کلا صداش قطع شده بود.
علت صدا همین گیر کردن پیستون برنجی بود که به دیواره گیر می کرد، وقتی هم که بعد از 10 - 15 ثانیه ول می شد، به فنر شیر گاز و دیافراگم برخورد می کرد و دوباره برمی گشت سرجاش، این عمل تولید صدا می کرد،،، خوشبختانه تمیز شد و صداش قطع شد، فقط باید فنرش رو هم عوض کنم، چون بعد از این چند سال کار کردن مداوم معلومه ضعیف شده و درست عمل نمی کنه، چون با فشار کم آب به راحتی روشن نمیشه و باید چند بار شیر آب رو باز و بسته کرد تا روشن بشه.
ممنون از همه دوستان:n06::n06:

سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون
تا حالا نشنیده بودم چنین عیبی پیش بیاد
برای دیر روشن شدنش ممکنه ساق پیستون دیافراگم خشک هست و به سختی حرکت میکنه . باید با گریس یا روغن کمی چربش کنین

با فنرش زیاد ور نرین چون از بیش از حد به پیستون فشار بیاره باعث میشه مشعل خودبخود روشن بشه و یا بعد از بستن آب گرم مشعل خاموش نشه و یا دیر خاموش بشه که میتونه خطرناک بشه و مبدل بر اثر فشار بخار آب بترکه

خودِ فنر دیافراگم یک پیچ داره که با سفت و شل کردنش فشار فنر بر دیافراگم زیاد و کم میشه اما بهتره دستکاریش نکنین و فقط ساق پیستون رو چرب کنین تا روان حرکت کنه

محمد علی رشیدی
23-03-2017, 11:29
با سلام
من یه تعمیرکار تازه کارم چند روز قبل یه ابگرمکن دیواری بوتان و باز کردم که شمعک نداره جرقه زنه ، ،،مشکل جرمگیری و دیافراگم و اینارو درست کردم ولی یه مشکل دیگه ای که داره سر درنیاوردم اینه که موقعی که شیر آب و باز میکنیم جرقه نمیزنه ولی همین که سوکت آدابتورو در میارم میندازم سر جاش کار میکنه بعد دو دیقه که دوباره سرد شد بازم کارنمیکنه خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-03-2017, 23:10
با سلام
من یه تعمیرکار تازه کارم
چند روز قبل یه ابگرمکن دیواری بوتان و باز کردم که شمعک نداره
جرقه زنه ، ،،مشکل جرمگیری و دیافراگم و اینارو درست کردم
ولی یه مشکل دیگه ای که داره سر درنیاوردم اینه که موقعی که شیر آب و باز میکنیم جرقه نمیزنه ولی همین که سوکت آدابتورو در میارم میندازم سر جاش کار میکنه بعد دو دقیقه که دوباره سرد شد بازم کارنمیکنه
خواهش میکنم راهنماییم کنید
ممنونم

سلام . سال نو مبارک
بنده تا حالا آبگرمکن بی شمعک (فندک دار) ندیده ام . اگه به چنگم بیافته یک ساعته پر و پیتش کنده هست و تمام زیر و بالای سیستم جرقه زنش و عیب یابی و سرویس و تعمیرش رو یاد میگیرم إن شاء الله

اگر مایل باشین یک توضیح در مورد قطعات این سیستم بدین تا در عیب یابی شریک بشیم
یعنی لطف کنین بگین:

1- سیستم جرقه زن با باتری هست یا برق شهر ؟ چون در سایت یوتیوب همه ی خارجیها با باتری هست
2- اجزا و قطعات این سیستم چی هست ؟ (بنده کلید روی کانال بین کاربراتور آب و گاز رو دیده ام . یک جرقه زن هم کنار شمعک داره البته در آبگرمکنهایی که در یوتیوب دیدم 3 تا جرقه زن کنار مشعل هست )
بقیه ی قطعات چی هست و نقشه ی اتصالشون به همدیگه چطوری هست چون اول باید طرز کارش رو یاد بگیریم تا بتونیم عیب یابی کنیم و تعمیر کنیم
منظورم از نقشه ی اتصال قطعات , چیزی شبیه این نقشه هست که مربوط به دستگاه تصفیه آب خانگی هست
یک نقشه مثل این خیلی کمک میکنه برای فهم طرز کار سیستم و عیب یابیش

Soroush-S
25-03-2017, 17:50
سلام دوستان
لطفا کمک کنید این آب گرمکن چطور روشن کنم:n01:
...

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-03-2017, 19:36
سلام دوستان
لطفا کمک کنید
این آبگرمکن چطور روشن کنم ؟:n01:...

سلام
بیایم هلش بدیم ؟ :20:
بعد از شوخی , بگین مشکلش چیه تا ببینیم آیا اینترنتی کاری از دستمون برمیاد
شمعک روشن نمیشه ؟ مشعل روشن نمیشه ؟ جون نداره ؟ خودبخود خاموش میشه ؟ چه خیرشه ؟
آپشن "تو سری" هم هست . بزنین تو سرش شاید راه بیافته
سال نو هم مبارک

Soroush-S
26-03-2017, 12:49
سلام
بیایم هلش بدیم ؟ :20:
بعد از شوخی , بگین مشکلش چیه تا ببینیم آیا اینترنتی کاری از دستمون برمیاد
شمعک روشن نمیشه ؟ مشعل روشن نمیشه ؟ جون نداره ؟ خودبخود خاموش میشه ؟ چه خیرشه ؟
آپشن "تو سری" هم هست . بزنین تو سرش شاید راه بیافته
سال نو هم مبارک

هلش دادیم روشن شد:n02:

patroll.md
30-03-2017, 18:01
سلام . سال نو مبارک
بنده تا حالا آبگرمکن بی شمعک (فندک دار) ندیده ام . اگه به چنگم بیافته یک ساعته پر و پیتش کنده هست و تمام زیر و بالای سیستم جرقه زنش و عیب یابی و سرویس و تعمیرش رو یاد میگیرم إن شاء الله

اگر مایل باشین یک توضیح در مورد قطعات این سیستم بدین تا در عیب یابی شریک بشیم
یعنی لطف کنین بگین:

1- سیستم جرقه زن با باتری هست یا برق شهر ؟ چون در سایت یوتیوب همه ی خارجیها با باتری هست
2- اجزا و قطعات این سیستم چی هست ؟ (بنده کلید روی کانال بین کاربراتور آب و گاز رو دیده ام . یک جرقه زن هم کنار شمعک داره البته در آبگرمکنهایی که در یوتیوب دیدم 3 تا جرقه زن کنار مشعل هست )
بقیه ی قطعات چی هست و نقشه ی اتصالشون به همدیگه چطوری هست چون اول باید طرز کارش رو یاد بگیریم تا بتونیم عیب یابی کنیم و تعمیر کنیم
منظورم از نقشه ی اتصال قطعات , چیزی شبیه این
یک نقشه مثل این خیلی کمک میکنه برای فهم طرز کار سیستم و عیب یابیش

این شیر ،تابستانه ،زمستانه کارش چیه؟
چه تاثیری باید دید وقتی تنظیمش تغییر میدیم؟
در کل ما که چیزی متوجه نشدیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-03-2017, 21:16
این شیر ،تابستانه ،زمستانه کارش چیه؟
چه تاثیری باید دید وقتی تنظیمش تغییر میدیم؟
در کل ما که چیزی متوجه نشدیمسلام
سرعتِ عبور آب از آبگرمکن رو تغییر میده

در حالت زمستونه آب مدت بیشتری طول میکشه تا آب از لوله ی مسی مارپیچ مُبدّل عبور کنه و درنتیجه بیشتر حرارت میگیره و بیشتر داغ میشه
بهتره به جای حالت زمستانه , در زمستان شیر آبِ ورودیِ آبگرمکن رو تا نیمه یا تا 2/3 ببندیم و به شیر تابستانه/زمستانه دست نزنیم و همیشه روی حالت تابستانه باشه
در حالت زمستانه حجم آبِ شیر آب گرم تقربباً نصف میشه اما در شیرهای اهرمی مثل شیر آشپزخونه چندان مشهود (قابل مشاهده) نیست
در شیر آبِ تکی و معمولی کاملاً قابل مشاهده هست
مثل توی لباسشوئی دوقلو
داخل این شیر قبلاً مسی بود اما حالا پلاستیکی شده
به هر حال بهتره ازش زیاد استفاده نشه و از شیر ورودی به جاش استفاده بشه

patroll.md
30-03-2017, 23:03
سلام
سرعتِ عبور آب از آبگرمکن رو تغییر میده

در حالت زمستونه آب مدت بیشتری طول میکشه تا آب از لوله ی مسی مارپیچ مُبدّل عبور کنه و درنتیجه بیشتر حرارت میگیره و بیشتر داغ میشه
بهتره به جای حالت زمستانه , در زمستان شیر آبِ ورودیِ آبگرمکن رو تا نیمه یا تا 2/3 ببندیم و به شیر تابستانه/زمستانه دست نزنیم و همیشه روی حالت تابستانه باشه
در حالت زمستانه حجم آبِ شیر آب گرم تقربباً نصف میشه اما در شیرهای اهرمی مثل شیر آشپزخونه چندان مشهود (قابل مشاهده) نیست
در شیر آبِ تکی و معمولی کاملاً قابل مشاهده هست
مثل توی لباسشوئی دوقلو
داخل این شیر قبلاً مسی بود اما حالا پلاستیکی شده
به هر حال بهتره ازش زیاد استفاده نشه و از شیر ورودی به جاش استفاده بشه

ممنون
پس دلیل متوجه نشدنمون مشخص شد.
در حالت نیمه بذاریم پس خوبه؟
چقدر مگه ورق های آبگرمکن نازک شده با هر دمایی روشن میشه ،بعد خاموش شدن صدا(ی چق چق) میده؟

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-03-2017, 00:47
ممنون
پس دلیل متوجه نشدنمون مشخص شد.
در حالت نیمه بذاریم پس خوبه؟
چقدر مگه ورق های آبگرمکن نازک شده با هر دمایی روشن میشه ،بعد خاموش شدن صدا(ی چق چق) میده؟تنظیمش بستگی به حرارت آب ورودی داره .
هر چی بره به سمت حالت زمستانه فشار آب گرم کمتر میشه پس برای جائی که فشار آب خودش کمه نیازی نیست حتی وسط باشه
از طرف دیگه دکمه ی درجه ی مشعل هم هر چی کمتر باشه بهتره چون مصرف گاز کمتر میشه و نیازی به باز کردن آب سرد با آب گرم نیست و درنتیجه آب هم سرد و گرم نمیشه
یعنی سه چیز هست که به هم ربط داره :

فشار آب ساختمان - حالت شیر تابستانه/زمستانه - درجه ی مشعل
درجه هر چه کمتر بهتر , شیر هم هر چه بیشتر به سمت تابستانه بهتر . مگر اینکه سرمای بیش از حدِ آب ورودی مجبورمون کنه که ببریچش سمت زمستانه و درجه رو هم ببریم بالاتر از 1
======================================
شکی نیست که قطعات دائماً بنجل تر و کوچکتر و نازکتر میشه و این باعث افزایش صدا میشه

ya3ya6
11-05-2017, 17:21
سلام.
چند وقت پیش با دوستان راجع به آبگرمکن که میخواستیم بگیر مشورت کردم، مخزنی داشتیم میخواستیم دیواری بگیریم. حدود یک سالی گذشته ، گقتم بگم مزایا و معایبش رو:
(آبگرمکن 3115 (قطر لوله 10 ،فاصله تا حموم هم حدود 12-14 متر، خانواده 5 نفره))

مزایا:

تقریبا همیشه آب گرم داریم، بر خلاف مخرنی مون که طول میکشید گرم شه، مثلا برا حمام.

معایب:

فشار آب با باز کردن چند لوله همزمان کم و زیاد میشه، حالا فقط فشار باشه عیب نداره، فشار آب سرد و گرم کم و زیاد میشه، مثلا یکی حمامه، بقیه آب بریزن، آبش یه دفعه یخ میشه، فشارش هم کم میشه، یعنی همزمان 2 نفر نمیتونن مثلا حمام کنن و غذا بپزن، یا اگه موقع حمام بودن یکی ، یه نفر دیگه بره دستشویی ، یه نفر مجبوره آب رو ببنده، اینقدر که فشار و تعادل آب سرد و گرم ، کم و زیاد میشه. درجه آبگرمکن هم نمیتونیم کم کنیم، چون بعضی هامون آب داغ میخوان.
اول که آب رو باز میکنی، سرده، توی سه چهار ثانیه داغ میشه، واسه همین هر بار تنظیم آب ملایم، طول میکشه، و گاهی که حواست نیست دستت رو میسوزونه داغی اش... خودم تا حالا صد بار سوخته دستم ...
موقع باز بودن آب گرم خیلی صدا میده، البته خیلی مهم نیست.
آب داغ اش چون سریع جوش میاد، با آب داغ آبگرمکن مخزنی که آهسته جوش میاد فرق داره، مثلا من که یکم حساسم، اذیتم میکنه، یه جورایی پوست رو میزنه، توضیحش سخته...

در کل خوبه، بازم از دوستان مخصوصا MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر مشاوره تشکر میکنم:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-09-2017, 16:57
سلام دوستان.

اگه همه ی ساکنین خانه بتونند عادت کنند که وقتی آبِ ورودیِ آبگرمکن خیلی سرد هست شیر آب گرم مصرفی رو کمتر باز کنند دیگه هیچ نیازی به تغییرِ شیر تابستانه/زمستانه و یا شیر اصلی آبِ ورودیِ آبگرمکن ندارید
وقتی عادت کنین شیر آب گرم رو کمتر باز کنین این درست مثل اینه که شیر تابستانه/زمستانه رو گذاشته باشین روی حالتِ زمستانه یعنی آبِ کمتری و با سرعت کمتر از مُبَدّلِ آبگرمکن رد میشه پس آب بیشتر گرم میشه . به همین سادگی
مبدل همون لوله ی مارپیچ مسی هست که با آتش مشعل داغ میشه و باعث گرم شدنِ آبِ عبوری از مبدل میشه

sina234
22-09-2017, 14:46
دوستان خسته نباشید بخصوص از آقای آسمونی عزیز
من آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل کیمیا 2017 دارم دو ولومی هستش یه مدتیه با وجود باز بودن کامل فلکه ورودی آب سرد آبگرمکن مقدار خروجی آب گرم تقریبا نصف آب سرد هستش حالا جدا از این امروز با وجود روشن بودن شمع پیلوت متاسفانه اصلا اتومات نمیکنه ! وقتی آب گرم رو میزنم آب نسبتا با نصف فشار آب سرد میاد اما گرم نیست و اتومات نمیکنه خواستم علتشو بدونم
البته ناگفته نمونه تو این دوماه به علت رفتن به مسافرت مستقیما جریان گاز رو از شیر قطع کن دستی لوله گاز قطع میکردیم ومیرفتیم .
حالا که روشنه اگه بخوایم از طریق ولوم خودش خاموش کنیم اصلا شمعک خاموش نمیشه بود ونبود اون ولوم انگار تاثیری نداره باید از طریق شیر قطع کن لوله گاز قطع کنیم و با وصل شیرگاز خودکار صدای گاز با وجود گذاشتن ولوم روی درجه خاموش میاد وبا یه فندک روشن میشه!

amin fear
24-09-2017, 00:16
سلام دوستان آبگرمکن من به تازگی از تعمیرگاه برگشته است و مشکلش هم حل شده است اما در دو قسمت از پایین آن دچار نشتی/چکه کردن آب به صورت چند ثانیه یکبار شده است که وقتی آب را باز میکنم و آب درون آبگرمکن باشد شدت بیشتری پیدا میکند ، از واشر هم استفاده نکرده بودن ، با توجه به اینکه قسمت بالایی آبگرمکن کاملا خشک است و آب قطعا از بدنه به پایین منتقل نمیشود با توجه به عکس ها به نظر شما مشکل کجاست ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

a6543210
28-09-2017, 12:37
سلام دوستان
علت كم بودن شعله آبگرمكن در درجه آخر در خصوص آبگرمك هاي قديمي بوتان چيه؟به نظرتون بايد دیافراگم عوش شه؟!
لوله ها رسوب زدايي شدن!:n13:

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-09-2017, 20:12
سلام دوستان
آبگرمکن من به تازگی از تعمیرگاه برگشته است و مشکلش هم حل شده است اما در دو قسمت از پایین آن دچار نشتی/چکه کردن آب به صورت چند ثانیه یکبار شده است که وقتی آب را باز میکنم و آب درون آبگرمکن باشد شدت بیشتری پیدا میکند ، از واشر هم استفاده نکرده بودن ، با توجه به اینکه قسمت بالایی آبگرمکن کاملا خشک است و آب قطعا از بدنه به پایین منتقل نمیشود با توجه به عکس ها به نظر شما مشکل کجاست ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
شما خودنون بهتر میتونین نشتی رو پیدا کنین
چیزی که از عکسها استنباط کردم اینه که نشتی از محل اتصال لوله ها به همدیگه و به کاربراتور آب و هست
باید لوله ها و شیلنگها باز بشه و سرهاشون تمیز و رسوب زدائی بشه وگرنه واشرها خوب نمیچسبه بهش و نشتی میده
واشرها هم اگر کهنه و لِه شده هست باید عوض بشه .

