PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش Adobe After Effect

lovlyson2020
17-12-2007, 15:44
سلام . خواهشا هرکسی که از این نرم افزار چیزی بلده به ما هم یاد بده. ممنون:31::31::20::27:

Petros
17-12-2007, 15:49
برای خارج شدن از برنامه میتونی از گزینه Exit استفاده کنی.

Hossein_nasa62
17-12-2007, 17:27
سلام . خواهشا هرکسی که از این نرم افزار چیزی بلده به ما هم یاد بده. ممنون:31::31::20::27:

lovlyson2020 ورود شما رو پسي ورلد تبريك مي گم
در مورد آموزش متا سفانه آموزش كاملي پيدا نكردم ولي ميتوني به اين صفحات مراجعه كني

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

smahdis
17-12-2007, 20:53
برای خارج شدن از برنامه میتونی از گزینه Exit استفاده کنی.

راست ميگه براي بزرگ و كوچك كردن پنجره برنامه ميتوني از دكمه Minimize و Maximize استفاده كني!!!

بي مزه!!! اين چه طرز راهنمايي بود؟!!!!!:2:

Hossein_nasa62
18-12-2007, 00:29
راست ميگه براي بزرگ و كوچك كردن پنجره برنامه ميتوني از دكمه Minimize و Maximize استفاده كني!!!

بي مزه!!! اين چه طرز راهنمايي بود؟!!!!!:2:

منم موافقم اين برخورد مناسب كسي كه تاز عضو شده نيست
در ضمن اگه چيزي نمي دونيد لطفا نظر ندين
با تشكر:10:

lolipop
28-12-2007, 19:33
نمیدونم اینا بدرد میخورن یا نه

Hossein_nasa62
28-12-2007, 20:21
نمیدونم اینا بدرد میخورن یا نه

باينكه زبان اصلي است بازم خوبه
دوستان ديگه هم اگه تونستند موارد ديگري پيدا كنند لطفا قرار بدن
با تشكر

lolipop
28-12-2007, 22:11
من این after effect رو خیلی دوست دارم کارش به نظرم روندتره تا بقیه.اگه ارش 1 سری اموزش بزاره

ممنونش میشم.

lolipop
28-12-2007, 22:20
کسی اموزش های افکتی after effect نمیزاره?!

arash_irani
31-12-2007, 02:54
سلام دوستان
برنامه افتر افكت خيلي گسترده هستش
وقتي ميگم خيلي يعني اينكه دقيقا مثل فتوشاپ كه هر كاربر ساده هم ميتونه ترفند خاصي رو آموزش بده و بهتر بگم ميتونه يك تصويري كه تا حالا كسي نساخته بيرون بياره اين برنامه هم همينطوره
بعضي وقتها استفاده از چند تا افكت ميتونه كارهايي انجام بده كه اصلا آدم فكرشو هم نميكنه

معمولا در هر آموزش كه بنده از شركتهاي بزرگ خارجي ديدم قسمتي از برنامه رو آموزش دادن
و با اينكه حدود 60 گيگ آموزش اين نرم افزار رو دارم هنوز خيلي از قسمتهاش مونده كه توي افتر كسي بهش دست نزده ( شيدم نيازي نبوده لابد :D )

من بيشتر كارهام رو با افتر شروع ميكنم (مثل جلوه هاي وي‍ه و ساخت كليپ هاي روياي .... و با بقيه نرم افزارهاي ميكس انجام ميدم (يعني براي ساخت كارهاي كه ديگه فكر نكنم با برنامه هاي يگه بشه انجام داد )
همين چند روز پيش براي بريدن قسمتي از فيلم كه بك گراند طبيعي هم داشت و اينقدر هم دست فيلم بردار لرزيده بود نميدونستم چيكار بايد بكنم تا اون قسمت فيلم رو ببرم
رفتم سراغ Motion Tracking برنامه و اول پرش و يا همون ترك فيلم رو گرفتم بعد با ماسكهاي زيادي كه روي فيلم گذاشتم تونستم اونو ببرم
واقعا كار سختي بود ولي خب نتيجه خيلي برام لذت بخش بود ( البته اين كار تجربي بود و از چندين قسمت افتر مثل افكت دادن ماسك گذاري Motion Tracking و نور پردازي و دوربين و لايه سازي و خيلي چيزاي ديگه كه يادم نمياد استفاده شده بود )
در هر حال بعد از خواندن آموزش ها و ديدن آنها تمرين و كار عملي بايد انجام بدين دوستان
ممنون و موفق باشيد
يا حق

