PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در نصب كارت گرافيك بدون درايور

smohs
17-12-2007, 14:49
سلام:20:
مي خواستم بدونم آيا برنامه اي وجود داره كه بشه بدون نصب درايور كارت گرافيك از امكانات آن استفاده كرد؟
آخه كارت گرافيكي كه رو سيستمم نصبه درايورش براي ويندوز xp وجود نداره (نه تو CD نصبش هست و نه تو اينترنت)
مشخصاتش كه خود ويندوز xp نشون مي ده اينه: ATI Technologies Inc. RAGE 128 PRO AGP 4X TMDS

اگه چنين برنامه اي يا درايورش رو ديديد لطف كنيد بذاريد ثواب داره:31:

با تشكر:11:

chaos theory
17-12-2007, 18:00
مگه نمیگی ویندوز خودش کارتت رو میشناسه؟ (بدون نصب درایور) خوب دیگه چه مشکلیه؟
بعدشم منظورت از امکانات چیه؟

smohs
18-12-2007, 14:34
مگه نمیگی ویندوز خودش کارتت رو میشناسه؟ (بدون نصب درایور) خوب دیگه چه مشکلیه؟
بعدشم منظورت از امکانات چیه؟درسته ويندوز xp خودش كارت گرافيك رو مي شناسه و گرافيك كلي ويندوز هم خوبه و برنامه هاي زيادي هم روش جواب مي ده
اما امكانات كارت گرافيك مثل Hardware Acceleration و Open GL و بعضي امكانات ديگه كه براي اجراي بعضي برنامه هاي گرافيكي لازمه رو نصب نمي كنه
مثلا فايل هاي فلش رو در حالت full screen با سرعت كم نشون مي ده و همين طور بعضي بازي ها كه گرافيك خيلي بالايي هم ندارند ولي مثلا از Hardware Acceleration استفاده مي كنند
يه دفعه وسطش رنگها به هم مي ريزه و كامپيوتر قفل مي كنه ناجور، به طوري كه مجبور مي شم به طور دستي ريستارت كنم.
وقتي هم كه Directx رو تست مي كنم توي قسمت تست سه بعدي كامپيوتر هنگ مي كنه و بعضي مواقع هم صفحه آبي نشون مي ده.
و ........ مشكلات ديگر
به همين خاطر در به در دنبال يه برنامه هستم تا اقلا بتونه يه كمي از كارايي هاي كارت گرافيكم رو استفاده كنه

chaos theory
18-12-2007, 18:46
ببینم سیستمت رو کی گرفتی دوست عزیز؟
میدونی این کارت شما مال عهد بوقه انتظارات شما از این کارت خیلی بالا ست. این مسائل که واسه شما پیش میاد ربطی به Cd راه انداز کارتتون نداره بلکه شما عملا داری نهایت قدرت کارتت رو میبینی.
به فکر ارتقاء سیستم باش.
موفق باشی

smohs
19-12-2007, 07:33
ببینم سیستمت رو کی گرفتی دوست عزیز؟
میدونی این کارت شما مال عهد بوقه انتظارات شما از این کارت خیلی بالا ست. این مسائل که واسه شما پیش میاد ربطی به Cd راه انداز کارتتون نداره بلکه شما عملا داری نهایت قدرت کارتت رو میبینی.
به فکر ارتقاء سیستم باش.
موفق باشی
شايد اين كارت مال عهد بوق باشه اما به هر حال رو ويندوز 98 جواب مي داد و لا اقل اينطوري سيستم رو قفل نمي كرد
منم گفتم شايد بشه يه جوري رو ويندوز xp هم جواب گرفت
در هر حال از راهنماييت ممنون:12:

becareful
19-12-2007, 14:07
شايد اين كارت مال عهد بوق باشه اما به هر حال رو ويندوز 98 جواب مي داد و لا اقل اينطوري سيستم رو قفل نمي كرد
نه درست میگی مال درایورته چون open gl و اینا با آپدیت راحت حل میشه مثلا کانتر رو میتونی با درایور جدید روی openGL بازی کنی .مدل کارتت رو کامل بگو 7000 series هست؟

smohs
19-12-2007, 15:41
نه درست میگی مال درایورته چون open gl و اینا با آپدیت راحت حل میشه مثلا کانتر رو میتونی با درایور جدید روی openGL بازی کنی .مدل کارتت رو کامل بگو 7000 series هست؟
راستش اين 7000 series نمي دونم از كجا بايد بفهمم اگه مي شه راهنمايي كن فقط مي تونم يه عكس از Adapter information قرار بدم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اميد وارم كمكي كرده باشه:46:

chaos theory
19-12-2007, 17:35
آقا جون چی داری میگی شما؟ من دقیقا در زمان کودکی همین کارت رو داشتم همین الانشم دارمش گذاشتم تو کلکسیون این حرفا کدومه این کارت حتی به 7000series هم نرسیده . دوستمون خودش داره میگه بازی ها روش اجرا نمیشن خوب معلومه که کارتش خیلی قدیمی هستش .

chaos theory
19-12-2007, 17:41
قربونت برم راهنمایی فقط یه وظیفه است و ما هم انجامش میدیم . در ضمن این کارت اصلا مشکلی با xp نداره و بدون نصب درایور ویندوز میشناستش از سر xp هم زیاده ویستا که نمیخوای نصب کنی .
زمانی سیستم هنگ میکنه یا به اصطلاح گیر میکنه که برنامه ی گرافیکی نسبتا سنگین تری از توان کارتت رو بخوای باهاش اجرا کنی که همونطور که خودت هم میگی یا اجرا نمیشه اصلا و یا سیستم قفل میکنه و یا حتی اگه یه بازی قدیمی هم اجرا بشه رو بازی افت فریم یا همون تیک رو به همراه داره.
موفق باشی.:11:

yasser1680
20-12-2007, 03:15
یه کاری کن
فکر کنم درایو به روزشو که کاملا جدید هست رو دانلود کن

بعد یه کم توسط riva tunnel اورکلاک کن.