سلام دوستان
علت كم بودن شعله آبگرمكن در درجه آخر در خصوص آبگرمك هاي قديمي بوتان چيه؟به نظرتون بايد دیافراگم عوش شه؟!
لوله ها رسوب زدايي شدن!:n13:سلام

قبلاً در همین تاپیک همه علتها مطرح شده
خشک بودنِ میله پیستون دیافراگم
کهنه بودن دیافراگم
ضعیف بودن فشار آب
رسوب داشتن کاربراتور .
اگر فشار آب گرم فقط کمی کمتر از آب سرد باشه پس توری ورودیِ کاربراتور و کاربراتور آب و مبدل تمیز هستند .پس بیشتر احتمال داره دیافراگم کهنه هست یا میله پیستون خشکهو باید تمیز بشه و چرب بشه
شیر تابستانه/ زمستانه هم ممکنه تاثیر داشته باشه

با مشعلِ روشن , برنید روی حالت تابستانه و سپس زمستانه ببینین شعله بیشتر و کمتر نمیشه ؟

g_safaeiye
03-10-2017, 23:18
سلامساچه ریزی در دیافراگم آبگرمکن دیواری وجود دارد در کجا قرار میگیرد

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-10-2017, 15:23
سلام
ساچه ریزی در دیافراگم آبگرمکن دیواری وجود دارد در کجا قرار میگیردسلام

سوالتون واضح نیست
ساچمه ریز ؟
دیافراگم ساچمه نداره در بوتان 3115

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-10-2017, 11:16
سلام

مطلبِ مهمی رو میخوام به استحضار شما دوستان برسونم اما قبلش باید چند تا از دوستانی که آبگرمکنِ شمعک دار دارند لطف کنند این تست رو انجام بدند:
آخر شب موقع خواب , شماره کنتور گاز رو یادداشت کنین و بهتره که ازش عکس بگیرین
تا صبح از هیچ وسیله ی گازی استفاده نکنین یعنی فقط شمعکِ آبگرمکن روشن باشه
صبح دوباره ازش عکس بگیرین
آیا شماره کنتور تغییر کرده ؟
با تشکر
بعد از اعلام نتیجه , اون مطلبِ مهم رو به اطلاعتون میرسونم .

asad1388
14-10-2017, 18:16
با سلام ......
من ابگرمکن دیواری بوتان دارم. مدتی است موقع باز کردن یا بستن شیر اب گرم فندک آبگرمکن خاموش میشه و آبگرمکن روشن نمیشه
لطفا راهنمایی فرمایید

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-10-2017, 18:29
دوستان خسته نباشید بخصوص از آقای آسمونی عزیز
من آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل کیمیا 2017 دارم دو ولومی هستش
1- یه مدتیه با وجود باز بودن کامل فلکه ورودی آب سرد آبگرمکن مقدار خروجی آب گرم تقریبا نصف آب سرد هستش2- حالا جدا از این امروز با وجود روشن بودن شمع پیلوت متاسفانه اصلا اتومات نمیکنه ! وقتی آب گرم رو میزنم آب نسبتا با نصف فشار آب سرد میاد اما گرم نیست و اتومات نمیکنه خواستم علتشو بدونم
البته ناگفته نمونه تو این دو ماه به علت رفتن به مسافرت مستقیما جریان گاز رو از شیر قطع کن دستی لوله گاز قطع میکردیم ومیرفتیم .
حالا که روشنه اگه بخوایم از طریق ولوم خودش خاموش کنیم اصلا شمعک خاموش نمیشه
بود ونبود اون ولوم انگار تاثیری نداره باید از طریق شیر قطع کن لوله گاز قطع کنیم و با وصل شیر گاز خودکار صدای گاز با وجود گذاشتن ولوم روی درجه خاموش میاد و با یه فندک روشن میشه!
سلامت باشید . میبخشین دیر جواب دادم . بنده تازه الان مطلبتون در این صفحه رو خوندم
إن شاء الله که مشکلاتش حل شده باشه و اگر زحمتی نیست مختصر بنویسید چطوری حل شد تا بقیه هم از تجربه شما استفاده کنند
اگر مشکلاتش هنوز حل نشده:
1- علت افت فشار بیش از حدِ آبِ گرم میتونه از کثیف بودن توری ورودی آب آبگرمکن باشه و یا رسوب داشتن مُبدّل که همون لوله های مارپیچ مسی هست که آب در اون گرم میشه
2- ظاهراً کاربراتور گاز خیلی کثیف شده و قطعاتِ متحرکِ داخلش جام شده و تکون نمیخوره
باید با رعایت نکات ایمنی و توسط شخص وارد , گاز قطع بشه و کاربراتور گاز باز بشه و قطعات داخلش دربیاد و تمیز بشه با دستمال تمیز و کمی تینر یا الکل یا بنزین
تاکید میکنم این کارها اگر توسط فرد دست به آچارِ وارد انجام نشه و ایمنی رعایت نشه و بعد از بستن کاربراتور همه چیز با کف تست نشه میتونه فاجعه به وجود بیاره .
مسئولیت همه چیز با خواننده ی این مطالب هست . بنده و این سایت هیچ مسئولیتی نداریم

sgb962
15-10-2017, 15:08
دوستان سلام.
اول می خواستم از مطالب بسیار خوبتون تشکر کنم . تا حالا چند بار با خوندن این مطالب مشکلات ابگرمکن خونه رو رفع کردم.
اخیرا مشکلی پیش اومده که تو فروم هم که گشتم جز یه مورد به مطلب دیگه ای بر نخوردم. مشکل من از اونجا شروع شد که شمعک ابگرمکن( سینجر) خاموش می شد و آب سرد می شد. در پوش رو برداشتم و شمعک رو باز کردم و تمیز کردم و بستمش . بعد که روشن کردم متوجه شدم به محض زیاد شدن شعله، قسمت پشت رگلاتور برنجی شعله ور میشه. با خودم گفتم قطعا اورینگی چیزی خراب شده.
به هر حال کل آبگرمکن رو پایین اوردم و لوله هاشو رسوب زدایی کردم و دیافراگم رو هم عوض کردم و بعد از کلی گشتن تو بازار موفق شدم رو تا اورینگ اون رو عوض کنم. یک اورینگ ریز که سر میله سوزنی پشت فنر میخوره و اورینگ روی محور رگلاتور برنجی( که میره داخل کاربراتور گاز) بعد از کلی دردسر و بستن آبگرمکن باز هم متاسفانه گاز نشتی داره( عکس گرفتم اما نمی دونم چرا نمیشه اپلود کرد!).
فقط یک چیز هم تا یادم نرفته اینکه رگلاتور برنجی وقتی داخل کاربرات الومینیومی میشه حس می کنم بازی می کنه و اون خار فنری بزرگ هم محکم سر جاش قرار نمیگیره یعنی سفت نیستش وبازی می کنه و هرچی هم گشتم متاسفانه یدک نداره نو بخرم.

ممنون میشم کسی از دوستان راهنمایی کنه. ضمنا رگلاتور برنجی رو دوباره باز کردم و کشیدم بیرون و تفلون پیچ کردم گذاشتم اما بازم تاثیر نداشت.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-10-2017, 02:31
دوستان سلام.
اول می خواستم از مطالب بسیار خوبتون تشکر کنم .
تا حالا چند بار با خوندن این مطالب مشکلات ابگرمکن خونه رو رفع کردم.
اخیرا مشکلی پیش اومده که تو فروم هم که گشتم جز یه مورد به مطلب دیگه ای بر نخوردم.
1- مشکل من از اونجا شروع شد که شمعک ابگرمکن( سینجر) خاموش می شد و آب سرد می شد.
در پوش رو برداشتم و شمعک رو باز کردم و تمیز کردم و بستمش .
2- بعد که روشن کردم متوجه شدم به محض زیاد شدن شعله، قسمت پشت رگلاتور برنجی شعله ور میشه.
با خودم گفتم قطعا اورینگی چیزی خراب شده.به هر حال کل آبگرمکن رو پایین اوردم و لوله هاشو رسوب زدایی کردم و دیافراگم رو هم عوض کردم و بعد از کلی گشتن تو بازار موفق شدم تا اورینگ اون رو عوض کنم.3- یک اورینگ ریز که سر میله سوزنی پشت فنر میخوره و اورینگ روی محور رگلاتور برنجی( که میره داخل کاربراتور گاز) بعد از کلی دردسر و بستن آبگرمکن باز هم متاسفانه گاز نشتی داره( عکس گرفتم اما نمی دونم چرا نمیشه اپلود کرد!).
4- فقط یک چیز هم تا یادم نرفته اینکه رگلاتور برنجی وقتی داخل کاربرات الومینیومی میشه حس می کنم بازی می کنه و اون خار فنری بزرگ هم محکم سر جاش قرار نمیگیره یعنی سفت نیستش وبازی می کنه و هرچی هم گشتم متاسفانه یدک نداره نو بخرم.
ممنون میشم کسی از دوستان راهنمایی کنه. ضمنا رگلاتور برنجی رو دوباره باز کردم و کشیدم بیرون و تفلون پیچ کردم گذاشتم اما بازم تاثیر نداشت.
سلام . ممنونیم از لطف شما .
1- وقتی شمعک خاموش میشه باید قبل از هر کاری ببینیم چطوری خاموش میشه . آیا اول مشعل خاموش میشه ؟ یا اول شمعک خاموش میشه و بعد از چند ثانیه که ترموکوپل سرد میشه گاز کل آبگرمکن با صدای تقه قطع میشه (صدای بوبین ترموکوپل که داخل کاربراتور گاز هست) ؟ یا اول صدای تقه میاد و همون موقع شمعک و مشعل با هم خاموش میشند ؟ این خیلی مهم هست برای عیب یابی و تعمیر خاموش شدنِ شمعک
2- نشت گاز خطرناک هست و باید حتماً درست بشه . بهتر بود عکس واضحی از محل نشت گاز آپلود میکردین در سایت زیر تا بتونیم اینترنتی علت رو پیدا کنیم . باید قبل از روشن شدن مشعل هم همونجا رو با کف چک کنین ببینین نشت گاز داره یا فقط با روشن شدن مشعل نشت داره ؟ اگر دومی هست پس نشتی در مسیر رفتنِ گاز از کاربرانور به مشعل نشت میکنه
نشتی میتونه به علت شل شدن یک مهره باشه و یا شل بودن یک یا چند پیچ و یا خرابی یک واشر یا یک اورینگ یا خراب بودن سر یک لوله فلزی که به کاربراتور گاز وصل میشه . متاسفانه بدون عکس واضح نمیشه چیزی گفت چون بنده قبلاً آبگرمکن سینجر ندیدم .
3- اورینگها و کاسه نمدها و بلبرینگها رو باید از مغازه هایی که تخصصشون همینها هست بخریم . این رو گفتم چون نوشتیم به سختی پیدا کردین البته شاید شما هم از همون مغازه ها پرسیدین اما سایزش یک سایز کمیاب بوده
4- متاسفانه این رو هم بدون عکس واضح نمیشه نظر داد در موردش . در بوتان , کابراتور آب وصل میشه به کاربراتور گاز و اگر پیچهای نگهدارنده اش شل باشه کنی لق میشه اما در کار دستگاه تاثیری نداره

=========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
.

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم مود وضعیت اقتصادی و قیمتها

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-10-2017, 03:27
با سلام ......من ابگرمکن دیواری بوتان دارم.
مدتی است موقع باز کردن یا بستن شیر اب گرم فندک آبگرمکن خاموش میشه و آبگرمکن روشن نمیشه
لطفا راهنمایی فرماییدسلام

فندک دار هست یا شمعک دار ؟
نوشتین موقع بستن آب گرم فندک خاموش میشه . موقع بستن آب گرم فندک نباید هم کار کنه . فقط با باز کردن آب گرم باید جرقه بزنه .
مدلش چی هست ؟
فندک داره شا شمعک دار
اگر فندک دار هست متاسفانه بنده تجربه ای با این مدلها ندارم اما اگر مدل و عکس واضحی باشه اونوقت بهتر میشه کمک کرد

sgb962
16-10-2017, 07:50
با سلام و تشکر
عرض کردم دیروز که عکس رو تو سایت upload724 ارسال کردم اما وقتی با آیکون تصویر یا با # می خواستم ارسال کنم سایت خطا میداد:

امکان ارسال لینک فعال ( قابل کلیک ) و عکس ( قابل مشاهده ) برای کاربران جدید امکان پذیر نیست .
این محدودیت بصورت خودکار و به مرور زمان برای شما برداشته خواهد شد.

لطفا لینک ها فعال و عکس ها را از پست خود حذف کنید و سپس مطلب را ارسال کنید.
برای اینکار کافیست از تگ های url و img استفاده نکنید و به جای آن آدرس عکس یا لینک مورد نظر را بصورت متن در کد قرار دهید ( از دکمه # در ویرایشگر کمک بگیرید ) یا مستقیما به این شکل عمل کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Arrow_hsn
16-10-2017, 15:55
سلام، خسته نباشید همگی،
یه مشکل داشتم.
آبگرمکنم روشن نمیشه وقتی شیر آب گرم رو باز میکنم،
بوتان b3315if

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2017, 06:58
سلام
ارسال دوم
مطلبِ مهمی رو میخوام به استحضار شما دوستان برسونم اما قبلش باید چند تا از دوستانی که آبگرمکنِ شمعک دار دارند لطف کنند این تست رو انجام بدند:
آخر شب موقع خواب , شماره کنتور گاز رو یادداشت کنین و بهتره که ازش عکس بگیرین
تا صبح از هیچ وسیله ی گازی استفاده نکنین یعنی فقط شمعکِ آبگرمکن روشن باشه
صبح دوباره ازش عکس بگیرین
آیا شماره کنتور تغییر کرده ؟
با تشکر
بعد از اعلام نتیجه , اون مطلبِ مهم رو به اطلاعتون میرسونم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2017, 09:19
سلام، خسته نباشید همگی،
یه مشکل داشتم
آبگرمکنم روشن نمیشه وقتی شیر آب گرم رو باز میکنم
بوتان b3315if

سلام . سلامت باشید
این مدل از مدلهای فندک دار هست که ظاهراً بورد الکترونیکی هم داره
یعنی عیبهایی که میتونه پیش بیاد بیشتر از مدل شمعک دار هست
ممکنه از دیافراگم یا خشکی میله پیستون باشهشاید هم از بورد باشه یا ترانس یا سیم برقش یا خود فندک
باید تک تک چک بشه

aminmonaafshar
22-10-2017, 01:48
سلام،اقا این ابگرمکن بوتان 3112ما وقتی میریم حموم یهو بعد دودقه هی ابش انگار کم و زیاد میشه ولی جوشه انگار یکی هی میبنده هی بازمیکنه مشکلش چیه کلافه میکنه ادمو

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2017, 14:42
سلام
اقا این ابگرمکن بوتان 3112ما وقتی میریم حموم یهو بعد دو دقیقه هی ابش انگار کم و زیاد میشه ولی جوشه انگار یکی هی میبنده هی بازمیکنه مشکلش چیه ؟ کلافه میکنه ادمو