JMK1362
31-12-2007, 18:30
می شه اسم چند تا از این دی وی دی ها رو بگین تا بتونیم اونا رو از بازار تهیه کنیم

Javad_Ed
01-01-2008, 01:40
سلام دوستان
برنامه افتر افكت خيلي گسترده هستش
وقتي ميگم خيلي يعني اينكه دقيقا مثل فتوشاپ كه هر كاربر ساده هم ميتونه ترفند خاصي رو آموزش بده و بهتر بگم ميتونه يك تصويري كه تا حالا كسي نساخته بيرون بياره اين برنامه هم همينطوره
بعضي وقتها استفاده از چند تا افكت ميتونه كارهايي انجام بده كه اصلا آدم فكرشو هم نميكنه

معمولا در هر آموزش كه بنده از شركتهاي بزرگ خارجي ديدم قسمتي از برنامه رو آموزش دادن
و با اينكه حدود 60 گيگ آموزش اين نرم افزار رو دارم هنوز خيلي از قسمتهاش مونده كه توي افتر كسي بهش دست نزده ( شيدم نيازي نبوده لابد :D )

من بيشتر كارهام رو با افتر شروع ميكنم (مثل جلوه هاي وي‍ه و ساخت كليپ هاي روياي .... و با بقيه نرم افزارهاي ميكس انجام ميدم (يعني براي ساخت كارهاي كه ديگه فكر نكنم با برنامه هاي يگه بشه انجام داد )
همين چند روز پيش براي بريدن قسمتي از فيلم كه بك گراند طبيعي هم داشت و اينقدر هم دست فيلم بردار لرزيده بود نميدونستم چيكار بايد بكنم تا اون قسمت فيلم رو ببرم
رفتم سراغ Motion Tracking برنامه و اول پرش و يا همون ترك فيلم رو گرفتم بعد با ماسكهاي زيادي كه روي فيلم گذاشتم تونستم اونو ببرم
واقعا كار سختي بود ولي خب نتيجه خيلي برام لذت بخش بود ( البته اين كار تجربي بود و از چندين قسمت افتر مثل افكت دادن ماسك گذاري Motion Tracking و نور پردازي و دوربين و لايه سازي و خيلي چيزاي ديگه كه يادم نمياد استفاده شده بود )
در هر حال بعد از خواندن آموزش ها و ديدن آنها تمرين و كار عملي بايد انجام بدين دوستان
ممنون و موفق باشيد
يا حق

سلام دوست عزیز
آخه من باید با ابزار ها اشنا باشم یا نه؟
مثلا یکی که هیچی از فتوشاپ بلد نیست بیای بهش بگی drop shodow رو فعال کن چه میدونه کجاست ؟
شما اگه لطف کنی یه چند معرفی ابزار و اصول اولیه کار رو بزاری ممنون میشم
و یا از اون 60 گیگ آموزش یه 10 ،15 دقیقه پیدا میشه که اصول اولیه رو توضیح بده؟!
میتونی فشرده و برامون بزاری تا بیایم توی باغ؟!
ممنون میشم اگه جواب بدی:46:

google_mz
01-01-2008, 02:49
سلام
ببخشید پابرهنه میام وسط ؛ به نظر من شما میتونی با یه کتاب آموزشی شروع کنی و بعد اگه مشکلی داشتی مطرح کنی ، البته همیشه نمیشه این کارو کرد ، چون برای بعضی از نرم افزار ها کتاب موجود نیست.
من خودم همیشه این کارو میکنم.
ببخشید جسارت کردم

Hossein_nasa62
01-01-2008, 13:26
سلام دوست عزیز
آخه من باید با ابزار ها اشنا باشم یا نه؟
مثلا یکی که هیچی از فتوشاپ بلد نیست بیای بهش بگی drop shodow رو فعال کن چه میدونه کجاست ؟
شما اگه لطف کنی یه چند معرفی ابزار و اصول اولیه کار رو بزاری ممنون میشم
و یا از اون 60 گیگ آموزش یه 10 ،15 دقیقه پیدا میشه که اصول اولیه رو توضیح بده؟!
میتونی فشرده و برامون بزاری تا بیایم توی باغ؟!
ممنون میشم اگه جواب بدی:46:

منم موافقم شما لطف كنيد ويك آموزش مختصر بديد تا دوستاني كه ميخوان از اين نرم افزار استفاده كنند راحت با اون كار كنند
ممنون آقا آرش:10:

Javad_Ed
01-01-2008, 20:29
سلام
ببخشید پابرهنه میام وسط ؛ به نظر من شما میتونی با یه کتاب آموزشی شروع کنی و بعد اگه مشکلی داشتی مطرح کنی ، البته همیشه نمیشه این کارو کرد ، چون برای بعضی از نرم افزار ها کتاب موجود نیست.
من خودم همیشه این کارو میکنم.
ببخشید جسارت کردم
سلام دوست عزیز ورودتون رو به P30world میتبریکم:33::33:
اولا توی شهر ما من نرم افزاره افتر افکت رو نتونستم پیدا کنم چه برسه به کتاب و cd آموزشی
البته نرم افزار رو از روی یه مجموعه برنامه نصبیدم :3:
و تا جایی که میدونم فقط یه کتاب آموزشی AE7 وجود داره ،cd آموزشی فارسی پیدا نکردم
موفق باشید:7:
ولی ما همچنان در انتظاره جواب آقا آرش هستیم:biggrin:

google_mz
05-01-2008, 02:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آموزش :" ساخت یک کلیپ تبلیغاتی" After Effects از arash_irani

آموزش : نقاشي به صورت متحرك بر روي فيلم "After Effects" از arash_irani

MAXXX
05-01-2008, 03:28
یه نفر میتونه خلاصه بگه تفاوت افتر افکت با پریمیر چیه؟
برایه آموزش میتونید از محصولات lynda.com یا total trining استفاده کنید که البته زبون اصلی هستن ولی خوب چون فیلمه اگه زبانتون هم تعریفی نداشته باشه بازم یاد میگیرید

Hossein_nasa62
05-01-2008, 16:18
یه نفر میتونه خلاصه بگه تفاوت افتر افکت با پریمیر چیه؟
برایه آموزش میتونید از محصولات lynda.com یا total trining استفاده کنید که البته زبون اصلی هستن ولی خوب چون فیلمه اگه زبانتون هم تعریفی نداشته باشه بازم یاد میگیرید

پريمير براي ميكس ومونتاژ
افتر افكت براي درست كردن جلوه هاي ويژه وتيزر هاي تبليغاتي استفاده ميشه كه از خروجي avi اون ميشه در نرم افزار هاي ميكس ومونتاژ مثل پريمير و اديوس استفاده كرد

rezam2005r
23-01-2008, 08:13
برای آموزش افکت ها میتونید به این تایپ برید.....
در ضمن با تشکر از مطالب آقا حسین..باید بکم مطالب صفحه اول منبعش آقای امیر در سایت dvb2 هستش
متشکر

Lady parisa
23-01-2008, 09:30
آموزش :" ساخت یک کلیپ تبلیغاتی" After Effects از arash_irani

آموزش : نقاشي به صورت متحرك بر روي فيلم "After Effects" از arash_irani

هيچ كدوم رو نتونستم دانلود كنم

Hossein_nasa62
24-01-2008, 00:06
برای آموزش افکت ها میتونید به این تایپ برید.....
در ضمن با تشکر از مطالب آقا حسین..باید بکم مطالب صفحه اول منبعش آقای امیر در سایت dvb2 هستش
متشکر

بله دوست عزيز
حق با شماست ولي اينو بايد بگم كه فكر كنم اسم منبع رو بردم كافي باشه البته با اين ف ي ل ت ر ي ن گ:13: اسم جديدي بايد براي منبع ذ كر كرد:27::27:
در ضمن دوست عزيز من اموزش هاي شما رو نديده بودم . حتما تو تاپيك آموزشي ام لينك شما رو هم قرار خواهم داد

Hossein_nasa62
24-01-2008, 00:22
سلام دوستان اينجا چند تا اموزش مربوط به اين برنامه رو در اينجا قرار ميدم

تکنیک هایی جالب از افتر افکت

Motion Sketch (نقشه حرکت)

فرض کنید می خواهید شی خود را در صحنه می خواهید حول یک منحنی پر پیچ و خم و کج و معوج جابه جا کنید . اگر بخواهید به صورت دستی و با گذاشتن Key Frame های متعدد و سپس جابه جایی شی این کار را انجام دهید مطمئنا بسیار اذیت خواهید شد و وقت زیادی را نیز از شما خواهد گرفت . به کمک Motion Sketch این کار به راحتی مقدور است .