و کریسس رونصب کن روش البته رو ویستا باشه.

بعد یه بنچمارک با تری دی مارک بگیر ببین

نتیجه رو بذار اینجا...

yasser1680
20-12-2007, 03:21
دوست عزیز
شما نگفتی مشکلت چیه؟
مگه مارت رو راه نمی اندازه؟ open GL نمیدونم دایرکت اکس رو میخوای واسه چی؟مگه میخوای کارهای گرافیکی انجام بدی؟
اگه بخوای سیستم استاندارد داشته باشی باید سیستم رو عوض کنی.

این کارت ماله 8 ساله پیشه و کاملا از رده خارجه و هیچ گونه پشتیبانی از طرف سازنده نمیشه.
شما که میگی رو دایرکت ایکس هنگ میکنه مشکل این جاست که ورژن دایرکت ایکس رو ساپورت نمیکنه.

lindows
20-12-2007, 07:44
اين مدل كارت با درايور كارت گرافيك Ati 7000 ‌هم نصب ميشه يا از طريق آبديت برو يا از اتوران خود سي دي
نصب هم ميشه مشكلي هم نداره

smohs
20-12-2007, 10:38
اين مدل كارت با درايور كارت گرافيك Ati 7000 ‌هم نصب ميشه يا از طريق آبديت برو يا از اتوران خود سي دي
نصب هم ميشه مشكلي هم نداره

يعني اگر از صفحه زير درايور رو دانلود كنم روي اين كارت جواب ميده؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

becareful
20-12-2007, 15:04
آقا جون چی داری میگی شما؟ من دقیقا در زمان کودکی همین کارت رو داشتم همین الانشم دارمش گذاشتم تو کلکسیون این حرفا کدومه این کارت حتی به 7000series هم نرسیده . دوستمون خودش داره میگه بازی ها روش اجرا نمیشن خوب معلومه که کارتش خیلی قدیمی هستش .
من فکر کردم کارتش 128 هست چون نوشته بود 128 نمیدونستم 32 چون این 32 ها همونطور که گفتی مال قدیمه.

chaos theory
20-12-2007, 23:44
آقا مثل اینکه اینجا هیشکی نمیگیره مطلب چیه:27:

sltavakoli
20-12-2007, 23:58
آقا مثل اینکه اینجا هیشکی نمیگیره مطلب چیه:27:

منظورت از این حرف چی بود؟

chaos theory
22-12-2007, 23:26
ببخشید ؟ اینجا چه خبره ؟
کاش یکی بتونه جلوی آدم های بی ادب و بی فرهنگ رو بگیره که همینجوری به همه بی احترامی نکنند .
مگه من بی احترامی و فحش و چرت و پرت بلد نیستم ؟ خوبشم بلدم
اما باید حرمت نگه داشت.
والله من به Gabana هم پیغام خصوصی دادم حتی یه نگاه هم به این جا ننداخته.
یادمه یادش بخیر قدیما تو همین p30world خودمون کسی حرکت زشتی انجام میداد زودی اخطار میگرفت اما کو حالا همه سرشون شلوغه و یکی مثل این پسره..... میاد و اینجا رو با خونشون اشتباه میگیره.

Gabana
22-12-2007, 23:50
اينجا جاي مسخره بازي و پست بيهوده دادن نيست. تاپيك افزايش پست هم نيست كه تند تند پست بي خودي ميديد.
تمام پست هاي نامربوط پاك شد ..

کاش یکی بتونه جلوی آدم های بی ادب و بی فرهنگ رو بگیره که همینجوری به همه بی احترامی نکنند .
مگه من بی احترامی و فحش و چرت و پرت بلد نیستم ؟ خوبشم بلدم
اما باید حرمت نگه داشت.
والله من به Gabana هم پیغام خصوصی دادم حتی یه نگاه هم به این جا ننداخته.
یادمه یادش بخیر قدیما تو همین p30world خودمون کسی حرکت زشتی انجام میداد زودی اخطار میگرفت اما کو حالا همه سرشون شلوغه و یکی مثل این پسره..... میاد و اینجا رو با خونشون اشتباه میگیره.

دوست عزيز ..
شما خودت هم خيلي خوب صحبت نكرده بودي ( يكي دو تا از پست هات ) .. شما كه توي پستت گفته بودي وظيفه ما راهنمايي بايد بدوني راه و روش راهنمايي چطوريه ..
شك نكن اگه مي خواستم اخطار بدم اول به خودت مي دادم ..

بحث تمام .. قفل شد /.