سلام
اگر در ساختمان پمپ هست پس به احتمال زیاد اتوماتیکش تنظیم نیست و یا اگر ز نوع بادکنک دار هست پس به احتمال زیاد بادکنکش سوراخ شده و پر از آب شده و پمپ زود زود خاموش روشن میشه و باعث شده فشار آب ساختمون ضربانی بشه
اگر چنین هست پس مشکل رو در تاپیک زیر مطرح کنین تا بررسیش کنیم

aminmonaafshar
23-10-2017, 01:02
پمپ اینا نیس فشار اب خوبه مشکل ابگرمکنه واشر دیافراگمم عوض کردم ابش جوشه فقط وقتی ک هی کم و زیادمیشه باید شیرو ببندی باز ک میکنی هوا و ابجوش باهم میاد بعد چندثانیه دوباره درست میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-10-2017, 13:54
پمپ و اینها نیست. فشار اب خوبه . مشکل از ابگرمکنه
واشر دیافراگم هم عوض کردم
ابش جوشه فقط وقتی که هی کم و زیاد میشه باید شیر رو ببندی . باز که میکنی هوا و اب جوش با هم میاد . بعد چند ثانیه دوباره درست میشهسلام
1- اگر منظورتون از اب جوش , آب بسیار داغ هست پس اولین کاری که باید انجام بدین اینه که درجه رو تا حدی کم کنین که لازم نباشه اصلاً آب گرم و سرد رو با هم مخلوط کنین . این کار کلی مزایا داره که قبلا توضیح دادم
2- کم و زیاد شدنِ آبِ گرم ربطی به آبگرمکن نداره . یه جائی در ساختمان چیزی اتفاق میافته که باعث افت و خیز فشار آب میشه حالا یا همونهایی هست که قبلا گفتم بهتون و یا علتش باز بسته شدنِ شیرها در واحدهای دیگه هست و کم بودن فشار آب در ساختمان .
3- دیافراگم اگر مشکل داشته باشه آب گرم نمیشه یا کم گرم میشه . تاثیری در کم و زیاد شدن آب گرم نداره اصلا
4- اگر آب سرد هم افت و خیز داره پس علت همونهایی هست که گفتم یعنی سیستم لوله کشی و یا پمپ ساختمان مشکل داره
5- میگین هوا خارج میشه از شیر آب گرم . اگر علتش بیش از حد داغ شدن آب و بخار درست شدن در آبگرمکن هست پس باید درگه رو کم کنین .
اما اگر بخار نیست و هوا هست پس سیستم لوله کشی ساختمون ایراد داره و یه جائی هوا میره توی لوله ها . اگر هم پمپ و مخزن ندارین پس ممکنه هوا یا آبِ ورودی میاد توی ساختمون

amin22229
25-11-2017, 20:15
سلام .یه ابگرمکن دیواری مدلb215 که وقتی شیر اب گرم رو باز میکنیم مشعلش روشن میشه ولی اب گرم نمیشه .بعضی از وقت ها هم در حد سه ثانیه گرم میشه و باز سرد میشه .چطوری باید تنظیمش کنیم ممنون

amin22229
25-11-2017, 20:47
سلام یه ابگرمکن مدل b215هست که وقتی اب گرم رو روشن میکنیم شعلش روشن میشه ولی اب گرم نمیشه .باید چکارش کنیم که اب رو گرم کنه ممنون

akbarnet
29-11-2017, 23:07
آبگرمکن بوتان
مشکل با جرقه دارم
الکترود سالم هس اداپتور سالم گاز می‌رسد ولی جرقه زده نمیشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-11-2017, 17:04
آبگرمکن بوتان
مشکل با جرقه دارم
الکترود سالم هس اداپتور سالم گاز می‌رسد ولی جرقه زده نمیشه

سلام
قبلاً آبگرمکن بدون شمعک نداشتم اما به احتمال زیاد برق سیستم مشکل داره و یا قطعه ای که برق های ولتاژ تولید میکنه برای جرقه

سلام یه ابگرمکن مدل b215هست که وقتی اب گرم رو روشن میکنیم شعلش روشن میشه ولی اب گرم نمیشه .باید چکارش کنیم که اب رو گرم کنه ممنون
سلام
اگر آب ورودی بسیار سرد باشه گرم نمیشه
شاید هم مشعل بسیار ضعیف هست . ارتفاع شعله مشعل باید حداقل ۲ سانت باشه . اگر نیست باید درجه رو ببرید روی ۱,۵ یا حداکثر ۲ یعنی تا حدی ببرید بالا که آب بیش از حد داغ نشه و مجبور نشوید آب سرد باهاش باز کنین

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

VISION
06-12-2017, 01:40
:n01::n01::n01:

VISION
06-12-2017, 01:44
سلام
ما یه آبگرمکن بوتان بدون شمعک مدل B3215i داریم که توی بالکن و در هوای آزاد قرارداره و از ساعت حدود 11 شب تا ساعت 8 - 9 صبح که هوا خیلی سرده وقتی شیر آب گرم رو باز میکنی جرقه میزنه ولی مشعل روشن نمیشه.
من واشر دیافراگم رگلاتور رو عوض کردم یکم بهتر شد یعنی شب ها وقتی چهار ـ پنج بار شیر آب گرم رو باز و بسته کنم یک بار احتمال داره روشن بشه به نظر شما مشکل از کجاست؟
بقیه ساعات روز خیلی خوب کار میکنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-12-2017, 14:32
سلام
ما یه آبگرمکن بوتان بدون شمعک مدل B3215i داریم که توی بالکن و در هوای آزاد قرارداره و از ساعت حدود 11 شب تا ساعت 8 - 9 صبح که هوا خیلی سرده وقتی شیر آب گرم رو باز میکنی جرقه میزنه ولی مشعل روشن نمیشه.
من واشر دیافراگم رگلاتور رو عوض کردم یکم بهتر شد یعنی شب ها وقتی چهار ـ پنج بار شیر آب گرم رو باز و بسته کنم یک بار احتمال داره روشن بشه به نظر شما مشکل از کجاست؟بقیه ساعات روز خیلی خوب کار میکنه.سلام

2 کار باید انجام بدین
اول از همه شیر تابستانه/ زمستانه رو بذارین روی زمستانه ) سمت چپ ( بعدش میله ی پیستون رو با دستمال کاغذی تمیز کنین و بعدش به دو طرفش یک قطره کوچک روغن زیتون یا روغن موتور بزنین
وقتی میخواین سمت چپ میله رو تمیز و روغن بزنید باید شیر آب گرم بسته بسته باشه
برای سمت راستش باید شیر آب گرم باز باشه تا میله کاملاً حرکت کنه به سمت چپ
برای روغنکاری باید کلید فندک از بدنه کاربراتور باز بشه

نتیجه رو خبر بدین
عکسهای کلید و روغنکاری :

در این عکس شیر آب گرم بازه و میله اومده سمت چپ . اما اگر شیر پایینی در حالت زمستانه باشه , میله خیلی ییشتر میاد سمت چپ و تمیز کردن و روغنکاری بهتر انجام میشه

VISION
06-12-2017, 22:34
سلام
کار هایی که گفتید انجام دادم (شیرزمستانه، تمیز و روغن کاری پیستون) ولی باز هم تغییری نکرد.
حتی چند دفعه زمانی که شیر آب گرم رو باز کردم هم زمان میله پیستون رو بیشتر به سمت چپ فشار دادم که گاز وصل بشه بازهم نشد.
ولی یه چیزی رو فهمیدم. شیر آب ما از نوع اهرومیه و همیشه موقع باز کردن آب گرم با یه حرکت شیر رو تا انتها باز میکردم.
اما وقتی شیر رو به آرومی و تا نصفه باز میکنم آبگرمکن به خوبی روشن میشه و بعد از روشن شدن شیر رو تا انتها باز میکنم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-12-2017, 23:06
سلام
کار هایی که گفتید انجام دادم (شیرزمستانه، تمیز و روغن کاری پیستون) ولی باز هم تغییری نکرد.
حتی چند دفعه زمانی که شیر آب گرم رو باز کردم هم زمان میله پیستون رو بیشتر به سمت چپ فشار دادم که گاز وصل بشه بازهم نشد.ولی یه چیزی رو فهمیدم. شیر آب ما از نوع اهرومیه و همیشه موقع باز کردن آب گرم با یه حرکت شیر رو تا انتها باز میکردم.
اما وقتی شیر رو به آرومی و تا نصفه باز میکنم آبگرمکن به خوبی روشن میشه و بعد از روشن شدن شیر رو تا انتها باز میکنم.

سلام
این آبگرمکن قدیمیه یا جدید ؟
انواع قدیمی روی کاربراتور آب یک پیچ داره به اسم پیچ vent
چند سالی هست که برای کاهش هزینه ی ساخت حذف شده
جاش اینه
اگه آبگرمکنتون این پیچ رو داره جاش رو به خاطر بسپارید بعدش نیم دور به چپ تست کنین و نیم دور به راست . همچنین یک دور .

ممکنه مشکل حل بشه . اگر نشد برگردونینش جای اولش
ضمناً توری ورودی آبِ کاربراتور رو هم چک کنین و اگر کثیفه تمیزش کنین . همونجایی که لوله ی مسی به کاربراتور آب وصل شده

نتیجه رو خبر بدین
راستی فشار آب قوی هست در ساختمان ؟
تفاوت فشار آب سرد و گرم زیاد هست در شیرهای اهرمی ؟

VISION
07-12-2017, 00:55
سلام
از اینکه مشکل رو پیگیری میکنید متشکرم.
این پیچی که گفتید روی کاربراتور وجود نداره. برجستگیش هست ولی پیچی روش نیست.
فشار آب سرد و گرم تقریبا برابره و آب سرد یکم پرفشار تره - علاوه بر این فشار آب توی ساعت آخر شب و اول صبح که این مشکل پیش میاد بیشتر از وسط روز هست.

این قضیه نصفه باز کردن شیر آب رو امروز صبح هرچی تست کردم جواب نداد ولی دیشب کار میکرد.

یه نکته دیگه
این مشکل قبل از باز کردن و تعویض واشر دیافراگم کاربراتور هم وجود داشت واحتمالا به این چیزی که میگم مربوط نیست. ولی وقتی کاربراتور رو باز کردم یه ساچمه خیلی ریز بیرون افتاد که نفهمیدم دقیقا جاش کجا بود و من هم زمان بستن گذاشتمش تنها جایی که میشود گذاشتش یعنی یه حفره کوچیک بالا کاربراتور که با یه لوله پلاستیکی کوچیک متصل میشد به طرف دیگه کار براتور.
اگه عکس و حتی فیلم از مراحل روشن شدن آبگرمکن نیازه بگید قرار بدم.

habibie60
07-12-2017, 02:14
سلام
یه آبگرمکن دیواری بوتان شمعک دار داریم
فشار گاز و فشار آب سرد ورودی و گرم خروجی بالاست
اما آب ولرمه و با بالاتریندرجه هم آب گرم نمیشه
دیافراگم رو هم عوض کردم تغییری نکرد
رسوب هم نداره جون صدایی نمیده و فشار آب گرم هم بالاست
محبت میکنید اگر راه حلی دارید عنوان بفرمایید
دو تا حدس خودم میزنم
یکی اینکه بنطرم میل سوپاپ گاز خیلی سفته و میله دیافراگم انگار نمیتونه خوب به جلو هلش بده
دوم شاید دهنه شیپوره زیادی گشاد شده و فشار آب گرم بالاست و فرصت داغ شدن نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2017, 03:26
سلام
یه آبگرمکن دیواری بوتان شمعک دار داریمفشار گاز و فشار آب سرد ورودی و گرم خروجی بالاست
اما آب ولرمه و با بالاترین درجه هم آب گرم نمیشه
دیافراگم رو هم عوض کردم تغییری نکردرسوب هم نداره جون صدایی نمیده و فشار آب گرم هم بالاست
محبت میکنید اگر راه حلی دارید عنوان بفرمایید
دو تا حدس خودم میزنم
یکی اینکه بنطرم میل سوپاپ گاز خیلی سفته و میله دیافراگم انگار نمیتونه خوب به جلو هلش بده
دوم شاید دهنه شیپوره زیادی گشاد شده و فشار آب گرم بالاست و فرصت داغ شدن ندارهسلام

زبانه های شعله ی مشعل چند سانت هست ؟
اگر حدود 2.5 تا 3 سانت هست پس خوبه .
اگر حتی روی آخرین درجه هم شعله هاش کوتاه و ضعیف هست پس یا میله ی پیستون خشکه یا فشار گاز به دلیلی کمه
اگر شعله مشعل قوی و بلند هست پس آب ورودی خیلی سرد هست
درضمن بذارینش روی حالت زمستانه یعنی دسته به سمت چپ باشه
نتیجه رو خبر بدین .

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

habibie60
07-12-2017, 10:22
ممنونم از لطف شما

حالت زمستانه است و در آخرین درجه . اما ارتفاع شعله ها کمه و چون فشار گاز مناسبه پس
میله ی پیستون خشکه
کاری میتونم انجام بدم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2017, 13:50
سلام
از اینکه مشکل رو پیگیری میکنید متشکرم.
این پیچی که گفتید روی کاربراتور وجود نداره. برجستگیش هست ولی پیچی روش نیست.
فشار آب سرد و گرم تقریبا برابره و آب سرد یکم پرفشار تره
علاوه بر این فشار آب توی ساعت آخر شب و اول صبح که این مشکل پیش میاد بیشتر از وسط روز هست.
این قضیه نصفه باز کردن شیر آب رو امروز صبح هرچی تست کردم جواب نداد ولی دیشب کار میکرد.
یه نکته دیگه
این مشکل قبل از باز کردن و تعویض واشر دیافراگم کاربراتور هم وجود داشت واحتمالا به این چیزی که میگم مربوط نیست. ولی وقتی کاربراتور رو باز کردم یه ساچمه خیلی ریز بیرون افتاد که نفهمیدم دقیقا جاش کجا بود و من هم زمان بستن گذاشتمش تنها جایی که میشود گذاشتش یعنی یه حفره کوچیک بالا کاربراتور که با یه لوله پلاستیکی کوچیک متصل میشد به طرف دیگه کار براتور.
اگه عکس و حتی فیلم از مراحل روشن شدن آبگرمکن نیازه بگید قرار بدم.
سلام
قابلی نداره دوست عزیز . امیدواریم که مشکل حل بشه
اون ساچمه حتماً باید درست نصب بشه وگرنه درست کار نمیکنه
شما شیر آب ورودی آبگرمکن رو ببندید و فقط یک سوم باز کنین تا فشار آب ورودی کمتر از نصف بشه . حالا تست کنین ببینین چه تاثیری داشته
یک تست دیگه هم اگر انجان بدین خوبه :
دکمه فندک رو باز کنین از جاش , بعدش شیر آب گرم رو باز کنین , با دست دکمه فندک رو فشار بدین تا فندک جرقه بزنه , همزمان با نوک پیچ گوشتی میله پیستون رو هل بدین به چپ و ببینین مشعل روشن میشه ؟ یا اگر روشن هست آیا شعله اش زیاد میشه با هل دادن میله به چپ ؟
بنده احتمال میدم کانالهای داخل کاربراتور آب رسوب گرفته و باید برسوب زدائی بشه

ممنونم از لطف شما
حالت زمستانه است و در آخرین درجه . اما ارتفاع شعله ها کمه و چون فشار گاز مناسبه پس
میله ی پیستون خشکه
کاری میتونم انجام بدم؟سلام

در صفحه قبل نحوه ی تمیز کردن و روغنکاری میله پیستون نوشته شده
اگر حل نشد و دیافراگم سالهاست عوض نشده پس باید عوض بشه که شما عوض کردین
اگر حل نشد , وقتی شیر آب گرم بازه با نوک یک پیچ گوشتی گوچک میله پیستون رو هل بدین به چپ و ببینین شعله زیاد میشه ؟
اگر زیاد میشه پس کاربراتور گاز تمیزه و مشکلی نداره . اگر نه پس احتمال کثیف بودن کاربراتور گاز وجود داره .

habibie60
07-12-2017, 20:25
ظاهرا مشکل از لوله ها و شیرهاست
با تمیز کردن سری شیلنگ خروجی آب گرم شعله بهتر شد
شیرها رو هم که باز و تمیر کردم بهتر شد