1- شی مورد نظر را انتخاب کنید .

2- از مسیر window\ Motion Sketch نقشه حرکت را فعال کنید . ماوس به شکل یک به اضافه در می آید .

3- Start Capture را بزنید . نقشه حرکت آماده نقشه برداری است .

4- شی را در هر مسیری که دوست دارید جابه جا کنید . به طور خودکار اسلایدر در طول تایم لاین حرکت کرده و Key Frame هایی را ایجاد می نماید .پیش نمایش فیلمتان را ببینید . شی در طول مسیری که شما انتخاب کرده اید حرکت می کند .

The Wiggler ( جنبش)

شاید حرکات جسمی را در طول یک مسیر دیده اید که لرزش هایی را نیز دارد . به بیان دیگر جسم در طول مسیر حرکت خود می لرزد و حرکت می کند . شاید هم دوران جسمی را دیده اید که به صورت لرزان عمل چرخش را انجام می دهد . به صورت دستی این کار عملی اما وقت گیر و اعصاب خرد کن است . اما به کمک Wiggler می توانید این کار را به سهولت و سرعت و دقت انجام دهید :

1- ابتدا جسمی را متحرک کنید . این حرکت می تواند تغییر اندازه ، تغییر مکان ، دوران و یا هر مورد دیگر باشد .

2- حداقل دو Key Frame ی را که می خواهید عمل جنبش میان آن ها صورت بگیرد انتخاب کنید .

3- از مسیر Window\The Wiggler تکانه یا جنبش را انتخاب نمایید .

4- تنظیمات زیر را اعمال نمایید :

Apply To : می توانید تعیین کنید که به کل مسیر اعمال شود و یا به مسیر تعیین شده .

Noise Type : که می توانید تعیین کنید حرکت به صورت نرم (Softness) باشد یا با تکان (Jagged ) .

Dimension: برای تعیین این که دامنه تغییر حول محور X ، Y یا Z باشد و یا در تمام جهات به صورت مستقل و یا در تمام جهات به صورت یکسان . تغییرات به صورت راندوم توسط سیستم اعمال می شوند .

Frequency: که برای تعیین میزان و تعداد نوسان در هر سیکل به کار می رود . افزایش این مقدار میزان لرزش را افزایش می دهد و برعکس .

Magnitude: که شدت و مقدار نوسان را تعیین می نماید.

Paint ( نقاشی متحرک )

اشتباه نکنید . منظورم از نقاشی متحرک ، انیمیت کردن حرکت نیست زیرا این کار را به سهولت توسط Key Frame ها می توانید انجام دهید . منظورم ایجاد جلوه ای است که به نظر می رسد نقاشی ای در طول زمان ترسیم می شود مثلا به نظر می رسد که دستی نامرئی در حال کشیدن نقاشی روی یک بوم است .

1- بر روی لایه ای که می خواهید نقاشی کنید دوبار کلیک کنید تا باز شود .

2- از مسیر Effect\Paint جلوه نقاشی را اعمال نمایید .

3- از منوی Window نیز پالت Tools را فعال کنید . از ابزارهای موجود در این پالت مانند قلم مو ، استامپ ، ابزار کشیدن دایره و مستطیل می توانید برای ترسیم اشکال استفاده نمایید . یکی را ( مثلا قلم مو ) انتخاب کنید و شکلی را در مونیتور نرم افزار ترسیم نمایید .

3- در تایم لاین کنار نام لایه فلشی وجود دارد . آن را باز کنید . مجددا فلش دیگری با برچسب Effect وجود دارد . آن را نیز باز کنید . سرانجام به ابزارهای نقاشی مانند Brush می رسید که با باز کردن فلش آن ها و سپس گذاشتن Key Frame ها می توانید نقاشی خود را ترسیم نمایید .