ممنون از لطف شما

P30andriod
01-01-2018, 15:12
با سلام
من هم مشکل مشابه habibie60 پیدا کردم، چند روز پیش آبگرمکن روشن نمیشد، بازش کردم و مبدل حرارتی رو با اسید شستم، داخل رگولاتور آب هم کمی جرم زده بود، همه رو با اسید شستم، تر و تمیز بستم سرجاش، حالا شیر آب رو باز می کنم، روشن میشه ولی شعله کم شده!!! ارتفاع شعله اصلی کم شده!!! آب هم ولرم مایل به سرد میاد بیرون،،،، راهی هست شعله رو زیاد کرد؟؟؟ جالبتر اینکه دیافراگم رو کنترل کردم، کاملا سالمه، ولی به داخل پیستون گاز(محل تماس رگولاتور آب و پیستون گاز) آب میده، دیافراگم سالمه، چند بار کنترل کردم،،، مشکل از کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.:n28:

P30andriod
01-01-2018, 15:16
در ضمن شیر زمستانه و تابستانه هم چپ و راست کردم، تاثیری نداشت:n13:

P30andriod
01-01-2018, 15:18
مدل آبگرمکن هم B3115 بوتان هستش، یادم رفت بگم!!!!!:n18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2018, 18:39
لطفاً حذف شود """""""""""""""""

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2018, 18:46
با سلام
من هم مشکل مشابه habibie60 پیدا کردم،
چند روز پیش آبگرمکن روشن نمیشد، بازش کردم و مبدل حرارتی رو با اسید شستم، داخل رگولاتور آب هم کمی جرم زده بود، همه رو با اسید شستم، تر و تمیز بستم سرجاش،
حالا شیر آب رو باز می کنم، روشن میشه ولی شعله کم شده!!! ارتفاع شعله اصلی کم شده!!! آب هم ولرم مایل به سرد میاد بیرون،،،، راهی هست شعله رو زیاد کرد؟؟؟
جالبتر اینکه دیافراگم رو کنترل کردم، کاملا سالمه، ولی به داخل پیستون گاز(محل تماس رگولاتور آب و پیستون گاز) آب میده،
دیافراگم سالمه، چند بار کنترل کردم،،، مشکل از کجاست؟
لطفا راهنمایی کنید.:n28:

سلام
بوتان 3115 از بهترین آبگرمکنهاست
1- مبدل فقط وقتی باید رسوب زدایی بشه که فشار آب گرم بیش از حد کم شده باشه و علتش هم کثیفی توری ورودیِ کاربراتور آب و یا گرفتگی لوله های آب گرم نباشه
2- دیافراگم وقتی خراب میشه اصلاً نمیشه از ظاهرش تشخیص داد که خرابه . اگر سالهاست که داره کار میکنه پس احتمال خرابیش زیاده
3- اگر از میله پیستون آب نشت میکنه پس اورینگ میله ی پیستون خراب شده . میتونین اورینگ و دیافراگم رو با هم عوض کنین
بعدش باید به میله پیستون کمی گریس بسیار نرم و یا روغن موتور تمیز بزنین . این چربی باعث طول عمر چند برابری اورینگ میشه . حساسیتِ دیافراگم هم زیاد میشه و با فشار کم آب هم به خوبی کار میکنه
بهتره 3 یا 4 ماه یک بار هم میله از اون شکاف تمیز بشه و چرب بشه . در صفحات قبل جزئیاتش هست
4- اگر وقتی مشعل روشنه , با فشار دادنِ پیستون به سمتِ کاربراتور گاز , مشعل قوی میشه پس احتمال خرابی دیافراگم زیاده

5- اگر فشار آب خیلی کمه پس این هم میتونه علتِ ضعف شعله مشعل باشه
6- افت فشار گاز هم علت دیگرش هست به علت سرما و مصرف زیاد و افت فشار شبکه سراسری
7- دکمه ی درجه ی آب هم اگر کمتر از 1 باشه شعله ضعیف میشه نسبتاً
نتیجه رو خبر بدین

P30andriod
02-01-2018, 11:57
سلام
بوتان 3115 از بهترین آبگرمکنهاست
1- مبدل فقط وقتی باید رسوب زدایی بشه که فشار آب گرم بیش از حد کم شده باشه و علتش هم کثیفی توری ورودیِ کاربراتور آب و یا گرفتگی لوله های آب گرم نباشه
2- دیافراگم وقتی خراب میشه اصلاً نمیشه از ظاهرش تشخیص داد که خرابه . اگر سالهاست که داره کار میکنه پس احتمال خرابیش زیاده
3- اگر از میله پیستون آب نشت میکنه پس اورینگ میله ی پیستون خراب شده . میتونین اورینگ و دیافراگم رو با هم عوض کنین
بعدش باید به میله پیستون کمی گریس بسیار نرم و یا روغن موتور تمیز بزنین . این چربی باعث طول عمر چند برابری اورینگ میشه . حساسیتِ دیافراگم هم زیاد میشه و با فشار کم آب هم به خوبی کار میکنه
بهتره 3 یا 4 ماه یک بار هم میله از اون شکاف تمیز بشه و چرب بشه . در صفحات قبل جزئیاتش هست
4- اگر وقتی مشعل روشنه , با فشار دادنِ پیستون به سمتِ کاربراتور گاز , مشعل قوی میشه پس احتمال خرابی دیافراگم زیاده

5- اگر فشار آب خیلی کمه پس این هم میتونه علتِ ضعف شعله مشعل باشه
6- افت فشار گاز هم علت دیگرش هست به علت سرما و مصرف زیاد و افت فشار شبکه سراسری
7- دکمه ی درجه ی آب هم اگر کمتر از 1 باشه شعله ضعیف میشه نسبتاً
نتیجه رو خبر بدین
با سلام
- تمام مواردی که گفتین در خصوص روشن شدن بود،، آبگرمکن به لحاظ روشن شدن مشکلی نداره، ولی شعله خیلی کوتاهه،،، یک جایی خوندم ارتفاع شعله باید 2 الی 3 سانتیمتر باشه، ارتفاع شعله اینو اندازه گرفتم، کمتر از 1.5 سانته،،،، دنبال راهی هستم که شعله زیاد بشه... دیافراگم رو تازه عوض کرده بودم، ولی مجدد بازش کردم، همه جاش سالم بود و نرم،،، تنها جایی که احتمال میدم آب بده، یک سوراخ روی بدنه هست برای هواگیری، اون کاملا بازه و راه داره به دو طرف، اونو پر کنم به نظرتون؟؟؟
قبل از اینکه آبگرمکن رو بشورم، صدای تلق تلق میداد، از طرفی روشن شدنش خیلی طول می کشید، شعله هم نسبت به قبل کم شده بود، برای همین باز کردم گفتم شاید به علت جرم گرفتن اینجوری شده، موقع بستن متوجه شدم لوله مسی قدیمی که ورود آبه، کج شده و دبی آب رو کم میکنه، برای همین شلنگ براش خریدم و بستم سرجاش، اینجوری دبی خیلی بالا رفته و فرصت گرم شدن به آب نمیده، قبلا که لوله خم داشته، سرعت عبور آب هم کم بوده به همین دلیل فرصت گرم شدن آب وجود داشته، ولی الان با این احوال، باید یا رگولاتور گاز رو تنظیم مجدد بکنم یا یک فکر دیگری بکنم>>> :n35:
ش

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2018, 13:34
با سلام
تمام مواردی که گفتین در خصوص روشن شدن بود،،
آبگرمکن به لحاظ روشن شدن مشکلی نداره، ولی شعله خیلی کوتاهه،،، یک جایی خوندم ارتفاع شعله باید 2 الی 3 سانتیمتر باشه، ارتفاع شعله اینو اندازه گرفتم، کمتر از 1.5 سانته،،،، دنبال راهی هستم که شعله زیاد بشه... دیافراگم رو تازه عوض کرده بودم، ولی مجدد بازش کردم، همه جاش سالم بود و نرم،،، تنها جایی که احتمال میدم آب بده، یک سوراخ روی بدنه هست برای هواگیری، اون کاملا بازه و راه داره به دو طرف، اونو پر کنم به نظرتون؟؟؟
قبل از اینکه آبگرمکن رو بشورم، صدای تلق تلق میداد، از طرفی روشن شدنش خیلی طول می کشید، شعله هم نسبت به قبل کم شده بود، برای همین باز کردم گفتم شاید به علت جرم گرفتن اینجوری شده، موقع بستن متوجه شدم لوله مسی قدیمی که ورود آبه، کج شده و دبی آب رو کم میکنه، برای همین شلنگ براش خریدم و بستم سرجاش، اینجوری دبی خیلی بالا رفته و فرصت گرم شدن به آب نمیده،
قبلا که لوله خم داشته، سرعت عبور آب هم کم بوده به همین دلیل فرصت گرم شدن آب وجود داشته، ولی الان با این احوال، باید یا رگولاتور گاز رو تنظیم مجدد بکنم یا یک فکر دیگری بکنم>>> :n35:شسبام

شماره 4 رو تست کردین ؟ این خیلی مهمه برای عیب یابی
دیافراگم و فشار آب در روشن شدن و شدتِ شعله مشعل نقش دارند نه فقط در روشن شدنِ مشعل
منظورتون از سوراخ هواگیری رو متوجه نشدم
منظورتون همون روزنه ای هست که بین دو تا کاربراتورها هست و میشه ازش میله ی پیستون رو دید ؟

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

P30andriod
02-01-2018, 13:51
سبام

شماره 4 رو تست کردین ؟ این خیلی مهمه برای عیب یابی
دیافراگم و فشار آب در روشن شدن و شدتِ شعله مشعل نقش دارند نه فقط در روشن شدنِ مشعل
منظورتون از سوراخ هواگیری رو متوجه نشدم
منظورتون همون روزنه ای هست که بین دو تا کاربراتورها هست و میشه ازش میله ی پیستون رو دید ؟

بله، شماره چهار رو هم تست کردم، جای بازی خیلی کمی داره و شعله تاثیر چندانی روش نداره-----اون منفذی که می گم، روی رگولاتور آب، سمت جلو یک پیچ برنجی بزرگ هست که دوستان می گن برای هواگیری هستش(سایت دیگه اینو می گفتند، دقیقا نمی دونم برای چیه- به چیزی هم وصل نیست، خیلی هم محکمه و باز نمیشه) وقتی رگولاتور را باز می کنیم، یک منفذ ریزی هست دقیقا روبروی این پیچ هست که به ورودی آب راه داره، عکس ندارم ازش متاسفانه......... روی دیافراگم هم یک سوراخ هست که دور این منفذ قرار میگیره و یک میله کوتاه ازش رد میشه که بین دو قسمت رگولاتور قرار میگیره..امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

P30andriod
02-01-2018, 14:00
عکس چجوری میشه آپلود کرد؟؟؟ عکس دارم، ولی نمیتونم آپلود کنم؟؟؟؟

P30andriod
02-01-2018, 14:09

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2018, 16:15
بله، شماره چهار رو هم تست کردم، جای بازی خیلی کمی داره و شعله تاثیر چندانی روش نداره-----اون منفذی که می گم، روی رگولاتور آب، سمت جلو یک پیچ برنجی بزرگ هست که دوستان می گن برای هواگیری هستش(سایت دیگه اینو می گفتند، دقیقا نمی دونم برای چیه- به چیزی هم وصل نیست، خیلی هم محکمه و باز نمیشه) وقتی رگولاتور را باز می کنیم، یک منفذ ریزی هست دقیقا روبروی این پیچ هست که به ورودی آب راه داره، عکس ندارم ازش متاسفانه......... روی دیافراگم هم یک سوراخ هست که دور این منفذ قرار میگیره و یک میله کوتاه ازش رد میشه که بین دو قسمت رگولاتور قرار میگیره..امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

سلام
فکر کنم منظورتون پیچ vent هست
از دو سه سال پیش حذفش کردند
پبچ ونت یک اورینگ هم داره
یکی از کارهاش همین افزایش حساسیت دیافراگم هست
یه کار دیگه اش برای قطع کردن صدای موشک مانند آبگرمکن موقع باز کردنِ سریعِ آب گرم هست

بنده و چند نفر دیگه مشکل صدای کاتیوشا مانند آبگرمکن داشتیم که با نیم دور شل کردنش حل شد
اگر دیافراگم سالمه , میله پیستون هم چرب و روان هست , کاربذاتور آب و توری ورودی هم تمیزه و فشار آب گرم هم کم نیست و فشار گاز ساختمان هم خوبه و شیر گاز هم تا آخر بازه و رگولاتور کپسول گاز هم سالمه و شیر کپسول هم حداقل 1.5 دور بازه (برای گاز کپسول) پس دیگه علتِ ضعیف بودنِ شعله اینهاست:
1- معیوب بودنِ سنسوری که روی مبدل نصب شده . این سنسور کارش اینه که اگر به دلیلی مبدل بیش از حد داغ بشه گاز رو قطع میکنه . شاید معیوب بودنش باعث ضعیف شدن گاز مشعل بشه
با یک تکه سیم دو پایه اش رو به هم وصل کنین و نتیجه رو تست کنین
اگر تغییری نکرد سیم رو بردارین . این سیم فقط برای تست هست
2- کاربراتور گاز کثیفه و سرویس لازم داره
هشدار

باز کردن و دستکاری کاربراتور گاز میتونه بسیار خطرناک باشه و باعث نشت گاز و انفجار و خسارتهای جانی و مالی بشه
اگر دست به آچار نیستین باید تعمیرکار مجاز بیارید
مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده ی این مطالب هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2018, 16:19
مطلب مهم دیگه :
ممکنه کسی این پیچ کوچکِ هرزگرد رو دست زده و گاز مشعل کم شده
پیچ کوچکِ بالایی در عکس زیر
در این عکس پیچ در وضعیتِ صحیح هست (وضعیتِ تنظیم شده توسط کارخانه)

P30andriod
02-01-2018, 16:26
سلام
فکر کنم منظورتون پیچ vent هست
از دو سه سال پیش حذفش کردند
پبچ ونت یک اورینگ هم داره
یکی از کارهاش همین افزایش حساسیت دیافراگم هست
یه کار دیگه اش برای قطع کردن صدای موشک مانند آبگرمکن موقع باز کردنِ سریعِ آب گرم هست

بنده و چند نفر دیگه مشکل صدای کاتیوشا مانند آبگرمکن داشتیم که با نیم دور شل کردنش حل شد
اگر دیافراگم سالمه , میله پیستون هم چرب و روان هست , کاربذاتور آب و توری ورودی هم تمیزه و فشار آب گرم هم کم نیست و فشار گاز ساختمان هم خوبه و شیر گاز هم تا آخر بازه و رگولاتور کپسول گاز هم سالمه و شیر کپسول هم حداقل 1.5 دور بازه (برای گاز کپسول) پس دیگه علتِ ضعیف بودنِ شعله اینهاست:
1- معیوب بودنِ سنسوری که روی مبدل نصب شده . این سنسور کارش اینه که اگر به دلیلی مبدل بیش از حد داغ بشه گاز رو قطع میکنه . شاید معیوب بودنش باعث ضعیف شدن گاز مشعل بشه
با یک تکه سیم دو پایه اش رو به هم وصل کنین و نتیجه رو تست کنین
اگر تغییری نکرد سیم رو بردارین . این سیم فقط برای تست هست
2- کاربراتور گاز کثیفه و سرویس لازم داره
هشدار

باز کردن و دستکاری کاربراتور گاز میتونه بسیار خطرناک باشه و باعث نشت گاز و انفجار و خسارتهای جانی و مالی بشه
اگر دست به آچار نیستین باید تعمیرکار مجاز بیارید
مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده ی این مطالب هست

با سپاس---در ضمن یادم افتاد که ترموکوپل رو هم عوض کردم، مال خودش سیم داشت ولی به جایی وصل نبود، من یکدونه بدون سیمش رو گرفتم بستم، از اون ممکنه باشه؟
در زمینه تمیز کاری کاربراتور گاز هم کمی راهنمایی کنید، من از لحاظ فنی، مشکلی ندارم، دست به آچارم خوبه، تقریبا تمام تعمیرات ماشین و وسایل خونه رو خودم انجام می دم....نگرانی نداره:n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2018, 17:11
با سپاس---در
ضمن یادم افتاد که ترموکوپل رو هم عوض کردم، مال خودش سیم داشت ولی به جایی وصل نبود، من یکدونه بدون سیمش رو گرفتم بستم، از اون ممکنه باشه؟
در زمینه تمیز کاری کاربراتور گاز هم کمی راهنمایی کنید، من از لحاظ فنی، مشکلی ندارم، دست به آچارم خوبه، تقریبا تمام تعمیرات ماشین و وسایل خونه رو خودم انجام می دم....نگرانی نداره:n01:

یک شیر آب گرم باز کنین تا مشعل آبگرمکن روشن بشه بعدش اون پیچ هرزگرد رو بچرخونین و تاثیرش رو بر شعله ی مشعل ببینید
نکته مهم . اگر تاثیری نداشت برگردونینش جای اولش
===========================

ترموکوپل بی سیم ؟؟؟!!!

پس چطوری گرما رو منتقل میکنه به بوبین که توی کاربراتور گاز هست ؟؟؟ با وای فای ؟
الان این ترموکوپل بی سیم به کجا وصله و با چی وصله اگه سی نداره ؟
=======================
باز کردن کاربراتور گاز رو بذارین آخر کار اگر که مشکل حل نشد

P30andriod
03-01-2018, 09:39
یک شیر آب گرم باز کنین تا مشعل آبگرمکن روشن بشه بعدش اون پیچ هرزگرد رو بچرخونین و تاثیرش رو بر شعله ی مشعل ببینید
نکته مهم . اگر تاثیری نداشت برگردونینش جای اولش
===========================

ترموکوپل بی سیم ؟؟؟!!!

پس چطوری گرما رو منتقل میکنه به بوبین که توی کاربراتور گاز هست ؟؟؟ با وای فای ؟
الان این ترموکوپل بی سیم به کجا وصله و با چی وصله اگه سی نداره ؟
=======================
باز کردن کاربراتور گاز رو بذارین آخر کار اگر که مشکل حل نشد

:n02: منظورم از بی سیم وای فای نبود!!!!! اون قبلی وسطش سیم بهش وصل بود، دوتا سوکت هم سرش داشت که به یک سنسور بالای مبدل گرما(رادیاتور آبگرمکن-لوله مسی ها) وصل می شد، ولی خیلی وقت بود این سوکتها ول بود، تا اینکه ترموکوپل شکست، اونی که میگم بدون سیم، منظورم اون سیم ها و سوکته!!!!!
در ضمن پیچ هرزگرد رو چرخوندم، گرمای آب خروجی خیلی بهتر شد، در حدی گرم شده که میشه قبول کرد،،،،،، از لحاظ حلله،،،
الان مونم کل رگولاتور گاز رو دربیارم بندازم داخل بنزین یا نه، میخوام بشورمش، چون بعد از اینکه گرمای مشعل رو زیاد کردم، یکبار دیگه چک کردم ببینم پیستون گاز حرکت میکنه یا نه، دیدم به علت اینکه آبگرمکن نیم ساعت کار کرده بود و داغ بود، پیستون هم بیشتر حرکت میکنه، فکر کنم اون گریسی که داخل رگولاتور گاز بوده، به مرور زمان سفت شده و جلو حرکت راحت پیستون رو میگیریه، یعنی با داغ بودن آبگرمکن، میشد بصورت دستی پیستون گاز رو یکم بیشتر هل بدم داخل و مشعل اصلی بلندتر میشد،،،، نظر شما چیه؟؟؟ کل رگولاتور گاز رو بندازم داخل بنزین یا تینر، یا اینکه بازش کنم و قطعات داخلی رو تمیز کنم؟؟؟
راستی از امروز صبح، اولش که شیر رو باز میکنم، صدای موشک میده تا اینکه روشن میشه و صدا قطع میشه .....یه موضوع دیگه، من مبدل گرما رو دو روز پیش با اسید شستم، مثل دفعات قبل، ولی امروز شیر آب گرم و سر رو که با هم مقایسه می کردم، دبی آب خیلی با هم متفاوته، یکم گیج شدم، چرا اینجوری شده؟؟؟؟ یعنی داخل لوله ها تمیز نشده کاملا؟؟ دوباره با اسید بشورم ؟؟ صدا از کجا اومد؟؟ شعله چرا کم شده؟؟؟ :n18:
ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2018, 18:43
:n02: منظورم از بی سیم وای فای نبود!!!!!
اون قبلی وسطش سیم بهش وصل بود، دوتا سوکت هم سرش داشت که به یک سنسور بالای مبدل گرما(رادیاتور آبگرمکن-لوله مسی ها) وصل می شد، ولی خیلی وقت بود این سوکتها ول بود، تا اینکه ترموکوپل شکست، اونی که میگم بدون سیم، منظورم اون سیم ها و سوکته!!!!!
در ضمن پیچ هرزگرد رو چرخوندم، گرمای آب خروجی خیلی بهتر شد، در حدی گرم شده که میشه قبول کرد،،،،،، از لحاظ حلله،،،
الان موندم کل رگولاتور گاز رو دربیارم بندازم داخل بنزین یا نه ؟
میخوام بشورمش، چون بعد از اینکه گرمای مشعل رو زیاد کردم، یکبار دیگه چک کردم ببینم پیستون گاز حرکت میکنه یا نه، دیدم به علت اینکه آبگرمکن نیم ساعت کار کرده بود و داغ بود، پیستون هم بیشتر حرکت میکنه، فکر کنم اون گریسی که داخل رگولاتور گاز بوده، به مرور زمان سفت شده و جلو حرکت راحت پیستون رو میگیریه، یعنی با داغ بودن آبگرمکن، میشد بصورت دستی پیستون گاز رو یکم بیشتر هل بدم داخل و مشعل اصلی بلندتر میشد،،،،
نظر شما چیه؟؟؟
کل رگولاتور گاز رو بندازم داخل بنزین یا تینر، یا اینکه بازش کنم و قطعات داخلی رو تمیز کنم؟؟؟
راستی از امروز صبح، اولش که شیر رو باز میکنم، صدای موشک میده تا اینکه روشن میشه و صدا قطع میشه .....
یه موضوع دیگه، من مبدل گرما رو دو روز پیش با اسید شستم، مثل دفعات قبل، ولی امروز شیر آب گرم و سرد رو که با هم مقایسه می کردم، دبی آب خیلی با هم متفاوته
یکم گیج شدم، چرا اینجوری شده؟؟؟؟
یعنی داخل لوله ها تمیز نشده کاملا؟؟
دوباره با اسید بشورم ؟؟
صدا از کجا اومد؟؟
شعله چرا کم شده؟؟؟ :n18:
ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنید.
سلام
1- اون دو تا سنسور کار بسیار مهمی انجام میده . حتماً باید وصل باشه ,
اونی که روی مبدل هست مارش قطع گاز درصورت بالا رفتن بیش از حد حرارت مبدل هست وگرنه ممکنه با بستن شیر آب گرم , مشعل خاموش نشه و مبدل بترکه با فشار بخار آب .
2- با چرخش پیچ هرزگرد زیاد شده چون حالا از حالت استاندارد خارج شده و گاز با فشار بیشتر داره وارد کاربراتور گاز میشه .
باید مشکلِ اصلی برطرف بشه و پیچ هرزگرد هم برگرده جای اولش
3- کاربراتور گاز رو نباید با تینر و بنزین شست چون ممکنه قطعات داخلش صدمه ببینه
گاز شهری تمیز نیست و چربی و حتی گرد و غبار ریز داره در بعضی مناطق . برای همینه که بعضی پکیجها خودش فیلتر گاز داره

قبلاً نوشته ام که بهتره بعد از کنتور آب هم یک فیلتر شفاف 5 میکرون نصب بشه و یا حداقل قبل از آبگرمکن نصب بشه
کاربراتور گاز کافیه با پارچه ی تمیز و آغشته به الکل تمیز بشه بدونِ به جا موندنِ پُرزِ پارچه
مهمترین قسمت , ورودیِ کاربراتور هست و مسیر خروج گاز از کاربراتور برای مشعل
4- شکی نیست که نرم و روان بودنِ میله ب پیستون در کاربراتور گاز هم خیلی تاثیر داره در قدرت شعله مشعل
5- اینکه با دست پیستون رو حرکت میدین و گاز بیشتر میشه معنیش اینه که مشکل میتونه از سفت بودن میله پیستون سمت کاربراتور گاز باشه البته اگر سمت کاربراتور آب مشکلی نباشه
6- صدای موشک مانند با کمی شل کردن پیچ VENT حل میشه . این پیچ اورینگ داره و نباید آب ازش چکه کنه . اول سفتش کنین تا آخر بعدش ربع دور باز کنین و تست کنین و اگر لازمه کمی بیشتر باز کنین تا حدی که صدا قطع بشه
7- اگر در همه جای خانه فشار آب گرم خیلی کمه پس میتونه از ورودی آبگرمکن یا مبدل باشه
اما اگر فقط یکی دو جا کمه پس اون شیرها رسوب گرفته

بهترین راه برای مطمئن شدن از رسوب نداشتن لوله های آبگرمکن اینه که آب و گاز آبگرمکن رو قطع کنین بعدش لوله ای که آب گرم رو میاره بیرون از آبگرمکن باز کنین و چیزی بذارین زیرش و سپس شیر آب ورودی آبگرمکن رو باز کنین و شدتِ خروج آب از مبدل رو ببینید
اگر شدتش خوبه پس افتِ فشار آبِ گرم از آبگرمکن نیست بلکه از شیرها و یا لوله ی آب گرم توی دیوار هست
یکی از دوستان با یک ابتکار جالب , آب سرد رو در زیر سینک ظرفشوئی رو وصل کردند به آب گرم و آب سرد رو با شدت باز کردند و گفتند از سمتِ آبگرمکن کلی رسوب خارج شد (آبگرمکن به لوله ی آب گرم وصل نیست )
8- اگر بعد از تمیز کردنِ کاربراتور گاز و گریس یا روغن زدن به میله پیستون باز هم فشار آب کمه پس امکان معیوب بودن دیافراگم هست حتی اگر نو باشه

شعله مشعل نباید زیاد باشه . آب بهتره فقط در حد این گرم بشه که بدون مخلوط کردنش با آب سرد قابل استفاده باشه . کلی صرفه جویی داره در مصرف گاز و کاهش استهلاک دستگاه
مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده ی این مطالب هست

بهتره از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا سردرگم نشین . به حافظه اطمینان نکنید
گاز شوخی نیست . بعد از اتمام تعمیر باید همه چیز با کف چک بشه تا نشتی وجود نداشته باشه

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

P30andriod
06-01-2018, 08:59
تشکر از پیگیری هاتون...
من الان شک کردم به لوله های ورودی و خروجی آبگرمکن،،، چون از اون لوله مسی ها یکیش رو عوض کردم، فشار آب هم عوض شد،،، سه تا شیلنگ می گیرم، بقیه رو هم عوض می کنم...اون حرکت هم گفتین، آّ سرد رو به آب گرم بستین و کللی جرم اومد بیرون، اون رو هم تست می کنم، چون ممکنه لوله ها مشکل داشته باشند،،،،،
پیچ هواگیری خیلی سفته، باز نمیشه، باید با پیچ گوشتی بزرگتری تست کنم...
پیستون گاز رو چجوری میتونم تمیزش کنم؟؟؟؟ از بیرون بدون باز کردن میشه؟؟؟ یا باید رگولاتور گاز رو باز کنم؟؟؟؟؟؟
یکبار دیگه میخوام سعی کنم خودم کارش رو راه بندازم، اگر نشد میبرم میدم بیرون، قیمت گرفتم نمایندگی گفت 70 تومن میگیره برای سرویس کامل، قیمت قطعات رو هم گفت جدا میگیره،،،، راستی یک رگولاتور گاز بخوام نو بگیرم، اون قیمتش چنده؟؟؟؟؟دیگه داره خسته میکنه منو، هر روز هرروز که نمیشه بازی در بیاره!!!:n25:

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-01-2018, 13:30
تشکر از پیگیری هاتون... من الان شک کردم به لوله های ورودی و خروجی آبگرمکن،،، چون از اون لوله مسی ها یکیش رو عوض کردم، فشار آب هم عوض شد،،، سه تا شیلنگ می گیرم، بقیه رو هم عوض می کنم...اون حرکت هم گفتین، آّ سرد رو به آب گرم بستین و کللی جرم اومد بیرون، اون رو هم تست می کنم، چون ممکنه لوله ها مشکل داشته باشند،،،،، پیچ هواگیری خیلی سفته، باز نمیشه، باید با پیچ گوشتی بزرگتری تست کنم...پیستون گاز رو چجوری میتونم تمیزش کنم؟؟؟؟ از بیرون بدون باز کردن میشه؟؟؟ یا باید رگولاتور گاز رو باز کنم؟؟؟؟؟؟یکبار دیگه میخوام سعی کنم خودم کارش رو راه بندازم، اگر نشد میبرم میدم بیرون، قیمت گرفتم نمایندگی گفت 70 تومن میگیره برای سرویس کامل، قیمت قطعات رو هم گفت جدا میگیره،،،، راستی یک رگولاتور گاز بخوام نو بگیرم، اون قیمتش چنده؟؟؟؟؟دیگه داره خسته میکنه منو، هر روز هرروز که نمیشه بازی در بیاره!!!:n25:

سلام
بنده خودم هیچ تجربه ای در باز کردن کاربراتور گاز ندارم
اما نباید پیچیده تر از کاربراتور آب باشه
اما خطرات ناشی از اشتباه 1000 برابر هست در کاربراتور گاز
شما نیاز به کاربراتور نو ندارید
وصل نبودن سنسورها هم ممکنه علت همه این مشکلات باشه
اگر بخواد درست و ایمن کار کنه همه چیزش باید سالم و تمیز و تنظیم باشه

شاید نیاز به باز کردنش جدا کردنش از آبگرمکن نباشه
لوله ای گاز وصل شده کابراتور چک کنین شاید توری و فیلتر داشته باشه
مسئولیت رعایت نکات ایمنی و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده این مطالب هست

P30andriod
07-01-2018, 14:37
امروز برسم خونه، دوتا کار میکنم،،، اول شلنگ آب ورودی به آب گرمکن رو مستقیم می بندم به لوله خروجی آب گرم از آبگرمکن تا آبگرمکن از مدار خارج بشه، تا مطمئن بشم مشکل از لوله های آب خونه هست یا آبگرمکن،،، اینجوری وقتی دبی آب شیر آب گرم و سرد رو با هم مقایسه کنم، میفهمم مشکل از لوله کشی هست یا نعععععع،،،، اگر اون مشکل نداشت، پس مشکل از آبگرمکن هست، اونوقت ورودی آب رو مستقیم میبندم به ورودی مبدل حرارتی، اینجوری رگولاتور رو از مدار خارج می کنم، تا بفهمم مشکل از رگولاتوره یا لوله های مسی جرم دارند،،،،اگر لوله مسی ها مشکل داشته باشند، مجدد با اسید میشورم،،، اگر از رگولاتور باشه،،، اونوقت دیگه من میدونم و اون:n34:

poya2222
08-01-2018, 12:12
سلام
جناب اقای اسمانی چند روزه ابگرمکن بوتان که در بیرون از ساختمان نصب کردم دچار مشکل شده و تقریبا نو است 2 الی 3 ماه گرفتم .دیافگرام به خوبی کار نمیکند و ملیه پیستون هم کاملا تمیز و با روغن خیلی نرم که در سرما سفت نشود بهش زدم wd40 وقتی بازش میکنم و دوباره میبندم تا چند بار باز و بستن اب گرم خوب میله بیرون می اید و هم کلید جرقه روشن میشود و هم شعله خوبه ولی بعد از چند بار دیگه دیافگرام کار نمیکنه و میله پیستون بیرون نمی یاد و باید شیر اب گرم را تا اخر باز کرد که یک کم میله بیرون می اید و جرقه بزند و شعله هم خیلی کم است فشار اب هم خیلی خوبه .نمیدونم دیگه شک به واشر دارم شاید خراب شده که بعد از چند بار باز بستن اب گرم اب از این واشر عبور میکنه
(واشر منظورم همان عکس در چند پست بالا در دست دوستمان است)پست 955
وارد قسمت دیافگرام میشه و یا اصلا اطلاع ندارم اب باید از این واشر عبور کند به صفحه دیافگرام بخورد یا نه .
و یا وقتی دوباره کاربراتور را باز و بسته میکنم اولش میله پیستون بشدت باز و بسته میشه و ثابت نیست چند ثانیه همینطور می ماند بدونه انکه شیر اب گرم را تغییر بدهم و فشار اب هم از شیر کم و زیاد میشود و از داخل کاربراتور صدای فیش فیش شدید اب می اید .کاربراتور از این مدل جدید است و پیچ تنظیم هوا هم ندارد و در ضمن در این مدل کاربراتور
از واشر اکاردونی استفاده شده و اورینگ ندارد ان هم به ظاهر سالم است و اب از میله بیرون نمی اید .دیگه کلافه کرده
با تشکر

hamidak25
09-01-2018, 08:29
ما یه آبگرمکن بوتان b3115 داریم. یه هفته پیش هفته سرویس شده. ولی مشکلی که همچنان پابرجا هست اینه که وقتی آب گرم رو باز میکنیم حتی موقعی که روی حداکثر آب گرم می ذاریم و آب سرد هم بسته هست، آب، گرم میشه و تا سوختن دست هم می رسه بعد به مرور در عرض چند ثانیه دماش کم میشه بدون اینکه شعله آبگرمکن پایین بیاد. ما بچه کوچیک داریم و سر این موضوع برای حموم رفتن خیلی به مشکل خوردیم. لطفا راهنمایی کنید ایراد کار کجاست