منبع :

Hossein_nasa62
24-01-2008, 00:25
تصحیح رنگ فیلم ها در افتر افکت

اگر حین فیلمبرداری به علت برخی از مشکلات نور پردازی ، رنگ ها از بین رفته و یا تغییر نموده اند و یا این که دوست دارید تا رنگ موجود در صحنه را تغییر دهید ، به راحتی از طریق امکانات موجوددر منوی افکت نرم افزار افتر افکت می توانید به هدف خود برسید . ابزارهای ممکن به شرح زیر می باشند :

Image Control > Change Color effect

به کمک ابزار قطره چکان و یا سطل رنگ ، می توانید رنگی را در صحنه انتخاب نموده و سپس به کمک اسلایدرها و سایر تنظیمات ، رنگی با مشخصات دیگر را ایجاد نمایید . در واقع از این افکت برای تبدیل یک رنگ به رنگ دیگر استفاده می شود . مزیت این افکت در دقت آن و سهولت استفاده می باشد .

Image Control > Change to Color effect (formerly Change Color HLS effect)

به وسیله این افکت می توانید در کادر From رنگ اولیه را انتخاب نموده و سپس در کادر To رنگ نهایی را تعیین نمایید. لذا تمام رنگ های اولیه صحنه به رنگ نهایی که شما تعیین نمودید تبدیل می شوند . دقت و سرعت عمل از ویژگی های این افکت می باشد . از بخش Tolerance نیز می توانید دامنه انتخاب خود را تعیین نمایید . از بخش Softness نیز می توانید بریدگی های میان رنگ ها را حذف نموده و جلوه یکنواختی به آن ها بدهید .

Image Control > Color Balance (HLS) effect

یک افکت کارآمد برای رنگ آمیزی (Hue) ، تنظیم نور و روشنایی رنگ (Lightness ) و اشباع رنگ ( saturation ) می باشد . این گزینه بر روی تمام رنگ های صحنه اعمال می شود و به رنگ خاصی مقید نیست .

Image Control > Color Link effect

مجموعه ای از رنگ های یک لایه را که در بخش Source انتخاب نموده اید گرفته و سپس یک میانگین از رنگ ها را گرفته و لایه انتخابی را با آن رنگ میانگین رنگ آمیزی می نماید .

Image Control > Colorama effect

برای ایجاد رنگ های عجیب و غریب و رنگ آمیزی صحنه به کار می رود.در واقع همانند یک کارخانه پیشرفته تولید رنگ به شما در رنگ آمیزی صحنه کمک می کند .

Image Control > Equalize effect

برای تعدیل رنگ های صحنه به کار می رود . در واقع تمام ویژگی های نور و کنتراست و اشباع رنگ های صحنه را یکسان می نماید .

Image Control > Gamma/Pedestal/Gain effect

تمام کانال های رنگی را می توانید به صورت مجزا انتخاب نموده و سپس به صورت مجزا آن ها را تغییر دهید . مثلا می توانید میزان رنگ قرمز در تمام رنگ های موجود در صحنه را کاهش یا افزایش دهید .

Image Control > Grow Bounds effect

با افزایش پیکسل های رنگی در صحنه ، کارایی رنگ را در صحنه افزایش می دهد . افزایش زمان رندر و حجم فایل نیز در پی این جلوه روی می دهد .

Image Control > PS Arbitrary Map effect

با تغییر مقدار Phase می توانید رنگ را به یک رنگ راندوم تبدیل نمایید .

Image Control > Tint effect

یک طیف نوری میان دو رنگ انتخابی شما ایجاد نموده و به تمام صحنه اعمال می نماید .

منبع:

Hossein_nasa62
24-01-2008, 00:29
تصحیح نور، کنتراست و روشنایی فیلم ها در افتر افکت

مطمئنا تا به حال فیلمی را ساخته اید که پس از فیلمبرداری و در حین تدوین متوجه شده اید که متاسفانه رنگ هامطلوب نیستند و یا فضا تاریک می باشد یا فیلم اصطلاحا نور خورده است . شاید هم دوست داشته باشید که با زمینه ای خاکستری و یا قهوه ای یک فضای قدیمی را رقم بزنید و یا مایلید با یک رنگ سبز فسفری فضایی سورئال را به تصویر بکشید . برای این کار من از نرم افزار محبوب افتر افکت استفاده می کنیم .این نرم افزار دارای امکانات گوناگونی برای تصحیح رنگ ، نور و کنتراست در منوی Effect و در بخش Adjust می باشد . ابتدا پروژه ای را باز کرده و سپس فیلمتان را وارد نمایید . حال محدوده ای را که مایلید رنگ آن جا تغییر کند انتخاب نمایید . شاید هم مایلید که کل فیلم را تصحیح نمایید . مهم نیست . در هر حال مراحل یکی است : وارد مسیر Effect\Adjust شوید . هر یک از گزینه های زیر را می توانید انتخاب نمایید:

1- Adjust > Brightness & Contrast effect که به منظور تصحیح روشنایی و نور فیلم مورد استفاده قرار می گیرد . درخشندگی (Brightness) و کنتراست و یا همان نور زمینه (Contrast) را می توانید از این طریق اصلاح نمایید . اگر بخشی از فیلمتان تاریک شده است نیز این گزینه بسیار مناسب برای تصحیح آن می باشد .

2- Adjust > Channel Mixer effect از این طریق می توانید در صورتی که یک کاربر حرفه ای بوده و با رنگ ها آشنا می باشید ، با انتخاب کانال های رنگی سه گانه آبی ، سبز و قرمز با تسلط بیشتری شدت نور را برای رنگ خاصی تغییر دهید . مثلا میزان رنگ سبز به کار رفته در رنگ های صحنه و سایر را می توانید تنظیم نمایید . برای ایجاد انواع رنگ ها و نورها در صحنه ، این افکت یکی از بهترین انتخاب ها می باشد . مثلا شاید دوست داشته باشید بخشی را که در جشن تولدتان گرفته اید با یک رنگ سبز فسفری سورئال جلوه دهید .

3- Adjust > Color Balance effect سایه (Shadow) ، سایه روشن ( MidTone ) و پر رنگی ( (Highlight رنگ های سه گانه آبی ، سبز و قرمز (RGB) را می توانید به سهولت از این طریق ویرایش نمایید . این گزینه برای ایجاد رنگی جدید و یا تغییر یک رنگ به رنگ دیگر بسیار مناسب است .

4- Adjust > Curves effect منحنی ای را در اختیار شما قرار می دهد که با کلیک کردن روی آن و کشاندن منحنی به طرفین می توانید شدت رنگ را در صحنه تغییر دهید .

5- Adjust > Hue/Saturation effect گزینه ای بسار مناسب برای تغییر رنگ یک صحنه و یا از همه مهمتر ، رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید . میزان اشباع ( Saturation) رنگ را نیز می توانید از این گزینه تنظیم نمایید . فتوشاپ کارها با این افکت بسیار آشنا می باشند .

6- Adjust > Levels effect نور و میزان اشعه گامای یک صحنه را می توانید از این گزینه تنظیم نمایید . اگر فیلمتان تاریک شده است و یا نور خورده است می توانید از این جلوه میزان نور صحنه و اشعه گامای آن را تنظیم کنید .

7- Adjust > Levels (Individual Controls) effect نور و میزان اشعه گامای یک صحنه را می توانید از این گزینه تنظیم نمایید . اگر فیلمتان تاریک شده است و یا نور خورده است می توانید از این جلوه میزان نور صحنه و اشعه گامای آن را تنظیم کنید . علاوه بر آن می توانید را انتخاب یکی از رنگ های اصلی Red, Green , Blue نور را برای هر یک از این کاناتل های رنگی تنظیم نمایید . مطمئنا بنفش رنگ شدن تصویر را در برخی محیط ها دیده اید . از این کانال می توانید آن را تصحیح نمایید .

8- Adjust > Posterize effect افکتی برای دستکاری رنگ ها به طوری که تصویری در مایه های نقاشی های سورئال و یا اکسپرسیونیسم را برای شما ایجاد می نماید . برای ایجاد یک عدم تعادل در بینایی کاراکترتان می توانید از این گزینه استفاده نمایید . برای شطرنجی نمودن تصویر نیز مناسب است .

9- Adjust > Threshold effectبرای سیاه و سفید کردن تصاویر رنگی با جلوه ای خاص به کار می رود .

10- Adjust > Auto Contrast به طور خودکار و به صورت آنی ، کنتراست و روشنایی صحنه را تنظیم می نماید .

11-Adjust > Auto Level به طور خودکار و آنی ، نور صحنه را به یک سطح قابل قبول پیش فرض سیستم تنظیم می نماید .