P30andriod
09-01-2018, 09:40
با سلام
داغ بودن اولش میتونه به خاطر این باشه که آب داخل لوله های مسی در برابر شمعک که همیشه روشنه، گرم میشه و بعد از نیم ساعت واقعا داغ میشه،،، ولی اگر بعد از روشن شدن اینجوری بشه، یکم جای سوال داره،،، ولی در کل اول که آب گرم رو باز کنید، دماش بالاتر از حالت عادی میشه(البته اگر حداقل یک ساعت قبلش از آبگرمکن استفاده نکرده باشید و لوله ها داغ شده باشند)

hamidak25
09-01-2018, 10:14
با سلام
داغ بودن اولش میتونه به خاطر این باشه که آب داخل لوله های مسی در برابر شمعک که همیشه روشنه، گرم میشه و بعد از نیم ساعت واقعا داغ میشه،،، ولی اگر بعد از روشن شدن اینجوری بشه، یکم جای سوال داره،،، ولی در کل اول که آب گرم رو باز کنید، دماش بالاتر از حالت عادی میشه(البته اگر حداقل یک ساعت قبلش از آبگرمکن استفاده نکرده باشید و لوله ها داغ شده باشند)
ببینید اول که آب رو باز میکنم طبیعتا سرده. یواش یواش گرم میشه. بعد چند ثانیه که گرم می مونه آروم آروم سرد میشه بدون اینکه شیر آب رو کم و زیاد کرده باشم. آب سرد در این مدت کامل بسته هست. شعله هم تغییری نمیکنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-01-2018, 10:16
سلام جناب اقای اسمانی
چند روزه ابگرمکن بوتان که در بیرون از ساختمان نصب کردم دچار مشکل شده و تقریبا نو است 2 الی 3 ماه گرفتم .
دیافگرام به خوبی کار نمیکند و میله پیستون هم کاملا تمیز و با روغن خیلی نرم که در سرما سفت نشود بهش زدم wd40 وقتی بازش میکنم و دوباره میبندم تا چند بار باز و بستن اب گرم خوب میله بیرون می اید و هم کلید جرقه روشن میشود و هم شعله خوبه ولی بعد از چند بار دیگه دیافراگم کار نمیکنه و میله پیستون بیرون نمی یاد و باید شیر اب گرم را تا اخر باز کرد که یک کم میله بیرون می اید و جرقه بزند و شعله هم خیلی کم است فشار اب هم خیلی خوبه .
نمیدونم دیگه شک به واشر دارم شاید خراب شده که بعد از چند بار باز بستن اب گرم اب از این واشر عبور میکنه
(واشر منظورم همان عکس در چند پست بالا در دست دوستمان است)پست 955وارد قسمت دیافگرام میشه و یا اصلا اطلاع ندارم اب باید از این واشر عبور کند به صفحه دیافگرام بخورد یا نه .
و یا وقتی دوباره کاربراتور را باز و بسته میکنم اولش میله پیستون بشدت باز و بسته میشه و ثابت نیست چند ثانیه همینطور می ماند بدونه انکه شیر اب گرم را تغییر بدهم و فشار اب هم از شیر کم و زیاد میشود و از داخل کاربراتور صدای فیش فیش شدید اب می اید .
کاربراتور از این مدل جدید است و پیچ تنظیم هوا هم ندارد و در ضمن در این مدل کاربراتور از واشر اکاردونی استفاده شده و اورینگ ندارد
ان هم به ظاهر سالم است و اب از میله بیرون نمی اید .دیگه کلافه کرده با تشکرسلام

1- اگر نو هست پس گارانتی داره . بهتره زنگ بزنین به خودشون . البته اگر بفهمند شما بازش کردین ممکنه دیگه گارانتی رو قبول نکنند
2- آب در هر دو طرف دبافراگم وجود داره (دیافراگم همون واشر لاستیکی سیاه رنگ بزرگ هست )
وقتی شیر آب گرم بسته , آب در دوطرف دیافراگم فشارش برابره درنتیجه دبافراگم هیچ فشاری به پیستونِ دیافراگم وارد نمیکنه
وقتی شیر بازه آبِ قسمتی که پیستون داخل هست مکیده میشه و میره بیرون و خلأ ابجاد میشه . درنتیجه آبِ طرف دیگه به دیافراگم فشار میده . دیافراگم هم پیستون پلاستیکی دایره ای شکل رو فشار میده
پیستون هم به میله وصله و در نهایت راهِ گاز رو باز میکنه و مشعل روشن میشه
3- اگر صدای موشک کاتیوشا مانند میده حلش تا جایی که میدونم کمی باز کردن پیچ وِنت هست که آز دو سه سال پیچ حذفش کردند برای کاهش هزینه تولید
4- در حالت زمستانه قدرت دیافراگم خیلی بیشتره . (شیر رو بزنین سمت چپ )

5- اگر مشعل خیلی قوی باشه باعث بیش از حد داغ شدن بدّل و داغ شدن سنسور overheat میشه (گرمای بیش از حد ) و سنسور هم گاز رو قطع میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-01-2018, 10:44
ما یه آبگرمکن بوتان b3115 داریم.
یه هفته پیش هفته سرویس شده.
ولی مشکلی که همچنان پابرجا هست اینه که وقتی آب گرم رو باز میکنیم حتی موقعی که روی حداکثر آب گرم می ذاریم و آب سرد هم بسته هست، آب گرم میشه و تا سوختن دست هم می رسه بعد به مرور در عرض چند ثانیه دماش کم میشه بدون اینکه شعله آبگرمکن پایین بیاد.
ما بچه کوچیک داریم و سر این موضوع برای حموم رفتن خیلی به مشکل خوردیم.
لطفا راهنمایی کنید ایراد کار کجاست

سلام
قبلاً یکی از اقوام ما گفته بود که همین مشکل عجیب غریب رو داره
فقط شیر آبِ گزم رو باز میکنند , اول آب گرمه بعدش یهو سرد میشه درحالیکه مشعل روشنه و شعله اش هم حدود 2.5 سانته !!!
یادمه گفتند با بستن شیر آب گرم و خاموش شدن آبگرمکن و 30 ثانیه صبر کردن و سپس باز کردنِ شیر آبِ گرم مشکل یرطرف میشه
شما این کارها رو هم انجام بدین :
شیر تابستانه/زمستانه رو در حالت وسط قرار بدین

درجه حرارت رو طوری تنظیم کنین که اصلاً نیازی به باز کردن آب سرد نباشه . وقتی سرد و گرم با هم باز باشه , آب سرد میره توی لوله آب گرم و باعث سرد شدن آب و بعد از مدت کوتاهی باعث خاموش شدن آبگرمکن هم میشه .
در این حالت حتی با بستن شیر آبِ سرد باز هم آب گرم نمیشه چون کلی آب سرد رفته توی لوله ی آبِ گرم .
اگر در تنظیم درجه آب مشکل دارین , لااقل طوری تنظیمش کنین که فقط مقدار بسیار کمی آب سرد باهاش مخلوط کنین . اینطوری آب سرد نمیره توی لوله آب گرم

P30andriod
09-01-2018, 11:13
با سلام
دوستان یک کتاب بصورت PDF پیدا کردم، برای عیب یابی و تعمیرات، ممکنه به درد بخوره:
من یه نگاه انداختم، تقریبا همه چیزو داره،،،، جالبه، خوشم اومد:n33:

poya2222
09-01-2018, 11:25
سلام

1- اگر نو هست پس گارانتی داره . بهتره زنگ بزنین به خودشون . البته اگر بفهمند شما بازش کردین ممکنه دیگه گارانتی رو قبول نکنند
2- آب در هر دو طرف دبافراگم وجود داره (دیافراگم همون واشر لاستیکی سیاه رنگ بزرگ هست )
وقتی شیر آب گرم بسته , آب در دوطرف دیافراگم فشارش برابره درنتیجه دبافراگم هیچ فشاری به پیستونِ دیافراگم وارد نمیکنه
وقتی شیر بازه آبِ قسمتی که پیستون داخل هست مکیده میشه و میره بیرون و خلأ ابجاد میشه . درنتیجه آبِ طرف دیگه به دیافراگم فشار میده . دیافراگم هم پیستون پلاستیکی دایره ای شکل رو فشار میده
3- اگر صدای موشک کاتیوشا مانند میده حلش تا جایی که میدونم کمی باز کردن پیچ وِنت هست که آز دو سه سال پیچ حذفش کردند برای کاهش هزینه تولید

5- اگر مشعل خیلی قوی باشه باعث بیش از حد داغ شدن بدّل و داغ شدن سنسور overheat میشه (گرمای بیش از حد ) و سنسور هم گاز رو قطع میکنه

درود
تشکر از جوابتان .پس مشکل اینجاست که قسمت طرف پیستون اب تخلیه نمیشه یا به درستی مکیده نمیشه و اب داخل می ماند و باعث میشه پیستون زیاد به طرف جلو حرکت نکند که مشکل یا میتونه از لاستیک دیافراگم باشه یا ان فشنگی کوچک که داخلش ساچمه دارد (ساچمه را هم تست کردم داخل فشنگی به خوبی حرکت میکند )
سنسور را چک کردم مشکلی ندارد اصلا شلعه مشعل انقدر کم است که اب داغ نمیشه و ولرم است مگر با دست میله پیستون را به طرف رگولاتور گاز فشار بیارم تا شعله زیاد بشه .مشکل اصلی این است که پیستون به طرف بیرون نمی اید و فقط یک یا دو میلی متر بیرون می اید تا کلید جرقه بزند گاهی هم اصلا بیرون نمی اید و روشن هم نمیشود
دیافگرام نو خریدم امشب تعوض میکنم ببینم درست میشود یا نه
با تشکر

hamidak25
09-01-2018, 11:42
سلام
قبلاً یکی از اقوام ما گفته بود که همین مشکل عجیب غریب رو داره
فقط شیر آبِ گزم رو باز میکنند , اول آب گرمه بعدش یهو سرد میشه درحالیکه مشعل روشنه و شعله اش هم حدود 2.5 سانته !!!
یادمه گفتند با بستن شیر آب گرم و خاموش شدن آبگرمکن و 30 ثانیه صبر کردن و سپس باز کردنِ شیر آبِ گرم مشکل یرطرف میشه
شما این کارها رو هم انجام بدین :
شیر تابستانه/زمستانه رو در حالت وسط قرار بدین

درجه حرارت رو طوری تنظیم کنین که اصلاً نیازی به باز کردن آب سرد نباشه . وقتی سرد و گرم با هم باز باشه , آب سرد میره توی لوله آب گرم و باعث سرد شدن آب و بعد از مدت کوتاهی باعث خاموش شدن آبگرمکن هم میشه .
در این حالت حتی با بستن شیر آبِ سرد باز هم آب گرم نمیشه چون کلی آب سرد رفته توی لوله ی آبِ گرم .
اگر در تنظیم درجه آب مشکل دارین , لااقل طوری تنظیمش کنین که فقط مقدار بسیار کمی آب سرد باهاش مخلوط کنین . اینطوری آب سرد نمیره توی لوله آب گرم

از راهنمایتون ممنونم. شیر حمام ما از نوع اهرمی هست. آیا این شیرها هم می تونه تاثیر داشته باشه در سرد شدن آب؟ به نظرتون همون شیرهای قدیمی مخلوطی بهتر نیست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-01-2018, 12:17
از راهنمایتون ممنونم.
شیر حمام ما از نوع اهرمی هست. آیا این شیرها هم می تونه تاثیر داشته باشه در سرد شدن آب؟
به نظرتون همون شیرهای قدیمی مخلوطی بهتر نیست؟

شیرهای اهرمی انقلابی در صنعت شیرآلات بود . اهرمی خیلی بهتر از معمولی هست
سریع باز و بسته میشه
فقط مشکلش اینه که با یک ضرب تا آخر باز میشه باعث مصرف زیاد آب و اسراف میشه در جاهایی که فشار آب زیاده .
در تاپیک صرفه جوئی راهِ حلش رو نوشته ام که باید از زیر سینک و زیر روشوئی , شیرفلکه اش یه مقدار بسته بشه
=====================
در موردِ رفتنِ آب سرد توی لوله ی آبِ گرم , فرقی بین شیر معمولی و اهرمی نیست
فشار آب سرد همیشه بیشتر از آب گرمه و وقتی هر دو با هم باز میشند آب سرد مانع از خروج آب گرم میشه و گاهی حتی پیشروی میکنه در لوله آب گرم
حلش فقط همونه که نوشتم . باید درجه آب طوری تنطیم بشه که نیازی به آب سرد نباشه و یا آب سرد فقط یه مقدار بسیار کم باز بشه

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

poya2222
09-01-2018, 23:01
سلام

درود
توسط راهنمایی شما توانستم مشکل را حل کنم .لاستیک دیافگرام از کناره یکی از جا پیچ ها پاره شده بود با تعویض مشکل رفع شد
از زحمات شما قدردانی میکنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-01-2018, 16:20
با سلام
دوستان یک کتاب بصورت PDF پیدا کردم، برای عیب یابی و تعمیرات، ممکنه به درد بخوره:
من یه نگاه انداختم، تقریبا همه چیزو داره،،،،
جالبه، خوشم اومد:n33:

سلام علیکم
دست شما درد نکنه . عالی هست
دست آقایان سواد کوهی و ضیغمی هم درد نکنه که مؤلفین این اطلاعات هستند . اجر همگی با خدای شکور
اسمهای یک سری از قطعات با اسمهایی که در این تاپیک مینویسیم تفاوت داره که علاقمندان باید به این موضوع توجه داشته باشند
مثلاً به جای شیر تابستانه/زمستانه نوشتند شیر تنظیم دما
البته نامگذاری درستی هست چون روی حالت زمستانه دمای آب بیشتر میشه گرچه مقدار آبِ گرمِ خروجی کم میشه
به جای پیستون دیافراگم نوشته دیسک دیافراگم

به پیچ VENT میگن پیچ احتراق آهسته
به کاربراتور آب و گاز میگن رگولاتور آب و گاز .
خیلی چیزهای دیگه هم هست . البته اسم گذاری قانون معینی نداره اما باید یعی بشه اسم گذاری با شکل قطعه و کارش ارتباط داشته باشه
سر فرصت بقیه صفحاتش رو هم میخونم و اگر چیزی مهمی باشه که باید علاقمندانِ این تاپیک بدونند و قبلاً گفته نشده باشه اطلاع رسانی میشه
یا حق

P30andriod
13-01-2018, 12:28
سلام به دوستان
بالاخره مشکل رو پیداش کردم، طبق حرفهایی که چند روز پیش پیشنهاد کردم،،،، رفتم توی کار آبگرمکن........اینم عکسهاش:
اول از همه قرار بود از فشار آب مطمئن بشم که آب ورودی رو مستقیم ببندم به لوله خروجی و ......:
در هردو حالت فشار آب گرم و سرد رو چک کردم، با اینکه فشار آب خیلی تغییر می کرد، ولی همچنان فشار آب خروجی در هردو حالت زیاد بودند،،،،،،:
بعدش رفتم سراغ رگولاتور گاز،،،،، همه جاشو باز کردم ولی دیدم همه چیز مرتبه ، عکس ازش نمیذارم که بد آموزی نشه!!!! دوستان نروید سراغ باز کردن رگولاتور گاز، با اینکه راحته، ولی خطرناکه:n25:
دیدم از اینجا چیزی گیرم نمیاد، به طور اتفاقی خواستم فشار پیستون رگولاتور آب رو بررسی کنم، چون پیستون گاز خیلی سفتتر از اون بود، بنابراین شیر آب گرم رو باز و بسته کردم، دیدم زیاد تغییر نمیکنه،،،، اینجا بود که مشکل اصلی رو پیدا کردم،،،،، مشکل از رگولاتور آب بود!!!!!! با اینکه همه جاهاش رو شستم و تمیز بود، ولی درست کار نمیکرد....:
خواستم پیچ VENT رو باز کنم که دیدم خیلی سفته، با کلی فشار باز کردمش، ولی یادم رفته بود شیر آب رو ببندم، همه جا رو آب برداشت،،،،،،، بعد از جمع و جور کردن اوضاع :n31: یک نگاهی به محل پیچ و خود پیچ و تیله داخلش انداختم،،، جالبه که همه جاش جرم بسته بود :n03: در عجبم که چجوری اسید اینجا رو تمیز نکرده بوده، بنابراین انداختمش داخل اسید و داخل لوله رو هم کمی تمیز کردم و بستمش سرجاش، از اینجاش انقدر سریع عبور کردم که عکس یادم رفت بگیرم،،،،، باورم نمیشد، وقتی بستم سرجاش، با اندکی باز کردن شیر آب گرم، پیستون رگولاتور آب با شار زیاد حرکت می کرد!!!!!!:n17: من نفهمیدم چه ارتباطی داشت به اون!!!! ولی همه چیز درست شد...الان دو روزه که دارم تست میگیرم، عین ساعت کار میکنه:n26:
در ضمن اون شیر پروانه ای رو هم برگردوندم سرجاش، شیر تنظیم دما رو هم گذاشتم روی خیلی کم، ولی آب خیلی خوب گرم میشه، خیلی خوشحالم که تونستم درستش کنم،،، البته با کمک شما دوستان.
ممنون از کمک ها و راهنمایی هاتون.

الان یک سوال دیگه دارم، در مورد ترموکوپل:
من دو تا ترموکوپل خریدم، یکیش کوتاه، یکیش از اینهایی که سیم داره :
اومدم سیمدار رو ببندم، به اون سنسور دما که بالای مبدل حرارتی هست وصلش کنم، ولی اون فقط یکدونه جا داشت :
بنابراین همون ساده رو بستم،،،،،، برای اون یکی چکار کنم؟ اون سنسور تک پایه بود،،،، یا اینکه یکی از پایه هاش شکسته؟؟؟؟؟ یا جای دیگه داره برای اتصال؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید دوستان.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-01-2018, 23:26
سلام به دوستان
بالاخره مشکل رو پیداش کردم، طبق حرفهایی که چند روز پیش پیشنهاد کردم،،،، رفتم توی کار آبگرمکن........اینم عکسهاش:
اول از همه قرار بود از فشار آب مطمئن بشم که آب ورودی رو مستقیم ببندم به لوله خروجی و ......:
در هردو حالت فشار آب گرم و سرد رو چک کردم، با اینکه فشار آب خیلی تغییر می کرد، ولی همچنان فشار آب خروجی در هردو حالت زیاد بودند،،،،،،:
بعدش رفتم سراغ رگولاتور گاز،،،،، همه جاشو باز کردم ولی دیدم همه چیز مرتبه ، عکس ازش نمیذارم که بد آموزی نشه!!!! دوستان نروید سراغ باز کردن رگولاتور گاز، با اینکه راحته، ولی خطرناکه:n25:
دیدم از اینجا چیزی گیرم نمیاد، به طور اتفاقی خواستم فشار پیستون رگولاتور آب رو بررسی کنم، چون پیستون گاز خیلی سفتتر از اون بود، بنابراین شیر آب گرم رو باز و بسته کردم، دیدم زیاد تغییر نمیکنه،،،، اینجا بود که مشکل اصلی رو پیدا کردم،،،،، مشکل از رگولاتور آب بود!!!!!! با اینکه همه جاهاش رو شستم و تمیز بود، ولی درست کار نمیکرد....:
خواستم پیچ VENT رو باز کنم که دیدم خیلی سفته، با کلی فشار باز کردمش، ولی یادم رفته بود شیر آب رو ببندم، همه جا رو آب برداشت،،،،،،، بعد از جمع و جور کردن اوضاع :n31: یک نگاهی به محل پیچ و خود پیچ و تیله داخلش انداختم،،، جالبه که همه جاش جرم بسته بود :n03: در عجبم که چجوری اسید اینجا رو تمیز نکرده بوده، بنابراین انداختمش داخل اسید و داخل لوله رو هم کمی تمیز کردم و بستمش سرجاش، از اینجاش انقدر سریع عبور کردم که عکس یادم رفت بگیرم،،،،، باورم نمیشد، وقتی بستم سرجاش، با اندکی باز کردن شیر آب گرم، پیستون رگولاتور آب با شار زیاد حرکت می کرد!!!!!!:n17: من نفهمیدم چه ارتباطی داشت به اون!!!! ولی همه چیز درست شد...الان دو روزه که دارم تست میگیرم، عین ساعت کار میکنه
در ضمن اون شیر پروانه ای رو هم برگردوندم سرجاش، شیر تنظیم دما رو هم گذاشتم روی خیلی کم، ولی آب خیلی خوب گرم میشه، خیلی خوشحالم که تونستم درستش کنم،،، البته با کمک شما دوستان.ممنون از کمک ها و راهنمایی هاتون.الان یک سوال دیگه دارم، در مورد ترموکوپل:من دو تا ترموکوپل خریدم، یکیش کوتاه، یکیش از اینهایی که سیم داره :
اومدم سیمدار رو ببندم، به اون سنسور دما که بالای مبدل حرارتی هست وصلش کنم، ولی اون فقط یکدونه جا داشت :
بنابراین همون ساده رو بستم،،،،،، برای اون یکی چکار کنم؟ اون سنسور تک پایه بود،،،، یا اینکه یکی از پایه هاش شکسته؟؟؟؟؟ یا جای دیگه داره برای اتصال؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید دوستان.سلام

مبارکه
ممنون بابت اطلاعاتی که نوشتین و عکسها
1- پیچ vent که در اون کاتالوگی که شما آپلود کردین اسمش پیچ تنظیم شعله مشعل هست , 2 کار انجام میده :
الف- کم و زیاد کردن شعله
ب- حذف صدای موشک مانند موقع باز کردنِ ناگهانیِ شیر آب گرم
این پیچ مجرای باریکِ شیپوری رو میبنده و باز میکنه یعنی سرعت مکش آب از پشت دیافراگم رو کنترل میکنه
بعد از درج تجربتون معلوم شد که رسوب گرفتن این مجرا باعث کم جون شدنِ دیافراگم میشه پس موقع سرویس کاربراتور آب باید حتماً به نحوی رسوبگیری و تمیز بشه
هر چه مجرا بیشتر باز باشه مکش قویتره و آب بیشتری تخلیه میشه از پشت دیافراگم و درنتیجه قدرتِ دیافراگم بیشتر میشه در هل دادنِ پیستون دیافراگم

از دو سه سال پیش این پیچ حذف شده و شیر تابستانه/زمستانه هم پلاستیکی شده
به نظرم تا یکی دو سال دیگه کاربراتور آب هم پلاستیکی میشه تا هزینه رو بیشترتر بیارند پایین
قدر آبگرمکنتون رو بدونین که آنتیکه و نایاب و باکیفیت
حرارت مشعل کم باشه تا عمرش بیشتر بشه و لازم نشه آب سرد زیاد با آب گرم باز کنین . مصرف گاز هم کم میشه
این هم عکسهای مربوط به سنسورها
هر دو سنسور 2 سیمه هست
یک سیم ضخیم از ترموکوپل اومده پایین . یک سیم ضخیم ازش گرفته شده و وصل شده به بوبین در پشتِ کاربراتور گاز

2 سیم باریک هم ازش گرفته شده
یکیشون رفته بالا و وصل شده به سنسور بالایی روی دودکش
دومی هم وصل شده به سنسور overheat روی مبدل
از همون سنسور مبدل هم یک سیم وصل شده به سنسور بالایی
یعنی سیم کشی از نوع سری هست
===================================

درضمن اگر فشار آبِ ساختمان ضربان داره علتش تنظیم نبودنِ پمپ هست و خرابی بادکنکش (اگر که بادکنک داره)
یا بادِ تیوبش خالی شده یا سوراخ شده و باید تیوبش عوض بشه
معمولاً پمپ باید در حدود 30 psi خاموش بشه و بادکنک جاش کار کنه و بعد از 30 ثانیه دوباره پمپ روشن بشه

P30andriod
14-01-2018, 07:57
پس با این حساب، اون سنسور که عکسش رو گذاشتم، یکی از پایه هاش شکسته،،،،
مرسی از پیگیری هاتون،،، ممنون از همه،، چیز جدیدی یاد بگیرم، حتماً میزارم مجدد.
تا درودی دیگر، بدرود.
:n40:

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-01-2018, 12:52
پس با این حساب، اون سنسور که عکسش رو گذاشتم، یکی از پایه هاش شکسته،،،،
مرسی از پیگیری هاتون،،، ممنون از همه،، چیز جدیدی یاد بگیرم، حتماً میزارم مجدد.
تا درودی دیگر، بدرود.:n40:

ممنونِ خدای دانای مطلقیم همگی
اگر هویه و سیم لحیم و روغن لحیم دارید نیتونید یک تکه سیم رو به پایه شکسته لحیم کنین و نیاز به تعویض نداره
عجیبه که در اون فایل آموزشی حرفی نزده از سنسورهای روی مبدّل و کلاهک دودکش بالای مبدل
موفق باشید

kh-hamid
15-01-2018, 11:33
سلام اساتید محترم.
آبگرمکن ما چند روزیه که وقتی آب گرم رو باز میکنیم سریع استارت میشه و فشار آب گرم مصرفی هم خوبه ولی آب ولرمه . شعله هم بنظر خودم خوبه حتی تو زماین که آب گرم در آخرین حد بازه. البته وقت هم بوده که دیدم شعله زیاد شده ولی بازم آب ولرم و رو به سرده. جالبه که دودکش رو دست میزنم دست رو میسوزونه ولی لوله ها سردن!!!

P30andriod
15-01-2018, 13:38
سلام
چندتا آیتم رو کنترل کنید، مشکل مشخص میشه:
1- شیر تنظیم دما رو کنترل کنید
2- میزان بازی پیستون گاز رو وقتی آبگرمکن روشنه تست کنید
3- شیر تابستانه-زمستانه رو هم کنترل کنید.
4- پیچ Vent رو باز کنید و بعد از شستن مجدد سرجای قبلی ببندید

احمال زیاد، رگولاتور آب درست عمل نمی کند و تا انتها نمی تواند پیستون گاز را هل بدهد،،،،،،، به همین دلیل شعله کم توان روشن می شود....برای کنترل این موضوع با یک میخ یا پیچ گوشتی باریک، پیستون گاز را دستی هل بدهید،،، شعله اصلی روشن می شود(البته این کار در حالتی انجام بدهید که شیر آب گرم باز باشد، چرا که در صورت عدم جریان آب داخل لوله های مبدل گرما، امکان جو ش آمدن آب و حتی انفجار هم وجود دارد) می توانید شیر پروانه ای رو بصورت عمودی قرار بدهید، شعله زیاد می شود(البته اندکی زیاد می شود و نه خیلی زیاد) اگر این موضوع پیش آمد، حتما رگولاتور آب را با اسید بشورید و شیر پروانه ای را هم بصورت افقی قرار بدهید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2018, 17:37
سلام اساتید محترم.
آبگرمکن ما چند روزیه که وقتی آب گرم رو باز میکنیم سریع استارت میشه و فشار آب گرم مصرفی هم خوبه ولی آب ولرمه . شعله هم بنظر خودم خوبه حتی تو زماین که آب گرم در آخرین حد بازه. البته وقت هم بوده که دیدم شعله زیاد شده ولی بازم آب ولرم و رو به سرده. جالبه که دودکش رو دست میزنم دست رو میسوزونه ولی لوله ها سردن!!!

سلام
اگر شعله مشعل قویه پس ممکنه علتش بیش از حد سرد بودنِ آب ورودی هست
شیر زیرش رو روی زمستانه بذارید و شیر آب گرم رو هم کمتر باز کنین تا سرعت عبور آب کم بشه و فرصت بیشتری برای گرم شدن داشته باشه

faramarz006
11-02-2018, 11:48
من میخواستم برای ساختمان یک طبقه در منطقه گرمسیر، آبگرمکن بگیرم، بین انتخاب آبگرمکن دیواری گازی، آبگرمکن مخزندار دیواری کوچک و یا پکیج (فقط به عنوان آبگرمکن) تردید دارم.
آبگرمکن های دیواری گازی اغلب مشکل تنظیم آب گرم توسط مصرف کننده دارن و خودم که چندین بار تست کردم، بعضی اوقات اصلاً نمشید یه راه حل ثابت برای داشتن آب گرم پیدا کرد! حتی روی حساسیت با فشار کم هم تنظیم کردم بازم وقتی با آب سرد قاطی میشد به دلیل کم شدن فشار اب گرم، آبگرمکن بعد از مدتی از کار می افتاد. بهترین راهش این بود که آبگرمکن روی درجه خیلی کم تنظیم بشه تا نیازی به باز کردن آب سرد نباشه ولی تو اون حالت هم باز تنظیمش راحت نبود.

به نظرتون میشه از پکیج فقط به عنوان آبگرمکن استفاده کرد؟ (ساختمان شوفاژ نداره)

خودم نظرم رفته روی آبگرمکن دیواری مخزندار کوچک 50 لیتری. کارکردش هم دیدم فرقی با آبگرمکن های مخزن دار ایستاده نداشت ولی خب آب گرم در حجم تری تولید می کنه و بعد از اتمام 50 لیتر، طبیعتاً باید فرصتی بهش داد که آب رو گرم کنه. از نظر اندازه هم کمی بزرگتر از آبگرمکن های گازی دیواری است. (حدود 1متر ارتفاع با کلاهک دودکش و عرض 40 و عمق 40) که احتمالاً به زحمت بتونم در کابینت جاش بدم.