منبع:

Hossein_nasa62
24-01-2008, 00:32
کار با لایه ها در افتر افکت

لایه Adjustment Layer

تصور کنید که کلیپ شما از لایه های بسیار زیادی تشکیل شده باشد و حالا قصد دارید تا جلوه ای را به تمام لایه های فیلم خود بیفزایید و یا قصد دارید جلوه ای مانند Track Matt را به تمام لایه ها بیفزایید . در دسترس ترین کار این است که این جلوه را به تمام لایه ها به طور مجزا بیفزایید که مطمئنا علاوه بر این که ممکن است ساعت ها به طول بکشد حجم زیادی را به فایل شما تحمیل نموده ، سرعت رندر را کاهش داده و در عین حال دقت را نیز کاهشد می دهد . لذا ساده ترین راه استفاده از لایه کمکی تحت عنوان Adjustment Layer می باشد که از مسیر Layer\ Adjustment Layer در دسترس است .حال می توانید این لایه را در بالای سایه لایه ها قرار داده و هر جلوه ای را که دوست دارید بدان بیفزایید . این جلوه به صورت اتوماتیک به تمام لایه های زیرین آن اضافه می شود . اگر مایل بودید که به لایه ای در زیر Adjustment Layer جلوه ای افزوده نشود باید در ستون Switches در سمت چپ تایم لاین ، دکمه Adjustment Layer را که به شکل دایره ای است که یک نیمه آن سیاه است را برای آن لایه فعال کنیدتا جلوه ها بدان افزوده نشوند .

نکته : برای فعال کردن ستون Switches بر روی فلش سیاه رنگ موجود در منتهی الیه بالای سمت راست تایم لاین کلیک کرده و با انتخاب ساب منوی Columns گزینه Switches را انتخاب نمایید .

لایه Null Object

این لایه که از مسیر Layer\Null Object در دسترس می باشد لایه ایست مناسب که می توانید مارکر ها را بر روی آن قرار دهید . این لایه رندر نمی شود .

لایه Text

لایه Text که از مسیر Layer\ Text در دسترس است لایه ای است طراحی شده برای کار بر روی متن ها . لذا ابتدا لایه Text را وارد تایم لاین نموده و سپس با کلیک بر روی مونیتور نرم افزار و فعال شدن کرسور می توانید در آن تایپ کنید . از پانل Character نیز می توانید متن خود را فرمت بندی کنید . از منوی Animation و از ساب منوی Animate Text می توانید متنتان را متحرک کنید .

لایه Solid

لایه ای کمکی است که با اعمال رنگ های متفاوت به آن قادر خواهید بود آن را نیز همانند سایر Footage های پروژه تان انیمیت کرده و یا جلوه دهید .

Parent قرر دادن یک لایه

ازستون Parent واقع در سمت چپ تایم لاین شما می توانید یک لایه را فرزند لایه دیگر قرار دهید . یک لایه فرزند از لایه Parent یا پدر خود در تمام جلوه ها تبعیت می کند . لذا بر روی فلش Parent کلیک کرده و پدر لایه را انتخاب نمایید .

نکته : برای فعال کردن ستون Parent بر روی فلش سیاه رنگ موجود در منتهی الیه بالای سمت راست تایم لاین کلیک کرده و با انتخاب ساب منوی Columns گزینه Parent را انتخاب نمایید .

بریدن لایه ها

اسلایدر را به مکانی که قرار است از آن جا لایه را به دو نیمه تبدیل کنید ببرید . سپس از مسیرEdit > Split Layer می توانید لایه را به دو نیمه تقسیم کنید .

مرتب کردن لایه ها

می توانید برای Align نمودن لایه ها ، ابتدا لایه های مورد نظرتان را انتخاب نموده و سپس از مسیر Window > Align & Distribute پنجره مرتب سازی را فراخوانی کنید . حل با انتخاب هر یک از دکمه های موجود می توانید لایه ها را Arrange کنید .

توالی سازی لایه ها

با توالی سازی Sequence لایه ها می توانید لایه ها را طوری پشت سر هم قرار دهید به طوری که با پایان یک لایه ، لایه دیگر شروع شود . بدین منظور لایه های مورد نظر را انتخاب نموده و سپس از مسیر Animation > Key frame Assistant > Sequence Layers لایه ها را توالی دهی کنید . در این حالت پنجره ای باز می شود که با فعال کردن overlay می توانید یکی از گزینه های آن را به شرح زیر انتخاب نمایید :

OFF که با اتمام یک لایه ، به لایه دیگر پرش می کند .