حالا سوال من اینه که چرا عموم مردم از این آبگرمکن های مخزندار کوچک 50 لیتری استفاده نمی کنند!؟ چون کارکرد و کیفیت آب گرمش به نظرم خیلی بهتر از آبگرمکن های دیواری باشه؟ اگه روز اول به ما آبگرمکن های مخزندار کوچک رو پیشنهاد داده بودند، اونوقت به راحتی در کابینت جای بیشتری تعبیه می کردیم.

sadeghbakhshi
22-02-2018, 18:15
سلام
یه ابگرمکن دیواری بوتان هست (فکر کنم مدل b3115 )
چند ماه پیش لوله هاش بخاطر گرفتگی اسید کاری کردم - دیافراگرمش هم بخاطر اینکه گاز قطع نمیکرد عوض کردم
کل رسوب کاربراتور اب هم گرفتم
حالا بعد از چند ماه وقتی اب باز میکنی صدای قر قر خیلی بلند میده شبیه مسلسل :n19:
فکر میکنم وقتی هم خاموش باشه این اتفاق میوفته
یه چیزی تو مایه های این فیلم

w.aparat.com/v/f0Z5j/تعمیر_آبگرمکن_گازی_دیواری

به نظرتون مشکلش از کجاست؟
اوایل تاپیک گفته شده یه پیچ باید شل کرد ولی کدومشون ؟ چند سو ؟ چه رنگی ؟ رو کاربراتور اب هست یا گاز ؟ :n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2018, 20:57
سلام
یه ابگرمکن دیواری بوتان هست (فکر کنم مدل b3115 )
چند ماه پیش لوله هاش بخاطر گرفتگی اسید کاری کردم - دیافراگرمش هم بخاطر اینکه گاز قطع نمیکرد عوض کردم
کل رسوب کاربراتور اب هم گرفتم حالا بعد از چند ماه وقتی اب باز میکنی صدای قر قر خیلی بلند میده شبیه مسلسل :n19:
فکر میکنم وقتی هم خاموش باشه این اتفاق میوفته
به نظرتون مشکلش از کجاست؟
اوایل تاپیک گفته شده یه پیچ باید شل کرد ولی کدومشون ؟ چند سو ؟ چه رنگی ؟ رو کاربراتور اب هست یا گاز ؟ :n01:سلام

پیچ vent هست
وقتی شیر آب گرم بسته هست و آبگرمکن خاموشه دو طرفِ دیافراگم آب هست و فسارش هم برابره . برای همین آبگرمکن خاموش میمونه
با باز کردنِ شیر آب گرم , آب یه طرفِ دیافراگم مکیده میشه و خالی میشه (سمت چپ - سمت کاربراتور گاز)
پیچ وِنت راهِ کانالِ مکیده شدنِ آب رو تنگ و گشاد میکنه . هر چه بیشتر ببندینش سرعت و قدرتِ مکش آب کمتر میشه و باعث صدای موشک مانند موقع باز کردن شیر آب گرم هم میشه
باید تا آخر ببندینش بعدش نیم دور بازش کنین و تست کنین . شاید لازم کمی کمی بیشتر باز بشه تا صدا قطع بشه . اگر چکه میکنه پس اورینگش خرابه . اورینگ یعنی واشر لاستیکی حلقه مانند یا O مانند . o-ring
از حدودِ سه چهار سال پیش دیگه پیچ ونت حذف شده در راستای اقتصاد مقاومتی یعنی کاهش هزینه تولید و افزایش قیمتِ فروش و رسیدن به سودِ سرشارتر !!!!

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

msa95
23-02-2018, 01:54
با سلام مدل ابگرمکن b3112.اب گرم رو باز میکنم اب گرم میشه بعد از چند ثانیه سرد میشه.حمام شیر پایین اب گرم تا وقتی دوش رو میزنم شعله های پشتی ابگرمکن خاموش و اب سرد میشه.ممنون میشم کمکم کنید

- - - Updated - - -

با سلام مدل ابگرمکن b3112.اب گرم رو باز میکنم اب گرم میشه بعد از چند ثانیه سرد میشه.حمام شیر پایین اب گرم تا وقتی دوش رو میزنم شعله های پشتی ابگرمکن خاموش و اب سرد میشه.ممنون میشم کمکم کنید

magidazad
23-02-2018, 10:04
سلام ابگرمکن 3215i بوتان دارم بدون شمعک وقتی اب گرم باز میکنم صدای فیش فیش خیلی بلندی میده و مشعل روشن نمیشه تو شیر های نزدیکتر که خیلی بندرت روشن میشه ولی شیر های دورتر ممکنه روشن بشه ممنون میشم راهنماییم کنید مشکل از چیه و من چکار هایی می تونم انجام بدم مشکل حل بشه :n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-02-2018, 18:44
سلام
ابگرمکن 3215i بوتان دارم بدون شمعک
وقتی اب گرم باز میکنم صدای فیش فیش خیلی بلندی میده و مشعل روشن نمیشه
تو شیرهای نزدیکتر که خیلی به ندرت روشن میشه ولی شیرهای دورتر ممکنه روشن بشه
ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل از چیه و من چکار هایی می تونم انجام بدم مشکل حل بشه :n01:

سلام
قبلاً این مشکل بررسی شده و توضیح داده شده
اگر با باز کردنِ شیر آب گرم, میله پیستون حرکت نمیکنه و اهرمش به دکمه ی جرقه زن فشار نمیاره پس به احتمال زیاد دیافراگم کهنه شده و باید عوض بشه
وقتی کاربراتور آب باز بشه برای تعویض دیافراگم , باید کاربراتور هم تمیز و بی رسوب بشه و توریِ ورودیِ آب به کاربراتور هم تمیز بشه
میله ی پیستون هم باید کمی چرب بشه تا نرم و روان حرکت کنه
اگر اهرم به دکمه ی جرقه زن فشار وارد میکنه ولی سیستم جرقه زن کار نمیکنه پس این سیستم ایراد داره و باید بررسی بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-02-2018, 19:35
با سلام
مدل ابگرمکن b3112.
اب گرم رو باز میکنم اب گرم میشه بعد از چند ثانیه سرد میشه.
حمام شیر پایین اب گرم تا وقتی دوش رو میزنم شعله های پشتی ابگرمکن خاموش و اب سرد میشه.
ممنون میشم کمکم کنید

سلام

باید بعد از باز کردنِ شیر آبِ گرم سریع برید کنار آبگرمکن تا ببینید چطوری خاموش میشه
1- آیا اولش میله پیستون کم کم برمیگرده عقب و مشعل کم کم ضعیف و خاموش میشه ؟
2- یا اول صدای تقه میاد و یکدفعه مشعل خاموش میشه
جواب این سوالها برای عیب یابی خیلی مهم هست
3- آبگرمکن چقدر عمر داره و کِی سرویس شده و دیافراگمش عوش شده ؟

4- شمعکدار هست یا فندک دار ؟
5- اختلاف فشا آب سرد و آب گرم زباد هست ؟ اگر بله پس آبگرمکن باید چک بشه تا علت افتِ زیادِ فشار آبِ گرم هم برطرف بشه که میتونه از رسوب داشتن مبدل و یا کثیفی توری ورودی کاربراتور آب باشه یا رسوب توی لوله های آب گرم ساختمان

magidazad
23-02-2018, 21:20
سلام
قبلاً این مشکل بررسی شده و توضیح داده شده
اگر با باز کردنِ شیر آب گرم, میله پیستون حرکت نمیکنه و اهرمش به دکمه ی جرقه زن فشار نمیاره پس به احتمال زیاد دیافراگم کهنه شده و باید عوض بشه
وقتی کاربراتور آب باز بشه برای تعویض دیافراگم , باید کاربراتور هم تمیز و بی رسوب بشه و توریِ ورودیِ آب به کاربراتور هم تمیز بشه
میله ی پیستون هم باید کمی چرب بشه تا نرم و روان حرکت کنه
اگر اهرم به دکمه ی جرقه زن فشار وارد میکنه ولی سیستم جرقه زن کار نمیکنه پس این سیستم ایراد داره و باید بررسی بشه

با سلام خدمت شما و ممنون از راهنمایی شما تو فروم یا جای دیگه فیلم اموزشی یا توضیحات بیشتر در مرورد چگونگی تعویض دیافراگم هست من بتونم اینکارو انجام بدم چون بررسی کردم اون اهرم نمیچرخه اصلا وقتی اون صدا میاد بنابراین پس مشکل همون دیافراگم میتونه باشه ممنون میشم لینک صفحه یا ویدئو بمن بدید با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-02-2018, 23:40
با سلام خدمت شما و ممنون از راهنمایی شما
تو فروم یا جای دیگه فیلم اموزشی یا توضیحات بیشتر در مورد چگونگی تعویض دیافراگم هست من بتونم اینکار رو انجام بدم ؟ چون بررسی کردم اون اهرم نمیچرخه اصلا وقتی اون صدا میاد بنابراین پس مشکل همون دیافراگم میتونه باشه
ممنون میشم لینک صفحه یا ویدئو بمن بدید با تشکر

سلام
قابلی نداشت دوست عزیز
اگر فشار آب ساختمان و فشار شیر آب گرم در همه جای خانه خوب هست پس به احتمال زیاد همون دیافراگم هست و باید تعویض بشه
اگر دست به آچارسد پس تعویضش ساده هست براتون
این عکس کافی هست

بهتره اول از آبگرمکن و مارک و مدلش و کاربراتور آبش عکس بگیرین و برید بازار و دیافراگمش رو بخرید تا سریع تعویضش کنین
مراحل تعویض:
شیر گاز و آب وروریِ آبگرمکن رو ببندین بعدش شیر آب گرم روی سینک آشپزخونه رو باز بذارید تا فشار آب توی آبگرمکن افت کنه
بعدش 2 تا لوله ی مسی که به کاربراتور آب وصل شده رو از سمتِ کاربراتور آب باز کنین . حالا توریِ آبِ ورودی به کاربراتور هم دیده میشه . تمیزش کنین چون خیلی تاثیر داره در فشار آب گرم
بعدش پیچهایی که با رنگ آبی علامت زدم رو باز کنین و کاربراتور آب رو جدا کنین بذارید توی یک سینی یا روی یک سفره یک بار مصرف تا وقتی بازش میکنین چیزی گم نشه
بعدش پیچهای قرمز رو که 5 تا هست باز کنین .

حالا میتونین دو قسمتش رو از هم جدا کنین و دیافراگم روبردارین و عوض کنین اما مراقب باشین چون قطعات کوچک داخلشه و اگر بیافته بیرون و جاش رو بلد نباشید دیگه نمیتونید جمعش کنین و ببندینش پس بهتره آروم بازش کنین و از همه چیزش هم فیلم و عکس بگیرین تا سردرگم نشید
بهتره به میله ی پیستونِ دیافراگم هم کمی روغن یا گریس بمالین تا نرم و روان بشه
شماره 3 در عکس زیر . دیافراگم هم قطعه 4 هست
به هیچ وجه با پیچ تنظیم فنر دیافراگم که در سمت راست کاربراتور آب هست دست نزنید و تغییرش ندین
بعد از تعویض دیافراگم هم به همون ترتیب ببندینش
در سفت کردنِ پبچها وسواس نداشته باشین و بیش از حد سفتشون نکنین
اون 5 تا پیچ باید به طور مساوی محکم بشند یعنی به نوبت کمی سفت بشند تا اینکه همگی به مقدار کافی سفت بشند
سوالی هم داشتین مطرح کنین

.

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.

Hamed.Madadi
03-03-2018, 01:28
آبگرمکن 3218i رو جدیدا خریدم البته دسته دوم وقتی شیر آب گرم رو باز میکنم نه گاز جریان داره نه جرقه زده میشه ..انگار کلا گاز قطع هست !

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-03-2018, 09:20
آبگرمکن 3218i رو جدیدا خریدم البته دسته دوم
وقتی شیر آب گرم رو باز میکنم نه گاز جریان داره نه جرقه زده میشه ..انگار کلا گاز قطع هست !سلام
وقتی شیر آب گرم رو باز میکنین آیا میله ی پیستون حرکت میکنه ؟ و اهرمی که بهش وصل هست آیا فشار میاره به دکمه جرقه زن
اگر فشار آب ساختمان خوبه و جوابتون نه هست پس احتمال زیاد داره که دیافراگم خرابه و باید عوض بشه
بهتره کاربراتور آب هم اگر کثیفه رسوب زدائی بشه با رعایت نکات ایمنی

Hamed.Madadi
03-03-2018, 16:20
سلام
وقتی شیر آب گرم رو باز میکنین آیا میله ی پیستون حرکت میکنه ؟ و اهرمی که بهش وصل هست آیا فشار میاره به دکمه جرقه زن
اگر فشار آب ساختمان خوبه و جوابتون نه هست پس احتمال زیاد داره که دیافراگم خرابه و باید عوض بشه

بهتره کاربراتور آب هم اگر کثیفه رسوب زدائی بشه با رعایت نکات ایمنی

من آبگرمکن رو قبل از اینکه وصل کنم با کف و مایع شستم البته قسمتای برقیش رو جدا کردم به جز اون تراس که زیر شیر گاز هست یک روز کامل جلوی بخاری گذاشتم تا خشک بشه ...اون دیافراگم که گفتید تعویض کردم بازم نه گاز جریان داره نه جرقه زده میشه ...مشکل از کجاست ؟ سوپاپ هم حرکت میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-03-2018, 17:06
من آبگرمکن رو قبل از اینکه وصل کنم با کف و مایع شستم البته قسمتای برقیش رو جدا کردم به جز اون تراس که زیر شیر گاز هست یک روز کامل جلوی بخاری گذاشتم تا خشک بشه ...اون دیافراگم که گفتید تعویض کردم بازم نه گاز جریان داره نه جرقه زده میشه ...مشکل از کجاست ؟ سوپاپ هم حرکت میکنهسلام

اگر گاز وصله و اهرم هم به دکمه کاملاً فشار میاره و جرقه زده نمیشه پس سیستم جرقه زن مشکل داره که ممکنه برق 220 ولت بهش نمیرسه و یا کویلش که برق ولتاژ بالا تولید میکنه خرابه و یا ارتباط کاربراتور گاز با سیستم جرقه زن ایراد داره
متاسفانه در مورد عیب یابی سیستم جرقه زن اطلاعاتم زیاد نیست

Hamed.Madadi
03-03-2018, 17:25
دوستان مشکلم حل شد اینو میگم اگر کسی هم به همچین مشکلی برخورد دیگه مثل من علاف نشه
روی اون قسمتی که سوکت آدابتور وصل میشد یه سیم رفته بود به برد و یک سیم هم رفته بود به جای باطری موقع شستن آبگرمکن اون سیم ها از لحیمش جدا شده بودن که وسطش یه دیود بود من سیم ها رو جابه جا لحیم کرده بودم ! یه سیم هم مربوط به سیم ایرت هست روی برد که حتما باید به لوله آب یا بدنه آبگرمکن وصل بشه مگر نه آبگرمکن روشن نمیشه ...یعنی نه گاز جریان پیدا میکنه نه جرقه زده میشه ...نمیدونستم تا این حد این سیم ایرت مهم باشه...این انجمن نمیزاره عکسش رو بفرستم بلکه دیگران استفاده کنن

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-03-2018, 21:13
دوستان مشکلم حل شد
اینو میگم اگر کسی هم به همچین مشکلی برخورد دیگه مثل من علاف نشه
روی اون قسمتی که سوکت آدابتور وصل میشد یه سیم رفته بود به برد و یک سیم هم رفته بود به جای باطری .
موقع شستن آبگرمکن اون سیم ها از لحیمش جدا شده بودن که وسطش یه دیود بود من سیم ها رو جابه جا لحیم کرده بودم !
یه سیم هم مربوط به سیم ایرت هست روی برد که حتما باید به لوله آب یا بدنه آبگرمکن وصل بشه مگر نه آبگرمکن روشن نمیشه ...یعنی نه گاز جریان پیدا میکنه نه جرقه زده میشه ...نمیدونستم تا این حد این سیم ایرت مهم باشه...این انجمن نمیزاره عکسش رو بفرستم بلکه دیگران استفاده کنن

سلام علیکم
خدا رو شکر که مشکلتون حل شد
ممنونیم از شما دوست عزیز برای اطلاع رسانیتون و ممنون برای ارسال عکس
توضیح برای خوانندگان این مطلب :
جناب Hamed.Madadi نتونستند عکس آبگرمکنشون رو آپلود کنند چون از نظر سایت , ایشون تازه واردند و فعلاً تا مدتی نمیشه عکس ارسال کنند در تاپیکها
اما عکس رو برای بنده فرستادند تا اطلاع رسانی کنم برای استفاده ی مردم
دست شما درد نکنه جناب مددی

P30andriod
11-03-2018, 12:58
با سلام
ارسال عکس پروسه داره، اول باید عکس رو جایی آپلود کنید(مستقیم داخل این صفحه نمیشه) و لینک اون عکس رو از جایی که آپلود کردید بیارید اینجا،،، منم نمیدونم چرا همچین چیزی طراحی کردند،،، احتمالا برای سنگین نشدن سایت اینکارو کردند... ولی پروسه اینه..

mehranghj
13-03-2018, 17:32
با سلام آبگرمکن دیواری بوتان 3215i دارم چند ماهه بوی گاز نامطبوعی داره .به گاز مایع وصل هست (به گاز شهری وصل نیست ) این گاز زیاد نیست که جرقه بزنه ولی اگر ازبیرون بیایی داخل بوی نامطبوعی داره .علت چی میتونه باشه لطفا راهنمایی فرمایید . با تشکر. در ضمن شلنگو تست کردم سالمه با همه ی کپسولها آزمایش شده و ژیگلاتورشلنگ فشار قوی هست (یعنی زیاد و کم میشود ).