Dissolve Front Layer با اتمام یک لایه با یک جلوه محو و ظاهر شدن به لایه دیگر می رویم .

Crosse Dissolve … جلوه محو و ظاهر شدن به هر دو لایه ابتدایی و پایانی در یک توالی اضافه می شود .

توجه کنید که از کادر Duration قادر خواهید بود زمان Dissolve ها را تعیین نمایید .

ایجاد لایه دوربین و نور

1- ابتدا باید لایه را تبدیل به 3D Layer نماییم : Layer\3D Layer

2- با کلیک روی دکمه هدف دوربین و کشیدن آن به طرفین و ایجاد فریم های کلیدی، آن را متحرک نمایید .

ایجاد لایه راهنما

لایه راهنما باعث می شود که لایه پیرو از آن پیروی کند .

1- دو لایه را وارد نمایید .

2- لایه اول را از طریق Layer\Guide Layer تبدیل به لایه را هنما نمایید .

3- از بخش parent مر بوط به لایه دوم و با کلیک روی فلش آن ، نام لایه راهنما را انتخاب نمایید .
منبع:

Javad_Ed
24-01-2008, 00:58
ممنون آقا حسین
خیلی زحمت کشیدی
اینم یه آموزش از imanshirani در باره ی شاین:

554 کیلوبایت

Javad_Ed
24-01-2008, 01:20
نکته:چرا افتر افکت؟
با برنامه های مثل پریمیر و...میشه این کارو انجام داد ولی در افتر افکت دقیق تر و سریع تر میشه به نتیجه رسید.

برای شروع فیلم را وارد برنامه کرده و درTimelineقرارمی دهیم و کلیدهایCtrl+Dرا فشار دهید تا یک کپی ایجاد شود
بعد تراک بالائی را انتخاب کرده با ابزارPen tool دور چهره مورد نظر ماسک ایجاد میکنیم ماسک باید بسته باشد
در قسمت تنظیمات ماسک یک کیفریم در قسمت Shapeایجاد می کنیم ودر قسمتهای مختلف تنظیمات ماسک با ابزارPen tool
تا اخر فیلم ماسک را طوری تنظیم می کنیم که از چهره خارج نشود
یه پیش نمایش بگیرید خواهید دید که ماسک در طول مسیر فیلم حرکت خواهد کرد

و بعد به قسمت effect_Stylizeافکت موزائیکMosaicرا به فیلم اعمال میکنیم
و پایان کار هم رندر می کنیم.
به شکل زیر توجه کنید
اینم نمونه کار شده
منبع:

Javad_Ed
24-01-2008, 01:25
پلاگين هاي مورد نياز براي اين آموزش :
استاندارد پلاگين : Glow
پلاگين : Shine,3d Strok از اینجا دریافت کنید:

بعد از باز كردنAfter Effecte، Compositon را به شکل دلخواه تنظیم میکنیم
سپس با فشار دادن کلید میانبر(Ctrl+Y)لایهSolidمشکی میسازیم

در مرحله بعد براي سا خت يك ماسك بايد روش هاي زير را انجام دهيم .
از نوار ابزار ،يك ماسك به شكل زير يا هر شكل مورد نظر خود را رسم ميكنيم .
بعد از رسم شكل مورد نظر بايد افكت 3d Strokرا اضافه كنيم .

سپس در زمان ابتدا وانتها تنظيمات زير را انجام ميدهيم .

اضا فه كردن افكت Shine و Glow و تنظيمات مورد نياز

اینو حتما دانلود کنید.

منبع:

Hossein_nasa62
24-01-2008, 01:54
اقا جواد دستت درد نكنه

اميدوارم با جمع شدن مطالب يك آموزش كاملي در اينجا قرار بگيره
از دوستان ديگه هم كه اگر آموزشي در مورد اين نرم افزار دارن لطفا دريغ نكنند و مطالبشون رو در اينجا قرار بدن
با تشكر

Javad_Ed
24-01-2008, 20:24
سلام
اینم یه آموزش دیگه از imanshirani
درباره ی shine
با حجم 1252 کیلو بایت

اینم یکی دیگه دباره ی render

360 کیلو بایت
ادیوسی باشید...